Головна » Новини » Всепогодний промінь-захисник: для армії США презентували бойовий лазер

Всепогодний промінь-захисник: для армії США презентували бойовий лазер

Мобільна високоенергетична лазерна система зброї FIREFLY. Фото: KORD

На міжнародній виставці озброєння AUSA 2024 у Вашингтоні дочірнє підприємство американської корпорації KBR компанія KORD представила свою новітню розробку у галузі озброєння спрямованої енергії мобільну лазерну систему FIREFLY.

Як зазначено в анотації до цього проєкту, текст якої розміщено на офіційному порталі фірми-розробника, FIREFLY призначена для боротьби з асиметричними загрозами, що наростають і пов’язаними з безпілотними системами, і є значним технологічним проривом у галузі протиповітряної оборони, передає АрміяInform.

Система має мобільний та палетний (для стаціонарного розміщення) дизайн з модульною архітектурою та масштабованою потужністю (від 5 кВт до 40 кВт), спеціально розроблена для захисту передових позицій та критичної інфраструктури.

Бойовий механізм FIREFLY («Світляк», «Світлячок», — українською) спроєктований на базі універсальної відкритої архітектури, оптимізованої для балансування продуктивності, надійності, доступності в обслуговуванні та портативності. Завдяки модульним замінним блокам (LRU) система адаптується до широкого діапазону робочих застосувань і забезпечує гнучкість конфігурації, налаштування та оновлення своїх можливостей за потреб, що виникають.

Такий дизайн дозволяє FIREFLY взаємодіяти із комп’ютерними системами C3S, такими як FAAD (Forward Area Air Defense, «Передовий район протиповітряної оборони» — українською) та MEDUSA (система передових технологій для ураження малих безпілотників) та іншими автономними системами виявлення (такими як радари та оптичні сенсори).

Модульна структура також полегшує обслуговування на проміжному та польовому рівнях, знижуючи витрати на експлуатацію шляхом використання недорогих, комерційно доступних компонентів.

Для забезпечення відстеження цілей FIREFLY оснащений корисним навантаженням ISR (системи спостереження), що включає незалежні системи видимого та інфрачервоного спостереження, а також передовими функціями штучного інтелекту та машинного навчання для віддаленого виявлення та класифікації загроз.

Функціональні можливості FIREFLY пройшли 34 місяці суворих випробувань, демонструючи свою адаптивність у складних умовах, включаючи тестування при температурах від −15°C до 35°C, а також складні погодні умови, як сильний дощ, сніг і піщані бурі. Озброєння було розгорнуто як на фіксованих, так і непідготовлених майданчиках, що підтвердило його адаптивність та легкість транспортування та розгортання.

armyinform.com.ua

Поширити