Головна » Новини » З-під крижаного покриву Антарктиди показалася верхівка величезної піраміди

З-під крижаного покриву Антарктиди показалася верхівка величезної піраміди


Як повідомляє Ladbible, одне з найзагадковіших та неоднозначних наукових відкриттів останніх років пов’язане з Антарктидою. Цей континент таїть чимало таємниць, і більшість їх схована глибоко в надрах материка.

Але є нерозгадані таємниці на поверхні континенту. Так, нещодавно супутникові знімки виявили цікаві пірамідоподібні структури під льодами гірського масиву Еллсуорт. Це дало поштовх до спекотних дискусій у науковому середовищі та навколонаукових спільнотах.

Як водиться, любителі палеоконтакту одразу «запідозрили» можливе втручання інопланетних цивілізацій. Хто ще, крім них, здатний споруджувати такі грандіозні об’єкти, розмірковують прихильники теорії прибульців-будівельників.

Супутниковий знімок гори у Антарктиді.

Але більшість вчених підтримали версію професора геології з Університету Каліфорнії Еріка Ріньо та його однодумців. Ріньо пояснює, що це явище є наслідком природних геологічних процесів.

Феномен «пірамідальних вершинних гір» не є унікальним, хоч і не дуже часто зустрічається. Такі вершини утворюються при злитті льодовиків суші на гранях гористих формувань. Подібні є в Ісландії та на Фарерських островах, нагадав фахівець. У деяких із таких «пірамід» у природі по одній-дві більш-менш правильні грані, але зустрічаються й рідкісні екземпляри з чотирма площинами.

Додамо, що раціональне пояснення влаштувало не всіх. Шанувальники містичних і просто незрозумілих явищ залишають собі простір для власних версій, цікавіших.

У соцмережі Х один із глядачів передбачив: «Це інопланетяни? Я знав це!»

t4.com.ua

Поширити