Малому катабайду – великі води: прилучанин сконструював байдарку-катамаран
Аби веслувати по річках України прилучанин Сергій Довженко сконструював катабайд – схрестивши байдарку з катамараном. У невеликий сплав на цьому диво-винаході пощастило вирушити і нашій знімальній групі.
За локацію обираємо мальовничий берег Удаю у селі Замостя. Катабайд до водойми доставляємо автівкою. І оскільки кострукція збірна, то майстру знадобилося декілька хвилин, аби зібрати деталі до купи мов конструктор.
Як виготовити човна своїми руками Сергій може розповідати годинами. Цей катабайд – плід його багатої уяви. Всі ідеї черпав не з Інтернету, а з голови. Робив в першу чергу для себе, тому і результат перевершив усі очікування.
Купити байдарку справа не хитра, проте й не дешева. Саме тому Сергій і вирішив робити все самотужки з того, що було під рукою аби вийшло бюджетніше.
При конструюванні Сергій подбав не лише про безпеку, але й про комфорт. Спершу на суші тестуємо комфортні сидіння та пересвідчуємося в унікальності винаходу.
І ще одна перевага, яка припаде до вподоби любителям засмагати – ця байдарка за лічені секунди трансформується в шезлонг. А оскільки літній сезон минув, то ми вирушаємо на річкову прогулянку, аби просто насолодитися краєвидами. І вже з перших хвилин відчуваємо єднання з природою. Бо конструкція не має бортів, що дає безперешкодний доступ до водяної гладі.
А ще катабайд має гарну стійкість на воді та чудово йде по курсу. Лише кількох гребків веслами достатньо, аби байдарка ще 50 метрів рівно йшла по курсу. А ще до неї можна прилаштувати парус, що й планує зробити Сергій і пливти до самого Чорного моря. Вантажопідйомність катабайду 300 кг. Сюди може легко вміститися 4 особи з нехитрим вантажем. І при цьому човен легко йде і впевнено тримається на воді. Сьогодні це вже 5-й вихід на воду, ділиться Сергій. І ця легка невимушена прогулянка дійсно перевершила усі очікування.