Головна » Новини » Археологи відновлять піраміду фараона Менкаура на плато Гіза

Археологи відновлять піраміду фараона Менкаура на плато Гіза


Археологічна місія, яка об’єднала фахівців з Єгипту та Японії, збирається відновити одну з комплексу стародавніх пірамід на плато Гіза, пише Успіх in UA.

Повертати первісний вигляд будуть найнижчій піраміді фараона Менкаура.

Генсекретар Вищої ради у справах старожитностей Єгипту доктор Мостафа Вазірі заявив, що це стане справжнім “проєктом століття” та “подарунком Єгипту світові у XXI сторіччі”, повідомляє weukraine.tv.

Він наголосив, що з усіх 124 єгипетських пірамід лише ця – збудована близько 2150 до н.е. – мала зовнішню оболонку з гранітних блоків. На сьогодні на ній залишилось всього 5-8 рядів цих блоків унизу конструкції, тоді як початково їх нараховувалось до 18. 

Чому та яким чином з піраміди впали блоки достеменно невідомо і нині. Низка фахівців допускає, що цей процес розпочався близько 800 років тому, а відтак, блоки зовнішньої оболонки мають бути “поховані” вздовж всієї основи піраміди.

Проєкт із відновлення стародавньої пам’ятки викликав захоплення не в усіх. Частина науковців застерігає, що розкопки та реконструкція можуть нашкодити об’єкту ще більше.

«Жодні дії не будуть робитися до завершення дослідження, і жодні блоки не будуть встановлюватися до того часу, поки комітет не прийме такого рішення”, – заспокоїв Вазірі.

За його оцінкою, на процес вивчення гранітних блоків, зокрема їх лазерне сканування, а також підняття та закріплення на піраміді піде не менше трьох років.

Успіх in UA.

Поширити