На Прилуччині судитимуть осіб, що здійснювали незаконний обіг фальсифікованих тютюнових виробів
Житель Прилуцького району організував замкнутий цикл виробництва фальсифікованих тютюнових виробів, від вирощування сировини до збуту готової продукції. До роботи чоловік залучив двох спільників. У них вилучили понад 2 тонни тютюну та майже 4 тонни непереробленого сушеного тютюнового листя, вартістю близько 1 мільйона гривень. Наразі провадження щодо фігурантів скеровано до суду.
Про це повідомляє Поліція Чернігівської області.
В ході проведення досудового розслідування слідчі поліції встановили, що житель Прилуцького району розгорнув протизаконну діяльність у промислових масштабах в сільській місцевості неподалік Прилук.
До своєї “діяльності” він залучив двох земляків, які відповідали за надання виробничих приміщень і транспорту, доставку найманих працівників, контроль виробництва та збут готового фальсифікату.
Cлідчі поліції Чернігівщини разом з оперативниками регіонального підрозділу Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції, за силової підтримки бійців спецпідрозділу КОРД провели одночасні санкціоновані обшуки у помешканнях та транспортних засобах фігурантів, а також у виробничих приміщеннях та на промислових майданчиках.
В ході санкціонованих обшуків там виявили та вилучили понад 2 тонни тютюну в мішках по 15 кг, майже 4 тонни непереробленого сушеного тютюнового листя, верстат для його переробки, пристрій для скручування цигарок, блокноти з чорновими записами та інші речові докази. Вартість самої лише вилученої сировини оцінюється щонайменше в один мільйон гривень.
За результатами досудового розслідування слідчі Головного управління Нацполіції в Чернігівській області склали обвинувальний акт, згідно з яким всі троє фігурантів обвинувачуються у незаконному виготовленні, зберіганні, збуті або транспортуванні з метою збуту підакцизних товарів, вчинених організованою групою (ч. 3 статті 28 ч. 1 та 2 статті 204 Кримінального кодексу України). Одному зі спільників також висунуто обвинувачення у легалізації майна, одержаного злочинним шляхом (ч. 1 статті 209 Кримінального кодексу України).
Підозрюваним загрожує позбавлення волі на строк від трьох до п’яти років з конфіскацією та знищенням незаконно вироблених або придбаних товарів, знарядь виробництва, сировини для їх виготовлення.
Матеріали досудового розслідування з обвинувальним актом передано прокуророві для скерування до суду.
Прилуки оперативні.