Головна » Новини » Новини України » Названа кількість релігійних громад Чернігівщини, що після початку великої війни перейшли до ПЦУ

Названа кількість релігійних громад Чернігівщини, що після початку великої війни перейшли до ПЦУ

Фото ілюстративне.

Станом на 1 листопада 2024 року з моменту повномасштабного вторгнення 28 релігійних громад в області офіційно завершили всі юридичні процедури щодо зміни підпорядкування з УПЦ до ПЦУ, повідомили у Департаменті культури і туризму, національностей та релігій ОДА.

Зокрема, очільниця відомства Людмила Замай уточнила, що перехід громад є цілком логічним кроком, враховуючи, що РПЦ стала найзапеклішим ворогом не лише української державності, але й релігійної свободи. З моменту російського вторгнення в Україну у 2014-му, РПЦ виправдала вбивства близько 50 священників, богословів і пасторів.

Окупанти по Україні повністю або частково зруйнували понад 630 культових споруд і місць поклоніння.

«Вони закривають молитовні будинки, переслідують віруючих і катують релігійних лідерів. Фактично на тимчасово окупованих територіях вільно може діяти лише РПЦ. Багато міст, наприклад, Мелітополь. Бердянськ, зіштовхнулися з тим, що РПЦ захопила культові споруди та молитовні будинки, насильно вигнавши з них законних власників», – зауважила чиновниця.

Також вона додає: підпорядкування Московському патріархату не є складовою вчення православної церкви.

Українське законодавство не спрямоване на заборону будь-якої церкви в Україні. Але воно не допускає підпорядкування релігійних організацій України центрам, які спрямовані на знищення української державності, культури, ідентичності.

«Україна пишалася і пишається досягненнями у сфері релігійної свободи. У неї не було ані заборонених церков, ані зачинених храмів. Російське вторгнення, в якому РПЦ взяла активну участь, змусило Україну захистити себе від зловживання і маніпуляції релігією з боку держави-агресора», – говорить Людмила Замай.

Зокрема, 11 квітня 2024 Всеукраїнська рада церков і релігійних організацій заявила, що жодна організація – світська або релігійна, – центр якої знаходиться в державі-агресорі, не може діяти в Україні. 16 серпня 2024 під час зустрічі з Президентом України члени Всеукраїнської Ради Церков підтвердили свою позицію й підтримали курс Президента України на духовну незалежність країни. Водночас вони підкреслили, що навіть в умовах жорсткої кровопролитної війни в Україні пошановується релігійна свобода, яка не зазнає утисків.

Цю позицію підтверджують і соціологічні опитування. Так, згідно з дослідженнями Центру Разумкова, більшість респондентів відповіли, що в Україні існує свобода совісті. Також, майже 60% опитаних заявили, що відносини між віруючими різних конфесій є нормальними, та лише 4% відповіли – що конфліктними.

Час чернігівський.

Поширити