Головна » ТІМ-ТБ » Надзвичайні події на Прилуччині

Надзвичайні події на Прилуччині


За минулий тиждень двоє прилучан стали жертвами інтернет шахраїв.



Поліцейські наполегливо рекомендують мешканцям Прилуччини бути обачними під час покупок в інтернеті, адже за привабливим оголошенням може ховатись справжній злодій.

Юлія Жукова, речниця Прилуцького відділу поліції:
«14 червня до поліції звернувся 30-річний мешканець Прилук. В інтернеті чоловік знайшов оголошення про продаж дитячого батута.
Чоловік одразу ж зв’язався з «продавцем», який запевнив, що батут в наявності та попросив перерахувати на банківський рахунок одразу всю суму за товар.
Потерпілий погодився і відправив незнайомцю 2 400 гривень. Після цього зв’язок із «продавцем» обірвався. Зрозумівши, що його ошукали, потерпілий звернувся по допомогу до поліції».

За цим фактом поліцейські розслідують кримінальне провадження. Тривають слідчо-розшукові дії.

Юлія Жукова:
«Поліція Прилуцького району закликає громадян: щоб не потрапити на гачок шахраїв, розраховуйтеся за товар лише тоді, як отримаєте і особисто оглянете його. Особливу недовіру має викликати надміру привабливий зміст оголошень».

На офіційному сайті кіберполіції України в розділі «STOP FRAUD» є можливість перевірити номер банківської картки, телефону або сайт на належність їх до шахрайських. Проте, інформація міститься лише про ті банківські картки, телефони та сайти, які вже фігурували у кримінальних справах.

Поліцейські закликають громадян не переходити за сумнівними посиланнями в Інтернеті та не вводити секретні паролі своїх банківських карток на незнайомих та підозрілих вебсайтах.

19 червня до поліції звернувся 56-річний мешканець Прилуцького району із повідомленням, що з його банківського рахунку зникло 38 тисяч гривень.

Юлія Жукова:
«Чоловік розповів поліцейським, що в соцмережі «Фейсбук» він побачив оголошення про оформлення допомоги та зацікавився ним.
Для отримання коштів чоловік перейшов за посиланням чат-боту. Там йому запропонували ввести номер телефону, пін-код та пароль банківської картки нібито для оформлення матеріальної допомоги. Після виконання цих умов з його рахунку зникли гроші».

Нині поліція розшукує причетного до шахрайства у рамках кримінального провадження, відкритого за частиною 3 статті 190 Кримінального кодексу України (шахрайство).

Юлія Жукова:
«Поліція наполегливо рекомендує: якщо вам пропонують «натиснути, щоб отримати грошову допомогу», або «заповнити заявку на виплати від ООН за 10 хвилин» – ігноруйте такі вказівки та не переходьте за посиланнями! Так діють шахраї! Будь-яка соціальна допомога не оформлюється в соцмережах, для цього слід звернутися до державної установи, ЦНАПу тощо.

Пам’ятайте: інформація про справжні державні виплати та порядок їх отримання міститься лише в офіційних джерелах».

Телеканал ТІМ.

Поширити