Головна » Новини » Новини світу » ЄС визнав X Маска найбільшим джерелом російської дезінформації

ЄС визнав X Маска найбільшим джерелом російської дезінформації

Musk’s new logo, X, crosses out Twitter’s blue bird. Credit: Reuters

ЄС опублікував звіти про те, як технологічні компанії, у тому числі Facebook, Google та TikTok борються з дезінформацією. Платформа X (раніше Twitter) Ілона Маска визнана найбільшим засобом поширення російської брехні та пропаганди.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Bloomberg.

Віце-президент Європейської комісії Віра Юрова заявила, що платформам необхідно діяти напередодні національних та європейських виборів, що відбудуться наступного року.

“Ця зброя масової маніпуляції спрямована як на росіян, так і на європейців та решту світу. Тим більше, що ми маємо очікувати, що Кремль та інші будуть активні перед нашими європейськими виборами”, – сказала вона.

Більшість основних платформ погодилися працювати з ЄС над добровільним кодексом поведінки, метою якого є встановлення галузевих стандартів для перевірки фактів та інших заходів. Блок також реалізував пілотний проект, щоби оцінити масштаби проблеми.

“X, колишній Twitter, який більше не підпадає під дію кодексу, є платформою із найбільшою кількістю дезінформаційних постів”, – сказала Юрова.

Вона наголосила на кількох кроках, зроблених платформами для боротьби з російським впливом. Google повідомила блоку, що за перші чотири місяці року закрила понад 400 каналів, які брали участь у російській дезінформації. Тим часом Meta заявила, що розширила партнерство з перевірки фактів 22 мовами в ЄС.

Законодавство ЄС

Новий закон ЄС, який регулює контент на платформах, званий Законом про цифрові послуги, набув чинності минулого місяця.

“Оскільки Twitter був визначений як дуже велика онлайн-платформа, звичайно, існують зобов’язання, передбачені жорстким законом. Отже, моє повідомлення Twitter: ви повинні дотримуватися жорстких законів, і ми спостерігаємо за тим, що ви робите”, – сказала Юрова.

Юрова також заявила, що приплив російської дезінформації особливо великий у Словаччині, де у суботу відбудуться вибори.

“Словаччина була обрана як країна, де є благодатний ґрунт для успіху російських прокремлівських і провоєнних наративів, – сказала вона, додавши, що Facebook і Google зробили деякі кроки, щоб активізувати свої зусилля щодо боротьби з фейковою інформацією після тиску з ЄС.

РБК-Україна.

Поширити