Читати – модно! Будь у тренді!
Читати – це модно! Сьогодні ця фраза повністю описує сучасне ставлення до книги.
У транспорті, на вулиці, в компанії та вдома – люди читають скрізь. Ні для кого не секрет, що зараз модно бути мандрівником, трохи психологом, а ще людиною грамотною та ерудованою. Але мало хто замислюється, що все це можна здійснити саме за допомогою книги. Будь який твір здатен перенести нас в іншу реальність, кажуть подружки Марія з Катериною. І попри те, що вони цього року випускниці і на носі відповідальні іспити та купа занять з репетиторами, дівчата все ж знаходять час для читання сучасної позашкільної літератури. От і сьогодні ми зустрілися в книгарні, куди книголюбки одразу після уроків в 1-му ліцеї прибігли за гарячими новинками.
А я сьогодні пропоную огляд книги, яка буде однаково цікавою для різних поколінь книголюбів. Це легкий роман Євгенії Кузнєцової «Драбина», проте з дуже глибоким змістом. У книжці йдеться про молодого українця Толіка, який працює айтівцем і живе в Іспанії, куди виїхав задовго до 2022 року. Хлопець щойно придбав будинок і збирався зробити з нього дім своєї мрії, але все кардинально змінюється 24 лютого…
Читачі люблять Кузнєцову за можливість легко доторкнутися до чужого і відчути його своїм, зануритись у знайомий світ. Навіть складні історії, випробування і життєві негаразди вона вміє передати крізь призму іронії та гумору.
«Драбина» написана вже після початку повномасштабного вторгнення і порушує надзвичайно важливу для українців тему: як жити тим, хто не воює? Це питання проходить крізь увесь роман, в якому авторка завдяки своїм героям намагається аналізувати поведінку українських біженців і переселенців, фіксує реалії перших тижнів повномасштабного вторгнення.
Найцікавіше спостерігати за психологією головного героя Толіка і його душевними терзаннями, коли він «лишається наодинці зі своєю совістю». Його мучить те, що він не на фронті в Україні, а в теплій і затишній Іспанії: якщо людина «не боєць» на воєнному фронті, то вона може боротися з ворогом у багатьох інших сферах. Про цю відкриту боротьбу наших героїв з руснею в Іспанії теж йдеться в романі.
Війна з відтінком любові – ще одна тема, яку зачіпає авторка. Чи може бути любов не на часі? Чи можна дозволити собі закохуватись у розпал війни, навіть якщо ти в безпеці? Чи не буде потім запізно? Письменниця залишає ці питання відкритими, щоб кожен зміг відповісти на них для себе.
Що ж до таємничої драбини, яка дала назву творові, то в кожного у житті вона своя. А чи припинить Толік користуватися драбиною, щоб потрапити у власний дім – про це читайте в романі.
ТІМ+.