о ф ╕ ц ╕ й н и й   в е б - п о р т а л   м ╕ с т а   п р и л у к и
ukrainian english russian
додому пошта

-Прилуцька м╕ськрайонна ф╕л╕я Черн╕г╕вського ОЦЗ

СТАН РИНКУ ПРАЦ╤ ЗА 11 М╤СЯЦ╤В 2018 РОКУ У М╤СТ╤ ПРИЛУКИ

За с╕чень-листопад 2018 року лави безроб╕тних у м╕ст╕ Прилуки поповнили 960 громадян – на 24% менше у пор╕внянн╕ з в╕дпов╕дним пер╕одом минулого року.

Загалом протягом 11 м╕сяц╕в поточного року на обл╕ку у служб╕ зайнятост╕ перебували та отримували послуги 1372 безроб╕тних громадян – на 21% менше, н╕ж за цей пер╕од тор╕к.

До активних програм сприяння зайнятост╕ залучено 670 ос╕б. Зокрема 395 ос╕б працевлаштовано, 180 - залучено до громадських та ╕нших роб╕т тимчасового характеру, 95 - скеровано на профес╕йне навчання.

Станом на 1 грудня у м╕ст╕ нал╕чувалось 455 оф╕ц╕йно безроб╕тних громадян – на 44 особи або 9% б╕льше, н╕ж р╕к тому.

11.12.2018 За ╕нф. Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕


ПРЕЗЕНТАЦ╤Я ВЕБ-ПЛАТФОРМИ „МОЯ ПРОФЕС╤Я: КОНСУЛЬТАЦ╤ЙНА МЕРЕЖА” ПСИХОЛОГАМ ШК╤Л М╤СТА ПРИЛУКИЗа ╕н╕ц╕ативи Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ в прим╕щенн╕ Прилуцько╖ ЗОШ №13 на методоб’╓днанн╕ психолог╕в загальносв╕тн╕х шк╕л м╕ста в╕дбулася презентац╕я профд╕агностичного комплексу „Веб - базована платформа для онлайн профор╕╓нтац╕йного консультування „Моя профес╕я: консультац╕йна мережа”. Презентуючи веб-платформу, начальник в╕дд╕лу активно╖ п╕дтримки безроб╕тних Тетяна Стол╕тня розпов╕ла, що цей серв╕с дозволя╓ надавати послуги з онлайн д╕агностики ус╕м бажаючим. Не кожен учень ма╓ змогу в╕дв╕дати службу зайнятост╕, пров╕вши там дв╕-три години. Але кожен, маючи доступ до ╤нтернету, може пройти тестування, роз╕братися у сво╖х зд╕бностях, ╕нтересах й особист╕сних рисах та обрати профес╕ю.

«Онлайн-серв╕с да╓ можлив╕сть створити власний проф╕ль з особистим паролем (н╕хто ╕нший не зможе переглянути результати тестування). Запропонован╕ тести допоможуть визначити швидк╕сть мислення, анал╕тичн╕ зд╕бност╕, здатн╕сть до лог╕чного мислення, л╕дерськ╕ та управл╕нськ╕ якост╕, стресост╕йк╕сть та адаптивн╕сть. Також можна оц╕нити здатн╕сть до командно╖ роботи та п╕дпри╓мницько╖ д╕яльност╕, емоц╕йний ╕нтелект, комун╕кац╕йн╕ та орган╕заторськ╕ зд╕бност╕ тощо.

З психологами шк╕л домовлено про т╕сну сп╕впрацю з використання платформи у школах м╕ста для старшокласник╕в та випускник╕в шк╕л.

06.12.2018 За ╕нф. Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕


ДЕРЖАВНА СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТ╤ – ЛЮДЯМ З ╤НВАЛ╤ДН╤СТЮ

До М╕жнародного дня ╕нвал╕д╕в та з метою привернення особливо╖ уваги сусп╕льства до проблем людей з ╕нвал╕дн╕стю, надання ╖м всеб╕чно╖ допомоги у пошуку роботи та п╕двищення конкурентоспроможност╕ на ринку прац╕, фах╕вц╕ Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕ при╓дналися до проведення Всеукра╖нсько╖ декади зайнятост╕ для людей з ╕нвал╕дн╕стю. В рамках ╖╖ проведення 27 листопада 2018 року у прим╕щенн╕ ф╕л╕╖ в╕дбувся День в╕дкритих дверей для ос╕б з ╕нвал╕дн╕стю. Це можлив╕сть для людей, як╕ мають ╕нвал╕дн╕сть, за короткий час ╕ в одному м╕сц╕ отримати консультац╕╖ щодо найр╕зноман╕тн╕ших потреб ╕ сфер житт╓д╕яльност╕.Низку ╕нформац╕йних та консультац╕йних заход╕в розпочав сем╕нар на тему :„Сприяння працевлаштуванню особам з ╕нвал╕дн╕стю”, п╕д час якого присутн╕ мали змогу докладно ознайомитися ╕з спектром послуг служби зайнятост╕, ситуац╕╓ю, що склалася на рег╕ональному ринку прац╕, додатковими соц╕альними гарант╕ями у сприянн╕ працевлаштуванню дано╖ категор╕╖ населення. Заступник директора Олена ╤ллюшко розпов╕ла про те, що пошук роботи людини з ╕нвал╕дн╕стю досить нелегкий шлях, але якщо поставити мету, то ╖╖ можна досягти. Зокрема, зупинилась на питаннях поетапного п╕дбору роботи та здобуття ново╖ профес╕╖. Головне, щоб така людина знала та усв╕домлювала сво╖ сильн╕ та слабк╕ сторони, адекватно оц╕нювала сво╖ зд╕бност╕ та прагнула особист╕сного розвитку, а вс╕ ╕нш╕ питання допоможуть вир╕шити фах╕вц╕ служби зайнятост╕.

Заступник начальника в╕дд╕лу активно╖ п╕дтримки безроб╕тних Тетяна Стол╕тня надала шукачам роботи з ╕нвал╕дн╕стю детальну ╕нформац╕ю про можлив╕сть отримання додаткових профес╕йних навичок для прискорення працевлаштування, як у найближчий час так ╕ в подальш╕й перспектив╕, наголосила, що робота ╕сну╓ для тих, хто ╖╖ шука╓ ╕ може запропонувати потенц╕йному роботодавцю готовн╕сть до профес╕йного зростання з урахуванням потреб сучасного ринку прац╕. За бажанням безроб╕тним особам з ╕нвал╕дн╕стю запропонувала пройти профор╕╓нтац╕йне тестування та записати в╕деорезюме. ]

Водночас, у рамках заход╕в фах╕вцями служби зайнятост╕ орган╕зовано «Ярмарок ваканс╕й» для людей з ╕нвал╕дн╕стю. Безроб╕тн╕ особи мали можлив╕сть ознайомитися з актуальними ваканс╕ями по м╕сту Прилуки та Прилуцькому району, особисто посп╕лкуватися з роботодавцями, розширити коло уявлень щодо власно╖ профес╕йно╖ самореал╕зац╕╖ та знайти роботу зг╕дно з рекомендац╕ями медико-соц╕ально╖ експертно╖ ком╕с╕╖. У робот╕ з людьми з ╕нвал╕дн╕стю фах╕вц╕ служби зайнятост╕ ставлять за мету, насамперед, п╕двищити р╕вень по╕нформованост╕ ╕ адаптац╕╖ таких людей до зайнятост╕, а також зм╕нити ставлення сусп╕льства до них на в╕дкритому ринку прац╕, тобто, дивитись на ╕нвал╕д╕в не як на людей з обмеженнями на працю, а як на профес╕онал╕в в конкретн╕й галуз╕.

„Працевлаштування ос╕б з ╕нвал╕дн╕стю – важливий фактор у вир╕шенн╕ соц╕ально╖ проблеми зайнятост╕ населення” – такою була тема «круглого столу», який цього дня з╕брав фах╕вц╕в служби зайнятост╕, соц╕альних партнер╕в, представник╕в громадських орган╕зац╕й та роботодавц╕в. П╕д час обговорення п╕дн╕малися нагальн╕ питання щодо п╕двищення якост╕ робочих м╕сць для ос╕б ╕з ╕нвал╕дн╕стю, створення для них г╕дних умов роботи та оплати прац╕, подолання упередженого ставлення роботодавц╕в до використання прац╕ ос╕б ╕з ╕нвал╕дн╕стю, приведення у в╕дпов╕дн╕сть до потреб ринку прац╕ та роботодавц╕в напрямк╕в ╖х профес╕йно╖ п╕дготовки. В╕дкриваючи зах╕д, директор Лариса Татарченко акцентувала увагу присутн╕х на тому,  що людина, яка ма╓ обмеження свого ф╕зичного стану, але може ╕ бажа╓ працювати, ма╓ державн╕ соц╕альн╕ гарант╕╖ на працевлаштування з урахуванням стану здоров’я, рекомендац╕╖ МСЕК, можливостей та побажань  з метою усп╕шно╖ ╕нтеграц╕╖ в сусп╕льств╕. Служба зайнятост╕ нада╓ можлив╕сть шукачам роботи використовувати сучасн╕ ╕нформац╕йн╕ технолог╕╖ з метою прискорення працевлаштування, а саме: до послуг кл╕╓нт╕в пропонуються: безкоштовний телефонний серв╕с; ╤нтернет-сайти з пошуку роботи; комп’ютер в╕льного доступу; бажаюч╕ можуть в╕дзняти в╕деорезюме, ознайомитись з в╕део ваканс╕ями. У служб╕ зайнятост╕ створено належн╕ умови для надання соц╕альних послуг особам з ╕нвал╕дн╕стю. З метою забезпечення безперешкодного доступу ос╕б з ╕нвал╕дн╕стю до прим╕щення ф╕л╕╖ встановлено пандус та кнопку виклику, також створено ╕нформац╕йний куточок, де можна ознайомитися з нормативно-правовими документами регулювання соц╕ального захисту ╕нвал╕д╕в, ╕нформац╕╓ю про п╕дпри╓мства, що мають робоч╕ м╕сця для ос╕б з ╕нвал╕дн╕стю, з навчальними закладами, що зд╕йснюють профес╕йне навчання ц╕╓╖ категор╕╖ населення, з перел╕ком профес╕й та спец╕альностей, за якими можуть навчатись назван╕ особи. Сл╕д п╕дкреслити те, що впродовж с╕чня-листопада 2018 року фах╕вц╕ служби зайнятост╕ надали соц╕альн╕ послуги 112 особам з ╕нвал╕дн╕стю, з яких 28 ос╕б працевлаштован╕ на в╕льн╕ робоч╕ м╕сця та вакантн╕ посади, 4 особи пройшли п╕двищення квал╕ф╕кац╕╖ шляхом стажування або на курсах ц╕льового призначення.До обговорення долучилися вс╕ учасники круглого столу, як╕ окреслили основн╕ ор╕╓нтири роботи в напрямку соц╕ального захисту вразливих категор╕й населення та в╕дм╕тили, що  заходи такого формату, завдяки обм╕ну  думками та  досв╕дом роботи,  сприяють  удосконаленню реаб╕л╕тац╕йного процесу та соц╕альн╕й ╕нтеграц╕╖ ос╕б з ╕нвал╕дн╕стю. 

30.11.2018 Директор ф╕л╕╖ Лариса Татарченко


ОНЛАЙН ПРОФОР╤╢НТАЦ╤Я В╤Д СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТ╤

Послуги служби зайнятост╕ стають ще доступн╕шими. Якщо Ви плану╓те св╕й профес╕йний шлях або не можете визначитися з вибором профес╕╖, у нагод╕ стане онлайн-платформа державно╖ служби зайнятост╕ з профес╕йно╖ ор╕╓нтац╕╖ та розвитку кар'╓ри. Cтворена вона з метою безкоштовного надання послуг з профор╕╓нтац╕╖ у дистанц╕йному режим╕, тобто без в╕дв╕дування центру зайнятост╕. Скористатися нею може кожен, у кого ╓ потреба у вибор╕ або зм╕н╕ профес╕╖, вибор╕ майбутнього напряму профес╕йного навчання, визначенн╕ схильност╕ до п╕дпри╓мницько╖ д╕яльност╕, оц╕нц╕ власних зд╕бностей та навичок.

Онлайн серв╕с да╓ можлив╕сть створити власний проф╕ль з особистим паролем, тобто н╕хто ╕нший не зможе переглянути результати тестування. Запропонован╕ тести допоможуть визначити: швидк╕сть мислення, анал╕тичн╕ зд╕бност╕, здатн╕сть до лог╕чного мислення, л╕дерськ╕ та управл╕нськ╕ якост╕, стресост╕йк╕сть та адаптивн╕сть, здатн╕сть до командно╖ роботи, емоц╕йний ╕нтелект, п╕дходящу сферу зайнятост╕, комун╕кац╕йн╕ та орган╕заторськ╕ зд╕бност╕, здатн╕сть до п╕дпри╓мницько╖ д╕яльност╕, ор╕╓нтац╕ю на результат чи процес тощо. На думку фах╕вц╕в служби зайнятост╕, такий широкий наб╕р профор╕╓нтац╕йних тест╕в дозволить людин╕ п╕знати себе якнайкраще. А за бажанням можна звернутися за додатковою консультац╕╓ю до фах╕вц╕в служби зайнятост╕.

В╕днедавна на баз╕ ц╕╓╖ платформи д╕╓ веб-базована платформа для онлайн профор╕╓нтац╕йного консультування «Моя профес╕я: консультац╕йна мережа». ╥╖ мета – надання послуг з профор╕╓нтац╕╖ у дистанц╕йному режим╕ як старшокласникам, як╕ ще т╕льки стоять на пороз╕ профес╕йного вибору, так ╕ дорослим, котр╕ бажають зм╕нити профес╕ю. Тестування проводиться за науковими, стандартизованими, перев╕реними роками методиками та да╓ можлив╕сть п╕знати людин╕ сво╖ профес╕йн╕ ╕нтереси ╕ ц╕нност╕, р╕вень розвитку ╕нтелекту, психолог╕чн╕ особливост╕ та отримати узагальнен╕ рекомендац╕╖ щодо вибору профес╕╖. Проте в служб╕ зайнятост╕ радять, проанал╕зувати ц╕ результати з профконсультантом, що дозволить сформувати б╕льш розширений зв╕т, враховуючи уподобання людини, ╖╖ житт╓ву ситуац╕ю, стан здоров’я, ф╕нансов╕ та с╕мейн╕ можливост╕.

В ╤нтернет╕ онлайн-платформу державно╖ служби зайнятост╕ з профор╕╓нтац╕╖ та розвитку кар’╓ри можна знайти на сайт╕ державно╖ служби зайнятост╕ за адресою - www.profi.dcz.gov.ua. Веб-базована платформа «Моя профес╕я: консультац╕йна мережа» розташована за адресою: myprofession.com.ua/.
проходьте тестування та д╕знайтеся про себе б╕льше!
СТАН РИНКУ ПРАЦ╤ М. ПРИЛУКИ

    

Послугами служби зайнятост╕ у с╕чн╕-вересн╕ 2018 року скористалися 1191 безроб╕тний м╕ста (2017 р╕к – 1536 ос╕б).

Станом на 01 жовтня на обл╕ку у служб╕ зайнятост╕ перебувало 493 (2017 р. -517) безроб╕тних громадян м╕ста, з них 256 ос╕б, як╕ не здатн╕ на р╕вних конкурувати на ринку прац╕. Серед безроб╕тних: 57% - ж╕нки, 34% – молодь у в╕ц╕ до 35 рок╕в, 54% - з неповною, базовою та повною вищою осв╕тою, 49% ос╕б до зв╕льнення займали роб╕тнич╕ м╕сця, 41 % ос╕б – посади службовц╕в.

За 9 м╕сяц╕в за направленням служби зайнятост╕ в╕дпов╕дно до заявок про наявн╕сть в╕льних робочих м╕сць працевлаштовано 284 особи. За цей пер╕од проходили профес╕йне навчання 85 ос╕б з числа безроб╕тних, взяли участь у громадських та ╕нших роботах тимчасового характеру 143 особи.

Середня тривал╕сть пошуку роботи (з моменту ре╓страц╕╖ у служб╕ зайнятост╕ до працевлаштування) склала 115 календарних дн╕в.

До служби зайнятост╕ протягом 9 м╕сяц╕в поточного року над╕йшла ╕нформац╕я в╕д 449 роботодавц╕в про 3074 (2017 р. - 2892) в╕льних робочих м╕сця. Станом на 1 жовтня 2018 року у баз╕ даних служби зайнятост╕ 359 актуальних ваканс╕й.

Насамперед роботодавцям потр╕бн╕ квал╕ф╕кован╕ роб╕тнич╕ кадри. За розм╕рами запропоновано╖ зароб╕тно╖ плати 40% ваканс╕й мали м╕н╕мальну зароб╕тну плату, 56%- в╕д м╕н╕мально╖ до середньо╖ зароб╕тно╖ плати рег╕ону ╕ решта, лише 4% - вище середньо╖ зароб╕тно╖ плати.

17.10.2018 За ╕нф. Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕


ФОРМУЛУ УСП╤ШНОГО ПРОФЕС╤ЙНОГО ВИБОРУ ЗНАЮТЬ У СЛУЖБ╤ ЗАЙНЯТОСТ╤

Вже другий р╕к посп╕ль на Черн╕г╕вщин╕ реал╕зу╓ться профор╕╓нтац╕йний проект для учн╕всько╖ молод╕ «Обери профес╕ю – обери майбутн╓».

Його орган╕затори, а це обласний центр зайнятост╕ та управл╕ння осв╕ти та науки обласно╖ державно╖ адм╕н╕страц╕╖, ╕н╕ц╕ювали його в рамках Програми профес╕йно╖ ор╕╓нтац╕╖ молод╕ на актуальн╕ на ринку прац╕ профес╕╖ та спец╕альност╕. Головною метою проекту ╓ формування в учн╕всько╖ молод╕ ст╕йко╖ мотивац╕╖ до прац╕ на р╕дн╕й земл╕, в╕дпов╕дального ставлення до вибору затребувано╖ на ринку прац╕ профес╕╖, планування кар’╓ри, в╕дновлення престижу роб╕тничих профес╕й тощо.
Реал╕зац╕я проекту пройде в три етапи, основний з яких триватиме з вересня по кв╕тень та передбача╓ системну профор╕╓нтац╕йну роботу з учнями 9-10 клас╕в загальноосв╕тн╕х шк╕л.

Отож, шановн╕ старшокласники, якщо ви сто╖те перед профес╕йним вибором, не прогавте нагоду озбро╖тися корисною ╕нформац╕╓ю про актуальн╕ на сучасному ринку прац╕ профес╕╖ та спец╕альност╕, це допоможе вам зробити важливий крок у сво╓му житт╕. Тим б╕льше, що орган╕затори об╕цяють ц╕каву та зм╕стовну навчальну програму.

Розпочнеться вона п╕д символ╕чним гаслом «На профес╕йному старт╕». Протягом вересня-жовтня в школах проведуть ╕нтерактивн╕ уроки на тему «Св╕т профес╕й: погляд у майбутн╓» та «Правильний виб╕р профес╕╖ – запорука профес╕йного усп╕ху». На закр╕плення отриманих знань про профес╕╖ учн╕ спробують змоделювати зустр╕ч однокласник╕в у майбутньому.

Протягом листопада-грудня старшокласники побувають у гостях у служби зайнятост╕, де в╕зьмуть участь у р╕знопланових ╕нтерактивних профор╕╓нтац╕йних заходах, квестах, презентац╕ях. Учн╕ д╕знаються про ситуац╕ю на м╕сцевому та рег╕ональному ринках прац╕, затребуван╕ профес╕╖, ринкоутворююч╕ п╕дпри╓мства тощо.

Не менш ц╕кавим для школяр╕в будуть зимов╕ м╕сяц╕ – с╕чень-лютий. Фах╕вц╕ служби зайнятост╕ допоможуть ╖м вивести власну «Формулу усп╕шного профес╕йного вибору», яка ма╓ три складов╕ – «Хочу», «Можу», «Треба». Бажаюч╕ зможуть пройти профор╕╓нтац╕йне тестування ╕з застосуванням психод╕агностичних методик, за результатами якого визначать найб╕льш прийнятн╕ сфери трудово╖ д╕яльност╕ та п╕дходящ╕ для себе профес╕╖.

Насичену профор╕╓нтац╕йну програму об╕цяють орган╕затори проекту ╕ на початку весни. Зокрема в березн╕-кв╕тн╕ плануються профор╕╓нтац╕йн╕ екскурс╕╖ на п╕дпри╓мства, зустр╕ч╕ з висококвал╕ф╕кованими представниками р╕зних профес╕й, майстер-класи, а також «дн╕ в╕дкритих дверей» у закладах профес╕йно-техн╕чно╖ осв╕ти. Одночасно в школах передбачено проведення проофурок╕в на тему «Як здобуди профес╕ю?», на яких д╕тей вчитимуть шукати ╕нформац╕ю щодо заклад╕в осв╕ти в мереж╕ ╤нтернет, здобувати додатков╕ знання за допомогою онлайн-курс╕в, навчальних платформ. Об╕цяють ╕ он-лайн презентац╕╖ заклад╕в осв╕ти за допомогою скайп-зв’язку.

17.09.2018 За ╕нф. Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕


ПРО ЛЕГАЛ╤ЗАЦ╤Ю ЗАРОБ╤ТНО╥ ПЛАТИ
ЙШЛОСЯ НА ЗАС╤ДАНН╤ "КРУГЛОГО СТОЛУ"

У Прилуцьк╕й м╕ськ╕й рад╕ в╕дбулося зас╕дання „круглого столу” на тему: „Легал╕зац╕я зароб╕тно╖ плати та зайнятост╕ населення – один з важливих фактор╕в соц╕ально╖ стаб╕льност╕ в сусп╕льств╕”. ╤н╕ц╕атор заходу – Черн╕г╕вська обласна служба зайнятост╕. На зас╕дання були запрошен╕ представники орган╕в влади, м╕сцевого самоврядування, державних установ, громадських орган╕зац╕й та роботодавц╕.
Головувала директор Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕ Л╕д╕я Падалка. За ╖╖ словами, нараз╕ актуальним ╓ збереження трудового потенц╕алу та задоволення зростаючих потреб економ╕ки в кадрах. Серед головних виклик╕в ринку прац╕ област╕ Л╕д╕я Падалка назвала кризову демограф╕чну ситуац╕ю, трудову м╕грац╕ю працездатного населення, зменшення к╕лькост╕ та пог╕ршенням якост╕ трудових ресурс╕в, дисбаланс м╕ж попитом ╕ пропозиц╕╓ю робочо╖ сили. Роботодавц╕ потребують саме роб╕тничих рук. Чверть ваканс╕й, як╕ формують базу даних обласно╖ служби зайнятост╕, признача╓ться для роб╕тник╕в з обслуговування технолог╕чного устаткування (вод╕╖в, машин╕ст╕в котелень, тракторист╕в, токар╕в, складальник╕в верху взуття, рамник╕в тощо), кожна шоста ваканс╕я - для прац╕вник╕в торг╕вл╕, сфери послуг та найпрост╕ших профес╕й, кожна восьма - для квал╕ф╕кованих роб╕тник╕в з ╕нструментом. Це слюсар╕-ремонтники, швачки, електромонтери, електрогазозварники, столяри, маляри тощо. «В╕дпов╕дних спец╕ал╕ст╕в дуже браку╓ на заре╓строваному ринку прац╕, адже висококвал╕ф╕кован╕ фах╕вц╕ в╕дмовляються працювати за той р╕вень винагороди, який пропонують роботодавц╕ рег╕ону», - зазначила Л╕д╕я Падалка.


Директор обласного центру зайнятост╕ ознайомила учасник╕в «круглого столу» з послугами служби зайнятост╕ населенню та роботодавцям, новац╕ями в д╕яльност╕.
Про залучення ╕нвестиц╕й в економ╕ку м╕ста Прилуки та створення нових робочих м╕сць ╕нформував заступник Прилуцького м╕ського голови з питань д╕яльност╕ виконавчих орган╕в ради Олександр Сивенко.
Директор Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕ Лариса Татарченко ознайомила присутн╕х ╕з особливостями сучасного ринку прац╕ м╕ста Прилуки, який також функц╕ону╓ в умовах незбалансованост╕ попиту на робочу силу та ╖╖ пропозиц╕╖. Дисбаланс на ринку прац╕ спричинений також тим, що 52% безроб╕тних, як╕ перебувають на обл╕ку у служб╕ зайнятост╕, мають вищу осв╕ту, тод╕ як у банку ваканс╕й 74% пропозиц╕й працевлаштування ╓ для представник╕в роб╕тничих профес╕й.
До обговорення теми, яка п╕дн╕малася на зас╕данн╕, активно долучилися вс╕ присутн╕, але основним в ус╕х виступах була легал╕зац╕я зароб╕тно╖ плати та зайнятост╕ населення, оск╕льки саме в╕д цих фактор╕в залежить не лише розвиток м╕ст та район╕в, а й добробут людей, а, отже, чи буде в них бажання жити в Укра╖н╕ та працювати на ╖╖ економ╕ку.

07.08.2018 За ╕нф. Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕У с╕чн╕-червн╕ 2018 року послугами служби зайнятост╕ скористалися 931 безроб╕тний мешканець м╕ста. ╤з загально╖ чисельност╕ безроб╕тних ж╕нки становили 54,7%, молодь у в╕ц╕ до 35 рок╕в – 33,6%.

У 2018 роц╕ служба зайнятост╕ продовжу╓ реал╕зовувати активн╕ програми сприяння зайнятост╕. Так, активними програмами сприяння зайнятост╕ населення у с╕чн╕-червн╕ 2018 року було охоплено 290 безроб╕тних громадян. Р╕вень охоплення активними заходами становив 31%.

До служби зайнятост╕ протягом с╕чня-червня 2018 року над╕йшла ╕нформац╕я про 1960 в╕льних робочих м╕сць. Станом на 01.07.2018 року у баз╕ даних служби зайнятост╕ нал╕чувалося 292 ваканс╕╖.

За сприяння служби зайнятост╕ у с╕чн╕-червн╕ 2018 року працевлаштован╕ 169 безроб╕тних громадян, мешканц╕в м╕ста. Р╕вень працевлаштування становив 18,2%.

Для п╕двищення конкурентноздатност╕ громадян на ринку прац╕ та в╕дпов╕дно до потреб роботодавц╕в у прац╕вниках конкретних профес╕й, профес╕йним навчанням охоплено 29 ос╕б.

З метою збереження та в╕дтворення мотивац╕╖ до прац╕, забезпечення тимчасово╖ зайнятост╕, пол╕пшення матер╕ального становища безроб╕тних, у с╕чн╕-червн╕ 2018 року 92 особи були залучен╕ до участ╕ у громадських роботах та ╕нших роботах тимчасового характеру.

25.07.2018 За ╕нформац╕╓ю Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕


"СОЦ╤АЛЬНИЙ СУПРОВ╤Д ПРИ ПРАЦЕВЛАШТУВАНН╤ БЕЗРОБ╤ТНИХ ЗА П╤ДХОДОМ "КЕЙС - МЕНЕДЖМЕНТ"З метою координац╕╖ сп╕льних зусиль соц╕альних партнер╕в у сфер╕ надання соц╕альних послуг вразливим категор╕ям громадян 23 травня 2018 року Прилуцькою ф╕л╕╓ю Черн╕г╕вського ОЦЗ був проведений круглий ст╕л «Соц╕альний супров╕д при працевлаштуванн╕ безроб╕тних за п╕дходом «кейс - менеджмент».Учасниками заходу стали: заступник директора Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕ Роговець С.В., начальник в╕дд╕лу працевлаштування населення Черн╕г╕вського ОЦЗ Кульгейко О.М., представники Прилуцько╖ ф╕л╕╖ та орган╕зац╕й - надавач╕в соц╕альних послуг, зокрема управл╕ння соц╕ального захисту населення Прилуцько╖ РДА, управл╕ння прац╕ та соц╕ального захисту населення Прилуцько╖ м╕сько╖ ради, центр╕в соц╕альних служб для с╕м’╖, д╕тей та молод╕ м╕ста та району, управл╕ння осв╕ти Прилуцько╖ м╕сько╖ ради, територ╕ального центру соц╕ального обслуговування Прилуцько╖ м╕сько╖ ради, Прилуцького бюро правово╖ допомоги Прилуцько╖ м╕сько╖ ради, Центру п╕дтримки п╕дпри╓мництва та орган╕зац╕╖ УТОГ.Директор Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Л. Татарченко ознайомила присутн╕х з ситуац╕╓ю на ринку прац╕, послугами служби зайнятост╕, зокрема нов╕тн╕ми п╕дходами в ╖╖ робот╕ та наголосила, що нараз╕ служба зайнятост╕ ╓ серв╕сною установою, яка оперативно реагу╓ на вимоги ринку прац╕, в сво╖й д╕яльност╕ застосову╓ як традиц╕йн╕ форми роботи, так ╕ нов╕, зокрема з використанням сучасних технолог╕й. Як наголосив заступник директора Черн╕г╕вського ОЦЗ С. Роговець, на сьогодн╕ першочерговими ╓ задоволення потреб роботодавця в робоч╕й сил╕ та допомога соц╕ально-незахищеним верствам населення у вир╕шенн╕ перешкод при працевлаштуванн╕, що ╕ ╓ основним завданням соц╕ального супроводу при працевлаштуванн╕ за п╕дходом кейс-менеджменту.В ход╕ дискус╕╖ круглого столу досягнуто домовленост╕ про п╕дписання угод про сп╕впрацю з Прилуцьким в╕дд╕лом з питань пробац╕╖ та орган╕зац╕╓ю УТОГ, визначен╕ подальш╕ соц╕ально - партерськ╕ вза╓мов╕дносини, в т.ч. з профес╕йно╖ ор╕╓нтац╕╖ для п╕двищення конкурентоспроможност╕ на ринку прац╕, допомога в соц╕альн╕й адаптац╕╖ для учасник╕в АТО. Позитивна та дружня атмосфера сприяла пл╕дному сп╕лкуванню. Спод╕ва╓мось, що нов╕ п╕дходи у сп╕впрац╕ сприятимуть поверненню до зайнятост╕ вразливих верств населення.

29.05.2018 За ╕нформац╕╓ю Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕


НОВИЙ СЕРВ╤С СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТ╤
"ЕЛЕКТРОННИЙ КАБ╤НЕТ РОБОТОДАВЦЯ"
HTTPS://WWW.DCZ.GOV.UA/CABINET

«Електронний каб╕нет роботодавця» - це персональне автоматизоване робоче м╕сце, доступ до якого роботодавець може отримати за допомогою комп’ютера, п╕дключеного до мереж╕ ╤нтернет, а також з моб╕льного телефону. Цей серв╕с зор╕╓нтований на скорочення витрат часу для в╕дв╕дування центру зайнятост╕ та на п╕двищення р╕вня вза╓мод╕╖ роботодавц╕в з╕ службою зайнятост╕.
У «Електронному каб╕нет╕» роботодавець ма╓ можлив╕сть переглянути актуальн╕сть рекв╕зит╕в свого п╕дпри╓мства, що м╕стяться у баз╕ служби зайнятост╕, стан укомплектування заявлених ваканс╕й, к╕льк╕сть направлень центром зайнятост╕ претендент╕в на роботу, договори на орган╕зац╕ю громадських роб╕т та працевлаштування п╕сля профес╕йного навчання, зд╕йснити доб╕р прац╕вник╕в шляхом перегляду резюме. Також передбачена можлив╕сть подання зв╕т╕в за формою №3-ПН «╤нформац╕я про попит на робочу силу (ваканс╕╖)», в тому числ╕ ╕ уточнювальних, в онлайн-режим╕ до державно╖ служби зайнятост╕. Кр╕м того передбачена можлив╕сть переглядати зв╕ти за формою 4-ПН, 1-ПА, як╕ подавались до служби зайнятост╕.
Для отримання доступу до «Електронного каб╕нету» потр╕бно заре╓струвати лог╕н та пароль в персонального консультанта в служб╕ зайнятост╕ для подальшо╖ авторизац╕╖ на web-сайт╕ www.dcz.gov.ua.

17.05.2018 За ╕нформац╕╓ю Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕


ПРОФ╤КВЕСТ: П╤ЗНАЙ СВ╤Т ПРОФЕС╤Й!4 травня у прим╕щенн╕ Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ учн╕ 9 класу Прилуцько╖ г╕мназ╕╖ №5 ╕м. В.А. Затолок╕на взяли участь у профор╕╓нтац╕йному квест╕: П╕знай св╕т профес╕й. Школяр╕ з великим задоволенням розгадували профор╕╓нтац╕йн╕ ребуси, ф╕лворди та посл╕довно виконуючи завдання квесту, як╕ пов’язан╕ одне з одним, ознайомилися з╕ св╕том профес╕й. В ход╕ гри вони опрацювали папки з описами профес╕й муляра, маляра, кухонного роб╕тника, продавця, касира торг╕вельного залу, л╕каря, електрогазозварника та проанал╕зували ╖х за такими складовими як: ╕стор╕я виникнення, соц╕ально-економ╕чне значення, основний зм╕ст функц╕ональних обов’язк╕в, навчання за профес╕ю тощо.

Вс╕ учасники заходу пройшли комп’ютерне профд╕агностичне тестування на визначення профес╕йно╖ спрямованост╕ особистост╕ та отримали в╕дпов╕д╕ на запитання, як╕ ╖х найб╕льше ц╕кавили.

Профор╕╓нтац╕йний тематичний зах╕д «Проф╕Квест: П╕знай св╕т профес╕й!» проводиться з метою ознайомлення учн╕в загальноосв╕тн╕х навчальних заклад╕в з╕ св╕том профес╕й, основами усв╕домленого п╕дходу до вибору профес╕й, попитом на профес╕╖ на м╕сцевому ринку прац╕. Проведення заходу у вигляд╕ тематично╖ гри дозволя╓ надати д╕тям ╕нформац╕ю з профор╕╓нтац╕йно╖ тематики в ц╕кав╕й та б╕льш зрозум╕л╕й для них форм╕.

07.05.2018 За ╕нформац╕╓ю Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕


ПРОФЕС╤ОГРАФ╤ЧНА ЕКСКУРС╤Я, ЯК ОДИН ╤З ШЛЯХ╤В ВИВЧЕННЯ ПРОФЕС╤Й5 кв╕тня 2018 року фах╕вц╕ Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ орган╕зували профес╕ограф╕чн уекскурс╕ю для учн╕в 10 класу загальноосв╕тньо╖ школи №2 на товариство з обмеженою в╕дпов╕дальн╕стю „Ал╕тон╕”. П╕дпри╓мство засноване у 2004 роц╕ ╕тал╕йським п╕дпри╓мцем, свою д╕яльн╕сть починало з1 0 прац╕вник╕в, на сьогодн╕ чисельн╕сть працюючих перевищу╓ 700 ос╕б. Фабрика спец╕ал╕зу╓ться на виробництв╕ спортивного взуття ╓вропейсько╖ якост╕, це ж╕ноч╕ та чолов╕ч╕ крос╕вки з натуральних матер╕ал╕в, як╕ експортуються за кордон.

Плинност╕ кадр╕в на п╕дпри╓мств╕ нема╓, але ╓ потреба у прац╕вниках за профес╕╓ю „швачка” у зв’язку ╕з зб╕льшенням обсяг╕в виробництва. Д╕тей радо зустр╕ли та провели екскурс╕ю ╕нженер з охорони прац╕ Натал╕я Церковна та менеджер з персоналу Алла Кундрик. Учн╕ мали змогу ознайомитися ╕з особливостями швейного виробництва, зокрема побували у розкр╕йному та швейному цехах та мали змогу спостер╕гати за практичною роботою прац╕вник╕в безпосередньо на робочому м╕сц╕. Ознайомилися ╕з зм╕стом профес╕й, таких як: складальник верху взуття, обробник вироб╕в, розкр╕йник, швачка, затягувальник взуття.

Прац╕вники ТОВ „Ал╕тон╕” запевнили учн╕в, що отримавши профес╕ю „швачки” гарантовано будуть працевлаштован╕ на дане п╕дпри╓мство та матимуть високу зароб╕тну плату ╕ г╕дн╕ умови прац╕.

Профес╕ограф╕чна екскурс╕я ╓ ефективним заходом в програм╕ профес╕йно╖ ор╕╓нтац╕╖ учн╕всько╖ молод╕, форму╓ позитивне ставлення до роб╕тничих профес╕й, розширю╓ св╕тогляд учн╕в та допомага╓ у вибор╕ майбутнього профес╕йного шляху.


12.04.2018 За ╕нформац╕╓ю Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕


ЯРМАРОК ПРОФЕС╤Й ДЛЯ МОЛОД╤ ПРИЛУЧЧИНИ


23 березня 2018 року на баз╕ Прилуцького профес╕йного л╕цею проведено масовий профор╕╓нтац╕йний зах╕д для учн╕всько╖ молод╕ „Ярмарок профес╕й”, орган╕зований Прилуцькою м╕ськрайонною ф╕л╕╓ю Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕.
На ярмарок були запрошен╕ представники 26 навчальних заклад╕в р╕зних р╕вн╕в акредитац╕╖, серед яких: Ки╖вський нац╕ональний торг╕вельно-економ╕чний ун╕верситет, ун╕верситет державно╖ ф╕скально╖ служби Укра╖ни, Ки╖вський нац╕ональнийеконом╕чний ун╕верситет╕мен╕ Вадима Гетьмана, Нац╕ональний транспортний ун╕верситет, Сумський державний ун╕верситет, Черкаський ╕нститут пожежно╖ безпеки ╕м.Геро╖в Чорнобиля, В╕докремлений п╕дрозд╕л „Н╕жинський агротехн╕чний ╕нститут”, Нац╕ональний ун╕верситет «Черн╕г╕вський колег╕ум» ╕мен╕ Т.Г.Шевченка, Черн╕г╕вський нац╕ональний технолог╕чний ун╕верситет, Козелецький коледж ветеринарно╖ медицини, Н╕жинський коледж культури ╕ мистецтв ╕мен╕ Мар╕╖ Заньковецько╖, Д╕гтяр╕вський профес╕йний аграрний л╕цей Черн╕г╕всько╖ област╕ та ╕н.

Мета цього заходу поляга╓  в тому, щоб профес╕йно зор╕╓нтувати учн╕в загальноосв╕тн╕х шк╕л у вибор╕ майбутньо╖ профес╕╖, дати ╖м можлив╕сть детальн╕ше ознайомитися з навчальними закладами та спец╕альностями, за якими ведеться п╕дготовка фах╕вц╕в, а також у безпосередньому сп╕лкуванн╕ з представниками ╕ студентами цих заклад╕в отримати в╕дпов╕д╕ на запитання, що ц╕кавлять майбутн╕х аб╕тур╕╓нт╕в. Це дозволить обрати саме ту профес╕ю, якою прагне оволод╕ти аб╕тур╕╓нт, ╕ той заклад, де в╕н хоче здобувати знання.
Прив╕тали д╕тей та побажали ╖м усп╕шного профес╕йного вибору кер╕вник Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕ Лариса Татарченко, заступник м╕ського голови Тетяна Фесенко та начальник в╕дд╕лу орган╕зац╕╖ профес╕йно╖ ор╕╓нтац╕╖ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕ Марина Кривопала.
Ярмаркову залу наповнили майже 900 учн╕в 9-11 клас╕в, а також ╖хн╕ батьки та вчител╕. Кожен з них мав можлив╕сть побачити та почути презентац╕╖ вс╕х навчальних заклад╕в, щоб зор╕╓нтуватися у перевагах ╕ зробити св╕й виб╕р. Обм╕н ╕нформац╕╓ю ╕ в╕дкрите сп╕лкування м╕ж представниками навчальних заклад╕в та майбутн╕ми аб╕тур╕╓нтами проходило жваво та ц╕каво. При╓мно було чути слова подяки в╕д представник╕в учбових заклад╕в за проведений зах╕д та спод╕вання на запрошення у наступному роц╕.
Перед старшокласниками сто╖ть нелегке ╕ дуже в╕дпов╕дальне завдання: зробити виб╕р профес╕╖, в╕д якого залежить ╖хн╓ подальше життя. Тому хочеться побажати випускникам обрати профес╕ю до душ╕ ╕ стати справжн╕ми профес╕оналами сво╓╖ справи.

03.04.2018 За ╕нформац╕╓ю Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕.


У ЧЕРН╤Г╤ВСЬКОМУ ОБЛАСНОМУ ЦЕНТР╤ ЗАЙНЯТОСТ╤ ПРАЦЮВАТИМЕ
КОНСУЛЬТАЦ╤ЙНИЙ ПРОФОР╤╢НТАЦ╤ЙНИЙ ПУНКТ

З 2 с╕чня 2018 року на баз╕ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕ в рамках реал╕зац╕╖ Програми профес╕йно╖ ор╕╓нтац╕╖ молод╕ на актуальн╕ на ринку прац╕ профес╕╖ та спец╕альност╕ розпочина╓ роботу Консультац╕йний профор╕╓нтац╕йний пункт.
Послуги, як╕ надаватимуться:
- профд╕агностичне комп’ютерне тестування з визначення профес╕йно╖ спрямованост╕ особистост╕;
- психод╕агностичне тестування з визначення профес╕йно-важливих якостей;
- консультування учн╕в ЗНЗ щодо вибору типу профес╕йно╖ д╕яльност╕ та майбутньо╖ профес╕╖ в╕дпов╕дно до ╕нтерес╕в, нахил╕в, зд╕бностей та з урахуванням потреб ринку прац╕;
- консультування щодо шлях╕в здобуття профес╕й та спец╕альностей в профес╕йно-техн╕чних та вищих навчальних закладах;
- надання психолог╕чно╖ п╕дтримки у питаннях вибору профес╕╖;
- консультування батьк╕в щодо профес╕йного самовизначення дитини;
- консультування педагог╕чних прац╕вник╕в з питань профор╕╓нтац╕йно╖ роботи з╕ школярами, використання профд╕агностичних тестових методик та ╕нших методичних профор╕╓нтац╕йних матер╕ал╕в.
Вс╕ послуги - безкоштовн╕.
Консультування проводитиметься щоденно з понед╕лка по п’ятницю з 10:00 год. до 13:00 год. та з 14:00 год. до 17:00 год. за умови попереднього запису на консультац╕ю за телефоном або електронною поштою.
Контактна ╕нформац╕я:
Черн╕г╕вський обласний центр зайнятост╕
14000, м.Черн╕г╕в, вул. Коцюбинського, 40;
тел: 77-90-29,
e-mail: proforient.center@oczcn.gov.ua

02.01.2018


НОВАЦ╤╥, ПР╤ОРИТЕТИ У СЛУЖБ╤ ЗАЙНЯТОСТ╤ ТА ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ ОС╤Б З ╤НВАЛ╤ДН╤СТЮ13 грудня 2017 року у Прилуцьк╕й м╕ськрайонн╕й ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ в╕дбулося зас╕дання круглого столу на тему «Новац╕╖, пр╕оритети у служб╕ зайнятост╕ та працевлаштування ос╕б з ╕нвал╕дн╕стю» за участ╕ представник╕в орган╕в влади, соц╕альних партнер╕в та представник╕в роботодавц╕в.
В╕дкрила зас╕дання кер╕вник ф╕л╕╖ Лариса Татарченко, яка по╕нформувала про ситуац╕ю на ринку прац╕, проблеми, як╕ виникають на шляху працевлаштування безроб╕тних та методи ╖х вир╕шення. Також зазначила, що завдяки впровадженню нових форм ╕ п╕дход╕в для покращення ситуац╕╖ на ринку прац╕ спостер╕га╓ться позитивна динам╕ка у поверненн╕ до продуктивно╖ зайнятост╕ шукач╕в роботи. Вже на сьогодн╕ запроваджено: використання в робот╕ ваканс╕й з ус╕х можливих джерел (п╕д час особистих зустр╕чей з роботодавцями, в телефонному режим╕, засобами електронно╖ пошти, ╕з оф╕ц╕йних сайт╕в установ, орган╕зац╕й, сайт╕в пошуку роботи); використання при п╕дбор╕ претендент╕в на вакантн╕ посади, не лише бази заре╓строваних безроб╕тних, але й ╕нших ресурс╕в, електронно╖ бази резюме шукач╕в роботи; в╕деорезюме та онлайн-сп╕вбес╕ди з роботодавцем. Також впроваджено електронний серв╕с для роботодавц╕в та безроб╕тних, що значно спрощу╓ процедуру подач╕ зв╕ту про потребу робочо╖ сили та да╓ можлив╕сть безроб╕тному зарезервувати час для ре╓страц╕╖ не виходячи з дому. Така практика робить ефективним надання соц╕альних послуг, та оперативного пошуку п╕дходящо╖ роботи, переп╕дготовки безроб╕тних на замовлення роботодавця.
Продовжила зас╕дання заступник кер╕вника Прилуцько╖ МРФ Черн╕г╕вського ОЦЗ Олена ╤ллюшко, яка ознайомила присутн╕х з новац╕ями в проект╕ Закону Укра╖ни «Про внесення зм╕н до деяких законодавчих акт╕в Укра╖ни (щодо актив╕зац╕╖ пошуку роботи безроб╕тних та шукач╕в роботи)”.
Начальники в╕дд╕л╕в надали ╕нформац╕ю про обчислення страхового стажу для призначення допомоги по безроб╕ттю та орган╕зац╕╖ профес╕йного навчання безроб╕тних за направленням служби зайнятост╕, в тому числ╕ для ос╕б з ╕нвал╕дн╕стю, розпов╕ли про стимулювання роботодавц╕в до працевлаштування громадян, як╕ недостатньо конкурентоспроможн╕ на ринку прац╕ та створення нових робочих м╕сць суб’╓ктами малого п╕дпри╓мництва.
Щодо розроблення проекту Програми продуктивно╖ зайнятост╕ населення Прилуцького району на 2018-2020 роки виступила начальник в╕дд╕лу з питань трудових в╕дносин управл╕ння соц╕ального захисту населення Прилуцько╖ РДА Сурай Оксана Володимир╕вна. Сп╕врозробником дано╖ програми у частин╕ сегменту заре╓строваного ринку прац╕ ╓ служба зайнятост╕.
До дискус╕╖ щодо розширення функц╕оналу служби зайнятост╕, напрям╕в покращення сп╕впрац╕ ╕з роботодавцями та соц╕альними партнерами долучилися вс╕ учасники «Круглого столу».
По зак╕нченню зас╕дання було розроблено сп╕льн╕ рекомендац╕╖, як╕ сприятимуть модерн╕зац╕╖ та розвитку служби зайнятост╕.

Прилуцький м╕ськрайонний центр зайнятост╕

15.12.2017


ПРОФЕС╤ЙНЕ НАВЧАННЯ ОС╤Б З ╤НВАЛ╤ДН╤СТЮ ╤, ╤╤, ╤╤╤ ГРУП В╤КОМ В╤Д 16 РОК╤В (в тому числ╕ учасник╕в АТО, як╕ мають ╕нвал╕дн╕сть) 10кБ
Скачати


БЕЗ ПРАЦЮЮЧО╥ РОДИНИ НЕМА УКРА╥НИ


8 липня в Укра╖н╕ в╕дзнача╓ться День родини. З ц╕╓╖ нагоди в област╕ службою зайнятост╕ оголошено п╕ар-акц╕ю „Без працюючо╖ родини нема Укра╖ни”, спрямовану на популяризац╕ю людей прац╕.Праця завжди годувала людину. Людина, яка вм╕╓ та любить працювати, в ус╕ часи користувалася повагою ╕нших. Той, хто вм╕╓ щось робити, тим б╕льше добре, завжди прогоду╓ ╕ себе, ╕ родину, вважалося у народ╕.
Тому, якщо нав╕ть людина втрача╓ роботу, не потр╕бно знев╕рюватись, а навпаки, вчасно зор╕╓нтуватись, бо людина, яка хоче – вона робить.
Саме таким прикладом ╓ с╕м’я Стр╕лецьких, яка прожива╓ у м╕ст╕ Прилуки Черн╕г╕всько╖ област╕ та вже чотири роки усп╕шно веде власний б╕знес.
Голова с╕мейства Стан╕слав Стр╕лецький, п╕сля зв╕льнення з п╕дпри╓мства „Маяк - ООК”, звернувся до Прилуцького м╕ськрайонного центру зайнятост╕ за допомогою у працевлаштуванн╕ та скористався послугою одноразово╖ виплати допомоги по безроб╕ттю для в╕дкриття власно╖ справи, тема б╕знес-плану „Ресторанний б╕знес”. П╕дтримала його в цьому дружина Леся, яка за профес╕╓ю „кухар-кондитер” ╕ тривалий час працювала в кафе та ресторанах м╕ста. Так ╕ розпочався ╖х власний б╕знес, кафе отримало назву „Оазис”. Зробили ремонт, облаштували зручний бар та л╕тн╕й майданчик, що особливо приваблю╓ в╕дв╕дувач╕в вл╕тку, окрему ставку було зроблено на обслуговування юв╕ле╖в та вес╕ль.
Смачна кухня та вв╕члив╕сть персоналу зробили дане кафе улюбленим м╕сцем прилучан.
- Т╕льки разом можна досягти усп╕ху, - з посм╕шкою говорить Стан╕слав Петрович. Руки та бажання ╓, ╕ головне – родина та мета, над досягненням яко╖ потр╕бно працювати.

03.07.2017 М╕ськрайонний центр зайнятост╕


ЯРМАРОК ВАКАНС╤Й

22 травня п.р. у Прилуцькому агротехн╕чному коледж╕ пройшов зах╕д, покликаний допомогти студентам-випускникам у пошуку роботи, саме цього дня за ╕н╕ц╕ативи Прилуцького м╕ськрайонного центру зайнятост╕ в╕дбулася зустр╕ч роботодавц╕в ╕з випускниками в рамках «Ярмарки ваканс╕й» «Будуй кар’╓ру разом».
На початку роботи «Ярмарки ваканс╕й» директор Прилуцького агротехн╕чного коледжу Павло Черн╕ков розпов╕в про орган╕зац╕ю в заклад╕ сп╕впрац╕ з роботодавцями та вир╕шення питання працевлаштування студент╕в.
Лариса Татарченко – начальник в╕дд╕лу вза╓мод╕╖ з роботодавцями Прилуцького м╕ськрайонного центру зайнятост╕ розпов╕ла про стан ринку прац╕ в м. Прилуки та Прилуцькому район╕, а також у сум╕жних районах, попит ╕ пропозиц╕ю робочо╖ сили, к╕льк╕сть працевлаштованих безроб╕тних за сприянням Прилуцького м╕ськрайонного центру зайнятост╕ – що ╓ результатом т╕сно╖ сп╕впрац╕ роботодавц╕в з Державною службою зайнятост╕.
Натал╕я Ф╕лозоп – пров╕дний спец╕ал╕ст з питань зайнятост╕ в╕дд╕лу вза╓мод╕╖ з роботодавцями ознайомила випускник╕в з техн╕кою пошуку роботи: «Використання джерел ╕нформац╕╖ про ваканс╕╖» та «Резюме ╕ в╕део резюме, як зас╕б самореал╕зац╕╖».
У «Ярмарку ваканс╕й» прийняли участь 9 роботодавц╕в, якими були представлен╕ ваканс╕╖ «електромехан╕к», «електромонтер з обслуговування п╕дстанц╕╖», «електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування», «слюсар-електрик з ремонту електроустаткування», «техн╕к-електрик», «бухгалтер».
Так, директор ТОВ «Янг Укра╖на» ╢вген Саполович пов╕домив про потребу в прац╕вниках за профес╕╓ю «слюсар-електрик з ремонту електроустаткування», начальник в╕дд╕лу кадр╕в ДП «Пластмас» ТОВ ТД «Пластмас Прилуки» Олена Карпенко пов╕домила про потребу у ваканс╕ях «електромонтер з обслуговування п╕дстанц╕╖»,
« електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування».
В ход╕ заходу представники п╕дпри╓мств проводили сп╕вбес╕ди ╕з випускниками на в╕льн╕ робоч╕ м╕сця, зац╕кавлювали ╖х умовами прац╕ та зароб╕тною платою. Також випускникам надана можлив╕сть заповнити резюме, роздано ╕нформац╕йно-консультативний матер╕ал (буклети, виз╕тивки). Запрошення на роботу п╕д час «Ярмарки ваканс╕й» отримали 5 випускник╕в.
26.05.2017


В УКРА╥Н╤ СТАРТУВАЛА ЗАГАЛЬНОНАЦ╤ОНАЛЬНА КАМПАН╤Я
З ПРОФОР╤╢НТАЦ╤╥ ВИПУСКНИК╤В ШК╤Л

Державна служба зайнятост╕ розпочала загальнонац╕ональну ╕нформац╕йну кампан╕ю з профес╕йно╖ ор╕╓нтац╕╖ аб╕тур╕╓нт╕в та старшокласник╕в, яка допоможе молодим укра╖нцям визначитись ╕з найб╕льш п╕дходящою для них профес╕╓ю. Тестування для визначення сво╖х зд╕бностей та схильностей до т╕╓╖ чи ╕ншо╖ профес╕╖ можна безкоштовно пройти у будь-якому з 550 центр╕в зайнятост╕ по вс╕й Укра╖н╕.
Для активного залучення молод╕ до профор╕╓нтац╕йного тестування на загальнонац╕ональних телеканалах та у мереж╕ ╕нтернет транслюватиметься ряд соц╕альних ролик╕в, як╕ розпов╕датимуть про важлив╕сть обрання сво╓╖ майбутньо╖ профес╕╖ для молодих укра╖нц╕в.
В╕деоролики доступн╕ за посиланням:
https://www.youtube.com/playlist?list=PLp4MP48cY_nP2yFp0-Y7SP8BHUEMgdifu
Для того, щоб пройти тестування у центр╕ зайнятост╕ не потр╕бно н╕яких попередн╕х приготувань. Спец╕ал╕ст центру п╕дбере необх╕дний тест, який трива╓ в╕д 30 до 180 хвилин. По його завершенню в╕дв╕дувач отриму╓ ╕нформац╕ю, яка допоможе визначити галузь профес╕йно╖ д╕яльност╕, до яко╖ найб╕льш схильна людина.
Детальну ╕нформац╕ю можна отримати за телефоном: 3-15-56, 3-51-91
або за адресою: м.Прилуки, вул.Вокзальна, 46 (в╕дд╕л активно╖ п╕дтримки безроб╕тних)

16.05.2017


ОБГОВОРИЛИ ЯК ЗДОЛАТИ ПРОБЛЕМИ РИНКУ ПРАЦ╤15 березня 2017 року на баз╕ Прилуцького профес╕йного л╕цею в╕дбувся круглий ст╕л на тему: „Шляхи подолання виклик╕в сучасного ринку прац╕ та прогнозування попиту на робочу силу” за участ╕ представник╕в Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕, виконавчо╖ влади м╕ста та району, соц╕альних партнер╕в та роботодавц╕в.


Заступник директора обласного центру зайнятост╕ Максим Торжевський ознайомив присутн╕х з новими п╕дходами до реал╕зац╕╖ державно╖ пол╕тики зайнятост╕ та прогнозування попиту на ринку прац╕, наголосивши, що на сьогодн╕ гострою залиша╓ться проблема деф╕циту роб╕тничих кадр╕в, поширення т╕ньово╖ зайнятост╕, нев╕дпов╕дн╕сть п╕дготовки робочо╖ сили вимогам економ╕ки, дисбаланс м╕ж попитом ╕ пропозиц╕╓ю робочо╖ сили.

Про особливост╕ ринку прац╕ Прилуччини та нов╕ п╕дходи в обслуговуванн╕ кл╕╓нт╕в служби зайнятост╕ допов╕в директор Прилуцького м╕ськрайонного центру зайнятост╕ Анатол╕й Нестеренко. Анал╕зуючи ситуац╕ю, яка склалася на ринку прац╕ Прилуцького рег╕ону, в╕н зазначив, що головним чинником в питаннях зайнятост╕ населення ╓ стан соц╕ально-економ╕чного розвитку м╕ста та району. Актуальними залишаються проблеми економ╕чно╖ активност╕ населення, низького квал╕ф╕кац╕йного р╕вня незайнятого та працюючого населення, а також проблеми зайнятост╕ молод╕ ╕ ╕нвал╕д╕в. Тому сьогодн╕ служба зайнятост╕ зм╕ню╓ п╕дходи до надання послуг, освою╓ нов╕ технолог╕╖, впроваджу╓ нов╕ серв╕си. Нин╕ активно використовуються так╕ новац╕╖, як пошук роботи та прац╕вник╕в за допомогою в╕деорезюме та в╕деоваканс╕╖, он-лайн сп╕вбес╕да, сп╕лкування через соц╕альн╕ мереж╕, електронна черга ре╓страц╕╖ безроб╕тних.

╤з соц╕ально-економ╕чною ситуац╕╓ю в м╕ст╕ ╕ район╕ та ╖╖ вплив на сферу зайнятост╕ ознайомили присутн╕х начальник в╕дд╕лу економ╕ки Прилуцько╖ м╕сько╖ ради, депутат Черн╕г╕всько╖ обласно╖ ради Дмитро Даценко та начальник управл╕ння агропромислового розвитку Прилуцько╖ районно╖ державно╖ адм╕н╕страц╕╖ Микола Даниленко.

Участь в обговоренн╕ взяли заступник голови Прилуцько╖ районно╖ ради Натал╕я ╢горова, директор ТОВ „Прилуцьке хл╕боприймальне п╕дпри╓мство” Олександр Федько, директор ТОВ „Агрок╕м" Максим Пономаренко, начальник в╕дд╕лу кадр╕в ТОВ „Прилуцький завод „Б╕лкозин” Валентина Ф╕лоненко та директор Прилуцького профес╕йного л╕цею Анатол╕й Дорошенко. Вс╕ подякували служб╕ зайнятост╕ за сп╕впрацю, спод╕ваючись на подальше пл╕дне сп╕вроб╕тництво.


20.03.2017 Прилуцький м╕ськрайонний центр зайнятост╕


СП╤ВПРАЦЯ ПРИЛУЦЬКОГО ПРОФЕС╤ЙНОГО Л╤ЦЕЮ
З РОБОТОДАВЦЯМИ ВИХОДИТЬ НА НОВИЙ Р╤ВЕНЬ

Найважлив╕шою передумовою усп╕шно╖ д╕яльност╕ служби зайнятост╕ ╓ побудова т╕сно╖ вза╓мод╕╖ з роботодавцями та соц╕альними партнерами.
525 роботодавц╕в м╕ста та району зверталися до служби зайнятост╕ щодо сприяння в укомплектуванн╕ персоналом.
Роботодавц╕ сьогодн╕ потребують не просто роб╕тник╕в, а висококвал╕ф╕кованих прац╕вник╕в, як╕ волод╕ють сучасними технолог╕ями, техн╕кою та обладнанням. ╤ завдання навчальних заклад╕в профес╕йно-техн╕чно╖ осв╕ти - п╕дготувати таких фах╕вц╕в.
Тому фах╕вц╕ центру зайнятост╕ провели зас╕дання круглого столу на тему: «Перспективи та потреби роб╕тничих кадр╕в у Прилуцькому район╕ та м. Прилуки» на баз╕ Прилуцького профес╕йного л╕цею залучивши 21 роботодавця, як╕ мають потребу у фах╕вцях таких як: «кухар», «швачка»,
«електрогазозварник».
Директор Прилуцького м╕жрайонного центру зайнятост╕ Анатол╕й Нестеренко наголосив, що фах╕вц╕ центру зайнятост╕ допомагають роботодавцям вчасно ╕ як╕сно укомплектувати посади, особливо квал╕ф╕кованими роб╕тниками. За 11 м╕сяц╕в поточного року до центру зайнятост╕ було подано вакантних посад: «кухар» - 56, укомплектовано - 42; «швачка» -80, укомплектовано - 12; «електрогазозварники» - 52,
укомплектовано - 42. Отже, т╕ профес╕╖, яким навчають у Прилуцькому профес╕йному л╕це╖, користуються попитом на ринку прац╕ у Прилуцькому рег╕он╕.
╤нформац╕ю про сучасний стан навчального закладу, проблеми розвитку та шляхи ╖х вир╕шення надав учасникам зас╕дання «круглого столу» Анатол╕й Дорошенко - директор профес╕йного л╕цею.
Також роботодавц╕ мали можлив╕сть ознайомитись ╕з майстернями та класами, де досв╕дчен╕ майстри передають св╕й досв╕д учням л╕цею.
У ход╕ обговорення присутн╕ роботодавц╕ ФОП Харченко В.М., ФОП ФОП Дубовик А.М., ФОП Дубровський В.В., ФОП Гаврись Л.╤., , ФОП Костриця Н.Л. - Мамайсуров С.А. (шеф-кухар), Ткаченко С.Г. - директор ПП «Таксстройград», Серг╕╓нко В.М. - головний ╕нженер ПраТ «Прилуцький м’ясокомб╕нат» висловили над╕ю, що навчальний заклад, спроможний забезпечити профес╕йно-моб╕льними ╕ квал╕ф╕кованими кадрами п╕дпри╓мства, а також надали пропозиц╕╖ щодо удосконалення сп╕льного партнерства м╕ж л╕це╓м, роботодавцями та службою зайнятост╕, а саме:
- зд╕йснювати сп╕льно з роботодавцями профор╕╓нтац╕йну роботу з учнями закладу;
- центру зайнятост╕ надавати оперативну ╕нформац╕ю про потребу у квал╕ф╕кованих роб╕тничих кадрах Прилуцького рег╕ону;
- залучати до участ╕ в навчально-виробничому процес╕ роботодавц╕в;
- надання можливост╕ учням вивчати нову техн╕ку, нов╕ технолог╕╖ та працювати з сучасними матер╕алами у навчальних майстернях л╕цею;
- включення учня у безпосередн╕й виробничий процес на п╕дпри╓мств╕ п╕д час виробничо╖ практики, що сприятиме адаптац╕╖ до виробничих умов та виробничого колективу.

26.12.2016


СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТ╤ НА ШЛЯХУ РЕФОРМУВАННЯ

Про це пов╕домила директор обласного центру зайнятост╕ Л╕д╕я Падалка. За ╖╖ словами, комплексн╕ перетворення в служб╕ зайнятост╕ робляться для того, аби кожен укра╖нець мав достойну роботу з г╕дною зароб╕тною платою, а роботодавц╕ були забезпечен╕ квал╕ф╕кованими кадрами, як╕ працюють на розвиток кра╖ни.
Служба зайнятост╕ – це серв╕сна установа, яка викону╓ вкрай важливу соц╕альну функц╕ю, допомагаючи людям знайти роботу. Розпочато процес ╖╖ модерн╕зац╕╖, а саме: зм╕нюються п╕дходи до надання послуг, впроваджуються нов╕ серв╕си, вибудову╓ться ефективна модель вза╓мод╕╖ з соц╕альними партнерами та громадськ╕стю.
Сьогодн╕ кл╕╓нтами №1 для служби ╓ роботодавц╕, як╕ мають можлив╕сть скористатися ц╕лою низкою безкоштовних послуг. Перш за все – це допомога у п╕дбор╕ кадр╕в, орган╕зац╕я роб╕т тимчасового характеру, п╕дготовка необх╕дних спец╕ал╕ст╕в. Д╕╓ механ╕зм ф╕нансового стимулювання створення нових робочих м╕сць шляхом компенсац╕╖ роботодавцям ╓диного соц╕ального внеску.
На час╕ впровадження й нових механ╕зм╕в розвитку трудового потенц╕алу, зокрема, через п╕дтвердження неформально╖ осв╕ти. Йдеться про можлив╕сть багатьом людям проявити себе у нових профес╕ях, якими вони фактично волод╕ють.
Не чекаючи в╕дпов╕дних законодавчих зм╕н, служба зайнятост╕ вже реформу╓ться ╕ покращу╓ сво╖ серв╕си. Зокрема, освою╓ нов╕ сучасн╕ технолог╕╖, так╕ як в╕деорезюме, в╕деоваканс╕я, онлайн-сп╕вбес╕да, комун╕кац╕я через соц╕альн╕ мереж╕ тощо.
В рамках реформи служба зайнятост╕ п╕шла на серйозну реорган╕зац╕ю структури. За словами Л.Падалки, передбача╓ться зменшення майже на 40% адм╕н╕стративно-господарського персоналу базових центр╕в зайнятост╕. Ц╕ функц╕╖ будуть передан╕ на обласний р╕вень, що дозволить сутт╓во зменшити документооб╕г. Разом з тим, буде зб╕льшено к╕льк╕сть фах╕вц╕в, як╕ безпосередньо надають послуги населенню та роботодавцям. Це дозволить покращити як╕сть надання таких послуг – переконан╕ в служб╕ зайнятост╕. Також для м╕н╕м╕зац╕╖ адм╕н╕стративного навантаження, базов╕ центри зайнятост╕ втратять статус юридичних ос╕б та перетворяться на ф╕л╕╖.
01.12.2016


СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТ╤ - СЕРВ╤СНА УСТАНОВА, ЯКА ВИКОНУ╢ ВКРАЙ ВАЖЛИВУ СОЦ╤АЛЬНУ ФУНКЦ╤Ю, ДОПОМАГАЮЧИ ЛЮДЯМ.
МИ ЗАВЖД╤ В╤ДКРИТ╤ ДЛЯ СП╤ВПРАЦ╤

Складн╕ пол╕тичн╕ та соц╕ально-економ╕чн╕ процеси, як╕ в╕дбуваються в держав╕, в╕дпов╕дним чином впливають ╕ на ринок прац╕ Прилуцького рег╕ону. Характерними тенденц╕ями ╓ звуження попиту на робочу силу, зменшення середньообл╕ково╖ к╕лькост╕ штатних прац╕вник╕в, недостатня к╕льк╕сть в╕льних робочих м╕сць ╕ вакантних посад з г╕дними умовами та оплатою прац╕.
Сьогодн╕ служба зайнятост╕ свою роботу спрямову╓ на п╕двищення р╕вня охоплення населення ╕ роботодавц╕в активними формами ╕ програмами сприяння зайнятост╕, актив╕зац╕╖ власних зусиль кл╕╓нт╕в щодо пошуку роботи, формування соц╕ально в╕дпов╕дального б╕знесу. Наша головна мета, аби кожен укра╖нець мав достойну роботу, а роботодавець був забезпечений квал╕ф╕кованими кадрами.
Роботодавець для служби зайнятост╕ – це кл╕╓нт №1. Адже саме роботодавц╕ створюють робоч╕ м╕сця, наповнюють бюджет. Сп╕впраця з ними допомага╓ спрогнозувати ситуац╕ю на ринку прац╕, визначити проблеми та знайти шляхи ╖х вир╕шення, повернути до продуктивно╖ зайнятост╕ якомога б╕льше наших громадян.К╕льк╕сть роботодавц╕в, як╕ зверталися до Прилуцького м╕ськрайонного центру зайнятост╕ щодо сприяння в укомплектуванн╕ персоналом склала 506 роботодавц╕в.
Служба зайнятост╕ безкоштовно пропону╓ роботодавцям широкий спектр послуг. Перш за все - це допомога у п╕дбор╕ кадр╕в, орган╕зац╕я роб╕т тимчасового характеру, п╕дготовка необх╕дних спец╕ал╕ст╕в, в тому числ╕ за р╕дк╕сними профес╕ями та спец╕альностями, за необх╕дност╕ – за ╕ндив╕дуальними планами та програмами.
Також сьогодн╕ роботодавець може скористатися ф╕нансовою п╕дтримкою служби зайнятост╕, а саме: отримати компенсац╕ю витрат у розм╕р╕ ╓диного внеску на загальнообов'язкове державне соц╕альне страхування за умови працевлаштування на нов╕ робоч╕ м╕сця безроб╕тних громадян, як╕ недостатньо конкурентоспроможн╕ на ринку прац╕.
За 10 м╕сяц╕в поточного року такою послугою скористалися 13 роботодавц╕в та в╕дшкодовано ╖м 223,8 тис.грн.
Протягом с╕чня-жовтня 2016 року послугами служби зайнятост╕ скористалися 3056 безроб╕тних мешканц╕в м╕ста та району, що на 817 ос╕б менше аналог╕чного пер╕оду минулого року. Ринок пропозиц╕╖ робочо╖ сили був представлений безроб╕тними, як╕ займали роб╕тнич╕ м╕сця - 50%, посади службовц╕в – 39%, решта 11% - особи без профес╕╖, або як╕ займали м╕сця , як╕ не потребують спец╕ально╖ п╕дготовки, 55% в╕дсотк╕в становили ж╕нки, молодь у в╕ц╕ до 35 рок╕в - 43%.
За сприяння служби зайнятост╕ працевлаштован╕ 1055 безроб╕тних ос╕б, 16 безроб╕тних започаткували власну справу як суб’╓кти п╕дпри╓мницько╖ д╕яльност╕. Р╕вень працевлаштування становив 35%, що на 1 в╕дсоток б╕льше с╕чня-жовтня 2015 року. Безроб╕тн╕ працевлаштовувались в основному в так╕ сфери економ╕чно╖ д╕яльност╕, як переробна промислов╕сть – 37%, с╕льське господарство – 17% та оптова ╕ роздр╕бна торг╕вл╕ - 13%.
Працевлаштування безроб╕тних стриму╓ться пог╕ршенням сп╕вв╕дношення м╕ж пропозиц╕╓ю робочо╖ сили та попитом на не╖. Найзатребуван╕шими у роботодавц╕в протягом цього року були висококвал╕ф╕кован╕ роб╕тники – слюсар╕, фрезерувальники, електрогазозварники, електромонтери, вод╕╖, швачки, а також буд╕вельники р╕зних спец╕альностей (маляр╕, муляри, бетоняр╕ ) та прац╕вники сфери послуг (продавц╕, кухар╕). Затребуваними були й менеджери р╕зних р╕вн╕в та бухгалтери з досв╕дом роботи ╕ високим р╕внем квал╕ф╕кац╕╖. Найпоширен╕шою причиною неукомплектування ваканс╕й ╓ нев╕дпов╕дн╕сть безроб╕тних вимогам роботодавц╕в щодо р╕вня осв╕ти, квал╕ф╕кац╕╖ ╕ досв╕ду. Тим, хто не ма╓ в╕дпов╕дних профес╕йних знань ╕ навичок, роботодавц╕ пропонують низьку зароб╕тну плату, що часто спонука╓ безроб╕тних самим в╕дмовлятися в╕д працевлаштування.
Тому одн╕╓ю ╕з головних функц╕й служби зайнятост╕ ╓ не т╕льки п╕дб╕р кадр╕в для роботодавц╕в, а й послуги з безкоштовно╖ п╕дготовки або переп╕дготовки безроб╕тних на спец╕альност╕ п╕д його власне замовлення. Так, ╕з 449 безроб╕тних ос╕б, як╕ навчалися за сприяння служби зайнятост╕, 433 особи проходи навчання на замовлення роботодавця з подальшим працевлаштуванням, 16 ос╕б п╕двищили квал╕ф╕кац╕ю за навчальною програмою «Основи малого п╕дпри╓мництва».
Пом╕тно╖ сусп╕льно╖ значимост╕ набувають громадськ╕ та ╕нш╕ роботи тимчасового характеру.
Головн╕ переваги та користь таких роб╕т для шукач╕в роботи полягають в можливост╕ додаткового зароб╕тку, посиленн╕ мотивац╕╖ до прац╕, поновленн╕ режиму дня, прац╕ та в╕дпочинку, можливост╕ самореал╕зац╕╖. Протягом 10 м╕сяц╕в 2016 року у громадських роботах та ╕нших роботах тимчасового характеру взяли участь 502 безроб╕тних мешканц╕в рег╕ону.

Соц╕альний захист учасник╕в АТО – одне з найголовн╕ших завдань сьогодення. За пер╕од з с╕чня по жовтень 2016 року послугами центру зайнятост╕ скористалися 147 безроб╕тних учасник╕в АТО. Враховуючи характер ринку прац╕, а також час, необх╕дний для адаптац╕╖ ц╕╓╖ категор╕╖ громадян, процес працевлаштування ма╓ сво╖ особливост╕, тому на сьогодн╕шн╕й день працевлаштован╕ 23 в╕йськовослужбовця, 6 ос╕б пройшли профес╕йну п╕дготовку, 18 - працювали на громадських та ╕нших роботах тимчасового характеру. Колишн╕м в╕йськовим пропонуються ╕ндив╕дуальн╕ профконсультац╕йн╕ послуги, трен╕нги з техн╕ки пошуку роботи, а також заходи ц╕льового призначення. Не вс╕ демоб╕л╕зован╕ учасники АТО, як╕ звернулись до Прилуцького м╕ськрайонного центру зайнятост╕ готов╕ приступити до роботи, в тому числ╕ через стан здоров’я, психолог╕чний стан. Кр╕м того, ╕сну╓ дисбаланс м╕ж профес╕ями, за якими вони шукають роботу, р╕внем зароб╕тно╖ плати, яку вони бажають отримувати та пропозиц╕ями ваканс╕й. Низький р╕вень зарплат, як╕ пропонують роботодавц╕ та нестача ваканс╕й гальму╓ процес ╖х працевлаштування.
Служба зайнятост╕ сьогодн╕ ма╓ вс╕ необх╕дн╕ ╕нструменти для пом’якшення ситуац╕╖ на ринку прац╕. Проте наше першочергове завдання на сучасному етап╕ – прогнозувати ситуац╕ю в сфер╕ зайнятост╕ та оперативно реагувати на виклики ринку прац╕. З ц╕╓ю метою розпочато процес модерн╕зац╕╖, комплексних перетворень: зм╕нюються п╕дходи до надання послуг, освоюються нов╕ технолог╕╖, впроваджуються нов╕ серв╕си, так╕ як в╕деорезюме, в╕деоваканс╕я, онлайн-сп╕вбес╕да, комун╕кац╕я через соц╕альн╕ мереж╕, вибудову╓ться ефективна модель вза╓мод╕╖ з соц╕альними партнерами та громадськ╕стю.
На час╕ впровадження й нових механ╕зм╕в розвитку трудового потенц╕алу, зокрема, через п╕дтвердження неформально╖ осв╕ти. Йдеться про можлив╕сть багатьом людям проявити себе у нових профес╕ях, якими вони фактично волод╕ють.
Системн╕ зм╕ни, як╕ розпочалися в служб╕ зайнятост╕, безсумн╕вно покликан╕ наблизити ╖╖ до людей, зм╕цнити дов╕ру громадськост╕, долучивши до ╓вропейських ц╕нностей.В.о.директора центру Л.О.Татарченко

23.11.2016


ЗА ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЧАСНИКА АТО - КОМПЕНСАЦ╤Я

В╕дтепер учасникам АТО буде значно легше знайти роботу. Адже до перел╕ку державних п╕льг та гарант╕й сьогодн╕шн╕м захисникам В╕тчизни додалася ще одна. 7 липня 2016 року Президент Укра╖ни п╕дписав Закон «Про внесення зм╕ни до статт╕ 14 Закону Укра╖ни «Про зайнят╕сть населення» щодо додаткових гарант╕й у сприянн╕ працевлаштуванню учасник╕в бойових д╕й, як╕ брали безпосередню участь в антитерористичн╕й операц╕╖, забезпеченн╕ ╖╖ проведення».
Заступник директора обласного центру зайнятост╕ Серг╕й Роговець так прокоментував нововведення: «За умови працевлаштування за направленням служби зайнятост╕ на нове робоче м╕сце строком не менше н╕ж на два роки б╕йця АТО, роботодавцю протягом року гарантована щом╕сячна компенсац╕я витрат у розм╕р╕ ╓диного соц╕ального внеску. На таку ф╕нансову п╕дтримку можуть розраховувати також суб’╓кти малого п╕дпри╓мництва у випадку працевлаштування безроб╕тних учасник╕в бойових д╕й на нов╕ робоч╕ м╕сця у визначених пр╕оритетних галузях економ╕ки».
Також С.Роговець наголосив, що до демоб╕л╕зованих в╕йськовослужбовц╕в у служб╕ зайнятост╕ посилена увага та ╕ндив╕дуальний п╕дх╕д, спрямований на ╖х трудову та психолог╕чну реаб╕л╕тац╕ю. Завдяки новим законодавчим зм╕нам з’являться додатков╕ важел╕ для пришвидшення пошуку роботи для ц╕╓╖ категор╕╖ громадян.
Загалом протягом с╕чня-липня поточного року на обл╕ку в центрах зайнятост╕ област╕ перебувало 998 учасник╕в АТО. З них 181 особу працевлаштовано, зокрема 14 ос╕б отримали виплату допомоги по безроб╕ттю одноразово для започаткування власно╖ справи. Кр╕м того, 43 особи ц╕╓╖ категор╕╖ направлено на профес╕йне навчання, 111 ос╕б залучено до громадських та ╕нших роб╕т тимчасового характеру.
На обл╕ку у Прилуцькому м╕ськрайонному центр╕ зайнятост╕ протягом с╕чня – липня 2016 року перебували 129 учасник╕в АТО, як╕ мешкають на територ╕╖ м╕ста та району, 124 з них отримали статус безроб╕тного. На сьогодн╕шн╕й день працевлаштован╕ 20 колишн╕х в╕йськовослужбовц╕в, 6 ос╕б проходили профес╕йне навчання з подальшим працевлаштуванням, 12 ос╕б приймали участь у громадських та ╕нших роботах тимчасового характеру.
Також з метою зняття соц╕ально╖ напруги серед демоб╕л╕зованих во╖н╕в АТО, Прилуцький м╕ськрайонний центр зайнятост╕ може залучити ╖х до громадських роб╕т, як╕ спрямован╕ на запоб╕гання розвитку злочинност╕ шляхом ╕нформування населення щодо недопущення порушень громадського порядку (пом╕чник д╕льничого пол╕ц╕╖). Дан╕ громадськ╕ роботи передбачають патрулювання селищ та с╕л Прилуцького району. Роботи орган╕зовують с╕льськ╕ та селищн╕ ради, з якими ми уклада╓мо договори, оплату прац╕ наполовину бере на себе центр зайнятост╕.

22.08.2016Для сприяння соц╕альн╕й адаптац╕╖ демоб╕л╕зованих в╕йськовослужбовц╕в та учасник╕в АТО, ╕нформування ╖х про права та соц╕альн╕ гарант╕╖ та надання ц╕й категор╕╖ населення допомоги в працевлаштуванн╕ в Прилуцькому м╕ськрайонному центр╕ зайнятост╕ щочетверга продовжу╓ проводитись День учасника АТО.
23 червня 2016 року, на вищезазначений зах╕д Прилуцького МРЦЗ «День учасника АТО», за побажаннями демоб╕л╕зованих в╕йськовослужбовц╕в був запрошений фах╕вць з управл╕ння прац╕ та соц╕ального захисту Прилуцько╖ м╕сько╖ ради Сивенко Натал╕я.
Зах╕д був проведений у формат╕ круглого столу де, п╕д час жваво╖ розмови, учасники АТО отримали ╕нформац╕ю про п╕льги на комунальн╕ послуги, про╖зд, навчання, орган╕зац╕ю направлення на психолог╕чну реаб╕л╕тац╕ю, забезпечення санаторно-курортним л╕куванням, постановку на обл╕к в органи соц╕ального захисту населення, порядок передач╕ земельних д╕лянок державно╖ або комунально╖ власност╕ у власн╕сть учасникам АТО.
Натал╕я Григор╕вна надала корисн╕ та зм╕стовн╕ поради по вир╕шенню нагальних питань, як╕ турбували учасник╕в заходу.23.06.2016


ШАНОВНИЙ РОБОТОДАВЦЮ!

ДЕРЖАВНА СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТ╤ ДЛЯ ВАС:

- Зд╕йснить п╕дб╕р прац╕вник╕в, як╕ в╕дпов╕дають Вашим вимогам.
- Презенту╓ фах╕вц╕в в╕дпов╕дного профес╕йно-квал╕ф╕кац╕йного складу.
- Орган╕зу╓ та проведе ярмарки ваканс╕й, дн╕ в╕дкритих дверей на п╕дпри╓мств╕ тощо.
- Орган╕зу╓ профес╕йне навчання безроб╕тних на Ваше замовлення з подальшим працевлаштуванням на Вашому п╕дпри╓мств╕.
- Орган╕зу╓ для Вас проведення громадських та ╕нших роб╕т тимчасового характеру.
- Надасть компенсац╕ю ╓диного внеску на загальнообов’язкове державне соц╕альне страхування за працевлаштованих безроб╕тних на нов╕ робоч╕ м╕сця, якщо безроб╕тн╕ ╓ недостатньо конкурентоспроможними на ринку прац╕ або нов╕ робоч╕ м╕сця створен╕ суб’╓ктами малого п╕дпри╓мництва в пр╕оритетних видах економ╕чно╖ д╕яльност╕.
- Орган╕зу╓ п╕дтвердження профес╕йно╖ квал╕ф╕кац╕╖ за результатами неформального профес╕йного навчання Ваших прац╕вник╕в за 3 роб╕тничими профес╕ями.
- Орган╕зу╓ та проведе заходи, спрямован╕ на зменшення негативних насл╕дк╕в у випадку масового вив╕льнення прац╕вник╕в.
- Надасть консультац╕╖ щодо законодавства про зайнят╕сть та загальнообов’язкове державне соц╕альне страхування на випадок безроб╕ття та ╕нш╕.

Ус╕ послуги надаються службою зайнятост╕ безкоштовно.

За б╕льш детальною ╕нформац╕╓ю Ви можете звернутися до консультанта в центр╕ зайнятост╕, каб╕нет №6.

Наша адреса: м. Прилуки, вул. Вокзальна, 46
Контактн╕ телефони: 3-11-31; 3-30-26;3-29-14
www.dcz.gov.ua/chg
Граф╕к роботи: з 8.00 до 17.00 з понед╕лка по п’ятницю.

Запрошу╓мо Вас до сп╕впрац╕.


З повагою, Прилуцький м╕ськрайонний центр зайнятост╕.


10.06.2016


ШАНОВН╤ РОБОТОДАВЦ╤!


10 лютого 2016 року набрала чинност╕ постанова Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни в╕д 03.02.2016 №55, якою внесено зм╕ни до постанови в╕д 17.07.2013 №509 «Про затвердження порядку накладення штраф╕в за порушення законодавства про зайнят╕сть населення».
Ц╕╓ю постановою затверджено Порядок накладення штраф╕в за порушення законодавства про працю та зайнят╕сть населення в╕дпов╕дно до частини 4 стаття 256 КЗпПУ та частиною 9 статт╕ 53 Закону Укра╖ни «Про зайнят╕сть населення».


10.06.2016


УВАГА!


В прим╕щенн╕ Прилуцького МРЦЗ щочетверга буде проходити «День учасника АТО» за участ╕ соц╕альних партнер╕в, роботодавц╕в, представник╕в орган╕в м╕сцевого самоврядування.

ДО В╤ДОМА УЧАСНИК╤В АТО!


18 лютого 2016 року о 15:00 в каб.№21 Прилуцького МРЦЗ в╕дбудеться зустр╕ч з представником управл╕ння прац╕ Прилуцько╖ м╕сько╖ ради.

15.02.2016


ГРОМАДСЬК╤ РОБОТИ ТА РОБОТИ ТИМЧАСОВОГО ХАРАКТЕРУ-
П╤ДТРИМКА БЕЗРОБ╤ТНИХ

З 01.01.2013 року набрав чинност╕ Закон Укра╖ни «Про зайнят╕сть населення» в╕д 05.07.2012 року № 5067-V╤., а 20 березня 2013 р. за № 175 постановою Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни затверджений «Порядок орган╕зац╕╖ громадських та ╕нших роб╕т тимчасового характеру», де встановлен╕ критер╕╖, по яким м╕сцев╕ органи влади визначають види громадських роб╕т та ╕нших роб╕т тимчасового характеру, категор╕╖ ос╕б, як╕ залучаються до виконання цих роб╕т.
Громадськ╕ роботи ╓ видом сусп╕льно корисних оплачуваних роб╕т в ╕нтересах територ╕ально╖ громади, як╕ орган╕зовуються для додатково╖ матер╕ально╖ п╕дтримки безроб╕тних та ╕нших категор╕й ос╕б ╕ виконуються ними на добров╕льних засадах.
Громадськ╕ роботи, що в╕дпов╕дають потребам певно╖ територ╕ально╖ громади або задовольняють сусп╕льн╕ потреби територ╕альних громад, орган╕зовуються м╕сцевими державними адм╕н╕страц╕ями, виконавчими ком╕тетами с╕льських, селищних, м╕ських рад за участю територ╕альних орган╕в центрального органу виконавчо╖ влади, що реал╕зу╓ державну пол╕тику у сфер╕ зайнятост╕ населення та трудово╖ м╕грац╕╖, на догов╕рних засадах.
Порядок орган╕зац╕╖ громадських та тимчасових роб╕т затверджу╓ Каб╕нет М╕н╕стр╕в Укра╖ни.
Види громадських роб╕т визначаються м╕сцевими державними адм╕н╕страц╕ями, виконавчими ком╕тетами с╕льських, селищних, м╕ських рад за такими критер╕ями:
1) мають тимчасовий характер ╕ для ╖х орган╕зац╕╖ не можуть бути використан╕ пост╕йн╕ робоч╕ м╕сця та ваканс╕╖;
2) можуть виконуватися на умовах неповного робочого дня;
3) мають економ╕чну, соц╕альну та еколог╕чну користь для рег╕ону;
4) надають можлив╕сть тимчасового працевлаштування безроб╕тних, як╕ не потребують додатково╖ спец╕ально╖, осв╕тньо╖ та квал╕ф╕кац╕йно╖ п╕дготовки.
З особами, як╕ беруть участь у громадських роботах, укладаються на строк, що сумарно протягом року не може перевищувати
180 календарних дн╕в, строков╕ трудов╕ договори для працевлаштування на створен╕ тимчасов╕ робоч╕ м╕сця.
На ос╕б, як╕ беруть участь у громадських роботах, поширюються державн╕ соц╕альн╕ гарант╕╖, передбачен╕, зокрема законодавством про працю та зайнят╕сть населення ╕ загальнообов’язкове державне соц╕альне страхування.
Оплата прац╕ таких ос╕б зд╕йсню╓ться за фактично виконану роботу в розм╕р╕, що не може бути меншим, н╕ж м╕н╕мальний розм╕р зароб╕тно╖ плати.
Ф╕нансування орган╕зац╕╖ громадських роб╕т, до яких залучаються заре╓строван╕ безроб╕тн╕ таабо прац╕вники, як╕ втратили частину зароб╕тно╖ плати, зд╕йсню╓ться за рахунок кошт╕в м╕сцевих бюджет╕в таабо кошт╕в Фонду загальнообов’язкового державного соц╕ального страхування на випадок безроб╕ття (дал╕-Фонд).
За рахунок кошт╕в Фонду зд╕йсню╓ться насамперед ф╕нансування орган╕зац╕╖ громадських роб╕т, кошти для ф╕нансування яко╖ вид╕лено з м╕сцевих бюджет╕в.
Прилуцьким МРЦЗ за 2015 р╕к укладено 89 договор╕в на громадськ╕ роботи, на як╕ працевлаштовано 213 ос╕б з числа безроб╕тних, заре╓строваних в Прилуцькому м╕ськрайонному центр╕ зайнятост╕. Проф╕нансовано за в╕дпов╕дний пер╕од 98,8 тис. грн. з кошт╕в Фонду ЗДССВБ.
Тимчасов╕ роботи ╓ оплачуваними роботами в ╕нтересах роботодавц╕в ус╕х форм власност╕, як╕ орган╕зовуються для додатково╖ матер╕ально╖ п╕дтримки безроб╕тних та ╕нших категор╕й ос╕б ╕ виконуються ними на добров╕льних засадах.
Протягом 2015 року укладено 61 догов╕р на орган╕зац╕ю тимчасових роб╕т, на як╕ було залучено 358 ос╕б.
З безроб╕тними, як╕ залучаються до виконання тимчасових роб╕т, укладаються трудов╕ договори на строк, що сумарно протягом року не може перевищувати 180 календарних дн╕в.
Ф╕нансування орган╕зац╕╖ тимчасових роб╕т зд╕йсню╓ться за рахунок кошт╕в роботодавц╕в та ╕нших не заборонених законодавством джерел.
Безроб╕тним, як╕ брали участь у виконанн╕ громадських або тимчасових роб╕т, п╕сля виконання таких роб╕т продовжу╓ться виплата допомоги по безроб╕ттю у розм╕рах ╕ в строки, встановлен╕ законодавством.
Прилуцький м╕ськрайонний центр зайнятост╕ ╕нформу╓, що на даний час можлива орган╕зац╕я роб╕т тимчасового характеру за кошти роботодавц╕в ╕з залученням заре╓строваних безроб╕тних.
За дов╕дками щодо орган╕зац╕╖ таких роб╕т звертатись до Прилуцького МРЦЗ за адресою: вул. Вокзальна, 46 або за телефонами: 3-30-26; 3-11-31.

14.01.2016


10.12.2015 року в Прилуцькому м╕ськрайонному центр╕ зайнятост╕ в╕дбувся ярмарок ваканс╕й для безроб╕тних ос╕б з числа демоб╕л╕зованих в╕йськовослужбовц╕в - учасник╕в антитерористично╖ операц╕╖ за участ╕ роботодавц╕в м╕ста Прилуки та Прилуцького району, а саме: ТОВ «ПК Пожмашина», ТОВ «ВПК КБ Пожспецмаш», ТОВ «Прилуцький завод – «Б╕лкозин», ФОП Грицкевич Валентина Володимир╕вна.
Представники п╕дпри╓мств розпов╕ли про в╕льн╕ робоч╕ м╕сця, умови та оплату прац╕, а також окреслили вимоги, що висуваються до кандидат╕в на вакантн╕ посади. Ярмарок ваканс╕й став чудовою можлив╕стю для безроб╕тних демоб╕л╕зованих в╕йськовослужбовц╕в - учасник╕в АТО посп╕лкуватися безпосередньо ╕з роботодавцями, отримати в╕дпов╕д╕ на запитання, як╕ ╖х ц╕кавлять.11.12.2015


В Прим╕щенн╕ Прилуцького м╕ськрайонного центру зайнятост╕ 10.12.2015 року проведено трен╕нг для безроб╕тних ос╕б з числа демоб╕л╕зованих в╕йськовослужбовц╕в учасник╕в АТО на тему «В╕дновлення власних ресурс╕в»
Зняти емоц╕йну та повед╕нкову скут╕сть, привернути увагу учасник╕в до власного внутр╕шнього стану, з»ясувати головн╕ стресори допомагала психолог управл╕ння осв╕ти Прилуцько╖ м╕сько╖ ради Огор╕лко ╤рина .11.12.2015


ДО В╤ДОМА УЧАСНИК╤В АТО


В╕дпов╕дно до Порядку ре╓страц╕╖, перере╓страц╕╖ безроб╕тних та ведення обл╕ку ос╕б, як╕ шукають роботу затвердженого постановою Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни в╕д 20.03.2013 №198 Ре╓страц╕я безроб╕тних, як╕ звертаються за сприянням у працевлаштуванн╕, проводиться центром зайнятост╕ незалежно в╕д заре╓строваного м╕сця проживання чи перебування.
Ре╓страц╕я проводиться за умови пред’явлення паспорта громадянина Укра╖ни або тимчасового посв╕дчення громадянина Укра╖ни, обл╕ково╖ картки платника податк╕в, трудово╖ книжки (цив╕льно-правового договору чи документа, який п╕дтверджу╓ пер╕од зайнятост╕), а в раз╕ потреби також в╕йськового квитка, диплома або ╕ншого документа про осв╕ту.
В╕йськовослужбовцями (кр╕м в╕йськовослужбовц╕в строково╖ служби) Збройних Сил, внутр╕шн╕х в╕йськ МВС, Служби зовн╕шньо╖ розв╕дки, ╕нших в╕йськових формувань, утворених в╕дпов╕дно до закон╕в, Держприкордонслужби, СБУ, Держспецтрансслужби, особами рядового ╕ начальницького складу Державно╖ служби спец╕ального зв’язку та захисту ╕нформац╕╖, орган╕в внутр╕шн╕х справ, орган╕в ╕ п╕дрозд╕л╕в цив╕льного захисту, податково╖ м╕л╕ц╕╖, а також особовим складом во╓н╕зованих авар╕йно-рятувальних служб, утворених в╕дпов╕дно до законодавства на пост╕йн╕й основ╕ (дал╕ - в╕йськовослужбовц╕), як╕ зв╕льнен╕ ╕з служби за станом здоров’я, у зв’язку ╕з скороченням штат╕в або проведенням орган╕зац╕йних заход╕в без права на пенс╕ю, - в╕йськовий квиток, в якому зазначена дата взяття ╖х на обл╕к у в╕йськовому ком╕сар╕ат╕ в╕дпов╕дно до законодавства.

Статус безроб╕тного нада╓ться особам з першого дня ре╓страц╕╖ у центр╕ зайнятост╕ на п╕дстав╕ заяви у раз╕ в╕дсутност╕ п╕дходящо╖ роботи, п╕дб╕р яко╖ зд╕йсню╓ться в╕дпов╕дно до статт╕ 46 Закону Укра╖ни “Про зайнят╕сть населення”.

П╕дставою для встановлення розм╕ру допомоги по безроб╕ттю зазначен╕й категор╕╖ ос╕б, як╕ мають право на отримання допомоги по безроб╕ттю з урахуванням страхового стажу, в╕дпов╕дно до ч.1 ст.22 та ч.1 ст.23 Закону Укра╖ни "Про загальнообов'язкове державне соц╕альне страхування на випадок безроб╕ття" ╓ дов╕дка про грошове забезпечення, що вида╓ться в╕йськовими ком╕сар╕атами, де так╕ особи перебувають на обл╕ку, або в╕йськовими частинами та установами, де так╕ особи проходили службу. У раз╕, якщо в Дов╕дц╕, уповноваженими особами зазначаються дан╕ щодо виплачено допомоги при зв╕льненн╕, спец╕ал╕сти центру зайнятост╕ на п╕дстав╕ цих даних в╕дкладають виплату допомоги по безроб╕ттю.
Зг╕дно ╕з ст.119 КЗпПУ за в╕йськовослужбовцями призваними на в╕йськову службу п╕д час моб╕л╕зац╕╖, на особливий пер╕од збер╕га╓ться м╕сце та середн╕й зароб╕ток на п╕дпри╓мств╕. У раз╕ ╖х демоб╕л╕зац╕╖ та звернення за послугами до служби зайнятост╕, розрахунок допомоги по безроб╕ттю зд╕йсню╓ться на п╕дстав╕ дов╕дки з м╕сця роботи про середню зароб╕тну плату та дов╕дки про грошове забезпечення за розрахунковий пер╕од.

В╕дпов╕дно до статт╕ 46 Закону Укра╖ни “Про зайнят╕сть населення” п╕дходящою для безроб╕тного ╓ робота, що в╕дпов╕да╓ його осв╕т╕, профес╕╖ (спец╕альност╕), квал╕ф╕кац╕╖. Зароб╕тна плата повинна бути не нижче розм╕ру зароб╕тно╖ плати тако╖ особи за останн╕м м╕сцем роботи з урахуванням середнього р╕вня зароб╕тно╖ плати, що склався у рег╕он╕ за минулий м╕сяць, де особа заре╓стрована як безроб╕тна.
П╕д час пропонування п╕дходящо╖ роботи врахову╓ться тривал╕сть роботи за профес╕╓ю (спец╕альн╕стю), квал╕ф╕кац╕я, досв╕д, тривал╕сть безроб╕ття, а також потреба ринку прац╕.
Якщо проходження в╕йськово╖ служби ╓ останн╕м видом зайнятост╕ особи перед ре╓страц╕╓ю в Служб╕ Зайнятост╕ основним п╕д час п╕дбору п╕дходящо╖ роботи для тако╖ особи сл╕д вважати розм╕р грошового забезпечення.

10.12.2015


НОРМАТИВНО−ПРАВОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ ╤НВАЛ╤Д╤В

╤нвал╕дн╕сть − це соц╕альний феномен, уникнути якого неспроможне жодне сусп╕льство. За даними Орган╕зац╕╖ Об’╓днаних Нац╕й, у св╕т╕ нарахову╓ться приблизно 450 м╕льйон╕в ос╕б ╕з порушеннями ф╕зичного та псих╕чного розвитку, що становить майже десяту частину загально╖ к╕лькост╕ населення нашо╖ планети. Всесв╕тня Орган╕зац╕я Охорони Здоров’я нарахову╓ к╕льк╕сть таких людей б╕ля 15% населення земно╖ кул╕, причому наявна тенденц╕я до зростання ц╕╓╖ цифри. Кожна держава в╕дпов╕дно до р╕вня свого розвитку форму╓ соц╕альну та економ╕чну пол╕тику по в╕дношенню до ╕нвал╕д╕в.
╤нвал╕ди в╕дносяться до уразливих груп населення, потребують соц╕ально╖ захищеност╕ через те, що ╖м важко конкурувати на ринку прац╕ в сучасних економ╕чних умовах.
Зг╕дно з Конституц╕╓ю Укра╖ни, кожному громадянину держави
гарантоване право на працю, в╕льне обрання профес╕╖ та можлив╕сть заробляти соб╕ на життя працею.

Першим ╕з м╕жнародних документ╕в, у якому проголошен╕ р╕вн╕ права ос╕б з ╕нвал╕дн╕стю, ╓ Загальна декларац╕я прав людини, прийнята резолюц╕╓ю 217А (╤╤╤) Генерально╖ Асамбле╖ ООН 10 грудня 1948 р.. В н╕й зазначено, що кожна людина ма╓ право на працю, в╕льний виб╕р, справедлив╕ та сприятлив╕ умови прац╕ та на захист в╕д безроб╕ття; кожна людина ма╓ право на осв╕ту; осв╕та повинна бути безплатною, принаймн╕ початкова ╕ загальна; початкова осв╕та ма╓ бути обов’язковою; техн╕чна та профес╕йна осв╕та мають бути загальнодоступними, а вища осв╕та − однаково доступною для вс╕х в╕дпов╕дно до зд╕бностей кожного.
Декларац╕я про права ╕нвал╕д╕в, прийнята резолюц╕╓ю 3447 (ХХХ) Генерально╖ Асамбле╖ ООН 9 грудня 1975р., проголошу╓ право ╕нвал╕д╕в на осв╕ту, рем╕сничу профес╕йну п╕дготовку та в╕дновлення працездатност╕, на допомогу, консультац╕╖, на послуги з працевлаштування та ╕нш╕ види обслуговування, як╕ дозволять ╖м максимально проявити сво╖ можливост╕ та зд╕бност╕ ╕ прискорять процес ╖х соц╕ально╖ ╕нтеграц╕╖ або ре╕нтеграц╕╖.
В Конвенц╕╖ МОП № 159 про профес╕йну реаб╕л╕тац╕ю та зайнят╕сть ╕нвал╕д╕в, ратиф╕кована Законом Укра╖ни № 624-╤V (624-15) в╕д 06.03.2003 р.
Конвенц╕я 142 М╕жнародно╖ орган╕зац╕╖ прац╕ «Про профес╕йну ор╕╓нтац╕ю та профес╕йну п╕дготовку в галуз╕ розвитку людських ресурс╕в», прийнята в Женев╕ 4 червня 1975 р. ╕ ратиф╕кована Укра╖ною 7 серпня 1979р., зверта╓ увагу на всеб╕чний та скоординований розвиток пол╕тики ╕ програми профес╕йно╖ ор╕╓нтац╕╖ та профес╕йно╖ п╕дготовки, т╕сно пов’язан╕ ╕з зайнят╕стю, зокрема через державн╕ служби зайнятост╕; надання змоги вс╕м особам, в тому числ╕ ╕нвал╕дам, на основ╕ р╕вност╕ й без дискрим╕нац╕╖, розвивати ╕ застосовувати сво╖ зд╕бност╕ до прац╕ у сво╖х власних ╕нтересах ╕ в╕дпов╕дно до сво╖х прагнень, враховуючи потреби сусп╕льства.
16 грудня 2010 р. Укра╖ною була ратиф╕кована Конвенц╕я ООН про права ╕нвал╕д╕в, п╕дписана у Женев╕ 13 грудня 2006 р. Мета ц╕╓╖ Конвенц╕╖ поляга╓ в заохоченн╕, захист╕ й забезпеченн╕ повного й р╕вного зд╕йснення вс╕ма ╕нвал╕дами вс╕х прав людини й основоположних свобод, а також у заохоченн╕ поважання притаманного ╖м досто╖нства.
21 березня 1991р. було прийнято Закон Укра╖ни «Про основи соц╕ально╖ захищеност╕ ╕нвал╕д╕в в Укра╖н╕», що законодавчо забезпечу╓ здобуття ╕нвал╕дами осв╕ти ╕ профес╕йно╖ п╕дготовки. Забезпечення прав ╕нвал╕д╕в на працевлаштування та оплачувану роботу, в тому числ╕ з умовою про виконання роботи вдома, зд╕йсню╓ться шляхом ╖х безпосереднього звернення до п╕дпри╓мств, установ, орган╕зац╕й чи до державно╖ служби зайнятост╕. П╕дб╕р робочого м╕сця зд╕йсню╓ться переважно на п╕дпри╓мств╕, де настала ╕нвал╕дн╕сть, з урахуванням побажань ╕нвал╕да, наявних у нього профес╕йних навичок ╕ знань, а також рекомендац╕й медико-соц╕ально╖ експертизи. П╕дпри╓мства, установи, орган╕зац╕╖, ф╕зичн╕ особи, як╕ використовують найману працю, зобов'язан╕ вид╕ляти та створювати робоч╕ м╕сця для працевлаштування ╕нвал╕д╕в, у тому числ╕ спец╕альн╕ робоч╕ м╕сця, створювати для них умови прац╕ з урахуванням ╕ндив╕дуальних програм реаб╕л╕тац╕╖ ╕ забезпечувати ╕нш╕ соц╕ально-економ╕чн╕ гарант╕╖, передбачен╕ чинним законодавством, надавати державн╕й служб╕ зайнятост╕ ╕нформац╕ю, необх╕дну для орган╕зац╕╖ працевлаштування ╕нвал╕д╕в, ╕ зв╕тувати Фонду соц╕ального захисту ╕нвал╕д╕в про зайнят╕сть та працевлаштування ╕нвал╕д╕в у порядку, встановленому Каб╕нетом М╕н╕стр╕в Укра╖ни. ╤нвал╕дам, як╕ не мають змоги працювати на п╕дпри╓мствах, в установах, орган╕зац╕ях, державна служба зайнятост╕ сприя╓ у працевлаштуванн╕ з умовою про виконання роботи вдома. ╤нвал╕ди можуть залучатися до громадських роб╕т та ╕нших роб╕т тимчасового характеру за ╖х згодою. Для п╕дпри╓мств, установ, орган╕зац╕й, у тому числ╕ п╕дпри╓мств, орган╕зац╕й громадських орган╕зац╕й ╕нвал╕д╕в, ф╕зичних ос╕б, як╕ використовують найману працю, установлю╓ться норматив робочих м╕сць для працевлаштування ╕нвал╕д╕в у розм╕р╕ чотирьох в╕дсотк╕в середньообл╕ково╖ чисельност╕ штатних прац╕вник╕в обл╕кового складу за р╕к, а якщо працю╓ в╕д 8 до 25 ос╕б, - у к╕лькост╕ одного робочого м╕сця. П╕дпри╓мства, установи, орган╕зац╕╖, у тому числ╕ п╕дпри╓мства, орган╕зац╕╖ громадських орган╕зац╕й ╕нвал╕д╕в, ф╕зичн╕ особи, як╕ використовують найману працю, самост╕йно розраховують к╕льк╕сть робочих м╕сць для працевлаштування ╕нвал╕д╕в в╕дпов╕дно до нормативу, встановленого частиною першою ц╕╓╖ статт╕, ╕ забезпечують працевлаштування ╕нвал╕д╕в. У межах зазначених у Закон╕ норматив╕в зд╕йсню╓ться також працевлаштування ╕нвал╕д╕в унасл╕док псих╕чного розладу в╕дпов╕дно до Закону Укра╖ни «Про псих╕атричну допомогу».
Закон Укра╖ни «Про осв╕ту» − проголошу╓, що громадяни Укра╖ни мають право на безкоштовну осв╕ту в ус╕х державних навчальних закладах незалежно в╕д будь-яких обставин, в тому числ╕ стану здоров'я.
Закон Укра╖ни «Про профес╕йно-техн╕чну осв╕ту» нада╓ ╕нвал╕дам державн╕ гарант╕╖ отримання профес╕йно-техн╕чно╖ осв╕ти на р╕вн╕, що в╕дпов╕да╓ ╖х зд╕бностям ╕ можливостям, а також переважне право на зарахування до профес╕йно-техн╕чних навчальних заклад╕в.
Умови для в╕дновлення або здобуття трудових навичок, отримання осв╕ти, профес╕йно╖ п╕дготовки ╕ переп╕дготовки, працевлаштування з урахуванням функц╕ональних можливостей ос╕б з ╕нвал╕дн╕стю визнача╓ Закон «Про реаб╕л╕тац╕ю ╕нвал╕д╕в в Укра╖н╕» в╕д 6 листопада 2005 р. В цьому Закон╕ в╕дпов╕дно до Державно╖ типово╖ програми реаб╕л╕тац╕╖ ╕нвал╕д╕в визначаються так╕ види реаб╕л╕тац╕йних заход╕в щодо ╕нвал╕д╕в, д╕тей-╕нвал╕д╕в: медичн╕ (передбачають медикаментозне л╕кування, в╕дновлювальну терап╕ю, реконструктивну х╕рург╕ю, протезування, забезпечення виробами медичного призначення); ф╕зичн╕ (передбачають в╕дновлення, покращення, стаб╕л╕зац╕ю, координац╕ю рухових д╕й, ум╕ння користуватися протезами та ╕ншими техн╕чними засобами реаб╕л╕тац╕╖, що пол╕пшать самообслуговування, адаптац╕ю ╕нвал╕да, дитини-╕нвал╕да в сусп╕льному житт╕); психолог╕чн╕ (мають на мет╕ психокорекц╕ю якостей ╕ функц╕й ╕нвал╕да, його мотивац╕╖ до житт╓д╕яльност╕ та прац╕, проф╕лактику негативних псих╕чних стан╕в, навчання прийом╕в ╕ метод╕в психолог╕чно╖ саморегуляц╕╖); психолого-педагог╕чн╕ (передбачають психолог╕чну ╕ педагог╕чну корекц╕ю розвитку; ф╕зкультурно-спортивн╕ (передбачають ф╕зкультурно-спортивну п╕дготовку та адаптац╕ю, орган╕зац╕ю ╕ проведення ф╕зкультурно-оздоровчих ╕ спортивних занять); профес╕йн╕ (передбачають сприяння у профес╕йному навчанн╕ ╕ профес╕йн╕й адаптац╕╖); трудов╕ (передбачають рац╕ональне працевлаштування ╕ психолог╕чну п╕дтримку в процес╕ профес╕йно╖ адаптац╕╖ до виробничих умов); соц╕альн╕ (передбачають соц╕ально-побутову адаптац╕ю ╕ соц╕ально-середовищну ор╕╓нтац╕ю, соц╕альне обслуговування, забезпечення техн╕чними та ╕ншими засобами реаб╕л╕тац╕╖, виробами медичного призначення). Профес╕йна реаб╕л╕тац╕я передбача╓ в╕дновлення знижених або втрачених профес╕йних функц╕й, в╕дб╕р профес╕╖ та адаптац╕ю до не╖, поновлення трудово╖ д╕яльност╕ ╕нвал╕да в колишн╕й або в нов╕й профес╕╖. Профес╕йна реаб╕л╕тац╕я включа╓ заходи ╕з забезпечення зайнятост╕ ╕нвал╕д╕в, експертизи потенц╕йних профес╕йних зд╕бностей, профес╕йно╖ ор╕╓нтац╕╖, профес╕йно╖ п╕дготовки, п╕дготовки робочого м╕сця, профес╕йно-виробничо╖ адаптац╕╖, рац╕онального працевлаштування, динам╕чного контролю за рац╕ональн╕стю працевлаштування ╕ усп╕шн╕стю профес╕йно-виробничо╖ адаптац╕╖. Профес╕йна реаб╕л╕тац╕я (профес╕йний в╕дб╕р, профес╕йна ор╕╓нтац╕я, профес╕йна осв╕та, профес╕йн╕ п╕дготовка, переп╕дготовка, переквал╕ф╕кац╕я, рац╕ональне працевлаштування) спрямову╓ться на забезпечення конкурентоспроможност╕ ╕нвал╕да на ринку прац╕ ╕ його трудового влаштування як у звичайних виробничих умовах, так ╕ у спец╕ально створених умовах прац╕.


Закон Укра╖ни «Про зайнят╕сть населення» № 5067-V╤, прийнятий 5 липня 2012 р., визнача╓ правов╕, економ╕чн╕ та орган╕зац╕йн╕ засади реал╕зац╕╖ державно╖ пол╕тики у сфер╕ зайнятост╕ населення, гарант╕╖ держави щодо захисту прав громадян на працю та реал╕зац╕╖ ╖хн╕х прав на соц╕альний захист в╕д безроб╕ття. До категор╕й громадян, яким надаються додатков╕ гарант╕╖ у сприянн╕ працевлаштуванню, зг╕дно ╕з цим Законом належать, зокрема, ╕нвал╕ди, як╕ не досягли пенс╕йного в╕ку, встановленого статтею 26 Закону Укра╖ни «Про загальнообов'язкове державне пенс╕йне страхування». ╤нвал╕д, який не досяг встановленого статтею 26 Закону Укра╖ни «Про загальнообов'язкове державне пенс╕йне страхування» пенс╕йного в╕ку та отриму╓ пенс╕ю по ╕нвал╕дност╕ або соц╕альну допомогу в╕дпов╕дно до закон╕в Укра╖ни «Про державну соц╕альну допомогу ╕нвал╕дам з дитинства та д╕тям-╕нвал╕дам» ╕ «Про державну соц╕альну допомогу особам, як╕ не мають права на пенс╕ю, та ╕нвал╕дам», може набути статусу безроб╕тного.

Таким чином, м╕жнародн╕ орган╕зац╕╖ в сво╖х документах прид╕ляють багато уваги проблем╕ забезпечення р╕вних прав ╕нвал╕д╕в, ╖хньо╖ ╕нтеграц╕╖ в сусп╕льство. В Укра╖н╕, в╕дпов╕дно до м╕жнародних вимог, створено належну нормативно-правову базу для забезпечення права ос╕б ╕з обмеженими можливостями на г╕дну працю.03.12.2015 Пров╕дний юрисконсульт Прилуцького МРЦЗ О.Ткаченко


ПРИЛУЦЬКИЙ М╤СЬКРАЙОННИЙ ЦЕНТР ЗАЙНЯТОСТ╤ ╤НФОРМУ╢…


10 грудня 2015 року об 11.00 в прим╕щенн╕ Прилуцького МРЦЗ в╕дбудеться трен╕нг для учасник╕в АТО за участю психолога управл╕ння осв╕ти Прилуцько╖ м╕сько╖ ради;
в 12.00 буде проведено «ярмарок» ваканс╕й на замовлення роботодавц╕в м╕ста та району.
Запрошуються вс╕ бажаюч╕.
За детальною ╕нформац╕╓ю звертайтеся до Прилуцького м╕ськрайонного центру за адресою: вул. Вокзальна, 46 або за телефонами: 3-15-56; 3-11-31.

01.12.2015


ДО УВАГИ ГРОМАДЯН, ЗОКРЕМА ВНУТР╤ШНЬО ПЕРЕМ╤ЩЕНИХ ОС╤Б!

Для здобуття затребувано╖ профес╕╖, вдосконалення ваших профес╕йних знань, ум╕нь ╕ навичок, п╕двищення конкурентоспроможност╕ на ринку прац╕ державна служба зайнятост╕ орган╕зову╓ профес╕йну п╕дготовку, переп╕дготовку та п╕двищення квал╕ф╕кац╕╖ заре╓строваних безроб╕тних.
Профес╕йне навчання зд╕йсню╓ться на замовлення роботодавц╕в, а також для самозайнятост╕ або провадження п╕дпри╓мницько╖ д╕яльност╕.
Профес╕йне навчання зд╕йсню╓ться за рахунок кошт╕в Фонду загальнообов’язкового державного соц╕ального страхування Укра╖ни на випадок безроб╕ття.
За б╕льш детальною ╕нформац╕╓ю звертайтеся до Прилуцького м╕ськрайонного центру за адресою: вул. Вокзальна, 46 або за телефоном:
3-15-56 або до будь-якого зручного для Вашого в╕дв╕дування центру зайнятост╕.

17.11.2015


ШАНОВН╤ РОБОТОДАВЦ╤!

Сьогодн╕ для забезпечення соц╕ального захисту на випадок безроб╕ття внутр╕шньо перем╕щених ос╕б чинним законодавством у сфер╕ зайнятост╕ передбачен╕ механ╕зми та сутт╓ва п╕дтримка з боку держави.
Постановою Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни в╕д 8 вересня 2015 року №696 затверджено Порядок зд╕йснення заход╕в сприяння зайнятост╕, повернення кошт╕в, спрямованих на ф╕нансування таких заход╕в, у раз╕ порушення гарант╕й зайнятост╕ для внутр╕шньо перем╕щених ос╕б.
Вказаним Порядком визначено умови та механ╕зм зд╕йснення службою зайнятост╕ заход╕в сприяння зайнятост╕ для внутр╕шньо перем╕щених ос╕б. А саме, компенсац╕╖ витрат роботодавця на оплату прац╕ за працевлаштування на умовах строкових трудових договор╕в заре╓строваних безроб╕тних з числа внутр╕шньо перем╕щених ос╕б, та на переп╕дготовку ╕ п╕двищення квал╕ф╕кац╕╖ таких ос╕б (дал╕ – навчання).
Компенсац╕я – це в╕дшкодування роботодавцю фактичних витрат на навчання та на оплату прац╕ ос╕б, прийнятих за направленням територ╕ального органу заре╓строваних безроб╕тних з числа внутр╕шньо перем╕щених ос╕б.
Так, компенсац╕я витрат на оплату прац╕ включа╓ основну та додаткову зароб╕тну плату, визначену в╕дпов╕дно до частин першо╖ та друго╖ статт╕ 2 Закону Укра╖ни “Про оплату прац╕”, та суму ╓диного внеску на загальнообов’язкове державне соц╕альне страхування, нарахованого на так╕ виплати. Компенсац╕я витрат на оплату прац╕ виплачу╓ться до одного року п╕сля працевлаштування заре╓строваного безроб╕тного.
Сума компенсац╕╖ витрат роботодавця на навчання вказаних ос╕б встановлю╓ться в межах вартост╕ навчання, але не може перевищувати десятикратний розм╕р прожиткового м╕н╕муму для працездатних ос╕б, установленого законом на дату зд╕йснення роботодавцем тако╖ оплати.
Працедавець ма╓ право на отримання зазначено╖ компенсац╕╖ за певних умов. По-перше, право на компенсац╕ю ма╓ роботодавець у якого в╕дсутня заборгован╕сть ╕з сплати ╓диного внеску на загальнообов’язкове державне соц╕альне страхування та/або страхових внеск╕в на загальнообов’язкове державне пенс╕йне страхування.
По-друге, право на вказану компенсац╕ю ма╓ роботодавець, який працевлаштову╓ строком не менше, н╕ж на 12 календарних м╕сяц╕в за направленням територ╕ального органу заре╓строваних безроб╕тних з числа внутр╕шньо перем╕щених ос╕б.
Компенсац╕я не зд╕йсню╓ться у раз╕ визнання роботодавця в установленому порядку банкрутом або якщо стосовно нього порушено справу про банкрутство.
Отже, якщо ваше п╕дпри╓мство розвива╓ться та сво╓часно перерахову╓ ╓диний внесок на загальнообов’язкове державне соц╕альне страхування та страхов╕ внески на загальнообов’язкове державне пенс╕йне страхування, Ви можете отримати вищевказану компенсац╕ю, сп╕впрацюючи з державною службою зайнятост╕ з питання забезпечення гарант╕й зайнятост╕ для внутр╕шньо перем╕щених ос╕б.
За б╕льш детальною ╕нформац╕╓ю звертайтеся до Прилуцького м╕ськрайонного центру зайнятост╕, який знаходиться за адресою: вул. Вокзальна, 46 або за телефоном 3-29-14.


27.10.2015


До уваги демоб╕л╕зованих учасник╕в АТО!4кБ
Скачати

03.09.2015


ДО УВАГИ ГРОМАДЯН, ЗОКРЕМА ВНУТР╤ШНЬО ПЕРЕМ╤ЩЕНИХ ОС╤Б!


Започаткувати власну справу вам допоможе державна служба зайнятост╕.
Безроб╕тн╕, яким виповнилося 18 рок╕в та як╕ не можуть бути працевлаштован╕ за сприяння служби зайнятост╕ протягом одного м╕сяця у зв’язку з в╕дсутн╕стю на ринку прац╕ п╕дходящо╖ роботи, за бажанням можуть отримати допомогу по безроб╕ттю одноразово для орган╕зац╕╖ п╕дпри╓мницько╖ д╕яльност╕ та в╕дв╕дати заходи служби зайнятост╕, як╕ допоможуть у започаткуванн╕ власно╖ справи.
Ус╕ послуги надаються безкоштовно.
За детальною ╕нформац╕╓ю звертайтеся до Прилуцького м╕ськрайонного центру за адресою: вул. Вокзальна, 46 або за телефоном: 3-15-56 або до будь-якого зручного для Вашого в╕дв╕дування центру зайнятост╕.

29.07.2015


ДО УВАГИ ГРОМАДЯН, ЗОКРЕМА ВНУТР╤ШНЬО ПЕРЕМ╤ЩЕНИХ ОС╤Б!


Для усп╕шного вир╕шення питання вашого працевлаштування у центрах зайнятост╕ ви можете отримати проф╕нформац╕йн╕ та профконсультац╕йн╕ послуги, взяти участь у сем╕нарах, трен╕нгах та ╕нших заходах.
П╕двищити мотивац╕ю до активного пошуку роботи вам допоможуть на сем╕нарах з техн╕ки пошуку роботи, започаткування п╕дпри╓мницько╖ д╕яльност╕, питань зайнятост╕ молод╕, ж╕нок, ос╕б старше 45 рок╕в, з╕ спрямування на профес╕йне навчання тощо.
За детальною ╕нформац╕╓ю звертайтеся до Прилуцького м╕ськрайонного центру за адресою: вул. Вокзальна, 46 або за телефоном: 3-15-56 або до будь-якого зручного для Вашого в╕дв╕дування центру зайнятост╕.

21.04.2015


Зв╕тн╕сть ╤нформац╕я про попит на робочу силу (ваканс╕╖). ПОРЯДОК подання форми зв╕тност╕ № 3-ПН "╤нформац╕я про попит на робочу силу (ваканс╕╖)" 12кБ
Скачати

21.04.2015


ЗАКОН УКРА╥НИ "Про внесення зм╕н до деяких закон╕в Укра╖ни щодо посилення соц╕ального захисту внутр╕шньо перем╕щених ос╕б" 7кБ
Скачати

09.04.2015


До в╕дома роботодавц╕в! ПРООН оголошу╓ прийом попередн╕х пропозиц╕й щодо створення робочих м╕сць для внутр╕шньо перем╕щених ос╕б в Укра╖н╕, а також працевлаштування м╕сцевого населення Донецько╖ та Лугансько╖ областей 9кБ
Скачати

01.04.2015


ДО УВАГИ ГРОМАДЯН, ЗОКРЕМА ВНУТР╤ШНЬО ПЕРЕМ╤ЩЕНИХ ОС╤Б!


Якщо ви шука╓те роботу – зверн╕ться до державно╖ служби зайнятост╕, яка стане вашим особистим консультантом та над╕йним пом╕чником в ╖╖ пошуку.
В ус╕х центрах зайнятост╕ - ╓дина база ваканс╕й по Укра╖н╕. Серед них ╓ ваканс╕╖ з наданням житла.
Ус╕ ваканс╕╖ – у в╕льному доступ╕.
Обл╕к та ре╓страц╕я в центр╕ зайнятост╕ зд╕йсню╓ться незалежно в╕д заре╓строваного м╕сця проживання чи перебування.
За детальною ╕нформац╕╓ю звертайтеся до Прилуцького м╕ськрайонного центру за адресою: вул. Вокзальна, 46 або за телефонами: 3-04-99, 3-11-31 або до будь-якого зручного для Вашого в╕дв╕дування центру зайнятост╕.


24.03.2015


ШАНОВН╤ КРИМЧАНИ, ЖИТЕЛ╤ СХ╤ДНИХ ОБЛАСТЕЙ УКРА╥НИ!
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТ╤ ГОТОВА СПРИЯТИ ВАШОМУ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЮ!

У центрах зайнятост╕ Вам допоможуть:
• знайти роботу – тимчасову або пост╕йну;
• взяти участь у громадських або ╕нших роботах тимчасового характеру;
• пройти профес╕йну п╕дготовку, переп╕дготовку або п╕двищити свою квал╕ф╕кац╕ю;
• отримати статус безроб╕тного та матер╕альну допомогу на випадок безроб╕ття.

В ус╕х центрах зайнятост╕ - ╓дина база ваканс╕й по Укра╖н╕.
Ус╕ ваканс╕╖ – у в╕льному доступ╕.
Обл╕к та ре╓страц╕я в центр╕ зайнятост╕ зд╕йсню╓ться незалежно в╕д заре╓строваного м╕сця проживання чи перебування.
Ус╕ послуги – безкоштовн╕.

Нав╕ть якщо у Вас нема╓ документ╕в, в центрах зайнятост╕ Ви можете отримати:
• ╕нформац╕ю про ваканс╕╖, навчальн╕ заклади, п╕дпри╓мства, установи, орган╕зац╕╖, з якими сп╕впрацю╓ служба зайнятост╕;
• консультац╕╖ та правову допомогу з питань працевлаштування або зв╕льнення з роботи, отримання статусу безроб╕тного, допомоги по безроб╕ттю, ╕нших послуг державно╖ служби зайнятост╕;
• рекомендац╕╖ щодо вибору чи зм╕ни профес╕й, послуги з профес╕йно╖ ор╕╓нтац╕╖.

Для внесення даних до ╢дино╖ ╕нформац╕йно-анал╕тично╖ системи державно╖ служби зайнятост╕ як шукача роботи та п╕дбору п╕дходящо╖ роботи, Вам треба подати до центру зайнятост╕:
• паспорт громадянина Укра╖ни або ╕нший документ, що посв╕дчу╓ особу;
• обл╕кову картку платника податк╕в (╕дентиф╕кац╕йний код).

Для отримання статусу безроб╕тного та матер╕ально╖ допомоги по безроб╕ттю Вам, кр╕м вищезазначених документ╕в, сл╕д подати:
• трудову книжку (або ╖╖ дубл╕кат чи дов╕дку арх╕вно╖ установи про прийняття та зв╕льнення з роботи) або документ, що п╕дтверджу╓ пер╕оди зайнятост╕ (наприклад, цив╕льно-правовий догов╕р);
• диплом або ╕нш╕ документи про осв╕ту;
• в╕йськовий квиток (у раз╕ необх╕дност╕).

Якщо Ви вже заре╓струвалися в центрах зайнятост╕ Донецько╖ або Лугансько╖ област╕, Ви ма╓те право продовжувати отримувати соц╕альн╕ послуги та допомогу по безроб╕ттю у будь-якому ╕ншому центр╕ зайнятост╕ за м╕сцем Вашого перебування.

Якщо Ви втратили паспорт, Ви можете пред’явити тимчасове посв╕дчення, що п╕дтверджу╓ особу громадянина Укра╖ни. Отримати його та в╕дновити паспорт Ви зможете у територ╕альних в╕дд╕леннях Державно╖ м╕грац╕йно╖ служби Укра╖ни або у к╕мнатах (м╕сцях) допомоги вимушеним переселенцям.
У раз╕ в╕дсутност╕ обл╕ково╖ картки платника податк╕в звертайтеся до будь-якого в╕дд╕лення Державно╖ ф╕скально╖ служби Укра╖ни за м╕сцем Вашого тимчасового проживання.
У раз╕ в╕дсутност╕ трудово╖ книжки.

Якщо Ви не змогли припинити трудов╕ в╕дносини або ╕нший вид зайнятост╕, ╕ Ваша трудова книжка знаходиться у роботодавця:
• необх╕дно звернутися до роботодавця ╕з заявою про зв╕льнення та проханням вислати трудову книжку поштою разом ╕з наказом про зв╕льнення;
• якщо п╕дпри╓мство тимчасово не працю╓ або л╕кв╕доване, сл╕д звернутися до суду для одностороннього припинення трудових в╕дносин.
Спец╕ал╕сти центру зайнятост╕ допоможуть Вам скласти позовну заяву до суду для оформлення одностороннього припинення трудових в╕дносин.
Особи, як╕ переселилися з АР Крим та зони проведення АТО, ╕ заре╓струвалися як внутр╕шньо перем╕щен╕ особи, проте не мають трудово╖ книжки або ╕нших документ╕в, що п╕дтверджують пер╕оди зайнятост╕, отримують статус безроб╕тного за спрощеною процедурою. При цьому допомога по безроб╕ттю до отримання вищезазначених документ╕в та в╕домостей про страховий стаж признача╓ться у м╕н╕мальному розм╕р╕, встановленому законодавством Укра╖ни на випадок безроб╕ття.
Особи, як╕ переселилися з тимчасово окуповано╖ територ╕╖ АР Крим та зв╕льнилися з роботи, проте не мають трудово╖ книжки або ╕нших документ╕в, що п╕дтверджують пер╕оди зайнятост╕, ре╓струються як безроб╕тн╕ на п╕дстав╕ наявних документ╕в. Допомога по безроб╕ттю виплачуватиметься у м╕н╕мальному розм╕р╕ (554 грн) до отримання документ╕в та в╕домостей про пер╕оди трудово╖ д╕яльност╕, зароб╕тну плату (дох╕д), страховий стаж.

Для оформлення трудових в╕дносин з роботодавцем потр╕бн╕:
• паспорт громадянина Укра╖ни або тимчасове посв╕дчення громадянина Укра╖ни;
• обл╕кова картка платника податк╕в (╕дентиф╕кац╕йний код);
• трудова книжка;
• диплом або ╕нш╕ документи про осв╕ту.

Також Ви можете знайти роботу за сум╕сництвом або шляхом укладення цив╕льно-правового договору (про надання послуг, виконання роб╕т) – у цьому випадку трудова книжка не потр╕бна.
За детальною ╕нформац╕╓ю звертайтеся до Прилуцького м╕ськрайонного центру за адресою: вул. Вокзальна, 46 або за телефонами: 3-04-99, 3-11-31 або до будь-якого зручного для Вашого в╕дв╕дування центру зайнятост╕.

Додаткова ╕нформац╕я:
Для працевлаштування прац╕вник╕в заклад╕в охорони здоров'я, як╕ перем╕щуються ╕з зони АТО, у випадку в╕дсутност╕ окремих документ╕в, потр╕бних для працевлаштування, може бути використана ╕нформац╕я Автоматизовано╖ бази даних медичних, фармацевтичних та науково-педагог╕чних прац╕вник╕в, яка функц╕ону╓ у сфер╕ охорони здоров'я (лист М╕н╕стерства охорони здоров’я Укра╖ни в╕д 20.08.2014 р. №11-02-09/10-65/24419 та сп╕льний лист М╕н╕стерства соц╕ально╖ пол╕тики Укра╖ни та М╕н╕стерства охорони здоров’я Укра╖ни в╕д 30.09.2014 р. №11143/0/4/026, №11.02-13/23/28325).
Для отримання зазначено╖ ╕нформац╕╖ Вам сл╕д звернутися з в╕дпов╕дною заявою до державного п╕дпри╓мства «Укрмедре╓стр» за адресою: Ки╖в, вул. Грушевського, 7 та пред'явити документ, що засв╕дчу╓ особу. Телефон для дов╕док: (044) 227-41-75.

Для працевлаштування вчител╕в загальноосв╕тн╕х шк╕л та виховател╕в дошк╕льних навчальних заклад╕в сп╕льним листом М╕нсоцпол╕тики Укра╖ни та М╕н╕стерства осв╕ти та науки Укра╖ни в╕д 15.08.2014 р. №9209/0/14-14/21, №1/12-5698 передбачено, що м╕сцев╕ органи управл╕ння осв╕тою зд╕йснюють безперешкодний прийом на роботу вчител╕в загальноосв╕тн╕х шк╕л та виховател╕в дошк╕льних навчальних заклад╕в на п╕дстав╕:
• ╕ндив╕дуальних в╕домостей про застраховану особу, отриманих особисто в органах Пенс╕йного фонду Укра╖ни;
• документ╕в, що п╕дтверджують фактичне м╕сце проживання особи;
• документ╕в, що п╕дтверджують проходження особою медичного обстеження.

Для працевлаштування викладач╕в початкових спец╕ал╕зованих мистецьких навчальних заклад╕в (шк╕л естетичного виховання), як╕ звертаються в пошуках роботи ╕ не мають можливост╕ надати в╕дпов╕дн╕ документи для оформлення трудових в╕дносин, М╕н╕стерством культури Укра╖ни надан╕ рекомендац╕╖ аналог╕чн╕ сп╕льному листу М╕нсоцпол╕тики Укра╖ни та М╕н╕стерства осв╕ти та науки Укра╖ни в╕д 15.08.2014 р. №9209/0/14-14/21, №1/12-5698 (лист М╕н╕стерства культури Укра╖ни в╕д 15.09.2014 р. №238/7-4/43-14).

Державна служба зайнятост╕ готова допомогти Вам!
За потреби скористайтеся послугами:
БЕЗКОШТОВНО╥ ╕нформац╕йно-дов╕дково╖ телефонно╖ системи державно╖ служби зайнятост╕:
0-800-50-50-60 (з╕ стац╕онарного телефону);
безкоштовного моб╕льного серв╕су «Пошук роботи»:
730 (з моб╕льного телефону).
╤нтернет-порталами державно╖ служби зайнятост╕:
www.dcz.gov.ua та www.trud.gov.ua
«Гарячою л╕н╕╓ю» Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕:
(04622) 4-23-87


16.03.2015


ДО В╤ДОМА ОС╤Б, ЯК╤ ПЕРЕМ╤ЩУЮТЬСЯ З З ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНО╥ ТЕРИТОР╤╥ УКРА╥НИ ТА РАЙОН╤В ПРОВЕДЕННЯ АНТИТЕРОРИСТИЧНО╥ ОПЕРАЦ╤╥


Прилуцький м╕ськрайонний центр зайнятост╕ ╕нформу╓:

Постановою Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни в╕д 01 жовтня 2014 року № 509 затверджено Порядок оформлення ╕ видач╕ дов╕дки про взяття на обл╕к особи, яка перем╕щу╓ться з тимчасово окуповано╖ територ╕╖ Укра╖ни або району проведення антитерористично╖ операц╕╖ (дал╕ – Порядок) та передбачено створення ╢дино╖ ╕нформац╕йно╖ бази даних про взятих на обл╕к таких ос╕б (дал╕ – База даних).
Дов╕дка ╓ документом, який вида╓ться громадянам Укра╖ни, ╕ноземцям та особам без громадянства, як╕ пост╕йно проживають на територ╕╖ Укра╖ни ╕ перем╕щуються з тимчасово окуповано╖ територ╕╖ Укра╖ни та район╕в проведення антитерористично╖ операц╕╖ .
Для отримання дов╕дки повнол╕тня особа, яка перем╕щу╓ться, зверта╓ться особисто або через законного представника ╕з заявою про взяття на обл╕к до структурного п╕дрозд╕лу з питань соц╕ального захисту населення районних, районних у м. Ки╓в╕ держадм╕н╕страц╕й, виконавчих орган╕в м╕ських, районних у м╕стах (у раз╕ утворення) рад.
Порядком визначена ╕нформац╕я щодо персональних даних заявника, його с╕м’╖, фактичного та заре╓строваного м╕сцеперебування, обставин, що спричинили перем╕щення та майнового стану, яка повинна м╕ститись в заяв╕.
Заявник да╓ згоду на обробку, використання, збер╕гання його персональних даних та персональних даних неповнол╕тн╕х ос╕б, як╕ перем╕щуються разом з ним, в╕дпов╕дно до Закону Укра╖ни “Про захист персональних даних”.
Разом ╕з заявою про взяття на обл╕к особа, яка перем╕щу╓ться, пред’явля╓:
громадянин Укра╖ни - паспорт громадянина Укра╖ни або ╕нший документ, що посв╕дчу╓ особу;
╕ноземець або особа без громадянства - паспортний документ, посв╕дку на пост╕йне проживання або ╕нший документ, що посв╕дчу╓ особу.
У раз╕ втрати або викрадення документ╕в, що посв╕дчують особу, особа, яка перем╕щу╓ться, пов╕домля╓ про це територ╕альним п╕дрозд╕лам ДМС за м╕сцем перебування, як╕ в одноденний строк видають тимчасове посв╕дчення, що п╕дтверджу╓ особу громадянина Укра╖ни, ╕ноземця або особу без громадянства.
У раз╕ подання заяви законним представником особи, яка перем╕щу╓ться, додатково пред’являються:
документ, що посв╕дчу╓ особу законного представника;
документ, що п╕дтверджу╓ повноваження особи як законного представника, кр╕м випадк╕в, коли законними представниками ╓ батьки (усиновлювач╕).
З метою обл╕ку ос╕б, як╕ перем╕щуються, уповноважений орган веде ╢дину ╕нформац╕йну базу даних про взятих на обл╕к ос╕б, як╕ перем╕щуються з тимчасово окуповано╖ територ╕╖ Укра╖ни та район╕в проведення антитерористично╖ операц╕╖, до яко╖ включа╓ться ╕нформац╕я про особу, яка перем╕щу╓ться, зазначена у подан╕й заяв╕ про взяття на обл╕к, а також дата видач╕ дов╕дки, назва уповноваженого органу, що ╖╖ видав, та ╕нформац╕я про задоволення заявлених потреб, надан╕ послуги (виплати).
У день подання заяви безоплатно вида╓ться дов╕дка яка п╕дпису╓ться посадовою особою уповноваженого органу та скр╕плю╓ться печаткою в╕дпов╕дного уповноваженого органу.
В╕домост╕ про неповнол╕тн╕х ос╕б, як╕ перем╕щуються разом з батьками або членами с╕м’╖, зазначаються у дов╕дц╕ одного ╕з заявник╕в.
Уповноважен╕ органи ведуть журнал обл╕ку виданих дов╕док.
П╕д час видач╕ дов╕дки посадова особа уповноваженого органу ╕нформу╓ особу, яка перем╕щу╓ться ╕ береться на обл╕к, про можливост╕ розв’язання проблем, пов’язаних ╕з соц╕альним захистом, зокрема в╕дновлення соц╕альних виплат, про необх╕дн╕сть в╕дкриття рахунка в уповноваженому банку у раз╕ набуття права на грошову допомогу, нада╓ ╕нформац╕ю про м╕сцезнаходження м╕сцевих орган╕в виконавчо╖ влади та орган╕в м╕сцевого самоврядування.
Заявнику може бути в╕дмовлено у видач╕ дов╕дки, якщо:
1) в╕дсутн╕ обставини, що спричинили перем╕щення особи з тимчасово окуповано╖ територ╕╖ Укра╖ни та район╕в проведення антитерористично╖ операц╕╖;
2) втрачено або викрадено документи, що посв╕дчують особу, яка перем╕щу╓ться, та п╕дтверджують громадянство Укра╖ни, до ╖х в╕дновлення.
У раз╕ в╕дмови у видач╕ дов╕дки на вимогу заявника письмово пов╕домля╓ться про п╕дстави для тако╖ в╕дмови.
У раз╕ зм╕ни м╕сця тимчасового перебування заявник зверта╓ться за видачею дов╕дки до ╕ншого уповноваженого органу, а ран╕ше видана дов╕дка вилуча╓ться, про що вносяться в╕дпов╕дн╕ зм╕ни до ╢дино╖ ╕нформац╕йно╖ бази даних про взятих на обл╕к ос╕б, як╕ перем╕щуються з тимчасово окуповано╖ територ╕╖ Укра╖ни та район╕в проведення антитерористично╖ операц╕╖.
У раз╕ втрати або псування дов╕дки уповноважений орган зам╕сть не╖ вида╓ дубл╕кат на п╕дстав╕ заяви особи, як╕й видавалася дов╕дка.
Порядок зд╕йснення обм╕ну ╕нформац╕╓ю м╕ж уповноваженими органами та територ╕альними п╕дрозд╕лами ДМС, ДФС, рег╕ональними штабами, центрами зайнятост╕ державно╖ служби зайнятост╕, органами Пенс╕йного фонду Укра╖ни та ╕ншими за╕нтересованими органами виконавчо╖ влади затверджу╓ться М╕нсоцпол╕тики.
Обм╕н ╕нформац╕╓ю про ос╕б, як╕ перем╕щуються, зд╕йсню╓ться з дотриманням вимог законодавства про ╕нформац╕ю та законодавства про захист персональних даних.
Вказана дов╕дка необх╕дна для отримання соц╕альних виплат, Порядок надання яких затверджено Постановою Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни в╕д 01 жовтня 2014 року № 505.
Цей Порядок визнача╓ механ╕зм надання щом╕сячно╖ адресно╖ допомоги особам, як╕ перем╕щуються з тимчасово окуповано╖ територ╕╖ Укра╖ни та район╕в проведення антитерористично╖ операц╕╖, для покриття витрат на проживання, в тому числ╕ на оплату житлово-комунальних послуг (дал╕ - грошова допомога).
Грошова допомога нада╓ться громадянам Укра╖ни, ╕ноземцям та особам без громадянства, як╕ пост╕йно проживають на територ╕╖ Укра╖ни ╕ перем╕щуються з тимчасово окуповано╖ територ╕╖ Укра╖ни та район╕в проведення антитерористично╖ операц╕╖ (дал╕ - особа, яка перем╕щу╓ться), а також стоять на обл╕ку в структурних п╕дрозд╕лах з питань соц╕ального захисту населення районних, районних у м. Ки╓в╕ держадм╕н╕страц╕й, структурних п╕дрозд╕лах з питань соц╕ального захисту населення виконавчих орган╕в м╕ських, районних у м╕стах (у раз╕ утворення) рад (дал╕ - уповноважен╕ органи), з дня звернення за ╖╖ призначенням та виплачу╓ться по м╕сяць зняття з такого обл╕ку включно, але не б╕льше н╕ж ш╕сть м╕сяц╕в
Грошова допомога особам, як╕ перем╕щуються, признача╓ться на с╕м’ю та виплачу╓ться одному з ╖╖ член╕в за умови надання письмово╖ згоди дов╕льно╖ форми про виплату грошово╖ допомоги ц╕й особ╕ в╕д ╕нших член╕в с╕м’╖ (дал╕ - уповноважений представник с╕м’╖) у таких розм╕рах:
для непрацездатних ос╕б (пенс╕онери, ╕нвал╕ди, д╕ти) - 884 гривн╕ на одну особу (члена с╕м’╖);
для працездатних ос╕б - 442 гривн╕ на одну особу (члена с╕м’╖).
Загальна сума допомоги на с╕м’ю розрахову╓ться як сума розм╕р╕в допомоги на кожного члена с╕м’╖ та не може перевищувати 2 400 гривень.
Якщо у склад╕ с╕м’╖, як╕й призначено грошову допомогу, в╕дбулися зм╕ни, розм╕р грошово╖ допомоги перерахову╓ться з м╕сяця, наступного за м╕сяцем виникнення таких зм╕н, за заявою уповноваженого представника с╕м’╖ або ╕нформац╕╓ю компетентного органу.
Для отримання грошово╖ допомоги уповноважений представник с╕м’╖ зверта╓ться до уповноваженого органу за фактичним м╕сцем проживання (перебування) з в╕дпов╕дною заявою та пред’явля╓ паспорт громадянина Укра╖ни або ╕нший документ, що посв╕дчу╓ особу, та дов╕дки вс╕х член╕в с╕м’╖ про взяття на обл╕к ос╕б, як╕ перем╕щуються.
У заяв╕ зазначаються установлен╕ «ПОРЯДКОМ надання щом╕сячно╖ адресно╖
допомоги особам, як╕ перем╕щуються з тимчасово окуповано╖ територ╕╖ Укра╖ни та район╕в проведення антитерористично╖ операц╕╖, для покриття витрат на проживання, в тому числ╕ на оплату житлово-комунальних послуг» в╕домост╕ про вс╕х член╕в с╕м’╖, як╕ претендують на отримання грошово╖ допомоги.
Грошова допомога не признача╓ться у раз╕, коли:
будь-хто з член╕в с╕м’╖ ма╓ у волод╕нн╕ житлове прим╕щення, розташоване в рег╕онах, ╕нших н╕ж тимчасово окупована територ╕я Укра╖ни та райони проведення антитерористично╖ операц╕╖;
у волод╕нн╕ с╕м’╖ ╓ два або б╕льше транспортних засоб╕в (механ╕зм╕в), що п╕длягають державн╕й ре╓страц╕╖ та обл╕ку в Державто╕нспекц╕╖ (автобус╕в, вантажних та легкових автомоб╕л╕в). При цьому не враховуються транспортн╕ засоби, одержан╕ чи придбан╕ на п╕льгових умовах через уповноважен╕ органи, а також транспортн╕ засоби в╕тчизняного виробництва, як╕ перебувають в експлуатац╕╖ протягом б╕льш як 10 рок╕в з дати випуску, та ╕нш╕ транспортн╕ засоби, що перебувають в експлуатац╕╖ протягом б╕льш як 15 рок╕в з дати випуску;
будь-хто з член╕в с╕м’╖ ма╓ на депозитному банк╕вському рахунку кошти у сум╕, що перевищу╓ 10-кратний розм╕р прожиткового м╕н╕муму, встановленого для працездатних ос╕б.
Якщо у склад╕ с╕м’╖, як╕й призначено грошову допомогу, ╓ особи працездатного в╕ку (кр╕м громадян, як╕ доглядають за д╕тьми до досягнення ними трир╕чного в╕ку; громадян, як╕ доглядають за д╕тьми, що потребують догляду протягом часу, визначеного у медичному висновку л╕карсько-консультативно╖ ком╕с╕╖, але не б╕льш як до досягнення ними шестир╕чного в╕ку; громадян, як╕ мають трьох ╕ б╕льше д╕тей в╕ком до 16 рок╕в ╕ доглядають за ними; громадян, як╕ доглядають за ╕нвал╕дами I групи або д╕тьми-╕нвал╕дами в╕ком до 18 рок╕в, або ╕нвал╕дами I чи II групи внасл╕док псих╕чного розладу, або особами, як╕ досягли 80-р╕чного в╕ку; а також ф╕зичних ос╕б, як╕ надають соц╕альн╕ послуги), як╕ не працевлаштувалися, в тому числ╕ за сприянням державно╖ служби зайнятост╕, або перебувають в трудових в╕дносинах з роботодавцями на тимчасово окупован╕й територ╕╖ Укра╖ни чи в районах проведення антитерористично╖ операц╕╖, але фактично не працюють, протягом двох м╕сяц╕в з дня призначення виплати грошово╖ допомоги, ╖╖ розм╕р для працездатних член╕в с╕м’╖ на наступн╕ два м╕сяц╕ зменшу╓ться на 50 в╕дсотк╕в, а на наступний пер╕од - припиня╓ться.
Особи працездатного в╕ку, яким призначено грошову допомогу, зобов’язан╕ ╕нформувати у триденний строк уповноважений орган про факт працевлаштування.
Уповноважений представник с╕м’╖, якому призначено грошову допомогу, зобов’язаний пов╕домляти уповноваженому органу про зм╕ну обставин, як╕ впливають на призначення грошово╖ допомоги, протягом трьох дн╕в з дня настання таких обставин.
Суми грошово╖ допомоги, виплачен╕ надм╕ру внасл╕док подання документ╕в з недостов╕рними в╕домостями, повертаються на вимогу уповноваженого органу.
У раз╕ в╕дмови добров╕льного повернення надм╕ру перерахованих сум грошово╖ допомоги вони стягуються у судовому порядку.
Виплата грошово╖ допомоги припиня╓ться з наступного м╕сяця у раз╕:
подання уповноваженим представником с╕м’╖ заяви про припинення виплати грошово╖ допомоги;
надання ╕нформац╕╖ державно╖ служби зайнятост╕ про те, що працездатн╕ члени с╕м’╖ протягом двох м╕сяц╕в не працевлаштувалися за сприянням державно╖ служби зайнятост╕ або перебувають в трудових в╕дносинах з роботодавцями на тимчасово окупован╕й територ╕╖ Укра╖ни чи в районах проведення антитерористично╖ операц╕╖, але фактично не працюють;
зняття з обл╕ку особи, яка перем╕щу╓ться;
виявлення уповноваженим органом факту подання недостов╕рно╖ ╕нформац╕╖ або непов╕домлення про зм╕ну обставин, як╕ впливають на призначення грошово╖ допомоги.
За б╕льш детальною ╕нформац╕╓ю щодо вище висв╕тлених питань з обл╕ку та надання аресно╖ грошово╖ допомоги та щодо послуг, як╕ надаються службою зайнятост╕ громадянам Укра╖ни, ╕ноземцям та особам без громадянства, як╕ пост╕йно проживають на територ╕╖ Укра╖ни ╕ перем╕щуються з тимчасово окуповано╖ територ╕╖ Укра╖ни та район╕в проведення антитерористично╖ операц╕╖, просимо звертатись до Прилуцького м╕ськрайонного центру зайнятост╕ за адресою: вул. Вокзальна, 46 або за телефонами:
3-04-99, 3-11-31, 3-51-91.

18.11.2014


Прилуцький МРЦЗ ╕нформу╓...

ПОРЯДОК РЕ╢СТРАЦ╤╥ В ЦЕНТР╤ ЗАЙНЯТОСТ╤…

Якщо ви зв╕льнилися з роботи або вас скоротили, у будь – якому випадку ця стаття стане для вас дуже корисною, оск╕льки мова буде йти про те, як заре╓струватися у центр╕ зайнятост╕ поки ви будете шукати ╕ншу роботу.
27 серпня 2014 року постановою Каб╕нету м╕н╕стр╕в Укра╖ни внесено зм╕ни до Порядку ре╓страц╕╖, перере╓страц╕╖ безроб╕тних та ведення обл╕ку ос╕б, як╕ шукають роботу, затвердженого постановою КМУ 20 березня 2013 року.

Документи необх╕дн╕ для ре╓страц╕╖ безроб╕тного.
Ре╓страц╕я безроб╕тних, як╕ звертаються за сприянням у працевлаштуванн╕, проводиться центром зайнятост╕ незалежно в╕д заре╓строваного м╕сця проживання чи перебування.
Ре╓страц╕я проводиться за умови пред’явлення паспорта громадянина Укра╖ни або тимчасового посв╕дчення громадянина Укра╖ни, обл╕ково╖ картки платника податк╕в, трудово╖ книжки (цив╕льно-правового договору чи документа, який п╕дтверджу╓ пер╕од зайнятост╕), а в раз╕ потреби також в╕йськового квитка, диплома або ╕ншого документа про осв╕ту.
Громадянин, який втратив паспорт, пред’явля╓ тимчасове посв╕дчення, що п╕дтверджу╓ особу громадянина Укра╖ни, особа, яка не досягла 16-р╕чного в╕ку, - св╕доцтво про народження та дов╕дку про ре╓страц╕ю м╕сця проживання або м╕сця перебування, видану центром зайнятост╕ або п╕дрозд╕лом ДМС.
╤нвал╕д, який не досяг встановленого статтею 26 Закону Укра╖ни “Про загальнообов’язкове державне пенс╕йне страхування” пенс╕йного в╕ку та отриму╓ пенс╕ю по ╕нвал╕дност╕ або державну соц╕альну допомогу в╕дпов╕дно до Закон╕в Укра╖ни “Про державну соц╕альну допомогу ╕нвал╕дам з дитинства та д╕тям-╕нвал╕дам” та “Про державну соц╕альну допомогу особам, як╕ не мають права на пенс╕ю, та ╕нвал╕дам”, пода╓ коп╕ю дов╕дки до акта огляду медико-соц╕альною експертною ком╕с╕╓ю та у раз╕ наявност╕ пред’явля╓ ╕ндив╕дуальну програму реаб╕л╕тац╕╖.
Особа, яка втратила трудову книжку, пред’явля╓ дубл╕кат трудово╖ книжки чи дов╕дку арх╕вно╖ установи про прийняття та зв╕льнення з роботи або цив╕льно-правовий догов╕р чи документ, який п╕дтверджу╓ пер╕од зайнятост╕ тако╖ особи.
Громадяни Укра╖ни, як╕ зв╕льнилися з роботи (припинили ╕нший вид зайнятост╕) та переселилися з тимчасово окуповано╖ територ╕╖, за в╕дсутност╕ документ╕в, що п╕дтверджують факт зв╕льнення (припинення зайнятост╕), пер╕оди трудово╖ д╕яльност╕ та страхового стажу, ре╓струються, отримують соц╕альн╕ послуги та матер╕альне забезпечення на випадок безроб╕ття за даними Державного ре╓стру загальнообов’язкового державного соц╕ального страхування.
Громадяни Укра╖ни, як╕ переселилися з тимчасово окуповано╖ територ╕╖ та припинили трудов╕ в╕дносини у судовому порядку, пред’являють в╕дпов╕дне р╕шення суду.
Громадяни Укра╖ни, як╕ переселилися з тимчасово окуповано╖ територ╕╖ та припинили ╕нший вид зайнятост╕ зг╕дно з частиною шостою статт╕ 7 Закону Укра╖ни “Про забезпечення прав ╕ свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупован╕й територ╕╖ Укра╖ни”, пред’являють передбачен╕ законодавством документи, що п╕дтверджують факт припинення ╕ншого виду зайнятост╕ (р╕шення суду, витяг з ╢диного державного ре╓стру юридичних та ф╕зичних ос╕б-п╕дпри╓мц╕в тощо).
Додатков╕ документи:
1) випускниками вищих навчальних заклад╕в та профес╕йно-техн╕чних навчальних заклад╕в, як╕ навчалися за державним замовленням ╕ звернулися до центру зайнятост╕ протягом одного року з дня зак╕нчення навчання, - направлення на роботу або дов╕дка про надання можливост╕ самост╕йного працевлаштування чи дов╕дка про самост╕йне працевлаштування, а т╕, що навчалися на контрактн╕й основ╕ ╕ звернулися до територ╕ального органу протягом одного року з дня зак╕нчення навчання, - дов╕дка навчального закладу про п╕дтвердження форми навчання;
2) членами особистого селянського господарства, для яких така робота була основною (кр╕м ос╕б, як╕ зак╕нчили або припинили навчання у загальноосв╕тн╕х, профес╕йно-техн╕чних ╕ вищих навчальних закладах, зв╕льнилися ╕з строково╖ в╕йськово╖ або альтернативно╖ (нев╕йськово╖) служби ╕ вперше приймаються на роботу та звернулися для ре╓страц╕╖ до центру зайнятост╕ протягом шести м╕сяц╕в з дня зак╕нчення або припинення навчання чи зв╕льнення ╕з служби), - дов╕дка про припинення ведення особистого селянського господарства або вих╕д з такого господарства, видана с╕льською, селищною або м╕ською радою за м╕сцезнаходженням земельно╖ д╕лянки.
Для ц╕лей цього Порядку ведення особистого селянського господарства вважа╓ться основною роботою для члена такого господарства за умови, що протягом 12 м╕сяц╕в, як╕ передували дню звернення до центру зайнятост╕, в╕н провадив лише таку д╕яльн╕сть чи одночасно перебував у трудових в╕дносинах або був зайнятим зг╕дно ╕з частиною першою статт╕ 4 Закону Укра╖ни “Про зайнят╕сть населення” менше шести м╕сяц╕в.
Громадяни Укра╖ни, як╕ переселилися з тимчасово окуповано╖ територ╕╖ чи район╕в проведення антитерористично╖ операц╕╖ в ╕нш╕ рег╕они Укра╖ни та ╓ членами особистого селянського господарства, для ре╓страц╕╖ за м╕сцем свого перебування зазначену дов╕дку не подають.
Заре╓строван╕ безроб╕тн╕, як╕ ╓ членами особистого селянського господарства, для яких ведення такого господарства не ╓ основною роботою ╕ ре╓страц╕я яких припинена у зв’язку з проходженням в╕йськово╖ служби за призовом п╕д час моб╕л╕зац╕╖ в╕дпов╕дно до Закону Укра╖ни“Про моб╕л╕зац╕йну п╕дготовку та моб╕л╕зац╕ю”, у раз╕ повторного звернення до центру зайнятост╕ п╕сля зак╕нчення моб╕л╕зац╕йних заход╕в зазначену дов╕дку не подають;
3) в╕йськовослужбовцями (кр╕м в╕йськовослужбовц╕в строково╖ служби) Збройних Сил, внутр╕шн╕х в╕йськ МВС, Служби зовн╕шньо╖ розв╕дки, ╕нших в╕йськових формувань, утворених в╕дпов╕дно до закон╕в, Держприкордонслужби, СБУ, Держспецтрансслужби, особами рядового ╕ начальницького складу Державно╖ служби спец╕ального зв’язку та захисту ╕нформац╕╖, орган╕в внутр╕шн╕х справ, орган╕в ╕ п╕дрозд╕л╕в цив╕льного захисту, податково╖ м╕л╕ц╕╖, а також особовим складом во╓н╕зованих авар╕йно-рятувальних служб, утворених в╕дпов╕дно до законодавства на пост╕йн╕й основ╕, як╕ зв╕льнен╕ ╕з служби за станом здоров’я, у зв’язку ╕з скороченням штат╕в або проведенням орган╕зац╕йних заход╕в без права на пенс╕ю, - в╕йськовий квиток, в якому зазначена дата взяття ╖х на обл╕к у в╕йськовому ком╕сар╕ат╕ в╕дпов╕дно до законодавства.
Строк надання статусу безроб╕тного
Статус безроб╕тного нада╓ться особам, як╕ зазначен╕ у частин╕ перш╕й статт╕ 43 Закону Укра╖ни “Про зайнят╕сть населення”, з першого дня ре╓страц╕╖ у центр╕ зайнятост╕ на п╕дстав╕ заяви за формою, затвердженою М╕нсоцпол╕тики, у раз╕ в╕дсутност╕ п╕дходящо╖ роботи, п╕дб╕р яко╖ зд╕йсню╓ться в╕дпов╕дно до статт╕ 46 зазначеного Закону.
У раз╕ наявност╕ пропозиц╕╖ п╕дходящо╖ роботи у день подання заяви про надання статусу безроб╕тного особ╕ за попередн╕м узгодженням з роботодавцем вида╓ться направлення на працевлаштування за формою, затвердженою М╕нсоцпол╕тики. Особа зобов’язана подати протягом семи календарних дн╕в з дня отримання такого направлення центру зайнятост╕ письмову в╕дпов╕дь роботодавця про працевлаштування або в╕дмову у працевлаштуванн╕.
Якщо в зазначений строк особа пода╓ центру зайнятост╕ письмову в╕дпов╕дь роботодавця про в╕дмову у працевлаштуванн╕ або в╕дстрочення вир╕шення питання щодо працевлаштування у зв’язку з необх╕дн╕стю проходження медичного та нарколог╕чного огляду, призначення дати конкурсного в╕дбору, так╕й особ╕ нада╓ться статус безроб╕тного з дня подання в╕дпов╕дно╖ заяви.
Р╕шення про надання статусу безроб╕тного чи в╕дмову у наданн╕ такого статусу прийма╓ться центром зайнятост╕ не п╕зн╕ше н╕ж протягом семи календарних дн╕в з дня подання особою заяви про надання статусу безроб╕тного.
З наказом про надання (в╕дмову в наданн╕) статусу безроб╕тного, визначення розм╕ру ╕ строку виплати матер╕ального забезпечення на випадок безроб╕ття, в╕дкладення, скорочення тривалост╕ та припинення виплати такого забезпечення особа ознайомлю╓ться п╕д час в╕дв╕дування центру зайнятост╕.
Особа п╕д час подання зазначено╖ заяви ознайомлю╓ться з правами та обов’язками заре╓строваного безроб╕тного.
П╕дставами для в╕дмови у наданн╕ статусу безроб╕тного ╓:
1) в╕дсутн╕сть на дату звернення до центру зайнятост╕ необх╕дних документ╕в;
2) встановлення факту зайнятост╕ особи, у тому числ╕ отримання пов╕домлення роботодавця про працевлаштування особи;
3) подання заяви про надання статусу безроб╕тного особою, яка не зазначена у частин╕ перш╕й статт╕ 43 Закону Укра╖ни “Про зайнят╕сть населення”;
4) письмова в╕дмова особи в╕д пропозиц╕╖ п╕дходящо╖ роботи;
5) нев╕дв╕дування роботодавця та неподання в установлений строк без поважних причин особою письмово╖ в╕дпов╕д╕ роботодавця про в╕дмову у працевлаштуванн╕ в╕дпов╕дно до виданого центром зайнятост╕ направлення на працевлаштування;
Особам, як╕ навчаються за денною формою у загальноосв╕тн╕х, профес╕йно-техн╕чних ╕ вищих навчальних закладах, а також особам, у яких в╕дсутн╕й страховий стаж, кр╕м тих, що зазначен╕ у частин╕ друг╕й статт╕ 6 Закону Укра╖ни “Про загальнообов’язкове державне соц╕альне страхування на випадок безроб╕ття”, не може бути надано статус безроб╕тного.
У раз╕ прийняття центром зайнятост╕ р╕шення про в╕дмову у наданн╕ статусу безроб╕тного особа може повторно подати заяву про надання зазначеного статусу не ран╕ше н╕ж через с╕м календарних дн╕в з дня прийняття такого р╕шення.
П╕дходяща робота для безроб╕тного
П╕дходящою для безроб╕тного ╓ робота, що в╕дпов╕да╓ його осв╕т╕, профес╕╖ (спец╕альност╕), квал╕ф╕кац╕╖.
П╕дб╕р п╕дходящо╖ роботи зд╕йсню╓ться центром зайнятост╕, у якому безроб╕тний заре╓стрований, з урахуванням доступност╕ транспортного обслуговування, встановлено╖ р╕шенням м╕сцево╖ держадм╕н╕страц╕╖, виконавчого органу в╕дпов╕дно╖ ради.
За згодою безроб╕тного п╕дб╕р п╕дходящо╖ роботи може зд╕йснюватися також в ╕нших рег╕онах.
У раз╕ зм╕ни даних, що впливають на п╕дб╕р п╕дходящо╖ роботи, заре╓стрований безроб╕тний пода╓ до центру зайнятост╕ в╕дпов╕дн╕ документи.
П╕дходящою для безроб╕тного ╓ робота у раз╕, коли запропонована зароб╕тна плата не нижча, н╕ж його зароб╕тна плата за останн╕м м╕сцем роботи, з урахуванням середнього розм╕ру зароб╕тно╖ плати, що склався за минулий м╕сяць у рег╕он╕, де безроб╕тний заре╓стрований.
П╕дб╕р п╕дходящо╖ роботи для ╕нвал╕да (у тому числ╕ шляхом розумного пристосування ╕снуючого або створення нового робочого м╕сця) зд╕йсню╓ться в╕дпов╕дно до його профес╕йних знань ╕ навичок та з урахуванням дов╕дки до акта огляду медико-соц╕ально╖ експертно╖ ком╕с╕╖ з висновком про умови ╕ характер прац╕, ╕ндив╕дуально╖ програми реаб╕л╕тац╕╖ та побажань ╕нвал╕да щодо умов прац╕.
У раз╕ коли протягом шести м╕сяц╕в з дня ре╓страц╕╖ безроб╕тному неможливо п╕д╕брати роботу за профес╕╓ю, п╕дходящою ╓ робота, що потребу╓ зм╕ни профес╕╖ з урахуванням його зд╕бностей, стану здоров’я, профес╕йного досв╕ду, доступних для нього вид╕в навчання та потреби ринку прац╕.
Для ос╕б, як╕ бажають в╕дновити трудову д╕яльн╕сть п╕сля тривало╖ (б╕льш як 12 м╕сяц╕в) перерви (кр╕м ос╕б, яким до досягнення встановленого статтею 26 Закону Укра╖ни “Про загальнообов’язкове державне пенс╕йне страхування” пенс╕йного в╕ку залишилося два ╕ менше роки), п╕дходящою роботою також ╓ участь у громадських та ╕нших роботах тимчасового характеру, як╕ в╕дпов╕дають ╖х осв╕т╕, профес╕╖ (спец╕альност╕), профес╕йному досв╕ду, зокрема за спор╕дненими профес╕ями.
У раз╕ отримання безроб╕тним профес╕╖ за направленням центру зайнятост╕ п╕дходящою ╓ робота як за новою, так ╕ за попередньою здобутою профес╕╓ю (спец╕альн╕стю).
П╕дходящою не може бути робота у раз╕, коли:
вона пов’язана ╕з зм╕ною м╕сця проживання безроб╕тного без його згоди;
м╕сце роботи розташоване за межами доступност╕ транспортного обслуговування, встановлено╖ р╕шенням м╕сцево╖ держадм╕н╕страц╕╖, виконавчого органу в╕дпов╕дно╖ ради;
умови прац╕ не в╕дпов╕дають правилам ╕ нормам, встановленим законодавством про працю та охорону прац╕, стану здоров’я особи, що п╕дтверджено медичною дов╕дкою;
зароб╕тна плата нижча, н╕ж встановлений законом розм╕р м╕н╕мально╖ зароб╕тно╖ плати, або не забезпечуються гарант╕╖ щодо ╖╖ сво╓часно╖ виплати.
Зм╕на безроб╕тним центру зайнятост╕ ре╓страц╕╖
У раз╕ бажання заре╓строваного безроб╕тного зд╕йснювати пошук роботи, отримувати виплату матер╕ального забезпечення на випадок безроб╕ття та соц╕альн╕ послуги в ╕ншому центр╕ зайнятост╕ безроб╕тний пода╓ до центру зайнятост╕, в якому в╕н заре╓стрований, в╕дпов╕дну заяву.
З дня подання тако╖ заяви ре╓страц╕я припиня╓ться.
Р╕шення про поновлення статусу безроб╕тного та виплати матер╕ального забезпечення на випадок безроб╕ття прийма╓ться ╕ншим центром зайнятост╕ з дня подання до нього в╕дпов╕дно╖ заяви.
Вимоги щодо подання заяви до центру зайнятост╕ не поширюються на заре╓строваних безроб╕тних, як╕ переселилися з район╕в проведення антитерористично╖ операц╕╖. Ре╓страц╕я таких ос╕б не припиня╓ться, надання соц╕альних послуг та виплата матер╕ального забезпечення зд╕йснюються центром зайнятост╕, до якого вони звертаються.
Припинення ре╓страц╕╖
Центр зайнятост╕ припиня╓ ре╓страц╕ю:
1) з дня:
початку зайнятост╕ особи (кр╕м участ╕ у громадських та ╕нших роботах тимчасового характеру, зайнятост╕ працею, пов’язаною з орган╕зац╕╓ю п╕дготовки та проведенням вибор╕в Президента Укра╖ни, народних депутат╕в Укра╖ни, депутат╕в Верховно╖ Ради Автономно╖ Республ╕ки Крим, м╕сцевих рад та с╕льських, селищних, м╕ських гол╕в):
- працевлаштування за наймом на умовах трудового договору (контракту);
- укладення цив╕льно-правового договору щодо виконання роб╕т (надання послуг);
- забезпечення роботою самост╕йно;
- призначення виплати грошового забезпечення батькам-вихователям дитячих будинк╕в с╕мейного типу, прийомним батькам;
- призначення грошово╖ допомоги на догляд за ╕нвал╕дом I чи II групи внасл╕док псих╕чного розладу, який за висновком л╕карсько╖ ком╕с╕╖ медичного закладу потребу╓ пост╕йного стороннього нагляду;
- призначення грошово╖ допомоги, компенсац╕╖ та/або надбавки непрацююч╕й працездатн╕й особ╕, яка фактично зд╕йсню╓ догляд за дитиною-╕нвал╕дом, ╕нвал╕дом I групи або особою похилого в╕ку, яка за висновком медичного закладу потребу╓ пост╕йного стороннього догляду або досягла 80-р╕чного в╕ку;
- зайняття ╕ншим видом д╕яльност╕ зг╕дно ╕з статтею 4 Закону Укра╖ни “Про зайнят╕сть населення”;
поновлення заре╓строваного безроб╕тного на робот╕ за р╕шенням суду, що набрало законно╖ сили;
вступу на навчання за денною формою, у тому числ╕ з використанням ваучера;
призову на строкову в╕йськову або альтернативну (нев╕йськову) службу;
набрання законно╖ сили вироком суду про засудження особи до позбавлення вол╕, обмеження вол╕, арешту (кр╕м випадк╕в зв╕льнення в╕д в╕дбування покарання з випробуванням);
видач╕ клопотання про достроковий вих╕д на пенс╕ю безроб╕тного до управл╕ння Пенс╕йного фонду Укра╖ни;
досягнення особою встановленого статтею 26 Закону Укра╖ни “Про загальнообов’язкове державне пенс╕йне страхування” пенс╕йного в╕ку або призначення пенс╕╖ за в╕ком на п╕льгових умовах чи за вислугу рок╕в;
подання заяви про зд╕йснення догляду за дитиною до досягнення нею трир╕чного в╕ку або зак╕нчення пер╕оду, визначеного у медичному висновку;
подання безроб╕тним заяви про припинення ре╓страц╕╖;
подання дов╕дки до акта огляду медико-соц╕альною експертною ком╕с╕╓ю з висновком про визнання особи нездатною до трудово╖ д╕яльност╕;
встановлення факту подання особою недостов╕рних даних та документ╕в, на п╕дстав╕ яких прийнято р╕шення про надання ╖й статусу безроб╕тного, призначення виплати матер╕ального забезпечення на випадок безроб╕ття та надання соц╕альних послуг, що мав м╕сце протягом пер╕оду ре╓страц╕╖;
встановлення факту виконання безроб╕тним оплачувано╖ роботи (надання послуг), зайняття ╕ншим видом д╕яльност╕ зг╕дно ╕з статтею 4 Закону Укра╖ни “Про зайнят╕сть населення”;
припинення профес╕йного навчання за направленням центру зайнятост╕ без поважних причин;
в╕дмови в╕д двох пропозиц╕й п╕дходящо╖ роботи, в тому числ╕ за набутою профес╕╓ю за направленням центру зайнятост╕, а для безроб╕тного, який вперше шука╓ роботу та не ма╓ профес╕╖ (спец╕альност╕), - в╕дмови в╕д двох пропозиц╕й проходження профес╕йного навчання у пер╕од з дня ре╓страц╕╖ (перере╓страц╕╖);
смерт╕ безроб╕тного або визнання його за р╕шенням суду померлим, безв╕сно в╕дсутн╕м, нед╕╓здатним чи обмежено д╕╓здатним;
подання безроб╕тним заяви про бажання отримувати соц╕альн╕ послуги та виплату матер╕ального забезпечення на випадок безроб╕ття в ╕ншому центр╕ зайнятост╕;
у раз╕ нев╕дв╕дування без поважних причин центру зайнятост╕:
протягом 30 робочих дн╕в з дати прийняття р╕шення про таке в╕дв╕дування (кр╕м тих, що беруть участь у громадських та ╕нших роботах тимчасового характеру, проходять профес╕йне навчання за направленням центру зайнятост╕, зайнят╕ працею, пов’язаною з орган╕зац╕╓ю п╕дготовки та проведенням вибор╕в Президента Укра╖ни, народних депутат╕в Укра╖ни, депутат╕в Верховно╖ Ради Автономно╖ Республ╕ки Крим, м╕сцевих рад та с╕льських, селищних, м╕ських гол╕в) (на 31-й день);
протягом 14 робочих дн╕в з дня припинення участ╕ у громадських та ╕нших роботах тимчасового характеру, зак╕нчення прац╕, пов’язано╖ з орган╕зац╕╓ю п╕дготовки та проведенням вибор╕в Президента Укра╖ни, народних депутат╕в Укра╖ни, депутат╕в Верховно╖ Ради Автономно╖ Республ╕ки Крим, м╕сцевих рад та с╕льських, селищних, м╕ських гол╕в) (на 15-й день);
протягом 14 робочих дн╕в з дня зак╕нчення профес╕йного навчання за направленням центру зайнятост╕ (на 15-й день);
протягом 14 робочих дн╕в з дня зак╕нчення строку д╕╖ медично╖ дов╕дки по ваг╕тност╕ та пологах (на 15-й день).
У раз╕ припинення ре╓страц╕╖ особа може бути взята на обл╕к або поновлена на обл╕ку в центр╕ зайнятост╕, до якого вона звернулася.
Перере╓страц╕я безроб╕тних
Особа ма╓ право перере╓струватися у центр╕ зайнятост╕ як безроб╕тна у раз╕, коли п╕сля припинення ре╓страц╕╖ залишилася безроб╕тною та належить до категор╕╖ ос╕б, як╕ зазначен╕ участин╕ перш╕й статт╕ 43 Закону Укра╖ни “Про зайнят╕сть населення”.
Перере╓страц╕я безроб╕тних, як╕ переселилися з тимчасово окуповано╖ територ╕╖, зд╕йсню╓ться центрами зайнятост╕ за м╕сцем ╖х перебування чи проживання в ╕нших рег╕онах Укра╖ни.

За б╕льш детальною ╕нформац╕╓ю звертатися до Прилуцького МРЦЗ за адресою: вул. Вокзальна,46 або за телефоном 31263.

18.11.2014 Головний спец╕ал╕ст – юрисконсульт Ткаченко О.╤.ШАНОВН╤ ДРУЗ╤!
ШАНОВН╤ КРИМЧАНИ ТА ЖИТЕЛ╤ СХ╤ДНИХ ОБЛАСТЕЙ УКРА╥НИ!
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТ╤ ГОТОВА ВАМ ДОПОМОГТИ!

У центрах занятост╕ Вам допоможуть:
• Знайти роботу – тимчасову або пост╕йну;
• Взяти участь у громадських або ╕нших роботах тимчасового характеру;
• Пройти профес╕йну п╕дготовку, переп╕дготовку або п╕двищити свою квал╕ф╕кац╕ю;
Отримати статус безроб╕тного та матер╕альну допомогу на випадок безроб╕ття.
У центрах зайнятост╕ ╓дина база ваканс╕й по вс╕й Укра╖н╕. Ус╕ ваканс╕╖ – у в╕льному доступ╕.

Обл╕к та ре╓страц╕я в центр╕ зайнятост╕ зд╕йсню╓ться незалежно в╕д того, де Ви живете чи перебува╓те.

Нав╕ть якщо у Вас нема╓ документ╕в, в центрах зайнятост╕ Ви можете безоплатно отримати:
- ╕нформац╕ю про ваканс╕╖, навчальн╕ заклади, п╕дпри╓мства, установи, орган╕зац╕╖, з якими сп╕впрацю╓ служба зайнятост╕;
- консультац╕╖ та правову допомогу з питань працевлаштування або зв╕льнення з роботи, отримання статусу безроб╕тного, допомоги по безроб╕ттю, ╕нших послуг державно╖ служби зайнятост╕;
- рекомендац╕╖ в╕дносно вибору чи зм╕ни профес╕й, послуги з профес╕йно╖ ор╕╓нтац╕╖.
Для внесення даних до ╢дино╖ ╕нформац╕йно-анал╕тично╖ системи державно╖ служби зайнятост╕ як шукача роботи та п╕дбору п╕дходящо╖ роботи Вам необх╕дно подати до центру зайнятост╕:
- паспорт громадянина Укра╖ни або ╕нший документ, що посв╕дчу╓ особу,
- обл╕кову картку платника податк╕в (╕дентиф╕кац╕йний код).

Для отримання статусу безроб╕тного та матер╕ально╖ допомоги по безроб╕ттю Вам кр╕м вищезазначених документ╕в сл╕д подати:
- трудова книжка (або ╖╖ дубл╕кат чи дов╕дка арх╕вно╖ установи про прийняття та зв╕льнення з роботи), або документ, що п╕дтверджу╓ пер╕оди зайнятост╕ (наприклад, цив╕льно-правовий догов╕р);
- диплом або ╕нш╕ документи про осв╕ту;
- в╕йськовий квиток (у раз╕ необх╕дност╕).

Якщо Ви вже заре╓струвалися у центрах зайнятост╕ Донецько╖ та Лугансько╖ областей, Ви ма╓те право продовжити отримувати соц╕альн╕ постуги та допомогу по безроб╕ттю у будь-якому центр╕ зайнятост╕ за м╕сцем Вашого перебування.
Додаткова ╕нформац╕я:
Для працевлаштування прац╕вник╕в заклад╕в охорони здоров'я, як╕
перем╕щуються ╕з зони АТО, у випадку в╕дсутност╕ окремих документ╕в, необх╕дних для працевлаштування, може бути використана ╕нформац╕я Автоматизовано╖ бази даних медичних, фармацевтичних та науково-педагог╕чних прац╕вник╕в, яка функц╕ону╓ у сфер╕ охорони здоров'я (лист М╕н╕стерства охорони здоров'я Укра╖ни в╕д 20.08.2014 № 11-02-09/10-65/24419 та сп╕льний лист М╕н╕стерства соц╕ально╖ пол╕тики Укра╖ни та М╕н╕стерства охорони здоров'я Укра╖ни в╕д 30.09.2014 р. №11143/0/4/026 №11.02-13/23/28325).
Для отримання зазначено╖ ╕нформац╕╖ Вам необх╕дно звернутися з в╕дпов╕дною заявою до державного п╕дпри╓мства "Укрмедре╓стр" за адресою: м╕сто Ки╖в, вул. Грушевського, 7 та пред'явити документ, що засв╕дчу╓ особу. Телефон для дов╕док: (044) 227-41-75.
Для працевлаштування вчител╕в загальноосв╕тн╕х шк╕л та виховател╕в дошк╕льних навчальних заклад╕в, сп╕льним листом М╕нсоцпол╕тики Укра╖ни та М╕н╕стерства осв╕ти та науки Укра╖ни в╕д 15.08.2014 № 9209/0/14-14/21, №1/12-5698 передбачено, що м╕сцев╕ органи управл╕ння осв╕тою зд╕йснюють безперешкодний прийом на роботу вчител╕в загальноосв╕тн╕х шк╕л та виховател╕в дошк╕льних навчальних заклад╕в на п╕дстав╕:
• ╕ндив╕дуальних в╕домостей про застраховану особу, отриманих
особисто в органах Пенс╕йного фонду Укра╖ни;
• документ╕в, що п╕дтверджують фактичне м╕сце проживання особи;
• документ╕в, що п╕дтверджують проходження особою медичного
обстеження.
Для працевлаштування викладач╕в початкових спец╕ал╕зованих мистецьких навчальних заклад╕в (шк╕л естетичного виховання), як╕
звертаються в пошуках роботи ╕ не мають можливост╕ надати в╕дпов╕дн╕ документи для оформлення трудових в╕дносин, М╕н╕стерством культури Укра╖ни надан╕ рекомендац╕╖ аналог╕чн╕ сп╕льному листу М╕нсоцпол╕тики Укра╖ни та М╕н╕стерства осв╕ти та науки Укра╖ни в╕д 15.08.2014 № 9209/0/14-14/21, №1/12-5698 (лист М╕н╕стерства культури Укра╖ни в╕д 15.09.2014 №238/7-4/43-14).

Б╕льш детальну ╕нформац╕ю можна отримати звернувшись до Прилуцького м╕ськрайонного центру зайнятост╕ за адресою: вул. Вокзальна, 46 або за телефонами 3-53-73, 3-12-63.
За потреби скористайтесь послугами БЕЗКОШТОВНО╥ ╕нформац╕йно-дов╕дково╖ телефонно╖ системи державно╖ служби зайнятост╕: 0-800-50-50-60 (з╕ стац╕онарного телефону). Безкоштовного моб╕льного серв╕су «Пошук роботи»: 730 (з моб╕льного телефону). ╤нтернет-порталами державно╖ служби зайнятост╕: www.dcz.gov.ua або
www.trud.gov.ua


23.10.2014


Постановою Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни в╕д 13 серпня 2014 року № 342 внесено зм╕ни до Постанови Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни в╕д 20 березня 2013 року № 207 «Про затвердження Порядку видач╕ ваучер╕в для п╕дтримання конкурентоспроможност╕ ос╕б на ринку прац╕». Цим документом спрощено механ╕зм видач╕ ваучер╕в на навчання громадянам в╕ком понад 45 рок╕в, страховий стаж яких становить не менше як 15 рок╕в. В╕дтепер ╖м не потр╕бно подавати до служби зайнятост╕ дов╕дку про п╕дтвердження страхового стажу. В╕дпов╕дн╕ дан╕ за пер╕од з 1 липня 2000 року до 31 грудня 2010 року центри зайнятост╕ зв╕рятимуть з в╕домостями Державного ре╓стру загальнообов’язкового державного соц╕ального страхування, поданими Пенс╕йним фондом Укра╖ни. Ран╕ше за ц╕╓ю ╕нформац╕╓ю зац╕кавлен╕ особи змушен╕ були особисто звертатися до в╕дд╕лень Пенс╕йного фонду.
Також новоприйнятою постановою доповнено перел╕к профес╕й, спец╕альностей та напрям╕в п╕двищення квал╕ф╕кац╕╖, для перенавчання за якими може бути виданий ваучер, спец╕альн╕стю «соц╕альна робота» – для ос╕б з вищою осв╕тою й в╕дпов╕дно виключено «аквакультура, розведення та селекц╕я тварин». А для громадян з базовою вищою осв╕тою внесено «сестринська справа та соц╕альна робота» ╕ виключено «рибництво та аквакультура». Загалом за рахунок ваучер╕в бажаюч╕ можуть опановувати 35 профес╕й, спец╕альностей чи напрям╕в п╕двищення квал╕ф╕кац╕╖. Одначе зм╕нами до вищезгадано╖ постанови не передбачено видачу ваучер╕в для ос╕б, як╕ заре╓строван╕ в центрах зайнятост╕ як безроб╕тн╕. Також д╕я Порядку видач╕ ваучер╕в для п╕дтримання конкурентоспроможност╕ ос╕б на ринку прац╕ не поширю╓ться на ос╕б без профес╕йно-техн╕чно╖ або вищо╖ осв╕ти.
╤нститутом п╕дготовки кадр╕в державно╖ служби зайнятост╕ (м.Ки╖в) в╕дпов╕дно до наявно╖ л╕ценз╕╖ на надання осв╕тн╕х послуг зд╕йсню╓ться переп╕дготовка фах╕вц╕в за спец╕альн╕стю «Соц╕альна робота» для отримання друго╖ вищо╖ осв╕ти ( терм╕н навчання 2,5 роки; форма навчання: заочна; варт╕сть навчання в межах 16,0 тис. грн.
За б╕льш детальною ╕нформац╕╓ю звертатися до Прилуцького м╕ськрайонного центру зайнятост╕ за адресою: вул.Вокзальна, 46, або за телефоном 3-15-56.


НОВА ПРОФЕС╤Я- ВПЕВНЕН╤СТЬ У ЗАВТРАШНЬОМУ ДН╤

Одним з головних напрям╕в д╕яльност╕ центру зайнятост╕ ╓ орган╕зац╕я профес╕йно╖ п╕дготовки, переп╕дготовки або п╕двищення квал╕ф╕кац╕╖ безроб╕тних громадян. Профес╕йне навчання зд╕йсню╓ться з урахуванням ╕снуючих стандарт╕в та потреб локального та рег╕онального ринк╕в прац╕ взагал╕ з урахуванням конкретно╖ потреби в прац╕вниках п╕дпри╓мств, орган╕зац╕й, ф╕зичних ос╕б, яка прийма╓ на роботу найманого прац╕вника.
В╕дпов╕дно до замовлення роботодавця, на п╕дстав╕ угоди та за рахунок кошт╕в Фонду центр зайнятост╕ орган╕зову╓ п╕дготовку, переп╕дготовку або п╕двищення квал╕ф╕кац╕╖ громадян за профес╕ями, спец╕альностями та напрямами, в яких ╓ потреба у роботодавця.
Профес╕йне навчання безроб╕тних покликане сприяти ефективному використанню трудового потенц╕алу особистост╕, п╕двищенню ╖╖ соц╕ально╖ та профес╕йно╖ моб╕льност╕, стимулювати пошук незайнятим громадянином найефективн╕ших шлях╕в п╕двищення свого профес╕йно-квал╕ф╕кац╕йного р╕вня, ╕нтелектуально╖ та трудово╖ незалежност╕ ╕ в╕д╕гра╓ важливу роль у п╕дготовц╕ кадр╕в для р╕зних галузей економ╕ки.
Головна мета профес╕йного навчання - сприяння працевлаштуванню шляхом здобуття профес╕╖ ╕ п╕двищення конкурентоспроможност╕ на ринку прац╕. Це ╓ перший крок роз'яснення того, що ринок прац╕ склада╓ться не в центр╕ зайнятост╕, а його формують пропозиц╕я ╕ попит, працездатн╕ люди ╕ роботодавц╕.
Саме з метою розширення можливостей для п╕двищення конкурентноспроможност╕ заре╓строваних безроб╕тних державною службою зайнятост╕ в╕дкрито десять центр╕в профтехн╕чно╖ осв╕ти, де безроб╕тн╕ громадяни можуть засво╖ти нов╕тн╕ технолог╕╖, вивчити сучасне обладнання та устаткування.
Одними з найб╕льших ╓ Сумський , Одеський та Р╕вненський центри профес╕йно-техн╕чно╖ осв╕ти, як╕ на найсучасн╕шому обладнанн╕ готують спец╕ал╕ст╕в б╕льш н╕ж за 100 спец╕альностями та навчальними програмами.
Навчання проводиться як в закладах ЦПТО ДСЗ, так ╕ на баз╕ учбових заклад╕в по вс╕й територ╕╖ Укра╖ни, на п╕дпри╓мствах, в установах, орган╕зац╕ях, зг╕дно з укладеними договорами м╕ж службою зайнятост╕ та ПОУ, навчальними закладами за профес╕ями та спец╕альностями, як╕ користуються попитом на ринку прац╕ рег╕ону. Навчання проводиться за рахунок кошт╕в Фонду ЗДСС на випадок безроб╕ття.
Форма навчання визнача╓ться в залежност╕ в╕д навчально╖ програми, в╕д обраних профес╕й та спец╕альностей. Навчання да╓ можлив╕сть безроб╕тним отримати робочу профес╕ю, а спец╕ал╕сту – пройти переп╕дготовку чи п╕двищення квал╕ф╕кац╕╖ та п╕сля зак╕нчення навчання отримати св╕доцтво державного зразку з наданням отримано╖ профес╕╖ чи квал╕ф╕кац╕╖.
На пер╕од навчання, при необх╕дност╕, нада╓ться безкоштовне житло, збер╕га╓ться виплата допомоги по безроб╕ттю, компенсуються фактичн╕ витрати на про╖зд до м╕сця проходження навчання (в╕д населеного пункту, де прожива╓ безроб╕тний, до населенного пункту, де буде зд╕йснюватися навчання) та у зворотному напрямку.
Так, з початку 2014 року на замовлення ПАТ «Линовицький цукрокомб╕нат «Красний», ФОП Трепаченко Б.Г., ПП МПБП «Стимул» за рахунок кошт╕в Фонду 4 безроб╕тн╕ особи, як╕ перебували на обл╕ку в Прилуцькому МРЦЗ, здобули нов╕ профес╕╕: «машин╕ст мостового крану», «кухар», «монтажник г╕псокартонних конструкц╕й», «машин╕ст крана (кран╕вник) » та були працевлаштован╕ в вищезазначен╕ п╕дпри╓мства.
Одним ╕з р╕зновид╕в п╕двищення квал╕ф╕кац╕╖, що пропону╓ться службою зайнятост╕, ╓ стажування. Стажування ма╓ на мет╕ отримання практичних ум╕нь ╕ навичок щодо виконання обов’язк╕в на посад╕, на яку претенду╓ безроб╕тний ╕ може проводитись не лише в навчальному заклад╕, а й безпосередньо на п╕дпри╓мств╕, установ╕, орган╕зац╕╖. Можливе як для спец╕ал╕ст╕в, так ╕ для роб╕тник╕в з метою п╕двищення ╖х квал╕ф╕кац╕╖. Терм╕н п╕двищення квал╕ф╕кац╕╖ безроб╕тних за робочими профес╕ями та фах╕вц╕в з вищою осв╕тою шляхом стажування встановлю╓ться залежно в╕д складност╕ профес╕╖.
Прилуцьким м╕ськрайонним центром зайнятост╕, з початку року направлено 115 безроб╕тних на стажування за профес╕ями: «Електромонтер з ремонту та обслуговуванню електроустаткування», «Продавець продовольчих товар╕в», «Продавець непродовольчих товар╕в», «Вод╕й автотранспортних засоб╕в», «Бухгалтер», «Швачка», «Кухар», та ╕нш╕. Стажування в╕дбувалися у таких роботодавц╕в, як: ТОВ «Агр╕кор Холд╕нг», ТОВ «Агрок╕м», СТОВ «Цукровик», ПрАТ «Гран╕т», та ╕нш╕.
Окр╕м того, на виконання Закону Укра╖ни «Про зайнят╕сть населення», який вступив в силу з 01.01.2013 року, щодо надання студентам вищих та учням профес╕йно-техн╕чних навчальних заклад╕в права проходити стажування на п╕дпри╓мствах, установах та орган╕зац╕ях, та Постанови № 20 Каб╕нету м╕н╕стр╕в Укра╖ни в╕д 16.01.2013 року, який затвердив порядок укладання договору про стажування, служба зайнятост╕ повинна сприяти студентам вищих та учням профес╕йно-техн╕чних навчальних заклад╕в в проходженн╕ практики шляхом сп╕впрац╕ з роботодавцями щодо визначення можливостей надання для цього робочих м╕сць.
Доводимо до в╕дома, що затвердженний порядок визнача╓ механ╕зм укладення договор╕в студентами вищих та учнями профес╕йно-техн╕чних навчальних заклад╕в з п╕дпри╓мствами, установами та орган╕зац╕ями, а метою стажування ╓ набуття досв╕ду з виконання профес╕йних завдань та обов'язк╕в, удосконалення профес╕йних знань, ум╕нь та навичок, вивчення та засво╓ння нових технолог╕й, техн╕ки, набуття компетенц╕╖. Строк стажування за договором не може перевищувати шести м╕сяц╕в. Запис про проходження стажування роботодавець вносить до трудово╖ книжки.
╤нформац╕ю про можлив╕сть стажування надаватимуть студентам вищих та учням профес╕йно-техн╕чних навчальних заклад╕в ╖х навчальн╕ заклади разом з п╕дпри╓мствами та, за зверненнями, служба зайнятост╕.
У раз╕ коли в пер╕од стажування студент викону╓ профес╕йн╕ роботи, п╕дпри╓мство, орган╕зац╕я, установа за вс╕ роботи, виконан╕ в╕дпов╕дно до наданих завдань, зд╕йсню╓ виплату зароб╕тно╖ плати зг╕дно з установленими системами оплати прац╕ за нормами, розц╕нками, ставками (окладами) з урахуванням коеф╕ц╕╓нт╕в, доплат ╕ надбавок.
Стажування проводиться за ╕ндив╕дуальною програмою п╕д кер╕вництвом прац╕вника п╕дпри╓мства, установи, орган╕зац╕╖, який ма╓ стаж роботи за в╕дпов╕дною профес╕╓ю не менше трьох рок╕в.
За дов╕дками щодо профес╕йного навчання заре╓строваних безроб╕тних, звертатися до Прилуцькогого м╕ськрайонного центру зайнятост╕ за адресою: вул.Вокзальна, 46, або за телефоном 3-51-91.

ГРОМАДСЬК╤ РОБОТИ ТА РОБОТИ ТИМЧАСОВОГО ХАРАКТЕРУ-
П╤ДТРИМКА БЕЗРОБ╤ТНИХ

З 01.01.2013 року набрав чинност╕ Закон Укра╖ни «Про зайнят╕сть населення» в╕д 05.07.2012 року № 5067-V╤., а 20 березня 2013 р. за № 175 постановою Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни затверджений «Порядок орган╕зац╕╖ громадських та ╕нших роб╕т тимчасового характеру», де встановлен╕ критер╕╖, по яким м╕сцев╕ органи влади визначають види громадських роб╕т та ╕нших роб╕т тимчасового характеру, категор╕╖ ос╕б, як╕ залучаються до виконання цих роб╕т.
Громадськ╕ роботи ╓ видом сусп╕льно корисних оплачуваних роб╕т в ╕нтересах територ╕ально╖ громади, як╕ орган╕зовуються для додатково╖ матер╕ально╖ п╕дтримки безроб╕тних та ╕нших категор╕й ос╕б ╕ виконуються ними на добров╕льних засадах.
Громадськ╕ роботи, що в╕дпов╕дають потребам певно╖ територ╕ально╖ громади або задовольняють сусп╕льн╕ потреби територ╕альних громад, орган╕зовуються м╕сцевими державними адм╕н╕страц╕ями, виконавчими ком╕тетами с╕льських, селищних, м╕ських рад за участю територ╕альних орган╕в центрального органу виконавчо╖ влади, що реал╕зу╓ державну пол╕тику у сфер╕ зайнятост╕ населення та трудово╖ м╕грац╕╖, на догов╕рних засадах.
Порядок орган╕зац╕╖ громадських та тимчасових роб╕т затверджу╓ Каб╕нет М╕н╕стр╕в Укра╖ни.
Види громадських роб╕т визначаються м╕сцевими державними адм╕н╕страц╕ями, виконавчими ком╕тетами с╕льських, селищних, м╕ських рад за такими критер╕ями:
1) мають тимчасовий характер ╕ для ╖х орган╕зац╕╖ не можуть бути використан╕ пост╕йн╕ робоч╕ м╕сця та ваканс╕╖;
2) можуть виконуватися на умовах неповного робочого дня;
3) мають економ╕чну, соц╕альну та еколог╕чну користь для рег╕ону;
4) надають можлив╕сть тимчасового працевлаштування безроб╕тних, як╕ не потребують додатково╖ спец╕ально╖, осв╕тньо╖ та квал╕ф╕кац╕йно╖ п╕дготовки.
З особами, як╕ беруть участь у громадських роботах, укладаються на строк, що сумарно протягом року не може перевищувати
180 календарних дн╕в, строков╕ трудов╕ договори для працевлаштування на створен╕ тимчасов╕ робоч╕ м╕сця.
На ос╕б, як╕ беруть участь у громадських роботах, поширюються державн╕ соц╕альн╕ гарант╕╖, передбачен╕, зокрема законодавством про працю та зайнят╕сть населення ╕ загальнообов’язкове державне соц╕альне страхування.
Оплата прац╕ таких ос╕б зд╕йсню╓ться за фактично виконану роботу в розм╕р╕, що не може бути меншим, н╕ж м╕н╕мальний розм╕р зароб╕тно╖ плати.
Ф╕нансування орган╕зац╕╖ громадських роб╕т зд╕йсню╓ться за рахунок кошт╕в м╕сцевих бюджет╕в, роботодавц╕в та ╕нших не заборонених законодавством джерел.
У раз╕ залучення заре╓строваних безроб╕тних до громадських роб╕т -ф╕нансування орган╕зац╕╖ таких роб╕т зд╕йсню╓ться пропорц╕йно р╕вними частинами за рахунок кошт╕в м╕сцевих бюджет╕в та Фонду загальнообов’язкового державного соц╕ального страхування Укра╖ни на випадок безроб╕ття.
Тимчасов╕ роботи ╓ оплачуваними роботами в ╕нтересах роботодавц╕в ус╕х форм власност╕, як╕ орган╕зовуються для додатково╖ матер╕ально╖ п╕дтримки безроб╕тних та ╕нших категор╕й ос╕б ╕ виконуються ними на добров╕льних засадах.
Тимчасов╕ роботи орган╕зовуються роботодавцем для зам╕щення тимчасово в╕дсутн╕х прац╕вник╕в або для виконання сезонних роб╕т.
З безроб╕тними, як╕ залучаються до виконання тимчасових роб╕т, укладаються трудов╕ договори на строк, що сумарно протягом року не може перевищувати 180 календарних дн╕в.
Ф╕нансування орган╕зац╕╖ тимчасових роб╕т зд╕йсню╓ться за рахунок кошт╕в роботодавц╕в та ╕нших не заборонених законодавством джерел.
Безроб╕тним, як╕ брали участь у виконанн╕ громадських або тимчасових роб╕т, п╕сля виконання таких роб╕т продовжу╓ться виплата допомоги по безроб╕ттю у розм╕рах ╕ в строки, встановлен╕ законодавством.
Прилуцький м╕ськрайонний центр зайнятост╕ ╕нформу╓, що на даний час можлива орган╕зац╕я роб╕т тимчасового характеру за кошти роботодавц╕в ╕з залученням заре╓строваних безроб╕тних.
За дов╕дками щодо орган╕зац╕╖ таких роб╕т звертатись до Прилуцького МРЦЗ за адресою: вул. Вокзальна, 46 або за телефоном 3-30-26.

24.06.2014Нормативн╕ акти
м╕сько╖ влади
e-mail: П╕дписатися/В╕дписатися
Знайти:  

    
crok design