Головна » Новини » Новини України » ООН визнала росію відповідальною за ракетний удар по селу Гроза

ООН визнала росію відповідальною за ракетний удар по селу Гроза

Все, що залишилось від кафе та магазину у селі Гроза.

В Управлінні Верховного комісара ООН з прав людини зазначають, що під час атаки не було жодної присутності військовослужбовців чи інших законних військових цілей. Організація Об’єднаних Націй визнала, що саме росія відповідальна за ракетний удар по селу Гроза в Харківській області. Атака сталася 5 жовтня, внаслідок неї загинуло 59 людей. Нині ООН видала звіт щодо розслідування. Про це повідомляє “5 канал”.

У звіті наводять докази, які підтверджують, що саме російські війська завдали цього удару.

Докази збирали представники Моніторингової місії, що працювали у Грозі за кілька днів після атаки. Вони оглянули місце ракетного удару – там, де було кафе і магазин поруч, а також опитали свідків. 

 В Управлінні Верховного комісара ООН з прав людини зазначають, що під час атаки не було жодної присутності військовослужбовців чи інших законних військових цілей ані в кафе, ані поруч із ним. 

російські військові або навмисне били по цивільних, або не зробили нічого, аби переконатися, що ціль не була військовим об’єктом. І те, й інше є порушенням міжнародного гуманітарного права. 

ООН закликала росію провести повне і прозоре розслідування, аби притягнути винних до відповідальності і запобігти таким атакам у майбутньому.

Нагадаємо, 5 жовтня росія вдарила ракетою по кафе у Грозі. Теракт стався під час поминального обіду, на який зібралася половина всіх жителів села – після початку повномасштабного вторгнення там проживало трохи більш як сотня людей. Трагедія торкнулася фактично кожної родини.

11 жовтня СБУ повідомила, що викрила двох колаборантів, які навели ракету “Іскандер” на с. Гроза. Ними виявилися двоє місцевих мешканців, які після початку повномасштабного вторгнення почали працювати на окупантів, а потім втекти в росію.

5 канал.

Поширити