Головна » Новини » Новини світу » Bloomberg: Туреччина готується до переговорів про закінчення війни в Україні, кількість учасників — обмежена

Bloomberg: Туреччина готується до переговорів про закінчення війни в Україні, кількість учасників — обмежена

Фото: www.president.gov.ua

Анкара готується до проведення третього раунду переговорів про майбутнє закінчення війни Росії проти України. Про це повідомляє видання Bloomberg із посиланням на власні джерела.

Міжнародна зустріч радників з національної безпеки, які працюють над підтримкою мирного саміту, запланована на кінець жовтня у Стамбулі – попередні раунди переговорів відбулися в Данії та Саудівській Аравії. Учасники нової зустрічі у Туреччині обговорять ідеї досягнення “міцного миру” в Україні.

Закінчення війни в Україні: Туреччина готується до переговорів про мир

Як інформує видання, очікується, що у зустрічі візьме участь обмежена кількість офіційних осіб. На захід точно приїдуть представники Сполучених Штатів. Білий дім поки не визначився, кого делегує на перемовини. А його представники відмовилися від коментарів.

Росію на переговори запрошувати не будуть. Аналітики видання нагадують, що країна-окупантка засудила попередні зустрічі як нелегітимні.

Видання пише, що союзники України “дуже хочуть”, щоб Китай знову взяв участь у переговорах, проте все ще невідомо, чи надішле Пекін свого представника.

“Українські та союзні офіційні особи намагалися переконати країни, які здебільшого залишалися нейтральними щодо вторгнення Росії, такі як Бразилія та Індія, виступити проти Москви. Члени Альянсу бачать зустрічі як можливість для України пояснити свою позицію безпосередньо цим країнам”, — пише Bloomberg.

Як повідомляє видання, на порядку денному – мирний план Володимира Зеленського, який складається з 10 пунктів та передбачає повне виведення російських військ з України, а також охоплює такі теми, як забезпечення продовольчої та ядерної безпеки.

Зустріч відбувається в той момент, коли контрнаступ України проти російських військ повільно просувається. Водночас занепокоєння щодо політичної підтримки в США продовження допомоги зросли після того, як фінансування було виключено з проміжного бюджетного плану, ухваленого на вихідних.

Суперечки серед республіканців у Палаті представників Палати представників щодо того, чи слід включити допомогу Україні в цей пакет, допомогли призвести до історичного усунення спікера Кевіна Маккарті. Його наступник може зіткнутися з ще більшим тиском з боку ультраконсервативних депутатів від Республіканської партії, щоб заблокувати додаткові кошти для Києва.

У серпні уряд Саудівської Аравії запросив для переговорів радників з національної безпеки та дипломатів з України, кількох ключових союзників Києва та інших країн Групи 20, таких як Індія, Бразилія та Китай. Були присутні представники приблизно 40 країн, у тому числі Салліван і спеціальний посланник Китаю у справах Євразії Лі Хуей.

Коли закінчиться війна в Україні?

Військовий експерт Сергій Грабський прогнозує, що раніше 2024 року війна не закінчиться.
“Ця війна у найкращому варіанті може закінчитися не раніше кінця 2024 року. На сьогодні дуже важко робити прогнози, бо від того, як розвивається ситуація на Півдні, буде залежати перебіг війни”, – зауважив Сергій Грабський в ефірі телемарафону, передають “Факти”.

Президент США Джо Байден вважає, що війна “не буде тривати роками”, адже Росія не може підтримувати війну вічно, насамперед з огляду на ресурси та потенціал. Він припускає, що можуть скластися обставини, за яких російський диктатор Володимир Путін вирішить, що воювати економічно та політично – не в інтересах Росії.

За словами президента України Володимира Зеленського, Путін зараз розглядає різні сценарії на найближчі роки.

“Якщо у цій агресії проти України буде будь-яка пауза, то буде новий критичний момент – 2028 рік. Якщо Росії дати адаптуватись зараз, то до 2028 року Кремль зможе відновити свій військовий потенціал. Тоді у Росії буде достатньо сил атакувати країни, які у фокусі російської експансії”, — сказав президент 5 жовтня.

Експрес.

Поширити