Головна » Новини » Новини Прилук » Прилуцька дослідна станція, зацвіли рододендрони

Прилуцька дослідна станція, зацвіли рододендрони


Якщо ви вважаєте райською квіткою троянду, то ви ще не бачили рододендрон. Його недарма називають царем квітів, таку славу він здобув зачаровуючи своїм цвітінням і стійкістю. Рододендрон гострокінцевий і сихотинський вже зацвів на Прилуцькій дослідній станції.

В основному рододендрони квітнуть один раз на рік і це відбувається навесні або влітку. Цвітіння розпочинається, коли рослина досягає певного віку та розміру. Їх чудові квіти влаштовують дивовижне шоу різноманітними кольорами – від фіолетового, рожевого, помаранчевого та жовтого до всіх відтінків червоного. Деякі сорти навіть мають двоколірне суцвіття.

Але в цьому році квітування не таке рясне як в минулому, говорить завідувач відділу дендрології ПДС Генадій Мамченко.


А щодо догляду рослини, то не все так просто. Наш грунт не підходить для вирощування цих культур, у зв’язку з чим вирощування їх потребують додаткових зусиль. Перед посадкою рослини проводиться ізоляція ями. Рододендрони віддають перевагу слабокислому грунту. Найкращий результат дасть пухкий, багатий гумусом і пористий грунт. Правильний грунт має вирішальне значення. Крім того ця рослина досить невибаглива.

Якщо у рослини слабке цвітіння і вона не набирає росту за сезон, то значить квітці недостатньо поживних речовин. Найкращий варіант підживлення – застосування спеціальних добрив для рододендронів. Вони не тільки мають необхідні мінеральні елементи, але й підкислюють грунт.

Посадку рододендрона проводять навесні до настання спеки або восени у вересні. Місце для посадки треба вибирати саме у напівтіні. Розсіяне яскраве світло – найкращий варіант освітлення для рододендронів. А сам посадковий матеріал має бути із закритою кореневою системою.

Якщо ви хочете, щоб ваш квітник поповнився унікальними рослинами, то поради від Генадія Мамченка стануть вам у нагоді. Якщо ж ви хочете просто помилуватися яскравим цвітінням рододендрона, приїздіть до Прилуцької дослідної станції. Тут окрім королеви квітів у сезон цвітіння вас ще порадують петунії, іриси та троянди.

ТК Прилуки.

Поширити