Головна » Новини » Новини України » Ніякої заочки: Уряд підтримав законопроєкт про зміни у вищій освіті

Ніякої заочки: Уряд підтримав законопроєкт про зміни у вищій освіті

Фото: GettyImages

Кабмін підтримав законопроєкт, який має на меті «сприяти розвитку індивідуальних освітніх траєкторій студентів» та вдосконалити освітній процес у вищій освіті.

Заочної форми більше не буде, а студенти за контрактом зможуть пришвидшити терміни навчання – кабінет міністрів підтримав законопроект про зміни у вищій освіті.

Про це повідомив віцепрем’єр-міністр, міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров у Telegram.

За його словами, зараз Україна оптимізує вищу освіту та наближає її до європейських стандартів. Відтепер, у студентів буде більше свободи дій – саме вони вибиратимуть, скільки вчитися, які саме предмети цікаві й навіть зможуть змінювати спеціальність після 1–2 років навчання.

“Студенти за контрактом можуть регулювати термін навчання. Наприклад, пришвидшити навчання й завершити бакалаврат за 3 роки замість чотирьох. Чи навпаки — отримати ступінь за 6 років. Це допоможе формувати зручний графік, якщо працюєте чи хочете приділити більше уваги певним предметам”,заявив віцепрем’єр-міністр.

Також згідно з новою постановою, було реформовано питання вибору спеціальності після першого чи другого курсу.

“У 17 років суперскладно вибрати професію на все життя. Тому даємо студентам більше часу та можливостей, щоб визначитися. Вступаєте на певну галузь, 1—2 роки вивчаєте загальні предмети, далі — вибираєте конкретну спеціальність, яка до душі“, – відзначив він.

Вже з 2024 року заочну та вечірню форми пропонують замінити дистанційною. Це дасть змогу студентам навчатися віддалено, але без втрати якості освіти.

“Україні потрібні освічені громадяни, тому відмовляємося від заочки з 2024 року. Заочна форма навчання — радянський рудимент освіти. Дистанційне навчання показало себе ефективніше, ніж купування дипломів та освіта “для галочки”,написав Федоров.

Відповідні новації містяться у законопроекті щодо вдосконалення вищої освіти, що схвалений Кабінетом міністрів.

Нагадаємо, українських студентів, які перебувають в академічній відпустці, можуть мобілізувати та як зазначають у МОН, у разі призову такі особи мають право на продовження академічної відпустки у зв’язку з мобілізацію.

Стопкор.

Поширити