о ф ╕ ц ╕ й н и й   в е б - п о р т а л   м ╕ с т а   п р и л у к и
ukrainian english russian
додому пошта

-Прилуцька м╕ськрайонна ф╕л╕я Черн╕г╕вського ОЦЗ

КРУГЛИЙ СТ╤Л „УДОСКОНАЛЕННЯ ШЛЯХ╤В СП╤ВПРАЦ╤ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТ╤ ╤З РОБОТОДАВЦЯМИ ТА СОЦ╤АЛЬНИМИ ПАРТНЕРАМИ В СУЧАСНИХ УМОВАХ”

У Прилуцьк╕й м╕ськрайонн╕й ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕ в╕дбулося зас╕дання круглого столу з питань удосконалення шлях╕в сп╕впрац╕ служби зайнятост╕ ╕з роботодавцями та соц╕альними партнерами в сучасних умовах.У заход╕ взяли участь головний державний ╕нспектор в╕дд╕лу з питань додержання законодавства про працю, зайнят╕сть та ╕нших нормативно-правових акт╕в Олена Антоненко, начальник в╕дд╕лу обслуговування громадян (серв╕сний центр) ГУ ПФУ в Черн╕г╕вськ╕й област╕ Оксана Фабриченко, начальник в╕дд╕лу по робот╕ ╕з страхувальниками Прилуцького в╕дд╕лення виконавчо╖ дирекц╕╖ ФСС Укра╖ни в Черн╕г╕вськ╕й област╕ Ганна Ярошенко, кер╕вництво ф╕л╕╖, а також роботодавц╕ м╕ста та району.
П╕д час зустр╕ч╕ обговорили питання д╕╓вост╕ рекрутингових п╕дход╕в у п╕дбор╕ кадр╕в, використання нових електронних серв╕с╕в служби зайнятост╕ та форми роботи, як╕ сприяють оперативному укомплектуванню ваканс╕й.
Учасники круглого столу обговорили рекомендац╕╖ щодо актив╕зац╕╖ рол╕ роботодавц╕в у збереженн╕ та створенн╕ нових робочих м╕сць, дотримання законодавства про працю та зайнят╕сть, визначили сп╕льн╕ заходи щодо подальшо╖ сп╕впрац╕.


13.11.2019


М╤Н╤-ЯРМАРОК НА ЗАМОВЛЕННЯ ТОВ «АТБ – МАРКЕТ»

4 листопада у Прилуцьк╕й м╕ськрайонн╕й ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕ на замовлення ТОВ «АТБ-Маркет» в╕дбувся м╕н╕-ярмарок ваканс╕й з метою п╕дбору кандидат╕в на в╕льн╕ робоч╕ м╕сця за посадами „керуючий магазином” та „заступник керуючого магазином”.За словами менеджера з персоналу Анни Харченко , ТОВ «АТБ – Маркет» - це понад 1000 магазин╕в у 22 областях Укра╖ни. Компан╕я да╓ не лише стаб╕льн╕сть, впевнен╕сть в завтрашньому дн╕ ╕ г╕дну зароб╕тну плату, а й пост╕йний розвиток, нов╕ можливост╕ та нов╕ знання для тих, хто хоче та вм╕╓ працювати.
Анна розпов╕ла про вимоги до претендент╕в, розм╕р зароб╕тно╖ плати, розпорядок робочого дня; ознайомила з мотивац╕йними програмами для персоналу, можливостями кар’╓рного росту та профес╕йного навчання.В результат╕ проведеного заходу шукач╕ роботи, яких зац╕кавили пропозиц╕╖ роботодавця, заповнили анкети, отримали роздатков╕ матер╕али ╕з зазначеним перел╕ком необх╕дних документ╕в для подальших ╕ндив╕дуальних сп╕вбес╕д та електронною адресою для розсилки резюме.

06.11.2019


РЕЗЮМЕ - ЯК ЗАС╤Б ПОШУКУ РОБОТИ

Гарне резюме - один з найефективн╕ших засоб╕в пошуку роботи.
Вдало складане резюме зац╕кавить потенц╕йного роботодавця та послужить основою запрошення на сп╕вбес╕ду.
Допомогу у п╕дготовц╕ резюме надають фах╕вц╕ Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕ п╕д час ╕ндив╕дуальних, групових консультац╕й та сем╕нар╕в щодо складання резюме.

Вимоги ринку прац╕ пост╕йно зм╕нюються. Ран╕ше було достатньо текстового вар╕анту резюме, а зараз все б╕льшою популярн╕стю користу╓ться так зване в╕деорезюме, яких у баз╕ ф╕л╕╖ вже нал╕чу╓ться б╕льше 100.

30.10.2019У ПРИЛУЦЬК╤Й М╤СЬКРАЙОНН╤Й Ф╤Л╤╥ ЧЕРН╤Г╤ВСЬКОГО ОЦЗ
ПРЕЗЕНТУВАЛИ ТЦ "ЕП╤ЦЕНТР"

Одним ╕з найд╕╓в╕ших способ╕в надання громадянам допомоги у п╕дбор╕ п╕дходящо╖ роботи, а роботодавцю необх╕дних прац╕вник╕в ╓ проведення презентац╕й роботодавця.
23 жовтня у Прилуцьк╕й м╕ськрайонн╕й ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕ на замовлення роботодавця орган╕зовано презентац╕ю п╕дпри╓мства - ТОВ „Еп╕центр К”, яка з╕брала близько 300 мешканц╕в м╕ста та району.
Зах╕д в╕дкрила директор ф╕л╕╖ Лариса Татарченко, яка про╕нформувала присутн╕х про стан ╕ основн╕ тенденц╕╖ рег╕онального ринку прац╕, розпов╕ла про послуги, що нада╓ державна служба зайнятост╕ роботодавцям та населенню. «Служба зайнятост╕ - це серв╕сна структура, яка в першу чергу працю╓, надаючи високоефективн╕ послуги тим, хто шука╓ роботу ╕ тим, хто потребу╓ квал╕ф╕кованих прац╕вник╕в»,- наголосила вона.
Представник роботодавця - менеджер по персоналу ТОВ ”Еп╕центр К” В╕ктор╕я С╕льванська провела в╕деопрезентац╕ю компан╕╖, розпов╕ла про умови прац╕, вимоги до прац╕вник╕в, можливост╕ навчання та кар’╓рного росту, пакет соц╕альних умов ╕ гарант╕й, ознайомила ╕з ваканс╕ями, як╕ вже актуальн╕ на сьогодн╕ ╕ будуть затребуван╕ у перспектив╕. ╤ндив╕дуальну сп╕вбес╕ду В╕ктор╕я провела ╕з пошукачами роботи, як╕ претендують на посади: менеджер по персоналу, адм╕н╕стратор та вод╕й автотранспортних засоб╕в. Решт╕ було запропоновано заповнити анкети „Пов╕домте мене про ваканс╕ю”.

24.10.2019


НА ЯРМАРКУ ВАКАНС╤Й ШУКАЛИ ВОД╤╥В

Уже традиц╕йно Прилуцька м╕ськрайонна ф╕л╕я Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕ пропону╓ безроб╕тним таку активну форму пошуку роботи як ярмарки ваканс╕й. Фах╕вц╕   служби зайнятост╕ проводять ╖х разом ╕з роботодавцями, активно залучаючи до д╕алогу безроб╕тних. У такому сп╕лкуванн╕ намагаються зрозум╕ти кожну людину, яка шука╓ роботу та допомогти ╖й.  Цього разу в Ярмарку ваканс╕й, який в╕дбувся 22 жовтня, взяли участь  роботодавц╕ м╕ста та району, як╕ найб╕льш гостро в╕дчувають потребу у вод╕ях автотранспортних засоб╕в, зокрема ТОВ „ВТФ „Керам╕к-Прилуки”, АТ „Черн╕г╕вобленерго”, КП „Прилукитепловодопостачання”, ТОВ „АТП-461”, ТОВ „Агрок╕м”, ФОП Кудлай Н.М. та ПАТ „╤чнянський МКК”.
Учасники заходу отримали ╕нформац╕ю про ваканс╕╖, умови прац╕ та ╖╖ оплату, граф╕к роботи ╕ запрошення на довгооч╕кувану роботу.
Ярмарок  пройшов у вигляд╕ конструктивного д╕алогу безроб╕тних та роботодавц╕в, п╕д час якого шукач╕ роботи отримали вичерпн╕ в╕дпов╕д╕ на запитання, як╕ ╖х ц╕кавили.Майбутн╕ кандидати на посади мали змогу заповнити анкети та презентувати себе п╕д час особисто╖ сп╕вбес╕ди.

23.10.2019


ПРОЕКТ „КРА╥НА МР╤Й” ЗМ╤НЮ╢ МИСЛЕННЯ УКРА╥НЦ╤В

21 жовтня 2019 року у м. Прилуки представники ТОВ «Академ╕я Справжнього усп╕ху» в рамках всеукра╖нського проекту «Кра╖на мр╕й» для вс╕х бажаючих, у тому числ╕ ╕ безроб╕тних, провели безкоштовний експрес-курс з практичними вправами, майстер-класами на розвиток позитивного мислення, постановки ц╕лей, п╕двищення самооц╕нки, в╕дпов╕дальност╕ та самореал╕зац╕╖.Отриман╕ знання дають можлив╕сть п╕двищити шанси укра╖нц╕в на усп╕х у житт╕ ╕ б╕знес╕, сформувати розум╕ння, як п╕двищити р╕вень доход╕в, безроб╕тним вир╕шити проблеми працевлаштування та дадуть в╕дпов╕дь на багато житт╓вих питань.Таким чином, оволод╕вши законами усп╕ху, люди навчалися як позбутися всього того, що може заважати руху вперед ╕ вгору, розставляти пр╕оритети ╕ досягати б╕льшого за менший терм╕н.

23.10.2019


У СЛУЖБ╤ ЗАЙНЯТОСТ╤ УЧАСНИКАМ АТО ГАРАНТУЮТЬ СПРИЯННЯ У ПРАЦЕВЛАШТУВАНН╤, ╤НДИВ╤ДУАЛЬНИЙ П╤ДХ╤Д ТА ПСИХОЛОГ╤ЧНУ ДОПОМОГУ

Для учасник╕в антитерористично╖ операц╕╖, як╕ повернулися до мирного життя, робота – це не т╕льки матер╕альна п╕дтримка, а й д╕╓вий спос╕б соц╕ально╖ реаб╕л╕тац╕╖. Це добре розум╕ють фах╕вц╕ служби зайнятост╕ та прагнуть якнайшвидше допомогти працевлаштуватися вчорашн╕м во╖нам ╕ на цьому шляху гарантують ╕ндив╕дуальний п╕дх╕д та психолог╕чну допомогу.
Перш за все ╖м пропонують скористатися найб╕льшою в Укра╖н╕ базою ваканс╕й, якою волод╕╓ державна служба зайнятост╕. Зокрема, у ре╓стр╕ обласно╖ служби зайнятост╕ щодня нал╕чу╓ться близько 2 тисяч, а то й б╕льше, актуальних ваканс╕й по рег╕ону.
Окр╕м сприяння у пошуку роботи, учасникам АТО нада╓ться низка послуг, а саме: ╕нформац╕йн╕, консультац╕йн╕ та профор╕╓нтац╕йн╕ послуги, допомога у започаткуванн╕ власно╖ справи, залучення до оплачуваних громадських та тимчасових роб╕т, для бажаючих розгляда╓ться можлив╕сть профес╕йно╖ п╕дготовки та переп╕дготовки, п╕двищення квал╕ф╕кац╕╖.
До того ж, у служб╕ зайнятост╕ проводяться заходи для ц╕╓╖ категор╕╖ кл╕╓нт╕в. Так, ╕нформац╕йн╕ сем╕нари для демоб╕л╕зованих в╕йськовослужбовц╕в, як правило, проходять за участю представник╕в територ╕альних центр╕в комплектування та соц╕ально╖ п╕дтримки, управл╕ння прац╕, фонду соц╕ального захисту ╕нвал╕д╕в, бюро правово╖ допомоги.
Трен╕нги, тематичн╕ сем╕нари з техн╕ки пошуку роботи, з питань профес╕йного навчання та здобуття актуальних на ринку прац╕ профес╕й, з питань орган╕зац╕╖ п╕дпри╓мницько╖ д╕яльност╕ та самозайнятост╕, на думку фах╕вц╕в служби зайнятост╕, допомагають учасникам АТО п╕двищити мотивац╕ю до прац╕, опанувати навики складання резюме та проходження сп╕вбес╕ди з роботодавцями, розробки б╕знес-плану тощо.
Демоб╕л╕зован╕ в╕йськовослужбовц╕, як╕ не виключають для себе можливост╕ продовжити в╕йськову справу, залучаються до сем╕нар╕в з ор╕╓нтац╕╖ на в╕йськову службу за контрактом в Збройних Силах Укра╖ни.

16.10.2019


УВАГА! ТРЕН╤НГ!

Представники ТОВ «Академ╕я Справжнього Усп╕ху» в рамках всеукра╖нського проекту «Кра╖на Мр╕й» безкоштовно для вс╕х бажаючих проводять експрес-курс з практичними вправами, майстер-класами на розвиток позитивного мислення, постановки ц╕лей, п╕двищення самооц╕нки, в╕дпов╕дальност╕ та самореал╕зац╕╖.
Навчання проходитиме у формат╕ 2,5-годинного експрес-курсу. Для участ╕ у проект╕ бажаючим необх╕дно заре╓струватися за допомогою посилання, зазначеного нижче. https://ukraineofdreams.com/event/priluki
Заняття в╕дбудеться 21 жовтня 2019 року. ╤нформац╕я про м╕сце проведення буде над╕слана учасникам заходу в електронному вигляд╕.
Отриман╕ знання п╕двищать шанси на усп╕х у житт╕ ╕ б╕знес╕, сформують розум╕ння, як п╕двищити р╕вень доход╕в, дадуть в╕дпов╕дь на багато житт╓вих питань.09.10.2019


В ЯКОМУ РОЗМ╤Р╤ ВИПЛАЧУ╢ТЬСЯ ДОПОМОГА ПО БЕЗРОБ╤ТТЮ?

Зг╕дно з постановою правл╕ння Фонду загальнообов'язкового державного соц╕ального страхування Укра╖ни на випадок безроб╕ття в╕д 12.09.2018 №175 "Про м╕н╕мальний розм╕р допомоги по безроб╕ттю", з 01.01.2019 встановлен╕ м╕н╕мальн╕ розм╕ри допомоги по безроб╕ттю:
610 гривень - для ос╕б, як╕ мають страховий стаж менше 6 м╕сяц╕в протягом 12 м╕сяц╕в, що передували ре╓страц╕╖ особи як безроб╕тно╖. Кр╕м того, зазначений м╕н╕мальний розм╕р допомоги по безроб╕ттю признача╓ться ╕ншим категор╕ям безроб╕тних, визначених пунктом 2 статт╕ 22 Закону Укра╖ни "Про загальнообов'язкове державне соц╕альне страхування на випадок безроб╕ття", а саме: "зв╕льнен╕ з останнього м╕сця роботи з п╕дстав, передбачених статтею 37, пунктами 3, 4, 7 ╕ 8 статт╕ 40, статтями 41 ╕ 45 Кодексу закон╕в про працю Укра╖ни, а також з аналог╕чних п╕дстав, визначених ╕ншими законами, особи, зазначен╕ у частин╕ друг╕й статт╕ 6 цього Закону, особи, зазначен╕ в абзац╕ третьому частини четверто╖ статт╕ 7 Закону Укра╖ни "Про забезпечення прав ╕ свобод внутр╕шньо перем╕щених ос╕б".
1 630 гривень – для застрахованих ос╕б, страховий стаж яких протягом 12 м╕сяц╕в, що передували ре╓страц╕╖ особи як безроб╕тно╖, становить не менше н╕ж 6 м╕сяц╕в. Зазначеним особам признача╓ться допомога по безроб╕ттю у розм╕р╕, який визнача╓ться з урахуванням середньо╖ зароб╕тно╖ плати та страхового стажу ╕ не може бути менше зазначеного м╕н╕мального розм╕ру;
Середн╕й розм╕р допомоги по безроб╕ттю по м. Прилуки та Прилуцькому р-ну у серпн╕ 2019 року склав 3 тис. 840 гривень.
Сума виплат, залежно в╕д тривалост╕ безроб╕ття, плавно зменшу╓ться. Так, у перш╕ 90 дн╕в безроб╕тний отриму╓ 100% призначено╖ йому допомоги, у наступн╕ 90 календарних дн╕в – 80%, в пер╕од, що залишився виплати складають 70%.
Важливо, що максимальний розм╕р ф╕нансово╖ допомоги по безроб╕ттю не може перевищувати 4 прожиткових м╕н╕муми для працездатних ос╕б.

04.10.2019


РОБОЧА ЗУСТР╤Ч З РОБОТОДАВЦЕМ
ЩОДО СТВОРЕННЯ НОВИХ РОБОЧИХ М╤СЦЬ

ТЦ „Еп╕центр” – л╕дер ╕з роздр╕бно╖ торг╕вл╕ непродовольчими товарами в Укра╖н╕, який об’╓дну╓ б╕льше 50 об’╓кт╕в, загальною торговою площею 1,2 млн.кв.м. Компан╕я пост╕йно плану╓ св╕й розвиток у рег╕онах, де в╕дкрива╓ нов╕ об’╓кти площею до 5 тис.кв.м.
30 вересня 2019 року в╕дбулась робоча зустр╕ч директора Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ Лариси Татарченко та заступника директора Олени ╤ллюшко з кер╕вництвом рег╕онального ТЦ „Еп╕центр”, в╕дкриття якого у м╕ст╕ Прилуки плану╓ться вже наприк╕нц╕ цього року.
До ф╕л╕╖ зав╕тали директор г╕пермаркету «Еп╕центр» Натал╕я Шевчук, комерц╕йний директор Павло Ромашко, юрист Олександр Дудко та менеджер по персоналу В╕ктор╕я С╕льванська.П╕д час зустр╕ч╕ кер╕вники обговорили перспективн╕ потреби п╕дпри╓мства в кадрах та можливост╕ служби зайнятост╕ у п╕дбор╕ персоналу. Директор рег╕онального ТЦ „Еп╕центр” Натал╕я Шевчук презентувала компан╕ю, окреслила переваги прац╕вник╕в торг╕вельно╖ мереж╕, можлив╕сть кар’╓рного зростання ╕ профес╕йно╖ самореал╕зац╕╖. П╕дпри╓мство готове запропонувати близько 70 ваканс╕й (категор╕йний менеджер, продавець-консультант, касир торг╕вельного залу, продавець непродовольчих товар╕в, вантажник, охоронник, прибиральник та ╕н.) громадянам, як╕ шукають роботу, забезпечивши ╖х г╕дними умовами прац╕.
Директор ф╕л╕╖ Лариса Татарченко про╕нформувала присутн╕х про стан, основн╕ тенденц╕╖ та процеси на локальному ринку прац╕, ознайомила з профес╕йно-квал╕ф╕кац╕йним складом безроб╕тних та презентувала послуги служби зайнятост╕, в тому числ╕ з використанням нов╕тн╕х технолог╕й.
В результат╕ робочо╖ зустр╕ч╕ кер╕вниками узгоджено шляхи подальшо╖ вза╓мод╕╖ служби зайнятост╕ та роботодавця щодо забезпечення та п╕дготовки як╕сного кадрового потенц╕алу з урахуванням нагальних та перспективних потреб п╕дпри╓мства в найманих прац╕вниках.

02.10.2019


ПРОФЕС╤ЙНЕ НАВЧАННЯ ЗА НАПРАВЛЕННЯМ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТ╤ – КРОК ДО Г╤ДНО╥ РОБОТИ

Якщо Ви не можете знайти роботу за сво╓ю профес╕╓ю чи спец╕альн╕стю, або так сталося, що Ви не ма╓те профес╕╖  ╕ тому не можете працевлаштуватися, - державна служба зайнятост╕ запропону╓ Вам профес╕йне навчання за актуальними на ринку прац╕ профес╕ями.
На даний час ми ма╓мо дисбаланс на ринку прац╕. Здеб╕льшого за осв╕тою безроб╕тн╕ мають профес╕╖ не актуальн╕ на ринку прац╕ ╕ через це ми ма╓мо проблеми з працевлаштуванням. Часто безроб╕тному для працевлаштування необх╕дно зм╕нити св╕й фах.
Отже, у систем╕ заход╕в щодо працевлаштування безроб╕тних важливу роль в╕д╕гра╓ профес╕йне навчання. Ця соц╕альна послуга ефективно сприя╓ п╕двищенню конкурентоспроможност╕, моб╕льност╕ шукач╕в роботи, актив╕зац╕╖ зусиль на сучасному ринку прац╕.
Фах╕вц╕ в╕дд╕лу активно╖ п╕дтримки безроб╕тних Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ на пост╕йн╕й основ╕ проводять сем╕нари: «Презентац╕я послуг з профес╕йного навчання, в т.ч. послуг ЦПТО» та «Презентац╕я навчального закладу ДСЗ (ЦПТО ДСЗ)», де ╕нформують шукач╕в роботи про орган╕зац╕ю навчального процесу та перспективи працевлаштування за набутою профес╕╓ю. Участь безроб╕тних у таких тематичних сем╕нарах допомагають в╕дновити мотивац╕ю до прац╕ та переглянути чи зм╕нити сво╖ погляди щодо працевлаштування .
╤ як результат, з початку поточного року 5 безроб╕тних пройшли п╕дготовку та переп╕дготовку за направленням служби зайнятост╕ та отримали профес╕ю «оператор котельн╕», одна особа проходить навчання в Прилуцькому профес╕йному л╕це╖ за профес╕ю «Електрозварник ручного зварювання» та 252 особи п╕двищували квал╕ф╕кац╕ю на замовлення роботодавця.Таким чином, профес╕йне навчання значно прискорю╓ працевлаштування безроб╕тних та забезпечу╓ як╕сне укомплектування ваканс╕й.

01.10.2019


АНКЕТА ДЛЯ ШУКАЧ╤В РОБОТИ

Фах╕вц╕ служби зайнятост╕ пост╕йно в╕дсл╕дковують тенденц╕╖ на ринку прац╕, який зазна╓ зм╕н. Сьогодн╕ все складн╕ше знайти квал╕ф╕кованого прац╕вника, який би в╕дпов╕дав вимогам роботодавця. Тому для найб╕льш ефективного задоволення спод╕вань та потреб тих, хто зверта╓ться за допомогою як у п╕дбор╕ прац╕вник╕в, так ╕ у пошуку роботи, у Прилуцьк╕й м╕ськрайонн╕й ф╕л╕╖ працюють фах╕вц╕, як╕ виконують функц╕╖ рекрутер╕в. Варто зауважити, що люди, як╕ не перебувають на обл╕ку, теж користуються ╕нформац╕╓ю фах╕вц╕в з рекрутингу, охоче погоджуються на сп╕вбес╕ду з роботодавцем та усп╕шно працевлаштовуються.Одним ╕з нововведень служби зайнятост╕ ╓ анкетування шукач╕в роботи, як╕ звернулися до служби зайнятост╕. Фах╕вц╕ з рекрутингу оперативно ╕нформують вс╕х, хто заповнив анкету ”Пов╕домте мене про ваканс╕ю” в раз╕ появи п╕дходящо╖ пропозиц╕╖.
Заповнену анкету можна над╕слати на електронну пошту dorosh1411@ukr.net ╕ ми обов’язково Вам зателефону╓мо, якщо зможемо запропонувати Вам конкретну ваканс╕ю.30.09.2019


ДИСТАНЦ╤ЙНЕ НАВЧАННЯ БЕЗРОБ╤ТНИХ У ПРИЛУКАХ

Для забезпечення як╕сно╖ п╕дготовки роб╕тничих кадр╕в, навчальн╕ заклади, в т.ч. ЦПТО ДСЗ, впроваджують у навчально-виробничий процес технолог╕╖ дистанц╕йного навчання. Сьогодн╕ дистанц╕йне навчання демонстру╓ сво╖ переваги над ╕ншими формами осв╕ти завдяки сво╖й значно вищ╕й ╕нформативност╕, доступност╕ та економ╕чн╕й ефективност╕.
Так, 50 безроб╕тних, як╕ перебувають на обл╕ку у Прилуцьк╕й м╕ськрайонн╕й ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ, у вересн╕ 2019 року навчались дистанц╕йно у Р╕вненському ЦПТО за навчальною програмою «Спец╕альне навчання та повторна перев╕рка знань для прац╕вник╕в котелень». Навчання проводилося на баз╕ ф╕л╕╖ з онлайн п╕дключенням педагог╕в Р╕вненського ЦПТО.

По зак╕нченню навчання вс╕ отримали посв╕дчення про п╕двищення квал╕ф╕кац╕╖ та розширили д╕апазон профес╕йних знань та ум╕нь.

24.09.2019


ПРАВИЛЬНО ОБРАНА ПРОФЕС╤Я – ШЛЯХ ДО УСП╤ХУ

Стартував Новий навчальний р╕к ╕ служба зайнятост╕ також включа╓ться в активну виховну роботу, а саме профор╕╓нтац╕йну роботу з учнями.
Як в╕дшукати саме той профес╕йний шлях у сво╓му житт╕, який допоможе розкрити особистий потенц╕ал, зайняти г╕дне м╕сце на ринку прац╕, досягнути вершин профес╕йно╖ майстерност╕ та кар’╓рного зростання? Це питання почина╓ турбувати юнак╕в та д╕вчат, коли приходить час вир╕шувати важливе та в╕дпов╕дальне завдання – обирати майбутню профес╕ю. Знайдене р╕шення стане для них перепусткою до самост╕йного та дорослого життя, ╕ якщо профес╕йний виб╕р зроблено в╕рно, це допоможе не т╕льки отримати бажану профес╕йну осв╕ту, але й працевлаштуватися п╕сля зак╕нчення навчального закладу за набутою спец╕альн╕стю.Тож як╕ профес╕╖ найб╕льш затребуван╕ сьогодн╕? Як╕ тенденц╕╖ й ризики на ринку прац╕ на найближчий час?
Протягом с╕чня-серпня 2019 року роботодавц╕ Прилуцького рег╕ону по╕нформували службу зайнятост╕ про наявн╕сть 2622 ваканс╕й. За видами економ╕чно╖ д╕яльност╕: кожна четверта ваканс╕я пропонувалася на п╕дпри╓мствах та установах переробно╖ промисловост╕; 9%- в осв╕т╕; по 8%- в оптов╕й ╕ роздр╕бн╕й торг╕вл╕ та у транспорт╕.
У розр╕з╕ профес╕й найб╕льший попит роботодавц╕в спостер╕га╓ться на квал╕ф╕кованих роб╕тник╕в – це вод╕╖, трактористи, швачки, електромонтери, слюсар╕, електрогазозварники, токар╕ та бетоняри. Також затребуван╕ прац╕вники сфери послуг (продавц╕, кухар╕, охоронники, оф╕ц╕анти, соц╕альн╕ роб╕тники тощо).
Залиша╓ться високим попит на профес╕онал╕в та фах╕вц╕в з досв╕дом роботи – бухгалтер╕в, л╕кар╕в, а також ╕нженер╕в р╕зних галузей.


Якщо брати Черн╕г╕вську область, то ТОП-10 профес╕й, за якими спостер╕га╓ться найб╕льший деф╕цит кадр╕в, вигляда╓ таким чином:

- Вод╕╖;
- Трактористи;
- Швачки;
- Електромонтери;
- Слюсар╕;
- Електрогазозварники;
- Токар╕;
- Продавц╕;
- Медичн╕ сестри;
- ╤нженери р╕зно╖ спец╕ал╕зац╕╖.

Станом на 1 вересня 2019 року к╕льк╕сть заре╓строваних безроб╕тних становила 736 ос╕б, актуальними були 395 ваканс╕й, на одну ваканс╕ю претендували 2 безроб╕тних.
На ринку прац╕ збер╕га╓ться дисбаланс, ма╓мо 75% ваканс╕й для роб╕тничих спец╕альностей ╕ 75% безроб╕тних людей з вищою осв╕тою, для яких ця робота вважа╓ться не п╕дходящою.
Тому фах╕вц╕ служби зайнятост╕ ╕ працюють по школах з випускниками та ╖х батьками: щоб активн╕ше молодь обирала роб╕тнич╕ спец╕альност╕, адже вища осв╕та не завжди да╓ можлив╕сть знайти добре оплачувану роботу у майбутньому. ╢ тенденц╕я до того, що робоч╕ профес╕╖ стають все б╕льш оплачуван╕ в Укра╖н╕. Квал╕ф╕кован╕ роб╕тники заробляють б╕льше, н╕ж оф╕сн╕. Хороший муляр, штукатур чи плиточник заробля╓ удв╕ч╕ б╕льше, н╕ж оф╕сний менеджер.
Кр╕м того, осво╓ння роб╕тничо╖ профес╕╖ може спонукати до започаткування власно╖ справи, адже квал╕ф╕кован╕ роб╕тники можуть виконувати приватн╕ замовлення. Очевидн╕ переваги в тому, що роб╕тник може на власний розсуд формувати гнучкий робочий граф╕к „п╕д себе” та ц╕ну послуг, як╕ в╕н нада╓.

17.09.2019 За ╕нф. Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ


ПОСЛУГИ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТ╤ МЕШКАНЦЯМ М╤СТА ПРИЛУКИ У С╤ЧН╤-СЕРПН╤ 2019 РОКУ

За сприяння служби зайнятост╕ протягом с╕чня-серпня 2019 року 1090 ос╕б знайшли роботу, в тому числ╕ 876 ос╕б працевлаштован╕ до набуття статусу безроб╕тного. З початку року 11 ос╕б працевлаштован╕ на нов╕ робоч╕ м╕сця, за як╕ зд╕йсню╓ться компенсац╕я ╓диного соц╕ального внеску роботодавцям, 38 безроб╕тних проходили профес╕йне навчання, перенавчання та п╕двищення квал╕ф╕кац╕╖. З початку року 82 безроб╕тних взяли участь у громадських та ╕нших роботах тимчасового характеру.
К╕льк╕сть ваканс╕й у баз╕ даних служби зайнятост╕ по Прилуцькому рег╕ону станом на 1 вересня 2019 року становила 395 одиниць.

12.09.2019


СТИМУЛЮВАННЯ САМОЗАЙНЯТОСТ╤ НАСЕЛЕННЯ

Сприяння п╕дпри╓мницьк╕й ╕н╕ц╕атив╕ та самозайнятост╕ населення – один з пр╕оритет╕в д╕яльност╕ державно╖ служби зайнятост╕.
Фах╕вц╕ служби проводять активну роботу щодо ╕нформування населення про можливост╕ в╕дкриття власно╖ справи за сприяння служби зайнятост╕, зокрема, орган╕зують ╕нформац╕йн╕ та консультац╕йн╕ сем╕нари з ор╕╓нтац╕╖ на п╕дпри╓мницьку д╕яльн╕сть. Метою цих заход╕в ╓ формування позитивно╖ мотивац╕╖ до зм╕н власного профес╕йного життя, створення загального уявлення про б╕знес та його переваги, отримання допомоги у складанн╕ б╕знес-плану.
Також особам, як╕ мають нам╕р започаткувати п╕дпри╓мницьку д╕яльн╕сть надаються безоплатн╕ ╕ндив╕дуальн╕ та групов╕ консультац╕╖ з питань орган╕зац╕╖ та провадження п╕дпри╓мницько╖ д╕яльност╕ ╕з залученням на громадських засадах прац╕вник╕в орган╕в державно╖ влади, фонд╕в п╕дтримки малого п╕дпри╓мництва та ╕нших


Так, 6 вересня для безроб╕тних, як╕ перебувають на обл╕ку у служб╕ зайнятост╕, було проведено сем╕нар з ор╕╓нтац╕╓ю на п╕дпри╓мницьку д╕яльн╕сть за участ╕ нац╕онального консультанта з п╕дтримки створення ОСББ та розвитку ╖х потенц╕алу (ПРООН) в Черн╕г╕вськ╕й област╕ Св╕тланою Рожок. П╕д час зустр╕ч╕ присутн╕ отримали ╕нформац╕ю щодо Проекту ╢С/ПРООН «Об’╓днання сп╕ввласник╕в будинк╕в для впровадження сталих енергоефективних р╕шень» (HOUSES). Св╕тлана Рожок також надала консультац╕╖ ╕ роз’яснення учасникам щодо створення ОСББ та можлив╕сть заре╓струвати п╕дпри╓мницьку д╕яльн╕сть за такими видами, як надання бухгалтерських послуг, послуг електрика та ╕н. для ОСББ, а можливо, ╕ самому стати головою сп╕ввласник╕в будинку.
2 особи зац╕кавилися даною пропозиц╕╓ю та обм╕нялися контактами для подальшо╖ сп╕впрац╕.

10.09.2019


„ЯК УЛЮБЛЕНА СПРАВА МОЖЕ СТАТИ ДЖЕРЕЛОМ ЗАРОБ╤ТКУ”

Цьому навчали безроб╕тних 14 серпня 2019 року в Прилуцьк╕й м╕ськрайонн╕й ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ в рамках культурно-просв╕тницького проекту «Збережемо традиц╕╖ предк╕в» на сем╕нар╕: «Три серпнев╕ Спаси: традиц╕╖ святкування в Укра╖н╕».
На зах╕д запросили головного б╕бл╕отекаря Прилуцько╖ дитячо╖ б╕бл╕отеки, м╕сцеву майстриню Натал╕ю Сич. Натал╕я за осв╕тою ╕сторик, кра╓знавець та б╕бл╕отекар, тому хто як не вона найкраще зна╓ про ╕стор╕ю походження свята Спаса, традиц╕йн╕ страви та частування, народн╕ традиц╕╖, звича╖ та обряди, що пов’язан╕ з╕ святкуванням. Улюбленою справою Натал╕╖ на дозв╕лл╕ ╓ виготовлення оберег╕в, як╕ вона прода╓, а ще б╕льше дару╓, що приносить ╖й задоволення. На сем╕нар вона принесла атрибути свята, зокрема ╕ обер╕г «маков╕йчик», розпов╕ла як його правильно ╕ швидко виготовити власноруч.
Багатьох безроб╕тних зац╕кавила ╕дея виготовлення оберег╕в та предмет╕в народного декоративно-вжиткового мистецтва, але вони не знають з чого почати….. На допомогу прийшла книга. Натал╕я презентувала книгу «Виготовлення оберег╕в. Для початк╕вц╕в» .
По зак╕нченню сем╕нару заступник начальника в╕дд╕лу активно╖ п╕дтримки безроб╕тних Тетяна Нюнька звернула увагу присутн╕х на те, що улюблена справа може бути й прибутковою. Спочатку це задоволення для душ╕, а пот╕м - матер╕альне благополуччя ╕ пост╕йна зайнят╕сть.16.08.2019


ДО УВАГИ РОБОТОДАВЦ╤В

А чи зна╓те ви, щО …
За працевлаштування безроб╕тного можна отримати компенсац╕ю ╢СВ?
Протягом с╕чня-липня 2019 року 10 роботодавц╕в м╕ста та району скористалися ц╕╓ю можлив╕стю, працевлаштувавши безроб╕тних?
компенсац╕ю ╓диного внеску на загальнообов’язкове державне соц╕альне страхування МОЖНА ОТРИМАТИ за умови
працевлаштування на нов╕ робоч╕ м╕сця не менше н╕ж на два роки за направленням державно╖ служби зайнятост╕ безроб╕тних громадян, як╕ недостатньо конкурентоспроможн╕ на ринку прац╕;
КОМПЕНСАЦ╤Я ВИПЛАЧУ╢ТЬСЯ
щом╕сяця протягом одного року за кожну працевлаштовану особу.
На таку ф╕нансову п╕дтримку можуть розраховувати також суб’╓кти малого п╕дпри╓мництва у випадку працевлаштування безроб╕тних громадян на нов╕ робоч╕ м╕сця в пр╕оритетних видах економ╕чно╖ д╕яльност╕.
СТВОРЮЙТЕ НОВ╤ РОБОЧ╤ М╤СЦЯ –
ОТРИМУЙТЕ Ф╤НАНСОВУ П╤ДТРИМКУ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТ╤!

Детал╕ за  тел. 3-29-14 (Прилуцька м╕ськрайонна ф╕л╕я Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕) СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТ╤ ПОПЕРЕДЖА╢
ПРО РИЗИКИ НЕЛЕГАЛЬНО╥ ТРУДОВО╥ М╤ГРАЦ╤╥


В Укра╖н╕ трудова м╕грац╕я обумовлю╓ться по╓днанням зовн╕шн╕х та внутр╕шн╕х чинник╕в соц╕ально-економ╕чного розвитку кра╖ни. Зовн╕шн╕ми чинниками виступають привабливий ╕ м╕сткий ринок прац╕ розвинутих кра╖н, з вищим, н╕ж в середньому по Укра╖н╕, р╕внем зароб╕тно╖ плати. Внутр╕шн╕ми причинами трудово╖ м╕грац╕╖ укра╖нських громадян ╓ незадоволений попит на робочу силу всередин╕ кра╖ни та низький р╕вень зароб╕тно╖ плати на нац╕ональному ринку прац╕.
Тисяч╕ наших сп╕вгромадян щор╕чно покидають власн╕ дом╕вки у пошуках кращо╖ дол╕. Часто-густо вони нав╕ть не усв╕домлюють про загрози та ризики, на як╕ себе наражають, стають жертвами насилля, зловживань, сексуально╖ та трудово╖ експлуатац╕╖.
Державна служба зайнятост╕ пост╕йно ╕нформу╓ населення про ризики нелегально╖ трудово╖ м╕грац╕╖, шляхи потрапляння до трудового рабства. З метою запоб╕гання таким явищам, для п╕двищення об╕знаност╕ населення щодо ризик╕в при ви╖зд╕ на роботу за кордон фах╕вцями Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ з початку 2019 року проведено 5 сем╕нар╕в з питань запоб╕гання трудов╕й м╕грац╕╖, торг╕вл╕ людьми, в яких взяли участь 99 ос╕б.
Для безроб╕тних, як╕ перебувають на обл╕ку у служб╕ зайнятост╕, проводяться сем╕нари на тему «Запоб╕гання нелегальн╕й трудов╕й м╕грац╕╖, торг╕вл╕ людьми, експлуатац╕╖ дитячо╖ прац╕», на яких розкрива╓ться сутн╕сть таких понять, як «нелегальна трудова м╕грац╕я», «торг╕вля людьми» та «дитяча праця», що ╓ глобальною проблемою на сьогодн╕шн╕й день.

Саме такий зах╕д на початку серпня було проведено у Прилуцьк╕й м╕ськрайонн╕й ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ за участ╕ начальника Головного територ╕ального управл╕ння юстиц╕╖ у Черн╕г╕вськ╕й област╕ Олега Третяка.
П╕д час сем╕нару розглянуто ознаки шахрайства у сфер╕ працевлаштування, надано рекомендац╕╖ щодо перешкоджання та уникнення обману п╕д час пошуку роботи, як уберегтися в╕д шахрайства п╕д час працевлаштування. Адже лише легальне працевлаштування гаранту╓ забезпечення конституц╕йних прав ус╕х учасник╕в ринку прац╕.
Безроб╕тн╕ також дов╕дались про правовий захист та нормативну базу з питань торг╕вл╕ людьми, про установи, як╕ оп╕куються питаннями подолання насильства, ознайомились з перел╕ком послуг, як╕ вони надають, а також були роздан╕ ╕нформац╕йн╕ буклети, що м╕стять корисн╕ поради для тих, хто з╕брався за кордон та контактн╕ дан╕.
Робота за кордоном ма╓ не лише переваги, але й ма╓ дуже багато значних ризик╕в, тому служба зайнятост╕ рекоменду╓ все ж таки шукати соб╕ роботу в Укра╖н╕, на р╕дн╕й земл╕, де на сьогодн╕шн╕й день створюються нов╕ робоч╕ м╕сця та ╓ потреба у роб╕тничих профес╕ях.

13.08.2019


СЕМ╤НАР З ВИВ╤ЛЬНЮВАНИМИ ПРАЦ╤ВНИКАМИ

Сьогодн╕, аби в╕дпов╕дати вимогам часу, державна служба зайнятост╕ обрала шлях перетворення в серв╕сну установу з надання широкого комплексу ефективних послуг тим, хто втратив роботу ╕ шука╓ себе на ринку прац╕.
Так, 6 серпня 2019 року фах╕вц╕ Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ провели сем╕нар для вив╕льнюваних прац╕вник╕в в ДУ «Прилуцька виховна колон╕я».
Учасники заходу ознайомилися з електронними серв╕сами, законодавством, послугами, що нада╓ служба зайнятост╕, станом ринку прац╕ рег╕ону .Особлива увага була акцентована на порядку ре╓страц╕╖, умовах надання статусу безроб╕тного та п╕дбору п╕дходящо╖ роботи.
В ход╕ сем╕нару виникало багато запитань, тому в╕н пройшов у форм╕ конструктивного д╕алогу. Так╕ заходи при запланованому вив╕льненн╕ зн╕мають напругу у колектив╕ та надають впевненост╕ прац╕вникам у сво╖х можливостях щодо реал╕зац╕╖ свого права на працю.08.08.2019


СТАН РИНКУ ПРАЦ╤ У С╤ЧН╤ - ЧЕРВН╤ 2019 РОКУ У М╤СТ╤ ПРИЛУКИ

За с╕чень-червень 2019 року лави безроб╕тних у м╕ст╕ Прилуки поповнили 424 громадянина – на 22% менше у пор╕внянн╕ з в╕дпов╕дним пер╕одом минулого року.

Загалом протягом 1 п╕вр╕ччя поточного року на обл╕ку у служб╕ зайнятост╕ перебували та отримували послуги 911 безроб╕тних громадян – на 22% менше, н╕ж за цей пер╕од тор╕к.

До активних програм сприяння зайнятост╕ залучено 252 особи. Зокрема 167 ос╕б працевлаштовано, 53 - залучено до громадських та ╕нших роб╕т тимчасового характеру, 32 - скеровано на профес╕йне навчання.

Станом на 1 липня у м╕ст╕ нал╕чувалось 462 оф╕ц╕йно безроб╕тних громадян – на 11 ос╕б або 2,4% менше, н╕ж р╕к тому.

05.07.2019 за ╕нф. Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ


ШУКАТИ РОБОТУ ТА БУДУВАТИ КАР’╢РУ
ДОПОМАГАЮТЬ КАР’╢РН╤ РАДНИКИ

Новац╕╓ю 2019 року стало впровадження в роботу служби зайнятост╕ ╕нституту кар’╓рних радник╕в. За словами директора Л╕д╕╖ Падалки, переваг цього нововведення безл╕ч.
Тепер одн╕ фах╕вц╕ служби зайнятост╕ з працевлаштування виконують функц╕╖ ре╓стратор╕в. Тобто на початку звернення людини вони ознайомлюють ╖╖ з послугами служби, вносять особист╕ дан╕ в базу, проводять первинне проф╕лювання, а саме: з’ясовують стаж, осв╕ту, с╕мейний стан. Дал╕ з людиною працю╓ кар’╓рний радник.

«Його робота поляга╓ в ╕ндив╕дуальному супровод╕ людини до ╖╖ працевлаштування, - говорить Л╕д╕я Падалка. - Тобто кар’╓рн╕ радники ╓ особистими консультантами у пошуку роботи, плануванн╕ кар’╓ри та п╕двищенн╕ конкурентоспроможност╕ на ринку прац╕. Вони працюють не лише ╕з заре╓строваними безроб╕тними, а й з ус╕ма, хто бажа╓ знайти чи зм╕нити роботу».

Щоб працевлаштувати людину, кар’╓рний радник застосову╓ безл╕ч ╕нструмент╕в. Насамперед, проводить поглиблене проф╕лювання, тобто визнача╓ потреби людини, ╖╖ профес╕йний та осв╕тн╕й р╕вень, досв╕д роботи, ступ╕нь трудово╖ мотивац╕╖, активност╕ та моб╕льност╕, обставини, як╕ можуть бути перешкодою при працевлаштуванн╕.

Кар’╓рний радник та громадяни, як╕ шукають роботу, сп╕льно розробляють ╕ндив╕дуальний план надання послуг, а безроб╕тн╕ - ╕ндив╕дуальний план працевлаштування. В ньому зазначаються сп╕льн╕ д╕╖, як╕ мають вжити кар’╓рний радник та особа, яка шука╓ роботу, задля якнайшвидшого працевлаштування.

Цей фах╕вець досконало волод╕╓ ╕нформац╕╓ю про потребу роботодавц╕в у прац╕вниках. Кожна нова ваканс╕я анал╕зу╓ться з позиц╕╖ «хто з безроб╕тних, як╕ перебуваються п╕д супроводом, може цим зац╕кавитися». В╕н ╕нформу╓ свого п╕доп╕чного про актуальн╕ ваканс╕╖, консульту╓, як уникнути чи усунути перешкоди при пошуку м╕сця прац╕, домовля╓ться з роботодавцем про зустр╕чз претендентом на ваканс╕ю. За потреби цей фах╕вець порадить та орган╕зу╓ зустр╕ч з фах╕вцями служби зайнятост╕ ╕нших напрям╕в, наприклад, щодо профнавчання, в╕дкриття власно╖ справи, участ╕ у трен╕нгах чи сем╕нарах, п╕дготовки резюме, профор╕╓нтац╕╖ тощо.

«Запроваджуючи нов╕ послуги та серв╕си, державна служба зайнятост╕ прагне стати потужним гравцем на ринку прац╕ ╕ компетентним пом╕чником для сво╖х кл╕╓нт╕в», - сказала Л╕д╕я Падалка.

04.07.2019 за ╕нф. Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ


РОБОЧ╤ ЗУСТР╤Ч╤ З РОБОТОДАВЦЯМИ

    


З метою налагодження та розширення сп╕впрац╕ з роботодавцями, директор Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського обласного центра зайнятост╕ Лариса Татарченко у червн╕ провела робоч╕ зустр╕ч╕ з кер╕вниками п╕дпри╓мств: Оленою ╤васенко - директором ТОВ «Ал╕тон╕», на якому виробляють взуття, ╢вгеном Саполовичем - директором ТОВ «Янг Укра╖на», п╕дпри╓мство одне ╕з найб╕льших виробник╕в оф╕сних ст╕льц╕в в Укра╖н╕, Ларисою Прозур - кер╕вником групи кадрових серв╕с╕в НГВУ «Черн╕г╕внафтогаз» ПАТ «Укрнафта» та Людмилою Кравченко - директором ТОВ «Прилуцький птахокомб╕нат», яке виробля╓ м’ясн╕ та ковбасн╕ вироби.

Тем для обговорення виникало багато. Це ╕ можливост╕ Державно╖ служби зайнятост╕ у вир╕шенн╕ кадрових питань стосовно забезпечення квал╕ф╕кованими кадрами (швачки, електромонтери з ремонту та обслуговування електроустаткування, вод╕╖ автотранспортних засоб╕в та ╕н..), визначення подальшо╖ сп╕впрац╕, проведення тимчасових роб╕т, до яких будуть залучен╕ особи з числа безроб╕тних, проведення профес╕ограф╕чних екскурс╕й як для безроб╕тних так ╕ для учн╕в ЗОШ, а також окреслили шляхи сп╕впрац╕ щодо укомплектування п╕дпри╓мств необх╕дними кадрами.02.07.2019 за ╕нф. Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ


СТАРТУ╢ ВСЕУКРА╥НСЬКЕ ОПИТУВАННЯ РОБОТОДАВЦ╤В

Шановн╕ роботодавц╕!

Державна служба зайнятост╕ прагне надавати Вам як╕сн╕ послуги та ефективну допомогу у п╕дбор╕ кадр╕в!
Пропону╓мо Вам под╕литися досв╕дом сп╕впрац╕ з╕ службою зайнятост╕, оц╕нити послуги, якими користувалися, а також надати пропозиц╕╖ щодо ╖х вдосконалення.

Заповнити анкету роботодавця можна до 19 серпня за посиланням:

www.dcz.gov.ua/…/opytuvannya-robotodavciv-shchodo-z…

24.06.2019 за ╕нф. Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ


ПРЕЗЕНТАЦ╤Я РОБОТОДАВЦЯ – КРОКИ
НА ЗУСТР╤Ч НОВ╤Й РОБОТ╤


Одн╕╓ю з ефективних форм сп╕впрац╕ з роботодавцями щодо пошуку претендент╕в на вакантн╕ робоч╕ м╕сця ╓ проведення презентац╕й роботодавця. Перевага презентац╕╖ – можлив╕сть для безроб╕тних безпосередньо зустр╕тися з роботодавцем, ознайомитись з умовами прац╕, актуальними ваканс╕ями, б╕льш детально з’ясувати умови та особливост╕ прац╕.

18.06.2019р. у мал╕й зал╕ Прилуцько╖ райдержадм╕н╕страц╕╖ за сприяння Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ в╕дбулась чергова презентац╕я роботодавця на замовлення АТ „ЧЕРН╤Г╤ВГАЗ”. Кл╕╓нти  служби зайнятост╕ мали зустр╕ч з Олександром Калиновським – начальником управл╕ння з персоналу АТ „ЧЕРН╤Г╤ВГАЗ”, який детально розпов╕в про п╕дпри╓мство, котре сьогодн╕ ма╓ потребу в фахових та квал╕ф╕кованих прац╕вниках, а саме: ╕нженер-проектувальник, кошторисник, ╕нженер з охорони прац╕, диспетчер газового господарства, монтер ╕з захисту п╕дземних трубопровод╕в в╕д короз╕╖, слюсар з експлуатац╕╖ та ремонту газового устаткування, монтажник сан╕тарно-техн╕чних систем ╕ устаткування, електрогазозварник, зайнятий р╕занням та ручним зварюванням, вод╕й автотранспортного засобу  кат. „В”, „С”.В ход╕ зустр╕ч╕ кл╕╓нти центру зайнятост╕ д╕зналися про вимоги до претендент╕в, характер та умови прац╕ на заявлених ваканс╕ях. Олександр Калиновський про╕нформував учасник╕в про специф╕ку д╕яльност╕ ╖х п╕дпри╓мства, перспективи його розвитку, р╕вень зароб╕тно╖ плати, соц╕альн╕ гарант╕╖ для прац╕вник╕в, можливост╕ профес╕йного навчання, кар’╓рного росту, профес╕╖  та посади, в яких виника╓ потреба.

В м╕н╕  - ярмарц╕ також взяли участь директор Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ Лариса Татарченко, заступник директора Олена ╤ллюшко, ╕нспектор з кадр╕в Прилуцького в╕дд╕лення АТ „ЧЕРН╤Г╤ВГАЗ Св╕тлана Сидорченко, майстер виробничого навчання Прилуцького профес╕йного л╕цею Олександр Дейнека та представники Прилуцького агротехн╕чного коледжу – заступник з практичного навчання Н╕на Науменко, зав╕дувач в╕дд╕лення " Монтаж, обслуговування устаткування ╕ систем   газопостачання" Валентина Т╕тунова , фах╕вець з профор╕╓нтац╕╖ Тетяна Брижан.

Лариса Татарченко детально ознайомила присутн╕х з послугами Державно╖ служби зайнятост╕, наголосила про значну к╕льк╕сть актуальних ваканс╕й по м╕сту Прилуки та Прилуцькому району та в╕дзначила, що лише працюючи особа може стати усп╕шною та приносити користь сусп╕льству ╕ держав╕. Заступник директора ф╕л╕╖ ознайомила присутн╕х з можлив╕стю пройти навчання в Центрах – профес╕йно – техн╕чно╖ осв╕ти ДЗС, здобути затребувану профес╕ю на ринку прац╕ та бути працевлаштованим.

Учасники заходу активно включилися у дискус╕ю та найб╕льше п╕д час обговорення було висловлено побажань зб╕льшення розм╕ру зароб╕тно╖ плати.

19.06.2019 за ╕нф. Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ


В╤ДПОЧИНОК З КОРИСТЮ10 та 12 червня пров╕дний фах╕вець з профор╕╓нтац╕╖ Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ ╤рина Микитченко для вихованц╕в пришк╕льного табору Прилуцько╖ загальноосв╕тньо╖ школи №7 провела ╕нтерактивн╕ заходи змагально-мотивац╕йного та ╕нтелектуально-╕грового характеру.

Розпов╕дь про св╕т профес╕й проходила в розважальн╕й форм╕: у вигляд╕ р╕зноман╕тних конкурс╕в, дидактичних ╕гор, ╕нформац╕йних та творчих завдань. Д╕ти побували в рол╕ представник╕в р╕зних профес╕й та в╕дгадували загадки про профес╕╖ та знаряддя прац╕. Школяр╕ ставили чимало запитань щодо профес╕й як╕ будуть затребуван╕ у майбутньому та ц╕кавились, як╕ незвичн╕ профес╕╖ ╕снують сьогодн╕. Спод╕ва╓мося, що так╕ зустр╕ч╕ будуть бажаними та при╓мними, а практичн╕ поради фах╕вц╕в служби зайнятост╕ допоможуть д╕тям обрати у майбутньому саме ту профес╕ю, яка б приносила ╖м матер╕альне та моральне задоволення.13.06.2019 за ╕нф. Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ


ПРОФЕС╤ЙНЕ НАВЧАННЯ

А чи зна╓те ви, що …
Протягом с╕чня-травня 2019 року за направленням служби зайнятост╕ 137 безроб╕тних проходили профес╕йне навчання?
Вони мали можлив╕сть безкоштовно здобути конкурентоспроможну на ринку прац╕ профес╕ю чи п╕двищити свою квал╕ф╕кац╕ю. Навчалися – на замовлення роботодавц╕в, а отже з гарант╕╓ю працевлаштування.

ПРОФЕС╤ЙНЕ НАВЧАННЯ ЗА НАПРАВЛЕННЯМ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТ╤ - ЦЕ:
можлив╕сть безоплатно отримати одну з актуальних на ринку прац╕ профес╕й на баз╕ навчальних заклад╕в област╕ та за ╖╖ межами, в т.ч.в Центрах профес╕йно-техн╕чно╖ осв╕ти державно╖ служби зайнятост╕;
навчання за гнучкими навчальними планами та програмами, в т.ч. ╕ндив╕дуальними.
Кр╕м того, служба зайнятост╕ гаранту╓:
безоплатне проживання п╕д час профес╕йного навчання;
компенсац╕ю витрат на про╖зд;
виплату допомоги по безроб╕ттю п╕д час навчання зг╕дно з чинним законодавством.
ОБИРАЙТЕ ЯК╤СНЕ ПРОФЕС╤ЙНЕ НАВЧАННЯ –
ОТРИМУЙТЕ Г╤ДНУ РОБОТУ!
Детал╕ за телефоном 3-51-91 (Прилуцька м╕ськрайонна ф╕л╕я Черн╕г╕вського ОЦЗ)

11.06.2019 за ╕нф. Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ


"МАЙБУТН╢ ДИТИНИ-МАЙБУТН╢ УКРА╥НИ"

    


Фах╕вц╕ Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕ долучилися до тижнево╖ акц╕╖ п╕д гаслом «Майбутн╓ дитини-майбутн╓ Укра╖ни» та провели профор╕╓нтац╕йн╕ заходи для д╕тей шк╕льного в╕ку, зокрема ╕з с╕мей, як╕ брали участь у проведенн╕ антитерористично╖ операц╕╖.

Так, 29 травня 2019 року в прим╕щенн╕ Прилуцько╖ центрально╖ районно╖ б╕бл╕отеки для д╕тей середнього шк╕льного в╕ку г╕мназ╕╖ №1 та 03 червня 2019 року для д╕тей молодшого шк╕льного в╕ку спец╕ал╕зовано╖ школи №6 у прим╕щенн╕ Прилуцько╖ м╕сько╖ б╕бл╕отеки для д╕тей ╕м.П.Б╕лецького-Носенка ╤рина Микитченко провела профор╕╓нтац╕йн╕ ╕нтерактивн╕ заходи в п╕знавально-╕гров╕й форм╕. П╕д час профор╕╓нтац╕йних ╕гор, загадок, конкурс╕в, перегляду в╕деоролик╕в д╕ти ознайомилися з р╕зноман╕тним св╕том профес╕й, як╕ ╓ актуальними сьогодн╕ та будуть затребуван╕ у майбутньому. А також фах╕вц╕ центру зайнятост╕ 1 червня долучилися до заход╕в, орган╕зованих Центром творчост╕ д╕тей та юнацтва з нагоди Дня захисту д╕тей.04.06.2019 за ╕нф. Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ

НЕЗАКОННО ОТРИМАН╤ КОШТИ У СЛУЖБ╤ ЗАЙНЯТОСТ╤
ДОВЕДЕТЬСЯ ПОВЕРТАТИ…

Про це попереджають безроб╕тних у служб╕ зайнятост╕. За словами начальника юридичного в╕дд╕лу Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕ Марини Чаус, безроб╕тн╕й особ╕ доведеться повернути незаконно отриман╕ кошти, якщо вона перебува╓ на обл╕ку в служб╕ зайнятост╕, отриму╓ допомогу по безроб╕ттю ╕ одночасно нелегально працю╓, викону╓ роботу, нада╓ послуги за цив╕льно-правовими договорами або продовжу╓ займатись п╕дпри╓мницькою д╕яльн╕стю тощо.

Ц╕ неправом╕рн╕ д╕╖ виявляються шляхом обм╕ну ╕нформац╕╓ю м╕ж службою зайнятост╕, Державною податковою службою Укра╖ни та Пенс╕йним фондом Укра╖ни.

При в╕дмов╕ в╕дшкодувати кошти, а також у раз╕ неповернення ╖х у встановлений строк, стягнення зд╕йсню╓ться у судовому порядку в╕дпов╕дно до законодавства.

Зокрема, протягом с╕чня-кв╕тня поточного року в област╕ виявлено 33 осoби, як╕ неправом╕рно отримали кошти Фонду загальнообов’язкового державного соц╕ального страхування Укра╖ни на випадок безроб╕ття у сум╕ 110,8 тис.грн.

31.05.2019 за ╕нф. Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ


СТАРШОКЛАСНИКИ ПРИЙНЯЛИ УЧАСТЬ У ПРОФЕС╤ОГРАФ╤ЧН╤Й ЕКСКУРС╤╥

27 травня 2019 року фах╕вц╕ Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ орган╕зували профес╕ограф╕чну екскурс╕ю для учн╕в 9 класу загальноосв╕тньо╖ школи №13 на ПРАТ «Прилуцька швейна фабрика».П╕дпри╓мство засноване у 1943 роц╕, свою д╕яльн╕сть починало з 50 прац╕вник╕в, на сьогодн╕ чисельн╕сть працюючих перевищу╓ 180 ос╕б. Фабрика спец╕ал╕зу╓ться на виробництв╕ верхнього чолов╕чого та ж╕ночого одягу, це ж╕ноч╕ та чолов╕ч╕ плащ╕, пальта, нап╕впальта, жакети та блейзери, сукн╕ та сп╕дниц╕, брюки, бридж╕ та блузки з натуральних матер╕ал╕в. Фабрика сп╕впрацю╓ з ╕ноземними ф╕рмами кра╖н Франц╕╖, Бельг╕╖ та Чех╕╖. Також п╕дпри╓мство виготовля╓ костюми для в╕йськовослужбовц╕в.

Плинност╕ кадр╕в на п╕дпри╓мств╕ нема╓, але ╓ потреба у прац╕вниках за профес╕╓ю „швачка” у зв’язку ╕з зб╕льшенням обсяг╕в виробництва. Д╕тей радо зустр╕ла та провела екскурс╕ю начальник в╕дд╕лу кадр╕в Халдай Лариса Васил╕вна.

Учн╕ мали змогу ознайомитися ╕з особливостями швейного виробництва, зокрема побували у розкр╕йному та швейному цехах та мали змогу спостер╕гати за роботою прац╕вник╕в безпосередньо на робочому м╕сц╕. Ознайомилися ╕з зм╕стом профес╕й, таких як: дизайнер одягу, розкр╕йник, швачка, прасувальник. По зак╕нченню екскурс╕╖ д╕ти в╕дв╕дали магазин швейно╖ фабрики де мали змогу побачити готов╕ вироби.Прац╕вники ПРАТ «Прилуцька швейна фабрика» запевнили учн╕в, що отримавши профес╕ю „швачки” гарантовано будуть працевлаштован╕ на дане п╕дпри╓мство та матимуть високу зароб╕тну плату ╕ г╕дн╕ умови прац╕.

Профес╕ограф╕чна екскурс╕я ╓ ефективним заходом в програм╕ профес╕йно╖ ор╕╓нтац╕╖ учн╕всько╖ молод╕, форму╓ позитивне ставлення до роб╕тничих профес╕й, розширю╓ св╕тогляд учн╕в та допомага╓ у вибор╕ майбутнього профес╕йного шляху.

29.05.2019 за ╕нф. Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ


У СЛУЖБ╤ ЗАЙНЯТОСТ╤ –ТРЕН╤НГИ:
ВЧАТЬ ДОСЯГАТИ ПОСТАВЛЕНО╥ МЕТИ ТА БУТИ УСП╤ШНИМИ

Серед кл╕╓нт╕в служби зайнятост╕ ╓ громадяни, яким при пошуку роботи важко конкурувати на сучасному ринку прац╕. Зокрема це люди, як╕ тривалий час не працювали, досягли передпенс╕йного в╕ку, мають ╕нвал╕дн╕сть тощо.

Кр╕м об’╓ктивних фактор╕в, як╕ стримують ╖х працевлаштування, ╓ й суб’╓ктивн╕. У когось – проблеми ╕з самооц╕нкою, ╕ншим - не вистача╓ впевненост╕ у соб╕, що врешт╕ призводить до низько╖ мотивац╕я до прац╕.

Та не варто впадати у в╕дчай. Натом╕сть у служб╕ зайнятост╕ пропонують скористатися допомогою квал╕ф╕кованих фах╕вц╕в, як╕ навчать досягати поставлено╖ мети та бути усп╕шними.
Нараз╕ безроб╕тних запрошують стати учасниками трен╕нг╕в на тему «Подолання житт╓вих перешкод на шляху до працевлаштування та побудови профес╕йно╖ кар'╓ри" (для громадян передпенс╕йного в╕ку), «Шлях до профес╕йного усп╕ху. Перезавантаження» (для громадян, як╕ мають тривалу перерву в робот╕), «Пов╕р у себе. Формування навичок впевнено╖ повед╕нки на ринку прац╕» (для ос╕б з ╕нвал╕дн╕стю).

За б╕льш детальною ╕нформац╕╓ю звертайтеся до в╕дд╕лу активно╖ п╕дтримки безроб╕тних Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕ за тел. 3-15-56.

27.05.2019 за ╕нф. Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ


АМУ ОГОЛОШУ╢ КОНКУРС НА Ф╤НАНСУВАННЯ КОРОТКОСТРОКОВИХ ГЕНДЕРНИХ ╤Н╤Ц╤АТИВ

22 травня 2019 року проведено робочу зустр╕ч директора Прилуцько╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ Лариси Татарченко з начальником в╕дд╕лу ╕нвестиц╕й та м╕жнародно╖ д╕яльност╕ Прилуцько╖ м╕сько╖ ради Оленою Канавець та за участ╕ представника ГО «Вишиванка» В╕тал╕я Шкурата. П╕д час зустр╕ч╕ вир╕шен╕ питання сп╕впрац╕ в п╕дготовц╕ до конкурсу в рамках проекту м╕жнародно╖ техн╕чно╖ допомоги «Партнерство для розвитку м╕ст» (Проект ПРОМ╤С) .Головною метою конкурсу ╓ сприяння участ╕ ж╕нок у м╕сцевому економ╕чному розвитку шляхом реал╕зац╕╖ короткострокових ╕н╕ц╕атив в м╕стах-членах АМУ у сп╕впрац╕ орган╕в м╕сцевого самоврядування з неурядовими орган╕зац╕ями та/або п╕дпри╓мництвом, спрямованих на досягнення конкретних результат╕в щодо п╕двищення активност╕ ж╕нок в економ╕чному житт╕ громад та/або в процес╕ прийняття р╕шень на м╕сцевому р╕вн╕.

23.05.2019 за ╕нф. Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ


ВИРОЩУВАННЯ РОЗСАДИ, ЯК Б╤ЗНЕС


В рамках культурно-просв╕тницького проекту «Збережемо традиц╕╖ предк╕в» 21 травня 2019 року для безроб╕тних ж╕нок Прилуцько╖ МРФ Черн╕г╕вського ОЦЗ проведений сем╕нар на тему: «Сад╕вництво: як створити прибутковий б╕знес…».Ж╕нки були запрошен╕ до Прилуцько╖ досл╕дно╖ станц╕╖ ╕нституту сад╕вництва Нац╕онально╖ академ╕╖ аграрних наук Укра╖ни. Метою заходу було спрямувати безроб╕тних на самозайнят╕сть, щоб власне задоволення приносило матер╕альний прибуток. П╕д час екскурс╕╖ ж╕нки д╕зналися про основн╕ напрямки д╕яльност╕ станц╕╖, ╕нновац╕йн╕ технолог╕╖ в по╓днанн╕ з кращими традиц╕ями вирощування рослин. Отримали ╕нформац╕ю, який вид овочевих рослин краще п╕дходить для продажу в наш╕й м╕сцевост╕. Зараз поряд з овочевою розсадою охоче купують ╕ кв╕ткову, особливо петун╕ю та чорнобривц╕. Запорука правильного розвитку б╕знесу - як╕сний грунт та нас╕ння, а також догляд за розсадою.Учасники заходу отримали багато позитивних вражень в╕д екскурс╕╖ по дендропарку та тепличному господарству. У п╕дведенн╕ п╕дсумк╕в сем╕нару оц╕нили власн╕ можливост╕ для започаткування власно╖ справи.

22.05.2019 за ╕нф. Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ


ПРОФЕС╤ОГРАФ╤ЧНА ЕКСКУРС╤Я - ЦЕ Ц╤КАВО ╤ П╤ЗНАВАЛЬНО


25 кв╕тня, з метою ор╕╓нтац╕╖ молод╕ на актуальн╕ на ринку прац╕ профес╕╖, фах╕вц╕ Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕ орган╕зували профес╕ограф╕чну екскурс╕ю для учн╕в 9 класу ЗОШ №12 до ДП»Пластмас» ТОВ «ТД Пластмас-Прилуки».На сьогодн╕ п╕дпри╓мство, з чисельн╕стю працюючих 230 чолов╕к, нарощу╓ темпи виробництва вироб╕в техн╕чного призначення: випуск фенопласту гальм╕вних колодок для тролейбус╕в ╕ трамва╖в, деталей метропол╕тену ╕ зал╕зничного транспорту, деталей для оснащення г╕рничо- шахтного устаткування, гранульованих пластикат╕в, призначених для виробництва ╕золяц╕╖, захисних оболонок провод╕в ╕ кабел╕в та продукц╕╖ спортивно - оздоровчого призначення. Продукц╕ю добре знають споживач╕ в Б╕лорус╕╖, Груз╕╖ , Казахстан╕.
Завдяки ц╕кав╕й та п╕знавальн╕й екскурс╕╖, проведено╖ головним технологом Михайлом Бичковим, школяр╕ мали змогу ознайомитися з циклом виготовлення деталей, д╕знатися як╕ спец╕ал╕сти та профес╕╖ затребуван╕ на п╕дпри╓мств╕. На сьогодн╕шн╕й день п╕дпри╓мство потребу╓ слюсар╕в –ремонтник╕в, електромонтер╕в, апаратник╕в з переробки, менеджер╕в з продажу.


Школяр╕ мали змогу отримати вичерпн╕ в╕дпов╕д╕ на сво╖ запитання, як╕ виникали п╕д час екскурс╕╖ та под╕литися враженнями. Так╕ заходи ╓ корисними для майбутн╕х випускник╕в, так як спонукають замислитися, як ╕ де треба навчатися, яку профес╕йну осв╕ту здобути, щоб у майбутньому знайти г╕дну роботу.

26.04.2019 за ╕нф. Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ


ДЕНЬ В╤ДКРИТИХ ДВЕРЕЙ ПРИЛУЦЬКОГО ПРОФЕС╤ЙНОГО Л╤ЦЕЮ

Щоб допомогти школярам у зд╕йсненн╕ св╕домого профес╕йного вибору, пропагуванн╕ профес╕й, як╕ користуються попитом на ринку прац╕, та формуванн╕ профес╕йних ╕нтерес╕в, фах╕вц╕ Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕ долучилися до проведення Дня в╕дкритих дверей Прилуцького профес╕йного л╕цею для учн╕в загальноосв╕тн╕х шк╕л м╕ста та району. На сьогодн╕ затребуваними ╓ роб╕тнич╕ профес╕╖, як╕ можна здобути у л╕це╖, а саме швачки, кухар╕, електрогазозварники та слюсар╕.


Вс╕ бажаюч╕ переглянули презентац╕ю закладу з номерами художньо╖ самод╕яльност╕, взяли участь у майстер-класах, ознайомилися з навчально-матер╕альною базою, зустр╕лися з майстрами виробничого навчання.


Фах╕вц╕ служби зайнятост╕ надавали поради щодо вибору профес╕╖, ознайомлювали з послугами служби зайнятост╕ та пропонували пройти профд╕агностичне тестування на визначення профес╕йно╖ спрямованост╕ особистост╕.

23.04.2019 за ╕нф. Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ


ВЕЛИКОДН╤Й МАЙСТЕР-КЛАС ДЛЯ БЕЗРОБ╤ТНИХ
Ж╤НОК ПРИЛУЧЧИНИ

У Прилуцьк╕й м╕ськрайонн╕й ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕ вже стало традиц╕╓ю напередодн╕ Великодня проводити сем╕нари в рамках культурно-просв╕тницького проекту „Збережемо традиц╕╖ предк╕в”. Цього року сем╕нар проходив за темою: „Великдень: традиц╕╖ святкування, обряди та звича╖ розфарбовувати писанки”.
15 кв╕тня фах╕вц╕ служби зайнятост╕ запросили безроб╕тних ж╕нок на майстер - клас з розпису писанок, який провели майстрин╕ – писанкарки, сп╕вроб╕тники Прилуцького центру творчост╕ д╕тей та юнацтва.
Розпочала зах╕д заступник директора ф╕л╕╖ Олена ╤ллюшко, яка ознайомила присутн╕х ╕з станом рег╕онального ринку прац╕ та наголосила, що сьогодн╕ найзатребуван╕шими ╓ роб╕тнич╕ профес╕╖. Тому зважаючи на дисбаланс м╕ж попитом та пропозиц╕╓ю робочо╖ сили служба зайнятост╕ значну увагу прид╕ля╓ мотивац╕╖ пошукач╕в роботи до зайняття власною справою. Наш час вимага╓ в╕д шукач╕в роботи бути винах╕дливими та швидко пристосовуватись до умов, що пост╕йно зм╕нюються. Якщо не вда╓ться знайти роботу в якост╕ найманого прац╕вника, то можна спробувати розпочати власну п╕дпри╓мницьку д╕яльн╕сть.
Дал╕ секретами писанкарства д╕лилась кер╕вник студ╕╖ народно╖ творчост╕ „Обер╕г” Натал╕я Авраменко. „Писачок, в╕ск та св╕чка, барвник ╕ основний атрибут Великодн╕х свят – яйця. Для людини, необ╕знано╖ ╕з секретами розпису писанки, може здатися, що справа ця складна, ╕ п╕д силу лише тому, хто гарно малю╓. Але потр╕бно не боятися, спробувати ╕ все обов’язково вийде” – зауважила майстриня.
П╕д час майстер-класу присутн╕ познайомилися з техн╕кою виготовлення писанки, д╕знались значення символ╕в та кольор╕в, а також почули секрети, як надовго зберегти власноруч виготовлене маленьке диво. Дал╕ й ж╕нки, присутн╕ на заход╕, теж при╓днались до цього величного д╕йства - маленькими писачками за допомогою фарб та воску виводили символ╕чн╕ в╕зерунки. Сяюч╕ в╕д усм╕шки обличчя та з позитивними емоц╕ями – такими були в╕дв╕дувач╕ майстер-класу.
Фах╕вц╕ служби зайнятост╕, проводячи так╕ заходи, хочуть допомогти безроб╕тним усв╕домити, що кожна людина сво╓ хоб╕ та захоплення може перетворити на власний б╕знес. Люди стають щаслив╕, коли займаються саме тим, що ╖м подоба╓ться. Тим б╕льше, отримуючи за це хорош╕ грош╕.

19.04.2019


ОСОБЛИВОСТ╤ ЗАЙНЯТОСТ╤ МОЛОД╤

Зважаючи на те, що навчальний р╕к вже майже зак╕нчився ╕ безл╕ч молодих людей здобули свою профес╕ю, найб╕льш актуальним питанням сьогодення ╓ працевлаштування молодих фах╕вц╕в без досв╕ду. Це завдання допомагають вир╕шити фах╕вц╕ служби зайнятост╕.


Так, 08 та 11 кв╕тня 2019 року, фах╕вцями в╕дд╕лу активно╖ п╕дтримки безроб╕тних Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ проведен╕ сем╕нари «Особливост╕ зайнятост╕ молод╕» для студент╕в Прилуцького педегагог╕чного коледжу ╕м.╤.Я.Франка та випускник╕в Прилуцького профес╕йного л╕цею. Метою заходу було навчити студент╕в та учн╕в презентувати себе роботодавцю, акцентувати його увагу на сво╖х ум╕ннях ╕ перевагах, переконувати, що саме вони г╕дн╕ займати це м╕сце ╕ якнайкраще впораються з поставленим завданням.


Також порадили студентам звернутися за допомогою у працевлаштуванн╕ до служби зайнятост╕, де вони зможуть ознайомитися з базою ваканс╕й, скласти резюме, в╕деорезюме та отримати ╕ншу корисну ╕нформац╕ю.
Ми спод╕ва╓мось, що здобут╕ навички дозволять стати б╕льш конкурентоспроможними на ринку прац╕ для того, щоб якнайшвидше знайти роботу.

15.04.2019 за ╕нф. Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ


СТАН РИНКУ ПРАЦ╤ У С╤ЧН╤ - БЕРЕЗН╤ 2019 РОКУ У М╤СТ╤ ПРИЛУКИ

За с╕чень-березень 2019 року лави безроб╕тних у м╕ст╕ Прилуки поповнили 210 громадян – на 11% менше у пор╕внянн╕ з в╕дпов╕дним пер╕одом минулого року.
Загалом протягом 3 м╕сяц╕в поточного року на обл╕ку у служб╕ зайнятост╕ перебували та отримували послуги 697 безроб╕тних громадян – на 7% б╕льше, н╕ж за цей пер╕од тор╕к.
До активних програм сприяння зайнятост╕ залучено 115 ос╕б. Зокрема 82 особи працевлаштовано, 16 - залучено до громадських та ╕нших роб╕т тимчасового характеру, 17 - скеровано на профес╕йне навчання.
Станом на 1 кв╕тня у м╕ст╕ нал╕чувалось 500 оф╕ц╕йно безроб╕тних громадян – на 45 ос╕б або 11% б╕льше, н╕ж р╕к тому.

12.04.2019 за ╕нф. Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ


МЕМОРАНДУМ ПРО СП╤ВПРАЦЮ3 кв╕тня 2019 року у прим╕щенн╕ Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕ в╕дбулася робоча зустр╕ч директора ф╕л╕╖ Лариси Татарченко з заступником начальника Прилуцького м╕ськрайонного в╕дд╕лу Державно╖ виконавчо╖ служби ГТУЮ у Черн╕г╕вськ╕й област╕ Мариною Бойко щодо вза╓мод╕╖ у напрям╕ орган╕зац╕╖ та проведення сп╕льних заход╕в, спрямованих на сприяння зайнятост╕ ос╕б, як╕ мають майнов╕ зобов’язання за р╕шенням суду, ╕нших орган╕в, в тому числ╕ ос╕б, як╕ мають заборгован╕сть з╕ сплати ал╕мент╕в та стосовно яких в╕дкрите виконавче провадження в органах виконавчо╖ служби. В обговоренн╕ питань сп╕впрац╕ прийняли участь заступник директора Олена ╤ллюшко та пров╕дний юрисконсульт Оксана Ткаченко.
В ход╕ обговорення щодо реал╕зац╕╖ положень Меморандуму про сп╕впрацю м╕ж Державною службою зайнятост╕ та М╕н╕стерством юстиц╕╖ Укра╖ни досягнен╕ домовленост╕ щодо обм╕ну ╕нформац╕╓ю з Прилуцьким м╕ськрайонним в╕дд╕лом Державно╖ виконавчо╖ служби ГТУЮ у Черн╕г╕вськ╕й област╕, розм╕щення ╕нформац╕йних матер╕ал╕в на ╕нтернет-ресурсах, ЗМ╤ та проведення сп╕льних сем╕нар╕в ╕ заход╕в щодо працевлаштування ос╕б, як╕ мають майнов╕ зобов’язання за р╕шенням суду.

04.04.2019


ПРЕЗЕНТАЦ╤Я РОБОТОДАВЦЯ

У прим╕щенн╕  Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕ 1 кв╕тня в╕дбулася презентац╕я роботодавця Прилуцька ф╕л╕я ПрАТ „Ки╖в-Дн╕провське МППЗТ”.
«Презентац╕я роботодавця – це можлив╕сть отримати вичерпну ╕нформац╕ю для шукач╕в роботи безпосередньо в╕д самого представника п╕дпри╓мства», – розпочала зах╕д директор ф╕л╕╖ Лариса Татарченко.
В.о директора Прилуцько╖ ф╕л╕╖ ПрАТ „Ки╖в-Дн╕провське МППЗТ” Св╕тозар Сав╓ль╓в презентував д╕яльн╕сть п╕дпри╓мства, яке займа╓ться транспортним обслуговуванням орган╕зац╕й (перевезення вантаж╕в зал╕зничним транспортом, вантажн╕ операц╕╖ по навантаженню та вивантаженню вантаж╕в з вагон╕в, утримання та ремонт п╕д’╖зних зал╕зничних кол╕й та рухомого складу).


╤нспектор з кадр╕в Юл╕я Прокопець детально зупинилися на кожн╕й ╕з запропонованих 10 ваканс╕й та наголосила, що трудов╕ в╕дносини з найманим персоналом укладаються виключно на легальн╕й основ╕ з першого дня трудових в╕дносин, за прац╕вниками збер╕гаються гарант╕╖, встановлен╕ законодавством. Нараз╕ п╕дпри╓мству потр╕бн╕ слюсар╕-електрики з ремонту електроустаткування, монтери кол╕╖, складач╕ по╖зд╕в, електромехан╕ки.
П╕д час заходу виникало чимало запитань щодо вимог до персоналу, конкретних обов’язк╕в, граф╕ка роботи, складових соц╕ального пакету тощо.
Тро╓ безроб╕тних пройшли сп╕вбес╕ду з кер╕вником п╕дпри╓мства, заповнили анкети та узгодили дату та час в╕зиту безпосередньо на п╕дпри╓мство.
Спод╕ва╓мося, що результати орган╕зованого заходу не забаряться, ╕ вже невдовз╕ безроб╕тн╕ знайдуть свого працедавця, а п╕дпри╓мство укомплекту╓ ваканс╕╖ квал╕ф╕кованими спец╕ал╕стами.

03.04.2019 за ╕нф. Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ


КОРИСНА ╤НФОРМАЦ╤Я

Для взяття на обл╕к у центрах зайнятост╕ та ф╕л╕ях особи:

1) пред'являють:
* паспорт
* дов╕дку про присво╓ння ре╓страц╕йного номера обл╕ково╖ картки платника податк╕в

2) ╕нформують:
* про осв╕ту
* досв╕д роботи
* свою зайнят╕сть або перебування у трудових в╕дносинах.

Особи, як╕ не пред’явили документи, мають право отримати консультац╕ю та ╕нформац╕ю про послуги служби зайнятост╕.28.03.2019


ЯРМАРОК ПРОФЕС╤Й ДЛЯ ШКОЛЯР╤В У ПРИЛУКАХ

22 березня Прилуцька м╕ськрайонна ф╕л╕я Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕ провела щор╕чний ярмарок профес╕й, на який зав╕тало понад 900 старшокласник╕в.

«Уже стало доброю традиц╕╓ю щороку проводити ярмарки профес╕й для майбутн╕х аб╕тур╕╓нт╕в. Тому сьогодн╕шн╕й зах╕д – гарний прив╕д допомогти школярам ознайомитися з профес╕ями майбутнього, основними п╕дходами щодо ╖х вибору, тенденц╕ями на ринку прац╕, сучасними техн╕ками пошуку роботи», – в╕дкриваючи зах╕д, наголосила директор ф╕л╕╖ Лариса Татарченко.У сво╓му виступ╕ директор Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕ Л╕д╕я Падалка звернула увагу саме на актуальност╕ роб╕тничих профес╕й, як╕ ╓ затребуваними на ринку прац╕. Випускники шк╕л вже зараз визначаються, з якою профес╕╓ю пов’язати сво╓ життя, щоб гарантовано бути затребуваним у майбутньому. Можливо, не треба бути юристом, бухгалтером, журнал╕стом, а достатньо в житт╕ бути хорошим, класним зварювальником, слюсарем чи сантехн╕ком. Ц╕ профес╕╖ сьогодн╕ оплачуються нав╕ть дорожче, н╕ж послуги економ╕ста.

Щоб п╕дняти престиж роб╕тничих профес╕й, яких браку╓ на ринку прац╕, служба зайнятост╕ ╕ проводить „Ярмарки профес╕й”, як останн╕й етап профор╕╓нтац╕йно╖ роботи з╕ школярами.

У хол╕ Прилуцького профес╕йного л╕цею розгорнулося справжн╓ студентське м╕стечко. 25 навчальних заклад╕в презентували сво╖ напрямки навчання та проводили майстер-класи. Старшокласники мали можлив╕сть познайомитися з профес╕ями кухаря, швачки, слюсаря з ремонту автомоб╕л╕в, медика, ╕нженера, буд╕вельника, агронома, л╕сника та багато ╕н.

Десь л╕тав квадрокоптер та ╖здила швидк╕сна машинка багг╕ на рад╕океруванн╕, а в ╕нш╕й частин╕ зали д╕вчата ╕ хлопц╕ в б╕лих халатах на д╕л╕ демонстрували, як правильно робити уколи та масаж рук ╕ вим╕рювати тиск, на сцен╕ виступали студенти та представники учбових заклад╕в, як╕ коротко, весело й ориг╕нально заявляли про себе п╕д час виступ╕в.У спец╕ально обладнаному сектор╕ служби зайнятост╕ д╕ти отримали ╕нформац╕ю про св╕т профес╕й та пройшли комп’ютерне тестування на визначення профес╕йно╖ спрямованост╕. За результатами тестування кожна дитина д╕зналася, яку профес╕ю ╖й краще обрати, щоб стати усп╕шною на ринку прац╕. Адже правильно обрана профес╕я – гарант╕я вдало╖ кар’╓ри. Хто не встиг – ма╓ шанс скористатися платформою профор╕╓нтац╕╖ „Моя профес╕я: консультац╕йна мережа”, що розм╕щена на оф╕ц╕йному сайт╕ Державно╖ служби зайнятост╕, ╕ самост╕йно пройти онлайн-тестування.

Одночасна презентац╕я навчальних заклад╕в в одному м╕сц╕ та безпосередн╓ сп╕лкування з представниками навчальних заклад╕в та студентами, квал╕ф╕кован╕ в╕дпов╕д╕ на запитання - все це сприя╓ в подальшому правильному вибору навчального закладу, а згодом ╕ профес╕╖.

При╓мно було чути слова подяки як в╕д представник╕в учбових заклад╕в, так ╕ педагог╕в, школяр╕в та ╖х батьк╕в за проведений зах╕д та спод╕вання на запрошення у наступному роц╕.

26.03.2019 за ╕нф. Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ


ПРОФ╤КВЕСТ: „П╤ЗНАЙ СВ╤Т ПРОФЕС╤Й” ДЛЯ ШКОЛЯР╤В У СЛУЖБ╤ ЗАЙНЯТОСТ╤

    
Про те, як не розгубитися в безмежному св╕т╕ профес╕й ╕ обрати фах, який буде до вподоби та який заклад обрати, щоб здобути в╕дпов╕дну спец╕альн╕сть, говорили фах╕вц╕ з профор╕╓нтац╕╖ Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕ п╕д час проведеного п╕знавально-розважального заходу. Квест-гра „П╕знай св╕т профес╕й!” була орган╕зована для 15 старшокласник╕в Прилуцько╖ г╕мназ╕╖ № 5.

П╕д час заходу учн╕ познайомилися з основними етапами побудови кар’╓ри, попередньо визначилися з власними ╕нтересами, уподобаннями та з’ясували схильн╕сть до т╕╓╖ чи ╕ншо╖ галуз╕ науки. Школяр╕ з великим задоволенням розгадували профор╕╓нтац╕йн╕ ребуси, ф╕лворди та виконували завдання квесту, як╕ пов’язан╕ одне з одним. В ход╕ гри вони опрацювали папки з описами профес╕й муляра, маляра, кухонного роб╕тника, продавця, касира торг╕вельного залу, л╕каря, електрогазозварника та ╕н.Фах╕вц╕ служби зайнятост╕ також розпов╕ли молод╕ про стан ринку прац╕, вимоги, що пред’являються до сучасного прац╕вника, актуальн╕ ваканс╕╖ в рег╕он╕ та запроваджен╕ ╕нновац╕╖ в робот╕ служби зайнятост╕.

«Под╕бн╕ заходи сприяють майбутн╕й зайнятост╕ молод╕ п╕сля завершення навчання, адже шлях профес╕йного становлення випускника почина╓ться ╕з всеб╕чно╖ по╕нформованост╕ про потреби ринку прац╕ та активн╕ д╕╖, як╕ проявить молода людина п╕д час пошуку роботи», — в╕дзначила психолог школи ╤нна Садова.

04.03.2019 За ╕нф. Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ


ОСОБЛИВОСТ╤ ЗАЙНЯТОСТ╤ МОЛОД╤

Вих╕д молод╕ на ринок прац╕ в╕дбува╓ться переважно п╕сля зак╕нчення навчання. Саме на цьому етап╕ виника╓ багато проблем щодо реал╕зац╕╖ ╖х трудового потенц╕алу. Державна служба зайнятост╕ вбача╓ сво╓ завдання в адаптац╕╖ випускник╕в виш╕в до ╕снуючого ринку прац╕.

Так, 19 та 21 лютого 2019 року, заступник начальника в╕дд╕лу Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ Тетяна Нюнька провела сем╕нар «Особливост╕ зайнятост╕ молод╕» для студент╕в Прилуцького медичного училища та Прилуцького агротехн╕чного коледжу. Метою заходу було навчити студент╕в ор╕╓нтуватися на ринку прац╕, надати допомогу майбутн╕м фах╕вцям у побудов╕ власного плану досягнення профес╕йних ц╕лей. П╕д час сем╕нару молод╕ люди отримали ╕нформац╕ю про стан ринку прац╕ та перспективи працевлаштування в рег╕он╕, про послуги, як╕ нада╓ служба зайнятост╕ студентськ╕й молод╕ та випускникам ВНЗ, в т.ч. ╕ про можливост╕ переп╕дготовки в Центрах профес╕йно-техн╕чно╖ осв╕ти ДСЗ.
Також обговорювались основн╕ проблеми у сфер╕ прац╕ та зайнятост╕ молод╕, насл╕дки безроб╕ття та незайнятост╕ молодих людей. Тетяна Нюнька ознайомила студент╕в з основними джерелами пошуку ваканс╕й, розпов╕ла про особливост╕ п╕дготовки до зустр╕ч╕ з потенц╕йним роботодавцем, правильн╕сть презентац╕╖ сво╖х профес╕йних навичок та вм╕нь, складання резюме. Порекомендувала студентам глибоко проанал╕зувати сво╖ здобутки ╕ особливо ретельно в╕днестися до заповнення в резюме розд╕лу «Профес╕йн╕ вм╕ння та навички». Для закр╕плення почуто╖ ╕нформац╕╖ молод╕ люди ╕з задоволенням переглянули ан╕мац╕йн╕ ролики з техн╕ки пошуку роботи.Фах╕вець служби зайнятост╕ також порадила студентам п╕д час ╖х виробничо╖ та переддипломно╖ практики максимально використати шанс, адже саме тод╕ вони можуть отримати певний досв╕д, оволод╕ти практичними навичками, а роботодавц╕ мають можлив╕сть в цей час познайомитись з молодими людьми.

27.02.2019 За ╕нф. Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ


СЕМ╤НАР З ОР╤╢НТАЦ╤╥ НА СЛУЖБУ В ЗБРОЙНИХ СИЛАХ УКРА╥НИ

Нещодавно у Прилуцьк╕й м╕ськрайонн╕й ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ в╕дбувся сем╕нар  присвячений в╕йськов╕й служб╕ за контрактом у Збройних Силах Укра╖ни.

МЕТА ЗАХОДУ – ор╕╓нтац╕я молод╕ на службу в Збройних силах Укра╖ни та ╕нформування щодо умов проходження служби за контрактом.

На заход╕ були присутн╕ в╕йськовий ком╕сар Прилуцького об’╓днаного м╕ського територ╕ального центру комплектац╕╖ та соц╕ально╖ п╕дтримки ╤ван Черняк та старший ╕нструктор в╕дд╕лення рекрутингу та комплектування старший сержант Ярослав Джевага. Особливу увагу було прид╕лено питанням специф╕ки контрактно╖ служби, вимог до кандидат╕в, порядку оформлення документ╕в, в╕кових обмежень, грошового утримання, державних гарант╕й в╕йськовослужбовцям - контрактникам та членам ╖х с╕мей.Пров╕дний фах╕вець з профор╕╓нтац╕╖ ╤рина Микитченко ознайомила присутн╕х з послугами служби зайнятост╕ та наголосила, що служба за контрактом в ЗС Укра╖ни може вир╕шити питання працевлаштування з достойним р╕внем оплати прац╕.

Зах╕д в╕дв╕дали 19 ос╕б, кожен бажаючий мав можлив╕сть особисто посп╕лкуватись з представником в╕йськового ком╕сар╕ату ╕ отримати в╕дпов╕д╕ на вс╕ запитання.
Сторони надал╕ домовилися  продовжувати вести сп╕льну роз’яснювальну, рекламно-аг╕тац╕йну роботу та проводити профор╕╓нтац╕йн╕ заходи, як╕ мають за мет╕ в╕дб╕р серед безроб╕тних громадянам достойних кандидат╕в на в╕йськову службу за контрактом.


22.02.2019 За ╕нф. Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ


ДОПОМАГА╢МО П╤Д╤БРАТИ КАДРИ

Аби в╕дпов╕дати вимогам часу, державна служба зайнятост╕ обрала шлях перетворення в серв╕сну установу з надання широкого комплексу ефективних послуг як шукачам роботи, так ╕ роботодавцям. Останн╕м пропону╓ нов╕ технолог╕╖ п╕дбору кадр╕в, широке використання ╕нтернет-технолог╕й, зручн╕ онлайн-серв╕си, комун╕кац╕ю за допомогою соц╕альних мереж тощо. З’явилася нова форма добору персоналу на засадах рекрутингу, яка передбача╓ задля оперативного вир╕шення кадрових проблем пошук прац╕вник╕в на повному ринку прац╕.Про це йдеться п╕д час в╕дв╕дування фах╕вцями служби зайнятост╕ п╕дпри╓мств рег╕ону. Так, нещодавно директор Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ Лариса Татарченко побувала на ПРАТ „Прилуцька швейна фабрика” та зустр╕лася з директором ╤риною Зайцевою.
За словами Л.Татарченко, у минулому роц╕ ╕з заявлених роботодавцем 38 актуальних ваканс╕й 34 укомплектовано за сприяння служби зайнятост╕.
П╕д час зустр╕ч╕ роботодавцю було запропоновано широкий спектр послуг для забезпечення адресно╖ допомоги, виходячи з його потреб та можливостей, окреслено шляхи подальшо╖ сп╕впрац╕ з╕ службою зайнятост╕ щодо вир╕шення кадрових проблем. Також йшлося про перспективи розвитку п╕дпри╓мства, створення нових робочих м╕сць, можливост╕ працевлаштування учасник╕в АТО та отримання ф╕нансово╖ допомоги в╕д служби зайнятост╕ - компенсац╕╖ ╓диного соц╕ального внеску. П╕дпри╓мство зб╕льшу╓ сво╖ потужност╕ ╕ вл╕тку можливе працевлаштування 50 ос╕б на нов╕ робоч╕ м╕сця. Обговорювалися питання щодо навчання безроб╕тних на баз╕ Прилуцького профес╕йного л╕цею за профес╕╓ю „швачка” та можливост╕ створення п╕дрозд╕л╕в п╕дпри╓мства на територ╕ях ОТГ та с╕льрад де ╓ наявна надлишкова робоча сила ╕ в╕льн╕ прим╕щення, а також орган╕зац╕╖ п╕двозу до робочих м╕сць прац╕вник╕в.

15.02.2019 За ╕нф. Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ


СУЧАСН╤ ТЕНДЕНЦ╤╥ МОДЕРН╤ЗАЦ╤╥ ДЕРЖАВНО╥ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТ╤

Сьогодн╕, аби в╕дпов╕дати вимогам часу, державна служба зайнятост╕ обрала шлях перетворення в серв╕сну установу з надання широкого комплексу ефективних послуг тим, хто шука╓ роботу та ╖╖ пропону╓.

Проте, складна демограф╕чна ситуац╕я, ╕нтелектуальна та трудова м╕грац╕я, дисбаланс м╕ж попитом ╕ пропозиц╕╓ю робочо╖ сили, вкрай негативно впливають на розвиток нац╕онального ринку прац╕ та збереження трудового потенц╕алу кра╖ни. У зв’язку з цим, надання адресних послуг безроб╕тним особам, роботодавцям, осв╕тн╕м установам, громадським орган╕зац╕ям та ╕ншим суб’╓ктам ринку прац╕, набуло останн╕м часом неабиякого значення.

Широке використання ╕нтернет-технолог╕й, вза╓мод╕я за допомогою соц╕альних мереж та нов╕ тенденц╕╖ у сфер╕ обслуговування кл╕╓нт╕в, спонукали до розвитку системи соц╕альних послуг нового покол╕ння.

З метою ефективного посередництва, у 2018 роц╕ Державною службою зайнятост╕ було створено сайт «╢дине соц╕альне середовище зайнятост╕», який передбача╓ можлив╕сть пошуку роботодавцями потенц╕йних прац╕вник╕в в режим╕ онлайн, спрощення подання зв╕тност╕ та ╕нформування про потребу у робоч╕й сил╕.

Урахування балансу ╕нтерес╕в працедавц╕в та громадян – в╕рний шлях до пл╕дно╖ вза╓мод╕╖ з метою розв’язання актуальних проблем у сфер╕ зайнятост╕ населення. Тому щор╕чно роботодавц╕ отримують в╕д служби зайнятост╕ р╕зноман╕тн╕ послуги, спрямован╕ на швидке та як╕сне укомплектування в╕льних робочих м╕сць, в тому числ╕ шляхом профес╕йно╖ п╕дготовки, переп╕дготовки та п╕двищення квал╕ф╕кац╕╖ на замовлення роботодавця. Д╕ють програми ф╕нансово╖ п╕дтримки створення нових робочих м╕сць для працевлаштування неконкурентоспроможних на ринку прац╕ категор╕й громадян, орган╕зац╕╖ громадських та ╕нших роб╕т тимчасового характеру тощо. Кр╕м того, для суб’╓кт╕в господарювання, передбачено можлив╕сть створення в╕деоваканс╕й, як нетипового та нов╕тнього засобу кадрово╖ пол╕тики.

Запроваджений сайт «╢дине соц╕альне середовище зайнятост╕» став у нагод╕ не лише роботодавцям, а й безроб╕тним. З’явився електронний каб╕нет шукача роботи, в╕дкрита база наявних ваканс╕й, доступна ╕нформац╕я про послуги служби зайнятост╕, в тому числ╕ для особливих категор╕й громадян, запис на прийом за допомогою електронно╖ черги тощо.

Кр╕м того, для б╕льш ефективно╖ самопрезентац╕╖, вже два роки посп╕ль, безроб╕тн╕ мають можлив╕сть за допомогою фах╕вц╕в служби зайнятост╕ скласти та записати в╕деорезюме, яке може стати д╕╓вим ╕нструментом привернення уваги потенц╕йного працедавця.
У 2018 роц╕ державною службою зайнятост╕ була запроваджена веб-базована платформа «Моя профес╕я: консультац╕йна мережа». Це онлайн-серв╕с, який дозволя╓ пройти психод╕агностичне тестування та визначити сво╖ профес╕йн╕ ╕нтереси та ц╕нност╕, психолог╕чн╕ схильност╕ та особливост╕, ╕, врешт╕-решт, ╕ндив╕дуальну специф╕ку структури зд╕бностей.

Одн╕╓ю з умов модерн╕зац╕╖ та розвитку служби зайнятост╕, як серв╕сно╖ установи сучасного формату, ╓ кл╕╓нтцентрований п╕дх╕д до обслуговування населення.

Значною частиною кл╕╓нт╕в центр╕в зайнятост╕ ╓ малоконкурентн╕ на ринку прац╕ категор╕╖: молодь, яка шука╓ перше м╕сце роботи, люди з ╕нвал╕дн╕стю, внутр╕шньо перем╕щен╕ особи, громадяни старших в╕кових груп, як╕ втратили роботу тощо. Саме тому використання нових п╕дход╕в та технолог╕й спрямованих на запоб╕гання тривалому безроб╕ттю, набуло особливо╖ актуальност╕. Тому, в 2018 роц╕ Державна служба зайнятост╕, спираючись на досв╕д ╕нших передових держав, запровадила принципово новий для Укра╖ни п╕дх╕д в обслуговуванн╕ громадян: кейс-менеджмент та проф╕лювання. Це дозволя╓ вже на початкових етапах виявляти групи безроб╕тних з високим ризиком довготривалого безроб╕ття та надавати ╖м послуги, що прискорять ╖х працевлаштування. 

Продовжуючи реал╕зац╕ю адресного п╕дходу до обслуговування кл╕╓нт╕в, 2019 р╕к для служби зайнятост╕ розпочався впровадженням ╕нституту кар’╓рних радник╕в для безроб╕тних, як╕ мають забезпечити ╕ндив╕дуальний п╕дх╕д до кожного кл╕╓нта, як╕сне надання послуг з планування, реал╕зовувати п╕дх╕д вза╓мних зобов’язань м╕ж безроб╕тним та службою зайнятост╕ з метою прискорення працевлаштування.

Останн╕ роки для служби зайнятост╕, як ╕ для вс╕╓╖ держави, пройшли п╕д знаком реформування ╕ визначали нову як╕сть соц╕ально╖ пол╕тики держави. Пр╕оритетними напрямками д╕яльност╕ стали п╕двищення якост╕ обслуговування шукач╕в роботи та роботодавц╕в, у тому числ╕ ╕з застосуванням сучасних ╕нформац╕йних технолог╕й, удосконалення комун╕кац╕╖ м╕ж ус╕ма учасниками ринку прац╕, забезпечення прозорост╕ та в╕дкритост╕ д╕яльност╕, актив╕зац╕╖ м╕жнародного сп╕вроб╕тництва, запровадження кл╕╓нтцентрованого п╕дходу. Адже головним завданням залиша╓ться перетворення служби зайнятост╕ на пров╕дну державну ╕нституц╕ю ╓вропейського р╕вня, д╕яльн╕сть яко╖ в╕дпов╕датиме оч╕куванням сусп╕льства.

13.02.2019 За ╕нф. Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ


КОНСУЛЬТАНТ, ПСИХОЛОГ, ПАРТНЕР

У служб╕ зайнятост╕ почали працювати кар’╓рн╕ радники.
Вже м╕сяць у п╕дрозд╕лах Державно╖ служби зайнятост╕ д╕ють кар’╓рн╕ радники – досв╕дчен╕ спец╕ал╕сти з працевлаштування ╕ розвитку кар’╓ри, ╕ндив╕дуальн╕ консультанти, як╕ зд╕йснюють супров╕д безроб╕тного до моменту влаштування на робоче м╕сце.Кар’╓рний радник: хто в╕н?

Радники вид╕лен╕ з пом╕ж найб╕льш фахових прац╕вник╕в, як╕ мають великий досв╕д роботи з людьми, не бояться опановувати нов╕ п╕дходи, вм╕ють знаходити сп╕льну мову з кл╕╓нтами, розбиратися в складних житт╓вих ситуац╕ях. «Паперово╖», тобто техн╕чно╖ роботи у такого спец╕ал╕ста менше. Зате б╕льше часу залиша╓ться на «живе» сп╕лкування. За допомогою методу проф╕лювання визначаються ╕ндив╕дуальн╕ характеристики кл╕╓нта, що сприя╓ визначенню оптимального перел╕ку послуг.

Радник з’ясу╓, чому людина тривалий час не може знайти роботу – можливо, не вм╕╓ презентувати сво╖ трудов╕ вм╕ння ╕ навички, ма╓ завищен╕ вимоги, особист╕ причини тощо. П╕дсобить у подоланн╕ психолог╕чного бар’╓ру.

Порадить, як правильно скласти резюме, щоб роботодавець вир╕знив з-пом╕ж ╕нших ╕ запросив на сп╕вбес╕ду. Навчить, як поводитись на перш╕й зустр╕ч╕ з майбутн╕м кер╕вником. П╕дкаже, де можна п╕двищити квал╕ф╕кац╕ю, щоб в╕дпов╕дати вимогам омр╕яно╖ посади. ╤, власне, п╕дбере ваканс╕╖.

Та не треба думати, що кар’╓рний радник – такий соб╕ чар╕вник, до якого варто лише п╕д╕йти ╕ на вас просто з неба «звалиться» пропозиц╕я бажано╖ роботи з великою платнею, про як╕ ви нав╕ть не мр╕яли. Самим кл╕╓нтам необх╕дно зд╕йснювати активн╕ д╕╖ для того, щоб знайти реальне м╕сце роботи ╕ почати заробляти, а не т╕льки «в╕дм╕чатися на б╕рж╕» й отримувати виплати.

В╕дпов╕дальн╕сть з’явилася й у безроб╕тного, котрий ма╓ бути зац╕кавлений у сво╓му працевлаштуванн╕ та активно включатися в пошук роботи.

Фах╕вець ╕ кл╕╓нт стають партнерами. Адже мета у них сп╕льна – швидше й ефективн╕ше знайти роботу для людини.
Радник ╕ безроб╕тний розробляють ╕ндив╕дуальний план працевлаштування, останн╕й зобов’язу╓ться його виконувати, засв╕дчивши згоду власним п╕дписом. Якщо людина не сприя╓ власн╕й зайнятост╕, не викону╓ рекомендац╕╖ кар′╓рного радника, то може втратити на певний пер╕од частину допомоги по безроб╕ттю, а за певних умов нав╕ть позбутися статусу безроб╕тного. Р╕шення про застосування таких санкц╕й прийма╓ теж кар’╓рний радник.

Використання послуг кар’╓рних радник╕в ма╓ на мет╕ мотивувати людей до прац╕, надавати ╕ндив╕дуально ор╕╓нтован╕ послуги, зробити шукач╕в роботи моб╕льними ╕ п╕дготовленими гравцями на ринку прац╕.

Ре╓страц╕я за новим порядком
Створення ╕нституту кар’╓рних радник╕в передбачене новим Порядком ре╓страц╕╖, перере╓страц╕╖ безроб╕тних та ведення обл╕ку ос╕б, як╕ шукають роботу, затвердженим постановою Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни в╕д 19 вересня 2018 року № 792, що набрала чинност╕ з 1 с╕чня 2019 року. Кар’╓рний радник – це сп╕вроб╕тник служби зайнятост╕, що забезпечу╓ надання послуг особам, як╕ шукають роботу, заре╓строваним безроб╕тним, зд╕йсню╓ супров╕д таких ос╕б з метою ╖х подальшого працевлаштування.

Первинний прийом, ре╓страц╕ю, анкетування, п╕дб╕р ваканс╕й робить ре╓стратор, який першим зустр╕ча╓ в╕дв╕дувача, вивча╓ його ц╕л╕ й оч╕кування, налаштову╓ ╕ мотиву╓ на працю. Якщо тривалий час ╕з р╕зних причин людина не може працевлаштуватися, ╖╖ направляють до кар’╓рного радника, як б╕льш вузького спец╕ал╕ста, котрий «вестиме» кл╕╓нта до досягнення бажаного результату ╕ усунення причин, що заважають знайти роботу.

На сьогодн╕ першочерговим завданням Державно╖ служби зайнятост╕ ╓ пол╕пшення серв╕сного обслуговування кл╕╓нт╕в служби, ╕ндив╕дуал╕зоване надання як╕сних ╕ результативних послуг у залежност╕ в╕д потреб кл╕╓нта. Одним ╕з крок╕в у цьому напрямку ╓ запровадження ╕нституту кар’╓рного радника. Так╕ радники – це фах╕вц╕ нашо╖ служби, як╕ зараз проходять навчання, вони працюватимуть з кл╕╓нтом по принципу кейс-менеджера ╕ допомагатимуть людин╕ впоратися з проблемою безроб╕ття ╕ з╕ зм╕нами у житт╕.

Кар’╓рний радник покликаний актив╕зувати потенц╕ал людини, залучити ╖╖ до процесу пошуку роботи. Першочергове завдання цього спец╕ал╕ста – розробити на п╕дстав╕ проведеного поглибленого проф╕лювання сп╕льно з кл╕╓нтом план заход╕в, як╕ прискорять повернення людини на ринок прац╕.

Кр╕м кар’╓рних радник╕в, вид╕лен╕ ре╓стратори, як╕ першочергово працюють з кл╕╓нтом ╕ в раз╕ непрацевлаштування на першому етап╕ скеровують його до кар’╓рного радника. Радник визнача╓, чому не вдалося оперативно працевлаштувати людину, з’ясову╓, як╕ трудов╕ навички ╖й необх╕дно вдосконалити, окреслю╓ проблему, що перешкоджа╓ отримати роботу, й допомага╓ ╖╖ подолати.

Важливо, щоб людина сама розум╕ла цю проблему ╕ була зац╕кавлена у вир╕шенн╕.

07.02.2019 За ╕нф. Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕


СП╤ВПРАЦЯ З РОБОТОДАВЦЯМИ – ОСНОВНИЙ ПР╤ОРИТЕТ РОБОТИ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТ╤

Залученню роботодавц╕в до сп╕впрац╕ переду╓ активна роз'яснювальна робота щодо можливостей задоволення службою зайнятост╕ потреб роботодавц╕в у персонал╕ ╕ щодо соц╕ального значення д╕яльност╕ державно╖ служби зайнятост╕. Результативною формою отримання ╕нформац╕╖ про стан п╕дпри╓мств та визначення форм подальшо╖ сп╕впрац╕ з ними ╓ в╕дв╕дування ринкоутворюючих п╕дпри╓мств кер╕вництвом служби зайнятост╕. Саме в╕д ринкоутворюючих п╕дпри╓мств залежить пол╕тика зайнятост╕ в м╕ст╕ та район╕.
Так, з метою розширення сп╕впрац╕ та надання як╕сних адресних послуг, 30 с╕чня поточного року директор Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ Лариса Татарченко в╕дв╕дала ДП „Пластмас” ТОВ „ТД Пластмас-Прилуки” та зустр╕лася з виконавчим директором В╕ктор╕╓ю Джал╕ловою .
 Доч╕рн╓ п╕дпри╓мство «Пластмас» товариства з обмеженою в╕дпов╕дальн╕стю «Торговий д╕м Пластмас - Прилуки» - одна з потужних х╕м╕чних компан╕й, яка займа╓ л╕дируюч╕ позиц╕╖ з виробництва у кра╖н╕  пол╕мерно╖ продукц╕╖ р╕зно╖ направленост╕.  Сьогодн╕ п╕дпри╓мство готове нарощувати обсяги виробництва, розширювати сферу д╕яльност╕, зб╕льшувати к╕льк╕сть робочих м╕сць, створюючи тим самим блага людям як м╕ста Прилуки, так ╕ вс╕╓╖ кра╖ни.
До служби зайнятост╕ у 2018 роц╕ роботодавцем подано 89 актуальних ваканс╕й, з яких 72 укомплектован╕ за сприяння служби зайнятост╕. З початку 2019 року заре╓стровано 32 актуальн╕ ваканс╕╖, на як╕ вже працевлаштован╕ 11 незайнятих громадян.  П╕д час сп╕лкування обговорен╕ питання, з якими часто стикаються п╕дпри╓мства при укомплектуванн╕ штату прац╕вник╕в та шляхи вир╕шення кадрових проблем за сприяння служби зайнятост╕. Причин, як╕ спричиняють кадров╕ проблеми роботодавц╕в ╓ багато, зокрема це - втрата престижност╕ роб╕тничих профес╕й серед молод╕, трудова м╕грац╕я високопрофес╕йних кадр╕в, сучасна система осв╕ти, котра недостатньо адаптована до потреб ринку прац╕, в╕дсутн╕сть законодавчих преференц╕й молодим спец╕ал╕стам, пог╕ршення ╕нвестиц╕йного кл╕мату внасл╕док под╕й на сход╕ кра╖ни, зниження трудово╖ мотивац╕╖ населення. П╕д час в╕дв╕дування роботодавця було запропоновано шляхи сп╕впрац╕ та вза╓мод╕╖ з╕ службою зайнятост╕, а саме - ╕нформування безроб╕тних про перспективн╕ та актуальн╕ ваканс╕╖ на п╕дпри╓мств╕, можлив╕сть проходження стажування безпосередньо на робочому м╕сц╕, проведення профес╕ограф╕чних екскурс╕й для молод╕ для ор╕╓нтування на виб╕р роб╕тничих профес╕й, ╕нформування шукач╕в роботи про наявн╕сть соц╕ального пакету на п╕дпри╓мств╕, використання механ╕зму тимчасово╖ зайнятост╕. Особливу увагу при сп╕лкуванн╕ прид╕лено вивченню перспективи розвитку п╕дпри╓мства, створенню нових робочих м╕сць, можливост╕ працевлаштування учасник╕в АТО та отримання компенсац╕╖ ╓диного соц╕ального внеску. Службою зайнятост╕ запропоновано широкий спектр послуг для забезпечення адресно╖ допомоги роботодавцю, виходячи з його потреб та можливостей.
Сьогодення вимага╓ гнучкого пристосування служби зайнятост╕ до сучасних потреб ринку. Через профес╕йне навчання безроб╕тних служба зайнятост╕ задовольня╓ потребу роботодавц╕в у квал╕ф╕кован╕й робоч╕й сил╕, вир╕шу╓ проблему довготривалого безроб╕ття.
Щоденно фах╕вцям служби зайнятост╕ доводиться зм╕нювати уявлення безроб╕тних, переконувати, що ╖хн╓ майбутн╓, зокрема робота, залежить в╕д них самих. Це ╓ першим кроком роз’яснення того, що ринок прац╕ склада╓ться не в служб╕ зайнятост╕, а його формують пропозиц╕я ╕ попит, працездатн╕ люди ╕ роботодавц╕.
Отож, лише завдяки т╕сн╕й сп╕впрац╕ з роботодавцями служба зайнятост╕ забезпечу╓ збереження обсяг╕в працевлаштування незайнятого населення. На сьогодн╕ роботодавц╕ мають можлив╕сть отримувати у служб╕ зайнятост╕ комплекс послуг, що не ма╓ аналог╕в в ╕нших структурах соц╕ального захисту. Державна служба зайнятост╕, виконуючи на ринку прац╕ посередницьк╕ функц╕╖, допомага╓ громадянам знайти потр╕бного роботодавця ╕ п╕дходящу роботу, а роботодавцям – квал╕ф╕ковану робочу силу.

04.02.2019 За ╕нф. Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕


ПРЕЗЕНТАЦ╤Я "НАВ╤ГАТОРА ВИБОРУ ПРОФЕС╤╥" ШКОЛЯРАМ

Проблема вибору профес╕╖ завжди була актуальною ╕ тим б╕льше, залиша╓ться такою в сучасних умовах. Яку профес╕ю обрати – одне з головних завдань у житт╕ кожно╖ людини. Св╕доме ставлення учн╕в до вибору профес╕╖ це, насамперед, наявн╕сть необх╕дних знань

З метою надання учн╕вськ╕й молод╕ допомоги у профес╕йному самовизначенн╕, формуванн╕ певного уявлення про профес╕╖, 24 та 25 с╕чня 2019 року фах╕вц╕ Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ провели ряд профор╕╓нтац╕йних заход╕в для учн╕в Прилуцьких ЗОШ №10,6,12 та 13. П╕д час проведення профор╕╓нтац╕йних урок╕в ╤рина Микитченко презентувала учням ╕нтерактивну брошуру «Нав╕гатор вибору профес╕й», надала рекомендац╕╖ з вибору майбутньо╖ профес╕╖ та роздала фла╓ри «Тв╕й шлях у св╕т профес╕й». Фах╕вц╕ центру зайнятост╕ нагадали про ун╕кальну можлив╕сть пройти профд╕агностичне обстеження на платформ╕ «Моя профес╕я». Вс╕ бажаюч╕ заре╓струвалися та отримали пароль доступу для проходження тестування.

Перед складним вибором житт╓вого шляху бажано трошки зупинитися та пом╕ркувати — саме розсудлива та сво╓часна порада часто зм╕нювала людську долю — спод╕ва╓мося, що наш╕ зусилля не марн╕ ╕ допоможуть саме Вам.

30.01.2019 За ╕нф. Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕


СИТУАЦ╤Я НА РИНКУ ПРАЦ╤ М╤СТА ПРИЛУКИ У 2018 РОЦ╤

К╕льк╕сть безроб╕тних, що перебували на обл╕ку у служб╕ зайнятост╕ протягом 2018 року, у пор╕внянн╕ з минулор╕чним показником зменшилась на 281 особу ╕ становила 1453 безроб╕тних. Серед них 906 ос╕б – ж╕нки, 509 безроб╕тних – молодь в╕ком до 35 рок╕в.

У 2018 роц╕ к╕льк╕сть роботодавц╕в, як╕ сп╕впрацювали з╕ службою зайнятост╕ становила 527, що на р╕вн╕ 2017 року.

К╕льк╕сть ваканс╕й у баз╕ даних служби зайнятост╕, у пор╕внянн╕ з 2017 роком, зб╕льшилася на 7% до 3738 одиниць.
К╕льк╕сть безроб╕тних, працевлаштованих за сприяння служби зайнятост╕ становила 411 ос╕б.

З числа колишн╕х безроб╕тних 35% знайшли роботу у переробн╕й та добувн╕й промисловост╕; 16% - у с╕льському, л╕совому та рибному господарств╕, 9% – в осв╕т╕.

К╕льк╕сть безроб╕тних, працевлаштованих на нов╕ робоч╕ м╕сця з компенсац╕╓ю роботодавцю витрат в розм╕р╕ ╓диного внеску на загальнообов’язкове державне соц╕альне страхування становила 5 ос╕б.

К╕льк╕сть безроб╕тних, як╕ отримали одноразову виплату допомоги по безроб╕ттю та започаткували власну справу становила2 особи.

За сприяння державно╖ служби зайнятост╕ забезпечено тимчасову зайнят╕сть 192 громадян, зокрема, 89 ос╕б взяли участь у громадських роботах та 103 особи в ╕нших роботах тимчасового характеру.

З метою забезпечення профес╕йно-квал╕ф╕кац╕йного р╕вня шукач╕в роботи вимогам роботодавц╕в, у 2018 роц╕ за сприяння державно╖ служби зайнятост╕ 99 безроб╕тних проходили профес╕йне навчання.

К╕льк╕сть ос╕б, охоплених профор╕╓нтац╕йними послугами у 2018 роц╕ становила 1438 безроб╕тних.
Ваучер на навчання та п╕двищення квал╕ф╕кац╕╖ у 2018 роц╕ отримала 1 особа.

К╕льк╕сть безроб╕тних станом на 1 с╕чня 2019 року, у пор╕внянн╕ з в╕дпов╕дною датою 2018 року, зб╕льшилася на 15% та становила 487 ос╕б.

15.01.2019 За ╕нф. Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕


БЕЗРОБ╤ТНИХ Ж╤НОК ВЧИЛИ ГОТУВАТИ МЛИНЦ╤

До в╕дродження, збереження та популяризац╕╖ укра╖нських традиц╕й долучилась Черн╕г╕вська обласна служба зайнятост╕, започаткувавши два роки тому культурно просв╕тницький проект „Збережемо традиц╕╖ предк╕в”.
До цього проекту при╓дналась й Прилуцька м╕ськрайонна ф╕л╕я, запросивши до Прилуцького профес╕йного л╕цею безроб╕тних ж╕нок на профор╕╓нтац╕йний зах╕д „Презентац╕я профес╕╖ кухар”, яка сьогодн╕ ╓ затребувана на ринку прац╕.

В╕дкриваючи зах╕д, директор ф╕л╕╖ Лариса Татарченко прив╕тала присутн╕х ╕з святами та ознайомила ╕з послугами, як╕ нада╓ служба зайнятост╕.

Директор Прилуцького профес╕йного л╕цею Анатол╕й Дорошенко презентував профес╕ю „кухаря”, яку можна здобути у ╖хньому заклад╕.

Головний б╕бл╕отекар Прилуцько╖ м╕сько╖ центрально╖ б╕бл╕отеки ╕м. Л.Забашти Н╕на Горбань зд╕йснила екскурс в ╕стор╕ю виникнення свят Василя Великого та Маланки, як╕ обросли з в╕ками великою к╕льк╕стю народних традиц╕й, звича╖в ╕ в╕рувань. В народ╕ н╕ч ╕з 13 на 14 с╕чня називають зустр╕ччю Василя з Маланкою, а ще Щедрим вечором. У цей день господин╕ готували багат╕ ╕ щедр╕ частування на ст╕л, чекаючи на гостей, а також вип╕кали млинц╕, як╕ ╓ одн╕╓ю з найулюблен╕ших страв укра╖нсько╖ кухн╕.П╕дготуватися до свят, щоб пот╕м пот╕шити вечерею всю родину, безроб╕тн╕ мали змогу п╕д час кул╕нарного майстер-класу, який проводили майстри виробничого навчання Прилуцького профес╕йного л╕цею. Краще один раз побачити, н╕ж сто раз╕в почути. А ще краще – спробувати зробити власноруч! Млинц╕ смажили та намащували р╕зними начинками не лише безроб╕тн╕ ж╕нки, але й фах╕вц╕ служби зайнятост╕, бо майстер-клас був наст╕льки захоплюючим, що стояти осторонь н╕хто не зм╕г. ╤ зв╕сно ж, найц╕кав╕шим була дегустац╕я млинц╕в з узваром та кутею, яка обов’язково повинна бути присутня на зимових святах.За святково прикрашеним столом з╕брались вс╕ учасники заходу, сп╕лкувалися та в╕тали один одного ╕з прийдешн╕ми святами. Весело, щиро, п╕знавально та по-домашньому пройшов майстер-клас по вип╕канню млинц╕в, який можливо стане для безроб╕тних поштовхом отримати додатковий зароб╕ток, або нав╕ть зайнятися б╕знесом. А допомогти в цьому може служба зайнятост╕, надавши допомогу по безроб╕ттю одноразово для в╕дкриття власно╖ справи. ‬‬‬‬‬‬‬ Такою послугою у 2018 роц╕ скористалися 2 безроб╕тн╕ особи.

Також служба зайнятост╕ може орган╕зувати безроб╕тним профес╕йну п╕дготовку, переп╕дготовку, п╕двищення квал╕ф╕кац╕╖, здобути затребувана на ринку прац╕ профес╕ю, зокрема кухаря або кондитера в будь-якому в╕ц╕ за короткий терм╕н ╕ головне – безкоштовно. Протягом 2018 року набували нових профес╕й та п╕двищували квал╕ф╕кац╕ю за направленням служби зайнятост╕ 244 безроб╕тн╕ особи. Загалом на обл╕ку у служб╕ зайнятост╕ протягом 2018 року перебували 2683 безроб╕тних, б╕льша половина з них, а саме 1505 ос╕б - ж╕нки. Працевлаштовано за направленням служби зайнятост╕ 836 безроб╕тних, з них 466 ж╕нок.

14.01.2019 За ╕нф. Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕


НОВИЙ СЕРВ╤С СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТ╤
"ЕЛЕКТРОННИЙ КАБ╤НЕТ БЕЗРОБ╤ТНОГО"

HTTP://WWW.DCZ.GOV.UA/CABINET

Електронний каб╕нет безроб╕тного - це персональне автоматизоване робоче м╕сце безроб╕тного, працювати в якому можливо з будь-якого комп’ютера, п╕дключеного до мереж╕ ╤нтернет. Ресурс ╓ доступним також з моб╕льного телефону на баз╕ програмного забезпечення Android,Apple.

Ви матимете змогу переглянути, ре╓стр направлень на ваканс╕╖, ре╓стр актуальних ваканс╕й на пост╕йн╕ роботи, тимчасов╕ роботи та пропозиц╕╖ роб╕т цив╕льно-правового характеру, перел╕к навчальних груп, що комплектуються по Укра╖н╕, перел╕к отриманих ╕ндив╕дуальних та групових послуг, ре╓стр запланованих Прилуцькою м╕ськрайонною ф╕л╕╓ю послуг та ма╓те можлив╕сть записатись на участь у них. В каб╕нет╕ можливо переглянути ре╓стр нарахувань виплати допомоги по безроб╕ттю.

Щоб отримати доступ до власного електронного каб╕нету на сайт╕ державно╖ служби зайнятост╕, необх╕дно разом ╕з особистим консультантом внести лог╕н та пароль при в╕дв╕дуванн╕ Прилуцько╖ ф╕л╕╖.

27.12.2018 За ╕нф. Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕


НОВИЙ СЕРВ╤С СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТ╤ ДЛЯ РОБОТОДАВЦ╤В
"ЕЛЕКТРОННИЙ КАБ╤НЕТ РОБОТОДАВЦЯ"

HTTPS://WWW.DCZ.GOV.UA/CABINET

Електронний каб╕нет роботодавця - це персональне автоматизоване робоче м╕сце роботодавця, працювати в якому можливо з будь-якого комп’ютера, п╕дключеного до мереж╕ ╤нтернет. Ресурс ╓ доступним не лише з комп’ютера а ╕ з моб╕льного телефону на баз╕ програмного забезпечення Android,Apple.
У каб╕нет╕ Ви ма╓те змогу переглянути, актуальн╕сть рекв╕зит╕в свого п╕дпри╓мства, ╕стор╕ю направлень центром зайнятост╕ прац╕вник╕в, виконання договор╕в на громадськ╕ та тимчасов╕ роботи. Також передбачена можлив╕сть переглядати зв╕ти форм 3-ПН, 4-ПН, 1-ПА, як╕ подавались до служби зайнятост╕, стан укомплектування заявлених ваканс╕й, можлив╕сть отримання тако╖ послуги, як компенсац╕я ╓диного внеску та тематику сем╕нар╕в для роботодавц╕в.
Щоб отримати доступ до власного електронного каб╕нету необх╕дно разом ╕з особистим консультантом п╕д╕брати лог╕н та пароль.

22.12.2018 За ╕нф. Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕


СЕМ╤НАР-ТРЕН╤НГ: "ЗАПОБ╤ГАННЯ НЕЛЕГАЛЬН╤Й ТРУДОВ╤Й М╤ГРАЦ╤╥, ТОРГ╤ВЛ╤ ЛЮДЬМИ, ЕКСПЛУАТАЦ╤╥ ДИТЯЧО╥ ПРАЦ╤"

В рамках проекту «П╕двищення об╕знаност╕ вразливих груп д╕тей, молод╕ та дорослого населення Черн╕г╕всько╖ област╕ щодо безпечно╖ м╕грац╕╖ та працевлаштування» 20 грудня 2018 року у прим╕щенн╕ Прилуцько╖ МРФ Черн╕г╕вського ОЦЗ для безроб╕тних в╕дбувся сем╕нар-трен╕нг: «Запоб╕гання нелегальн╕й трудов╕й м╕грац╕╖, торг╕вл╕ людьми, експлуатац╕╖ дитячо╖ прац╕».Учасники сем╕нару ознайомилися з поняттям «торг╕вля людьми», формами ╕ методами вербування, небезпечними стереотипами та реал╕ями, з якими стикаються трудов╕ м╕гранти за кордоном, видами шахрайства при працевлаштуванн╕ за кордоном. Досл╕дивши проблему ╕ вивчивши ситуац╕ю, шукач╕ роботи самост╕йно розробили модел╕ повед╕нки з легального працевлаштування. А п╕дсумкове анкетування говорить про те, що знання, отриман╕ п╕д час трен╕нгу, стануть у пригод╕ у раз╕ працевлаштування за кордоном.

21.12.2018 За ╕нф. Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕


"СВЯТИЙ МИКОЛАЙ, НАШУ ХАТУ НЕ ОМИНАЙ: ╤СТОР╤╥ ТА ТРАДИЦ╤╥ СВЯТА"

З метою розширення тематики заход╕в проекту «Збережемо традиц╕╖ предк╕в» заступник начальника в╕дд╕лу активно╖ п╕дтримки безроб╕тних Тетяна Нюнька провела сем╕нар на тему «Святий Миколай, нашу хату не оминай: ╕стор╕╖ та традиц╕╖ свята».

На зах╕д запрошен╕ б╕бл╕отекар╕ Прилуцько╖ центрально╖ б╕бл╕отеки ╕м. Любов╕ Забашти Н╕на Горбань , Н╕на Заболотна та м╕сцева майстриня Оксана Безжон .П╕д час презентац╕╖ Тетяна Микола╖вна ознайомила присутн╕х з ╕стор╕╓ю виникнення свята вшанування Святого Миколая, особливостями ╕сторичного розвитку свята, обрядами ╕ звичаями. Н╕на Заболотна розпов╕ла найц╕кав╕ш╕ традиц╕╖ в Укра╖н╕ ╕ св╕т╕, що пов`язан╕ з╕ святом та надала ц╕каву ╕сторичну дов╕дку про житт╓вий шлях та д╕яння Святого Миколая. Н╕на Горбань презентувала дитяч╕ та доросл╕ книжки про звича╖ та обряди в Укра╖н╕ до новор╕чних та р╕здвяних свят, показала як ╕з п╕дручних матер╕ал╕в зробити ц╕кав╕ подарунков╕ скриньки.

На сем╕нар╕ був представлений широкий виб╕р саморобних вироб╕в на святкову тематику: сн╕говички, сани, ялинки, р╕здвяний в╕ночок, символи майбутнього року-поросятка, про значення яких безроб╕тн╕ отримали вичерпну ╕нформац╕ю.

Ще одн╕╓ю родзинкою сем╕нару став майстер-клас в╕д Оксани Безжон по виробленню святкових новор╕чних прикрас та подарунк╕в з еколог╕чно чистих матер╕ал╕в.Сем╕нар проходив у тепл╕й, с╕мейн╕й атмосфер╕, наповнений позитивом, що спонукало Н╕ну Заболотну митт╓во написати в╕рш-побажання для вс╕х присутн╕х.

Наприк╕нц╕ вс╕ отримали лист╕вки з р╕здвяними колядками.

19.12.2018 За ╕нф. Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕


ПРАВА ЛЮДИНИ

Генеральною Асамблею ООН 10-го грудня 1948-го року була прийнята Загальна декларац╕я прав людини. П╕зн╕ше, в 1950-му роц╕ вс╕м зац╕кавленим державам ╕ орган╕зац╕ям було запропоновано в╕дзначати цю дату як всесв╕тн╕й День прав людини.

Розпорядженням Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни в╕д 26 вересня 2018р. №681-р затверджено план заход╕в з проведення у 2018 роц╕ Всеукра╖нського тижня права.В рамках Всеукра╖нського тижня права з 10 грудня по 14 грудня 2018 року пров╕дним юрисконсультом Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕ Оксаною Ткаченко за участ╕ начальника Прилуцького м╕сьрайонного в╕дд╕лу ДРАЦС ГТУЮ у Черн╕г╕вськ╕й област╕ Св╕тлани Логв╕ненко, головного спец╕ал╕ста Прилуцького бюро правово╖ допомоги Н╕жинського м╕сцевого центру з надання безоплатно╖ вторинно╖ правово╖ допомоги Тетяни Немс, головного спец╕ал╕ста-юрисконсульта Прилуцького об’╓днаного управл╕ння Пенс╕йного фонду Укра╖ни Дениса Осадчого, головного державного ╕нспектора в╕дд╕лу додержання законодавства про працю, зайнят╕сть та ╕нших нормативно-правових акт╕в у Черн╕г╕вськ╕й област╕ Миколи Прокопенка були проведен╕ проф╕нформац╕йн╕ групов╕ заходи для заре╓строваних безроб╕тних „Права людини”.

Зокрема, Оксана Ткаченко ╕нформувала присутн╕х про те, що у сучасному св╕т╕ права людини квал╕ф╕куються за ц╕лою низкою напрям╕в. Це особист╕ права, як╕ передбачають недоторканн╕сть особи ╕ житла, власност╕ та конф╕денц╕йност╕ листування та права на об’╓ктивний суд.

Соц╕альн╕ права, як╕ передбачають права на свободу прац╕, охорону с╕м’╖ та дитинства, захисту батьк╕вських прав, здоров’я ╕ соц╕ально╖ справедливост╕. ╢ також ╕ економ╕чн╕ права, як╕ мають на уваз╕ свободу пересування та розпорядження власн╕стю на св╕й розсуд. Культурн╕ права включають в себе свободу мистецтв ╕ наук, свободу викладання ╕ право на осв╕ту, а також право на використання у вс╕х цих процесах сво╓╖ р╕дно╖ мови.

Тетяна Немс наголосила на тому, що кл╕╓нти Бюро можуть отримати безоплатну первинну правову допомогу, яка включа╓: надання правово╖ допомоги, юридичн╕ консультац╕╖, складання заяв, скарг та ╕нших документ╕в правового характеру (кр╕м процесуальних), представництво ╕нтерес╕в та допомогу в отриманн╕ доступу до безоплатно╖ вторинно╖ правово╖ допомоги.

Св╕тлана Логв╕ненко про╕нформувала, що основними завданнями В╕дд╕лу ╓: участь у забезпеченн╕ реал╕зац╕╖ державно╖ пол╕тики у сфер╕ державно╖ ре╓страц╕╖ акт╕в цив╕льного стану, розгляд питань щодо внесення зм╕н до актових запис╕в цив╕льного стану, а також ╖х анулювання, збереження арх╕вного фонду, формування Державного ре╓стру акт╕в цив╕льного стану громадян.

Денис Осадчий дов╕в до в╕дома присутн╕х про м╕н╕мальний та максимальний розм╕р пенс╕╖ за в╕ком, право на призначення пенс╕╖ за в╕ком в╕дпов╕дно до Закону Укра╖ни «Про загальнообов’язкове державне пенс╕йне страхування» та призначення пенс╕╖ за в╕ком.

Микола Прокопенко наголосив на гарант╕ях при укладенн╕, зм╕н╕ та припиненн╕ трудового договору. Про переважне право на залишенн╕ на робот╕ при скороченн╕ чисельност╕ чи штату прац╕вник╕в у зв’язку ╕з зм╕нами в орган╕зац╕╖ виробництва ╕ прац╕. Також дов╕в ╕нформац╕ю про робочий час, час в╕дпочинку, оплату прац╕, гарант╕╖ та компенсац╕╖ в╕дпов╕дно до норм Кодексу Закон╕в про Працю Укра╖ни.

Прилуцька м╕ськрайонна ф╕л╕я Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕ при╓дну╓ться до Всеукра╖нського тижня права ╕ бажа╓ вс╕м нам розуму ╕ мудрост╕. Нехай наш╕ права ╕ свободи починаються з нашого дотримання ╖х по в╕дношенню до наших ближн╕х! Сл╕дуючи принципам поваги та активно╖ громадянсько╖ позиц╕╖ ми буду╓мо майбутн╓ не т╕льки для нас самих, але ╕ для наших нащадк╕в.


18.12.2018 За ╕нф. Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕


СТАН РИНКУ ПРАЦ╤ ЗА 11 М╤СЯЦ╤В 2018 РОКУ У М╤СТ╤ ПРИЛУКИ

За с╕чень-листопад 2018 року лави безроб╕тних у м╕ст╕ Прилуки поповнили 960 громадян – на 24% менше у пор╕внянн╕ з в╕дпов╕дним пер╕одом минулого року.

Загалом протягом 11 м╕сяц╕в поточного року на обл╕ку у служб╕ зайнятост╕ перебували та отримували послуги 1372 безроб╕тних громадян – на 21% менше, н╕ж за цей пер╕од тор╕к.

До активних програм сприяння зайнятост╕ залучено 670 ос╕б. Зокрема 395 ос╕б працевлаштовано, 180 - залучено до громадських та ╕нших роб╕т тимчасового характеру, 95 - скеровано на профес╕йне навчання.

Станом на 1 грудня у м╕ст╕ нал╕чувалось 455 оф╕ц╕йно безроб╕тних громадян – на 44 особи або 9% б╕льше, н╕ж р╕к тому.

11.12.2018 За ╕нф. Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕


ПРЕЗЕНТАЦ╤Я ВЕБ-ПЛАТФОРМИ „МОЯ ПРОФЕС╤Я: КОНСУЛЬТАЦ╤ЙНА МЕРЕЖА” ПСИХОЛОГАМ ШК╤Л М╤СТА ПРИЛУКИЗа ╕н╕ц╕ативи Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ в прим╕щенн╕ Прилуцько╖ ЗОШ №13 на методоб’╓днанн╕ психолог╕в загальносв╕тн╕х шк╕л м╕ста в╕дбулася презентац╕я профд╕агностичного комплексу „Веб - базована платформа для онлайн профор╕╓нтац╕йного консультування „Моя профес╕я: консультац╕йна мережа”. Презентуючи веб-платформу, начальник в╕дд╕лу активно╖ п╕дтримки безроб╕тних Тетяна Стол╕тня розпов╕ла, що цей серв╕с дозволя╓ надавати послуги з онлайн д╕агностики ус╕м бажаючим. Не кожен учень ма╓ змогу в╕дв╕дати службу зайнятост╕, пров╕вши там дв╕-три години. Але кожен, маючи доступ до ╤нтернету, може пройти тестування, роз╕братися у сво╖х зд╕бностях, ╕нтересах й особист╕сних рисах та обрати профес╕ю.

«Онлайн-серв╕с да╓ можлив╕сть створити власний проф╕ль з особистим паролем (н╕хто ╕нший не зможе переглянути результати тестування). Запропонован╕ тести допоможуть визначити швидк╕сть мислення, анал╕тичн╕ зд╕бност╕, здатн╕сть до лог╕чного мислення, л╕дерськ╕ та управл╕нськ╕ якост╕, стресост╕йк╕сть та адаптивн╕сть. Також можна оц╕нити здатн╕сть до командно╖ роботи та п╕дпри╓мницько╖ д╕яльност╕, емоц╕йний ╕нтелект, комун╕кац╕йн╕ та орган╕заторськ╕ зд╕бност╕ тощо.

З психологами шк╕л домовлено про т╕сну сп╕впрацю з використання платформи у школах м╕ста для старшокласник╕в та випускник╕в шк╕л.

06.12.2018 За ╕нф. Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕


ДЕРЖАВНА СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТ╤ – ЛЮДЯМ З ╤НВАЛ╤ДН╤СТЮ

До М╕жнародного дня ╕нвал╕д╕в та з метою привернення особливо╖ уваги сусп╕льства до проблем людей з ╕нвал╕дн╕стю, надання ╖м всеб╕чно╖ допомоги у пошуку роботи та п╕двищення конкурентоспроможност╕ на ринку прац╕, фах╕вц╕ Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕ при╓дналися до проведення Всеукра╖нсько╖ декади зайнятост╕ для людей з ╕нвал╕дн╕стю. В рамках ╖╖ проведення 27 листопада 2018 року у прим╕щенн╕ ф╕л╕╖ в╕дбувся День в╕дкритих дверей для ос╕б з ╕нвал╕дн╕стю. Це можлив╕сть для людей, як╕ мають ╕нвал╕дн╕сть, за короткий час ╕ в одному м╕сц╕ отримати консультац╕╖ щодо найр╕зноман╕тн╕ших потреб ╕ сфер житт╓д╕яльност╕.Низку ╕нформац╕йних та консультац╕йних заход╕в розпочав сем╕нар на тему :„Сприяння працевлаштуванню особам з ╕нвал╕дн╕стю”, п╕д час якого присутн╕ мали змогу докладно ознайомитися ╕з спектром послуг служби зайнятост╕, ситуац╕╓ю, що склалася на рег╕ональному ринку прац╕, додатковими соц╕альними гарант╕ями у сприянн╕ працевлаштуванню дано╖ категор╕╖ населення. Заступник директора Олена ╤ллюшко розпов╕ла про те, що пошук роботи людини з ╕нвал╕дн╕стю досить нелегкий шлях, але якщо поставити мету, то ╖╖ можна досягти. Зокрема, зупинилась на питаннях поетапного п╕дбору роботи та здобуття ново╖ профес╕╖. Головне, щоб така людина знала та усв╕домлювала сво╖ сильн╕ та слабк╕ сторони, адекватно оц╕нювала сво╖ зд╕бност╕ та прагнула особист╕сного розвитку, а вс╕ ╕нш╕ питання допоможуть вир╕шити фах╕вц╕ служби зайнятост╕.

Заступник начальника в╕дд╕лу активно╖ п╕дтримки безроб╕тних Тетяна Стол╕тня надала шукачам роботи з ╕нвал╕дн╕стю детальну ╕нформац╕ю про можлив╕сть отримання додаткових профес╕йних навичок для прискорення працевлаштування, як у найближчий час так ╕ в подальш╕й перспектив╕, наголосила, що робота ╕сну╓ для тих, хто ╖╖ шука╓ ╕ може запропонувати потенц╕йному роботодавцю готовн╕сть до профес╕йного зростання з урахуванням потреб сучасного ринку прац╕. За бажанням безроб╕тним особам з ╕нвал╕дн╕стю запропонувала пройти профор╕╓нтац╕йне тестування та записати в╕деорезюме. ]

Водночас, у рамках заход╕в фах╕вцями служби зайнятост╕ орган╕зовано «Ярмарок ваканс╕й» для людей з ╕нвал╕дн╕стю. Безроб╕тн╕ особи мали можлив╕сть ознайомитися з актуальними ваканс╕ями по м╕сту Прилуки та Прилуцькому району, особисто посп╕лкуватися з роботодавцями, розширити коло уявлень щодо власно╖ профес╕йно╖ самореал╕зац╕╖ та знайти роботу зг╕дно з рекомендац╕ями медико-соц╕ально╖ експертно╖ ком╕с╕╖. У робот╕ з людьми з ╕нвал╕дн╕стю фах╕вц╕ служби зайнятост╕ ставлять за мету, насамперед, п╕двищити р╕вень по╕нформованост╕ ╕ адаптац╕╖ таких людей до зайнятост╕, а також зм╕нити ставлення сусп╕льства до них на в╕дкритому ринку прац╕, тобто, дивитись на ╕нвал╕д╕в не як на людей з обмеженнями на працю, а як на профес╕онал╕в в конкретн╕й галуз╕.

„Працевлаштування ос╕б з ╕нвал╕дн╕стю – важливий фактор у вир╕шенн╕ соц╕ально╖ проблеми зайнятост╕ населення” – такою була тема «круглого столу», який цього дня з╕брав фах╕вц╕в служби зайнятост╕, соц╕альних партнер╕в, представник╕в громадських орган╕зац╕й та роботодавц╕в. П╕д час обговорення п╕дн╕малися нагальн╕ питання щодо п╕двищення якост╕ робочих м╕сць для ос╕б ╕з ╕нвал╕дн╕стю, створення для них г╕дних умов роботи та оплати прац╕, подолання упередженого ставлення роботодавц╕в до використання прац╕ ос╕б ╕з ╕нвал╕дн╕стю, приведення у в╕дпов╕дн╕сть до потреб ринку прац╕ та роботодавц╕в напрямк╕в ╖х профес╕йно╖ п╕дготовки. В╕дкриваючи зах╕д, директор Лариса Татарченко акцентувала увагу присутн╕х на тому,  що людина, яка ма╓ обмеження свого ф╕зичного стану, але може ╕ бажа╓ працювати, ма╓ державн╕ соц╕альн╕ гарант╕╖ на працевлаштування з урахуванням стану здоров’я, рекомендац╕╖ МСЕК, можливостей та побажань  з метою усп╕шно╖ ╕нтеграц╕╖ в сусп╕льств╕. Служба зайнятост╕ нада╓ можлив╕сть шукачам роботи використовувати сучасн╕ ╕нформац╕йн╕ технолог╕╖ з метою прискорення працевлаштування, а саме: до послуг кл╕╓нт╕в пропонуються: безкоштовний телефонний серв╕с; ╤нтернет-сайти з пошуку роботи; комп’ютер в╕льного доступу; бажаюч╕ можуть в╕дзняти в╕деорезюме, ознайомитись з в╕део ваканс╕ями. У служб╕ зайнятост╕ створено належн╕ умови для надання соц╕альних послуг особам з ╕нвал╕дн╕стю. З метою забезпечення безперешкодного доступу ос╕б з ╕нвал╕дн╕стю до прим╕щення ф╕л╕╖ встановлено пандус та кнопку виклику, також створено ╕нформац╕йний куточок, де можна ознайомитися з нормативно-правовими документами регулювання соц╕ального захисту ╕нвал╕д╕в, ╕нформац╕╓ю про п╕дпри╓мства, що мають робоч╕ м╕сця для ос╕б з ╕нвал╕дн╕стю, з навчальними закладами, що зд╕йснюють профес╕йне навчання ц╕╓╖ категор╕╖ населення, з перел╕ком профес╕й та спец╕альностей, за якими можуть навчатись назван╕ особи. Сл╕д п╕дкреслити те, що впродовж с╕чня-листопада 2018 року фах╕вц╕ служби зайнятост╕ надали соц╕альн╕ послуги 112 особам з ╕нвал╕дн╕стю, з яких 28 ос╕б працевлаштован╕ на в╕льн╕ робоч╕ м╕сця та вакантн╕ посади, 4 особи пройшли п╕двищення квал╕ф╕кац╕╖ шляхом стажування або на курсах ц╕льового призначення.До обговорення долучилися вс╕ учасники круглого столу, як╕ окреслили основн╕ ор╕╓нтири роботи в напрямку соц╕ального захисту вразливих категор╕й населення та в╕дм╕тили, що  заходи такого формату, завдяки обм╕ну  думками та  досв╕дом роботи,  сприяють  удосконаленню реаб╕л╕тац╕йного процесу та соц╕альн╕й ╕нтеграц╕╖ ос╕б з ╕нвал╕дн╕стю. 

30.11.2018 Директор ф╕л╕╖ Лариса Татарченко


ОНЛАЙН ПРОФОР╤╢НТАЦ╤Я В╤Д СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТ╤

Послуги служби зайнятост╕ стають ще доступн╕шими. Якщо Ви плану╓те св╕й профес╕йний шлях або не можете визначитися з вибором профес╕╖, у нагод╕ стане онлайн-платформа державно╖ служби зайнятост╕ з профес╕йно╖ ор╕╓нтац╕╖ та розвитку кар'╓ри. Cтворена вона з метою безкоштовного надання послуг з профор╕╓нтац╕╖ у дистанц╕йному режим╕, тобто без в╕дв╕дування центру зайнятост╕. Скористатися нею може кожен, у кого ╓ потреба у вибор╕ або зм╕н╕ профес╕╖, вибор╕ майбутнього напряму профес╕йного навчання, визначенн╕ схильност╕ до п╕дпри╓мницько╖ д╕яльност╕, оц╕нц╕ власних зд╕бностей та навичок.

Онлайн серв╕с да╓ можлив╕сть створити власний проф╕ль з особистим паролем, тобто н╕хто ╕нший не зможе переглянути результати тестування. Запропонован╕ тести допоможуть визначити: швидк╕сть мислення, анал╕тичн╕ зд╕бност╕, здатн╕сть до лог╕чного мислення, л╕дерськ╕ та управл╕нськ╕ якост╕, стресост╕йк╕сть та адаптивн╕сть, здатн╕сть до командно╖ роботи, емоц╕йний ╕нтелект, п╕дходящу сферу зайнятост╕, комун╕кац╕йн╕ та орган╕заторськ╕ зд╕бност╕, здатн╕сть до п╕дпри╓мницько╖ д╕яльност╕, ор╕╓нтац╕ю на результат чи процес тощо. На думку фах╕вц╕в служби зайнятост╕, такий широкий наб╕р профор╕╓нтац╕йних тест╕в дозволить людин╕ п╕знати себе якнайкраще. А за бажанням можна звернутися за додатковою консультац╕╓ю до фах╕вц╕в служби зайнятост╕.

В╕днедавна на баз╕ ц╕╓╖ платформи д╕╓ веб-базована платформа для онлайн профор╕╓нтац╕йного консультування «Моя профес╕я: консультац╕йна мережа». ╥╖ мета – надання послуг з профор╕╓нтац╕╖ у дистанц╕йному режим╕ як старшокласникам, як╕ ще т╕льки стоять на пороз╕ профес╕йного вибору, так ╕ дорослим, котр╕ бажають зм╕нити профес╕ю. Тестування проводиться за науковими, стандартизованими, перев╕реними роками методиками та да╓ можлив╕сть п╕знати людин╕ сво╖ профес╕йн╕ ╕нтереси ╕ ц╕нност╕, р╕вень розвитку ╕нтелекту, психолог╕чн╕ особливост╕ та отримати узагальнен╕ рекомендац╕╖ щодо вибору профес╕╖. Проте в служб╕ зайнятост╕ радять, проанал╕зувати ц╕ результати з профконсультантом, що дозволить сформувати б╕льш розширений зв╕т, враховуючи уподобання людини, ╖╖ житт╓ву ситуац╕ю, стан здоров’я, ф╕нансов╕ та с╕мейн╕ можливост╕.

В ╤нтернет╕ онлайн-платформу державно╖ служби зайнятост╕ з профор╕╓нтац╕╖ та розвитку кар’╓ри можна знайти на сайт╕ державно╖ служби зайнятост╕ за адресою - www.profi.dcz.gov.ua. Веб-базована платформа «Моя профес╕я: консультац╕йна мережа» розташована за адресою: myprofession.com.ua/.
проходьте тестування та д╕знайтеся про себе б╕льше!
СТАН РИНКУ ПРАЦ╤ М. ПРИЛУКИ

    

Послугами служби зайнятост╕ у с╕чн╕-вересн╕ 2018 року скористалися 1191 безроб╕тний м╕ста (2017 р╕к – 1536 ос╕б).

Станом на 01 жовтня на обл╕ку у служб╕ зайнятост╕ перебувало 493 (2017 р. -517) безроб╕тних громадян м╕ста, з них 256 ос╕б, як╕ не здатн╕ на р╕вних конкурувати на ринку прац╕. Серед безроб╕тних: 57% - ж╕нки, 34% – молодь у в╕ц╕ до 35 рок╕в, 54% - з неповною, базовою та повною вищою осв╕тою, 49% ос╕б до зв╕льнення займали роб╕тнич╕ м╕сця, 41 % ос╕б – посади службовц╕в.

За 9 м╕сяц╕в за направленням служби зайнятост╕ в╕дпов╕дно до заявок про наявн╕сть в╕льних робочих м╕сць працевлаштовано 284 особи. За цей пер╕од проходили профес╕йне навчання 85 ос╕б з числа безроб╕тних, взяли участь у громадських та ╕нших роботах тимчасового характеру 143 особи.

Середня тривал╕сть пошуку роботи (з моменту ре╓страц╕╖ у служб╕ зайнятост╕ до працевлаштування) склала 115 календарних дн╕в.

До служби зайнятост╕ протягом 9 м╕сяц╕в поточного року над╕йшла ╕нформац╕я в╕д 449 роботодавц╕в про 3074 (2017 р. - 2892) в╕льних робочих м╕сця. Станом на 1 жовтня 2018 року у баз╕ даних служби зайнятост╕ 359 актуальних ваканс╕й.

Насамперед роботодавцям потр╕бн╕ квал╕ф╕кован╕ роб╕тнич╕ кадри. За розм╕рами запропоновано╖ зароб╕тно╖ плати 40% ваканс╕й мали м╕н╕мальну зароб╕тну плату, 56%- в╕д м╕н╕мально╖ до середньо╖ зароб╕тно╖ плати рег╕ону ╕ решта, лише 4% - вище середньо╖ зароб╕тно╖ плати.

17.10.2018 За ╕нф. Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕


ФОРМУЛУ УСП╤ШНОГО ПРОФЕС╤ЙНОГО ВИБОРУ ЗНАЮТЬ У СЛУЖБ╤ ЗАЙНЯТОСТ╤

Вже другий р╕к посп╕ль на Черн╕г╕вщин╕ реал╕зу╓ться профор╕╓нтац╕йний проект для учн╕всько╖ молод╕ «Обери профес╕ю – обери майбутн╓».

Його орган╕затори, а це обласний центр зайнятост╕ та управл╕ння осв╕ти та науки обласно╖ державно╖ адм╕н╕страц╕╖, ╕н╕ц╕ювали його в рамках Програми профес╕йно╖ ор╕╓нтац╕╖ молод╕ на актуальн╕ на ринку прац╕ профес╕╖ та спец╕альност╕. Головною метою проекту ╓ формування в учн╕всько╖ молод╕ ст╕йко╖ мотивац╕╖ до прац╕ на р╕дн╕й земл╕, в╕дпов╕дального ставлення до вибору затребувано╖ на ринку прац╕ профес╕╖, планування кар’╓ри, в╕дновлення престижу роб╕тничих профес╕й тощо.
Реал╕зац╕я проекту пройде в три етапи, основний з яких триватиме з вересня по кв╕тень та передбача╓ системну профор╕╓нтац╕йну роботу з учнями 9-10 клас╕в загальноосв╕тн╕х шк╕л.

Отож, шановн╕ старшокласники, якщо ви сто╖те перед профес╕йним вибором, не прогавте нагоду озбро╖тися корисною ╕нформац╕╓ю про актуальн╕ на сучасному ринку прац╕ профес╕╖ та спец╕альност╕, це допоможе вам зробити важливий крок у сво╓му житт╕. Тим б╕льше, що орган╕затори об╕цяють ц╕каву та зм╕стовну навчальну програму.

Розпочнеться вона п╕д символ╕чним гаслом «На профес╕йному старт╕». Протягом вересня-жовтня в школах проведуть ╕нтерактивн╕ уроки на тему «Св╕т профес╕й: погляд у майбутн╓» та «Правильний виб╕р профес╕╖ – запорука профес╕йного усп╕ху». На закр╕плення отриманих знань про профес╕╖ учн╕ спробують змоделювати зустр╕ч однокласник╕в у майбутньому.

Протягом листопада-грудня старшокласники побувають у гостях у служби зайнятост╕, де в╕зьмуть участь у р╕знопланових ╕нтерактивних профор╕╓нтац╕йних заходах, квестах, презентац╕ях. Учн╕ д╕знаються про ситуац╕ю на м╕сцевому та рег╕ональному ринках прац╕, затребуван╕ профес╕╖, ринкоутворююч╕ п╕дпри╓мства тощо.

Не менш ц╕кавим для школяр╕в будуть зимов╕ м╕сяц╕ – с╕чень-лютий. Фах╕вц╕ служби зайнятост╕ допоможуть ╖м вивести власну «Формулу усп╕шного профес╕йного вибору», яка ма╓ три складов╕ – «Хочу», «Можу», «Треба». Бажаюч╕ зможуть пройти профор╕╓нтац╕йне тестування ╕з застосуванням психод╕агностичних методик, за результатами якого визначать найб╕льш прийнятн╕ сфери трудово╖ д╕яльност╕ та п╕дходящ╕ для себе профес╕╖.

Насичену профор╕╓нтац╕йну програму об╕цяють орган╕затори проекту ╕ на початку весни. Зокрема в березн╕-кв╕тн╕ плануються профор╕╓нтац╕йн╕ екскурс╕╖ на п╕дпри╓мства, зустр╕ч╕ з висококвал╕ф╕кованими представниками р╕зних профес╕й, майстер-класи, а також «дн╕ в╕дкритих дверей» у закладах профес╕йно-техн╕чно╖ осв╕ти. Одночасно в школах передбачено проведення проофурок╕в на тему «Як здобуди профес╕ю?», на яких д╕тей вчитимуть шукати ╕нформац╕ю щодо заклад╕в осв╕ти в мереж╕ ╤нтернет, здобувати додатков╕ знання за допомогою онлайн-курс╕в, навчальних платформ. Об╕цяють ╕ он-лайн презентац╕╖ заклад╕в осв╕ти за допомогою скайп-зв’язку.

17.09.2018 За ╕нф. Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕


ПРО ЛЕГАЛ╤ЗАЦ╤Ю ЗАРОБ╤ТНО╥ ПЛАТИ
ЙШЛОСЯ НА ЗАС╤ДАНН╤ "КРУГЛОГО СТОЛУ"

У Прилуцьк╕й м╕ськ╕й рад╕ в╕дбулося зас╕дання „круглого столу” на тему: „Легал╕зац╕я зароб╕тно╖ плати та зайнятост╕ населення – один з важливих фактор╕в соц╕ально╖ стаб╕льност╕ в сусп╕льств╕”. ╤н╕ц╕атор заходу – Черн╕г╕вська обласна служба зайнятост╕. На зас╕дання були запрошен╕ представники орган╕в влади, м╕сцевого самоврядування, державних установ, громадських орган╕зац╕й та роботодавц╕.
Головувала директор Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕ Л╕д╕я Падалка. За ╖╖ словами, нараз╕ актуальним ╓ збереження трудового потенц╕алу та задоволення зростаючих потреб економ╕ки в кадрах. Серед головних виклик╕в ринку прац╕ област╕ Л╕д╕я Падалка назвала кризову демограф╕чну ситуац╕ю, трудову м╕грац╕ю працездатного населення, зменшення к╕лькост╕ та пог╕ршенням якост╕ трудових ресурс╕в, дисбаланс м╕ж попитом ╕ пропозиц╕╓ю робочо╖ сили. Роботодавц╕ потребують саме роб╕тничих рук. Чверть ваканс╕й, як╕ формують базу даних обласно╖ служби зайнятост╕, признача╓ться для роб╕тник╕в з обслуговування технолог╕чного устаткування (вод╕╖в, машин╕ст╕в котелень, тракторист╕в, токар╕в, складальник╕в верху взуття, рамник╕в тощо), кожна шоста ваканс╕я - для прац╕вник╕в торг╕вл╕, сфери послуг та найпрост╕ших профес╕й, кожна восьма - для квал╕ф╕кованих роб╕тник╕в з ╕нструментом. Це слюсар╕-ремонтники, швачки, електромонтери, електрогазозварники, столяри, маляри тощо. «В╕дпов╕дних спец╕ал╕ст╕в дуже браку╓ на заре╓строваному ринку прац╕, адже висококвал╕ф╕кован╕ фах╕вц╕ в╕дмовляються працювати за той р╕вень винагороди, який пропонують роботодавц╕ рег╕ону», - зазначила Л╕д╕я Падалка.


Директор обласного центру зайнятост╕ ознайомила учасник╕в «круглого столу» з послугами служби зайнятост╕ населенню та роботодавцям, новац╕ями в д╕яльност╕.
Про залучення ╕нвестиц╕й в економ╕ку м╕ста Прилуки та створення нових робочих м╕сць ╕нформував заступник Прилуцького м╕ського голови з питань д╕яльност╕ виконавчих орган╕в ради Олександр Сивенко.
Директор Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕ Лариса Татарченко ознайомила присутн╕х ╕з особливостями сучасного ринку прац╕ м╕ста Прилуки, який також функц╕ону╓ в умовах незбалансованост╕ попиту на робочу силу та ╖╖ пропозиц╕╖. Дисбаланс на ринку прац╕ спричинений також тим, що 52% безроб╕тних, як╕ перебувають на обл╕ку у служб╕ зайнятост╕, мають вищу осв╕ту, тод╕ як у банку ваканс╕й 74% пропозиц╕й працевлаштування ╓ для представник╕в роб╕тничих профес╕й.
До обговорення теми, яка п╕дн╕малася на зас╕данн╕, активно долучилися вс╕ присутн╕, але основним в ус╕х виступах була легал╕зац╕я зароб╕тно╖ плати та зайнятост╕ населення, оск╕льки саме в╕д цих фактор╕в залежить не лише розвиток м╕ст та район╕в, а й добробут людей, а, отже, чи буде в них бажання жити в Укра╖н╕ та працювати на ╖╖ економ╕ку.

07.08.2018 За ╕нф. Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕У с╕чн╕-червн╕ 2018 року послугами служби зайнятост╕ скористалися 931 безроб╕тний мешканець м╕ста. ╤з загально╖ чисельност╕ безроб╕тних ж╕нки становили 54,7%, молодь у в╕ц╕ до 35 рок╕в – 33,6%.

У 2018 роц╕ служба зайнятост╕ продовжу╓ реал╕зовувати активн╕ програми сприяння зайнятост╕. Так, активними програмами сприяння зайнятост╕ населення у с╕чн╕-червн╕ 2018 року було охоплено 290 безроб╕тних громадян. Р╕вень охоплення активними заходами становив 31%.

До служби зайнятост╕ протягом с╕чня-червня 2018 року над╕йшла ╕нформац╕я про 1960 в╕льних робочих м╕сць. Станом на 01.07.2018 року у баз╕ даних служби зайнятост╕ нал╕чувалося 292 ваканс╕╖.

За сприяння служби зайнятост╕ у с╕чн╕-червн╕ 2018 року працевлаштован╕ 169 безроб╕тних громадян, мешканц╕в м╕ста. Р╕вень працевлаштування становив 18,2%.

Для п╕двищення конкурентноздатност╕ громадян на ринку прац╕ та в╕дпов╕дно до потреб роботодавц╕в у прац╕вниках конкретних профес╕й, профес╕йним навчанням охоплено 29 ос╕б.

З метою збереження та в╕дтворення мотивац╕╖ до прац╕, забезпечення тимчасово╖ зайнятост╕, пол╕пшення матер╕ального становища безроб╕тних, у с╕чн╕-червн╕ 2018 року 92 особи були залучен╕ до участ╕ у громадських роботах та ╕нших роботах тимчасового характеру.

25.07.2018 За ╕нформац╕╓ю Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕


"СОЦ╤АЛЬНИЙ СУПРОВ╤Д ПРИ ПРАЦЕВЛАШТУВАНН╤ БЕЗРОБ╤ТНИХ ЗА П╤ДХОДОМ "КЕЙС - МЕНЕДЖМЕНТ"З метою координац╕╖ сп╕льних зусиль соц╕альних партнер╕в у сфер╕ надання соц╕альних послуг вразливим категор╕ям громадян 23 травня 2018 року Прилуцькою ф╕л╕╓ю Черн╕г╕вського ОЦЗ був проведений круглий ст╕л «Соц╕альний супров╕д при працевлаштуванн╕ безроб╕тних за п╕дходом «кейс - менеджмент».Учасниками заходу стали: заступник директора Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕ Роговець С.В., начальник в╕дд╕лу працевлаштування населення Черн╕г╕вського ОЦЗ Кульгейко О.М., представники Прилуцько╖ ф╕л╕╖ та орган╕зац╕й - надавач╕в соц╕альних послуг, зокрема управл╕ння соц╕ального захисту населення Прилуцько╖ РДА, управл╕ння прац╕ та соц╕ального захисту населення Прилуцько╖ м╕сько╖ ради, центр╕в соц╕альних служб для с╕м’╖, д╕тей та молод╕ м╕ста та району, управл╕ння осв╕ти Прилуцько╖ м╕сько╖ ради, територ╕ального центру соц╕ального обслуговування Прилуцько╖ м╕сько╖ ради, Прилуцького бюро правово╖ допомоги Прилуцько╖ м╕сько╖ ради, Центру п╕дтримки п╕дпри╓мництва та орган╕зац╕╖ УТОГ.Директор Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Л. Татарченко ознайомила присутн╕х з ситуац╕╓ю на ринку прац╕, послугами служби зайнятост╕, зокрема нов╕тн╕ми п╕дходами в ╖╖ робот╕ та наголосила, що нараз╕ служба зайнятост╕ ╓ серв╕сною установою, яка оперативно реагу╓ на вимоги ринку прац╕, в сво╖й д╕яльност╕ застосову╓ як традиц╕йн╕ форми роботи, так ╕ нов╕, зокрема з використанням сучасних технолог╕й. Як наголосив заступник директора Черн╕г╕вського ОЦЗ С. Роговець, на сьогодн╕ першочерговими ╓ задоволення потреб роботодавця в робоч╕й сил╕ та допомога соц╕ально-незахищеним верствам населення у вир╕шенн╕ перешкод при працевлаштуванн╕, що ╕ ╓ основним завданням соц╕ального супроводу при працевлаштуванн╕ за п╕дходом кейс-менеджменту.В ход╕ дискус╕╖ круглого столу досягнуто домовленост╕ про п╕дписання угод про сп╕впрацю з Прилуцьким в╕дд╕лом з питань пробац╕╖ та орган╕зац╕╓ю УТОГ, визначен╕ подальш╕ соц╕ально - партерськ╕ вза╓мов╕дносини, в т.ч. з профес╕йно╖ ор╕╓нтац╕╖ для п╕двищення конкурентоспроможност╕ на ринку прац╕, допомога в соц╕альн╕й адаптац╕╖ для учасник╕в АТО. Позитивна та дружня атмосфера сприяла пл╕дному сп╕лкуванню. Спод╕ва╓мось, що нов╕ п╕дходи у сп╕впрац╕ сприятимуть поверненню до зайнятост╕ вразливих верств населення.

29.05.2018 За ╕нформац╕╓ю Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕


НОВИЙ СЕРВ╤С СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТ╤
"ЕЛЕКТРОННИЙ КАБ╤НЕТ РОБОТОДАВЦЯ"
HTTPS://WWW.DCZ.GOV.UA/CABINET

«Електронний каб╕нет роботодавця» - це персональне автоматизоване робоче м╕сце, доступ до якого роботодавець може отримати за допомогою комп’ютера, п╕дключеного до мереж╕ ╤нтернет, а також з моб╕льного телефону. Цей серв╕с зор╕╓нтований на скорочення витрат часу для в╕дв╕дування центру зайнятост╕ та на п╕двищення р╕вня вза╓мод╕╖ роботодавц╕в з╕ службою зайнятост╕.
У «Електронному каб╕нет╕» роботодавець ма╓ можлив╕сть переглянути актуальн╕сть рекв╕зит╕в свого п╕дпри╓мства, що м╕стяться у баз╕ служби зайнятост╕, стан укомплектування заявлених ваканс╕й, к╕льк╕сть направлень центром зайнятост╕ претендент╕в на роботу, договори на орган╕зац╕ю громадських роб╕т та працевлаштування п╕сля профес╕йного навчання, зд╕йснити доб╕р прац╕вник╕в шляхом перегляду резюме. Також передбачена можлив╕сть подання зв╕т╕в за формою №3-ПН «╤нформац╕я про попит на робочу силу (ваканс╕╖)», в тому числ╕ ╕ уточнювальних, в онлайн-режим╕ до державно╖ служби зайнятост╕. Кр╕м того передбачена можлив╕сть переглядати зв╕ти за формою 4-ПН, 1-ПА, як╕ подавались до служби зайнятост╕.
Для отримання доступу до «Електронного каб╕нету» потр╕бно заре╓струвати лог╕н та пароль в персонального консультанта в служб╕ зайнятост╕ для подальшо╖ авторизац╕╖ на web-сайт╕ www.dcz.gov.ua.

17.05.2018 За ╕нформац╕╓ю Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕


ПРОФ╤КВЕСТ: П╤ЗНАЙ СВ╤Т ПРОФЕС╤Й!4 травня у прим╕щенн╕ Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ учн╕ 9 класу Прилуцько╖ г╕мназ╕╖ №5 ╕м. В.А. Затолок╕на взяли участь у профор╕╓нтац╕йному квест╕: П╕знай св╕т профес╕й. Школяр╕ з великим задоволенням розгадували профор╕╓нтац╕йн╕ ребуси, ф╕лворди та посл╕довно виконуючи завдання квесту, як╕ пов’язан╕ одне з одним, ознайомилися з╕ св╕том профес╕й. В ход╕ гри вони опрацювали папки з описами профес╕й муляра, маляра, кухонного роб╕тника, продавця, касира торг╕вельного залу, л╕каря, електрогазозварника та проанал╕зували ╖х за такими складовими як: ╕стор╕я виникнення, соц╕ально-економ╕чне значення, основний зм╕ст функц╕ональних обов’язк╕в, навчання за профес╕ю тощо.

Вс╕ учасники заходу пройшли комп’ютерне профд╕агностичне тестування на визначення профес╕йно╖ спрямованост╕ особистост╕ та отримали в╕дпов╕д╕ на запитання, як╕ ╖х найб╕льше ц╕кавили.

Профор╕╓нтац╕йний тематичний зах╕д «Проф╕Квест: П╕знай св╕т профес╕й!» проводиться з метою ознайомлення учн╕в загальноосв╕тн╕х навчальних заклад╕в з╕ св╕том профес╕й, основами усв╕домленого п╕дходу до вибору профес╕й, попитом на профес╕╖ на м╕сцевому ринку прац╕. Проведення заходу у вигляд╕ тематично╖ гри дозволя╓ надати д╕тям ╕нформац╕ю з профор╕╓нтац╕йно╖ тематики в ц╕кав╕й та б╕льш зрозум╕л╕й для них форм╕.

07.05.2018 За ╕нформац╕╓ю Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕


ПРОФЕС╤ОГРАФ╤ЧНА ЕКСКУРС╤Я, ЯК ОДИН ╤З ШЛЯХ╤В ВИВЧЕННЯ ПРОФЕС╤Й5 кв╕тня 2018 року фах╕вц╕ Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ орган╕зували профес╕ограф╕чн уекскурс╕ю для учн╕в 10 класу загальноосв╕тньо╖ школи №2 на товариство з обмеженою в╕дпов╕дальн╕стю „Ал╕тон╕”. П╕дпри╓мство засноване у 2004 роц╕ ╕тал╕йським п╕дпри╓мцем, свою д╕яльн╕сть починало з1 0 прац╕вник╕в, на сьогодн╕ чисельн╕сть працюючих перевищу╓ 700 ос╕б. Фабрика спец╕ал╕зу╓ться на виробництв╕ спортивного взуття ╓вропейсько╖ якост╕, це ж╕ноч╕ та чолов╕ч╕ крос╕вки з натуральних матер╕ал╕в, як╕ експортуються за кордон.

Плинност╕ кадр╕в на п╕дпри╓мств╕ нема╓, але ╓ потреба у прац╕вниках за профес╕╓ю „швачка” у зв’язку ╕з зб╕льшенням обсяг╕в виробництва. Д╕тей радо зустр╕ли та провели екскурс╕ю ╕нженер з охорони прац╕ Натал╕я Церковна та менеджер з персоналу Алла Кундрик. Учн╕ мали змогу ознайомитися ╕з особливостями швейного виробництва, зокрема побували у розкр╕йному та швейному цехах та мали змогу спостер╕гати за практичною роботою прац╕вник╕в безпосередньо на робочому м╕сц╕. Ознайомилися ╕з зм╕стом профес╕й, таких як: складальник верху взуття, обробник вироб╕в, розкр╕йник, швачка, затягувальник взуття.

Прац╕вники ТОВ „Ал╕тон╕” запевнили учн╕в, що отримавши профес╕ю „швачки” гарантовано будуть працевлаштован╕ на дане п╕дпри╓мство та матимуть високу зароб╕тну плату ╕ г╕дн╕ умови прац╕.

Профес╕ограф╕чна екскурс╕я ╓ ефективним заходом в програм╕ профес╕йно╖ ор╕╓нтац╕╖ учн╕всько╖ молод╕, форму╓ позитивне ставлення до роб╕тничих профес╕й, розширю╓ св╕тогляд учн╕в та допомага╓ у вибор╕ майбутнього профес╕йного шляху.


12.04.2018 За ╕нформац╕╓ю Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕


ЯРМАРОК ПРОФЕС╤Й ДЛЯ МОЛОД╤ ПРИЛУЧЧИНИ


23 березня 2018 року на баз╕ Прилуцького профес╕йного л╕цею проведено масовий профор╕╓нтац╕йний зах╕д для учн╕всько╖ молод╕ „Ярмарок профес╕й”, орган╕зований Прилуцькою м╕ськрайонною ф╕л╕╓ю Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕.
На ярмарок були запрошен╕ представники 26 навчальних заклад╕в р╕зних р╕вн╕в акредитац╕╖, серед яких: Ки╖вський нац╕ональний торг╕вельно-економ╕чний ун╕верситет, ун╕верситет державно╖ ф╕скально╖ служби Укра╖ни, Ки╖вський нац╕ональнийеконом╕чний ун╕верситет╕мен╕ Вадима Гетьмана, Нац╕ональний транспортний ун╕верситет, Сумський державний ун╕верситет, Черкаський ╕нститут пожежно╖ безпеки ╕м.Геро╖в Чорнобиля, В╕докремлений п╕дрозд╕л „Н╕жинський агротехн╕чний ╕нститут”, Нац╕ональний ун╕верситет «Черн╕г╕вський колег╕ум» ╕мен╕ Т.Г.Шевченка, Черн╕г╕вський нац╕ональний технолог╕чний ун╕верситет, Козелецький коледж ветеринарно╖ медицини, Н╕жинський коледж культури ╕ мистецтв ╕мен╕ Мар╕╖ Заньковецько╖, Д╕гтяр╕вський профес╕йний аграрний л╕цей Черн╕г╕всько╖ област╕ та ╕н.

Мета цього заходу поляга╓  в тому, щоб профес╕йно зор╕╓нтувати учн╕в загальноосв╕тн╕х шк╕л у вибор╕ майбутньо╖ профес╕╖, дати ╖м можлив╕сть детальн╕ше ознайомитися з навчальними закладами та спец╕альностями, за якими ведеться п╕дготовка фах╕вц╕в, а також у безпосередньому сп╕лкуванн╕ з представниками ╕ студентами цих заклад╕в отримати в╕дпов╕д╕ на запитання, що ц╕кавлять майбутн╕х аб╕тур╕╓нт╕в. Це дозволить обрати саме ту профес╕ю, якою прагне оволод╕ти аб╕тур╕╓нт, ╕ той заклад, де в╕н хоче здобувати знання.
Прив╕тали д╕тей та побажали ╖м усп╕шного профес╕йного вибору кер╕вник Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕ Лариса Татарченко, заступник м╕ського голови Тетяна Фесенко та начальник в╕дд╕лу орган╕зац╕╖ профес╕йно╖ ор╕╓нтац╕╖ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕ Марина Кривопала.
Ярмаркову залу наповнили майже 900 учн╕в 9-11 клас╕в, а також ╖хн╕ батьки та вчител╕. Кожен з них мав можлив╕сть побачити та почути презентац╕╖ вс╕х навчальних заклад╕в, щоб зор╕╓нтуватися у перевагах ╕ зробити св╕й виб╕р. Обм╕н ╕нформац╕╓ю ╕ в╕дкрите сп╕лкування м╕ж представниками навчальних заклад╕в та майбутн╕ми аб╕тур╕╓нтами проходило жваво та ц╕каво. При╓мно було чути слова подяки в╕д представник╕в учбових заклад╕в за проведений зах╕д та спод╕вання на запрошення у наступному роц╕.
Перед старшокласниками сто╖ть нелегке ╕ дуже в╕дпов╕дальне завдання: зробити виб╕р профес╕╖, в╕д якого залежить ╖хн╓ подальше життя. Тому хочеться побажати випускникам обрати профес╕ю до душ╕ ╕ стати справжн╕ми профес╕оналами сво╓╖ справи.

03.04.2018 За ╕нформац╕╓ю Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕.


У ЧЕРН╤Г╤ВСЬКОМУ ОБЛАСНОМУ ЦЕНТР╤ ЗАЙНЯТОСТ╤ ПРАЦЮВАТИМЕ
КОНСУЛЬТАЦ╤ЙНИЙ ПРОФОР╤╢НТАЦ╤ЙНИЙ ПУНКТ

З 2 с╕чня 2018 року на баз╕ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕ в рамках реал╕зац╕╖ Програми профес╕йно╖ ор╕╓нтац╕╖ молод╕ на актуальн╕ на ринку прац╕ профес╕╖ та спец╕альност╕ розпочина╓ роботу Консультац╕йний профор╕╓нтац╕йний пункт.
Послуги, як╕ надаватимуться:
- профд╕агностичне комп’ютерне тестування з визначення профес╕йно╖ спрямованост╕ особистост╕;
- психод╕агностичне тестування з визначення профес╕йно-важливих якостей;
- консультування учн╕в ЗНЗ щодо вибору типу профес╕йно╖ д╕яльност╕ та майбутньо╖ профес╕╖ в╕дпов╕дно до ╕нтерес╕в, нахил╕в, зд╕бностей та з урахуванням потреб ринку прац╕;
- консультування щодо шлях╕в здобуття профес╕й та спец╕альностей в профес╕йно-техн╕чних та вищих навчальних закладах;
- надання психолог╕чно╖ п╕дтримки у питаннях вибору профес╕╖;
- консультування батьк╕в щодо профес╕йного самовизначення дитини;
- консультування педагог╕чних прац╕вник╕в з питань профор╕╓нтац╕йно╖ роботи з╕ школярами, використання профд╕агностичних тестових методик та ╕нших методичних профор╕╓нтац╕йних матер╕ал╕в.
Вс╕ послуги - безкоштовн╕.
Консультування проводитиметься щоденно з понед╕лка по п’ятницю з 10:00 год. до 13:00 год. та з 14:00 год. до 17:00 год. за умови попереднього запису на консультац╕ю за телефоном або електронною поштою.
Контактна ╕нформац╕я:
Черн╕г╕вський обласний центр зайнятост╕
14000, м.Черн╕г╕в, вул. Коцюбинського, 40;
тел: 77-90-29,
e-mail: proforient.center@oczcn.gov.ua

02.01.2018


НОВАЦ╤╥, ПР╤ОРИТЕТИ У СЛУЖБ╤ ЗАЙНЯТОСТ╤ ТА ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ ОС╤Б З ╤НВАЛ╤ДН╤СТЮ13 грудня 2017 року у Прилуцьк╕й м╕ськрайонн╕й ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ в╕дбулося зас╕дання круглого столу на тему «Новац╕╖, пр╕оритети у служб╕ зайнятост╕ та працевлаштування ос╕б з ╕нвал╕дн╕стю» за участ╕ представник╕в орган╕в влади, соц╕альних партнер╕в та представник╕в роботодавц╕в.
В╕дкрила зас╕дання кер╕вник ф╕л╕╖ Лариса Татарченко, яка по╕нформувала про ситуац╕ю на ринку прац╕, проблеми, як╕ виникають на шляху працевлаштування безроб╕тних та методи ╖х вир╕шення. Також зазначила, що завдяки впровадженню нових форм ╕ п╕дход╕в для покращення ситуац╕╖ на ринку прац╕ спостер╕га╓ться позитивна динам╕ка у поверненн╕ до продуктивно╖ зайнятост╕ шукач╕в роботи. Вже на сьогодн╕ запроваджено: використання в робот╕ ваканс╕й з ус╕х можливих джерел (п╕д час особистих зустр╕чей з роботодавцями, в телефонному режим╕, засобами електронно╖ пошти, ╕з оф╕ц╕йних сайт╕в установ, орган╕зац╕й, сайт╕в пошуку роботи); використання при п╕дбор╕ претендент╕в на вакантн╕ посади, не лише бази заре╓строваних безроб╕тних, але й ╕нших ресурс╕в, електронно╖ бази резюме шукач╕в роботи; в╕деорезюме та онлайн-сп╕вбес╕ди з роботодавцем. Також впроваджено електронний серв╕с для роботодавц╕в та безроб╕тних, що значно спрощу╓ процедуру подач╕ зв╕ту про потребу робочо╖ сили та да╓ можлив╕сть безроб╕тному зарезервувати час для ре╓страц╕╖ не виходячи з дому. Така практика робить ефективним надання соц╕альних послуг, та оперативного пошуку п╕дходящо╖ роботи, переп╕дготовки безроб╕тних на замовлення роботодавця.
Продовжила зас╕дання заступник кер╕вника Прилуцько╖ МРФ Черн╕г╕вського ОЦЗ Олена ╤ллюшко, яка ознайомила присутн╕х з новац╕ями в проект╕ Закону Укра╖ни «Про внесення зм╕н до деяких законодавчих акт╕в Укра╖ни (щодо актив╕зац╕╖ пошуку роботи безроб╕тних та шукач╕в роботи)”.
Начальники в╕дд╕л╕в надали ╕нформац╕ю про обчислення страхового стажу для призначення допомоги по безроб╕ттю та орган╕зац╕╖ профес╕йного навчання безроб╕тних за направленням служби зайнятост╕, в тому числ╕ для ос╕б з ╕нвал╕дн╕стю, розпов╕ли про стимулювання роботодавц╕в до працевлаштування громадян, як╕ недостатньо конкурентоспроможн╕ на ринку прац╕ та створення нових робочих м╕сць суб’╓ктами малого п╕дпри╓мництва.
Щодо розроблення проекту Програми продуктивно╖ зайнятост╕ населення Прилуцького району на 2018-2020 роки виступила начальник в╕дд╕лу з питань трудових в╕дносин управл╕ння соц╕ального захисту населення Прилуцько╖ РДА Сурай Оксана Володимир╕вна. Сп╕врозробником дано╖ програми у частин╕ сегменту заре╓строваного ринку прац╕ ╓ служба зайнятост╕.
До дискус╕╖ щодо розширення функц╕оналу служби зайнятост╕, напрям╕в покращення сп╕впрац╕ ╕з роботодавцями та соц╕альними партнерами долучилися вс╕ учасники «Круглого столу».
По зак╕нченню зас╕дання було розроблено сп╕льн╕ рекомендац╕╖, як╕ сприятимуть модерн╕зац╕╖ та розвитку служби зайнятост╕.

Прилуцький м╕ськрайонний центр зайнятост╕

15.12.2017


ПРОФЕС╤ЙНЕ НАВЧАННЯ ОС╤Б З ╤НВАЛ╤ДН╤СТЮ ╤, ╤╤, ╤╤╤ ГРУП В╤КОМ В╤Д 16 РОК╤В (в тому числ╕ учасник╕в АТО, як╕ мають ╕нвал╕дн╕сть) 10кБ
Скачати


БЕЗ ПРАЦЮЮЧО╥ РОДИНИ НЕМА УКРА╥НИ


8 липня в Укра╖н╕ в╕дзнача╓ться День родини. З ц╕╓╖ нагоди в област╕ службою зайнятост╕ оголошено п╕ар-акц╕ю „Без працюючо╖ родини нема Укра╖ни”, спрямовану на популяризац╕ю людей прац╕.Праця завжди годувала людину. Людина, яка вм╕╓ та любить працювати, в ус╕ часи користувалася повагою ╕нших. Той, хто вм╕╓ щось робити, тим б╕льше добре, завжди прогоду╓ ╕ себе, ╕ родину, вважалося у народ╕.
Тому, якщо нав╕ть людина втрача╓ роботу, не потр╕бно знев╕рюватись, а навпаки, вчасно зор╕╓нтуватись, бо людина, яка хоче – вона робить.
Саме таким прикладом ╓ с╕м’я Стр╕лецьких, яка прожива╓ у м╕ст╕ Прилуки Черн╕г╕всько╖ област╕ та вже чотири роки усп╕шно веде власний б╕знес.
Голова с╕мейства Стан╕слав Стр╕лецький, п╕сля зв╕льнення з п╕дпри╓мства „Маяк - ООК”, звернувся до Прилуцького м╕ськрайонного центру зайнятост╕ за допомогою у працевлаштуванн╕ та скористався послугою одноразово╖ виплати допомоги по безроб╕ттю для в╕дкриття власно╖ справи, тема б╕знес-плану „Ресторанний б╕знес”. П╕дтримала його в цьому дружина Леся, яка за профес╕╓ю „кухар-кондитер” ╕ тривалий час працювала в кафе та ресторанах м╕ста. Так ╕ розпочався ╖х власний б╕знес, кафе отримало назву „Оазис”. Зробили ремонт, облаштували зручний бар та л╕тн╕й майданчик, що особливо приваблю╓ в╕дв╕дувач╕в вл╕тку, окрему ставку було зроблено на обслуговування юв╕ле╖в та вес╕ль.
Смачна кухня та вв╕члив╕сть персоналу зробили дане кафе улюбленим м╕сцем прилучан.
- Т╕льки разом можна досягти усп╕ху, - з посм╕шкою говорить Стан╕слав Петрович. Руки та бажання ╓, ╕ головне – родина та мета, над досягненням яко╖ потр╕бно працювати.

03.07.2017 М╕ськрайонний центр зайнятост╕


ЯРМАРОК ВАКАНС╤Й

22 травня п.р. у Прилуцькому агротехн╕чному коледж╕ пройшов зах╕д, покликаний допомогти студентам-випускникам у пошуку роботи, саме цього дня за ╕н╕ц╕ативи Прилуцького м╕ськрайонного центру зайнятост╕ в╕дбулася зустр╕ч роботодавц╕в ╕з випускниками в рамках «Ярмарки ваканс╕й» «Будуй кар’╓ру разом».
На початку роботи «Ярмарки ваканс╕й» директор Прилуцького агротехн╕чного коледжу Павло Черн╕ков розпов╕в про орган╕зац╕ю в заклад╕ сп╕впрац╕ з роботодавцями та вир╕шення питання працевлаштування студент╕в.
Лариса Татарченко – начальник в╕дд╕лу вза╓мод╕╖ з роботодавцями Прилуцького м╕ськрайонного центру зайнятост╕ розпов╕ла про стан ринку прац╕ в м. Прилуки та Прилуцькому район╕, а також у сум╕жних районах, попит ╕ пропозиц╕ю робочо╖ сили, к╕льк╕сть працевлаштованих безроб╕тних за сприянням Прилуцького м╕ськрайонного центру зайнятост╕ – що ╓ результатом т╕сно╖ сп╕впрац╕ роботодавц╕в з Державною службою зайнятост╕.
Натал╕я Ф╕лозоп – пров╕дний спец╕ал╕ст з питань зайнятост╕ в╕дд╕лу вза╓мод╕╖ з роботодавцями ознайомила випускник╕в з техн╕кою пошуку роботи: «Використання джерел ╕нформац╕╖ про ваканс╕╖» та «Резюме ╕ в╕део резюме, як зас╕б самореал╕зац╕╖».
У «Ярмарку ваканс╕й» прийняли участь 9 роботодавц╕в, якими були представлен╕ ваканс╕╖ «електромехан╕к», «електромонтер з обслуговування п╕дстанц╕╖», «електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування», «слюсар-електрик з ремонту електроустаткування», «техн╕к-електрик», «бухгалтер».
Так, директор ТОВ «Янг Укра╖на» ╢вген Саполович пов╕домив про потребу в прац╕вниках за профес╕╓ю «слюсар-електрик з ремонту електроустаткування», начальник в╕дд╕лу кадр╕в ДП «Пластмас» ТОВ ТД «Пластмас Прилуки» Олена Карпенко пов╕домила про потребу у ваканс╕ях «електромонтер з обслуговування п╕дстанц╕╖»,
« електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування».
В ход╕ заходу представники п╕дпри╓мств проводили сп╕вбес╕ди ╕з випускниками на в╕льн╕ робоч╕ м╕сця, зац╕кавлювали ╖х умовами прац╕ та зароб╕тною платою. Також випускникам надана можлив╕сть заповнити резюме, роздано ╕нформац╕йно-консультативний матер╕ал (буклети, виз╕тивки). Запрошення на роботу п╕д час «Ярмарки ваканс╕й» отримали 5 випускник╕в.
26.05.2017


В УКРА╥Н╤ СТАРТУВАЛА ЗАГАЛЬНОНАЦ╤ОНАЛЬНА КАМПАН╤Я
З ПРОФОР╤╢НТАЦ╤╥ ВИПУСКНИК╤В ШК╤Л

Державна служба зайнятост╕ розпочала загальнонац╕ональну ╕нформац╕йну кампан╕ю з профес╕йно╖ ор╕╓нтац╕╖ аб╕тур╕╓нт╕в та старшокласник╕в, яка допоможе молодим укра╖нцям визначитись ╕з найб╕льш п╕дходящою для них профес╕╓ю. Тестування для визначення сво╖х зд╕бностей та схильностей до т╕╓╖ чи ╕ншо╖ профес╕╖ можна безкоштовно пройти у будь-якому з 550 центр╕в зайнятост╕ по вс╕й Укра╖н╕.
Для активного залучення молод╕ до профор╕╓нтац╕йного тестування на загальнонац╕ональних телеканалах та у мереж╕ ╕нтернет транслюватиметься ряд соц╕альних ролик╕в, як╕ розпов╕датимуть про важлив╕сть обрання сво╓╖ майбутньо╖ профес╕╖ для молодих укра╖нц╕в.
В╕деоролики доступн╕ за посиланням:
https://www.youtube.com/playlist?list=PLp4MP48cY_nP2yFp0-Y7SP8BHUEMgdifu
Для того, щоб пройти тестування у центр╕ зайнятост╕ не потр╕бно н╕яких попередн╕х приготувань. Спец╕ал╕ст центру п╕дбере необх╕дний тест, який трива╓ в╕д 30 до 180 хвилин. По його завершенню в╕дв╕дувач отриму╓ ╕нформац╕ю, яка допоможе визначити галузь профес╕йно╖ д╕яльност╕, до яко╖ найб╕льш схильна людина.
Детальну ╕нформац╕ю можна отримати за телефоном: 3-15-56, 3-51-91
або за адресою: м.Прилуки, вул.Вокзальна, 46 (в╕дд╕л активно╖ п╕дтримки безроб╕тних)

16.05.2017


ОБГОВОРИЛИ ЯК ЗДОЛАТИ ПРОБЛЕМИ РИНКУ ПРАЦ╤15 березня 2017 року на баз╕ Прилуцького профес╕йного л╕цею в╕дбувся круглий ст╕л на тему: „Шляхи подолання виклик╕в сучасного ринку прац╕ та прогнозування попиту на робочу силу” за участ╕ представник╕в Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕, виконавчо╖ влади м╕ста та району, соц╕альних партнер╕в та роботодавц╕в.


Заступник директора обласного центру зайнятост╕ Максим Торжевський ознайомив присутн╕х з новими п╕дходами до реал╕зац╕╖ державно╖ пол╕тики зайнятост╕ та прогнозування попиту на ринку прац╕, наголосивши, що на сьогодн╕ гострою залиша╓ться проблема деф╕циту роб╕тничих кадр╕в, поширення т╕ньово╖ зайнятост╕, нев╕дпов╕дн╕сть п╕дготовки робочо╖ сили вимогам економ╕ки, дисбаланс м╕ж попитом ╕ пропозиц╕╓ю робочо╖ сили.

Про особливост╕ ринку прац╕ Прилуччини та нов╕ п╕дходи в обслуговуванн╕ кл╕╓нт╕в служби зайнятост╕ допов╕в директор Прилуцького м╕ськрайонного центру зайнятост╕ Анатол╕й Нестеренко. Анал╕зуючи ситуац╕ю, яка склалася на ринку прац╕ Прилуцького рег╕ону, в╕н зазначив, що головним чинником в питаннях зайнятост╕ населення ╓ стан соц╕ально-економ╕чного розвитку м╕ста та району. Актуальними залишаються проблеми економ╕чно╖ активност╕ населення, низького квал╕ф╕кац╕йного р╕вня незайнятого та працюючого населення, а також проблеми зайнятост╕ молод╕ ╕ ╕нвал╕д╕в. Тому сьогодн╕ служба зайнятост╕ зм╕ню╓ п╕дходи до надання послуг, освою╓ нов╕ технолог╕╖, впроваджу╓ нов╕ серв╕си. Нин╕ активно використовуються так╕ новац╕╖, як пошук роботи та прац╕вник╕в за допомогою в╕деорезюме та в╕деоваканс╕╖, он-лайн сп╕вбес╕да, сп╕лкування через соц╕альн╕ мереж╕, електронна черга ре╓страц╕╖ безроб╕тних.

╤з соц╕ально-економ╕чною ситуац╕╓ю в м╕ст╕ ╕ район╕ та ╖╖ вплив на сферу зайнятост╕ ознайомили присутн╕х начальник в╕дд╕лу економ╕ки Прилуцько╖ м╕сько╖ ради, депутат Черн╕г╕всько╖ обласно╖ ради Дмитро Даценко та начальник управл╕ння агропромислового розвитку Прилуцько╖ районно╖ державно╖ адм╕н╕страц╕╖ Микола Даниленко.

Участь в обговоренн╕ взяли заступник голови Прилуцько╖ районно╖ ради Натал╕я ╢горова, директор ТОВ „Прилуцьке хл╕боприймальне п╕дпри╓мство” Олександр Федько, директор ТОВ „Агрок╕м" Максим Пономаренко, начальник в╕дд╕лу кадр╕в ТОВ „Прилуцький завод „Б╕лкозин” Валентина Ф╕лоненко та директор Прилуцького профес╕йного л╕цею Анатол╕й Дорошенко. Вс╕ подякували служб╕ зайнятост╕ за сп╕впрацю, спод╕ваючись на подальше пл╕дне сп╕вроб╕тництво.


20.03.2017 Прилуцький м╕ськрайонний центр зайнятост╕


СП╤ВПРАЦЯ ПРИЛУЦЬКОГО ПРОФЕС╤ЙНОГО Л╤ЦЕЮ
З РОБОТОДАВЦЯМИ ВИХОДИТЬ НА НОВИЙ Р╤ВЕНЬ

Найважлив╕шою передумовою усп╕шно╖ д╕яльност╕ служби зайнятост╕ ╓ побудова т╕сно╖ вза╓мод╕╖ з роботодавцями та соц╕альними партнерами.
525 роботодавц╕в м╕ста та району зверталися до служби зайнятост╕ щодо сприяння в укомплектуванн╕ персоналом.
Роботодавц╕ сьогодн╕ потребують не просто роб╕тник╕в, а висококвал╕ф╕кованих прац╕вник╕в, як╕ волод╕ють сучасними технолог╕ями, техн╕кою та обладнанням. ╤ завдання навчальних заклад╕в профес╕йно-техн╕чно╖ осв╕ти - п╕дготувати таких фах╕вц╕в.
Тому фах╕вц╕ центру зайнятост╕ провели зас╕дання круглого столу на тему: «Перспективи та потреби роб╕тничих кадр╕в у Прилуцькому район╕ та м. Прилуки» на баз╕ Прилуцького профес╕йного л╕цею залучивши 21 роботодавця, як╕ мають потребу у фах╕вцях таких як: «кухар», «швачка»,
«електрогазозварник».
Директор Прилуцького м╕жрайонного центру зайнятост╕ Анатол╕й Нестеренко наголосив, що фах╕вц╕ центру зайнятост╕ допомагають роботодавцям вчасно ╕ як╕сно укомплектувати посади, особливо квал╕ф╕кованими роб╕тниками. За 11 м╕сяц╕в поточного року до центру зайнятост╕ було подано вакантних посад: «кухар» - 56, укомплектовано - 42; «швачка» -80, укомплектовано - 12; «електрогазозварники» - 52,
укомплектовано - 42. Отже, т╕ профес╕╖, яким навчають у Прилуцькому профес╕йному л╕це╖, користуються попитом на ринку прац╕ у Прилуцькому рег╕он╕.
╤нформац╕ю про сучасний стан навчального закладу, проблеми розвитку та шляхи ╖х вир╕шення надав учасникам зас╕дання «круглого столу» Анатол╕й Дорошенко - директор профес╕йного л╕цею.
Також роботодавц╕ мали можлив╕сть ознайомитись ╕з майстернями та класами, де досв╕дчен╕ майстри передають св╕й досв╕д учням л╕цею.
У ход╕ обговорення присутн╕ роботодавц╕ ФОП Харченко В.М., ФОП ФОП Дубовик А.М., ФОП Дубровський В.В., ФОП Гаврись Л.╤., , ФОП Костриця Н.Л. - Мамайсуров С.А. (шеф-кухар), Ткаченко С.Г. - директор ПП «Таксстройград», Серг╕╓нко В.М. - головний ╕нженер ПраТ «Прилуцький м’ясокомб╕нат» висловили над╕ю, що навчальний заклад, спроможний забезпечити профес╕йно-моб╕льними ╕ квал╕ф╕кованими кадрами п╕дпри╓мства, а також надали пропозиц╕╖ щодо удосконалення сп╕льного партнерства м╕ж л╕це╓м, роботодавцями та службою зайнятост╕, а саме:
- зд╕йснювати сп╕льно з роботодавцями профор╕╓нтац╕йну роботу з учнями закладу;
- центру зайнятост╕ надавати оперативну ╕нформац╕ю про потребу у квал╕ф╕кованих роб╕тничих кадрах Прилуцького рег╕ону;
- залучати до участ╕ в навчально-виробничому процес╕ роботодавц╕в;
- надання можливост╕ учням вивчати нову техн╕ку, нов╕ технолог╕╖ та працювати з сучасними матер╕алами у навчальних майстернях л╕цею;
- включення учня у безпосередн╕й виробничий процес на п╕дпри╓мств╕ п╕д час виробничо╖ практики, що сприятиме адаптац╕╖ до виробничих умов та виробничого колективу.

26.12.2016


СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТ╤ НА ШЛЯХУ РЕФОРМУВАННЯ

Про це пов╕домила директор обласного центру зайнятост╕ Л╕д╕я Падалка. За ╖╖ словами, комплексн╕ перетворення в служб╕ зайнятост╕ робляться для того, аби кожен укра╖нець мав достойну роботу з г╕дною зароб╕тною платою, а роботодавц╕ були забезпечен╕ квал╕ф╕кованими кадрами, як╕ працюють на розвиток кра╖ни.
Служба зайнятост╕ – це серв╕сна установа, яка викону╓ вкрай важливу соц╕альну функц╕ю, допомагаючи людям знайти роботу. Розпочато процес ╖╖ модерн╕зац╕╖, а саме: зм╕нюються п╕дходи до надання послуг, впроваджуються нов╕ серв╕си, вибудову╓ться ефективна модель вза╓мод╕╖ з соц╕альними партнерами та громадськ╕стю.
Сьогодн╕ кл╕╓нтами №1 для служби ╓ роботодавц╕, як╕ мають можлив╕сть скористатися ц╕лою низкою безкоштовних послуг. Перш за все – це допомога у п╕дбор╕ кадр╕в, орган╕зац╕я роб╕т тимчасового характеру, п╕дготовка необх╕дних спец╕ал╕ст╕в. Д╕╓ механ╕зм ф╕нансового стимулювання створення нових робочих м╕сць шляхом компенсац╕╖ роботодавцям ╓диного соц╕ального внеску.
На час╕ впровадження й нових механ╕зм╕в розвитку трудового потенц╕алу, зокрема, через п╕дтвердження неформально╖ осв╕ти. Йдеться про можлив╕сть багатьом людям проявити себе у нових профес╕ях, якими вони фактично волод╕ють.
Не чекаючи в╕дпов╕дних законодавчих зм╕н, служба зайнятост╕ вже реформу╓ться ╕ покращу╓ сво╖ серв╕си. Зокрема, освою╓ нов╕ сучасн╕ технолог╕╖, так╕ як в╕деорезюме, в╕деоваканс╕я, онлайн-сп╕вбес╕да, комун╕кац╕я через соц╕альн╕ мереж╕ тощо.
В рамках реформи служба зайнятост╕ п╕шла на серйозну реорган╕зац╕ю структури. За словами Л.Падалки, передбача╓ться зменшення майже на 40% адм╕н╕стративно-господарського персоналу базових центр╕в зайнятост╕. Ц╕ функц╕╖ будуть передан╕ на обласний р╕вень, що дозволить сутт╓во зменшити документооб╕г. Разом з тим, буде зб╕льшено к╕льк╕сть фах╕вц╕в, як╕ безпосередньо надають послуги населенню та роботодавцям. Це дозволить покращити як╕сть надання таких послуг – переконан╕ в служб╕ зайнятост╕. Також для м╕н╕м╕зац╕╖ адм╕н╕стративного навантаження, базов╕ центри зайнятост╕ втратять статус юридичних ос╕б та перетворяться на ф╕л╕╖.
01.12.2016


СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТ╤ - СЕРВ╤СНА УСТАНОВА, ЯКА ВИКОНУ╢ ВКРАЙ ВАЖЛИВУ СОЦ╤АЛЬНУ ФУНКЦ╤Ю, ДОПОМАГАЮЧИ ЛЮДЯМ.
МИ ЗАВЖД╤ В╤ДКРИТ╤ ДЛЯ СП╤ВПРАЦ╤

Складн╕ пол╕тичн╕ та соц╕ально-економ╕чн╕ процеси, як╕ в╕дбуваються в держав╕, в╕дпов╕дним чином впливають ╕ на ринок прац╕ Прилуцького рег╕ону. Характерними тенденц╕ями ╓ звуження попиту на робочу силу, зменшення середньообл╕ково╖ к╕лькост╕ штатних прац╕вник╕в, недостатня к╕льк╕сть в╕льних робочих м╕сць ╕ вакантних посад з г╕дними умовами та оплатою прац╕.
Сьогодн╕ служба зайнятост╕ свою роботу спрямову╓ на п╕двищення р╕вня охоплення населення ╕ роботодавц╕в активними формами ╕ програмами сприяння зайнятост╕, актив╕зац╕╖ власних зусиль кл╕╓нт╕в щодо пошуку роботи, формування соц╕ально в╕дпов╕дального б╕знесу. Наша головна мета, аби кожен укра╖нець мав достойну роботу, а роботодавець був забезпечений квал╕ф╕кованими кадрами.
Роботодавець для служби зайнятост╕ – це кл╕╓нт №1. Адже саме роботодавц╕ створюють робоч╕ м╕сця, наповнюють бюджет. Сп╕впраця з ними допомага╓ спрогнозувати ситуац╕ю на ринку прац╕, визначити проблеми та знайти шляхи ╖х вир╕шення, повернути до продуктивно╖ зайнятост╕ якомога б╕льше наших громадян.К╕льк╕сть роботодавц╕в, як╕ зверталися до Прилуцького м╕ськрайонного центру зайнятост╕ щодо сприяння в укомплектуванн╕ персоналом склала 506 роботодавц╕в.
Служба зайнятост╕ безкоштовно пропону╓ роботодавцям широкий спектр послуг. Перш за все - це допомога у п╕дбор╕ кадр╕в, орган╕зац╕я роб╕т тимчасового характеру, п╕дготовка необх╕дних спец╕ал╕ст╕в, в тому числ╕ за р╕дк╕сними профес╕ями та спец╕альностями, за необх╕дност╕ – за ╕ндив╕дуальними планами та програмами.
Також сьогодн╕ роботодавець може скористатися ф╕нансовою п╕дтримкою служби зайнятост╕, а саме: отримати компенсац╕ю витрат у розм╕р╕ ╓диного внеску на загальнообов'язкове державне соц╕альне страхування за умови працевлаштування на нов╕ робоч╕ м╕сця безроб╕тних громадян, як╕ недостатньо конкурентоспроможн╕ на ринку прац╕.
За 10 м╕сяц╕в поточного року такою послугою скористалися 13 роботодавц╕в та в╕дшкодовано ╖м 223,8 тис.грн.
Протягом с╕чня-жовтня 2016 року послугами служби зайнятост╕ скористалися 3056 безроб╕тних мешканц╕в м╕ста та району, що на 817 ос╕б менше аналог╕чного пер╕оду минулого року. Ринок пропозиц╕╖ робочо╖ сили був представлений безроб╕тними, як╕ займали роб╕тнич╕ м╕сця - 50%, посади службовц╕в – 39%, решта 11% - особи без профес╕╖, або як╕ займали м╕сця , як╕ не потребують спец╕ально╖ п╕дготовки, 55% в╕дсотк╕в становили ж╕нки, молодь у в╕ц╕ до 35 рок╕в - 43%.
За сприяння служби зайнятост╕ працевлаштован╕ 1055 безроб╕тних ос╕б, 16 безроб╕тних започаткували власну справу як суб’╓кти п╕дпри╓мницько╖ д╕яльност╕. Р╕вень працевлаштування становив 35%, що на 1 в╕дсоток б╕льше с╕чня-жовтня 2015 року. Безроб╕тн╕ працевлаштовувались в основному в так╕ сфери економ╕чно╖ д╕яльност╕, як переробна промислов╕сть – 37%, с╕льське господарство – 17% та оптова ╕ роздр╕бна торг╕вл╕ - 13%.
Працевлаштування безроб╕тних стриму╓ться пог╕ршенням сп╕вв╕дношення м╕ж пропозиц╕╓ю робочо╖ сили та попитом на не╖. Найзатребуван╕шими у роботодавц╕в протягом цього року були висококвал╕ф╕кован╕ роб╕тники – слюсар╕, фрезерувальники, електрогазозварники, електромонтери, вод╕╖, швачки, а також буд╕вельники р╕зних спец╕альностей (маляр╕, муляри, бетоняр╕ ) та прац╕вники сфери послуг (продавц╕, кухар╕). Затребуваними були й менеджери р╕зних р╕вн╕в та бухгалтери з досв╕дом роботи ╕ високим р╕внем квал╕ф╕кац╕╖. Найпоширен╕шою причиною неукомплектування ваканс╕й ╓ нев╕дпов╕дн╕сть безроб╕тних вимогам роботодавц╕в щодо р╕вня осв╕ти, квал╕ф╕кац╕╖ ╕ досв╕ду. Тим, хто не ма╓ в╕дпов╕дних профес╕йних знань ╕ навичок, роботодавц╕ пропонують низьку зароб╕тну плату, що часто спонука╓ безроб╕тних самим в╕дмовлятися в╕д працевлаштування.
Тому одн╕╓ю ╕з головних функц╕й служби зайнятост╕ ╓ не т╕льки п╕дб╕р кадр╕в для роботодавц╕в, а й послуги з безкоштовно╖ п╕дготовки або переп╕дготовки безроб╕тних на спец╕альност╕ п╕д його власне замовлення. Так, ╕з 449 безроб╕тних ос╕б, як╕ навчалися за сприяння служби зайнятост╕, 433 особи проходи навчання на замовлення роботодавця з подальшим працевлаштуванням, 16 ос╕б п╕двищили квал╕ф╕кац╕ю за навчальною програмою «Основи малого п╕дпри╓мництва».
Пом╕тно╖ сусп╕льно╖ значимост╕ набувають громадськ╕ та ╕нш╕ роботи тимчасового характеру.
Головн╕ переваги та користь таких роб╕т для шукач╕в роботи полягають в можливост╕ додаткового зароб╕тку, посиленн╕ мотивац╕╖ до прац╕, поновленн╕ режиму дня, прац╕ та в╕дпочинку, можливост╕ самореал╕зац╕╖. Протягом 10 м╕сяц╕в 2016 року у громадських роботах та ╕нших роботах тимчасового характеру взяли участь 502 безроб╕тних мешканц╕в рег╕ону.

Соц╕альний захист учасник╕в АТО – одне з найголовн╕ших завдань сьогодення. За пер╕од з с╕чня по жовтень 2016 року послугами центру зайнятост╕ скористалися 147 безроб╕тних учасник╕в АТО. Враховуючи характер ринку прац╕, а також час, необх╕дний для адаптац╕╖ ц╕╓╖ категор╕╖ громадян, процес працевлаштування ма╓ сво╖ особливост╕, тому на сьогодн╕шн╕й день працевлаштован╕ 23 в╕йськовослужбовця, 6 ос╕б пройшли профес╕йну п╕дготовку, 18 - працювали на громадських та ╕нших роботах тимчасового характеру. Колишн╕м в╕йськовим пропонуються ╕ндив╕дуальн╕ профконсультац╕йн╕ послуги, трен╕нги з техн╕ки пошуку роботи, а також заходи ц╕льового призначення. Не вс╕ демоб╕л╕зован╕ учасники АТО, як╕ звернулись до Прилуцького м╕ськрайонного центру зайнятост╕ готов╕ приступити до роботи, в тому числ╕ через стан здоров’я, психолог╕чний стан. Кр╕м того, ╕сну╓ дисбаланс м╕ж профес╕ями, за якими вони шукають роботу, р╕внем зароб╕тно╖ плати, яку вони бажають отримувати та пропозиц╕ями ваканс╕й. Низький р╕вень зарплат, як╕ пропонують роботодавц╕ та нестача ваканс╕й гальму╓ процес ╖х працевлаштування.
Служба зайнятост╕ сьогодн╕ ма╓ вс╕ необх╕дн╕ ╕нструменти для пом’якшення ситуац╕╖ на ринку прац╕. Проте наше першочергове завдання на сучасному етап╕ – прогнозувати ситуац╕ю в сфер╕ зайнятост╕ та оперативно реагувати на виклики ринку прац╕. З ц╕╓ю метою розпочато процес модерн╕зац╕╖, комплексних перетворень: зм╕нюються п╕дходи до надання послуг, освоюються нов╕ технолог╕╖, впроваджуються нов╕ серв╕си, так╕ як в╕деорезюме, в╕деоваканс╕я, онлайн-сп╕вбес╕да, комун╕кац╕я через соц╕альн╕ мереж╕, вибудову╓ться ефективна модель вза╓мод╕╖ з соц╕альними партнерами та громадськ╕стю.
На час╕ впровадження й нових механ╕зм╕в розвитку трудового потенц╕алу, зокрема, через п╕дтвердження неформально╖ осв╕ти. Йдеться про можлив╕сть багатьом людям проявити себе у нових профес╕ях, якими вони фактично волод╕ють.
Системн╕ зм╕ни, як╕ розпочалися в служб╕ зайнятост╕, безсумн╕вно покликан╕ наблизити ╖╖ до людей, зм╕цнити дов╕ру громадськост╕, долучивши до ╓вропейських ц╕нностей.В.о.директора центру Л.О.Татарченко

23.11.2016


ЗА ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЧАСНИКА АТО - КОМПЕНСАЦ╤Я

В╕дтепер учасникам АТО буде значно легше знайти роботу. Адже до перел╕ку державних п╕льг та гарант╕й сьогодн╕шн╕м захисникам В╕тчизни додалася ще одна. 7 липня 2016 року Президент Укра╖ни п╕дписав Закон «Про внесення зм╕ни до статт╕ 14 Закону Укра╖ни «Про зайнят╕сть населення» щодо додаткових гарант╕й у сприянн╕ працевлаштуванню учасник╕в бойових д╕й, як╕ брали безпосередню участь в антитерористичн╕й операц╕╖, забезпеченн╕ ╖╖ проведення».
Заступник директора обласного центру зайнятост╕ Серг╕й Роговець так прокоментував нововведення: «За умови працевлаштування за направленням служби зайнятост╕ на нове робоче м╕сце строком не менше н╕ж на два роки б╕йця АТО, роботодавцю протягом року гарантована щом╕сячна компенсац╕я витрат у розм╕р╕ ╓диного соц╕ального внеску. На таку ф╕нансову п╕дтримку можуть розраховувати також суб’╓кти малого п╕дпри╓мництва у випадку працевлаштування безроб╕тних учасник╕в бойових д╕й на нов╕ робоч╕ м╕сця у визначених пр╕оритетних галузях економ╕ки».
Також С.Роговець наголосив, що до демоб╕л╕зованих в╕йськовослужбовц╕в у служб╕ зайнятост╕ посилена увага та ╕ндив╕дуальний п╕дх╕д, спрямований на ╖х трудову та психолог╕чну реаб╕л╕тац╕ю. Завдяки новим законодавчим зм╕нам з’являться додатков╕ важел╕ для пришвидшення пошуку роботи для ц╕╓╖ категор╕╖ громадян.
Загалом протягом с╕чня-липня поточного року на обл╕ку в центрах зайнятост╕ област╕ перебувало 998 учасник╕в АТО. З них 181 особу працевлаштовано, зокрема 14 ос╕б отримали виплату допомоги по безроб╕ттю одноразово для започаткування власно╖ справи. Кр╕м того, 43 особи ц╕╓╖ категор╕╖ направлено на профес╕йне навчання, 111 ос╕б залучено до громадських та ╕нших роб╕т тимчасового характеру.
На обл╕ку у Прилуцькому м╕ськрайонному центр╕ зайнятост╕ протягом с╕чня – липня 2016 року перебували 129 учасник╕в АТО, як╕ мешкають на територ╕╖ м╕ста та району, 124 з них отримали статус безроб╕тного. На сьогодн╕шн╕й день працевлаштован╕ 20 колишн╕х в╕йськовослужбовц╕в, 6 ос╕б проходили профес╕йне навчання з подальшим працевлаштуванням, 12 ос╕б приймали участь у громадських та ╕нших роботах тимчасового характеру.
Також з метою зняття соц╕ально╖ напруги серед демоб╕л╕зованих во╖н╕в АТО, Прилуцький м╕ськрайонний центр зайнятост╕ може залучити ╖х до громадських роб╕т, як╕ спрямован╕ на запоб╕гання розвитку злочинност╕ шляхом ╕нформування населення щодо недопущення порушень громадського порядку (пом╕чник д╕льничого пол╕ц╕╖). Дан╕ громадськ╕ роботи передбачають патрулювання селищ та с╕л Прилуцького району. Роботи орган╕зовують с╕льськ╕ та селищн╕ ради, з якими ми уклада╓мо договори, оплату прац╕ наполовину бере на себе центр зайнятост╕.

22.08.2016Для сприяння соц╕альн╕й адаптац╕╖ демоб╕л╕зованих в╕йськовослужбовц╕в та учасник╕в АТО, ╕нформування ╖х про права та соц╕альн╕ гарант╕╖ та надання ц╕й категор╕╖ населення допомоги в працевлаштуванн╕ в Прилуцькому м╕ськрайонному центр╕ зайнятост╕ щочетверга продовжу╓ проводитись День учасника АТО.
23 червня 2016 року, на вищезазначений зах╕д Прилуцького МРЦЗ «День учасника АТО», за побажаннями демоб╕л╕зованих в╕йськовослужбовц╕в був запрошений фах╕вць з управл╕ння прац╕ та соц╕ального захисту Прилуцько╖ м╕сько╖ ради Сивенко Натал╕я.
Зах╕д був проведений у формат╕ круглого столу де, п╕д час жваво╖ розмови, учасники АТО отримали ╕нформац╕ю про п╕льги на комунальн╕ послуги, про╖зд, навчання, орган╕зац╕ю направлення на психолог╕чну реаб╕л╕тац╕ю, забезпечення санаторно-курортним л╕куванням, постановку на обл╕к в органи соц╕ального захисту населення, порядок передач╕ земельних д╕лянок державно╖ або комунально╖ власност╕ у власн╕сть учасникам АТО.
Натал╕я Григор╕вна надала корисн╕ та зм╕стовн╕ поради по вир╕шенню нагальних питань, як╕ турбували учасник╕в заходу.23.06.2016


ШАНОВНИЙ РОБОТОДАВЦЮ!

ДЕРЖАВНА СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТ╤ ДЛЯ ВАС:

- Зд╕йснить п╕дб╕р прац╕вник╕в, як╕ в╕дпов╕дають Вашим вимогам.
- Презенту╓ фах╕вц╕в в╕дпов╕дного профес╕йно-квал╕ф╕кац╕йного складу.
- Орган╕зу╓ та проведе ярмарки ваканс╕й, дн╕ в╕дкритих дверей на п╕дпри╓мств╕ тощо.
- Орган╕зу╓ профес╕йне навчання безроб╕тних на Ваше замовлення з подальшим працевлаштуванням на Вашому п╕дпри╓мств╕.
- Орган╕зу╓ для Вас проведення громадських та ╕нших роб╕т тимчасового характеру.
- Надасть компенсац╕ю ╓диного внеску на загальнообов’язкове державне соц╕альне страхування за працевлаштованих безроб╕тних на нов╕ робоч╕ м╕сця, якщо безроб╕тн╕ ╓ недостатньо конкурентоспроможними на ринку прац╕ або нов╕ робоч╕ м╕сця створен╕ суб’╓ктами малого п╕дпри╓мництва в пр╕оритетних видах економ╕чно╖ д╕яльност╕.
- Орган╕зу╓ п╕дтвердження профес╕йно╖ квал╕ф╕кац╕╖ за результатами неформального профес╕йного навчання Ваших прац╕вник╕в за 3 роб╕тничими профес╕ями.
- Орган╕зу╓ та проведе заходи, спрямован╕ на зменшення негативних насл╕дк╕в у випадку масового вив╕льнення прац╕вник╕в.
- Надасть консультац╕╖ щодо законодавства про зайнят╕сть та загальнообов’язкове державне соц╕альне страхування на випадок безроб╕ття та ╕нш╕.

Ус╕ послуги надаються службою зайнятост╕ безкоштовно.

За б╕льш детальною ╕нформац╕╓ю Ви можете звернутися до консультанта в центр╕ зайнятост╕, каб╕нет №6.

Наша адреса: м. Прилуки, вул. Вокзальна, 46
Контактн╕ телефони: 3-11-31; 3-30-26;3-29-14
www.dcz.gov.ua/chg
Граф╕к роботи: з 8.00 до 17.00 з понед╕лка по п’ятницю.

Запрошу╓мо Вас до сп╕впрац╕.


З повагою, Прилуцький м╕ськрайонний центр зайнятост╕.


10.06.2016


ШАНОВН╤ РОБОТОДАВЦ╤!


10 лютого 2016 року набрала чинност╕ постанова Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни в╕д 03.02.2016 №55, якою внесено зм╕ни до постанови в╕д 17.07.2013 №509 «Про затвердження порядку накладення штраф╕в за порушення законодавства про зайнят╕сть населення».
Ц╕╓ю постановою затверджено Порядок накладення штраф╕в за порушення законодавства про працю та зайнят╕сть населення в╕дпов╕дно до частини 4 стаття 256 КЗпПУ та частиною 9 статт╕ 53 Закону Укра╖ни «Про зайнят╕сть населення».


10.06.2016


УВАГА!


В прим╕щенн╕ Прилуцького МРЦЗ щочетверга буде проходити «День учасника АТО» за участ╕ соц╕альних партнер╕в, роботодавц╕в, представник╕в орган╕в м╕сцевого самоврядування.

ДО В╤ДОМА УЧАСНИК╤В АТО!


18 лютого 2016 року о 15:00 в каб.№21 Прилуцького МРЦЗ в╕дбудеться зустр╕ч з представником управл╕ння прац╕ Прилуцько╖ м╕сько╖ ради.

15.02.2016


ГРОМАДСЬК╤ РОБОТИ ТА РОБОТИ ТИМЧАСОВОГО ХАРАКТЕРУ-
П╤ДТРИМКА БЕЗРОБ╤ТНИХ

З 01.01.2013 року набрав чинност╕ Закон Укра╖ни «Про зайнят╕сть населення» в╕д 05.07.2012 року № 5067-V╤., а 20 березня 2013 р. за № 175 постановою Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни затверджений «Порядок орган╕зац╕╖ громадських та ╕нших роб╕т тимчасового характеру», де встановлен╕ критер╕╖, по яким м╕сцев╕ органи влади визначають види громадських роб╕т та ╕нших роб╕т тимчасового характеру, категор╕╖ ос╕б, як╕ залучаються до виконання цих роб╕т.
Громадськ╕ роботи ╓ видом сусп╕льно корисних оплачуваних роб╕т в ╕нтересах територ╕ально╖ громади, як╕ орган╕зовуються для додатково╖ матер╕ально╖ п╕дтримки безроб╕тних та ╕нших категор╕й ос╕б ╕ виконуються ними на добров╕льних засадах.
Громадськ╕ роботи, що в╕дпов╕дають потребам певно╖ територ╕ально╖ громади або задовольняють сусп╕льн╕ потреби територ╕альних громад, орган╕зовуються м╕сцевими державними адм╕н╕страц╕ями, виконавчими ком╕тетами с╕льських, селищних, м╕ських рад за участю територ╕альних орган╕в центрального органу виконавчо╖ влади, що реал╕зу╓ державну пол╕тику у сфер╕ зайнятост╕ населення та трудово╖ м╕грац╕╖, на догов╕рних засадах.
Порядок орган╕зац╕╖ громадських та тимчасових роб╕т затверджу╓ Каб╕нет М╕н╕стр╕в Укра╖ни.
Види громадських роб╕т визначаються м╕сцевими державними адм╕н╕страц╕ями, виконавчими ком╕тетами с╕льських, селищних, м╕ських рад за такими критер╕ями:
1) мають тимчасовий характер ╕ для ╖х орган╕зац╕╖ не можуть бути використан╕ пост╕йн╕ робоч╕ м╕сця та ваканс╕╖;
2) можуть виконуватися на умовах неповного робочого дня;
3) мають економ╕чну, соц╕альну та еколог╕чну користь для рег╕ону;
4) надають можлив╕сть тимчасового працевлаштування безроб╕тних, як╕ не потребують додатково╖ спец╕ально╖, осв╕тньо╖ та квал╕ф╕кац╕йно╖ п╕дготовки.
З особами, як╕ беруть участь у громадських роботах, укладаються на строк, що сумарно протягом року не може перевищувати
180 календарних дн╕в, строков╕ трудов╕ договори для працевлаштування на створен╕ тимчасов╕ робоч╕ м╕сця.
На ос╕б, як╕ беруть участь у громадських роботах, поширюються державн╕ соц╕альн╕ гарант╕╖, передбачен╕, зокрема законодавством про працю та зайнят╕сть населення ╕ загальнообов’язкове державне соц╕альне страхування.
Оплата прац╕ таких ос╕б зд╕йсню╓ться за фактично виконану роботу в розм╕р╕, що не може бути меншим, н╕ж м╕н╕мальний розм╕р зароб╕тно╖ плати.
Ф╕нансування орган╕зац╕╖ громадських роб╕т, до яких залучаються заре╓строван╕ безроб╕тн╕ таабо прац╕вники, як╕ втратили частину зароб╕тно╖ плати, зд╕йсню╓ться за рахунок кошт╕в м╕сцевих бюджет╕в таабо кошт╕в Фонду загальнообов’язкового державного соц╕ального страхування на випадок безроб╕ття (дал╕-Фонд).
За рахунок кошт╕в Фонду зд╕йсню╓ться насамперед ф╕нансування орган╕зац╕╖ громадських роб╕т, кошти для ф╕нансування яко╖ вид╕лено з м╕сцевих бюджет╕в.
Прилуцьким МРЦЗ за 2015 р╕к укладено 89 договор╕в на громадськ╕ роботи, на як╕ працевлаштовано 213 ос╕б з числа безроб╕тних, заре╓строваних в Прилуцькому м╕ськрайонному центр╕ зайнятост╕. Проф╕нансовано за в╕дпов╕дний пер╕од 98,8 тис. грн. з кошт╕в Фонду ЗДССВБ.
Тимчасов╕ роботи ╓ оплачуваними роботами в ╕нтересах роботодавц╕в ус╕х форм власност╕, як╕ орган╕зовуються для додатково╖ матер╕ально╖ п╕дтримки безроб╕тних та ╕нших категор╕й ос╕б ╕ виконуються ними на добров╕льних засадах.
Протягом 2015 року укладено 61 догов╕р на орган╕зац╕ю тимчасових роб╕т, на як╕ було залучено 358 ос╕б.
З безроб╕тними, як╕ залучаються до виконання тимчасових роб╕т, укладаються трудов╕ договори на строк, що сумарно протягом року не може перевищувати 180 календарних дн╕в.
Ф╕нансування орган╕зац╕╖ тимчасових роб╕т зд╕йсню╓ться за рахунок кошт╕в роботодавц╕в та ╕нших не заборонених законодавством джерел.
Безроб╕тним, як╕ брали участь у виконанн╕ громадських або тимчасових роб╕т, п╕сля виконання таких роб╕т продовжу╓ться виплата допомоги по безроб╕ттю у розм╕рах ╕ в строки, встановлен╕ законодавством.
Прилуцький м╕ськрайонний центр зайнятост╕ ╕нформу╓, що на даний час можлива орган╕зац╕я роб╕т тимчасового характеру за кошти роботодавц╕в ╕з залученням заре╓строваних безроб╕тних.
За дов╕дками щодо орган╕зац╕╖ таких роб╕т звертатись до Прилуцького МРЦЗ за адресою: вул. Вокзальна, 46 або за телефонами: 3-30-26; 3-11-31.

14.01.2016


10.12.2015 року в Прилуцькому м╕ськрайонному центр╕ зайнятост╕ в╕дбувся ярмарок ваканс╕й для безроб╕тних ос╕б з числа демоб╕л╕зованих в╕йськовослужбовц╕в - учасник╕в антитерористично╖ операц╕╖ за участ╕ роботодавц╕в м╕ста Прилуки та Прилуцького району, а саме: ТОВ «ПК Пожмашина», ТОВ «ВПК КБ Пожспецмаш», ТОВ «Прилуцький завод – «Б╕лкозин», ФОП Грицкевич Валентина Володимир╕вна.
Представники п╕дпри╓мств розпов╕ли про в╕льн╕ робоч╕ м╕сця, умови та оплату прац╕, а також окреслили вимоги, що висуваються до кандидат╕в на вакантн╕ посади. Ярмарок ваканс╕й став чудовою можлив╕стю для безроб╕тних демоб╕л╕зованих в╕йськовослужбовц╕в - учасник╕в АТО посп╕лкуватися безпосередньо ╕з роботодавцями, отримати в╕дпов╕д╕ на запитання, як╕ ╖х ц╕кавлять.11.12.2015


В Прим╕щенн╕ Прилуцького м╕ськрайонного центру зайнятост╕ 10.12.2015 року проведено трен╕нг для безроб╕тних ос╕б з числа демоб╕л╕зованих в╕йськовослужбовц╕в учасник╕в АТО на тему «В╕дновлення власних ресурс╕в»
Зняти емоц╕йну та повед╕нкову скут╕сть, привернути увагу учасник╕в до власного внутр╕шнього стану, з»ясувати головн╕ стресори допомагала психолог управл╕ння осв╕ти Прилуцько╖ м╕сько╖ ради Огор╕лко ╤рина .11.12.2015


ДО В╤ДОМА УЧАСНИК╤В АТО


В╕дпов╕дно до Порядку ре╓страц╕╖, перере╓страц╕╖ безроб╕тних та ведення обл╕ку ос╕б, як╕ шукають роботу затвердженого постановою Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни в╕д 20.03.2013 №198 Ре╓страц╕я безроб╕тних, як╕ звертаються за сприянням у працевлаштуванн╕, проводиться центром зайнятост╕ незалежно в╕д заре╓строваного м╕сця проживання чи перебування.
Ре╓страц╕я проводиться за умови пред’явлення паспорта громадянина Укра╖ни або тимчасового посв╕дчення громадянина Укра╖ни, обл╕ково╖ картки платника податк╕в, трудово╖ книжки (цив╕льно-правового договору чи документа, який п╕дтверджу╓ пер╕од зайнятост╕), а в раз╕ потреби також в╕йськового квитка, диплома або ╕ншого документа про осв╕ту.
В╕йськовослужбовцями (кр╕м в╕йськовослужбовц╕в строково╖ служби) Збройних Сил, внутр╕шн╕х в╕йськ МВС, Служби зовн╕шньо╖ розв╕дки, ╕нших в╕йськових формувань, утворених в╕дпов╕дно до закон╕в, Держприкордонслужби, СБУ, Держспецтрансслужби, особами рядового ╕ начальницького складу Державно╖ служби спец╕ального зв’язку та захисту ╕нформац╕╖, орган╕в внутр╕шн╕х справ, орган╕в ╕ п╕дрозд╕л╕в цив╕льного захисту, податково╖ м╕л╕ц╕╖, а також особовим складом во╓н╕зованих авар╕йно-рятувальних служб, утворених в╕дпов╕дно до законодавства на пост╕йн╕й основ╕ (дал╕ - в╕йськовослужбовц╕), як╕ зв╕льнен╕ ╕з служби за станом здоров’я, у зв’язку ╕з скороченням штат╕в або проведенням орган╕зац╕йних заход╕в без права на пенс╕ю, - в╕йськовий квиток, в якому зазначена дата взяття ╖х на обл╕к у в╕йськовому ком╕сар╕ат╕ в╕дпов╕дно до законодавства.

Статус безроб╕тного нада╓ться особам з першого дня ре╓страц╕╖ у центр╕ зайнятост╕ на п╕дстав╕ заяви у раз╕ в╕дсутност╕ п╕дходящо╖ роботи, п╕дб╕р яко╖ зд╕йсню╓ться в╕дпов╕дно до статт╕ 46 Закону Укра╖ни “Про зайнят╕сть населення”.

П╕дставою для встановлення розм╕ру допомоги по безроб╕ттю зазначен╕й категор╕╖ ос╕б, як╕ мають право на отримання допомоги по безроб╕ттю з урахуванням страхового стажу, в╕дпов╕дно до ч.1 ст.22 та ч.1 ст.23 Закону Укра╖ни "Про загальнообов'язкове державне соц╕альне страхування на випадок безроб╕ття" ╓ дов╕дка про грошове забезпечення, що вида╓ться в╕йськовими ком╕сар╕атами, де так╕ особи перебувають на обл╕ку, або в╕йськовими частинами та установами, де так╕ особи проходили службу. У раз╕, якщо в Дов╕дц╕, уповноваженими особами зазначаються дан╕ щодо виплачено допомоги при зв╕льненн╕, спец╕ал╕сти центру зайнятост╕ на п╕дстав╕ цих даних в╕дкладають виплату допомоги по безроб╕ттю.
Зг╕дно ╕з ст.119 КЗпПУ за в╕йськовослужбовцями призваними на в╕йськову службу п╕д час моб╕л╕зац╕╖, на особливий пер╕од збер╕га╓ться м╕сце та середн╕й зароб╕ток на п╕дпри╓мств╕. У раз╕ ╖х демоб╕л╕зац╕╖ та звернення за послугами до служби зайнятост╕, розрахунок допомоги по безроб╕ттю зд╕йсню╓ться на п╕дстав╕ дов╕дки з м╕сця роботи про середню зароб╕тну плату та дов╕дки про грошове забезпечення за розрахунковий пер╕од.

В╕дпов╕дно до статт╕ 46 Закону Укра╖ни “Про зайнят╕сть населення” п╕дходящою для безроб╕тного ╓ робота, що в╕дпов╕да╓ його осв╕т╕, профес╕╖ (спец╕альност╕), квал╕ф╕кац╕╖. Зароб╕тна плата повинна бути не нижче розм╕ру зароб╕тно╖ плати тако╖ особи за останн╕м м╕сцем роботи з урахуванням середнього р╕вня зароб╕тно╖ плати, що склався у рег╕он╕ за минулий м╕сяць, де особа заре╓стрована як безроб╕тна.
П╕д час пропонування п╕дходящо╖ роботи врахову╓ться тривал╕сть роботи за профес╕╓ю (спец╕альн╕стю), квал╕ф╕кац╕я, досв╕д, тривал╕сть безроб╕ття, а також потреба ринку прац╕.
Якщо проходження в╕йськово╖ служби ╓ останн╕м видом зайнятост╕ особи перед ре╓страц╕╓ю в Служб╕ Зайнятост╕ основним п╕д час п╕дбору п╕дходящо╖ роботи для тако╖ особи сл╕д вважати розм╕р грошового забезпечення.

10.12.2015


НОРМАТИВНО−ПРАВОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ ╤НВАЛ╤Д╤В

╤нвал╕дн╕сть − це соц╕альний феномен, уникнути якого неспроможне жодне сусп╕льство. За даними Орган╕зац╕╖ Об’╓днаних Нац╕й, у св╕т╕ нарахову╓ться приблизно 450 м╕льйон╕в ос╕б ╕з порушеннями ф╕зичного та псих╕чного розвитку, що становить майже десяту частину загально╖ к╕лькост╕ населення нашо╖ планети. Всесв╕тня Орган╕зац╕я Охорони Здоров’я нарахову╓ к╕льк╕сть таких людей б╕ля 15% населення земно╖ кул╕, причому наявна тенденц╕я до зростання ц╕╓╖ цифри. Кожна держава в╕дпов╕дно до р╕вня свого розвитку форму╓ соц╕альну та економ╕чну пол╕тику по в╕дношенню до ╕нвал╕д╕в.
╤нвал╕ди в╕дносяться до уразливих груп населення, потребують соц╕ально╖ захищеност╕ через те, що ╖м важко конкурувати на ринку прац╕ в сучасних економ╕чних умовах.
Зг╕дно з Конституц╕╓ю Укра╖ни, кожному громадянину держави
гарантоване право на працю, в╕льне обрання профес╕╖ та можлив╕сть заробляти соб╕ на життя працею.

Першим ╕з м╕жнародних документ╕в, у якому проголошен╕ р╕вн╕ права ос╕б з ╕нвал╕дн╕стю, ╓ Загальна декларац╕я прав людини, прийнята резолюц╕╓ю 217А (╤╤╤) Генерально╖ Асамбле╖ ООН 10 грудня 1948 р.. В н╕й зазначено, що кожна людина ма╓ право на працю, в╕льний виб╕р, справедлив╕ та сприятлив╕ умови прац╕ та на захист в╕д безроб╕ття; кожна людина ма╓ право на осв╕ту; осв╕та повинна бути безплатною, принаймн╕ початкова ╕ загальна; початкова осв╕та ма╓ бути обов’язковою; техн╕чна та профес╕йна осв╕та мають бути загальнодоступними, а вища осв╕та − однаково доступною для вс╕х в╕дпов╕дно до зд╕бностей кожного.
Декларац╕я про права ╕нвал╕д╕в, прийнята резолюц╕╓ю 3447 (ХХХ) Генерально╖ Асамбле╖ ООН 9 грудня 1975р., проголошу╓ право ╕нвал╕д╕в на осв╕ту, рем╕сничу профес╕йну п╕дготовку та в╕дновлення працездатност╕, на допомогу, консультац╕╖, на послуги з працевлаштування та ╕нш╕ види обслуговування, як╕ дозволять ╖м максимально проявити сво╖ можливост╕ та зд╕бност╕ ╕ прискорять процес ╖х соц╕ально╖ ╕нтеграц╕╖ або ре╕нтеграц╕╖.
В Конвенц╕╖ МОП № 159 про профес╕йну реаб╕л╕тац╕ю та зайнят╕сть ╕нвал╕д╕в, ратиф╕кована Законом Укра╖ни № 624-╤V (624-15) в╕д 06.03.2003 р.
Конвенц╕я 142 М╕жнародно╖ орган╕зац╕╖ прац╕ «Про профес╕йну ор╕╓нтац╕ю та профес╕йну п╕дготовку в галуз╕ розвитку людських ресурс╕в», прийнята в Женев╕ 4 червня 1975 р. ╕ ратиф╕кована Укра╖ною 7 серпня 1979р., зверта╓ увагу на всеб╕чний та скоординований розвиток пол╕тики ╕ програми профес╕йно╖ ор╕╓нтац╕╖ та профес╕йно╖ п╕дготовки, т╕сно пов’язан╕ ╕з зайнят╕стю, зокрема через державн╕ служби зайнятост╕; надання змоги вс╕м особам, в тому числ╕ ╕нвал╕дам, на основ╕ р╕вност╕ й без дискрим╕нац╕╖, розвивати ╕ застосовувати сво╖ зд╕бност╕ до прац╕ у сво╖х власних ╕нтересах ╕ в╕дпов╕дно до сво╖х прагнень, враховуючи потреби сусп╕льства.
16 грудня 2010 р. Укра╖ною була ратиф╕кована Конвенц╕я ООН про права ╕нвал╕д╕в, п╕дписана у Женев╕ 13 грудня 2006 р. Мета ц╕╓╖ Конвенц╕╖ поляга╓ в заохоченн╕, захист╕ й забезпеченн╕ повного й р╕вного зд╕йснення вс╕ма ╕нвал╕дами вс╕х прав людини й основоположних свобод, а також у заохоченн╕ поважання притаманного ╖м досто╖нства.
21 березня 1991р. було прийнято Закон Укра╖ни «Про основи соц╕ально╖ захищеност╕ ╕нвал╕д╕в в Укра╖н╕», що законодавчо забезпечу╓ здобуття ╕нвал╕дами осв╕ти ╕ профес╕йно╖ п╕дготовки. Забезпечення прав ╕нвал╕д╕в на працевлаштування та оплачувану роботу, в тому числ╕ з умовою про виконання роботи вдома, зд╕йсню╓ться шляхом ╖х безпосереднього звернення до п╕дпри╓мств, установ, орган╕зац╕й чи до державно╖ служби зайнятост╕. П╕дб╕р робочого м╕сця зд╕йсню╓ться переважно на п╕дпри╓мств╕, де настала ╕нвал╕дн╕сть, з урахуванням побажань ╕нвал╕да, наявних у нього профес╕йних навичок ╕ знань, а також рекомендац╕й медико-соц╕ально╖ експертизи. П╕дпри╓мства, установи, орган╕зац╕╖, ф╕зичн╕ особи, як╕ використовують найману працю, зобов'язан╕ вид╕ляти та створювати робоч╕ м╕сця для працевлаштування ╕нвал╕д╕в, у тому числ╕ спец╕альн╕ робоч╕ м╕сця, створювати для них умови прац╕ з урахуванням ╕ндив╕дуальних програм реаб╕л╕тац╕╖ ╕ забезпечувати ╕нш╕ соц╕ально-економ╕чн╕ гарант╕╖, передбачен╕ чинним законодавством, надавати державн╕й служб╕ зайнятост╕ ╕нформац╕ю, необх╕дну для орган╕зац╕╖ працевлаштування ╕нвал╕д╕в, ╕ зв╕тувати Фонду соц╕ального захисту ╕нвал╕д╕в про зайнят╕сть та працевлаштування ╕нвал╕д╕в у порядку, встановленому Каб╕нетом М╕н╕стр╕в Укра╖ни. ╤нвал╕дам, як╕ не мають змоги працювати на п╕дпри╓мствах, в установах, орган╕зац╕ях, державна служба зайнятост╕ сприя╓ у працевлаштуванн╕ з умовою про виконання роботи вдома. ╤нвал╕ди можуть залучатися до громадських роб╕т та ╕нших роб╕т тимчасового характеру за ╖х згодою. Для п╕дпри╓мств, установ, орган╕зац╕й, у тому числ╕ п╕дпри╓мств, орган╕зац╕й громадських орган╕зац╕й ╕нвал╕д╕в, ф╕зичних ос╕б, як╕ використовують найману працю, установлю╓ться норматив робочих м╕сць для працевлаштування ╕нвал╕д╕в у розм╕р╕ чотирьох в╕дсотк╕в середньообл╕ково╖ чисельност╕ штатних прац╕вник╕в обл╕кового складу за р╕к, а якщо працю╓ в╕д 8 до 25 ос╕б, - у к╕лькост╕ одного робочого м╕сця. П╕дпри╓мства, установи, орган╕зац╕╖, у тому числ╕ п╕дпри╓мства, орган╕зац╕╖ громадських орган╕зац╕й ╕нвал╕д╕в, ф╕зичн╕ особи, як╕ використовують найману працю, самост╕йно розраховують к╕льк╕сть робочих м╕сць для працевлаштування ╕нвал╕д╕в в╕дпов╕дно до нормативу, встановленого частиною першою ц╕╓╖ статт╕, ╕ забезпечують працевлаштування ╕нвал╕д╕в. У межах зазначених у Закон╕ норматив╕в зд╕йсню╓ться також працевлаштування ╕нвал╕д╕в унасл╕док псих╕чного розладу в╕дпов╕дно до Закону Укра╖ни «Про псих╕атричну допомогу».
Закон Укра╖ни «Про осв╕ту» − проголошу╓, що громадяни Укра╖ни мають право на безкоштовну осв╕ту в ус╕х державних навчальних закладах незалежно в╕д будь-яких обставин, в тому числ╕ стану здоров'я.
Закон Укра╖ни «Про профес╕йно-техн╕чну осв╕ту» нада╓ ╕нвал╕дам державн╕ гарант╕╖ отримання профес╕йно-техн╕чно╖ осв╕ти на р╕вн╕, що в╕дпов╕да╓ ╖х зд╕бностям ╕ можливостям, а також переважне право на зарахування до профес╕йно-техн╕чних навчальних заклад╕в.
Умови для в╕дновлення або здобуття трудових навичок, отримання осв╕ти, профес╕йно╖ п╕дготовки ╕ переп╕дготовки, працевлаштування з урахуванням функц╕ональних можливостей ос╕б з ╕нвал╕дн╕стю визнача╓ Закон «Про реаб╕л╕тац╕ю ╕нвал╕д╕в в Укра╖н╕» в╕д 6 листопада 2005 р. В цьому Закон╕ в╕дпов╕дно до Державно╖ типово╖ програми реаб╕л╕тац╕╖ ╕нвал╕д╕в визначаються так╕ види реаб╕л╕тац╕йних заход╕в щодо ╕нвал╕д╕в, д╕тей-╕нвал╕д╕в: медичн╕ (передбачають медикаментозне л╕кування, в╕дновлювальну терап╕ю, реконструктивну х╕рург╕ю, протезування, забезпечення виробами медичного призначення); ф╕зичн╕ (передбачають в╕дновлення, покращення, стаб╕л╕зац╕ю, координац╕ю рухових д╕й, ум╕ння користуватися протезами та ╕ншими техн╕чними засобами реаб╕л╕тац╕╖, що пол╕пшать самообслуговування, адаптац╕ю ╕нвал╕да, дитини-╕нвал╕да в сусп╕льному житт╕); психолог╕чн╕ (мають на мет╕ психокорекц╕ю якостей ╕ функц╕й ╕нвал╕да, його мотивац╕╖ до житт╓д╕яльност╕ та прац╕, проф╕лактику негативних псих╕чних стан╕в, навчання прийом╕в ╕ метод╕в психолог╕чно╖ саморегуляц╕╖); психолого-педагог╕чн╕ (передбачають психолог╕чну ╕ педагог╕чну корекц╕ю розвитку; ф╕зкультурно-спортивн╕ (передбачають ф╕зкультурно-спортивну п╕дготовку та адаптац╕ю, орган╕зац╕ю ╕ проведення ф╕зкультурно-оздоровчих ╕ спортивних занять); профес╕йн╕ (передбачають сприяння у профес╕йному навчанн╕ ╕ профес╕йн╕й адаптац╕╖); трудов╕ (передбачають рац╕ональне працевлаштування ╕ психолог╕чну п╕дтримку в процес╕ профес╕йно╖ адаптац╕╖ до виробничих умов); соц╕альн╕ (передбачають соц╕ально-побутову адаптац╕ю ╕ соц╕ально-середовищну ор╕╓нтац╕ю, соц╕альне обслуговування, забезпечення техн╕чними та ╕ншими засобами реаб╕л╕тац╕╖, виробами медичного призначення). Профес╕йна реаб╕л╕тац╕я передбача╓ в╕дновлення знижених або втрачених профес╕йних функц╕й, в╕дб╕р профес╕╖ та адаптац╕ю до не╖, поновлення трудово╖ д╕яльност╕ ╕нвал╕да в колишн╕й або в нов╕й профес╕╖. Профес╕йна реаб╕л╕тац╕я включа╓ заходи ╕з забезпечення зайнятост╕ ╕нвал╕д╕в, експертизи потенц╕йних профес╕йних зд╕бностей, профес╕йно╖ ор╕╓нтац╕╖, профес╕йно╖ п╕дготовки, п╕дготовки робочого м╕сця, профес╕йно-виробничо╖ адаптац╕╖, рац╕онального працевлаштування, динам╕чного контролю за рац╕ональн╕стю працевлаштування ╕ усп╕шн╕стю профес╕йно-виробничо╖ адаптац╕╖. Профес╕йна реаб╕л╕тац╕я (профес╕йний в╕дб╕р, профес╕йна ор╕╓нтац╕я, профес╕йна осв╕та, профес╕йн╕ п╕дготовка, переп╕дготовка, переквал╕ф╕кац╕я, рац╕ональне працевлаштування) спрямову╓ться на забезпечення конкурентоспроможност╕ ╕нвал╕да на ринку прац╕ ╕ його трудового влаштування як у звичайних виробничих умовах, так ╕ у спец╕ально створених умовах прац╕.


Закон Укра╖ни «Про зайнят╕сть населення» № 5067-V╤, прийнятий 5 липня 2012 р., визнача╓ правов╕, економ╕чн╕ та орган╕зац╕йн╕ засади реал╕зац╕╖ державно╖ пол╕тики у сфер╕ зайнятост╕ населення, гарант╕╖ держави щодо захисту прав громадян на працю та реал╕зац╕╖ ╖хн╕х прав на соц╕альний захист в╕д безроб╕ття. До категор╕й громадян, яким надаються додатков╕ гарант╕╖ у сприянн╕ працевлаштуванню, зг╕дно ╕з цим Законом належать, зокрема, ╕нвал╕ди, як╕ не досягли пенс╕йного в╕ку, встановленого статтею 26 Закону Укра╖ни «Про загальнообов'язкове державне пенс╕йне страхування». ╤нвал╕д, який не досяг встановленого статтею 26 Закону Укра╖ни «Про загальнообов'язкове державне пенс╕йне страхування» пенс╕йного в╕ку та отриму╓ пенс╕ю по ╕нвал╕дност╕ або соц╕альну допомогу в╕дпов╕дно до закон╕в Укра╖ни «Про державну соц╕альну допомогу ╕нвал╕дам з дитинства та д╕тям-╕нвал╕дам» ╕ «Про державну соц╕альну допомогу особам, як╕ не мають права на пенс╕ю, та ╕нвал╕дам», може набути статусу безроб╕тного.

Таким чином, м╕жнародн╕ орган╕зац╕╖ в сво╖х документах прид╕ляють багато уваги проблем╕ забезпечення р╕вних прав ╕нвал╕д╕в, ╖хньо╖ ╕нтеграц╕╖ в сусп╕льство. В Укра╖н╕, в╕дпов╕дно до м╕жнародних вимог, створено належну нормативно-правову базу для забезпечення права ос╕б ╕з обмеженими можливостями на г╕дну працю.03.12.2015 Пров╕дний юрисконсульт Прилуцького МРЦЗ О.Ткаченко


ПРИЛУЦЬКИЙ М╤СЬКРАЙОННИЙ ЦЕНТР ЗАЙНЯТОСТ╤ ╤НФОРМУ╢…


10 грудня 2015 року об 11.00 в прим╕щенн╕ Прилуцького МРЦЗ в╕дбудеться трен╕нг для учасник╕в АТО за участю психолога управл╕ння осв╕ти Прилуцько╖ м╕сько╖ ради;
в 12.00 буде проведено «ярмарок» ваканс╕й на замовлення роботодавц╕в м╕ста та району.
Запрошуються вс╕ бажаюч╕.
За детальною ╕нформац╕╓ю звертайтеся до Прилуцького м╕ськрайонного центру за адресою: вул. Вокзальна, 46 або за телефонами: 3-15-56; 3-11-31.

01.12.2015


ДО УВАГИ ГРОМАДЯН, ЗОКРЕМА ВНУТР╤ШНЬО ПЕРЕМ╤ЩЕНИХ ОС╤Б!

Для здобуття затребувано╖ профес╕╖, вдосконалення ваших профес╕йних знань, ум╕нь ╕ навичок, п╕двищення конкурентоспроможност╕ на ринку прац╕ державна служба зайнятост╕ орган╕зову╓ профес╕йну п╕дготовку, переп╕дготовку та п╕двищення квал╕ф╕кац╕╖ заре╓строваних безроб╕тних.
Профес╕йне навчання зд╕йсню╓ться на замовлення роботодавц╕в, а також для самозайнятост╕ або провадження п╕дпри╓мницько╖ д╕яльност╕.
Профес╕йне навчання зд╕йсню╓ться за рахунок кошт╕в Фонду загальнообов’язкового державного соц╕ального страхування Укра╖ни на випадок безроб╕ття.
За б╕льш детальною ╕нформац╕╓ю звертайтеся до Прилуцького м╕ськрайонного центру за адресою: вул. Вокзальна, 46 або за телефоном:
3-15-56 або до будь-якого зручного для Вашого в╕дв╕дування центру зайнятост╕.

17.11.2015


ШАНОВН╤ РОБОТОДАВЦ╤!

Сьогодн╕ для забезпечення соц╕ального захисту на випадок безроб╕ття внутр╕шньо перем╕щених ос╕б чинним законодавством у сфер╕ зайнятост╕ передбачен╕ механ╕зми та сутт╓ва п╕дтримка з боку держави.
Постановою Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни в╕д 8 вересня 2015 року №696 затверджено Порядок зд╕йснення заход╕в сприяння зайнятост╕, повернення кошт╕в, спрямованих на ф╕нансування таких заход╕в, у раз╕ порушення гарант╕й зайнятост╕ для внутр╕шньо перем╕щених ос╕б.
Вказаним Порядком визначено умови та механ╕зм зд╕йснення службою зайнятост╕ заход╕в сприяння зайнятост╕ для внутр╕шньо перем╕щених ос╕б. А саме, компенсац╕╖ витрат роботодавця на оплату прац╕ за працевлаштування на умовах строкових трудових договор╕в заре╓строваних безроб╕тних з числа внутр╕шньо перем╕щених ос╕б, та на переп╕дготовку ╕ п╕двищення квал╕ф╕кац╕╖ таких ос╕б (дал╕ – навчання).
Компенсац╕я – це в╕дшкодування роботодавцю фактичних витрат на навчання та на оплату прац╕ ос╕б, прийнятих за направленням територ╕ального органу заре╓строваних безроб╕тних з числа внутр╕шньо перем╕щених ос╕б.
Так, компенсац╕я витрат на оплату прац╕ включа╓ основну та додаткову зароб╕тну плату, визначену в╕дпов╕дно до частин першо╖ та друго╖ статт╕ 2 Закону Укра╖ни “Про оплату прац╕”, та суму ╓диного внеску на загальнообов’язкове державне соц╕альне страхування, нарахованого на так╕ виплати. Компенсац╕я витрат на оплату прац╕ виплачу╓ться до одного року п╕сля працевлаштування заре╓строваного безроб╕тного.
Сума компенсац╕╖ витрат роботодавця на навчання вказаних ос╕б встановлю╓ться в межах вартост╕ навчання, але не може перевищувати десятикратний розм╕р прожиткового м╕н╕муму для працездатних ос╕б, установленого законом на дату зд╕йснення роботодавцем тако╖ оплати.
Працедавець ма╓ право на отримання зазначено╖ компенсац╕╖ за певних умов. По-перше, право на компенсац╕ю ма╓ роботодавець у якого в╕дсутня заборгован╕сть ╕з сплати ╓диного внеску на загальнообов’язкове державне соц╕альне страхування та/або страхових внеск╕в на загальнообов’язкове державне пенс╕йне страхування.
По-друге, право на вказану компенсац╕ю ма╓ роботодавець, який працевлаштову╓ строком не менше, н╕ж на 12 календарних м╕сяц╕в за направленням територ╕ального органу заре╓строваних безроб╕тних з числа внутр╕шньо перем╕щених ос╕б.
Компенсац╕я не зд╕йсню╓ться у раз╕ визнання роботодавця в установленому порядку банкрутом або якщо стосовно нього порушено справу про банкрутство.
Отже, якщо ваше п╕дпри╓мство розвива╓ться та сво╓часно перерахову╓ ╓диний внесок на загальнообов’язкове державне соц╕альне страхування та страхов╕ внески на загальнообов’язкове державне пенс╕йне страхування, Ви можете отримати вищевказану компенсац╕ю, сп╕впрацюючи з державною службою зайнятост╕ з питання забезпечення гарант╕й зайнятост╕ для внутр╕шньо перем╕щених ос╕б.
За б╕льш детальною ╕нформац╕╓ю звертайтеся до Прилуцького м╕ськрайонного центру зайнятост╕, який знаходиться за адресою: вул. Вокзальна, 46 або за телефоном 3-29-14.


27.10.2015


До уваги демоб╕л╕зованих учасник╕в АТО!4кБ
Скачати

03.09.2015


ДО УВАГИ ГРОМАДЯН, ЗОКРЕМА ВНУТР╤ШНЬО ПЕРЕМ╤ЩЕНИХ ОС╤Б!


Започаткувати власну справу вам допоможе державна служба зайнятост╕.
Безроб╕тн╕, яким виповнилося 18 рок╕в та як╕ не можуть бути працевлаштован╕ за сприяння служби зайнятост╕ протягом одного м╕сяця у зв’язку з в╕дсутн╕стю на ринку прац╕ п╕дходящо╖ роботи, за бажанням можуть отримати допомогу по безроб╕ттю одноразово для орган╕зац╕╖ п╕дпри╓мницько╖ д╕яльност╕ та в╕дв╕дати заходи служби зайнятост╕, як╕ допоможуть у започаткуванн╕ власно╖ справи.
Ус╕ послуги надаються безкоштовно.
За детальною ╕нформац╕╓ю звертайтеся до Прилуцького м╕ськрайонного центру за адресою: вул. Вокзальна, 46 або за телефоном: 3-15-56 або до будь-якого зручного для Вашого в╕дв╕дування центру зайнятост╕.

29.07.2015


ДО УВАГИ ГРОМАДЯН, ЗОКРЕМА ВНУТР╤ШНЬО ПЕРЕМ╤ЩЕНИХ ОС╤Б!


Для усп╕шного вир╕шення питання вашого працевлаштування у центрах зайнятост╕ ви можете отримати проф╕нформац╕йн╕ та профконсультац╕йн╕ послуги, взяти участь у сем╕нарах, трен╕нгах та ╕нших заходах.
П╕двищити мотивац╕ю до активного пошуку роботи вам допоможуть на сем╕нарах з техн╕ки пошуку роботи, започаткування п╕дпри╓мницько╖ д╕яльност╕, питань зайнятост╕ молод╕, ж╕нок, ос╕б старше 45 рок╕в, з╕ спрямування на профес╕йне навчання тощо.
За детальною ╕нформац╕╓ю звертайтеся до Прилуцького м╕ськрайонного центру за адресою: вул. Вокзальна, 46 або за телефоном: 3-15-56 або до будь-якого зручного для Вашого в╕дв╕дування центру зайнятост╕.

21.04.2015


Зв╕тн╕сть ╤нформац╕я про попит на робочу силу (ваканс╕╖). ПОРЯДОК подання форми зв╕тност╕ № 3-ПН "╤нформац╕я про попит на робочу силу (ваканс╕╖)" 12кБ
Скачати

21.04.2015


ЗАКОН УКРА╥НИ "Про внесення зм╕н до деяких закон╕в Укра╖ни щодо посилення соц╕ального захисту внутр╕шньо перем╕щених ос╕б" 7кБ
Скачати

09.04.2015


До в╕дома роботодавц╕в! ПРООН оголошу╓ прийом попередн╕х пропозиц╕й щодо створення робочих м╕сць для внутр╕шньо перем╕щених ос╕б в Укра╖н╕, а також працевлаштування м╕сцевого населення Донецько╖ та Лугансько╖ областей 9кБ
Скачати

01.04.2015


ДО УВАГИ ГРОМАДЯН, ЗОКРЕМА ВНУТР╤ШНЬО ПЕРЕМ╤ЩЕНИХ ОС╤Б!


Якщо ви шука╓те роботу – зверн╕ться до державно╖ служби зайнятост╕, яка стане вашим особистим консультантом та над╕йним пом╕чником в ╖╖ пошуку.
В ус╕х центрах зайнятост╕ - ╓дина база ваканс╕й по Укра╖н╕. Серед них ╓ ваканс╕╖ з наданням житла.
Ус╕ ваканс╕╖ – у в╕льному доступ╕.
Обл╕к та ре╓страц╕я в центр╕ зайнятост╕ зд╕йсню╓ться незалежно в╕д заре╓строваного м╕сця проживання чи перебування.
За детальною ╕нформац╕╓ю звертайтеся до Прилуцького м╕ськрайонного центру за адресою: вул. Вокзальна, 46 або за телефонами: 3-04-99, 3-11-31 або до будь-якого зручного для Вашого в╕дв╕дування центру зайнятост╕.


24.03.2015


ШАНОВН╤ КРИМЧАНИ, ЖИТЕЛ╤ СХ╤ДНИХ ОБЛАСТЕЙ УКРА╥НИ!
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТ╤ ГОТОВА СПРИЯТИ ВАШОМУ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЮ!

У центрах зайнятост╕ Вам допоможуть:
• знайти роботу – тимчасову або пост╕йну;
• взяти участь у громадських або ╕нших роботах тимчасового характеру;
• пройти профес╕йну п╕дготовку, переп╕дготовку або п╕двищити свою квал╕ф╕кац╕ю;
• отримати статус безроб╕тного та матер╕альну допомогу на випадок безроб╕ття.

В ус╕х центрах зайнятост╕ - ╓дина база ваканс╕й по Укра╖н╕.
Ус╕ ваканс╕╖ – у в╕льному доступ╕.
Обл╕к та ре╓страц╕я в центр╕ зайнятост╕ зд╕йсню╓ться незалежно в╕д заре╓строваного м╕сця проживання чи перебування.
Ус╕ послуги – безкоштовн╕.

Нав╕ть якщо у Вас нема╓ документ╕в, в центрах зайнятост╕ Ви можете отримати:
• ╕нформац╕ю про ваканс╕╖, навчальн╕ заклади, п╕дпри╓мства, установи, орган╕зац╕╖, з якими сп╕впрацю╓ служба зайнятост╕;
• консультац╕╖ та правову допомогу з питань працевлаштування або зв╕льнення з роботи, отримання статусу безроб╕тного, допомоги по безроб╕ттю, ╕нших послуг державно╖ служби зайнятост╕;
• рекомендац╕╖ щодо вибору чи зм╕ни профес╕й, послуги з профес╕йно╖ ор╕╓нтац╕╖.

Для внесення даних до ╢дино╖ ╕нформац╕йно-анал╕тично╖ системи державно╖ служби зайнятост╕ як шукача роботи та п╕дбору п╕дходящо╖ роботи, Вам треба подати до центру зайнятост╕:
• паспорт громадянина Укра╖ни або ╕нший документ, що посв╕дчу╓ особу;
• обл╕кову картку платника податк╕в (╕дентиф╕кац╕йний код).

Для отримання статусу безроб╕тного та матер╕ально╖ допомоги по безроб╕ттю Вам, кр╕м вищезазначених документ╕в, сл╕д подати:
• трудову книжку (або ╖╖ дубл╕кат чи дов╕дку арх╕вно╖ установи про прийняття та зв╕льнення з роботи) або документ, що п╕дтверджу╓ пер╕оди зайнятост╕ (наприклад, цив╕льно-правовий догов╕р);
• диплом або ╕нш╕ документи про осв╕ту;
• в╕йськовий квиток (у раз╕ необх╕дност╕).

Якщо Ви вже заре╓струвалися в центрах зайнятост╕ Донецько╖ або Лугансько╖ област╕, Ви ма╓те право продовжувати отримувати соц╕альн╕ послуги та допомогу по безроб╕ттю у будь-якому ╕ншому центр╕ зайнятост╕ за м╕сцем Вашого перебування.

Якщо Ви втратили паспорт, Ви можете пред’явити тимчасове посв╕дчення, що п╕дтверджу╓ особу громадянина Укра╖ни. Отримати його та в╕дновити паспорт Ви зможете у територ╕альних в╕дд╕леннях Державно╖ м╕грац╕йно╖ служби Укра╖ни або у к╕мнатах (м╕сцях) допомоги вимушеним переселенцям.
У раз╕ в╕дсутност╕ обл╕ково╖ картки платника податк╕в звертайтеся до будь-якого в╕дд╕лення Державно╖ ф╕скально╖ служби Укра╖ни за м╕сцем Вашого тимчасового проживання.
У раз╕ в╕дсутност╕ трудово╖ книжки.

Якщо Ви не змогли припинити трудов╕ в╕дносини або ╕нший вид зайнятост╕, ╕ Ваша трудова книжка знаходиться у роботодавця:
• необх╕дно звернутися до роботодавця ╕з заявою про зв╕льнення та проханням вислати трудову книжку поштою разом ╕з наказом про зв╕льнення;
• якщо п╕дпри╓мство тимчасово не працю╓ або л╕кв╕доване, сл╕д звернутися до суду для одностороннього припинення трудових в╕дносин.
Спец╕ал╕сти центру зайнятост╕ допоможуть Вам скласти позовну заяву до суду для оформлення одностороннього припинення трудових в╕дносин.
Особи, як╕ переселилися з АР Крим та зони проведення АТО, ╕ заре╓струвалися як внутр╕шньо перем╕щен╕ особи, проте не мають трудово╖ книжки або ╕нших документ╕в, що п╕дтверджують пер╕оди зайнятост╕, отримують статус безроб╕тного за спрощеною процедурою. При цьому допомога по безроб╕ттю до отримання вищезазначених документ╕в та в╕домостей про страховий стаж признача╓ться у м╕н╕мальному розм╕р╕, встановленому законодавством Укра╖ни на випадок безроб╕ття.
Особи, як╕ переселилися з тимчасово окуповано╖ територ╕╖ АР Крим та зв╕льнилися з роботи, проте не мають трудово╖ книжки або ╕нших документ╕в, що п╕дтверджують пер╕оди зайнятост╕, ре╓струються як безроб╕тн╕ на п╕дстав╕ наявних документ╕в. Допомога по безроб╕ттю виплачуватиметься у м╕н╕мальному розм╕р╕ (554 грн) до отримання документ╕в та в╕домостей про пер╕оди трудово╖ д╕яльност╕, зароб╕тну плату (дох╕д), страховий стаж.

Для оформлення трудових в╕дносин з роботодавцем потр╕бн╕:
• паспорт громадянина Укра╖ни або тимчасове посв╕дчення громадянина Укра╖ни;
• обл╕кова картка платника податк╕в (╕дентиф╕кац╕йний код);
• трудова книжка;
• диплом або ╕нш╕ документи про осв╕ту.

Також Ви можете знайти роботу за сум╕сництвом або шляхом укладення цив╕льно-правового договору (про надання послуг, виконання роб╕т) – у цьому випадку трудова книжка не потр╕бна.
За детальною ╕нформац╕╓ю звертайтеся до Прилуцького м╕ськрайонного центру за адресою: вул. Вокзальна, 46 або за телефонами: 3-04-99, 3-11-31 або до будь-якого зручного для Вашого в╕дв╕дування центру зайнятост╕.

Додаткова ╕нформац╕я:
Для працевлаштування прац╕вник╕в заклад╕в охорони здоров'я, як╕ перем╕щуються ╕з зони АТО, у випадку в╕дсутност╕ окремих документ╕в, потр╕бних для працевлаштування, може бути використана ╕нформац╕я Автоматизовано╖ бази даних медичних, фармацевтичних та науково-педагог╕чних прац╕вник╕в, яка функц╕ону╓ у сфер╕ охорони здоров'я (лист М╕н╕стерства охорони здоров’я Укра╖ни в╕д 20.08.2014 р. №11-02-09/10-65/24419 та сп╕льний лист М╕н╕стерства соц╕ально╖ пол╕тики Укра╖ни та М╕н╕стерства охорони здоров’я Укра╖ни в╕д 30.09.2014 р. №11143/0/4/026, №11.02-13/23/28325).
Для отримання зазначено╖ ╕нформац╕╖ Вам сл╕д звернутися з в╕дпов╕дною заявою до державного п╕дпри╓мства «Укрмедре╓стр» за адресою: Ки╖в, вул. Грушевського, 7 та пред'явити документ, що засв╕дчу╓ особу. Телефон для дов╕док: (044) 227-41-75.

Для працевлаштування вчител╕в загальноосв╕тн╕х шк╕л та виховател╕в дошк╕льних навчальних заклад╕в сп╕льним листом М╕нсоцпол╕тики Укра╖ни та М╕н╕стерства осв╕ти та науки Укра╖ни в╕д 15.08.2014 р. №9209/0/14-14/21, №1/12-5698 передбачено, що м╕сцев╕ органи управл╕ння осв╕тою зд╕йснюють безперешкодний прийом на роботу вчител╕в загальноосв╕тн╕х шк╕л та виховател╕в дошк╕льних навчальних заклад╕в на п╕дстав╕:
• ╕ндив╕дуальних в╕домостей про застраховану особу, отриманих особисто в органах Пенс╕йного фонду Укра╖ни;
• документ╕в, що п╕дтверджують фактичне м╕сце проживання особи;
• документ╕в, що п╕дтверджують проходження особою медичного обстеження.

Для працевлаштування викладач╕в початкових спец╕ал╕зованих мистецьких навчальних заклад╕в (шк╕л естетичного виховання), як╕ звертаються в пошуках роботи ╕ не мають можливост╕ надати в╕дпов╕дн╕ документи для оформлення трудових в╕дносин, М╕н╕стерством культури Укра╖ни надан╕ рекомендац╕╖ аналог╕чн╕ сп╕льному листу М╕нсоцпол╕тики Укра╖ни та М╕н╕стерства осв╕ти та науки Укра╖ни в╕д 15.08.2014 р. №9209/0/14-14/21, №1/12-5698 (лист М╕н╕стерства культури Укра╖ни в╕д 15.09.2014 р. №238/7-4/43-14).

Державна служба зайнятост╕ готова допомогти Вам!
За потреби скористайтеся послугами:
БЕЗКОШТОВНО╥ ╕нформац╕йно-дов╕дково╖ телефонно╖ системи державно╖ служби зайнятост╕:
0-800-50-50-60 (з╕ стац╕онарного телефону);
безкоштовного моб╕льного серв╕су «Пошук роботи»:
730 (з моб╕льного телефону).
╤нтернет-порталами державно╖ служби зайнятост╕:
www.dcz.gov.ua та www.trud.gov.ua
«Гарячою л╕н╕╓ю» Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕:
(04622) 4-23-87


16.03.2015


ДО В╤ДОМА ОС╤Б, ЯК╤ ПЕРЕМ╤ЩУЮТЬСЯ З З ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНО╥ ТЕРИТОР╤╥ УКРА╥НИ ТА РАЙОН╤В ПРОВЕДЕННЯ АНТИТЕРОРИСТИЧНО╥ ОПЕРАЦ╤╥


Прилуцький м╕ськрайонний центр зайнятост╕ ╕нформу╓:

Постановою Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни в╕д 01 жовтня 2014 року № 509 затверджено Порядок оформлення ╕ видач╕ дов╕дки про взяття на обл╕к особи, яка перем╕щу╓ться з тимчасово окуповано╖ територ╕╖ Укра╖ни або району проведення антитерористично╖ операц╕╖ (дал╕ – Порядок) та передбачено створення ╢дино╖ ╕нформац╕йно╖ бази даних про взятих на обл╕к таких ос╕б (дал╕ – База даних).
Дов╕дка ╓ документом, який вида╓ться громадянам Укра╖ни, ╕ноземцям та особам без громадянства, як╕ пост╕йно проживають на територ╕╖ Укра╖ни ╕ перем╕щуються з тимчасово окуповано╖ територ╕╖ Укра╖ни та район╕в проведення антитерористично╖ операц╕╖ .
Для отримання дов╕дки повнол╕тня особа, яка перем╕щу╓ться, зверта╓ться особисто або через законного представника ╕з заявою про взяття на обл╕к до структурного п╕дрозд╕лу з питань соц╕ального захисту населення районних, районних у м. Ки╓в╕ держадм╕н╕страц╕й, виконавчих орган╕в м╕ських, районних у м╕стах (у раз╕ утворення) рад.
Порядком визначена ╕нформац╕я щодо персональних даних заявника, його с╕м’╖, фактичного та заре╓строваного м╕сцеперебування, обставин, що спричинили перем╕щення та майнового стану, яка повинна м╕ститись в заяв╕.
Заявник да╓ згоду на обробку, використання, збер╕гання його персональних даних та персональних даних неповнол╕тн╕х ос╕б, як╕ перем╕щуються разом з ним, в╕дпов╕дно до Закону Укра╖ни “Про захист персональних даних”.
Разом ╕з заявою про взяття на обл╕к особа, яка перем╕щу╓ться, пред’явля╓:
громадянин Укра╖ни - паспорт громадянина Укра╖ни або ╕нший документ, що посв╕дчу╓ особу;
╕ноземець або особа без громадянства - паспортний документ, посв╕дку на пост╕йне проживання або ╕нший документ, що посв╕дчу╓ особу.
У раз╕ втрати або викрадення документ╕в, що посв╕дчують особу, особа, яка перем╕щу╓ться, пов╕домля╓ про це територ╕альним п╕дрозд╕лам ДМС за м╕сцем перебування, як╕ в одноденний строк видають тимчасове посв╕дчення, що п╕дтверджу╓ особу громадянина Укра╖ни, ╕ноземця або особу без громадянства.
У раз╕ подання заяви законним представником особи, яка перем╕щу╓ться, додатково пред’являються:
документ, що посв╕дчу╓ особу законного представника;
документ, що п╕дтверджу╓ повноваження особи як законного представника, кр╕м випадк╕в, коли законними представниками ╓ батьки (усиновлювач╕).
З метою обл╕ку ос╕б, як╕ перем╕щуються, уповноважений орган веде ╢дину ╕нформац╕йну базу даних про взятих на обл╕к ос╕б, як╕ перем╕щуються з тимчасово окуповано╖ територ╕╖ Укра╖ни та район╕в проведення антитерористично╖ операц╕╖, до яко╖ включа╓ться ╕нформац╕я про особу, яка перем╕щу╓ться, зазначена у подан╕й заяв╕ про взяття на обл╕к, а також дата видач╕ дов╕дки, назва уповноваженого органу, що ╖╖ видав, та ╕нформац╕я про задоволення заявлених потреб, надан╕ послуги (виплати).
У день подання заяви безоплатно вида╓ться дов╕дка яка п╕дпису╓ться посадовою особою уповноваженого органу та скр╕плю╓ться печаткою в╕дпов╕дного уповноваженого органу.
В╕домост╕ про неповнол╕тн╕х ос╕б, як╕ перем╕щуються разом з батьками або членами с╕м’╖, зазначаються у дов╕дц╕ одного ╕з заявник╕в.
Уповноважен╕ органи ведуть журнал обл╕ку виданих дов╕док.
П╕д час видач╕ дов╕дки посадова особа уповноваженого органу ╕нформу╓ особу, яка перем╕щу╓ться ╕ береться на обл╕к, про можливост╕ розв’язання проблем, пов’язаних ╕з соц╕альним захистом, зокрема в╕дновлення соц╕альних виплат, про необх╕дн╕сть в╕дкриття рахунка в уповноваженому банку у раз╕ набуття права на грошову допомогу, нада╓ ╕нформац╕ю про м╕сцезнаходження м╕сцевих орган╕в виконавчо╖ влади та орган╕в м╕сцевого самоврядування.
Заявнику може бути в╕дмовлено у видач╕ дов╕дки, якщо:
1) в╕дсутн╕ обставини, що спричинили перем╕щення особи з тимчасово окуповано╖ територ╕╖ Укра╖ни та район╕в проведення антитерористично╖ операц╕╖;
2) втрачено або викрадено документи, що посв╕дчують особу, яка перем╕щу╓ться, та п╕дтверджують громадянство Укра╖ни, до ╖х в╕дновлення.
У раз╕ в╕дмови у видач╕ дов╕дки на вимогу заявника письмово пов╕домля╓ться про п╕дстави для тако╖ в╕дмови.
У раз╕ зм╕ни м╕сця тимчасового перебування заявник зверта╓ться за видачею дов╕дки до ╕ншого уповноваженого органу, а ран╕ше видана дов╕дка вилуча╓ться, про що вносяться в╕дпов╕дн╕ зм╕ни до ╢дино╖ ╕нформац╕йно╖ бази даних про взятих на обл╕к ос╕б, як╕ перем╕щуються з тимчасово окуповано╖ територ╕╖ Укра╖ни та район╕в проведення антитерористично╖ операц╕╖.
У раз╕ втрати або псування дов╕дки уповноважений орган зам╕сть не╖ вида╓ дубл╕кат на п╕дстав╕ заяви особи, як╕й видавалася дов╕дка.
Порядок зд╕йснення обм╕ну ╕нформац╕╓ю м╕ж уповноваженими органами та територ╕альними п╕дрозд╕лами ДМС, ДФС, рег╕ональними штабами, центрами зайнятост╕ державно╖ служби зайнятост╕, органами Пенс╕йного фонду Укра╖ни та ╕ншими за╕нтересованими органами виконавчо╖ влади затверджу╓ться М╕нсоцпол╕тики.
Обм╕н ╕нформац╕╓ю про ос╕б, як╕ перем╕щуються, зд╕йсню╓ться з дотриманням вимог законодавства про ╕нформац╕ю та законодавства про захист персональних даних.
Вказана дов╕дка необх╕дна для отримання соц╕альних виплат, Порядок надання яких затверджено Постановою Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни в╕д 01 жовтня 2014 року № 505.
Цей Порядок визнача╓ механ╕зм надання щом╕сячно╖ адресно╖ допомоги особам, як╕ перем╕щуються з тимчасово окуповано╖ територ╕╖ Укра╖ни та район╕в проведення антитерористично╖ операц╕╖, для покриття витрат на проживання, в тому числ╕ на оплату житлово-комунальних послуг (дал╕ - грошова допомога).
Грошова допомога нада╓ться громадянам Укра╖ни, ╕ноземцям та особам без громадянства, як╕ пост╕йно проживають на територ╕╖ Укра╖ни ╕ перем╕щуються з тимчасово окуповано╖ територ╕╖ Укра╖ни та район╕в проведення антитерористично╖ операц╕╖ (дал╕ - особа, яка перем╕щу╓ться), а також стоять на обл╕ку в структурних п╕дрозд╕лах з питань соц╕ального захисту населення районних, районних у м. Ки╓в╕ держадм╕н╕страц╕й, структурних п╕дрозд╕лах з питань соц╕ального захисту населення виконавчих орган╕в м╕ських, районних у м╕стах (у раз╕ утворення) рад (дал╕ - уповноважен╕ органи), з дня звернення за ╖╖ призначенням та виплачу╓ться по м╕сяць зняття з такого обл╕ку включно, але не б╕льше н╕ж ш╕сть м╕сяц╕в
Грошова допомога особам, як╕ перем╕щуються, признача╓ться на с╕м’ю та виплачу╓ться одному з ╖╖ член╕в за умови надання письмово╖ згоди дов╕льно╖ форми про виплату грошово╖ допомоги ц╕й особ╕ в╕д ╕нших член╕в с╕м’╖ (дал╕ - уповноважений представник с╕м’╖) у таких розм╕рах:
для непрацездатних ос╕б (пенс╕онери, ╕нвал╕ди, д╕ти) - 884 гривн╕ на одну особу (члена с╕м’╖);
для працездатних ос╕б - 442 гривн╕ на одну особу (члена с╕м’╖).
Загальна сума допомоги на с╕м’ю розрахову╓ться як сума розм╕р╕в допомоги на кожного члена с╕м’╖ та не може перевищувати 2 400 гривень.
Якщо у склад╕ с╕м’╖, як╕й призначено грошову допомогу, в╕дбулися зм╕ни, розм╕р грошово╖ допомоги перерахову╓ться з м╕сяця, наступного за м╕сяцем виникнення таких зм╕н, за заявою уповноваженого представника с╕м’╖ або ╕нформац╕╓ю компетентного органу.
Для отримання грошово╖ допомоги уповноважений представник с╕м’╖ зверта╓ться до уповноваженого органу за фактичним м╕сцем проживання (перебування) з в╕дпов╕дною заявою та пред’явля╓ паспорт громадянина Укра╖ни або ╕нший документ, що посв╕дчу╓ особу, та дов╕дки вс╕х член╕в с╕м’╖ про взяття на обл╕к ос╕б, як╕ перем╕щуються.
У заяв╕ зазначаються установлен╕ «ПОРЯДКОМ надання щом╕сячно╖ адресно╖
допомоги особам, як╕ перем╕щуються з тимчасово окуповано╖ територ╕╖ Укра╖ни та район╕в проведення антитерористично╖ операц╕╖, для покриття витрат на проживання, в тому числ╕ на оплату житлово-комунальних послуг» в╕домост╕ про вс╕х член╕в с╕м’╖, як╕ претендують на отримання грошово╖ допомоги.
Грошова допомога не признача╓ться у раз╕, коли:
будь-хто з член╕в с╕м’╖ ма╓ у волод╕нн╕ житлове прим╕щення, розташоване в рег╕онах, ╕нших н╕ж тимчасово окупована територ╕я Укра╖ни та райони проведення антитерористично╖ операц╕╖;
у волод╕нн╕ с╕м’╖ ╓ два або б╕льше транспортних засоб╕в (механ╕зм╕в), що п╕длягають державн╕й ре╓страц╕╖ та обл╕ку в Державто╕нспекц╕╖ (автобус╕в, вантажних та легкових автомоб╕л╕в). При цьому не враховуються транспортн╕ засоби, одержан╕ чи придбан╕ на п╕льгових умовах через уповноважен╕ органи, а також транспортн╕ засоби в╕тчизняного виробництва, як╕ перебувають в експлуатац╕╖ протягом б╕льш як 10 рок╕в з дати випуску, та ╕нш╕ транспортн╕ засоби, що перебувають в експлуатац╕╖ протягом б╕льш як 15 рок╕в з дати випуску;
будь-хто з член╕в с╕м’╖ ма╓ на депозитному банк╕вському рахунку кошти у сум╕, що перевищу╓ 10-кратний розм╕р прожиткового м╕н╕муму, встановленого для працездатних ос╕б.
Якщо у склад╕ с╕м’╖, як╕й призначено грошову допомогу, ╓ особи працездатного в╕ку (кр╕м громадян, як╕ доглядають за д╕тьми до досягнення ними трир╕чного в╕ку; громадян, як╕ доглядають за д╕тьми, що потребують догляду протягом часу, визначеного у медичному висновку л╕карсько-консультативно╖ ком╕с╕╖, але не б╕льш як до досягнення ними шестир╕чного в╕ку; громадян, як╕ мають трьох ╕ б╕льше д╕тей в╕ком до 16 рок╕в ╕ доглядають за ними; громадян, як╕ доглядають за ╕нвал╕дами I групи або д╕тьми-╕нвал╕дами в╕ком до 18 рок╕в, або ╕нвал╕дами I чи II групи внасл╕док псих╕чного розладу, або особами, як╕ досягли 80-р╕чного в╕ку; а також ф╕зичних ос╕б, як╕ надають соц╕альн╕ послуги), як╕ не працевлаштувалися, в тому числ╕ за сприянням державно╖ служби зайнятост╕, або перебувають в трудових в╕дносинах з роботодавцями на тимчасово окупован╕й територ╕╖ Укра╖ни чи в районах проведення антитерористично╖ операц╕╖, але фактично не працюють, протягом двох м╕сяц╕в з дня призначення виплати грошово╖ допомоги, ╖╖ розм╕р для працездатних член╕в с╕м’╖ на наступн╕ два м╕сяц╕ зменшу╓ться на 50 в╕дсотк╕в, а на наступний пер╕од - припиня╓ться.
Особи працездатного в╕ку, яким призначено грошову допомогу, зобов’язан╕ ╕нформувати у триденний строк уповноважений орган про факт працевлаштування.
Уповноважений представник с╕м’╖, якому призначено грошову допомогу, зобов’язаний пов╕домляти уповноваженому органу про зм╕ну обставин, як╕ впливають на призначення грошово╖ допомоги, протягом трьох дн╕в з дня настання таких обставин.
Суми грошово╖ допомоги, виплачен╕ надм╕ру внасл╕док подання документ╕в з недостов╕рними в╕домостями, повертаються на вимогу уповноваженого органу.
У раз╕ в╕дмови добров╕льного повернення надм╕ру перерахованих сум грошово╖ допомоги вони стягуються у судовому порядку.
Виплата грошово╖ допомоги припиня╓ться з наступного м╕сяця у раз╕:
подання уповноваженим представником с╕м’╖ заяви про припинення виплати грошово╖ допомоги;
надання ╕нформац╕╖ державно╖ служби зайнятост╕ про те, що працездатн╕ члени с╕м’╖ протягом двох м╕сяц╕в не працевлаштувалися за сприянням державно╖ служби зайнятост╕ або перебувають в трудових в╕дносинах з роботодавцями на тимчасово окупован╕й територ╕╖ Укра╖ни чи в районах проведення антитерористично╖ операц╕╖, але фактично не працюють;
зняття з обл╕ку особи, яка перем╕щу╓ться;
виявлення уповноваженим органом факту подання недостов╕рно╖ ╕нформац╕╖ або непов╕домлення про зм╕ну обставин, як╕ впливають на призначення грошово╖ допомоги.
За б╕льш детальною ╕нформац╕╓ю щодо вище висв╕тлених питань з обл╕ку та надання аресно╖ грошово╖ допомоги та щодо послуг, як╕ надаються службою зайнятост╕ громадянам Укра╖ни, ╕ноземцям та особам без громадянства, як╕ пост╕йно проживають на територ╕╖ Укра╖ни ╕ перем╕щуються з тимчасово окуповано╖ територ╕╖ Укра╖ни та район╕в проведення антитерористично╖ операц╕╖, просимо звертатись до Прилуцького м╕ськрайонного центру зайнятост╕ за адресою: вул. Вокзальна, 46 або за телефонами:
3-04-99, 3-11-31, 3-51-91.

18.11.2014


Прилуцький МРЦЗ ╕нформу╓...

ПОРЯДОК РЕ╢СТРАЦ╤╥ В ЦЕНТР╤ ЗАЙНЯТОСТ╤…

Якщо ви зв╕льнилися з роботи або вас скоротили, у будь – якому випадку ця стаття стане для вас дуже корисною, оск╕льки мова буде йти про те, як заре╓струватися у центр╕ зайнятост╕ поки ви будете шукати ╕ншу роботу.
27 серпня 2014 року постановою Каб╕нету м╕н╕стр╕в Укра╖ни внесено зм╕ни до Порядку ре╓страц╕╖, перере╓страц╕╖ безроб╕тних та ведення обл╕ку ос╕б, як╕ шукають роботу, затвердженого постановою КМУ 20 березня 2013 року.

Документи необх╕дн╕ для ре╓страц╕╖ безроб╕тного.
Ре╓страц╕я безроб╕тних, як╕ звертаються за сприянням у працевлаштуванн╕, проводиться центром зайнятост╕ незалежно в╕д заре╓строваного м╕сця проживання чи перебування.
Ре╓страц╕я проводиться за умови пред’явлення паспорта громадянина Укра╖ни або тимчасового посв╕дчення громадянина Укра╖ни, обл╕ково╖ картки платника податк╕в, трудово╖ книжки (цив╕льно-правового договору чи документа, який п╕дтверджу╓ пер╕од зайнятост╕), а в раз╕ потреби також в╕йськового квитка, диплома або ╕ншого документа про осв╕ту.
Громадянин, який втратив паспорт, пред’явля╓ тимчасове посв╕дчення, що п╕дтверджу╓ особу громадянина Укра╖ни, особа, яка не досягла 16-р╕чного в╕ку, - св╕доцтво про народження та дов╕дку про ре╓страц╕ю м╕сця проживання або м╕сця перебування, видану центром зайнятост╕ або п╕дрозд╕лом ДМС.
╤нвал╕д, який не досяг встановленого статтею 26 Закону Укра╖ни “Про загальнообов’язкове державне пенс╕йне страхування” пенс╕йного в╕ку та отриму╓ пенс╕ю по ╕нвал╕дност╕ або державну соц╕альну допомогу в╕дпов╕дно до Закон╕в Укра╖ни “Про державну соц╕альну допомогу ╕нвал╕дам з дитинства та д╕тям-╕нвал╕дам” та “Про державну соц╕альну допомогу особам, як╕ не мають права на пенс╕ю, та ╕нвал╕дам”, пода╓ коп╕ю дов╕дки до акта огляду медико-соц╕альною експертною ком╕с╕╓ю та у раз╕ наявност╕ пред’явля╓ ╕ндив╕дуальну програму реаб╕л╕тац╕╖.
Особа, яка втратила трудову книжку, пред’явля╓ дубл╕кат трудово╖ книжки чи дов╕дку арх╕вно╖ установи про прийняття та зв╕льнення з роботи або цив╕льно-правовий догов╕р чи документ, який п╕дтверджу╓ пер╕од зайнятост╕ тако╖ особи.
Громадяни Укра╖ни, як╕ зв╕льнилися з роботи (припинили ╕нший вид зайнятост╕) та переселилися з тимчасово окуповано╖ територ╕╖, за в╕дсутност╕ документ╕в, що п╕дтверджують факт зв╕льнення (припинення зайнятост╕), пер╕оди трудово╖ д╕яльност╕ та страхового стажу, ре╓струються, отримують соц╕альн╕ послуги та матер╕альне забезпечення на випадок безроб╕ття за даними Державного ре╓стру загальнообов’язкового державного соц╕ального страхування.
Громадяни Укра╖ни, як╕ переселилися з тимчасово окуповано╖ територ╕╖ та припинили трудов╕ в╕дносини у судовому порядку, пред’являють в╕дпов╕дне р╕шення суду.
Громадяни Укра╖ни, як╕ переселилися з тимчасово окуповано╖ територ╕╖ та припинили ╕нший вид зайнятост╕ зг╕дно з частиною шостою статт╕ 7 Закону Укра╖ни “Про забезпечення прав ╕ свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупован╕й територ╕╖ Укра╖ни”, пред’являють передбачен╕ законодавством документи, що п╕дтверджують факт припинення ╕ншого виду зайнятост╕ (р╕шення суду, витяг з ╢диного державного ре╓стру юридичних та ф╕зичних ос╕б-п╕дпри╓мц╕в тощо).
Додатков╕ документи:
1) випускниками вищих навчальних заклад╕в та профес╕йно-техн╕чних навчальних заклад╕в, як╕ навчалися за державним замовленням ╕ звернулися до центру зайнятост╕ протягом одного року з дня зак╕нчення навчання, - направлення на роботу або дов╕дка про надання можливост╕ самост╕йного працевлаштування чи дов╕дка про самост╕йне працевлаштування, а т╕, що навчалися на контрактн╕й основ╕ ╕ звернулися до територ╕ального органу протягом одного року з дня зак╕нчення навчання, - дов╕дка навчального закладу про п╕дтвердження форми навчання;
2) членами особистого селянського господарства, для яких така робота була основною (кр╕м ос╕б, як╕ зак╕нчили або припинили навчання у загальноосв╕тн╕х, профес╕йно-техн╕чних ╕ вищих навчальних закладах, зв╕льнилися ╕з строково╖ в╕йськово╖ або альтернативно╖ (нев╕йськово╖) служби ╕ вперше приймаються на роботу та звернулися для ре╓страц╕╖ до центру зайнятост╕ протягом шести м╕сяц╕в з дня зак╕нчення або припинення навчання чи зв╕льнення ╕з служби), - дов╕дка про припинення ведення особистого селянського господарства або вих╕д з такого господарства, видана с╕льською, селищною або м╕ською радою за м╕сцезнаходженням земельно╖ д╕лянки.
Для ц╕лей цього Порядку ведення особистого селянського господарства вважа╓ться основною роботою для члена такого господарства за умови, що протягом 12 м╕сяц╕в, як╕ передували дню звернення до центру зайнятост╕, в╕н провадив лише таку д╕яльн╕сть чи одночасно перебував у трудових в╕дносинах або був зайнятим зг╕дно ╕з частиною першою статт╕ 4 Закону Укра╖ни “Про зайнят╕сть населення” менше шести м╕сяц╕в.
Громадяни Укра╖ни, як╕ переселилися з тимчасово окуповано╖ територ╕╖ чи район╕в проведення антитерористично╖ операц╕╖ в ╕нш╕ рег╕они Укра╖ни та ╓ членами особистого селянського господарства, для ре╓страц╕╖ за м╕сцем свого перебування зазначену дов╕дку не подають.
Заре╓строван╕ безроб╕тн╕, як╕ ╓ членами особистого селянського господарства, для яких ведення такого господарства не ╓ основною роботою ╕ ре╓страц╕я яких припинена у зв’язку з проходженням в╕йськово╖ служби за призовом п╕д час моб╕л╕зац╕╖ в╕дпов╕дно до Закону Укра╖ни“Про моб╕л╕зац╕йну п╕дготовку та моб╕л╕зац╕ю”, у раз╕ повторного звернення до центру зайнятост╕ п╕сля зак╕нчення моб╕л╕зац╕йних заход╕в зазначену дов╕дку не подають;
3) в╕йськовослужбовцями (кр╕м в╕йськовослужбовц╕в строково╖ служби) Збройних Сил, внутр╕шн╕х в╕йськ МВС, Служби зовн╕шньо╖ розв╕дки, ╕нших в╕йськових формувань, утворених в╕дпов╕дно до закон╕в, Держприкордонслужби, СБУ, Держспецтрансслужби, особами рядового ╕ начальницького складу Державно╖ служби спец╕ального зв’язку та захисту ╕нформац╕╖, орган╕в внутр╕шн╕х справ, орган╕в ╕ п╕дрозд╕л╕в цив╕льного захисту, податково╖ м╕л╕ц╕╖, а також особовим складом во╓н╕зованих авар╕йно-рятувальних служб, утворених в╕дпов╕дно до законодавства на пост╕йн╕й основ╕, як╕ зв╕льнен╕ ╕з служби за станом здоров’я, у зв’язку ╕з скороченням штат╕в або проведенням орган╕зац╕йних заход╕в без права на пенс╕ю, - в╕йськовий квиток, в якому зазначена дата взяття ╖х на обл╕к у в╕йськовому ком╕сар╕ат╕ в╕дпов╕дно до законодавства.
Строк надання статусу безроб╕тного
Статус безроб╕тного нада╓ться особам, як╕ зазначен╕ у частин╕ перш╕й статт╕ 43 Закону Укра╖ни “Про зайнят╕сть населення”, з першого дня ре╓страц╕╖ у центр╕ зайнятост╕ на п╕дстав╕ заяви за формою, затвердженою М╕нсоцпол╕тики, у раз╕ в╕дсутност╕ п╕дходящо╖ роботи, п╕дб╕р яко╖ зд╕йсню╓ться в╕дпов╕дно до статт╕ 46 зазначеного Закону.
У раз╕ наявност╕ пропозиц╕╖ п╕дходящо╖ роботи у день подання заяви про надання статусу безроб╕тного особ╕ за попередн╕м узгодженням з роботодавцем вида╓ться направлення на працевлаштування за формою, затвердженою М╕нсоцпол╕тики. Особа зобов’язана подати протягом семи календарних дн╕в з дня отримання такого направлення центру зайнятост╕ письмову в╕дпов╕дь роботодавця про працевлаштування або в╕дмову у працевлаштуванн╕.
Якщо в зазначений строк особа пода╓ центру зайнятост╕ письмову в╕дпов╕дь роботодавця про в╕дмову у працевлаштуванн╕ або в╕дстрочення вир╕шення питання щодо працевлаштування у зв’язку з необх╕дн╕стю проходження медичного та нарколог╕чного огляду, призначення дати конкурсного в╕дбору, так╕й особ╕ нада╓ться статус безроб╕тного з дня подання в╕дпов╕дно╖ заяви.
Р╕шення про надання статусу безроб╕тного чи в╕дмову у наданн╕ такого статусу прийма╓ться центром зайнятост╕ не п╕зн╕ше н╕ж протягом семи календарних дн╕в з дня подання особою заяви про надання статусу безроб╕тного.
З наказом про надання (в╕дмову в наданн╕) статусу безроб╕тного, визначення розм╕ру ╕ строку виплати матер╕ального забезпечення на випадок безроб╕ття, в╕дкладення, скорочення тривалост╕ та припинення виплати такого забезпечення особа ознайомлю╓ться п╕д час в╕дв╕дування центру зайнятост╕.
Особа п╕д час подання зазначено╖ заяви ознайомлю╓ться з правами та обов’язками заре╓строваного безроб╕тного.
П╕дставами для в╕дмови у наданн╕ статусу безроб╕тного ╓:
1) в╕дсутн╕сть на дату звернення до центру зайнятост╕ необх╕дних документ╕в;
2) встановлення факту зайнятост╕ особи, у тому числ╕ отримання пов╕домлення роботодавця про працевлаштування особи;
3) подання заяви про надання статусу безроб╕тного особою, яка не зазначена у частин╕ перш╕й статт╕ 43 Закону Укра╖ни “Про зайнят╕сть населення”;
4) письмова в╕дмова особи в╕д пропозиц╕╖ п╕дходящо╖ роботи;
5) нев╕дв╕дування роботодавця та неподання в установлений строк без поважних причин особою письмово╖ в╕дпов╕д╕ роботодавця про в╕дмову у працевлаштуванн╕ в╕дпов╕дно до виданого центром зайнятост╕ направлення на працевлаштування;
Особам, як╕ навчаються за денною формою у загальноосв╕тн╕х, профес╕йно-техн╕чних ╕ вищих навчальних закладах, а також особам, у яких в╕дсутн╕й страховий стаж, кр╕м тих, що зазначен╕ у частин╕ друг╕й статт╕ 6 Закону Укра╖ни “Про загальнообов’язкове державне соц╕альне страхування на випадок безроб╕ття”, не може бути надано статус безроб╕тного.
У раз╕ прийняття центром зайнятост╕ р╕шення про в╕дмову у наданн╕ статусу безроб╕тного особа може повторно подати заяву про надання зазначеного статусу не ран╕ше н╕ж через с╕м календарних дн╕в з дня прийняття такого р╕шення.
П╕дходяща робота для безроб╕тного
П╕дходящою для безроб╕тного ╓ робота, що в╕дпов╕да╓ його осв╕т╕, профес╕╖ (спец╕альност╕), квал╕ф╕кац╕╖.
П╕дб╕р п╕дходящо╖ роботи зд╕йсню╓ться центром зайнятост╕, у якому безроб╕тний заре╓стрований, з урахуванням доступност╕ транспортного обслуговування, встановлено╖ р╕шенням м╕сцево╖ держадм╕н╕страц╕╖, виконавчого органу в╕дпов╕дно╖ ради.
За згодою безроб╕тного п╕дб╕р п╕дходящо╖ роботи може зд╕йснюватися також в ╕нших рег╕онах.
У раз╕ зм╕ни даних, що впливають на п╕дб╕р п╕дходящо╖ роботи, заре╓стрований безроб╕тний пода╓ до центру зайнятост╕ в╕дпов╕дн╕ документи.
П╕дходящою для безроб╕тного ╓ робота у раз╕, коли запропонована зароб╕тна плата не нижча, н╕ж його зароб╕тна плата за останн╕м м╕сцем роботи, з урахуванням середнього розм╕ру зароб╕тно╖ плати, що склався за минулий м╕сяць у рег╕он╕, де безроб╕тний заре╓стрований.
П╕дб╕р п╕дходящо╖ роботи для ╕нвал╕да (у тому числ╕ шляхом розумного пристосування ╕снуючого або створення нового робочого м╕сця) зд╕йсню╓ться в╕дпов╕дно до його профес╕йних знань ╕ навичок та з урахуванням дов╕дки до акта огляду медико-соц╕ально╖ експертно╖ ком╕с╕╖ з висновком про умови ╕ характер прац╕, ╕ндив╕дуально╖ програми реаб╕л╕тац╕╖ та побажань ╕нвал╕да щодо умов прац╕.
У раз╕ коли протягом шести м╕сяц╕в з дня ре╓страц╕╖ безроб╕тному неможливо п╕д╕брати роботу за профес╕╓ю, п╕дходящою ╓ робота, що потребу╓ зм╕ни профес╕╖ з урахуванням його зд╕бностей, стану здоров’я, профес╕йного досв╕ду, доступних для нього вид╕в навчання та потреби ринку прац╕.
Для ос╕б, як╕ бажають в╕дновити трудову д╕яльн╕сть п╕сля тривало╖ (б╕льш як 12 м╕сяц╕в) перерви (кр╕м ос╕б, яким до досягнення встановленого статтею 26 Закону Укра╖ни “Про загальнообов’язкове державне пенс╕йне страхування” пенс╕йного в╕ку залишилося два ╕ менше роки), п╕дходящою роботою також ╓ участь у громадських та ╕нших роботах тимчасового характеру, як╕ в╕дпов╕дають ╖х осв╕т╕, профес╕╖ (спец╕альност╕), профес╕йному досв╕ду, зокрема за спор╕дненими профес╕ями.
У раз╕ отримання безроб╕тним профес╕╖ за направленням центру зайнятост╕ п╕дходящою ╓ робота як за новою, так ╕ за попередньою здобутою профес╕╓ю (спец╕альн╕стю).
П╕дходящою не може бути робота у раз╕, коли:
вона пов’язана ╕з зм╕ною м╕сця проживання безроб╕тного без його згоди;
м╕сце роботи розташоване за межами доступност╕ транспортного обслуговування, встановлено╖ р╕шенням м╕сцево╖ держадм╕н╕страц╕╖, виконавчого органу в╕дпов╕дно╖ ради;
умови прац╕ не в╕дпов╕дають правилам ╕ нормам, встановленим законодавством про працю та охорону прац╕, стану здоров’я особи, що п╕дтверджено медичною дов╕дкою;
зароб╕тна плата нижча, н╕ж встановлений законом розм╕р м╕н╕мально╖ зароб╕тно╖ плати, або не забезпечуються гарант╕╖ щодо ╖╖ сво╓часно╖ виплати.
Зм╕на безроб╕тним центру зайнятост╕ ре╓страц╕╖
У раз╕ бажання заре╓строваного безроб╕тного зд╕йснювати пошук роботи, отримувати виплату матер╕ального забезпечення на випадок безроб╕ття та соц╕альн╕ послуги в ╕ншому центр╕ зайнятост╕ безроб╕тний пода╓ до центру зайнятост╕, в якому в╕н заре╓стрований, в╕дпов╕дну заяву.
З дня подання тако╖ заяви ре╓страц╕я припиня╓ться.
Р╕шення про поновлення статусу безроб╕тного та виплати матер╕ального забезпечення на випадок безроб╕ття прийма╓ться ╕ншим центром зайнятост╕ з дня подання до нього в╕дпов╕дно╖ заяви.
Вимоги щодо подання заяви до центру зайнятост╕ не поширюються на заре╓строваних безроб╕тних, як╕ переселилися з район╕в проведення антитерористично╖ операц╕╖. Ре╓страц╕я таких ос╕б не припиня╓ться, надання соц╕альних послуг та виплата матер╕ального забезпечення зд╕йснюються центром зайнятост╕, до якого вони звертаються.
Припинення ре╓страц╕╖
Центр зайнятост╕ припиня╓ ре╓страц╕ю:
1) з дня:
початку зайнятост╕ особи (кр╕м участ╕ у громадських та ╕нших роботах тимчасового характеру, зайнятост╕ працею, пов’язаною з орган╕зац╕╓ю п╕дготовки та проведенням вибор╕в Президента Укра╖ни, народних депутат╕в Укра╖ни, депутат╕в Верховно╖ Ради Автономно╖ Республ╕ки Крим, м╕сцевих рад та с╕льських, селищних, м╕ських гол╕в):
- працевлаштування за наймом на умовах трудового договору (контракту);
- укладення цив╕льно-правового договору щодо виконання роб╕т (надання послуг);
- забезпечення роботою самост╕йно;
- призначення виплати грошового забезпечення батькам-вихователям дитячих будинк╕в с╕мейного типу, прийомним батькам;
- призначення грошово╖ допомоги на догляд за ╕нвал╕дом I чи II групи внасл╕док псих╕чного розладу, який за висновком л╕карсько╖ ком╕с╕╖ медичного закладу потребу╓ пост╕йного стороннього нагляду;
- призначення грошово╖ допомоги, компенсац╕╖ та/або надбавки непрацююч╕й працездатн╕й особ╕, яка фактично зд╕йсню╓ догляд за дитиною-╕нвал╕дом, ╕нвал╕дом I групи або особою похилого в╕ку, яка за висновком медичного закладу потребу╓ пост╕йного стороннього догляду або досягла 80-р╕чного в╕ку;
- зайняття ╕ншим видом д╕яльност╕ зг╕дно ╕з статтею 4 Закону Укра╖ни “Про зайнят╕сть населення”;
поновлення заре╓строваного безроб╕тного на робот╕ за р╕шенням суду, що набрало законно╖ сили;
вступу на навчання за денною формою, у тому числ╕ з використанням ваучера;
призову на строкову в╕йськову або альтернативну (нев╕йськову) службу;
набрання законно╖ сили вироком суду про засудження особи до позбавлення вол╕, обмеження вол╕, арешту (кр╕м випадк╕в зв╕льнення в╕д в╕дбування покарання з випробуванням);
видач╕ клопотання про достроковий вих╕д на пенс╕ю безроб╕тного до управл╕ння Пенс╕йного фонду Укра╖ни;
досягнення особою встановленого статтею 26 Закону Укра╖ни “Про загальнообов’язкове державне пенс╕йне страхування” пенс╕йного в╕ку або призначення пенс╕╖ за в╕ком на п╕льгових умовах чи за вислугу рок╕в;
подання заяви про зд╕йснення догляду за дитиною до досягнення нею трир╕чного в╕ку або зак╕нчення пер╕оду, визначеного у медичному висновку;
подання безроб╕тним заяви про припинення ре╓страц╕╖;
подання дов╕дки до акта огляду медико-соц╕альною експертною ком╕с╕╓ю з висновком про визнання особи нездатною до трудово╖ д╕яльност╕;
встановлення факту подання особою недостов╕рних даних та документ╕в, на п╕дстав╕ яких прийнято р╕шення про надання ╖й статусу безроб╕тного, призначення виплати матер╕ального забезпечення на випадок безроб╕ття та надання соц╕альних послуг, що мав м╕сце протягом пер╕оду ре╓страц╕╖;
встановлення факту виконання безроб╕тним оплачувано╖ роботи (надання послуг), зайняття ╕ншим видом д╕яльност╕ зг╕дно ╕з статтею 4 Закону Укра╖ни “Про зайнят╕сть населення”;
припинення профес╕йного навчання за направленням центру зайнятост╕ без поважних причин;
в╕дмови в╕д двох пропозиц╕й п╕дходящо╖ роботи, в тому числ╕ за набутою профес╕╓ю за направленням центру зайнятост╕, а для безроб╕тного, який вперше шука╓ роботу та не ма╓ профес╕╖ (спец╕альност╕), - в╕дмови в╕д двох пропозиц╕й проходження профес╕йного навчання у пер╕од з дня ре╓страц╕╖ (перере╓страц╕╖);
смерт╕ безроб╕тного або визнання його за р╕шенням суду померлим, безв╕сно в╕дсутн╕м, нед╕╓здатним чи обмежено д╕╓здатним;
подання безроб╕тним заяви про бажання отримувати соц╕альн╕ послуги та виплату матер╕ального забезпечення на випадок безроб╕ття в ╕ншому центр╕ зайнятост╕;
у раз╕ нев╕дв╕дування без поважних причин центру зайнятост╕:
протягом 30 робочих дн╕в з дати прийняття р╕шення про таке в╕дв╕дування (кр╕м тих, що беруть участь у громадських та ╕нших роботах тимчасового характеру, проходять профес╕йне навчання за направленням центру зайнятост╕, зайнят╕ працею, пов’язаною з орган╕зац╕╓ю п╕дготовки та проведенням вибор╕в Президента Укра╖ни, народних депутат╕в Укра╖ни, депутат╕в Верховно╖ Ради Автономно╖ Республ╕ки Крим, м╕сцевих рад та с╕льських, селищних, м╕ських гол╕в) (на 31-й день);
протягом 14 робочих дн╕в з дня припинення участ╕ у громадських та ╕нших роботах тимчасового характеру, зак╕нчення прац╕, пов’язано╖ з орган╕зац╕╓ю п╕дготовки та проведенням вибор╕в Президента Укра╖ни, народних депутат╕в Укра╖ни, депутат╕в Верховно╖ Ради Автономно╖ Республ╕ки Крим, м╕сцевих рад та с╕льських, селищних, м╕ських гол╕в) (на 15-й день);
протягом 14 робочих дн╕в з дня зак╕нчення профес╕йного навчання за направленням центру зайнятост╕ (на 15-й день);
протягом 14 робочих дн╕в з дня зак╕нчення строку д╕╖ медично╖ дов╕дки по ваг╕тност╕ та пологах (на 15-й день).
У раз╕ припинення ре╓страц╕╖ особа може бути взята на обл╕к або поновлена на обл╕ку в центр╕ зайнятост╕, до якого вона звернулася.
Перере╓страц╕я безроб╕тних
Особа ма╓ право перере╓струватися у центр╕ зайнятост╕ як безроб╕тна у раз╕, коли п╕сля припинення ре╓страц╕╖ залишилася безроб╕тною та належить до категор╕╖ ос╕б, як╕ зазначен╕ участин╕ перш╕й статт╕ 43 Закону Укра╖ни “Про зайнят╕сть населення”.
Перере╓страц╕я безроб╕тних, як╕ переселилися з тимчасово окуповано╖ територ╕╖, зд╕йсню╓ться центрами зайнятост╕ за м╕сцем ╖х перебування чи проживання в ╕нших рег╕онах Укра╖ни.

За б╕льш детальною ╕нформац╕╓ю звертатися до Прилуцького МРЦЗ за адресою: вул. Вокзальна,46 або за телефоном 31263.

18.11.2014 Головний спец╕ал╕ст – юрисконсульт Ткаченко О.╤.ШАНОВН╤ ДРУЗ╤!
ШАНОВН╤ КРИМЧАНИ ТА ЖИТЕЛ╤ СХ╤ДНИХ ОБЛАСТЕЙ УКРА╥НИ!
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТ╤ ГОТОВА ВАМ ДОПОМОГТИ!

У центрах занятост╕ Вам допоможуть:
• Знайти роботу – тимчасову або пост╕йну;
• Взяти участь у громадських або ╕нших роботах тимчасового характеру;
• Пройти профес╕йну п╕дготовку, переп╕дготовку або п╕двищити свою квал╕ф╕кац╕ю;
Отримати статус безроб╕тного та матер╕альну допомогу на випадок безроб╕ття.
У центрах зайнятост╕ ╓дина база ваканс╕й по вс╕й Укра╖н╕. Ус╕ ваканс╕╖ – у в╕льному доступ╕.

Обл╕к та ре╓страц╕я в центр╕ зайнятост╕ зд╕йсню╓ться незалежно в╕д того, де Ви живете чи перебува╓те.

Нав╕ть якщо у Вас нема╓ документ╕в, в центрах зайнятост╕ Ви можете безоплатно отримати:
- ╕нформац╕ю про ваканс╕╖, навчальн╕ заклади, п╕дпри╓мства, установи, орган╕зац╕╖, з якими сп╕впрацю╓ служба зайнятост╕;
- консультац╕╖ та правову допомогу з питань працевлаштування або зв╕льнення з роботи, отримання статусу безроб╕тного, допомоги по безроб╕ттю, ╕нших послуг державно╖ служби зайнятост╕;
- рекомендац╕╖ в╕дносно вибору чи зм╕ни профес╕й, послуги з профес╕йно╖ ор╕╓нтац╕╖.
Для внесення даних до ╢дино╖ ╕нформац╕йно-анал╕тично╖ системи державно╖ служби зайнятост╕ як шукача роботи та п╕дбору п╕дходящо╖ роботи Вам необх╕дно подати до центру зайнятост╕:
- паспорт громадянина Укра╖ни або ╕нший документ, що посв╕дчу╓ особу,
- обл╕кову картку платника податк╕в (╕дентиф╕кац╕йний код).

Для отримання статусу безроб╕тного та матер╕ально╖ допомоги по безроб╕ттю Вам кр╕м вищезазначених документ╕в сл╕д подати:
- трудова книжка (або ╖╖ дубл╕кат чи дов╕дка арх╕вно╖ установи про прийняття та зв╕льнення з роботи), або документ, що п╕дтверджу╓ пер╕оди зайнятост╕ (наприклад, цив╕льно-правовий догов╕р);
- диплом або ╕нш╕ документи про осв╕ту;
- в╕йськовий квиток (у раз╕ необх╕дност╕).

Якщо Ви вже заре╓струвалися у центрах зайнятост╕ Донецько╖ та Лугансько╖ областей, Ви ма╓те право продовжити отримувати соц╕альн╕ постуги та допомогу по безроб╕ттю у будь-якому центр╕ зайнятост╕ за м╕сцем Вашого перебування.
Додаткова ╕нформац╕я:
Для працевлаштування прац╕вник╕в заклад╕в охорони здоров'я, як╕
перем╕щуються ╕з зони АТО, у випадку в╕дсутност╕ окремих документ╕в, необх╕дних для працевлаштування, може бути використана ╕нформац╕я Автоматизовано╖ бази даних медичних, фармацевтичних та науково-педагог╕чних прац╕вник╕в, яка функц╕ону╓ у сфер╕ охорони здоров'я (лист М╕н╕стерства охорони здоров'я Укра╖ни в╕д 20.08.2014 № 11-02-09/10-65/24419 та сп╕льний лист М╕н╕стерства соц╕ально╖ пол╕тики Укра╖ни та М╕н╕стерства охорони здоров'я Укра╖ни в╕д 30.09.2014 р. №11143/0/4/026 №11.02-13/23/28325).
Для отримання зазначено╖ ╕нформац╕╖ Вам необх╕дно звернутися з в╕дпов╕дною заявою до державного п╕дпри╓мства "Укрмедре╓стр" за адресою: м╕сто Ки╖в, вул. Грушевського, 7 та пред'явити документ, що засв╕дчу╓ особу. Телефон для дов╕док: (044) 227-41-75.
Для працевлаштування вчител╕в загальноосв╕тн╕х шк╕л та виховател╕в дошк╕льних навчальних заклад╕в, сп╕льним листом М╕нсоцпол╕тики Укра╖ни та М╕н╕стерства осв╕ти та науки Укра╖ни в╕д 15.08.2014 № 9209/0/14-14/21, №1/12-5698 передбачено, що м╕сцев╕ органи управл╕ння осв╕тою зд╕йснюють безперешкодний прийом на роботу вчител╕в загальноосв╕тн╕х шк╕л та виховател╕в дошк╕льних навчальних заклад╕в на п╕дстав╕:
• ╕ндив╕дуальних в╕домостей про застраховану особу, отриманих
особисто в органах Пенс╕йного фонду Укра╖ни;
• документ╕в, що п╕дтверджують фактичне м╕сце проживання особи;
• документ╕в, що п╕дтверджують проходження особою медичного
обстеження.
Для працевлаштування викладач╕в початкових спец╕ал╕зованих мистецьких навчальних заклад╕в (шк╕л естетичного виховання), як╕
звертаються в пошуках роботи ╕ не мають можливост╕ надати в╕дпов╕дн╕ документи для оформлення трудових в╕дносин, М╕н╕стерством культури Укра╖ни надан╕ рекомендац╕╖ аналог╕чн╕ сп╕льному листу М╕нсоцпол╕тики Укра╖ни та М╕н╕стерства осв╕ти та науки Укра╖ни в╕д 15.08.2014 № 9209/0/14-14/21, №1/12-5698 (лист М╕н╕стерства культури Укра╖ни в╕д 15.09.2014 №238/7-4/43-14).

Б╕льш детальну ╕нформац╕ю можна отримати звернувшись до Прилуцького м╕ськрайонного центру зайнятост╕ за адресою: вул. Вокзальна, 46 або за телефонами 3-53-73, 3-12-63.
За потреби скористайтесь послугами БЕЗКОШТОВНО╥ ╕нформац╕йно-дов╕дково╖ телефонно╖ системи державно╖ служби зайнятост╕: 0-800-50-50-60 (з╕ стац╕онарного телефону). Безкоштовного моб╕льного серв╕су «Пошук роботи»: 730 (з моб╕льного телефону). ╤нтернет-порталами державно╖ служби зайнятост╕: www.dcz.gov.ua або
www.trud.gov.ua


23.10.2014


Постановою Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни в╕д 13 серпня 2014 року № 342 внесено зм╕ни до Постанови Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни в╕д 20 березня 2013 року № 207 «Про затвердження Порядку видач╕ ваучер╕в для п╕дтримання конкурентоспроможност╕ ос╕б на ринку прац╕». Цим документом спрощено механ╕зм видач╕ ваучер╕в на навчання громадянам в╕ком понад 45 рок╕в, страховий стаж яких становить не менше як 15 рок╕в. В╕дтепер ╖м не потр╕бно подавати до служби зайнятост╕ дов╕дку про п╕дтвердження страхового стажу. В╕дпов╕дн╕ дан╕ за пер╕од з 1 липня 2000 року до 31 грудня 2010 року центри зайнятост╕ зв╕рятимуть з в╕домостями Державного ре╓стру загальнообов’язкового державного соц╕ального страхування, поданими Пенс╕йним фондом Укра╖ни. Ран╕ше за ц╕╓ю ╕нформац╕╓ю зац╕кавлен╕ особи змушен╕ були особисто звертатися до в╕дд╕лень Пенс╕йного фонду.
Також новоприйнятою постановою доповнено перел╕к профес╕й, спец╕альностей та напрям╕в п╕двищення квал╕ф╕кац╕╖, для перенавчання за якими може бути виданий ваучер, спец╕альн╕стю «соц╕альна робота» – для ос╕б з вищою осв╕тою й в╕дпов╕дно виключено «аквакультура, розведення та селекц╕я тварин». А для громадян з базовою вищою осв╕тою внесено «сестринська справа та соц╕альна робота» ╕ виключено «рибництво та аквакультура». Загалом за рахунок ваучер╕в бажаюч╕ можуть опановувати 35 профес╕й, спец╕альностей чи напрям╕в п╕двищення квал╕ф╕кац╕╖. Одначе зм╕нами до вищезгадано╖ постанови не передбачено видачу ваучер╕в для ос╕б, як╕ заре╓строван╕ в центрах зайнятост╕ як безроб╕тн╕. Також д╕я Порядку видач╕ ваучер╕в для п╕дтримання конкурентоспроможност╕ ос╕б на ринку прац╕ не поширю╓ться на ос╕б без профес╕йно-техн╕чно╖ або вищо╖ осв╕ти.
╤нститутом п╕дготовки кадр╕в державно╖ служби зайнятост╕ (м.Ки╖в) в╕дпов╕дно до наявно╖ л╕ценз╕╖ на надання осв╕тн╕х послуг зд╕йсню╓ться переп╕дготовка фах╕вц╕в за спец╕альн╕стю «Соц╕альна робота» для отримання друго╖ вищо╖ осв╕ти ( терм╕н навчання 2,5 роки; форма навчання: заочна; варт╕сть навчання в межах 16,0 тис. грн.
За б╕льш детальною ╕нформац╕╓ю звертатися до Прилуцького м╕ськрайонного центру зайнятост╕ за адресою: вул.Вокзальна, 46, або за телефоном 3-15-56.


НОВА ПРОФЕС╤Я- ВПЕВНЕН╤СТЬ У ЗАВТРАШНЬОМУ ДН╤

Одним з головних напрям╕в д╕яльност╕ центру зайнятост╕ ╓ орган╕зац╕я профес╕йно╖ п╕дготовки, переп╕дготовки або п╕двищення квал╕ф╕кац╕╖ безроб╕тних громадян. Профес╕йне навчання зд╕йсню╓ться з урахуванням ╕снуючих стандарт╕в та потреб локального та рег╕онального ринк╕в прац╕ взагал╕ з урахуванням конкретно╖ потреби в прац╕вниках п╕дпри╓мств, орган╕зац╕й, ф╕зичних ос╕б, яка прийма╓ на роботу найманого прац╕вника.
В╕дпов╕дно до замовлення роботодавця, на п╕дстав╕ угоди та за рахунок кошт╕в Фонду центр зайнятост╕ орган╕зову╓ п╕дготовку, переп╕дготовку або п╕двищення квал╕ф╕кац╕╖ громадян за профес╕ями, спец╕альностями та напрямами, в яких ╓ потреба у роботодавця.
Профес╕йне навчання безроб╕тних покликане сприяти ефективному використанню трудового потенц╕алу особистост╕, п╕двищенню ╖╖ соц╕ально╖ та профес╕йно╖ моб╕льност╕, стимулювати пошук незайнятим громадянином найефективн╕ших шлях╕в п╕двищення свого профес╕йно-квал╕ф╕кац╕йного р╕вня, ╕нтелектуально╖ та трудово╖ незалежност╕ ╕ в╕д╕гра╓ важливу роль у п╕дготовц╕ кадр╕в для р╕зних галузей економ╕ки.
Головна мета профес╕йного навчання - сприяння працевлаштуванню шляхом здобуття профес╕╖ ╕ п╕двищення конкурентоспроможност╕ на ринку прац╕. Це ╓ перший крок роз'яснення того, що ринок прац╕ склада╓ться не в центр╕ зайнятост╕, а його формують пропозиц╕я ╕ попит, працездатн╕ люди ╕ роботодавц╕.
Саме з метою розширення можливостей для п╕двищення конкурентноспроможност╕ заре╓строваних безроб╕тних державною службою зайнятост╕ в╕дкрито десять центр╕в профтехн╕чно╖ осв╕ти, де безроб╕тн╕ громадяни можуть засво╖ти нов╕тн╕ технолог╕╖, вивчити сучасне обладнання та устаткування.
Одними з найб╕льших ╓ Сумський , Одеський та Р╕вненський центри профес╕йно-техн╕чно╖ осв╕ти, як╕ на найсучасн╕шому обладнанн╕ готують спец╕ал╕ст╕в б╕льш н╕ж за 100 спец╕альностями та навчальними програмами.
Навчання проводиться як в закладах ЦПТО ДСЗ, так ╕ на баз╕ учбових заклад╕в по вс╕й територ╕╖ Укра╖ни, на п╕дпри╓мствах, в установах, орган╕зац╕ях, зг╕дно з укладеними договорами м╕ж службою зайнятост╕ та ПОУ, навчальними закладами за профес╕ями та спец╕альностями, як╕ користуються попитом на ринку прац╕ рег╕ону. Навчання проводиться за рахунок кошт╕в Фонду ЗДСС на випадок безроб╕ття.
Форма навчання визнача╓ться в залежност╕ в╕д навчально╖ програми, в╕д обраних профес╕й та спец╕альностей. Навчання да╓ можлив╕сть безроб╕тним отримати робочу профес╕ю, а спец╕ал╕сту – пройти переп╕дготовку чи п╕двищення квал╕ф╕кац╕╖ та п╕сля зак╕нчення навчання отримати св╕доцтво державного зразку з наданням отримано╖ профес╕╖ чи квал╕ф╕кац╕╖.
На пер╕од навчання, при необх╕дност╕, нада╓ться безкоштовне житло, збер╕га╓ться виплата допомоги по безроб╕ттю, компенсуються фактичн╕ витрати на про╖зд до м╕сця проходження навчання (в╕д населеного пункту, де прожива╓ безроб╕тний, до населенного пункту, де буде зд╕йснюватися навчання) та у зворотному напрямку.
Так, з початку 2014 року на замовлення ПАТ «Линовицький цукрокомб╕нат «Красний», ФОП Трепаченко Б.Г., ПП МПБП «Стимул» за рахунок кошт╕в Фонду 4 безроб╕тн╕ особи, як╕ перебували на обл╕ку в Прилуцькому МРЦЗ, здобули нов╕ профес╕╕: «машин╕ст мостового крану», «кухар», «монтажник г╕псокартонних конструкц╕й», «машин╕ст крана (кран╕вник) » та були працевлаштован╕ в вищезазначен╕ п╕дпри╓мства.
Одним ╕з р╕зновид╕в п╕двищення квал╕ф╕кац╕╖, що пропону╓ться службою зайнятост╕, ╓ стажування. Стажування ма╓ на мет╕ отримання практичних ум╕нь ╕ навичок щодо виконання обов’язк╕в на посад╕, на яку претенду╓ безроб╕тний ╕ може проводитись не лише в навчальному заклад╕, а й безпосередньо на п╕дпри╓мств╕, установ╕, орган╕зац╕╖. Можливе як для спец╕ал╕ст╕в, так ╕ для роб╕тник╕в з метою п╕двищення ╖х квал╕ф╕кац╕╖. Терм╕н п╕двищення квал╕ф╕кац╕╖ безроб╕тних за робочими профес╕ями та фах╕вц╕в з вищою осв╕тою шляхом стажування встановлю╓ться залежно в╕д складност╕ профес╕╖.
Прилуцьким м╕ськрайонним центром зайнятост╕, з початку року направлено 115 безроб╕тних на стажування за профес╕ями: «Електромонтер з ремонту та обслуговуванню електроустаткування», «Продавець продовольчих товар╕в», «Продавець непродовольчих товар╕в», «Вод╕й автотранспортних засоб╕в», «Бухгалтер», «Швачка», «Кухар», та ╕нш╕. Стажування в╕дбувалися у таких роботодавц╕в, як: ТОВ «Агр╕кор Холд╕нг», ТОВ «Агрок╕м», СТОВ «Цукровик», ПрАТ «Гран╕т», та ╕нш╕.
Окр╕м того, на виконання Закону Укра╖ни «Про зайнят╕сть населення», який вступив в силу з 01.01.2013 року, щодо надання студентам вищих та учням профес╕йно-техн╕чних навчальних заклад╕в права проходити стажування на п╕дпри╓мствах, установах та орган╕зац╕ях, та Постанови № 20 Каб╕нету м╕н╕стр╕в Укра╖ни в╕д 16.01.2013 року, який затвердив порядок укладання договору про стажування, служба зайнятост╕ повинна сприяти студентам вищих та учням профес╕йно-техн╕чних навчальних заклад╕в в проходженн╕ практики шляхом сп╕впрац╕ з роботодавцями щодо визначення можливостей надання для цього робочих м╕сць.
Доводимо до в╕дома, що затвердженний порядок визнача╓ механ╕зм укладення договор╕в студентами вищих та учнями профес╕йно-техн╕чних навчальних заклад╕в з п╕дпри╓мствами, установами та орган╕зац╕ями, а метою стажування ╓ набуття досв╕ду з виконання профес╕йних завдань та обов'язк╕в, удосконалення профес╕йних знань, ум╕нь та навичок, вивчення та засво╓ння нових технолог╕й, техн╕ки, набуття компетенц╕╖. Строк стажування за договором не може перевищувати шести м╕сяц╕в. Запис про проходження стажування роботодавець вносить до трудово╖ книжки.
╤нформац╕ю про можлив╕сть стажування надаватимуть студентам вищих та учням профес╕йно-техн╕чних навчальних заклад╕в ╖х навчальн╕ заклади разом з п╕дпри╓мствами та, за зверненнями, служба зайнятост╕.
У раз╕ коли в пер╕од стажування студент викону╓ профес╕йн╕ роботи, п╕дпри╓мство, орган╕зац╕я, установа за вс╕ роботи, виконан╕ в╕дпов╕дно до наданих завдань, зд╕йсню╓ виплату зароб╕тно╖ плати зг╕дно з установленими системами оплати прац╕ за нормами, розц╕нками, ставками (окладами) з урахуванням коеф╕ц╕╓нт╕в, доплат ╕ надбавок.
Стажування проводиться за ╕ндив╕дуальною програмою п╕д кер╕вництвом прац╕вника п╕дпри╓мства, установи, орган╕зац╕╖, який ма╓ стаж роботи за в╕дпов╕дною профес╕╓ю не менше трьох рок╕в.
За дов╕дками щодо профес╕йного навчання заре╓строваних безроб╕тних, звертатися до Прилуцькогого м╕ськрайонного центру зайнятост╕ за адресою: вул.Вокзальна, 46, або за телефоном 3-51-91.

ГРОМАДСЬК╤ РОБОТИ ТА РОБОТИ ТИМЧАСОВОГО ХАРАКТЕРУ-
П╤ДТРИМКА БЕЗРОБ╤ТНИХ

З 01.01.2013 року набрав чинност╕ Закон Укра╖ни «Про зайнят╕сть населення» в╕д 05.07.2012 року № 5067-V╤., а 20 березня 2013 р. за № 175 постановою Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни затверджений «Порядок орган╕зац╕╖ громадських та ╕нших роб╕т тимчасового характеру», де встановлен╕ критер╕╖, по яким м╕сцев╕ органи влади визначають види громадських роб╕т та ╕нших роб╕т тимчасового характеру, категор╕╖ ос╕б, як╕ залучаються до виконання цих роб╕т.
Громадськ╕ роботи ╓ видом сусп╕льно корисних оплачуваних роб╕т в ╕нтересах територ╕ально╖ громади, як╕ орган╕зовуються для додатково╖ матер╕ально╖ п╕дтримки безроб╕тних та ╕нших категор╕й ос╕б ╕ виконуються ними на добров╕льних засадах.
Громадськ╕ роботи, що в╕дпов╕дають потребам певно╖ територ╕ально╖ громади або задовольняють сусп╕льн╕ потреби територ╕альних громад, орган╕зовуються м╕сцевими державними адм╕н╕страц╕ями, виконавчими ком╕тетами с╕льських, селищних, м╕ських рад за участю територ╕альних орган╕в центрального органу виконавчо╖ влади, що реал╕зу╓ державну пол╕тику у сфер╕ зайнятост╕ населення та трудово╖ м╕грац╕╖, на догов╕рних засадах.
Порядок орган╕зац╕╖ громадських та тимчасових роб╕т затверджу╓ Каб╕нет М╕н╕стр╕в Укра╖ни.
Види громадських роб╕т визначаються м╕сцевими державними адм╕н╕страц╕ями, виконавчими ком╕тетами с╕льських, селищних, м╕ських рад за такими критер╕ями:
1) мають тимчасовий характер ╕ для ╖х орган╕зац╕╖ не можуть бути використан╕ пост╕йн╕ робоч╕ м╕сця та ваканс╕╖;
2) можуть виконуватися на умовах неповного робочого дня;
3) мають економ╕чну, соц╕альну та еколог╕чну користь для рег╕ону;
4) надають можлив╕сть тимчасового працевлаштування безроб╕тних, як╕ не потребують додатково╖ спец╕ально╖, осв╕тньо╖ та квал╕ф╕кац╕йно╖ п╕дготовки.
З особами, як╕ беруть участь у громадських роботах, укладаються на строк, що сумарно протягом року не може перевищувати
180 календарних дн╕в, строков╕ трудов╕ договори для працевлаштування на створен╕ тимчасов╕ робоч╕ м╕сця.
На ос╕б, як╕ беруть участь у громадських роботах, поширюються державн╕ соц╕альн╕ гарант╕╖, передбачен╕, зокрема законодавством про працю та зайнят╕сть населення ╕ загальнообов’язкове державне соц╕альне страхування.
Оплата прац╕ таких ос╕б зд╕йсню╓ться за фактично виконану роботу в розм╕р╕, що не може бути меншим, н╕ж м╕н╕мальний розм╕р зароб╕тно╖ плати.
Ф╕нансування орган╕зац╕╖ громадських роб╕т зд╕йсню╓ться за рахунок кошт╕в м╕сцевих бюджет╕в, роботодавц╕в та ╕нших не заборонених законодавством джерел.
У раз╕ залучення заре╓строваних безроб╕тних до громадських роб╕т -ф╕нансування орган╕зац╕╖ таких роб╕т зд╕йсню╓ться пропорц╕йно р╕вними частинами за рахунок кошт╕в м╕сцевих бюджет╕в та Фонду загальнообов’язкового державного соц╕ального страхування Укра╖ни на випадок безроб╕ття.
Тимчасов╕ роботи ╓ оплачуваними роботами в ╕нтересах роботодавц╕в ус╕х форм власност╕, як╕ орган╕зовуються для додатково╖ матер╕ально╖ п╕дтримки безроб╕тних та ╕нших категор╕й ос╕б ╕ виконуються ними на добров╕льних засадах.
Тимчасов╕ роботи орган╕зовуються роботодавцем для зам╕щення тимчасово в╕дсутн╕х прац╕вник╕в або для виконання сезонних роб╕т.
З безроб╕тними, як╕ залучаються до виконання тимчасових роб╕т, укладаються трудов╕ договори на строк, що сумарно протягом року не може перевищувати 180 календарних дн╕в.
Ф╕нансування орган╕зац╕╖ тимчасових роб╕т зд╕йсню╓ться за рахунок кошт╕в роботодавц╕в та ╕нших не заборонених законодавством джерел.
Безроб╕тним, як╕ брали участь у виконанн╕ громадських або тимчасових роб╕т, п╕сля виконання таких роб╕т продовжу╓ться виплата допомоги по безроб╕ттю у розм╕рах ╕ в строки, встановлен╕ законодавством.
Прилуцький м╕ськрайонний центр зайнятост╕ ╕нформу╓, що на даний час можлива орган╕зац╕я роб╕т тимчасового характеру за кошти роботодавц╕в ╕з залученням заре╓строваних безроб╕тних.
За дов╕дками щодо орган╕зац╕╖ таких роб╕т звертатись до Прилуцького МРЦЗ за адресою: вул. Вокзальна, 46 або за телефоном 3-30-26.

24.06.2014Нормативн╕ акти
м╕сько╖ влади
e-mail: П╕дписатися/В╕дписатися
Знайти:  

    
crok design