Дергачівська дитячо-юнацька кінно-спортивна школа знайшла прихисток на Чернігівщині
Це вже друга евакуація кінно-спортивної школи, що діє на базі Харківського біотехнологічного університету. Вперше виїжджали взимку 2022 року. Сьогодні знову змушені тікати. Цього разу їх прихистили на Прилуччині, адже тиск ворога на прикордонні посилився.
Звичайно, не думали виїжджати. Але, коли в один день три таких масштабних прильоти, стає зрозуміло, що треба діяти, треба щось робити…
35 академічних коней знайшли прихисток на малій батьківщині ветлікарки Олени Чуприни, яка сама родом з Ладана. Вона узнала, що на Прилуччині стоїть без діла конюшня. Ось так вийшла на зооволонтерку Олександру Ангелюк, пояснила, що є потреба термінової евакуації коней зі спортивної школи.
Олександра через Віту Солореву вийшла на Валерія Дубіля і він погодився абсолютно на безоплатній основі надати конюшню, яка не діяла. Два дні кропіткої роботи – і коні на Прилуччині.
На рахунку Олександри Ангелюк сотні врятованих тварин та коням допомагає вперше. Зооволонтерка навколо себе об’єднала однодумців, які в найкоротші строки навели лад у приміщенні, привезли на Прилуччину перший коневоз. А далі на допомогу прийшли і приватні підприємці. Відгукнулися прилучани, інші волонтери, привезли тирсу, сіно, солому, люди привезли яблука, сконтактували з місцевими фермерами, привезли тони вівса, розфасували – все абсолютно безкоштовно, розповідає пані Олександра.
Щоденно охочих допомогти стає все більше. Облаштовують конюшню родинами – і дорослі, і діти.
18 травня у денниках, подалі від вибухів ворожих снарядів до нового дому звикають перші 15 коней. Серед них кобила Анархія, вона і сама брала участь у рятувальній операції. Завдяки цій героїні вдалося вивести коней зі зруйнованої Авдіївки.
Спільними зусиллями волонтери встигли приготувати приміщення. В суботу близько 15 години дня з Харківщини прибула решта коней. Працівники спортивної школи та волонтери радіють зустрічі – після п’ятигодинної поїздки всі у безпеці.
Останнім до стайні заходить жеребець Росток. Всі розуміють, що це майже остання ходка, майже всі коні у безпеці на даний момент і, звичайно, легше. Але все одно душа болить, що їдеш з дому.
Серед коней, що прибули, і Грім. Це вже його третя стайня за час повномасштабного вторгнення.
Як каже директорка кінно-спортивної школи Оксана Синієва, за все її існування жодного коня не було здано на м’ясо і вони цим дуже пишаються. І навіть ті коні, які не з цієї школи, а врятовані, їх не покинули, а забрали з собою – що перший раз забрали, що другий раз.
Більшість коней, що знайшли прихисток на Прилуччині, породи українська верхова. Вони пережили обстріли, вже пристосовуються до нових умов. Школа планує продовжити працювати і за можливості брати участь у змаганнях. У кінно-спортивній школі говорять – вистояли, адже мають справжнє українське серце і незламний характер.