Головна » Новини » Новини світу » NewsGuard виявило ще сто сайтів фейкових новин, створених ШІ

NewsGuard виявило ще сто сайтів фейкових новин, створених ШІ

Фото: ілюстративне / Cybernews.


Розгортання генеративних інструментів штучного інтелекту стало благом як для контент-ферм, так і для постачальників дезінформації, зазначили спостерігачі.

Моніторингове агентство NewsGuard виявило сотню автоматизованих новинних сайтів, які продукують низькоякісні, неточні новини та фейки за допомогою штучного інтелекту. Загальна кількість виявлених сайтів зросла з грудня 2023 року до 713.

Відповідно до нового звіту NewsGuard, 713 ненадійних новинних та інформаційних веб-сайтів, згенерованих штучним інтелектом продукують контент 15 мовами: арабською, китайською, чеською, голландською, англійською, французькою, німецькою, індонезійською, італійською, корейською, португальською, іспанською, тагальською, тайською та турецькою.

Їхні назви часто схожі на назви справжніх онлайн-медіа: iBusiness Day, Ireland Top News і Daily Time Update тощо.

NewsGuard вважає, що метою багатьох із цих фіктивних новинних сайтів є отримання доходу за допомогою «програмної реклами, за якою індустрія рекламних технологій розміщує рекламу незалежно від природи чи якості веб-сайту». У результаті провідні бренди ненавмисно підтримують ці сайти.

«Якщо бренди не вживуть заходів для виключення ненадійних сайтів, їхні оголошення продовжуватимуть відображатися на таких сайтах, створюючи економічний стимул для їх масштабування», — зазначено у повідомленні.

Оскільки очікується, що у 2024 році мільярди людей у ​​всьому світі прийдуть на вибори, побоювання щодо поширення дезінформації є високими, і споживачі новин у всьому світі повинні бути обережними.

«Починаючи з ненадійних новин, створених штучним інтелектом, які працюють практично без контролю з боку людини, і закінчуючи сфабрикованими зображеннями, створеними генераторами зображень зі штучним інтелектом, розгортання генеративних інструментів штучного інтелекту стало благом як для контент-ферм, так і для постачальників дезінформації», — зазначено у звіті NewsGuard.

Нагадаємо, у грудні 2023 року NewsGuard повідомляло про більш ніж десятикратне збільшення кількості таких сайтів, починаючи з травня.

detector.media.

Поширити