Головна » Новини » Новини світу » Нідерланди готують до передачі Україні 18 винищувачів F-16: як вони вплинуть на ситуацію на фронті

Нідерланди готують до передачі Україні 18 винищувачів F-16: як вони вплинуть на ситуацію на фронті

Фото: Wikimedia.org

Нідерланди розпочали підготовку до передачі Україні перших 18 винищувачів F-16. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський після розмови з прем’єр-міністром Нідерландів Марком Рютте.

“Провів телефонну розмову з Прем’єр-міністром Нідерландів Марком Рютте, під час якої подякував уряду Нідерландів за рішення розпочати підготовку перших 18 винищувачів F-16 для передачі Україні”, — написав президент у соцмережі X.

Винищувачі F-16 для України: полковник сумнівається, що вони вплинуть на хід війни

Західна зброя навряд чи допоможе зараз вибити російські війська з України. Таку думку в коментарі The Times висловив військовий командир та полковник Роман Костенко.

“Я не думаю, що зараз є якась зброя, яка може сильно вплинути на результат війни. Ракети ATACMS не можуть призвести до перелому. Військові літаки? Вони можуть лише допомогти нам досягти паритету. Нам кажуть, що ми отримаємо сучасні літаки F-16, але F-16 – це літаки 1970-х років, а у Росії сотні винищувачів покоління 4++. Я не розумію, хто вбив собі в голову, що ми зможемо перемогти Росію з десятками F-16”, — сказав Костенко в коментарі впливовій британській газеті.

Він вважає, що головною метою України на 2024 рік повинне стати збереження території та завдання якомога більшої кількості ударів по російських військово-морських та сухопутних силах.

Винищувачі F-16: у Повітряних силах пояснили, навіщо вони Україні

Літаки F-16 здатні знищувати аеродинамічні цілі, а також працювати по наземних і надводних цілях, сказав в ефірі телемарафону речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

“Очікуємо на літаки, які будуть спроможні дати відсіч російській авіації. Нам потрібна перевага в повітрі, без переваги в повітрі дуже важко наземним військам”, — зазначив Ігнат 18 грудня, передає focus.ua.

При цьому він зазначив, що ці винищувачі навряд чи допоможуть Україні у боротьбі з російськими балістичними ракетами.

“F-16 навряд чи буде якось допомагати у боротьбі з балістикою. Балістика — це наземні установки, які можуть у будь-якій точці спрацювати й випустити ракету”, — пояснив військовий.

Ігнат нагадав, що зараз українські пілоти вчаться працювати на F-16.

У серпні стало відомо, що Україна може отримати понад 61 винищувач F-16, всього їх може бути 100–150.

До коаліції винищувачів досить швидко долучилися 11 країн: Данія, Нідерланди, Бельгія, Канада, Люксембург, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Швеція та Велика Британія, повідомляв Forbes 21 серпня.

Ці країни планували взяти різну участь у процесі: частина країн мали передати власний авіапарк, інші – організувати навчання українських пілотів. Але остаточне рішення залишалося за США як країною-виробником винищувачів F-16.

Тоді повідомлялося, що, імовірно, Україна зможе отримати перші західні винищувачі лише наприкінці року.

expres.online

Поширити