Головна » Новини » Новини Прилук » Відтворення українських традицій: у прилуцькому краєзнавчому пройшов майстер-клас з писанкарства

Відтворення українських традицій: у прилуцькому краєзнавчому пройшов майстер-клас з писанкарства


Писанкарство – це давнє українське мистецтво, що сягає своїм корінням ще часів дохристиянської культури. Воно є не лише обрядом, а й способом вираження національної ідентичності та любові до традицій.

Поринути у світ давніх українських традицій та створити свою власну неповторну писанку можна було у Прилуцькому краєзнавчому музеї, де організували цікавий майстер-клас з писанкарства за участі ніжинських майстринь. І ми теж залюбки доєдналися до творчої медитації.

Орнаменти, які використовуються в писанкарстві, також мають глибоке символічне значення. А деякі з них мають регіональні особливості, бо ж у різних областях України розроблялися свої характерні візерунки. Для прикладу я обрала чернігівський орнамент.


Директорка музею Тетяна Зоць дуже символічно для своєї писанки обрала кубанський. І пояснила чому.

Дуже важливо, аби наші діти починали якомога раніше осягати глибинність українських традицій, резюмує Тетяна Зоць. Саме з цією метою на майстер-клас із писанкарства запросили саме юне покоління прилучан. Хтось сьогодні пише свою першу у житті писанку…

Розпис яєць символізує відродження життя, сонце та прихід весни. Писанка стала не лише символом Великодня, але й об’єктом національної гордості українців. Вона вражає своєю красою та різноманітністю орнаментів, в ході майстер-класу розповідає ніжинська майстриня Аліна Овдієнко. І паралельно навчає мистецтву писанкарства.

Традиційна техніка створення писанок потребує не лише майстерності, але й терпіння. Для розпису використовується спеціальний інструмент писачок, яким наноситься віск на поверхню яйця. Після цього яйце занурюють у фарбу. Цей процес повторюється кілька разів, аби створити багатошаровий малюнок. І на поверхні яйця залишаються різноколірні орнаменти. Кожен колір на писанці має своє особливе значення.

Наші пра- розписували яйце як оберіг, на захист та благополуччя. І ми сьогодні теж мусимо відтворювати наші українські традиції. Бо ж без знання минулого немає майбутнього.

ТІМ+.

Поширити