Головна » ТІМ-ТБ » До кінця листопада у Прилуцькому краєзнавчому – персональна виставка Степана Вербещука

До кінця листопада у Прилуцькому краєзнавчому – персональна виставка Степана Вербещука


У Прилуцькому краєзнавчому музеї відкрилася яскрава і неординарна персональна виставка іменитого художника Степана Вербещука. Його картини є в приватних колекціях багатьох європейських країн, а також Америки, Канади, Ізраїлю та Філіпін. Шість полотен знаходяться в Донецькому художньому музеї. Містяни ж та гості Прилук мають унікальну можливість до кінця листопада насолоджуватися творчістю пана Степана скільки душа забажає.


Полотнами Степана Вербещука можна милуватися годинами. Густі мазки фарб накладені шпателем чи пензлем складаються в зображення м’яких портретів, яскравих натюрмортів та пейзажів. Сумна задума і довгі пальці скрипалів, видовжені обличчя жінок, чарівні кольорові будиночки. Та, звісно, візитівка художника – фірмові домовички. Є тут і казкові міста з вузенькими брукованими вуличками, лабіринтами сходів та арок. Загалом на виставці представлено понад 4 десятки яскравих полотен. На чільному місці – триптих із зображенням собору Різдва Пресвятої Богородиці.

Особливою серією у творчості Вербещука проходять жінки. І в кожному такому портреті проглядається риси його музи – коханої дружини Вікторії. Цікавимося у Вікторії Вербещук, як воно бути музою?
Подружжя Вербещуків є волонтерами з великої літери. І Соборний хаб від початку повномасштабного вторгнення став для них другим домом.

Представлені на виставці і роботи, навіяні війною, де головні герої зодягнуті у піксель, бо нині піксель – то є наша вишиванка, каже майстер пензля. Заслуговують на особливу увагу і музичні інструменти, які Степан Вербещук перетворив на справжнісінькі полотна.

Роботи Степана Вербещука унікальні тим, що їм важко знайти аналоги, вони унікальні у своїй техніці та манері виконання, кажуть глядачі. На благо українського мистецтва Степан Вербещук працює скільки себе пам’ятає. Що хоче себе присвятити творчості твердо вирішив ще у шкільні роки. А зараз чудово усвідомлює, що його місія – міцно тримати мистецький фронт та допомагати ЗСУ.

Телеканал ТІМ.

Поширити