Головна » Новини » Новини світу » ШІ допоміг змоделювати понад 2 млн нових кристалів, зберігши вченим 800 років на пошуки

ШІ допоміг змоделювати понад 2 млн нових кристалів, зберігши вченим 800 років на пошуки


Кількість теоретично стабільних, але експериментально нереалізованих комбінацій, виявлених за допомогою інструмента штучного інтелекту GNoME, у 45 разів перевищує кількість подібних речовин, виявлених за всю історію науки, кажуть вчені.

Дослідники з компанії Google DeepMind за допомогою штучного інтелекту GNoME змоделювали понад 2 мільйони нових кристалів.

«Сучасні технології – від комп’ютерних чіпів та акумуляторів до сонячних батарей – ґрунтуються на неорганічних кристалах. Для створення нових технологій кристали мають бути стабільними, і за кожним новим стабільним кристалом можуть стояти місяці ретельних експериментів. Сьогодні ми повідомляємо про відкриття 2,2 мільйонів нових кристалів, що еквівалентно майже 800 рокам накопичення знань», – кажуть вчені.

Новий інструмент глибокого навчання GNoME (Graph Networks for Materials Exploration), який значно підвищує швидкість та ефективність відкриттів, передбачаючи стабільність нових матеріалів, допоміг вченим, за їхніми словами, у кілька разів збільшити кількість технологічно життєздатних матеріалів, відомих людству.

З 2,2 мільйона моделей 380 тисяч є найстабільнішими, що робить їх перспективними кандидатами для експериментального синтезу. Їх можна буде використовувати у виробництві, наприклад, більш потужних комп’ютерних надпровідників та батарей електромобілів.

Інформацію про нові кристали обіцяють зробити доступною для дослідницької спільноти, її зараз обробляють для додавання в базу даних проєкту Materials Project.

Дзеркало тижня.

Поширити