Навмисне спалювання сухостою прирівняли до диверсії та посилили покарання – 10-15 років або довічне ув’язнення
З початку року на Чернігівщині сталися 653 пожежі у природних системах, внаслідок яких постраждали 4 осіб – 2 людей загинуло і 2 травмовано. У зв’язку з цим до Кримінального кодексу внесли зміни: навмисний підпал сухої трави прирівняли до злочинів проти основ нацбезпеки, за що передбачено покарання 10-15 років або довічне ув’язнення з конфіскацією майна.
Про це пише “Час Чернігівський”.
На Чернігівщині через випалювання сухої рослинності та сміття протягом кількох місяців вже є загиблі і травмовані. Жертвами стали люди похилого віку. Кількість таких загорань в порівнянні з минулим роком зросла наполовину.
“На сьогодні на Чернігівщині (з початку року – ред.) виникло 1597 пожеж, з них 653 – у природних системах, що на 54% більше, ніж торік. Площа, пройдена вогнем – 501 га. Внаслідок пожеж 2 особи загинуло і 2 травмовано”, – говорить начальник управління запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС в області Родіон Лігун.
Під час рейдових перевірок на Чернігівщині було складено 278 адмінпротоколів на порушників. Штраф для громадян від 3060 до 6120 гривень. Для посадових осіб – до 21 тисячі. Також до Кримінального кодексу України внесли зміни – палії сухостою можуть потрапити до в’язниці.
“Відповідно статті 113 Кримінального кодексу України «Диверсія» до переліку злочинів внесено навмисні підпали, в тому числі сухої рослинності. Такі дії прирівняні до злочинів проти основ нацбезпеки, за що передбачено покарання 10-15 років або довічне ув’язнення з конфіскацією майна”, – розповів Родіон Лігун.
Вогнеборці переконані – кількість пожеж та їх сумних наслідків можна зменшити, а то і уникнути. Все залежить від самих людей і їх поведінки.
Прилуки оперативні.