Головна » Новини » Новини України » Замість обіцяного диференційованого тарифу на електроенергію всім дали однаковий: у Міненерго розкрили причину

Замість обіцяного диференційованого тарифу на електроенергію всім дали однаковий: у Міненерго розкрили причину


З 1 червня в Україні підвищено тариф на електроенергію для населення. Він буде майже на 64% вищим за попередній. При цьому в Міненерго відмовилися від запровадження диференційованого тарифу, що залежить від обсягу споживання. Хоча така ідея розглядалася.

Чому профільне міністерство все ж вирішило зупинитися на єдиному тарифі, розповіла в ефірі телемарафону заступниця міністра енергетики Світлана Гринчук.

У Міненерго прораховували не тільки розмір нового тарифу на електроенергію, а й розглядали можливість його підвищення не для всіх. Так, домогосподарствам із невеликим обсягом споживання (до 100 кВт-год) планували залишити колишній тариф – 2,64 грн/кВт-год. А тим, хто споживає понад 100 кВт-год, мали намір підвищити тариф на 80%.

Підрахунки та обговорення тривали до 31 травня. І лише в останній день весни усе ж ухвалили вердикт: тариф буде єдиним для всіх. З 1 червня 2024 року тариф на електроенергію для населення становитиме 4,32 грн/кВт-год.

Чому відмовилися від ідеї диференційованого тарифу?

За словами Світлани Гринчук, єдиний тариф для всіх ввели з міркувань справедливості. Адже в Україні, як і раніше, є чимало колективних споживачів. При цьому в них встановлено один лічильник, і там порахувати реальний обсяг споживання кожного домогосподарства практично неможливо.

«Були значні ризики несправедливої оплати споживачами за електроенергію. Тому що в нас є багато колективних споживачів, багато споживачів, які досі без відповідних лічильників. І дуже важко буде визначити, яку саме ціну вони мають заплатити, який саме об’єм споживання в них», – поділилася заступниця міністра.

Тому вирішено було зупинитися на єдиному тарифі для всіх. Очевидно, з цим була пов’язана заминка з голосуванням, яка виникла 30 травня. Того дня Кабмін не розглядав тарифного питання і не голосував за нову вартість електрики.

Водночас колишній міністр енергетики Іван Плачков стверджує, що підвищення тарифу на електроенергію для населення кардинально ситуації в енергетиці не поліпшить, оскільки на частку населення припадає менше третини споживаної електроенергії.

today.ua

Поширити