Головна » Новини » Новини світу » Уряд Чорногорії підтвердив плани запровадити 7-годинний робочий день

Уряд Чорногорії підтвердив плани запровадити 7-годинний робочий день


Міністерка праці та соціального захисту Чорногорії Найда Нішич оголосила про плани запровадити в країні семигодинний робочий день до кінця року.

Про це, як повідомляє “Європейська правда”, вона сказала в інтерв’ю чорногорському суспільному мовнику RTCG.

На питання про те, чи планується в Чорногорії скорочення робочого дня, Нішич відповіла: “Те, що прем’єр-міністр Мілойко Спаїч оголосив під час виборчої кампанії, відбудеться цього року”.

Голова чорногорського Міністерства праці також анонсувала справедливіший підхід до соціальних виплат, але не їхнє скасування, а також реформу Фонду пенсійного страхування та страхування з тимчасової втрати працездатності.

Ідею про скорочення робочого тижня з 40 до 35 годин, нагадаємо, висувала ще минулого року партія “Європа зараз” нового президента Чорногорії Якова Мілатовича напередодні парламентських виборів.

Економічна правда.

Факт: ще з часів президента Франсуа Міттерана (1981 рік) у Франції для державного сектору запроваджено 35-годинний робочий тиждень, 5-тижневу оплачувану відпустку, а паралельно з цим – суттєвий податок на розкіш. Також вже давно про впровадження 35-годинного робочого тижня веде економічні розрахунки та політичні дослідження Швеція.

Поширити