Головна » Новини » Новини світу » Європарламент схвалив план збільшення виробництва боєприпасів для України

Європарламент схвалив план збільшення виробництва боєприпасів для України

Боєприпаси до артилерії. Фото: Міноборони Польщі.


Європарламент підтримав законопроєкт про збільшення європейського виробництва боєприпасів і ракет. Документ покликаний розв’язати проблему нестачі оборонної продукції в Європейському Союзі та пришвидшити постачання боєприпасів до України.

Про це повідомляється на сайті Європарламенту.

Закон про підтримку виробництва боєприпасів (ASAP) має на меті прискорити постачання оборонної продукції в Україну та допомогти державам-членам поповнити свої арсенали, пояснили в Європарламенті.

Зокрема, документ, що передбачає фінансування розміром 500 мільйонів євро, покликаний забезпечити ЄС боєприпасами класу «земля — земля», артилерійськими боєприпасами, ракетами та компонентами для них.

Єврокомісія постійно відстежуватиме наявність цих оборонних продуктів, їхніх компонентів та відповідної сировини. 

У Європарламенті додали, що закон встановлює механізми, принципи й тимчасові правила для забезпечення своєчасної та тривалої доступності боєприпасів для покупців у ЄС.

Керівник переговорної групи Європарламенту, депутат Крістіан Бушой назвав ухвалення законопроєкту «перемогою Європи та колективної безпеки».

«Сьогоднішнє рішення знаменує собою значний крок уперед для безпеки та оборони нашого Союзу, і особливо в нашій непохитній підтримці України перед обличчям російської агресії, що триває», — наголосив він.

Тепер депутати Європарламенту розпочнуть переговори з Європейською Радою з метою досягнення політичної угоди, за яку депутати Європарламенту потім проголосують на пленарному засіданні в липні.

Бушой зазначив, що Європарламент «сподівається досягти угоди якнайшвидше».

Що передувало?

Єврокомісія подала закон про збільшення виробництва боєприпасів 3 травня. Члени Європарламенту погодилися розпочати термінову процедуру, щоб прискорити схвалення законопроєкту.

Паралельно депутати Європарламенту працюють над підсиленням європейської оборонної промисловості за допомогою спільного Закону про закупівлі (EDIRPA). Він покликаний підтримати співпрацю між державами-членами на етапі оборонних закупівель для заповнення найбільш нагальних і критичних прогалин.

Громадське.

Поширити