Головна » Новини » Новини України » Спрощено ввезення в Україну генераторів і трансформаторів

Спрощено ввезення в Україну генераторів і трансформаторів

Кабінет Міністрів України затвердив постанову, якою спростив завезення в Україну енергетичного обладнання, зокрема генераторів і трансформаторів.

Про це говориться у повідомленні Урядового порталу.

За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, уряд фактично призупинить дію шести технічних регламентів, які застосовувалися під час ввезення та продажу енергетичного обладнання.

«Тепер для низки цих товарів не потрібна буде декларація про відповідність та маркування знаком відповідності», — додав він.

Прем’єр-міністр відзначив, що Україна успішно пройшла перший місяць опалювального сезону. Він підкреслив, що ситуація в енергетиці стабільна. Дефіциту електроенергії немає. Опалювальний сезон стартував у всіх регіонах.

«Україна зараз повністю забезпечила себе необхідною кількістю енергоресурсів. У наших сховищах майже 16 млрд кубічних метрів газу. Запаси вугілля на складах — 1,1 млн тонн», — повідомив прем’єр-міністр.

Денис Шмигаль відзначив, що продовжуються ремонти та захист ключових вузлів енергосистеми. Уже вдалося відновити майже 1,9 ГВт потужностей генерування. До кінця року планується відновити ще 1,3 ГВт додаткової потужності. Проведена величезна робота з відновлення мереж, захисту підстанцій та іншого критичного обладнання.

«Робота з партнерами в питаннях енергетики активно продовжується. Маємо нові постачання систем ППО, що посилять захист енергооб’єктів», – підкреслив очільник уряду.

Прем’єр-міністр повідомив, що розширені можливості для імпорту електроенергії з ЄС. Зараз Україна може імпортувати до 1,2 ГВт потужності, тоді як рік тому – 500 МВт.

agroportal.ua

Поширити