Головна » Новини » Новини світу » На виборах у КНДР (Північній Кореї) партійні кандидати вперше не набрали 100%

На виборах у КНДР (Північній Кореї) партійні кандидати вперше не набрали 100%

Десь у Північній Кореї.

На виборах у Північній Кореї вперше за 70 років кандидати від правлячої партії не набрали 100 відсотків голосів. Це політичний землетрус, який спровокував спекуляції щодо майбутнього однієї з найбільш закритих і репресивних країн у світі та збентежив експертів, пише The Times.

У Північній Кореї вже давно проводяться так звані вибори, на яких члени Трудової партії Кореї не мають жодної опозиції та слухняно обираються кожним виборцем.

Але під час голосування, яке відбулося вихідними, сталося немислиме раніше: за даними державних ЗМІ, невелика частина виборців відхилила висунутих кандидатів.

“Серед виборців, які взяли участь у голосуванні, 99,91% проголосували за кандидатів у депутати сільських рад і 0,09% проголосували проти них”, — повідомило Центральне інформаційне агентство Кореї (KCNA).

Під час голосування за міські та окружні ради відсоток незгодних був навіть вищим – 0,13%.

Очевидно, що це не вплинуло на результат, але сам факт визнання Північною Кореєю існування опозиції є примітним.

Цей випадок є першим з 1950-х років, коли державні ЗМІ повідомили про існування виборчого інакомислення.

KCNA також повідомило про зниження явки виборців до 99,63% з 99,98%, що також примітно для країни, де голосування є обов’язковим.

“Вони завжди стверджували, що ніхто не голосував проти кандидата, запропонованого партією. Сама можливість того, що Робітнича партія Кореї під “великим керівництвом товариша Кім Чен Ина” може висунути людину і деякі люди скажуть: “Ні, мені не подобається цей хлопець”, — це вже чимало”, — каже Федір Тертицький, історик Північної Кореї з Університету Кукмін у Сеулі.

Це тим більше примітно, що північнокорейські виборчі кабінки не забезпечують секретності. Замість того, щоб вибирати імена, виборці мають опустити свій бюлетень у зелену скриньку, щоб схвалити єдиного кандидата, або в червону — щоб відмовити, тобто одразу зрозуміло, як хто проголосував.

Ніхто не передбачає будь-яких серйозних змін у політичному порядку в Північній Кореї, де Кім Чен Ин за підтримки своєї впливової сестри Кім Йо Чжон має безперечний авторитет як єдиний у світі комуністичний правитель у третьому поколінні.

Але повідомлення про вибори, схоже, вказують на нове занепокоєння щодо того, як сприймають Північну Корею. На початку цього року до закону було внесено зміни, щоб передбачити можливість змагання кількох кандидатів за одне місце, а також “праймеріз”, на якому кандидата обиратимуть із кількох осіб. Однак наразі немає жодних ознак того, що будь-яка з них була справді здійснена.

“Вони намагаються продемонструвати, що інакомислення у країні сприймається, що це більше схоже на авторитарну, ніж на тоталітарну державу”, – каже Тертицький.

Державні ЗМІ показали зображення Кіма, який голосує на виборах у неділю на виборчій дільниці в провінції Південний Хамгьон у супроводі своєї сестри.

Дзеркало тижня.

Поширити