Головна » Новини » Новини світу » Одна з держав дозволила біженцям з України залишитись назавжди

Одна з держав дозволила біженцям з України залишитись назавжди


Уряд Нової Зеландії погодив видачу посвідок на проживання у країні для українців. Ідеться про громадян України, які прибули до Нової Зеландії за спеціальною візою, запровадженою після початку повномасштабного вторгнення рф.

Про це йдеться на сайті новозеландського уряду.

Там зазначають, що отримати спеціальну українську візу можна до 15 березня 2024 року. Спочатку оформити документ можна було до 15 березня 2023 року. Однак за рік цю можливість продовжили до 15 лютого 2024 року.

«Багато з тих, хто шукав безпеки тут, у Новій Зеландії, ніколи б не сподівалися залишитися тут надовго, але оскільки війна [в Україні — ред.] триває, ми маємо гуманітарне зобов’язання забезпечити їм визначеність», — сказав міністр імміграції Нової Зеландії Ендрю Літтл.

Так, українські біженці, які отримають документ до зазначеної дати, зможуть подати заявку на отримання посвідки на проживання у Новій Зеландії, повідомляє Громадське.

За даними уряду Нової Зеландії, наразі спеціальні візи оформили 1510 українців, із них 340 людей уже отримали посвідку на проживання. Уряд припинить прийом заяв після 15 березня наступного року.

Охочі отримати посвідку мають надати медичну довідку, пройти перевірку та сплатити 708 доларів.

Українські біженці

Напередодні, 16 серпня, платформа для роботи з відкритими даними «Опендатабот» із посиланням на дані Держприкордонслужби повідомила, що 2,4 мільйона українців, які покинули Україну через війну, досі не повернулися.

Водночас за даними Організації Об’єднаних Націй, за кордоном на сьогодні перебувають понад 6,19 млн українських біженців.

Громадське.

Поширити