Головна » Новини » В ЄС закликали бойкотувати польські транспортні компанії

В ЄС закликали бойкотувати польські транспортні компанії


Закордонні бізнес-партнери України з Бельгії, Австрії, Нідерландів та Італії виступили з відкритим листом, у якому закликають компанії ЄС бойкотувати польських перевізників, які перекрили український кордон.

Про це йдеться у документі з назвою «Відкритий лист про бойкот польських транспортних компаній», датованому 6 грудня 2023 року. У ньому закликається не подовжувати і не укладати контракти з польськими перевізниками, допоки вони не розблокують українсько-польський кордон, пише агентство «Інтерфакс-Україна».

«Ми закликаємо всі компанії ЄС і представників відповідних транспортних секторів не подовжувати транспортні контракти й не укладати нові з польськими транспортними компаніями, поки вони продовжують блокувати польсько-український кордон», – зазначено в листі, підписаному Бізнес-клубом Бельгія-Україна, Українсько-австрійською асоціацією, Нідерландсько-українською торговою палатою та Українською торгово-промисловою палатою Італії.

Як зазначають автори звернення, експорт з України в листопаді скоротився на 40%. Тому вони висловили сподівання, що бойкот компаніями Західної Європи польських транспортних компаній вплине на перевізників, і ті у свою чергу розблокують кордон.

Раніше ми писали, що унаслідок блокування українсько-польського кордону експорт через ці пункти пропуску знизився на 40%, а держбюджет України втратив 9,3 млрд грн через недонадходження митних платежів.

Також нагадаємо, що блокаду пункту пропуску зі Словаччиною через «Ужгород-Вишнє-Нємецьке» припинено, вантажівки пропускають у звичайному режимі.

ua.news

Поширити