Головна » Новини » Новини світу » Японські вчені запустили у космос дерев’яний супутник

Японські вчені запустили у космос дерев’яний супутник

FILE PHOTO: Takao Doi, a former Japanese astronaut and professor at Kyoto University, holds an engineering model of LignoSat during an interview with Reuters at his laboratory at Kyoto University in Kyoto, Japan, October 25, 2024. REUTERS/Irene Wang/File Photo

Японські дослідники запустили перший у світі дерев’яний супутник LignoSat, який має показати можливості використання деревини в космічних дослідженнях, зокрема для місій на Місяць і Марс.

Супутник, розроблений Кіотським університетом та компанією Sumitomo Forestry, доставлять на Міжнародну космічну станцію і виведуть на орбіту на висоті 400 км над Землею.

LignoSat виготовлений із японської магнолії великолистої за традиційною технікою – без клею та шурупів. Його завдання – оцінити, як деревина витримує екстремальні космічні умови, зокрема великі перепади температур і космічну радіацію.

Дослідники також вивчають, чи може деревина зменшувати вплив космічної радіації на електронні компоненти. LignoSat буде на орбіті протягом шести місяців, і його результати можуть сприяти розвитку нових технологій для будівництва на Місяці та Марсі, а також в інших сферах, таких як обробка даних у космосі.

Вчені кажуть, що деревина довговічніша в космосі, ніж на Землі, тому що там немає води або кисню, які могли б спричинити її гниття або горіння.

Крім того, вона може стати екологічно чистою альтернативою металевим супутникам. Виведені з експлуатації супутники повинні повернутися в атмосферу, щоб не перетворитися на космічне сміття. Звичайні металеві супутники створюють частинки оксиду алюмінію під час входження в атмосферу, тоді як дерев’яні супутники просто згорять, що призведе до меншого забруднення.

Reuters

Поширити