Головна » Новини » Новини світу » З грудня Google видалятиме деякі акаунти: як уникнути

З грудня Google видалятиме деякі акаунти: як уникнути

Google Фото: unsplash.com.

У боротьбі за безпеку в інтернеті корпорація Google оголосила про масштабну «чистку» старих акаунтів, зокрема, щоб їх не використовували зловмисники. Наразі компанія намагається поінформувати користувачів, щоб ті захистили свої облікові записи.

Попри потужні інвестиції в технології та інструменти для захисту користувачів від загроз безпеці, таких як фішинг, спам або викрадення облікових записів, кіберзлочинці знаходять шпарини для своєї незаконної діяльності. Особливо вразливі облікові записи, які не використовувались протягом тривалого часу (їх дуже часто зламують).

«Це пов’язано з тим, що забуті або неконтрольовані облікові записи часто покладаються на старі або повторно використані паролі, які могли бути зламані, для них не налаштовано двофакторну автентифікацію, і користувач отримує менше перевірок безпеки. Наш внутрішній аналіз показує, що покинуті облікові записи мають принаймні в 10 разів меншу ймовірність налаштувати двоетапну перевірку, ніж активні облікові записи. Це означає, що ці облікові записи часто вразливі, і коли обліковий запис скомпрометовано, його можна використовувати для чого завгодно: від крадіжки особистих даних до передачі небажаного або навіть шкідливого вмісту, наприклад, спаму», — зазначають у Google.

Варто зазначити, що старі акаунти видалятимуться без права на відновлення, а разом із ними будуть стерті дані у всіх сервісах, включаючи «Google Диск», YouTube і «Google Фото».

Проводити операції з видалення компанія почне з 1 грудня 2023 року. У зоні ризику облікові записи, в яких понад 2 роки не було ніякої активності.

Як зберегти свій старий Google-акаунт?

Попри масштабну інформаційну кампанію, листи від Google, зрозуміло, не доходять на поштові скриньки Gmail неактивних облікових записів. Це одна з головних проблем «масштабної чистки». Однак багато хто налаштував переадресацію на активний ящик, ба більше, міг побачити інформацію про видалення на просторах інтернету.

Якщо ж ви відноситесь до числа таких людей, маєте старий Google-акаунт, який хотіли б зберегти, достатньо просто зайти в акаунт на ПК або смартфоні та зробити будь-яку дію (наприклад, просто поставити лайк на YouTube).

Така проста дія «забронює життя» обліковому запису ще щонайменше на 2 роки.

Нововведення стосується тільки звичайних безкоштовних облікових записів Google. Неактивні корпоративні або інші акаунти «під ніж» не потраплять.

psm7.com

Поширити