Україна вже має зразки власних ракет дальністю до 1000 км, – Офіс Президента
На сьогодні Україна вже має зразки власних ракет, однак для розширення виробничих потужностей потребує фінансових інвестицій.
Про це розповів радник Офісу президента України Михайло Подоляк в інтерв’ю 24 Каналу.
Під час проведення контрнаступу на південному напрямку стало зрозуміло, що для ураження логістики ворога у ЗСУ є потреба в ракетному озброєнні. Зважаючи на це, Україна пріоритетом поставила виробництво власних ракет.
Михайло Подоляк в інтерв’ю зазначив, що Сили оборони України досягли значних успіхів у використанні ударних дронів із великим радіусом дії, які вражають ворожі об’єкти навіть у Підмосков’ї.
Однак для того, щоб досягти повного паритету в ударному озброєнні з ворогом, нашим військовим також потрібні далекобійні ракети.
“Якщо ми хочемо мати паритет, то потрібно не лише дронове виробництво, а й ракетне виробництво. І в нас є вже відпрацьовані експериментальні зразки, які мають 750-1000 кілометрів дальності”, – сказав Подоляк.
За його словами, для досягнення рівності з росією в цьому компоненті озброєння Україні необхідно масштабувати своє виробництво.
“Україна не може побудувати за пів року, наприклад, тисячу ракет чи дві тисячі ракет. Але виробництво є, ми інвестуємо в це все. Держава над цим працює”, – зазначив радник.
Також Подоляк уточнив, у виробництво якої зброї Україна прагне інвестувати.
За його словами, це:
- виробництво дронів різних модифікацій, зокрема потужних й з великим радіусом ураження,
- ракет українського виробництва для знищення російської логістики на окупованих територіях та артилерійських,
- танкових снарядів різних калібрів.
Зауважимо, що Україна почала адаптувати вітчизняні протикорабельні ракети “Нептун” для ударів на великі відстані під час контрнаступу. Ці ракети є частиною загальної стратегії країни щодо підвищення її здатності до дальнього удару.
Як повідомлялось, перше бойове застосування українського берегового мобільного комплексу з протикорабельними ракетами “Нептун” було ще в перші дні війни. Тоді українським ракетам не вдалося уразили цілі, проте вони врятували Миколаїв від російського десанту.
Окрім того, СБУ у координації з Воєнно-морськими силами у ніч на 21 вересня завдали удару по військовому аеродрому “Саки” в окупованому Криму ударними дронами, а потім українськими ракетами “Нептун”. Вони серйозно зашкодили техніку окупантів.
Також повідомлялось, що у ніч на 14 вересня військова контррозвідка Служби безпеки та Військово-морські сили України провели унікальну спеціальну операцію поблизу Євпаторії півострова Крим, знищивши російський комплекс протиповітряної оборони “Тріумф” вартістю 1,2 млрд дол. США.
Спочатку безпілотники СБУ вразили радари та антени, які є “очима” комплексу. А після виведення з ладу радіолокаційних станцій, підрозділи ВМС двома крилатими ракетами “Нептун” вдарили по пускових комплексах С300/400 “Тріумф”.
Рубрика.