Головна » Новини » Новини Прилук » Інвестиції в майбутнє. Фінансова грамотність від Світлани Бережної

Інвестиції в майбутнє. Фінансова грамотність від Світлани Бережної


Вона допомагає людям глибше зрозуміти основні фінансові концепції, а простіше – вчить правильно розпоряджатися своїми ж грошами. Світлана Бережна, прилучанка, у минулому – педагог. Зараз – ділова жінка, бізнесвумен, а на додачу ще й фінансовий консультант.

У школі викладають будь що, а ось фінансова грамотність чомусь під сімома замками. Учимо всьому, але не фінансовій грамотності, не правильному ставленню до грошей, не вчимо людей думати про їхнє майбутнє.


Соціальне забезпечення та пенсійний захист – ключові аспекти, про які піде мова у сьогоднішній програмі. Отже – солідарна пенсійна система і її складові.

Солідарна пенсійна система була прийнята у Радянському Союзі, коли на 100 працівників припадало 27 пенсіонерів, і так було до 90-х років ХХ століття. Вперше тогочасна пенсійна система потребувала додаткових надходжень, бо сама себе не утримувала.

А далі суто статистичні дані, з ними не посперечаєшся, цифри і факти – річ конкретна. На 2022 рік у нас на 100 працівників було 110 пенсіонерів. Через 10 років пенсійна система – і це також підтверджено конкретними дослідженнями, цифрами, – себе не виправдовує. Як результат – пенсійна система має реформуватися. Вона має бути трирівневою.

Перший рівень – солідарна пенсійна система, яка нині існує.
Другий рівень – державні обов’язкові пенсійні фонди, хоча досі невідомо, як вона буде працювати.
Третій рівень – недержавні пенсійні фонди, людина має право обирати, з ким і як вона буде працювати.

Світлана Бережна консультує людей якраз про роботу недержавних пенсійних фондів.

Про страхові кошти та їх гарантії фінансовий консультант Світлана Бережна розповість у наступній програмі.

Телеканал ТІМ.

Поширити