Головна » Новини » Новини світу » ЄС погрожує «підірвати економіку Угорщини», якщо та знову заблокує фінансову допомогу Україні

ЄС погрожує «підірвати економіку Угорщини», якщо та знову заблокує фінансову допомогу Україні


ЄС має намір «завдати шкоди економіці» Угорщини, якщо Будапешт використає право вето щодо виділення 50 млрд євро для України.

Про це пише Financial Times з посиланням на конфіденційний план Брюсселя.

ЄС готовий припинити фінансування Угорщини із своїх фондів. Як сказано у плані, це поставить під загрозу зростання економіки країни, призведе до скорочення робочих місць, а також може опустити курс національної валюти (угорський форинт) та підірвати довіру інвесторів.

План підтримали багато країн ЄС, повідомили виданню три дипломати на умовах анонімності.

«Що в нас за союз, якщо ми дозволяємо таку поведінку?» – сказав один із них.

«Ставки високі. Це шантаж», – констатував інший.

Будапешт ще не аналізував усі наслідки такого кроку, зізнався міністр Угорщини з питань ЄС Янош Бока, але наголосив, що тиснути на його країну марно.

«Угорщина брала і конструктивно братиме участь у переговорах, але не піддасться шантажу», – написав Бока пізніше на своїй сторінці у Facebook. Він засудив ідею «брюссельських бюрократів», наголосивши, що вони не вперше використовують доступ до фондів ЄС для політичного тиску.

«Угорщина не піддається шантажу», – відповів міністр країни у справах ЄС.

Раніше ЄС використав інші методи тиску на Угорщину. Напередодні обговорень допомоги Києву в грудні Єврокомісія вирішила розблокувати заморожені роком раніше виплати для Угорщини – близько 10,2 млрд євро, – пояснивши, що країна вжила заходів, які обіцяла вжити для «незалежності судової влади».

Але на саміті у грудні консенсусу щодо України політики не досягли – Орбан заблокував виділення коштів.

«Тепер Європа каже Віктору Орбану: «Досить, настав час повертати порядок. У тебе, може, і є пістолет, але у нас базука», – коментує план директор з Європи консалтингової компанії Eurasia Group Муджтаба Рахман.

Саміт лідерів ЄС, на якому обговорюватиметься заблокований Угорщиною пакет допомоги Україні, має відбутися у Брюсселі 1 лютого.

mind.ua

Поширити