Головна » ТІМ-ТБ » Поранені та у стресі. Як у Львові в Домівці врятованих тварин доглядають за евакуйованими звірами

Поранені та у стресі. Як у Львові в Домівці врятованих тварин доглядають за евакуйованими звірами

У одному з вольєрів притулку.

Підіймаючись на Лису гору у самому серці Львова можна відвідати дуже щемливе місце – Домівку врятованих тварин. Це унікальний притулок, куди щодня потрапляють постраждалі тваринки. Деяких врятували від мисливців чи інших хижих тварин, інші травмувались в дикій природі, а когось зрадили люди, чи війна…

В перші дні вторгнення, люди масово виїжджали поїздами за кордон і для тварин часто або не було місця, або їх не приймали в поїзд, тому українці залишали клітки, сумки, переноски просто на перонах, а самі рушали далі. Після трагедії в Херсоні почали приїжджати великі машини, заповнені клітками з чотирилапими.

Сьогодні охочі в Домівці зможуть не тільки погодувати тварин, а з деякими – навіть погратись та вигуляти песиків у мальовничій місцевості.

Коти, собаки, гризуни, шиншили, морські свинки, рептилії, змії, всі види копитних, а також крокодили, страуси, єноти і навіть білохвостий орлан Галя та семидесятикілограмовий кавказький вівчар Макс. Цих та інших тварин під час війни з Миколаєва, Мелітополя, Краматорська, Херсона, Одеси, Лисичанська і Запоріжжя евакуювали у львівську Домівку врятованих тварин. Загалом прийняли близько 5 тисяч. Декого вдалося повернути господарям, інші — знайшли нові родини, але є й ті, хто досі у Домівці чекає на нових господарів.

А тим часом друзями нашими меншими опікуються волонтери. Місто виділяє мільйон гривень на корм для тварин.

У той час, коли українські міста роблять все можливе і неможливе, аби допомогти чужим тваринкам, у Прилуках напризволяще випускають своїх. Таку жахливу картину у покинутому притулку для собак «Події» зафільмували у липні.

4 жовтня в усьому світі відзначається день захисту тварин. І під час війни він набув особливого сенсу. Бо від війни страждають не лише люди, але й брати наші менші. І міська влада в першу чергу не має бути байдужою. Адже гуманне ставлення до тваринок – це в першу чергу прояв людяності.

Телеканал ТІМ.

Поширити