150 років тому Качанівка була найпотужнішим місцем для «творчих тусівок» на теренах всієї країни
150 років тому Качанівка була найпотужнішим місцем для «творчих тусівок» на теренах всієї країни. Серед зіркових гостей – Тарас Шевченко, Микола Гоголь, Ілля Рєпін.
До цього розкішного палацу приїздив на гостину Микола Гоголь, художник Ілля Рєпін, композитор Глінка, письменниця Марко Вовчок. Але головним гостем Качанівки звісно був наш великий Тарас Шевченко. Імениті гості жили тут по кілька місяців, зловживаючи гостинністю власника маєтку. Та були й свої плюси – зіркові гості Качанівки творили тут справжні світові шедеври. Бо неймовірна енергетика цього надпотужного місця сили і сьогодні здатна творити дива.
Півтора століття тому Качанівка була найпотужнішим місцем для творчих тусівок на теренах всієї країни. То ж як відбувалися ці творчі зібрання кращих представників інтелігенції та де саме зосереджене те місце сили, яке й сприяло розвиткові талантів, цікавимося в екскурсовода. А вона веде нас під самісінький купол палацу.
Тарновський дуже любив приймати гостей. В палаці постійно хтось жив. І то було вигідно і щедрому меценату і творчій інтелігенції. Бо ж тут народжувалися справжні шедеври. Це парадна їдальня кімната, де й приймали тих особливих гостей. Їй було відведене найпочесніше місце в палаці.
Хто лише зі знаменитих тогочасних талантів не виступав на цій сцені.
Розкіш яка тут панувала вражає й сьогодні.
Це бальна і танцювальна кімната – самісіньке серце і донині розкішного палацу.
А ось ця історія балу, який так і не відбувся, вражає до мурах. Звідти й з’явилася історія про привидів Качанівки.
Палацово-парковий комплекс Качанівка – це перлина України. Саме на території Качанівки упродовж двох століть створювався і майже в цілісності зберігся архітектурно-парковий ансамбль – унікальна пам’ятка кінця 18 початку 20 століття. Це єдиний садибний комплекс в Україні, який дійшов до нашого часу в порівняно непоганому стані, майже з усіма атрибутами провінційної дворянської садиби: палацом, церквою, господарськими та службовими будівлями. Загалом Качанівка простягається аж на майже 700 га, а це більше аніж деякі європейські країни.
І до сьогодні тут збереглася неймовірна атмосфера старовини яка так і манить туристів навіть у час складних випробувань. А секрет простий – бо ж це справжнє місце сили.