о ф ╕ ц ╕ й н и й   в е б - п о р т а л   м ╕ с т а   п р и л у к и
ukrainian english russian
додому пошта

-Прилуцька м╕ськрайонна ф╕л╕я Черн╕г╕вського ОЦЗ

ЗА ПОРУШЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА БЕЗРОБ╤ТНИМ "СВ╤ТИТЬ" КРИМ╤НАЛЬНА В╤ДПОВ╤ДАЛЬН╤СТЬ

Бути безроб╕тним ╕ одночасно працювати не вийде. Громадянам доведеться повернути незаконно отриман╕ кошти, якщо вони перебували на обл╕ку в служб╕ зайнятост╕, отримували допомогу по безроб╕ттю ╕ одночасно нелегально працювали, виконували роботу, надавали послуги за цив╕льно-правовими договорами, займалися п╕дпри╓мницькою д╕яльн╕стю, отримували соц╕альн╕ виплати.

Ц╕ неправом╕рн╕ д╕╖ скрити не вдасться, - пояснюють фах╕вц╕. Адже в наш час цифрових технолог╕й все досить легко перев╕ря╓ться, зокрема шляхом обм╕ну ╕нформац╕╓ю м╕ж службою зайнятост╕, податковою службою, пенс╕йним фондом, органами держпрац╕, а також за даними вериф╕кац╕╖ з М╕н╕стерства ф╕нанс╕в Укра╖ни про соц╕альн╕ виплати.

Так, протягом с╕чня-вересня поточного року в област╕ виявлено 111 ос╕б, як╕ неправом╕рно отримали кошти Фонду загальнообов’язкового державного соц╕ального страхування Укра╖ни на випадок безроб╕ття у сум╕ 778,8 тис.грн. ╤ ╖х доведеться повертати.Тим же, хто ухиля╓ться в╕д повернення кошт╕в, доведеться мати справу з правоохоронними та судовими органами. Так, з метою сприяння у в╕дшкодуванн╕ завданих Фонду збитк╕в службою зайнятост╕ у поточному роц╕ подано 10 звернень до правоохоронних орган╕в, для стягнення кошт╕в у судовому порядку подано 7 позов╕в до суду.

Порушниками законодавства добров╕льно вже в╕дшкодовано 610,5 тис. грн. До тих, хто обрав соб╕ ╕нший шлях, прим╕няються б╕льш жорстк╕ м╕ри. Так, нараз╕ ма╓ м╕сце факт призначення до судового розгляду крим╕нального провадження по обвинуваченню особи у вчиненн╕ крим╕нального правопорушення, передбаченого ч.1 ст190 Крим╕нального кодексу Укра╖ни (шахрайство).

21.10.2021 За ╕нформац╕╓ю обласного центру зайнятост╕


ПРОФЕС╤ЙНЕ НАВЧАННЯ У СЛУЖБ╤ ЗАЙНЯТОСТ╤

Протягом с╕чня-вересня 2021 року в област╕ за направленням служби зайнятост╕ 2,2 тисяч безроб╕тних проходили профес╕йне навчання.Нагада╓мо, що у структур╕ служби зайнятост╕ ╓ 11 центр╕в профес╕йно-техн╕чно╖ осв╕ти, що зд╕йснюють профес╕йне навчання безроб╕тних за 95 роб╕тничими профес╕ями та багатьма напрямами курс╕в ц╕льового призначення.

Строк навчання в ЦПТО залежить в╕д профес╕╖ (в╕д м╕сяця до року).

Детальн╕ше на сайт╕ is.gd/mmu25t або ж зверн╕ться в будь-який центр зайнятост╕ по консультац╕ю.

19.10.2021


ПОСЛУГИ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТ╤ ДОСТУПН╤ В РЕЖИМ╤ ОНЛАЙН

Служба зайнятост╕ сьогодн╕ – це серв╕сна установа сучасного формату, у як╕й можна отримувати послуги онлайн. Це дозволя╓ максимально скоротити витрати часу кл╕╓нт╕в на виконання формальних процедур. Для них у в╕льному доступ╕ - база ваканс╕й державно╖ служби зайнятост╕ в межах кра╖ни, ╕нтерактивн╕ карти ваканс╕й, електронна черга для безроб╕тних, електрон╕ каб╕нети для роботодавц╕в та шукач╕в роботи, платформа з профор╕╓нтац╕╖ та розвитку кар’╓ри, осв╕тн╕й портал. Аби скористатися ними, достатньо мати комп’ютер, п╕дключений до ╤нтернету, або необх╕дн╕ додатки у сво╓му гаджет╕. А тепер про все це по черз╕…
Пошук роботи та прац╕вник╕в онлайн

Отож, шукати роботу та прац╕вник╕в можна за допомогою бази ваканс╕й державно╖ служби зайнятост╕, яка м╕стить пропозиц╕╖ легально╖ роботи в╕д роботодавц╕в в межах кра╖ни та знаходиться у в╕льному доступ╕ на портал╕ державно╖ служби зайнятост╕ https://chg.dcz.gov.ua/
Бажаюч╕ знайти роботу у м.Черн╕гов╕, Н╕жин╕ та Прилуках можуть скористатися ╕нтерактивними картами ваканс╕й, створеними рекрутерами служби зайнятост╕. Пошук зд╕йсню╓ться шляхом перем╕щення курсору вулицями м╕ста або введенням у пошуковому пол╕ ключових сл╕в. Карти регулярно поповнюються новими актуальними ваканс╕ями, зайшовши на як╕ можна отримати ╕нформац╕ю про назву посади, заявлен╕ вимоги до кандидата, розм╕р об╕цяно╖ зарплатн╕ та контакти рекрутер╕в.


Електронна черга ре╓страц╕╖ безроб╕тних та електрон╕ каб╕нети для роботодавц╕в та шукач╕в роботи

Сьогодн╕ людин╕, яка опинилася без роботи, можна записатися на первинний прийом до фах╕вця служби зайнятост╕ дистанц╕йно, не виходячи з дому. Варто лише скористатися серв╕сом ╕з онлайнре╓страц╕╖, який доступний на портал╕ державно╖ служби зайнятост╕. Там же роботодавц╕ та безроб╕тн╕ можуть створити електронн╕ каб╕нети.
Користуючись електронним каб╕нетом, роботодавц╕ можуть оперативно зд╕йснювати пошук необх╕дних кадр╕в, подавати зв╕тн╕сть, а також отримувати ╕нш╕ послуги, зокрема переглядати стан укомплектування заявлених ваканс╕й, ╕стор╕ю направлень службою зайнятост╕ шукач╕в роботи, надану зв╕тн╕сть, виконання договор╕в на громадськ╕ та ╕нш╕ роботи тимчасового характеру, можлив╕сть отримання компенсац╕╖ ╓диного соц╕ального внеску та участ╕ у сем╕нарах онлайнопитуваннях тощо.
Безроб╕тн╕ за допомогою електронного каб╕нету можуть самост╕йно зд╕йснювати пошук роботи, подати резюме, переглядати дату та час в╕дв╕дування служби зайнятост╕, граф╕к проведення ╕нформац╕йних та профконсультац╕йних заход╕в.


Платформа з профор╕╓нтац╕╖ та розвитку кар’╓ри

Цей серв╕с з онлайнтестування створено з метою надання послуг з профор╕╓нтац╕╖ у дистанц╕йному режим╕. В╕н да╓ можлив╕сть пройти комплексне профор╕╓нтац╕йне тестування та оц╕нити власний потенц╕ал (зд╕бност╕, ╕нтереси, можливост╕), аби усв╕домлено обрати майбутню профес╕ю та розробити стратег╕ю кар’╓рного зростання.
В ╤нтернет╕ онлайнплатформу державно╖ служби зайнятост╕ з профор╕╓нтац╕╖ та розвитку кар’╓ри можна знайти на сайт╕ державно╖ служби зайнятост╕ за посиланням profi.dcz.gov.ua/


Осв╕тн╕й портал

Це проект державно╖ служби зайнятост╕ для усп╕шного працевлаштування укра╖нц╕в. Для вс╕х, хто прагне опанувати нов╕ знання та розвивати власн╕ компетенц╕╖, у в╕льному доступ╕ - онлайнкурси, веб╕нари, дистанц╕йн╕ програми в╕д Центр╕в профес╕йно-техн╕чно╖ осв╕ти державно╖ служби зайнятост╕ та безл╕ч ╕ншо╖ ц╕каво╖ ╕нформац╕╖, зокрема про правила складання сучасних документ╕в, що супроводжують пошук роботи.
Мета проекту - зробити осв╕ту для дорослого населення максимально доступною, ╕ ваш комп’ютер чи гаджет може бути засобом досягнення ц╕╓╖ мети. Потрапити на осв╕тн╕й портал державно╖ служби зайнятост╕ можна за посиланням skills.dcz.gov.ua

12.10.2021


ВДАЛО ОБРАНА ПРОФЕС╤Я - ЗАПОРУКА ЩАСЛИВОГО ЖИТТ

У св╕т╕ тисяч╕ профес╕й! Як зор╕╓нтуватися у так╕й ╖х к╕лькост╕? Як обрати серед них ту, з яко╖ розпочнеться тв╕й трудовий шлях, а можливо ╕ залишиться на все життя?
Служба зайнятост╕ вже багато рок╕в посп╕ль допомага╓ випускникам визначитись серед тако╖ велико╖ к╕лькост╕ профес╕й сьогодення зробити правильний виб╕р, а значить знайти сво╓ м╕сце у житт╕.07 жовтня фах╕вець з профор╕╓нтац╕╖ Прилуцько╖ МРФ Черн╕г╕вського ОЦЗ ╤рина Микитченко для випускник╕в Прилуцько╖ ЗОШ №14 провела профор╕╓нтац╕йний урок ╕ ознайомила старшокласник╕в з профес╕ями, як╕ ╓ актуальними на ринку прац╕ сьогодн╕ та профес╕ями майбутнього. Також презентувала Платформу профор╕╓нтац╕╖ та розвитку кар’╓ри Державно╖ служби зайнятост╕, за допомогою яко╖ випускники самоост╕йно можуть визначити сво╖ профес╕йн╕ схильност╕.

Нараз╕ вс╕ школяр╕ мають можлив╕сть особисто звернутись до фах╕вц╕в з профор╕╓нтац╕╖ служби зайнятост╕ для проходження тестування та отримання комплексних результат╕в щодо самовизначення, розширення особистих зд╕бностей та можливостей, що сприятимуть соц╕ал╕зац╕╖ старшокласник╕в.

11.10.2021


МАЙБУТН╤Х КУХАР╤В ОЗНАЙОМИЛИ З АКТУАЛЬНИМИ ВАКАНС╤ЯМИ

Профес╕я «кухар» розвивалася разом з цив╕л╕зац╕╓ю, так що можна сказати, що це найдавн╕ша профес╕я. Смачно по╖сти любить кожен, а це означа╓, що вм╕лий кухар без роботи н╕коли не залишиться. Сьогодн╕ майстри з приготування ╖ж╕ затребуван╕ на ринку прац╕.

Для студент╕в КЗ «Прилуцький профес╕йний л╕цей» Черн╕г╕всько╖ област╕ , як╕ навчаються за профес╕ю╓ «кухар-кондитер», фах╕вц╕ Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ орган╕зували економ╕чну екскурс╕ю до заклад╕в громадського харчування: «Авокадо» суши-бар, п╕цер╕я «Базил╕о» та кафе фаст-фуд «Друз╕».

Шеф-кухар заклад╕в провела екскурс╕ю та детально ознайомила присутн╕х з функц╕ональними обов’язками майстр╕в ресторанного обслуговування: кухаря та бармена. «Шука╓мо в╕дпов╕дальних та ц╕леспрямованих прац╕вник╕в, як╕ готов╕ створювати найсмачн╕ш╕ страви! Пропону╓мо гнучкий граф╕к роботи, г╕дн╕ умови прац╕, оф╕ц╕йну зайнят╕сть та повний соц╕альний пакет. Головними вимогами до прац╕вник╕в ╓ акуратн╕сть, пунктуальн╕сть, в╕дпов╕дальн╕сть та бажання навчатися новому», – наголосила вона .
Для студент╕в орган╕зували майстер-клас ╕з приготування суш╕ та рол╕в, розпов╕ли ус╕ тонкощ╕ приготування ц╕╓╖ популярно╖ страви.
Випускникам було запропоновано проходження виробничо╖ практики ╕з подальшим працевлаштуванням.

30.09.2021


СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТ╤ – НАД╤ЙНИЙ ПАРТНЕР РОБОТОДАВЦ╤В,
ЯКИЙ МОЖЕ ╤ ЗНА╢, ЩО ╥М ЗАПРОПОНУВАТИ

Для обговорення актуальних питань соц╕ально-економ╕чного розвитку та зд╕йснення упереджувальних заход╕в щодо недопущення пог╕ршення еп╕дем╕чно╖ ситуац╕╖ в рег╕он╕ представники влади, державних установ та середнього б╕знесу з╕бралися на нараду в Черн╕г╕вськ╕й облдержадм╕н╕страц╕╖. Участь у заход╕ взяла директор Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕ Л╕д╕я Падалка. Допов╕дала вона про забезпечення економ╕ки област╕ необх╕дними кадрами та реал╕зац╕ю програм збереження робочих м╕сць.За словами Л╕д╕╖ Падалки, цього року ринок прац╕ област╕ в╕дчува╓ економ╕чн╕ насл╕дки локдаун╕в, розриву традиц╕йних партнерських зв’язк╕в та обмежений попит на робочу силу. Cеред виклик╕в у сфер╕ зайнятост╕, характерних для нашо╖ област╕, - кризова демограф╕чна ситуац╕я, трудова м╕грац╕я працездатного населення, т╕ньова зайнят╕сть та дисбаланс попиту ╕ пропозиц╕╖ робочо╖ сили.
«Непроста демограф╕я та стар╕ння населення ╓ вир╕шальним чинником, що вплива╓ на деф╕цит молодих кадр╕в, який гостро в╕дчувають роботодавц╕ област╕. Надал╕ в╕н буде ще б╕льш в╕дчутним, - сказала директор обласного центру зайнятост╕. - Тому громадяни в╕ком старше 45 рок╕в та пенс╕онери, як╕ готов╕ працювати на п╕дпри╓мствах област╕, фактично стануть безальтернативним трудовим ресурсом для м╕сцевих роботодавц╕в».
Враховуючи велик╕ темпи трудово╖ м╕грац╕╖ населення област╕ до столиц╕ та ╓вропейських кра╖н ╕ низьк╕ зарплати в рег╕он╕, заповнити в╕льн╕ робоч╕ м╕сця як╕сними квал╕ф╕кованими прац╕вниками непросто. До реч╕, р╕вень середньо╖ зароб╕тно╖ плати на Черн╕г╕вщин╕ в липн╕ становив 11547 грн. – це на 20% менше, н╕ж в середньому в Укра╖н╕ та майже вдв╕ч╕ менше оф╕ц╕йно╖ зарплати в Ки╓в╕. Кр╕м того, оплата прац╕, яку роботодавц╕ виставляють у ваканс╕ях, що подають до служби зайнятост╕, на 40% менша, н╕ж середня в област╕. Так, з актуальних станом на 1 вересня 2021 року ваканс╕й, поданих до служби зайнятост╕, 30% - з м╕н╕мальною оплатою прац╕, у половин╕ - зароб╕тна плата до 9 тис. гривень ╕ лише 2% - були «дорожчими» за 15 тис. гривень.
«Служба зайнятост╕ сьогодн╕ шука╓ потр╕бн╕ роботодавцям кадри не т╕льки серед безроб╕тних, а й на повному ринку прац╕, використовуючи засоби рекрутингу, - зауважила Л╕д╕я Падалка. - Проте одна справа шукати токаря чи електрика на 15-20 тисяч, тобто на ╖х реальну зароб╕тну плату, а ╕нша – на 7 тисяч гривень. Висококвал╕ф╕кован╕ фах╕вц╕ просто в╕дмовляються працювати за так╕ грош╕».
Велика увага була прид╕лена й питанням ф╕нансово╖ п╕дтримки б╕знесу п╕д час карантинних обмежень. Так, Л╕д╕я Падалка по╕нформувала присутн╕х, що у 2020 роц╕ обласною службою зайнятост╕ була надана допомога по частковому безроб╕ттю 1,1 тис. роботодавцям для ╖╖ виплати 6,8 тис. найманим прац╕вникам, а також 6,6 тис. п╕дпри╓мцям, як╕ працюють самост╕йно (на загальну суму 83 млн. грн.). Вже ╕ у поточному роц╕ стосовно 7 п╕дпри╓мств-виробник╕в прийнят╕ позитивн╕ р╕шення про надання допомоги по частковому безроб╕ттю. Це дозволило матер╕ально п╕дтримати понад 1 тис. прац╕вник╕в. Також тор╕к служба зайнятост╕ ще надала одноразову матер╕альну допомогу 297 юридичним особам для збереження п╕д час локдауну майже 5 тис. робочих м╕сць (на загальну суму 24 млн. 240 тис. грн.). Завдяки застосуванню цих програм роботодавцям вдалося в непростий пер╕од зберегти робоч╕ м╕сця та не зв╕льняти прац╕вник╕в.
Щодо ситуац╕╖ на ринку прац╕, то директор обласного центру зайнятост╕ в╕дзначила, що нараз╕ вона стаб╕льна. К╕льк╕сть безроб╕тних зменшу╓ться в пор╕внянн╕ з минулим роком, також ста╓ меншим навантаження на одне в╕льне робоче м╕сце. За 8 м╕сяц╕в 2021 року на обл╕ку в обласн╕й служб╕ зайнятост╕ перебувало 28,9 тис. безроб╕тних, що на 5% менше, н╕ж за в╕дпов╕дний пер╕од тор╕к. Роботою забезпечено 8,5 тис. мешканц╕в област╕. Станом на 1 вересня чисельн╕сть безроб╕тних на обл╕ку становить 11,3 тис. ос╕б - на 26% менше, н╕ж тор╕к. К╕льк╕сть ваканс╕й в обласн╕й служб╕ зайнятост╕ – 1,5 тис. одиниць. Навантаження на одне в╕льне робоче м╕сце - 7 ос╕б проти 9-и р╕к тому.
«Сьогодн╕ служба зайнятост╕ залиша╓ться над╕йним партнером для роботодавц╕в, оновлю╓ власн╕ серв╕си та п╕двищу╓ ефективн╕сть надання послуг для того, щоб в╕дпов╕дати вимогам часу та оч╕куванням наших кл╕╓нт╕в», - сказала директор обласного центру зайнятост╕.


15.09.2021


ЗА ЗЛОВЖИВАННЯ СТАТУСОМ БЕЗРОБ╤ТНОГО ДОВЕДЕТЬСЯ В╤ДПОВ╤ДАТИУ служб╕ зайнятост╕ запевняють: безроб╕тним доведеться повернути незаконно отриман╕ кошти, якщо вони перебували на обл╕ку в служб╕ зайнятост╕, отримували допомогу по безроб╕ттю ╕ одночасно нелегально працювали, виконували роботу, надавали послуги за цив╕льно-правовими договорами, займалися п╕дпри╓мницькою д╕яльн╕стю, отримували соц╕альн╕ виплати.
Протягом с╕чня-серпня поточного року в Черн╕г╕вськ╕й област╕ виявлено 97 ос╕б, як╕ неправом╕рно отримали кошти Фонду загальнообов’язкового державного соц╕ального страхування Укра╖ни на випадок безроб╕ття у сум╕ 705,1 тис.грн.
Ц╕ неправом╕рн╕ д╕╖ виявляються шляхом обм╕ну ╕нформац╕╓ю м╕ж службою зайнятост╕, податковою службою, пенс╕йним фондом, органами держпрац╕, а також за даними вериф╕кац╕╖ з М╕н╕стерства ф╕нанс╕в Укра╖ни про соц╕альн╕ виплати.
Тим, хто ухиля╓ться в╕д повернення кошт╕в, доведеться мати справу з судовими та правоохоронними органами. Так, з метою сприяння у в╕дшкодуванн╕ завданих Фонду збитк╕в службою зайнятост╕ у поточному роц╕ подано 7 позов╕в до суду та 9 звернень до правоохоронних орган╕в.


10.09.2021


ВИ╥ЗНИЙ ЗАХ╤Д НА ЗАЛ╤ЗНИЧНОМУ ВОКЗАЛ╤

4 серпня фах╕вц╕ Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕ орган╕зували ви╖зний зах╕д на зал╕зничному вокзал╕ ст.Прилуки з метою ознайомлення населення з актуальними пропозиц╕ями на ринку прац╕.
П╕д час заходу перехож╕ мали змогу, не в╕двол╕каючись в╕д сво╖х справ, отримати ╕нформац╕ю про послуги, як╕ нада╓ служба зайнятост╕ та наявн╕сть в╕льних робочих м╕сць не лише на територ╕╖ рег╕ону, а й по Укра╖н╕.
Охочим презентували ваканс╕╖ у галузях буд╕вництва, транспорту, торг╕вл╕, швейного виробництва та ╕н.
Особи, яких зац╕кавили пропозиц╕╖ роботодавц╕в, були запрошен╕ до центру зайнятост╕ для отримання направлення з метою подальшого працевлаштування.05.08.2021


ПРО ЛЕГАЛ╤ЗАЦ╤Ю ЗАРОБ╤ТНО╥ ПЛАТИ ЙШЛОСЯ НА ЗАС╤ДАННЯ "КРУГЛОГО СТОЛУ"

Прилуцька м╕ськрайонна ф╕л╕я Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕ в рамках реал╕зац╕╖ Нац╕онального плану сп╕льних д╕й щодо зниження р╕вня незадекларовано╖ прац╕ на 2021 р╕к ╕н╕ц╕ювала проведення зас╕дань «Круглого столу» на тему: «Соц╕альне партнерство при вир╕шенн╕ питань дет╕н╕зац╕╖ зайнятост╕ населення та легал╕зац╕╖ оплати прац╕» у громадах. Заходи в╕дбулись у Прилуцьк╕й райдержадм╕н╕страц╕╖, Прилуцьк╕й м╕ськ╕й громад╕, Линовицьк╕й, Сухополов’янськ╕й та Яблун╕вськ╕й ОТГ.

Служба зайнятост╕ сп╕льно з соц╕альними партнерами проводить масштабну кампан╕ю, головним завданням яко╖ ╓ ╕нформування роботодавц╕в та населення про неприпустим╕сть допуску прац╕вник╕в до роботи без оформлення трудових в╕дносин, переваги оф╕ц╕йного працевлаштування та ризики незадекларовано╖ прац╕».

Для прац╕вник╕в, як╕ вже працюють ╕ для тих, як╕ мають нам╕р влаштуватися на роботу, важливо розум╕ти способи виплати й розм╕ри зароб╕тно╖ плати, ╖х вплив на соц╕альне та пенс╕йне забезпечення, адже оф╕ц╕йне працевлаштування — це певна гарант╕я роботодавцем соц╕альних, економ╕чних, трудових та ╕нших прав прац╕вника.

За результатами проведених зас╕дань напрацьован╕ в╕дпов╕дн╕ рекомендац╕╖ щодо легал╕зац╕╖ зайнятост╕ в м╕ст╕ та громадах району.30.07.2021


ВСЕСВ╤ТН╤Й ДЕНЬ ПРОТИД╤╥ ТОРГ╤ВЛ╤ ЛЮДЬМИ

З нагоди Всесв╕тнього дня протид╕╖ торг╕вл╕ людьми 26 липня у Прилуцьк╕й м╕ськрайонн╕й ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕ проведено трен╕нг для безроб╕тних, метою якого ╓ привернення уваги до проблеми торг╕вл╕ людьми та сучасного рабства.
Учасники трен╕нгу ознайомилися з масштабами торг╕вл╕ людьми, причинами та насл╕дками потрапляння в таку ситуац╕ю, основними формами торг╕вл╕ людьми та розробили пам’ятку «Як не стати жертвою шахра╖в».На жаль, проблема сучасного рабства актуальна ╕ в наш╕й кра╖н╕. Для торг╕вл╕ людьми не ╕сну╓ кордон╕в… Але наша небайдуж╕сть, громадське усв╕домлення ц╕╓╖ проблеми дуже важливе для всього сусп╕льства сьогодн╕. Зупинимо торг╕влю людьми!

27.07.2021


П╤ДСУМКИ РОБОТИ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТ╤ ЗА П╤ВР╤ЧЧЯ: 7 ТИСЯЧ ПРАЦЕВЛАШТОВАНИХ


Саме ст╕льки громадян област╕ знайшли роботу за сприяння служби зайнятост╕. З них 18 % - працевлаштовано оперативно, до набуття статусу безроб╕тного. Про це пов╕домила директорка обласного центру зайнятост╕ Л╕д╕я Падалка. За ╖╖ словами, для задоволення кадрових потреб економ╕ки служба зайнятост╕ сьогодн╕ не обмежу╓ться власною базою пропозиц╕╖ робочо╖ сили, а виходить на повний ринок прац╕, працюючи на засадах рекрутингу.
Кр╕м того, до громадських та ╕нших роб╕т тимчасового характеру службою зайнятост╕ залучено 1,3 тис. безроб╕тних, ще 1,1 тис. скеровано на профес╕йне навчання.
Загалом послугами державно╖ служби зайнятост╕ протягом п╕вр╕ччя скористалися 26,2 тис. безроб╕тних, що перебували на обл╕ку. Кожного третього з них залучено до активних програм сприяння зайнятост╕ населення
На початок липня в област╕ нал╕чувалось 12,5 тис. безроб╕тних – на третину менше, н╕ж р╕к тому. На кожне в╕льне робоче м╕сце претендувало 12 ос╕б проти 25 тор╕к.


21.07.2021


У СЛУЖБ╤ ЗАЙНЯТОСТ╤ – НАЙБ╤ЛЬША БАЗА ЛЕГАЛЬНО╥ РОБОТИ В УКРА╥Н╤.

Станьте на крок ближче до ново╖ роботи - розм╕ст╕ть резюме на сайт╕ служби зайнятост╕.
Що для цього потр╕бно?

Перш за все, переконайтесь, що ма╓те активований персональний каб╕нет шукача роботи на оф╕ц╕йному сайт╕ служби: chg.dcz.gov.ua/cabinet
Якщо ж ви ще не ма╓те цього зручного додатка, створ╕ть каб╕нет просто зараз. ╤нструкц╕я за посиланням: is.gd/BoHiia
Заре╓строваним безроб╕тним це допоможе зробити кар’╓рний радник.
У розд╕л╕ «Мо╖ резюме» обер╕ть опц╕ю «Створити резюме», заповн╕ть ус╕ поля, натисн╕ть “Зберегти”.
У картц╕ резюме натисн╕ть “Опубл╕кувати”.
Безпосередньо перед публ╕кац╕╓ю резюме на сайт╕ його перев╕ря╓ модератор служби зайнятост╕.
Пам’ятайте: якщо ви вносите зм╕ни в резюме, воно потребу╓ повторно╖ модерац╕╖.
Робота ╓. У служб╕ зайнятост╕ – найб╕льша база легально╖ роботи в Укра╖н╕. Знайдемо роботу разом!
19.07.2021


ЕКОНОМ╤ЧНА ЕКСКУРС╤Я НА ПРАТ "ПРИЛУЦЬКА ШВЕЙНА ФАБРИКА"

Днями Прилуцька м╕ськрайонна ф╕л╕я Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕ орган╕зувала економ╕чну екскурс╕ю для 12 безроб╕тних на ПРАТ «Прилуцька швейна фабрика», яке на сьогодн╕ потребу╓ прац╕вник╕в за профес╕╓ю “швачка”.Безроб╕тним було орган╕зовано екскурс╕ю по п╕дпри╓мству та можлив╕сть спостер╕гати за роботою розкр╕йного, швейного та цеху готово╖ продукц╕╖.
Учасники заходу отримали зм╕стовну ╕ корисну ╕нформац╕ю щодо можливост╕ профес╕йного навчання  та проходження на п╕дпри╓мств╕ виробничо╖ практики, стажування за профес╕╓ю "швачка".13.07.2021


ЗАСТОСУНОК Д╤Я В СЛУЖБ╤ ЗАЙНЯТОСТ╤. ЯК В╤Н ПРАЦЮ╢ ╤ КОЛИ?

Користуватися застосунком Д╕я в служб╕ зайнятост╕ - це швидко та зручно.
Кл╕╓нти служби п╕д час в╕зит╕в до кар'╓рного радника можуть використовувати цифров╕ документи:
ID та закордонний паспорти
╤дентиф╕кац╕йний код
Дов╕дка ВПО
Св╕доцтво про народження дитини
Вод╕йське посв╕дчення

Важливо! П╕д час кожного в╕дв╕дування центру зайнятост╕ заре╓строван╕ безроб╕тн╕ обов'язково приносять з собою ориг╕нал трудово╕̈ книжки.

На портал╕ Д╕я доступна ре╓страц╕я в служб╕ зайнятост╕ для отримання статусу безроб╕тного та призначення виплат допомоги. Нагаду╓мо, що ця опц╕я актуальна для власник╕в електронного цифрового п╕дпису. До реч╕, його також можна згенерувати в Д╕╖.

Користуйтесь сво╖ми правами у прост╕й та сучасн╕й форм╕.09.07.2021


ПИТАННЯ - В╤ДПОВ╤ДЬ

Заре╓строван╕ в служб╕ зайнятост╕ безроб╕тн╕ часто запитують: «Як заре╓струвати особистий каб╕нет, щоб бачити ╕нформац╕ю щодо можливого пошуку роботи, ╕нформац╕йних заход╕в служби зайнятост╕ та нарахування допомоги по безроб╕ттю»?
В╕дпов╕да╓мо.
Потр╕бно зайти на наш сайт www.dcz.gov.ua та натиснути жовту кнопку «Персональний каб╕нет» cutt.ly/7t99xoD
Уважно прочитати ╕нструкц╕ю та посл╕довно виконати д╕╖, як╕ в н╕й прописан╕ cutt.ly/yt99nm6
Якщо ви все зробили правильно, автоматично буде створено обл╕ковий запис .
Це лише перший етап ре╓страц╕╖. Поки що у вас обмежений доступ до даних , як╕ мають в╕дображатися в каб╕нет╕.
Дал╕ потр╕бно зв’язатися з вашим кар’╓рним радником. В╕н внесе в систему ун╕кальний лог╕н, пароль, а також електронну адресу, ╕ лише тод╕ в персональному каб╕нет╕ в╕дображатимуться розд╕ли:
«Вза╓мод╕я з╕ службою зайнятост╕»
«╤нформац╕я для пошуку роботи»
«В╕дв╕дування ЦЗ, отриман╕ послуги»
«Сем╕нари та масов╕ заходи»
«Нарахування та виплати»
«Направлення на працевлаштування»
«Профнавчання».

02.07.2021


ЛЕГАЛЬНА РОБОТА НА ЧЕРН╤Г╤ВЩИН╤

У шукача роботи завжди багато запитань. ╤ найперше - як ╕ де реал╕зувати сво╖ профес╕йн╕ зд╕бност╕. Р╕шення ╓: зверн╕ться до служби зайнятост╕ ╕ ви не пошкоду╓те. Вже тому, що служба зайнятост╕ пропону╓ сво╖м кл╕╓нтам т╕льки легальну роботу, а це - належно оформлен╕ трудов╕ в╕дносини, що ╓ гарант╕╓ю соц╕ального захисту найманих прац╕вник╕в.

До реч╕, база ваканс╕й служби зайнятост╕ оновлю╓ться щодня. Серед найб╕льш затребуваних на сьогодн╕:
слюсар – 73 ваканс╕й;
вод╕й автотранспортних засоб╕в – 44 ваканс╕╖;
тракторист – 40 ваканс╕й;
п╕дсобний роб╕тник – 38 ваканс╕й;
л╕кар – 29 ваканс╕й;
кухар – 29 ваканс╕й;
швачка – 27 ваканс╕й;
електромонтер – 26 ваканс╕й;
продавець продовольчих товар╕в – 26 ваканс╕й;
вантажник - 16 ваканс╕й.

З повним перел╕ком ваканс╕й можна ознайомитися на сайт╕ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕ chg.dcz.gov.ua.

30.06.2021


ОСНОВН╤ ПРАВИЛА ПОШУКУ РОБОТИ

1.Визначте терм╕н.
Ск╕льки часу на пошуки у вас ╓?
Ваш вар╕ант терм╕ново ╕ важливо чи ╓ можлив╕сть обирати ту сферу, яка найб╕льш близька ╕ ц╕кава? Визначте т╕ критер╕╖ як╕ вам найб╕льш важлив╕ при вибор╕ роботодавця ╕ ор╕╓нтуйтеся на пр╕оритетн╕.

2.Створ╕ть резюме.
╤ не т╕льки резюме, а арх╕в ваших досягнень. Згадайте про попередн╕ м╕сця роботи, як╕ функц╕╖ ви виконували, реал╕зован╕ про╓кти та досягнут╕ результати. Вкаж╕ть вашу осв╕ту, трен╕нги та курси, як╕ проходили, чи були публ╕кац╕╖ в ЗМ╤ та наукових журналах. Завдання такого арх╕ву - створити базу для п╕дготовки резюме на ц╕кав╕ для вас позиц╕╖.

3.Використовуйте вс╕ засоби.
Додайте резюме на веб-портал╕ державно╖ служби зайнятост╕, ╕нших порталах з працевлаштування. Вступ╕ть в спец╕ал╕зован╕ групи в соц╕альних мережах ╕, звичайно, звертайтеся до фах╕вц╕в служби зайнятост╕!

4.Продовжуйте розвиватися.
У процес╕ пошуку роботи ви можете виявити що для отримання роботи вам необх╕дно отримати нов╕ навички. Визначте як╕ знання швидше за все приведуть вас до мети, склад╕ть список доступних вам ресурс╕в, сформулюйте на що зробити упор ╕ починайте навчання.

5.Не б╕йтеся оч╕кування.
Пам'ятайте, що пошук роботи - теж робота. На виб╕р сфери д╕яльност╕, складання резюме та його розсилку, комун╕кац╕╖ з роботодавцями може п╕ти багато часу, ╕ впоратися з оч╕куванням поодинц╕ бува╓ складно. Звертайтеся за п╕дтримкою до фах╕вц╕в служби зайнятост╕, приймайте участь у спец╕ал╕зованих трен╕нгах, все це допоможе обрати найкращий для себе спос╕б досягнення мети.

29.06.2021


ПОРАДИ В╤Д СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТ╤
КОЛИ КРАЩЕ ШУКАТИ РОБОТУ

Ринок прац╕ «живий» - компан╕╖ ╕ п╕дпри╓мства розвиваються, трансформуються, йдуть з ринку, з'являються нов╕ ... Сп╕вроб╕тники зв╕льняються, хтось йде на п╕двищення, з'являються нов╕ посади, в╕дкриваються ф╕л╕╖. ╤ все-таки в ньому присутня сезонн╕сть. Так коли ж краще шукати або зм╕нювати роботу?

Найкраще м╕няти або шукати роботу в середин╕ л╕та - роботодавц╕ досить активн╕ ╕ ваканс╕й з'явля╓ться багато. В цей час менше претендент╕в на ринку прац╕, а значить, з'явля╓ться б╕льше шанс╕в отримати бажану посаду.
У р╕зних галузях п╕ки ╕ спади активност╕ пошук╕в сп╕вроб╕тник╕в ╕ пошуку нового м╕сця роботи в╕дбуваються у р╕зний час. Все залежить в╕д сфери д╕яльност╕ компан╕╖. Наприклад, п╕двищений попит на прац╕вник╕в буд╕вельних спец╕альностей досить часто спостер╕га╓ться навесн╕. А л╕то – найкращий час для працевлаштування на п╕дпри╓мства, як╕ пов’язан╕ ╕з курортним в╕дпочинком.

23.06.2021


ПРИЛУЦЬКА ШВЕЙНА ФАБРИКА ШУКА╢ ШВАЧОК !

9 червня в Ладанськ╕й об’╓днан╕й територ╕альн╕й громад╕ в╕дбулася презентац╕я роботодавця - ПрАТ «Прилуцька швейна фабрика». Презентували п╕дпри╓мство жителям громади директор Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського обласного центру Лариса Татарченко та директор швейно╖ фабрики ╤рина Зайцева.Учасники заходу д╕зналися про д╕яльн╕сть п╕дпри╓мства, перспективи розвитку, актуальн╕ ваканс╕╖, вимоги до претендент╕в, умови прац╕ та р╕вень зароб╕тно╖ плати. За словами ╤рини Зайцево╖, фабрика спец╕ал╕зу╓ться на виробництв╕ верхнього чолов╕чого та ж╕ночого одягу, виготовля╓ костюми для в╕йськовослужбовц╕в. Сп╕впрацю╓ з ╕ноземними ф╕рмами Франц╕╖, Бельг╕╖ та Чех╕╖. У штат╕ нараз╕ нал╕чу╓ться 210 прац╕вник╕в. Це переважно дизайнери одягу, швачки, закр╕йники, прасувальники, техн╕ки-технологи, вод╕╖ автотранспортних засоб╕в, слюсар╕-ремонтники, вантажники. У зв’язку ╕з зб╕льшенням обсяг╕в виробництва фабрика ще потребу╓ швачок. Нараз╕ актуальними ╓ 70 ваканс╕й.

Намагаючись якомога оперативн╕ше ╕ ефективн╕ше вир╕шити кадрову проблему п╕дпри╓мства, фах╕вц╕ служби зайнятост╕ орган╕зували низку зустр╕чей шукач╕в роботи з роботодавцем. Так, 11 червня в╕дбулася екскурс╕я на фабрику, а наступного тижня плану╓ться презентац╕я роботодавця в Линовицьк╕й об’╓днан╕й територ╕альн╕й громад╕.

16.06.2021


ЯК СТВОРИТИ СУЧАСНЕ РЕЗЮМЕ У ТРИ КЛ╤КИ?

Заре╓струйтесь на Осв╕тньому портал╕ Державно╖ служби зайнятост╕: skills.dcz.gov.ua/.
Якщо ви заре╓стрований користувач порталу, тод╕ авторизуйтесь.
Дал╕ у три кл╕ки обирайте рубрику «Резюме» is.gd/mUmF5o. Перед вами з’явиться онлайн-конструктор. Заповн╕ть ус╕ поля, як╕ в╕дображаються на екран╕ комп’ютера чи смартфона – профес╕йний досв╕д, осв╕та, навички. Пам’ятайте, що ╕нформац╕я виклада╓ться лакон╕чно, правдиво та грамотно.
П╕сля заповнення кожного поля натисн╕ть «Зберегти», ╕накше ╕нформац╕я буде втрачена.
Останн╕й крок створення – зберегти резюме у формат╕ pdf та над╕слати роботодавцю.

01.06.2021


ПРАЦЮЙ ОФ╤Ц╤ЙНО - ОТРИМУЙ ДОПОМОГУ ПО БЕЗРОБ╤ТТЮ З УРАХУВАННЯМ СТРАХОВОГО СТАЖУ ТА СЕРЕДНЬО╥ ЗАРОБ╤ТНО╥ ПЛАТИ

Наш╕ кл╕╓нти часто запитують: «Як вирахову╓ться та в╕д чого залежить розм╕р допомоги по безроб╕ттю?»
В╕дпов╕да╓мо.
Розм╕р допомоги по безроб╕ттю залежить в╕д:
страхового стажу безроб╕тного;
розм╕ру зароб╕тно╖ плати за останн╕м м╕сцем роботи;
причини зв╕льнення.

Безроб╕тним, як╕ оф╕ц╕йно працювали та сплачували страхов╕ внески б╕льше 6 м╕сяц╕в протягом року, що передував ре╓страц╕╖ особи як безроб╕тно╖, допомога по безроб╕ттю признача╓ться з урахуванням страхового стажу та середньо╖ зароб╕тно╖ плати за останн╕м м╕сцем роботи. При цьому вона не може бути меншою н╕ж 1 800 грн.
Безроб╕тним, страховий стаж яких протягом року, що передував ре╓страц╕╖ особи як безроб╕тно╖, становить менше 6 м╕сяц╕в, допомога по безроб╕ттю признача╓ться в м╕н╕мальному розм╕р╕ – 1000 грн.
Кр╕м того, м╕н╕мальний розм╕р допомоги по безроб╕ттю (1000 грн) признача╓ться:
молод╕, яка зак╕нчила або припинила навчання у навчальних закладах, зв╕льнилася з╕ строково╖ або альтернативно╖ служби ╕ яка потребу╓ сприяння у працевлаштуванн╕ на перше робоче м╕сце;
внутр╕шньо перем╕щеним особам, як╕ не мають документ╕в, що п╕дтверджують страховий стаж та розм╕р зароб╕тно╖ плати за останн╕м м╕сцем роботи;
особам, зв╕льненим з останнього м╕сця роботи за прогули, систематичне невиконання без поважних причин обов'язк╕в, появи на робот╕ в нетверезому стан╕, у стан╕ наркотичного або токсичного сп'ян╕ння тощо, а також з аналог╕чних п╕дстав, визначених законодавством.

Максимальний же розм╕р допомоги по безроб╕ттю не може перевищувати чотирикратного розм╕ру прожиткового м╕н╕муму для працездатних ос╕б. Так, з 1 грудня 2020 року в╕н становить 9 080 грн.
Отож, якщо ви перебува╓те на обл╕ку в служб╕ зайнятост╕, то з питань призначення та розм╕ру допомоги по безроб╕ттю звертайтеся до свого кар’╓рного радника.

31.05.2021


УС╤ РОБОТОДАВЦ╤ ЗОБОВ’ЯЗАН╤ ЗВ╤ТУВАТИ СЛУЖБ╤ ЗАЙНЯТОСТ╤ ПРО НАЯВН╤ ВАКАНС╤╥


Це вимага╓ Закон Укра╖ни «Про зайнят╕сть населення». Мета форми зв╕тност╕ №3-ПН «╤нформац╕я про попит на робочу силу (ваканс╕╖)» - оперативне вир╕шення питання добору персоналу та пришвидшення укомплектування ваканс╕й.Зв╕т пода╓ться за наявност╕ в роботодавця попиту на робочу силу не п╕зн╕ше н╕ж через три робоч╕ дн╕ з дати в╕дкриття ваканс╕й. До реч╕, датою в╕дкриття ваканс╕╖ ╓ наступний день п╕сля створення робочого м╕сця чи припинення трудових в╕дносин з прац╕вником, робоче м╕сце якого ста╓ вакантним, або дата, починаючи з яко╖ може бути укладений трудовий догов╕р з найманим прац╕вником. Роботодавець може подати зв╕т № 3-ПН особисто до будь-якого центру зайнятост╕ (ф╕л╕╖) незалежно в╕д м╕сцезнаходження п╕дпри╓мства, а також засобами електронного зв’язку, зокрема через «Електронний каб╕нет роботодавця».
Зауважимо: подавати цей зв╕т потр╕бно завжди, нав╕ть тод╕, коли роботодавець ма╓ нам╕р шукати прац╕вника самост╕йно без допомоги служби зайнятост╕. Форма №3-ПН склада╓ться з двох розд╕л╕в. Розд╕л I заповню╓те обов’язково. Тут в╕дображаються основн╕ дан╕ про ваканс╕╖. Розд╕л II заповню╓ться ╕ пода╓ться т╕льки тод╕, коли роботодавець бажа╓, щоб знайти персонал йому допомогла служба зайнятост╕.
Актуальн╕сть зазначених у зв╕т╕ ваканс╕й уточню╓ться фах╕вцями служби зайнятост╕ не менше н╕ж дв╕ч╕ на м╕сяць п╕д час особисто╖ зустр╕ч╕ з роботодавцем, у телефонному режим╕ або через засоби електронного зв’язку. У раз╕ в╕дсутност╕ потреби зд╕йснення добору прац╕вник╕в та зайняття ваканс╕╖ роботодавець може самост╕йно пов╕домити про це службу зайнятост╕ в будь-який зручний для себе спос╕б: у письмов╕й чи усн╕й (телефонн╕й) форм╕, а також через в╕дм╕тку в кор╕нц╕ направлення на працевлаштування на ваканс╕ю, видане безроб╕тн╕й особ╕. У раз╕ пов╕домлення роботодавцем про укомплектування ваканс╕╖ доб╕р претендент╕в на не╖ службою зайнятост╕ припиня╓ться.
Бланк зв╕тност╕ форми №3-ПН ви можете знайти на рег╕ональн╕й вебстор╕нц╕ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕ у рубриц╕ «Роботодавцям» п╕друбрика «Форми зв╕тност╕» або за посиланням: www.dcz.gov.ua/publikaciya/forma-zvitnosti-no-3-pn-informaciya-pro-popyt-na-robochu-sylu-vakansiyi-nakaz

28.05.2021


КРОКУЙМО РАЗОМ ДО НОВО╥ РОБОТИ

Опинилися без роботи та не зна╓те з чого почати пошук ново╖? Зверн╕ться до профес╕онал╕в. У служб╕ зайнятост╕ вам допоможуть знайти легальну роботу в Укра╖н╕ в╕дпов╕дно до ваших профес╕йних якостей та побажань. Отож, крокуймо разом до ново╖ роботи!

Крок 1. Разом з вашим кар’ ╓рним радником склад╕ть ╕ндив╕дуальний план працевлаштування.

Крок 2. До щоденних справ обов'язково додайте перегляд ваканс╕й на сайт╕ державно╖ служби зайнятост╕. Нараз╕ в межах кра╖ни ╖х понад 57 тисяч, в наш╕й област╕ нал╕чу╓ться близько 900. База ваканс╕й оновлю╓ться щодня.
Ус╕ пропозиц╕╖ роботи тут: https://chg.dcz.gov.ua/userSearch/resume
У пошуку обов’язково зазначте рег╕он. Якщо вас зац╕кавила ваканс╕я, будь ласка, зверн╕ться до служби зайнятост╕ ╕ назв╕ть номер пропозиц╕╖ роботи.

Крок 3. В╕дв╕дуйте заходи, як╕ проводять фах╕вц╕ служби зайнятост╕, зокрема ярмарки ваканс╕й. П╕д час карантину, зв╕сно, це онлайн-формат, однак ви ма╓те можлив╕сть посп╕лкуватися з роботодавцем, почути його вимоги до фах╕вц╕в, перел╕к обов’язк╕в, поставити питання щодо граф╕ку, зароб╕тно╖ плати тощо.
╤ головне, пам’ятайте, що пошук роботи - це не завжди так швидко, як хот╕лося б. Не опускайте руки п╕сля першо╖ в╕дмови! Наполеглив╕сть, р╕шуч╕сть, оптим╕зм, позитивне ставлення до життя скажуть про вас майбутньому роботодавцев╕ не менше, н╕ж ╕деальне резюме. Усп╕х╕в!

27.05.2021


ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ В ДЕРЖАВ╤ ╤ЗРА╥ЛЬ.


Легально та без посередник╕в.

Запрошуються профес╕йн╕ фах╕вц╕:
- арматурник (обов’язковим ╓ вм╕ння читати плани буд╕вництва);
- опалубник (обов’язковим ╓ вм╕ння читати плани буд╕вництва);
- лицювальник-плиточник;
- штукатур.
- М╕н╕мальна зароб╕тна плата 1700 дол./м╕сяць
Вимоги до кандидат╕в на працевлаштування в Державу ╤зра╖ль:
1. Волод╕╓ профес╕йними навиками зайнятост╕, досв╕дом ╕ високим р╕внем зд╕бностей в одн╕й з визначених профес╕й: опалубник, арматурник, лицювальник-плиточник або штукатур.
2. ╢ громадянином Укра╖ни.
3. Н╕коли ран╕ше не працював в Держав╕ ╤зра╖ль.
4.Не ма╓ родич╕в першо╖ л╕н╕╖ (батько/мати, дружина/чолов╕к, д╕ти), як╕ проживають чи працюють в Держав╕ ╤зра╖ль, кр╕м р╕дних брат╕в та сестер.
5. Не ма╓ судимост╕.
6. Ма╓ бути ф╕зично та психолог╕чно придатним до ╕нтенсивно╖ ф╕зично╖ прац╕ в буд╕вельн╕й галуз╕ у в╕дпов╕дних кл╕матичних умовах, включаючи роботу на висот╕ та перем╕щення важких предмет╕в.
Документи, що необх╕дн╕ для включення заявника до ре╓стру кандидат╕в на працевлаштування в Держав╕ ╤зра╖ль:
1. Документ, що посв╕дчу╓ особу заявника (паспорт або тимчасове посв╕дчення громадянина Укра╖ни).
2. Паспорт громадянина Укра╖ни для ви╖зду за кордон.
3. ╤дентиф╕кац╕йний номер.
5. Коп╕╖ цих документ╕в.
Заре╓стрований та в╕д╕браний ╕зра╖льською стороною кандидат на працевлаштування проходить наступну процедуру в╕дбору:
1. Ре╓страц╕я заяви кандидата на участь у профес╕йному екзамен╕.
2. Проходження тестування кандидат╕в на працевлаштування для п╕дтвердження профес╕йно╖ компетенц╕╖ на в╕д╕браних ╕зра╖льською стороною екзаменац╕йних майданчиках.
3. Проходження випадкового кмп’ютерного в╕дбору.
4. Проходження медичного огляду у обраних ╕зра╖льською стороною медичних закладах.
5. П╕дготовка та подача документ╕в для видач╕ в╕зи В/1 на працевлаштування.
6. Вил╕т до Держави ╤зра╖ль.

Як прийняти участь у програм╕?

Подайте заяву до Центру зайнятост╕, пройд╕ть профес╕йн╕ тести, медичний огляд та в╕дб╕р. Отримайте контракт, в╕зу та вирушайте до Держави ╤зра╖ль.

╢ запитання? Телефонуй: 0972025588, 0992025588, 0932025588

25.05.2021


ЯК ВИКОРИСТОВУВАТИ Е-ДОКУМЕНТИ В ЗАСТОСУНКУ Д╤Я ДЛЯ РЕ╢СТРАЦ╤╥ В СЛУЖБ╤, А ТАКОЖ П╤Д ЧАС ЧЕРГОВИХ В╤ДВ╤ДУВАНЬ ЦЕНТРУ ЗАЙНЯТОСТ╤, ЧИТАЙТЕ В НАШ╤Й ╤НФОГРАФ╤Ц╤
ДО УВАГИ КЛ╤╢НТ╤В СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТ╤!

З 11 травня поточного року Прилуцька м╕ськрайонна ф╕л╕я Черн╕г╕вського ОЦЗ в╕дновлю╓ особистий прийом громадян ╕ готова до надання комплексу послуг з╕ сприяння у працевлаштуванн╕ не т╕льки онлайн, а й безпосередньо у прим╕щенн╕ ф╕л╕╖.
Прийом громадян зд╕йснюватиметься обов’язково ╕з дотриманням ус╕х сан╕тарних та протиеп╕дем╕чних заход╕в, рекомендованих М╕н╕стерством охорони здоров’я Укра╖ни: масковий режим, дез╕нфекц╕я та дотримання дистанц╕╖:
• в╕дв╕дувач╕ допускаються до оф╕сного прим╕щення т╕льки в респ╕ратор╕ або захисн╕й масц╕;
• прийом зд╕йсню╓ться виключно за попередн╕м записом з дотриманням часового ╕нтервалу, який дозволя╓ виключити контакт м╕ж в╕дв╕дувачами;
• у прим╕щеннях потр╕бно дотримуватись принцип╕в соц╕ального дистанц╕ювання (1,5 м).


07.05.2021


Д╤╢ НОВА ФОРМА ЗВ╤ТУ №4-ПН ПРО ЗАПЛАНОВАНЕ МАСОВЕ ВИВ╤ЛЬНЕННЯ ПРАЦ╤ВНИК╤В

В╕д 16 кв╕тня п╕дпри╓мства, установи та орган╕зац╕╖, в раз╕ запланованого масового вив╕льнення прац╕вник╕в у зв’язку ╕з зм╕нами в орган╕зац╕╖ виробництва ╕ прац╕, у т. ч. л╕кв╕дац╕╓ю, реорган╕зац╕╓ю або перепроф╕люванням п╕дпри╓мств, установ та орган╕зац╕й, скороченням чисельност╕ або штату прац╕вник╕в п╕дпри╓мства, установи та орган╕зац╕╖ незалежно в╕д форми власност╕, виду д╕яльност╕ та господарювання повинн╕ подавати до центр╕в зайнятост╕ та ф╕л╕й обласного центру зайнятост╕ за м╕сцем провадження сво╓╖ господарсько╖ д╕яльност╕, зв╕т за формою №4-ПН «╤нформац╕я про заплановане масове вив╕льнення прац╕вник╕в у зв'язку ╕з зм╕нами в орган╕зац╕╖ виробництва ╕ прац╕», за новою формою.
Нова форма зв╕тност╕ та порядок ╖╖ складання затверджен╕ наказом М╕н╕стерства розвитку економ╕ки, торг╕вл╕ та с╕льського господарства Укра╖ни в╕д 18 березня 2021 року №563, що заре╓стрований в М╕н╕стерство юстиц╕╖ Укра╖ни 05 кв╕тня 2021 року за №445/36067.
Терм╕н подання зв╕тност╕ – не п╕зн╕ше н╕ж за два м╕сяц╕ до вив╕льнення та не п╕зн╕ше н╕ж за 30 календарних дн╕в до вив╕льнення в раз╕ зв╕льнення держслужбовц╕в (п. 1 та 1-1 ч. 1 ст. 87 Закону Укра╖ни «Про державну службу»). У раз╕ якщо останн╕й день строку припада╓ на вих╕дний, святковий або ╕нший неробочий день, днем зак╕нчення строку подання ╕нформац╕╖ ╓ перший п╕сля нього робочий день.
╤нформац╕я за встановленою формою пода╓ться в електронному вигляд╕ (з накладенням квал╕ф╕кованого електронного п╕дпису) або паперовому вигляд╕ (╕з засв╕дченням п╕дписом кер╕вника або особи, в╕дпов╕дально╖ за подання ╕нформац╕╖).
Сл╕д нагадати, що критер╕╖ масового вив╕льнення прац╕вник╕в з ╕н╕ц╕ативи роботодавця (одноразового або протягом 3 м╕сяц╕в), кр╕м випадку л╕кв╕дац╕╖ юридично╖ особи, визначен╕ у ст. 48 Закону «Про зайнят╕сть населення».
Зверта╓мо увагу, що наказ М╕н╕стерства соц╕ально╖ пол╕тики в╕д 31 травня 2013 року №317, яким було затверджено форму зв╕тност╕ №4-ПН «╤нформац╕я про заплановане масове вив╕льнення прац╕вник╕в у зв'язку ╕з зм╕нами в орган╕зац╕╖ виробництва ╕ прац╕» та Порядок ╖╖ подання, втратив чинн╕сть.

06.05.2021


ЛЕГАЛЬНА ЗАЙНЯТ╤СТЬ: МОЖЛИВ╤СТЬ ЧИ ОБМЕЖЕННЯ?Чому нелегальна зайнят╕сть залиша╓ться популярною? А легальна зайнят╕сть, що передбача╓ оформлення трудових в╕дносин, сплату податк╕в, дотримання соц╕альних гарант╕й, багатьма роботодавцями сприйма╓ться не як прямий обов’язок, а як бонус чи конкурентна перевага? В╕дпов╕дь на ц╕ запитання кри╓ться в самому понятт╕ «легальна зайнят╕сть». Спробу╓мо роз╕братись.


Легальна – означа╓ визнана ╕ дозволена законом. Законом, який ч╕тко окреслю╓ обов’язки ╕ права учасник╕в трудових в╕дносин, а також гаранту╓, що держава буде дбати про ╖х виконання кожною стороною: ╕ роботодавцем, ╕ прац╕вником. Про як╕ ж гарант╕╖ йдеться? Для прац╕вник╕в держава гаранту╓, що в раз╕ оф╕ц╕йного працевлаштування, окр╕м запису в трудов╕й, людина, яка працю╓, матиме:
• ч╕тко визначен╕ ╕ закр╕плен╕ трудовим договором умови прац╕ (м╕сце роботи, режим роботи, посадов╕ обов’язки, зароб╕тна плата);
• виплату зароб╕тно╖ плати дв╕ч╕ на м╕сяць, у розм╕р╕ не менше н╕ж м╕н╕мально встановлений законодавством;
• можлив╕сть навчання, перенавчання, п╕двищення квал╕ф╕кац╕╖ за рахунок роботодавця;
• страховий стаж для отримання допомоги на випадок безроб╕ття, пенс╕╖;
• право на оплачуван╕ в╕дпустки: щор╕чну (не менше 24 календарних дн╕в), соц╕альн╕ та додатков╕ в╕дпустки, передбачен╕ КЗпП Укра╖ни;
• право на оплату листка непрацездатност╕ в раз╕ хвороби;
• соц╕альн╕ послуги ╕ виплати в раз╕ нещасного випадку на робот╕ та профес╕йного захворювання;
• захист в╕д незаконного зв╕льнення, переведення на ╕ншу посаду, зм╕ну умов прац╕ (без попередження та згоди прац╕вника);
• вих╕дну допомогу в раз╕ зв╕льнення за ╕н╕ц╕ативою роботодавця;
• ц╕ло╖ низки ╕нших прав ╕ соц╕альних гарант╕й, передбачених чинним законодавством.
Багато це чи мало – ста╓ зрозум╕ло, коли ╓ можлив╕сть пор╕вняти.
Реальн╕сть така, що чимало роботодавц╕в будують св╕й б╕знес на максимальному використанн╕ нелегально╖ прац╕. Пояснення дуже просте – надто дорого платити податки ╕ виконувати трудов╕ зобов’язання. Наст╕льки дорого, що з прац╕вниками забувають розрахуватися або виплачують лише частину об╕цяно╖ зарплати, або пропонують забути про оплачуван╕ в╕дпустки ╕ «л╕карнян╕» та ╕нш╕ соц╕альн╕ гарант╕╖.
На перший погляд ухилення роботодавця в╕д оф╕ц╕йного працевлаштування ╕ сплати ╢СВ за сво╖х прац╕вник╕в не вигляда╓ катастрофою. «Головне, щоб грош╕ платив за роботу», – м╕ркують б╕льш╕сть нелегал╕в, забуваючи про те, що сплата ╢СВ забезпечу╓ ╖х страховими виплатами на випадок безроб╕ття, тимчасово╖ втрати працездатност╕, нещасних випадк╕в на виробництв╕, врешт╕, п╕д час виходу на пенс╕ю.
Запровадження карантинних заход╕в в зв’язку з поширенням в Укра╖н╕ коронав╕русу змусило замислитися вс╕х, хто зневажав соц╕альним благополуччям ╕ громадянською в╕дпов╕дальн╕стю в ╕нтересах короткострокового економ╕чного ефекту. ╤ роботодавц╕, ╕ прац╕вники, як╕ п╕дтримували нелегальну зайнят╕сть, ухилялись в╕д оф╕ц╕йного оформлення трудових в╕дносин ╕ сплати податк╕в, опинились один на один перед загрозою зубож╕ння. ╤ переваги оф╕ц╕йного працевлаштування вже не видавалися пережитком минулого. Для остаточного подолання стереотип╕в, варто зазначити, що кожен хто п╕дтриму╓ цив╕л╕зован╕ трудов╕ в╕дносини, ма╓ можлив╕сть звернутися до служби зайнятост╕ по безоплатну допомогу: роботодавець – у розв’язанн╕ кадрових питань (п╕дбору персоналу, компенсац╕╖ ╢СВ), а прац╕вник – по допомогу в пошуку ново╖ роботи ╕ отриманн╕ матер╕альних виплат на пер╕од безроб╕ття.

30.04.2021


КАРАНТИН… ЯК НЕ ЗУПИНЯТИСЯ У ПОШУКУ
НОВО╥ РОБОТИ АБО П╤ДБОР╤ ПРАЦ╤ВНИК╤В?


Радимо скористатися онлайн-ресурсами державно╖ служби зайнятост╕! Найб╕льша база можливостей до ваших послуг!

Шукайте роботу онлайн на нашому сайт╕ chg.dcz.gov.ua/
База ваканс╕й оновлю╓ться щодня та м╕стить пропозиц╕╖ легально╖ роботи в╕д роботодавц╕в в межах кра╖ни. У пошуку зазначте рег╕он та профес╕ю. Якщо вас зац╕кавила пропозиц╕я роботи, зателефонуйте ☎ в службу зайнятост╕ та д╕знайтесь про не╖ б╕льше. Для цього потр╕бно назвати номер ваканс╕╖.

╤нтерактивн╕ карти ваканс╕й, створен╕ рекрутерами обласно╖ служби зайнятост╕, стануть у нагод╕ тим, хто прагне знайти роботу у м╕стах Черн╕гов╕, Н╕жин╕ та Прилуках. Карти регулярно поповнюються новими актуальними ваканс╕ями, зайшовши на як╕ можна отримати ╕нформац╕ю про назву посади, заявлен╕ вимоги до кандидата, розм╕р об╕цяно╖ зарплатн╕ та контакти рекрутер╕в. Ваканс╕╖ доступн╕ для перегляду користувачам мереж╕ ╤нтернет за посиланнями: по м.Черн╕гову - u.to/S1k_FA, по м.Н╕жину - bit.ly/2Ze7fHl по м.Прилуки - bit.ly/2XdgYNj
персонал? Електронний каб╕нет роботодавця на сайт╕ https://chg.dcz.gov.ua - зручний онлайн-серв╕с, користуючись яким ви збережете безц╕нний ресурс – час та зробите чимало важливих справ! Адже зможете регулярно переглядати актуальн╕ резюме шукач╕в роботи, стан укомплектування заявлених ваканс╕й, подавати зв╕тн╕сть, отримувати ╕нформац╕ю щодо послуг служби зайнятост╕.

Сто╖те перед вибором профес╕╖? Прагнете побудувати усп╕шну кар’╓ру чи зайнятися б╕знесом? Отримайте профор╕╓нтац╕йн╕ послуги в дистанц╕йному режим╕, скориставшись онлайн платформою з профор╕╓нтац╕╖ та розвитку кар’╓ри profi.dcz.gov.ua/ Ви зможете пройти комплексне профор╕╓нтац╕йне тестування та оц╕нити власний потенц╕ал, що допоможе при вибор╕ профес╕╖ та побудов╕ кар’╓ри. Якщо ж ви плану╓те зайнятися п╕дпри╓мницькою д╕яльн╕стю – тестування допоможе зрозум╕ти, чи ма╓те ви хист до ц╕╓╖ справи.
Отож, хочете д╕знатися про р╕вень ваших soft skills? У переклад╕ з англ╕йсько╖ soft skills – «м’як╕ навички» - вм╕ння, без яких неможливо уявити усп╕шну кар’╓ру. Комун╕кабельн╕сть, л╕дерськ╕ навички, ум╕ння працювати в команд╕, критичне мислення, стресост╕йк╕сть – погодьтесь, не менш важлив╕ реч╕, н╕ж академ╕чн╕ знання. Тож тестуйтеся, д╕знавайтесь… ╕ неодм╕нно розвивайте ╖х. Це знадобиться у будь-якому випадку.

Хочете опанувати нов╕ знання та розвивати власн╕ компетенц╕╖? Скористайтеся онлайн-ресурсом «Осв╕тн╕й портал Державно╖ служби зайнятост╕» skills.dcz.gov.ua/ Тут до ваших послуг курси, веб╕нари, дистанц╕йн╕ програми в╕д центр╕в профес╕йно-техн╕чно╖ осв╕ти ДСЗ та безл╕ч ╕ншо╖ ц╕каво╖ ╕нформац╕╖, яка в основному пода╓ться у в╕деоформат╕. Зручний ╕нтерфейс забезпечу╓ швидкий пошук ╕нформац╕╖ в розд╕лах «Для роботодавц╕в» та «Для населення».


Команда Черн╕г╕всько╖ обласно╖ служби зайнятост╕ зичить вс╕м м╕цного здоров’я. Береж╕ть себе ╕ сво╖х близьких! А ╕нформац╕йн╕ технолог╕╖ допоможуть нам розвиватися щодня, незважаючи на карантинн╕ обмеження.

27.04.2021


СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТ╤ ╤НФОРМУ╢!


У ╤ квартал╕ службою зайнятост╕ област╕ працевлаштовано 2,4 тис. безроб╕тних
Вже понад р╕к Укра╖на живе в умовах пандем╕╖. Коронакриза кардинально зм╕нила ринок прац╕: в╕дбулося стр╕мке зб╕льшення чисельност╕ безроб╕тних та сутт╓ве скорочення к╕лькост╕ ваканс╕й. Але допомога служби зайнятост╕ шукачам роботи ╕ роботодавцям не зупинялась нав╕ть в часи жорсткого карантину.

Так, протягом ╤ кварталу 2021 року лави безроб╕тних в област╕ поповнили 7,2 тис. громадян, що на 31% б╕льше, н╕ж за в╕дпов╕дний пер╕од тор╕к. Всього ж на обл╕ку в служб╕ зайнятост╕ перебували та отримували послуги 20,2 тис. безроб╕тних.
До активних програм сприяння зайнятост╕ протягом с╕чня-березня 2021 року залучено 3,7 тис. безроб╕тних. Зокрема, 2,4 тис. ос╕б працевлаштовано. Кр╕м того, 494 безроб╕тних залучено до тимчасово╖ зайнятост╕ та 733 - охоплено профес╕йним навчанням.Протягом ╤ кварталу в баз╕ ваканс╕й обласно╖ служби зайнятост╕ були наявними майже 5,6 тис. пропозиц╕й роботи, а це майже на 30% менше, н╕ж за цей пер╕од тор╕к.
Станом на 1 кв╕тня 2021 року в област╕ нал╕чувалось майже 13,5 тис. оф╕ц╕йно заре╓строваних безроб╕тних, що на 23% б╕льше, н╕ж на цю дату тор╕к. Водночас роботодавц╕ потребували 1,4 тис. прац╕вник╕в. Тож на кожне в╕льне робоче м╕сце претендувало 9 ос╕б (р╕к тому було 18).

26.04.2021 За ╕нформац╕╓ю Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕


ДО УВАГИ КЛ╤╢НТ╤В СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТ╤!

З 29 березня Черн╕г╕вщина у «червон╕й карантинн╕й зон╕».

Проте структурн╕ п╕дрозд╕ли обласного центру зайнятост╕ працюють у штатному режим╕. Прийом зд╕йсню╓ться обов’язково ╕з дотриманням ус╕х сан╕тарних та протиеп╕дем╕чних заход╕в, рекомендованих М╕н╕стерством охорони здоров’я Укра╖ни.

Отож, просимо шукач╕в роботи та роботодавц╕в дотримуватись соц╕ально╖ дистанц╕╖ та не забувати про засоби ╕ндив╕дуального захисту.

Тим, хто плану╓ особисто в╕дв╕дувати структурн╕ п╕дрозд╕ли обласно╖ служби зайнятост╕, необх╕дно знати:

в╕дв╕дувач╕ допускаються до оф╕сного прим╕щення т╕льки в респ╕ратор╕ або захисн╕й масц╕;
прийом зд╕йсню╓ться виключно за попередн╕м записом з дотриманням часового ╕нтервалу, який дозволя╓ виключити контакт м╕ж в╕дв╕дувачами;
у прим╕щеннях необх╕дно дотримуватись принцип╕в соц╕ального дистанц╕ювання (1,5 м).30.03.2021


СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТ╤ ЗАКЛИКА╢ ДО ЛЕГАЛ╤ЗАЦ╤╥ ТРУДОВИХ В╤ДНОСИН!Оф╕ц╕йне оформлення трудових в╕дносин з прац╕вниками – прямий обов’язок працедавц╕в. Незважаючи на роз’яснення в засобах масово╖ ╕нформац╕╖ та вимоги чинного законодавства, працевлаштування у правовому пол╕ для багатьох сьогодн╕ ╓ серйозною проблемою.
Легальна зайнят╕сть передбача╓ не т╕льки використання робочо╖ сили на законних п╕дставах, а й виплату найманому персоналу «б╕ло╖» зароб╕тно╖ плати. ╤нколи факт працевлаштування завуальовують укладенням цив╕льно-правових договор╕в. Сл╕д пам’ятати, що такий вид трудово╖ д╕яльност╕ застосову╓ться зазвичай для виконання конкретного обсягу роботи, що спрямована на певний результат, ╕ у раз╕ досягнення ц╕╓╖ мети, догов╕р вважа╓ться виконаним ╕ д╕я його припиня╓ться.
Небезпека «т╕ньово╖» зарплати поляга╓ не т╕льки у несплат╕ до бюджету обов’язкових платеж╕в, а й у тому, що прац╕вник не матиме змоги отримати пенс╕ю, яка б в╕дпов╕дала р╕вню його реально╖ зарплати.
Служба зайнятост╕ нагаду╓ кер╕вникам ф╕рм ╕ компан╕й: у раз╕ оф╕ц╕йного працевлаштування тимчасово непрацюючих ос╕б на новостворен╕ робоч╕ м╕сця працедавц╕ можуть претендувати на отримання компенсац╕╖ з╕ сплати ╓диного соц╕ального внеску, а також на в╕дшкодування фактичних витрат ╕з виплати зароб╕тно╖ плати у раз╕ забезпечення роботою внутр╕шньо перем╕щених ос╕б.
До того ж у пер╕од карантинних обмежень урядов╕ програми д╕ють лише на оф╕ц╕йно працевлаштованих прац╕вник╕в та ф╕зичних ос╕б-п╕дпри╓мц╕в, як╕ мали змогу отримати в╕д держави кошти, що були втрачен╕ через пандем╕ю.


29.03.2021


ДЕНЬ В╤ДКРИТИХ ДВЕРЕЙ У ПРИЛУЦЬКОМУ ПРОФЕС╤ЙНОМУ Л╤ЦЕ╥

19 березня фах╕вц╕ Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕ прийняли участь у Дн╕ в╕дкритих дверей, який в╕дбувся у Прилуцькому профес╕йному л╕це╖. На зах╕д були запрошен╕ здобувач╕ осв╕ти 9,11-х клас╕в м╕ста Прилук ╕ Прилуцького району. Майбутн╕ аб╕тур╕╓нти ознайомились ╕з матер╕ально-техн╕чною базою навчального закладу, умовами навчання та мали змогу спробували себе в рол╕ кухаря, електрогазозварника, вод╕я, перукаря, швачки, монтажника сан╕тарно-техн╕чних систем ╕ устаткування, слюсаря з ремонту кол╕сних транспортних засоб╕в та слюсаря з механоскладальних роб╕т.

Пров╕дний фах╕вець з профор╕╓нтац╕╖ Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ ╤рина Микитченко вс╕м бажаючим надала консультац╕ю щодо вибору майбутньо╖ профес╕╖, у т.ч. ╕з застосуванням профд╕агностичних методик.
Зах╕д пройшов ц╕каво та зм╕стовно, ╕з дотриманням ус╕х карантинних вимог.

23.03.2021


РОБОЧА ЗУСТР╤Ч

17 березня 2021 року директор Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ Лариса Татарченко зустр╕лася з начальником Прилуцького м╕ськрайонного в╕дд╕лу ф╕л╕╖ Державно╖ установи «Центр пробац╕╖» в Черн╕г╕вськ╕й област╕ Людмилою Тищенко та обговорила питання п╕дтримки ос╕б, як╕ зв╕льняються з м╕сць позбавлення та в╕дновлення ╖х соц╕ального статусу, як повноправних член╕в сусп╕льства. Також нам╕тили ряд сп╕льних заход╕в, спрямованих на покращення проведення комплексу роб╕т з профес╕йно╖ ор╕╓нтац╕╖ та сприянню працевлаштуванню засуджених до покарань не пов’язаних з позбавленням вол╕, в╕дпов╕дно до наказу №947/5/467/609/280 в╕д 03.04. 2018 року «Про затвердження Порядку вза╓мод╕╖ установ виконання покарань, уповноважених орган╕в з питань пробац╕╖ та суб’╓кт╕в соц╕ального патронажу п╕д час п╕дготовки до зв╕льнення ос╕б, як╕ в╕дбувають покарання у вид╕ обмеження вол╕ або позбавлення вол╕ на певний строк».За результатами зустр╕ч╕ вир╕шили проводити ╕нформац╕йно-роз’яснювальну роботу щодо наявност╕ ваканс╕й в рег╕он╕, сприяти  подальшому правцевлаштуванню ос╕б, як╕ будуть зв╕льнятися з м╕сць позбавлення вол╕ або обмеження вол╕.

18.03.2021


ЯК ЗАРАЗ ЗД╤ЙСНЮ╢ТЬСЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ КЛ╤╢НТ╤В У ЦЕНТРАХ ЗАЙНЯТОСТ╤?

Переважна б╕льш╕сть центр╕в та ф╕л╕й в ус╕х рег╕онах Укра╖ни працю╓ в звичному режим╕. Однак еп╕дем╕олог╕чна ситуац╕я може зм╕нюватися щодня.

Шановн╕ кл╕╓нти служби зайнятост╕!

Радимо напередодн╕ зустр╕ч╕ з кар'╓рним радником з'ясувати, як працю╓ центр зайнятост╕ у вашому м╕ст╕. З ц╕╓ю ╕нформац╕╓ю можна ознайомитися на сайт╕ обласного центру зайнятост╕ або ж уточнити телефоном.
Контакти:
Черн╕г╕вський обласний центр зайнятост╕ http://is.gd/3Iy2sM
Прилуцька м╕ськрайонна ф╕л╕я Черн╕г╕вського ОЦЗ: 04637-3-51-91
Береж╕ть себе та сво╖х близьких!


17.03.2021


Ж╤НКИ, ЗНАЙТЕ СВО╥ ПРАВА

Фах╕вц╕ Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ долучилися до проведення щор╕чно╖ рег╕онально╖ ╕нформац╕йно-просв╕тницько╖ акц╕╖ «Ж╕нки, знайте сво╖ права». Акц╕я проводиться з метою п╕двищення р╕вня об╕знаност╕ ж╕нок щодо ╖х прав.11 березня 2021 року в╕дбувся онлайн ╕нформац╕йний веб╕нар для ж╕нок. 12 березня - сем╕нар за участю соц╕альних партнер╕в, а саме пров╕дних фах╕вц╕в ╕з соц╕ально╖ роботи центру соц╕альних служб д╕тей та молод╕ Л╕д╕╖ Зайчиково╖ та Яни Овчаренко, юриста Прилуцького бюро безоплатно╖ правово╖ допомоги Дмитра Дим╕ча. Запрошен╕ учасники заходу надали зм╕стовну та корисну ╕нформац╕ю щодо шлях╕в попередження та ╕нструмент╕в протид╕╖ дискрим╕нац╕╖ за ознакою стат╕, забезпечення р╕вних прав ╕ можливостей ж╕нок ╕ чолов╕к╕в, попередження та зупинення ус╕х форм насильства стосовно ж╕нок ╕ д╕тей, торг╕вл╕ людьми, розвитку ж╕ночого л╕дерства в ус╕х сферах та на вс╕х р╕внях.Також, 11 березня у прим╕щенн╕ КЗ «Публ╕чна б╕бл╕отека Сухополов’янсько╖ с/р» в╕дбувся круглий ст╕л на тему: «Ж╕нки, знайте сво╖ права». Учасники круглого столу п╕д╕ймали питання рол╕ ж╕нки у сучасному сусп╕льств╕, насильства щодо ж╕нок та проблеми ж╕нок на ринку прац╕.16.03.2021


СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТ╤ ╤НФОРМУ╢: ЗА 2 М╤СЯЦ╤ – БЛИЗЬКО 2 ТИСЯЧ ПРАЦЕВЛАШТОВАНИХ

Протягом с╕чня-лютого поточного року в област╕ за сприяння служби зайнятост╕ забезпечено роботою близько двох тисяч громадян, з них 35 % - оперативно, до набуття статусу безроб╕тного. Про це пов╕домила директорка обласного центру зайнятост╕ Л╕д╕я Падалка. За ╖╖ словами, для задоволення кадрових потреб економ╕ки служба зайнятост╕ сьогодн╕ не обмежу╓ться власною базою пропозиц╕╖ робочо╖ сили, а виходить на повний ринок прац╕, працюючи на засадах рекрутингу.
Лави безроб╕тних в област╕ поповнили майже 5 тисяч громадян – саме ст╕льки шукач╕в роботи взято на обл╕к службою зайнятост╕ протягом двох м╕сяц╕в поточного року. Загалом же на обл╕ку перебували та отримували послуги 17,8 тисяч безроб╕тних. З них 1,1 тис. - працевлаштовано, 0,4 тис. - скеровано на профес╕йне навчання, 0,2 тис. - залучено до громадських та ╕нших роб╕т тимчасового характеру.
Станом на 1 березня 2021 року в област╕ нал╕чувалось 14,2 тис. безроб╕тних. Водночас роботодавц╕ потребували 1,1 тис. прац╕вник╕в. Отож на кожне в╕льне робоче м╕сце претендувало 13 ос╕б.15.03.2021 ╤нформац╕ю п╕дготувала Св╕тлана Шеремет, тел.: 678-675


ЩО ПОТР╤БНО ЗРОБИТИ, АБИ ВАШЕ РЕЗЮМЕ ЗАЦ╤КАВИЛО РОБОТОДАВЦЯ

Знають у служб╕ зайнятост╕ ╕ готов╕ под╕литися з вами секретами його складання.

Резюме - це документ, в якому подаються коротк╕ в╕домост╕ про навчання, трудову д╕яльн╕сть та профес╕йн╕ досягнення особи, яка його склада╓.

Воно ма╓ бути лакон╕чним, правдивим ╕ вичерпним. При цьому головна мета - домогтися того, щоб у роботодавця з'явилося бажання зустр╕тися з претендентом на роботу особисто.

Резюме в ц╕й ситуац╕╖ визначить стиль ╕ форму майбутньо╖ сп╕вбес╕ди, оск╕льки роботодавець ор╕╓нтуватиметься виключно на запропоновану в документ╕ ╕нформац╕ю.12.03.2021


ПОКАЗНИКИ РИНКУ ПРАЦ╤ ПРИЛУЧЧИНИ У С╤ЧН╤-ЛЮТОМУ 2021 РОКУ

З початку року 144  роботодавця по╕нформували службу зайнятост╕ про потребу у квал╕ф╕кованих прац╕вниках .
У с╕чн╕-лютому 2021 року у баз╕ даних служби зайнятост╕ нал╕чувалось 420 ваканс╕й. Середн╕й розм╕р оплати прац╕ становив  6760,8 грн.
Б╕льше 60% ваканс╕й, наданих в службу зайнятост╕, припада╓ на роб╕тнич╕ профес╕╖. Ст╕йким попитом продовжують користуватися квал╕ф╕кован╕ роб╕тники з ╕нструментом, прац╕вники сфери торг╕вл╕ та послуг, переробно╖ промисливост╕, транспорту.
Завдяки сп╕впрац╕ м╕ж роботодавцями та службою зайнятост╕ 69,1% ваканс╕й було укомплектовано. Станом на 1 березня 2021 року актуальними були 85 ваканс╕й, на одну ваканс╕ю претендували 12 безроб╕тних.
У с╕чн╕-лютому 2021 року послугами Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕ зайнятост╕ скористалися 1,9 тис. громадян, з яких  1,4 тис. мали статус безроб╕тного.
К╕льк╕сть ос╕б, працевлаштованих за сприянням служби зайнятост╕ становила  287 ос╕б, в тому числ╕  109 ос╕б з числа заре╓строваних безроб╕тних. Кр╕м того, 6 ос╕б було залучено до громадських та ╕нших роб╕т тимчасового характеру.
З початку року набували нових профес╕й та п╕двищували квал╕ф╕кац╕ю за направленням служби зайнятост╕ 10 безроб╕тних .

10.03.2021


СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТ╤ РОЗПОЧАЛА П╤ДГОТОВКУ КАДР╤В
ДО ВЕСНЯНО-ПОЛЬОВИХ РОБ╤Т

Щонайменше 700 безроб╕тних област╕ п╕двищать свою квал╕ф╕кац╕ю, аби бути затребуваними роботодавцями з початком весняно-польових роб╕т. Про це пов╕домив начальник в╕дд╕лу орган╕зац╕╖ профнавчання обласного центру зайнятост╕ Серг╕й Заровний. За його словами, нараз╕ навчанням охоплено 60 шукач╕в роботи з р╕зних куточк╕в област╕.
Безроб╕тн╕ безкоштовно п╕двищують квал╕ф╕кац╕ю на курсах ц╕льового призначення, як╕ орган╕зовуються Сумським та Р╕вненським центрами профес╕йно-техн╕чно╖ осв╕ти державно╖ служби зайнятост╕ за напрямами, а саме: «Технолог╕╖ п╕дготовки пос╕вних площ та особливост╕ вирощування зернових культур», «Сучасн╕ технолог╕╖ використання м╕неральних добрив, пестицид╕в та методи боротьби з╕ шк╕дниками», «Технолог╕чн╕ особливост╕ вирощування л╕сових культур та догляд за ними у сучасних умовах», «Безпечне ведення роб╕т вод╕ями ╕ трактористами-машин╕стами с╕льськогосподарського виробництва на п╕дпри╓мствах с╕льськогосподарсько╖ галуз╕» тощо.

24.02.2021


ОСВ╤ТН╤Й ПОРТАЛ ДЕРЖАВНО╥ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТ╤

Для того, щоб залишатися на вершин╕ усп╕ху в обран╕й профес╕╖, необх╕дно час в╕д часу в╕дв╕дувати проф╕льн╕ сем╕нари, трен╕нги та майстер-класи. Це не лише про людей, як╕ щойно почали опанування ново╖ профес╕╖, але й про профес╕онал╕в. Дал╕ наводимо дек╕лька зм╕стовних аргумент╕в, як╕ стов╕дсотково розв╕ють сумн╕ви щодо в╕дв╕дування под╕бних заход╕в.

Бути в курс╕
Яким би профес╕оналом ти не був, завжди знайдеться щось, чого не зна╓ш. За вс╕ма зм╕нами, як╕ пост╕йно в╕дбуваються, встежити просто неможливо. В╕дв╕дування проф╕льних трен╕нг╕в - це найлегший спос╕б д╕знатися “найгаряч╕ш╕” тенденц╕╖ у тво╖й царин╕.

Св╕й серед сво╖х
На тематичних трен╕нгах збираються люди, яких об’╓днують сп╕льн╕ ╕нтереси. На таких заходах дуже легко знаходити однодумц╕в, знайомитися, сп╕лкуватися та обм╕нюватися ╕нформац╕╓ю. Головне, що ви будете розум╕ти один одного з першого слова, адже говорите практично «одн╕╓ю мовою».

Вчити=вчитися
Якщо хочеш, щоб тебе знали як профес╕онала не лише в компан╕╖, де працю╓ш, обов’язково в╕дв╕дуй тематичн╕ сем╕нари ╕ майстер-класи.
Зателефонуй орган╕заторам ╕ запропонуй сво╖ послуги як сп╕кера. У тебе буде чудова можлив╕сть презентувати себе та под╕литися сво╖ми знаннями.

У служб╕ зайнятост╕ д╕╓ «Осв╕тн╕й портал Державно╖ служби зайнятост╕» (skills.dcz.gov.ua/), де викладен╕ онлайн-курси, трен╕нги, веб╕нари та безл╕ч ╕нших ц╕кавих програм.

23.02.2021


C╤ЧНЕВИЙ ЛОКДАУН НЕ ЗАВАДИВ ЧЕРН╤Г╤ВСЬК╤Й ОБЛАСН╤Й СЛУЖБ╤ ЗАЙНЯТОСТ╤ ПРАЦЕВЛАШТУВАТИ МАЙЖЕ 4 СОТН╤ БЕЗРОБ╤ТНИХ

С╕чень 2021 року запам’ятався укра╖нцям не лише новор╕чними святами, а й посиленними карантинними обмеженнями, як╕ внесли сво╖ корективи в ситуац╕ю на ринку прац╕. У пор╕внянн╕ з с╕чнем минулого року безроб╕тних стало б╕льше, а ваканс╕й менше. «Та незважаючи на складну економ╕чну ситуац╕ю як у держав╕ в ц╕лому, так ╕ в област╕ зокрема, обласна служба зайнятост╕ працю╓ в звичному режим╕ та нада╓ послуги роботодавцям ╕ шукачам роботи», - говорить директор Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕ Л╕д╕я Падалка.
Протягом с╕чня 2021 року лави безроб╕тних в област╕ поповнили 2,7 тис. громадян, що на 12,4% б╕льше, н╕ж за в╕дпов╕дний пер╕од тор╕к. Всього ж на обл╕ку в служб╕ зайнятост╕ перебували та отримували послуги 15,6 тис. безроб╕тних.
До активних програм сприяння зайнятост╕ протягом першого м╕сяця 2021 року залучено 504 безроб╕тних. Зокрема, 395 ос╕б працевлаштовано. Кр╕м того, 52безроб╕тних залучено до тимчасово╖ зайнятост╕. На громадських роботах вони прибирали см╕ття, розчищали сн╕г та допомагали у в╕дд╕лах субсид╕й та соц╕альних допомог. Також безроб╕тн╕ працювали п╕дсобними роб╕тниками на роботах тимчасового характеру в с╕льському та л╕совому господарствах, у переробн╕й промисловост╕ та на буд╕вництв╕.
У с╕чн╕ 2021 року профес╕йним навчанням було охоплено 57ос╕б. Так, за направленням служби зайнятост╕ безроб╕тн╕ п╕двищували квал╕ф╕кац╕ю шляхом стажування безпосередньо на робочих м╕сцях за такими профес╕ями: електрогазозварник, електрик, продавець, бухгалтер, адм╕н╕стратор.
Протягом с╕чня 2021 року у баз╕ ваканс╕й обласно╖ служби зайнятост╕ нал╕чувалося майже 2 тис. пропозиц╕й роботи, а це на 60% менше, н╕ж за цей пер╕од тор╕к. Роботодавц╕ шукали, насамперед, продавц╕в, вод╕╖в автотранспортних засоб╕в, швачок, слюсар╕в, електромонтер╕в, кухар╕в, бухгалтер╕в, л╕кар╕в, спец╕ал╕ст╕в державно╖ служби, п╕дсобних роб╕тник╕в тощо.
Станом на 1 лютого 2021 року в област╕ нал╕чувалось 14,1 тис. оф╕ц╕йно заре╓строваних безроб╕тних, що на 20% б╕льше, н╕ж на цю дату тор╕к. Водночас роботодавц╕ потребували 872 прац╕вник╕в. Тож на кожне в╕льне робоче м╕сце претендувало 16 ос╕б (р╕к тому було 9).

19.02.2021


ДО УВАГИ РОБОТОДАВЦ╤В!

Державна служба зайнятост╕ пропону╓ пошук та п╕дб╕р персоналу на засадах рекрутингу. Наша найб╕льша база можливостей до ваших послуг!
У сп╕впрац╕ з рекрутером служби зайнятост╕ ви, без зайвих клопот╕в, безкоштовно та оперативно, знайдете соб╕ потр╕бного прац╕вника.
Рекрутери шукатимуть претендента на робоче м╕сце не лише у баз╕ даних оф╕ц╕йно заре╓строваних безроб╕тних, а й серед ╕ншого незайнятого населення на в╕дкритому ринку прац╕.
При цьому роботодавцю не потр╕бно витрачати час на в╕дб╕р кандидат╕в ╕з велико╖ к╕лькост╕ охочих, адже попередню сп╕вбес╕ду рекрутери проведуть сам╕.
За вашим бажанням вони орган╕зують скайпсп╕вбес╕ду з потенц╕йними кандидатами на посаду.
До того ж, фах╕вц╕ служби зайнятост╕ пост╕йно формують базу кл╕╓нт╕в-шукач╕в роботи, ╕ як т╕льки з’явля╓ться нова ваканс╕я, обов’язково пов╕домляють про не╖ претендента.

Чека╓мо вас у будь-якому структурному п╕дрозд╕л╕ обласно╖ служби зайнятост╕, зручному для вашого в╕дв╕дування.16.02.2021


СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТ╤ ЗМУСИТЬ БЕЗРОБ╤ТНИХ ПОВЕРНУТИ ГРОШ╤,
ЯКЩО СП╤ЙМА╢ ╥Х ЗА НЕЛЕГАЛЬНОЮ РОБОТОЮ

Безроб╕тн╕й особ╕ доведеться повернути незаконно отриман╕ кошти, якщо вона перебува╓ на обл╕ку у служб╕ зайнятост╕ як заре╓стрована безроб╕тна та:
- одночасно нелегально працю╓, в тому числ╕ викону╓ роботу, нада╓ послуги за цив╕льно-правовими угодами;
- подала недостов╕рн╕ дан╕ та документи, на п╕дстав╕ яких прийнято р╕шення про надання статусу безроб╕тного, призначення виплати матер╕ального забезпечення на випадок безроб╕ття;
- заре╓стрована як ф╕зична особа-п╕дпри╓мець та займа╓ться п╕дпри╓мницькою д╕яльн╕стю;
- Вам призначено пенс╕ю, зокрема, на п╕льгових умовах або за вислугу рок╕в (або ж подали заяву до ПФУ про призначення пенс╕╖);
- отриму╓ соц╕альну виплату на догляд за дитиною-╕нвал╕дом, ╕нвал╕дом I групи;
- отриму╓ соц╕альну виплату на догляд за особою похилого в╕ку, яка за медичним висновком потребу╓ пост╕йного стороннього догляду або досягла 80-р╕чного в╕ку;
- отриму╓ соц╕альну виплату як батькам-вихователям дитячих будинк╕в с╕мейного типу, прийомним батькам;
- отриму╓ соц╕альну виплату на догляд особам, як╕ доглядають за ╕нвал╕дом I чи II групи внасл╕док псих╕чного розладу.

Ц╕ неправом╕рн╕ д╕╖ виявляються шляхом обм╕ну ╕нформац╕╓ю м╕ж Державною службою зайнятост╕, Державною податковою службою Укра╖ни, Пенс╕йним фондом Укра╖ни, органами Держпрац╕, а також за даними вериф╕кац╕╖ з М╕н╕стерства ф╕нанс╕в Укра╖ни про соц╕альн╕ виплати, в т.ч. пенс╕╖.
При в╕дмов╕ в╕дшкодувати кошти, а також у раз╕ неповернення ╖х у встановлений строк, стягнення кошт╕в зд╕йсню╓ться у судовому порядку в╕дпов╕дно до законодавства.
Протягом 2020 року в Черн╕г╕вськ╕й област╕ виявлено 161 особу, як╕ неправом╕рно отримали кошти Фонду загальнообов’язкового державного соц╕ального страхування Укра╖ни на випадок безроб╕ття у сум╕ 846,9 тис.грн.


Не ускладнюйте соб╕ життя!
Будьте чесними не лише перед законом, а й перед собою!

11.02.2021


ПРОФЕС╤ЙНЕ НАВЧАННЯ НА ЗАМОВЛЕННЯ РОБОТОДАВЦ╤В


Ви ма╓те потребу в роб╕тничих кадрах?


ДЕРЖАВНА СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТ╤ ДОПОМОЖЕ ВАМ П╤ДГОТУВАТИ КВАЛ╤Ф╤КОВАНИХ РОБ╤ТНИК╤В ДЛЯ ПОТРЕБ ВАШОГО ВИРОБНИЦТВА

В╕дпов╕дно до Закону Укра╖ни «Про зайнят╕сть населення» служба зайнятост╕ зд╕йсню╓ профес╕йне навчання заре╓строваних безроб╕тних на замовлення роботодавц╕в


ЦЕНТРИ ЗАЙНЯТОСТ╤ ЧЕРН╤Г╤ВСЬКО╥ ОБЛАСТ╤ ПРОПОНУЮТЬ:

- можлив╕сть п╕дбору претендент╕в на навчання, з числа заре╓строваних безроб╕тних, враховуючи вимоги роботодавц╕в-замовник╕в п╕дготовки кадр╕в;
- можлив╕сть направлення претендент╕в на зам╕щення в╕льних робочих м╕сць, з числа заре╓строваних безроб╕тних, на профес╕йну п╕дготовку, переп╕дготовку та п╕двищення квал╕ф╕кац╕╖ за профес╕ями (спец╕альностями або галузями знань) для вс╕х галузей економ╕ки;
- навчання на баз╕ сучасних навчальних закладах област╕ та за ╖╖ межами;
- навчання за гнучкими та адаптованими до сьогодення навчальними планами та програмами, в т.ч. ╕ндив╕дуальними;
можлив╕сть навчання за скороченими навчальними планами та програмами;
- участь роботодавц╕в-замовник╕в п╕дготовки кадр╕в у навчально-виробничому процес╕ (погодження та, у раз╕ необх╕дност╕, корегування навчальних план╕в та програмам, безпосередня участь у навчальному процес╕, забезпечення проходження слухачами виробничо╖ практики, участь у квал╕ф╕кац╕йних атестац╕ях тощо);
- орган╕зац╕я стажування безпосередньо на робочому м╕сц╕.


СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТ╤ ГАРАНТУ╢:

- безоплатну профес╕йну п╕дготовку, переп╕дготовку та п╕двищення квал╕ф╕кац╕╖;
- безоплатне забезпечення слухач╕в м╕сцями для проживання п╕д час профес╕йного навчання зг╕дно чинного законодавства;
- компенсац╕ю витрат на про╖зд слухачам до навчального закладу ╕ у зворотному напрямку зг╕дно чинного законодавства;
- виплату слухачам допомоги по безроб╕ттю п╕д час навчання зг╕дно чинного законодавства;
- п╕сля усп╕шного завершення профес╕йного навчання за направленням служби зайнятост╕ слухач╕ отримують документи встановленого зразка.


Витрати, що пов’язан╕ з профес╕йним навчанням заре╓строваних безроб╕тних, зд╕йснюються за рахунок кошт╕в Фонду загальнообов’язкового державного соц╕ального страхування Укра╖ни на випадок безроб╕ття


ОБИРАЙТЕ ЯК╤СНЕ ПРОФЕС╤ЙНЕ НАВЧАННЯ – ОТРИМУЙТЕ ВИСОКОКВАЛ╤Ф╤КОВАНИХ РОБ╤ТНИК╤В

10.02.2021


УВАГА! ЗРУЧНИЙ СЕРВ╤С В╤Д СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТ╤ - ╤НТЕРАКТИВНА КАРТА НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАД╤В ЧЕРН╤Г╤ВСЬКО╥ ОБЛАСТ╤

Тим, хто плану╓ здобути вищу чи профес╕йну осв╕ту та обира╓ навчальний заклад, Черн╕г╕вський обласний центр зайнятост╕ пропону╓ скористатись зручним серв╕сом - ╤нтерактивною картою навчальних заклад╕в Черн╕г╕всько╖ област╕
https://www.google.com/maps/d/u/0/viewer....
╤нформац╕йний ресурс включа╓ заклади вищо╖ осв╕ти та фахово╖ передвищо╖ осв╕ти, а також заклади профес╕йно╖ (профес╕йно-техн╕чно╖) осв╕ти.
На Googleкарт╕ в╕дображено м╕сцезнаходження навчальних заклад╕в област╕ з контактними даними (адреса, телефон, сайт).
Спод╕ва╓мось, що ця новац╕я в╕д фах╕вц╕в служби зайнятост╕ допоможе випускникам шк╕л та ╖х батькам зор╕╓нтуватися в навчальному середовищ╕ Черн╕г╕всько╖ област╕, а також стане у нагод╕ педагогам у профор╕╓нтац╕йн╕й робот╕ з учн╕вською молоддю.


Живи, навчайся та працюй на Черн╕г╕вщин╕!10.02.2021


ОПИТУВАННЯ РОБОТОДАВЦ╤В ПРО ПОТРЕБУ В КАДРАХ НА 2021

З 1 лютого 2021 року на веб-сайт╕ Державно╖ служби зайнятост╕ стартував новий етап опитування роботодавц╕в про потребу в кадрах на 2021 р╕к у профес╕йному розр╕з╕.
Кого впродовж року шукатимуть власники п╕дпри╓мств та установ - фармацевт╕в, ╕нженер╕в, лог╕ст╕в, л╕кар╕в чи айт╕вц╕в? Для точного прогнозу ваших потреб пропону╓мо заповнити анкету в електронному каб╕нет╕ роботодавця на сайт╕ is.gd/qbvFt2
Анкета для заповнення розм╕щена в персональному каб╕нет╕ роботодавця. Зверта╓мо увагу, що серв╕с доступний для тих роботодавц╕в, каб╕нети яких авторизован╕ на сайт╕.
Заповнюючи анкету, ви допомага╓те зробити наш╕ послуги як╕сн╕шими!09.02.2021


ЧЕРН╤Г╤ВСЬКА ОБЛАСНА СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТ╤ ╤НФОРМУ╢!

У Нац╕ональному ун╕верситет╕ «Черн╕г╕вська пол╕техн╕ка» орган╕зовуються БЕЗКОШТОВН╤ курси з профес╕йно╖ переп╕дготовки в╕йськовослужбовц╕в ЗСУ, ветеран╕в АТО/ООС та член╕в ╖х с╕мей в рамках ПРОЕКТУ «НОРВЕГ╤Я-Укра╖на» за програмою «╤нтернет технолог╕╖, WEB-дизайн та англ╕йська мова в б╕знес╕»

Учасником проекту може стати:
-кадровий в╕йськовослужбовець ЗСУ та ╕нших силових структур, який завершу╓ службу в поточному роц╕;
-кадровий в╕йськовослужбовець ЗСУ та ╕нших силових структур, який зв╕льнений в запас або в╕дставка протягом останн╕х 3 рок╕в та який ма╓ стаж служби не менше 10 рок╕в;
-учасники бойових д╕й;
-члени с╕мей (дружина/чолов╕к) вс╕х трьох вищезазначених категор╕й;
-члени с╕мей загиблих учасник╕в бойових д╕й (чолов╕к/дружина);
Дата початку курс╕в-середина лютого 2021 року
Дата зак╕нчення курс╕в-к╕нець травня 2021 року


За додатковою ╕нформац╕╓ю та для запису в групу, необх╕дно до 12 лютого 2021 року зателефонувати координатору проекту Тетян╕ ╤ван╕вн╕ за тел.:093-5165856

29.01.2021


ОХОЧИХ ВЧИТИСЯ В 45+ ПОБ╤ЛЬШАЛО…

Щороку зроста╓ к╕льк╕сть громадян, як╕ скористалися шансом стати б╕льш конкурентоспроможними на ринку прац╕. Про це говорять у служб╕ зайнятост╕, п╕дводячи п╕дсумки минулого року.
Тор╕к Черн╕г╕вською обласною службою зайнятост╕ видано 43 ваучери на навчання громадянам старше 45 рок╕в. Вони за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соц╕ального страхування на випадок безроб╕ття здобували профес╕╖ кухара, кондитера, швачки, сестри медично╖, тракториста-машин╕ста. Загалом же перел╕к профес╕й, за яким може бути виданий ваучер, на сьогодн╕ нал╕чу╓ б╕льше 40 роб╕тничих профес╕й та майже 30 спец╕альностей.
У служб╕ зайнятост╕ пояснюють, що ця послуга – не для оф╕ц╕йно заре╓строваних безроб╕тн╕тних, а саме для п╕двищення конкурентоспроможност╕ на ринку прац╕ ос╕б старше 45 рок╕в, з╕ страховим стажем не менше 15 рок╕в, як╕ мають профес╕йно-техн╕чну або вищу осв╕ту. За окремих умов ваучер можуть отримати внутр╕шньо перем╕щен╕ особи, зв╕льнен╕ з в╕йськово╖ служби, учасники АТО.
Детальн╕ше про послугу д╕знайтесь за посиланням: www.dcz.gov.ua/storinka/vauchery
#ДСЗ #профнавчання #ваучер

28.01.2021


БЕЗПЕЧНА ПРАЦЯ, ЦЕ ЛЕГАЛЬНА ПРАЦЯ…


В умовах карантину чимало громадян стали розм╕рковувати щодо можливих переваг оф╕ц╕йного працевлаштування. Адже, уклавши трудовий догов╕р з роботодавцем, прац╕вник ма╓ право на отримання л╕карняного та допомоги по безроб╕ттю, а також - захист в╕д раптового зв╕льнення. 

Державна служба зайнятост╕ завжди займала принципову позиц╕ю в цьому питанн╕, пропонуючи шукачам роботи виключно легальн╕ ваканс╕╖. Водночас деяк╕ громадяни впевнен╕, що ╖х зарплата при оф╕ц╕йному працевлаштуванн╕ буде нижчою через оплату податк╕в ╕ зрештою вигоди будуть н╕вельован╕. Це не так! Ми хочемо нагадати норми Кодексу закон╕в про працю Укра╖ни, як╕ св╕дчать про сутт╓в╕ переваги легальних трудових в╕дносин для прац╕вник╕в.
Назвемо перш╕ п’ять плюс╕в, як╕ стосуються оплати прац╕:
1. Право на зарплату в розм╕р╕, який не може бути меншим, н╕ж це встановлено законом. 
Якщо ви працю╓те повний робочий час ╕ викону╓те норми прац╕, то вам не можуть  платити менше розм╕ру м╕н╕мально╖ зарплати (ст. 95). На важких роботах, на роботах ╕з шк╕дливими ╕ небезпечними умовами прац╕ та умовами п╕двищеного ризику для здоров'я прац╕вникам установлю╓ться п╕двищена оплата прац╕ (ст. 100).
2. Право на збереження зароб╕тку п╕д час в╕дпусток ╕ л╕карняних. 
Прац╕вники мають право на  щор╕чну в╕дпустку з╕ збереженням зароб╕тно╖ плати (ст. 74). Щодо л╕карняних, то  оплата перших 5 дн╕в зд╕йсню╓ться прац╕внику за рахунок кошт╕в роботодавця, а дал╕ - за рахунок кошт╕в Фонду соц╕ального страхування Укра╖ни. 
3. Право на доплату за надурочн╕ й н╕чн╕ роботи, а також за роботу у вих╕дн╕. 
За погодинною системою оплати прац╕ робота в надурочний час оплачу╓ться в подв╕йному розм╕р╕ годинно╖ ставки (ст. 106). Робота у вих╕дний день може компенсуватися, за згодою стор╕н, у грошов╕й форм╕ у подв╕йному розм╕р╕ (ст. 72). Робота у н╕чний час оплачу╓ться у п╕двищеному розм╕р╕, встановленому угодами / колективними договорами, але не нижче 20% тарифно╖ ставки (окладу) за кожну годину роботи у н╕чний час (ст. 108).
4. Право на оплату в пер╕од зупинки чи скорочення д╕яльност╕. 
Час зупинення (скорочення) д╕яльност╕ не з вини прац╕вника, зокрема на пер╕од оголошення карантину, встановленого Каб╕нетом М╕н╕стр╕в Укра╖ни, оплачу╓ться з розрахунку не нижче в╕д 2/3 тарифно╖ ставки або встановленого прац╕вников╕ розряду (окладу) (ст. 113).
5. Право на стягнення кошт╕в за пер╕од затримки розрахунку або видач╕ трудово╖ книжки у день зв╕льнення. 
У раз╕ невиплати з вини роботодавця належних зв╕льненому прац╕вников╕ кошт╕в, п╕дпри╓мство ма╓ виплатити  йому середн╕й зароб╕ток за весь час затримки по день фактичного розрахунку (ст. 117). У раз╕ затримки видач╕ трудово╖ книжки з вини роботодавця, прац╕вников╕ виплачу╓ться середн╕й зароб╕ток за весь час вимушеного прогулу (ст. 235).
Тож, ц╕нуйте свою працю – працюйте легально!

26.01.2021


УВАГА! ДО 1 ЛЮТОГО ЮРОСОБИ МАЮТЬ ПОДАТИ "╤НФОРМАЦ╤Ю  ПРО ЗАЙНЯТ╤СТЬ ╤ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ ГРОМАДЯН, ЩО МАЮТЬ ДОДАТКОВ╤ ГАРАНТ╤╥ У СПРИЯНН╤ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЮ" ЗА 2020 Р╤К.


Зв╕т пода╓ться щодо прийняття на роботу громадян, як╕ мають додатков╕ гарант╕╖ у сприянн╕ працевлаштуванню. ╥х перел╕к наведено у ст. 14 Закону про зайнят╕сть. Це р╕чний зв╕т ╕ за 2020 р╕к його сл╕д подати до 01.02.2021 р.

Нагада╓мо, що квота - норматив працевлаштування громадян, зазначених у частин╕ перш╕й статт╕ 14 Закону  про зайнят╕сть (кр╕м ос╕б з ╕нвал╕дн╕стю), у розм╕р╕:
- 5 в╕дсотк╕в середньообл╕ково╖ чисельност╕ штатних прац╕вник╕в за попередн╕й календарний р╕к для п╕дпри╓мств, установ та орган╕зац╕й з чисельн╕стю штатних прац╕вник╕в понад 20 ос╕б;
- не менше одн╕╓╖ особи у середньообл╕ков╕й чисельност╕ штатних прац╕вник╕в для п╕дпри╓мств, установ та орган╕зац╕й з чисельн╕стю штатних прац╕вник╕в в╕д 8 до 20 ос╕б для працевлаштування ос╕б, яким до настання права на пенс╕ю за в╕ком залишилося 10 ╕ менше рок╕в.
Таке визначення встановлено Порядком №271. ╤ ось саме за ц╕ квоти й треба зв╕тувати.


Хто ╕ кому ма╓ надавати такий Зв╕т?

Цей зв╕т подають:
- лише роботодавц╕-юрособи;
- до Держслужби зайнятост╕. Це може бути рег╕ональний чи базовий центр зайнятост╕, його ф╕л╕╖ (за наявност╕) незалежно в╕д м╕сцезнаходження.
З 2018 року цей зв╕т подають п╕дпри╓мства, установи, орган╕зац╕╖ з чисельн╕стю штатних прац╕вник╕в в╕д 8 ос╕б.

15.01.2021


СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТ╤ ╤НФОРМУ╢


До законодавства Укра╖ни внесено зм╕ни щодо строк╕в, у як╕ роботодавц╕ пов╕домляють центри зайнятост╕ про заплановане масове вив╕льнення прац╕вник╕в.

В╕днин╕ роботодавц╕ мають подавати до державно╖ служби зайнятост╕ ╕нформац╕ю про заплановане масове вив╕льнення державних службовц╕в не п╕зн╕ше н╕ж за 30 календарних дн╕в до вив╕льнення у раз╕ зв╕льнення державних службовц╕в в╕дпов╕дно до пункт╕в 1 та 1-1 частини першо╖ статт╕ 87 Закону Укра╖ни «Про державну службу».
При цьому пов╕домлення про вив╕льнення ╕нших категор╕й прац╕вник╕в у зв’язку з╕ зм╕нами в орган╕зац╕╖ виробництва ╕ прац╕, у тому числ╕ л╕кв╕дац╕╓ю, реорган╕зац╕╓ю або перепроф╕люванням п╕дпри╓мств, установ, орган╕зац╕й, скороченням чисельност╕ або штату прац╕вник╕в п╕дпри╓мства, установи, орган╕зац╕╖ й надал╕ в╕дбуватиметься не п╕зн╕ше н╕ж за два м╕сяц╕ до вив╕льнення.
Б╕льш детально за посиланням is.gd/Ch5XLt

14.01.2021


ПОКАЗНИКИ РИНКУ ПРАЦ╤ ПРИЛУЧЧИНИ ЗА 2020 Р╤К

Протягом року  449  роботодавц╕в по╕нформували службу зайнятост╕ про потребу у квал╕ф╕кованих прац╕вниках .
У  2020 роц╕ у баз╕ даних служби зайнятост╕ нал╕чувалось 2326 ваканс╕й. Середн╕й розм╕р оплати прац╕ становив  5797,9 грн.
Б╕льше 60% ваканс╕й, наданих в службу зайнятост╕, припада╓ на роб╕тнич╕ профес╕╖. Ст╕йким попитом продовжують користуватися квал╕ф╕кован╕ роб╕тники з ╕нструментом, прац╕вники сфери торг╕вл╕ та послуг, переробно╖ промисливост╕, транспорту.
Завдяки сп╕впрац╕ м╕ж роботодавцями та службою зайнятост╕ 79,8% ваканс╕й було укомплектовано. Станом на 1 с╕чня 2021 року актуальними були 65 ваканс╕й, на одну ваканс╕ю претендували 15 безроб╕тних.
У 2020 роц╕ послугами Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕ зайнятост╕ скористалися 5,4 тис. громадян, з яких  3,2 тис. мали статус безроб╕тного.
К╕льк╕сть ос╕б, працевлаштованих за сприянням служби зайнятост╕ становила  1817 ос╕б, в тому числ╕  954 особи з числа заре╓строваних безроб╕тних. Кр╕м того, 188 ос╕б було залучено до громадських та ╕нших роб╕т тимчасового характеру.
Протягом року набували нових профес╕й та п╕двищували квал╕ф╕кац╕ю за направленням служби зайнятост╕ 195 безроб╕тних .

12.01.2021


ЛЕГАЛ╤ЗАЦ╤Я ЗАЙНЯТОСТ╤ – ЦЕ АКТУАЛЬНО!

У рамках розгорнуто╖ урядово╖ кампан╕╖ з дет╕н╕зац╕╖  зайнятост╕ державна служба зайнятост╕ робить  св╕й внесок у загальну справу та прагне донести до стор╕н трудових в╕дносин , що робота в легальному пол╕ – це зручно й виг╕дно. Електрон╕зац╕я серв╕с╕в ма╓ зробити ╖х ще б╕льш доступними та врешт╕-решт зм╕нити ставлення прац╕вник╕в ╕ роботодавц╕в до явища незадекларовано╖ прац╕
Проте, деяк╕ роботодавц╕ ╕гнорують зазначен╕ права ╕ норми, та в╕ддають перевагу застосуванню прац╕ без належного оформлення трудових в╕дносин.
За негативн╕ насл╕дки такого «сп╕вроб╕тництва» роботодавц╕ мають завдячувати лише соб╕ в раз╕ розкрадання «найманцями» ╖хнього майна та кошт╕в, недотримання правил трудового розпорядку та норм повед╕нки, не говорячи вже про як╕сть виконуваних роб╕т через фактичну в╕дсутн╕сть функц╕ональних обов’язк╕в.
Громадяни ж, як╕ погодились працювати, не ознайомившись з наказом про прийняття на роботу, не переконавшись про зроблений запис до трудово╖ книжки, ризикують працювати без в╕дпов╕дно╖ оплати прац╕, не отримувати н╕яких вид╕в в╕дпусток та ╕нших соц╕альних гарант╕й, працювати понад встановлену норму тривалост╕ робочого часу, оч╕кувати раптове роз╕рвання ус╕х домовленостей щодо продовження сп╕впрац╕ без вс╕ляких п╕дстав та пояснень тощо.


Шановн╕ роботодавц╕!
Легал╕зуйте зайнят╕сть населення та в╕дмовтесь в╕д виплати зарплат «в конвертах». Це дозволить не т╕льки дет╕н╕зувати соц╕ально - трудов╕ в╕дносини, але й забезпечити реальн╕ соц╕альн╕ гарант╕╖ найманим пра╕вникам, максимально уникнути трудових конфл╕кт╕в та спор╕в.

23.12.2020


21 ГРУДНЯ 2020 РОКУ ДЕРЖАВН╤Й СЛУЖБ╤ ЗАЙНЯТОСТ╤ ВИПОВНЮ╢ТЬСЯ 30 РОК╤В

Отож фах╕вц╕ продовжують приймати в╕тання в╕д роботодавц╕в, як╕ стали для служби ╕ кл╕╓нтами ╕ соц╕альними партнерами. Серед таких - ПрАТ «Прилуцька швейна фабрика». ╥╥ директорка ╤рина Зайцева напередодн╕ свята подякувала за багатор╕чну сп╕впрацю та побажала подальших усп╕х╕в, розвитку та процв╕тання.
Прилуцька швейна фабрика ╓ пров╕дним укра╖нським виробником одягу, за плечима якого б╕льше 20 рок╕в усп╕шно╖ роботи як на внутр╕шньому, так ╕ на зовн╕шн╕х ринках.Сьогодн╕ на п╕дпри╓мств╕ орган╕зовано виробництво спец╕ального та в╕йськового одягу. Серед замовник╕в - М╕н╕стерство оборони, Нац╕ональна пол╕ц╕я, Нац╕ональна гвард╕я, Державна прикордонна служба тощо. Кр╕м того. компан╕я ши╓ як╕сний ж╕ночий та чолов╕чий одяг: стильн╕ пальто, жакети, куртки, тренч╕. В╕дшивають продукц╕ю ╕ для в╕домих ╓вропейських бренд╕в - Sandro, Zapa, Zadig & Voltaire тощо.
Нараз╕ на фабриц╕ реал╕зу╓ться масштабна ╕нвестиц╕йна програма, йде техн╕чне переоснащення, з нин╕шнього року д╕╓ учбовий клас для п╕дготовки профес╕йних кадр╕в. А з поширенням пандем╕╖ налагодили виробництво з пошиття спец╕альних медичних костюм╕в та одягу б╕олог╕чного захисту ╕ один швейний цех повн╕стю укомплектований швачками з числа безроб╕тних. З 65 поданих цьогор╕ч до служби зайнятост╕ ваканс╕й 54 вже оперативно укомплектовано. Однак, сп╕впраця з роботодавцем не обмежу╓ться лише п╕дбором кадр╕в, безроб╕тн╕ також проходять стажування на п╕дпри╓мств╕ з подальшим гарантованим працевлаштуванням.

21.12.2020


УРЯД УХВАЛИВ Р╤ШЕННЯ П╤ДТРИМАТИ ╤Н╤Ц╤АТИВУ ПРЕЗИДЕНТА УКРА╥НИ ПРО ВИПЛАТУ ОДНОРАЗОВО╥ МАТЕР╤АЛЬНО╥ ДОПОМОГИ РОБОТОДАВЦЯМ, ЯК╤ МОЖУТЬ ВТРАТИТИ ДОХ╤Д ЧЕРЕЗ КАРАНТИН

Отримання допомоги регламенту╓ться Порядком надання одноразово╖ матер╕ально╖ допомоги суб’╓ктам господарювання, розрахунку ╖╖ розм╕ру, стягнення, повернення невикористано╖ ╖╖ суми, з яким ви можете ознайомитися на сайт╕ державно╖ служби зайнятост╕ https://is.gd/iijaDW Хто ма╓ право на отримання одноразово╖ матер╕ально╖ допомоги?Юридичн╕ особи (роботодавц╕), як╕ використовують працю найманих прац╕вник╕в. Важливо: основний вид економ╕чно╖ д╕яльност╕ таких роботодавц╕в не входить до Перел╕ку вид╕в економ╕чно╖ д╕яльност╕ щодо яких зд╕йснюються обмежувальн╕ протиеп╕дем╕чн╕ заходи, визначеного Каб╕нетом М╕н╕стр╕в Укра╖ни.  Як подати необх╕дн╕ для отримання одноразово╖ допомоги документи? Юридичн╕ особи (роботодавц╕) можуть надати пакет документ╕в в один ╕з способ╕в:  Безпосередньо до центру зайнятост╕; На електронну адресу центру (сканован╕ коп╕╖).


Важливо! Пакет документ╕в можна подати до центру зайнятост╕ до 21 грудня 2020 року включно.

Перел╕к необх╕дних документ╕в:   
- заява за формою зг╕дно з додатком 1 Порядку; 
- коп╕я наказу про скорочення чи можливе скорочення тривалост╕ робочого часу; 
- коп╕я в╕домостей про найманих прац╕вник╕в за формою зг╕дно з Додатком 2 до Порядку. 
До вашо╖ уваги ╕нфограф╕ка “Як суб’╓кту господарювання отримати одноразову матер╕альну допомогу”  is.gd/HbMQXN 
- покрокова ╕нструкц╕я щодо отримання тако╖ допомоги  is.gd/5kXXs1 
- бланк заяви тут  is.gd/iijaDW 
- бланк в╕домост╕ про найманих прац╕вник╕в тут  is.gd/iijaDW  
- електронн╕ скриньки центр╕в зайнятост╕ тут  is.gd/7z3gMM14.12.2020


ДЕРЖАВНА СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТ╤ – ЛЮДЯМ З ╤НВАЛ╤ДН╤СТЮ

В рамках проведення Всеукра╖нсько╖ декади зайнятост╕ для людей з ╕нвал╕дн╕стю фах╕вц╕ Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ орган╕зували та провели веб╕нар на тему:„Сприяння працевлаштуванню особам з ╕нвал╕дн╕стю”. У веб╕нар╕ прийняли участь фах╕вц╕ служби зайнятост╕, юрисконсульт та спец╕ал╕ст управл╕ння прац╕ та соц╕ального захисту населення Прилуцько╖ м╕сько╖ ради. Учасник╕в веб╕нару докладно ознайомили ╕з спектром послуг служби зайнятост╕, додатковими соц╕альними гарант╕ями у сприянн╕ працевлаштуванню та навчальними закладами, де навчають ос╕б з ╕нвал╕дн╕стю.
Фах╕вцями служби зайнятост╕ надавались ╕ндив╕дуальн╕ консультац╕╖, у тому числ╕ ╕з застосуванням психод╕агностичного тестування на визначення профес╕йно╖ спрямованост╕ особистост╕.
Також проведено круглий ст╕л на тему: «Шляхи конструктивно╖ вза╓мод╕╖ м╕ж сторонами соц╕ального д╕алогу щодо психолог╕чно╖, профес╕йно╖ та трудово╖ реаб╕л╕тац╕╖ ос╕б з ╕нвал╕дн╕стю.» На зах╕д були запрошен╕ соц╕альн╕ партнери, представники громадських орган╕зац╕й, представники роботодавц╕в.

10.12.2020


ДЕРЖАВНА СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТ╤ 30 РОК╤В НА СЛУЖБ╤ ЛЮДЯМ


Нин╕шн╕й 2020 р╕к для державно╖ служби зайнятост╕ – юв╕лейний. 21 грудня виповню╓ться 30 рок╕в в╕д дня ╖╖ створення. Сьогодн╕ – це сучасна серв╕сна установа, яка демонстру╓ нов╕ можливост╕ для кл╕╓нт╕в та ╓ ефективним посередником м╕ж роботодавцями та шукачами роботи.
Про становлення та здобутки державно╖ служби зайнятост╕, зокрема на Черн╕г╕вщин╕, розпов╕да╓ директорка обласного центру зайнятост╕ Л╕д╕я Падалка.
Позаду – непростий шлях становлення…

Практично нульовий р╕вень безроб╕ття в Укра╖н╕ (0,3%) на початку 90-х рок╕в минулого стол╕ття створював ╕люз╕ю сусп╕льного благополуччя, що давало п╕дстави сумн╕ватися у доц╕льност╕ ╕снування служби зайнятост╕. Однак ц╕ ╕люз╕╖ дуже швидко розв╕ялись. Глибока економ╕чна криза, яка охопила кра╖ну в середин╕ 90-х, спричинила вих╕д на ринок прац╕ велико╖ к╕лькост╕ безроб╕тних. Люди почали шукати захисту у служб╕ зайнятост╕.
На Черн╕г╕вщин╕ заре╓стрований р╕вень безроб╕ття досяг свого п╕ку на початку 2000 року – 7,7% працездатного населення, й був найвищим у кра╖н╕. В област╕ нал╕чувалося 87,4 тис. безроб╕тних. Центри зайнятост╕ не справлялися з ре╓страц╕╓ю, виникали величезн╕ черги.
Кр╕м того, у 1996 роц╕, коли фонд сприяння зайнятост╕ населення було включено до Держбюджету, розпочалися проблеми з ф╕нансуванням. У першу чергу це в╕дчули на соб╕ безроб╕тн╕, яким допомога не виплачувалась по дек╕лька м╕сяц╕в, великою була заборгован╕сть по виплатах. Матер╕ально-техн╕чн╕ умови, в яких доводилося працювати персоналу центр╕в зайнятост╕ ╕ забезпечувати прийом громадян, були дуже далекими в╕д тих, як╕ ми ма╓мо сьогодн╕. Центри зайнятост╕, як правило, розм╕щувалися у старих т╕сних прим╕щеннях, комп’ютеризац╕я т╕льки-но починалась, не вистачало оргтехн╕ки.


Розвиток системи соц╕альних послуг нового покол╕ння

На як╕сно вищий щабель розвитку служба зайнятост╕ п╕днялась ╕з запровадженням на початку 2001 року загальнообов’язкового державного соц╕ального страхування на випадок безроб╕ття. Це принципово зм╕нило систему допомоги людям, як╕ опинилися без роботи. Було створено потужну матер╕ально-техн╕чну базу, системи профес╕йно╖ ор╕╓нтац╕╖ та профес╕йного навчання безроб╕тних, соц╕ального партнерства та кадрового забезпечення. Стало можливим впровадження нов╕тн╕х технолог╕й.
Справжн╕м «ноу-хау» у служб╕ стала ╢дина технолог╕я обслуговування незайнятого населення (╢ТОНН), на роботу за якою до к╕нця 2002 року перейшли вс╕ центри зайнятост╕ Укра╖ни. За допомогою ч╕тко╖, до др╕бниць продумано╖ технолог╕╖ вдалося зб╕льшити ╖х пропускну спроможн╕сть та уникнути величезних черг, а також п╕двищти як╕сть надання послуг.
Довелося кардинально зм╕нювати як стиль роботи, так ╕ психолог╕ю. В╕дтод╕ кл╕╓нтами №1 та соц╕альними партнерами для служби стали роботодавц╕. Безроб╕тних же спонукали до актив╕зац╕╖ власних зусиль у пошуках роботи, ╕ншими словами прагнули ╖м «дати вудку та навчити ловити рибу».
Засобами ╢дино╖ ╕нформац╕йно-анал╕тично╖ системи (╢╤АС), що базу╓ться на сучасних ╤нтернет-технолог╕ях, було створено ╓диний в межах кра╖ни, в режим╕ реального часу, ╕нформац╕йний прост╕р попиту та пропозиц╕╖ робочо╖ сили; автоматизований п╕дб╕р роботи за в╕дсутност╕ кл╕╓нта; розпочалося широке використання ╕нтернет-технолог╕й для пошуку роботи та прац╕вник╕в. Таким чином, було дано старт розвитку системи соц╕альних послуг нового покол╕ння.


Служба зайнятост╕ сьогодн╕ – серв╕сна установа нових можливостей

Для шукач╕в роботи та роботодавц╕в впроваджено ц╕лу низку електронних серв╕с╕в, якими можна скористатися, не виходячи з дому. На портал╕ державно╖ служби зайнятост╕, у в╕льному доступ╕, база ваканс╕й у межах кра╖ни, електронна черга для безроб╕тних, електронн╕ каб╕нети для роботодавц╕в та шукач╕в роботи, платформи з профор╕╓нтац╕╖ та осв╕тн╕й портал.
Шукати роботу та будувати кар’╓ру допомагають кар’╓рн╕ радники, як╕ забезпечують ╕ндив╕дуальний супров╕д кл╕╓нта на шляху до працевлаштування. Д╕╓ ╕нститут консультанта роботодавця, мета якого поляга╓ у розширенн╕ п╕дход╕в до надання послуг роботодавцям з урахуванням специф╕ки ринку прац╕ рег╕ону.
Служба зайнятост╕ демонстру╓ сучасний п╕дх╕д у п╕дбор╕ кадр╕в, працюючи на засадах рекрутингу, тобто на повному ринку прац╕. Задля оперативност╕ створено ╕нтерактивн╕ карти ваканс╕й, доступн╕ вс╕м користувачам мереж╕ ╤нтернет; розвиваються ╕нш╕ онлайнсерв╕си, корисн╕ для шукач╕в роботи та роботодавц╕в. Кр╕м того, д╕ють програми ф╕нансово╖ п╕дтримки створення та збереження робочих м╕сць.
Профор╕╓нтац╕йн╕ послуги служби зайнятост╕ стали б╕льш доступними, оск╕льки надаються також в дистанц╕йному режим╕. На спец╕альних онлайнплатформах можна пройти комплексну профд╕агностику, зробити оц╕нку власного кар’╓рного потенц╕алу, опанувати техн╕ку пошуку роботи.
Для п╕двищення конкурентоспроможност╕ громадян на ринку прац╕ служба зайнятост╕ пропону╓ низку осв╕тн╕х можливостей для дорослого населення – безкоштовно ╕ в стисл╕ терм╕ни можна здобути затребувану на ринку прац╕ профес╕ю чи п╕двищити квал╕ф╕кац╕ю. Зокрема, 11 центр╕в профес╕йно-техн╕чно╖ осв╕ти, як╕ д╕ють у систем╕ державно╖ служби зайнятост╕, зд╕йснюють профес╕йну п╕дготовку за 95 л╕цензованими роб╕тничими профес╕ями.
Осв╕тн╕ послуги служби зайнятост╕ – не лише для безроб╕тного населення. Громадяни, старше 45 рок╕в, для п╕двищення сво╓╖ конкурентоспроможност╕ можуть отримати ваучер на навчання. Водночас, як безроб╕тн╕, так ╕ громадяни, як╕ не перебувають на обл╕ку в служб╕ зайнятост╕, можуть п╕дтвердити результати неформального профес╕йного навчання.


Наша щоденна робота – це адресн╕ ╕нвестиц╕╖ в людину з метою повернення ╖╖ до прац╕

За час ╕снування державно╖ служби зайнятост╕ лише в наш╕й област╕ нал╕чу╓ться 1,9 млн звернень громадян за ╖╖ послугами. Зокрема, 597 тис. наших земляк╕в працевлаштовано, 111,5 тис. охоплено профес╕йним навчанням, 207 тис. залучено до тимчасово╖ зайнятост╕. Тисяч╕ мешканц╕в област╕ отримали роботу завдяки програмам ф╕нансово╖ п╕дтримки роботодавц╕в, зокрема понад 14 тис. – шляхом надання дотац╕й, 2,8 тис. – шляхом компенсац╕╖ ╓диного соц╕ального внеску. Серед усп╕шних п╕дпри╓мц╕в чимало й колишн╕х безроб╕тних - майже 13 тис. шукач╕в роботи скористалися виплатою допомоги по безроб╕ттю одноразово для започаткування власно╖ справи.
Все це - результат коп╕тко╖ роботи не одного покол╕ння фах╕вц╕в, як╕ упродовж рок╕в в╕ддавали сво╖ знання, енерг╕ю, тепло сердець задля благородно╖ мети – допомоги людям, яких сп╕ткало безроб╕ття. ╤, користуючись нагодою, я хочу подякувати вс╕м, як нин╕шн╕м прац╕вникам, так ╕ ветеранам служби, як╕ стояли у виток╕в створення та розвитку системи соц╕ального захисту в╕д безроб╕ття, а також соц╕альним партнерам, за багатор╕чну сумл╕нну працю, за досв╕д ╕ профес╕онал╕зм, за людян╕сть ╕ небайдуж╕сть, щоденну коп╕тку роботу на благо людей.

09.12.2020


ЯК НЕ СТАТИ ЖЕРТВОЮ ШАХРА╥В

В рамках проекту «П╕двищення об╕знаност╕ вразливих груп д╕тей, молод╕ та дорослого населення Черн╕г╕всько╖ област╕ щодо безпечно╖ м╕грац╕╖ та працевлаштування», що реал╕зу╓ться за п╕дтримки Представництва м╕жнародно╖ орган╕зац╕╖ з м╕грац╕╖, ГО «Черн╕г╕вський громадський ком╕тет захисту прав людини» 30 листопада 2020 року фах╕вц╕ Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ орган╕зували та провели для безроб╕тних ╕нформац╕йний веб╕нар на тему: «Протид╕я торг╕вл╕ людьми, правила безпечно╖ трудово╖ м╕грац╕╖ та працевлаштування».Учасники веб╕нару ознайомилися з масштабами торг╕вл╕ людьми, причинами та насл╕дками потрапляння в таку ситуац╕ю, основними формами торг╕вл╕ людьми та розробили пам’ятку «Як не стати жертвою шахра╖в» . П╕д час заходу в╕дбулося жваве обговореня проблемних питань дано╖ теми. Спод╕ва╓мося, що знання, отриман╕ п╕д час веб╕нару, стануть у пригод╕ у раз╕ працевлаштування за кордоном.

03.12.2020


КРУГЛИЙ СТ╤Л "ШЛЯХИ КОНСТРУКТИВНО╥ ВЗА╢МОД╤╥ М╤Ж СТОРОНАМИ СОЦ╤АЛЬНОГО Д╤АЛОГУ ЩОДО ПСИХОЛОГ╤ЧНО╥, ПРОФЕС╤ЙНО╥ ТА ТРУДОВО╥ РЕАБ╤Л╤ТАЦ╤╥ ОС╤Б З ╤НВАЛ╤ДН╤СТЮ"

Особи з ╕нвал╕дн╕стю потребують справедливого соц╕ального захисту ╕ створення таких умов життя, щоб знайти себе в сусп╕льств╕. Для залучення або повернення ос╕б з ╕нвал╕дн╕стю до активного соц╕ального життя необх╕дно об’╓днання зусиль р╕зних ╕нституц╕й, як╕ оп╕куються проблемами ╕нвал╕д╕в. Саме з ц╕╓ю метою Прилуцькою м╕ськрайонною ф╕л╕╓ю Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕ 27 листопада 2020 року  проведено круглий ст╕л на тему: «Шляхи конструктивно╖ вза╓мод╕╖ м╕ж сторонами соц╕ального д╕алогу щодо психолог╕чно╖, профес╕йно╖ та трудово╖ реаб╕л╕тац╕╖ ос╕б з ╕нвал╕дн╕стю».
Розпочала зах╕д директор ф╕л╕╖ Лариса Татарченко, яка ознайомила присутн╕х з метою та програмою проведення круглого столу, розпов╕ла про можливост╕ служби зайнятост╕ щодо працевлаштування ╕нвал╕д╕в, а саме про надання соц╕альних послуг, зокрема, п╕дб╕р п╕дходящо╖ роботи, залучення до громадських та ╕нших роб╕т тимчасового характеру, орган╕зац╕я профес╕йного навчання, сприяння в започаткуванн╕ власно╖ справи.В заход╕ взяли участь  головний спец╕ал╕ст в╕дд╕лу автоматизац╕╖, програмного забезпечення та з питань трудових в╕дносин УСЗН Прилуцько╖ райдержадм╕н╕страц╕╖ Оксана Сурай, заступник начальника в╕дд╕лу персон╕ф╕кованого обл╕ку, по робот╕ з пенс╕йним фондом, у справах ╕нвал╕д╕в та захисту населення в╕д насл╕дк╕в ЧАЕС УСЗН Прилуцько╖ райдержадм╕н╕страц╕╖ Валентина Осадча та представники роботодавц╕в м╕ста та району.
По завершенню заходу учасники «круглого столу» в╕дм╕тили, що  заходи такого формату, завдяки обм╕ну  думками та  досв╕дом роботи,    сприяють  удосконаленню реаб╕л╕тац╕йного процесу та соц╕альн╕й ╕нтеграц╕╖ ос╕б з ╕нвал╕дн╕стю у сусп╕льств╕.

30.11.2020


╤НФОРМАЦ╤ЙНИЙ ВЕБ╤НАР ДЛЯ БЕЗРОБ╤ТНИХ

Щор╕чно, починаючи з 1991 року, м╕жнародна сп╕льнота п╕дтриму╓ акц╕ю "16 дн╕в проти насильства". Тисяч╕ громадян та сотн╕ державних ╕ громадських орган╕зац╕й з б╕льш н╕ж 100 кра╖н св╕ту актив╕зують з 25 листопада до 10 грудня сво╖ зусилля заради об’╓днуючо╖ мети: зб╕льшити розум╕ння та об╕знан╕сть про вс╕ форми насильства у сп╕вв╕тчизник╕в, створити в конкретному рег╕он╕ або окрем╕й держав╕ соц╕альний прост╕р, в╕льний в╕д насильства.
Фах╕вц╕ служби зайнятост╕ долучилися до проведення акц╕╖ ╕ 26 листопада 2020 року провели ╕нформац╕йний веб╕нар для 16 безроб╕тних за участ╕ практичного психолога Прилуцького м╕ського центру соц╕альних служб для с╕м’╖ д╕тей та молод╕, члена моб╕льно╖ бригади соц╕ально-психолог╕чно╖ допомоги постраждалим в╕д домашнього насильства В╕ри Чорномаз.
В╕ра звертала увагу учасник╕в веб╕нару на актуальн╕сть проблеми щодо запоб╕гання та протид╕╖ домашньому насильству, та п╕двищила р╕вень ╖х об╕знаност╕ стосовно зазначених проблем.27.11.2020


ЦЬОГО РОКУ ДЕРЖАВНА СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТ╤ В╤ДЗНАЧАТИМЕ СВО╢ 30-Р╤ЧЧЯ


Стор╕нками ╕стор╕╖ служби зайнятост╕.

Розвиток системи соц╕альних послуг нового покол╕ння!!!

╤з запровадженням на початку 2001 року загальнообов’язкового державного соц╕ального страхування на випадок безроб╕ття служба зайнятост╕ п╕днялась на як╕сно вищий щабель свого розвитку. Це принципово зм╕нило систему допомоги людям, як╕ опинилися без роботи. Було створено потужну матер╕ально-техн╕чну базу, системи профес╕йно╖ ор╕╓нтац╕╖ та профес╕йного навчання безроб╕тних, соц╕ального партнерства та кадрового забезпечення. Стало можливим впровадження нов╕тн╕х технолог╕й.
Справжн╕м «ноу-хау» у служб╕ стала ╢дина технолог╕я обслуговування незайнятого населення (╢ТОНН), на роботу за якою до к╕нця 2002 року перейшли вс╕ центри зайнятост╕ Укра╖ни. За допомогою ч╕тко╖, до др╕бниць продумано╖ системи вдалося зб╕льшити ╖х пропускну спроможн╕сть та уникнути величезних черг, а також п╕двищти як╕сть надання послуг.
Довелося кардинально зм╕нювати як стиль роботи, так ╕ психолог╕ю.
В╕дтод╕ кл╕╓нтами №1 та соц╕альними партнерами для служби стали роботодавц╕. Безроб╕тних же спонукали до актив╕зац╕╖ власних зусиль у пошуках роботи, ╕ншими словами прагнули ╖м «дати вудку та навчити ловити рибу».
Засобами ╢дино╖ ╕нформац╕йно-анал╕тично╖ системи (╢╤АС), що базу╓ться на сучасних ╤нтернет-технолог╕ях, було створено ╓диний в межах кра╖ни, в режим╕ реального часу, ╕нформац╕йний прост╕р попиту та пропозиц╕╖ робочо╖ сили; автоматизований п╕дб╕р роботи за в╕дсутност╕ кл╕╓нта; розпочалося широке використання ╕нтернет-технолог╕й для пошуку роботи та прац╕вник╕в. Таким чином, розпочався розвиток системи соц╕альних послуг нового покол╕ння.24.11.2020


ДЕСЯТЬ ПРАВИЛ В╤Д СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТ╤ ДЛЯ ПОШУКУ РОБОТИ


1. Резюме – ч╕тке, лакон╕чне, без граматичних помилок. Про все – коротко й по сут╕. Створ╕ть його разом з╕ спец╕ал╕стом служби зайнятост╕ та опубл╕куйте на сайт╕ www.dcz.gov.ua.

2. Разом ╕з кар’╓рним радником, склад╕ть ╕ндив╕дуальний план працевлаштування.
3. Ранок починайте ╕з перегляду св╕жих ваканс╕й. У баз╕ даних служби зайнятост╕ пропозиц╕╖ оновлюються щодня.
4. Надсилаючи резюме, попрацюйте над супров╕дним листом. Пам’ятайте, що це не коп╕я вашого CV. Дайте в╕дпов╕дь на два запитання: чому саме ця компан╕я з-пом╕ж сотн╕ ╕нших ╕ чому саме з вами почнеться новий в╕дл╕к усп╕ху.
5. Пам’ятайте про психолог╕чну готовн╕сть до сп╕вбес╕ди з рекрутером. Продумайте до др╕бниць св╕й образ ╕ в╕тальну промову. Ну…╕ подумки дайте в╕дпов╕дь на питання «Ким я бачу себе через 10 рок╕в?»
6. Зважаючи на карантинн╕ обмеження, продумайте вар╕ант проведення сп╕вбес╕ди онлайн. Суть та сама.
7. Поки Ви у пошуку роботи, не втрачайте час надаремно. Сотн╕, а то й тисяч╕ онлайн- курс╕в та веб╕нар╕в доступн╕ тут ╕ зараз. А це – додатковий бонус при працевлаштуванн╕.
8. Про те, що Ви шука╓те роботу мають знати вс╕: друз╕, родич╕, колишн╕ колеги ╕ нав╕ть сус╕ди. Метод «сарафанного рад╕о» подекуди працю╓ краще ╕ швидше. Хтозна, зв╕дки буде ваша наступна пропозиц╕я роботи.
9. В╕дв╕дуйте онлайн-ярмарки ваканс╕й, як╕ проводять спец╕ал╕сти служби зайнятост╕. Цей метод працевлаштування працю╓ ч╕тко, як годинник. Ви можете одразу на власн╕ оч╕ побачити майбутнього роботодавця та почути про роботу «зсередини» в╕д майбутн╕х колег.
10. Пам’ятайте про те, що працевлаштування ма╓ бути оф╕ц╕йним. Зарплата в конверт╕ — це точно не плюс, а м╕нус. Якщо ж вага╓теся чи ма╓те певн╕ питання щодо трудових прав —зверн╕ться за консультац╕╓ю до фах╕вця служби зайнятост╕.

18.11.2020


ФАХ╤ВЦ╤ ПОПЕРЕДЖАЮТЬ ПРО РИЗИКИ РОБОТИ В "Т╤Н╤"

Про негативн╕ насл╕дки неоф╕ц╕йних трудових в╕дносин йдеться п╕д час зустр╕чей з роботодавцями, як╕ зд╕йснюють фах╕вц╕ служби зайнятост╕, нер╕дко - сп╕льно з ╕нспекторами прац╕. Так, з початку року в област╕ в╕дв╕дано понад 1800 суб’╓кт╕в господарювання, зокрема у сферах буд╕вництва, с╕льського господарства, торг╕вл╕, орган╕зац╕╖ харчування. Нараз╕ ╕нформац╕йно-роз’яснювальна робота трива╓ з роботодавцями сфери транспорту та кур’╓рсько╖ д╕яльност╕.
Як переконують фах╕вц╕, роботодавц╕, як╕ працюють «в т╕н╕», насправд╕ багато втрачають. Перш за все, це шкодить ╕м╕джу та репутац╕╖ над╕йного партнера. Кр╕м того, за кожного неоформленого прац╕вника законодавством передбачено чимал╕ штрафн╕ санкц╕╖, що може негативно вплинути на ф╕нансову спроможн╕сть б╕знесу.
Прац╕вникам же, перш н╕ж погоджуватись на роботу без трудового договору, фах╕вц╕ радять звернути увагу на переваги оф╕ц╕йного працевлаштування, серед яких:
• сплачен╕ ╕з зароб╕тно╖ плати страхов╕ внески – це г╕дна пенс╕я в майбутньому, страхов╕ виплати у зв’язку з тимчасовою непрацездатн╕стю (оплата л╕карняних лист╕в, в╕дпустки по ваг╕тност╕ та пологах), у зв’язку з настанням нещасного випадку на виробництв╕, у зв’язку з настанням безроб╕ття;
• можлив╕сть реал╕зувати сво╖ зд╕бност╕, проявити себе, закр╕пити за собою позитивну репутац╕ю, побудувати кар’╓ру;
• гарант╕╖ з боку роботодавця по дотриманню норм трудового законодавства: встановлення тривалост╕ робочого часу, надання оплачувано╖ в╕дпустки, створення належних умов прац╕ на робочому м╕сц╕, вир╕шення питань охорони прац╕ ╕ т.д.;
• можлив╕сть захисту законом прав та ╕нтерес╕в прац╕вник╕в та розгляду трудових спор╕в у судовому порядку.

12.11.2020


ТРУДОВЕ ЗАКОНОДАВСТВО УКРА╥НИ ПЕРЕДБАЧА╢ ДЕК╤ЛЬКА Р╤ЗНОВИД╤В ДОГОВОР╤В М╤Ж ПРАЦ╤ВНИКОМ ТА РОБОТОДАВЦЕМ

Зокрема, зам╕сть стандартного трудового договору у деяких випадках може бути укладено контракт. За сво╓ю природою в╕н ╓ р╕зновидом трудового договору, який передбача╓ вищий ступ╕нь догов╕рно╖ свободи. Письмова форма контракту дозволя╓ б╕льш ч╕тко визначити права й обов’язки стор╕н. Укладення контракт╕в регулю╓ться статтею 21 Кодексу закон╕в про працю Укра╖ни, а також низкою законодавчих акт╕в, зокрема, Постановою Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни “Про впорядкування застосування контрактно╖ форми трудового договору” в╕д 19 березня 1994 р. № 170 (Постанова 170).
Незважаючи на майже 30-р╕чну практику укладання контракт╕в, довкола ц╕╓╖ форми реал╕зац╕╖ права на працю виника╓ чимало дискус╕й. Тож, ми розглянемо докладн╕ше, чим в╕др╕зня╓ться контракт в╕д трудового договору та чому його укладення може бути виг╕дне сторонам трудових в╕дносин.
• Укладення контракту дозволя╓ться у визначених законами випадках
• Контракт уклада╓ться на певний строк
• Встановлено особлив╕ умови роз╕рвання контракту
• Умови контракту ╓ конф╕денц╕йними
• У контракт╕ можуть бути закр╕плен╕ додатков╕ п╕льги й гарант╕╖ для прац╕вникаБ╕льш детально за посиланням www.dcz.gov.ua/novyna/5-rechey-yaki-treba-znaty-pro-trudovyy-kontrakt

09.11.2020


П╤СЛЯ АТО ПРАЦЮ╢ НА ТРАКТОР╤

Олександр Пок╕дько, житель села Смош Прилуцького району, працю╓ трактористом-машин╕стом агропромислового п╕дпри╓мства «Курс-Агро».
Олександр - учасник АТО, за допомогою у працевлаштуванн╕ звернувся до Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕. Разом з кар’╓рним радником в╕н наполегливо йшов до поставлено╖ мети. Аби оц╕нити власний потенц╕ал, пройшов комплексне профор╕╓нтац╕йне тестування, п╕сля чого скористався послугами з профес╕йного навчання. ╤ все це для нього було безкоштовно. Та головне, що зусилля не були марними – хлопець отримав бажану роботу, а роботодавець - гарного прац╕вника.29.10.2020


ДЕНЬ ПРАЦ╤ВНИКА СОЦ╤АЛЬНО╥ СФЕРИ – 2020 Р.

Л╤Д╤Я ПАДАЛКА: "СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТ╤ СЬОГОДН╤ – ЦЕ СУЧАСНА СЕРВ╤СНА УСТАНОВА, ЯКА ДЕМОНСТРУ╢ НОВ╤ МОЖЛИВОСТ╤ ДЛЯ ШУКАЧ╤В РОБОТИ ТА РОБОТОДАВЦ╤В"


У першу нед╕лю листопада в Укра╖н╕ сво╓ профес╕йне свято в╕дзначають прац╕вники соц╕ально╖ сфери, чия профес╕я передус╕м визнача╓ться категор╕ями доброти ╕ гуман╕зму. До когорти соц╕альних прац╕вник╕в належать ╕ фах╕вц╕ служби зайнятост╕, як╕ надають допомогу та п╕дтримку громадянам у раз╕ безроб╕ття.

«Державна служба зайнятост╕ ╓ активним посередником на ринку прац╕ м╕ж роботодавцями ╕ шукачами роботи, здатна прогнозувати та оперативно реагувати на виклики ринку прац╕. Вона, ╓дина в укра╖нському сусп╕льств╕, на безоплатн╕й основ╕ нада╓ послуги ╕з пошуку роботи та п╕дбору персоналу. Сьогодн╕ це сучасна серв╕сна установа, яка демонстру╓ нов╕ можливост╕ для кл╕╓нт╕в», - говорить директорка Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕ Л╕д╕я Падалка.
Тож як╕ це можливост╕?
Для шукач╕в роботи та роботодавц╕в впроваджено ц╕лу низку електронних серв╕с╕в, якими можна скористатися, не виходячи з дому. На портал╕ державно╖ служби зайнятост╕, у в╕льному доступ╕, база ваканс╕й у межах кра╖ни, електронна черга для безроб╕тних, електронн╕ каб╕нети для роботодавц╕в та шукач╕в роботи. За допомогою онлайнплатформи з профор╕╓нтац╕╖ та розвитку кар’╓ри можна пройти комплексне профор╕╓нтац╕йне тестування та оц╕нити власний потенц╕ал, а осв╕тн╕й портал допоможе отримати нов╕ знання та компетенц╕╖.
Шукати роботу та будувати кар’╓ру сьогодн╕ допомагають кар’╓рн╕ радники, як╕ забезпечують ╕ндив╕дуальний супров╕д кл╕╓нта на шляху до працевлаштування. А з початку нин╕шнього року у служб╕ зайнятост╕ стартував новий про╓кт – ╕нститут консультанта роботодавця, мета якого поляга╓ у розширенн╕ п╕дход╕в до надання послуг роботодавцям з урахуванням специф╕ки ринку прац╕ рег╕ону,
Служба зайнятост╕ демонстру╓ сучасний п╕дх╕д у п╕дбор╕ кадр╕в, працюючи на засадах рекрутингу, тобто на повному ринку прац╕. З метою оперативного п╕дбору кадр╕в створено ╕нтерактивн╕ карти ваканс╕й, доступн╕ вс╕м користувачам мереж╕ ╤нтернет; розвиваються ╕нш╕ онлайнсерв╕си, як╕ корисн╕ для шукач╕в роботи та роботодавц╕в.
Для п╕двищення конкурентоспроможност╕ громадян на ринку прац╕ служба зайнятост╕ пропону╓ низку осв╕тн╕х можливостей для дорослого населення – безкоштовно ╕ в стисл╕ терм╕ни можна здобути затребувану на ринку прац╕ профес╕ю чи п╕двищити квал╕ф╕кац╕ю. Зокрема, 11 центр╕в профес╕йно-техн╕чно╖ осв╕ти, як╕ д╕ють у систем╕ державно╖ служби зайнятост╕, зд╕йснюють профес╕йну п╕дготовку за 95 л╕цензованими роб╕тничими профес╕ями.
Громадяни, старше 45 рок╕в, для п╕двищення сво╓╖ конкурентоспроможност╕ можуть отримати ваучер на навчання. Врешт╕, як безроб╕тн╕, так ╕ громадяни, як╕ не перебувають на обл╕ку в служб╕ зайнятост╕, можуть п╕дтвердити результати неформального профес╕йного навчання.
Головними завданнями служби на сучасному етап╕ Л╕д╕я Падалка назива╓ розвиток активних програм сприяння зайнятост╕ населення, адресну допомогу у працевлаштуванн╕ безроб╕тних громадян, зм╕цнення партнерських в╕дносин з роботодавцями, стимулювання ╖х до збереження та створення нових робочих м╕сць.
Протягом с╕чня-вересня поточного року послугами державно╖ служби зайнятост╕ в област╕ скористалися понад 30 тисяч безроб╕тних. Незважаючи на карантинн╕ обмеження, до активних програм сприяння зайнятост╕ залучено близько 12 тис. громадян – кожного третього на обл╕ку. Зокрема, майже 8 тисяч працевлаштовано, б╕льше 2 тисяч - охоплено профес╕йним навчанням, близько 2 тисяч - залучено до громадських та ╕нших роб╕т тимчасового характеру.


Прив╕тання
Профес╕йне свято – зазвичай знаменна под╕я для людей окремо взято╖ профес╕╖. Проте, День прац╕вника соц╕ально╖ сфери не ма╓ ч╕тко╖ галузево╖ меж╕,бо об’╓дну╓ людей, як╕ оп╕куються нем╕чними, безроб╕тними, пенс╕онерами, ╕нвал╕дами.
Користуючись нагодою, в╕таю прац╕вник╕в державно╖ служби зайнятост╕ та соц╕альних партнер╕в. Щира подяка за людян╕сть, небайдуж╕сть, профес╕онал╕зм та подвижницьку працю вс╕м, причетним до ц╕╓╖ благородно╖ м╕с╕╖, хто за службовим обов’язком ╕ вел╕нням душ╕ оп╕куються проблемами людей, як╕ потребують допомоги та п╕дтримки. Вс╕м зичу м╕цного здоров’я, миру, добробуту, наснаги та оптим╕зму.

27.10.2020 Директор Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕ Л╕д╕я Падалка


ЯК╤ ПРАЦ╤ВНИКИ ПОТР╤БН╤ РОБОТОДАВЦЯМ СЬОГОДН╤?

Майже 8 тисяч безроб╕тних громадян працевлаштовано обласною службою зайнятост╕ протягом с╕чня-вересня 2020 року, що на 6% б╕льше, н╕ж за в╕дпов╕дний пер╕од тор╕к. Про це св╕дчить п╕дсумкова статистика за 9 м╕сяц╕в. Отже, яку роботу пропонують роботодавц╕ сьогодн╕?
Протягом с╕чня-вересня 2020 року в баз╕ ваканс╕й обласно╖ служби зайнятост╕ найб╕льше пропозиц╕й роботи було в с╕льському, л╕совому та рибному господарствах, переробн╕й промисловост╕, сферах торг╕вл╕, ремонту автотранспортних засоб╕в, осв╕т╕ та державному управл╕нн╕ й оборон╕.
Найб╕льший попит роботодавц╕в спостер╕га╓ться на роб╕тник╕в з обслуговування, експлуатац╕╖ та контролювання за роботою технолог╕чного устаткування – це вод╕╖ автотранспортних засоб╕в, трактористи, токар╕, оператори котельн╕. Також затребуван╕ прац╕вники сфери торг╕вл╕ та послуг – кухар╕, продавц╕, оф╕ц╕анти, бармени, охоронники. Великим попитом у роботодавц╕в користуються й квал╕ф╕кован╕ роб╕тники з ╕нструментом. Йдеться про слюсар╕в-ремонтник╕в, швачок, електромонтер╕в, верстатник╕в деревообробних верстат╕в, електрогазозварник╕в, маляр╕в, роб╕тник╕в з комплексного обслуговування й ремонту будинк╕в.У с╕льськогосподарському сектор╕ потр╕бн╕ роб╕тники з обслуговування с╕льськогосподарського виробництва, тваринники, роб╕тники на л╕согосподарських роботах, роб╕тники фермерського господарства, л╕соруби, дояр╕, оператори машинного до╖ння.
Серед найпрост╕ших профес╕й найб╕льш затребуван╕ п╕дсобн╕ роб╕тники, вантажники, прибиральники, сторож╕, ком╕рники, роб╕тники з благоустрою, вагар╕.
«Загалом протягом с╕чня – вересня 2020 року роботодавц╕ Черн╕г╕вщини подали до служби зайнятост╕ 16,7 тис. ваканс╕й, на третину менше, н╕ж за цей пер╕од тор╕к. Сталося це внасл╕док призупинення д╕яльност╕ низки п╕дпри╓мств через запровадження в кра╖н╕ карантину, - сказала директор Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕ Л╕д╕я Падалка. – Станом на 1 жовтня 2020 року в баз╕ даних служби зайнятост╕ нал╕чувалось 1367 ваканс╕й».

22.10.2020 Валентина Федусь


ПЕРЕВАГИ ЛЕГАЛЬНО╥ ЗАЙНЯТОСТ╤

Серед перел╕ку переваг легально╖ зайнятост╕, багато хто насамперед назива╓ захист в╕д незаконного зв╕льнення з роботи. ╤ це правильно, адже законодавство про працю гаранту╓ стаб╕льн╕сть трудових в╕дносин. Розпрощатися з прац╕вником, що працю╓ за трудовим договором ╕ зна╓ сво╖ права, роботодавцям бува╓ нелегко. Через це власникам доводиться утримуватись в╕д свав╕льних р╕шень. Карантин змусив багатьох громадян усв╕домити ц╕нн╕сть в╕дпов╕дних правових норм. У контекст╕ роз╕рвання трудового договору з ╕н╕ц╕ативи роботодавця сл╕д розум╕ти про так╕ плюси:

- Зв╕льнити прац╕вника можна лише на певних п╕дставах
- Необх╕дним ╓ дотримання процедури зв╕льнення
- ╤снують обставини, коли зв╕льнення неприпустиме
- Окрем╕ категор╕╖ ос╕б користуються додатковим захистом
- ╤сну╓ можлив╕сть поновлення прав у суд╕
Б╕льш детально за посиланням www.dcz.gov.ua/novyna/zahyst-vid-zvilnennya-top-5-garantiy#%D0%94%D0%A1%D0%97%20#%D1%81%D0%BB%D1%83%D0%B6%D0%B1%D0%B0_%D0%B7%D0%B0%D0%B9%D0%BD%D1%8F%D1%82%D0%BE%D1%81%D1%82%D1%96

20.10.2020


ПОКАЗНИКИ РИНКУ ПРАЦ╤ ПРИЛУЧЧИНИ ЗА 9 М╤СЯЦ╤В 2020 РОКУ

  З початку року  393  роботодавц╕ по╕нформували службу зайнятост╕ про потребу у квал╕ф╕кованих прац╕вниках .
У с╕чн╕-вересн╕ 2020 року у баз╕ даних служби зайнятост╕ нал╕чувалось 1850 ваканс╕й. Середн╕й розм╕р оплати прац╕ становив  5734,5 грн.
Б╕льше 60% ваканс╕й, наданих в службу зайнятост╕, припада╓ на роб╕тнич╕ профес╕╖. Ст╕йким попитом продовжують користуватися квал╕ф╕кован╕ роб╕тники з ╕нструментом, прац╕вники сфери торг╕вл╕ та послуг, переробно╖ промисливост╕, транспорту.
Завдяки сп╕впрац╕ м╕ж роботодавцями та службою зайнятост╕ 71,6% ваканс╕й було укомплектовано. Станом на 1 жовтня 2020 року актуальними були 205 ваканс╕й, на одну ваканс╕ю претендували 6 безроб╕тних.
У с╕чн╕-вересн╕ 2020 року послугами Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕ зайнятост╕ скористалися 4,2 тис. громадян, з яких  2,7 тис. мали статус безроб╕тного.
К╕льк╕сть ос╕б, працевлаштованих за сприянням обласно╖ служби зайнятост╕ становила  1294 особи, в тому числ╕ 691 особа з числа заре╓строваних безроб╕тних. Кр╕м того, 168 ос╕б було залучено до громадських та ╕нших роб╕т тимчасового характеру.
З початку року набували нових профес╕й та п╕двищували квал╕ф╕кац╕ю за направленням служби зайнятост╕ 154 безроб╕тних .

09.10.2020


╤НДИВ╤ДУАЛЬНИЙ П╤ДХ╤Д ТА ЕФЕКТИВНЕ ВИР╤ШЕННЯ "КАДРОВОГО ГОЛОДУ"

Команда ДСЗ д╕литься «ф╕шками» для роботодавц╕в.
Наша Найб╕льша База Можливостей до ваших послуг!
Найперше – як╕сний та оперативний п╕дб╕р персоналу.
Сприяння в орган╕зац╕╖ сп╕вбес╕д з шукачам роботи, зокрема в режим╕ онлайн.
На ваше замовлення – профес╕йна п╕дготовка, переп╕дготовка чи п╕двищення квал╕ф╕кац╕╖ безроб╕тних.
Ще один бонус – стажування безпосередньо у вас на п╕дпри╓мств╕, на конкретному робочому м╕сц╕. Безроб╕тний, перебуваючи на обл╕ку, показу╓ сво╖ знання та вм╕ння, а ви –ближче знайомитесь ╕з реальним претендентом п╕д час виробничого процесу.
Це далеко не вс╕ наш╕ пропозиц╕╖. Дал╕ буде…

Якщо ж ви ма╓те запитання щодо працевлаштування, п╕дбору спец╕ал╕ста або … ваш вар╕ант , звертайтесь до Консультант Роботодавця в будь-якому центр╕ зайнятост╕.
ЛЕГАЛ╤ЗАЦ╤Я ПРАЦ╤: РОБОТОДАВЦ╤В ПЕРЕВ╤РЯТЬ НА ЗАСТОСУВАННЯ НЕЗАДЕКЛАРОВАНО╥ ПРАЦ╤.

Уряд з 1 вересня запланував проведення ╕нспекц╕йних перев╕рок у роботодавц╕в, як╕ мають найвищий ризик застосування незадекларовано╖ прац╕.

Зокрема, з 1 вересня Держпрац╕ почне перев╕ряти роботодавц╕в, у яких обсяг наданих послуг не в╕дпов╕да╓ фактичн╕й чисельност╕ найманих прац╕вник╕в, у яких в╕дбулося зменшення к╕лькост╕ найманих прац╕вник╕в п╕д час карантину та в╕дсутня позитивна динам╕ка працевлаштування п╕сля пом’якшення карантинних заход╕в, а також тих, як╕ приховують трудов╕ в╕дносини, зам╕нюючи ╖х ╕ншими видами цив╕льних або господарських в╕дносин.
Сьогодн╕ гостро постало питання легал╕зац╕╖ трудових в╕дносин. ╢ в╕дпов╕дне р╕шення уряду з проведення перев╕рок роботодавц╕в. Завдання служби зайнятост╕ передус╕м, ╕нформац╕йно-роз’яснювальна робота. Необх╕дно донести людям, що оформлення трудових в╕дносин потр╕бне, перш за все, самим прац╕вникам ╕ ╖х роботодавцям.
Важлив╕сть легального працевлаштування особливо актуальною виявилась п╕д час карантину у зв’язку з поширенням коронав╕русу. ╤ роботодавц╕, ╕ прац╕вники, як╕ обрали незадекларовану працю, ухилялись в╕д оф╕ц╕йного оформлення трудових в╕дносин ╕ сплати податк╕в, опинились сам на сам перед загрозою зубож╕ння. Кр╕м цього, чинне законодавство передбача╓ крим╕нальну, адм╕н╕стративну та ф╕нансову в╕дпов╕дальн╕сть за порушення законодавства про працю в частин╕ оформлення трудових в╕дносин ╕з найманими прац╕вниками.
Натом╕сть кожен, хто п╕дтриму╓ цив╕л╕зован╕ трудов╕ в╕дносини, ма╓ можлив╕сть звернутися до служби зайнятост╕ ╕ отримати допомогу. Роботодавець - у вир╕шенн╕ питання п╕дбору персоналу, компенсац╕╖ ╢СВ та допомоги з часткового безроб╕ття, а прац╕вник – сприяння в пошуку ново╖ роботи ╕ отриманн╕ матер╕ального забезпечення на пер╕од безроб╕ття.

23.09.2020


 
У ЧЕРН╤ГОВ╤, Н╤ЖИН╤ ТА ПРИЛУКАХ МОЖНА ШУКАТИ РОБОТУ ОНЛАЙН ПО КАРТ╤ ВАКАНС╤Й М╤СТА

╤нтерактивною картою ваканс╕й можуть скористатися бажаюч╕ знайти роботу не лише у м╕ст╕ Черн╕гов╕, а й у м╕стах Н╕жин╕ та Прилуках. Адже заявлен╕ у службу зайнятост╕ ваканс╕╖ знаходяться у в╕льному доступ╕ в мереж╕ ╤нтернет.
╤нтерактивн╕ карти ваканс╕й створен╕ рекрутерами служби зайнятост╕ за допомогою онлайн-серв╕су Google "Мо╖ карти". Отож ваканс╕╖ доступн╕ для перегляду вс╕м користувачам мереж╕ ╤нтернет за посиланням:
по м.Черн╕гову - u.to/S1k_FA
по м.Н╕жину - bit.ly/2Ze7fHl 
по м.Прилуки - bit.ly/2XdgYNjОтож, зд╕йснюйте пошук ваканс╕й шляхом перем╕щення курсору вулицями м╕ста або введенням у пошуковому пол╕ ключових сл╕в (назва посади/профес╕╖ тощо). Стараннями рекрутер╕в служби зайнятост╕ карта регулярно поповню╓ться новими актуальними ваканс╕ями, зайшовши на як╕ можна отримати ╕нформац╕ю про назву посади, заявлен╕ вимоги до кандидата, розм╕р об╕цяно╖ зарплатн╕ та контакти рекрутер╕в.

22.09.2020


СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТ╤ ╤НФОРМУ╢
ЯК РОЗРАХОВУ╢ТЬСЯ РОЗМ╤Р ДОПОМОГИ ПОБЕЗРОБ╤ТТЮ?

Розм╕р допомоги по безроб╕ттю розрахову╓ться для кожного кл╕╓нта ╕ндив╕дуально.

В╕н залежить в╕д
- страхового стажу людини;
- п╕дстави зв╕льнення;
- розм╕ру зароб╕тно╖ плати за останн╕ 12 м╕сяц╕в.

Максимальний розм╕р допомоги по безроб╕ттю не може перевищувати 4 прожиткових м╕н╕мум╕в для працездатних ос╕б, нараз╕ в╕н становить 8 788 грн.

Розм╕р м╕н╕мально╖ допомоги по безроб╕ттю в пер╕од карантину становить
1 000 грн.

Б╕льш детально ТУТ is.gd/vRMbCy

21.09.2020


ОСВ╤ТН╤ МОЖЛИВОСТ╤ ДЛЯ ДОРОСЛОГО НАСЕЛЕННЯ В╤Д СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТ╤


11 вересня в Укра╖н╕ стартував Тиждень осв╕ти для дорослих, який з 1999 року щор╕чно проводиться п╕д ег╕дою ЮНЕСКО.

Профес╕йне навчання дорослого населення – процес нелегкий та в╕дпов╕дальний, спрямований на подальше працевлаштування людини вже за новим фахом. ╤ тут треба зважати, насамперед, на профес╕йний досв╕д «дорослого студента», його квал╕ф╕кац╕йн╕ ум╕ння й навички та реальн╕ потреби ринку прац╕. Про осв╕тн╕ можливост╕ для дорослого населення, як╕ ма╓ у сво╓му арсенал╕ служба зайнятост╕, розпов╕да╓ начальник в╕дд╕лу орган╕зац╕╖ профнавчання Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕ Серг╕й Заровний.
За направленням служби зайнятост╕ можна безкоштовно ╕ в стисл╕ терм╕ни здобути затребувану на ринку прац╕ профес╕ю чи п╕двищити квал╕ф╕кац╕ю. Безроб╕тн╕ навчаються виключно на замовлення роботодавц╕в, а отже з гарант╕╓ю працевлаштування.Вчаться безроб╕тн╕ на баз╕ профес╕йно-техн╕чних навчальних заклад╕в област╕, у роботодавц╕в та в центрах профес╕йно-техн╕чно╖ осв╕ти державно╖ служби зайнятост╕. Зокрема,11 центр╕в профес╕йно-техн╕чно╖ осв╕ти, як╕ д╕ють в систем╕ державно╖ служби зайнятост╕, зд╕йснюють профес╕йну п╕дготовку, переп╕дготовку та п╕двищення квал╕ф╕кац╕╖ дорослого населення за 95 л╕цензованими роб╕тничими профес╕ями. Якими саме? Слюсар, електрогазозварник, токар, тракторист, монтажник г╕псокартонних конструкц╕й, кондитер та багато ╕нших популярних сьогодн╕ на ринку прац╕ профес╕й.
Але якщо профес╕йне навчання – послуга виключно для безроб╕тних, то для громадян, як╕ не перебувають на обл╕ку в служб╕ зайнятост╕, ╓ ╕нш╕ пропозиц╕╖. Сьогодн╕ ╕сну╓ ун╕кальна можлив╕сть стати б╕льш конкурентоспроможними на ринку прац╕ громадянам 45+, пройшовши навчання за ваучером за рахунок Фонду загальнообов’язкового державного соц╕ального страхування Укра╖ни на випадок безроб╕ття.
Водночас, як заре╓строван╕ безроб╕тн╕, так ╕ громадяни, як╕ не перебувають на обл╕ку в служб╕ зайнятост╕, можуть п╕дтвердити результати неформального профес╕йного навчання. Ця послуга ц╕кава для ос╕б, як╕ мають великий досв╕д роботи за профес╕╓ю, але не проходили в╕дпов╕дне навчання та не мають документа про профес╕йну осв╕ту; громадян, як╕ бажають в╕дновити втрачен╕ документи або п╕двищити розряд.


Дов╕дково: протягом с╕чня-серпня 2020 року за направленням служби зайнятост╕ проходили профес╕йне навчання 1,6 тис. громадян област╕.

16.09.2020 Св╕тлана Шеремет, обласний центр зайнятост╕


НА ЗАМ╤ТКУ РОБОТОДАВЦЯМ: ПРО П╤ДБ╤Р КАДР╤В… ПОКРОКОВО

З послабленням карантину п╕дпри╓мства в╕дновили свою роботу ╕ для багатьох з них актуальним стало питання нестач╕ прац╕вник╕в. З чого почати? Перш за все обрати один з вар╕ант╕в п╕дбору кадр╕в, а ╖х, як м╕н╕мум, два – самост╕йний пошук та за допомогою посередницьких структур. До останн╕х належить ╕ служба зайнятост╕, про переваги сп╕впрац╕ з якою розпов╕да╓ директор Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕ Лариса Татарченко.
- Якщо ви вир╕шили самост╕йно (чи за допомогою вашо╖ кадрово╖ служби) зайнятися п╕дбором прац╕вник╕в, то вам доведеться зробити принаймн╕ три кроки.
Крок перший – розповсюдження ╕нформац╕╖ про ваканс╕ю серед найширшого кола шукач╕в роботи. Для цього можна розм╕стити ваканс╕ю на власному сайт╕, подати оголошення у засоби масово╖ ╕нформац╕╖, звернутися до сайт╕в пошуку роботи. Щоправда, два останн╕х вар╕анти потребуватимуть певних ф╕нансових витрат.
Проте, можна ╕ не витрачати кошти – для цього варто звернутися до державно╖ служби зайнятост╕, зокрема це можна зробити й через електронний каб╕нет роботодавця. ╤нформац╕я про вашу ваканс╕ю буде розм╕щена на ╕нформац╕йних стендах та на сайт╕ служби, а також оперативно поширена у соц╕альних мережах. Фах╕вц╕ можуть орган╕зувати для вас м╕н╕-ярмарок ваканс╕й, запросивши у визначений час кандидат╕в, як╕ в╕дпов╕дають вашим вимогам. Сп╕лкування може проходити ╕ по скайпу, якщо вам потр╕бн╕ кадри з ╕нших рег╕он╕в.
Шукати претендент╕в на роботу можна й по розм╕щеним ними резюме. Ознайомитися з базою резюме шукач╕в роботи можна, зокрема, на сайт╕ державно╖ служби зайнятост╕.
Крок другий - проведення сп╕вбес╕д з претендентами на роботу. У раз╕ сп╕впрац╕ з╕ службою зайнятост╕, ╖х орган╕зац╕ю в╕зьмуть на себе ╖╖ фах╕вц╕.
Крок трет╕й – належне оформлення трудових в╕дносин, що ╓ гарант╕╓ю соц╕ального захисту для найманих прац╕вник╕в та стаб╕льно╖ роботи п╕дпри╓мств. Саме на цьому наполяга╓ державна служба зайнятост╕.
Якщо ви плану╓те дов╕рити п╕дб╕р персоналу посередницьким структурам, то знову ж таки повинн╕ розум╕ти «ц╕ну питання». За послуги кадрових агенств доведеться платити чимал╕ кошти, тод╕ як служба зайнятост╕ сп╕впрацюватиме з вами безкоштовно. До того ж, ми зд╕йсню╓мо п╕дб╕р персоналу й на засадах рекрутингу, тобто на повному ринку прац╕.


Шановн╕ роботодавц╕! Яким би чином ви не п╕дбирали соб╕ персонал, пам’ятайте, ╕нформац╕я про ваканс╕╖ ма╓ подаватися до служби зайнятост╕. Цього вимага╓ чинне законодавство.

14.09.2020


ЗНАЙТИ СЕБЕ У МИРНОМУ ЖИТТ╤ ДОПОМОГЛА СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТ╤

    Кардинально зм╕нити власне життя 35-р╕чна Валер╕я Медвед╓ва вир╕шила п╕сля повернення з АТО. Родом вона з Полтави. З початком в╕йни на сход╕ кра╖ни, не вагаючись, поповнила лави волонтер╕в – возила автозапчастини у 3-й окремий танковий батальйон «Зв╕роб╕й». А одного разу не змогла в╕дмовитися в╕д пропозиц╕╖ командира залишитися у п╕дрозд╕л╕ зв’язку. Так, на 1 р╕к ╕ 8 м╕сяц╕в стала пл╕ч-о-пл╕ч з в╕йськовими боронити р╕дну землю. Серед них знайшла ╕ свою «другу половинку» - чолов╕ка Андр╕я, з яким п╕сля служби повернулися на Черн╕г╕вщину.

Розпов╕да╓: «Продали квартиру у Полтав╕, натом╕сть придбали у смт Мала Д╕виця Прилуцького району будинок, машину, корову, кобилу... Щоправда, на сьогодн╕ у господарств╕ залишились дв╕ собаки, к╕т та птиця. Я продовжувала шукати себе в мирному житт╕».
Ще на в╕йн╕ Валер╕я мр╕яла про справу, яка дозволить ╖й бачити навколо себе людей усм╕хненими та щасливими. Вт╕лити у життя задумане допомогла служба зайнятост╕. Фах╕вц╕ Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕, куди д╕вчина звернулася за допомогою у працевлаштуванн╕, запропонували безкоштовно здобути профес╕ю перукаря. Пригаду╓: «Саме майстром перукарсько╖ справи мене завжди хот╕ла бачити мама. А я в дитинств╕ боялася ц╕╓╖ профес╕╖, бо одного разу п╕д час стрижки мен╕ ножицями поранили вушко. Проте, як бачите, згодом я до не╖ все ж таки прийшла». За профес╕╓ю безроб╕тн╕й довелося ╖хала до м.Черн╕гова. Каже: «Три з половиною м╕сяц╕ навчання на баз╕ ДПТНЗ «ЧВПУ побутового обслуговування» пройшли «на одн╕м диханн╕», дуже вдячна викладачам – вони справжн╕ профес╕онали». 
А тим часом у селищ╕, де мешкала Валер╕я, «кип╕ла робота» по ремонту прим╕щення колишнього магазину. Там планували облаштувати перукарню, адже ж╕нкам «за красою» доводилося ╖хати до Прилук, а це додатково витрачен╕ час та кошти. Ремонт робили «ус╕м миром», допомагали й спонсори, серед яких Роман Мороз - укра╖нець, який мешка╓ у Н╕меччин╕, та його мати - киянка Юл╕я Андр╕╖вна. Добрий почин п╕дтримали й односельц╕. До роботи долучилися с╕м’я Легушенк╕в, Юр╕й Лозовий, Валер╕й Горбань, подружжя Над╕я та Ярослав Бондар-Вереме╓нко з Луганська та ╕нш╕.
╤ сьогодн╕ жител╕ смт. Мала Д╕виця на Прилуччин╕ можуть пишатися – у них таки ╓ перукарня ╕ назвали ╖╖ на честь нашо╖ геро╖н╕ - «Валер╕я». Сьогодн╕ в н╕й працюють, окр╕м Валер╕╖ Медвед╓во╖, ще 2 ж╕нки, як╕ надають перукарськ╕ послуги та послуги з ман╕кюру, роблять  ж╕нок цього селища красивими та щасливими.

11.09.2020 Св╕тлана Шеремет, обласний центр зайнятост╕


ПОКАЗНИКИ РИНКУ ПРАЦ╤ ПРИЛУЧЧИНИ ЗА 7 М╤СЯЦ╤В 2020 РОКУ

З початку року  333  роботодавц╕ по╕нформували службу зайнятост╕ про потребу у квал╕ф╕кованих прац╕вниках .
У с╕чн╕-липн╕ 2020 року у баз╕ даних служби зайнятост╕ нал╕чувалось 1257 ваканс╕й. Середн╕й розм╕р оплати прац╕ становив  5724,6 грн.
Б╕льше 60% ваканс╕й, наданих в службу зайнятост╕, припада╓ на роб╕тнич╕ профес╕╖. Ст╕йким попитом продовжують користуватися квал╕ф╕кован╕ роб╕тники з ╕нструментом, прац╕вники сфери торг╕вл╕ та послуг, переробно╖ промисливост╕, транспорту.
Завдяки сп╕впрац╕ м╕ж роботодавцями та службою зайнятост╕ 71% ваканс╕й було укомплектовано. Станом на 1 серпня 2020 року актуальними були 128 ваканс╕й, на одну ваканс╕ю претендували 12 безроб╕тних.
У с╕чн╕-липн╕ 2020 року послугами Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕ зайнятост╕ скористалися 3,5 тис. громадян, з яких  2,5 тис. мали статус безроб╕тного.
К╕льк╕сть ос╕б, працевлаштованих за сприянням обласно╖ служби зайнятост╕ становила  873 особи, в тому числ╕ 469 ос╕б заре╓строваних безроб╕тних. Кр╕м того, 125 ос╕б було залучено до громадських та ╕нших роб╕т тимчасового характеру.

20.08.2020


СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТ╤ ╤НФОРМУ╢
РОБОТА В ЛЕГАЛЬНОМУ ПОЛ╤ – НАД╤ЙНО ТА ВИГ╤ДНО…

На це ор╕╓нту╓ сво╖х кл╕╓нт╕в державна служба зайнятост╕ та пропону╓ скористатися найб╕льшою базою легально╖ роботи в межах кра╖ни, яка знаходиться у в╕льному доступ╕ на портал╕ державно╖ служби зайнятост╕ https://chg.dcz.gov.ua/.
Проте, на цьому можливост╕ знайти г╕дну роботу не обмежуються. У служб╕ зайнятост╕ зд╕йсню╓ться пошук ваканс╕й та прац╕вник╕в й на повному ринку прац╕, зокрема на засадах рекрутингу. Для цього щодня рекрутери мон╕торять сайти пошуку, соц╕альн╕ мереж╕, засоби масово╖ ╕нформац╕╖ тощо. ╥х стараннями з метою полегшення пошуку роботи створено ╕нтерактивн╕ карти ваканс╕й. При цьому варто пам’ятати, що легальна робота – це належно оформлен╕ трудов╕ в╕дносини, як╕ являються гарант╕╓ю соц╕ального захисту найманих прац╕вник╕в. Т╕ ж, хто обира╓ ╕нший шлях, багато втрачають.
По-перше, у них не буде запису в трудов╕й книжц╕ за цей пер╕од роботи.
По-друге, оск╕льки роботодавець не сплачу╓ за них внески до пенс╕йного фонду, в подальшому це негативно позначиться на розм╕р╕ пенс╕╖.
По-трет╓, у раз╕ вимушеного безроб╕ття цей пер╕од роботи не буде зараховано до страхового стажу, що сутт╓во вплине на розм╕р допомоги по безроб╕ттю.
Перел╕к можемо продовжити: ╖м не варто розраховувати на в╕дпустку, оплату л╕карняного листка у раз╕ хвороби, будь-як╕ гарант╕╖ для отримання страхових виплат при нещасному випадку на виробництв╕ або профес╕йному захворюванн╕. Та й, зрештою, в╕дсутн╕сть трудового договору може взагал╕ позбавити прац╕вника зароблених у роботодавця кошт╕в.
Не у виграш╕ опиняються ╕ роботодавц╕, як╕ працюють «в т╕н╕». Адже це може сутт╓во зашкодити ╕м╕джу та репутац╕╖ над╕йного партнера. Кр╕м того, за кожного неоформленого прац╕вника законодавством передбачено чимал╕ штрафн╕ санкц╕╖, що може негативно вплинути на ф╕нансову спроможн╕сть б╕знесу.
Врешт╕-решт, т╕ньова зайнят╕сть шкодить сусп╕льству в ц╕лому. Адже держава втрача╓ значну частину податкових надходжень, що п╕дрива╓ систему соц╕альних фонд╕в. А це, в свою чергу, в╕добража╓ться на якост╕ життя й вир╕шенн╕ соц╕альних проблем громадян. Про це варто пам’ятати!

17.08.2020


ЯКЩО ВИ ПРАЦЮ╢ТЕ, ВИ – НЕ БЕЗРОБ╤ТНИЙ!


Працювати ╕ одночасно перебувати на обл╕ку в служб╕ зайнятост╕ – заборонено законодавством. На те в╕н ╕ статус безроб╕тного. Але ╕нколи люди ╕гнорують цю заборону. Чим загрожу╓ зловживання статусом безроб╕тного, як служба зайнятост╕ виявля╓ порушник╕в? Про це розпов╕да╓ директор Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕ Лариса Татарченко.

- Ларисо Олександр╕вно, розкаж╕ть, будь ласка, що таке зловживання статусом безроб╕тного? Як це трапля╓ться ╕ чи попереджаються безроб╕тн╕ про насл╕дки?

- В╕дпов╕дно до Закону Укра╖ни "Про зайнят╕сть населення" статус безроб╕тного може набути особа працездатного в╕ку до призначення пенс╕╖ (зокрема на п╕льгових умовах або за вислугу рок╕в), яка через в╕дсутн╕сть роботи не ма╓ зароб╕тку або ╕нших передбачених законодавством доход╕в, готова та здатна приступити до роботи.
Статус безроб╕тного нада╓ться громадянам за ╖х особистою заявою. Там людина зазнача╓, що не ма╓ зароб╕тку або ╕нших передбачених законодавством доход╕в, у тому числ╕ не забезпечу╓ себе роботою самост╕йно.
У день ре╓страц╕╖ в служб╕ зайнятост╕ громадянина як безроб╕тного особистий консультант ознайомлю╓ його з правами та обов’язками заре╓строваного безроб╕тного. При цьому наголошу╓ться на в╕дпов╕дальност╕ за подання до служби зайнятост╕ недостов╕рних даних та документ╕в.
Сл╕д зауважити, що факт незаконного отримання допомоги по безроб╕ттю ╕ зловживання оф╕ц╕йним статусом безроб╕тного може бути виявлений як при ре╓страц╕╖, так ╕ протягом усього пер╕оду безроб╕ття.
Ц╕ питання також пост╕йно обговорюються на ╕нформац╕йно-роз’яснювальних сем╕нарах та при ╕ндив╕дуальних зустр╕чах з кл╕╓нтами.
Безроб╕тний повинен пов╕домити свого кар’╓рного радника про працевлаштування: укладання трудового договору чи цив╕льно-правового, п╕дписання контракту, започаткування власно╖ справи, отримання соц╕альних виплат. У раз╕ ви╖зду безроб╕тного за меж╕ Укра╖ни з метою працевлаштування чи зд╕йснення ╕ншо╖ д╕яльност╕, спрямовано╖ на отримання прибутку, така особа також зобов’язана пов╕домити про це державну службу зайнятост╕.
В╕дпов╕дальн╕сть за достов╕рн╕сть поданих до центру зайнятост╕ даних ╕ документ╕в поклада╓ться на безроб╕тного.


- Як можна д╕знатися, що людина працю╓, перебуваючи на обл╕ку?

- Передус╕м ми користу╓мося даними про особу з Державного ре╓стру загальнообов’язкового державного соц╕ального страхування та ╢диним державним ре╓стром страхувальник╕в, зв╕ря╓ться терм╕н перебування в трудових в╕дносинах чи виконання роб╕т за цив╕льно-правовими договорами в того чи ╕ншого роботодавця (як на п╕дпри╓мств╕, так ╕ в приватного п╕дпри╓мця), причина зв╕льнення особи з останнього м╕сця роботи, отриман╕ особою доходи (п╕д час роботи та п╕д час перебування на обл╕ку в служб╕ зайнятост╕), сплата страхових внеск╕в та ╕нше.
╤нформац╕я про так╕ факти, зокрема, може над╕йти в╕д орган╕в Держпрац╕, як╕ проводять контрольн╕ заходи щодо легал╕зац╕╖ трудових в╕дносин.
За даними вериф╕кац╕╖ з М╕н╕стерства ф╕нанс╕в Укра╖ни отриму╓мо ╕нформац╕ю про соц╕альн╕ виплати, зокрема, на догляд за дитиною – ╕нвал╕дом, особою похилого в╕ку, яка за медвисновком потребу╓ стороннього догляду, пенс╕╖ та ╕нше.
У раз╕ виявлення розб╕жностей почина╓ться процедура розсл╕дування страхових випадк╕в та об╜рунтованост╕ виплат матер╕ального забезпечення безроб╕тним. Кожний випадок розгляда╓ться на зас╕данн╕ в╕дпов╕дно╖ ком╕с╕╖, яка прийма╓ р╕шення щодо необх╕дност╕ зд╕йснення перев╕рок безпосередньо в роботодавц╕в.
У будь-якому випадку ╕нформац╕я щодо отриманого доходу п╕д час перебування на обл╕ку рано чи п╕зно обов’язково над╕йде до служби зайнятост╕ ╕ неправом╕рно отримана допомога по безроб╕ттю та варт╕сть соц╕альних послуг буде стягнута в╕дпов╕дно до норм чинного законодавства.


- Як покарають такого «безроб╕тного»?

- У раз╕ встановлення службою зайнятост╕ належност╕ безроб╕тного до категор╕╖ зайнятих, так╕й особ╕ припиня╓ться ре╓страц╕я безроб╕тного зг╕дно з Законом Укра╖ни "Про зайнят╕сть населення", а сума незаконно виплачено╖ допомоги по безроб╕ттю та варт╕сть наданих соц╕альних послуг (профес╕йне навчання та участь у громадських роботах) п╕дляга╓ поверненню до Фонду загальнообов’язкового державного соц╕ального страхування Укра╖ни на випадок безроб╕ття з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати ╖й забезпечення.
Якщо в╕домост╕ про доходи особи, на п╕дстав╕ яких призначено матер╕альне забезпечення, ╓ недостов╕рними з вини роботодавця, то центр зайнятост╕ проводить перерахунок допомоги з дня ╖╖ призначення, а суми незаконно виплачених кошт╕в повертаються роботодавцем.


- А якщо людина в╕дмовля╓ться добров╕льно повертати кошти?

- У раз╕ в╕дмови особи повернути кошти добров╕льно, стягнення ╖х в╕дбува╓ться в судовому порядку в╕дпов╕дно до законодавства. Але тод╕ борг може значно зрости. Це пов’язано з╕ сплатою безроб╕тним судового збору, а це 1,5% ц╕ни позову, але не менше одного розм╕ру прожиткового м╕н╕муму для працездатних ос╕б, встановленого на 1 с╕чня календарного року. На 01.01. 2020 – це 2102 грн.
У випадку стягнення заборгованост╕ органами державно╖ виконавчо╖ служби п╕сля винесення р╕шення суду, додатково стягу╓ться виконавчий зб╕р у розм╕р╕ 10% в╕д суми стягнення та авансовий внесок у розм╕р╕ 2% в╕д суми боргу.
На жаль, не вс╕ ще усв╕домлюють всю ступ╕нь в╕дпов╕дальност╕ за обман державно╖ служби зайнятост╕. Варто також зазначити, що так╕ особи можуть бути притягнут╕ також до крим╕нально╖ в╕дпов╕дальност╕. Так╕ обманн╕ д╕╖ громадян квал╕ф╕куються за статтею 190 «Шахрайство» Крим╕нального кодексу Укра╖ни ╕ стають п╕дставою для призначення сплати значного штрафу, громадських роб╕т або реального обмеження вол╕.


- Чи зможе така людина знову заре╓струватися в служб╕ зайнятост╕?

- Так, але наступна ре╓страц╕я можлива не ран╕ше, н╕ж через 90 календарних дн╕в в╕д дня припинення ре╓страц╕╖. Однак за умови, що незаконно отриман╕ кошти на той час будуть в╕дшкодован╕ в повному обсяз╕.


- Отже, працювати ╕ при цьому отримувати допомогу по безроб╕ттю не можна. Чи все ж таки ╓ виключення, тобто ╓ робота, яку може виконувати безроб╕тний?

- ╢. Це, насамперед, громадськ╕ роботи, на як╕ безроб╕тних направля╓ служба зайнятост╕. З особами, як╕ беруть участь у них, укладаються строков╕ трудов╕ договори. Тривал╕сть цих роб╕т сумарно протягом року не може перевищувати 180 календарних дн╕в.
А ще – участь у виборах. Зг╕дно з Виборчим кодексом Укра╖ни виконання роб╕т, пов’язаних з п╕дготовкою ╕ проведенням м╕сцевих вибор╕в, вибор╕в депутат╕в та Президента Укра╖ни, не ╓ п╕дставою для припинення ре╓страц╕╖ безроб╕тних або припинення виплати ╖м допомоги по безроб╕ттю.


- Ск╕льки цього року безроб╕тних на Черн╕г╕вщин╕ незаконно отримували допомогу по безроб╕ттю?

- Випадки, коли людина ре╓стру╓ться в служб╕ зайнятост╕ як безроб╕тна, та паралельно отриму╓ дох╕д не поодинок╕. Протягом ╤ п╕вр╕ччя 2020 року в област╕ виявлено 42 особи, як╕ неправом╕рно отримали кошти Фонду загальнообов’язкового державного соц╕ального страхування Укра╖ни на випадок безроб╕ття у сум╕ 164,9 тис. грн. Добров╕льно в╕дшкодовано 109,3 тис. грн. До суду подано 1 позов на суму 27,7 тис. грн.


- Що ви порадите безроб╕тним, щоб випадково вони не опинилися в так╕й ситуац╕╖?

- Головне завдання державно╖ служби зайнятост╕ – допомогти безроб╕тному знайти легальну роботу, роботодавцям – квал╕ф╕кованих прац╕вник╕в, а не виплачувати ф╕нансову допомогу. То ж радимо шукачам роботи: якщо зверта╓теся до служби зайнятост╕ – досконало розбер╕ться з╕ сво╖ми доходами та в╕домостями, як╕ подаються для призначення матер╕ального забезпечення та отримання соц╕альних послуг, задля уникнення негативних насл╕дк╕в.
Нам ус╕м випало щастя жити у час ╤нтернету та розвитку комп’ютерних технолог╕й, тому сл╕д усв╕домити, що за таких умов приховати будь-як╕ в╕домост╕ в╕д державних орган╕в неможливо.

05.08.2020


СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТ╤ В╤ДНОВЛЮ╢ ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ

З 27 липня в╕дновлю╓ться особистий прийом кл╕╓нт╕в безпосередньо у прим╕щенн╕ Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕.

Тим, хто буде особисто в╕дв╕дувати ф╕л╕ю, необх╕дно знати:

• в╕дв╕дувач╕ допускатимуться до оф╕сного прим╕щення т╕льки в респ╕ратор╕ або захисн╕й масц╕;
• прийом зд╕йснюватиметься виключно за попередн╕м записом з дотриманням часового ╕нтервалу, який дозволя╓ виключити контакт м╕ж в╕дв╕дувачами;
• оч╕кування в╕дбуватиметься ззовн╕ прим╕щення з дотриманням принцип╕в соц╕ального дистанц╕ювання (1,5 м);
• при вход╕ до прим╕щення необх╕дно зробити дез╕нфекц╕ю рук (у спец╕ально орган╕зованому для цього м╕сц╕).

Також нагаду╓мо, що безроб╕тн╕, як╕ були заре╓строван╕ п╕д час карантину дистанц╕йно, повинн╕ при особистому в╕дв╕дуванн╕ надати ориг╕нали сво╖х документ╕в.


21.07.2020


НА ПРИЛУЧЧИН╤ МАЙЖЕ 750 РОБОТОДАВЦ╤В, В ТОМУ ЧИСЛ╤ ПОНАД 650 ФОП╤В, ЗВЕРНУЛИСЯ ДО СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТ╤ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ДОПОМОГИ ПО ЧАСТКОВОМУ БЕЗРОБ╤ТТЮ.

Два м╕сяц╕ д╕╓ програма щодо отримання роботодавцями ф╕нансово╖ допомоги по частковому безроб╕ттю на пер╕од карантину. ╤ щодня фах╕вц╕ Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕ приймають десятки пакет╕в документ╕в, як╕ подають роботодавц╕, ф╕зичн╕ особи – п╕дпри╓мц╕, що вимушен╕ були зупинити чи скоротити свою д╕яльн╕сть на пер╕од карантину.
Опрацювати пакет документ╕в, це не просто ╖х прийняти. Це – перев╕рка правильност╕ оформлення кожного документу, це – телефонн╕ дзв╕нки фах╕вц╕в в╕дд╕лу вза╓мод╕╖ з роботодавцями до кожного роботодавця, це – рекомендац╕╖ щодо заповнення необх╕дного пакету документ╕в, тощо.
На 15 липня до Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕ для отримання ф╕нансово╖ допомоги по частковому безроб╕ттю на пер╕од карантину звернулися майже 750 об’╓кт╕в малого та середнього п╕дпри╓мництва, в тому числ╕ понад 650 ф╕зичних ос╕б – п╕дпри╓мц╕в для отримання тако╖ допомоги. Це роботодавц╕, як╕ надають послуги пасажирських перевезень та моб╕льного харчування, перукарськ╕ послуги, займаються оптовою та роздр╕бною торг╕влею одягом, товарами для дому та ╕н.
Нараз╕ вже прийнято понад 730 р╕шень для зд╕йснення виплат 1233 прац╕вникам (з них 640 – ф╕зичн╕ особи-п╕дпри╓мц╕).

Заклика╓мо роботодавц╕в звертатися за ф╕нансовою п╕дтримкою до служби зайнятост╕, щоб зберегти робоч╕ м╕сця!


17.07.2020


ОБИРАЙ МОЖЛИВОСТ╤ – ПРАЦЮЙ ЛЕГАЛЬНО!Потурбуйся про майбутн╓ сьогодн╕ –
працюй легально!

╤нформац╕я для роздум╕в тим, хто звик «жити одним днем»…


Йдеться про громадян, як╕, не задумуючись про сво╓ майбутн╓, погоджуються працювати без оформлення трудового договору, тобто неоф╕ц╕йно. Вони позбавляють себе належного соц╕ального захисту.
В умовах карантину це в╕дчули на соб╕ т╕ з них, кому довелося звернутися за допомогою до служби зайнятост╕. Фах╕вц╕ пояснюють: пер╕од роботи без оформлення трудових в╕дносин з роботодавцем ╖м не буде зараховано до страхового стажу, що сутт╓во вплине на розм╕р допомоги по безроб╕ттю, адже в╕н залежить саме в╕д страхового стажу та розм╕ру зароб╕тно╖ плати за останн╕м м╕сцем роботи.
Безроб╕тним, страховий стаж яких протягом року, що передував ре╓страц╕╖ особи як безроб╕тно╖, становить менше 6 м╕сяц╕в, допомога по безроб╕ттю признача╓ться в м╕н╕мальному розм╕р╕ – на пер╕од карантину ╕ протягом 30 дн╕в п╕сля його зак╕нчення – 1 тис. грн, надал╕ – 650 грн.
Молод╕ люди до 35 рок╕в, як╕ не мають страхового стажу, оск╕льки, можливо, працювали «в т╕н╕», можуть розраховувати на м╕н╕мальну допомогу по безроб╕ттю протягом 180 календарних дн╕в. Громадянам же, старше 35 рок╕в, без страхового стажу, зг╕дно з чинним законодавством, взагал╕ не може бути надано статусу безроб╕тного, а отже, й в╕дпов╕дних виплат.
Натом╕сть громадянам, як╕ оф╕ц╕йно працювали та сплачували страхов╕ внески б╕льше 6 м╕сяц╕в протягом року, що передував м╕сяцю ре╓страц╕╖ в служб╕ зайнятост╕, допомога по безроб╕ттю признача╓ться у розм╕р╕ в╕д 1800 грн. до 8408 грн.16.07.2020


╤НФОРМАЦ╤Я ПРО РИНОК ПРАЦ╤ ТА НАДАННЯ ПОСЛУГ ПРИЛУЦЬКОЮ М╤СЬКРАЙОННОЮ Ф╤Л╤╢Ю ЧЕРН╤Г╤ВСЬКОГО ОЦЗ ЗА С╤ЧЕНЬ - ЧЕРВЕНЬ 2020 РОКУ

Карантин вн╕с низку коректив у звичне життя укра╖нц╕в. Б╕знес, не маючи можливост╕ функц╕онувати, зазнав сутт╓вих збитк╕в. Чимало п╕дпри╓мц╕в «заморозили» свою роботу ╕ перейшли в режим оч╕кування, в той час, коли ╕нш╕ з в╕дчаю змушен╕ були й взагал╕ припинити д╕яльн╕сть, зв╕льняючи прац╕вник╕в. За цей час к╕льк╕сть безроб╕тних, як╕ звернулися до служби зайнятост╕ зросла у дв╕ч╕, а ваканс╕й стало сутт╓во менше.

Протягом с╕чня-червня на обл╕ку у Прилуцьк╕й м╕ськрайонн╕й ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕ перебували 2385 безроб╕тних, проти 1687 безроб╕тних у с╕чн╕ –червн╕ 2019 року. Серед загально╖ чисельност╕ безроб╕тних – 56,4% складали ж╕нки (1344),  28,8 % (686) - молодь до 35 рок╕в, 40,0% (958) – мешканц╕ Прилуцького району.
Найб╕льша частка безроб╕тних спостер╕галася серед людей з вищою осв╕тою – 51,9%, загальну середню осв╕ту мали 26,5% безроб╕тних, профес╕йно-техн╕чну осв╕ту - 21,6 %.

Станом на 01.07.2020 року на обл╕ку у ф╕л╕╖ перебувають 1610 безроб╕тних, що на 814 безроб╕тних б╕льше, н╕ж станом на 01.07.2019 року.

З початку року працевлаштован╕ 395 безроб╕тних, з них: 19 ос╕б працевлаштован╕ з наданням компенсац╕╖ ╓диного внеску роботодавцю, 3 особи працевлаштован╕ шляхом отримання одноразово╖ виплати допомоги по безроб╕ттю для орган╕зац╕╖ п╕дпри╓мницько╖ д╕яльност╕. Середня тривал╕сть пошуку роботи становила 100 дн╕в, р╕вень працевлаштування становив 16,6%.

Протягом с╕чня-червня поточного року 31 безроб╕тний пройшов навчання та п╕двищення квал╕ф╕кац╕╖ шляхом стажування на замовлення роботодавц╕в, 108 безроб╕тних взяли участь у громадських та ╕нших роботах тимчасового характеру. 

Карантин сутт╓во вплинув на активн╕сть б╕знесу, про що св╕дчить зменшення к╕лькост╕ пропозиц╕й роботи.

Протягом ╤ п╕вр╕ччя 2020 року 315 роботодавц╕в по╕нформували службу зайнятост╕ про наявн╕сть 1124 ваканс╕й, що на 43% менше, н╕ж за цей пер╕од тор╕к.

Станом на 1 липня 2020 року в баз╕ даних служби зайнятост╕ нал╕чувалося 115 пропозиц╕й роботи проти 243 на 1 липня минулого року. Нин╕ найб╕льший попит роботодавц╕в спостер╕га╓ться на квал╕ф╕кованих роб╕тник╕в з ╕нструментом(слюсар╕-ремонтники, електромонтери з ремонту та обслуговування електроустаткування,швачки), прац╕вник╕в з обслуговування, експлуатац╕╖ та контролювання за роботою технолог╕чного устаткування (вод╕╖ трактористи), прац╕вник╕в сфери торг╕вл╕ та послуг (продавц╕, оф╕ц╕анти), представник╕в найпрост╕ших профес╕й (п╕дсобн╕ роб╕тники).

13.07.2020


СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТ╤ ╤НФОРМУ╢!


Ви ФОП ╕ подали документи для оформлення допомоги по частковому безроб╕ттю до центру зайнятост╕. Коли чекати р╕шення?

В╕дпов╕да╓мо

Упродовж трьох наступних робочих дн╕в центр зайнятост╕ перев╕ря╓ пакет документ╕в, наданий ФОПом. У раз╕ виявлення помилок чи неточностей ФОП ма╓ право протягом 5-ти робочих дн╕в надати новий або виправлений пакет документ╕в.

Дал╕, у раз╕ в╕дсутност╕ помилок, центр зайнятост╕ надсила╓ вам лист, у якому пов╕домля╓ про призначення допомоги або ж аргументу╓ в╕дмову.

Нагаду╓мо, допомога по безроб╕ттю не оподаткову╓ться податком на доходи ф╕зичних ос╕б ╕ в╕йськовим збором.

09.07.2020


НАШ ОР╤╢НТИР – ЛЕГАЛЬНА РОБОТА В УКРА╥Н╤


У служб╕ зайнятост╕ називають 5 крок╕в по легал╕зац╕╖ прац╕

Сьогодн╕ т╕ньова зайнят╕сть – це проблема загальнодержавного масштабу, до вир╕шення яко╖ долучилася ╕ служба зайнятост╕. ╥╖ фах╕вц╕ називають 5 крок╕в по легал╕зац╕╖ прац╕, а саме:
1. Сприяння легальному працевлаштуванню. У служб╕ зайнятост╕ – найб╕льша база легально╖ роботи в межах кра╖ни. Кр╕м того, пошук роботи та прац╕вник╕в зд╕йсню╓ться й на повному ринку прац╕ на засадах рекрутингу.
2. Матер╕альне заохочення роботодавц╕в до створення нових робочих м╕сць та укладення трудових договор╕в. На компенсац╕ю витрат у розм╕р╕ ╓диного внеску на загальнообов’язкове державне соц╕альне страхування можуть розраховувати роботодавц╕ за умови працевлаштування на нов╕ робоч╕ м╕сця громадян, як╕ недостатньо конкурентоспроможн╕ на ринку прац╕, та суб’╓кти малого п╕дпри╓мництва, котр╕ працевлаштовують заре╓строваних безроб╕тних на нов╕ робоч╕ м╕сця в пр╕оритетних видах економ╕чно╖ д╕яльност╕.
3. Проведення сп╕льно з державними ╕нспекторами прац╕ роз’яснювально╖ роботи, метою яко╖ ╓ довести, що робота в легальному пол╕ – це зручно та виг╕дно. Належно оформлен╕ трудов╕ в╕дносини ╓ гарант╕╓ю соц╕ального захисту для найманих прац╕вник╕в та стаб╕льно╖ роботи п╕дпри╓мств.
4. Вжиття заход╕в щодо ос╕б, як╕ зловживають статусом безроб╕тного. У раз╕ встановлення факту виконання заре╓строваними безроб╕тними оплачувано╖ роботи (надання послуг), ╖м припиня╓ться ре╓страц╕я у служб╕ зайнятост╕. Кр╕м того, незаконно отриман╕ в╕д держави кошти доведеться повернути, ╕накше стягнення зд╕йснюватиметься у судовому порядку.
5. Електрон╕зац╕я серв╕с╕в ма╓ зробити послуги державно╖ служби зайнятост╕ ще б╕льш доступними та врешт╕-решт зм╕нити ставлення прац╕вник╕в ╕ роботодавц╕в до явища незадекларовано╖ прац╕.

26.06.2020


ДЕРЖАВНА СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТ╤
НАЙБ╤ЛЬША БАЗА МОЖЛИВОСТЕЙ
ДО ВАШИХ ПОСЛУГ

СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТ╤ ГАРАНТУ╢ легальне працевлаштування та ПРОПОНУ╢ скористатися найб╕льшою базою легально╖ роботи в Укра╖н╕ chg.dcz.gov.ua/


У СЛУЖБ╤ ЗАЙНЯТОСТ╤ БЕЗКОШТОВНО ВАМ ДОПОМОЖУТЬ:

- пройти профд╕агностику з метою вибору або зм╕ни профес╕╖ назатребувану на ринку прац╕;
- здобути профес╕ю або п╕двищити квал╕ф╕кац╕ю п╕д гарантованепрацевлаштування, зокрема у центрах профес╕йно-техн╕чно╖ осв╕тидержавно╖ служби зайнятост╕;
- започаткувати власну справу, скориставшись виплатою допомоги побезроб╕ттю одноразово.

НАШ ОР╤╢НТИР - ЛЕГАЛЬНА РОБОТА В УКРА╥Н╤!

Це - державний захист в╕д незаконного зв╕льнення;
Це - безпечн╕ умови прац╕;
Це - сво╓часно виплачена зароб╕тна плата;
Це - соц╕альний пакет: в╕дпустка, оплата л╕карняного, страхов╕ виплатипри нещасному випадку на виробництв╕ або профес╕йномузахворюванн╕;
Це - належна матер╕альна п╕дтримка у пер╕од вимушеного безроб╕ття;
Це - достойна пенс╕я.


ОБИРАЙ МОЖЛИВОСТ╤ - ПРАЦЮЙ ЛЕГАЛЬНО!

24.06.2020


ДОПОМОГА ФОПАМ
ФОПИ, ЯК╤ НЕ МАЮТЬ НАЙМАНИХ ПРАЦ╤ВНИК╤В, МОЖУТЬ СКОРИСТАТИСЯ Ф╤НАНСОВОЮ П╤ДТРИМКОЮ НА ЧАС КАРАНТИНУ

В╕дтепер допомога по частковому безроб╕ттю на пер╕од карантину може виплачуватися  ф╕зичним особам-п╕дпри╓мцям, як╕ не мають найманих прац╕вник╕в, але ╓ застрахованими особами, тобто сплачували ╓диний соц╕альний внесок. 

Так╕ зм╕ни стали можливими завдяки урядовим ╕н╕ц╕ативам, а саме - ухваленню Постанови КМУ в╕д 03.06.2020 р. № 453 «Про внесення зм╕н до Порядку надання та повернення кошт╕в, спрямованих на ф╕нансування допомоги по частковому безроб╕ттю на пер╕од карантину, встановленого Каб╕нетом М╕н╕стр╕в Укра╕̈ни з метою запоб╕гання поширенню на територ╕╕̈ Укра╕̈ни гостро╕̈ респ╕раторно╕̈ хвороби COVID-19, спричинено╕̈ коронав╕русом SARS-CoV-2» (посилання www.kmu.gov.ua/npas/pro-vnesennya-zmin-do-poryadku-na-a453?fbclid=IwAR24xsBeBSelJPY6VMev7Q_NUfkX2VawAvZJJKRGKeie-PjKFnGaCCAYiak).
Днями, а саме: 6 червня в╕дпов╕дн╕ законодавч╕ зм╕ни набрали чинност╕.


Як отримати допомогу ФОПам?

Звернутися до центру зайнятост╕/ф╕л╕╖ за м╕сцем сплати ╢В та подати необх╕дний пакет документ╕в.


Упродовж якого часу можна оформити допомогу?

Протягом 90 дн╕в з моменту призупинення чи скорочення д╕яльност╕.


Якою ╓ сума допомоги по частковому безроб╕ттю для ФОП╕в? 

Допомога встановлю╓ться за кожну годину скорочення д╕яльност╕ та ╕з розрахунку двох третин в╕д бази нарахування ╢В, але не б╕льше м╕н╕мально╖ зароб╕тно╖ плати (4723 грн) на м╕сяць.


На який пер╕од можна отримати допомогу по частковому безроб╕ттю?

Допомога нада╓ться на пер╕од  призупинення/скорочення д╕яльност╕ та впродовж 30 календарних дн╕в п╕сля завершення карантину.


Чи оподаткову╓ться допомога по частковому безроб╕ттю?

З допомоги не сплачу╓ться податок на доходи ф╕зичних ос╕б та в╕йськовий зб╕р. 

За б╕льш детальними консультац╕ями щодо оформлення допомоги по частковому безроб╕ттю звертайтеся до Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕ за телефонами: (04637) 32914, 31131, 33026, 34241

10.06.2020 Прилуцька м╕ськрайонна ф╕л╕я Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕


БАЖАЮЧИХ ОТРИМАТИ ДОПОМОГУ ПО ЧАСТКОВОМУ БЕЗРОБ╤ТТЮ СТА╢ ВСЕ Б╤ЛЬШЕ

Станом на 01 червня 2020 року з метою отримання допомоги по частковому безроб╕ттю  40 роботодавц╕в м.Прилук та Прилуцького району подали в╕дпов╕дн╕ документи до служби зайнятост╕.
Б╕льш╕сть з них це - ФОПи, як╕ займаються оптовою та роздр╕бною торг╕влею р╕зними видами непродовольчих товар╕в, ресторанним та готельним б╕знесом, пасажирськими перевезеннями, буд╕вництвом, виробництвом взуття тощо.
Черн╕г╕вською обласною службою зайнятост╕ прийнято  39 позитивних р╕шень щодо надання допомоги по частковому безроб╕ттю, що дозволить забезпечити виплати для майже  420 прац╕вник╕в, котр╕ через оголошення карантину та припинення або ж скорочення д╕яльност╕ суб’╓кт╕в малого та середнього б╕знесу втратили частину зароб╕тно╖ плати.
Найб╕льша к╕льк╕сть прац╕вник╕в, як╕ будуть отримувати допомогу по частковому безроб╕ттю, працюють на таких п╕дпри╓мствах: ПП «ТРАНСВ╤Т», яке отрима╓ допомогу для 67 сво╖х прац╕вник╕в; КП КШХ "ШК╤ЛЬНИЙ" – для 63 прац╕вник╕в, ТОВ «УДАЙ» - для 31 особи, ТОВ «ВЕЛЕС-ПРОМ» – для понад 23 ос╕б, ФОП Бур’ян О.П. - для 29 ос╕б .

04.06.2020Увага‼ Нове в отриманн╕ допомоги по частковому безроб╕ттю

Набрали чинност╕ зм╕ни до законодавства, як╕ регулюють питання надання допомоги по частковому безроб╕ттю. Вони дають можлив╕сть отримати ф╕нансову п╕дтримку в╕д держави практично вс╕м п╕дпри╓мцям, як╕ зупинили або ж скоротили д╕яльн╕сть через карантин.

Отож, що зм╕нилося?

✅ Пролонгований терм╕н подач╕ документ╕в до центру зайнятост╕ для отримання допомоги по частковому безроб╕ттю з 30 до 90 календарних дн╕в з моменту зупинення чи скорочення д╕яльност╕.

✅ Ф╕зичн╕ особи-п╕дпри╓мц╕, як╕ не маютьнайманих прац╕вник╕в, також можуть отримати допомогу по частковому безроб╕ттю.

✅ До того ж, ця виплата не оподаткову╓ться‼
Детальн╕ше ╕з текстом Закону Укра╖ни №591-╤Х в╕д 13.05.2020 можна ознайомитися за цим посиланням
zakon.rada.gov.ua/laws/show/591-2001.06.2020


КОНСУЛЬТУ╢ СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТ╤


Куди звертатися роботодавцям, аби отримати допомогу по частковому безроб╕ттю на пер╕од карантину?

Роботодавець протягом 30 календарних дн╕в з дня зупинення/скорочення д╕яльност╕ ма╓ звернутися до центру зайнятост╕/ф╕л╕╖ за м╕сцем ре╓страц╕╖ його як платника ╢СВ та подати в╕дпов╕дний пакет документ╕в.

До пакету документ╕в входять:
- заява у дов╕льн╕й форм╕, в як╕й, зокрема, зазнача╓ться ╕нформац╕я про належн╕сть роботодавця до суб’╓кт╕в малого або середнього п╕дпри╓мництва в╕дпов╕дно до Господарського кодексу Укра╖ни та до яко╖ додаються засв╕дчен╕ роботодавцем коп╕╖ п╕дтвердних документ╕в щодо середньо╖ к╕лькост╕ прац╕вник╕в та доходу роботодавця за календарний р╕к, що переду╓ року подання до центру центру зайнятост╕ документ╕в, передбачених цим пунктом;
- засв╕дчена роботодавцем коп╕я наказу ╕з зазначенням дати початку зупинення (скорочення) д╕яльност╕;
- в╕домост╕ про прац╕вник╕в (пр╕звище, ╕м'я, по батьков╕, ре╓страц╕йний номер обл╕ково╖ картки платника податк╕в або сер╕я та номер паспорта (для ф╕зичних ос╕б, як╕ через сво╖ рел╕г╕йн╕ переконання в╕дмовляються в╕д прийняття ре╓страц╕йного номера обл╕ково╖ картки платника податк╕в та пов╕домили про це в╕дпов╕дному державному органу ╕ мають в╕дм╕тку в паспорт╕), в яких виникло право на допомогу по частковому безроб╕ттю;
- дов╕дка про сплату ╓диного внеску на загальнообов'язкове державне соц╕альне страхування за останн╕ 6 м╕сяц╕в, що передують дат╕ зупинення (скорочення) д╕яльност╕, видана ДПС.

Ознайомитися з Порядком надання та повернення кошт╕в, спрямованих на ф╕нансування допомоги по частковому безроб╕ттю на пер╕од карантину та покроковою ╕нструкц╕╓ю щодо отримання допомоги по частковому безроб╕ттю можна на нашому сайт╕ за посиланням: https://chg.dcz.gov.ua/…/dopomoga-po-chastkovomu-bezrobitty…

28.05.2020


Л╤Д╤Я ПАДАЛКА: РОБОТОДАВЦ╤ МОЖУТЬ ОТРИМАТИ ДОПОМОГУ ПО ЧАСТКОВОМУ БЕЗРОБ╤ТТЮ НА ПЕР╤ОД КАРАНТИНУ

Запоб╕гти банкрутству суб’╓кт╕в малого та середнього б╕знесу та зберегти робоч╕ м╕сця ма╓ на мет╕ держава, впровадивши механ╕зм ф╕нансово╖ п╕дтримки роботодавц╕в, як╕ скоротили чи припинили д╕яльн╕сть в умовах карантину. Так, сьогодн╕ вони можуть отримати допомогу по частковому безроб╕ттю, порядок надання яко╖ набув чинност╕ 28 кв╕тня поточного року. Про це наша розмова з директоркою обласного центру зайнятост╕ Л╕д╕╓ю Падалкою.


- Л╕д╕╓ Васил╕вно, перш за все, - хто ма╓ право на отримання допомоги по частковому безроб╕ттю?

- Допомогу по частковому безроб╕ттю можуть отримати роботодавц╕ з числа суб’╓кт╕в малого та середнього б╕знесу, як╕ зупинили або ж скоротили д╕яльн╕сть через карантин; протягом 6 м╕сяц╕в, як╕ передують дат╕ зупинення чи скорочення д╕яльност╕, сплачували ╓диний внесок на загальнообов’язкове державне соц╕альне страхування за найманих прац╕вник╕в ╕ не припинили трудових в╕дносин з ними на момент звернення до служби зайнятост╕.


- ╤ ц╕ кошти п╕дуть на виплати прац╕вникам, в╕дправленим у вимушен╕ в╕дпустки?

- Допомогу виплатять застрахованим особам, з якими роботодавцем оформлено трудов╕ в╕дносини, у раз╕ втрати ними частини зароб╕тно╖ плати внасл╕док вимушеного скорочення передбачено╖ законодавством тривалост╕ робочого часу в зв'язку ╕з зупиненням (скороченням) д╕яльност╕ на пер╕од карантину. Не мають право на допомогу по частковому безроб╕ттю прац╕вники, як╕ отримують пенс╕ю або працюють у роботодавця за сум╕сництвом.


- У якому розм╕р╕ виплачуватиметься допомога по частковому безроб╕ттю?

- Допомога нада╓ться за кожну годину втраченого робочого часу з розрахунку 2/3 тарифно╖ ставки (окладу) та не може перевищувати розм╕ру м╕н╕мально╖ зароб╕тно╖ плати, встановлено╖ законом (4 723 грн).


- Протягом якого пер╕оду можна розраховувати на виплати?

- Виплата прац╕вникам допомоги по частковому безроб╕ттю на пер╕од карантину зд╕йсню╓ться роботодавцем з першого дня скорочення тривалост╕ ╖х робочого часу в межах строку зупинення (скорочення) д╕яльност╕, але не б╕льше 30 календарних дн╕в п╕сля завершення карантину.


- Хот╕лося б б╕льш детально про те, коли ╕ куди роботодавець ма╓ звернутися за допомогою по частковому безроб╕ттю?

- Аби отримати допомогу роботодавець упродовж 30 дн╕в з дня зупинки/скорочення д╕яльност╕ ма╓ звернутися до центру зайнятост╕/ф╕л╕╖ за м╕сцем ре╓страц╕╖ його як платника ╢СВ та подати в╕дпов╕дний пакет документ╕в.


- Тож як╕ документи входять до цього пакету?

- Роботодавець пода╓ у дов╕льн╕й форм╕ заяву на отримання допомоги, у як╕й зазнача╓ться ╕нформац╕я про належн╕сть його до суб’╓кт╕в малого або середнього п╕дпри╓мництва в╕дпов╕дно до Господарського кодексу Укра╖ни. До заяви необх╕дно додати коп╕╖ п╕дтверджуючих документ╕в, зав╕рених в установленому порядку, а саме: щодо середньо╖ к╕лькост╕ прац╕вник╕в та доходу роботодавця за календарний р╕к, що переду╓ року подання до центру зайнятост╕ документ╕в.
Також до пакету входять засв╕дчена роботодавцем коп╕я наказу ╕з зазначенням дати початку зупинення (скорочення) д╕яльност╕; дов╕дка про сплату ╓диного внеску на загальнообов’язкове державне соц╕альне страхування за останн╕ 6 м╕сяц╕в, що передують дат╕ зупинення (скорочення) д╕яльност╕, видана державною податковою службою. Кр╕м того, потр╕бно надати в╕домост╕ про прац╕вник╕в, у яких виникло право на допомогу, де зазнача╓ться: пр╕звище, ╕м’я, по батьков╕, ре╓страц╕йний номер обл╕ково╖ картки платника податк╕в або сер╕я та номер паспорта.


- Оск╕льки служба зайнятост╕ на пер╕од карантину працю╓ у дистанц╕йному режим╕, то яким чином можна подати в╕дпов╕дний пакет документ╕в?

- Для цього ╕сну╓ дек╕лька способ╕в. Ориг╕нали документ╕в подаються або через скриньку для кореспонденц╕╖, що розташована б╕ля входу в центр зайнятост╕/ф╕л╕ю, або поштовим в╕дправленням. Також можна скористатися електронною поштою центру зайнятост╕/ф╕л╕╖ (адреси розм╕щен╕ на нашому сайт╕) та подати сканкоп╕╖ документ╕в.


- Ск╕льки часу в╕д подач╕ документ╕в знадобиться служб╕ зайнятост╕ для прийняття р╕шення?

- Процедура прийняття р╕шення ч╕тко регламентована Порядком. Протягом 3-х робочих дн╕в центр зайнятост╕/ф╕л╕я перев╕рятиме пакет документ╕в. У раз╕ виявлення помилок, фах╕вц╕ пов╕домлять про це роботодавця ╕ в╕н ма╓ право протягом 5-ти робочих дн╕в надати виправлений пакет документ╕в. П╕сля перев╕рки документ╕в, протягом 3-х робочих дн╕в центр зайнятост╕/ф╕л╕я ма╓ прийняти р╕шення щодо надання допомоги. Упродовж наступних 3-х робочих дн╕в з дня прийняття позитивного р╕шення центр зайнятост╕/ф╕л╕я уклада╓ догов╕р з роботодавцем. При цьому останн╕й повинен надати ориг╕нали документ╕в у раз╕, якщо подав сканкоп╕╖.


- ╤ коли ж грош╕ над╕йдуть до прац╕вник╕в?

- Щом╕сяця роботодавець нада╓ центру зайнятост╕/ф╕л╕╖ в╕домост╕ про ос╕б, у яких виникло право на допомогу. Центр зайнятост╕/ф╕л╕я протягом 3 робочих дн╕в п╕сля отримання кошт╕в на св╕й рахунок перерахову╓ ╖х роботодавцю, а в╕н, у свою чергу, виплачу╓ прац╕вникам у строк не б╕льше н╕ж 3 робоч╕ дн╕ п╕сля ╖х надходження.


- Дякую, Л╕д╕╓ Васил╕вно, за зм╕стовну розмову.

- А я, в свою чергу, користуючись нагодою, хочу звернутися до роботодавц╕в з проханням скористатися ф╕нансовою можлив╕стю матер╕ально п╕дтримати сво╖х прац╕вник╕в та зберегти робоч╕ м╕сця.

Розмову вела Св╕тлана Шеремет


Дов╕дково: Ознайомитися з порядком (формами документ╕в) та детальною покроковою ╕нструкц╕╓ю отримання допомоги по частковому безроб╕ттю можна на оф╕ц╕йному сайт╕ Державно╖ служби зайнятост╕ в розд╕л╕ «Роботодавцям» за посиланням: https://www.dcz.gov.ua/storinka/dopomoga-po-chastkovomu-bezrobittyu-na-period-karantynu

07.05.2020 За ╕нф. Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ


ПРЕЗЕНТУ╢МО ПОКРОКОВУ ╤НСТРУКЦ╤Ю ДЛЯ РОБОТОДАВЦ╤В, ЯК╤ МАЮТЬ ПРАВО НА ДОПОМОГУ ПО ЧАСТКОВОМУ БЕЗРОБ╤ТТЮ.


Зауважимо, що допомогу по частковому безроб╕ттю можуть отримати представники малого та середнього б╕знесу, як╕:
- зупинили або ж скоротили д╕яльн╕сть через карантин;
- сплачували ╢В упродовж 6 м╕сяц╕в, як╕ передують дат╕ зупинення чи скорочення д╕яльност╕, за найманих прац╕вник╕в ╕ не припинили трудових в╕дносин з ними на момент звернення до центру зайнятост╕.

05.05.2020


╤НФОРМАЦ╤ЙН╤ ЗАХОДИ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТ╤ ТЕПЕР ОНЛАЙН 

У пер╕од д╕╖ карантину Черн╕г╕вська обласна служба зайнятост╕ проводить ╕нформац╕йн╕ заходи для заре╓строваних безроб╕тних та шукач╕в роботи в онлайн площин╕, запровадивши тематичн╕ веб╕нари.
29 кв╕тня такий зах╕д провела Прилуцька м╕ськрайонна ф╕л╕я Черн╕н╕вського обласного центру зайнятост╕.
П╕д час дистанц╕йного сп╕лкування учасники заходу д╕зналися про права та обов’язки заре╓строваних безроб╕тних, послуги служби зайнятост╕ та сучасн╕ п╕дходи щодо ╖х отримання в умовах карантину.На веб╕нар╕ на тему «Використання вебресурс╕в ДСЗ для отримання додаткових знань та компетенц╕й» головну увагу було прид╕лено можливостям «Осв╕тнього порталу Державно╖ служби зайнятост╕» та «Платформи з профор╕╓нтац╕╖ та розвитку кар’╓ри», як╕ допоможуть безроб╕тним визначитися з вибором профес╕╖, розвинути власн╕ компетенц╕╖, що дасть змогу стати конкурентоспроможними на ринку прац╕ та побудувати усп╕шну кар’╓ру.
На веб╕нар╕ «Сучасн╕ джерела пошуку роботи» фах╕вц╕ служби зайнятост╕ надали детальн╕ роз’яснення та продемонстрували на мон╕тор╕, як шукати роботу онлайн на ╤нтернет-ресурс╕ Державно╖ служби зайнятост╕ «╢дине соц╕альне середовище зайнятост╕» та Фейсбук-стор╕нц╕ Черн╕г╕всько╖ обласно╖ служби зайнятост╕, а ще наголосили на ефективност╕ рекрутингового п╕дходу щодо пошуку роботи в умовах карантину.
Веб╕нари ╕з загальних питань зайнятост╕ були присвячен╕ питанням ситуац╕╖ на ринку прац╕ в сучасних умовах, актуальним ваканс╕ям та послугам служби зайнятост╕.

04.05.2020


НАДАВАТИМЕТЬСЯ ДОПОМОГА ПО ЧАСТКОВОМУ БЕЗРОБ╤ТТЮ

Законодавством передбачено надання державною службою зайнятост╕ допомоги по частковому безроб╕ттю застрахованим особам у раз╕ втрати ними частини зароб╕тно╖ плати внасл╕док вимушеного скорочення передбачено╖ законодавством тривалост╕ робочого часу в зв'язку ╕з зупиненням (скороченням) д╕яльност╕ на пер╕од карантину, встановленого Каб╕нетом М╕н╕стр╕в Укра╖ни з метою запоб╕гання поширенню на територ╕╖ Укра╖ни гостро╖ респ╕раторно╖ хвороби COVID-19, спричинено╖ коронав╕русом SARS-CoV-2, за зверненням роботодавця для ╖╖ виплати прац╕вникам. Сьогодн╕ порядок надання тако╖ допомоги сутт╓во спрощений.
Так, звернутися за допомогою по частковому безроб╕ттю нараз╕ можуть суб’╓кти малого та середнього п╕дпри╓мництва, що впроваджують будь-яку д╕яльн╕сть (ран╕ше – виключно виробничу).
Продовжено й тривал╕сть надання допомоги. Допомога по частковому безроб╕ттю на пер╕од карантину нада╓ться роботодавцям на строк зупинення (скорочення) д╕яльност╕, а також протягом 30 календарних дн╕в п╕сля завершення карантину.
Зм╕нено вимоги до надання ц╕╓╖ послуги. Тепер допомога по частковому безроб╕ттю на пер╕од карантину нада╓ться у раз╕ сплати роботодавцем ╓диного внеску на загальнообов’язкове державне соц╕альне страхування протягом шести м╕сяц╕в, що передують дат╕ зупинення д╕яльност╕.
Спрощено документи для отримання допомоги по частковому безроб╕ттю на пер╕од карантину. Роботодавець зверта╓ться до центру зайнятост╕/ф╕л╕╖ за м╕сцем ре╓страц╕╖ його як платника ╓диного внеску на загальнообов'язкове державне соц╕альне страхування та пода╓ так╕ документи:
1) заяву у дов╕льн╕й форм╕;
2) коп╕ю наказу ╕з зазначенням дати початку зупинення (скорочення) д╕яльност╕;
3) в╕домост╕ про прац╕вник╕в (пр╕звище, ╕м'я, по батьков╕, ре╓страц╕йний номер обл╕ково╖ картки платника податк╕в або сер╕я та номер паспорта, у яких виникло право на допомогу по частковому безроб╕ттю на пер╕од карантину зг╕дно з ц╕╓ю статтею;
4) дов╕дку про сплату ╓диного внеску на загальнообов’язкове державне соц╕альне страхування за останн╕ ш╕сть м╕сяц╕в, що передують дат╕ зупинення д╕яльност╕.
Право на допомогу по частковому безроб╕ттю на пер╕од карантину мають застрахован╕ особи, з якими роботодавцем оформлено трудов╕ в╕дносини (кр╕м ос╕б, як╕ отримують пенс╕ю). Допомога по частковому безроб╕ттю на пер╕од карантину встановлю╓ться за кожну годину, на яку прац╕вников╕ було скорочено передбачену законодавством тривал╕сть робочого часу, ╕з розрахунку двох третин тарифно╖ ставки (окладу), встановлено╖ прац╕вников╕ в╕дпов╕дного розряду. Розм╕р допомоги визнача╓ться виходячи з ф╕нансових можливостей Фонду ╕ не може перевищувати розм╕ру м╕н╕мально╖ зароб╕тно╖ плати, встановлено╖ законом.
Виплата прац╕вникам допомоги по частковому безроб╕ттю на пер╕од карантину зд╕йсню╓ться роботодавцем з першого дня скорочення тривалост╕ ╖х робочого часу у межах строку зупинення (скорочення) д╕яльност╕, але не б╕льше 30 календарних дн╕в п╕сля завершення карантину.
Роботодавець може звернутися за отриманням кошт╕в для виплати прац╕вникам допомоги по частковому безроб╕ттю на пер╕од карантину протягом 30 календарних дн╕в з дня зупинення (скорочення) виробництва.
Кр╕м того, передбачено, що розм╕р, порядок надання та повернення кошт╕в, спрямованих на ф╕нансування допомоги по частковому безроб╕ттю на пер╕од карантину буде визначатися Каб╕нетом М╕н╕стр╕в Укра╖ни.

28.04.2020


ПРО МОЖЛИВ╤СТЬ ПОДАННЯ ДОКУМЕНТ╤В ДЛЯ РЕ╢СТРАЦ╤╥ В СЛУЖБ╤ ЗАЙНЯТОСТ╤

Пов╕домля╓мо, що подати документи в пер╕од карантину можна через скриньку для кореспонденц╕╖. Обирайте найб╕льш зручний для вас вар╕ант.

ПРОПОНУ╢МО ПОКРОКОВУ ╤НСТРУКЦ╤Ю:

У центр╕ зайнятост╕ б╕ля скриньки для кореспонденц╕╖ заповн╕ть заяви для надання статусу безроб╕тного та про виплату допомоги по безроб╕ттю. Форми заяв можна завантажити на сайт╕ is.gd/6wW4ph або взяти безпосередньо в центр╕ зайнятост╕.

Збер╕ть пакет документ╕в, необх╕дний для ре╓страц╕╖. Ус╕ документи тут: is.gd/TvFMXN Зроб╕ть коп╕╖ сво╖х документ╕в.

Ус╕ документи разом ╕з заявами залиште в скриньц╕ для кореспонденц╕╖.
Важливо: Якщо ви подали документи до 16.00, то вони будуть розглянут╕ й оброблен╕ впродовж дня. Якщо п╕зн╕ше – протягом наступного.
Дал╕ – чекайте в╕дпов╕дь в╕д центру зайнятост╕ щодо ухваленого р╕шення та тримайте телефонний зв’язок ╕з вашим кар’╓рним радником.

Береж╕ть себе ╕ сво╓ здоров’я!

ПОДАТИ ДОКУМЕНТИ ДЛЯ РЕ╢СТРАЦ╤╥ В СЛУЖБ╤ ЗАЙНЯТОСТ╤
В ПЕР╤ОД КАРАНТИНУ МОЖНА ОНЛАЙН.


Що для цього потр╕бно зробити? На сайт╕ служби зайнятост╕ www.dcz.gov.ua обер╕ть рубрику «Електронне подання документ╕в» https://is.gd/2efViC та ознайомтесь ╕з загальною ╕нформац╕╓ю.

ДАЛ╤ ПРОПОНУ╢МО ПОКРОКОВУ ╤НСТРУКЦ╤Ю:

Обер╕ть центр зайнятост╕, у якому ви плану╓те перебувати на обл╕ку як безроб╕тний.
Завантажте ╕з сайту дв╕ заяви www.dcz.gov.ua/node/3248, роздрукуйте ╖х та заповн╕ть власноруч. Поставте п╕дпис та в╕дскануйте заяви. Для цього використовуйте безкоштовн╕ додатки на Play Market чи App Store.
Перел╕к необх╕дних документ╕в для ре╓страц╕╖ в центр╕ зайнятост╕ тут:is.gd/TvFMXN В╕дскануйте або сфотографуйте ╖х.
Коп╕╖ документ╕в разом ╕з заявами сформуйте в ╓диний арх╕вний файл (zip, rar).
Над╕шл╕ть арх╕вний файл на email обраного вами центру зайнятост╕ . Адреси центр╕в зайнятост╕ тут: is.gd/5duk3J .
Чекайте в╕дпов╕дь в╕д центру зайнятост╕ щодо ухваленого р╕шення. Дал╕ тримайте телефонний зв'язок ╕з вашим кар'╓рним радником.
Важливо! У заявах мають бути вказан╕ актуальн╕ номери телефон╕в та поштов╕ скриньки. Надсилайте документи впродовж дня (з понед╕лка по п’ятницю) у робоч╕ години.
Береж╕ть себе ╕ сво╓ здоров’я!08.04.2020


УВАГА!

ШАНОВН╤ КЛ╤╢НТИ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТ╤!

Державна служба зайнятост╕ запроваджу╓ на пер╕од карантину(з 12.03.20 по 03.04.20) або надзвичайно╖ ситуац╕╖ тимчасовий порядок обслуговування кл╕╓нт╕в Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ:

ОРГАН╤ЗАЦ╤Я РОБОТИ Ф╤Л╤╥ ЩОДО РЕ╢СТРАЦ╤╥:

- прийом документ╕в, щодо ре╓страц╕╖ як безроб╕тного зд╕йсню╓ться через засоби електронного зв’язку (post@priluky.oczcn.gov.ua), персональний електронний каб╕нет шукача роботи (www.dcz.gov.ua), або Скриньки для кореспонденц╕╖, розм╕щено╖ б╕ля входу в прим╕щення ф╕л╕╖;
- консультац╕╖, пов’язан╕ з набуттям статусу «заре╓строваного безроб╕тного» надаються засобами дистанц╕йно╖ комун╕кац╕╖ (телефонного чи електронного зв’язку).

ОРГАН╤ЗАЦ╤Я РОБОТИ З ЗАРЕ╢СТРОВАНИМИ БЕЗРОБ╤ТНИМИ:

- в╕дв╕дування та проведення групових та масових заход╕в призупинено на час д╕╖ карантину;
- необх╕дну ╕нформац╕ю можна отримати в онлайн-режим╕ на оф╕ц╕йних ╕нтернет-ресурсах Державно╖ служби зайнятост╕ «╢дине соц╕альне середовище», «Осв╕тн╕й портал», «Профор╕╓нтац╕я та розвиток кар’╓ри» та на вериф╕кован╕йФейсбук-стор╕нц╕ Державно╖ служби зайнятост╕;
- у раз╕, якщо особа бажа╓ припинити ре╓страц╕ю у пер╕од карантину або надзвичайно╖ ситуац╕╖, вона ма╓ право подати в╕дпов╕дну заяву поштою, через Скриньку для кореспонденц╕╖ або електронною поштою (скан-коп╕ю), з подальшим ╖╖ п╕дтвердженням на паперових нос╕ях.

ПОШУК РОБОТИ:

- працевлаштування безроб╕тних та обслуговування роботодавц╕в зд╕йснюються дистанц╕йно.

ОРГАН╤ЗАЦ╤Я РОБОТИ З РОБОТОДАВЦЯМИ:

- обслуговування роботодавц╕в у прим╕щенн╕ ф╕л╕╖ на час д╕╖ карантину або надзвичайно╖ ситуац╕╖ призупинено. Також скасовано групов╕ заходи (масов╕ заходи): м╕н╕ та ярмарки ваканс╕й, презентац╕я роботодавця, «День в╕дкритих дверей», тощо.

Необх╕дну ╕нформац╕ю роботодавц╕ можуть отримати в онлайн-режим╕ на оф╕ц╕йних ╕нтернет-ресурсах Державно╖ служби зайнятост╕ «╢дине соц╕альне середовище», «Осв╕тн╕й портал», «Профор╕╓нтац╕я та розвиток кар’╓ри» та на вериф╕кован╕йФейсбук-стор╕нц╕ Державно╖ служби зайнятост╕.

18.03.2020


СОЦ╤АЛЬНЕ ПАРТНЕРСТВО У ВИР╤ШЕНН╤ ПИТАНЬ ЛЕГАЛ╤ЗАЦ╤╥ ЗАЙНЯТОСТ╤…

12 березня про це говорили «за круглим столом» у Прилуцьк╕й м╕ськ╕й рад╕ представники орган╕в влади, м╕сцевого самоврядування, державно╖ служби зайнятост╕, управл╕ння державно╖ служби з питань прац╕ та роботодавц╕. ╤н╕ц╕атор проведення заходу – Черн╕г╕вський обласний центр зайнятост╕. У зас╕данн╕ взяв участь та виступив заступник директора Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕ Максим Торжевський.Йшлося про переваги легально╖ зайнятост╕, необх╕дн╕сть дотримання роботодавцями трудового законодавства, адже це запорука стаб╕льного та прибуткового б╕знесу, гарант╕я уникнення проблем як з найманими прац╕вниками, так ╕ з в╕дпов╕дними контролюючими органами. 
Представники служби зайнятост╕ акцентували увагу присутн╕х на нових можливостях та серв╕сах для роботодавц╕в та шукач╕в роботи.
На сьогодн╕ державна служба зайнятост╕ ма╓ найб╕льшу базу легально╖ роботи в межах кра╖ни. Кр╕м того, пошук роботи та прац╕вник╕в зд╕йсню╓ться й на повному ринку прац╕ на засадах рекрутингу.
Роботодавц╕ за умови працевлаштування безроб╕тних на нов╕ робоч╕ м╕сця можуть отримати компенсац╕ю ╓диного соц╕ального внеску.
Також учасник╕в «круглого столу» по╕нформували про державну програму ф╕нансово╖ п╕дтримки суб’╓кт╕в м╕кроп╕дпри╓мництва та малого п╕дпри╓мництва «Доступн╕ кредити 5-7-9», якою можуть скористатися вс╕, хто зд╕йсню╓ п╕дпри╓мницьку д╕яльн╕сть або плану╓те найближчим часом поповнити лави п╕дпри╓мц╕в.Кожен з учасник╕в заходу висловив думку про те, що проблема т╕ньового ринку прац╕ – це зaгaльнa прoблемa держaви ╕ кoжнoгo з нaс, тoж вир╕шувaти ╖╖ сл╕д сп╕льними зусиллями. Лише сп╕впраця орган╕в влади, громадських орган╕зац╕й, п╕дпри╓мц╕в та громадськост╕ допоможе знизити р╕вень т╕ньового ринку.

16.03.2020 Директор Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕ Л.Татарченко


НА М╤Н╤- ЯРМАРКУ ШУКАЛИ РОБ╤ТНИК╤В БУД╤ВЕЛЬНИХ ПРОФЕС╤Й

На замовлення ТОВ «Прилуцький завод «Б╕лкозин» у Прилуцьк╕й м╕ськрайонн╕й ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕ в╕дбувся м╕н╕-ярмарок ваканс╕й.
В заход╕ взяли участь директор ф╕л╕╖ Лариса Татарченко, фах╕вц╕ служби зайнятост╕ та представник ТОВ «Прилуцький завод «Б╕лкозин» начальник в╕дд╕лу кадр╕в Яна Грудковська. Роботодавець презентувала сво╓ п╕дпри╓мство, розпов╕вши про д╕яльн╕сть п╕дпри╓мства, яке ╓ ╓диним в Укра╖н╕ ╕ одним з нечисленних в ╢вроп╕ п╕дпри╓мством, яке спец╕ал╕зу╓ться на виготовленн╕ штучних колагенових оболонок. На завод╕ пост╕йно зд╕йснюються роботи по вдосконаленню технолог╕чних процес╕в, модерн╕зац╕╖ та осво╓нн╕ нового обладнання. Б╕льш детальн╕ше зупинилась на кожн╕й ╕з запропонованих ваканс╕й, як╕ ╓ актуальними на п╕дпри╓мств╕: столяр, тесляр, лицювальник-плиточник, покр╕вельник буд╕вельний, маляр, муляр.6 ос╕б заповнили анкети з метою подальшо╖ сп╕вбес╕ди безпосередньо на п╕дпри╓мств╕, але головним запитанням у безроб╕тних було можлив╕сть зб╕льшення зароб╕тно╖ плати.

11.03.2020


В╤ДКРИВАЙТЕ Й РОЗВИВАЙТЕ ВЛАСНИЙ Б╤ЗНЕС В УКРА╥Н╤!

У служб╕ зайнятост╕ – найб╕льша база можливостей, одн╕╓ю з яких ╓ започаткування безроб╕тними власно╖ справи. Фах╕вц╕ гарантують ╖м на цьому шляху всеб╕чну п╕дтримку та сприяння, а для старту пропонують скористатися виплатою вс╕╓╖ суми допомоги по безроб╕ттю одноразово.
За роки ╕снування служби зайнятост╕ в област╕ майже 13 тисяч шукач╕в роботи скористалися можлив╕стю стати п╕дпри╓мцями. Багато хто з них усп╕шно працю╓ на ц╕й нив╕, створю╓ нов╕ робоч╕ м╕сця, в тому числ╕ й за ф╕нансово╖ п╕дтримки служби зайнятост╕.
Заохотити укра╖нц╕в в╕дкривати й розвивати власний б╕знес ма╓ на мет╕ й державна програма ф╕нансово╖ п╕дтримки суб’╓кт╕в м╕кроп╕дпри╓мництва та малого п╕дпри╓мництва «Доступн╕ кредити 5-7-9». Про це детальн╕ше д╕знайтесь за посиланням: https://5-7-9.gov.ua/

04.03.2020


ЛЕГАЛ╤ЗАЦ╤Я ТРУДОВИХ В╤ДНОСИН ╤ ЗАРОБ╤ТНО╥ ПЛАТИ - ОДИН З КЛЮЧОВИХ НАПРЯМК╤В РОБОТИ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТ╤

Головною метою служби зайнятост╕ ╓ максимальне по╓днання ╕нтерес╕в роботодавц╕в та населення, сприяння легал╕зац╕╖ наймано╖ прац╕ та працевлаштування шукач╕в роботи.
Фах╕вц╕ служби зайнятост╕ залучають роботодавц╕в до сп╕впрац╕, орган╕зовують для них сем╕нари, кругл╕ столи, ярмарки ваканс╕й тощо. Чим б╕льше ╕нформац╕╖ отрима╓ роботодавець про послуги служби зайнятост╕, тим скор╕ше в╕н стане ╖х використовувати та стане партером служби.
Одн╕╓ю з найб╕льш ф╕нансово ц╕кавою послугою для роботодавц╕в, яка сприя╓ легал╕зац╕╖ зайнятост╕ найманих прац╕вник╕в, – ╓ компенсац╕я ╓диного соц╕ального внеску на загальнообов’язкове державне соц╕альне страхування.
У 2020 роц╕ при м╕н╕мальн╕й зароб╕тн╕й плат╕ ╢СВ становить 1039,06 гривень. ╤ чим б╕льшу зароб╕тну плату пропону╓ роботодавець – тим б╕льша сума компенсованих кошт╕в. У раз╕ отримання роботодавцем компенсац╕╖ за дек╕лькох ос╕б – це велика економ╕я.
Компенсац╕я нада╓ться роботодавцям у раз╕ працевлаштування на нов╕ робоч╕ м╕сця громадян, як╕ недостатньо конкурентоспроможн╕ на ринку прац╕, та суб’╓ктам малого п╕дпри╓мництва, котр╕ працевлаштовують заре╓строваних безроб╕тних на нов╕ робоч╕ м╕сця в пр╕оритетних видах економ╕чно╖ д╕яльност╕.28.02.2020


ДО УВАГИ РОБОТОДАВЦ╤В

КОМПЕНСАЦ╤Ю ╢ДИНОГО ВНЕСКУ НА ЗАГАЛЬНООБОВ’ЯЗКОВЕ ДЕРЖАВНЕ СОЦ╤АЛЬНЕ СТРАХУВАННЯ
МОЖНА ОТРИМАТИ ЗА УМОВИ

- працевлаштування на нов╕ робоч╕ м╕сця не менше н╕ж на два роки за направленням державно╖ служби зайнятост╕ безроб╕тних громадян, як╕ недостатньо конкурентоспроможн╕ на ринку прац╕;

КОМПЕНСАЦ╤Я ВИПЛАЧУ╢ТЬСЯ

- щом╕сяця протягом одного року за кожну працевлаштовану особу.
На таку ф╕нансову п╕дтримку можуть розраховувати також суб’╓кти малого п╕дпри╓мництва у випадку працевлаштування безроб╕тних громадян на нов╕ робоч╕ м╕сця в пр╕оритетних видах економ╕чно╖ д╕яльност╕.

СТВОРЮЙТЕ НОВ╤ РОБОЧ╤ М╤СЦЯ –
ОТРИМУЙТЕ Ф╤НАНСОВУ П╤ДТРИМКУ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТ╤!

За детальною ╕нформац╕╓ю звертайтеся до Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕. Адреса: м.Прилуки, вул. Вокзальна, 46. тел.(04637) 3-29-14

25.02.2020


УВАГА!!!
ПРОФЕС╤ЙНА П╤ДГОТОВКА ДОРОСЛОГО НАСЕЛЕННЯ!!!

ВАМ ЗА 45 ╤ ВИ МА╢ТЕ ПОТРЕБУ П╤ДВИЩИТИ ВЛАСНУ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖН╤СТЬ НА РИНКУ ПРАЦ╤???

ЧЕРН╤Г╤ВСЬКА ОБЛАСНА СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТ╤
ПРОПОНУ╢ ВАМ ОТРИМАТИ ВАУЧЕР ДЛЯ НАВЧАННЯ
ЗА РАХУНОК КОШТ╤В ФОНДУ ЗАГАЛЬНООБОВ'ЯЗКОВОГО ДЕРЖАВНОГО СОЦ╤АЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ УКРА╥НИ НА ВИПАДОК БЕЗРОБ╤ТТЯ,

КУХАР, КОНДИТЕР, МОНТАЖНИК Г╤ПСОКАРТОННИХ КОНСТРУКЦ╤Й, ЕЛЕКТРОГАЗОЗВАРНИК, ЕЛЕКТРОМОНТЕР, МОНТАЖНИК СИСТЕМ УТЕПЛЕННЯ БУД╤ВЕЛЬ, ШВАЧКА, СТОЛЯР ТА БАГАТО ╤НШИХ ПРОФЕС╤Й ТА СПЕЦ╤АЛЬНОСТЕЙ В ПР╤ОРИТЕТНИХ ВИДАХ ЕКОНОМ╤ЧНО╥ Д╤ЯЛЬНОСТ╤.

Ви може отримати як нову профес╕ю, так ╕ п╕двищити ╕снуючу квал╕ф╕кац╕ю!!!

Гнучк╕ форми навчання дозволять Вам впевнено пройти в╕дпов╕дну п╕дготовку !!!

Основн╕ вимоги до кандидат╕в на отримання ваучера та подальше навчання:
в╕к: старше 45 рок╕в (до досягнення встановленого законодавством пенс╕йного в╕ку);
страховий стаж: понад 15 рок╕в;
наявн╕сть профес╕йно-техн╕чно╖ або вищо╖ осв╕ти;
не перебувати на обл╕ку в служб╕ зайнятост╕ як заре╓стрований безроб╕тний.

Кр╕м того, за окремих умов, ваучер на навчання можуть отримати:
особи, зв╕льнен╕ з в╕йськово╖ служби (кр╕м в╕йськовослужбовц╕в строково╖ служби), служби в органах внутр╕шн╕х справ, державно╖ служби спец╕ального зв’язку та захисту ╕нформац╕╖, орган╕в ╕ п╕дрозд╕л╕в цив╕льного захисту, податково╖ м╕л╕ц╕╖ або державно╖ крим╕нально-виконавчо╖ служби у зв’язку з╕ скороченням чисельност╕, штату або за станом здоров’я;
особи, зв╕льнен╕ з в╕йськово╖ служби п╕сля участ╕ у проведенн╕ антитерористично╖ операц╕╖;
внутр╕шньо перем╕щен╕ особи.

За детальними консультац╕ями звертатися до Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕ за адресою: м. Прилуки, вул. Вокзальна, 46 або за тел.(04637) 3-51-91

СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТ╤ ДОПОМОЖЕ У ВАШОМУ ПРОФЕС╤ЙНОМУ РОЗВИТКУ!!!

20.02.2020


ДО УВАГИ РОБОТОДАВЦ╤В!


Державна служба зайнятост╕ пропону╓ новий серв╕с - консультант роботодавця!

Ма╓те потребу в прац╕вниках? В╕дчува╓те труднощ╕ з п╕дбором персоналу в╕дпов╕дно╖ профес╕╖ та квал╕ф╕кац╕╖?Консультант роботодавця допоможе у п╕дбор╕ кадр╕в та розробить разом з вами сп╕льну стратег╕ю сп╕впрац╕, враховуючи специф╕ку вашо╖ д╕яльност╕.


У служб╕ зайнятост╕
ВИ МОЖЕТЕ:

- Завдяки власному електронному каб╕нету розм╕стити ╕нформац╕ю про ваканс╕╖;
- Ознайомитися з базою резюме та в╕деорезюме шукач╕в роботи.


ВАМ ДОПОМОЖУТЬ:

- Провести сп╕вбес╕ди з кандидатами на робоч╕ м╕сця;
- Орган╕зувати онлайн-сп╕вбес╕ди з претендентами на ваканс╕╖.


ВАМ ЗАБЕЗПЕЧАТЬ:

- ╤ндив╕дуальний п╕дх╕д до пошуку та п╕дбору персоналу в╕дпов╕дно до ваших вимог, в тому числ╕ з використанням елемент╕в рекрутингу;
- Профес╕йне навчання кадр╕в на ваше замовлення, зокрема у Центрах профес╕йно-техн╕чно╖ осв╕ти державно╖ служби зайнятост╕ або ж безпосередньо на виробництв╕.


ВАМ НАДАДУТЬ: 

- Ф╕нансову п╕дтримку - компенсац╕ю витрат у розм╕р╕ ╓диного соц╕ального внеску - за умови працевлаштування заре╓строваних безроб╕тних на новостворен╕ робоч╕ м╕сця;
- Консультац╕╖ у сфер╕ законодавства про працю та зайнят╕сть, державне соц╕альне страхування на випадок безроб╕ття тощо.


НАЙБ╤ЛЬША БАЗА МОЖЛИВОСТЕЙ ДО ВАШИХ ПОСЛУГ!

14.02.2020


М╤Н╤-ЯРМАРОК ВАКАНС╤Й ТОВ "СП" "АВТОСТРАДА"


11 лютого 2020 року у Прилуцьк╕й м╕ськрайонн╕й ф╕л╕╖ в╕дбувся м╕н╕-ярмарок ваканс╕й, який в╕дв╕дали 48 шукач╕в роботи.Сво╖ ваканс╕╖ на м╕н╕-ярмарку презентувало ТОВ «СП» «Автострада», п╕дпри╓мство дорожньо-буд╕вельно╖ галуз╕, як╕ зд╕йснюють кап╕тальний ремонт ╕ буд╕вництво дор╕г р╕зних категор╕й ╕ будь яко╖ складност╕.
В╕дкрила зах╕д директор ф╕л╕╖ Лариса Татарченко, яка наголосила, що участь у м╕н╕-ярмарку ваканс╕й – це найшвидший спос╕б роботодавцю п╕д╕брати прац╕вника, а безроб╕тному – знайти роботу.
Начальник в╕дд╕лу п╕дбору персоналу та кадрового адм╕н╕стрування п╕дпри╓мства Катерина Васюта ознайомили шукач╕в роботи з наявними ваканс╕ями та вимогами до прац╕вник╕в, розпов╕ла про граф╕к роботи та оплату прац╕.


Учасники заходу отримали ╕нформац╕йн╕ матер╕али ╕з зазначенням перел╕ку документ╕в, необх╕дних для працевлаштування, бажаюч╕ працевлаштуватись заповнили «анкети кандидат╕в» та  пройшли попередню  сп╕вбес╕ду ╕з роботодавцем за посадами «майстер», «дорожн╕й роб╕тник», «кухар» та «асфальтобетонник».

13.02.2020


ЛЕГАЛ╤ЗАЦ╤Я ТРУДОВИХ В╤ДНОСИН – ЦЕ ЗАКОНОДАВЧО ЗАКР╤ПЛЕН╤ ПРАВА ПРАЦЮЮЧИХ ГРОМАДЯН СЬОГОДН╤ ТА ГАРАНТОВАНЕ МАЙБУТН╢ ЗАВТРА!

На виконання доручення Прем’╓р-м╕н╕стра Укра╖ни Олекс╕я Гончарука щодо неприпустимост╕ допуску до роботи прац╕вник╕в без оформлення трудових в╕дносин у сфер╕ торг╕вл╕, тимчасового розм╕щування та орган╕зац╕╖ харчування, впродовж с╕чня 2020 року фах╕вц╕ Управл╕ння Держпрац╕ проводять сп╕льн╕ ╕нформац╕йн╕ заходи ╕з суб’╓ктами господарювання, як╕ мають найманих прац╕вник╕в.
Долучилася до цих заход╕в ╕ служба зайнятост╕, роль яко╖ в процесах легал╕зац╕╖ зайнятост╕ в Укра╖н╕ спрямована на створення сприятливих умов для дет╕н╕зац╕╖ зароб╕тно╖ плати та забезпечення соц╕ально╖ захищеност╕ прац╕вник╕в.  Роботодавцям наголошували на важливост╕ дотримання закон╕в Укра╖ни «Про зайнят╕сть населення», Кодексу закон╕в про працю Укра╖ни, «Про оплату прац╕» та неухильне дотримання законодавчих вимог щодо укладення трудового договору.

31.01.2020


10 НАЙБ╤ЛЬШ ЗАПИТУВАНИХ ПРОФЕС╤Й НА РИНКУ ПРАЦ╤ ПРИЛУЧЧИНИ

У минулому роц╕ до Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ районно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕ в╕д 483 роботодавц╕в м╕ста та району над╕йшло 3664 ваканс╕╖, з них –77 % укомплектовано.
Фах╕вцями ф╕л╕╖ визначено десятку найпопулярн╕ших ваканс╕й в╕д роботодавц╕в на м╕сцевому ринку прац╕:
вод╕й автотранспортних засоб╕в – 302 ваканс╕╖;
охоронник-178
сторож – 142 ваканс╕╖
швачка – 133 ваканс╕╖
тракторист-машин╕ст с╕льськогосподарського (л╕согосподарського виробництва)- 129 ваканс╕й;
продавець продовольчих товар╕в -124
оператор котельн╕ – 111 ваканс╕й;
слюсар-ремонтник – 63 ваканс╕╖
кухар – 62 ваканс╕╖

30.01.2020


ФАХ╤ВЦ╤ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТ╤ ДОПОМАГАЮТЬ
УКОМПЛЕКТУВАТИ ВАКАНТН╤ ПОСАДИ

Державна служба зайнятост╕ сьогодн╕ – це серв╕сна установа нового формату, з нов╕тн╕ми технолог╕ями п╕дбору кадр╕в.
Для оперативного розв’язання кадрових питань роботодавц╕в, фах╕вц╕ Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕ орган╕зовують р╕зноман╕тн╕ заходи, зокрема презентац╕╖ роботодавця, що да╓ позитивн╕ результати в укомплектуванн╕ вакантних посад  та працевлаштуванн╕ безроб╕тних громадян.
Так, 22 с╕чня фах╕вц╕ ф╕л╕╖ орган╕зували презентац╕ю ПРАТ «Прилуцька швейна фабрика» безпосередньо на п╕дпри╓мств╕, яке у зв’язку ╕з зб╕льшенням обсяг╕в виробництва ма╓ нагальну потребу у прац╕вниках за профес╕╓ю „швачка”.П╕дпри╓мство засноване у 1943 роц╕, свою д╕яльн╕сть починало з 50 прац╕вник╕в, на сьогодн╕ чисельн╕сть працюючих перевищу╓ 190 ос╕б, зазначила директор п╕дпри╓мства ╤рина Зайцева. Фабрика спец╕ал╕зу╓ться на виробництв╕ верхнього чолов╕чого та ж╕ночого одягу, а саме: ж╕ноч╕ та чолов╕ч╕ плащ╕, пальта, нап╕впальта, жакети та блейзери, сукн╕ та сп╕дниц╕, брюки, бридж╕, блузки з натуральних матер╕ал╕в, а також виготовля╓ костюми для в╕йськовослужбовц╕в. Фабрика сп╕впрацю╓ з ╕ноземними ф╕рмами таких кра╖н як Франц╕я, Бельг╕я та Чех╕я.
Про нов╕ можливост╕ служби зайнятост╕ для роботодавц╕в та шукач╕в роботи ╕нформувала присутн╕х директор Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕ Лариса Татарченко. Служба пропону╓ нов╕ технолог╕╖ п╕дбору кадр╕в, широке використання ╕нтернет-технолог╕й, зручн╕ онлайн-серв╕си, комун╕кац╕ю за допомогою соц╕альних мереж тощо.
П╕д час екскурс╕╖ по п╕дпри╓мству шукач╕ роботи мали змогу ознайомитися з особливостями швейного виробництва та умовами прац╕, як╕ ╓ на високому р╕вн╕ на п╕дпри╓мств╕.Зах╕д в╕дв╕дали б╕льше 15 ос╕б ╕ чотири вже виявили бажання працевлаштуватися на заявлен╕ ваканс╕╖ „швачки” та були запрошен╕ на сп╕вбес╕ду до роботодавця.

24.01.2020


АНАЛ╤З СТАНУ РИНКУ ПРАЦ╤ М. ПРИЛУКИ
ПРОТЯГОМ 2019 РОКУ

Анал╕зуючи ситуац╕ю, яка склалася на ринку прац╕ Прилуцького рег╕ону, сл╕д зазначити, що головним чинником в питаннях зайнятост╕ населення ╓ стан соц╕ально-економ╕чного розвитку м╕ста. Актуальними залишаються проблеми економ╕чно╖ активност╕ населення, зменшення к╕лькост╕ та зниження якост╕ трудових ресурс╕в. Причинами цього ╓ складна демограф╕чна ситуац╕я та м╕грац╕йн╕ процеси, як╕ останн╕м часом актив╕зувалися.
К╕льк╕сть безроб╕тних, що перебували на обл╕ку у служб╕ зайнятост╕ протягом 2019 року, у пор╕внянн╕ з минулор╕чним показником зменшилась на 76 ос╕б ╕ становила 1377 безроб╕тних. Серед них 838 ос╕б – ж╕нки, 502 безроб╕тних – молодь в╕ком до 35 рок╕в.
Станом на 1 с╕чня 2020 року на обл╕ку у Прилуцьк╕й м╕ськрайонн╕╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ перебували 465 безроб╕тних мешканц╕в м╕ста (на 22 особи менше н╕ж на 1 с╕чня 2019 року), серед яких 48% складали особи, як╕ займали роб╕тнич╕ м╕сця, 43% - займали посади службовц╕в ╕ решта 9% – особи без профес╕╖.
Чисельн╕сть громадян, працевлаштованих за направленням служби зайнятост╕ протягом 2019 року, становила 348 безроб╕тних. Середня тривал╕сть пошуку роботи становила 134 дн╕, р╕вень працевлаштування становив 25%. Шукач╕ роботи здеб╕льшого працевлаштован╕ в таких сферах економ╕чно╖ д╕яльност╕, як переробна промислов╕сть, торг╕вля та надання послуг.
З початку року набували нових профес╕й та п╕двищували квал╕ф╕кац╕ю за направленням служби зайнятост╕ 91 безроб╕тний.
Протягом 2019 року фах╕вц╕ служби зайнятост╕ продовжували проводити роботу щодо розгортання активних форм сприяння зайнятост╕ населення, зокрема, шляхом орган╕зац╕╖ громадських ╕ тимчасових роб╕т, як доступного виду тимчасово╖ трудово╖ д╕яльност╕ для незайнятого населення та безроб╕тних у пер╕од пошуку роботи.
На 2019 р╕к для орган╕зац╕╖ громадських роб╕т м╕сцевим бюджетом вид╕лен╕ кошти у сум╕ 182,66 тис. грн., передбачен╕ для ╕нформування населення про порядок отримання субсид╕й та роботою з документами. З управл╕нням прац╕ та соц╕ального захисту населення Прилуцько╖ м╕сько╖ ради укладено 8 договор╕в про сп╕льну д╕яльн╕сть з орган╕зац╕╖ оплачуваних громадських роб╕т на участь в них 40 ос╕б.
Всього протягом 2019 року в тимчасових та громадських роботах взяли участь 110 безроб╕тних жителя м╕ста.
К╕льк╕сть ваканс╕й, поданих роботодавцями до служби зайнятост╕ протягом 2019 року становила 3664. Станом на 1 с╕чня 2020 року у баз╕ даних служби зайнятост╕ 125 актуальних ваканс╕й. Насамперед роботодавцям потр╕бн╕ квал╕ф╕кован╕ роб╕тнич╕ кадри. За розм╕рами запропоновано╖ зароб╕тно╖ плати 26% ваканс╕й мали м╕н╕мальну зароб╕тну плату, 69% - в╕д м╕н╕мально╖ до середньо╖ зароб╕тно╖ плати рег╕ону ╕ решта, лише 5% - вище середньо╖ зароб╕тно╖ плати.

15.01.2020


СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТ╤ ЗАПУСКА╢ СУЧАСНИЙ ОСВ╤ТН╤Й ПОРТАЛУ державн╕й служб╕ зайнятост╕ стартував новий проект для усп╕шного працевлаштування укра╖нц╕в – Осв╕тн╕й портал державно╖ служби зайнятост╕(skills.dcz.gov.ua/).
«Новий серв╕с допоможе безроб╕тним розвивати власн╕ навички, необх╕дн╕ для вдалого працевлаштування, отримати нов╕ компетенц╕╖ та пройти профес╕йне навчання», - коменту╓ директор Державного центру зайнятост╕ Ольга Макогон.
Новий серв╕с дозволить:
- розвивати особист╕ компетенц╕╖, затребуван╕ на ринку прац╕;
- отримати актуальну ╕нформац╕ю щодо пошуку роботи та п╕дбору персоналу;
- навчитися складати резюме сучасного формату;
- п╕дготуватися до сп╕вбес╕ди з роботодавцем;
- обрати осв╕тн╕ курси та веб╕нари для безроб╕тних, зокрема т╕, як╕ проводяться центрами профес╕йно-техн╕чно╖ осв╕ти державно╖ служби зайнятост╕.
«Портал допоможе реал╕зувати найважлив╕ше для служби завдання - знайти достойну роботу кожному укра╖нцев╕ та квал╕ф╕кований персонал кожному роботодавцев╕», - п╕дкреслила О. Макогон.
На сайт╕ будуть впроваджуватися нов╕ осв╕тн╕ програми, розроблен╕ сп╕льно з роботодавцями, проводитимуться веб╕нари та дистанц╕йне навчання. Б╕льш╕сть матер╕ал╕в буде розм╕щуватися у в╕деоформат╕.
Завдяки новому серв╕су зможуть такожп╕двищувати свою квал╕ф╕кац╕ю ╕прац╕вники державно╖ служби зайнятост╕. Це буде найб╕льша база можливостей.

Дов╕дково.
Осв╕тн╕й портал ДСЗ розроблено на виконання Програми д╕яльност╕ Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни, Указу Президента Укра╖ни №837/2019.


За б╕льш детальною ╕нформац╕╓ю звертайтесь
до Державного центру зайнятост╕
289-40-79
20@es.dcz.gov.ua

10.01.2020


ЗАХИСТ ПРАВ ЛЮДИНИ

В╕дпов╕дно до Указу Президента Укра╖ни в╕д 08 грудня 2008 року №1149/2008 «Про Всеукра╖нський тиждень права» Всеукра╖нський тиждень права проводиться щороку в тиждень, який включа╓ 10 грудня – День прав людини. В╕н в╕дзнача╓ться в знак проголошення Генеральною Асамбле╓ю ООН у 1948 роц╕ Загально╖ декларац╕╖ прав людини.
Розпорядженням Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни в╕д 24 липня 2019 року №568-р затверджено план заход╕в з проведення у 2019 роц╕ Всеукра╖нського тижня права.
В рамках Всеукра╖нського тижня права з 09 грудня по 13 грудня 2019 року пров╕дним юрисконсультом Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕ Оксаною Ткаченко та за участ╕ головного спец╕ал╕ста Прилуцького бюро правово╖ допомоги Н╕жинського м╕ського центру з надання безоплатно╖ вторинно╖ правово╖ допомоги Дмитра Дим╕ча, головного державного ╕нспектора в╕дд╕лу з питань додержання законодавства про працю, зайнят╕сть та ╕нших нормативно – правових акт╕в Олени Антоненко, заступника начальника в╕дд╕лу Прилуцького м╕ськрайонного в╕дд╕лу державно╖ виконавчо╖ служби Головного територ╕ального управл╕ння юстиц╕╖ у Черн╕г╕вськ╕й област╕ Марини Бойко були проведен╕ проф╕нформац╕йн╕ групов╕ заходи для заре╓строваних безроб╕тних з метою п╕двищення загального р╕вня правово╖ культури та набуття громадянами необх╕дного р╕вня правових знань.
Зокрема, Оксана Ткаченко про╕нформувала присутн╕х про те, що права людини й громадянина закр╕плен╕ в Конституц╕╖ Укра╖ни, ╖х широта, реальн╕сть, гарантован╕сть виражають не т╕льки фактичний та юридичний статус особи у сусп╕льств╕, а й суть д╕ючо╖ в кра╖н╕ демократ╕╖, соц╕альн╕ можливост╕, закладен╕ в самому сусп╕льному лад╕. У раз╕ порушення сво╖х прав, особа може звернутися за ╖х захистом до судових орган╕в, прокуратури, Уповноваженого Верховно╖ Ради Укра╖ни з прав людини, ╕нших орган╕в влади та ╖х посадових ос╕б, а також р╕зного роду громадських об’╓днань, як╕ займаються захистом прав та ╕нтерес╕в людини.Дмитро Дим╕ч розпов╕в про безоплатну первинну правову допомогу громадянам , а саме : надання правово╖ ╕нформац╕╖, консультац╕й ╕ роз’яснень з правових питань; складення заяв, скарг та ╕нших документ╕в правового характеру.
Олена Антоненко наголосила на оформленн╕ трудових в╕дносин легально, адже лише у такому випадку права людини, як найманого прац╕вника, будуть захищен╕ державою.
Марина Бойко зауважила, що кожен громадянин ма╓ право звернутися до державно╖ виконавчо╖ служби за консультац╕╓ю та отриманням допомоги у вир╕шенн╕ питань правового характеру.
Головною метою заход╕в, як╕ проводяться на тижн╕ права, ╓ сприяння правов╕й ╕нформованост╕ населення з питань прав людини, забезпечення додержання прав ╕ свобод громадян та запоб╕гання будь-яким формам дискрим╕нац╕╖.18.12.2019


М╤Н╤-ЯРМАРОК ВАКАНС╤Й ДЛЯ АТ „ЧЕРН╤Г╤ВГАЗ”

На м╕н╕-ярмарку ваканс╕й, що в╕дбувся 17 грудня у Прилуцьк╕й м╕ськрайонн╕й ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕, були представлен╕ ваканс╕╖, як╕ ╓ затребуваними в АТ «Черн╕г╕вгаз»: „старший ╕нженер”, „пров╕дний ╕нженер-проектувальник”, „майстер”, „монтер ╕з захисту п╕дземних трубопровод╕в в╕д короз╕й”, „слюсар з експлуатац╕╖ та ремонту газоустаткування”, електрогазозварник”, „вод╕й кат. „В” „С”.
Фах╕вець в╕дд╕лу кадр╕в та п╕дбору персоналу п╕дпри╓мства Св╕тлана Сидорченко ознайомила присутн╕х з основними напрямками д╕яльност╕ п╕дпри╓мства, а також надала вичерпну ╕нформац╕ю щодо перспектив працевлаштування на п╕дпри╓мство, вимог до претендент╕в та ознайомила з режимом роботи та умовами оплати прац╕.П╕д час заходу безроб╕тн╕ активно сп╕лкувались з роботодавцем та ставили питання, ╕з зац╕кавленими особами узгоджена зустр╕ч безпосередньо на п╕дпри╓мств╕ для вир╕шення питання щодо можливого працевлаштування.18.12.2019


ПРАВОВИЙ Н╤Г╤Л╤ЗМ В УКРА╥Н╤

На баз╕ Прилуцького профес╕йного л╕цею до Всеукра╖нського тижня права 10 грудня в╕дбувся круглий ст╕л «Шляхи подолання правового н╕г╕л╕зму серед молод╕».
У заход╕ взяли участь викладач ╕стор╕╖ та громадянсько╖ осв╕ти Прилуцького профес╕йного л╕цею Юл╕я Забейда, пров╕дний юрисконсульт Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ Оксана Ткаченко, фах╕вець Служби у справах д╕тей Прилуцько╖ м╕сько╖ ради Оксана Хот╕на, пров╕дний фах╕вець ╕з соц╕ально╖ роботи Прилуцького м╕ського центру соц╕альних служб для с╕м'╖, д╕тей та молод╕  Натал╕я Котляр, прац╕вник Прилуцько╖ м╕сько╖ б╕бл╕отеки ╕м.Л.Забашти Н╕на Заболотна та студентська молодьУ ход╕ зас╕дання круглого столу вс╕ присутн╕ звернули увагу на недостатн╓ правове виховання молод╕ та поширення правового н╕г╕л╕зму в укра╖нському сусп╕льств╕. Становлення правово╖ держави в Укра╖н╕ вимага╓ реального утвердження принципу верховенства права, зм╕цнення дисципл╕ни, законност╕ та правопорядку в кра╖н╕, забезпечення прав, свобод та законних ╕нтерес╕в як ф╕зичних, так ╕ юридичних ос╕б та ╕нших колективних суб’╓кт╕в. Дотримання цих принцип╕в поклада╓ться на високу св╕дом╕сть вс╕х учасник╕в сусп╕льства.
У п╕дсумку були вироблен╕ рекомендац╕╖ зас╕дання круглого столу, де сп╕льно з соц╕альними партнерами були окреслен╕ нов╕ ц╕л╕ та завдання щодо п╕двищення правосв╕домост╕ та правово╖ культури громадян.

12.12.2019


ПРОФ╤КВЕСТ: „П╤ЗНАЙ СВ╤Т ПРОФЕС╤Й”

В рамках реал╕зац╕╖ профор╕╓нтац╕йного проекту «Обери профес╕ю-обери майбутн╓» учн╕ Прилуцько╖ ЗОШ №7 зав╕тали до Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ на ╕нтерактивний профор╕╓нтац╕йний зах╕д «Профес╕╖ нашого м╕ста». Фах╕вець з профор╕╓нтац╕╖ ╤рина Микитченко ознайомила учн╕в ╕з ситуац╕╓ю на м╕сцевому ╕ рег╕ональному ринках прац╕ та перспективами ╖х розвитку, актуальними профес╕ями, ринкоутворюючими п╕дпри╓мствами.П╕д час «Проф╕Квесту: П╕знай св╕т профес╕й» школяр╕ у ц╕кав╕й форм╕ визначали роб╕тнич╕ профес╕╖ затребуван╕ для м╕ста, ознайомились за допомогою в╕деоролик╕в з профес╕ограмами профес╕й, пройшли комп’ютерне профд╕агоностичне тестування на визначення профес╕йно╖ спрямованост╕ особистост╕.Учасники квесту отримали ╕нформац╕йн╕ брошури «Нав╕гатор вибору профес╕й», фла╓р «Тв╕й шлях у св╕т профес╕й» та за активну участь були нагороджен╕ заохочувальними призами.

12.12.2019


ПОСЛУГИ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТ╤ МЕШКАНЦЯМ М╤СТА ПРИЛУКИ У С╤ЧН╤-ЛИСТОПАД╤ 2019 РОКУ

За сприяння служби зайнятост╕ протягом с╕чня-листопада 2019 року 1670 ос╕б знайшли роботу, в тому числ╕ 1335 ос╕б працевлаштован╕ до набуття статусу безроб╕тного. З початку року 13 ос╕б працевлаштован╕ на нов╕ робоч╕ м╕сця, за як╕ зд╕йсню╓ться компенсац╕я ╓диного соц╕ального внеску роботодавцям, 88 безроб╕тних проходили профес╕йне навчання, перенавчання та п╕двищення квал╕ф╕кац╕╖. З початку року 104 безроб╕тних взяли участь у громадських та ╕нших роботах тимчасового характеру.
К╕льк╕сть ваканс╕й у баз╕ даних служби зайнятост╕ по Прилуцькому рег╕ону станом на 1 грудня 2019 року становила 211 одиниць.

09.12.2019


Л╤Д╤Я ПАДАЛКА: "СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТ╤ – ЦЕ НЕ ВИПЛАТИ ╤ КОМПЕНСАТОРИ, А МОЖЛИВОСТ╤ ДЛЯ СУБ’╢КТ╤В РИНКУ ПРАЦ╤"


21 грудня 2019 року виповню╓ться 29 рок╕в в╕д дня створення державно╖ служби зайнятост╕. Напередодн╕ чергово╖ р╕чниц╕ ╖╖ прац╕вники п╕дводять п╕дсумки д╕яльност╕ на ринку соц╕альних послуг та дають оц╕нку досягнутому.
Зроблено багато, аби рухатися дал╕

Як пов╕домила директор Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕ Л╕д╕я Падалка, лише в наш╕й област╕ за час ╕снування державно╖ служби зайнятост╕ нал╕чу╓ться 1,8 млн. звернень громадян за ╖╖ послугами. Зокрема, 579,1 тисяч наших земляк╕в працевлаштовано, з них – 323,5 тисяч оф╕ц╕йно заре╓строваних безроб╕тних. Тисяч╕ мешканц╕в област╕ отримали роботу завдяки програмам ф╕нансово╖ п╕дтримки роботодавц╕в, зокрема понад 14 тисяч - шляхом надання дотац╕й, 2,4 тисяч╕ – шляхом компенсац╕╖ ╓диного соц╕ального внеску. Майже 13 тисяч шукач╕в роботи скористалися виплатою допомоги по безроб╕ттю одноразово для започаткування власно╖ справи. Кр╕м того, майже 205 тисяч безроб╕тних залучено до громадських та ╕нших роб╕т тимчасового характеру, 109 тисяч скеровано на профес╕йне навчання.
Це результат роботи не одного покол╕ння фах╕вц╕в. За 29-л╕тн╕й пер╕од д╕яльност╕ державна служба зайнятост╕ набула практичного досв╕ду розв’язання проблем безроб╕ття та управл╕ння процесами на ринку прац╕. За цей час запроваджено загальнообов’язкове державне соц╕альне страхування на випадок безроб╕ття, створено потужну матер╕ально-техн╕чну базу, впроваджено нов╕тн╕ технолог╕╖ обслуговування кл╕╓нт╕в, ╓диний в межах кра╖ни ╕нформац╕йний прост╕р про попит та пропозиц╕ю робочо╖ сили, системи профес╕йно╖ ор╕╓нтац╕╖ та профес╕йного навчання безроб╕тних.


На шляху реформування

Сьогодн╕ служба зайнятост╕ пережива╓ черговий етап свого розвитку. Аби в╕дпов╕дати вимогам часу, вона стала на шлях реформування, що ма╓ на мет╕ перетворення ╖╖ на серв╕сну установу сучасного формату з надання широкого комплексу ефективних послуг. «Наша мета на найближч╕ роки - зм╕нити державну службу зайнятост╕ так, щоб надавати приваблив╕ на ринку послуги, як╕ в╕дпов╕дають соц╕альним ╕нтересам безроб╕тних ╕ оч╕куванням роботодавц╕в. Служба зайнятост╕ – це не виплати ╕ компенсатори, а можливост╕ для суб’╓кт╕в ринку прац╕», - зауважила Л.Падалка.
У служб╕ зайнятост╕ п╕дтримують тенденц╕╖ до розвитку електронних серв╕с╕в, аби максимально скоротити витрату часу людей на виконання формальних процедур. В╕дтак, д╕ють електронн╕ каб╕нети роботодавця та шукача роботи, онлайн-ре╓страц╕я, онлайн-профор╕╓нтац╕я та профд╕агностика.
Бажаюч╕ знайти роботу у м.Черн╕гов╕ можуть скористатися ╕нтерактивною картою ваканс╕й, створеною за допомогою онлайн-серв╕су Google. Для роботодавц╕в ц╕кавою ╓ ще одна онлайн-розробка служби зайнятост╕ – ╕нтерактивна карта, на як╕й в╕дображено дан╕ досл╕дження Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕ щодо резерв╕в робочо╖ сили та в╕льних прим╕щень для орган╕зац╕╖ виробництва у рег╕он╕.
Кр╕м того, створено базу резюме та в╕деорезюме безроб╕тних, для налагодження комун╕кац╕╖ активно використовуються соц╕альн╕ мереж╕, скайпзв’язок тощо.


Шукати роботу та будувати кар’╓ру допомагають кар’╓рн╕ радники

З початку нин╕шнього року в служб╕ зайнятост╕ впроваджено ╕нститут кар’╓рних радник╕в, як╕ забезпечують ╕ндив╕дуальний п╕дх╕д до кожного кл╕╓нта, як╕сне надання послуг з пошуку роботи та планування кар’╓ри.
Нова модель обслуговування безроб╕тних буду╓ться на прийнятт╕ вза╓мних зобов’язань для досягнення поставлено╖ мети. Власне для цього, на основ╕ результат╕в проф╕лювання, кар’╓рний радник допомага╓ кл╕╓нту скласти ╕ндив╕дуальний план працевлаштування. ╤ це не якийсь ун╕версальний документ, - зауважують у служб╕ зайнятост╕ ╕ зазначають, що саме вивчення ╕ндив╕дуально╖ ситуац╕╖ кожно╖ людини та надання ╖й не формальних чи стандартних послуг, а лише тих, як╕ сприятимуть усп╕шному працевлаштуванню, допомагають у найкоротш╕ терм╕ни досягти бажаного результату.
Кар’╓рний радник зд╕йсню╓ ╕ндив╕дуальний супров╕д людини до працевлаштування. При цьому в╕н допомага╓ ╖й усв╕домити сво╖ сильн╕ якост╕, подолати психолог╕чн╕ бар’╓ри, визначити наявн╕ конкурентн╕ переваги та усунути перешкоди на шляху до поставлено╖ мети. За потреби порадить пройти профнавчання, в╕дкрити власну справу, взяти участь у трен╕нгах чи сем╕нарах, надасть допомогу в п╕дготовц╕ резюме тощо.
«За умови деф╕циту кадр╕в для нас дуже важливо домогтися скорочення терм╕ну пошуку роботи. Ми працю╓мо для тих, хто хоче працювати», - наголосила Л.Падалка. В результат╕ впровадження ╕нституту кар’╓рного радника б╕льше половини з числа працевлаштованих громадян вда╓ться забезпечити роботою оперативно до надання статусу безроб╕тного.


Рекрутинг у служб╕ зайнятост╕

Довела свою ефективн╕сть ╕ нова форма добору персоналу - рекрутинг, яку було впроваджено тор╕к. Близько 26 тисяч ваканс╕й укомплектували роботодавц╕ област╕ в поточному роц╕ за сприяння рег╕онально╖ служби зайнятост╕, у тому числ╕ ╕ за допомогою рекрутингово╖ методики.
Рекрутери працюють не лише з кл╕╓нтами служби зайнятост╕, а з ус╕ма, хто шука╓ чи пропону╓ роботу на повному ринку прац╕. Вони щоденно мон╕торять велику к╕льк╕сть ╕нформац╕╖ з р╕зних джерел, зокрема, засоб╕в масово╖ ╕нформац╕╖, сайт╕в пошуку роботи, соц╕альних мереж. Це дозволя╓ значно поповнити базу шукач╕в роботи, швидко поширювати ╕нформац╕ю про ваканс╕╖ на власних ресурсах.
Також фах╕вц╕ з рекрутингу ретельно займаються п╕дбором кандидат╕в на ваканс╕╖: вивчають резюме шукач╕в роботи, проводять сп╕вбес╕ди, за необх╕дност╕ пропонують пройти в╕дпов╕дн╕ тести, в результат╕ найб╕льш прийнятну кандидатуру направляють на сп╕вбес╕ду до роботодавця.
«У сучасних реал╕ях, коли на ринку прац╕ браку╓ квал╕ф╕кованих прац╕вник╕в, п╕дпри╓мства д╕йсно зац╕кавлен╕ в рекрутингов╕й форм╕ сп╕впрац╕ з╕ службою зайнятост╕, - говорить Л.Падалка. - По-перше, роботодавець не витрача╓ час на п╕дб╕р кандидат╕в з велико╖ к╕лькост╕ бажаючих ос╕б. По-друге, економить кошти, адже йому не треба розм╕щувати ваканс╕╖ на платних ресурсах та мати в штат╕ менеджера з п╕дбору персоналу. Цю роботу ц╕лком безкоштовно виконають фах╕вц╕-рекрутери в╕д служби зайнятост╕».


На час╕ впровадження ╕нституту консультанта роботодавця

Найближчим часом у служб╕ зайнятост╕ з’являться консультанти роботодавця. Новий п╕дх╕д до обслуговування роботодавц╕в передбача╓ надання кожному з них комплексних ╕ндив╕дуальних послуг з урахуванням специф╕ки п╕дпри╓мницько╖ активност╕ рег╕ону, особливостей розвитку рег╕онального ринку прац╕.
Перед службою зайнятост╕ стоять конкретн╕ завдання: вдосконалити систему п╕дбору кадр╕в та профес╕йного навчання безроб╕тних для результативного працевлаштування, скоротити терм╕н укомплектування ваканс╕й, в╕дпрацювати механ╕зм налагодження ефективно╖ сп╕впрац╕ з п╕дпри╓мствами. «Роботодавц╕ мають св╕домо обирати службу зайнятост╕ як ╓дину державну структуру, здатну на безоплатн╕й основ╕ швидко та як╕сно зд╕йснювати доб╕р потр╕бних прац╕вник╕в», - сказала Л.Падалка.
Отож служба зайнятост╕ розвива╓ться, впроваджуються нов╕ технолог╕╖, сучасн╕ серв╕си. Все це робиться задля того, аби наш╕ громадяни мали можлив╕сть жити ╕ працювати на р╕дн╕й земл╕. Це та мета, до яко╖ прагнуть фах╕вц╕ служби зайнятост╕ ╕ задля чого вони, власне працюють.

05.12.2019 Записала Св╕тлана Шеремет


СЕМ╤НАР "Я РОЗПОЧАТИ СВ╤Й Б╤ЗНЕС"

20 листопада 2019 року в прим╕щенн╕ Прилуцько╖ районно╖ б╕бл╕отеки, в рамках проекту «Збережемо традиц╕╖ предк╕в», в╕дбувся сем╕нар «Як розпочати св╕й б╕знес». На зах╕д були запрошен╕ безроб╕тн╕, як╕ перебувають на обл╕ку у Прилуцьк╕й м╕ськрайонн╕й ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ.


До участ╕ у сем╕нар╕ була запрошена пров╕дний б╕бл╕отекар Прилуцько╖ районно╖ б╕бл╕отеки Тетяна Луньова, яка в╕дда╓ сво╖ знання та вм╕ння людям задля залучення ╖х до народно╖ творчост╕, виготовленню сво╖ми руками прикрас та вироб╕в з паперу, воску, пластил╕ну для оздоблення прим╕щень та садиб. Особливе м╕сце у творчост╕ Тетяни займа╓ виготовлення оберег╕в, одним з яких ╓ виготовлення ланцюжк╕в на зап’стя , в як╕ майстриня впл╕та╓ молитву та побажання добра ╕ благополуччя. От саме по виготовленню таких оберег╕в ╕ розпочався майстер-клас, в якому взяли участь запрошен╕ безроб╕тн╕. Так╕ вироби можна дарувати близьким та друзям отримуючи не лише духовне задоволення, а й реал╕зовувати, отримуючи прибуток. Так╕ заходи дають безроб╕тним практичн╕ знання та розширюють ╖х об╕знан╕сть щодо вид╕в п╕дпри╓мницько╖ д╕яльност╕ за якими можна в╕дкрити власну справу.22.11.2019


КРУГЛИЙ СТ╤Л „УДОСКОНАЛЕННЯ ШЛЯХ╤В СП╤ВПРАЦ╤ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТ╤ ╤З РОБОТОДАВЦЯМИ ТА СОЦ╤АЛЬНИМИ ПАРТНЕРАМИ В СУЧАСНИХ УМОВАХ”

У Прилуцьк╕й м╕ськрайонн╕й ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕ в╕дбулося зас╕дання круглого столу з питань удосконалення шлях╕в сп╕впрац╕ служби зайнятост╕ ╕з роботодавцями та соц╕альними партнерами в сучасних умовах.У заход╕ взяли участь головний державний ╕нспектор в╕дд╕лу з питань додержання законодавства про працю, зайнят╕сть та ╕нших нормативно-правових акт╕в Олена Антоненко, начальник в╕дд╕лу обслуговування громадян (серв╕сний центр) ГУ ПФУ в Черн╕г╕вськ╕й област╕ Оксана Фабриченко, начальник в╕дд╕лу по робот╕ ╕з страхувальниками Прилуцького в╕дд╕лення виконавчо╖ дирекц╕╖ ФСС Укра╖ни в Черн╕г╕вськ╕й област╕ Ганна Ярошенко, кер╕вництво ф╕л╕╖, а також роботодавц╕ м╕ста та району.
П╕д час зустр╕ч╕ обговорили питання д╕╓вост╕ рекрутингових п╕дход╕в у п╕дбор╕ кадр╕в, використання нових електронних серв╕с╕в служби зайнятост╕ та форми роботи, як╕ сприяють оперативному укомплектуванню ваканс╕й.
Учасники круглого столу обговорили рекомендац╕╖ щодо актив╕зац╕╖ рол╕ роботодавц╕в у збереженн╕ та створенн╕ нових робочих м╕сць, дотримання законодавства про працю та зайнят╕сть, визначили сп╕льн╕ заходи щодо подальшо╖ сп╕впрац╕.


13.11.2019


М╤Н╤-ЯРМАРОК НА ЗАМОВЛЕННЯ ТОВ «АТБ – МАРКЕТ»

4 листопада у Прилуцьк╕й м╕ськрайонн╕й ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕ на замовлення ТОВ «АТБ-Маркет» в╕дбувся м╕н╕-ярмарок ваканс╕й з метою п╕дбору кандидат╕в на в╕льн╕ робоч╕ м╕сця за посадами „керуючий магазином” та „заступник керуючого магазином”.За словами менеджера з персоналу Анни Харченко , ТОВ «АТБ – Маркет» - це понад 1000 магазин╕в у 22 областях Укра╖ни. Компан╕я да╓ не лише стаб╕льн╕сть, впевнен╕сть в завтрашньому дн╕ ╕ г╕дну зароб╕тну плату, а й пост╕йний розвиток, нов╕ можливост╕ та нов╕ знання для тих, хто хоче та вм╕╓ працювати.
Анна розпов╕ла про вимоги до претендент╕в, розм╕р зароб╕тно╖ плати, розпорядок робочого дня; ознайомила з мотивац╕йними програмами для персоналу, можливостями кар’╓рного росту та профес╕йного навчання.В результат╕ проведеного заходу шукач╕ роботи, яких зац╕кавили пропозиц╕╖ роботодавця, заповнили анкети, отримали роздатков╕ матер╕али ╕з зазначеним перел╕ком необх╕дних документ╕в для подальших ╕ндив╕дуальних сп╕вбес╕д та електронною адресою для розсилки резюме.

06.11.2019


РЕЗЮМЕ - ЯК ЗАС╤Б ПОШУКУ РОБОТИ

Гарне резюме - один з найефективн╕ших засоб╕в пошуку роботи.
Вдало складане резюме зац╕кавить потенц╕йного роботодавця та послужить основою запрошення на сп╕вбес╕ду.
Допомогу у п╕дготовц╕ резюме надають фах╕вц╕ Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕ п╕д час ╕ндив╕дуальних, групових консультац╕й та сем╕нар╕в щодо складання резюме.

Вимоги ринку прац╕ пост╕йно зм╕нюються. Ран╕ше було достатньо текстового вар╕анту резюме, а зараз все б╕льшою популярн╕стю користу╓ться так зване в╕деорезюме, яких у баз╕ ф╕л╕╖ вже нал╕чу╓ться б╕льше 100.

30.10.2019У ПРИЛУЦЬК╤Й М╤СЬКРАЙОНН╤Й Ф╤Л╤╥ ЧЕРН╤Г╤ВСЬКОГО ОЦЗ
ПРЕЗЕНТУВАЛИ ТЦ "ЕП╤ЦЕНТР"

Одним ╕з найд╕╓в╕ших способ╕в надання громадянам допомоги у п╕дбор╕ п╕дходящо╖ роботи, а роботодавцю необх╕дних прац╕вник╕в ╓ проведення презентац╕й роботодавця.
23 жовтня у Прилуцьк╕й м╕ськрайонн╕й ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕ на замовлення роботодавця орган╕зовано презентац╕ю п╕дпри╓мства - ТОВ „Еп╕центр К”, яка з╕брала близько 300 мешканц╕в м╕ста та району.
Зах╕д в╕дкрила директор ф╕л╕╖ Лариса Татарченко, яка про╕нформувала присутн╕х про стан ╕ основн╕ тенденц╕╖ рег╕онального ринку прац╕, розпов╕ла про послуги, що нада╓ державна служба зайнятост╕ роботодавцям та населенню. «Служба зайнятост╕ - це серв╕сна структура, яка в першу чергу працю╓, надаючи високоефективн╕ послуги тим, хто шука╓ роботу ╕ тим, хто потребу╓ квал╕ф╕кованих прац╕вник╕в»,- наголосила вона.
Представник роботодавця - менеджер по персоналу ТОВ ”Еп╕центр К” В╕ктор╕я С╕льванська провела в╕деопрезентац╕ю компан╕╖, розпов╕ла про умови прац╕, вимоги до прац╕вник╕в, можливост╕ навчання та кар’╓рного росту, пакет соц╕альних умов ╕ гарант╕й, ознайомила ╕з ваканс╕ями, як╕ вже актуальн╕ на сьогодн╕ ╕ будуть затребуван╕ у перспектив╕. ╤ндив╕дуальну сп╕вбес╕ду В╕ктор╕я провела ╕з пошукачами роботи, як╕ претендують на посади: менеджер по персоналу, адм╕н╕стратор та вод╕й автотранспортних засоб╕в. Решт╕ було запропоновано заповнити анкети „Пов╕домте мене про ваканс╕ю”.

24.10.2019


НА ЯРМАРКУ ВАКАНС╤Й ШУКАЛИ ВОД╤╥В

Уже традиц╕йно Прилуцька м╕ськрайонна ф╕л╕я Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕ пропону╓ безроб╕тним таку активну форму пошуку роботи як ярмарки ваканс╕й. Фах╕вц╕   служби зайнятост╕ проводять ╖х разом ╕з роботодавцями, активно залучаючи до д╕алогу безроб╕тних. У такому сп╕лкуванн╕ намагаються зрозум╕ти кожну людину, яка шука╓ роботу та допомогти ╖й.  Цього разу в Ярмарку ваканс╕й, який в╕дбувся 22 жовтня, взяли участь  роботодавц╕ м╕ста та району, як╕ найб╕льш гостро в╕дчувають потребу у вод╕ях автотранспортних засоб╕в, зокрема ТОВ „ВТФ „Керам╕к-Прилуки”, АТ „Черн╕г╕вобленерго”, КП „Прилукитепловодопостачання”, ТОВ „АТП-461”, ТОВ „Агрок╕м”, ФОП Кудлай Н.М. та ПАТ „╤чнянський МКК”.
Учасники заходу отримали ╕нформац╕ю про ваканс╕╖, умови прац╕ та ╖╖ оплату, граф╕к роботи ╕ запрошення на довгооч╕кувану роботу.
Ярмарок  пройшов у вигляд╕ конструктивного д╕алогу безроб╕тних та роботодавц╕в, п╕д час якого шукач╕ роботи отримали вичерпн╕ в╕дпов╕д╕ на запитання, як╕ ╖х ц╕кавили.Майбутн╕ кандидати на посади мали змогу заповнити анкети та презентувати себе п╕д час особисто╖ сп╕вбес╕ди.

23.10.2019


ПРОЕКТ „КРА╥НА МР╤Й” ЗМ╤НЮ╢ МИСЛЕННЯ УКРА╥НЦ╤В

21 жовтня 2019 року у м. Прилуки представники ТОВ «Академ╕я Справжнього усп╕ху» в рамках всеукра╖нського проекту «Кра╖на мр╕й» для вс╕х бажаючих, у тому числ╕ ╕ безроб╕тних, провели безкоштовний експрес-курс з практичними вправами, майстер-класами на розвиток позитивного мислення, постановки ц╕лей, п╕двищення самооц╕нки, в╕дпов╕дальност╕ та самореал╕зац╕╖.Отриман╕ знання дають можлив╕сть п╕двищити шанси укра╖нц╕в на усп╕х у житт╕ ╕ б╕знес╕, сформувати розум╕ння, як п╕двищити р╕вень доход╕в, безроб╕тним вир╕шити проблеми працевлаштування та дадуть в╕дпов╕дь на багато житт╓вих питань.Таким чином, оволод╕вши законами усп╕ху, люди навчалися як позбутися всього того, що може заважати руху вперед ╕ вгору, розставляти пр╕оритети ╕ досягати б╕льшого за менший терм╕н.

23.10.2019


У СЛУЖБ╤ ЗАЙНЯТОСТ╤ УЧАСНИКАМ АТО ГАРАНТУЮТЬ СПРИЯННЯ У ПРАЦЕВЛАШТУВАНН╤, ╤НДИВ╤ДУАЛЬНИЙ П╤ДХ╤Д ТА ПСИХОЛОГ╤ЧНУ ДОПОМОГУ

Для учасник╕в антитерористично╖ операц╕╖, як╕ повернулися до мирного життя, робота – це не т╕льки матер╕альна п╕дтримка, а й д╕╓вий спос╕б соц╕ально╖ реаб╕л╕тац╕╖. Це добре розум╕ють фах╕вц╕ служби зайнятост╕ та прагнуть якнайшвидше допомогти працевлаштуватися вчорашн╕м во╖нам ╕ на цьому шляху гарантують ╕ндив╕дуальний п╕дх╕д та психолог╕чну допомогу.
Перш за все ╖м пропонують скористатися найб╕льшою в Укра╖н╕ базою ваканс╕й, якою волод╕╓ державна служба зайнятост╕. Зокрема, у ре╓стр╕ обласно╖ служби зайнятост╕ щодня нал╕чу╓ться близько 2 тисяч, а то й б╕льше, актуальних ваканс╕й по рег╕ону.
Окр╕м сприяння у пошуку роботи, учасникам АТО нада╓ться низка послуг, а саме: ╕нформац╕йн╕, консультац╕йн╕ та профор╕╓нтац╕йн╕ послуги, допомога у започаткуванн╕ власно╖ справи, залучення до оплачуваних громадських та тимчасових роб╕т, для бажаючих розгляда╓ться можлив╕сть профес╕йно╖ п╕дготовки та переп╕дготовки, п╕двищення квал╕ф╕кац╕╖.
До того ж, у служб╕ зайнятост╕ проводяться заходи для ц╕╓╖ категор╕╖ кл╕╓нт╕в. Так, ╕нформац╕йн╕ сем╕нари для демоб╕л╕зованих в╕йськовослужбовц╕в, як правило, проходять за участю представник╕в територ╕альних центр╕в комплектування та соц╕ально╖ п╕дтримки, управл╕ння прац╕, фонду соц╕ального захисту ╕нвал╕д╕в, бюро правово╖ допомоги.
Трен╕нги, тематичн╕ сем╕нари з техн╕ки пошуку роботи, з питань профес╕йного навчання та здобуття актуальних на ринку прац╕ профес╕й, з питань орган╕зац╕╖ п╕дпри╓мницько╖ д╕яльност╕ та самозайнятост╕, на думку фах╕вц╕в служби зайнятост╕, допомагають учасникам АТО п╕двищити мотивац╕ю до прац╕, опанувати навики складання резюме та проходження сп╕вбес╕ди з роботодавцями, розробки б╕знес-плану тощо.
Демоб╕л╕зован╕ в╕йськовослужбовц╕, як╕ не виключають для себе можливост╕ продовжити в╕йськову справу, залучаються до сем╕нар╕в з ор╕╓нтац╕╖ на в╕йськову службу за контрактом в Збройних Силах Укра╖ни.

16.10.2019


УВАГА! ТРЕН╤НГ!

Представники ТОВ «Академ╕я Справжнього Усп╕ху» в рамках всеукра╖нського проекту «Кра╖на Мр╕й» безкоштовно для вс╕х бажаючих проводять експрес-курс з практичними вправами, майстер-класами на розвиток позитивного мислення, постановки ц╕лей, п╕двищення самооц╕нки, в╕дпов╕дальност╕ та самореал╕зац╕╖.
Навчання проходитиме у формат╕ 2,5-годинного експрес-курсу. Для участ╕ у проект╕ бажаючим необх╕дно заре╓струватися за допомогою посилання, зазначеного нижче. https://ukraineofdreams.com/event/priluki
Заняття в╕дбудеться 21 жовтня 2019 року. ╤нформац╕я про м╕сце проведення буде над╕слана учасникам заходу в електронному вигляд╕.
Отриман╕ знання п╕двищать шанси на усп╕х у житт╕ ╕ б╕знес╕, сформують розум╕ння, як п╕двищити р╕вень доход╕в, дадуть в╕дпов╕дь на багато житт╓вих питань.09.10.2019


В ЯКОМУ РОЗМ╤Р╤ ВИПЛАЧУ╢ТЬСЯ ДОПОМОГА ПО БЕЗРОБ╤ТТЮ?

Зг╕дно з постановою правл╕ння Фонду загальнообов'язкового державного соц╕ального страхування Укра╖ни на випадок безроб╕ття в╕д 12.09.2018 №175 "Про м╕н╕мальний розм╕р допомоги по безроб╕ттю", з 01.01.2019 встановлен╕ м╕н╕мальн╕ розм╕ри допомоги по безроб╕ттю:
610 гривень - для ос╕б, як╕ мають страховий стаж менше 6 м╕сяц╕в протягом 12 м╕сяц╕в, що передували ре╓страц╕╖ особи як безроб╕тно╖. Кр╕м того, зазначений м╕н╕мальний розм╕р допомоги по безроб╕ттю признача╓ться ╕ншим категор╕ям безроб╕тних, визначених пунктом 2 статт╕ 22 Закону Укра╖ни "Про загальнообов'язкове державне соц╕альне страхування на випадок безроб╕ття", а саме: "зв╕льнен╕ з останнього м╕сця роботи з п╕дстав, передбачених статтею 37, пунктами 3, 4, 7 ╕ 8 статт╕ 40, статтями 41 ╕ 45 Кодексу закон╕в про працю Укра╖ни, а також з аналог╕чних п╕дстав, визначених ╕ншими законами, особи, зазначен╕ у частин╕ друг╕й статт╕ 6 цього Закону, особи, зазначен╕ в абзац╕ третьому частини четверто╖ статт╕ 7 Закону Укра╖ни "Про забезпечення прав ╕ свобод внутр╕шньо перем╕щених ос╕б".
1 630 гривень – для застрахованих ос╕б, страховий стаж яких протягом 12 м╕сяц╕в, що передували ре╓страц╕╖ особи як безроб╕тно╖, становить не менше н╕ж 6 м╕сяц╕в. Зазначеним особам признача╓ться допомога по безроб╕ттю у розм╕р╕, який визнача╓ться з урахуванням середньо╖ зароб╕тно╖ плати та страхового стажу ╕ не може бути менше зазначеного м╕н╕мального розм╕ру;
Середн╕й розм╕р допомоги по безроб╕ттю по м. Прилуки та Прилуцькому р-ну у серпн╕ 2019 року склав 3 тис. 840 гривень.
Сума виплат, залежно в╕д тривалост╕ безроб╕ття, плавно зменшу╓ться. Так, у перш╕ 90 дн╕в безроб╕тний отриму╓ 100% призначено╖ йому допомоги, у наступн╕ 90 календарних дн╕в – 80%, в пер╕од, що залишився виплати складають 70%.
Важливо, що максимальний розм╕р ф╕нансово╖ допомоги по безроб╕ттю не може перевищувати 4 прожиткових м╕н╕муми для працездатних ос╕б.

04.10.2019


РОБОЧА ЗУСТР╤Ч З РОБОТОДАВЦЕМ
ЩОДО СТВОРЕННЯ НОВИХ РОБОЧИХ М╤СЦЬ

ТЦ „Еп╕центр” – л╕дер ╕з роздр╕бно╖ торг╕вл╕ непродовольчими товарами в Укра╖н╕, який об’╓дну╓ б╕льше 50 об’╓кт╕в, загальною торговою площею 1,2 млн.кв.м. Компан╕я пост╕йно плану╓ св╕й розвиток у рег╕онах, де в╕дкрива╓ нов╕ об’╓кти площею до 5 тис.кв.м.
30 вересня 2019 року в╕дбулась робоча зустр╕ч директора Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ Лариси Татарченко та заступника директора Олени ╤ллюшко з кер╕вництвом рег╕онального ТЦ „Еп╕центр”, в╕дкриття якого у м╕ст╕ Прилуки плану╓ться вже наприк╕нц╕ цього року.
До ф╕л╕╖ зав╕тали директор г╕пермаркету «Еп╕центр» Натал╕я Шевчук, комерц╕йний директор Павло Ромашко, юрист Олександр Дудко та менеджер по персоналу В╕ктор╕я С╕льванська.П╕д час зустр╕ч╕ кер╕вники обговорили перспективн╕ потреби п╕дпри╓мства в кадрах та можливост╕ служби зайнятост╕ у п╕дбор╕ персоналу. Директор рег╕онального ТЦ „Еп╕центр” Натал╕я Шевчук презентувала компан╕ю, окреслила переваги прац╕вник╕в торг╕вельно╖ мереж╕, можлив╕сть кар’╓рного зростання ╕ профес╕йно╖ самореал╕зац╕╖. П╕дпри╓мство готове запропонувати близько 70 ваканс╕й (категор╕йний менеджер, продавець-консультант, касир торг╕вельного залу, продавець непродовольчих товар╕в, вантажник, охоронник, прибиральник та ╕н.) громадянам, як╕ шукають роботу, забезпечивши ╖х г╕дними умовами прац╕.
Директор ф╕л╕╖ Лариса Татарченко про╕нформувала присутн╕х про стан, основн╕ тенденц╕╖ та процеси на локальному ринку прац╕, ознайомила з профес╕йно-квал╕ф╕кац╕йним складом безроб╕тних та презентувала послуги служби зайнятост╕, в тому числ╕ з використанням нов╕тн╕х технолог╕й.
В результат╕ робочо╖ зустр╕ч╕ кер╕вниками узгоджено шляхи подальшо╖ вза╓мод╕╖ служби зайнятост╕ та роботодавця щодо забезпечення та п╕дготовки як╕сного кадрового потенц╕алу з урахуванням нагальних та перспективних потреб п╕дпри╓мства в найманих прац╕вниках.

02.10.2019


ПРОФЕС╤ЙНЕ НАВЧАННЯ ЗА НАПРАВЛЕННЯМ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТ╤ – КРОК ДО Г╤ДНО╥ РОБОТИ

Якщо Ви не можете знайти роботу за сво╓ю профес╕╓ю чи спец╕альн╕стю, або так сталося, що Ви не ма╓те профес╕╖  ╕ тому не можете працевлаштуватися, - державна служба зайнятост╕ запропону╓ Вам профес╕йне навчання за актуальними на ринку прац╕ профес╕ями.
На даний час ми ма╓мо дисбаланс на ринку прац╕. Здеб╕льшого за осв╕тою безроб╕тн╕ мають профес╕╖ не актуальн╕ на ринку прац╕ ╕ через це ми ма╓мо проблеми з працевлаштуванням. Часто безроб╕тному для працевлаштування необх╕дно зм╕нити св╕й фах.
Отже, у систем╕ заход╕в щодо працевлаштування безроб╕тних важливу роль в╕д╕гра╓ профес╕йне навчання. Ця соц╕альна послуга ефективно сприя╓ п╕двищенню конкурентоспроможност╕, моб╕льност╕ шукач╕в роботи, актив╕зац╕╖ зусиль на сучасному ринку прац╕.
Фах╕вц╕ в╕дд╕лу активно╖ п╕дтримки безроб╕тних Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ на пост╕йн╕й основ╕ проводять сем╕нари: «Презентац╕я послуг з профес╕йного навчання, в т.ч. послуг ЦПТО» та «Презентац╕я навчального закладу ДСЗ (ЦПТО ДСЗ)», де ╕нформують шукач╕в роботи про орган╕зац╕ю навчального процесу та перспективи працевлаштування за набутою профес╕╓ю. Участь безроб╕тних у таких тематичних сем╕нарах допомагають в╕дновити мотивац╕ю до прац╕ та переглянути чи зм╕нити сво╖ погляди щодо працевлаштування .
╤ як результат, з початку поточного року 5 безроб╕тних пройшли п╕дготовку та переп╕дготовку за направленням служби зайнятост╕ та отримали профес╕ю «оператор котельн╕», одна особа проходить навчання в Прилуцькому профес╕йному л╕це╖ за профес╕ю «Електрозварник ручного зварювання» та 252 особи п╕двищували квал╕ф╕кац╕ю на замовлення роботодавця.Таким чином, профес╕йне навчання значно прискорю╓ працевлаштування безроб╕тних та забезпечу╓ як╕сне укомплектування ваканс╕й.

01.10.2019


АНКЕТА ДЛЯ ШУКАЧ╤В РОБОТИ

Фах╕вц╕ служби зайнятост╕ пост╕йно в╕дсл╕дковують тенденц╕╖ на ринку прац╕, який зазна╓ зм╕н. Сьогодн╕ все складн╕ше знайти квал╕ф╕кованого прац╕вника, який би в╕дпов╕дав вимогам роботодавця. Тому для найб╕льш ефективного задоволення спод╕вань та потреб тих, хто зверта╓ться за допомогою як у п╕дбор╕ прац╕вник╕в, так ╕ у пошуку роботи, у Прилуцьк╕й м╕ськрайонн╕й ф╕л╕╖ працюють фах╕вц╕, як╕ виконують функц╕╖ рекрутер╕в. Варто зауважити, що люди, як╕ не перебувають на обл╕ку, теж користуються ╕нформац╕╓ю фах╕вц╕в з рекрутингу, охоче погоджуються на сп╕вбес╕ду з роботодавцем та усп╕шно працевлаштовуються.Одним ╕з нововведень служби зайнятост╕ ╓ анкетування шукач╕в роботи, як╕ звернулися до служби зайнятост╕. Фах╕вц╕ з рекрутингу оперативно ╕нформують вс╕х, хто заповнив анкету ”Пов╕домте мене про ваканс╕ю” в раз╕ появи п╕дходящо╖ пропозиц╕╖.
Заповнену анкету можна над╕слати на електронну пошту dorosh1411@ukr.net ╕ ми обов’язково Вам зателефону╓мо, якщо зможемо запропонувати Вам конкретну ваканс╕ю.30.09.2019


ДИСТАНЦ╤ЙНЕ НАВЧАННЯ БЕЗРОБ╤ТНИХ У ПРИЛУКАХ

Для забезпечення як╕сно╖ п╕дготовки роб╕тничих кадр╕в, навчальн╕ заклади, в т.ч. ЦПТО ДСЗ, впроваджують у навчально-виробничий процес технолог╕╖ дистанц╕йного навчання. Сьогодн╕ дистанц╕йне навчання демонстру╓ сво╖ переваги над ╕ншими формами осв╕ти завдяки сво╖й значно вищ╕й ╕нформативност╕, доступност╕ та економ╕чн╕й ефективност╕.
Так, 50 безроб╕тних, як╕ перебувають на обл╕ку у Прилуцьк╕й м╕ськрайонн╕й ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ, у вересн╕ 2019 року навчались дистанц╕йно у Р╕вненському ЦПТО за навчальною програмою «Спец╕альне навчання та повторна перев╕рка знань для прац╕вник╕в котелень». Навчання проводилося на баз╕ ф╕л╕╖ з онлайн п╕дключенням педагог╕в Р╕вненського ЦПТО.

По зак╕нченню навчання вс╕ отримали посв╕дчення про п╕двищення квал╕ф╕кац╕╖ та розширили д╕апазон профес╕йних знань та ум╕нь.

24.09.2019


ПРАВИЛЬНО ОБРАНА ПРОФЕС╤Я – ШЛЯХ ДО УСП╤ХУ

Стартував Новий навчальний р╕к ╕ служба зайнятост╕ також включа╓ться в активну виховну роботу, а саме профор╕╓нтац╕йну роботу з учнями.
Як в╕дшукати саме той профес╕йний шлях у сво╓му житт╕, який допоможе розкрити особистий потенц╕ал, зайняти г╕дне м╕сце на ринку прац╕, досягнути вершин профес╕йно╖ майстерност╕ та кар’╓рного зростання? Це питання почина╓ турбувати юнак╕в та д╕вчат, коли приходить час вир╕шувати важливе та в╕дпов╕дальне завдання – обирати майбутню профес╕ю. Знайдене р╕шення стане для них перепусткою до самост╕йного та дорослого життя, ╕ якщо профес╕йний виб╕р зроблено в╕рно, це допоможе не т╕льки отримати бажану профес╕йну осв╕ту, але й працевлаштуватися п╕сля зак╕нчення навчального закладу за набутою спец╕альн╕стю.Тож як╕ профес╕╖ найб╕льш затребуван╕ сьогодн╕? Як╕ тенденц╕╖ й ризики на ринку прац╕ на найближчий час?
Протягом с╕чня-серпня 2019 року роботодавц╕ Прилуцького рег╕ону по╕нформували службу зайнятост╕ про наявн╕сть 2622 ваканс╕й. За видами економ╕чно╖ д╕яльност╕: кожна четверта ваканс╕я пропонувалася на п╕дпри╓мствах та установах переробно╖ промисловост╕; 9%- в осв╕т╕; по 8%- в оптов╕й ╕ роздр╕бн╕й торг╕вл╕ та у транспорт╕.
У розр╕з╕ профес╕й найб╕льший попит роботодавц╕в спостер╕га╓ться на квал╕ф╕кованих роб╕тник╕в – це вод╕╖, трактористи, швачки, електромонтери, слюсар╕, електрогазозварники, токар╕ та бетоняри. Також затребуван╕ прац╕вники сфери послуг (продавц╕, кухар╕, охоронники, оф╕ц╕анти, соц╕альн╕ роб╕тники тощо).
Залиша╓ться високим попит на профес╕онал╕в та фах╕вц╕в з досв╕дом роботи – бухгалтер╕в, л╕кар╕в, а також ╕нженер╕в р╕зних галузей.


Якщо брати Черн╕г╕вську область, то ТОП-10 профес╕й, за якими спостер╕га╓ться найб╕льший деф╕цит кадр╕в, вигляда╓ таким чином:

- Вод╕╖;
- Трактористи;
- Швачки;
- Електромонтери;
- Слюсар╕;
- Електрогазозварники;
- Токар╕;
- Продавц╕;
- Медичн╕ сестри;
- ╤нженери р╕зно╖ спец╕ал╕зац╕╖.

Станом на 1 вересня 2019 року к╕льк╕сть заре╓строваних безроб╕тних становила 736 ос╕б, актуальними були 395 ваканс╕й, на одну ваканс╕ю претендували 2 безроб╕тних.
На ринку прац╕ збер╕га╓ться дисбаланс, ма╓мо 75% ваканс╕й для роб╕тничих спец╕альностей ╕ 75% безроб╕тних людей з вищою осв╕тою, для яких ця робота вважа╓ться не п╕дходящою.
Тому фах╕вц╕ служби зайнятост╕ ╕ працюють по школах з випускниками та ╖х батьками: щоб активн╕ше молодь обирала роб╕тнич╕ спец╕альност╕, адже вища осв╕та не завжди да╓ можлив╕сть знайти добре оплачувану роботу у майбутньому. ╢ тенденц╕я до того, що робоч╕ профес╕╖ стають все б╕льш оплачуван╕ в Укра╖н╕. Квал╕ф╕кован╕ роб╕тники заробляють б╕льше, н╕ж оф╕сн╕. Хороший муляр, штукатур чи плиточник заробля╓ удв╕ч╕ б╕льше, н╕ж оф╕сний менеджер.
Кр╕м того, осво╓ння роб╕тничо╖ профес╕╖ може спонукати до започаткування власно╖ справи, адже квал╕ф╕кован╕ роб╕тники можуть виконувати приватн╕ замовлення. Очевидн╕ переваги в тому, що роб╕тник може на власний розсуд формувати гнучкий робочий граф╕к „п╕д себе” та ц╕ну послуг, як╕ в╕н нада╓.

17.09.2019 За ╕нф. Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ


ПОСЛУГИ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТ╤ МЕШКАНЦЯМ М╤СТА ПРИЛУКИ У С╤ЧН╤-СЕРПН╤ 2019 РОКУ

За сприяння служби зайнятост╕ протягом с╕чня-серпня 2019 року 1090 ос╕б знайшли роботу, в тому числ╕ 876 ос╕б працевлаштован╕ до набуття статусу безроб╕тного. З початку року 11 ос╕б працевлаштован╕ на нов╕ робоч╕ м╕сця, за як╕ зд╕йсню╓ться компенсац╕я ╓диного соц╕ального внеску роботодавцям, 38 безроб╕тних проходили профес╕йне навчання, перенавчання та п╕двищення квал╕ф╕кац╕╖. З початку року 82 безроб╕тних взяли участь у громадських та ╕нших роботах тимчасового характеру.
К╕льк╕сть ваканс╕й у баз╕ даних служби зайнятост╕ по Прилуцькому рег╕ону станом на 1 вересня 2019 року становила 395 одиниць.

12.09.2019


СТИМУЛЮВАННЯ САМОЗАЙНЯТОСТ╤ НАСЕЛЕННЯ

Сприяння п╕дпри╓мницьк╕й ╕н╕ц╕атив╕ та самозайнятост╕ населення – один з пр╕оритет╕в д╕яльност╕ державно╖ служби зайнятост╕.
Фах╕вц╕ служби проводять активну роботу щодо ╕нформування населення про можливост╕ в╕дкриття власно╖ справи за сприяння служби зайнятост╕, зокрема, орган╕зують ╕нформац╕йн╕ та консультац╕йн╕ сем╕нари з ор╕╓нтац╕╖ на п╕дпри╓мницьку д╕яльн╕сть. Метою цих заход╕в ╓ формування позитивно╖ мотивац╕╖ до зм╕н власного профес╕йного життя, створення загального уявлення про б╕знес та його переваги, отримання допомоги у складанн╕ б╕знес-плану.
Також особам, як╕ мають нам╕р започаткувати п╕дпри╓мницьку д╕яльн╕сть надаються безоплатн╕ ╕ндив╕дуальн╕ та групов╕ консультац╕╖ з питань орган╕зац╕╖ та провадження п╕дпри╓мницько╖ д╕яльност╕ ╕з залученням на громадських засадах прац╕вник╕в орган╕в державно╖ влади, фонд╕в п╕дтримки малого п╕дпри╓мництва та ╕нших


Так, 6 вересня для безроб╕тних, як╕ перебувають на обл╕ку у служб╕ зайнятост╕, було проведено сем╕нар з ор╕╓нтац╕╓ю на п╕дпри╓мницьку д╕яльн╕сть за участ╕ нац╕онального консультанта з п╕дтримки створення ОСББ та розвитку ╖х потенц╕алу (ПРООН) в Черн╕г╕вськ╕й област╕ Св╕тланою Рожок. П╕д час зустр╕ч╕ присутн╕ отримали ╕нформац╕ю щодо Проекту ╢С/ПРООН «Об’╓днання сп╕ввласник╕в будинк╕в для впровадження сталих енергоефективних р╕шень» (HOUSES). Св╕тлана Рожок також надала консультац╕╖ ╕ роз’яснення учасникам щодо створення ОСББ та можлив╕сть заре╓струвати п╕дпри╓мницьку д╕яльн╕сть за такими видами, як надання бухгалтерських послуг, послуг електрика та ╕н. для ОСББ, а можливо, ╕ самому стати головою сп╕ввласник╕в будинку.
2 особи зац╕кавилися даною пропозиц╕╓ю та обм╕нялися контактами для подальшо╖ сп╕впрац╕.

10.09.2019


„ЯК УЛЮБЛЕНА СПРАВА МОЖЕ СТАТИ ДЖЕРЕЛОМ ЗАРОБ╤ТКУ”

Цьому навчали безроб╕тних 14 серпня 2019 року в Прилуцьк╕й м╕ськрайонн╕й ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ в рамках культурно-просв╕тницького проекту «Збережемо традиц╕╖ предк╕в» на сем╕нар╕: «Три серпнев╕ Спаси: традиц╕╖ святкування в Укра╖н╕».
На зах╕д запросили головного б╕бл╕отекаря Прилуцько╖ дитячо╖ б╕бл╕отеки, м╕сцеву майстриню Натал╕ю Сич. Натал╕я за осв╕тою ╕сторик, кра╓знавець та б╕бл╕отекар, тому хто як не вона найкраще зна╓ про ╕стор╕ю походження свята Спаса, традиц╕йн╕ страви та частування, народн╕ традиц╕╖, звича╖ та обряди, що пов’язан╕ з╕ святкуванням. Улюбленою справою Натал╕╖ на дозв╕лл╕ ╓ виготовлення оберег╕в, як╕ вона прода╓, а ще б╕льше дару╓, що приносить ╖й задоволення. На сем╕нар вона принесла атрибути свята, зокрема ╕ обер╕г «маков╕йчик», розпов╕ла як його правильно ╕ швидко виготовити власноруч.
Багатьох безроб╕тних зац╕кавила ╕дея виготовлення оберег╕в та предмет╕в народного декоративно-вжиткового мистецтва, але вони не знають з чого почати….. На допомогу прийшла книга. Натал╕я презентувала книгу «Виготовлення оберег╕в. Для початк╕вц╕в» .
По зак╕нченню сем╕нару заступник начальника в╕дд╕лу активно╖ п╕дтримки безроб╕тних Тетяна Нюнька звернула увагу присутн╕х на те, що улюблена справа може бути й прибутковою. Спочатку це задоволення для душ╕, а пот╕м - матер╕альне благополуччя ╕ пост╕йна зайнят╕сть.16.08.2019


ДО УВАГИ РОБОТОДАВЦ╤В

А чи зна╓те ви, щО …
За працевлаштування безроб╕тного можна отримати компенсац╕ю ╢СВ?
Протягом с╕чня-липня 2019 року 10 роботодавц╕в м╕ста та району скористалися ц╕╓ю можлив╕стю, працевлаштувавши безроб╕тних?
компенсац╕ю ╓диного внеску на загальнообов’язкове державне соц╕альне страхування МОЖНА ОТРИМАТИ за умови
працевлаштування на нов╕ робоч╕ м╕сця не менше н╕ж на два роки за направленням державно╖ служби зайнятост╕ безроб╕тних громадян, як╕ недостатньо конкурентоспроможн╕ на ринку прац╕;
КОМПЕНСАЦ╤Я ВИПЛАЧУ╢ТЬСЯ
щом╕сяця протягом одного року за кожну працевлаштовану особу.
На таку ф╕нансову п╕дтримку можуть розраховувати також суб’╓кти малого п╕дпри╓мництва у випадку працевлаштування безроб╕тних громадян на нов╕ робоч╕ м╕сця в пр╕оритетних видах економ╕чно╖ д╕яльност╕.
СТВОРЮЙТЕ НОВ╤ РОБОЧ╤ М╤СЦЯ –
ОТРИМУЙТЕ Ф╤НАНСОВУ П╤ДТРИМКУ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТ╤!

Детал╕ за  тел. 3-29-14 (Прилуцька м╕ськрайонна ф╕л╕я Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕) СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТ╤ ПОПЕРЕДЖА╢
ПРО РИЗИКИ НЕЛЕГАЛЬНО╥ ТРУДОВО╥ М╤ГРАЦ╤╥


В Укра╖н╕ трудова м╕грац╕я обумовлю╓ться по╓днанням зовн╕шн╕х та внутр╕шн╕х чинник╕в соц╕ально-економ╕чного розвитку кра╖ни. Зовн╕шн╕ми чинниками виступають привабливий ╕ м╕сткий ринок прац╕ розвинутих кра╖н, з вищим, н╕ж в середньому по Укра╖н╕, р╕внем зароб╕тно╖ плати. Внутр╕шн╕ми причинами трудово╖ м╕грац╕╖ укра╖нських громадян ╓ незадоволений попит на робочу силу всередин╕ кра╖ни та низький р╕вень зароб╕тно╖ плати на нац╕ональному ринку прац╕.
Тисяч╕ наших сп╕вгромадян щор╕чно покидають власн╕ дом╕вки у пошуках кращо╖ дол╕. Часто-густо вони нав╕ть не усв╕домлюють про загрози та ризики, на як╕ себе наражають, стають жертвами насилля, зловживань, сексуально╖ та трудово╖ експлуатац╕╖.
Державна служба зайнятост╕ пост╕йно ╕нформу╓ населення про ризики нелегально╖ трудово╖ м╕грац╕╖, шляхи потрапляння до трудового рабства. З метою запоб╕гання таким явищам, для п╕двищення об╕знаност╕ населення щодо ризик╕в при ви╖зд╕ на роботу за кордон фах╕вцями Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ з початку 2019 року проведено 5 сем╕нар╕в з питань запоб╕гання трудов╕й м╕грац╕╖, торг╕вл╕ людьми, в яких взяли участь 99 ос╕б.
Для безроб╕тних, як╕ перебувають на обл╕ку у служб╕ зайнятост╕, проводяться сем╕нари на тему «Запоб╕гання нелегальн╕й трудов╕й м╕грац╕╖, торг╕вл╕ людьми, експлуатац╕╖ дитячо╖ прац╕», на яких розкрива╓ться сутн╕сть таких понять, як «нелегальна трудова м╕грац╕я», «торг╕вля людьми» та «дитяча праця», що ╓ глобальною проблемою на сьогодн╕шн╕й день.

Саме такий зах╕д на початку серпня було проведено у Прилуцьк╕й м╕ськрайонн╕й ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ за участ╕ начальника Головного територ╕ального управл╕ння юстиц╕╖ у Черн╕г╕вськ╕й област╕ Олега Третяка.
П╕д час сем╕нару розглянуто ознаки шахрайства у сфер╕ працевлаштування, надано рекомендац╕╖ щодо перешкоджання та уникнення обману п╕д час пошуку роботи, як уберегтися в╕д шахрайства п╕д час працевлаштування. Адже лише легальне працевлаштування гаранту╓ забезпечення конституц╕йних прав ус╕х учасник╕в ринку прац╕.
Безроб╕тн╕ також дов╕дались про правовий захист та нормативну базу з питань торг╕вл╕ людьми, про установи, як╕ оп╕куються питаннями подолання насильства, ознайомились з перел╕ком послуг, як╕ вони надають, а також були роздан╕ ╕нформац╕йн╕ буклети, що м╕стять корисн╕ поради для тих, хто з╕брався за кордон та контактн╕ дан╕.
Робота за кордоном ма╓ не лише переваги, але й ма╓ дуже багато значних ризик╕в, тому служба зайнятост╕ рекоменду╓ все ж таки шукати соб╕ роботу в Укра╖н╕, на р╕дн╕й земл╕, де на сьогодн╕шн╕й день створюються нов╕ робоч╕ м╕сця та ╓ потреба у роб╕тничих профес╕ях.

13.08.2019


СЕМ╤НАР З ВИВ╤ЛЬНЮВАНИМИ ПРАЦ╤ВНИКАМИ

Сьогодн╕, аби в╕дпов╕дати вимогам часу, державна служба зайнятост╕ обрала шлях перетворення в серв╕сну установу з надання широкого комплексу ефективних послуг тим, хто втратив роботу ╕ шука╓ себе на ринку прац╕.
Так, 6 серпня 2019 року фах╕вц╕ Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ провели сем╕нар для вив╕льнюваних прац╕вник╕в в ДУ «Прилуцька виховна колон╕я».
Учасники заходу ознайомилися з електронними серв╕сами, законодавством, послугами, що нада╓ служба зайнятост╕, станом ринку прац╕ рег╕ону .Особлива увага була акцентована на порядку ре╓страц╕╖, умовах надання статусу безроб╕тного та п╕дбору п╕дходящо╖ роботи.
В ход╕ сем╕нару виникало багато запитань, тому в╕н пройшов у форм╕ конструктивного д╕алогу. Так╕ заходи при запланованому вив╕льненн╕ зн╕мають напругу у колектив╕ та надають впевненост╕ прац╕вникам у сво╖х можливостях щодо реал╕зац╕╖ свого права на працю.08.08.2019


СТАН РИНКУ ПРАЦ╤ У С╤ЧН╤ - ЧЕРВН╤ 2019 РОКУ У М╤СТ╤ ПРИЛУКИ

За с╕чень-червень 2019 року лави безроб╕тних у м╕ст╕ Прилуки поповнили 424 громадянина – на 22% менше у пор╕внянн╕ з в╕дпов╕дним пер╕одом минулого року.

Загалом протягом 1 п╕вр╕ччя поточного року на обл╕ку у служб╕ зайнятост╕ перебували та отримували послуги 911 безроб╕тних громадян – на 22% менше, н╕ж за цей пер╕од тор╕к.

До активних програм сприяння зайнятост╕ залучено 252 особи. Зокрема 167 ос╕б працевлаштовано, 53 - залучено до громадських та ╕нших роб╕т тимчасового характеру, 32 - скеровано на профес╕йне навчання.

Станом на 1 липня у м╕ст╕ нал╕чувалось 462 оф╕ц╕йно безроб╕тних громадян – на 11 ос╕б або 2,4% менше, н╕ж р╕к тому.

05.07.2019 за ╕нф. Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ


ШУКАТИ РОБОТУ ТА БУДУВАТИ КАР’╢РУ
ДОПОМАГАЮТЬ КАР’╢РН╤ РАДНИКИ

Новац╕╓ю 2019 року стало впровадження в роботу служби зайнятост╕ ╕нституту кар’╓рних радник╕в. За словами директора Л╕д╕╖ Падалки, переваг цього нововведення безл╕ч.
Тепер одн╕ фах╕вц╕ служби зайнятост╕ з працевлаштування виконують функц╕╖ ре╓стратор╕в. Тобто на початку звернення людини вони ознайомлюють ╖╖ з послугами служби, вносять особист╕ дан╕ в базу, проводять первинне проф╕лювання, а саме: з’ясовують стаж, осв╕ту, с╕мейний стан. Дал╕ з людиною працю╓ кар’╓рний радник.

«Його робота поляга╓ в ╕ндив╕дуальному супровод╕ людини до ╖╖ працевлаштування, - говорить Л╕д╕я Падалка. - Тобто кар’╓рн╕ радники ╓ особистими консультантами у пошуку роботи, плануванн╕ кар’╓ри та п╕двищенн╕ конкурентоспроможност╕ на ринку прац╕. Вони працюють не лише ╕з заре╓строваними безроб╕тними, а й з ус╕ма, хто бажа╓ знайти чи зм╕нити роботу».

Щоб працевлаштувати людину, кар’╓рний радник застосову╓ безл╕ч ╕нструмент╕в. Насамперед, проводить поглиблене проф╕лювання, тобто визнача╓ потреби людини, ╖╖ профес╕йний та осв╕тн╕й р╕вень, досв╕д роботи, ступ╕нь трудово╖ мотивац╕╖, активност╕ та моб╕льност╕, обставини, як╕ можуть бути перешкодою при працевлаштуванн╕.

Кар’╓рний радник та громадяни, як╕ шукають роботу, сп╕льно розробляють ╕ндив╕дуальний план надання послуг, а безроб╕тн╕ - ╕ндив╕дуальний план працевлаштування. В ньому зазначаються сп╕льн╕ д╕╖, як╕ мають вжити кар’╓рний радник та особа, яка шука╓ роботу, задля якнайшвидшого працевлаштування.

Цей фах╕вець досконало волод╕╓ ╕нформац╕╓ю про потребу роботодавц╕в у прац╕вниках. Кожна нова ваканс╕я анал╕зу╓ться з позиц╕╖ «хто з безроб╕тних, як╕ перебуваються п╕д супроводом, може цим зац╕кавитися». В╕н ╕нформу╓ свого п╕доп╕чного про актуальн╕ ваканс╕╖, консульту╓, як уникнути чи усунути перешкоди при пошуку м╕сця прац╕, домовля╓ться з роботодавцем про зустр╕чз претендентом на ваканс╕ю. За потреби цей фах╕вець порадить та орган╕зу╓ зустр╕ч з фах╕вцями служби зайнятост╕ ╕нших напрям╕в, наприклад, щодо профнавчання, в╕дкриття власно╖ справи, участ╕ у трен╕нгах чи сем╕нарах, п╕дготовки резюме, профор╕╓нтац╕╖ тощо.

«Запроваджуючи нов╕ послуги та серв╕си, державна служба зайнятост╕ прагне стати потужним гравцем на ринку прац╕ ╕ компетентним пом╕чником для сво╖х кл╕╓нт╕в», - сказала Л╕д╕я Падалка.

04.07.2019 за ╕нф. Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ


РОБОЧ╤ ЗУСТР╤Ч╤ З РОБОТОДАВЦЯМИ

    


З метою налагодження та розширення сп╕впрац╕ з роботодавцями, директор Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського обласного центра зайнятост╕ Лариса Татарченко у червн╕ провела робоч╕ зустр╕ч╕ з кер╕вниками п╕дпри╓мств: Оленою ╤васенко - директором ТОВ «Ал╕тон╕», на якому виробляють взуття, ╢вгеном Саполовичем - директором ТОВ «Янг Укра╖на», п╕дпри╓мство одне ╕з найб╕льших виробник╕в оф╕сних ст╕льц╕в в Укра╖н╕, Ларисою Прозур - кер╕вником групи кадрових серв╕с╕в НГВУ «Черн╕г╕внафтогаз» ПАТ «Укрнафта» та Людмилою Кравченко - директором ТОВ «Прилуцький птахокомб╕нат», яке виробля╓ м’ясн╕ та ковбасн╕ вироби.

Тем для обговорення виникало багато. Це ╕ можливост╕ Державно╖ служби зайнятост╕ у вир╕шенн╕ кадрових питань стосовно забезпечення квал╕ф╕кованими кадрами (швачки, електромонтери з ремонту та обслуговування електроустаткування, вод╕╖ автотранспортних засоб╕в та ╕н..), визначення подальшо╖ сп╕впрац╕, проведення тимчасових роб╕т, до яких будуть залучен╕ особи з числа безроб╕тних, проведення профес╕ограф╕чних екскурс╕й як для безроб╕тних так ╕ для учн╕в ЗОШ, а також окреслили шляхи сп╕впрац╕ щодо укомплектування п╕дпри╓мств необх╕дними кадрами.02.07.2019 за ╕нф. Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ


СТАРТУ╢ ВСЕУКРА╥НСЬКЕ ОПИТУВАННЯ РОБОТОДАВЦ╤В

Шановн╕ роботодавц╕!

Державна служба зайнятост╕ прагне надавати Вам як╕сн╕ послуги та ефективну допомогу у п╕дбор╕ кадр╕в!
Пропону╓мо Вам под╕литися досв╕дом сп╕впрац╕ з╕ службою зайнятост╕, оц╕нити послуги, якими користувалися, а також надати пропозиц╕╖ щодо ╖х вдосконалення.

Заповнити анкету роботодавця можна до 19 серпня за посиланням:

www.dcz.gov.ua/…/opytuvannya-robotodavciv-shchodo-z…

24.06.2019 за ╕нф. Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ


ПРЕЗЕНТАЦ╤Я РОБОТОДАВЦЯ – КРОКИ
НА ЗУСТР╤Ч НОВ╤Й РОБОТ╤


Одн╕╓ю з ефективних форм сп╕впрац╕ з роботодавцями щодо пошуку претендент╕в на вакантн╕ робоч╕ м╕сця ╓ проведення презентац╕й роботодавця. Перевага презентац╕╖ – можлив╕сть для безроб╕тних безпосередньо зустр╕тися з роботодавцем, ознайомитись з умовами прац╕, актуальними ваканс╕ями, б╕льш детально з’ясувати умови та особливост╕ прац╕.

18.06.2019р. у мал╕й зал╕ Прилуцько╖ райдержадм╕н╕страц╕╖ за сприяння Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ в╕дбулась чергова презентац╕я роботодавця на замовлення АТ „ЧЕРН╤Г╤ВГАЗ”. Кл╕╓нти  служби зайнятост╕ мали зустр╕ч з Олександром Калиновським – начальником управл╕ння з персоналу АТ „ЧЕРН╤Г╤ВГАЗ”, який детально розпов╕в про п╕дпри╓мство, котре сьогодн╕ ма╓ потребу в фахових та квал╕ф╕кованих прац╕вниках, а саме: ╕нженер-проектувальник, кошторисник, ╕нженер з охорони прац╕, диспетчер газового господарства, монтер ╕з захисту п╕дземних трубопровод╕в в╕д короз╕╖, слюсар з експлуатац╕╖ та ремонту газового устаткування, монтажник сан╕тарно-техн╕чних систем ╕ устаткування, електрогазозварник, зайнятий р╕занням та ручним зварюванням, вод╕й автотранспортного засобу  кат. „В”, „С”.В ход╕ зустр╕ч╕ кл╕╓нти центру зайнятост╕ д╕зналися про вимоги до претендент╕в, характер та умови прац╕ на заявлених ваканс╕ях. Олександр Калиновський про╕нформував учасник╕в про специф╕ку д╕яльност╕ ╖х п╕дпри╓мства, перспективи його розвитку, р╕вень зароб╕тно╖ плати, соц╕альн╕ гарант╕╖ для прац╕вник╕в, можливост╕ профес╕йного навчання, кар’╓рного росту, профес╕╖  та посади, в яких виника╓ потреба.

В м╕н╕  - ярмарц╕ також взяли участь директор Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ Лариса Татарченко, заступник директора Олена ╤ллюшко, ╕нспектор з кадр╕в Прилуцького в╕дд╕лення АТ „ЧЕРН╤Г╤ВГАЗ Св╕тлана Сидорченко, майстер виробничого навчання Прилуцького профес╕йного л╕цею Олександр Дейнека та представники Прилуцького агротехн╕чного коледжу – заступник з практичного навчання Н╕на Науменко, зав╕дувач в╕дд╕лення " Монтаж, обслуговування устаткування ╕ систем   газопостачання" Валентина Т╕тунова , фах╕вець з профор╕╓нтац╕╖ Тетяна Брижан.

Лариса Татарченко детально ознайомила присутн╕х з послугами Державно╖ служби зайнятост╕, наголосила про значну к╕льк╕сть актуальних ваканс╕й по м╕сту Прилуки та Прилуцькому району та в╕дзначила, що лише працюючи особа може стати усп╕шною та приносити користь сусп╕льству ╕ держав╕. Заступник директора ф╕л╕╖ ознайомила присутн╕х з можлив╕стю пройти навчання в Центрах – профес╕йно – техн╕чно╖ осв╕ти ДЗС, здобути затребувану профес╕ю на ринку прац╕ та бути працевлаштованим.

Учасники заходу активно включилися у дискус╕ю та найб╕льше п╕д час обговорення було висловлено побажань зб╕льшення розм╕ру зароб╕тно╖ плати.

19.06.2019 за ╕нф. Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ


В╤ДПОЧИНОК З КОРИСТЮ10 та 12 червня пров╕дний фах╕вець з профор╕╓нтац╕╖ Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ ╤рина Микитченко для вихованц╕в пришк╕льного табору Прилуцько╖ загальноосв╕тньо╖ школи №7 провела ╕нтерактивн╕ заходи змагально-мотивац╕йного та ╕нтелектуально-╕грового характеру.

Розпов╕дь про св╕т профес╕й проходила в розважальн╕й форм╕: у вигляд╕ р╕зноман╕тних конкурс╕в, дидактичних ╕гор, ╕нформац╕йних та творчих завдань. Д╕ти побували в рол╕ представник╕в р╕зних профес╕й та в╕дгадували загадки про профес╕╖ та знаряддя прац╕. Школяр╕ ставили чимало запитань щодо профес╕й як╕ будуть затребуван╕ у майбутньому та ц╕кавились, як╕ незвичн╕ профес╕╖ ╕снують сьогодн╕. Спод╕ва╓мося, що так╕ зустр╕ч╕ будуть бажаними та при╓мними, а практичн╕ поради фах╕вц╕в служби зайнятост╕ допоможуть д╕тям обрати у майбутньому саме ту профес╕ю, яка б приносила ╖м матер╕альне та моральне задоволення.13.06.2019 за ╕нф. Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ


ПРОФЕС╤ЙНЕ НАВЧАННЯ

А чи зна╓те ви, що …
Протягом с╕чня-травня 2019 року за направленням служби зайнятост╕ 137 безроб╕тних проходили профес╕йне навчання?
Вони мали можлив╕сть безкоштовно здобути конкурентоспроможну на ринку прац╕ профес╕ю чи п╕двищити свою квал╕ф╕кац╕ю. Навчалися – на замовлення роботодавц╕в, а отже з гарант╕╓ю працевлаштування.

ПРОФЕС╤ЙНЕ НАВЧАННЯ ЗА НАПРАВЛЕННЯМ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТ╤ - ЦЕ:
можлив╕сть безоплатно отримати одну з актуальних на ринку прац╕ профес╕й на баз╕ навчальних заклад╕в област╕ та за ╖╖ межами, в т.ч.в Центрах профес╕йно-техн╕чно╖ осв╕ти державно╖ служби зайнятост╕;
навчання за гнучкими навчальними планами та програмами, в т.ч. ╕ндив╕дуальними.
Кр╕м того, служба зайнятост╕ гаранту╓:
безоплатне проживання п╕д час профес╕йного навчання;
компенсац╕ю витрат на про╖зд;
виплату допомоги по безроб╕ттю п╕д час навчання зг╕дно з чинним законодавством.
ОБИРАЙТЕ ЯК╤СНЕ ПРОФЕС╤ЙНЕ НАВЧАННЯ –
ОТРИМУЙТЕ Г╤ДНУ РОБОТУ!
Детал╕ за телефоном 3-51-91 (Прилуцька м╕ськрайонна ф╕л╕я Черн╕г╕вського ОЦЗ)

11.06.2019 за ╕нф. Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ


"МАЙБУТН╢ ДИТИНИ-МАЙБУТН╢ УКРА╥НИ"

    


Фах╕вц╕ Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕ долучилися до тижнево╖ акц╕╖ п╕д гаслом «Майбутн╓ дитини-майбутн╓ Укра╖ни» та провели профор╕╓нтац╕йн╕ заходи для д╕тей шк╕льного в╕ку, зокрема ╕з с╕мей, як╕ брали участь у проведенн╕ антитерористично╖ операц╕╖.

Так, 29 травня 2019 року в прим╕щенн╕ Прилуцько╖ центрально╖ районно╖ б╕бл╕отеки для д╕тей середнього шк╕льного в╕ку г╕мназ╕╖ №1 та 03 червня 2019 року для д╕тей молодшого шк╕льного в╕ку спец╕ал╕зовано╖ школи №6 у прим╕щенн╕ Прилуцько╖ м╕сько╖ б╕бл╕отеки для д╕тей ╕м.П.Б╕лецького-Носенка ╤рина Микитченко провела профор╕╓нтац╕йн╕ ╕нтерактивн╕ заходи в п╕знавально-╕гров╕й форм╕. П╕д час профор╕╓нтац╕йних ╕гор, загадок, конкурс╕в, перегляду в╕деоролик╕в д╕ти ознайомилися з р╕зноман╕тним св╕том профес╕й, як╕ ╓ актуальними сьогодн╕ та будуть затребуван╕ у майбутньому. А також фах╕вц╕ центру зайнятост╕ 1 червня долучилися до заход╕в, орган╕зованих Центром творчост╕ д╕тей та юнацтва з нагоди Дня захисту д╕тей.04.06.2019 за ╕нф. Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ

НЕЗАКОННО ОТРИМАН╤ КОШТИ У СЛУЖБ╤ ЗАЙНЯТОСТ╤
ДОВЕДЕТЬСЯ ПОВЕРТАТИ…

Про це попереджають безроб╕тних у служб╕ зайнятост╕. За словами начальника юридичного в╕дд╕лу Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕ Марини Чаус, безроб╕тн╕й особ╕ доведеться повернути незаконно отриман╕ кошти, якщо вона перебува╓ на обл╕ку в служб╕ зайнятост╕, отриму╓ допомогу по безроб╕ттю ╕ одночасно нелегально працю╓, викону╓ роботу, нада╓ послуги за цив╕льно-правовими договорами або продовжу╓ займатись п╕дпри╓мницькою д╕яльн╕стю тощо.

Ц╕ неправом╕рн╕ д╕╖ виявляються шляхом обм╕ну ╕нформац╕╓ю м╕ж службою зайнятост╕, Державною податковою службою Укра╖ни та Пенс╕йним фондом Укра╖ни.

При в╕дмов╕ в╕дшкодувати кошти, а також у раз╕ неповернення ╖х у встановлений строк, стягнення зд╕йсню╓ться у судовому порядку в╕дпов╕дно до законодавства.

Зокрема, протягом с╕чня-кв╕тня поточного року в област╕ виявлено 33 осoби, як╕ неправом╕рно отримали кошти Фонду загальнообов’язкового державного соц╕ального страхування Укра╖ни на випадок безроб╕ття у сум╕ 110,8 тис.грн.

31.05.2019 за ╕нф. Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ


СТАРШОКЛАСНИКИ ПРИЙНЯЛИ УЧАСТЬ У ПРОФЕС╤ОГРАФ╤ЧН╤Й ЕКСКУРС╤╥

27 травня 2019 року фах╕вц╕ Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ орган╕зували профес╕ограф╕чну екскурс╕ю для учн╕в 9 класу загальноосв╕тньо╖ школи №13 на ПРАТ «Прилуцька швейна фабрика».П╕дпри╓мство засноване у 1943 роц╕, свою д╕яльн╕сть починало з 50 прац╕вник╕в, на сьогодн╕ чисельн╕сть працюючих перевищу╓ 180 ос╕б. Фабрика спец╕ал╕зу╓ться на виробництв╕ верхнього чолов╕чого та ж╕ночого одягу, це ж╕ноч╕ та чолов╕ч╕ плащ╕, пальта, нап╕впальта, жакети та блейзери, сукн╕ та сп╕дниц╕, брюки, бридж╕ та блузки з натуральних матер╕ал╕в. Фабрика сп╕впрацю╓ з ╕ноземними ф╕рмами кра╖н Франц╕╖, Бельг╕╖ та Чех╕╖. Також п╕дпри╓мство виготовля╓ костюми для в╕йськовослужбовц╕в.

Плинност╕ кадр╕в на п╕дпри╓мств╕ нема╓, але ╓ потреба у прац╕вниках за профес╕╓ю „швачка” у зв’язку ╕з зб╕льшенням обсяг╕в виробництва. Д╕тей радо зустр╕ла та провела екскурс╕ю начальник в╕дд╕лу кадр╕в Халдай Лариса Васил╕вна.

Учн╕ мали змогу ознайомитися ╕з особливостями швейного виробництва, зокрема побували у розкр╕йному та швейному цехах та мали змогу спостер╕гати за роботою прац╕вник╕в безпосередньо на робочому м╕сц╕. Ознайомилися ╕з зм╕стом профес╕й, таких як: дизайнер одягу, розкр╕йник, швачка, прасувальник. По зак╕нченню екскурс╕╖ д╕ти в╕дв╕дали магазин швейно╖ фабрики де мали змогу побачити готов╕ вироби.Прац╕вники ПРАТ «Прилуцька швейна фабрика» запевнили учн╕в, що отримавши профес╕ю „швачки” гарантовано будуть працевлаштован╕ на дане п╕дпри╓мство та матимуть високу зароб╕тну плату ╕ г╕дн╕ умови прац╕.

Профес╕ограф╕чна екскурс╕я ╓ ефективним заходом в програм╕ профес╕йно╖ ор╕╓нтац╕╖ учн╕всько╖ молод╕, форму╓ позитивне ставлення до роб╕тничих профес╕й, розширю╓ св╕тогляд учн╕в та допомага╓ у вибор╕ майбутнього профес╕йного шляху.

29.05.2019 за ╕нф. Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ


У СЛУЖБ╤ ЗАЙНЯТОСТ╤ –ТРЕН╤НГИ:
ВЧАТЬ ДОСЯГАТИ ПОСТАВЛЕНО╥ МЕТИ ТА БУТИ УСП╤ШНИМИ

Серед кл╕╓нт╕в служби зайнятост╕ ╓ громадяни, яким при пошуку роботи важко конкурувати на сучасному ринку прац╕. Зокрема це люди, як╕ тривалий час не працювали, досягли передпенс╕йного в╕ку, мають ╕нвал╕дн╕сть тощо.

Кр╕м об’╓ктивних фактор╕в, як╕ стримують ╖х працевлаштування, ╓ й суб’╓ктивн╕. У когось – проблеми ╕з самооц╕нкою, ╕ншим - не вистача╓ впевненост╕ у соб╕, що врешт╕ призводить до низько╖ мотивац╕я до прац╕.

Та не варто впадати у в╕дчай. Натом╕сть у служб╕ зайнятост╕ пропонують скористатися допомогою квал╕ф╕кованих фах╕вц╕в, як╕ навчать досягати поставлено╖ мети та бути усп╕шними.
Нараз╕ безроб╕тних запрошують стати учасниками трен╕нг╕в на тему «Подолання житт╓вих перешкод на шляху до працевлаштування та побудови профес╕йно╖ кар'╓ри" (для громадян передпенс╕йного в╕ку), «Шлях до профес╕йного усп╕ху. Перезавантаження» (для громадян, як╕ мають тривалу перерву в робот╕), «Пов╕р у себе. Формування навичок впевнено╖ повед╕нки на ринку прац╕» (для ос╕б з ╕нвал╕дн╕стю).

За б╕льш детальною ╕нформац╕╓ю звертайтеся до в╕дд╕лу активно╖ п╕дтримки безроб╕тних Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕ за тел. 3-15-56.

27.05.2019 за ╕нф. Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ


АМУ ОГОЛОШУ╢ КОНКУРС НА Ф╤НАНСУВАННЯ КОРОТКОСТРОКОВИХ ГЕНДЕРНИХ ╤Н╤Ц╤АТИВ

22 травня 2019 року проведено робочу зустр╕ч директора Прилуцько╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ Лариси Татарченко з начальником в╕дд╕лу ╕нвестиц╕й та м╕жнародно╖ д╕яльност╕ Прилуцько╖ м╕сько╖ ради Оленою Канавець та за участ╕ представника ГО «Вишиванка» В╕тал╕я Шкурата. П╕д час зустр╕ч╕ вир╕шен╕ питання сп╕впрац╕ в п╕дготовц╕ до конкурсу в рамках проекту м╕жнародно╖ техн╕чно╖ допомоги «Партнерство для розвитку м╕ст» (Проект ПРОМ╤С) .Головною метою конкурсу ╓ сприяння участ╕ ж╕нок у м╕сцевому економ╕чному розвитку шляхом реал╕зац╕╖ короткострокових ╕н╕ц╕атив в м╕стах-членах АМУ у сп╕впрац╕ орган╕в м╕сцевого самоврядування з неурядовими орган╕зац╕ями та/або п╕дпри╓мництвом, спрямованих на досягнення конкретних результат╕в щодо п╕двищення активност╕ ж╕нок в економ╕чному житт╕ громад та/або в процес╕ прийняття р╕шень на м╕сцевому р╕вн╕.

23.05.2019 за ╕нф. Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ


ВИРОЩУВАННЯ РОЗСАДИ, ЯК Б╤ЗНЕС


В рамках культурно-просв╕тницького проекту «Збережемо традиц╕╖ предк╕в» 21 травня 2019 року для безроб╕тних ж╕нок Прилуцько╖ МРФ Черн╕г╕вського ОЦЗ проведений сем╕нар на тему: «Сад╕вництво: як створити прибутковий б╕знес…».Ж╕нки були запрошен╕ до Прилуцько╖ досл╕дно╖ станц╕╖ ╕нституту сад╕вництва Нац╕онально╖ академ╕╖ аграрних наук Укра╖ни. Метою заходу було спрямувати безроб╕тних на самозайнят╕сть, щоб власне задоволення приносило матер╕альний прибуток. П╕д час екскурс╕╖ ж╕нки д╕зналися про основн╕ напрямки д╕яльност╕ станц╕╖, ╕нновац╕йн╕ технолог╕╖ в по╓днанн╕ з кращими традиц╕ями вирощування рослин. Отримали ╕нформац╕ю, який вид овочевих рослин краще п╕дходить для продажу в наш╕й м╕сцевост╕. Зараз поряд з овочевою розсадою охоче купують ╕ кв╕ткову, особливо петун╕ю та чорнобривц╕. Запорука правильного розвитку б╕знесу - як╕сний грунт та нас╕ння, а також догляд за розсадою.Учасники заходу отримали багато позитивних вражень в╕д екскурс╕╖ по дендропарку та тепличному господарству. У п╕дведенн╕ п╕дсумк╕в сем╕нару оц╕нили власн╕ можливост╕ для започаткування власно╖ справи.

22.05.2019 за ╕нф. Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ


ПРОФЕС╤ОГРАФ╤ЧНА ЕКСКУРС╤Я - ЦЕ Ц╤КАВО ╤ П╤ЗНАВАЛЬНО


25 кв╕тня, з метою ор╕╓нтац╕╖ молод╕ на актуальн╕ на ринку прац╕ профес╕╖, фах╕вц╕ Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕ орган╕зували профес╕ограф╕чну екскурс╕ю для учн╕в 9 класу ЗОШ №12 до ДП»Пластмас» ТОВ «ТД Пластмас-Прилуки».На сьогодн╕ п╕дпри╓мство, з чисельн╕стю працюючих 230 чолов╕к, нарощу╓ темпи виробництва вироб╕в техн╕чного призначення: випуск фенопласту гальм╕вних колодок для тролейбус╕в ╕ трамва╖в, деталей метропол╕тену ╕ зал╕зничного транспорту, деталей для оснащення г╕рничо- шахтного устаткування, гранульованих пластикат╕в, призначених для виробництва ╕золяц╕╖, захисних оболонок провод╕в ╕ кабел╕в та продукц╕╖ спортивно - оздоровчого призначення. Продукц╕ю добре знають споживач╕ в Б╕лорус╕╖, Груз╕╖ , Казахстан╕.
Завдяки ц╕кав╕й та п╕знавальн╕й екскурс╕╖, проведено╖ головним технологом Михайлом Бичковим, школяр╕ мали змогу ознайомитися з циклом виготовлення деталей, д╕знатися як╕ спец╕ал╕сти та профес╕╖ затребуван╕ на п╕дпри╓мств╕. На сьогодн╕шн╕й день п╕дпри╓мство потребу╓ слюсар╕в –ремонтник╕в, електромонтер╕в, апаратник╕в з переробки, менеджер╕в з продажу.


Школяр╕ мали змогу отримати вичерпн╕ в╕дпов╕д╕ на сво╖ запитання, як╕ виникали п╕д час екскурс╕╖ та под╕литися враженнями. Так╕ заходи ╓ корисними для майбутн╕х випускник╕в, так як спонукають замислитися, як ╕ де треба навчатися, яку профес╕йну осв╕ту здобути, щоб у майбутньому знайти г╕дну роботу.

26.04.2019 за ╕нф. Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ


ДЕНЬ В╤ДКРИТИХ ДВЕРЕЙ ПРИЛУЦЬКОГО ПРОФЕС╤ЙНОГО Л╤ЦЕЮ

Щоб допомогти школярам у зд╕йсненн╕ св╕домого профес╕йного вибору, пропагуванн╕ профес╕й, як╕ користуються попитом на ринку прац╕, та формуванн╕ профес╕йних ╕нтерес╕в, фах╕вц╕ Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕ долучилися до проведення Дня в╕дкритих дверей Прилуцького профес╕йного л╕цею для учн╕в загальноосв╕тн╕х шк╕л м╕ста та району. На сьогодн╕ затребуваними ╓ роб╕тнич╕ профес╕╖, як╕ можна здобути у л╕це╖, а саме швачки, кухар╕, електрогазозварники та слюсар╕.


Вс╕ бажаюч╕ переглянули презентац╕ю закладу з номерами художньо╖ самод╕яльност╕, взяли участь у майстер-класах, ознайомилися з навчально-матер╕альною базою, зустр╕лися з майстрами виробничого навчання.


Фах╕вц╕ служби зайнятост╕ надавали поради щодо вибору профес╕╖, ознайомлювали з послугами служби зайнятост╕ та пропонували пройти профд╕агностичне тестування на визначення профес╕йно╖ спрямованост╕ особистост╕.

23.04.2019 за ╕нф. Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ


ВЕЛИКОДН╤Й МАЙСТЕР-КЛАС ДЛЯ БЕЗРОБ╤ТНИХ
Ж╤НОК ПРИЛУЧЧИНИ

У Прилуцьк╕й м╕ськрайонн╕й ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕ вже стало традиц╕╓ю напередодн╕ Великодня проводити сем╕нари в рамках культурно-просв╕тницького проекту „Збережемо традиц╕╖ предк╕в”. Цього року сем╕нар проходив за темою: „Великдень: традиц╕╖ святкування, обряди та звича╖ розфарбовувати писанки”.
15 кв╕тня фах╕вц╕ служби зайнятост╕ запросили безроб╕тних ж╕нок на майстер - клас з розпису писанок, який провели майстрин╕ – писанкарки, сп╕вроб╕тники Прилуцького центру творчост╕ д╕тей та юнацтва.
Розпочала зах╕д заступник директора ф╕л╕╖ Олена ╤ллюшко, яка ознайомила присутн╕х ╕з станом рег╕онального ринку прац╕ та наголосила, що сьогодн╕ найзатребуван╕шими ╓ роб╕тнич╕ профес╕╖. Тому зважаючи на дисбаланс м╕ж попитом та пропозиц╕╓ю робочо╖ сили служба зайнятост╕ значну увагу прид╕ля╓ мотивац╕╖ пошукач╕в роботи до зайняття власною справою. Наш час вимага╓ в╕д шукач╕в роботи бути винах╕дливими та швидко пристосовуватись до умов, що пост╕йно зм╕нюються. Якщо не вда╓ться знайти роботу в якост╕ найманого прац╕вника, то можна спробувати розпочати власну п╕дпри╓мницьку д╕яльн╕сть.
Дал╕ секретами писанкарства д╕лилась кер╕вник студ╕╖ народно╖ творчост╕ „Обер╕г” Натал╕я Авраменко. „Писачок, в╕ск та св╕чка, барвник ╕ основний атрибут Великодн╕х свят – яйця. Для людини, необ╕знано╖ ╕з секретами розпису писанки, може здатися, що справа ця складна, ╕ п╕д силу лише тому, хто гарно малю╓. Але потр╕бно не боятися, спробувати ╕ все обов’язково вийде” – зауважила майстриня.
П╕д час майстер-класу присутн╕ познайомилися з техн╕кою виготовлення писанки, д╕знались значення символ╕в та кольор╕в, а також почули секрети, як надовго зберегти власноруч виготовлене маленьке диво. Дал╕ й ж╕нки, присутн╕ на заход╕, теж при╓днались до цього величного д╕йства - маленькими писачками за допомогою фарб та воску виводили символ╕чн╕ в╕зерунки. Сяюч╕ в╕д усм╕шки обличчя та з позитивними емоц╕ями – такими були в╕дв╕дувач╕ майстер-класу.
Фах╕вц╕ служби зайнятост╕, проводячи так╕ заходи, хочуть допомогти безроб╕тним усв╕домити, що кожна людина сво╓ хоб╕ та захоплення може перетворити на власний б╕знес. Люди стають щаслив╕, коли займаються саме тим, що ╖м подоба╓ться. Тим б╕льше, отримуючи за це хорош╕ грош╕.

19.04.2019


ОСОБЛИВОСТ╤ ЗАЙНЯТОСТ╤ МОЛОД╤

Зважаючи на те, що навчальний р╕к вже майже зак╕нчився ╕ безл╕ч молодих людей здобули свою профес╕ю, найб╕льш актуальним питанням сьогодення ╓ працевлаштування молодих фах╕вц╕в без досв╕ду. Це завдання допомагають вир╕шити фах╕вц╕ служби зайнятост╕.


Так, 08 та 11 кв╕тня 2019 року, фах╕вцями в╕дд╕лу активно╖ п╕дтримки безроб╕тних Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ проведен╕ сем╕нари «Особливост╕ зайнятост╕ молод╕» для студент╕в Прилуцького педегагог╕чного коледжу ╕м.╤.Я.Франка та випускник╕в Прилуцького профес╕йного л╕цею. Метою заходу було навчити студент╕в та учн╕в презентувати себе роботодавцю, акцентувати його увагу на сво╖х ум╕ннях ╕ перевагах, переконувати, що саме вони г╕дн╕ займати це м╕сце ╕ якнайкраще впораються з поставленим завданням.


Також порадили студентам звернутися за допомогою у працевлаштуванн╕ до служби зайнятост╕, де вони зможуть ознайомитися з базою ваканс╕й, скласти резюме, в╕деорезюме та отримати ╕ншу корисну ╕нформац╕ю.
Ми спод╕ва╓мось, що здобут╕ навички дозволять стати б╕льш конкурентоспроможними на ринку прац╕ для того, щоб якнайшвидше знайти роботу.

15.04.2019 за ╕нф. Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ


СТАН РИНКУ ПРАЦ╤ У С╤ЧН╤ - БЕРЕЗН╤ 2019 РОКУ У М╤СТ╤ ПРИЛУКИ

За с╕чень-березень 2019 року лави безроб╕тних у м╕ст╕ Прилуки поповнили 210 громадян – на 11% менше у пор╕внянн╕ з в╕дпов╕дним пер╕одом минулого року.
Загалом протягом 3 м╕сяц╕в поточного року на обл╕ку у служб╕ зайнятост╕ перебували та отримували послуги 697 безроб╕тних громадян – на 7% б╕льше, н╕ж за цей пер╕од тор╕к.
До активних програм сприяння зайнятост╕ залучено 115 ос╕б. Зокрема 82 особи працевлаштовано, 16 - залучено до громадських та ╕нших роб╕т тимчасового характеру, 17 - скеровано на профес╕йне навчання.
Станом на 1 кв╕тня у м╕ст╕ нал╕чувалось 500 оф╕ц╕йно безроб╕тних громадян – на 45 ос╕б або 11% б╕льше, н╕ж р╕к тому.

12.04.2019 за ╕нф. Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ


МЕМОРАНДУМ ПРО СП╤ВПРАЦЮ3 кв╕тня 2019 року у прим╕щенн╕ Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕ в╕дбулася робоча зустр╕ч директора ф╕л╕╖ Лариси Татарченко з заступником начальника Прилуцького м╕ськрайонного в╕дд╕лу Державно╖ виконавчо╖ служби ГТУЮ у Черн╕г╕вськ╕й област╕ Мариною Бойко щодо вза╓мод╕╖ у напрям╕ орган╕зац╕╖ та проведення сп╕льних заход╕в, спрямованих на сприяння зайнятост╕ ос╕б, як╕ мають майнов╕ зобов’язання за р╕шенням суду, ╕нших орган╕в, в тому числ╕ ос╕б, як╕ мають заборгован╕сть з╕ сплати ал╕мент╕в та стосовно яких в╕дкрите виконавче провадження в органах виконавчо╖ служби. В обговоренн╕ питань сп╕впрац╕ прийняли участь заступник директора Олена ╤ллюшко та пров╕дний юрисконсульт Оксана Ткаченко.
В ход╕ обговорення щодо реал╕зац╕╖ положень Меморандуму про сп╕впрацю м╕ж Державною службою зайнятост╕ та М╕н╕стерством юстиц╕╖ Укра╖ни досягнен╕ домовленост╕ щодо обм╕ну ╕нформац╕╓ю з Прилуцьким м╕ськрайонним в╕дд╕лом Державно╖ виконавчо╖ служби ГТУЮ у Черн╕г╕вськ╕й област╕, розм╕щення ╕нформац╕йних матер╕ал╕в на ╕нтернет-ресурсах, ЗМ╤ та проведення сп╕льних сем╕нар╕в ╕ заход╕в щодо працевлаштування ос╕б, як╕ мають майнов╕ зобов’язання за р╕шенням суду.

04.04.2019


ПРЕЗЕНТАЦ╤Я РОБОТОДАВЦЯ

У прим╕щенн╕  Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕ 1 кв╕тня в╕дбулася презентац╕я роботодавця Прилуцька ф╕л╕я ПрАТ „Ки╖в-Дн╕провське МППЗТ”.
«Презентац╕я роботодавця – це можлив╕сть отримати вичерпну ╕нформац╕ю для шукач╕в роботи безпосередньо в╕д самого представника п╕дпри╓мства», – розпочала зах╕д директор ф╕л╕╖ Лариса Татарченко.
В.о директора Прилуцько╖ ф╕л╕╖ ПрАТ „Ки╖в-Дн╕провське МППЗТ” Св╕тозар Сав╓ль╓в презентував д╕яльн╕сть п╕дпри╓мства, яке займа╓ться транспортним обслуговуванням орган╕зац╕й (перевезення вантаж╕в зал╕зничним транспортом, вантажн╕ операц╕╖ по навантаженню та вивантаженню вантаж╕в з вагон╕в, утримання та ремонт п╕д’╖зних зал╕зничних кол╕й та рухомого складу).


╤нспектор з кадр╕в Юл╕я Прокопець детально зупинилися на кожн╕й ╕з запропонованих 10 ваканс╕й та наголосила, що трудов╕ в╕дносини з найманим персоналом укладаються виключно на легальн╕й основ╕ з першого дня трудових в╕дносин, за прац╕вниками збер╕гаються гарант╕╖, встановлен╕ законодавством. Нараз╕ п╕дпри╓мству потр╕бн╕ слюсар╕-електрики з ремонту електроустаткування, монтери кол╕╖, складач╕ по╖зд╕в, електромехан╕ки.
П╕д час заходу виникало чимало запитань щодо вимог до персоналу, конкретних обов’язк╕в, граф╕ка роботи, складових соц╕ального пакету тощо.
Тро╓ безроб╕тних пройшли сп╕вбес╕ду з кер╕вником п╕дпри╓мства, заповнили анкети та узгодили дату та час в╕зиту безпосередньо на п╕дпри╓мство.
Спод╕ва╓мося, що результати орган╕зованого заходу не забаряться, ╕ вже невдовз╕ безроб╕тн╕ знайдуть свого працедавця, а п╕дпри╓мство укомплекту╓ ваканс╕╖ квал╕ф╕кованими спец╕ал╕стами.

03.04.2019 за ╕нф. Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ


КОРИСНА ╤НФОРМАЦ╤Я

Для взяття на обл╕к у центрах зайнятост╕ та ф╕л╕ях особи:

1) пред'являють:
* паспорт
* дов╕дку про присво╓ння ре╓страц╕йного номера обл╕ково╖ картки платника податк╕в

2) ╕нформують:
* про осв╕ту
* досв╕д роботи
* свою зайнят╕сть або перебування у трудових в╕дносинах.

Особи, як╕ не пред’явили документи, мають право отримати консультац╕ю та ╕нформац╕ю про послуги служби зайнятост╕.28.03.2019


ЯРМАРОК ПРОФЕС╤Й ДЛЯ ШКОЛЯР╤В У ПРИЛУКАХ

22 березня Прилуцька м╕ськрайонна ф╕л╕я Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕ провела щор╕чний ярмарок профес╕й, на який зав╕тало понад 900 старшокласник╕в.

«Уже стало доброю традиц╕╓ю щороку проводити ярмарки профес╕й для майбутн╕х аб╕тур╕╓нт╕в. Тому сьогодн╕шн╕й зах╕д – гарний прив╕д допомогти школярам ознайомитися з профес╕ями майбутнього, основними п╕дходами щодо ╖х вибору, тенденц╕ями на ринку прац╕, сучасними техн╕ками пошуку роботи», – в╕дкриваючи зах╕д, наголосила директор ф╕л╕╖ Лариса Татарченко.У сво╓му виступ╕ директор Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕ Л╕д╕я Падалка звернула увагу саме на актуальност╕ роб╕тничих профес╕й, як╕ ╓ затребуваними на ринку прац╕. Випускники шк╕л вже зараз визначаються, з якою профес╕╓ю пов’язати сво╓ життя, щоб гарантовано бути затребуваним у майбутньому. Можливо, не треба бути юристом, бухгалтером, журнал╕стом, а достатньо в житт╕ бути хорошим, класним зварювальником, слюсарем чи сантехн╕ком. Ц╕ профес╕╖ сьогодн╕ оплачуються нав╕ть дорожче, н╕ж послуги економ╕ста.

Щоб п╕дняти престиж роб╕тничих профес╕й, яких браку╓ на ринку прац╕, служба зайнятост╕ ╕ проводить „Ярмарки профес╕й”, як останн╕й етап профор╕╓нтац╕йно╖ роботи з╕ школярами.

У хол╕ Прилуцького профес╕йного л╕цею розгорнулося справжн╓ студентське м╕стечко. 25 навчальних заклад╕в презентували сво╖ напрямки навчання та проводили майстер-класи. Старшокласники мали можлив╕сть познайомитися з профес╕ями кухаря, швачки, слюсаря з ремонту автомоб╕л╕в, медика, ╕нженера, буд╕вельника, агронома, л╕сника та багато ╕н.

Десь л╕тав квадрокоптер та ╖здила швидк╕сна машинка багг╕ на рад╕океруванн╕, а в ╕нш╕й частин╕ зали д╕вчата ╕ хлопц╕ в б╕лих халатах на д╕л╕ демонстрували, як правильно робити уколи та масаж рук ╕ вим╕рювати тиск, на сцен╕ виступали студенти та представники учбових заклад╕в, як╕ коротко, весело й ориг╕нально заявляли про себе п╕д час виступ╕в.У спец╕ально обладнаному сектор╕ служби зайнятост╕ д╕ти отримали ╕нформац╕ю про св╕т профес╕й та пройшли комп’ютерне тестування на визначення профес╕йно╖ спрямованост╕. За результатами тестування кожна дитина д╕зналася, яку профес╕ю ╖й краще обрати, щоб стати усп╕шною на ринку прац╕. Адже правильно обрана профес╕я – гарант╕я вдало╖ кар’╓ри. Хто не встиг – ма╓ шанс скористатися платформою профор╕╓нтац╕╖ „Моя профес╕я: консультац╕йна мережа”, що розм╕щена на оф╕ц╕йному сайт╕ Державно╖ служби зайнятост╕, ╕ самост╕йно пройти онлайн-тестування.

Одночасна презентац╕я навчальних заклад╕в в одному м╕сц╕ та безпосередн╓ сп╕лкування з представниками навчальних заклад╕в та студентами, квал╕ф╕кован╕ в╕дпов╕д╕ на запитання - все це сприя╓ в подальшому правильному вибору навчального закладу, а згодом ╕ профес╕╖.

При╓мно було чути слова подяки як в╕д представник╕в учбових заклад╕в, так ╕ педагог╕в, школяр╕в та ╖х батьк╕в за проведений зах╕д та спод╕вання на запрошення у наступному роц╕.

26.03.2019 за ╕нф. Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ


ПРОФ╤КВЕСТ: „П╤ЗНАЙ СВ╤Т ПРОФЕС╤Й” ДЛЯ ШКОЛЯР╤В У СЛУЖБ╤ ЗАЙНЯТОСТ╤

    
Про те, як не розгубитися в безмежному св╕т╕ профес╕й ╕ обрати фах, який буде до вподоби та який заклад обрати, щоб здобути в╕дпов╕дну спец╕альн╕сть, говорили фах╕вц╕ з профор╕╓нтац╕╖ Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕ п╕д час проведеного п╕знавально-розважального заходу. Квест-гра „П╕знай св╕т профес╕й!” була орган╕зована для 15 старшокласник╕в Прилуцько╖ г╕мназ╕╖ № 5.

П╕д час заходу учн╕ познайомилися з основними етапами побудови кар’╓ри, попередньо визначилися з власними ╕нтересами, уподобаннями та з’ясували схильн╕сть до т╕╓╖ чи ╕ншо╖ галуз╕ науки. Школяр╕ з великим задоволенням розгадували профор╕╓нтац╕йн╕ ребуси, ф╕лворди та виконували завдання квесту, як╕ пов’язан╕ одне з одним. В ход╕ гри вони опрацювали папки з описами профес╕й муляра, маляра, кухонного роб╕тника, продавця, касира торг╕вельного залу, л╕каря, електрогазозварника та ╕н.Фах╕вц╕ служби зайнятост╕ також розпов╕ли молод╕ про стан ринку прац╕, вимоги, що пред’являються до сучасного прац╕вника, актуальн╕ ваканс╕╖ в рег╕он╕ та запроваджен╕ ╕нновац╕╖ в робот╕ служби зайнятост╕.

«Под╕бн╕ заходи сприяють майбутн╕й зайнятост╕ молод╕ п╕сля завершення навчання, адже шлях профес╕йного становлення випускника почина╓ться ╕з всеб╕чно╖ по╕нформованост╕ про потреби ринку прац╕ та активн╕ д╕╖, як╕ проявить молода людина п╕д час пошуку роботи», — в╕дзначила психолог школи ╤нна Садова.

04.03.2019 За ╕нф. Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ


ОСОБЛИВОСТ╤ ЗАЙНЯТОСТ╤ МОЛОД╤

Вих╕д молод╕ на ринок прац╕ в╕дбува╓ться переважно п╕сля зак╕нчення навчання. Саме на цьому етап╕ виника╓ багато проблем щодо реал╕зац╕╖ ╖х трудового потенц╕алу. Державна служба зайнятост╕ вбача╓ сво╓ завдання в адаптац╕╖ випускник╕в виш╕в до ╕снуючого ринку прац╕.

Так, 19 та 21 лютого 2019 року, заступник начальника в╕дд╕лу Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ Тетяна Нюнька провела сем╕нар «Особливост╕ зайнятост╕ молод╕» для студент╕в Прилуцького медичного училища та Прилуцького агротехн╕чного коледжу. Метою заходу було навчити студент╕в ор╕╓нтуватися на ринку прац╕, надати допомогу майбутн╕м фах╕вцям у побудов╕ власного плану досягнення профес╕йних ц╕лей. П╕д час сем╕нару молод╕ люди отримали ╕нформац╕ю про стан ринку прац╕ та перспективи працевлаштування в рег╕он╕, про послуги, як╕ нада╓ служба зайнятост╕ студентськ╕й молод╕ та випускникам ВНЗ, в т.ч. ╕ про можливост╕ переп╕дготовки в Центрах профес╕йно-техн╕чно╖ осв╕ти ДСЗ.
Також обговорювались основн╕ проблеми у сфер╕ прац╕ та зайнятост╕ молод╕, насл╕дки безроб╕ття та незайнятост╕ молодих людей. Тетяна Нюнька ознайомила студент╕в з основними джерелами пошуку ваканс╕й, розпов╕ла про особливост╕ п╕дготовки до зустр╕ч╕ з потенц╕йним роботодавцем, правильн╕сть презентац╕╖ сво╖х профес╕йних навичок та вм╕нь, складання резюме. Порекомендувала студентам глибоко проанал╕зувати сво╖ здобутки ╕ особливо ретельно в╕днестися до заповнення в резюме розд╕лу «Профес╕йн╕ вм╕ння та навички». Для закр╕плення почуто╖ ╕нформац╕╖ молод╕ люди ╕з задоволенням переглянули ан╕мац╕йн╕ ролики з техн╕ки пошуку роботи.Фах╕вець служби зайнятост╕ також порадила студентам п╕д час ╖х виробничо╖ та переддипломно╖ практики максимально використати шанс, адже саме тод╕ вони можуть отримати певний досв╕д, оволод╕ти практичними навичками, а роботодавц╕ мають можлив╕сть в цей час познайомитись з молодими людьми.

27.02.2019 За ╕нф. Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ


СЕМ╤НАР З ОР╤╢НТАЦ╤╥ НА СЛУЖБУ В ЗБРОЙНИХ СИЛАХ УКРА╥НИ

Нещодавно у Прилуцьк╕й м╕ськрайонн╕й ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ в╕дбувся сем╕нар  присвячений в╕йськов╕й служб╕ за контрактом у Збройних Силах Укра╖ни.

МЕТА ЗАХОДУ – ор╕╓нтац╕я молод╕ на службу в Збройних силах Укра╖ни та ╕нформування щодо умов проходження служби за контрактом.

На заход╕ були присутн╕ в╕йськовий ком╕сар Прилуцького об’╓днаного м╕ського територ╕ального центру комплектац╕╖ та соц╕ально╖ п╕дтримки ╤ван Черняк та старший ╕нструктор в╕дд╕лення рекрутингу та комплектування старший сержант Ярослав Джевага. Особливу увагу було прид╕лено питанням специф╕ки контрактно╖ служби, вимог до кандидат╕в, порядку оформлення документ╕в, в╕кових обмежень, грошового утримання, державних гарант╕й в╕йськовослужбовцям - контрактникам та членам ╖х с╕мей.Пров╕дний фах╕вець з профор╕╓нтац╕╖ ╤рина Микитченко ознайомила присутн╕х з послугами служби зайнятост╕ та наголосила, що служба за контрактом в ЗС Укра╖ни може вир╕шити питання працевлаштування з достойним р╕внем оплати прац╕.

Зах╕д в╕дв╕дали 19 ос╕б, кожен бажаючий мав можлив╕сть особисто посп╕лкуватись з представником в╕йськового ком╕сар╕ату ╕ отримати в╕дпов╕д╕ на вс╕ запитання.
Сторони надал╕ домовилися  продовжувати вести сп╕льну роз’яснювальну, рекламно-аг╕тац╕йну роботу та проводити профор╕╓нтац╕йн╕ заходи, як╕ мають за мет╕ в╕дб╕р серед безроб╕тних громадянам достойних кандидат╕в на в╕йськову службу за контрактом.


22.02.2019 За ╕нф. Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ


ДОПОМАГА╢МО П╤Д╤БРАТИ КАДРИ

Аби в╕дпов╕дати вимогам часу, державна служба зайнятост╕ обрала шлях перетворення в серв╕сну установу з надання широкого комплексу ефективних послуг як шукачам роботи, так ╕ роботодавцям. Останн╕м пропону╓ нов╕ технолог╕╖ п╕дбору кадр╕в, широке використання ╕нтернет-технолог╕й, зручн╕ онлайн-серв╕си, комун╕кац╕ю за допомогою соц╕альних мереж тощо. З’явилася нова форма добору персоналу на засадах рекрутингу, яка передбача╓ задля оперативного вир╕шення кадрових проблем пошук прац╕вник╕в на повному ринку прац╕.Про це йдеться п╕д час в╕дв╕дування фах╕вцями служби зайнятост╕ п╕дпри╓мств рег╕ону. Так, нещодавно директор Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ Лариса Татарченко побувала на ПРАТ „Прилуцька швейна фабрика” та зустр╕лася з директором ╤риною Зайцевою.
За словами Л.Татарченко, у минулому роц╕ ╕з заявлених роботодавцем 38 актуальних ваканс╕й 34 укомплектовано за сприяння служби зайнятост╕.
П╕д час зустр╕ч╕ роботодавцю було запропоновано широкий спектр послуг для забезпечення адресно╖ допомоги, виходячи з його потреб та можливостей, окреслено шляхи подальшо╖ сп╕впрац╕ з╕ службою зайнятост╕ щодо вир╕шення кадрових проблем. Також йшлося про перспективи розвитку п╕дпри╓мства, створення нових робочих м╕сць, можливост╕ працевлаштування учасник╕в АТО та отримання ф╕нансово╖ допомоги в╕д служби зайнятост╕ - компенсац╕╖ ╓диного соц╕ального внеску. П╕дпри╓мство зб╕льшу╓ сво╖ потужност╕ ╕ вл╕тку можливе працевлаштування 50 ос╕б на нов╕ робоч╕ м╕сця. Обговорювалися питання щодо навчання безроб╕тних на баз╕ Прилуцького профес╕йного л╕цею за профес╕╓ю „швачка” та можливост╕ створення п╕дрозд╕л╕в п╕дпри╓мства на територ╕ях ОТГ та с╕льрад де ╓ наявна надлишкова робоча сила ╕ в╕льн╕ прим╕щення, а також орган╕зац╕╖ п╕двозу до робочих м╕сць прац╕вник╕в.

15.02.2019 За ╕нф. Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ


СУЧАСН╤ ТЕНДЕНЦ╤╥ МОДЕРН╤ЗАЦ╤╥ ДЕРЖАВНО╥ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТ╤

Сьогодн╕, аби в╕дпов╕дати вимогам часу, державна служба зайнятост╕ обрала шлях перетворення в серв╕сну установу з надання широкого комплексу ефективних послуг тим, хто шука╓ роботу та ╖╖ пропону╓.

Проте, складна демограф╕чна ситуац╕я, ╕нтелектуальна та трудова м╕грац╕я, дисбаланс м╕ж попитом ╕ пропозиц╕╓ю робочо╖ сили, вкрай негативно впливають на розвиток нац╕онального ринку прац╕ та збереження трудового потенц╕алу кра╖ни. У зв’язку з цим, надання адресних послуг безроб╕тним особам, роботодавцям, осв╕тн╕м установам, громадським орган╕зац╕ям та ╕ншим суб’╓ктам ринку прац╕, набуло останн╕м часом неабиякого значення.

Широке використання ╕нтернет-технолог╕й, вза╓мод╕я за допомогою соц╕альних мереж та нов╕ тенденц╕╖ у сфер╕ обслуговування кл╕╓нт╕в, спонукали до розвитку системи соц╕альних послуг нового покол╕ння.

З метою ефективного посередництва, у 2018 роц╕ Державною службою зайнятост╕ було створено сайт «╢дине соц╕альне середовище зайнятост╕», який передбача╓ можлив╕сть пошуку роботодавцями потенц╕йних прац╕вник╕в в режим╕ онлайн, спрощення подання зв╕тност╕ та ╕нформування про потребу у робоч╕й сил╕.

Урахування балансу ╕нтерес╕в працедавц╕в та громадян – в╕рний шлях до пл╕дно╖ вза╓мод╕╖ з метою розв’язання актуальних проблем у сфер╕ зайнятост╕ населення. Тому щор╕чно роботодавц╕ отримують в╕д служби зайнятост╕ р╕зноман╕тн╕ послуги, спрямован╕ на швидке та як╕сне укомплектування в╕льних робочих м╕сць, в тому числ╕ шляхом профес╕йно╖ п╕дготовки, переп╕дготовки та п╕двищення квал╕ф╕кац╕╖ на замовлення роботодавця. Д╕ють програми ф╕нансово╖ п╕дтримки створення нових робочих м╕сць для працевлаштування неконкурентоспроможних на ринку прац╕ категор╕й громадян, орган╕зац╕╖ громадських та ╕нших роб╕т тимчасового характеру тощо. Кр╕м того, для суб’╓кт╕в господарювання, передбачено можлив╕сть створення в╕деоваканс╕й, як нетипового та нов╕тнього засобу кадрово╖ пол╕тики.

Запроваджений сайт «╢дине соц╕альне середовище зайнятост╕» став у нагод╕ не лише роботодавцям, а й безроб╕тним. З’явився електронний каб╕нет шукача роботи, в╕дкрита база наявних ваканс╕й, доступна ╕нформац╕я про послуги служби зайнятост╕, в тому числ╕ для особливих категор╕й громадян, запис на прийом за допомогою електронно╖ черги тощо.

Кр╕м того, для б╕льш ефективно╖ самопрезентац╕╖, вже два роки посп╕ль, безроб╕тн╕ мають можлив╕сть за допомогою фах╕вц╕в служби зайнятост╕ скласти та записати в╕деорезюме, яке може стати д╕╓вим ╕нструментом привернення уваги потенц╕йного працедавця.
У 2018 роц╕ державною службою зайнятост╕ була запроваджена веб-базована платформа «Моя профес╕я: консультац╕йна мережа». Це онлайн-серв╕с, який дозволя╓ пройти психод╕агностичне тестування та визначити сво╖ профес╕йн╕ ╕нтереси та ц╕нност╕, психолог╕чн╕ схильност╕ та особливост╕, ╕, врешт╕-решт, ╕ндив╕дуальну специф╕ку структури зд╕бностей.

Одн╕╓ю з умов модерн╕зац╕╖ та розвитку служби зайнятост╕, як серв╕сно╖ установи сучасного формату, ╓ кл╕╓нтцентрований п╕дх╕д до обслуговування населення.

Значною частиною кл╕╓нт╕в центр╕в зайнятост╕ ╓ малоконкурентн╕ на ринку прац╕ категор╕╖: молодь, яка шука╓ перше м╕сце роботи, люди з ╕нвал╕дн╕стю, внутр╕шньо перем╕щен╕ особи, громадяни старших в╕кових груп, як╕ втратили роботу тощо. Саме тому використання нових п╕дход╕в та технолог╕й спрямованих на запоб╕гання тривалому безроб╕ттю, набуло особливо╖ актуальност╕. Тому, в 2018 роц╕ Державна служба зайнятост╕, спираючись на досв╕д ╕нших передових держав, запровадила принципово новий для Укра╖ни п╕дх╕д в обслуговуванн╕ громадян: кейс-менеджмент та проф╕лювання. Це дозволя╓ вже на початкових етапах виявляти групи безроб╕тних з високим ризиком довготривалого безроб╕ття та надавати ╖м послуги, що прискорять ╖х працевлаштування. 

Продовжуючи реал╕зац╕ю адресного п╕дходу до обслуговування кл╕╓нт╕в, 2019 р╕к для служби зайнятост╕ розпочався впровадженням ╕нституту кар’╓рних радник╕в для безроб╕тних, як╕ мають забезпечити ╕ндив╕дуальний п╕дх╕д до кожного кл╕╓нта, як╕сне надання послуг з планування, реал╕зовувати п╕дх╕д вза╓мних зобов’язань м╕ж безроб╕тним та службою зайнятост╕ з метою прискорення працевлаштування.

Останн╕ роки для служби зайнятост╕, як ╕ для вс╕╓╖ держави, пройшли п╕д знаком реформування ╕ визначали нову як╕сть соц╕ально╖ пол╕тики держави. Пр╕оритетними напрямками д╕яльност╕ стали п╕двищення якост╕ обслуговування шукач╕в роботи та роботодавц╕в, у тому числ╕ ╕з застосуванням сучасних ╕нформац╕йних технолог╕й, удосконалення комун╕кац╕╖ м╕ж ус╕ма учасниками ринку прац╕, забезпечення прозорост╕ та в╕дкритост╕ д╕яльност╕, актив╕зац╕╖ м╕жнародного сп╕вроб╕тництва, запровадження кл╕╓нтцентрованого п╕дходу. Адже головним завданням залиша╓ться перетворення служби зайнятост╕ на пров╕дну державну ╕нституц╕ю ╓вропейського р╕вня, д╕яльн╕сть яко╖ в╕дпов╕датиме оч╕куванням сусп╕льства.

13.02.2019 За ╕нф. Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ


КОНСУЛЬТАНТ, ПСИХОЛОГ, ПАРТНЕР

У служб╕ зайнятост╕ почали працювати кар’╓рн╕ радники.
Вже м╕сяць у п╕дрозд╕лах Державно╖ служби зайнятост╕ д╕ють кар’╓рн╕ радники – досв╕дчен╕ спец╕ал╕сти з працевлаштування ╕ розвитку кар’╓ри, ╕ндив╕дуальн╕ консультанти, як╕ зд╕йснюють супров╕д безроб╕тного до моменту влаштування на робоче м╕сце.Кар’╓рний радник: хто в╕н?

Радники вид╕лен╕ з пом╕ж найб╕льш фахових прац╕вник╕в, як╕ мають великий досв╕д роботи з людьми, не бояться опановувати нов╕ п╕дходи, вм╕ють знаходити сп╕льну мову з кл╕╓нтами, розбиратися в складних житт╓вих ситуац╕ях. «Паперово╖», тобто техн╕чно╖ роботи у такого спец╕ал╕ста менше. Зате б╕льше часу залиша╓ться на «живе» сп╕лкування. За допомогою методу проф╕лювання визначаються ╕ндив╕дуальн╕ характеристики кл╕╓нта, що сприя╓ визначенню оптимального перел╕ку послуг.

Радник з’ясу╓, чому людина тривалий час не може знайти роботу – можливо, не вм╕╓ презентувати сво╖ трудов╕ вм╕ння ╕ навички, ма╓ завищен╕ вимоги, особист╕ причини тощо. П╕дсобить у подоланн╕ психолог╕чного бар’╓ру.

Порадить, як правильно скласти резюме, щоб роботодавець вир╕знив з-пом╕ж ╕нших ╕ запросив на сп╕вбес╕ду. Навчить, як поводитись на перш╕й зустр╕ч╕ з майбутн╕м кер╕вником. П╕дкаже, де можна п╕двищити квал╕ф╕кац╕ю, щоб в╕дпов╕дати вимогам омр╕яно╖ посади. ╤, власне, п╕дбере ваканс╕╖.

Та не треба думати, що кар’╓рний радник – такий соб╕ чар╕вник, до якого варто лише п╕д╕йти ╕ на вас просто з неба «звалиться» пропозиц╕я бажано╖ роботи з великою платнею, про як╕ ви нав╕ть не мр╕яли. Самим кл╕╓нтам необх╕дно зд╕йснювати активн╕ д╕╖ для того, щоб знайти реальне м╕сце роботи ╕ почати заробляти, а не т╕льки «в╕дм╕чатися на б╕рж╕» й отримувати виплати.

В╕дпов╕дальн╕сть з’явилася й у безроб╕тного, котрий ма╓ бути зац╕кавлений у сво╓му працевлаштуванн╕ та активно включатися в пошук роботи.

Фах╕вець ╕ кл╕╓нт стають партнерами. Адже мета у них сп╕льна – швидше й ефективн╕ше знайти роботу для людини.
Радник ╕ безроб╕тний розробляють ╕ндив╕дуальний план працевлаштування, останн╕й зобов’язу╓ться його виконувати, засв╕дчивши згоду власним п╕дписом. Якщо людина не сприя╓ власн╕й зайнятост╕, не викону╓ рекомендац╕╖ кар′╓рного радника, то може втратити на певний пер╕од частину допомоги по безроб╕ттю, а за певних умов нав╕ть позбутися статусу безроб╕тного. Р╕шення про застосування таких санкц╕й прийма╓ теж кар’╓рний радник.

Використання послуг кар’╓рних радник╕в ма╓ на мет╕ мотивувати людей до прац╕, надавати ╕ндив╕дуально ор╕╓нтован╕ послуги, зробити шукач╕в роботи моб╕льними ╕ п╕дготовленими гравцями на ринку прац╕.

Ре╓страц╕я за новим порядком
Створення ╕нституту кар’╓рних радник╕в передбачене новим Порядком ре╓страц╕╖, перере╓страц╕╖ безроб╕тних та ведення обл╕ку ос╕б, як╕ шукають роботу, затвердженим постановою Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни в╕д 19 вересня 2018 року № 792, що набрала чинност╕ з 1 с╕чня 2019 року. Кар’╓рний радник – це сп╕вроб╕тник служби зайнятост╕, що забезпечу╓ надання послуг особам, як╕ шукають роботу, заре╓строваним безроб╕тним, зд╕йсню╓ супров╕д таких ос╕б з метою ╖х подальшого працевлаштування.

Первинний прийом, ре╓страц╕ю, анкетування, п╕дб╕р ваканс╕й робить ре╓стратор, який першим зустр╕ча╓ в╕дв╕дувача, вивча╓ його ц╕л╕ й оч╕кування, налаштову╓ ╕ мотиву╓ на працю. Якщо тривалий час ╕з р╕зних причин людина не може працевлаштуватися, ╖╖ направляють до кар’╓рного радника, як б╕льш вузького спец╕ал╕ста, котрий «вестиме» кл╕╓нта до досягнення бажаного результату ╕ усунення причин, що заважають знайти роботу.

На сьогодн╕ першочерговим завданням Державно╖ служби зайнятост╕ ╓ пол╕пшення серв╕сного обслуговування кл╕╓нт╕в служби, ╕ндив╕дуал╕зоване надання як╕сних ╕ результативних послуг у залежност╕ в╕д потреб кл╕╓нта. Одним ╕з крок╕в у цьому напрямку ╓ запровадження ╕нституту кар’╓рного радника. Так╕ радники – це фах╕вц╕ нашо╖ служби, як╕ зараз проходять навчання, вони працюватимуть з кл╕╓нтом по принципу кейс-менеджера ╕ допомагатимуть людин╕ впоратися з проблемою безроб╕ття ╕ з╕ зм╕нами у житт╕.

Кар’╓рний радник покликаний актив╕зувати потенц╕ал людини, залучити ╖╖ до процесу пошуку роботи. Першочергове завдання цього спец╕ал╕ста – розробити на п╕дстав╕ проведеного поглибленого проф╕лювання сп╕льно з кл╕╓нтом план заход╕в, як╕ прискорять повернення людини на ринок прац╕.

Кр╕м кар’╓рних радник╕в, вид╕лен╕ ре╓стратори, як╕ першочергово працюють з кл╕╓нтом ╕ в раз╕ непрацевлаштування на першому етап╕ скеровують його до кар’╓рного радника. Радник визнача╓, чому не вдалося оперативно працевлаштувати людину, з’ясову╓, як╕ трудов╕ навички ╖й необх╕дно вдосконалити, окреслю╓ проблему, що перешкоджа╓ отримати роботу, й допомага╓ ╖╖ подолати.

Важливо, щоб людина сама розум╕ла цю проблему ╕ була зац╕кавлена у вир╕шенн╕.

07.02.2019 За ╕нф. Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕


СП╤ВПРАЦЯ З РОБОТОДАВЦЯМИ – ОСНОВНИЙ ПР╤ОРИТЕТ РОБОТИ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТ╤

Залученню роботодавц╕в до сп╕впрац╕ переду╓ активна роз'яснювальна робота щодо можливостей задоволення службою зайнятост╕ потреб роботодавц╕в у персонал╕ ╕ щодо соц╕ального значення д╕яльност╕ державно╖ служби зайнятост╕. Результативною формою отримання ╕нформац╕╖ про стан п╕дпри╓мств та визначення форм подальшо╖ сп╕впрац╕ з ними ╓ в╕дв╕дування ринкоутворюючих п╕дпри╓мств кер╕вництвом служби зайнятост╕. Саме в╕д ринкоутворюючих п╕дпри╓мств залежить пол╕тика зайнятост╕ в м╕ст╕ та район╕.
Так, з метою розширення сп╕впрац╕ та надання як╕сних адресних послуг, 30 с╕чня поточного року директор Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ Лариса Татарченко в╕дв╕дала ДП „Пластмас” ТОВ „ТД Пластмас-Прилуки” та зустр╕лася з виконавчим директором В╕ктор╕╓ю Джал╕ловою .
 Доч╕рн╓ п╕дпри╓мство «Пластмас» товариства з обмеженою в╕дпов╕дальн╕стю «Торговий д╕м Пластмас - Прилуки» - одна з потужних х╕м╕чних компан╕й, яка займа╓ л╕дируюч╕ позиц╕╖ з виробництва у кра╖н╕  пол╕мерно╖ продукц╕╖ р╕зно╖ направленост╕.  Сьогодн╕ п╕дпри╓мство готове нарощувати обсяги виробництва, розширювати сферу д╕яльност╕, зб╕льшувати к╕льк╕сть робочих м╕сць, створюючи тим самим блага людям як м╕ста Прилуки, так ╕ вс╕╓╖ кра╖ни.
До служби зайнятост╕ у 2018 роц╕ роботодавцем подано 89 актуальних ваканс╕й, з яких 72 укомплектован╕ за сприяння служби зайнятост╕. З початку 2019 року заре╓стровано 32 актуальн╕ ваканс╕╖, на як╕ вже працевлаштован╕ 11 незайнятих громадян.  П╕д час сп╕лкування обговорен╕ питання, з якими часто стикаються п╕дпри╓мства при укомплектуванн╕ штату прац╕вник╕в та шляхи вир╕шення кадрових проблем за сприяння служби зайнятост╕. Причин, як╕ спричиняють кадров╕ проблеми роботодавц╕в ╓ багато, зокрема це - втрата престижност╕ роб╕тничих профес╕й серед молод╕, трудова м╕грац╕я високопрофес╕йних кадр╕в, сучасна система осв╕ти, котра недостатньо адаптована до потреб ринку прац╕, в╕дсутн╕сть законодавчих преференц╕й молодим спец╕ал╕стам, пог╕ршення ╕нвестиц╕йного кл╕мату внасл╕док под╕й на сход╕ кра╖ни, зниження трудово╖ мотивац╕╖ населення. П╕д час в╕дв╕дування роботодавця було запропоновано шляхи сп╕впрац╕ та вза╓мод╕╖ з╕ службою зайнятост╕, а саме - ╕нформування безроб╕тних про перспективн╕ та актуальн╕ ваканс╕╖ на п╕дпри╓мств╕, можлив╕сть проходження стажування безпосередньо на робочому м╕сц╕, проведення профес╕ограф╕чних екскурс╕й для молод╕ для ор╕╓нтування на виб╕р роб╕тничих профес╕й, ╕нформування шукач╕в роботи про наявн╕сть соц╕ального пакету на п╕дпри╓мств╕, використання механ╕зму тимчасово╖ зайнятост╕. Особливу увагу при сп╕лкуванн╕ прид╕лено вивченню перспективи розвитку п╕дпри╓мства, створенню нових робочих м╕сць, можливост╕ працевлаштування учасник╕в АТО та отримання компенсац╕╖ ╓диного соц╕ального внеску. Службою зайнятост╕ запропоновано широкий спектр послуг для забезпечення адресно╖ допомоги роботодавцю, виходячи з його потреб та можливостей.
Сьогодення вимага╓ гнучкого пристосування служби зайнятост╕ до сучасних потреб ринку. Через профес╕йне навчання безроб╕тних служба зайнятост╕ задовольня╓ потребу роботодавц╕в у квал╕ф╕кован╕й робоч╕й сил╕, вир╕шу╓ проблему довготривалого безроб╕ття.
Щоденно фах╕вцям служби зайнятост╕ доводиться зм╕нювати уявлення безроб╕тних, переконувати, що ╖хн╓ майбутн╓, зокрема робота, залежить в╕д них самих. Це ╓ першим кроком роз’яснення того, що ринок прац╕ склада╓ться не в служб╕ зайнятост╕, а його формують пропозиц╕я ╕ попит, працездатн╕ люди ╕ роботодавц╕.
Отож, лише завдяки т╕сн╕й сп╕впрац╕ з роботодавцями служба зайнятост╕ забезпечу╓ збереження обсяг╕в працевлаштування незайнятого населення. На сьогодн╕ роботодавц╕ мають можлив╕сть отримувати у служб╕ зайнятост╕ комплекс послуг, що не ма╓ аналог╕в в ╕нших структурах соц╕ального захисту. Державна служба зайнятост╕, виконуючи на ринку прац╕ посередницьк╕ функц╕╖, допомага╓ громадянам знайти потр╕бного роботодавця ╕ п╕дходящу роботу, а роботодавцям – квал╕ф╕ковану робочу силу.

04.02.2019 За ╕нф. Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕


ПРЕЗЕНТАЦ╤Я "НАВ╤ГАТОРА ВИБОРУ ПРОФЕС╤╥" ШКОЛЯРАМ

Проблема вибору профес╕╖ завжди була актуальною ╕ тим б╕льше, залиша╓ться такою в сучасних умовах. Яку профес╕ю обрати – одне з головних завдань у житт╕ кожно╖ людини. Св╕доме ставлення учн╕в до вибору профес╕╖ це, насамперед, наявн╕сть необх╕дних знань

З метою надання учн╕вськ╕й молод╕ допомоги у профес╕йному самовизначенн╕, формуванн╕ певного уявлення про профес╕╖, 24 та 25 с╕чня 2019 року фах╕вц╕ Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ провели ряд профор╕╓нтац╕йних заход╕в для учн╕в Прилуцьких ЗОШ №10,6,12 та 13. П╕д час проведення профор╕╓нтац╕йних урок╕в ╤рина Микитченко презентувала учням ╕нтерактивну брошуру «Нав╕гатор вибору профес╕й», надала рекомендац╕╖ з вибору майбутньо╖ профес╕╖ та роздала фла╓ри «Тв╕й шлях у св╕т профес╕й». Фах╕вц╕ центру зайнятост╕ нагадали про ун╕кальну можлив╕сть пройти профд╕агностичне обстеження на платформ╕ «Моя профес╕я». Вс╕ бажаюч╕ заре╓струвалися та отримали пароль доступу для проходження тестування.

Перед складним вибором житт╓вого шляху бажано трошки зупинитися та пом╕ркувати — саме розсудлива та сво╓часна порада часто зм╕нювала людську долю — спод╕ва╓мося, що наш╕ зусилля не марн╕ ╕ допоможуть саме Вам.

30.01.2019 За ╕нф. Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕


СИТУАЦ╤Я НА РИНКУ ПРАЦ╤ М╤СТА ПРИЛУКИ У 2018 РОЦ╤

К╕льк╕сть безроб╕тних, що перебували на обл╕ку у служб╕ зайнятост╕ протягом 2018 року, у пор╕внянн╕ з минулор╕чним показником зменшилась на 281 особу ╕ становила 1453 безроб╕тних. Серед них 906 ос╕б – ж╕нки, 509 безроб╕тних – молодь в╕ком до 35 рок╕в.

У 2018 роц╕ к╕льк╕сть роботодавц╕в, як╕ сп╕впрацювали з╕ службою зайнятост╕ становила 527, що на р╕вн╕ 2017 року.

К╕льк╕сть ваканс╕й у баз╕ даних служби зайнятост╕, у пор╕внянн╕ з 2017 роком, зб╕льшилася на 7% до 3738 одиниць.
К╕льк╕сть безроб╕тних, працевлаштованих за сприяння служби зайнятост╕ становила 411 ос╕б.

З числа колишн╕х безроб╕тних 35% знайшли роботу у переробн╕й та добувн╕й промисловост╕; 16% - у с╕льському, л╕совому та рибному господарств╕, 9% – в осв╕т╕.

К╕льк╕сть безроб╕тних, працевлаштованих на нов╕ робоч╕ м╕сця з компенсац╕╓ю роботодавцю витрат в розм╕р╕ ╓диного внеску на загальнообов’язкове державне соц╕альне страхування становила 5 ос╕б.

К╕льк╕сть безроб╕тних, як╕ отримали одноразову виплату допомоги по безроб╕ттю та започаткували власну справу становила2 особи.

За сприяння державно╖ служби зайнятост╕ забезпечено тимчасову зайнят╕сть 192 громадян, зокрема, 89 ос╕б взяли участь у громадських роботах та 103 особи в ╕нших роботах тимчасового характеру.

З метою забезпечення профес╕йно-квал╕ф╕кац╕йного р╕вня шукач╕в роботи вимогам роботодавц╕в, у 2018 роц╕ за сприяння державно╖ служби зайнятост╕ 99 безроб╕тних проходили профес╕йне навчання.

К╕льк╕сть ос╕б, охоплених профор╕╓нтац╕йними послугами у 2018 роц╕ становила 1438 безроб╕тних.
Ваучер на навчання та п╕двищення квал╕ф╕кац╕╖ у 2018 роц╕ отримала 1 особа.

К╕льк╕сть безроб╕тних станом на 1 с╕чня 2019 року, у пор╕внянн╕ з в╕дпов╕дною датою 2018 року, зб╕льшилася на 15% та становила 487 ос╕б.

15.01.2019 За ╕нф. Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕


БЕЗРОБ╤ТНИХ Ж╤НОК ВЧИЛИ ГОТУВАТИ МЛИНЦ╤

До в╕дродження, збереження та популяризац╕╖ укра╖нських традиц╕й долучилась Черн╕г╕вська обласна служба зайнятост╕, започаткувавши два роки тому культурно просв╕тницький проект „Збережемо традиц╕╖ предк╕в”.
До цього проекту при╓дналась й Прилуцька м╕ськрайонна ф╕л╕я, запросивши до Прилуцького профес╕йного л╕цею безроб╕тних ж╕нок на профор╕╓нтац╕йний зах╕д „Презентац╕я профес╕╖ кухар”, яка сьогодн╕ ╓ затребувана на ринку прац╕.

В╕дкриваючи зах╕д, директор ф╕л╕╖ Лариса Татарченко прив╕тала присутн╕х ╕з святами та ознайомила ╕з послугами, як╕ нада╓ служба зайнятост╕.

Директор Прилуцького профес╕йного л╕цею Анатол╕й Дорошенко презентував профес╕ю „кухаря”, яку можна здобути у ╖хньому заклад╕.

Головний б╕бл╕отекар Прилуцько╖ м╕сько╖ центрально╖ б╕бл╕отеки ╕м. Л.Забашти Н╕на Горбань зд╕йснила екскурс в ╕стор╕ю виникнення свят Василя Великого та Маланки, як╕ обросли з в╕ками великою к╕льк╕стю народних традиц╕й, звича╖в ╕ в╕рувань. В народ╕ н╕ч ╕з 13 на 14 с╕чня називають зустр╕ччю Василя з Маланкою, а ще Щедрим вечором. У цей день господин╕ готували багат╕ ╕ щедр╕ частування на ст╕л, чекаючи на гостей, а також вип╕кали млинц╕, як╕ ╓ одн╕╓ю з найулюблен╕ших страв укра╖нсько╖ кухн╕.П╕дготуватися до свят, щоб пот╕м пот╕шити вечерею всю родину, безроб╕тн╕ мали змогу п╕д час кул╕нарного майстер-класу, який проводили майстри виробничого навчання Прилуцького профес╕йного л╕цею. Краще один раз побачити, н╕ж сто раз╕в почути. А ще краще – спробувати зробити власноруч! Млинц╕ смажили та намащували р╕зними начинками не лише безроб╕тн╕ ж╕нки, але й фах╕вц╕ служби зайнятост╕, бо майстер-клас був наст╕льки захоплюючим, що стояти осторонь н╕хто не зм╕г. ╤ зв╕сно ж, найц╕кав╕шим була дегустац╕я млинц╕в з узваром та кутею, яка обов’язково повинна бути присутня на зимових святах.За святково прикрашеним столом з╕брались вс╕ учасники заходу, сп╕лкувалися та в╕тали один одного ╕з прийдешн╕ми святами. Весело, щиро, п╕знавально та по-домашньому пройшов майстер-клас по вип╕канню млинц╕в, який можливо стане для безроб╕тних поштовхом отримати додатковий зароб╕ток, або нав╕ть зайнятися б╕знесом. А допомогти в цьому може служба зайнятост╕, надавши допомогу по безроб╕ттю одноразово для в╕дкриття власно╖ справи. ‬‬‬‬‬‬‬ Такою послугою у 2018 роц╕ скористалися 2 безроб╕тн╕ особи.

Також служба зайнятост╕ може орган╕зувати безроб╕тним профес╕йну п╕дготовку, переп╕дготовку, п╕двищення квал╕ф╕кац╕╖, здобути затребувана на ринку прац╕ профес╕ю, зокрема кухаря або кондитера в будь-якому в╕ц╕ за короткий терм╕н ╕ головне – безкоштовно. Протягом 2018 року набували нових профес╕й та п╕двищували квал╕ф╕кац╕ю за направленням служби зайнятост╕ 244 безроб╕тн╕ особи. Загалом на обл╕ку у служб╕ зайнятост╕ протягом 2018 року перебували 2683 безроб╕тних, б╕льша половина з них, а саме 1505 ос╕б - ж╕нки. Працевлаштовано за направленням служби зайнятост╕ 836 безроб╕тних, з них 466 ж╕нок.

14.01.2019 За ╕нф. Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕Нормативн╕ акти
м╕сько╖ влади
e-mail: П╕дписатися/В╕дписатися
Знайти:  

    
crok design