Головна » ТІМ-ТБ » Як прилучани вчились квашу готувати

Як прилучани вчились квашу готувати

Більшість із нас не те що ніколи не куштували цієї давньої суто української страви, а навіть і назви такої не чули! Аби виправити ситуацію Вікторія Лемещенко, яка займається дослідженням нашої української спадщини в рамках етно-проекту «Скарбниця» зорганізувала безцінний захід. Його провели в літньому садку філії Прилуцького краєзнавчого музею.

У Варві є майстриня Ольга Вовчук, яка не лишень квашу смачно готує, а й свято береже не один десяток давніх рецептів суто українських страв. І відтворює їх з діткам на гуртку «Смачна країна».

А оскільки страва готується довго, то майстриня привезла до Прилук вже готову квашу і залюбки поділилася рецептом її приготування.

За давньою українською традицією квашу готували на другий день посту. Цікавимося які інгредієнти потрібні для приготування кваші, та чому її потрібно готувати цілу добу.

Не лишень квашею, а й смачним кулішем пригощали гостей етно-заходу. Це вже плід кулінарного мистецтва від прилуцьких музейників.
А ще співали русальних пісень та водили хороводи.

Наш народ має багату культуру, величезний скарб якої складається з цінностей, надбаних багатьма поколіннями. Вони закладені в українських звичаях, обрядах, фольклорі, адже в них – світовідчуття та світосприймання нашого народу.

Телеканал ТІМ.

Поширити