Головна » Новини » Новини України » У 2027 році має відбутися перехід на 12-річну школу. Як це відбуватиметься на Чернігівщині?

У 2027 році має відбутися перехід на 12-річну школу. Як це відбуватиметься на Чернігівщині?


В Україні із 2027 року запроваджується трирічна профільна середня освіта для 10, 11 та 12 класів за двома спрямуваннями: академічним (орієнтація на навчання в університетах) та професійним (здобуття професії). Буде створено відокремлені ліцеї, в яких навчатимуться учні приблизно одного віку.

Про це повідомляє «Час Чернігівський».

У профільному міністерстві кажуть, що треба підвищувати якість освіти дітей, яка втрачена через коронавірус та війну, а також популяризувати профтехосвіту. «Ми переходимо на 12 річну форму навчання. Вона працює в ЄС і розвинених країнах. Ми рухаємось до цього. У нас буде 3-річна профільна школа», – каже Дмитро Завгородній, заступник міністра освіти і науки України.

Міністерству допомагають громадські організації. Серед головних – швейцарська DECIDE. Експерти розуміють, що будь-яка реформа в Україні – це складно. «Ми з міністерством освіти розробляємо стратегію реформи. Вона триватиме 10 років. Зараз підготовчий етап. Непрості часи, війна, складна демографічна ситуація. Діти 6 класу у 27 році підуть у 10 клас. Нам треба підготуватися і забезпечити можливості і високу якість освіти», – каже Валентина Полторак, менеджерка проекту DECIDE.

Чернігівщина має свою специфіку. Оскільки область прифронтова, чимало учнів навчаються дистанційно. Також область має велику територію, значні відстані від містами і селами, низьку щільність населення. Крім того, багато пошкоджених освітніх закладів, проблеми з дорогами.
«Спільно з органами місцевого самоврядування шукаємо ті варіанти, щоб зробити один академічний ліцей для кількох громад, щоб можна було доїжджати, щоб проживали діти, організувати підвезення. Ситуація складна, комунікація відбувається», – прокоментував Юрій Музика, начальник обласного управління освіти.

Представники громад про реформу середньої освіти говорять обережно. Бо далеко не всі її розуміють та мають належні умови і заклади, які б відповідали вимогам реформи. «У нас в громаді залишається 1 ліцей і 4 гімназії. Опрацьовано варіанти підвозу, де можна зробити пансіон. Було затверджено рішенням сесії після громадських обговорень», – каже Юрій Стальніченко, секретар Менської міської ради.

Натомість у міністерстві освіти обіцяють допомогти з оснащенням закладів профтехосвіти та підвищенням кваліфікації педагогів, а також врахувати специфіку регіонів, аби моделювати мережу академічних ліцеїв та змінювати в них кількість дітей.

Прилуки оперативні.

Поширити