Головна » Новини » Понад третині українців грошей вистачає лише на продукти та найнеобхідніше, — опитування

Понад третині українців грошей вистачає лише на продукти та найнеобхідніше, — опитування


Згідно із свіжими даними соціологів, практично кожен десятий українець ледве зводить кінці з кінцями. 7,2% респондентів заявили, що живуть забезпечено, але не можуть робити деякі покупки. Про це пише інтернет-видання «Фокус».

28,2% українців оцінили рівень добробуту своєї родини як досить поганий, а ще 8,7% — як дуже поганий. Такими є результати опитування проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва та соціологічною службою Центру Разумкова, які були опубліковані 27 грудня.

Зокрема, 50,7% опитаних українців зазначили, що рівень добробуту їх родини є “не поганим і не добрим”. Лише 0,9% респондентів відповіли, що їхній добробут є дуже добрим.

9,8% людей відповіли, що ледве зводять кінці з кінцями та грошей не вистачає навіть на необхідні продукти. Про те, що коштів вистачає лише на необхідні речі та на продукти, відповіли 38,8% опитаних українців.

Більша частина респондентів, а саме 42,4% заявили, що грошей у цілому на життя вистачає, однак купівля меблів чи техніки викликає труднощі. Лише 7,2% опитаних відповіли, що живуть забезпечено, але поки що не можуть здійснити великі покупки, як квартира чи автомобіль.

Зокрема, у порівнянні з початком року зменшилася кількість людей, яким не вистачало коштів навіть на необхідні продукти. Разом з тим незначно зросла кількість людей, які живуть забезпечено.

Відчутно збільшилася кількість українців, яким вистачає коштів на проживання, однак купівля меблів чи техніки викликає труднощі. Попри це, у порівнянні з початком 2023 року менша кількість людей відповіла, що їм вистачає коштів на харчування та придбання необхідних недорогих речей.

Зазначимо, що соціологічне опитування проводилося з 8 до 15 грудня цього року на всій території України окрім тих, на яких ведуться бойові дії та які тимчасово окуповані росією. Соціологи опитали 2019 людей віком від 18 років.

Фокус.

Поширити