о ф ╕ ц ╕ й н и й   в е б - п о р т а л   м ╕ с т а   п р и л у к и
ukrainian english russian
додому пошта

- НОВИНИ М╤СТА

НОВОПРИЗНАЧЕНИЙ ГУБЕРНАТОР В╤ДВ╤ДАВ ПРИЛУКИ

5 листопада Прилуки в╕дв╕дав новопризначений голова Черн╕г╕всько╖ ОДА Андр╕й Прокопенко. Зустр╕ч в╕дбулася у сес╕йн╕й зал╕ м╕сько╖ ради за участ╕ кер╕вництва м╕ста та району, посадовц╕в м╕сько╖ ради та представник╕в засоб╕в масово╖ ╕нформац╕╖. У ход╕ зустр╕ч╕ обговорили також питання в╕дновлення ф╕нансування з фонду соц╕ально-економ╕чного розвитку для буд╕вництва ╕ ремонту соц╕альних об'╓кт╕в Прилуччини.

Цього дня Андр╕й Прокопенко побував на виробництв╕ ПрАТ «АТ «Тютюнова компан╕я «В.А.Т. - Прилуки» та обговорив проблемн╕ питання з кер╕вництвом компан╕╖. Зазначив, що головним завданням на сьогодн╕ ╓ в╕дновлення повноц╕нно╖ роботи Прилуцько╖ тютюново╖ фабрики.— Ма╓мо зробити все можливе, щоб зберегти масштаби виробництва, адже це не лише потужне джерело наповнення бюджету, а й запорука належного р╕вня життя сотень прилучан, — наголосив Андр╕й Прокопенко. — Разом з кер╕вництвом фабрики ми нам╕тили план д╕й для в╕дновлення повноц╕нно╖ роботи п╕дпри╓мства.Як кер╕вник ОДА запропоную його до розгляду народним депутатам, Уряду, Оф╕су Президента. Адже формування прозоро╖, зрозум╕ло╖ ╕нвесторам податково╖ пол╕тики ╓ одним з конкретних крок╕в до залучення в область та кра╖ну ╕ноземного кап╕талу. Ма╓мо приваблювати сюди нових ╕нвестор╕в, а не в╕длякувати багатор╕чних партнер╕в. Так╕ завдання ставить перед нами ╕ Президент Укра╖ни.
Нагада╓мо, що причиною зупинки виробництва тютюново╖ компан╕╖ у Прилуках став прийнятий Верховною Радою 4 жовтня поточного року про╓кт закону «Про внесення зм╕н до деяких закон╕в Укра╖ни щодо запровадження ╓диного рахунку для сплати податк╕в ╕ збор╕в, ╓диного внеску на загальнообов’язкове державне соц╕альне страхування», насл╕дком якого може стати подорожчання сигарет.
Кер╕вництво ПрАТ «АТ «Тютюнова компан╕я «В.А.Т. - Прилуки» наголошу╓ на тому, що запропонован╕ зм╕ни спричинять нерентабельн╕сть у виробництв╕ цигарок, п╕дн╕муть варт╕сть одн╕╓╖ пачки м╕н╕мум на 14 гривень, що призведе до зменшення обсяг╕в реал╕зац╕╖, скорочення асортименту й виробництва тютюнових вироб╕в та, в╕дпов╕дно, подальшого вив╕льнення прац╕вник╕в.
У свою чергу заступник голови обласно╖ державно╖ адм╕н╕страц╕╖ Натал╕я Романова зустр╕лася з директорами шк╕л Прилук, обговорила питання заборгованост╕ по зароб╕тн╕й плат╕ за рахунок державно╖ субвенц╕╖, наповнюваност╕ клас╕в, розвитку шк╕л та ╕нклюзивно╖ осв╕ти, а також в╕дв╕дала новий корпус м╕сько╖ г╕мназ╕╖ №1 ╕мен╕ Георг╕я Вороного.П╕д час зустр╕ч╕ Натал╕я Романова наголосила на важливост╕ сп╕впрац╕ област╕ та м╕ста заради покращення умов оплати прац╕ осв╕тян Прилук.

Також цього дня голова облдержадм╕н╕страц╕╖ в╕дв╕дав аграрне п╕дпри╓мство ТОВ «АгроК╤М», що входить до складу компан╕й «╤МК». П╕дпри╓мство займа╓ться вирощуванням зернових та техн╕чних культур. Завдяки застосуванню нових форм та метод╕в господарювання, використанню сучасних технолог╕й у рослинництв╕, воно пос╕да╓ передов╕ позиц╕╖ в район╕ та област╕. Андр╕й Прокопенко ознайомився з орган╕зац╕╓ю виробництва та з роботою нового обладнання, зокрема, зерносушарки виробництва компан╕╖ LAW.

Менеджмент компан╕╖ та генеральний директор «╤МК» Алекс Л╕сс╕тса розпов╕ли про роботу компан╕╖, ╕нновац╕╖ у сфер╕ аграрного б╕знесу, як╕ впроваджу╓ п╕дпри╓мство. На даний час п╕дпри╓мство ма╓ проблеми з транспортуванням зерна до п╕вденних порт╕в Укра╖ни.5 листопада в Прилуках запрацював оновлений сучасний газорозпод╕льний пункт на в╕дкриття якого зав╕тав ╕ губернатор. Прилуки стали трет╕м м╕стом Укра╖ни, п╕сля Дн╕пра та Б╕ло╖ Церкви, де провели модерн╕зац╕ю ГРП таких обсяг╕в. ╤нвестиц╕╖ АТ «Черн╕г╕вгаз» склали 6,5 м╕льйона гривень, встановлено сучасне обладнання виробництва Румун╕╖ та ╤тал╕╖.Газорозпод╕льний пункт №1 у Прилуках було введено в експлуатац╕ю ще 1970 року. В╕н знижу╓ тиск природного газу для потреб двадцяти п’яти п╕дпри╓мств та майже 38 тисяч абонент╕в, що мешкають у м╕ст╕ та район╕.

Як зазначила голова правл╕ння АТ «Черн╕г╕вгаз» Алла Ярова за час роботи обладнання застар╕ло ╕ морально, ╕ ф╕зично, тож завдяки ╕нвестиц╕йн╕й програм╕, яка проводилась у чотири етапи (в╕д проектування до виконання роб╕т), цьогор╕ч його було зам╕нено на сучасне.

— При╓мно усв╕домлювати, що на Черн╕г╕вщин╕ модерн╕зу╓ться система газопостачання, — зазначив Андр╕й Прокопенко. — Спод╕ваюсь, цей об’╓кт не буде ╓диним осучасненим в област╕ ╕ процес оновлення та розширення мереж╕ триватиме. Адже в╕д цього залежить комфортн╕сть та безпека життя наших земляк╕в, стаб╕льн╕сть роботи п╕дпри╓мств област╕.

06.11.2019 В╕дд╕л ╕нформац╕йно╖ д╕яльност╕ та комун╕кац╕й з громадськ╕стю м╕сько╖ ради


ВИСТАВКА ГРАФ╤КИ XVIII-XIX СТОЛ╤ТТЯ "З ГАЛАГАН╤ВСЬКО╥ КОЛЕКЦ╤╥" У ПРИЛУКАХ

У Прилуцькому кра╓знавчому музе╖ ╕мен╕ В.╤.Маслова 30 жовтня в╕дбулося урочисте в╕дкриття ун╕кально╖ виставки граф╕ки 18-19 ст. «З галаган╕всько╖ колекц╕╖ -2».Ц╕ роботи вперше експонуються у Прилуках. На виставц╕ представлен╕ граф╕чн╕ 22 роботи - це гравюри за творами митц╕в епохи В╕дродждення Рафаеля Сант╕, Леонардо да В╕нч╕, Андреа Дель Сарто, Перуджино, гравюри за творами в╕домих митц╕в 17-18 ст., та гравюри з альбому репродукц╕йно╖ гравюри «Лоджи╖ ╕ станци Рафаеля» у виконанн╕ майстр╕в Вольпато Джованн╕, Рафаеля Моргана, Фабр╕ Алоз╕я Такий альбом був привезений Г. П. Галаганом з подорож╕ по ╢вроп╕. Гравюри прикрашали б╕льярдну к╕мнату сокиринського музею ма╓тку. П╕сля б╕льшовицького перевороту знаходилися у з╕бранн╕ Сокиринського музею, пот╕м з 1927 р. по 1953 р. – Прилуцький музей, нин╕ Черн╕г╕вський обласний художн╕й музей ╕м. Г. Галагана.Директор музею Тетяна Зоць подякувала вс╕м присутн╕м за те, що вони знайшли час та зав╕тали на в╕дкриття тако╖ ц╕каво╖ та значимо╖ для нашого м╕ста виставки.
На в╕дкриття виставки зав╕тали школяр╕ м╕ста, студентська молодь, прилуцьк╕ митц╕, художники, поц╕новувач╕ мистецтва, а також директор Черн╕г╕вського обласного художнього музю ╕мен╕ Григор╕я Галагана Юр╕й Ткач, який всловив слова вдячност╕ за запрошення та сп╕впрацю м╕ж музеями.Про техн╕ку, способи та ун╕кальн╕сть виконання гравюр розпов╕ла присутн╕м кандидат мистецтвознавчих наук Прилуцького гуман╕тарно-педагог╕чного коледжу ╕м. ╤.Я. Франка Олена Сидор╕на.Нагаду╓мо, що виставка триватиме до 15 грудня 2019 року. Тож шановн╕ прилучани, ви ма╓те ун╕кальну можлив╕сть долучитися до прекрасного в╕дв╕давши виставкову залу музею.

31.10.2019 За ╕нф. Прилуцького кра╓знавчого музею ╕мен╕ В.╤.Маслова

В╕дд╕л ╕нформац╕йно╖ д╕яльност╕ та комун╕кац╕й з громадськ╕стю м╕сько╖ ради


ЧЕРГОВА СЕС╤Я М╤СЬКО╥ РАДИ

Сьогодн╕, 25 жовтня, у сес╕йн╕й зал╕ м╕сько╖ ради в╕дбулося чергове пленарне зас╕дання 62 сес╕╖ Прилуцько╖ м╕сько╖ ради 7 скликання.
На розгляд виносилися проекти р╕шень, як╕ стосувалися д╕яльност╕ комунальних п╕дпри╓мств м╕сько╖ ради, питань розвитку ╕нфраструктури та благоустрою м╕ста, земельних питань та ╕нших сфер м╕ського господарювання.
П╕д час зас╕дання сес╕╖ депутатським корпусом були розглянут╕ важлив╕ ф╕нансов╕ питання та питання житт╓д╕яльност╕ м╕ста.
У ход╕ зас╕дання депутати розглянули питання, внесен╕ до порядку денного, заслухали допов╕дач╕в та прийняли в╕дпов╕дн╕ р╕шення.25.10.2019 В╕дд╕л ╕нформац╕йно╖ д╕яльност╕ та комун╕кац╕й з громадськ╕стю Прилуцько╖ м╕сько╖ ради


У ПРИЛУЦЬК╤Й М╤СЬКРАЙОНН╤Й Ф╤Л╤╥ ЧЕРН╤Г╤ВСЬКОГО ОЦЗ
ПРЕЗЕНТУВАЛИ ТЦ „ЕП╤ЦЕНТР”

Одним ╕з найд╕╓в╕ших способ╕в надання громадянам допомоги у п╕дбор╕ п╕дходящо╖ роботи, а роботодавцю необх╕дних прац╕вник╕в ╓ проведення презентац╕й роботодавця.
23 жовтня у Прилуцьк╕й м╕ськрайонн╕й ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕ на замовлення роботодавця орган╕зовано презентац╕ю п╕дпри╓мства - ТОВ „Еп╕центр К”, яка з╕брала близько 300 мешканц╕в м╕ста та району.
Зах╕д в╕дкрила директор ф╕л╕╖ Лариса Татарченко, яка про╕нформувала присутн╕х про стан ╕ основн╕ тенденц╕╖ рег╕онального ринку прац╕, розпов╕ла про послуги, що нада╓ державна служба зайнятост╕ роботодавцям та населенню. «Служба зайнятост╕ - це серв╕сна структура, яка в першу чергу працю╓, надаючи високоефективн╕ послуги тим, хто шука╓ роботу ╕ тим, хто потребу╓ квал╕ф╕кованих прац╕вник╕в»,- наголосила вона.
Представник роботодавця - менеджер по персоналу ТОВ ”Еп╕центр К” В╕ктор╕я С╕льванська провела в╕деопрезентац╕ю компан╕╖, розпов╕ла про умови прац╕, вимоги до прац╕вник╕в, можливост╕ навчання та кар’╓рного росту, пакет соц╕альних умов ╕ гарант╕й, ознайомила ╕з ваканс╕ями, як╕ вже актуальн╕ на сьогодн╕ ╕ будуть затребуван╕ у перспектив╕. ╤ндив╕дуальну сп╕вбес╕ду В╕ктор╕я провела ╕з пошукачами роботи, як╕ претендують на посади: менеджер по персоналу, адм╕н╕стратор та вод╕й автотранспортних засоб╕в. Решт╕ було запропоновано заповнити анкети „Пов╕домте мене про ваканс╕ю”.


24.10.2019 Прилуцька м╕ськрайонна ф╕л╕я Черн╕г╕вського ОЦЗ


ОС╤НН╤ ЗАХОДИ З ПРИБИРАННЯ ТА БЛАГОУСТРОЮ М╤СТА!

В╕дпов╕дно до розпорядження м╕ського голови в╕д 21.10.2019 № 327р “Про проведення м╕сячника з благоустрою та сан╕тарно╖ очистки м╕ста” у м.Прилуки з 23 жовтня по 23 листопада проводиться м╕сячник з благоустрою та сан╕тарно╖ очистки.
Цим же розпорядженням утворено штаб по проведенню м╕сячника, який очолив заступник м╕ського голови з питань д╕яльност╕ виконавчих орган╕в ради Котляр Р.П.
У ход╕ м╕сячника суб'╓ктам господарсько╖ д╕яльност╕ незалежно в╕д форм власност╕ та мешканцям необх╕дно виконати прибирання власних, прилеглих та закр╕плених територ╕й, а також забезпечити вивезення см╕ття на пол╕гон твердих побутових в╕дход╕в (см╕тт╓звалище).
На час проведення м╕сячника см╕тт╓звалище прийма╓ в╕дходи безоплатно, кр╕м буд╕вельних та промислових.
Наведення чистоти ╕ порядку у м╕ст╕ це обов'язок кожного мешканця м╕ста, це ознака нашо╖ внутр╕шньо╖ культури.

ГРАФ╤К прибирання територ╕╖ м╕ста в пер╕од проведення м╕сячника з благоустрою та сан╕тарно╖ очистки з 23 жовтня по 23 листопада 2019 року
№ з/пТеритор╕я прибиранняТерм╕н прибиранняВиконавець роб╕т
1Ки╖вська23.10-26.10суб'╓кти господарювання, мешканц╕
2Вокзальна23.10-26.10суб'╓кти господарювання, мешканц╕
3Привокзальна площа23.10-26.10суб'╓кти господарювання, мешканц╕
4Ю.Копт╓ва26.10-27.10суб'╓кти господарювання, мешканц╕
5Земська26.10-27.10суб'╓кти господарювання, мешканц╕
6Котляревського27.10-28.10суб'╓кти господарювання, мешканц╕
7Ярмаркова27.10-28.10суб'╓кти господарювання, мешканц╕
8Пушк╕на27.10-28.10суб'╓кти господарювання, мешканц╕
9Михайл╕вська28.10-29.10суб'╓кти господарювання, мешканц╕
10Вав╕лова29.10-30.10суб'╓кти господарювання, мешканц╕
11Микола╖вська31.10-03.11суб'╓кти господарювання, мешканц╕
12Алгаз╕на31.10-03.11суб'╓кти господарювання, мешканц╕
13Андр╕╖вська31.10-03.11суб'╓кти господарювання, мешканц╕
14В╕йськове м╕стечко №1203.11-04.11суб'╓кти господарювання, мешканц╕
15Козача04.11-09.11суб'╓кти господарювання, мешканц╕
16Ветеранська04.11-09.11суб'╓кти господарювання, мешканц╕
17╤ван╕вська04.11-09.11суб'╓кти господарювання, мешканц╕
18╤вана Скоропадського(Бособрода)04.11-09.11суб'╓кти господарювання, мешканц╕
19Садова04.11-09.11суб'╓кти господарювання, мешканц╕
20Г╕мназична04.11-09.11суб'╓кти господарювання, мешканц╕
21Селище “Будмаш”04.11-09.11суб'╓кти господарювання, мешканц╕
22Гетьмана Сагайдачного (Фрунзе)04.11-09.11суб'╓кти господарювання, мешканц╕
23Паризько╖ Комуни04.11-09.11суб'╓кти господарювання, мешканц╕
241Травня04.11-09.11суб'╓кти господарювання, мешканц╕
25Богунського10.11-11.11суб'╓кти господарювання, мешканц╕
26Б.Носенка10.11-11.11суб'╓кти господарювання, мешканц╕
27Костянтин╕вська10.11-11.11суб'╓кти господарювання, мешканц╕
28Боброва12.11-16.11суб'╓кти господарювання, мешканц╕
29Густинська12.11-16.11суб'╓кти господарювання, мешканц╕
30Фабрична12.11-16.11суб'╓кти господарювання, мешканц╕
31Сорочинська (Шм╕дта)12.11-16.11суб'╓кти господарювання, мешканц╕
32Незалежност╕12.11-16.11суб'╓кти господарювання, мешканц╕
33Перемоги17.11-19.11суб'╓кти господарювання, мешканц╕
34╤ндустр╕альна17.11-19.11суб'╓кти господарювання, мешканц╕
35С╕чових Стр╕льц╕в(Островського)17.11-19.11суб'╓кти господарювання, мешканц╕
36Гвард╕йська17.11-19.11суб'╓кти господарювання, мешканц╕
37Петропавл╕вська(Червоноарм╕йська)17.11-19.11суб'╓кти господарювання, мешканц╕
38Житня (Щорса)17.11-19.11суб'╓кти господарювання, мешканц╕
39Галаган╕вська19.11-21.11суб'╓кти господарювання, мешканц╕
40Гоголя19.11-21.11суб'╓кти господарювання, мешканц╕
41Соборна19.11-21.11суб'╓кти господарювання, мешканц╕
42Шевченка19.11-21.11суб'╓кти господарювання, мешканц╕
43Пирятинська19.11-21.11суб'╓кти господарювання, мешканц╕


ПРО НОВИЙ ПОРЯДОК ВСТАНОВЛЕННЯ ╤НДИВ╤ДУАЛЬНОГО ОПАЛЕННЯ

В╕дпов╕дно до Закону Укра╖ни «Про житлово-комунальн╕ послуги» та наказу М╕н╕стерства рег╕онального розвитку, буд╕вництва та житлово-комунального господарства Укра╖ни в╕д 26 липня 2019 року №169 «Про затвердження Порядку в╕дключення споживач╕в в╕д систем централ╕зованого опалення та постачання гарячо╖ води» мешканц╕ багатоквартирних будинк╕в, у яких не менше н╕ж 50% квартир в╕докремлено (в╕дключено) в╕д ЦО та ГВП мають право в╕дключитися в╕д централ╕зованого опалення та гарячого водопостачання. Для цього необх╕дно звернутися до в╕дд╕лу звернень громадян (каб╕нет №17) та написати в╕дпов╕дну заяву. З перел╕ком багатоквартирних будинк╕в, у яких не менше н╕ж 50% квартир в╕докремлено (в╕дключено) в╕д ЦО та ГВП можна ознайомитися за посиланням (pryluky.cg.gov.ua/index.php?id=29540&tp=1&pg=).


ЧИ ГОВОРИТЬ “ТАК” ЧЕРН╤Г╤ВЩИНА В╤ДКРИТИМ ДАНИМ?

Представники виконавчого ком╕тету Прилуцько╖ м╕сько╖ ради взяли участь у круглому стол╕ “Чи говорить “ТАК” Черн╕г╕вщина в╕дкритим даним?”, який в╕дбувся 03 жовтня у м. Черн╕гов╕.У ход╕ зас╕дання члени круглого столу мали змогу розглянути проблематику оприлюднення в╕дкритих даних Черн╕г╕вщини на ╢диному державному веб-портал╕ в╕дкритих даних data.gov.ua та на ╢диному веб-портал використання публ╕чних кошт╕в e-data, розд╕лу spending.gov.ua у в╕дпов╕дност╕ до законодавства.
Перед учасниками круглого столу виступили юрист Центру пол╕тичних студ╕й та анал╕тики “ЕЙДОС” Гюнель Бабак╕ши╓ва та представники ГО Центр пол╕тичних студ╕й та анал╕тики Серг╕й Старченко та Тетяна Серг╕╓нко.В ход╕ зустр╕ч╕ було зазначено, що Прилуцька та Н╕жинська м╕ськ╕ ради займають л╕дируюч╕ позиц╕╖ щодо оприлюднення ╕нформац╕╖ на ╢диному державному веб-портал╕ в╕дкритих даних data.gov.ua та на ╢диному веб-портал╕ використання публ╕чних кошт╕в e-data.П╕д час круглого столу учасники обговорили наступн╕ питання:

- Що таке в╕дкрит╕ дан╕, портал data.gov.ua та що вон╕ дають громад╕ Черн╕говщини?

- Стан оприлюднення в╕дкритих даних Черн╕г╕вськими радами.

- Що ╓ запорукою в╕дкритост╕ м╕ст?

- Що таке публ╕чн╕ кошти та хто ма╓ в╕дображати використан╕ кошти на портал╕ e-data.

- Анал╕тика виконання комунальними п╕дпри╓мствами Черн╕г╕вських рад ЗУ “Про в╕дкрит╕сть використання - публ╕чних кошт╕в”

- Що ╓ запорукою в╕дкритост╕ комунальних п╕дпри╓мств?

П╕д час обговорення питань порядку денного представники м╕ських рад Черн╕г╕вщини мали нагоду под╕литися власним досв╕дом роботи на зазначених веб-порталах та разом визначити основн╕ проблемн╕ питання, як╕ виникають п╕д час завантаження ╕нформац╕╖ на портали.


В╕дд╕л ╕нформац╕йно╖ д╕яльност╕ та комун╕кац╕й з громадськ╕стю м╕сько╖ ради


ПРИЛУЧАНИ СЕРЕД КРАЩИХ ПРЕДСТАВНИК╤В ОСВ╤ТЯНСЬКО╥ ГАЛУЗ╤ ЧЕРН╤Г╤ВЩИНИ!

Кращим представникам осв╕тянсько╖ галуз╕ Черн╕г╕вщини напередодн╕ профес╕йного свята вручили обласн╕ прем╕╖ ╕мен╕ Соф╕╖ Русово╖ та Георг╕я Вороного. Почесну м╕с╕ю зд╕йснили виконуюча обов’язки голови Черн╕г╕всько╖ ОДА Натал╕я Романова та голова обласно╖ ради ╤гор Вдовенко. Урочистий зах╕д в╕дбувся 30 вересня в обласному педагог╕чному л╕це╖ для обдаровано╖ с╕льсько╖ молод╕.
Традиц╕йно серед лауреат╕в – 20 фах╕вц╕в дошк╕льно╖, загально╖ середньо╖, позашк╕льно╖ та профес╕йно-техн╕чно╖ осв╕ти, а також 5 представник╕в заклад╕в вищо╖ осв╕ти. Вс╕ вони мають високий фаховий р╕вень викладання навчальних дисципл╕н та виховання молод╕, п╕дготували призер╕в ╕ переможц╕в ╕нтелектуальних конкурс╕в.Досить при╓мним ╓ те, що серед кращих представник╕в осв╕тянсько╖ галуз╕ Черн╕г╕вщини виконуюча обов’язки голови Черн╕г╕всько╖ ОДА Натал╕я Романова та голова обласно╖ ради ╤гор Вдовенко в╕дзначили й наших прилуцьких спец╕ал╕ст╕в.
Отже, щор╕чною обласною Прем╕╓ю ╕мен╕ Соф╕╖ Русово╖ нагороджено БОЙКО Ольгу Микола╖вну, учителя початково╖ школи Прилуцько╖ загальноосв╕тньо╖ школи ╤-╤╤╤ ступен╕в № 7 Прилуцько╖ м╕сько╖ ради Черн╕г╕всько╖ област╕.
Щор╕чною обласною Прем╕╓ю ╕мен╕ Георг╕я Вороного нагороджено ДРОНЬ В╕ктор╕ю Васил╕вну, заступника директора з навчально╖ роботи Прилуцького агротехн╕чного коледжу.
В╕та╓мо та бажа╓мо нових усп╕х╕в ╕ творчого натхнення на осв╕тянськ╕й нив╕!

В╕дд╕л ╕нформац╕йно╖ д╕яльност╕ та комун╕кац╕й з громадськ╕стю м╕сько╖ ради


ОЗНАЙОМЧИЙ В╤ЗИТ ДО М╤СТА-ПОБРАТИМА

Делегац╕я управл╕нц╕в м╕ста Прилуки у сфер╕ житлово-комунального господарства на чол╕ з м╕ським головою Ольгою Попенко в╕дв╕дала Республ╕ку Польща 16-18 вересня 2019 року. Метою по╖здки було вивчення та обм╕н досв╕дом у сфер╕ житлово-комунального господарства, ознайомлення з роботою п╕дпри╓мств м╕ста-побратима Остроленка.П╕д час оф╕ц╕йно╖ зустр╕ч╕ президент м╕ста Остроленка Лукаш Кулик та м╕ський голова Ольга Попенко обговорили стратег╕чн╕ напрями, виклики розвитку й мун╕ципального управл╕ння, пр╕оритети у подальш╕й м╕жнародн╕й сп╕впрац╕ м╕ст.
Представники делегац╕╖ мали можлив╕сть в╕дв╕дати й ознайомитись з роботою п╕дпри╓мств водопостачання й водов╕дведення, благоустрою, збору ╕ сортування см╕ття.
Дов╕дково
Сп╕впраця м. Прилуки та м.Остроленка започаткована у 2005 роц╕ в рамках реал╕зац╕╖ м╕жнародного проекту з питань розвитку та модерн╕зац╕╖ служб надзвичайних ситуац╕й. Угоду про партнерство та подальший розвиток культурних та господарських зв’язк╕в м╕ж м╕стом Остроленка (Польща) та м╕стом Прилуки (Укра╖на) укладено 23 вересня 2006 року.

20.09.2019 В╕дд╕л ╕нвестиц╕й та м╕жнародно╖ д╕яльност╕ м╕сько╖ ради


РОБОТА РЕАБ╤Л╤ТАЦ╤ЙНОГО ЦЕНТРУ ДЛЯ ТВАРИН

Майже р╕к минув ╕з того часу, як у Прилуках запрацював Реаб╕л╕тац╕йний центр для безпритульних тварин при комунальному п╕дпри╓мств╕ «Послуга». За цей час зм╕нилося к╕лька кер╕вник╕в Центру й налагодилася система роботи з тваринами.
Основною метою як╕сного функц╕онування РЦ ╓ вир╕шення питання безпритульних тварин у м╕ст╕, зменшення ╖хньо╖ к╕лькост╕ та, зв╕сно ж, контроль над цим процесом. Адже так, щоб ╖х зовс╕м не було – це просто природно неможливо.
Нараз╕ РЦ керу╓ Са╓нко Роман Анатол╕йович – спец╕ал╕ст ╕з догляду за тваринами 5 розряду. Це людина з вищою ветеринарною осв╕тою, а тому як н╕хто ╕нший розум╕╓ться на потребах тварин. Роман Анатол╕йович хоч ╕ недавно перебрав на себе повноваження кер╕вника Центру (близько двох м╕сяц╕в), але йому вже ╓ чим похвалитися. 30 серпня п╕д час чергово╖ сес╕╖ м╕сько╖ ради депутати заслухали попередн╕й зв╕т про роботу Реаб╕л╕тац╕йного центру для тварин.
Як розпов╕в Роман Са╓нко, за пер╕од роботи Центру було в╕дловлено 155 гол╕в собак, ╕з них 17 агресивних тварин. Станом на 31 липня на територ╕╖ РЦ знаходилося 42 собаки, вакциновано 112 особин, стерил╕зовано – 62, прол╕ковано – 81 тварину, в╕ддано оп╕кунам – 82 чотирилапих безхатька.
У сво╓му зв╕т╕ Роман Анатол╕йович звернув увагу на те, що РЦ т╕сно сп╕впрацю╓ з громадою м╕ста, ви╖жджають абсолютно на вс╕ виклики й надають необх╕дну допомогу. Так, лише за пер╕од його роботи в РЦ було опрацьовано б╕льше 250 заявок в╕д мешканц╕в Прилук ╕ на кожну було в╕дреаговано.
Роман Са╓нко також зауважив, що на майбутн╓ суть роботи РЦ ма╓ звестися до того, щоб ситуац╕я в м╕ст╕ була на 100% контрольованою, щоб не було безпритульних тварин в м╕сцях загального харчування, медицини тощо. Власне в цьому напрямку вони й працюють. Нещодавно мали робочу по╖здку до Львова, де переймали досв╕д роботи аналог╕чного п╕дпри╓мства.
Реальною проблемою в робот╕ РЦ ╓ в╕дсутн╕сть ╕нформац╕╖ про загальну к╕льк╕сть тварин у м╕ст╕. Саме тому активно працюють над створенням ╓дино╖ бази тварин у Прилуках, куди входитимуть не лише безпритульн╕ тварини, а й домашн╕ улюбленц╕ з приватних домогосподарств. Нараз╕ завершу╓ться зб╕р ╕нформац╕╖ й паспортизац╕я тварин у м╕крорайон╕ Рокитний. Наступний на черз╕ – Центральний м╕крорайон м╕ста. До к╕нця року планують провести ре╓страц╕ю 60% домашн╕х тварин, з безпритульними, можливо, нав╕ть швидше.Повертаючись до безпритульних тварин, як╕ перебувають у РЦ, хочеться нагадати, що це все таки не притулок, а реаб╕л╕тац╕йний центр. Тобто тварина не поселя╓ться там назавжди, а проходить лише певний пер╕од л╕кування та реаб╕л╕тац╕╖. Спочатку в РЦ надходить заявка, п╕сля чого тварина в╕дловлю╓ться спец╕ал╕стами Центру. Цього ж дня тварину обробляють в╕д ектопаразит╕в (бл╕х ╕ кл╕щ╕в). В╕дпов╕дно до чинного законодавства та сан╕тарних норм повинно пройти 7 дн╕в до наступного етапу – моменту дегельм╕нтизац╕╖. Дал╕ йде обробка в╕д гельм╕нт╕в (глист╕в) ╕ знову ж тварина 7 дн╕в знаходиться в карантин╕ до моменту вакцинац╕╖ антираб╕чною вакциною, тобто вакциною в╕д сказу. Варто пам’ятати, що Укра╖на ╓ досить неблагополучною у питанн╕ частоти захворюваност╕ на сказ, а тому цей вид вакцинац╕╖ ╓ обов’язковим, тим б╕льше, якщо тварина перебувала довгий час на вулиц╕. Наглядовий пер╕од п╕сля вакцинац╕╖ становить ще 14 дн╕в. ╤ лише п╕сля цього тварина (ж╕ночо╖ стат╕) потрапля╓ на стерил╕зац╕ю. Дал╕ 10-14 дн╕в п╕сляоперац╕йного пер╕оду, до зняття шв╕в. За цей пер╕од тварина проходить ╕дентиф╕кац╕ю, дан╕ заносяться в загальний ре╓стр, ╖╖ фотографують ╕ виставляють на сайт Центру для того, щоб люди могли забрати ╖╖ до себе. Зв╕сно, прилаштувати тваринку в хорош╕ руки – це ╕деальний вар╕ант, та, на жаль, так не завжди трапля╓ться. Якщо ж прол╕ковану тварину не забирають, ╖╖ випускають в тому ж м╕сц╕, де й в╕дловили.
Як зауважив Роман Са╓нко, основна задача РЦ – це цикл╕чн╕сть перебування там тварини. Нараз╕ вона становить близько 30 дн╕в. Та в майбутньому спец╕ал╕сти Центру намагатимуться ╖╖ скоротити.

04.09.2019 ╤нформац╕я «Град Прилуки»


ГОСТИННО ЗАПРОШУ╢МО НА ВОЗДВИЖЕНСЬКИЙ ЯРМАРОК!

У Прилуках 21-22 вересня 2019 року в╕дбудеться Прилуцький м╕жрег╕ональний Воздвиженський ярмарок, який безперечно, ╓ одним ╕з найвизначн╕ших свят м╕сцево╖ громади, що показу╓ яскраву самобутн╕сть Прилуччини, полонить духовними традиц╕ями й винятковим колоритом. На ярмарку будуть широко представлен╕ вироби майстр╕в декоративно-прикладного мистецтва, промислов╕ та продовольч╕ товари, продукц╕я рослинництва, тваринництва та бджолярства.

Щиро запрошу╓мо вас на урочисте в╕дкриття Воздвиженського ярмарку, яке в╕дбудеться 21 вересня 2019 року о 10:00 годин╕ на Центральн╕й площ╕ м╕ста Прилуки.


Онлайн ре╓страц╕я учасник╕в Воздвиженського ярмарку 2019 за посиланням: http://pryluky.cg.gov.ua/index.php
В╤ТА╢МО! ПЕРЕМОЖЦ╤В ПРОЕКТУ "ПОСИЛКА УСП╤ХУ"

Учител╕ ф╕зично╖ культури г╕мназ╕╖ № 5 ╕мен╕ В╕ктора Андр╕йовича Затолок╕на М╕рошн╕ченко Олег Миколайович та ЗОШ I-III ст.№7 Боярова Натал╕я Олександр╕вна як переможц╕ проекту «Посилка усп╕ху» за п╕дтримки UEFA та Фонду брат╕в Кличк╕в «Klitschko Foundation» отримали поштов╕ в╕дправлення в╕д орган╕затор╕в заходу. В╕дтепер матер╕альна база кожного вищезгаданого закладу осв╕ти поповнилася новим спортивним ╕нвентарем. За свою пл╕дну роботу педагоги отримали по 10 м’яч╕в, 10 манишок для змагань в командних видах спорту, набори тренувальних ф╕шок, по 5 надшвидк╕сних скакалок, секундом╕ри та судд╕вськ╕ свистки.

Школяр╕ з великим задоволення випробували нове спортивне приладдя п╕д час урок╕в ф╕зкультури.06.09.2019 Управл╕ння осв╕ти Прилуцько╖ м╕сько╖ ради


ФОРУМ ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТ╤ В╤ДБУВСЯ У ПРИЛУКАХ


27 серпня на черговому занятт╕ Л╕тньо╖ школи для сп╕ввласник╕в багатоквартирних будинк╕в в╕дбувся форум енергоефективност╕ на тему: «Впровадження заход╕в енергозбереження у багатоквартирному будинку: час, грош╕, люди».


У ход╕ зустр╕ч╕ присутн╕ розглянули ╕нформац╕ю щодо досв╕ду м╕ста Прилуки у впровадженн╕ заход╕в енергозбереження у багатоквартирних будинках.


Консультант Програми «Фонд енергоефективност╕ Укра╖ни» М╕жнародно╖ Ф╕нансово╖ Корпорац╕╖ (IFC) Микола Колом╕╓ць по╕нформував учасник╕в зустр╕ч╕ стосовно терм╕н╕в реал╕зац╕╖ енергоефективних проект╕в.


Зазначив, що кер╕вництво Держенергоефективност╕ уклало додатков╕ договори про сп╕впрацю ╕з державними ф╕нустановами. Таким чином, три державн╕ банки – Ощадбанк, Укргазбанк, ПриватБанк – знову видають «тепл╕ кредити» для ОСББ. Це ун╕кальна можлив╕сть для ОСББ у цьому роц╕:

залучити кошти «теплих кредит╕в»;

одержати до 70% в╕дшкодування ╕з держбюджету;

отримати додаткову компенсац╕ю ╕з м╕сцевого бюджету;

заощаджувати 50% ╕ б╕льше на комунальних послугах;

п╕двищити варт╕сть квартир в утеплених багатоповерх╕вках в середньому на 30%;жити в тепл╕ та комфорт╕.

Нагадав, що для отримання в╕дшкодування ус╕ ОСББ мають подати до банк╕в п╕дтверджувальн╕ документи та акти виконаних роб╕т до 30 листопада цього року.

З розгляду можливостей ф╕нансування енергоефективних заход╕в у багатоквартирних булдинках по програм╕ «теплих кредит╕в» допов╕дав представник Черн╕г╕вського в╕дд╕лення «Ощадбанку».

Нац╕ональний консультант з п╕дтримки створення ОСББ та розвитку ╖х потенц╕алу (ПРООН) в Черн╕г╕вськ╕й област╕ Св╕тлана Рожок узагальнила виступи запрошених гостей та запропонувала зд╕йснити навчальний в╕зит до ОСББ «Д╕амант 19» (вул.Вокзальна, 19) аби ознайомитися з особливостями орган╕зац╕╖ роботи ╕з п╕дрядниками та сп╕ввласниками при реал╕зац╕╖ проекту енергоефективност╕.

28.08.2019 В╕дд╕л ╕нформац╕йно╖ д╕яльност╕ та комун╕кац╕й з громадськ╕стю м╕сько╖ ради


"ПОЛЮВАННЯ НА ПЛАСТИК" У ПРИЛУКАХ


27 серпня в╕дбулася акц╕я «Полювання на пластик», проведена з метою привернення уваги до еколог╕чно╖ ситуац╕╖, у зв'язку з використанням величезно╖ к╕лькост╕ пластикових вироб╕в.Оск╕льки пластик дуже довгов╕чний, нам необх╕дно звернути увагу на зменшення використання пластику загалом та наголосити на тому, що пластик можна не просто викидати, а здавати на переробку до пункт╕в прийому.
Проведення даного екочеленджу п╕дтримали члени ГО «Молод╕жна платформа м.Прилуки», Федерац╕я шах╕в м.Прилуки, магазин «Спортмайстер» та молодь, як╕й не байдуже, в якому м╕ст╕ вони живуть та будують сво╓ майбутн╓.


Учасники акц╕╖ з╕брали 55 кг пластику та отримали заохочувальн╕ подарунки в╕д спонсор╕в.

27.08.2019 В╕дд╕л с╕м'╖, молод╕ та спорту Прилуцько╖ м╕сько╖ ради


У ПРИЛУКАХ В╤ДБУВСЯ ОБЛАСНИЙ ТУРН╤Р З АРМСПОРТУ


24 серпня на Цетральн╕й площ╕ м╕ста Прилуки в╕дбувся обласний турн╕р з армспорту, присвячений Дню Незалежност╕ Укра╖ни, орган╕зований сп╕льними зусиллями ГО «Черн╕г╕вська федерац╕я армспорту», Департаменту с╕м'╖, молод╕ та спорту Черн╕г╕всько╖ обласно╖ державно╖ адм╕н╕страц╕╖ та в╕дд╕лу с╕м'╖, молод╕ та спорту Прилуцько╖ м╕сько╖ ради.


У змаганнях взяли участь спортсмени з р╕зних куточк╕в не т╕льки Черн╕г╕всько╖ област╕, а ╕ Укра╖ни, адже були представлен╕ м.Прилуки, м.Черн╕г╕в, м.Борзна, ╤чнянський район та м.Харк╕в. Боротьба велася у 4 вагових категор╕ях 78кг, 86кг, 95кг та 95кг+ (чолов╕ки) та абсолютна категор╕я (чолов╕ки та ж╕нки).

По╓динки спортсмен╕в були надзвичайно ц╕кавими та емоц╕йними.
Кульм╕нац╕╓ю змагань стала чолов╕ча обсолютна категор╕я, яка неабияк вразила глядач╕в сво╓ю напругою, неоч╕куван╕стю та видовищем. За п╕дсумками змагань в абсолютн╕й категор╕╖ на праву ╕ на л╕ву руки переможцем став Остапенко Олександр.


Переможц╕ та призери турн╕ру нагороджен╕ кубками, медалями, грамотами, а в абсолютн╕й категор╕╖ ще й ц╕нними подарунками в╕д Черн╕г╕всько╖ обласно╖ федерац╕╖ армспорту при СБК «V.Lichman.V».

24.08.2019 В╕дд╕л с╕м'╖, молод╕ та спорту Прилуцько╖ м╕сько╖ ради


У НЕВРОЛОГ╤ЧНОМУ В╤ДД╤ЛЕНН╤ ОБЛАШТОВАНО ПАЛАТУ ╤НТЕНСИВНО╥ ТЕРАП╤╥

22 серпня у комунальному некомерц╕йному п╕дпри╓мств╕ «Прилуцька центральна м╕ська л╕карня» презентували в невролог╕чному в╕дд╕ленн╕ новостворену палату ╕нтенсивно╖ терап╕╖ ╕нсультних хворих.Необх╕дн╕сть удосконалення реан╕мац╕йно╖ допомоги хворим м╕ста спонукало адм╕н╕страц╕ю КНП «Прилуцька центральна м╕ська л╕карня», ╖╖ головного л╕каря Яну Погор╕лу та зав╕дувача невролог╕чного в╕дд╕лення Володимира Бароненка шукати можливост╕ облаштування палати ╕нтенсивно╖ терап╕╖.Як зазначив зав╕дувач невролог╕чного в╕дд╕лення КНП «Прилуцька центральна м╕ська л╕карня» Володимир Бароненко, завдяки п╕дтримц╕ м╕сько╖ ради, спонсорськ╕й допомоз╕ депутат╕в вс╕х р╕вн╕в та небайдужих мешканц╕в Прилук у палат╕ проведено ремонтн╕ роботи, придбано необх╕дну апаратуру, обладнання та функц╕ональн╕ л╕жка.

На презентац╕ю сучасно╖ палати ╕нтенсивно╖ терап╕╖ ╕нсультних хворих при невролог╕чному в╕дд╕ленн╕ зав╕тали м╕ський голова Ольга Попенко, заступники м╕ського голови з питань д╕яльност╕ виконавчих орган╕в ради Олександр Сивенко та Руслан Котляр, депутати м╕сько╖ ради, почесн╕ гост╕ та медичн╕ прац╕вники.

23.08.2019 В╕дд╕л ╕нформац╕йно╖ д╕яльност╕ та комун╕кац╕й з громадськ╕стю м╕сько╖ ради


ОГОЛОШЕННЯ!

23 та 24 серпня прилучани разом з╕ вс╕╓ю кра╖ною в╕дзначатимуть День Державного Прапора Укра╖ни та 28-у р╕чницю незалежност╕ Укра╖ни.

З нагоди цих святкових дат у м╕ст╕ в╕дбудеться низка заход╕в (план заход╕в ╕з в╕дзначення державних свят дода╓ться).

Запрошу╓мо вс╕х прилучан та гостей м╕ста долучитися до загальном╕ських заход╕в.
ШКОЛИ М╤СТА ПЕРЕВ╤РИЛИ НА ГОТОВН╤СТЬ ДО НАВЧАЛЬНОГО РОКУ


20 серпня 2019 року ком╕с╕я, утворена розпорядженням м╕ського голови в╕д 16 серпня 2019 року №254р «Про утворення ком╕с╕╖ з перев╕рки п╕дготовки заклад╕в осв╕ти м╕ста Прилуки до роботи в новому 2019-2020 навчальному роц╕», зд╕йснила перев╕рку готовност╕ навчальних заклад╕в м╕ста до нового навчального року.До складу ком╕с╕╖ ув╕йшли заступник м╕ського голови з питань д╕яльност╕ виконавчих орган╕в ради Тетяна Шкуренко, начальник управл╕ння осв╕ти м╕сько╖ ради Серг╕й Вовк, головний ╕нспектор Прилуцького м╕ськрайонного в╕дд╕лу УДСНС Укра╖ни у Черн╕г╕вськ╕й област╕ ╤олана Марочок, зав╕дувач м╕ськрайоним в╕дд╕лом ДУ «Черн╕г╕вський ОЛЦ МОЗ Укра╖ни» Михайло Пастушенко та заступник начальника управл╕ння – начальник в╕дд╕лу державного нагляду за дотриманням сан╕тарного законодавства Олександр Хал╕моненко.


П╕д час огляд╕в особливу увагу члени ком╕с╕╖ звертали на нормативно-правове, кадрове, матер╕ально-техн╕чне забезпечення д╕яльност╕ заклад╕в, створення умов з охорони прац╕ та збереження життя ╕ здоров’я учн╕вського, педагог╕чного та трудового колектив╕в, стан п╕дготовки навчальних каб╕нет╕в, спортивних зал╕в, ╖далень, б╕бл╕отек, дотримання сан╕тарних вимог та пожежно╖ безпеки, проведення ремонтних роб╕т, а також мон╕торинг осво╓ння кошт╕в.Особлива увага зверталась на створення осв╕тнього середовища початково╖ ланки, адже 1-2 класи – класи ново╖ укра╖нсько╖ школи (НУШ).

Члени ком╕с╕╖, як╕ зд╕йснювали огляд, в╕дзначили, що у вс╕х закладах проведено значну роботу, спрямовану на покращення умов навчання та виховання д╕тей, зроблено поточн╕ ремонти, зм╕цнено матер╕ально-техн╕чну базу, приведено до ладу прилегл╕ територ╕╖, спортивн╕ та ╕гров╕ майданчики, клумби, проведено необх╕дну роботу щодо орган╕зац╕╖ осв╕тнього процесу в╕дпов╕дно до сучасних вимог. Також ком╕с╕я вислухала пропозиц╕╖ кер╕вник╕в шк╕л щодо планування необх╕дних ремонтних роб╕т на наступн╕ роки.

Фактично два тижн╕ залишилося до 1 вересня, проте роботи ще вистача╓ у тих школах, де ведуться кап╕тальн╕ ремонти деяких прим╕щень ╕ об’╓кт╕в. Усе планують встигнути зробити до завершення серпня.

21.08.2019 В╕дд╕л ╕нформац╕йно╖ д╕яльност╕ та комун╕кац╕й з громадськ╕стю м╕сько╖ ради


ПРИЛУЧАНИ В╤ДЗНАЧИЛИ 200-Р╤ЧЧЯ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ГРИГОР╤Я ╫АЛА╜АНА

15 серпня в Укра╖н╕ в╕дзначають 200-ту р╕чницю в╕д дня народження Григор╕я ╫ала╜ана – видатного громадського ╕ культурного д╕яча, мецената, Почесного громадянина м╕ста Прилуки.Григор╕й ╫ала╜ан був виходцем з╕ стародавнього укра╖нського козацько-старшинського роду. Разом ╕з родиною мешкав у сво╓му ма╓тку Сокиринц╕ Прилуцького пов╕ту.
Григор╕й ╫ала╜ан буд одним ╕з тих, хто активно домагався скасування кр╕пацтва, тож його запросили до участ╕ в редакц╕йн╕й колег╕╖ з опрацювання селянсько╖ реформи. П╕сля скасування кр╕пацтва в╕н був призначений одним ╕з двох представник╕в уряду до Черн╕г╕вського губернського у справах селян ком╕тету, де вимагав ц╕лковитого зв╕льнення колишн╕х кр╕пак╕в в╕д цензових обмежень у правах.
Григор╕й ╫ала╜ан активно займався меценатством. За все сво╓ життя в╕н залишив пом╕тний сл╕д в ╕стор╕╖ й нашого м╕ста, ставши другим Почесним громадянином Прилук. У 1876 роц╕ в╕н склав детальний план початкового навчання в Прилуцькому пов╕т╕, який ц╕лком ухвалило земство ╕ завдяки якому Прилуцький пов╕т за к╕льк╕стю тих, котр╕ навчалися, в 1870-х ╕ 80-х роках пос╕дав перше м╕сце в губерн╕╖. ╤н╕ц╕ював та ф╕нансував створення г╕мназ╕╖ в Прилуках та ц╕ло╖ низки народних шк╕л.З нагоди юв╕лею в м╕сто прибула делегац╕я з числа дипломатичних представник╕в, посл╕в 12 кра╖н св╕ту (Афган╕стан, Казахстан, Словен╕я, Палестина, Канада, ФАО, Молдова, Узбекистан, В'╓тнам, Бельг╕я, Великобритан╕я, Таджик╕стан) та представництво Черн╕г╕вського земляцтва в м. Ки╓в╕, у склад╕ якого — ╕ Прилуцький осередок.
М╕ський голова Ольга Попенко зустр╕ла гостей б╕ля пам'ятника Т.Г.Шевченку за укра╖нською традиц╕╓ю вручила духмяний коровай.
З в╕тальним словом до вс╕х присутн╕х звернувся також Надзвичайний ╕ Поважний Посол Афган╕стану в Укра╖н╕ Сардар Мохаммад Рахманогли.Оф╕ц╕йна делегац╕я разом з Ольгою Попенко вшанували пам'ять Т.Г.Шевченка, поклавши кв╕ти до пам'ятника, зробили пам'ятне фото та продовжили знайомство з нашим м╕стом в його ╕сторичному центр╕. Також гост╕ нашого м╕ста в╕дв╕дали Прилуцький Спасо-Преображенський собор, де в╕дбулася заупок╕йна л╕т╕я. П╕сля чого делегац╕я в╕дправилася до с.Сокиринц╕, щоб взяти участь в урочистостях з нагоди 200-р╕ччя з дня народження Григор╕я ╫ала╜ана, де було в╕дкрито пам'ятний знак роду ╫ала╜ан╕в.15.08.2019 В╕дд╕л ╕нформац╕йно╖ д╕яльност╕ та комун╕кац╕й з громадськ╕стю м╕сько╖ ради


НОВ╤ КАМЕРИ НА ВУЛИЦЯХ М╤СТА

7 нових камер в╕деоспостереження з’явилися днями в Прилуках. В╕дтак, на сьогодн╕шн╕й день ╖х у м╕ст╕ функц╕ону╓ вже 59. Ус╕ вони знаходяться на баланс╕ комунального п╕дпри╓мства «Мун╕ципальний контроль».
На жаль, сам╕ прац╕вники комунального п╕дпри╓мства не мають в╕дпов╕дного комп’ютерного забезпечення, тому зображення з камер виводиться на мон╕тори чергово╖ частини Прилуцького в╕дд╕лення пол╕ц╕╖ та на мон╕тор у чергового в Прилуцьк╕й м╕ськ╕й рад╕. Кр╕м того, онлайн трансляц╕ю в ╤нтернет╕ може переглянути кожен бажаючий.
Що ж до нових камер, то розм╕стили ╖х як у центр╕ м╕ста, так ╕ на його околицях. Роботи по ╖х встановленню виконували прац╕вники телерад╕окомпан╕╖ Т╤М, адже саме це п╕дпри╓мство було визначено переможцем тендеру, оголошеного комунальним п╕дпри╓мством «Мун╕ципальний контроль» на закуп╕влю, встановлення та п╕дключення камер в╕део- спостереження до вже ╕снуючо╖ мереж╕.
Ц╕каво, що камери вс╕ р╕зн╕. Наприклад, 3 з них – роботизован╕, рухаються як горизонтально, так ╕ вертикально, а поле ╖хнього огляду становить 3600. Ще одна камера, яку встановлено на перехрест╕ Ки╖всько╖ та Земсько╖ включа╓ функц╕ю автоматичного розп╕знавання номерних знак╕в автомоб╕л╕в, що повинно допомогти правоохоронним органам ф╕ксувати порушення громадського порядку та Правил безпеки дорожнього руху.

Давно говорили про необх╕дн╕сть додаткового осв╕тлення та встановлення в╕деоспостереження в т╕й частин╕ Центрального парку, де знаходиться пам’ятник Олегу Кошовому, адже саме в цьому м╕сц╕ чи не найчаст╕ше трапляються випадки вандал╕зму – б’ються л╕хтар╕, передвигаються й перевертаються лавки, а в н╕чний час ╕ взагал╕ пост╕йна пиятика. В╕дтепер камера в╕деоспостереження ╓ й там, а в╕дпов╕дно оперативний черговий ма╓ можлив╕сть переглядати зображення з камер у режим╕ реального часу, що, ма╓мо над╕ю, дасть змогу швидше реагувати на правопорушення.

14.08.2019 газета "Град Прилуки"


П╤ДВЕДЕНО П╤ДСУМКИ ВИКОНАННЯ ПРОГРАМ СОЦ╤АЛЬНОГО ╤ ЕКОНОМ╤ЧНОГО РОЗВИТКУ М╤СТА ЗА ╤ П╤ВР╤ЧЧЯ 2019 РОКУ

Сьогодн╕, 13 серпня, у сес╕йн╕й зал╕ м╕сько╖ ради в╕дбулося розширене зас╕дання виконавчого ком╕тету Прилуцько╖ м╕сько╖ ради.Про п╕дсумки виконання Програми економ╕чного ╕ соц╕ального розвитку м╕ста Прилуки за I п╕вр╕ччя 2019 року ╕нформували заступники м╕ського голови з питань д╕яльност╕ виконавчих орган╕в ради Олександр Сивенко та Тетяна Шкуренко.
Олександр Сивенко у сво╓му виступ╕ зазначив, що одн╕╓ю ╕з основних сфер економ╕ки м╕ста, що забезпечу╓ зайнят╕сть працездатного населення, наповнення бюджету м╕ста Прилуки, ╓ промислове виробництво. Пояснив, що впродовж останн╕х рок╕в у м╕ст╕ збер╕галась позитивна динам╕ка зростання р╕вня реал╕зац╕╖ промислово╖ продукц╕╖. За с╕чень-травень 2019 року п╕дпри╓мства м╕ста реал╕зували промислово╖ продукц╕╖ (товар╕в, послуг) на 4 млрд. 362,5 млн. грн., що становить 30,9% загально-обласного обсягу реал╕зац╕╖.
кож зауважив, що стан розвитку малого п╕дпри╓мництва у м╕ст╕ Прилуки характеризу╓ться незначним зростанням за ╤ п╕вр╕ччя 2019 року к╕лькост╕ юридичних ос╕б (з 297 до 305 ос╕б) та ф╕зичних ос╕б-п╕дпри╓мц╕в (з 2660 до 2684 ос╕б). З початку року чисельн╕сть ф╕зичних ос╕б-п╕дпри╓мц╕в зб╕льшилася на 24 особи, юридичних – на 8 ос╕б. На 97 ос╕б зб╕льшилася також чисельн╕сть зайнятих в малому та середньому п╕дпри╓мництв╕. Так, в сектор╕ МСП зайнято 7586 роб╕тник╕в, включаючи ф╕зичних ос╕б-п╕дпри╓мц╕в. Частка малих та середн╕х п╕дпри╓мств у загальному обсяз╕ вироблено╖ продукц╕╖ рег╕ону — 11,2%, частка надходжень в╕д суб'╓кт╕в МСП до бюджет╕в ус╕х р╕вн╕в — 11,4%. Надходження до м╕ського бюджету в╕д п╕дпри╓мницько╖ д╕яльност╕ за ╤ п╕вр╕ччя 2019 року становить 36,8 млн. грн., що на 32% або на 8,9 млн. грн. б╕льше, н╕ж за ╤ п╕вр╕ччя 2018 року.
яна Шкуренко п╕д час свого виступу зазначила, що серед пр╕оритетних завдань для фах╕вц╕в заклад╕в, установ ╕ п╕дпри╓мств гуман╕тарно╖ сфери в контекст╕ реал╕зац╕╖ програми соц╕ального й економ╕чного розвитку м. Прилуки на ╤ п╕вр╕ччя 2019 року були надання як╕сних соц╕альних, осв╕тн╕х, культурних послуг, виконання першочергових завдань реформ в осв╕т╕ та медицин╕, оперативне реагування на зм╕ни в законодавчому пол╕, що стосувалися соц╕альних гарант╕й, удосконалення профес╕онал╕зму прац╕вник╕в колектив╕в.
Анал╕зуючи результати роботи за зв╕тний пер╕од, варто зауважити, що в процес╕ формування патр╕ота-громадянина колективи заклад╕в осв╕ти р╕зних р╕вн╕в проводять акц╕╖, трен╕нги, фестивал╕, конкурси, основна мета яких — розвиток патр╕отичних почутт╕в, вироблення св╕домо╖ потреби в прагненн╕ працювати, служити в ╕м'я р╕дно╖ Батьк╕вщини, народу, родини.
Зазначила, що пр╕оритетом у робот╕ колектив╕в заклад╕в загально╖ середньо╖ осв╕ти — реал╕зац╕я ключово╖ реформи МОН ╓ Нова укра╖нська школа, що в подальшому визначатиме вектори розвитку осв╕ти в ц╕лому. З ц╕╓ю метою проведено осв╕тянськ╕ форуми, конференц╕╖, сем╕нари, мета яких — п╕дготовка вчител╕в до осв╕тньо╖ д╕яльност╕ в умовах розбудови НУШ.
У ход╕ виступу Тетяна Шкуренко також зазначила, що галузь медицини перебува╓ так само в активн╕й стад╕╖ реформ: ус╕ л╕карн╕ та стоматпол╕кл╕н╕ка реорган╕зован╕ в комунальн╕ некомерц╕йн╕ п╕дпри╓мства, нараз╕ заклади отримують л╕ценз╕╖ на свою д╕яльн╕сть, зокрема, так╕ л╕ценз╕╖ вже мають так╕ КНП: ПМЦПМСД, м╕ська дитяча л╕карня, наприк╕нц╕ минулого тижня л╕ценз╕ю вже отримала ПЦМЛ. Нараз╕ в╕дпов╕дна робота проводиться в стоматпол╕кл╕н╕ц╕.

13.08.2019


ОСББ ТРЕБА БУЛО СТВОРИТИ ЩЕ ВЧОРА!

Немало власник╕в житлових прим╕щень нар╕кають на погану як╕сть комунальних послуг ╕ в╕дсутн╕сть будь-яко╖ в╕дпов╕дальност╕ виконавц╕в цих послуг перед споживачами.
«Не прибирають територ╕ю б╕ля будинк╕в», «не працю╓ л╕фт», «брудно в парадному», «перегор╕ли лампи на сходах», «ц╕ комунальники н╕ за що не в╕дпов╕дають» тощо.
У той же час сп╕ввласники не хочуть н╕чого робити для зм╕ни ситуац╕╖ – «бо важко та й усе одно н╕чого не зм╕ниться…» Хоча не варто забувати, що п╕д лежачий кам╕нь вода також не тече.
За статтею 9 Закону «Про особливост╕ зд╕йснення права власност╕ в багатоквартирному будинку», управл╕ння багатоквартирним будинком зд╕йснюють його сп╕ввласники. ╤ власне форму цього управл╕ння обирають сам╕ сп╕ввласники на загальних зборах. Як ми вже зна╓мо, можлив╕ три форми управл╕ння:
– управл╕ння сп╕ввласниками (самост╕йно, безпосередньо). Такий вар╕ант б╕льш прийнятний для невеликих будинк╕в – для вир╕шення кожного питання потр╕бна згода б╕льшост╕ сп╕ввласник╕в;
– управл╕ння управителем, коли уклада╓ться догов╕р ╕з спец╕альною орган╕зац╕╓ю;
– управл╕ння об’╓днанням сп╕ввласник╕в багатоквартирного будинку (ОСББ).
Саме про трет╕й вар╕ант управл╕ння багатоквартирним будинком ╕ хот╕лося б поговорити сьогодн╕.
Терм╕н «ОСББ» уперше став в╕домий широкому загалу в 1992 роц╕, коли в Закон╕ Укра╖ни «Про приватизац╕ю державного житлового фонду» було зазначено, що власники приватизованих квартир можуть створювати так╕ об’╓днання.
Але ц╕каво, що аналог цього терм╕ну «кондом╕н╕ум» (у переклад╕ з латини – «сп╕льне волод╕ння майном») з’явився ще в древньому Рим╕, коли виникла необх╕дн╕сть р╕зним с╕м’ям жити в одному будинку та вир╕шувати багато сп╕льних питань. ╤з того часу в ус╕х без винятку кра╖нах св╕ту так╕ об’╓днання (у тих або ╕нших формах) стали основою орган╕зац╕╖ сп╕льного проживання людей, альтернативи як╕й нема╓.
В Укра╖н╕ статус ОСББ визнача╓ Закон Укра╖ни «Про об’╓днання сп╕ввласник╕в багатоквартирного будинку» ╕ зг╕дно з╕ статтею 1 цього Закону ОСББ – це юридична особа, створена власниками прим╕щень для сприяння використання ╖хнього власного майна й управл╕ння, утримання та використання непод╕льного та загального майна. Тобто об’╓днання ма╓ печатку, банк╕вський рахунок, уклада╓ цив╕льно-правов╕ договори, за сво╖ми зобов’язаннями керу╓ сво╖м майном (але не особистим ╕ не сп╕льним майном сво╖х член╕в), ╓ неприбутковою орган╕зац╕╓ю.
На в╕дм╕ну в╕д будинк╕в комунально╖ власност╕, члени ОСББ самост╕йно визначають кошторис утримання свого житла, розм╕р внеск╕в на утримання будинку, структуру та стиль управл╕ння, формують штатний розклад, персональний склад прац╕вник╕в та ╖хню зароб╕тну плату (управителя, сантехн╕ка, дв╕рника, електрика, бухгалтера, консь╓ржа тощо), мають право оптимального вибору виконавц╕в житлово-експлуатац╕йних послуг (вив╕з см╕ття, дезинфекц╕я, ремонтн╕ роботи), сам╕ визначають чергов╕сть проведення поточного ремонту ╕, головне, набувають реального впливу на як╕сть цих роб╕т.
ОСББ ма╓ б╕льш╕, н╕ж окрем╕ мешканц╕, можливост╕ вимагати в╕д постачальник╕в комунальних послуг виконання умов договор╕в, як╕ воно уклало. Тобто впевнено можна стверджувати, що створення ОСББ – один ╕з вар╕ант╕в вир╕шення проблеми як╕сних житлово-комунальних послуг.

    

Уже другий м╕сяць посп╕ль у Прилуках д╕╓ Л╕тня школа ОСББ. Нац╕ональний консультант ╕з п╕дтримки створення ОСББ ╕ розвитку ╖хнього потенц╕алу (ПРООН) в Черн╕г╕вськ╕й област╕ Св╕тлана Рожок щов╕вторка проводить заняття для ╕н╕ц╕ативних груп сп╕ввласник╕в багатоквартирних будинк╕в, тому не дивно, що саме до не╖ ми звернулися за простими роз’ясненнями такого, на перший погляд, складного поняття як «ОСББ». Чому потр╕бно об’╓днуватися та чи треба чогось боятися?


– Св╕тлано, коли ОСББ почали створювати саме в Укра╖н╕ та ск╕льки ╖х уже на даний час? Який рег╕он можна назвати передовим по створенню таких об’╓днань?

– ОСББ почали створюватися в Укра╖н╕ майже чверть стол╕ття тому, ще з 1995 року ╕ зараз ╖х уже б╕льше 32 тисяч. Власне в Черн╕г╕вськ╕й област╕ за даними М╕н╕стерства рег╕онального розвитку, буд╕вництва та житлово-комунального господарства Укра╖ни станом на 01.01.2019 р. створено 382 ОСББ у 433 багатоквартирних будинках (приблизно в 10% в╕д загально╖ к╕лькост╕ багатоквартирних будинк╕в). Як бачимо, досить низький показник. А от л╕дерами в цьому процес╕ ╓ Дн╕пропетровська, Льв╕вська, Донецька, Одеська та Запор╕зька област╕.


– Чому все таки треба створювати ОСББ? Чи можна вважати под╕бну форму управл╕ння вимогою часу?

– Коли мене сп╕ввласники запитують, чи треба створювати ОСББ, я в╕дпов╕даю, що треба «ще вчора». Ще 27 рок╕в тому. 1992 року був прийнятий ЗУ «Про приватизац╕ю державного житлового фонду», де будинок визна╓ться сп╕льною власн╕стю власник╕в квартир. Це положення було повторене, розвинене й уточнене в Цив╕льному кодекс╕ Укра╖ни (2002 р.), та в Закон╕ Укра╖ни «Про особливост╕ зд╕йснення права власност╕ в багатоквартирному будинку» (2015 р.). Тобто вже 27 рок╕в багатоквартирний будинок ╓ сп╕льною власн╕стю власник╕в квартир ╕ нежитлових прим╕щень у ньому. А власн╕сть зобов’язу╓, нею треба управляти. В╕дпов╕дно до статт╕ 322 Цив╕льного кодексу Укра╖ни, «власник зобов’язаний утримувати майно, що йому належить, якщо ╕нше не встановлено договором або законом».
Будинки, як ╕ люди, поступово стар╕ють. З цим н╕чого не вд╕╓ш. Зараз велика частина житлового фонду кра╖ни потребу╓ ремонту та реставрац╕╖. Так, наприклад, зг╕дно з нормами, як╕ були затверджен╕ М╕нрег╕оном ще в 2009 роц╕, приблизний терм╕н експлуатац╕╖ житлових ╕ громадських буд╕вель становить близько 100 рок╕в.
Також цей терм╕н залежить в╕д типу споруди. Кап╕тальн╕ будинки з кам’яними й цегляними ст╕нами можуть прослужити б╕льше 150 рок╕в, тод╕ як будинкам з╕ шлакоблок╕в усього 70 рок╕в, а ось дерев’ян╕ й брущат╕ живуть узагал╕ не б╕льше 50 рок╕в.
До того ж, незважаючи на те, що ╓ встановлен╕ терм╕ни, наш житлофонд стар╕╓ куди швидше через неправильну експлуатац╕ю. Якщо в будинку д╕рявий дах ╕ його вчасно не лагодити, то природно, що будинок прийде в непридатн╕сть. Якщо ж усе робити вчасно та за регламентом, то н╕чого не станеться, ╕ будинки зможуть стояти стол╕ттями. ╤ нам буде де жити самим, та буде що передати в спадок сво╖м д╕тям. На основ╕ цього принципу та положень законодавства основна доц╕льн╕сть створення об’╓днання сп╕ввласник╕в багатоквартирного будинку поляга╓ в забезпеченн╕ не якого-небудь, а саме належного утримання багатоквартирного будинку, який ╓ сп╕льним майном сп╕ввласник╕в. ╤ хто як не власник зробить це найкраще?


– Виходить, можна д╕йсно значно покращити надання як╕сних ЖКП створивши об’╓днання сп╕ввласник╕в?

– Без сумн╕ву. Одним ╕з аргумент╕в на користь створення ОСББ ╓ контроль за як╕стю надання житлово-комунальних послуг. ОСББ може укладати договори про надання ЖКП як ╕з ф╕зичними, так ╕ з юридичними особами, зокрема ╕ з управл╕нськими компан╕ями, як╕ стали правонаступниками колишн╕х ЖЕК╕в. Створення ОСББ да╓ можлив╕сть щом╕сячно п╕дписувати акти про виконання роб╕т ╕з утримання будинку, на п╕дстав╕ яких визнача╓ться факт виконання та обсяги конкретних роб╕т ╕ в╕дпов╕дно проводяться нарахування (перерахунок) мешканцям. Тобто з’явля╓ться реальна можлив╕сть контролю, що ╓ запорукою покращення якост╕.


– Переваги очевидн╕. Та все ж одна-дв╕ людини цього зробити не в сил╕. Як переконати сп╕ввласник╕в у необх╕дност╕ такого кроку як створення ОСББ?

– За радянських час╕в мешканц╕ багатоквартирних будинк╕в звикли, що все ма╓ робити ЖЕК. ╤ це не дивно – помешкання справд╕ були державними: держава надавала ╖х хоч ╕ в безоплатний, але найм ╕ мешканц╕ квартир були не власниками, а квартиронаймачами. Зараз же ситуац╕я зовс╕м ╕нша. За статистикою, б╕льше 98% квартир приватизован╕ чи куплен╕. Тобто вже весь д╕м, вважайте, приватний – на прав╕ сп╕льно╖ сум╕сно╖ власност╕.
Багато людей дума╓, що ЖЕКи повинн╕ турбуватися про кап╕тальн╕ ремонти в багатоквартирних будинках (ми ж чесно платимо ╖м грош╕). Ось ╕ н╕! ЖЕК нада╓ послуги зг╕дно перел╕ку, а не бере всю в╕дпов╕дальн╕сть на себе за будинок. До перел╕ку цих послуг, за як╕ якраз ╕ сплачу╓мо, зазвичай, входять так╕: прибирання прибудинково╖ територ╕╖, боротьба з гризунами/шк╕дниками, утримання в актуальному стан╕ техн╕чно╖ документац╕╖ будинку тощо. ╤ н╕ слова про кап╕тальн╕ ремонти само╖ буд╕вл╕. Тобто, не сплачуючи за це, ми не мали права оч╕кувати кап╕тальних ремонт╕в у сво╖х будинках. Ми, як власники, мали вже 27 рок╕в турбуватися про це сам╕


– Як коротко можна охарактеризувати таку форму управл╕ння будинком, ╖╖ функц╕онування?

– Правила створення та функц╕онування ОСББ прост╕ – скликаються загальн╕ збори власник╕в, визнача╓ться порядок денний, р╕шення приймаються б╕льш╕стю голос╕в 50%+1. Виконанням р╕шень займа╓ться правл╕ння. Воно ж щороку зв╕ту╓ про роботу та перев╕ря╓ться рев╕з╕йною ком╕с╕╓ю. Тобто, ОСББ – це така соб╕ держава в м╕н╕атюр╕: з╕ сво╖м законодавчим органом (загальними зборами), виконавчою владою (правл╕нням) та ф╕нконтролем (рев╕з╕йною ком╕с╕╓ю).


– Одним ╕з м╕ф╕в щодо створення ОСББ ╓ скасування п╕льг ╕ субсид╕й. Чи це д╕йсно так?

– Тут усе просто – п╕льги та субсид╕╖ надаються сам╕й людин╕, а тому збер╕гаються за людиною, незалежно в╕д створення чи не створення ОСББ.


– Як╕ програми п╕дтримки у створенн╕ об’╓днання сп╕ввласник╕в передбачен╕ з боку держави та м╕сцево╖ влади?

– ОСББ ╓ одним ╕з ефективних ╕нструмент╕в для залучення сп╕ввласниками кошт╕в на проведення енергоефективних заход╕в ╕ заход╕в ╕з модерн╕зац╕╖ будинку. З жовтня 2014 року для ОСББ д╕╓ державна програма «теплих кредит╕в». Програмою передбачено в╕дшкодування з держбюджету 40% суми кредиту для ОСББ для загальнобудинкових заход╕в. Якщо в склад╕ ОСББ ╓ родини-отримувач╕ субсид╕╖, таке ОСББ отриму╓ в╕дшкодування в середньозваженому розм╕р╕ м╕ж 40% ╕ 70% – залежно в╕д к╕лькост╕ квартир-субсид╕ант╕в. Уповноваженими на видачу «теплих» кредит╕в у рамках програми ╓ 4 державн╕ банки: ПриватБанк, Ощадбанк, Укргазбанк та Укрекс╕мбанк.
В Укра╖н╕ вже створено Фонд енерго- ефективност╕. Оч╕ку╓ться, що сп╕впраця ОСББ ╕з Фондом енергоефективност╕ буде ще ефективн╕шою, н╕ж за програмою «тепл╕ кредити». На в╕дм╕ну в╕д програми «теплих кредит╕в», Фонд енергоефективност╕ сп╕вф╕нансу╓ не т╕льки буд╕вельн╕ матер╕али, а й варт╕сть проведення про╓ктних роб╕т, енергоаудиту, енергосерв╕сн╕ роботи. Такий комплексний п╕дх╕д дасть змогу отримати б╕льшу економ╕ю.
Але тут треба розум╕ти, що кошти державного та м╕сцевого бюджет╕в – це грош╕ безгот╕вков╕, ╕ отримати ╖х можна т╕льки на банк╕вський рахунок. Якщо нема╓ ОСББ, нема╓ банк╕вського рахунку, то нема╓ шансу отримати допомогу в╕д держави чи органу м╕сцевого самоврядування на в╕дновлення свого будинку.


– На Вашу думку, Л╕тня школа ОСББ, яку Ви проводите да╓ гарн╕ результати? Наск╕льки вона допомага╓ ╕н╕ц╕ативним групам зробити р╕шучий крок назустр╕ч об’╓днанню?

– ╢вропейський Союз ╕ Програма розвитку ООН (ПРООН) з минулого року реал╕зують двор╕чний про╓кт «Об’╓днання сп╕ввласник╕в будинк╕в для впровадження сталих енергоефективних р╕шень» (HOUSES) з метою стимулювання та п╕дтримки створення об’╓днань сп╕ввласник╕в багатоквартирних будинк╕в (ОСББ) у вс╕х 24 областях Укра╖ни.
Протягом двох рок╕в про╓кт буде проводити ╕нформац╕йну кампан╕ю на нац╕ональному, обласному та м╕сцевому р╕внях ╕з метою ╕нформування широко╖ громадськост╕ та м╕сцевих громад щодо нового законодавства у сфер╕ енерго- ефективност╕, програм Фонду енергоефективност╕ та механ╕зм╕в ф╕нансування, як╕ в╕н пропону╓. Щонайменше 2 тисяч╕ нових ОСББ буде створено та загалом 4 тисяч╕ ОСББ пройдуть навчання з управл╕ння енергоефективними про╓ктами.
У рамках реал╕зац╕╖ про╓кту в Черн╕г╕вськ╕й област╕ в м╕ст╕ Н╕жин ╕ Прилуки створено Л╕тн╕ школи ОСББ. 9 липня у Л╕тн╕й школ╕ ОСББ м. Прилуки в╕дбувся перший випускний. Протягом 5 тижн╕в ╕н╕ц╕ативн╕ групи сп╕ввласник╕в дев’яти багатоквартирних будинк╕в м╕ста Прилук наполегливо працювали: вивчали юридичн╕ тонкощ╕ в╕дносин права власност╕, анал╕зували переваги та недол╕ки р╕зних форм управл╕ння багатоквартирним будинком, знайомились ╕з порядком створення та державно╖ ре╓страц╕╖ ОСББ, розробляли про╓кти статут╕в ╕ протокол╕в, опановували основи комун╕кац╕й ╕ д╕алогового п╕дходу…
╤ ось результат: у рекордн╕ строки дв╕ ╕н╕ц╕ативн╕ групи вже створили об’╓днання сп╕ввласник╕в багатоквартирного будинку, три ╕н╕ц╕ативн╕ групи вже призначили установч╕ збори ОСББ, чотири ╕н╕ц╕ативн╕ групи проробили великий обсяг роботи по збору ╕нформац╕╖ про сп╕ввласник╕в ╕ продовжують рухатися шляхом створення ОСББ!
Нин╕ проходять заняття для другого набору Л╕тньо╖ школи. Тож орган╕затори чекають ус╕х бажаючих створити ОСББ щов╕вторка о 15.00 у прим╕щенн╕ Прилуцько╖ м╕сько╖ ради. При╓днуйтесь, об╕цяють, що буде ц╕каво й п╕знавально!

07.08.2019 газета "Град Прилуки"


МИ ОБИРА╢МО МЕД╤АГРАМОТНЕ МАЙБУТН╢Профсп╕лки област╕ вже другий м╕сяць залучаються до реал╕зац╕╖ м╕н╕-проекту «Молодь Черн╕г╕вщини обира╓ мед╕аграмотне майбутн╓». Д╕йшла черга й до Прилук.
25-26 липня в ст╕нах в╕дд╕лу осв╕ти Прилуцько╖ м╕сько╖ ради в╕дбувся сем╕нар-трен╕нг ╕з основ мед╕аграмотност╕. Навчальна група, в основному, складалася з прац╕вник╕в заклад╕в осв╕ти нашого м╕ста (шк╕л ╕ садочк╕в).
Метою ж трен╕нгу ╓ сформувати в учасник╕в базов╕ компетенц╕╖ щодо сприйняття та обробки мед╕йних пов╕домлень, особливо в пер╕од передвиборчих кампан╕й.
До плану сем╕нару-трен╕нгу було включено як теоретичн╕, так ╕ практичн╕ сес╕╖, як╕ присвячувалися наступним питанням: Як розд╕лити факти та судження? Що таке пропаганда? Чому необх╕дно знати власник╕в ЗМ╤ та розбиратися в журнал╕стських стандартах? Як уникнути ман╕пуляц╕йних «гачк╕в» та розр╕зняти фейков╕ новини? Як╕ небезпеки прихову╓ цифровий прост╕р та як ╖х уникнути? Як зробити св╕й виб╕р б╕льш усв╕домлено та в чому поляга╓ небезпека пол╕тичного попул╕зму?
Протягом дводенного сем╕нару-трен╕нгу учасники не оц╕нювали фаховий р╕вень та ╕м╕дж конкретних журнал╕ст╕в, ЗМ╤, пол╕тик╕в чи пол╕тичних сил, увага зосереджувалася власне на загальних принципах мед╕йно╖ грамотност╕. Адже оц╕нка та виб╕р завжди залишаються за кожним громадянином. Натом╕сть чар╕вн╕ слухачки сем╕нару-трен╕нгу за 16 академ╕чних годин встигли роз╕братися ╕з внутр╕шньою «кухнею» ЗМ╤, найпоширен╕шими ман╕пулятивними технолог╕ями, маркерами пропаганди, основами фактчек╕нгу. Окр╕м того, спробували поекспериментувати на пол╕ передвиборчо╖ аг╕тац╕╖ у вигадан╕й кра╖н╕ Мурлянд╕╖.
Сво╖ми враженнями в╕д проведеного трен╕нгу под╕лилася одна ╕з його слухачок – вчитель початкових клас╕в ЗОШ №7 ╤рина Ратушняк: «Я дуже рада, що мен╕ випала така нагода пройти цей дводенний трен╕нг. Адже, соц╕альн╕ мереж╕, ╤нтернет, телебачення, р╕зноман╕тн╕ ЗМ╤ – це все, без чого неможливе наше сьогодення. Проводячи, ╕нколи бездумно, години в ╤нтернет╕, ми повинн╕ вм╕ти ф╕льтрувати всю ту ╕нформац╕ю, яку отриму╓мо. У б╕льшост╕ випадк╕в вона не ╓ правдивою, ╕ нав╕ть навпаки – спрямована, щоб задурити нам голови.

«Фейк», «троль», «фактчек╕нг» – терм╕ни, з якими нас б╕льш детально знайомили на трен╕нгу. Я переконана, що так╕ трен╕нги повинн╕ проходити для вс╕х користувач╕в мед╕а, щоб люди були б╕льш об╕знаними та не були «п╕йман╕ на гачок» мед╕ааферист╕в. А головне – це живе сп╕лкування м╕ж ус╕ма учасниками, якого нам так ╕нколи не вистача╓.
Точно можу сказати, що трен╕нг залишив п╕сля себе лише позитивн╕ емоц╕╖ та враження».
Варто в╕дм╕тити, що проводили зах╕д сертиф╕кован╕ мед╕атренери Черн╕г╕вського Навчально-методичного центру профсп╕лок (Trade union training center of Chernihiv region) В╕тал╕й Копиш та Володимир Ковальчук. Згаданий же Проект реал╕зову╓ Молод╕жна рада Федерац╕╖ профсп╕лкових орган╕зац╕й Черн╕г╕всько╖ област╕, отримавши п╕дтримку в рамках конкурсу «Мед╕аграмотн╕сть для молодих виборц╕в» в╕д Академ╕╖ Укра╖нсько╖ Преси.
Наприк╕нц╕ другого навчального дня вс╕ учасниц╕ трен╕нгу отримали сертиф╕кати про його усп╕шне проходження.

02.08.2019 газета "Град Прилуки"


РОЗПОЧАЛИСЯ ЗАНЯТТЯ ДРУГОГО НАБОРУ Л╤ТНЬО╥ ШКОЛИ ОСББ

    У прилучан ╓ ун╕кальна можлив╕сть прийти на навчання до Л╕тньо╖ школи ОСББ!

30 липня 2019 року о 16:00 традиц╕йно в сес╕йн╕й зал╕ м╕сько╖ ради стартувала Л╕тня школа сп╕ввласник╕в багатоквартирних будинк╕в.

Об’╓днуйтесь приходьте до Л╕тньо╖ школи ОСББ вас навчать, вам буде ц╕каво — дев╕з школи.

Нац╕ональний консультант з п╕дтримки створення ОСББ та розвитку ╖х потенц╕алу (ПРООН) в Черн╕г╕вськ╕й област╕ Св╕тлана Рожок про╕нформувала присутн╕х та мешканц╕в багатоквартирних будинк╕в м╕ста - майбутн╕х учасник╕в проект╕в про типов╕ заходи енергозбереження та шляхи економ╕╖ енергоресурс╕в.

У сво╖й презентац╕╖ вона зазначила про необх╕дн╕сть повед╕нкових зм╕н самого населення до питань економ╕╖, важлив╕сть згуртованост╕ у питаннях п╕двищення комфорту проживання у багатоквартирних будинках.

Св╕тлана Рожок п╕дкреслила, що сп╕ввласники ОСББ можуть зробити все, для того, щоб ╖хн╓ житло д╕йсно стало комфортним, навчитися в╕дпов╕дально ставитися до кожного квадратного метра не т╕льки особисто╖, а й сп╕льно╖ власност╕ будинку та прибудинково╖ територ╕╖.

Ознайомила присутн╕х, що за п╕дтримки м╕сько╖ влади у м╕ст╕ протягом минулих рок╕в реал╕зувався проект ПРООН «М╕сцевий розвиток, ор╕╓нтований на громаду - ╤╤╤». У рамках цього проекту завершено реконструкц╕ю та впровадження енергозбер╕гаючих технолог╕й на будинках за адресами: вул. Вокзальна, 19, вул. Ки╖вська, 188, вул. Ки╖вська 186, вул. Боброва, 86, вул. 1 Травня, 99, вул. Вокзальна. 40, вул. Соборна, №№43, 45 та вул. Фабрична, 62. Реал╕зовано проекти з енергозбереження в ЗОШ №6, ДНЗ №4.
Ресурсний центр розвитку громади, метою д╕яльност╕ якого ╓ проведення консультац╕й щодо створення ОСББ, реал╕зац╕я державно╖ пол╕тики у сфер╕ реформування житлово-комунального господарства м╕ста, також з’явився завдяки участ╕ в проект╕ ПРООН.


31.07.2019 В╕дд╕л ╕нформац╕йно╖ д╕яльност╕ та комун╕кац╕й з громадськ╕стю м╕сько╖ ради


ПРИЛУКИ ГОТУЮТЬСЯ ДО ДНЯ НЕЗАЛЕЖНОСТ╤

    
Уже за м╕сяць уся Укра╖на в╕дзначатиме два найважлив╕ших державних свята – День Прапора та День Незалежност╕ Укра╖ни. У Прилуках також розпочалася п╕дготовка.

15 липня в╕дбулося перше зас╕дання орган╕зац╕йного ком╕тету, в ход╕ якого й з’ясовувалися вс╕ тонкощ╕ в╕дзначення в м╕ст╕ даних свят. Традиц╕йно низка тематичних заход╕в буде проводитися наприк╕нц╕ серпня – на початку вересня. Але основн╕ все ж оч╕куються саме на 23-24 серпня.

23 серпня в день в╕дзначення Державного прапора основн╕ святков╕ под╕╖ розгортатимуться на майданчику б╕ля пам’ятника Т.Г. Шевченку, де в╕дбудеться урочисте вручення паспорт╕в юним прилучанам. На майданчику б╕ля м╕сько╖ ради в╕дбудеться п╕дняття Державного Прапора, прапора м╕ста Прилуки та, в╕дпов╕дно до р╕шення сес╕╖ м╕ськради, червоно-чорного прапора укра╖нських повстанц╕в.

Кр╕м того, на цей день заплановано покладання кв╕т╕в до вс╕х пам’ятник╕в ╕ пам’ятних знак╕в тим укра╖нцям, як╕ поклали сво╖ життя за незалежн╕сть Укра╖ни, за ╖╖ волю, свободу в р╕зн╕ пер╕оди ╕стор╕╖ нашо╖ держави.
У центральн╕й частин╕ м╕ста плану╓ться орган╕зувати виставку прапор╕в ╕з зони проведення во╓нних д╕й на Сход╕ Укра╖ни, як╕ збер╕гаються в спец╕ально створеному музе╖ школи №10. Як показу╓ практика, дана виставка користу╓ться неабиякою популярн╕стю серед прилучан. Як зазначила заступник м╕ського голови з питань д╕яльност╕ виконавчих орган╕в ради Тетяна Фесенко, оск╕льки це свято Державного Прапора, тому й з’явилася така ╕дея розм╕стити в Але╖ Любов╕ Забашти под╕бн╕ експонати.

Не менш насиченим буде й наступний день у Прилуках, коли вся кра╖на в╕дзначатиме 28-у р╕чницю незалежност╕. Святкування в центральн╕й частин╕ м╕ста розпочнуться п╕сля 16-╖ години. У парков╕й зон╕ проходитимуть спортивн╕ змагання, як╕ вже полюбилися м╕сцевим мешканцям – це шашки, шахи, ймов╕рно змагання з армресл╕нгу. Традиц╕йно частину площ╕ плану╓ться в╕двести для «М╕стечка дитячих мр╕й». На Але╖ Любов╕ Забашти 24 серпня д╕ятиме книжкова виставка та виставка роб╕т вихованц╕в ╕ викладач╕в м╕сцевих шк╕л естетичного спрямування (школи мистецтв, ЦТДЮ, ЦНТТМ).

Та й як же без святкового концерту? На Центральн╕й площ╕ Прилук у рамках в╕дзначення 28-╖ р╕чниц╕ Незалежност╕ Укра╖ни виступлять прекрасн╕ творч╕ колективи, а неподал╕к працюватимуть пункти громадського харчування. А от чи в╕дбудеться традиц╕йна Хода ╓дност╕, яка зазвичай розпочиналася в╕д пам’ятника Володимиру Мономаху ╕ ф╕н╕шувала на Театральн╕й площ╕, д╕зна╓мося трохи п╕зн╕ше, адже саме на цей пер╕од у м╕ст╕ запланований кап╕тальний ремонт вулиц╕ Ки╖всько╖.

29.07.2019 за ╕нформац╕╓ю газети "Град Прилуки"


╤╤ КОРПУС Г╤МНАЗ╤╥ №1 БУДЕ ГОТОВИЙ ВОСЕНИ

Гарна новина для вс╕х жител╕в нашого м╕ста – буд╕вництво нового корпусу г╕мназ╕╖ №1 ╕м. Георг╕я Вороного продовжу╓ться. Нарешт╕ м╕сто в повному обсяз╕ матиме кошти, яких так не вистачало на його завершення.

Як пов╕домив начальник управл╕ння житлово-комунального господарства м╕сько╖ ради Олег Соз╕нов, днями над╕йшло розпорядження Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни, в╕дпов╕дно до якого м╕сту таки вид╕лили 14 м╕льйон╕в гривень для завершення буд╕вництва ╤╤ корпусу г╕мназ╕╖. Це саме та сума, про нестачу яко╖ стало в╕домо зовс╕м недавно – на останн╕й сес╕╖ Прилуцько╖ м╕сько╖ ради.Нараз╕ п╕дрядчик уже замовля╓ обладнання, необх╕дне для проведення навчального процесу. Це ст╕льц╕, парти, столи, дошки, комп’ютерна техн╕ка, р╕зноман╕тне канцелярське приладдя тощо. Кр╕м того, проводиться благоустр╕й територ╕╖ – буде укладатися другий шар асфальтного покриття, будуватимуться запланован╕ проектантами футбольний, волейбольний ╕ баскетбольний майданчики. На активн╕й стад╕╖ завершення знаходяться ╕ внутр╕шн╕ оздоблювальн╕ роботи.

Як зазначив Олег Серг╕йович, якщо н╕чого не завадить ╕ все йтиме в такому ж темп╕, то вже восени можна буде подавати до державно╖ арх╕тектурно-буд╕вельно╖ ╕нспекц╕╖ декларац╕ю про здачу об’╓кта в експлуатац╕ю. А це значить, що до зими новий корпус г╕мназ╕╖ точно буде в╕дкрито.

╢ на територ╕╖ новозбудованого корпусу г╕мназ╕╖ ще один об’╓кт, пильна увага до якого не зника╓ в прилучан. Зв╕сно, мова йде про басейн. Перший басейн у Прилуках, ╕, по правд╕, ╓диний у район╕. Проведена величезна робота по його спорудженню. Це й буд╕вництво само╖ чаш╕ басейну, ╖╖ к╕лькаразова г╕дро╕золяц╕я, ╕, зв╕сно, перев╕рка на герметичн╕сть. Як в╕домо, ус╕ роботи на даному об’╓кт╕ виконуються м╕сцевими п╕дрядними орган╕зац╕ями. Це перший досв╕д для них у такому вид╕ роб╕т, що натом╕сть, не заважа╓ виконувати роботи швидко та як╕сно.

На даний час в╕дбува╓ться процес обкладання чаш╕ басейну плиткою. Як розпов╕в директор п╕дрядно╖ орган╕зац╕╖ ПП «МПБП СТИМУЛ» Дмитро Колесник, в робот╕ використову╓ться спец╕ально замовлена плитка ╕тал╕йського виробництва традиц╕йних для под╕бних водних конструкц╕й кольор╕в – в╕д темно-синього до майже б╕лого. Загальний об’╓м матер╕алу включно та п╕длогою сягнув 600 кв. м.
Власне дно басейну по╓дну╓ в соб╕ два кольори – блакитна основа з темно-синьою розм╕ткою для майбутн╕х водних дор╕жок. У результат╕ в басейн╕ буде 4 дор╕жки шириною 1,8 м ╕ довжиною 25 метр╕в.

Нагада╓мо, що скористатися можлив╕стю в╕дв╕дувати басейн зможуть не лише учн╕ г╕мназ╕╖, а й решта жител╕в нашого м╕ста. Чека╓мо з нетерп╕нням.

25.07.2019 Мар’яна Гибенко


ВЗА╢МОД╤Я ОСББ З ОРГАНАМИ М╤СЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ: ЯК ДОСЯГТИ СИНЕРГ╤╥

    23 липня в сес╕йн╕й зал╕ м╕сько╖ ради в╕дбувся Форум «Вза╓мод╕я ОСББ м╕ж собою та з органами влади: як досягти синерг╕╖», у якому взяли участь мешканц╕ багатоквартирних будинк╕в м╕ста - недавно утворен╕ ОСББ.

Нац╕ональний консультант з п╕дтримки створення ОСББ та розвитку ╖х потенц╕алу (ПРООН) в Черн╕г╕вськ╕й област╕ Св╕тлана Рожок у ход╕ трен╕нгу под╕лилася досв╕дом ╕з присутн╕ми стосовно вза╓мод╕╖ на даному етап╕ ОСББ з органами державно╖ влади ╕ м╕сцевого самоврядування.

Св╕тлана Рожок ознайомила ╕з головними аспектами сп╕впрац╕ та досягненням мети Workshop «Як досягти синерг╕╖»: робота в зм╕шаних групах.

У ход╕ трен╕нгу розглянули й питання порядку денного «Громадськ╕ сп╕лки ╕ Асоц╕ац╕╖ ОСББ: коли 1+1=3». Асоц╕ац╕я ОСББ працю╓ задля всеб╕чного сприяння побудови громадянського сусп╕льства, реформування житлово-комунального господарства, сприяння створенню та розвитку об’╓днань сп╕ввласник╕в багатоквартирних будинк╕в та орган╕в самоорган╕зац╕╖ населення.

Нац╕ональний консультант про╕нформувала присутн╕х представник╕в ОСББ та мешканц╕в багатоквартирних будинк╕в м╕ста — майбутн╕х учасник╕в проект╕в про типов╕ заходи енергозбереження та шляхи економ╕╖ енергоресурс╕в.

Також Св╕тлана Рожок нагадала, що за п╕дтримки м╕сько╖ влади у м╕ст╕ протягом 2015-2017 рок╕в реал╕зувався проект ПРООН «М╕сцевий розвиток, ор╕╓нтований на громаду - ╤╤╤». У рамках цього проекту завершено реконструкц╕ю та впровадження енергозбер╕гаючих технолог╕й на будинках за адресами: вул. Вокзальна, 19, вул. Ки╖вська, 188, вул. Ки╖вська 186, вул. Боброва, 86, вул. 1Травня, 99, вул. Вокзальна. 40, вул. Соборна, 43, вул. Фабрична, 62. Реал╕зовано проекти з енергозбереження в ЗОШ №6, ДНЗ №4. Ресурсний центр розвитку громади, метою д╕яльност╕ якого ╓ проведення консультац╕й щодо створення ОСББ, реал╕зац╕я державно╖ пол╕тики у сфер╕ реформування житлово-комунального господарства м╕ста, також з’явився завдяки участ╕ в проект╕ ПРООН.Оп╕сля Нац╕ональний консультант з п╕дтримки створення ОСББ та розвитку ╖х потенц╕алу (ПРООН) в Черн╕г╕вськ╕й област╕ Св╕тлана Рожок також зустр╕лася ╕з мешканцями Центрального м╕крорайону м╕ста ком╕тету самоорган╕зац╕╖ населення № 1 по вулиц╕ 1 Травня, 97 та надала роз’яснення прилучанам щодо переваг у створенн╕ ОСББ.

24.07.2019 В╕дд╕л ╕нформац╕йно╖ д╕яльност╕ та комун╕кац╕й з громадськ╕стю м╕сько╖ ради


Б╤БЛ╤ОТЕЧНА ПОДОРОЖ "МАНДР╤ВКА ДО КНИЖКОВОГО М╤СТЕЧКА"

До Прилуцько╖ м╕сько╖ б╕бл╕отеки для д╕тей ╕мен╕ Павла Б╕лецького-Носенка зав╕тали д╕ти, щоб вирушити у б╕бл╕отечну подорож «Мандр╕вка до книжкового м╕стечка разом з╕ Св╕тланою Коробовою».Розпочала екскурс╕ю б╕бл╕отекою ведуча Оксана Проценко розпов╕ддю про дитячу б╕бл╕отеку, зупинившись б╕ля полиц╕ ╕з творами Св╕тлани Коробово╖. Загадки та завдання з╕ зб╕рочки «Чар╕вний м╕шок» зац╕кавили присутн╕х.

Справедливо говорити, що б╕ограф╕я поета – в його в╕ршах. Але вже така особлив╕сть людини, що ╖й завжди хочеться знати, а що ж там у душ╕, у думках. ╤, безперечно, людина краще п╕зна╓ться через д╕алог. В╕дпов╕д╕ Св╕тлани Владислав╕вни на запитання д╕тей були в╕двертими, а зац╕кавлен╕сть присутн╕х – щирою.

При╓мним подарунком для читач╕в були книги з автографом поетеси.


23.07.2019 За ╕нф. Прилуцько╖ м╕сько╖ б╕бл╕отеки для д╕тей ╕м. П.Б╕лецького-Носенка


В╤ДБУЛОСЯ НАВЧАННЯ ПОСАДОВЦ╤В М╤СЬКО╥ РАДИ

18 липня 2019 року в сес╕йн╕й зал╕ м╕сько╖ ради в╕дбувся тематичний короткотерм╕новий ви╖зний сем╕нар-трен╕нг Черн╕г╕вського центру переп╕дготовки та п╕двищення квал╕ф╕кац╕╖ прац╕вник╕в орган╕в державно╖ влади, орган╕в м╕сцевого самоврядування, державних п╕дпри╓мств, установ ╕ орган╕зац╕й на тему «Дисципл╕нарна в╕дпов╕дальн╕сть державних службовц╕в та посадових ос╕б м╕сцевого самоврядування. Врегулювання конфл╕кту ╕нтерес╕в».На сем╕нар╕ були присутн╕ кер╕вники структурних п╕дрозд╕л╕в та депутати м╕сько╖ ради.

За участ╕ начальника юридичного в╕дд╕лу апарату Черн╕г╕всько╖ облдержадм╕н╕страц╕╖, маг╕стра державного управл╕ння Натал╕╖ Мужиково╖ – учасники сем╕нару обговорили практичн╕ аспекти застосування нормативно-правових акт╕в, що регулюють питання притягнення до дисципл╕нарно╖ в╕дпов╕дальност╕ посадових ос╕б м╕сцевого самоврядування.

Значну увагу було прид╕лено способам запоб╕гання та врегулювання конфл╕кту ╕нтерес╕в в д╕яльност╕ посадових ос╕б м╕сцевого самоврядування.19.07.2019 В╕дд╕л по робот╕ з кадрами Прилуцько╖ м╕сько╖ ради


29 РОК╤В ТОМУ БУЛА ПРИЙНЯТА ДЕКЛАРАЦ╤Я ПРО ДЕРЖАВНИЙ СУВЕРЕН╤ТЕТ УКРА╥НИ

16 липня 1990 року Верховна Рада Укра╖нсько╖ РСР голосами 355 депутат╕в, «виконуючи волю укра╖нського народу до побудови в╕льно╖ незалежно╖ держави», схвалила Декларац╕ю про державний суверен╕тет Укра╖ни. Це був перший крок до утворення незалежно╖ суверенно╖ держави.У преамбул╕ Декларац╕╖ п╕дкреслювалося, що Верховна Рада УРСР проголошу╓ суверен╕тет Укра╖ни як «верховенство, самост╕йн╕сть, повноту ╕ непод╕льн╕сть влади республ╕ки в межах ╖╖ територ╕╖, незалежн╕сть ╕ р╕вноправн╕сть у зовн╕шн╕х в╕дносинах».

Одним з головних положень Декларац╕╖ було положення про громадянство. Проголошувалося, що Укра╖на ма╓ сво╓ громадянство, де «вс╕ громадяни р╕вн╕ перед законом, незалежно в╕д походження, соц╕ального ╕ майнового стану, расово╖ та нац╕онально╖ належност╕, стат╕, осв╕ти, пол╕тичних погляд╕в, рел╕г╕йних переконань, роду ╕ характеру занять». Громадяни вс╕х нац╕ональностей становлять народ Укра╖ни.

Декларац╕я проголошувала економ╕чну самост╕йн╕сть Укра╖ни. У документ╕ п╕дкреслювався нам╕р створити банк╕вську, ц╕нову, ф╕нансову, митну та податкову системи, сформувати державний бюджет, а при необх╕дност╕ ввести власну грошову одиницю.

Декларац╕я визнавала самост╕йн╕сть республ╕ки у вир╕шенн╕ питань науки, осв╕ти, культурного ╕ духовного розвитку укра╖нсько╖ нац╕╖. Укра╖на проголошувала св╕й нам╕р стати в майбутньому пост╕йно нейтральною державою, яка не буде брати участ╕ у в╕йськових блоках ╕ зобов'язу╓ться дотримуватися трьох неядерних принцип╕в: не застосовувати, не виробляти ╕ не набувати ядерно╖ збро╖.

Декларац╕я проголошувала право Укра╖ни безпосередньо реал╕зувати в╕дносини з ╕ншими державами, укладати з ними договори, обм╕нюватися дипломатичними, консульськими, торговельними представництвами.

Цей документ став продовженням «параду суверен╕тет╕в», як╕ знаменували розпад тотал╕тарно╖ ╕мпер╕╖, яким був Радянський Союз. Водночас в Укра╖н╕ продовжувала д╕яти Конституц╕я УРСР ╕ Укра╖на фактично залишалася частиною Радянського Союзу, тому б╕льш╕сть кра╖н не визнали створення ново╖ держави.

Це сталося лише через р╕к, коли 24 серпня 1991 року Верховна Рада прийняла Акт про державну незалежн╕сть Укра╖ни, а 1 грудня 1991 року на Всеукра╖нському референдум╕ б╕льше 90% укра╖нц╕в проголосували за самост╕йний ╕сторичний шлях Укра╖ни.

Ут╕м, без Декларац╕╖ про державний суверен╕тет Укра╖ни цей шлях був би значно довшим.

Варто пам’ятати про вагомий внесок патр╕отичних народних депутат╕в ╕з Черн╕г╕вщини у п╕дготовц╕ ╕ прийнятт╕ цього ╕сторичного документу.

Тетяна ЯХЕ╢ВА (м╕сто Черн╕г╕в) ╕ Серг╕й СЕМЕНЕЦЬ (Борзнянський виборчий округ Черн╕г╕всько╖ област╕ №443), народн╕ депутати УРСР, як╕ входили до демократичного депутатського об'╓днання Народна Рада, депутатсько╖ групи Народного Руху Укра╖ни, розробили альтернативний вар╕ант Декларац╕╖ про державний суверен╕тет Укра╖ни, б╕льш╕сть положень якого вв╕йшли в текст Декларац╕╖, прийнято╖ Верховною Радою Укра╖ни, а пот╕м ╕ в Конституц╕ю Укра╖ни.

17.07.2019 За матер╕алами Укра╖нського ╕нституту нац╕онально╖ пам’ят╕


В╤ДБУВСЯ ПЕРШИЙ ВИПУСКНИЙ У Л╤ТНЬО╥ ШКОЛИ ОСББ М. ПРИЛУКИ!


9 липня в сес╕йн╕й зал╕ м╕сько╖ ради в╕дбувся перший випускний Л╕тньо╖ школи по створенню ОСББ м. Прилуки.

Протягом 5 тижн╕в ╕н╕ц╕ативн╕ групи сп╕ввласник╕в дев’яти багатоквартирних будинк╕в м╕ста Прилук наполегливо працювали: вивчали юридичн╕ тонкощ╕ в╕дносин права власност╕, анал╕зували переваги ╕ недол╕ки р╕зних форм управл╕ння багатоквартирним будинком, знайомились ╕з порядком створення ╕ державно╖ ре╓страц╕╖ ОСББ, розробляли проекти статут╕в ╕ протокол╕в, опановували основи комун╕кац╕й ╕ д╕алогового п╕дходу…╤ ось результат: у рекордн╕ строки дв╕ ╕н╕ц╕ативн╕ групи вже створили об’╓днання сп╕ввласник╕в багатоквартирного будинку, три ╕н╕ц╕ативн╕ групи вже призначили установч╕ збори ОСББ, чотири ╕н╕ц╕ативн╕ групи проробили великий обсяг роботи по збору ╕нформац╕╖ про сп╕ввласник╕в ╕ продовжують рухатись по шляху створення ОСББ!

Нац╕ональний консультант з п╕дтримки створення ОСББ та розвитку ╖х потенц╕алу (ПРООН) в Черн╕г╕вськ╕й област╕ Св╕тлана Рожок про╕нформувала присутн╕х представник╕в ОСББ та мешканц╕в багатоквартирних будинк╕в м╕ста - майбутн╕х учасник╕в проект╕в про типов╕ заходи енергозбереження та шляхи економ╕╖ енергоресурс╕в.

У сво╖й презентац╕╖ вона зазначила про необх╕дн╕сть повед╕нкових зм╕н самого населення до питань економ╕╖, важлив╕сть згуртованост╕ у питаннях п╕двищення комфорту проживання у багатоквартирних будинках.Св╕тлана Рожок п╕двела п╕дсумок Л╕тньо╖ школи по створенню ОСББ у Прилуках та нагадала, що за п╕дтримки м╕сько╖ влади сьогодн╕ у м╕ст╕ реал╕зу╓ться проект ПРООН «М╕сцевий розвиток, ор╕╓нтований на громаду - ╤╤╤». У рамках цього проекту завершено реконструкц╕ю та впровадження енергозбер╕гаючих технолог╕й на будинках за адресами: вул. Вокзальна, 19, вул. Ки╖вська, 188, вул. Ки╖вська 186, вул. Боброва, 86, вул. 1Травня, 99, вул. Вокзальна. 40, вул. Соборна, 43, вул. Фабрична, 62. Реал╕зовано проекти з енергозбереження в ЗОШ №6, ДНЗ №4.

Ресурсний центр розвитку громади, метою д╕яльност╕ якого ╓ проведення консультац╕й щодо створення ОСББ, реал╕зац╕я державно╖ пол╕тики у сфер╕ реформування житлово-комунального господарства м╕ста, також з’явився завдяки участ╕ в проект╕ ПРООН.

Учасники л╕тньо╖ школи також побували на об'╓кт╕ за адресою: вул. Боброва, 86 та ознайомилися ╕з особливостями впровадження даного проекту.

10.07.2019 В╕дд╕л ╕нформац╕йно╖ д╕яльност╕ та комун╕кац╕й з громадськ╕стю м╕сько╖ ради


ПРИЛУЧАНИ В╤ДСВЯТКУВАЛИ ╤ВАНА КУПАЛАСвято ╤вана Купала – одне з найб╕льш видовищних та колоритних свят укра╖нсько╖ культури. Воно оповите м╕фами та надзвичайними ╕стор╕ями, легендами та чар╕вними створ╕ннями.

6 липня у зон╕ в╕дпочинку б╕ля Удаю в╕дбулося святкування ╤вана Купала «Д╕вчата гадають, в╕ночки пускають».

Святкування в╕дбувалося у форм╕ театрал╕зац╕╖, прилучани мали змогу спостер╕гати за мавками, в╕дьмами, взяти участь у святкових купальських обрядах.

М╕стян та гостей пот╕шили святковим концертом за участ╕ колектив╕в м╕ського Будинку культури «Горлиця», «Либ╕дь», «Вербиченька». П╕д запальн╕ укра╖нськ╕ мелод╕╖ атмосфера свята була сповнена традиц╕йною купальською м╕стичн╕стю. Особливою та╓мнич╕стю святкове д╕йство наповнилося п╕д час фа╓р-шоу театру вогню та св╕тла «Агн╕й».

У ход╕ святкування прилучани та гост╕ свята брали участь у конкурсах та традиц╕йних обрядах Купальсько╖ ноч╕.

За традиц╕╓ю, д╕вчата, схож╕ на л╕сових мавок, пускали в╕нки по вод╕.08.07.2019


ВЕЛОПРОБ╤Г "МОЛОДЬ ЗА ЗДОРОВИЙ СПОС╤Б ЖИТТЯ"


28 червня 2019 року в╕дбувся вже традиц╕йний велопроб╕г «Молодь за здоровий спос╕б життя», присвячений Дню молод╕.Маршрут пролягав в╕д Центрально╖ площ╕ через село Манжос╕вка до Густинського Свято-Тро╖цького монастиря, де на вс╕х учасник╕в чекав смачний кул╕ш.

Ф╕н╕шував велопроб╕г на територ╕╖ в╕дпочинку б╕ля водойми по вулиц╕ Незалежност╕ (М╕ський пляж). До участ╕ в заход╕ долучилися близько п'ятидесяти велолюбител╕в.02.07.2019 За ╕нф. в╕дд╕лу с╕м'╖, молод╕ та спорту Прилуцько╖ м╕сько╖ ради


СЕМ╤НАР ДЛЯ СУБ’╢КТ╤В МАЛОГО ╤ СЕРЕДНЬОГО П╤ДПРИ╢МНИЦТВА


Сьогодн╕, 20 червня, у рамках реал╕зац╕╖ заход╕в Обласно╖ Програми розвитку малого ╕ середнього п╕дпри╓мництва на 2017-2020 роки, в сес╕йн╕й зал╕ м╕сько╖ ради в╕дбувся сем╕нар для суб’╓кт╕в малого ╕ середнього п╕дпри╓мництва м╕ста Прилуки, Прилуцького та сус╕дн╕х з ним район╕в (╤чнянського, Талала╖вського, Ср╕бнянського та Варвинського) на тему: «П╕дтримка м╕сцевих товаровиробник╕в».З╕ вступним словом до присутн╕х звернулися заступник м╕ського голови з питань д╕яльност╕ виконавчих орган╕в ради Олександр Сивенко та заступник директора Департаменту економ╕чного розвитку Черн╕г╕всько╖ обласно╖ державно╖ адм╕н╕страц╕╖ Св╕тлана Полторацька, яка у сво╓му виступ╕ висв╕тлила тему можливостей п╕дтримки м╕сцевих товаровиробник╕в, обговорення механ╕зму часткового в╕дшкодування витрат п╕дпри╓мств област╕ на участь у виставково-ярмаркових заходах на м╕жнародному та нац╕ональному р╕внях.

Програмою заходу було передбачено висв╕тлення можливостей п╕дтримки м╕сцевих товаровиробник╕в, обговорення проекту Порядку часткового в╕дшкодування витрат п╕дпри╓мств област╕ на участь у виставково-ярмаркових заходах на нац╕ональному та м╕жнародному р╕внях.

Про ф╕нансово-кредитну п╕дтримку п╕дпри╓мництва ╕нформував учасник╕в сем╕нару генеральний директор Державно╖ орган╕зац╕╖ «Рег╕ональний фонд п╕дтримки п╕дпри╓мництва по Черн╕г╕вськ╕й област╕» Тарас Молочко.

У ход╕ сем╕нару головний державний рев╕зор-╕нспектор в╕дд╕лу податк╕в ╕ збор╕в з юридичних ос╕б Прилуцького управл╕ння Головного управл╕ння ДФС у Черн╕г╕вськ╕й област╕ Оксана Пархоменко ознайомила присутн╕х представник╕в малого ╕ середнього п╕дпри╓мництва з порядком справляння м╕сцевих податк╕в ╕ збор╕в.

Питання зд╕йснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю та зайнят╕сть населення учасники сем╕нару обговорили разом з головним державним ╕нспектором в╕дд╕лу з питань додержання законодавства про працю, зайнят╕сть та ╕нших нормативно-правових акт╕в Управл╕ння Держпрац╕ у Черн╕г╕вськ╕й област╕ Миколою Прокопенком.

П╕д час сем╕нару учасники були про╕нформован╕ з питання захисту прав б╕знесу в╕д зловживань повноваженнями з боку правоохоронних орган╕в. У ход╕ обговорення присутн╕ задали ряд питань допов╕дачев╕ - головному спец╕ал╕сту в╕дд╕лу розгляду звернень та забезпечення д╕яльност╕ ком╕с╕╖ з питань розгляду скарг у сфер╕ державно╖ ре╓страц╕╖ управл╕ння державно╖ ре╓страц╕╖ Головного територ╕ального управл╕ння юстиц╕╖ у Черн╕г╕вськ╕й област╕ Олен╕ Поперечн╕й.

Щодо особливостей зд╕йснення державного нагляду (контролю) за дотриманням суб’╓ктами господарювання законодавства у сфер╕ захисту прав споживач╕в, реклами та державного ринкового нагляду та особливостей зд╕йснення державного нагляду (контролю) за дотриманням суб’╓ктами господарювання законодавства у сфер╕ безпечност╕ харчових продукт╕в допов╕ли заступник начальника управл╕ння захисту споживач╕в Головного управл╕ння Держпродспоживслужби в Черн╕г╕вськ╕й област╕ Зенов Олександр та С╕робаба Руслан - заступник начальника управл╕ння безпечност╕ харчових продукт╕в та ветеринар╕╖ Головного управл╕ння Держпродспоживслужби в Черн╕г╕вськ╕й област╕.

У ход╕ сем╕нару учасники мали змогу поставити запитання допов╕дачам та отримали грунтовн╕ в╕дпов╕д╕.

21.06.2019 За ╕нф. в╕дд╕лу економ╕ки м╕сько╖ ради


ЗМАГАННЯ НАЙСПОРТИВН╤ШИХ ПОСАДОВЦ╤В ЧЕРН╤Г╤ВЩИНИ

    


14 червня у м.Черн╕гов╕ в╕дбулися щор╕чн╕ змагання XIX обласно╖ л╕тньо╖ Спартак╕ади серед державних службовц╕в обласно╖, районних державних адм╕н╕страц╕й та посадових ос╕б орган╕в м╕сцевого самоврядування.

Учасники Спартак╕ади змагалися в шести видах спорту: м╕н╕-футбол, волейбол, наст╕льний тен╕с, шахи, шашки та перетягування канату.

Взяла участь у змаганнях ╕ команда посадовц╕в Прилуцько╖ м╕сько╖ ради.Найб╕льшого усп╕ху досягла футбольна команда. На шляху до ф╕налу наш╕ спортсмени здолали команди з Талала╖вки, Бобровиц╕, Городн╕, а у ф╕нал╕ зустр╕лися з командою з ╤чн╕.

Команда прилучан перемогла в цьому матч╕ та пос╕ла перше м╕сце в командному зал╕ку у змаганнях з м╕н╕-футболу.18.06.2019 В╕дд╕л ╕нформац╕йно╖ д╕яльност╕ та комун╕кац╕й з громадськ╕стю м╕сько╖ ради


╤НФОРМАЦ╤ЙНА ЗУСТР╤Ч З ПИТАНЬ БРЕНДУ М╤СТА

13 червня в╕дбулась ╕нформац╕йна зустр╕ч з питань маркетингових ╕нструмент╕в у формуванн╕ бренду м╕ста, на яку було запрошено представник╕в структурних п╕дрозд╕л╕в м╕сько╖ ради, установ культури та фах╕вц╕в Центру п╕дтримки п╕дпри╓мництва. Зах╕д орган╕зовано у рамках реал╕зац╕╖ проекту «Розвиток громад» Корпусу Миру США в Укра╖н╕.На початку заходу заступник м╕ського голови Олександр Сивенко про╕нформував про основн╕ процедурн╕ питання конкурс╕в по визначенню логотипу та слогану м╕ста, що були орган╕зован╕ протягом 2012 -2014 рок╕в. Присутн╕ мали можлив╕сть переглянути зразки поданих конкурсних роб╕т. Як було зазначено, на той пер╕од проведен╕ конкурси не досягли мети щодо затвердження ун╕кального та вдалого бренду для Прилук.

Волонтер Корпусу Миру США в Укра╖н╕ Шон Кр╕н презентував результати он-лайн опитування член╕в орган╕зац╕йного ком╕тету з п╕дготовки та проведення публ╕чних творчих конкурс╕в на визначення логотипу та слогану м╕ста Прилуки «Бренд р╕дного м╕ста» ( 2012-2014рр.) та представник╕в жур╕.

    

Опитування передбачало вивчення думки щодо сильних та слабких стор╕н проведених конкурс╕в, залученост╕ громадськост╕ та депутат╕в м╕сько╖ ради, передумов усп╕шно╖ ново╖ кампан╕╖ по визначенню бренду та ризик╕в у ╖╖ орган╕зац╕╖. Волонтер детально зупинився на практичних рекомендац╕ях у створенн╕ бренду та промоц╕╖ м╕ст з урахуванням м╕жнародного досв╕ду.

Учасниками зустр╕ч╕ розглянуто логотипи м╕ст Укра╖ни, обговорено роль громадськост╕ у процес╕ визначення й створення бренду.

14.06.2019 В╕дд╕л ╕нвестиц╕й та м╕жнародно╖ д╕яльност╕ м╕сько╖ ради


Л╤ТНЯ ШКОЛА ОСББ В ПРИЛУКАХ


Проект ╢С/ПРООН «Об’╓днання сп╕ввласник╕в будинк╕в для впровадження сталих енергоефективних р╕шень» (HOUSES)

    


11 червня 2019 року у сес╕йн╕й зал╕ м╕сько╖ ради в╕дбулося чергове заняття л╕тньо╖ школи по створенню ОСББ.П╕д час зустр╕ч╕ нац╕ональний консультант з п╕дтримки створення ОСББ та розвитку ╖х потенц╕алу (ПРООН) в Черн╕г╕вськ╕й област╕ Св╕тлана Рожок надала ╕н╕ц╕ативним групам грунтовн╕ роз'яснення щодо п╕дготовки проекту типового статуту об’╓днання сп╕ввласник╕в багатоквартирних будинк╕в до державно╖ ре╓страц╕╖ та збору ╕нформац╕╖ про власник╕в квартир.

13.06.2019 За ╕нф. управл╕ння ЖКГ м╕сько╖ ради


ДЕНЬ ПРАЦ╤ВНИК╤В ЛЕГКО╥ ПРОМИСЛОВОСТ╤У другу нед╕лю червня сво╓ профес╕йне свято щор╕чно в╕дзначають представники легко╖ промисловост╕. Воно було засноване Указом Президента Укра╖ни в╕д 9 червня 1994 року. До реч╕, цього року дата в╕дзначення також припала на 9 червня.
Укра╖нське виробництво щороку набира╓ оберт╕в. З’явля╓ться все б╕льше м╕сцевих дизайнер╕в, а також нац╕ональних бренд╕в, як╕ складають конкуренц╕ю ╕ноземним маркам. Хутрян╕ вироби, взуття, текстильна продукц╕я – не г╕рш╕, н╕ж на м╕ланських под╕умах!
Завдяки такому активному розвитку галуз╕ все б╕льше укра╖нц╕в вибирають в╕тчизняного виробника. А вибирати ╓ з чого: хочете з перламутровими ╜удзиками, хочете без, ╕з хутром або рюшами, з╕ шк╕ри та замш╕, вишиванку або веч╕рню сукню, чоб╕тки, в’язан╕ черевички з «помпончиками» – ╓ все, чого душа забажа╓.
Розвитком легко╖ промисловост╕ по праву може пишатися й наше м╕сто, адже в Прилуках активно працю╓ Приватне акц╕онерне товариство «ПРИЛУЦЬКА ШВЕЙНА ФАБРИКА». Асортимент п╕дпри╓мства р╕зниться в╕д форменого одягу для в╕йськових п╕дрозд╕л╕в до пальт, жакет╕в ╕ плащ╕в для ф╕рм ZAPA, ZADIG VOLTAIRE, BALIBARIS, TRENCH COAT, THE OUTERWEAR, GERARD DAREL, REDOUTE, ANTONELLE, SAINT JAMES тощо. За р╕к швейна фабрика випуска╓ до 110 тисяч вироб╕в на загальну суму 24 млн грн.
Розвиток п╕дпри╓мства не сто╖ть на м╕сц╕. Протягом останн╕х двох рок╕в ПрАТ «ПРИЛУЦЬКА ШВЕЙНА ФАБРИКА» проводить кап╕тальний ремонт, техн╕чне переоснащення та розширення виробництва. Уже розпочато буд╕вництво нового виробничо-складського корпусу для обладнання в ньому нових складських прим╕щень ╕ розкр╕йно╖ д╕льниц╕. П╕дготовлен╕ вс╕ необх╕дн╕ умови та обладнання для розширення виробництва й орган╕зац╕╖ нових робочих м╕сць до 150 чолов╕к. Також повн╕стю техн╕чно переоснащена розкр╕йна д╕льниця, придбано настилочно-розк╕йний комплекс французсько╖ ф╕рми «LECTRA».
Вже у вересн╕ 2019 року заплановано проведення «Соц╕ального» та «Еколог╕чного» аудиту ╓вропейськими замовниками. Оск╕льки п╕дпри╓мство зарекомендувало себе, як стаб╕льний виробник як╕сно╖ продукц╕╖, ╓вропейськ╕ замовники готов╕ взяти на себе витрати на проведення зазначеного заходу. Хочеться наголосити, що проведення аудиту дасть п╕дпри╓мству можлив╕сть виходу на новий р╕вень сп╕впрац╕ ╕з замовниками в╕домих бренд╕в та чистого експорту.

Тож у День прац╕вник╕в легко╖ промисловост╕ залиша╓ться лише подякувати м╕сцевим майстрам за красиву, модну та як╕сну продукц╕ю укра╖нського виробництва та побажати ╖м процв╕тання, а також щедрих профес╕йних ╕ житт╓вих усп╕х╕в!
Директор п╕дпри╓мства також долуча╓ться до в╕тань ╕ подяки сво╖м колегам, а також запрошу╓ й нов╕ молод╕ кадри до ╖хнього дружнього та творчого колективу. Прилуцька швейна фабрика чека╓ на вас!

07.06.2019 газета "Град Прилуки"


ПРИЛУЧАНИ В╤ДВ╤ДАЛИ ╤V ВСЕУКРА╥НСЬКИЙ ФЕСТИВАЛЬ КОВАЛЬСТВА "МОЛОТ"


З метою нац╕онально-патр╕отичного виховання молод╕, розвитку в сусп╕льств╕ нац╕онально╖ св╕домост╕, формування почуття патр╕отизму на засадах духовност╕ та моральност╕, популяризац╕╖ духовно-культурно╖ спадщини Укра╖нського народу, представники учн╕всько╖ та студентсько╖ молод╕ м╕ста Прилуки в╕дв╕дали ╤V Всеукра╖нський фестиваль ковальства "Молот", який проходив в етнограф╕чному комплекс╕ "Укра╖нське село".Фестиваль ковальства присвячу╓ться вшануванню пам'ят╕ во╖на-добровольця, прилучанина, загиблого п╕д час проведення антитерористично╖ операц╕╖ на Донеччин╕ 31 липня 2015 року, Героя Григор╕я Матяша.

Григор╕й був ковалем, козаком та патр╕отом сво╓╖ неньки Укра╖ни. Його побратими кожного року при╖здять на фестиваль, щоб вшанувати пам'ять загиблого товариша. Представники молод╕ мали нагоду насолодитися ковальським ремеслом, в╕дв╕дати кузню, де працював Григор╕й, та долучитися до вшанування пам'ят╕ прилучанина. Ми дяку╓мо мам╕ загиблого Героя Матяш Людмил╕ Григор╕вн╕ за запрошення на зах╕д, низько вклоня╓мося та пиша╓мося, що вона виховала такого сина.

Особлива вдячн╕сть Володимиру Дмитровичу Бондаренку - автору ╕де╖, засновнику ╕ фундатору етнограф╕чного комплексу "Укра╖нське село", народному депутату Укра╖ни багатьох скликань, за теплий прийом ╕ неймов╕рно ц╕каву програму. Ми мали особисту нагоду в╕дчути його простоту, людян╕сть ╕ любов до Укра╖ни, оск╕льки етнограф╕чний комплекс "Укра╖нське село" - це м╕сце, де занурю╓шся в казку традиц╕й та звича╖в укра╖нського народу, де в╕дпочива╓ душа, де укра╖нц╕ гуртуються в одну велику та дружню родину.03.06.2019 В╕дд╕л с╕м'╖, молод╕ та спорту Прилуцько╖ м╕сько╖ ради


МИ Д╤ТИ ТВО╥, УКРА╥НО!


31 травня 2019 року, напередодн╕ прекрасного свята радост╕ та одв╕чно╖ над╕╖ – М╕жнародного дня захисту д╕тей, вихованц╕ заклад╕в дошк╕льно╖ осв╕ти взяли участь у флешмоб╕ «Ми д╕ти тво╖, Укра╖но!» Щаслив╕ та рад╕сн╕ дошк╕льнята одночасно продемонстрували сво╖ ум╕ння танцювати та веселитися.Д╕тей прив╕тали Тетяна Фесенко заступник м╕ського голови з питань д╕яльност╕ виконавчих орган╕в ради та Валентина Ходюк заступник начальника управл╕ння осв╕ти Прилуцько╖ м╕сько╖ ради.

Зах╕д, учасниками якого стали 140 прилуцьких дошк╕льнят, п╕дготував колектив закладу дошк╕льно╖ осв╕ти № 9 (директор Шинкаренко Л.М.). Родзинкою флешмобу став виступ вихованц╕в цирково╖ студ╕╖ «Удай» ЦТДЮ (кер╕вник Клементь╓в А.П.).

Тож нехай наш╕ маленьк╕ прилучани будуть здоровими, зростають в атмосфер╕ тепла ╕ добра, радують нас сво╖ми сяючими посм╕шками!

31.05.2019 За ╕нформац╕╓ю управл╕ння осв╕ти м╕сько╖ ради


М╤СЬКИЙ ГОЛОВА ЗУСТР╤ЛАСЯ З ОБДАРОВАНОЮ МОЛОДДЮ ПРИЛУК

До Дня захисту д╕тей 30 травня 2019 року в сес╕йн╕й зал╕ Прилуцько╖ м╕сько╖ ради в╕дбулася оф╕ц╕йна зустр╕ч м╕ського голови Ольги Попенко ╕з здобувачами осв╕ти заклад╕в загально╖ середньо╖ осв╕ти, вихованцями позашк╕льних установ м╕ста, як╕ в╕дзначилися протягом 2018-2019 навчального року, беручи участь в ╕нтелектуальних змаганнях, спортивних турн╕рах, творчих конкурсах.З в╕тальним словом виступили м╕ський голова Ольга Попенко, виконуюча обов’язки директора г╕мназ╕╖ №1 ╕мен╕ Георг╕я Вороного Л╕л╕я Юзвик.

В╕д батьк╕в слово мала мама Анастас╕╖ Дорошенко, учениц╕ 11 класу Прилуцько╖ г╕мназ╕╖ №5 ╕мен╕ В╕ктора Андр╕йовича Затолок╕на, переможця ╤V етапу Всеукра╖нсько╖ учн╕всько╖ ол╕мп╕ади з укра╖нсько╖ мови та л╕тератури, володаря стипенд╕й Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни та Прилуцького м╕ського голови.

В╕д учн╕в – Катерина Карабан, учениця Прилуцько╖ спец╕ал╕зовано╖ школи ╤-╤╤╤ ступен╕в №6 з поглибленим вивченням ╕нформац╕йних технолог╕й, переможець IV етапу Всеукра╖нсько╖ учн╕всько╖ ол╕мп╕ади з трудового навчання.

Одноразову грошову винагороду отримали 56 учн╕в та вихованц╕в-переможц╕в ╤V та ╤╤╤ етапу Всеукра╖нських предметних ол╕мп╕ад, ╤╤ етапу Всеукра╖нського конкурсу-захисту науково-досл╕дницьких роб╕т учн╕в-член╕в МАН Укра╖ни, М╕жнародних та Всеукра╖нських конкурс╕в, турн╕р╕в, змагань.Найб╕льш ╕нтригуючою миттю оф╕ц╕йно╖ зустр╕ч╕ стало оголошення здобувач╕в осв╕ти заклад╕в загально╖ середньо╖ осв╕ти та вихованц╕в позашк╕льних навчальних заклад╕в м╕ста – володар╕в Стипенд╕╖ Прилуцького м╕ського голови. Ними стали:

у навчальн╕й та науково-досл╕дницьк╕й д╕яльност╕:

Анастас╕я Дорошенко, учениця 11 класу Прилуцько╖ г╕мназ╕╖ №5 ╕мен╕ В╕ктора Андр╕йовича Затолок╕на, переможець ╤V етапу Всеукра╖нсько╖ учн╕всько╖ ол╕мп╕ади з укра╖нсько╖ мови та л╕тератури, переможець Х╤╤ етапу Рег╕онального конкурсу учн╕всько╖ творчост╕ «Славн╕ нащадки Тараса»;

Дмитро Клязника, учень 9 класу Прилуцько╖ г╕мназ╕╖ №1 ╕мен╕ Георг╕я Вороного, переможець ╤V етапу Всеукра╖нсько╖ учн╕всько╖ ол╕мп╕ади з х╕м╕╖;

Катерина Карабан, учениця 11 класу Прилуцько╖ спец╕ал╕зовано╖ школи ╤-╤╤╤ ступен╕в № 6 з поглибленим вивченням ╕нформац╕йних технолог╕й, переможець ╤V етапу Всеукра╖нсько╖ учн╕всько╖ ол╕мп╕ади з трудового навчання;

Анастас╕я Тютюнник, учениця 8 класу Прилуцько╖ спец╕ал╕зовано╖ школи ╤-╤╤╤ ступен╕в № 6 з поглибленим вивченням ╕нформац╕йних технолог╕й, переможець ╤V етапу М╕жнародного мовно-л╕тературного конкурсу учн╕всько╖ та студентсько╖ молод╕ ╕мен╕ Тараса Шевченка;

у спортивн╕й д╕яльност╕:

Катерина Лащенко, вихованка ДЮСШ, переможець Чемп╕онату Укра╖ни з боксу серед д╕вчат у вагов╕й категор╕╖ 60 кг.Також п╕д час зустр╕ч╕ було оголошено пр╕звища учн╕в, як╕ отримають пут╕вки на оздоровлення це:

Назар Шмагель, учень 10 класу г╕мназ╕╖ №5 ╕мен╕ В╕ктора Андр╕йовича Заток╕на, переможець ╤╤╤ етапу Всеукра╖нсько╖ учн╕всько╖ ол╕мп╕ади з ╤КТ, учасник ╤V етапу.

Верон╕ка Сальна, вихованка ДЮСШ, бронзова призерка чемп╕онату Укра╖ни з легкоатлетичного двоборства серед д╕вчат 2004р.н. та молодших.

П╕д час оф╕ц╕йно╖ зустр╕ч╕ вс╕х присутн╕х в зал╕ в╕тали творч╕ колективи Центру творчост╕ д╕тей та юнацтва – ансамбл╕ «Зорецв╕т» та «Перлина».

31.05.2019


В╤ДБУЛАСЯ ЗАГАЛЬНОМ╤СЬКА ТОЛОКА З ПРИБИРАННЯ ЗОНИ В╤ДПОЧИНКУ

    Сьогодн╕, 28 травня, в╕дбулася толока в зон╕ в╕дпочинку по вулиц╕ Незалежност╕, а ╕ншими словами - центрального пляжу м╕ста.

В акц╕╖ взяли участь поадовц╕ м╕сько╖ рали на чол╕ з м╕ським головою, депутати м╕сько╖ та обласно╖ рад, прац╕вники комунальних служб м╕ста: КП “Послуга”, КП “Прилукижитлобуд”, КП “М╕ськсв╕тло”, представники ДЮСШ, громадських орган╕зац╕й, студентська молодь та м╕стяни, як╕ люблять Прилуки.

Роботи вистачило на вс╕х. Учасники акц╕╖ зр╕зали сухе г╕лля дерев, л╕кв╕дували чагарники, скосили та з╕брали порослу траву, почистили р╕чку Удай в╕д р╕зака, пофарбували т╕ньов╕ нав╕си та лавки, а головне – прибрали гори см╕ття, що за собою традиц╕йно залишають в╕дпочивальники.

Зроблено немало. За свою безкорисливу допомогу учасники прибирання отримали гарний настр╕й та смачну кашу. Хочеться подякувати ус╕м без винятку прилучанам, як╕ долучилися до корисно╖ справи, люблять сво╓ м╕сто ╕ прагнуть бачити його чистим, кв╕тучим ╕ красивим.

Залиша╓ться в╕рити, що в такому стан╕ приудайська зона в╕дпочинку буде протягом усього л╕та, в╕дпочивальники в╕дпов╕дально ставитимуться до дотрисання елементарних норм ╕ правил благоустрою, адже обличчяч м╕ста- це обличчя його мешканц╕в.29.05.2019 В╕дд╕л ╕нформац╕йно╖ д╕яльност╕ та комун╕кац╕й з громадськ╕стю м╕сько╖ ради


ПРИЛУЧАНИ ВИБОРОЛИ ЗВАННЯ ЧЕМП╤ОНА ОБЛАСТ╤ З ВОЛЕЙБОЛУ

У м╕ст╕ Короп╕ 19 травня 2019 року в╕дбулася ф╕нальна частина чемп╕онату Черн╕г╕всько╖ област╕ з волейболу серед команд вищо╖ л╕ги “А”.

До ф╕нально╖ частини потрапили 4 команди: Педагог╕чний ╕нститут (м. Черн╕г╕в), Осв╕та (м. Черн╕г╕в), м. Короп, ╤МК м. Прилуки.

За п╕дсумками п╕вф╕нальних ╕гор, до ф╕нально╖ частини чемп╕онату потрапили команди ╤МК м. Прилуки та м. Короп.У напружен╕й боротьб╕ зб╕рна команда нашого м╕ста ╤МК м. Прилуки здобула перемогу з рахунком 3:0, таким чином виборола звання чемп╕она Черн╕г╕всько╖ област╕ з волейболу серед команд вищо╖ л╕ги “А”.

24.05.2019 В╕дд╕л с╕м’╖, молод╕ та спорту м╕сько╖ ради


РОЗПОЧАТО КАП╤ТАЛЬНЕ БУД╤ВНИЦТВО ДОР╤Г

    
На початку травня у Прилуках стартувало кап╕тальне буд╕вництво окремих д╕лянок шляхово╖ мереж╕. Першою стала вулиця Житня, що в м╕крорайон╕ Газове.

На дан╕ роботи з м╕ського бюджету було вид╕лено майже 2,5 млн грн.

Чому саме з Житньо╖ розпочалися роботи спробував пояснити начальник управл╕ння кап╕тального буд╕вництва Прилуцько╖ м╕сько╖ ради. За словами Анатол╕я Ященка, пов’язано це в першу чергу з в╕дпов╕дним р╕шенням сес╕╖ м╕сько╖ ради про вид╕лення кошт╕в ╕ з наявн╕стю виготовлено╖, прийнято╖ та затверджено╖ замовником (управл╕нням кап╕тального буд╕вництва м╕сько╖ ради м. Прилуки – дал╕ УКБ) проектно-кошторисно╖ документац╕╖ по об’╓кту.

Зважаючи на те, що ╓ в╕дпов╕дне ф╕нансування та ма╓ться пкд, з’явля╓ться можлив╕сть для виготовлення тендерно╖ документац╕╖ та спроможн╕сть УКБ проводити в╕дпов╕дну електронну процедуру закуп╕вл╕, зг╕дно ╕з Законом Укра╖ни «Про публ╕чн╕ закуп╕вл╕». Окр╕м того, варто в╕дзначити, що дану д╕лянку вулиц╕ було взято за пр╕оритет ще й ╕з т╕╓╖ причини, що вона пряму╓ до трьох важливих навчальних заклад╕в нашого м╕ста – Будинку дитини «Над╕я», Центру соц╕ально╖ реаб╕л╕тац╕╖ «Св╕танок» та ДНЗ №27. Даною вулицею щодня до м╕сця навчання добира╓ться безл╕ч д╕тей ╕ вона, переконана м╕ський голова, повинна бути в бездоганному стан╕.

Першочергово, зг╕дно ре╓стру пропозиц╕й, два учасники виявили бажання взятися за ремонтн╕ роботи: ПП «Шляхрембуд 17» та ТОВ «М╕стобудування ╕нвест ЛТД». ╤з остаточною пропозиц╕╓ю в сум╕ 2 440 505,60 гривень перемогу на аукц╕он╕ здобуло ПП «Шляхрембуд 17». Хочеться зауважити, що переможцем у такому тендер╕ виступа╓ не просто та орган╕зац╕я, яка погодиться виконати визначен╕ види роб╕т за меншу суму грошей. Також вимогами тендерно╖ документац╕╖ ╓ наявн╕сть виконання аналог╕чних договор╕в у к╕лькост╕ двадцять штук за пер╕од 2016-2018 рок╕в та оплата виконаних п╕дрядником роб╕т п╕сля того, як замовник отрима╓ в╕д п╕дрядника протоколи лабораторних випробувань проб асфальтобетону лаборатор╕╓ю, що ма╓ акредитац╕ю ДП «Укрметртестстандарт». В╕дпов╕дно, п╕сля розгляду наданих пропозиц╕й була проведена процедура квал╕ф╕кац╕╖ переможця й п╕дписано догов╕р п╕дряду на виконання роб╕т.
Загалом же на вулиц╕ Житн╕й плану╓ться зам╕на або ж встановлення бетонних бордюр╕в на обох ╖╖ сторонах, а також укладання абсолютно нового асфальту по вс╕й ширин╕ вулиц╕.

Як уже говорилося, роботи з кап╕тального буд╕вництва викону╓ ПП «Шляхрембуд 17». Варт╕сть роб╕т по самому об’╓кту буд╕вництва становить 2 440505,60 гривень. Окр╕м цього, Анатол╕й Миколайович наголосив, що зг╕дно ДСТУ Б.Д.1.1-1:2013 «Правила визначення вартост╕ буд╕вництва» до складу ╕нвесторсько╖ документац╕╖ включаються також ╕ кошти на утримання служби замовника, кошти на зд╕йснення техн╕чного нагляду та кошти на зд╕йснення авторського нагляду. Вони становлять загалом близько 70 тис. гривень. Але, зважаючи на проведену процедуру електронних закуп╕вель, усе р╕вно ма╓мо економ╕ю б╕льше 100 тис. гривень кошт╕в м╕ського бюджету, за рахунок якого ╕ виконуються ц╕ роботи. Терм╕ни виконання роб╕т зазначаються в проект╕ договору на виконання роб╕т. Так по вул. Житн╕й к╕нцевою датою виконання кап╕тального буд╕вництва автошляху вказано дату 20.07. 2019 року.

На щастя, вулиця Житня – не ╓дина, яка п╕ддасться кап╕тальному оновленню цього разу. Анатол╕й Ященко пов╕домив, що станом на сьогодн╕ в систем╕ «Прозорро» уже розм╕щен╕ закуп╕вл╕ по кап╕тальному ремонту дорожнього покриття про╖зних частин вул. Ки╖всько╖ (в╕д Ждановича до Земсько╖) – оч╕кувана варт╕сть роб╕т становить 18817464.40 гривень; вул. Костянтин╕всько╖ (в╕д Вокзально╖ до Г╕мназично╖) – оч╕кувана варт╕сть яко╖ 2 844 811.80 гривень; вул. Боброва (в╕д Сорочинсько╖ до Фабрично╖) – оч╕кувана варт╕сть склада╓ 2 437 409.20 гривень. Ус╕ тендери повинн╕ в╕дбутися в к╕нц╕ травня – на початку червня. Кошти, зв╕сно ж, ╕з м╕ського бюджету.

21.05.2019 ╤нформац╕я «ГП»


ДЕНЬ ВИШИВАНКИ У ПРИЛУКАХ

16 травня 2019 року Укра╖на в╕дзначала День вишиванки — свято нац╕онально╖ ╓дност╕, покликане зберегти споконв╕чн╕ народн╕ традиц╕╖ створення та нос╕ння нац╕онального вишитого одягу.

Вишиванка — велике багатство, створене протягом в╕к╕в тисячами без╕менних талановитих народних майстринь. Наше завдання — не розгубити його, передати це ╕скристе диво наступним покол╕нням, адже, убравшись у таку красу, ми отриму╓мо енерг╕ю наших предк╕в, пиша╓мось минулим та гордо дивимось у майбутн╓.Для прилучан та гостей нашого м╕ста на Театральн╕й площ╕ в╕дбувся святковий зах╕д «Укра╖но моя, вишиванко...», п╕д час якого свою творч╕сть дарували колективи заклад╕в осв╕ти ╕ культури м╕ста.

До уваги гостей та учасник╕в свята було представлено виставку Прилуцького кра╓знавчого музею ╕мен╕ В.╤.Маслова «Св╕т укра╖нсько╖ сорочки», а також фотопроект за участ╕ дружин ╕ матер╕в загиблих во╖н╕в АТО.Директор Прилуцького кра╓знавчого музею ╕мен╕ В.╤.Маслова Тетяна Зоць вручила портрети кожн╕й учасниц╕ фотопроекту.

Учасники та гост╕ святкового заходу мали можлив╕сть поринути у чар╕вний св╕т укра╖нсько╖ вишивки та прадавн╕х традиц╕й сво╖х предк╕в.

20.05.2019 В╕дд╕л ╕нформац╕йно╖ д╕яльност╕ та комун╕кац╕й з громадськ╕стю м╕сько╖ ради


НА ЗАС╤ДАНН╤ ГРОМАДСЬКО╥ РАДИ


14 травня в╕дбулося четверте зас╕дання Громадсько╖ ради при виконавчому ком╕тет╕ Прилуцько╖ м╕сько╖ ради.

    

У ход╕ зас╕дання було розглянуто 3 питання порядку денного: «Про встановлення заборони продажу пива (кр╕м безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напо╖в, вин столових суб’╓ктами господарювання (кр╕м заклад╕в ресторанного господарства) у визначений час доби в межах м╕ста Прилуки», «Доповнення до мереж╕ м╕ських автобусних маршрут╕в м. Прилуки, «Про впровадження автоматизовано╖ системи обл╕ку оплати про╖зду в м. Прилуки».На початку зас╕дання слово для виступу було надано Роману З╕нченку — голов╕ Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ громадсько╖ орган╕зац╕╖ «Прилуцький козацький кур╕нь ╕мен╕ ╤вана С╕рка», який п╕дняв питання матер╕ально-техн╕чного забезпечення м╕ських шк╕л для занять та п╕дготовки учн╕в до участ╕ у Всеукра╖нськ╕й дитячо-юнацьк╕й в╕йськово-патр╕отичн╕й гр╕ «Сок╕л» («Джура»). Наголосив на необх╕дност╕ розвитку нац╕онально-патр╕отичного виховання молод╕ м╕ста. У ход╕ обговорення даного питання виступили заступник м╕ського голови з питань д╕яльност╕ виконавчих орган╕в ради Тетяна Фесенко та голова Прилуцько╖ м╕сько╖ орган╕зац╕╖ Профсп╕лки прац╕вник╕в осв╕ти ╕ науки Укра╖ни Тетяна Загол╕й.У ход╕ зас╕дання заступник м╕ського голови з питань д╕яльност╕ виконавчих орган╕в ради Олександр Сивенко в╕дпов╕в на численн╕ питання член╕в Громадсько╖ ради та про╕нформував про внесен╕ зм╕ни до мереж╕ м╕ських автобусних маршрут╕в та про впровадження автоматизовано╖ системи обл╕ку оплати про╖зду в м╕ст╕ Прилуки.


П╕д час розгляду питання «Р╕зне» заступник голови Громадсько╖ ради при виконавчому ком╕тет╕ Прилуцько╖ м╕сько╖ ради, голова в╕докремленого п╕дрозд╕лу громадсько╖ орган╕зац╕╖ «Молод╕жний клуб Джура» Мар╕я З╕нченко запросила присутн╕х 21 травня на благод╕йний перегляд ф╕льму «Чорний козак» метою показу якого ╓ зб╕р кошт╕в на протезування пораненого б╕йця АТО Дмитра Краслянського та популяризац╕я укра╖нського к╕нематографу.

16.05.2019 В╕дд╕л ╕нформац╕йно╖ д╕яльност╕ та комун╕кац╕й з громадськ╕стю м╕сько╖ ради


В╤ДБУВСЯ РОДИННИЙ ФЕСТИВАЛЬ "ЩАСЛИВА РОДИНА М╤СТА ПРИЛУКИ"

У суботу 11 травня 2019 року на Театральн╕й площ╕ м╕ста в╕дбувся родинний фестиваль "Щаслива родина м╕ста Прилуки".

У рамках свята було вручено державну нагороду мам╕ особливо╖ родини, мам╕ багатод╕тно╖ с╕м'╖, де д╕ти виховуються в особлив╕й атмосфер╕ с╕мейного тепла та затишку, вза╓модопомоги, вза╓моп╕дтримки та турботи один про одного. В╕дпов╕дно до Указу Президента Укра╖ни "Про присво╓ння почесного звання "Мати-геро╖ня" в╕д 07 грудня 2018 року, багатод╕тна мама, Деркач Олена Петр╕вна, в с╕м'╖ яко╖ вихову╓ться п'ятеро д╕тей, нагороджена ц╕╓ю особливою державною в╕дзнакою.

На родинне свято громади запросили мам та дружин геро╖в, мужн╕х ╕ хоробрих син╕в Прилуччини, як╕ не стояли осторонь, а п╕шли захищати кордони нашо╖ Укра╖ни ╕, на жаль, не повернулися додому... В╕ддавши сво╖х син╕в для боротьби за свободу укра╖нського народу, вони стали матерями народу.У кожного з нас ╓ сво╓ родинне вогнище, ╓ д╕м, в якому ми живемо. ╤ якщо скласти наш╕ маленьк╕ батьк╕вщини, вийде велика держава — Укра╖на. Це — наша земля, наш р╕дний край, наша кра╖на з талановитими людьми, ╕з чар╕вною п╕снею, що диву╓ весь св╕т, ╕з мальовничою природою, багатющими народними традиц╕ями.

Трет╕й м╕ський родинний фестиваль "Щаслива родина Прилук" цьогор╕ч розширив фестивальну пал╕тру, додавши до вже традиц╕йних ном╕нац╕й "Художн╓ виконання" та "Спортивна родина Прилук" ще й ном╕нац╕ю "Декоративно-прикладне мистецтво", де талановит╕ родини м╕ста продемонстрували сво╖ с╕мейн╕ традиц╕╖ та ремесла.До свята при╓дналися заступник м╕ського голови Тетяна Фесенко, команда ВО "Батьк╕вщина" та громадський д╕яч Серг╕й Коровченко, як╕ подарували при╓мн╕ подарунки вс╕м ном╕нантам.

Учасники й гост╕ фестивалю отримали насолоду та сповнилися новими ╕деями, розширили коло друз╕в та однодумц╕в, знайшли щирих поц╕новувач╕в сво╖х родинних талант╕в.

14.05.2019 В╕дд╕л с╕м'╖, молод╕ та спорту м╕сько╖ ради

5 ЗАПИТАНЬ ПРО СУБСИД╤╥

1. Чи потр╕бно у травн╕ повторно звертатися з документами?

Ус╕м д╕ючим субсид╕антам, як╕ не матимуть заборгованост╕ за комуналку, у травн╕ автоматично перепризначать субсид╕ю на новий пер╕од. ╥╖ з травня видаватимуть гот╕вкою: пенс╕онерам на пенс╕йну картку чи через Укрпошту, вс╕м, хто ще не на пенс╕╖ – через Ощадбанк.
Тим, у кого будуть борги, буде запропоновано перейти на безгот╕вкову монетизац╕ю субсид╕й.2. Кому потр╕бно повторно звернутися з документами?

Повторно ╕з Заявою та Декларац╕╓ю про доходи потр╕бно звернутися лише тим, чи╖ справи розглядала Ком╕с╕я, орендарям житла та внутр╕шньо перем╕щеним особам, тим домогосподарствам, в яких з жовтня 2018 року в╕дбулися зм╕ни у склад╕ с╕м’╖.
Повторно з документами необх╕дно буде звернутися також с╕м’ям, яким субсид╕ю було призначено не на вс╕х заре╓строваних, а фактично проживаючих в помешканн╕ ос╕б, та с╕м’ям, де ╓ непрацююч╕ люди працездатного в╕ку, в яких або в╕дсутн╕ доходи, або вони менш╕ м╕н╕мально╖ зароб╕тно╖ плати.
Л╕тню субсид╕ю розраховуватимуть на основ╕ доход╕в громадян, отриманих у 3-4 кварталах 2018 року.3. Чи можуть призначити субсид╕ю на наступний пер╕од якщо ╓ борг?

Важливо, щоб станом на травень не було прострочено╖ понад м╕сяць заборгованост╕ за оплату комунальних послуг, тобто послуг, спожитих у березн╕. Борги за кв╕тневу комуналку не братимуться до уваги при перепризначенн╕ субсид╕╖ у травн╕.
Також не братимуться до уваги управл╕ннями соц╕ального захисту населення незаконн╕ донарахування в плат╕жках споживач╕в додаткових обсяг╕в природного газу за приведення до так званих стандартних умов.
Кр╕м того, не враховуватиметься ╕ заборгован╕сть, що виникла у зв’язку з тим, що надавач послуги не уклав договору з Ощадбанком для перерахування сум житлових субсид╕й у грошов╕й безгот╕вков╕й форм╕.
Тим, у кого будуть борги, п╕сля ╖х погашення або укладення договору реструктуризац╕╖ потр╕бно буде звернутися ╕з Заявою та Декларац╕╓ю про доходи в управл╕ння соцзахисту.4. Чи буде монетизац╕я п╕льг?

Монетизац╕я п╕льг старту╓ з жовтня 2019 року. Вона в╕дбуватиметься за зразком безгот╕вково╖ монетизац╕╖ субсид╕й через Ощадбанк.
Тим п╕льговикам, як╕ бажають отримувати свою п╕льгу гот╕вкою, восени потр╕бно буде звернутися в управл╕ння соцзахисту, написати в╕дпов╕дну заяву ╕ надати рекв╕зити банк╕вського рахунку в Ощадбанку. П╕сля цього п╕льгу виплачуватимуть гот╕вкою.5. Чи потр╕бно у жовтн╕ ╕ти в управл╕ння соцзхаисту, щоб оформити субсид╕ю на зиму?

Якщо у травн╕ субсид╕ю буде перепризначено на новий пер╕од – 2019-2020рр – у жовтн╕ ╖╖ розм╕р на опалювальний сезон розрахують автоматично. До уваги братимуться доходи 1-2 квартал╕в 2019 року.
Безроб╕тн╕, як╕ не стояли в цей час на обл╕ку в Центр╕ зайнятост╕, матимуть право на зимову субсид╕ю на умовах сплати ╢СВ (22% в╕д м╕н╕малки - 918,06 грн.) за будь-як╕ три м╕сяц╕ цього пер╕оду. Безроб╕тн╕ в сел╕ мають право на допомогу без сплати ╢СВ за р╕шенням ком╕с╕╖.

10.05.2019 М╕н╕стерство соц╕ально╖ пол╕тики Укра╖ни


В╤ДБУЛОСЯ ЗАС╤ДАННЯ ОРГАН╤ЗАЦ╤ЙНОГО КОМ╤ТЕТУ З П╤ДГОТОВКИ ТА ПРОВЕДЕННЯ МИКОЛИНОГО ЯРМАРКУ

2 травня, п╕д головуванням м╕ського голови Ольги Попенко, в╕дбулося зас╕дання орган╕зац╕йного ком╕тету з п╕дготовки та проведення святкових ярмарк╕в протягом 2019 року у м.Прилуки.
У ход╕ зас╕дання, зокрема, обговорено орган╕зац╕йн╕ питання з п╕дготовки та проведення Миколиного ярмарку, який в╕дбудеться 25-26 травня 2019 року.
Члени оргком╕тету обговорили план заход╕в з орган╕зац╕╖ торг╕вл╕, благоустрою та проведення культурно-масових д╕йств у рамках Миколиного ярмарку, унесли ряд пропозиц╕й щодо розм╕щення суб'╓кт╕в господарювання, розважальних локац╕й, об'╓кт╕в благоустрою. Так, зокрема, обговорено особливост╕ роботи електронно╖ системи ре╓страц╕╖ суб'╓кт╕в господарювання, плати за участь у ярмарку.
У ход╕ роботи оргком╕тету м╕ський голова Ольга Попенко зазначила, що виконавц╕ повинн╕ забезпечити належну п╕дготовку та проведення вс╕х заход╕в Миколиного ярмарку.03.05.2019 В╕дд╕л ╕нформац╕йно╖ д╕яльност╕ та комун╕кац╕й з громадськ╕стю м╕сько╖ ради


НОВА ПОСЛУГА В╤Д В╤ДД╤ЛУ АДМ╤Н╤СТРАТИВНИХ ПОСЛУГ М╤СЬКО╥ РАДИ

В╕дд╕л адм╕н╕стративних послуг м╕сько╖ ради розпочав надавати послуги з оформлення та видач╕ паспорта громадянина Укра╖ни для ви╖зду за кордон з електронним нос╕╓м та паспорта громадянина Укра╖ни у форм╕ ID-картки.
Адм╕н╕стратори в╕дд╕лу пройшли стажування на баз╕ Прилуцького м╕ського в╕дд╕лу Управл╕ння Державно╖ м╕грац╕йно╖ служби Укра╖ни в Черн╕г╕вськ╕й област╕ та отримали доступ до демограф╕чного ре╓стру.
Варт╕сть виготовлення закордонного паспорта становить 557,32 грн (терм╕ни готовност╕: не п╕зн╕ше н╕ж через 20 робочих дн╕в) та 810,32 грн (терм╕н готовност╕: не п╕зн╕ше н╕ж через 7 робочих дн╕в).
Оформлення ╕ видача паспорта громадянина Укра╖ни в╕ком до 14 р. — безкоштовно.
Варт╕сть оформлення та видач╕ паспорта громадянина Укра╖ни становить 279 грн (терм╕ни готовност╕: не п╕зн╕ше н╕ж через 20 робочих дн╕в) та 366 грн (терм╕ни готовност╕: не п╕зн╕ше н╕ж через 10 робочих дн╕в)
Прийом громадян проводиться за адресою: м. Прилуки, вул. Ки╖вська 281 А, каб. №69.
Граф╕к прийому громадян:
Пн. - 8.00-16.00 (8.00-12.00 — прийом документ╕в; 13.00-16.00 — видача документ╕в).
Вт. - 8.00-16.00 (8.00-12.00 — прийом документ╕в; 13.00-16.00 — видача документ╕в).
Ср. - 8.00-16.00 (8.00-12.00 — прийом документ╕в; 13.00-16.00 — видача документ╕в).
Чт. - 8.00-16.00 (8.00-12.00 — прийом документ╕в; 13.00-16.00 — видача документ╕в).
Пт. - 8.00-16.00 (8.00-12.00 — прийом документ╕в; 13.00-16.00 — видача документ╕в).
Субота, нед╕ля — вих╕дний
Об╕дня перерва: 12.00-13.00За ╕нф. в╕дд╕лу адм╕н╕стративних послуг м╕сько╖ ради
В╕дд╕л ╕нформац╕йно╖ д╕яльност╕ та комун╕кац╕й з громадськ╕стю м╕сько╖ ради


19.04.2019


В╤ДКРИТО ПАМ'ЯТНИИЙ ЗНАК ЗАГИБЛИМ ВО╥НАМ АТО

Уже який р╕к посп╕ль трива╓ в╕йна на сход╕ Укра╖ни… За цей час десятки тисяч наших земляк╕в з╕ збро╓ю в руках в╕дстоюють свободу ╕ незалежн╕сть кра╖ни. На жаль, багато з них назавжди лишилися на пол╕ бою. Тому для того аби пам’ять про геро╖в в╕чно залишалася в наших серцях по м╕стах ╕ селах Укра╖ни постають пам'ятники загиблим.
Сьогодн╕, 14 кв╕тня, пам’ятний знак загиблим б╕йцям в╕дкрили ╕ в Прилуках за участ╕ представник╕в м╕сько╖ та районно╖ влади, учасник╕в АТО/ООС та громадськост╕ м╕ста та району.
Вдячн╕сть за мир ╕ спок╕й у власн╕й дом╕вц╕, в╕дчуття провини й туги через тяжк╕ втрати родин, необх╕дн╕сть в╕ддати данину шани й поваги – ось той мотив, що спонукав ╕н╕ц╕атор╕в проекту з╕ створення пам’ятника докласти вс╕х зусиль для його реал╕зац╕╖. Виготовити проект пам’ятного знаку зголосився прилуцький арх╕тектор, художник Павло Григорович Бережний, який працював над ним лише на власному ентуз╕азм╕.
Почесне право в╕дкрити пам'ятниий знак загиблим во╖нам мали голова в╕докремленого п╕дрозд╕лу Громадсько╖ орган╕зац╕╖ «╢дина родина Черн╕г╕вщини», дружина загиблого Героя Валентина Бойка — Людмила Бойко та батько загиблого Героя В╕ктора Маслова — Олег Миколайович Маслов.
Участь у заход╕ взяли та виступили перед присутн╕ми м╕ський голова Ольга Попенко, народний депутат Укра╖ни Олег Дмитренко, в.о. голови Прилуцько╖ райдержадм╕н╕страц╕╖ Денис Росовський, голова Прилуцько╖ районно╖ ради Василь Малик, голова громадсько╖ орган╕зац╕╖ «Учасники АТО «ЩИТ» Павло Красноок та голова громадсько╖ орган╕зац╕╖ «╢дина родина Черн╕г╕вщини» Микола Шанський. Також з╕ словами вдячност╕ за створення пам'ятного знака виступили й р╕дн╕ загиблих Геро╖в.
Поминальну панахиду за во╖нами АТО (ООС), як╕ загинули за незалежн╕сть Укра╖ни та чин освячення в╕дслужив настоятель Собору Р╕здва Пресвято╖ Богородиц╕ Православно╖ церкви Укра╖ни, прото╕╓рей В╕тал╕й Юрочко.
В╕ддаючи данину пам'ят╕ героям, як╕ заради миру ╕ спокою на р╕дн╕й земл╕ загинули за Укра╖ну, присутн╕ на заход╕ поклали в╕нки ╕ кв╕ти до пам'ятного знаку та вшанували пам'ять про полеглих Геро╖в хвилиною мовчання.

15.04.2019


ДО ЗАВЕРШЕННЯ КАМПАН╤╥ ДЕКЛАРУВАННЯ ДОХОД╤В ГРОМАДЯН ЗАЛИШИВСЯ М╤СЯЦЬ

Головне управл╕ння ДФС у Черн╕г╕вськ╕й област╕ зверта╓ увагу платник╕в податк╕в, що до завершення декларац╕йно╖ кампан╕╖ залишився м╕сяць та наголошу╓ громадянам, як╕ протягом 2018 року отримали доходи у вигляд╕ спадщини не в╕д член╕в с╕м’╖ першого та другого ступен╕в спор╕днення, дарунки у вигляд╕ кошт╕в, майна, або майнових чи немайнових прав, як╕ п╕длягають оподаткуванню, або ж отримували доходи не в╕д податкових агент╕в, щодо обов’язку подання податково╖ декларац╕╖ про майновий стан ╕ доходи.
Декларац╕ю сл╕д подати до територ╕альних орган╕в ДФС за м╕сцем ре╓страц╕╖ в терм╕н до 01 травня поточного року. Громадяни, як╕ бажають скористатися правом на податкову знижку, можуть подати декларац╕ю до к╕нця поточного року.
В╕дпов╕дно до норм п.179.7 ст.179 Податкового Кодексу, ф╕зичн╕ особи зобов'язан╕ самост╕йно до 1 серпня року, що наста╓ за зв╕тним, сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену в подан╕й податков╕й декларац╕╖. Також до 01 серпня сплачу╓ться податок на доходи ф╕зичних ос╕б ╕ в╕йськовий зб╕р приватними нотар╕усами, адвокатами, арб╕тражними керуючими та ╕ншими особами, як╕ зд╕йснюють незалежну профес╕йну д╕яльн╕сть.
Сума податково╖ знижки, зарахову╓ться платнику податку на його банк╕вський рахунок, в╕дкритий у будь-якому комерц╕йному банку, або надсила╓ться поштовим переказом на адресу, зазначену в декларац╕╖, протягом 60 календарних дн╕в п╕сля надходження тако╖ податково╖ декларац╕╖.


Сектор комун╕кац╕й ГУ ДФС у Черн╕г╕вськ╕й област╕

05.04.2019


ВИПАЛЮВАННЯ СУХО╥ РОСЛИННОСТ╤ МА╢ ЗГУБНИЙ ВПЛИВ НА СТАН НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА

    
З настанням весни постало питання диму та вогнищ в╕д спалення рослинних решток. Спалення вже стало нев╕д'╓мною ознакою цього пер╕оду. Вкотре нагаду╓мо, що так╕ д╕╖ заборонен╕ чинним законодавством, оск╕льки наносять значну шкоду довк╕ллю.

Випалювання сухо╖ рослинност╕ ма╓ згубний вплив на стан навколишнього природного середовища та призводить до забруднення атмосферного пов╕тря, руйнування екосистеми (знищення комах, тварин, рослин та м╕кроорган╕зм╕в), пог╕ршення якост╕ ╜рунту, спричинення р╕зноман╕тних захворювань.
В╕дпов╕дно до статт╕ 42 Закону Укра╖ни “Про в╕дходи”, Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах Укра╖ни, затверджених наказом М╕н╕стерства буд╕вництва, арх╕тектури та житлово-комунального господарства № 105 в╕д 10.04.06, пункту 3.7 Державних сан╕тарних норм та правил утримання територ╕й населених м╕сць, п.п. 6.13.1 Правил благоустрою територ╕╖ м.Прилуки, затверджених р╕шенням м╕сько╖ ради в╕д в╕д 25.09.2014 №4(74сес╕я 6 скликання) спалювати листя, суху рослинн╕сть, розпалювати багаття та порушувати правила протипожежно╖ безпеки категорично заборонено.
Стосовно ╕ншо╖ сухо╖ рослинност╕ (стерн╕, сухих г╕лок дерев, тощо), то частиною 3 статт╕ 27 Закону Укра╖ни «Про рослинний св╕т» передбачено, що випалювання сухо╖ рослинност╕ або ╖╖ залишк╕в зд╕йсню╓ться у порядку, встановленому центральним органом виконавчо╖ влади, що забезпечу╓ формування державно╖ пол╕тики у сфер╕ охорони навколишнього природного середовища (М╕нприроди Укра╖ни).
Однак, на даний час, вищевказаний порядок не затверджений, а тому будь-як╕ д╕╖ щодо спалювання сухо╖ рослинност╕ будуть вважатися самов╕льними та протиправними.
Кр╕м того, Державною еколог╕чною ╕нспекц╕╓ю у Черн╕г╕вськ╕й област╕ проводяться рейдов╕ перев╕рки з метою недопущення та припинення спалювання решток сухо╖ рослинност╕, порубаних решток та см╕ття.
За спалювання решток сухо╖ рослинност╕, в╕дпов╕дно до статт╕ 77-1 Кодексу Укра╖ни про адм╕н╕стративн╕ правопорушення, виника╓ адм╕н╕стративна в╕дпов╕дальн╕сть у вигляд╕ накладання штрафу на громадян в╕д десяти до двадцяти неоподатковуваних м╕н╕мум╕в доход╕в громадян ╕ на посадових ос╕б - в╕д п'ятдесяти до с╕мдесяти неоподатковуваних м╕н╕мум╕в доход╕в громадян.
Т╕ сам╕ д╕╖, вчинен╕ в межах територ╕й та об'╓кт╕в природно-запов╕дного фонду, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян в╕д двадцяти до сорока неоподатковуваних м╕н╕мум╕в доход╕в громадян ╕ на посадових ос╕б - в╕д с╕мдесяти до ста неоподатковуваних м╕н╕мум╕в доход╕в громадян.
Комунальне п╕дпри╓мство “Мун╕ципальний контроль” нагаду╓ нагаду╓, що порушення “Правил благоустрою територ╕╖ м. Прилуки” тягне за собою накладення штрафу на ф╕зичних ос╕б: в╕д 340 до 1360 грн; на юридичних ос╕б: в╕д 850 до 1700 грн (ст.152 Кодексу Укра╖ни про адм╕н╕стративн╕ правопорушення).


Головний спец╕ал╕ст сан╕тарно-еколог╕чного
контролю управл╕ння з питань надзвичайних
ситуац╕й та оборонно╖ роботи м╕сько╖ ради А.Г.БОЙЧЕНКО05.04.2019


ВЕСНЯНИЙ М╤СЯЧНИК З ПРИБИРАННЯ М╤СТА!

    

В╕дпов╕дно до розпорядження м╕ського голови в╕д 18.03.2019 № 95р “Про проведення м╕сячника з благоустрою та сан╕тарно╖ очистки м╕ста” у м.Прилуки проводиться м╕сячник з благоустрою та сан╕тарно╖ очистки.

Цим же розпорядженням утворено штаб по проведенню м╕сячника, який очолив заступник м╕ського голови з питань д╕яльност╕ виконавчих орган╕в ради Руслан Павлович Котляр.
У ход╕ м╕сячника суб'╓ктам господарсько╖ д╕яльност╕ незалежно в╕д форм власност╕ та мешканцям необх╕дно виконати прибирання власних, прилеглих та закр╕плених територ╕й, а також забезпечити вивезення см╕ття на пол╕гон твердих побутових в╕дход╕в (см╕тт╓звалище).
На час проведення м╕сячника см╕тт╓звалище прийма╓ в╕дходи безоплатно, кр╕м буд╕вельних та промислових.
Наведення чистоти ╕ порядку у м╕ст╕ це обов'язок кожного мешканця м╕ста, це ознака нашо╖ внутр╕шньо╖ культури.Головний спец╕ал╕ст сан╕тарно-
еколог╕чного контролю управл╕ння
з питань надзвичайних ситуац╕й
та оборонно╖ роботи м╕сько╖ ради Андр╕й Бойченко

ГРАФ╤К прибирання територ╕╖ м╕ста в пер╕од проведення м╕сячника з благоустрою та сан╕тарно╖ очистки з благоустрою та сан╕тарно╖ очистки
№ з/пТеритор╕я прибиранняТерм╕н прибиранняВиконавець роб╕т
1Ки╖вська22.03-25.03суб'╓кти господарювання, мешканц╕
2Вокзальна22.03-25.03суб'╓кти господарювання, мешканц╕
3Привокзальна площа22.03-25.03суб'╓кти господарювання, мешканц╕
4Ю.Копт╓ва22.03-26.03суб'╓кти господарювання, мешканц╕
5Земська22.03-26.03суб'╓кти господарювання, мешканц╕
6Котляревського22.03-27.03суб'╓кти господарювання, мешканц╕
7Ярмаркова22.03-27.03суб'╓кти господарювання, мешканц╕
8Пушк╕на22.03-27.03суб'╓кти господарювання, мешканц╕
9Михайл╕вська22.03-28.03суб'╓кти господарювання, мешканц╕
10Вав╕лова22.03-30.03суб'╓кти господарювання, мешканц╕
11Микола╖вська31.03-05.04суб'╓кти господарювання, мешканц╕
12Алгаз╕на31.03-05.04суб'╓кти господарювання, мешканц╕
13Андр╕╖вська31.03-05.04суб'╓кти господарювання, мешканц╕
14Козача31.03-10.04суб'╓кти господарювання, мешканц╕
15Ветеранська31.03-10.04суб'╓кти господарювання, мешканц╕
16╤ван╕вська31.03-10.04суб'╓кти господарювання, мешканц╕
17╤вана Скоропадського (Бособрода)31.03-10.04суб'╓кти господарювання, мешканц╕
18Садова31.03-10.04суб'╓кти господарювання, мешканц╕
19Г╕мназична31.03-10.04суб'╓кти господарювання, мешканц╕
20Селище “Будмаш”31.03-10.04суб'╓кти господарювання, мешканц╕
21Гетьмана Сагайдачного (Фрунзе)31.03-10.04суб'╓кти господарювання, мешканц╕
22Паризько╖ Комуни31.03-10.04суб'╓кти господарювання, мешканц╕
231 Травня31.03-10.04суб'╓кти господарювання, мешканц╕
24Богунського11.04-12.04суб'╓кти господарювання, мешканц╕
25Б.Носенка11.04-12.04суб'╓кти господарювання, мешканц╕
26Костянтин╕вська11.04-12.04суб'╓кти господарювання, мешканц╕
27Боброва13.04-16.04суб'╓кти господарювання, мешканц╕
28Густинська13.04-16.04суб'╓кти господарювання, мешканц╕
29Фабрична13.04-16.04суб'╓кти господарювання, мешканц╕
30Сорочинська (Шм╕дта)13.04-16.04суб'╓кти господарювання, мешканц╕
31Незалежност╕13.04-16.04суб'╓кти господарювання, мешканц╕
32Перемоги17.04-20.04суб'╓кти господарювання, мешканц╕
33╤ндустр╕альна17.04-20.04суб'╓кти господарювання, мешканц╕
34С╕чових Стр╕льц╕в (Островського)17.04-20.04суб'╓кти господарювання, мешканц╕
35Гвард╕йська17.04-20.04суб'╓кти господарювання, мешканц╕
36Петропавл╕вська (Червоноарм╕йська)17.04-20.04суб'╓кти господарювання, мешканц╕
37Житня(Щорса)17.04-20.04суб'╓кти господарювання, мешканц╕
38Галаган╕вська21.04-24.04суб'╓кти господарювання, мешканц╕
39Гоголя21.04-24.04суб'╓кти господарювання, мешканц╕
40Соборна21.04-24.04суб'╓кти господарювання, мешканц╕
41Шевченка21.04-24.04суб'╓кти господарювання, мешканц╕
42Пирятинська21.04-24.04суб'╓кти господарювання, мешканц╕
43В╕йськове м╕стечко №1220.04-21.04суб'╓кти господарювання, мешканц╕

28.03.2019


ЕЛЕКТРОННИЙ ЗАХИСТ ВАШОГО УЛЮБЛЕНЦЯ

Парламентар╕ мають нам╕р зобов’язати власник╕в кот╕в ╕ собак заре╓струвати сво╖х чотирилапих друз╕в. Для цього депутати ще зо 2 роки тому внесли у Верховну Раду законопроект, який передбача╓ поголовне ч╕пування та наявн╕сть ветеринарного паспорта для кожного домашнього улюбленця. Кр╕м того, повсюдний обл╕к торкнеться й безпритульних тварин, а фермер╕в ╕ тваринник╕в оч╕ку╓ б╕льш ч╕тка процедура ре╓страц╕╖ худоби. Ус╕м тваринам плану╓ться присво╖ти ун╕кальний ╕дентиф╕кац╕йний номер, а в╕домост╕ про стан ╖хнього здоров’я, перем╕щення та власник╕в занести в спец╕альну базу. За в╕дсутн╕сть ре╓страц╕╖ передбачаються штрафи.
В Укра╖н╕ таку обов’язкову ре╓страц╕ю, в доповнення до вже ╕снуючо╖ процедури, планують увести з 1 с╕чня 2021 року. Зараз, зг╕дно з чинним Законом «Про ре╓страц╕ю та ╕дентиф╕кац╕ю тварин», обов’язков╕й ре╓страц╕╖ п╕длягають ВРХ, свин╕, в╕вц╕, кози та кон╕.
Загалом же, вс╕ ц╕ зобов’язання необх╕дн╕ лише для того, щоб привести укра╖нське законодавство у сфер╕ поводження з тваринами у в╕дпов╕дн╕сть ╕з ╢вропейською конвенц╕╓ю про захист домашн╕х тварин. А введення обов’язково╖ ре╓страц╕╖ створить систему обл╕ку та контролю за перем╕щенням кот╕в ╕ собак, що, у свою чергу, дозволить уникнути поширення загальних для людей ╕ тварин захворювань, наприклад, сказу.
Для Прилук питання безпритульних ╕ в╕льно гуляючих «хазяйських» тварин дуже актуальне. Неодноразово ╖х обговорювали й на стор╕нках нашого видання. Тому при╓мною новиною стала зв╕стка про те, що в нашому м╕ст╕ також з’явилася можлив╕сть заре╓струвати свого чотирилапого друга (поки що добров╕льно, а не примусово) в ст╕нах Прилуцько╖ м╕сько╖ державно╖ л╕карн╕ ветеринарно╖ медицини. Детальн╕ше про способи ╕дентиф╕кац╕╖ домашн╕х тварин та ╕нш╕ робоч╕ будн╕ м╕сько╖ ветеринарно╖ л╕карн╕ розпов╕в ╖╖ кер╕вник – Кругляк Костянтин Васильович.

Як пов╕домив Костянтин Васильович, штат прац╕вник╕в ветл╕карн╕ склада╓ 35 ос╕б. Сюди входять оф╕ц╕йн╕ л╕кар╕, як╕ зд╕йснюють контроль на п╕дпри╓мствах по забою та переробц╕ продукц╕╖ тваринництва. Також у штат╕ медичного закладу ╓ л╕кар╕, як╕ зд╕йснюють контроль харчово╖ продукц╕╖ на ринках у м╕ст╕ Прилуки. Це 4 лаборатор╕╖ на 4-х ринках (Центральний ринок, Андр╕╖вський, ринок на зал╕зничному вокзал╕ та «М’ясний край»). Ну ╕, зв╕сно ж, у сам╕й л╕карн╕ працюють 2 л╕каря, фельдшер, як╕ займаються л╕кувально-проф╕лактичною роботою, кер╕вник л╕карн╕ та ╕нш╕ прац╕вники.
Ц╕лком зрозум╕ло, що л╕кар╕ даного закладу ветеринарно╖ медицини надають власникам тварин ╕ ╖хн╕м п╕доп╕чним р╕зного виду допомогу. Це й л╕кування хвороб ╕ травм, оперативн╕ втручання, у тому числ╕ стерил╕зац╕я та кастрац╕я, а також обробка тварин в╕д р╕зноман╕тних паразит╕в, як╕ можуть становити загрозу людин╕ також, ╕ проф╕лактичн╕ щеплення в╕д сказу. До реч╕, в робот╕ по проф╕лактиц╕ сказу л╕карня бере на себе саме виконавчу функц╕ю, а от орган╕заторами виступають вуличн╕ ком╕тети, з якими ветл╕карня т╕сно сп╕впрацю╓. У ком╕тетах самоорган╕зац╕╖ населення пер╕одично розв╕шуються оголошення про проф╕лактичн╕ щеплення тварин, л╕кар╕ ви╖жджають ╕ проводять дану процедуру на м╕сц╕. Усе для зручност╕ людей. Хоча при бажанн╕ вс╕ проф╕лактичн╕ заходи можна провести й у сам╕й л╕карн╕. ╤ тут знову ж таки все пов’язу╓ться з ╕дентиф╕кац╕╓ю тварин. За словами Костянтина Васильовича, як таких, наявних списк╕в тварин по Прилуках у них нема╓, окр╕м щеплених, зв╕сно. Тобто т╕ списки, як╕ ╓, збер╕гаються дос╕ в паперовому вигляд╕.Загалом ╕дентиф╕кувати тварин можна к╕лькома способами. Перший – це б╕ркування. Зазвичай даний спос╕б застосову╓ться до с╕льськогосподарських тварин (кл╕пси на вухах), але певний час у нашому м╕ст╕ зустр╕чалися й велик╕ собаки з такими ╕дентиф╕кац╕йними кл╕псами у вухах.
Другий вар╕ант – нанесення ╕дентиф╕кац╕йних номер╕в тваринам методом клеймування, тобто татуювання. Але, погодьтеся, це досить болючий ╕ негуманний спос╕б.
Саме тому, з’явився новий сучасний метод – ч╕пування. Процедура вживлення м╕кроч╕па ╓ зовс╕м безбол╕сною для тварини. В╕н вводиться п╕д шк╕ру в район╕ холки тварини п╕д час звичайно╖ ╕н’╓кц╕╖. М╕кроч╕п розм╕ром ╕з рисове зерно (2 мм*12 мм) виготовлено з г╕поалергенного б╕оскла, що не несе жодно╖ шкоди здоров’ю тварини. Сам по соб╕ м╕кроч╕п не активний, тобто не ма╓ в соб╕ елементу живлення ╕ ним неможливо керувати, але й загубити його тварина не зможе. Тобто, пройшовши процедуру ч╕пування тварин╕ присвою╓ться ╕ндив╕дуальний номер, який неможливо п╕дробити. В╕н заноситься в ╓дину базу даних – в ╓дину м╕жнародну систему, де саме ╕ в╕дбува╓ться прив’язка до конкретного власника та господарства.
Д╕йсно наше м╕сто давно чекало активних д╕й щодо ре╓страц╕╖ як безпритульних, так ╕ домашн╕х тварин. Громадськ╕ орган╕зац╕╖ та невдоволен╕ жител╕ м╕ста не раз п╕дн╕мали це питання в ст╕нах м╕сько╖ ради також.
У багатьох м╕стах Укра╖ни, не говорячи про св╕тов╕ тенденц╕╖, давно впроваджено комп’ютерну ре╓страц╕ю тварин. ╤ ось уже близько м╕сяця, як ця процедура стала можливою ╕ для жител╕в Прилук та ╖хн╕х котик╕в ╕ собачок. Ц╕лком зрозум╕ло, чому саме прац╕вники м╕сько╖ державно╖ ветл╕карн╕ проявили ╕н╕ц╕ативу в напрямку впровадження ╕дентиф╕кац╕╖ м╕кроч╕пами разом ╕з м╕жнародною онлайн-платформою ре╓стру тварин ANIMAL-ID.INFO. Окр╕м л╕кувально-проф╕лактичних заход╕в ветл╕карня проводить також ╕ видачу на тварин паспорт╕в м╕жнародного зразка. Тобто, людина, в яко╖ ╓ тварина з родосл╕вною, зверта╓ться до кл╕н╕ки, де в╕дбува╓ться ре╓страц╕я тварини. Власник сплачу╓ встановлену державою суму за цю процедуру й отриму╓ на руки паспорт на свого чотирилапого друга.
Як розпов╕в кер╕вник веткл╕н╕ки, коли вони стали операторами системи, то виявили досить невт╕шну тенденц╕ю – тварини, на яких вони видавали паспорти уже були проч╕пован╕, але зовс╕м в ╕ншому м╕ст╕. Тобто власник собаки, наприклад, отриму╓ на не╖ паспорт, пот╕м ╖де в Ки╖в ╕ витрача╓ немал╕ кошти на ╖╖ ч╕пування, щоб п╕сля цього знову повернутися в Прилуки. Погодьтеся, не дуже зручно. «Саме тод╕ ╕ з’явилося бажання самим надавати таку послугу – паспортизац╕ю та ч╕пування тварини в одному м╕сц╕. Ми закупили поки невелику парт╕ю цих ч╕п╕в ╕ чека╓мо бажаючих – тих, хто п╕клу╓ться про сво╖х домашн╕х тварин. Чесно кажучи, прилучани ще не зверталися за такою послугою, але спод╕ва╓мося, що зрушення все ж скоро будуть ╕ дана ╕н╕ц╕атива приживеться. Адже в тому, що це важливий ╕ необх╕дний крок, у тому числ╕ й у регуляц╕╖ чисельност╕ безпритульних тварин, нема╓ сумн╕в╕в», – наголосив Костянтин Васильович.
Варто знати, що процедура ч╕пування та ре╓страц╕╖ в баз╕ даних займа╓ не б╕льше 5 хвилин. Зв╕сно вона не безкоштовна, але мова йде про таку суму, через яку не варто впадати в пан╕ку. Сам ч╕п кошту╓ близько 110 грн, плюс варт╕сть його встановлення медичним прац╕вником, занесення в╕домостей у базу даних ╕ надання консультац╕╖ власнику тварини. Загалом увесь комплекс процедур об╕йдеться вам у 249 грн.
Що ж конкретно да╓ вживлений п╕д шк╕ру тварин╕ ч╕п, спита╓те ви? За допомогою ун╕кального номера, який присвою╓ться кожн╕й тварин╕, можна в╕днайти ╖╖ власника, якщо та загубилася, просто в╕дсканувавши ч╕п спец╕альним пристро╓м, переглянути в програм╕ всю ╕стор╕ю хвороб, звернень ╕ наявних щеплень. Оск╕льки при ре╓страц╕╖ тварини до бази вноситься й ╕нформац╕я та контакти ╖╖ власника (телефон та email обов’язково), то людина отрима╓ пов╕домлення про м╕сце знаходження свого чотирилапого друга, нав╕ть, якщо його викрали та звернулися з ним до л╕каря десь за кордоном.
Як бачимо, розпочата справа д╕йсно актуальна, важлива та вкрай необх╕дна для Прилук. Адже з чогось потр╕бно починати. Нехай спочатку це будуть домашн╕ тварини, а там ╕ до ч╕пування та ре╓страц╕╖ вс╕х безпритульних тварин доберемося. Ми повинн╕ про них поп╕клуватися.

27.03.2019 газета "Град Прилуки" Мар’яна Гибенко


В╤ДБУЛОСЯ ЧЕРГОВЕ ЗАС╤ДАННЯ ВИКОНАВЧОГО КОМ╤ТЕТУ

Сьогодн╕, 26 березня, у сес╕йн╕й зал╕ м╕сько╖ ради в╕дбулося розширене зас╕дання виконавчого ком╕тету Прилуцько╖ м╕сько╖ ради. У ход╕ зас╕дання заступник м╕ського голови з питань д╕яльност╕ виконавчих орган╕в ради Олександр Сивенко про╕нформував присутн╕х з питання “Про п╕дсумки виконання Програми економ╕чного ╕ соц╕ального розвитку м╕ста Прилуки за 2018 р╕к”. П╕д час сво╓╖ допов╕д╕ зауважив, що одн╕╓ю ╕з основних сфер економ╕ки м╕ста, що забезпечу╓ зайнят╕сть працездатного населення, наповнення бюджету м╕ста Прилуки, ╓ промислове виробництво. Впродовж останн╕х рок╕в у м╕ст╕ збер╕галась позитивна динам╕ка зростання р╕вня реал╕зац╕╖ промислово╖ продукц╕╖. За 2018 р╕к п╕дпри╓мства м╕ста реал╕зували промислово╖ продукц╕╖ (товар╕в, послуг) на 11 млрд. 133,8 млн. грн., що становить 30,9% загальнообласного обсягу реал╕зац╕╖. Як ╕ в попередн╕ роки, найб╕льша частка обсяг╕в реал╕зовано╖ продукц╕╖ промисловост╕ м╕ста зосереджена на п╕дпри╓мствах переробно╖ промисловост╕, серед яких переважа╓ виробництво харчових продукт╕в, напо╖в та тютюнових вироб╕в. У розрахунку на 1 особу населення обсяг реал╕зац╕╖ становив 206,4 тис. грн. (в област╕ — 35,8 тис. грн.). Позитивних темп╕в росту виробництва промислово╖ продукц╕╖ в пор╕внянн╕ з минулим роком досягли так╕ галуз╕ промислового комплексу м╕ста, як легка та харчова промислов╕сть, виробництво пол╕граф╕чно╖ продукц╕╖ та оф╕сних мебл╕в.

Сп╕вдопов╕дачем з даного питання стала заступник начальника, начальник в╕дд╕лу мон╕торингу доход╕в та обл╕ково-зв╕тних систем Прилуцького управл╕ння головного управл╕ння ДФС у Черн╕г╕вськ╕й област╕ ╤рина Щербина, яка про╕нформувала член╕в виконавчого ком╕тету про сплачен╕ податки до бюджет╕в вс╕х р╕вн╕в за 2018 р╕к.

Про х╕д виконання програми економ╕чно-соц╕ального розвитку м╕ста Прилуки в частин╕ ринку прац╕ допов╕ла кер╕вник Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕ Лариса Татарченко, яка зазначила, що фах╕вцями Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕ протягом 2018 року проводилась д╕яльн╕сть, спрямована на забезпечення продуктивно╖ зайнятост╕, реал╕зац╕ю додаткових гарант╕й працевлаштування громадян, забезпечення соц╕ального захисту безроб╕тних, т╕сну сп╕впрацю з навчальними закладами м╕ста щодо профор╕╓нтац╕йно╖ роботи.

Заступник м╕ського голови з питань д╕яльност╕ виконавчих орган╕в ради Олександр Сивенко також про╕нформував член╕в виконавчого ком╕тету з питань “Про проведення конкурсу на перевезення пасажир╕в на автобусних маршрутах загального користування в м.Прилуки”, “Про провадження торговельно╖ д╕яльност╕ за межами торговельних прим╕щень на територ╕╖ об'╓кт╕в благоустрою м╕ста Прилуки”, “Про утворення пост╕йно д╕ючо╖ адм╕н╕стративно╖ ком╕с╕╖ при виконавчому ком╕тет╕ у новому склад╕”. Питання “Про х╕д виконання р╕шення виконавчого ком╕тету м╕сько╖ ради в╕д 13 березня 2018 року №91 “Про орган╕зац╕ю в╕йськового обл╕ку в м╕ст╕ Прилуки у 2018 роц╕” знято з порядку денного для доопрацювання та розгляду на наступному зас╕данн╕ виконавчого ком╕тету м╕сько╖ ради.

Про х╕д виконання р╕шення виконавчого ком╕тету м╕сько╖ ради в╕д 27 серпня 2013 року №408 “Про затвердження м╕ського плану заход╕в з реал╕зац╕╖ Нац╕онально╖ стратег╕╖ проф╕лактики соц╕ального сир╕тства на пер╕од до 2020 року” допов╕ла начальник служби у справах д╕тей м╕сько╖ ради Людмила Кул╕й.

З питання “Про списання майна” ╕нформувала головний спец╕ал╕ст в╕дд╕лу комунально╖ власност╕ м╕сько╖ ради В╕тал╕на Харченко, сп╕вдопов╕дачами стали директор КП “Послуга” Хорт Вячеслав Юр╕йович та директор Прилуцького кра╓знавчого музей ╕м. В.╤.Маслова Зоць Тетяна Микола╖вна.

Начальник ф╕нансового управл╕ння Олена Ворона про╕нформувала член╕в виконавчого ком╕тету з питань: “Про вид╕лення кошт╕в для прем╕ювання”, “Про вид╕лення кошт╕в для надання матер╕ально╖ допомоги”, “Про вид╕лення кошт╕в для надання матер╕ально╖ допомоги за рахунок субвенц╕╖ на виконання доручень виборц╕в депутатами обласно╖ ради”, “Про вид╕лення кошт╕в за рахунок субвенц╕╖ на виконання доручень виборц╕в депутатами обласно╖ ради”, “Про вид╕лення кошт╕в”.

Про визнання таким, що втратило чинн╕сть р╕шення виконавчого ком╕тету м╕сько╖ ради в╕д 21 березня 2017 року №105 «Про затвердження загальном╕ських заход╕в по реал╕зац╕╖ Програми правово╖ осв╕ти населення Черн╕г╕всько╖ област╕ на 2017-2018 роки» допов╕ла начальник юридичного в╕дд╕лу м╕сько╖ ради Валентина Горбач.

Про план роботи виконавчого ком╕тету Прилуцько╖ м╕сько╖ ради на ╤╤ квартал 2019 року про╕нформувала член╕в виконавчого ком╕тету керуюча справами виконавчого ком╕тету м╕сько╖ ради Тетяна Малоголова.

П╕д час зас╕дання виконавчого ком╕тету м╕сько╖ ради члени виконкому обговоривши низку питань порядку денного ухвалили по них в╕дпов╕дн╕ р╕шення.


В╕дд╕л ╕нформац╕йно╖ д╕яльност╕ та комун╕кац╕й

з громадськ╕стю Прилуцько╖ м╕сько╖ ради

26.03.2019


ПОРУШЕННЯ "ПРАВИЛ БЛАГОУСТРОЮ ТЕРИТОР╤╥ М. ПРИЛУКИ" ТЯГНЕ ЗА СОБОЮ НАКЛАДЕННЯ ШТРАФУ!

Комунальне п╕дпри╓мство “Мун╕ципальний контроль” нагаду╓ нагаду╓, що порушення “Правил благоустрою територ╕╖ м. Прилуки” тягне за собою накладення штрафу на ф╕зичних ос╕б: в╕д 340 до 1360 грн; на юридичних ос╕б: в╕д 850 до 1700 грн (ст.152 Кодексу Укра╖ни про адм╕н╕стративн╕ правопорушення).
З настанням весни постало питання диму та вогнищ в╕д спалення рослинних решток. Спалення вже стало нев╕д'╓мною ознакою цього пер╕оду. Вкотре нагаду╓мо, що так╕ д╕╖ заборонен╕ чинним законодавством, оск╕льки наносять значну шкоду довк╕ллю.

Випалювання сухо╖ рослинност╕ ма╓ згубний вплив на стан навколишнього природного середовища та призводить до забруднення атмосферного пов╕тря, руйнування екосистеми (знищення комах, тварин,рослин та м╕кроорган╕зм╕в), пог╕ршення якост╕ ╜рунту, спричинення р╕зноман╕тних захворювань.

В╕дпов╕дно до статт╕ 42 Закону Укра╖ни “Про в╕дходи”, Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах Укра╖ни, затверджених наказом М╕н╕стерства буд╕вництва, арх╕тектури та житлово-комунального господарства № 105 в╕д 10.04.06, пункту 3.7 Державних сан╕тарних норм та правил утримання територ╕й населених м╕сць, п.п. 6.13.1 Правил благоустрою територ╕╖ м.Прилуки, затверджених р╕шенням м╕сько╖ ради в╕д в╕д 25.09.2014 №4(74сес╕я 6 скликання) спалювати листя, суху рослинн╕сть, розпалювати багаття та порушувати правила протипожежно╖ безпеки категорично заборонено.
Стосовно ╕ншо╖ сухо╖ рослинност╕ (стерн╕, сухих г╕лок дерев, тощо),то частиною 3 статт╕ 27 Закону Укра╖ни «Про рослинний св╕т» передбачено, що випалювання сухо╖ рослинност╕ або ╖╖ залишк╕в зд╕йсню╓ться у порядку, встановленому центральним органом виконавчо╖ влади, що забезпечу╓ формування державно╖ пол╕тики у сфер╕ охорони навколишнього природного середовища (М╕нприроди Укра╖ни).
Однак, на даний час, вищевказаний порядок не затверджений, а тому будь-як╕ д╕╖ щодо спалювання сухо╖ рослинност╕ будуть вважатися самов╕льними та протиправними.
Кр╕м того, Державною еколог╕чною ╕нспекц╕╓ю у Черн╕г╕вськ╕й област╕ проводяться рейдов╕ перев╕рки з метою недопущення та припинення спалювання решток сухо╖ рослинност╕, порубаних решток та см╕ття.
За спалювання решток сухо╖ рослинност╕, в╕дпов╕дно до статт╕ 77-1 Кодексу Укра╖ни про адм╕н╕стративн╕ правопорушення, виника╓ адм╕н╕стративна в╕дпов╕дальн╕сть у вигляд╕ накладання штрафу на громадян в╕д десяти до двадцяти неоподатковуваних м╕н╕мум╕в доход╕в громадян ╕ на посадових ос╕б - в╕д п'ятдесяти до с╕мдесяти неоподатковуваних м╕н╕мум╕в доход╕в громадян.
Т╕ сам╕ д╕╖, вчинен╕ в межах територ╕й та об'╓кт╕в природно-запов╕дного фонду, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян в╕д двадцяти до сорока неоподатковуваних м╕н╕мум╕в доход╕в громадян ╕ на посадових ос╕б - в╕д с╕мдесяти до ста неоподатковуваних м╕н╕мум╕в доход╕в громадян.

Комунальне п╕дпри╓мство “Мун╕ципальний контроль” нагаду╓ нагаду╓, що порушення “Правил благоустрою територ╕╖ м. Прилуки” тягне за собою накладення штрафу на ф╕зичних ос╕б: в╕д 340 до 1360 грн; на юридичних ос╕б: в╕д 850 до 1700 грн (ст.152 Кодексу Укра╖ни про адм╕н╕стративн╕ правопорушення).Головний спец╕ал╕ст сан╕тарно-еколог╕чного
контролю управл╕ння з питань надзвичайних
ситуац╕й та оборонно╖ роботи м╕сько╖ ради А.Г.БОЙЧЕНКО
26.03.2019


В╤ДБУЛОСЬ ПОЗАЧЕРГОВЕ ЗАС╤ДАННЯ ВИКОНАВЧОГО КОМ╤ТЕТУ

19 березня, в╕дбулось позачергове зас╕дання виконавчого ком╕тету Прилуцько╖ м╕сько╖ ради п╕д головуванням м╕ського голови Ольги Михайл╕вни Попенко. Члени виконавчого ком╕тету заслухали та обговорили низку питаннь порядку денного, що стосувалися р╕зних сфер житт╓д╕яльност╕ м╕ста:

1. Про Громадську раду при виконавчому ком╕тет╕ Прилуцько╖ м╕сько╖ ради.

2. Про утворення тимчасово╖ робочо╖ групи з питань гуман╕тарно╖ допомоги при виконавчому ком╕тет╕ Прилуцько╖ м╕сько╖ ради у новому склад╕.

3. Про оренду майна.

4. Про нагородження.

5. Про вид╕лення кошт╕в для прем╕ювання.

6. Про благоустр╕й територ╕╖.П╕д час розгляду питання “Про благоустр╕й територ╕╖” (допов╕дач — начальник управл╕ння м╕стобудування та арх╕тектури м╕сько╖ ради Тесленко В╕ктор Михайлович) виступив депутат Прилуцько╖ м╕сько╖ ради Гавриш Олекс╕й Михайлович, який зазначив, що кер╕вництво Товариства з обмеженою в╕дпов╕дальн╕стю “Прилуцький ринок 1” ма╓ нам╕р зняти огорожу ╕ зробити вих╕д до площ╕ ╤оасафа Б╓лгородського, виконавши роботи з благоустрою дано╖ територ╕╖, а саме: викладення тротуарно╖ плитки та осв╕тлення.

Також звернув увагу член╕в виконавчого ком╕тету на те, що за значною територ╕╓ю центрально╖ частини м╕ста нема╓ належного контролю. З даного питання м╕ський голова Ольга Попенко зауважила, що варто встановити додатков╕ камери спостереження для контролю порядку на площах ╤оасафа Б╓лгородського та Володимира Мономаха.

З ус╕х питань порядку денного ухвален╕ в╕дпов╕дн╕ р╕шення.

20.03.2019


"МУЗЕЙНИЙ ДИТЯЧИЙ ПРОСТ╤Р"

Прилуцький кра╓знавчий музей у цьому роц╕ отримав сертиф╕кат переможця в╕д Благод╕йного фонду "Аграрна родина Черн╕г╕вщини" за п╕дтримки голови обласно╖ Аграрно╖ парт╕╖ С. Гайдая у сум╕ 15 тис. грн. для реал╕зац╕╖ проекту "Музейний дитячий прост╕р".

Основною метою проекту ╓ наповнити життя наших д╕тей емоц╕йними знаннями про ╕стор╕ю, культуру та природу нашого краю, запропонувавши комфорт та безпеку д╕тлахам.За п╕дсумками виконання проекту музей придбав м’як╕ кр╕сла для найменших в╕дв╕дувач╕в музею та великий телев╕зор. Сп╕вф╕нансування, яке повинно бути за умовами проекту, допом╕г виконати депутат Прилуцько╖ м╕сько╖ ради Микола Рожко, вид╕ливши 2 тис. грн. на покриття для п╕длоги.

6 березня першими в╕дв╕дувачами стали вихованц╕ ДНЗ № 8. Д╕ти, граючись, знайомилися з природою р╕дного краю. Адже знання, отриман╕ через дотик, в╕зуальний контакт, ц╕каву розпов╕дь та гру в╕дкладуться в пам’ят╕ ще б╕льше н╕ж просто отримана ╕нформац╕я.

Живий контакт з предметами ╕сторико-культурно╖ спадщини сприя╓ формуванню ново╖ високоосв╕чено╖ укра╖нсько╖ ел╕ти.

Запрошу╓мо до нашого дитячого музейного простору. Ми прагнемо аби д╕ти з любов’ю та ц╕кав╕стю сприймали в╕дв╕дини музе╖в загалом.

12.03.2019


ПРИЛУЧАНИ СВЯТКУВАЛИ "ПРОВОДИ ЗИМИ — ЗУСТР╤Ч ВЕСНИ" ТА В╤ДЗНАЧИЛИ Р╤ЧНИЦЮ В╤Д ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ВЕЛИКОГО КОБЗАРЯ

Тарас Шевченко – це укра╖нець, р╕вних якому наша земля немала, ╕ не в╕домо, чи матиме в майбутньому.

9 березня 2019 року в Прилуках загальном╕ськ╕ заходи розпочалися б╕ля пам’ятника Т.Г.Шевченку з урочистостей «Шевченко ╕ Прилуки» з нагоди в╕дзначення 205-╖ р╕чниц╕ в╕д дня народження Великого Кобзаря.Цьогор╕ч у один день об’╓днало укра╖нц╕в святкування двох найвеличн╕ших свят року, а саме: свято-ярмарок «Проводи Зими — зустр╕ч Весни» та в╕дзначення дня народження Тараса Григоровича Шевченка.

Сьогодн╕ на урочистостях були присутн╕ м╕ський голова Ольга Попенко, секретар м╕сько╖ ради Анатол╕й Шамрай, заступники м╕ського голови з питань д╕яльност╕ виконавчих орган╕в ради Руслан Котляр, Олександр Сивенко та Тетяна Фесенко, керуюча справами виконавчого ком╕тету Тетяна Малоголова, депутати м╕сько╖ та обласно╖ рад, посадовц╕ м╕сько╖ ради, кер╕вники комунальних п╕дпри╓мств м╕ста, представники громадських орган╕зац╕й та пол╕тичних парт╕й, члени Громадсько╖ ради при виконавчому ком╕тет╕ Прилуцько╖ м╕сько╖ ради, студентська молодь, активн╕ прилучани.М╕ський голова Ольга Попенко в сво╓му виступ╕ наголосила, що т╕льки разом ми зробимо все, щоб наша Укра╖на процв╕тала ╕ ми жили у злагод╕, мир╕ та любов╕, щоб д╕ти наш╕ ╕ внуки отримали у спадок державу, яку запов╕дав нам Великий Кобзар.

Пам'ятник Тарасу Шевченку в м╕ст╕ Прилуки — це ун╕кальний, ╓диний в держав╕ пам’ятник, який приваблю╓ невигадливим, але довол╕ багатим оформленням з використанням пол╕рованого й шл╕фованого гран╕ту б╕ля п╕дн╕жжя якого закладена капсула з╕ священною землею ╕з могили Великого Кобзаря. Цей монумент – горд╕сть прилучан та вдячн╕сть безсмертному Кобзарев╕.Б╕ля пам’ятника Кобзаря виставлена Шевченкова поез╕я, яка давно стала найважлив╕шим ╕ нетл╕нним складником духовного ╓ства укра╖нського народу.

Шевченко «Шевченко ╕ Прилуки» – це не т╕льки те, що вивчають, а й те чим живуть на Прилуччин╕. У чому черпають сили ╕ над╕╖. У глибини майбутнього слав Шевченко сво╖ непохитн╕ запов╕ти синам р╕дно╖ земл╕:

Свою Укра╖ну люб╕ть,

Люб╕ть ╖╖... Во время люте,

В останню тяжкую минуту

За не╖ Господа мол╕ть.

Свято продовжилося на Центральн╕й площ╕ м╕ста урочистим в╕дкриттям обрядового свята-ярмарку «Проводи Зими — зустр╕ч Весни», адже це одне з найулюблен╕ших зимово-весняних свят укра╖нц╕в. Це свято веселощ╕в, млинц╕в та гарного настрою.Кожен день тижня ма╓ свою назву, яка говорить про те, що в цей день потр╕бно робити, тому учасники зразкового музичного театру «Парадокс» м╕ський Будинок культури в╕добразили театрал╕зоване д╕йство. У рамках свята в╕дбувся флеш-моб «Укра╖нська хустка» за участю хореограф╕чних колектив╕в м╕ста.

Гарного настрою на свят╕ задавали колективи м╕ського Будинку культури: народн╕ фольклорн╕ колективи «Горлиця» та «Вербиченька», вокальний колектив «Ор╕он», народний театр «Рампа».Кульм╕нац╕╓ю обрядового свята «Проводи Зими — зустр╕ч Весни» традиц╕йно лиша╓ться ╕ донин╕ спалювання опудала Зими. Тож яскраве видовище спалювання створив фа╓р-шоу театр вогню та св╕тла «Агн╕й» м╕ського Будинку культури. На Центральн╕й прощ╕ м╕ста працював майданчик «Кашу готу╓мо, добрих людей часту╓мо» (зб╕р кошт╕в п╕де на потреби во╖н╕в АТО).

Святкова театрал╕зовано концертно-розважальна програма «Ой, весно красна», спортивн╕ змагання «Козацьк╕ забави», ╕гри, весел╕ розваги ╕ конкурси створили чудовий настр╕й ус╕м присутн╕м на свят╕.11.03.2019 В╕дд╕л ╕нформац╕йно╖ д╕яльност╕ та комун╕кац╕й з громадськ╕стю м╕сько╖ ради


OЛЕКСАНДР ЗАБАРНИЙ ПЕРЕМОЖЕЦЬ Л╤ТЕРАТУРНО-МИСТЕЦЬКО╥ ПРЕМ╤╥ ╤МЕН╤ ЛЮБОВ╤ ЗАБАШТИ

У м╕ськ╕й центральн╕й б╕бл╕отец╕ 27 лютого в╕дбулось вручення л╕тературно-мистецько╖ прем╕╖ ╕мен╕ Любов╕ Забашти «Кв╕т папорот╕»-2018.Зах╕д розпочався л╕тературною композиц╕╓ю «Любов Забашта очима сучасник╕в», яку п╕дготували учн╕ г╕мн. №1 ╕м. Г. Вороного.Заступник м╕ського голови з питань д╕яльност╕ виконавчих орган╕в ради Тетяна Фесенко прив╕тала вс╕х учасник╕в конкурсу ╕ подякувала за роботу ╕з л╕тературним словом. «Не кожен початк╕вець слова може см╕ливо заявити про себе, - наголосила вона у виступ╕, - але м╕ська прем╕я да╓ можлив╕сть спробувати. Тому вс╕ учасники конкурсу в╕дм╕чен╕ дипломами».

Голова жур╕ прем╕╖, член Сп╕лок письменник╕в Укра╖ни ╕ Б╕лорус╕╖ Л╕л╕я Черненко оголосила список жур╕ конкурсу та розпов╕ла про роботи конкурсант╕в. Щоб не знец╕нювалась прем╕я ╕ збер╕гався дух конкуренц╕╖ члени жур╕ вир╕шили ╤ ╕ ╤╤ прем╕ю не присуджувати. Дипломантом ╤╤╤ ступеня стала вихованка районного Будинку школяра ╢лизавета Москаленко, за п╕дб╕рку поез╕й та прозових твор╕в.

За багатор╕чну досл╕дницьку д╕яльн╕сть та збереження культурно-╕сторично╖ спадщини Прилуцького краю дипломом м╕сько╖ л╕тературно-мистецько╖ ╕м. Л. Забашти «Кв╕т папорот╕»-2018 та грошовою винагородою у сум╕ 1000 грн. нагороджено Анатол╕я Григоровича Риженка, за публ╕цистичн╕ дописи про в╕домих особистостей краю.

Самобутн╕сть, колорит ╕ автентичн╕сть слова члени жур╕ в╕дм╕тили у поетичному доробку «Було колись, було…» Анатол╕я Логвиненка, Тому автора було в╕дм╕чено дипломом м╕сько╖ ради та грошовою винагородою у сум╕ 1500 грн.

Цьогор╕чним лауреатом прем╕╖ став л╕тературознавець, поет, проза╖к, драматург, член НСПУ та НСЖУ письменник╕в Укра╖ни, кандидат педагог╕чних наук, доцент, лауреат багатьох престижних прем╕й Олександр Забарний, за книгу «Обриси на серц╕». Олександр Вадимович у сво╓му виступ╕ наголосив, що прем╕я «Кв╕т папорот╕» дуже важлива для нього. В╕н береже в пам’ят╕ образ Любов╕ Забашти, коли вона при╖жджала у школу №4, де в╕н навчався, це повага земляк╕в до нього ╕ визнання його творчост╕.Творчим дарунком для переможця став уривок ╕з л╕рично╖ драми Олександра Забарного «Гр╕шниця» у виконанн╕ актор╕в народного аматорський театру «Рампа» (кер╕вник - Заслужений прац╕вник культури Укра╖ни Анатол╕й Кизим).

Музичним обрамленням свята слова стали музичн╕ в╕тання в╕д ансамблю «Компан╕я» Зразково╖ студ╕╖ «Натхнення» Прилуцько╖ школи мистецтв (кер╕вник - Заслужений прац╕вник культури Укра╖ни Над╕я Ратинська) та колективу «Джерело» МБК (кер╕вник Серг╕й Дубовик).

Директор книгозб╕рн╕ Людмила Зубко прив╕тала вс╕х учасник╕в конкурсу, подякувала членам жур╕ за об’╓ктивну працю ╕ побажала вс╕м присутн╕м творчого настрою на майбутн╕ перемоги.

01.03.2019


ОБРАНО ГОЛОВУ ГРОМАДСЬКО╥ РАДИ ПРИ ВИКОНАВЧОМУ КОМ╤ТЕТ╤ ПРИЛУЦЬКО╥ М╤СЬКО╥ РАДИ

26 лютого, в╕дбулося перше зас╕дання Громадсько╖ ради, у ход╕ якого вир╕шен╕ орган╕зац╕йн╕ питання:

1. Про обрання голови Громадсько╖ ради при виконавчому ком╕тет╕ Прилуцько╖ м╕сько╖ ради.

2. Про обрання секретаря Громадсько╖ ради при виконавчому ком╕тет╕ Прилуцько╖ м╕сько╖ ради.

3. Про обрання заступник╕в голови Громадсько╖ ради при виконавчому ком╕тет╕ Прилуцько╖ м╕сько╖ ради.

4. Про обговорення та схвалення Положення про Громадську раду при виконавчому ком╕тет╕ Прилуцько╖ м╕сько╖ ради в нов╕й редакц╕╖.

Розпочала зас╕дання Александрова О.В. – начальник в╕дд╕лу ╕нформац╕йно╖ д╕яльност╕ та комун╕кац╕й з громадськ╕стю Прилуцько╖ м╕сько╖ ради.

За п╕дсумками проведеного зас╕дання головою Громадсько╖ ради при виконавчому ком╕тет╕ Прилуцько╖ м╕сько╖ ради обрано - Нежиборця Володимира Валентиновича, голову громадсько╖ орган╕зац╕╖ «Ветерани Афгансько╖ в╕йни та учасники бойових д╕й Прилуччини».

Секретарем громадсько╖ ради при виконавчому ком╕тет╕ Прилуцько╖ м╕сько╖ ради обрано Александрову Олену В╕тал╕╖вну, начальника в╕дд╕лу ╕нформац╕йно╖ д╕яльност╕ та комун╕кац╕й з громадськ╕стю м╕сько╖ ради.Також обрано заступник╕в голови Громадсько╖ ради при виконавчому ком╕тет╕ Прилуцько╖ м╕сько╖ ради: З╕нченко Мар╕ю Юр╕╖вну, голову В╕докремленого п╕дрозд╕лу громадсько╖ орган╕зац╕╖ «Молод╕жний клуб Джура» та Цибенка Серг╕я Миколайовича, представника громадсько╖ орган╕зац╕╖ «Право на захист».

Члени Громадсько╖ ради обговорили, унесли сво╖ пропозиц╕╖ та схвалили Положення Громадсько╖ ради при виконавчому ком╕тет╕ Прилуцько╖ м╕сько╖ ради.

У питанн╕ «Р╕зне» розглянули звернення Дорошенка Валер╕я Володимировича щодо виведення його ╕з член╕в ком╕с╕╖ ╕з проведення конкурсного в╕дбору на зайняття посад директора та медичного директора комунального некомерц╕йного п╕дпри╓мства «Прилуцька м╕ська дитяча л╕карня».

Члени Громадсько╖ ради делегували до конкурсно╖ ком╕с╕╖ ╕з проведення конкурсного в╕дбору на зайняття посад директора та медичного директора комунального некомерц╕йного п╕дпри╓мства «Прилуцька м╕ська дитяча л╕карня» Шевченко Ренату В╕тал╕╖вну, представника громадсько╖ орган╕зац╕╖ «Спортивно-б╕йц╕вський клуб В.Л╕чман.В».

27.02.2019 В╕дд╕л ╕нформац╕йно╖ д╕яльност╕ та комун╕кац╕й з громадськ╕стю Прилуцько╖ м╕сько╖ ради


ПРИЛУЧАНИ В╤ДЗНАЧИЛИ 30 Р╤ЧНИЦЮ ВИВЕДЕННЯ В╤ЙСЬК З АФГАН╤СТАНУ

Саме в день великого християнського свята Стр╕тення Господнього, 15 лютого, в╕дзнача╓мо 30-р╕чницю виведення в╕йськ з Афган╕стану, вшанову╓мо во╖н╕в, як╕ пройшли горнило афгансько╖ в╕йни.

Цього дня в сес╕йн╕й зал╕ м╕сько╖ ради розпочалися загальном╕ськ╕ урочист╕ заходи до Дня вшанування учасник╕в бойових д╕й на територ╕╖ ╕нших держав «Ц╕на чужо╖ в╕йни».

У сво╓му зверненн╕ до во╖н╕в-╕нтернац╕онал╕ст╕в та р╕дних загиблих прилуцьких геро╖в м╕ський голова Ольга Попенко наголосила, що б╕ль Афган╕стану ╕ сьогодн╕ ╓ раною для Укра╖ни та прилуцьких родин. Вона зауважила й на тому, що, на жаль, сьогодн╕ на земл╕ Укра╖ни гине мирне населення ╕ колишн╕м во╖нам-афганцям теж доводиться знову брати до рук зброю, але вже для того, щоб виборювати ц╕л╕сн╕сть р╕дно╖ земл╕.

За активну житт╓ву позиц╕ю, вагомий внесок у розвиток ветеранського руху та з нагоди 30-╖ р╕чниц╕ виведення в╕йськ з Афган╕стану та Дня вшанування учасник╕в бойових д╕й на територ╕╖ ╕нших держав Ольга Попенко вручила Почесн╕ грамоти виконавчого ком╕тету Прилуцько╖ м╕сько╖ ради, В╕дзнаки м╕ського голови м.Прилуки «За заслуги» та грошову допомогу афганцям та с╕м'ям загиблих во╖н╕в-земляк╕в

П╕д час заходу сво╖х побратим╕в в╕тав голова Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ Сп╕лки ветеран╕в Афган╕стану при Укра╖нськ╕й сп╕лц╕ ветеран╕в Афган╕стану /во╖н╕в-╕нтернац╕онал╕ст╕в/ Олег Дем’яненко.

Слова вдячност╕ во╖нам-афганцям та с╕м’ям загиблих висловила депутат Прилуцько╖ м╕сько╖ ради Мар╕я Шабалтас та вручила матер╕альну допомогу в╕д ╕мен╕ Анатол╕я Мирошниченка.

Прилуцька земля не забуде загиблих во╖н╕в-╕нтернац╕онал╕ст╕в, присутн╕ вшанували ╖х хвилиною мовчання.

Оп╕сля присутн╕ поклали кв╕ти до пам’ятного знака на честь земляк╕в, як╕ загинули в Афган╕стан╕, де отець Микола Котеленець, настоятель Спасо-Преображенського собору, благочинний Прилуцького округу в╕дслужив поминальну л╕т╕ю.У заходах брали участь м╕ський голова Ольга Попенко, секретар м╕сько╖ ради Анатол╕й Шамрай, заступники м╕ського голови з питань д╕яльност╕ виконавчих орган╕в ради Руслан Котляр, Олександр Сивенко та Тетяна Фесенко, депутати обласно╖ та м╕сько╖ рад, посадовц╕ м╕сько╖ ради, кер╕вники комунальних п╕дпри╓мств м╕ста, учасники бойових д╕й на територ╕╖ ╕нших держав, во╖ни-афганц╕ та члени ╖х с╕мей, р╕дн╕ загиблих, представники громадських орган╕зац╕й та громадських формувань м╕ста Прилуки та Прилуцького району.Дов╕дково:

У нашому м╕ст╕ працю╓ три орган╕зац╕╖ ветеран╕в-афганц╕в:

- Прилуцька м╕ськрайонна Сп╕лка ветеран╕в Афган╕стану при Укра╖нськ╕й сп╕лц╕ ветеран╕в Афган╕стану /во╖н╕в-╕нтернац╕онал╕ст╕в/ - голова Олег Дем’яненко;

- громадська орган╕зац╕я “Ветерани Афгансько╖ в╕йни та учасники бойових д╕й Прилуччини”- голова Володимир Нежиборець;

- Прилуцька м╕ська Сп╕лка оф╕цер╕в-ветеран╕в Афгансько╖ в╕йни та во╓нних конфл╕кт╕в в ╕нших державах - голова Анатол╕й К╕р╕чок.

19.02.2019 В╕дд╕л ╕нформац╕йно╖ д╕яльност╕ та комун╕кац╕й з громадськ╕стю Прилуцько╖ м╕сько╖ ради


В╤ДБУВСЯ ЗВ╤Т М╤СЬКОГО ГОЛОВИ В ЗАУДА╥ВСЬКОМУ М╤КРОРАЙОН╤

В╕дпов╕дно до граф╕ку вчора, 13 лютого, о 17:00 у прим╕щенн╕ ЗОШ I-III ступен╕в № 13 ╕мен╕ Святителя ╤оасафа Б╓лгородського (вул. Сорочинська, 36) в╕дбувся зв╕т м╕ського голови Ольги Попенко «Про роботу Прилуцько╖ м╕сько╖ ради за 2018 р╕к».

Зустр╕ч м╕ського голови з жителями Зауда╖вського м╕крорайону в╕дбулася за участю кер╕вник╕в комунальних п╕дпри╓мств ╕ структурних п╕дрозд╕л╕в м╕сько╖ ради.У сво╓му виступ╕ Ольга Михайл╕вна ╜рунтовно допов╕ла про стан соц╕ально-економ╕чного розвитку Прилук, основн╕ пр╕оритети в д╕яльност╕ м╕сько╖ ради, детально зв╕тувала про використання м╕ського бюджету за зв╕тний пер╕од, а також довела до в╕дома прилучан план роботи на 2019 р╕к та ╕нш╕, не менш важлив╕ питання житт╓д╕яльност╕ м╕ста.

Майже вс╕х мешканц╕в територ╕ально╖ громади ком╕тету самоорган╕зац╕╖ населення №2 Зауда╖вського м╕крорайону хвилювали вир╕шення нагальних питань житлово-комунально╖ сфери та прийому л╕кар╕в у м╕крорайон╕ центром первинно╖ медико-сан╕тарно╖ допомоги.

Очильниця м╕ста, делегац╕я посадовц╕в та кер╕вник╕в комунальних п╕дпри╓мств в╕дпов╕ли на запитання м╕стян, як╕ в╕дносились до ╖х компетенц╕╖, а саме: щодо ремонту та висипки щебенем ╜рунтових вулиць, ремонту й асфальтування дорожнього покриття вулиць м╕крорайону, очищення дор╕г й тротуар╕в в╕д сн╕гу.

Також члени об’╓днання сп╕ввласник╕в багатоквартирного будинку «Геолог» звернулися з низкою запитань до директора комунального п╕дпри╓мства «Прилукитепловодопостачання» щодо виконання роб╕т п╕дпри╓мством у ╖хньому будинку.

Жодне звернення не лишилося без уваги м╕ського голови чи роз`яснень посадовц╕в м╕сько╖ ради та кер╕вник╕в комунальних п╕дпри╓мств. Для вир╕шення нагальних питань мешканц╕в м╕крорайону, порушених п╕д час зв╕ту м╕ського голови, дан╕ в╕дпов╕дн╕ доручення посадовим особам м╕сько╖ ради та кер╕вникам комунальних п╕дпри╓мств у межах ╖х компетенц╕╖.

Перед жителями м╕крорайону про свою роботу прозв╕тував депутат Прилуцько╖ м╕сько╖ ради Дмитро Пахомов.

15.02.2019 В╕дд╕л ╕нформац╕йно╖ д╕яльност╕ та комун╕кац╕й з громадськ╕стю Прилуцько╖ м╕сько╖ ради


ЗИМОВЕ ВИШК╤ЛЬНЕ ТАБОРУВАННЯ "ДУБОВИЦЬКА С╤Ч"

З метою нац╕онально-патр╕отичного виховання д╕тей та молод╕, формування та утвердження принцип╕в любов╕ ╕ гордост╕ за власну державу, ╖╖ ╕стор╕ю, мову, культуру, усв╕домлення громадянського обов'язку з 08 по 10 лютого 2019 року вихованц╕ громадсько╖ орган╕зац╕╖ "Прилуцький козацький кур╕нь ╕мен╕ ╤вана С╕рка" взяли участь у зимовому вишк╕льному таборуванн╕ нац╕онально-патр╕отичного табору "Дубовицька С╕ч" у с. Дубович╕ Кролевецького району Сумсько╖ област╕. П╕д час заходу проводилися заняття з тактично╖ медицини, во╓нно╖ тактики, виконання тренувальних вправ з╕ стр╕льби, гри в лазер таг та пейнтбол, ╕спит╕в на знання ╕стор╕╖ Укра╖ни, сп╕лкування у кол╕ друз╕в та н╕чно╖ варти.Дяку╓мо орган╕заторам за теплий прийом, незабутн╕ вих╕дн╕ та п╕знавально проведений час. Досв╕д, отриманий на вишкол╕, обов'язково буде застосований на практиц╕ у нашому м╕ст╕!

Команда з м╕ста Прилуки взяла участь у даному таборуванн╕ завдяки п╕дтримц╕ народного депутата Дмитренка Олега Миколайовича, ГО "Учасники АТО "ЩИТ" та безпосередньо голови правл╕ння Красноока Павла Миколайоча ╕ в╕дд╕лу с╕м'╖, молод╕ та спорту Прилуцько╖ м╕сько╖ ради.

Нац╕онально-патр╕отичне виховання почина╓ться з д╕тей, а за такими д╕тьми наше майбутн╓! Слава Укра╖н╕!13.02.2019 Начальник в╕дд╕лу с╕м'╖, молод╕ та спорту м╕сько╖ ради Олена Опанасенко


WORKSHOP "REFRESH YOUR ENGLISH SKILLS"
(ОНОВИ СВО╥ НАВИЧКИ АНГЛ╤ЙСЬКО╥)

У читальному зал╕ г╕мназ╕╖ № 5 ╕мен╕ В╕ктора Андр╕йовича Затолок╕на 07 лютого 2019 року в╕дбулося позачергове зас╕дання м╕ського методичного об'╓днання вчител╕в ╕ноземних мов, яке проходило у форм╕ workshop «Refresh your English skills» (Онови сво╖ навички англ╕йсько╖).

У робот╕ зас╕дання взяв участь волонтер Корпусу Миру США в Укра╖н╕ Шон Кр╕н, який ╓ учасником проекту «Розвиток громад» та з листопада 2018 року працю╓ при Прилуцьк╕й м╕ськ╕й рад╕.

У ход╕ сп╕лкування вчител╕ англ╕йсько╖ мови заклад╕в загально╖ середньо╖ осв╕ти отримали багато знань п╕знавального характеру про Сполучен╕ Штати Америки.Шон Кр╕н за допомогою презентац╕йних матер╕ал╕в розпов╕в про Корпус Миру США, висв╕тлив завдання орган╕зац╕╖. Багато розпов╕дав про Вашингтон, зв╕дки в╕н родом; про американську систему осв╕ти. Багато уваги прид╕лив саме орган╕зац╕╖ навчання у школах Америки. Вчител╕ англ╕йсько╖ мови в╕дразу зробили пор╕вняння з укра╖нською шк╕льною системою осв╕ти. Волонтер пояснив, як зд╕йсню╓ться оц╕нювання знань американських школяр╕в та студент╕в.

Прилуцьк╕ педагоги були при╓мно вражен╕ деякими почутими фактами, зокрема про дисципл╕нарн╕ акц╕╖ в американських закладах осв╕ти.

Шон Кр╕н в╕дпов╕в на ус╕ поставлен╕ до нього питання. Вчител╕в ц╕кавило, як вивчають ╕ноземн╕ мови в Америц╕; чому Шон для волонтерсько╖ д╕яльност╕ обрав саме Укра╖ну; чи ╓ у нього труднощ╕, коли сп╕лку╓ться з прилучанами укра╖нською мовою; чи доводиться обговорювати економ╕чн╕ питання з╕ спец╕ал╕стами Прилуцько╖ мер╕╖. Також були питання про спорт, про п╕дручники з англ╕йсько╖ мови, про дозв╕лля.Знайомство Шона Кр╕на з учителями англ╕йсько╖ мови було позитивним ╕ пройшло у невимушен╕й обстановц╕. Живе сп╕лкування проходило виключно англ╕йською мовою. Були обговорен╕ плани на подальшу сп╕впрацю як з учителями, так ╕ з учнями.

08.02.2019 М╕ський методичний центр управл╕ння осв╕ти Прилуцько╖ м╕сько╖ ради


B╤ДБУВСЯ ЗВ╤Т М╤СЬКОГО ГОЛОВИ В ЦЕНТРАЛЬНОМУ М╤КРОРАЙОН╤

7 лютого 2019 року, у актов╕й зал╕ м╕сько╖ ради (вул.Ки╖вська, 281/А) в╕дбувся зв╕т м╕ського голови Ольги Попенко. Оч╕льниця м╕ста виступила перед жителями Центрального м╕крорайону та про╕нформувала про роботу Прилуцько╖ м╕сько╖ ради за 2018 р╕к, а саме: допов╕ла про основн╕ пр╕оритети в д╕яльност╕ м╕сько╖ ради, наголосила на досягненнях ╕ визначила проблеми, над якими необх╕дно працювати в перспектив╕. Акцентувала, що вир╕шено низку питань стосовно соц╕ально-економ╕чного розвитку м╕ста, його благоустрою, соц╕ального захисту населення, виконання м╕ського бюджету та ╕нших, не менш важливих питань житт╓д╕яльност╕ м╕ста. Багато ╕з запланованого ще чека╓ на сво╓ вир╕шення, адже попереду 2019 р╕к напружено╖ роботи.Зустр╕ч м╕ського голови з жителями м╕крорайону в╕дбулася за участю депутат╕в м╕сько╖ ради, кер╕вник╕в комунальних п╕дпри╓мств та структурних п╕дрозд╕л╕в м╕сько╖ ради.

Посадовц╕ та кер╕вники комунальних п╕дпри╓мств в╕дпов╕ли на питання мешканц╕ Центрального м╕крорайону щодо роботи житлово-комунально╖ сфери, нев╕дпов╕дн╕сть температурного режиму в багатоповерхових будинках, урегулювання чисельност╕ безпритульних собак, ремонт прибудинкових двор╕в та асфальтування дорожнього покриття вулиць, очищення дор╕г та тротуар╕в.

Мешканц╕ м╕крорайону п╕дн╕мали й питання щодо руху вантажного, великогабаритного та великовагового транспорту по вулиц╕ Незалежност╕ (район Центрального ринку та тютюново╖ фабрики).

Жител╕ м╕ста та Серг╕й Цибенко, голова Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ громадсько╖ орган╕зац╕╖ «Право на захист» звернулися до м╕ського голови з питань щодо сан╕тарного стану м╕ста та прибирання територ╕╖ м╕крорайону б╕ля пам’ятного знаку — мемор╕алу «Жертв нацизму», встановлення лежачого пол╕цейського (вул.Ки╖вська) б╕ля СШ №6, вивозу см╕ття в╕д району Андр╕╖вського ринку. питання належного облаштування прим╕щення для вакцинац╕╖ дорослого населення м╕крорайону амбулатор╕╖ с╕мейно╖ медицини №2 у дитяч╕й л╕карн╕.

Серг╕й Цибенко подякував м╕ському голов╕ за п╕дтримку р╕шень Громадсько╖ ради та прислухання до думки громадськост╕.

М╕стяни п╕дняли питання щодо контролю комунальним п╕дпри╓мством Прилуцько╖ м╕сько╖ ради «Мун╕ципальний контроль» виконання обов'язк╕в п╕дпри╓мц╕в щодо облаштування та прибирання прилеглих територ╕й б╕ля магазин╕в, аптек ╕ кафе в╕д сн╕гу та льоду.

У ход╕ зустр╕ч╕ м╕ському голов╕ на поставлен╕ ряд питань, що найб╕льше хвилюють м╕стян. Вичерпн╕ в╕дпов╕д╕ на них надавали м╕ський голова, в╕дпов╕дальн╕ посадовц╕ м╕сько╖ ради та кер╕вники комунальних п╕дпри╓мств м╕ста Прилуки.

Кр╕м оч╕льниц╕ ╕з мешканцями територ╕ально╖ громади мали нагоду посп╕лкуватися ╕ депутати м╕сько╖ ради Дмитро Барнаш, Володимир Мазуренко, Олександр Дуденок.

Перед жителями м╕крорайону прозв╕тував про свою роботу депутат Прилуцько╖ м╕сько╖ ради Дмитро Третяченко.

08.02.2019 В╕дд╕л ╕нформац╕йно╖ д╕яльност╕ та комун╕кац╕й з громадськ╕стю Прилуцько╖ м╕сько╖ ради


В╤ДБУВСЯ ЗВ╤Т М╤СЬКОГО ГОЛОВИ В М╤КРОРАЙОН╤ РОКИТНИЙ

6 лютого 2019 року, у прим╕щенн╕ ЗОШ I-III ступен╕в № 3 ╕мен╕ Серг╕я Горд╕йовича Шовкуна в╕дбувся зв╕т м╕ського голови Ольги Попенко перед жителями м╕крорайону Рокитний про роботу Прилуцько╖ м╕сько╖ ради за 2018 р╕к.

У сво╓му виступ╕ Ольга Михайл╕вна ╜рунтовно допов╕ла про стан соц╕ально-економ╕чного розвитку Прилук, основн╕ пр╕оритети в д╕яльност╕ м╕сько╖ ради, виконання м╕ського бюджету та ╕нш╕, не менш важлив╕ питання житт╓д╕яльност╕ м╕ста. Наголосила на досягненнях ╕ визначила проблеми, над якими необх╕дно працювати в перспектив╕.Городяни п╕дняли питання щодо вчасно╖ зам╕ни ламп вуличного осв╕тлення, урегулювання чисельност╕ безпритульних собак, недотримання перев╕зниками граф╕ку руху, незадов╕льний техн╕чний стан автобус╕в загального користування та зб╕льшення пасажиром╕сткост╕ автобус╕в на маршрутах № 9, 19, 38.

Посадовц╕ та кер╕вники комунальних п╕дпри╓мств в╕дпов╕ли на питання мешканц╕в м╕крорайону щодо роботи житлово-комунально╖ сфери, асфальтування дорожнього покриття вулиць Паризько╖ Комуни та Саксаганського ╕ ремонту (висипка) щебенем ╜рунтових вулиць, очищення дор╕г ╕ тротуар╕в в╕д сн╕гу.

Водночас жител╕ висловили слова вдячност╕ м╕ському голов╕ та КП «М╕ськсв╕тло» за облаштування вуличного осв╕тлення у м╕крорайон╕ Рокитний.

Вичерпн╕ в╕дпов╕д╕ на запитання надавали м╕ський голова, в╕дпов╕дальн╕ посадовц╕ м╕сько╖ ради та кер╕вники комунальних п╕дпри╓мств м╕ста Прилуки.

Кр╕м оч╕льниц╕ з╕ сво╖ми виборцями мали нагоду посп╕лкуватися й депутати м╕сько╖ ради В╕ктор Копачевський, Артем Рожко, Володимир Мазуренко та Павло Сакадьол.

07.02.2019 В╕дд╕л ╕нформац╕йно╖ д╕яльност╕ та комун╕кац╕й з громадськ╕стю Прилуцько╖ м╕сько╖ ради


У ПРИЛУЦЬКОМУ КРА╢ЗНАВЧОМУ МУЗЕ╥ В╤ДКРИТО МУЗЕЙНИЙ ДИТСАДОЧОК

06 лютого, Прилуцький кра╓знавчий музей отримав сертиф╕кат переможця в╕д Благод╕йного фонду "Аграрна родина Черн╕г╕вщини" у сум╕ 15 тис. грн. для реал╕зац╕╖ проекту "Музейний дитячий садочок".

Основною метою проекту ╓ наповнити життя наших д╕тей емоц╕йними знаннями про ╕стор╕ю, культуру та природу нашого краю, запропонувавши комфорт та безпеку в╕дв╕дувачам.За п╕дсумками виконання проекту в музе╖ в╕дбудеться придбання м’яких кр╕сел та ╕нших мебл╕в для найменших в╕дв╕дувач╕в музею, що зробить б╕льш доступним в╕дв╕дання музею для батьк╕в з д╕тьми в╕д 1 до 5 рок╕в та дошк╕льнят.

Д╕ти зможуть граючись познайомитись з ╕стор╕╓ю, культурою та природою нашого краю. Адже знання, отриман╕ через дотик, в╕зуальний контакт, ц╕каву розпов╕дь та гру в╕дкладуться в пам’ят╕ ще б╕льше н╕ж прочитана книга.

Живий контакт з предметами ╕сторико-культурно╖ спадщини сприятиме формуванню ново╖ високоосв╕чено╖ укра╖нсько╖ ел╕ти.

Сертиф╕кат отримувала малеча, яка стане першими в╕дв╕дувачами Музейного дитячого садочку.

07.02.2019 Прилуцький кра╓знавчий музей ╕м.В.Маслова


НАРАДА З ПИТАНЬ УЧАСТ╤ У ГРАНТОВИХ ПРОГРАМАХ ТА КОНКУРСАХ

Питання участ╕ в оголошених грантових конкурсах розглянуто на нарад╕ членами пост╕йно д╕ючо╖ робочо╖ групи з розробки грантових проект╕в та програм 31 с╕чня поточного року.

На зазначеному заход╕ представники консультативно-дорадчого органу, що створений при виконавчому ком╕тет╕ Прилуцько╖ м╕сько╖ ради, обговорили й детально розглянули актуальн╕ питання участ╕ м╕ста Прилуки в конкурс╕ ╕нвестиц╕йних програм ╕ проект╕в рег╕онального розвитку, що можуть реал╕зовуватися за рахунок кошт╕в державного фонду рег╕онального розвитку у 2019 та 2020 роках.

Запрошен╕ представники медично╖ та соц╕ально╖ сфери мали можлив╕сть ознайомитись з оголошеними грантовими конкурсами в╕д м╕жнародних донорських орган╕зац╕й та посольств кра╖н.

Про початок та про стартов╕ умови участ╕ м╕ст у проект╕ ╢С/ПРООН «Об’╓днання сп╕ввласник╕в будинк╕в для впровадження сталих енергоефективних р╕шень» (HOUSES) про╕нформувала начальник в╕дд╕лу ╕нвестиц╕й та м╕жнародно╖ д╕яльност╕ Прилуцько╖ м╕сько╖ ради Олена Канавець.

Основна мета проекту HOUSES – моб╕л╕зац╕я сп╕ввласник╕в житла в багатоквартирних будинках в Укра╖н╕ та п╕дтримка ╖хньо╖ мотивац╕╖ до п╕двищення р╕вня енергоефективност╕ власних будинк╕в. Проект д╕ятиме на м╕сцевому р╕вн╕ по вс╕й кра╖н╕, допомагаючи створювати нов╕ об’╓днання сп╕ввласник╕в багатоквартирних будинк╕в (ОСББ), а також сприяючи зм╕цненню потенц╕алу як новостворених, так й ╕снуючих ОСББ, як╕ в подальшому зможуть розробити власн╕ проекти з п╕двищення енергоефективност╕ та подати заявку на ф╕нансування до Фонду енергоефективност╕ Укра╖ни.

Проект проводитиме сер╕ю групових та ╕ндив╕дуальних консультац╕й для актив╕ст╕в, як╕ мають нам╕р створити ОСББ, актив╕в вже створених ОСББ та м╕сцево╖ влади з питань створення ОСББ, ведення бухгалтер╕╖ та ф╕нансового менеджменту, пошуку та отримання ф╕нансування для ╕н╕ц╕атив по покращенню стану будинк╕в.

Подати заявку в╕д ОСББ, ╕н╕ц╕ативних груп на участь в проект╕ можна за посиланням houses.in.ua

01.02.2019 В╕дд╕л ╕нвестиц╕й та м╕жнародно╖ д╕яльност╕ м╕сько╖ ради


М╤СЬКИЙ ГОЛОВА ЗВ╤ТУВАЛА ПЕРЕД МЕШКАНЦЯМИ М╤КРОРАЙОНУ М’ЯТНО-ДОСЛ╤ДНО╥ СТАНЦ╤╥

В╕дпов╕дно до граф╕ка, учора, 30 с╕чня, у прим╕щенн╕ ЗОШ I-III ступен╕в № 2, в╕дбувся зв╕т м╕ського голови Ольги Попенко «Про роботу Прилуцько╖ м╕сько╖ ради за 2018 р╕к».

Зустр╕ч м╕ського голови з жителями м╕крорайону М’ятно-досл╕дно╖ станц╕╖ м╕ста Прилуки в╕дбулася за участю депутат╕в м╕сько╖ ради, кер╕вник╕в комунальних п╕дпри╓мств та структурних п╕дрозд╕л╕в м╕сько╖ ради.

М╕ський голова допов╕ла про основн╕ пр╕оритети в д╕яльност╕ м╕сько╖ ради, наголосила на досягненнях ╕ визначила проблеми, над якими необх╕дно працювати в перспектив╕.

Посадовц╕ та кер╕вники комунальних п╕дпри╓мств в╕дпов╕ли на питання м╕стян, як╕ п╕дн╕мали питання щодо роботи житлово-комунально╖ сфери, осв╕тлення вулиць у темний час доби, ремонту дорожнього покриття вулиць, спилювання дерев, очищення дор╕г й тротуар╕в в╕д сн╕гу.Мешканц╕ м╕крорайону п╕дн╕мали й питання щодо руху вантажного, великогабаритного та великовагового транспорту, який руйну╓ головну вулицю м╕ста; ремонту тротуару б╕ля районно╖ л╕карн╕; урегулювання чисельност╕ безпритульних собак, яка в рази зб╕льшилася. Ц╕кавила прилучан й економ╕чна та соц╕альна ситуац╕я в м╕ст╕ в ц╕лому.

М╕ський голова надала роз’яснення на ряд запитань та пооб╕цяла як найшвидше вир╕шити нагальн╕ проблеми м╕крорайону.

Перед жителями м╕крорайону М’ятно-досл╕дно╖ станц╕╖ прозв╕тував про свою роботу депутат Прилуцько╖ м╕сько╖ ради Олександр Ковн╕р.

На зв╕т╕ м╕ського голови також були присутн╕ й депутати м╕ськради Андр╕й ╢ременко, ╤гор Кашпур та Володимир Наз╕м, як╕ також мали нагоду посп╕лкуватись ╕з мешканцями територ╕ально╖ громади.

Св╕тлана Задорожня, голова ком╕тету самоорган╕зац╕╖ населення №4 м╕крорайону М’ятно-досл╕дно╖ станц╕╖, депутат м╕сько╖ ради також про╕нформувала прилучан про свою роботу, як депутата.

01.02.2019 В╕дд╕л ╕нформац╕йно╖ д╕яльност╕ та комун╕кац╕й з громадськ╕стю Прилуцько╖ м╕сько╖ ради


ПРО УЧАСТЬ У КОНФЕРЕНЦ╤╥ "ПОТЕНЦ╤АЛ ТА МОЖЛИВОСТ╤ ТРАНСКОРДОННОГО СП╤ВРОБ╤ТНИЦТВА"

У рамках грантового проекту ╢вропейського Союзу «Актив╕зац╕я малого та середнього б╕знесу в прикордонних рег╕онах Укра╖ни-Б╕лорус╕», який сп╕вф╕нансу╓ться за рахунок ╢вропейского Союзу через Н╕мецьке Товариство м╕жнародного сп╕вроб╕тництва (Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH), 28-29 с╕чня поточного року в м.Черн╕г╕в в╕дбулася конференц╕я «Потенц╕ал та можливост╕ транскордонного сп╕вроб╕тництва».

У конференц╕╖ взяли участь представники в╕д ╢вропейського Союзу, урядових ╕нституц╕й, Департаменту економ╕чного розвитку Черн╕г╕всько╖ ОДА, орган╕в м╕сцевого самоврядування, представник╕в малого та середнього б╕знесу та засоб╕в масово╖ ╕нформац╕╖ Ки╖всько╖, Черн╕г╕всько╖, Р╕вненсько╖, а також Гомельсько╖ (Республ╕ка Б╕лорусь) областей. До участ╕ в╕д м.Прилуки долучилися заступник м╕ського голови з питань д╕яльност╕ виконавчих орган╕в ради Олександр Сивенко, в╕дд╕л ╕нвестиц╕й та м╕жнародно╖ д╕яльност╕ м╕сько╖ ради, Центр п╕дтримки п╕дпри╓мництва та п╕дпри╓мц╕ м╕ста.Метою заходу була демонстрац╕я результат╕в реал╕зац╕╖ м╕жнародного грантового проекту в Укра╖н╕ та Б╕лорус╕, спрямованого на встановлення, розвиток транскордонного сп╕вроб╕тництва в прикордонних м╕стах Укра╖ни та Б╕лорус╕.

В рамках конференц╕╖ в╕дбулося п╕дписання Меморандуму про розвиток транскордонного сп╕вроб╕тництва у сфер╕ розвитку малого ╕ середнього б╕знесу м╕ст прикордонних територ╕й та п╕дтримки Центр╕в транскордонного сп╕вроб╕тництва м╕ж м╕стами-партнерами грантового проекту ╢С. Також сертиф╕кати про усп╕шне проходження трьох модулей навчально╖ програми «Аспекти транскордонного сп╕вроб╕тництва» отримали консультанти з м.Прилук, м.Черн╕гова, м.Вараш, м.Славутич (Укра╖на), з м.Гомеля та м.Рогачева (Республ╕ка Б╕лорусь).На заход╕ презентовано Центри транскордонного сп╕вроб╕тництва, портал для п╕дпри╓мц╕в, обм╕н досв╕дом реал╕зац╕╖ грантових проект╕в, були орган╕зован╕ дискус╕йн╕ майданчики за м╕жсекторальними напрямками б╕знесу (виробництво, ╤Т технолог╕╖, комунальн╕ та транспортн╕ послуги, с╕льське господарство).

29 с╕чня учасники конференц╕╖ отримали можлив╕сть в╕дв╕дати ПП «В╕мал» у м.Черн╕г╕в та Агропромислову компан╕ю «Agricom Group» у смт. Михайло–Коцюбинське.Одним ╕з результат╕в грантового проекту в м.Прилуки ╓ створення Центру транскордонно╖ сп╕впрац╕, який сприятиме актив╕зац╕╖ транскордонного сп╕вроб╕тництва з Республ╕кою Б╕лорусь та ╕ншими Центрми транскордонного сп╕вроб╕тництва. Центр транскордонного сп╕вроб╕тництва в м.Прилуки розм╕щено за адресою: вул.Ки╖вська,281а, к.71, тел.31296.
Дана публ╕кац╕я була п╕дготована за п╕дтримки ╢вропейського союзу. Повну в╕дпов╕дальн╕сть за зм╕ст публ╕кац╕╖ несе Виконавчий ком╕тет Прилуцько╖ м╕сько╖ ради. Зм╕ст публ╕кац╕╖ н╕ в якому раз╕ не повинен розглядатися як в╕дображення оф╕ц╕йно╖ позиц╕╖ ╢вропейського Союзу.

30.01.2019 В╕дд╕л ╕нвестиц╕й та м╕жнародно╖ д╕яльност╕ м╕сько╖ ради


М╤СЬКИЙ ГОЛОВА ЗВ╤ТУВАЛА У М╤КРОРАЙОН╤ 273 КВАРТАЛУ

23 с╕чня 2019 року у прим╕щенн╕ Прилуцького педагог╕чного коледжу ╕мен╕ ╤.Я.Франка в╕дбувся зв╕т м╕ського голови Ольги Попенко «Про роботу Прилуцько╖ м╕сько╖ ради за 2018 р╕к». Щоб якомога б╕льша к╕льк╕сть мешканц╕в змогла особисто посп╕лкуватися з мером, оч╕льниця м╕ста традиц╕йно цьогор╕ч зв╕ту╓ по м╕крорайонах.

В актов╕й зал╕ педколеджу з╕бралися городяни, яким не байдуже те, чим живе територ╕альна громада. Зустр╕ч проходила в формат╕ розширено╖ допов╕д╕ та д╕алогу м╕ського голови ╕ мешканц╕в м╕крорайону.Протягом години м╕ський голова допов╕дала про основн╕ пр╕оритети в д╕яльност╕ м╕сько╖ ради в поточному роц╕, наголосила на досягненнях ╕ визначила проблеми, над якими необх╕дно працювати в перспектив╕.

Присутн╕х у зал╕ ц╕кавила робота комунальних п╕дпри╓мств м╕ста у 273 кварталу.

Делегац╕я посадовц╕в, кер╕вник╕в комунальних п╕дпри╓мств в╕дпов╕ла на питання мешканц╕ м╕крорайону щодо роботи житлово-комунально╖ сфери, осв╕тлення вулиць у темний час доби, асфальтування й ремонту дорожнього покриття вулиць, перекриття дах╕в багатоповерх╕вок, стан автобусних зупинок та вив╕з см╕ття.

Водночас жител╕ висловили слова вдячност╕ м╕ському голов╕ та КП «Прилукижитлобуд» за швидке реагування на звернення мешканц╕в та виконання поточних ремонтних роб╕т.

У ход╕ з╕брання м╕сцяни п╕дняли найголовн╕шу проблему м╕крорайону, а саме: врегулювання чисельност╕ безпритульних собак. Жител╕ м╕крорайону наголосили, що в╕дкриття Центру не вир╕шило питання зменшення тварин, а навпаки в рази зб╕льшилася чисельн╕сть собак.

М╕ський голова пооб╕цяла вир╕шити нагальну проблему та надала роз’яснення, по ╕нших питаннях, що потребують б╕льш досконалого розгляду.

Перед жителями 273 кварталу про свою роботу прозв╕тував депутат Прилуцько╖ м╕сько╖ ради ╢вген╕й Яценко. На зв╕т╕ м╕ського голови також були присутн╕ й депутати м╕ськради Олександр Нечай, Олег Шевель, Мар╕я Шабалтас та ╤ван Руденко, як╕ ╕нформували присутн╕х про свою д╕яльн╕сть та роботу депутатського корпусу.

25.01.2019 В╕дд╕л ╕нформац╕йно╖ д╕яльност╕ та комун╕кац╕й з громадськ╕стю Прилуцько╖ м╕сько╖ ради


ПРИЛУЧАНИ В╤ДЗНАЧИЛИ ДЕНЬ СОБОРНОСТ╤ УКРА╥НИ

Сто рок╕в тому, 22 с╕чня 1919-го, у Ки╓в╕ на Соф╕йськ╕й площ╕ був оприлюднений Ун╕версал Директор╕╖ Укра╖нсько╖ Народно╖ Республ╕ки, - Акт Злуки про об'╓днання укра╖нських земель в ╓дину Укра╖ну. Роком ран╕ше, 22 с╕чня 1918 року, IV Ун╕версалом Центрально╖ Ради, проголошено незалежн╕сть Укра╖нсько╖ Народно╖ Республ╕ки.

Акт Злуки Укра╖нсько╖ Народно╖ Республ╕ки ╕ Зах╕дноукра╖нсько╖ Народно╖ Республ╕ки ознаменувала собою зд╕йснення в╕ков╕чних мр╕й багатьох покол╕нь укра╖нц╕в. Адже соборн╕сть нашо╖ держави означа╓ ц╕л╕сн╕сть р╕дно╖ земл╕ та ╓дн╕сть прагнень укра╖нц╕в на шляху до розбудови кв╕тучо╖ ╕ заможно╖ Укра╖ни. Сила укра╖нського народу в ╓дност╕, а наполегливий, ц╕леспрямований рух уперед дасть змогу побудувати нам сильну державу.

Ураховуючи велике пол╕тичне та ╕сторичне значення ц╕╓╖ под╕╖ оф╕ц╕йно в Укра╖н╕ День Соборност╕ почали в╕дзначати з 1999 року. ╤ сьогодн╕, 22 с╕чня, прилучани разом з ус╕╓ю кра╖ною в╕дсвяткували стор╕ччя з нагоди Дня Соборност╕ Укра╖ни.Загальном╕ськ╕ заходи розпочалися в сес╕йн╕й зал╕ м╕сько╖ ради урочистостями.

╤з в╕тальним словом виступила заступник м╕ського голови з питань д╕яльност╕ виконавчих орган╕в ради Тетяна Фесенко.

Посадовець побажала вс╕м прилучанам м╕цного здоров'я, благополуччя, щастя, сил, енерг╕╖ для того, щоб усп╕шно пронести дух свободи, волелюбност╕ ╕ ╓днання нашим нащадкам.

Сьогодн╕ на сход╕ Укра╖ни йдуть в╕йськов╕ д╕╖, точаться кривав╕ бо╖. Там вир╕шу╓ться доля ╕ майбутн╓ Укра╖ни. ╤ знову мужн╕, хоробр╕ сини Укра╖ни стали на захист р╕дно╖ держави.

Траг╕чн╕ под╕╖ в Укра╖н╕ не залишають байдужими жодного Укра╖нця. Кожному з нас необх╕дно усв╕домити, за що боролися учасники ╢вромайдану ╕ заради чого пожертвувала сво╖м життям Небесна сотня та во╖ни, як╕ загинули ╕ гинуть у боротьб╕ за свободу, ц╕л╕сн╕сть та ╓дн╕сть держави.

Сини прилучини не стояли осторонь, а п╕шли захищати ╕ сьогодн╕ захищають кордони нашо╖ Укра╖ни. Але, на жаль, не вс╕ сини прилуцького краю повернулися додому, це:

Джевага Серг╕й Олександрович

Деркач Серг╕й Павлович

Безгубченко Серг╕й Борисович

Лавренчук В╕ктор ╤ванович

Бойко Валентин Анатол╕йович

Пот╕╓нко Анатол╕й Юр╕йович

М╕хнюк Олег ╤ванович

Матяш Григор╕й Володимирович

Манжола В╕ктор ╤ванович

Задорожн╕й В╕ктор Володимирович

Саник Олег Володимирович

Маслов В╕ктор Олегович

╢горов Валер╕й ╤горович.

Пам'ять Геро╖в-земляк╕в, як╕ загинули, захищаючи р╕дну землю, ушанували хвилиною мовчання.

В╕дзнаки Президента Укра╖ни за участь в антитерористичн╕й операц╕╖ та Подяки м╕ського голови вручили заступник м╕ського голови Тетяна Фесенко та в╕йськовий ком╕сар Прилуцького об’╓днаного м╕ського в╕йськового ком╕сар╕ату ╤ван Черняк.Учасник антитерористично╖ операц╕╖ на сход╕ Укра╖ни, член Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ громадсько╖ орган╕зац╕╖ «Право на захист» Серг╕й Цибенко.

Заходи продовжилися покладанням кв╕т╕в до пам'ятника Т.Г.Шевченку та банера «Небeсна сотня».П╕сля чого по вулиц╕ Ки╖вськ╕й (в╕д Прилуцько╖ м╕сько╖ ради до г╕мназ╕╖ №1 ╕м.Г.Вороного) в╕дбулася акц╕я «Ланцюг ╢дност╕» та урочиста хода «╢дност╕», а б╕ля г╕мназ╕╖ №1 ╕мен╕ Георг╕я Вороного - урочистий м╕тинг з ушанування ╕деолог╕в укра╖нсько╖ незалежност╕, основоположник╕в укра╖нсько╖ самост╕йност╕, Миколи М╕хновського ╕ Андр╕я Л╕вицького, та покладання кв╕т╕в до мемор╕альних дошок, наших земляк╕в.

У загальном╕ських заходах взяли участь посадовц╕ м╕сько╖ ради, депутати, правоохоронц╕, учасники АТО(ООС), представники громадських орган╕зац╕й, актив╕сти й волонтери м╕ста.23.01.2019 В╕дд╕л ╕нформац╕йно╖ д╕яльност╕ та комун╕кац╕й з громадськ╕стю Прилуцько╖ м╕сько╖ ради


М╤СЬКИЙ ГОЛОВА ЗВ╤ТУВАЛА У В╤ЙСЬКОВОМУ М╤СТЕЧКУ №12

Перший у черз╕ з семи зв╕т╕в м╕ського голови по м╕крорайонах Прилук заслухали 16 с╕чня 2019 року в прим╕щенн╕ ЗОШ ╤-╤╤╤ ст. №12 мешканц╕ в╕йськових м╕стечок №12 та №17.

Зв╕т м╕ського голови Ольги Попенко «Про роботу Прилуцько╖ м╕сько╖ ради за 2018 р╕к» тривав майже три години, на якому також були присутн╕ посадовц╕ м╕сько╖ ради, кер╕вники структурних п╕дрозд╕л╕в м╕сько╖ ради та комунальних служб м╕ста, депутати Прилуцько╖ м╕сько╖ ради Дановська Н.В., Гавриш О.М., Яценко ╢.М., Кашпур ╤.В.

У сво╓му виступ╕ м╕ський голова про╕нформувала про напрацювання та здобутки в сфер╕ ╕нвестиц╕йно╖ д╕яльност╕ та ╕нновац╕йного розвитку, участь у грантових проектах та програмах, детально зв╕тувала про використання м╕ського бюджету за зв╕тний пер╕од, а також довела до в╕дома прилучан план д╕яльност╕ на 2019 р╕к.Також мешканц╕ м╕крорайону заслухали зв╕ти обранц╕в м╕крорайону, депутат╕в Прилуцько╖ м╕сько╖ ради Над╕╖ Дановсько╖ та Олекс╕я Гавриша.

╢вген╕й Яценко як голова пост╕йно╖ депутатсько╖ ком╕с╕╖ з питань соц╕ально-економ╕чного розвитку, планування, обл╕ку, бюджету, ф╕нанс╕в та ц╕н про╕нформував присутн╕х щодо д╕яльност╕ м╕сько╖ ради та депутатського корпусу.

М╕стяни мали можлив╕сть задати кер╕вництву м╕ста та депутатам нагальн╕ питання житт╓д╕яльност╕ м╕крорайону. Здеб╕льшого вони стосувалися вже в╕домих влад╕ проблем, що перебувають на контрол╕ й виконуються комунальними п╕дпри╓мствами. Прилучани у сво╖х зверненнях торкнулися й актуально╖ теми щодо отримання пов╕домлень про призначення субсид╕й на оплату житлово-комунальних послуг.

Жодне звернення не лишилося без уваги м╕ського голови чи роз`яснень посадовц╕в м╕сько╖ ради та кер╕вник╕в комунальних п╕дпри╓мств. Для вир╕шення нагальних питань мешканц╕в м╕крорайону, порушених п╕д час зв╕ту м╕ського голови, дано в╕дпов╕дн╕ доручення посадовим особам м╕сько╖ ради та кер╕вникам комунальних п╕дпри╓мств у межах ╖х компетенц╕╖.

21.01.2019 В╕дд╕л ╕нформац╕йно╖ д╕яльност╕ та комун╕кац╕й з громадськ╕стю Прилуцько╖ м╕сько╖ ради


В╤ДБУЛОСЯ ЧЕРГОВЕ ЗАС╤ДАННЯ ВИКОНАВЧОГО КОМ╤ТЕТУ

15 с╕чня, у сес╕йн╕й зал╕ м╕сько╖ ради в╕дбулося чергове зас╕дання виконавчого ком╕тету Прилуцько╖ м╕сько╖ ради.

Начальник в╕дд╕лу культури ╕ туризму м╕сько╖ ради Катерина Мовчан допов╕ла по питанню порядку денного «Про встановлення вартост╕ платних послуг, що нада╓ Прилуцька м╕ська центральна б╕бл╕отека ╕мен╕ Любов╕ Забашти Прилуцько╖ м╕сько╖ ради Черн╕г╕всько╖ област╕”, а запрошена директор м╕сько╖ центрально╖ б╕бл╕отеки ╕мен╕ Л.Забашти Людмила Зубко надала роз’яснення на запитання член╕в виконавчого ком╕тету.

У ход╕ зас╕дання слухалися питання «Про продовження строку д╕╖ договору на перевезення пасажир╕в на м╕ському автобусному маршрут╕ загального користування» та «Про затвердження Порядку розроблення м╕ських ц╕льових програм, мон╕торингу та зв╕тност╕ про ╖х виконання у нов╕й редакц╕╖», по яких допов╕в заступник м╕ського голови з питань д╕яльност╕ виконавчих орган╕в ради Олександр Сивенко.Керуюча справами виконавчого ком╕тету м╕сько╖ ради Тетяна Малоголова допов╕ла по питаннях порядку денного зас╕дання:

Про внесення зм╕н до функц╕ональних повноважень м╕ського голови, секретаря м╕сько╖ ради, заступник╕в м╕ського голови з питань д╕яльност╕ виконавчих орган╕в ради, керуючого справами виконавчого ком╕тету м╕сько╖ ради;

Про виконання плану роботи виконавчого ком╕тету Прилуцько╖ м╕сько╖ ради за ╤V квартал 2018 року;

Про виконання Перспективного плану роботи виконавчого ком╕тету Прилуцько╖ м╕сько╖ ради за 2018 р╕к.

Про виконання низки р╕шень виконавчого ком╕тету м╕сько╖ ради про╕нформувала Олена Александрова  начальник в╕дд╕лу ╕нформац╕йно╖ д╕яльност╕ та комун╕кац╕й з громадськ╕стю м╕сько╖ ради:

Про х╕д виконання р╕шення виконавчого ком╕тету м╕сько╖ ради в╕д 29 березня 2016 року №116 «Про затвердження плану заход╕в з нагоди в╕дзначення 100-р╕ччя под╕й Укра╖нсько╖ революц╕╖ 1917-1921 рок╕в»;

Про х╕д виконання р╕шення виконавчого ком╕тету м╕сько╖ ради в╕д 20 липня 2016 року №307 «Про затвердження м╕ського плану заход╕в, спрямованих на актив╕зац╕ю вивчення громадянами м.Прилуки англ╕йсько╖ мови, на пер╕од до 2020 року»;

Про х╕д виконання р╕шення виконавчого ком╕тету м╕сько╖ ради в╕д 30 с╕чня 2018 року №27 «Про затвердження плану загальном╕ських заход╕в у рамках реал╕зац╕╖ правопросв╕тницького проекту «Я маю право!»;

Про х╕д виконання р╕шення виконавчого ком╕тету м╕сько╖ ради в╕д 27 листопада 2018 року №382 «Про затвердження плану загальном╕ських заход╕в з проведення Всеукра╖нського тижня права у 2018 роц╕».

Також члени виконавчого ком╕тету розглянули й питання порядку денного, що м╕стять ╕нформац╕ю з обмеженим доступом. Ус╕ внесен╕ на розгляд зас╕дання виконавчого ком╕тету питання розглянут╕ та ухвален╕ в╕дпов╕дн╕ р╕шення.

16.01.2019 В╕дд╕л ╕нформац╕йно╖ д╕яльност╕ та комун╕кац╕й з громадськ╕стю Прилуцько╖ м╕сько╖ ради


МУЗЕЙНЕ Р╤ЗДВО

Красива ╕ щедра душа укра╖нського народу виявля╓ себе в традиц╕ях, в╕руваннях, святкуваннях. Новор╕чн╕ свята в Укра╖н╕ так╕ яскрав╕, сповнен╕ вигадок, см╕ху ╕ ╕гор. Це казкова,чар╕вна пора.

7 с╕чня Укра╖на святку╓ Р╕здво Христове – одне з найвеличн╕ших свят, яке святкують у всьому св╕т╕. Укра╖нц╕ й славн╕ тим, що сотн╕ рок╕в попри все бережуть традиц╕╖ ╕ звича╖, трепетно ставляться до всього духовного, що отримали у спадок, удосконалюють ╕ розвивають його. ╤ Р╕здво Христове – яскраве тому п╕дтвердження.

Уже стало доброю традиц╕╓ю у Прилуцькому кра╓знавчому музе╖ ╕м. В.╤. Маслова проводити новор╕чн╕ свята для маленьких прилучан.

4 с╕чня 2019 року учн╕ 5 класу г╕мназ╕╖ №5 ╕м. В.А.Затолок╕на зав╕тали на зах╕д «Музейне Р╕здво». П╕д час заходу д╕ти познайомились з ╕стор╕╓ю народження Сина Божого, переглянули в╕део «Небо ╕ земля нин╕ торжеству╓», Вихованка Центру творчост╕ д╕тей ╕ юнацтва Ан╕к╕на Мар╕я прочитала в╕рш «Народження Христа».Уже давно Р╕здво це не просто рел╕г╕йне свято, для б╕льшост╕ громадян нашо╖ кра╖ни цей день ╓ уособленням добра, щастя та над╕╖ на усп╕х у новому роц╕. Зав╕дувачка в╕дд╕лу природи кра╓знавчого музею Степаненко Ольга Петр╕вна ознайомила присутн╕х з ц╕кавими особливостями життя цьогор╕чного символу року, опудало якого вони мали змогу бачити в експозиц╕╖.

Р╕здво це перш за все родинне свято, яке наче диво заходить у д╕м кожного укра╖нця. Ц╕кавою була гостина до пан╕ господин╕ , зав╕дувачки в╕дд╕лу ╕стор╕╖ музею, Б╕ленко ╤рини Васил╕вни, яка ознайомила д╕тей з традиц╕ями святкування Святвечору.П╕д час Р╕здва н╕кому не приходиться сумувати: лунають п╕сн╕ та колядки, в╕дбуваються ╕гри, конкурси, ворож╕ння та вод╕ння «кози». Так було ╕ на нашому свят╕, а пот╕м д╕ти пригощались смаколиками та робили фото на згадку. Вс╕м було ц╕каво та весело.08.01.2019 За ╕нф.Прилуцького кра╓знавчого музею ╕м. В.╤.Маслова


ВИБОРИ - 2019!

ПЕРЕВ╤РТЕ СВО╥ ДАН╤ У ДЕРЖАВНОМУ РЕ╢СТР╤ ВИБОРЦ╤В!

Нев╕д’╓мне право громадянина демократично╖ держави – в╕льно обирати владу, а обов’язок демократично╖ держави – забезпечити сво╖м громадянам можлив╕сть реал╕зувати це право, зокрема ╕ через створен╕ державн╕ органи.

В╕дпов╕дно до статей 19 та 20 Закону Укра╖ни “Про Державний ре╓стр виборц╕в” кожен виборець ма╓ право звернутися до в╕дд╕лу ведення Державного ре╓стру виборц╕в для перев╕рки свого включення до Державного ре╓стру виборц╕в, а також перев╕рити особист╕ персональн╕ дан╕, що м╕стяться у Державному ре╓стр╕ виборц╕в. Для зд╕йснення тако╖ перев╕рки необх╕дно з’явитися з паспортом громадянина Укра╖ни (або тимчасовим посв╕дченням громадянина Укра╖ни) до в╕дд╕лу ведення Державного ре╓стру виборц╕в за м╕сцем ре╓страц╕╖.У м. Прилуки в╕дд╕л ведення Державного ре╓стру виборц╕в знаходиться в прим╕щенн╕ Прилуцько╖ м╕сько╖ ради за адресою:
вул. Незалежност╕,82 , 2 поверх, каб.№24, тел.7-12-09, 3-22-37.
У раз╕ невключення до Державного ре╓стру виборц╕в або у раз╕ виявлення розб╕жностей у персональних даних, в╕дв╕дувачу буде запропоновано заповнити в╕дпов╕дну заяву, п╕сля чого до бази даних будуть внесен╕ необх╕дн╕ зм╕ни.

Також перев╕рити ╕нформац╕ю про сво╓ включення до Державного ре╓стру виборц╕в та сво╖ персональн╕ дан╕ у Державному ре╓стр╕ виборц╕в можливо за допомогою мереж╕ ╤нтернет. Для цього на оф╕ц╕йному сайт╕ “Державний ре╓стр виборц╕в” (www.drv.gov.ua) функц╕ону╓ програмний ресурс “Особистий каб╕нет виборця”.

Для цього необх╕дно виконати наступн╕ д╕╖:
1. Заре╓струватися, вказавши свою електронну адресу та пароль доступу.
2. Заповнити поля для формування запиту.

На електронну адресу буде над╕слано в╕дпов╕дь ╕з зазначенням наявност╕ виборця в Державному ре╓стр╕ виборц╕в, номера виборчо╖ д╕льниц╕ та ╖╖ м╕сцезнаходження.

У раз╕ в╕дсутност╕ виборця в Державному ре╓стр╕ виборц╕в або наявност╕ розб╕жностей з даними, вказаними запитувачем, та ╕нформац╕╓ю, що значиться в Державному ре╓стр╕ виборц╕в, над╕йде пов╕домлення ╕з запрошенням звернутися до в╕дпов╕дного в╕дд╕лу ведення Державного ре╓стру виборц╕в за м╕сцем проживання.

В╕дд╕л ведення Державного ре╓стру виборц╕в запрошу╓ вс╕х жител╕в м. Прилуки перев╕рити сво╓ включення та правильн╕сть внесених сво╖х ╕дентиф╕кац╕йних персональних даних до бази даних Державного ре╓стру виборц╕в. Особливо це стосу╓ться виборц╕в, яким нещодавно виповнилося 18 рок╕в ╕ як╕ будуть голосувати вперше.

04.01.2019 В╕дд╕л ведення Державного ре╓стру виборц╕в Прилуцько╖ м╕сько╖ ради


НАПЕРЕДОДН╤ НОВОГО РОКУ МОЛОДА МАМА ОТРИМАЛА ОСЕЛЮ

Доб╕га╓ до завершення 2018 р╕к, а на пороз╕ вже святковий настр╕й прийдешн╕х новор╕чних ╕ р╕здвяних свят. З╕ св╕тлими помислами та над╕ями на них чекають доросл╕ й д╕ти. ╤ саме з нагоди новор╕чних та р╕здвяних свят секретар м╕сько╖ ради Анатол╕й Шамрай поздоровив прац╕вник╕в Прилуцько╖ м╕сько╖ ради та структурних п╕дрозд╕л╕в.

В╕д ╕мен╕ м╕ського голови Анатол╕й Васильович прив╕тав присутн╕х з╕ святами та побажав здоров’я, щастя, радост╕, добробуту, миру, злагоди та зд╕йснення вс╕х найзапов╕тн╕ших мр╕й.
У цьому роц╕ вперше держава винайшла можлив╕сть забезпечити житлом на прав╕ власност╕ д╕тей – сир╕т та ос╕б з ╖х числа, як╕ цього потребують.

╤ в нашому м╕ст╕ щастя отримати власну квартиру випало Ян╕ Галушц╕, молод╕й мам╕, яка вихову╓ маленького синочка. Отримання ключ╕в напередодн╕ Нового року ╓ символ╕чним, адже новий 2019 р╕к родина зустр╕не у власному житл╕.У цей святковий день Анатол╕й Шамрай вручив ключ╕ в╕д ново╖ осел╕ Ян╕ Галушц╕.

02.01.2019 Прилуцька м╕ська рада


ДФРР – 2019: РЕГ╤ОНАЛЬНА КОМ╤С╤Я ПРИСТУПИЛА ДО ОЦ╤НЮВАННЯ ПРОЕКТ╤В

Рег╕ональна ком╕с╕я з оц╕нки та забезпечення проведення попереднього конкурсного в╕дбору ╕нвестиц╕йних програм та проект╕в, що можуть реал╕зуватися за рахунок кошт╕в Державного фонду рег╕онального розвитку ма╓ визначитися з власними балами до 28 с╕чня. Про це сьогодн╕ було наголошено п╕д час в╕дпов╕дного зас╕дання в облдержадм╕н╕страц╕╖ за участ╕ голови ОДА Олександра Мисника.Також участь у зас╕данн╕ взяли заступники м╕ського голови з питань д╕яльност╕ виконавчих орган╕в ради Прилуцько╖ м╕сько╖ ради Руслан Котляр та Тетяна Фесенко.

— Прошу член╕в ком╕с╕╖ не затягувати з голосуванням. Адже пот╕м проекти мають пройти в╕дб╕р в М╕нрег╕он╕. Час в ц╕й ситуац╕╖ гра╓ не на користь громади, — зауважив Олександр Мисник.

Загалом рег╕ональний адм╕н╕стратор заре╓стрував 197 проект╕в на загальну заявлену суму кошт╕в ДФРР близько 1,7 м╕льярда гривень. В╕дтак кожному члену ком╕с╕╖ доведеться вивчити близько 60 заявок.ДОВ╤ДКОВО: Структурними п╕дрозд╕лами Прилуцько╖ м╕сько╖ ради, комунальними п╕дпри╓мствами та установами м╕ста за орган╕зац╕йно-методичного сприяння в╕дд╕лу ╕нвестиц╕й та м╕жнародно╖ д╕яльност╕ Прилуцько╖ м╕сько╖ ради на конкурс ╕нвестиц╕йних проект╕в та програм, що можуть реал╕зовуватися за рахунок кошт╕в державного фонду рег╕онального розвитку в 2019 роц╕, подано 7 проект╕в pryluky.cg.gov.ua/index.php?id=324304&tp=0
Конкурс оголошено у жовтн╕ цього року. Дедлайн подач╕ заявок — 19 листопада. Однак, у зв’язку з перевантаженням онлайн-платформи М╕нрег╕ону та численними зверненнями заявник╕в, терм╕н заповнення вже поданих на оц╕нювання проект╕в було продовжено до 26 листопада включно.

Не приймались до розгляду проекти, як╕ не в╕дпов╕дали оголошеним критер╕ям по м╕н╕мальн╕й вартост╕ проекту (5 м╕льйон╕в гривень для буд╕вництва та 1 м╕льйон гривень для ╕нших проект╕в) та техн╕чним завданням.

Кр╕м того, рег╕ональному адм╕н╕стратору надано повноваження не допускати до оц╕нювання проекти, як╕ були заповнен╕ не належним чином або мали не повний пакет документ╕в.

Цьогор╕ч внесен╕ зм╕ни ╕ до формату роботи рег╕онально╖ ком╕с╕╖. Детальн╕ше з новац╕ями ознайомила секретар ком╕с╕╖ – ╤рина Помеленко.

Оп╕сля представники територ╕альних громад мали змогу презентувати власн╕ проекти.

— Часу для написання як╕сних заявок було б╕льше н╕ж достатньо, — наголосив Олександр Мисник. — В╕дпов╕дно до попередн╕х даних л╕м╕т кошт╕в ДФРР на 2019 р╕к для Черн╕г╕вщини буде близько 230 м╕льйон╕в гривень. Ус╕ подан╕ проекти ╓ важливими. Однак, грошей на все не вистачить. Варто визначити пр╕оритетн╕сть та прорахувати економ╕чну ефективн╕сть ╕н╕ц╕атив.

Цього ж дня ком╕с╕я затвердила техн╕чн╕ завдання в╕дбору проект╕в для сп╕вф╕нансування з ДФРР у 2020 роц╕. Вони залишатимуться такими ж як ╕ поперенього року. Конкурс проект╕в старту╓ 14 с╕чня 2019 року ╕ триватиме до 28 лютого включно.

29.12.2018


П╤ДСУМКИ ╤╤ ЕТАПУ ВСЕУКРА╥НСЬКИХ УЧН╤ВСЬКИХ ОЛ╤МП╤АД З НАВЧАЛЬНИХ ПРЕДМЕТ╤В

У закладах загально╖ середньо╖ осв╕ти м╕ста у листопад╕-грудн╕ 2018 року серед учн╕в був проведений ╤╤ етап Всеукра╖нських учн╕вських ол╕мп╕ад з навчальних предмет╕в.

Учасниками ╤╤ (м╕ського) етапу стало 624 учн╕в, як╕ вибороли 236 диплом╕в: ╤ ступеня – 64, ╤╤ ступеня – 70, ╤╤╤ ступеня – 102. Найкращ╕ результати показали учн╕ ЗОШ ╤-╤╤╤ ст. № 7, як╕ отримали 49 диплом╕в, учн╕ г╕мназ╕╖ №5 ╕мен╕ В.А.Затолок╕на – 40 диплом╕в, учн╕ СШ ╤-╤╤╤ ст.№6 з поглибленим вивченням ╕нформац╕йних технолог╕й – 37 диплом╕в та учн╕ г╕мназ╕╖ №1 ╕мен╕ Г.Вороного – 30 диплом╕в.По 3 дипломи у ╤╤ (м╕ському) етап╕ ол╕мп╕ад вибороли: учень 11 класу г╕мназ╕╖ № 1 ╕мен╕ Георг╕я Вороного - Влад╕м╕ров Артем (з ф╕зики, математики, ╕нформатики), учень 9 класу г╕мназ╕╖ №1 ╕мен╕ Георг╕я Вороного - Клязника Дмитро (з ф╕зики, математики та х╕м╕╖); учениця 10 класу ЗОШ ╤-╤╤╤ ст. № 3 ╕м.С.Г.Шовкуна - Нестеренко Катерина (з ф╕зики, х╕м╕╖ та астроном╕╖); учень 9 класу ЗОШ ╤-╤╤╤ ст.№7-Харечко Олександр (з ф╕зики, математики та економ╕ки); учень 10 класу г╕мназ╕╖ №5 ╕м. В.А.Затолок╕на - Швець Дмитро (з х╕м╕╖, б╕олог╕╖ та трудового навчання); учень 11 класу ЗОШ ╤-╤╤╤ ступен╕в №14 Гуз╓в Андр╕й (з ╕нформатики, ╕нформац╕йних технолог╕й та економ╕ки).

Найб╕льшу к╕льк╕сть учн╕в переможц╕в ╤╤ етапу Всеукра╖нських учн╕вських ол╕мп╕ад з навчальних предмет╕в п╕дготували вчител╕ ЗОШ ╤-╤╤╤ ст. № 7 Бондаренко С.М. (з астроном╕╖, ╕нформатики та ╕нформац╕йних технолог╕й) – 8 переможц╕в, Склярова В.Ю. (з ф╕зики та економ╕ки) – 7 переможц╕в. По п’ять переможц╕в мають Дерев’янко В.С. з х╕м╕╖ та еколог╕╖, Пожарський Я.О. з ╕нформатики та ╕нформац╕йних технолог╕й (г╕мназ╕я №5 ╕м. В╕ктора Андр╕йовича Затолок╕на), Газарян Л.╤. з економ╕ки та географ╕╖ (г╕мназ╕я №1 ╕м.Георг╕я Вороного); по чотири переможця мають Пономаренко В.Б. з економ╕ки та географ╕╖ та Кул╕ненко Н.В. з ╕стор╕╖ (СШ ╤-╤╤╤ ст.№6 з поглибленим вивченням ╕нформац╕йних технолог╕й), Губар Н.А. з х╕м╕╖, (ЗОШ ╤-╤╤╤ ст. № 7), Бойко С.В. з х╕м╕╖, б╕олог╕╖ та еколог╕╖ (г╕мназ╕я №1 ╕мен╕ Георг╕я Вороного), Дубогай Г.М. з ф╕зики та астроном╕╖ (ЗОШ ╤-╤╤╤ ст..№3 ╕м. Серг╕я Горд╕йовича Шовкуна), Греб╕нь В.М. з економ╕ки, географ╕╖ та б╕олог╕╖ (ЗОШ ╤-╤╤╤ ст.№9) та Чайка ╤.В. з англ╕йсько╖ ╕ н╕мецько╖ мови (ЗОШ ╤-╤╤╤ ст.№13 ╕м.Святителя ╤оасафа Б╓лгородського).

Бажа╓мо усп╕х╕в ус╕м переможцям ╤╤ етапу Всеукра╖нських учн╕вських ол╕мп╕ад з навчальних предмет╕в та ╖х наставникам на ╤╤╤ етап╕ ол╕мп╕ад, чека╓мо в╕д них позитивних результат╕в та нових перемог.

28.12.2018 За ╕нф.управл╕ння осв╕ти Прилуцько╖ м╕сько╖ ради


ЗУСТР╤Ч ПРЕЗИДЕНТА З ТАЛАНОВИТОЮ МОЛОДДЮ УКРА╥НИ

З нагоди Дня Святого Миколая Президент Укра╖ни Петро Порошенко разом з дружиною Мариною Порошенко 19 грудня 2018 року зустр╕лися з талановитою молоддю. У ход╕ зустр╕ч╕ гарант ╕ перша лед╕ ознайомилися з винаходами, творчими розробками школяр╕в та студент╕в з ус╕╓╖ кра╖ни.Глава держави зауважив, що для сьогодн╕шньо╖ зустр╕ч╕ Мар╕╖нський палац, де зазвичай проводяться державн╕ заходи найвищого р╕вня, в╕ддано у розпорядження талановитих д╕тей. «Ви сьогодн╕ найповажн╕ш╕ гост╕, можливо нав╕ть ╕ не гост╕, а господар╕ кра╖ни», - сказав Петро Порошенко д╕тям.

У склад╕ делегац╕╖ Черн╕г╕всько╖ област╕, кер╕вником яко╖ була Соронович Олена Юр╕╖вна, заступник начальника Управл╕ння осв╕ти ╕ науки Черн╕г╕всько╖ обласно╖ державно╖ адм╕н╕страц╕╖ - начальник в╕дд╕лу загально╖ середньо╖ та корекц╕йно╖ осв╕ти, на зустр╕ч була запрошена наша прилуцька школярка - учениця 11 класу Прилуцько╖ г╕мназ╕╖ №5 ╕м. В.А. Затолок╕на Дорошенко Анастас╕я - неодноразова переможниця ╤, ╤╤, ╤╤╤ та ╤V етап╕в Всеукра╖нсько╖ учн╕всько╖ ол╕мп╕ади з укра╖нсько╖ мови та л╕тератури, ╤, ╤╤ та ╤╤╤ етап╕в Всеукра╖нського конкурсу-захисту науково-досл╕дницьких роб╕т учн╕в-член╕в МАН Укра╖ни, вс╕х етап╕в М╕жнародного мовно-л╕тературного конкурсу учн╕всько╖ та студентсько╖ молод╕ ╕мен╕ Тараса Шевченка та М╕жнародного конкурсу знавц╕в укра╖нсько╖ мови ╕мен╕ Петра Яцика.

Марина Порошенко зазначила, що саме молоде талановите покол╕ння укра╖нц╕в буде продовжувати створювати незалежну ╓вропейську Укра╖нську державу.«Ви д╕йсно дуже розумн╕ ╕ дуже талановит╕. Ви ма╓те безл╕ч ц╕кавих ╕ прогресивних ╕дей ╕ це надиха╓ на в╕ру у щасливе майбутн╓ нашо╖ кра╖ни» - звернулася дружина Президента до юних винах╕дник╕в.

Учасники зустр╕ч╕ отримали у подарунок в╕д Президента Укра╖ни ╕менн╕ позолочен╕ монети та щиро подякували за визнання ╕ п╕дтримку ╖хн╕х усп╕х╕в та досягнень на державному р╕вн╕.

26.12.2018 За ╕нформац╕╓ю управл╕ння осв╕ти Прилуцько╖ м╕сько╖ ради


В╤ДКРИТТЯ ГОЛОВНО╥ ЯЛИНКИ ПРИЛУК

В╕дкриття новор╕чно╖ ялинки в Прилуках в╕дбулося традиц╕йно на Центральн╕й площ╕ у День Святого Миколая, 19 грудня.На Центральн╕й площ╕ м╕ста з╕бралося багато городян, малеча водила з Микола╓м хороводи б╕ля ялинки, розважалась ╕ бавилась у встановлених напередодн╕ казкових будиночках та оч╕кувала новор╕чного чуда.
Д╕ти в╕д щирого серця зверталися до ошатно╖ красун╕ м╕ста, щоб вона засяяла новор╕чними яскравими вогнями!Цього року ялинка ма╓ новий казковий образ, а також вогнями осв╕тилася головна площа й вулиця м╕ста.
На глядач╕в чекала концертна програма в╕д творчих колектив╕в м╕ста.Шановн╕ прилучани ╕з прейдешн╕ми новор╕чно-р╕здвяними святами!
Бажа╓мо вам м╕цного здоров'я, щастя, благополуччя, злагоди в родинах та мирного неба.

20.12.2018 В╕дд╕л ╕нформац╕йно╖ д╕яльност╕ та комун╕кац╕й з громадськ╕стю Прилуцько╖ м╕сько╖ ради


ТРАНСКОРДОННА СП╤ВПРАЦЯ З ПИТАНЬ РОЗВИТКУ АГРОПРОМИСЛОВОГО СЕКТОРУ

14 грудня поточного року в м.Прилуки в╕дбулося IV м╕жсекторальне зас╕дання «С╕льське господарство», що було орган╕зоване в рамках реал╕зац╕╖ проекту «Актив╕зац╕я малого та середнього б╕знесу в прикордонних рег╕онах Укра╖ни-Б╕лорус╕» по Програм╕ транскордонного сп╕вроб╕тництва кра╖н Сх╕дного партнерства (EaPTC).Зах╕д проведено сп╕льно з виконавчим ком╕тетом Прилуцько╖ м╕сько╖ ради, виконавчим ком╕тетом Славутицько╖ м╕сько╖ ради, Славутицьким фондом п╕дтримки п╕дпри╓мництва, Черн╕г╕вською рег╕ональною торгово-промисловою палатою та експертами проекту. На зас╕данн╕ були присутн╕ представники Б╕лоруського торгово-економ╕чного ун╕верситету споживчо╖ кооперац╕╖, який ╓ партнером-координатором в╕д Республ╕ки Б╕лорусь, кер╕вники п╕дпри╓мств та орган╕зац╕й Гомельсько╖ област╕.

У ход╕ м╕жнародно╖ зустр╕ч╕ обговорен╕ питання щодо особливостей розвитку та п╕дтримки с╕льського господарства в Черн╕г╕вськ╕й, Гомельськ╕й областях, запровадження стандарт╕в орган╕чного виробництва, менеджмент та нов╕ технолог╕╖ роботи п╕дпри╓мств агропромислового сектору, особливост╕ ведення б╕знесу у сфер╕ агротуризму.

П╕сля зас╕дання та б╕знес-переговор╕в його учасники в╕дв╕дали ТОВ «Прилуцький завод – «Б╕лкозин», де ознайомились з процесом виробництва колагеново╖ оболонки для ковбасних вироб╕в та зустр╕лись з директором п╕дпри╓мства Романом Давидою."Дана публ╕кац╕я була п╕дготована за п╕дтримки ╢вропейського союзу. Повну в╕дпов╕дальн╕сть за зм╕ст публ╕кац╕╖ несе Виконавчий ком╕тет Прилуцько╖ м╕сько╖ ради. Зм╕ст публ╕кац╕╖ н╕ в якому раз╕ не повинен розглядатися як в╕дображення оф╕ц╕йно╖ позиц╕╖ ╢вропейського Союзу".

17.12.2018 В╕дд╕л ╕нвестиц╕й та м╕жнародно╖ д╕яльност╕ м╕сько╖ ради


У ЛЮТОМУ 2019 РОКУ В╤ДБУДУТЬСЯ УСТАНОВЧ╤ ЗБОРИ ПО ФОРМУВАННЮ НОВОГО СКЛАДУ ГРОМАДСЬКО╥ РАДИ

14 грудня за головування заступника голови Громадсько╖ ради Нежиборця Володимира Валентиновича проведене в╕с╕мнадцяте зас╕дання Громадсько╖ ради при виконавчому ком╕тет╕ Прилуцько╖ м╕сько╖ ради. З першого питання порядку денного про створення ╕н╕ц╕ативно╖ групи по формуванню нового складу Громадсько╖ ради при виконавчому ком╕тет╕ Прилуцько╖ м╕сько╖ ради про╕нформувала начальник в╕дд╕лу ╕нформац╕йно╖ д╕яльност╕ та комун╕кац╕й з громадськ╕стю м╕сько╖ ради Олена Александрова. Начальник в╕дд╕лу, а за сум╕сництвом секретар Громадсько╖ ради наголосила, що доб╕га╓ к╕нця робота д╕ючо╖ ради. Ор╕╓нтовна дата проведення установчих збор╕в по формуванню нового складу Громадсько╖ ради — 22 лютого 2019 року.Для формування нового складу громадсько╖ ради не п╕зн╕ше н╕ж за 60 календарних дн╕в до визначено╖ дати проведення установчих збор╕в утворю╓ться ╕н╕ц╕ативна група з ╖х п╕дготовки за участю ╕нститут╕в громадянського сусп╕льства. До складу ╕н╕ц╕ативно╖ групи входять делегован╕ члени д╕ючо╖ громадсько╖ ради, представники ╕нститут╕в громадянського сусп╕льства, як╕ не представлен╕ у склад╕ громадсько╖ ради та представники виконавчого ком╕тету Прилуцько╖ м╕сько╖ ради. Тому сьогодн╕ на зас╕данн╕ необх╕дно затвердити к╕льк╕сний та персональний склад ╕н╕ц╕ативно╖ групи Громадсько╖ ради.

За результатами обговорення члени Громадсько╖ ради ухвалили р╕шення к╕льк╕сний склад затвердити в к╕лькост╕ семи ос╕б:

Горбач Валентина Микола╖вна

Цибенко Серг╕й Миколайович

Сагайдак Валер╕й ╤ванович

Плечко Микола Олекс╕йович

З╕нченко Мар╕я Юр╕╖вна

Бойко Людмила Борис╕вна

Дорошенко Валер╕й Володимирович.З другого питання порядку денного про презентац╕ю комплексно╖ схеми руху громадського автомоб╕льного транспорту м╕ста Прилуки про╕нформував присутн╕х Горбачов Петро Федорович, зав╕дувач кафедри транспортно╖ системи ╕ лог╕стики Харк╕вського нац╕онального автомоб╕льно-дорожнього ун╕верситету.

Члени Громадсько╖ ради задали ряд питань допов╕дачу, ухвалили р╕шення ╕нформац╕ю взяти до в╕дома та обговорити дану схему руху громадського транспорту в сво╖х орган╕зац╕ях.

17.12.2018 В╕дд╕л ╕нвестиц╕й та м╕жнародно╖ д╕яльност╕ м╕сько╖ ради


М╤ЖНАРОДНА СП╤ВПРАЦЯ М╤СТА ПРИЛУКИ ТА ПОЛЬСЬКОГО М╤СТА-ПОБРАТИМА КОСЬЦЕЖИНА В П╤ДГОТОВЦ╤ ЗАЯВКИ НА ╢СЗ метою участ╕ в конкурс╕ проект╕в ╢вропейсько╖ Ком╕с╕╖ «М╕сцев╕ влади: партнерство для сталих м╕ст» у партнерств╕ з польським м╕стом-побратимом Косьцежина робочою групою по розробц╕ грантових проект╕в та програм, за п╕дтримки волонтер╕в Корпусу Миру США в Укра╖н╕, п╕дготовлено та подано до розгляду концепц╕ю проекту «Комплексне впровадження ╓вропейських практик та менеджменту в сфер╕ п╕двищення енергоефективност╕ для буд╕вель дитячих садк╕в м.Прилуки».

Прилуки та Косьцежина ╓ м╕стами-побратимами з 2003 року, а також вони ╓ п╕дписантами ╓вропейсько╖ ╕н╕ц╕ативи Угоди мер╕в. У рамках зазначено╖ ╓вропейсько╖ ╕н╕ц╕ативи м╕ста прагнуть скоротити викиди СО2 щонайменше на 20% до 2020 року, сприяючи, таким чином, розвитку еколог╕чно ор╕╓нтовано╖ економ╕ки та п╕двищенню якост╕ життя.

Нараз╕ Косьцежина ма╓ значн╕ досягнення у п╕двищенн╕ енергоефективност╕ в громадських буд╕влях, зд╕йснена майже 100% термомодерн╕зац╕я (включаючи вс╕ школи та дошк╕льн╕ заклади м╕ста).

В╕дпов╕дно до завдань подано╖ концепц╕╖ проекту передбача╓ться перейняття досв╕ду м╕ста-побратима Косьцежина у сфер╕ енергоефективност╕ та впровадження комплексно╖ термомодерн╕зац╕╖ у садочках нашого м╕ста. При усп╕шному попередньому в╕дбор╕, робоча група по розробц╕ грантових проект╕в та програм продовжить свою роботу над оформленням повно╖ заявки та пакету документ╕в, що визначен╕ умовами конкурсного в╕дбору.

17.12.2018 В╕дд╕л ╕нвестиц╕й та м╕жнародно╖ д╕яльност╕ м╕сько╖ ради


ПРО УЧАСТЬ У М╤ЖСЕКТОРАЛЬНОМУ ЗАС╤ДАНН╤ В М.ГОМЕЛЬ


6 грудня представники м.Прилуки у склад╕ делегац╕╖ в╕д Черн╕г╕всько╖ та Ки╖всько╖ областей в╕дв╕дали м.Гомель Республ╕ки Б╕лорусь з метою участ╕ у ╤╤╤ М╕жсекторальному зас╕данн╕ «Житлово-комунальне господарство та ╕нформац╕йн╕ технолог╕╖».Одноденний зах╕д був орган╕зований Славутицьким м╕ським фондом п╕дтримки п╕дпри╓мництва та Славутицьким виконавчим ком╕тетом в рамках реал╕зац╕╖ проекту «Актив╕зац╕я малого та середнього б╕знесу в прикордонних рег╕онах Укра╖ни-Б╕лорус╕» по Програм╕ транскордонного сп╕вроб╕тництва кра╖н Сх╕дного партнерства (EaPTC), що ф╕нансу╓ться за рахунок ╢вропейського Союзу. Прилуцька м╕ська рада ╓ одним ╕з партнер╕в зазначеного проекту та активно бере участь в ус╕х його заходах.
П╕д час зустр╕ч╕, що в╕дбувалась в прим╕щенн╕ Б╕лоруського торгово-економ╕чного ун╕верситету споживчо╖ кооперац╕╖, були обговорен╕ питання щодо розвитку ╕ вдосконалення житлово-комунального господарства в Республ╕ц╕ Б╕лорусь, особливост╕ зд╕йснення прав власност╕ у багатоквартирних будинках в Укра╖н╕, розвиток IT б╕знесу в малих м╕стах та презентован╕ ╕нформац╕йн╕ програми в сфер╕ житлово-комунального господарства, пошукову систему «Еталон» щодо оф╕ц╕йно╖ правово╖ ╕нформац╕╖ Республ╕ки Б╕лорусьПредставники б╕знесу в╕дв╕дали ВАТ «Гомельський технопарк» www.gntp.by, д╕яльн╕сть якого поляга╓ у п╕дтримц╕ ╕нновац╕йного п╕дпри╓мництва в рег╕он╕, розвитку м╕жнародно╖ сп╕впрац╕ в ╕нновац╕йн╕й сфер╕. П╕д час екскурс╕╖ до комунального п╕дпри╓мства «Спецкоммунтранс» www.comtrans.by укра╖нськ╕ фах╕вц╕ з питань комунального господарства мали можлив╕сть ознайомитись з технолог╕чним процесом та продукц╕╓ю, що виготовля╓ться з твердих побутових в╕дход╕в на п╕дпри╓мств╕.
В╕дпов╕дно до плану заход╕в проекту «Актив╕зац╕я малого та середнього б╕знесу в прикордонних рег╕онах Укра╖ни-Б╕лорус╕» 13-14 грудня 2018 р. в м. Прилуки заплановано проведенння м╕жсекторального зас╕дання «С╕льське господарство».
Додаткова ╕нформац╕я щодо участ╕ у зас╕данн╕ або пошуку потенц╕йних партнер╕в з Республ╕ки Б╕лорусь за телефоном: +38066 887 34 92, e-mail: sfpp@ukr.net.

10.12.2018 В╕дд╕л ╕нвестиц╕й та м╕жнародно╖ д╕яльност╕ м╕сько╖ ради


"ЗНАЙ СВО╥ ПРАВА"

У рамках реал╕зац╕╖ правопросв╕тницького проекту «Я маю право» у читальн╕й зал╕ Прилуцько╖ м╕сько╖ центрально╖ б╕бл╕отеки ╕мен╕ Любов╕ Забашти 28 листопада в╕дбулася бл╕ц-в╕кторина «Знай сво╖ права».

У ход╕ заходу студентська молодь ознайомилась ╕з ╕стор╕╓ю виникнення прав людини у цив╕л╕зац╕йному контекст╕, д╕зналася про еволюц╕ю св╕тоглядного розум╕ння прав людини ╕з формац╕йним розвитком людства, а також переглянула презентац╕йний матер╕ал на вказану тематику.Бойко Юл╕я В╕тал╕╖вна - начальник в╕дд╕лу правово╖ ╕нформац╕╖ та консультац╕й Черн╕г╕вського м╕сцевого центру з надання безоплатно╖ вторинно╖ правово╖ допомоги та Приходько Олена Серг╕╖вна - начальник в╕дд╕лу орган╕зац╕╖ надання безоплатно╖ вторинно╖ правово╖ допомоги та роботи з адвокатами Черн╕г╕вського м╕сцевого центру з надання безоплатно╖ вторинно╖ правово╖ допомоги у режим╕ скайп-д╕алогу дали в╕дпов╕д╕ на питання студентсько╖ молод╕ з приводу прав та обов’язк╕в людини та громадянина, м╕жнародних правових документ╕в про права людини, права дитини, гарант╕╖ конституц╕йних прав ╕ свобод людини ╕ громадянина в Укра╖н╕, а також розглянули, якими нормативно-правовими актами унормован╕ питання громадянства в Укра╖н╕. Кожна проблема була представлена ними у вигляд╕ окремих ситуац╕й, ╕люстрована ц╕кавими фактами та прикладами.

Ц╕кав╕ питання у форм╕ в╕кторини допомогли молодим людям закр╕пити сво╖ знання у межах дано╖ теми та зрозум╕ти, що добробут держави залежить в╕д консол╕дац╕╖ нац╕╖ як ╓диного ц╕лого.

29.11.2018 За ╕нф. Прилуцько╖ м╕сько╖ центрально╖ б╕бл╕отеки ╕мен╕ Любов╕ Забашти


ПРО УЧАСТЬ У Б╤ЗНЕС-БРАНЧ╤ "ПРОЗОР╤СТЬ. ╤НВЕСТИЦ╤╥. СП╤ВПРАЦЯ"

Начальник в╕дд╕лу ╕нвестиц╕й та м╕жнародно╖ д╕яльност╕ м╕сько╖ ради Олена Канавець 26 листопада поточного року взяла участь у презентац╕йному заход╕ «Прозор╕сть. ╤нвестиц╕╖. Сп╕впраця», що був орган╕зований командою програми Transparent Cities/Прозор╕ м╕ста сп╕льно з Transparency International Укра╖на.Для громадських актив╕ст╕в, представник╕в б╕знесу, орган╕в м╕сцевого самоврядування було презентовано платформи BRDO (regulation.gov.ua), ProZorro.Продаж╕, Dozorro.

Про х╕д та результати проекту «В╕д прозорост╕ в ╕нвестиц╕йному сектор╕ до л╕кв╕дац╕╖ корупц╕йних ризик╕в», що впроваджувався Transparency International Укра╖на за сприяння Програми розвитку ООН в Укра╖н╕ та М╕н╕стерства закордонних справ Дан╕╖, розпов╕в координатор Анатол╕й Котов.

Кер╕вниця Програми Transparent Cities/Прозор╕ м╕ста Катерина Цибенко ознайомила присутн╕х з анал╕тичним зв╕том щодо оц╕нки р╕вня прозорост╕ в ╕нвестиц╕йн╕й сфер╕ найб╕льших 100 м╕ст Укра╖ни.

Методолог╕╓ю вим╕рювання прозорост╕ ╕нвестиц╕йного сектору було передбачено анал╕з й оц╕нка в╕дпов╕дно╖ ╕нформац╕╖ на сайтах м╕ст, яка передбачена законодавством Укра╖ни (зокрема дотримання вимог Закону Укра╖ни «Про засади державно╖ регуляторно╖ пол╕тики у сфер╕ господарсько╖ д╕яльност╕»), презентабельн╕сть необх╕дно╖ ╕нформац╕╖ для потенц╕йних ╕нвестор╕в, а також впровадження нов╕тн╕х ╕нструмент╕в електронного врядування, наявн╕сть оц╕нки кредитного рейтингу.

За ╕нформац╕╓ю координатора Анатол╕я Котова м. Прилуки станом на 26 листопада мають оц╕нку в 5,7 бал╕в та займають 50 позиц╕ю у рейтингу прозорост╕ ╕нвестиц╕йного сектору 100 м╕ст Укра╖ни.

Сл╕д зазначити, що враховуючи наявн╕ напрацювання м.Прилуки та потенц╕ал управл╕нсько╖ команди, зазначена оц╕нка не ╓ остаточною.

З представниками програми Transparent Cities/Прозор╕ м╕ста узгоджено питання щодо надання додатково╖ ╕нформац╕╖ про ун╕кальн╕ практики електронного врядування м.Прилуки .27.11.2018 В╕дд╕л ╕нвестиц╕й та м╕жнародно╖ д╕яльност╕ м╕сько╖ ради


АМЕРИКАНЕЦЬ У ПРИЛУКАХ


Нещодавно Прилуки зустр╕ли важливого та амб╕тного гостя. Протягом двох рок╕в у нашому м╕ст╕ проживатиме волонтер Корпусу Миру США в Укра╖н╕ Шон Кр╕н, який при╖хав до нас, щоб разом з м╕стянами працювати над подальшим розвитком Прилук.
Нам випала при╓мна нагода посп╕лкуватися з Шоном, б╕льше д╕знатися про його плани та ╕нтереси.
- Дякую, пане Шоне, що погодилися дати сво╓ перше ╕нтерв’ю саме нам. Розкаж╕ть, будь ласка, коли Ви вир╕шили стати волонтером ╕ чому?

- Уперше я подумав про волонтерську д╕яльн╕сть, коли навчався за кордоном. Там ╕ познайомився з волонтерами з Корпусу Миру. Вважаю, що волонтерство – це гарна можлив╕сть долучитися до розвитку сусп╕льства в ╕нш╕й кра╖н╕.


- Як╕ особливост╕ волонтерства Ви вже в╕дчули на соб╕?

- З позитивного можу сказати, що це ун╕кальна можлив╕сть д╕знатися про ╕ншу культуру, вивчити ╕ншу мову, отримати нов╕ навички. ╤з негативного – все це я роблю безкоштовно.


- Як ставляться Ваш╕ р╕дн╕ до тако╖ д╕яльност╕?

- Зазвичай волонтер╕в Корпусу Миру сприймають позитивно. Тож моя с╕м’я й мо╖ друз╕ дуже щаслив╕ з того, що я отримав таку можлив╕сть. Хоча багатьом не сподобалось, що я в╕дбуваю на такий довгий терм╕н.


- Ви сам╕ обрали Укра╖ну чи це було визначено Корпусом Миру?

- Я сам обрав.


- Чому Укра╖ну? Чому Прилуки?

- Саме м╕сто я не обирав, але я завжди був зац╕кавленим в ц╕й частин╕ св╕ту. Укра╖на пережива╓ п╕к ╕сторичних под╕й, тож я захот╕в бути частиною цього процесу.


- Ви вже почали вивчати укра╖нську мову?

- Так, я почав вивчати укра╖нську ще до того як при╖хав у Прилуки. Мен╕ потр╕бно ще багато практикуватися.


- Як╕ Ваш╕ перш╕ враження про наше м╕сто? Ви вже зосередили свою увагу на якихось конкретних ц╕лях, над досягненням яких зможете сп╕впрацювати з нашою громадою?

- Мен╕ дуже сподобалося ваше м╕сто. Прилуки набагато древн╕ш╕, н╕ж будь-яке м╕сто Сполучених Штат╕в, це ц╕каво для мене. Ус╕ були люб’язн╕, тому це справило дуже гарне враження.
Хочу попрацювати з молодими волонтерами м╕ста. Це те, на чому я зосередив увагу п╕д час сп╕впрац╕ з м╕сцевою громадою. Також буду проводити “Speaking club” для вс╕х зац╕кавлених у практичних навичках з англ╕йсько╖. Скор╕ш за все, в╕н буде функц╕онувати при б╕бл╕отец╕. Зараз проходжу пер╕од адаптац╕╖, знайомлюся з людьми, дивлюсь чим можу допомогти. Я не ст╕льки зосереджений на тому, чого в Прилуках не вистача╓, як на тому, щоб покращити ситуац╕ю, що склалася в м╕ст╕.


- Чи в╕рите Ви в удачу, чи допомага╓ вона Вам у житт╕?

- Я певною м╕рою все ж таки в╕рю в удачу. Мен╕ пощастило народитися в любляч╕й с╕м’╖, яку я залишив в Сполучених Штатах. Кр╕м того, я щасливий, що зростав ╕ виховувався в гарному сусп╕льств╕ з багатьма можливостями. ╤ саме це дозволило мен╕ бути зараз тут.


- Чим Ви захоплю╓теся?

- Я люблю читати та дивитись ф╕льми, а також, час в╕д часу, граю в шахи. Щодо ╕нтерес╕в, мен╕ подоба╓ться читати про св╕тов╕ под╕╖ та вивчати економ╕ку.


- Як╕ Ваш╕ плани п╕сля Корпусу Миру?

- У мене ще довол╕ багато часу подумати про це. Але як на мене, то я або знайду соб╕ роботу, або вступлю до ун╕верситету, щоб отримати ще одну вищу осв╕ту.

23.11.2018 Розмовляла Анна Арсененко,газета "Прилуки CiТi" №1 вiд 21 листопада 2018


ВЧАСНО ПЕРЕДА╢МО ПОКАЗНИКИ Л╤ЧИЛЬНИК╤В

Ус╕ ми так чи ╕накше користу╓мося комунальними послугами: ма╓мо воду, газ, тепло, св╕тло у сво╖х оселях, ма╓мо змогу викидати см╕ття з упевнен╕стю, що його забере спец╕ал╕зована машина комунально╖ служби, можемо користуватися стац╕онарним телефоном, ╤нтернетом, кабельним телебаченням. ╤, зв╕сно ж, за вс╕ надан╕ послуги треба щом╕сячно платити.

На деяк╕ послуги ма╓мо сталу абонентську плату, а от к╕льк╕сть використаних газу, води та електроенерг╕╖ вирахову╓мо з допомогою встановлених л╕чильник╕в. Кожен користувач комунальними послугами зна╓, як важливо сво╓часно ф╕ксувати та передавати показники сво╖х л╕чильник╕в в╕дпов╕дним службам, аби в подальшому заф╕ксован╕ дан╕ правильно були в╕дображен╕ в плат╕жц╕.

Ран╕ше прац╕вники РЕМу та газово╖ служби щом╕сяця робили обходи по будинкам та квартирам для того, щоб «зняти» показники л╕чильника. Часто це ╖м зробити не вдавалося, бо хазя╖в удома застати не так уже й просто – вони теж працюють. У таких випадках комунальниками залишалася записка з проханням передати показники л╕чильника самост╕йно. Але ми руха╓мося в ногу з часом, усе автоматизу╓ться, полегшу╓ться робота як надавач╕в, так ╕ користувач╕в послугами. Тепер для того, щоб передати показники свого л╕чильника, людин╕ можна нав╕ть ╕з дому не виходити. Саме про це дал╕ й поговоримо.ЕЛЕКТРОЕНЕРГ╤Я

У в╕дпов╕дност╕ до «Правил роздр╕бного ринку електрично╖ енерг╕╖» ПАТ «Черн╕г╕вобленерго» починаючи з вересня 2018 року проводитиме зняття показ╕в електрол╕чильник╕в ╕з оформленням акту контрольного огляду один раз на 6 м╕сяц╕в. Тобто так часто як ран╕ше оббивати ваш╕ пороги н╕хто вже не буде. Тому для об’╓ктивного та б╕льш точного розрахунку вартост╕ використано╖ вами електрично╖ енерг╕╖ протягом розрахункових пер╕од╕в (календарних м╕сяц╕в) п╕дпри╓мство пропону╓ користуватися д╕ючими серв╕сами для передач╕ показ╕в електрол╕чильник╕в:
Серв╕с «Особистий каб╕нет» – https://chernigivoblenergo.com.ua/abon_cabinet/ (╢ можлив╕сть роздрукувати рахунок).
Автоматична л╕н╕я передач╕ показник╕в – (0462) 654-902 (ц╕лодобово)!!! (з 1 по 4 календарне число).
Телефон кол-центру – 0-800-210-310 (ц╕лодобово, безкоштовно), (0462)-654-901.
SMS пов╕домлення – 050-465-90-08, 067-480-60-77.
На сайт╕ ПАТ «Черн╕г╕вобленерго» – передача показ╕в без ре╓страц╕╖.


ХОЛОДНА ТА ГАРЯЧА ВОДА

Про користування л╕чильниками на воду та передачу ╖хн╕х показ╕в ми вже говорили в дек╕лькох попередн╕х номерах. Тож п╕дсуму╓мо – показання л╕чильника можна передавати:
шляхом в╕дображення показань у квитанц╕╖ на оплату житлово-комунальних послуг;
за телефонами 3-04-94, 3-72-03, 3-30-00;
особисто в абонентському в╕дд╕л╕ КП «Прилукитепловодопостачання» (м. Прилуки, вул. Садова, 104);
СМС-пов╕домленням чи зателефонувавши безпосередньо на моб╕льний номер телефону контролера, який останн╕й пер╕одично залиша╓ у вх╕дних дверях помешкань споживач╕в;
заре╓струвавшись в «Особистому каб╕нет╕» на сайт╕ «М╕й квартал» (╓ можлив╕сть переглянути баланс, оплатити послугу).


ГАЗ

А от для користувач╕в побутовим газом уже близько двох рок╕в ╕сну╓ можлив╕сть передавати покази л╕чильник╕в наступним чином:
SMS-пов╕домленням. Споживач╕ «Черн╕г╕вгаз» можуть надсилати показання на короткий номер 7104. Цей номер призначений т╕льки для прийому SMS-пов╕домлень. Варт╕сть в╕дправлення SMS на номер 7104 для абонент╕в мереж╕ ПрАТ «Ки╖встар» становить 1.00 грн, ТОВ «Лайфсел» (Lifecell) – 1.00 грн, ПрАТ «МТС Укра╖на» (МТС ╕ Vodafone) – 1.00 грн. Тарифи зазначен╕ з урахуванням ПДВ ╕ збору до Пенс╕йного фонду.
Заповнювати SMS сл╕д наступним чином: спочатку ввести номер особового рахунку (склада╓ться з 10 цифр), а пот╕м через проб╕л показання л╕чильника (до 5 цифр).

П╕сля в╕дправки пов╕домлення повинна поступити автоматична в╕дпов╕дь. Показання заносяться на особовий рахунок датою в╕дправки пов╕домлення. У особистому каб╕нет╕ отриман╕ та оброблен╕ контакт-центром покази повинн╕ в╕дображатися вже через 3 дн╕. Але якщо дан╕ внесен╕ до тексту SMS-пов╕домлення некоректно та прийшла в╕дпов╕дь: «Неправильний формат», необх╕дно ще раз перев╕рити дан╕ й повторити в╕дправку або передати показання ╕ншим способом.

Зателефонувати на номер контакт-центру ТОВ «ЧЕРН╤Г╤ВГАЗ ЗБУТ» – (0462) 61-63-04, та за допомогою голосового меню обрати «Передати показання», за допомогою п╕дказок ввести номер особового рахунку та показання. Оператори обслуговують запити споживач╕в щоденно (без вих╕дних) з 8:00 до 20:00. Сл╕д враховувати, що з моменту передач╕ показань (кр╕м особистого в╕зиту до абонслужби) до занесення ╖х на особовий рахунок потр╕бен певний час. Тому бажано передавати показання завчасно – не п╕зн╕ше 3 числа.

Через «Особистий каб╕нет» на сайт╕ 104.ua. Кожен може заре╓струватися на сайт╕ й у перших числах самост╕йно заносити в особистий каб╕нет показники газового л╕чильника та в╕дсл╕дковувати ╕стор╕ю сво╖х оплат ╕ показник╕в.
╤, зв╕сно, вказавши показання л╕чильника газу на 1 число м╕сяця в плат╕жному документ╕.

Ще раз нагаду╓мо, аби заф╕ксован╕ дан╕ правильно були в╕дображен╕ в плат╕жц╕, необх╕дно надавати показники л╕чильника в╕дпов╕дному п╕дпри╓мству виключно з 1-го по 4-те число м╕сяця, наступного за зв╕тним. У раз╕, якщо ви пов╕домите дан╕, скаж╕мо 25-го числа, то система автоматично дораху╓ ще за 5 чи 6 дн╕в, в╕дпов╕дно до 30-го чи 31-го числа, ╕ тод╕ суми у вашому плат╕жному документ╕ можуть бути б╕льшими чи меншими за фактичн╕.

20.11.2018 Мар’яна Гибенко


ЗМАГАННЯ З ВОЛЕЙБОЛУ

У спортивн╕й зал╕ Прилуцького профес╕йного л╕цею Черн╕г╕всько╖ област╕ 15 листопада 2018 року в╕дбулися змагання з волейболу серед д╕вчат, присвячен╕ М╕жнародному дню студента. У змаганнях взяли участь команди вищих навчальних заклад╕в м╕ста ╤-╤╤ р╕вн╕в акредитац╕╖.За п╕дсумками змагань призов╕ м╕сця розпод╕лено наступним чином:

╤ м╕сце - Прилуцький гуман╕тарно-педагог╕чний коледж ╕м. ╤.Я.Франка;

╤╤ м╕сце - Прилуцьке медичне училище;

╤╤╤ м╕сце - Прилуцький агротехн╕чний коледж;

╤V м╕сце - Прилуцький профес╕йний л╕цей Черн╕г╕всько╖ област╕.

16.11.2018 Начальник в╕дд╕лу с╕м'╖, молод╕ та спорту м╕сько╖ ради О.В.ОПАНАСЕНКО


Л╤ТЕРАТУРНО-ПОЕТИЧНИЙ КВЕСТ "ЧИТАТИ УКРА╥НСЬКОЮ МОДНО"

9 листопада наша кра╖на святку╓ День укра╖нсько╖ писемност╕ та мови. Це свято досить молоде для Укра╖ни, але дуже важливо для сьогодення. Традиц╕йно цього дня вс╕х укра╖нц╕в запрошують написати Всеукра╖нський диктант нац╕онально╖ ╓дност╕ ╕ перев╕рити сво╖ знання. А Прилуцька м╕ська б╕бл╕отека для д╕тей ╕мен╕ Павла Б╕лецького-Носенка запропонувала учням 7 класу ЗОШ № 12 перев╕рити сво╖ знання, пройшовши л╕тературно-поетичний квест «Читати укра╖нською модно».Команди «Юн╕ мовознавц╕» та «Юн╕ ф╕лологи» пройшли 5 зупинок. На цих зупинках учасник╕в чекали завдання, як╕ стосувалися укра╖нсько╖ мови та л╕тератури. Обидв╕ команди пройшли однаков╕ зупинки, але мали р╕зн╕ маршрути. Завдяки чому вони ще ближче познайомилися з дитячою б╕бл╕отекою, ╖╖ в╕дд╕лами та структурою.

Зд╕йснюючи зупинки на маршрут╕, учасники з великою ц╕кав╕стю та ентуз╕азмом виконували завдання, як╕ були не лише теоретичн╕, а й практичн╕. За правильно виконане завдання отримували сво╓р╕дн╕ ключ╕ – слова до в╕рша Над╕╖ Красотк╕но╖ «Наша мова».

Команди прийшли до ф╕н╕шу майже одночасно. Але перемогу отримала команда «Юн╕ ф╕лологи», котр╕ ╕ висловили головну думку нашо╖ зустр╕ч╕ – потр╕бно не лише знати нашу р╕дну мову, а й пишатися нею.

12.11.2018 Прилуцька м╕ська б╕бл╕отека для д╕тей ╕мен╕ Павла Б╕лецького-Носенка


УН╤КАЛЬНИМИ СКУЛЬПТУРАМИ ПОПОВНИЛАСЬ ╤СТОРИЧНА ЧАСТИНА М╤СТА ПРИЛУКИ

На площ╕ ╤оасафа Б╓лгородського та Центральн╕й площ╕ м╕ста 27 жовтня в╕дбулося урочисте в╕дкриття ун╕кального мистецького простору — десяти скульптур створених п╕д час Всеукра╖нського скульптурного пленеру, який в╕дбувся у Прилуках.Нагада╓мо, що з 10 вересня 2018 року в нашому м╕ст╕ стартував ун╕кальний для Прилук проект — симпоз╕ум десяти скульптур в камен╕, участь у якому взяли видатн╕ укра╖нськ╕ скульптори, чи╖ роботи стали окрасою в багатьох м╕стах Укра╖ни та св╕ту. Скульптори, учасники пленеру, п╕д час прес-конференц╕╖, 12 вересня, обговорили ╕де╖ симпоз╕уму, презентували макети майбутн╕х скульптур. Тематика декоративних ун╕кальних скульптур рел╕г╕йна та ╕сторична. Скульптури виготовлен╕ ╕з глиб п╕щаника, мають св╕тлий кол╕р, висоту до 2,5 м.

Урочисте в╕дкриття мистецького простору розпочалося на площ╕ ╤оасафа Б╓лгородського й продовжилося на Центральн╕й площ╕ м╕ста. У в╕дкритт╕ ун╕кальних скульптур взяли участь м╕ський голова Ольга Попенко, народний депутат Укра╖ни Валер╕й Дуб╕ль, л╕дер громадського руху “Оновлення” Серг╕й Коровченко, член-кореспондент Нац╕онально╖ академ╕╖ мистецтв Укра╖ни Микола Б╕лик, в╕дом╕ скульптори та художники Укра╖ни, депутати обласних ╕ м╕ських рад та активна громадськ╕сть м╕ста.

У святков╕й програм╕ працював безкоштовний дитячий парк розваг.

П╕д час святкового д╕йства, яке розгорнулось у центральн╕й частин╕ м╕ста, чимало майстр╕в демонстрували сво╖ ум╕ння на очах у прилучан, можна було скуштувати силу-силенну вс╕ляких на╖дк╕в, послухати гарну укра╖нську п╕сню або подивитись виступи самод╕яльних чи профес╕йних художн╕х колектив╕в.

Також гост╕ м╕ста та прилучани мали нагоду послухати укра╖нський гурт ВВ (Вопл╕ В╕доплясова) та кавер-групу Holiday.

29.10.2018 В╕дд╕л ╕нформац╕йно╖ д╕яльност╕ та комун╕кац╕й з громадськ╕стю м╕сько╖ ради


ОС╤НН╤ ЗАХОДИ З ПРИБИРАННЯ ТА БЛАГОУСТРОЮ ПРИЛУК

В╕дпов╕дно до розпорядження м╕ського голови в╕д 19.10.2018 № 289 р «Про проведення м╕сячника з благоустрою та сан╕тарно╖ очистки м╕ста» та розпорядження м╕ського голови в╕д 22.10.2018 № 292р «Про унесення зм╕н до розпорядження м╕ського голови в╕д 19.10.2018 № 289р «Про проведення м╕сячника з благоустрою та сан╕тарно╖ очистки м╕ста» з 23 жовтня по 30 листопада 2018 року у м╕ст╕ проводиться м╕сячник з благоустрою та сан╕тарно╖ очистки. Розпорядженням м╕ського голови утворено штаб по проведенню м╕сячника, який очолив заступник м╕ського голови з питань д╕яльност╕ виконавчих орган╕в ради Руслан Котляр. П╕д час м╕сячника будуть проведен╕ заходи на виконання розпорядження Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни в╕д 31.10.2010 № 777р «Деяк╕ питання проведення акц╕╖ «За чисте довк╕лля» та Дня благоустрою територ╕╖ населених пункт╕в».Суб'╓ктам господарсько╖ д╕яльност╕ незалежно в╕д форм власност╕ та мешканцям необх╕дно виконати прибирання власних, прилеглих та закр╕плених територ╕й, а також забезпечити вивезення см╕ття на пол╕гон твердих побутових в╕дход╕в (см╕тт╓звалище).

На час проведення м╕сячника см╕тт╓звалище прийма╓ в╕дходи безоплатно, окр╕м залишк╕в буд╕вельного та промислового виробництва.

Сьогодн╕, 23 жовтня, розпочав свою роботу штаб з проведення м╕сячника, на який були запрошен╕ кер╕вники установ, п╕дпри╓мств та орган╕зац╕й м╕ста Прилуки.

М╕ський голова Ольга Попенко звернулася з проханням до кер╕вник╕в, щоб допомогли у прибиранн╕ не лише сво╖х та прилеглих, а й територ╕й загального користування.

На зас╕дання були розглянут╕ питання стосовно проведення м╕сячника та вжиття заход╕в щодо прибирання територ╕╖ м╕ста також мешканцями ╕ суб'╓ктами господарювання.

Заступник м╕ського голови Руслан Котляр попросив присутн╕х кер╕вник╕в та гол╕в ком╕тет╕в самоорган╕зац╕╖ населення звертатися до комунального п╕дпри╓мства «Послуга» щодо встановлення контейнер╕в для см╕ття.

У ход╕ зас╕дання були поставлен╕ завдання структурним п╕дрозд╕лам виконавчого ком╕тету м╕сько╖ ради та комунальним п╕дпри╓мствам м╕ста.

Головний спец╕ал╕ст сан╕тарно-еколог╕чного контролю управл╕ння з питань надзвичайних ситуац╕й та оборонно╖ роботи м╕сько╖ ради Андр╕й Бойченко звернув увагу присутн╕х, що перед початком роб╕т, питання вивезення з╕браного см╕ття обов’язково завчасно узгоджувати ╕з КП «Послуга». На сьогодн╕ в╕дправлен╕ листи на п╕дпри╓мства, орган╕зац╕╖ та установи м╕ста ╕з пропозиц╕ями для участ╕ у заходах з прибирання м╕ста.

Наведення чистоти ╕ порядку - це ознака нашо╖ внутр╕шньо╖ культури та громадсько╖ в╕дпов╕дальност╕.

Мешканц╕ Прилук, пропону╓мо вам долучитися до прибирання. Зробимо наше м╕сто чистим та ошатним.

25.10.2018


ПРО ЕКСКУРС╤Ю ВИХ╤ДНОГО ДНЯ

21 жовтня 2018 року по об╕д╕ в╕дбулася екскурс╕я вих╕дного дня ╕сторичною частиною нашого м╕ста.

Розпочалась екскурс╕я в╕д буд╕вл╕ музею, розпов╕ли про арх╕тектуру м╕ста, його древню ╕стор╕ю, видатних прилучан, особисте життя Тараса Шевченка та багато ╕ншого. Дуже ц╕кавою була розпов╕дь оч╕льниц╕ музею родового ма╓тку Галаган╕в (с. Сокиринц╕) Костриц╕ Ольги Васил╕вни.П╕д час екскурс╕╖ проводились ╕нтерактивн╕ завдання – знайти в╕дпов╕дност╕ м╕ж буд╕влями та персонал╕ями, кросворд на ╤оасаф╕вськ╕й площ╕, величезн╕ пазли прилуцько╖ арх╕тектури та ╕н.Екскурсант╕в чекали також театрал╕зован╕ персонаж╕ – м╕ський голова Кисловський, який дав ф╕нансовий зв╕т м╕сцевих витрат, базаруха з бубликами з лавки Джигеля та козак з ун╕кальним експонатом – козацьким верховим с╕длом.А ще гост╕ нашо╖ екскурс╕╖ оглянули п╕дземелля Полково╖ скарбниц╕ та ун╕кальн╕ експонати, знайден╕ на Валу нашого м╕ста.


22.10.2018 За ╕нф.Прилуцького кра╓знавчого музею ╕м. В.╤. Маслова


ВНУТР╤ШН╤ РЕСУРСИ РОЗВИТКУ ГРОМАДИ

18 жовтня 2018 року в мал╕й зал╕ м╕сько╖ ради, в╕дпов╕дно до плану навчання посадовц╕в Прилуцько╖ м╕сько╖ ради на IV квартал 2018 року, затвердженого розпорядженням м╕ського голови в╕д 03 жовтня 2018 року №270р, в╕дбулося навчання за темою: “Внутр╕шн╕ ресурси розвитку громад”На навчання були запрошен╕ кер╕вники управл╕нь та в╕дд╕л╕в м╕сько╖ ради, самост╕йних структурних п╕дрозд╕л╕в м╕сько╖ ради, а також новопризначен╕ посадовц╕.

П╕д час навчання посадовц╕ отримали ╕нформац╕ю щодо внутр╕шн╕х ресурс╕в розвитку громади, що включа╓ в себе соц╕альний кап╕тал, ф╕нансов╕ ресурси та ресурси довк╕лля.

Начальник в╕дд╕лу ╕нвестиц╕й та м╕жнародно╖ д╕яльност╕ м╕сько╖ ради Олена Канавець наголосила, що внутр╕шн╕ ресурси громади — це, передус╕м, люди. Точн╕ше ╖х знання, навички та компетенц╕╖ — як ╕ндив╕дуум╕в, так ╕ як сп╕льноти громадян. Було наголошено, що ╕н╕ц╕атива та активн╕сть молод╕, творчих особистостей, громадських актив╕ст╕в й громадських орган╕зац╕й, л╕тн╕х людей ╓ запорукою розвитку громади. Також ключовим фактором результативно╖ сп╕льно╖ роботи ╓ вза╓мна дов╕ра ╕ п╕дтримка у громад╕, в╕дчуття причетност╕ до ╓диного ц╕лого та усв╕домлення сп╕льно╖ мети.Для учасник╕в навчання було запропоновано самост╕йно визначити, що на ╖х думку ╓ внутр╕шн╕м ресурсом для розвитку громади, а також проведено практичн╕ вправи для налагодження комун╕кац╕╖ та командно╖ роботи.

19.10.2018 В╕дд╕л ╕нвестиц╕й та м╕жнародно╖ д╕яльност╕ м╕сько╖ ради


ПРИЛУЧАНИ В ДЕНЬ СВЯТО╥ ПОКРОВИ ПРЕСВЯТО╥ БОГОРОДИЦ╤ СВЯТКУЮТЬ ДЕНЬ ЗАХИСНИКА УКРА╥НИ ТА ДЕНЬ УКРА╥НСЬКОГО КОЗАЦТВА

     Сини тво╓╖ Батьк╕вщини,
В них сила духу непоборна!
Козацтво – слава Укра╖ни,
Це горд╕сть наша винародна.
Вс╕х ворог╕в вони долали,
Вс╕ земл╕ наш╕ зберегли,
Завжди в╕д лиха захищали
╤ гордо прапор наш несли!


День захисника Укра╖ни — свято, що в╕дзнача╓ться в Укра╖н╕ 14 жовтня у день Свято╖ Покрови Пресвято╖ Богородиц╕ водночас з Днем Укра╖нського козацтва.

14 жовтня 2018 року на майданчику б╕ля пам’ятника Т.Г.Шевченку в╕дбулися загальном╕ськ╕ заходи з нагоди Дня захисника Укра╖ни.

Заходи розпочалися зранку покладанням кв╕т╕в до пам’ятник╕в та пам’ятних знак╕в захисникам Укра╖ни (банер Небесно╖ Сотн╕, пам'ятник Герою Друго╖ Св╕тово╖ в╕йни ╤вану Дубинському, пам’ятний знак на честь земляк╕в, як╕ загинули в Афган╕стан╕, пам’ятний знак “Жертвам Чорнобильсько╖ трагед╕╖”, пам'ятник Герою Друго╖ Св╕тово╖ в╕йни Олегу Кошовому, пам'ятник Т.Г.Шевченку).Сьогодн╕ прилучани з╕бралися на майданчику б╕ля пам’ятника Великого Кобзаря, щоб прив╕тати наших захисник╕в, засв╕дчити ╖м свою повагу вс╕м, хто носить в╕йськову форму та захища╓ спок╕й наших дом╕вок, як╕ пером ╕ словом, вогнем ╕ мечем виборюють право за незалежн╕сть р╕дно╖ держави; свято козацько╖ мужност╕ та звитяги.

М╕ський голова Ольга Попенко прив╕тала прилучан з╕ святами та нагородила кращих земляк╕в з нагоди Дня захисника Укра╖ни.

За активну громадську позиц╕ю в╕дзнаками м╕ського голови м. Прилуки “За заслуги” нагороджено:

• РОГОВОГО Олександра Павловича — учасника бойових д╕й в зон╕ антитерористично╖ операц╕╖ на сход╕ Укра╖ни;

• ФЕСЕНКА Серг╕я Володимировича — учасника бойових д╕й в зон╕ антитерористично╖ операц╕╖ на сход╕ Укра╖ни.Оч╕льниця м╕ста в╕дзначила подяками м╕ського голови учасник╕в бойових д╕й в зон╕ АТО, член╕в громадсько╖ орган╕зац╕╖ “Учасники АТО “ЩИТ” за ╖х високий патр╕отизм, активну громадську позиц╕ю:

─ ДОВЖКА Олега Миколайовича;

─ БАСА Олександра Павловича;

─ БУРАКА В╕тал╕я З╕нов╕йовича;

─ КОТЕЛЕНЦЯ Олександра Олександровича;

─ КАТЮХУ Олекс╕я Серг╕йовича.

Ольга Попенко також вручила подяки м╕ського голови:

─ п╕дполковнику ПОЛТАВСЬКОМУ Микол╕ Володимировичу — заступнику командира в╕йськово╖ частини А4245 з матер╕ально-техн╕чного забезпечення;

─ майору ГРИЩЕНКУ Юр╕ю Миколайовичу — начальнику обл╕ково-операц╕йного в╕дд╕лення в╕йськово╖ частини А4245;

─ майору ДУБОВИКУ Олекс╕ю Васильовичу — командиру батальйону охорони в╕йськово╖ частини А4245;

─ старшому прапорщику ЛАБУНЦЮ ╤вану ╤вановичу — техн╕ку в╕дд╕лення протид╕╖ техн╕чним засобам розв╕дки в╕йськово╖ частини А4245;

─ прапорщику БОЙЧЕНКУ Олегу Петровичу — начальнику сховища в╕йськово╖ частини А4245;

─ прапорщику КЛОЧКУ Стан╕славу Валер╕йовичу — техн╕ку в╕дд╕лення ремонту та збер╕гання техн╕ки в╕йськово╖ частини А4245;

─ сержанту ГОРБАЧЕВСЬКОМУ Борису Миколайовичу — командиру в╕дд╕лення зен╕тно-артилер╕йського взводу в╕йськово╖ частини А4245;

─ ЧЕБОТАР Оксан╕ Михайл╕вн╕ — тимчасово виконуючого обов'язки начальника ф╕нансово-економ╕чно╖ служби в╕йськово╖ частини А4245, прац╕внику Збройних Сил Укра╖ни;

─ кап╕тану С╤КАЛОВУ Андр╕ю Анатол╕йовичу — заступнику в╕йськового ком╕сара з територ╕ально╖ оборони Прилуцького ОМВК;

─ майору ГМИР╤ Серг╕ю Миколайовичу — начальнику в╕дд╕лення забезпечення Прилуцького ОМВК;

─ кап╕тану ТКАЧЕНКУ ╤горю Олекс╕йовичу — начальнику в╕дд╕лення в╕йськового обл╕ку та бронювання сержант╕в ╕ солдат╕в запасу Прилуцького ОМВК;

─ майору КУЗЬМЕНКОВУ Юр╕ю Анатол╕йовичу — командиру кадра 164 окремого батальйону територ╕ально╖ оборони Прилуцького ОМВК;

─ майору МИКИТЕНКУ Юр╕ю Григоровичу — начальнику штабу — першому заступнику командира кадра 164 окремого батальйону територ╕ально╖ оборони Прилуцького ОМВК.Свято – що ма╓ сво╓р╕дний зв'язок покол╕нь в╕д козацтва до сучасност╕, ╕ вс╕ ц╕ во╖ни носять горде звання – захисника Укра╖ни. Сьогодн╕ справа захисту укра╖нсько╖ незалежност╕ згуртувала кадрових в╕йськових, добровольц╕в, волонтер╕в, як╕ воювали за р╕дну землю. Це день ус╕х геро╖в сьогодення. Свято, яке ╓ символом мужност╕, справжньо╖ чолов╕чо╖ сили – День захисника Укра╖ни!

У боротьб╕ за незалежн╕сть Укра╖ни ми передовс╕м зобов’язан╕ укра╖нському козацтву. Та╓мниця козацько╖ велич╕ кри╓ться у любов╕ до р╕дно╖ Укра╖ни, у прагненн╕ до вол╕. Горд╕, м╕цн╕ козаки були прикладом для насл╕дування.

З в╕таннями в╕д Народного депутата Укра╖ни Олега Дмитренка виступив його пом╕чник Серг╕й Мазепа та вручив учасникам бойових д╕й Почесн╕ в╕дзнаки.

З в╕тальним словом виступив в╕йськовий ком╕сар Прилуцького об’╓днаного м╕ського в╕йськового ком╕сар╕ату ╤ван Черняк.

В╕дпов╕дно до Указу Президента Укра╖ни в╕д 17 лютого 2016 року №53/2016 в╕дзнаками та грамотами до в╕дзнаки "За участь в антитерористичн╕й операц╕╖" вручили м╕ський голова - Ольга Михайл╕вна Попенко та в╕йськовий ком╕сар Прилуцького об’╓днаного м╕ського в╕йськового ком╕сар╕ату ╤ван Леон╕дович Черняк:

сержанту запасу М╤ШЕНКУ Микол╕ Миколайовичу

старшому лейтенанту запасу ПЕТРУШЦ╤ Андр╕ю Стан╕славовичу

кап╕тану запасу НУРКА╢ВУ Рад╕ку Р╕шатовичу

кап╕тану запасу ЛЕВКОВЦЮ Серг╕ю Володимировичу

старшому лейтенанту запасу ╤ВАНЧЕНКУ В╕ктору Петровичу

старшому лейтенанту запасу ГАЙДУКУ Руслану ╤вановичу

старшому лейтенанту запасу ДЕНИСЕНКУ Валентину Дмитровичу

кап╕тану запасу С╤ДОРЕНКУ ╤вану ╤вановичу

старшому солдату запасу СЕДНЬОВУ ╢вгену Олександровичу

старшому сержанту запасу ЛЕСИКУ Юр╕ю Михайловичу

солдату запасу ШУМСЬКОМУ Олександру Анатол╕йовичу

молодшому сержанту запасу ЗГОД╤ Анатол╕ю Валер╕йовичу

молодшому сержанту запасу РАХ╤МОВУ Олександру В╕кторовичу

солдату запасу Н╤КОР╤ Максиму Олександровичу

сержанту запасу ГЕМБ╤ Юр╕ю ╤вановичу.

Сво╖х побратим╕в на сход╕ Укра╖ни та прилучан прив╕тав учасник бойових д╕й, учасник АТО Валентин Денисенко.

Сьогодн╕ на сход╕ Укра╖ни йдуть в╕йськов╕ д╕╖, точаться кривав╕ бо╖. Вир╕шу╓ться доля ╕ майбутн╓ Укра╖ни!

Присутн╕ вшанували хвилиною мовчання загиблих геро╖в Укра╖ни.

Прилучани мали нагоду переглянути виставку в╕йськово-╕сторичного музею загальноосв╕тно╖ школи №10.

16.10.2018 В╕дд╕л ╕нформац╕йно╖ д╕яльност╕ та комун╕кац╕й з громадськ╕стю м╕сько╖ ради


ПОПУЛЯРН╤ ЗАПИТАННЯ ПРО СУБСИД╤Ю

Напередодн╕ нового опалювального сезону тема субсид╕й ╓ одн╕╓ю з найактуальн╕ших у кра╖н╕. За роз’ясненнями найпопулярн╕ших серед прилучан питань ми звернулися до начальника в╕дд╕лу адресних ╕ соц╕альних виплат управл╕ння прац╕ та соц╕ального захисту Прилуцько╖ м╕сько╖ ради Марини Погуляй.На який пер╕од узагал╕ признача╓ться субсид╕я?

Субсид╕я признача╓ться на опалювальний ╕ неопалювальний пер╕оди окремо. Тобто з травня по вересень ╕ з жовтня по кв╕тень.
Дал╕ питання по кожному домогосподарству розглядаються ╕ндив╕дуально. Якщо в травн╕ було призначено допомогу й за цей пер╕од н╕яких зм╕н у домогосподарств╕ не в╕дбулося, то в жовтн╕ ╖╖ розм╕р на опалювальний сезон розрахують автоматично, без повторного звернення. Якщо ж людина зверта╓ться ╕з заявою на фактично проживаючих ос╕б (тобто заре╓строван╕ одн╕ члени родини чи домогосподарства, але хтось ╕з них не прожива╓), то в такому раз╕ п╕сля зак╕нчення опалювального чи неопалювального сезону ╖й обов’язково треба повторно звернутися ╕з заявою та декларац╕╓ю. В автоматизований спос╕б так╕ родини не мають права на продовження житлово╖ субсид╕╖.
Подають заяви на оформлення субсид╕╖ й люди, як╕ фактично проживають в м╕ст╕, але не заре╓строван╕ (тобто орендар╕). Таким особам також необх╕дно обов’язково звертатися ╕з заявою, бо автоматично субсид╕я ╖м не перерахову╓ться.
Те ж саме стосу╓ться ос╕б, у яких в╕дбулися певн╕ зм╕ни в склад╕ с╕м’╖ (хтось приписався чи виписався, влаштувався на роботу чи зв╕льнився, помер тощо).
Узагал╕ з початку опалювального чи неопалювального пер╕оду ╓ 2 м╕сяц╕ для того, щоб на загальних засадах оформити субсид╕ю. За ╕нших обставин – це вже вир╕шу╓ться ком╕с╕╓ю в ╕ндив╕дуальному порядку.


Чи мають право в субсид╕╖ в╕дмовити усно?

«Усна» в╕дмова прац╕вника управл╕ння соц╕ального захисту населення ╓ незаконною. У такий спос╕б можна лише проконсультувати громадянина. У будь-якому випадку людина повинна звернутися ╕з заявою та декларац╕╓ю про доходи, а вже п╕сля ╖х розгляду (на що ╓ визначений законом пер╕од) отрима╓ в╕д управл╕ння соц╕ального захисту оф╕ц╕йне письмове пов╕домлення про призначення житлово╖ субсид╕╖ чи в╕дмову в ╖╖ призначенн╕ з об╜рунтуванням такого р╕шення. Також прац╕вники управл╕ння можуть порекомендувати звернутися ╕з заявою на ком╕с╕ю.Чи можуть у субсид╕╖ в╕дмовити тим, у кого доходи менш╕ м╕н╕мально╖ зарплатн╕?

Н╕, не можуть. Особи, як╕ мають дох╕д менший за м╕н╕малку, мають право звернутися на ком╕с╕ю при наявност╕ певних обставин: якщо вони зд╕йснюють догляд за ╕нвал╕дом ╤ групи або допомогу хоче оформити особа, яка досягла 18-р╕чного в╕ку, якщо людина потрапила у складн╕ житт╓в╕ обставини, перебува╓ на соц╕альному супровод╕ тощо. Ком╕с╕я розгляда╓ кожну ситуац╕ю та прийма╓ в╕дпов╕дне р╕шення. Субсид╕я в такому раз╕ признача╓ться з урахуванням одного прожиткового м╕н╕муму або в╕дпов╕дно до суми фактичних виплат.
Людина ж, яка н╕де не працю╓, не перебува╓ на обл╕ку в центр╕ зайнятост╕, не отриму╓ допомогу по безроб╕ттю ╕ знаходиться у склад╕ с╕м’╖ пенс╕онера чи працездатно╖ особи, може звернутися на ком╕с╕ю т╕льки на п╕дстав╕ того, що на момент звернення нею буде сплачено ╓диний соц╕альний внесок (╢СВ) не менше, н╕ж у двократному розм╕р╕, ╕ пот╕м ця людина пост╕йно сплачуватиме по 819 грн (нин╕шн╕й м╕н╕мум)на пер╕од призначення субсид╕╖. При розрахуванку субсид╕╖ в якост╕ ╖╖ доходу береться три прожитков╕ м╕н╕муми для працездатних ос╕б (5523 грн).


Чи потр╕бно розлученим декларувати доходи колишн╕х?

Якщо в колишнього подружжя ╓ неповнол╕тн╕ д╕ти, як╕ проживають разом ╕з мат╕р’ю, то до управл╕ння прац╕ ж╕нка пода╓ дов╕дку про склад заре╓строваних ос╕б, яка п╕дтверджу╓ факт проживання з нею д╕тей. У такому раз╕ доходи колишнього чолов╕ка не враховуються. Але якщо неповнол╕тня дитина прожива╓ з батьком, а заре╓стрована з мат╕р’ю, то тут ╕нша ситуац╕я. За тако╖ умови можна брати й доходи батька, але таке трапля╓ться дуже р╕дко.
Що ж стосу╓ться ал╕мент╕в, то в дох╕д матер╕ вони не беруться, а от у дох╕д батька (колишнього чолов╕ка) входять. Ран╕ше так не було, але з 1 травня 2018 року зм╕нився порядок призначень. Хоча по факту родина батька не отриму╓ цих доход╕в (╖х отриму╓ мати на утримання сп╕льно╖ дитини), але в доходи колишньому чолов╕ку зараховуються.


Чи потр╕бно для оформлення субсид╕й додавати р╕зноман╕тн╕ дов╕дки?

Додатков╕ дов╕дки можуть знадобитися в тому випадку, якщо на запит управл╕ння прац╕, який вони подають у податкову, ╖м не надають дан╕ про певн╕ доходи, як╕ людина задекларувала. Тод╕ в людини можуть попросити самост╕йно принести таку дов╕дку.


Чи вдасться оформити субсид╕ю, якщо хтось ╕з заре╓строваних у домогосподарств╕ там не прожива╓?

Дивлячись хто не прожива╓. Якщо це законний чолов╕к, який прожива╓ в ╕ншому м╕ст╕ чи за кордоном, то його доходи обов’язково беруться до уваги. Управл╕ння прац╕ не ма╓ права зн╕мати його з нарахувань при оформленн╕ субсид╕╖. Це нав╕ть не ком╕с╕йне р╕шення.
╤нша ситуац╕я – син (дочка) власника домогосподарства. Якщо син заре╓стрований у будинку, але прожива╓ в ╕нш╕й територ╕альн╕й одиниц╕ (за межами м╕ста) ╕ ма╓ дох╕д не менший за середньостатистичну м╕н╕мальну зароб╕тну плату, то йому треба особисто надати дов╕дку з фактичного м╕сця роботи чи проживання, п╕сля чого його зн╕муть з нарахування.
Якщо ж цей син н╕де не працю╓, тобто в╕дсутн╕ будь-як╕ доходи, нема╓ сплати ╢СВ, то таких людей ╕з нарахування не зн╕мають.

Як ми пов╕домляли ран╕ше, оч╕куються чергов╕ зм╕ни в порядку призначення субсид╕╖. Як╕ саме зм╕ни та коли вони над╕йдуть в управл╕нн╕ прац╕ поки що нев╕домо. Оч╕ку╓мо…

10.10.2018 Мар’яна Гибенко


ВИБ╤Р ПРОФЕС╤╥ - ЦЕ ВАЖЛИВИЙ КРОК ╤ В╤Н ПОВИНЕН БУТИ ДОБРЕ ВИВАЖЕНИМСв╕т профес╕й - складний та захоплюючий. Зор╕╓нтуватися в ньому ╕нколи дуже важко. Прийде час ╕ кожен учень поставить соб╕ питання: ким бути? Як знайти головну справу свого життя, щоб почувати себе задоволеним морально ╕ матер╕ально? Виб╕р профес╕╖ - це важливий крок ╕ в╕н повинен бути добре виваженим, ц╕лком усв╕домленим ╕ зробленим задовго до останнього дзвоника.

Саме з такими питаннями намагалися роз╕братися учн╕ 8-Б класу спец╕ал╕зовано╖ школи № 6 п╕д час проф╕-класу з питань профор╕╓нтац╕╖ «Профес╕я захисту», який в╕дбувся 3 жовтня у Прилуцьк╕й м╕ськ╕й б╕бл╕отец╕ для д╕тей ╕мен╕ Павла Б╕лецького-Носенка.

Пров╕дний фах╕вець в╕дд╕лу активно╖ п╕дтримки безроб╕тних Прилуцького м╕ськрайонного центру зайнятост╕ ╤рина Микитченко ознайомила присутн╕х з формулою оптимального вибору профес╕╖ – «ХОЧУ» - «МОЖУ» - «ТРЕБА», наголосила на типових помилках, як╕ допуска╓ молодь при вибор╕ майбутнього фаху, в╕дпов╕ла на запитання, як╕ ц╕кавили д╕тей.

Профес╕я захисту - саме так називають роботу соц╕ального педагога. Учн╕ мали змогу ближче познайомитися з особливостями ц╕╓╖ ц╕каво╖ профес╕╖ завдяки розпов╕д╕ Валентини Радченко (соц╕альний педагог спец╕ально╖ школи ╤-╤╤ ступен╕в). Допомогти дитин╕ знайти себе, компенсувати соц╕альне неблагополуччя ц╕кавою справою, знайти нових друз╕в ╕ однодумц╕в – головний усп╕х у робот╕ соц╕ального педагога.

05.10.2018 За ╕нф. Прилуцько╖ м╕сько╖ б╕бл╕отеки для д╕тей ╕мен╕ Павла Б╕лецького-Носенка


В╤ЗИТ ДЕЛЕГАЦ╤╥ ПРОЕКТУ FORBIZ

У Прилуцьк╕й м╕ськ╕й рад╕ 24 вересня в╕дбулася зустр╕ч посадовц╕в та представник╕в б╕знесу м╕ста з делегац╕╓ю проекту м╕жнародно╖ техн╕чно╖ допомоги FORBIZ у рамках ╕н╕ц╕ативи «П╕дтримка ╢С Укра╖ни у в╕дновленн╕ ╖╖ економ╕ки» (EU4Business).Старший консультант проекту FORBIZ з питань пол╕тики розвитку малого та середнього п╕дпри╓мництва Ольга Красовська, ╕спанський експерт з питань розвитку ╕нфраструктури Альберто Гомез ознайомили присутн╕х з ц╕лями, оч╕куваними результатами проекту, який ╓ п╕лотним для Черн╕г╕всько╖ област╕.

Cаме наприк╕нц╕ минулого року Черн╕г╕вщина була обрана для п╕лотування процесу формування та реал╕зац╕╖ ефективно╖ пол╕тики розвитку малого та середнього п╕дпри╓мництва з подальшим напрацюванням рекомендац╕й щодо ╖╖ впровадження на р╕вн╕ рег╕он╕в, м╕ст та об’╓днаних територ╕альних громад в Укра╖н╕.Метою орган╕зованого заходу було вивчення, обговорення проблемних питань розвитку б╕знесу на рег╕ональному й м╕сцевому р╕вн╕, пошук - анал╕з ╕нструмент╕в щодо п╕дтримки, розвитку малого та середнього п╕дпри╓мництва.

Завершився в╕зит делегац╕╖ проекту до м.Прилуки в╕дв╕дуванням Центру надання адм╕н╕стративних послуг та Центру п╕дтримки п╕дпри╓мництва.

Нараз╕ експертна група проекту FORBIZ вивча╓ думку п╕дпри╓мц╕в Черн╕г╕всько╖ област╕ щодо ╕нфраструктури п╕дтримки б╕знесу шляхом он-лайн опитування goo.gl/forms/CKh1fqImBrG1Ut0E3 .

Запрошу╓мо п╕дпри╓мц╕в нашого м╕ста прид╕лити к╕лька хвилин свого часу для оц╕нки стану п╕дтримки б╕знесу та визначитись з необх╕дними послугами для усп╕шного його створення й ефективного розвитку.

26.09.2018 В╕дд╕л ╕нвестиц╕й та м╕жнародно╖ д╕яльност╕ м╕сько╖ ради


НАЙБ╤ЛЬШИЙ ВСЕУКРА╥НСЬКИЙ СКУЛЬПТУРНИЙ ПЛЕНЕР 2018 РОКУУпродовж вересня в Прилуках в╕дбуватиметься справд╕ ун╕кальна под╕я, пов’язана з тим, що наше маленьке м╕стечко на Черн╕г╕вщин╕ ста╓ дотичним до формування сучасного мистецтва у в╕дкритому простор╕. В╕дпов╕дно, дуже при╓мно, що в нас ╓ така можлив╕сть сформувати в ╕сторичн╕й частин╕ Прилук мистецький арт-прост╕р з╕ встановлення паркових скульптур.

На сьогодн╕ саме такий напрямок формування в╕дкритого мистецького простору набува╓ надзвичайно велико╖ сили, потужност╕. Ми ма╓мо чудову можлив╕сть стати учасниками фактично найб╕льшого Всеукра╖нського скульп- турного пленеру, орган╕затором якого ╓ Серг╕й КОРОВЧЕНКО, громадський д╕яч, л╕дер Громадського руху «Оновлення». Куратором цього проекту ╓ в╕домий галерейник, видавець та меценат Юр╕й КАМ╤ЛЬКОВ. Саме завдячуючи ╖м у Прилуках з╕бралися 10 в╕домих укра╖нських митц╕в, як╕ впродовж ц╕лого м╕сяця ╕ створюватимуть сво╖ скульптури, як╕ в подальшому можуть стати частиною в╕зитно╖ картки нашого м╕ста.

Дал╕ представля╓мо ваш╕й уваз╕ скульптор╕в та короткий опис еск╕з╕в ╖хн╕х роб╕т, як╕ будуть виконан╕ в камен╕.

1. Микола Б╕лик – член-кореспондент Нац╕онально╖ академ╕╖ мистецтв Укра╖ни (2017), народний художник Укра╖ни (2017), укра╖нський скульптор та професор Ки╖всько╖ державно╖ академ╕╖ декоративно-прикладного мистецтва й дизайну ╕м. М. Бойчука.
– Так склалася доля, що ми ма╓мо честь долучитися до культури й у вашому м╕ст╕. Узагал╕ ╕стор╕я ямп╕льського каменю п╕сковика, з якого власне ╕ створюватимуться скульптури, досить давня. В╕н ╓ популярним матер╕алом, тому скульптури з даного каменю прикрашають багато укра╖нських м╕ст. В╕дтепер ╕ Прилуки зможуть до них долучитися. Особлив╕стю цього каменю ╓ те, що в╕н ц╕льний. Зв╕сно з часом зм╕ню╓ забарвлення, с╕р╕╓, але форма трима╓ться до 500 рок╕в точно.
Представляю еск╕з сво╓╖ роботи. В╕н ма╓ назву «Весна» – гармон╕я людини та природи. Це ж╕ноча ф╕гурка, що сидить на п’╓дестал╕, який символ╕зу╓ кв╕тучу землю. Ж╕нка трима╓ букет запашних кв╕т╕в ╕ н╕би насолоджу╓ться ╖хн╕м запахом. Ось така л╕рична, камерна садово-паркова скульптура.

2. Юр╕й Багал╕ка – член Сп╕лки художник╕в Укра╖ни з 1989 р., скульптор.
– Моя ╕дея – «Райське дерево». Хочу наголосити, що це не т╕ Адам ╕ ╢ва, як╕ були вигнан╕ з раю. У мо╖й скульптур╕ зображен╕ хлопчик та д╕вчинка задовго до вигнання. Вони сидять п╕д кв╕тучим деревом ╕ рад╕ють процесу п╕знання.

3. Адр╕ан Балог – укра╖нський скульптор, доцент Нац╕онально╖ академ╕╖ образотворчого мистецтва й арх╕тектури.
– Для мене велика честь бути частиною цього проекту, у тому числ╕ брати участь у симпоз╕ум╕. Так як усе м╕сце, де розташовуватимуться скульптури, пронизане духовн╕стю та ╕стор╕╓ю, я обрав для себе таку ж тему. Робота ма╓ назву «Десниця». Було дек╕лька робочих назв – «Рука священнослужителя», «Благов╕щення», але зараз я назвав би свою роботу саме «Десниця». Думаю багато про не╖ говорити не варто, все й так зрозум╕ло – рука ╕з каменю. Уже так склалося, що б╕льшу частину свого життя ми не говоримо, а працю╓мо. ╤ зараз, доки скульптури ще не готов╕, складно щось говорити наперед. Але думаю, що ми все зробимо максимально для того, щоб наш╕ роботи були дуже хорошими.

4. Дмитро Бур’ян – член Сп╕лки художник╕в Укра╖ни, скульптор.
– Моя композиц╕я розкрива╓ тему зв’язку кожного в с╕м’╖ та держав╕ загалом. Якщо роздивитися ближче, то скульптура ма╓ форму тризуба. Внизу н╕би розпуска╓ться кв╕тка, яка символ╕зу╓ появу дитини в кожн╕й родин╕, поруч – батько й мати. Тобто основою всесв╕ту батьк╕вства ╓ дитина. Саме це я намагався зобразити у сво╖й робот╕. У подальшому спробую розкрити цю тему ще глибше.

5. Костянтин Добрянський – заслужений художник Укра╖ни, доцент Нац╕онально╖ академ╕╖ образотворчого мистецтва й арх╕тектури.
– Моя робота назива╓ться «П╕знання». Я зобразив людину, як пров╕дника п╕знання. Можна розглед╕ти певн╕ символи Адама та ╢ви, а також р╕зну символ╕ку, пов’язану з наукою, тобто 2 боки цього «п╕знання». У процес╕ роботи скульптура ще може по-новому народжуватися, ╕нтерпретуватися, бо одна справа зробити еск╕з у глин╕ чи г╕пс╕, ╕ зовс╕м ╕нше – кам╕нь. Сам кам╕нь, його структура часто п╕дказу╓ щось, ╕ робота в процес╕ зм╕ню╓ться. Можуть нав╕ть в╕днаходитися нов╕ сенси.

6. Михайло Горловий – член Сп╕лки художник╕в Укра╖ни, член Сп╕лки письменник╕в Укра╖ни.
– Я не вперше на Черн╕г╕вщин╕ й дуже люблю цей рег╕он. Ваша земля надзвичайно багата та славиться сво╓ю ╕сторичною культурою. У власн╕й робот╕ я звернувся саме до найдавн╕шо╖ археолог╕чно╖ культури (Чернях╕всько╖) ╕ зробив «Богиню плодючост╕» (Богиню всесв╕ту). Це монументальна р╕ч, яка перегуку╓ться ╕з Трип╕льською культурою. На н╕й в╕дображен╕ т╕ малюнки, як╕ використовувалися ще Чернях╕вськими землеробами та скотарями. Сво╓ю скульптурою я вир╕шив нагадати прилучанам, що вони належать до дуже давньо╖ культури.

7. ╤ван Салевич – заслужений художник Укра╖ни, член Сп╕лки художник╕в Укра╖ни, доцент Черн╕вецького ун╕верситету.
– Моя композиц╕я також сяга╓ нашо╖ ╕стор╕╖, культури, але вже починаючи ╕з християнсько╖ доби. Можете бачити тут ╕конограф╕чний сюжет. Назива╓ться в╕н «Христос-Виноградар». ╤кона на цей сюжет ╓ ╕ в Укра╖н╕. ╥╖ дуже люблять та шанують. На н╕й зображений ╤сус Христос, з ребра якого вироста╓ виноградна лоза. А пот╕м ╤сус перетворю╓ виноградний с╕к на вино, яке ста╓ кров’ю для причастя. Це ╕ лягло в основу мо╓╖ скульптурно╖ композиц╕╖. Як це буде виглядати в екстер’╓р╕ запропонованого середовища, буде видно. Та все ж, спод╕ваюся, що моя композиц╕я гармон╕йно впишеться в цей прост╕р.

8. Костянтин Синицький – член Сп╕лки художник╕в Укра╖ни, старший викладач Нац╕онально╖ академ╕╖ образотворчого мистецтва й арх╕тектури
– Я вперше в Прилуках ╕ мене дуже вразило м╕сто. При╓мно приймати участь у даному симпоз╕ум╕. Спод╕ваюся, що наш╕ роботи стануть родзинкою Прилук.
Моя робота ма╓ назву «Тр╕йця». Це стил╕зац╕я в╕домого сюжету про три╓динство – три постат╕, об’╓днан╕ в один кам’яний стовп.

9. Леон╕д Козлов – член Сп╕лки художник╕в Укра╖ни (1989)
– Читаючи попередньо про культуру Прилук, прикинув соб╕, що можна створити щось абстрактне, бо займаюся ще й таким мистецтвом. Але в ход╕ роботи вир╕шив усе таки зобразити композиц╕ю козака та д╕вчини. На зворотньому боц╕ будуть написан╕ рядки з поез╕╖ Олександра Афанась╓ва-Чужбинського: «Скажи мен╕ правду, м╕й добрий козаче, Що д╕яти серцю, коли заболить…» Я довго думав над назвою, а пот╕м зупинився саме на цьому уривку з п╕сн╕. Думаю, моя скульптура стане таким соб╕ елементом ╕стор╕╖, пам’ят╕ про козак╕в, про ╖хню любов.

10. Останн╕й скульптор, який узяв участь у конференц╕╖ й упродовж м╕сяця працюватиме в скульптурному пленер╕, – це Олександр Михайлицький, член Сп╕лки художник╕в Укра╖ни, доцент Нац╕онально╖ академ╕╖ образотворчого мистецтва й арх╕тектури.
– Композиц╕я, яку я пропоную, зобража╓ янгол╕в-охоронц╕в у минулому й у майбутньому. Це така невидима л╕н╕я через час. Янгол ╓ ун╕версальним символом як у культур╕, так ╕ в рел╕г╕╖, тому такий вар╕ант скульптури не буде зайвим у вашому м╕ст╕. Спод╕ваюся, що все вдасться, проект чудово пройде. ╤ ще хот╕лося б побажати прилучанам ╕ надал╕ звертати увагу на митц╕в ╕ долучати ╖х до таких проект╕в на власн╕й земл╕.

Наприк╕нц╕ хочеться ще раз наголосити, що вс╕ роботи з╕ створення скульптур садово-паркового мистецтва триватимуть упродовж м╕сяця. Усе в╕дбуватиметься на ваших очах у двор╕ м╕ського Будинку культури. ╤ доросл╕, й д╕ти – ус╕ бажаюч╕ – зможуть долучитися до сп╕лкування з митцями та нав╕ть докласти свою руку до створення скульптур. Цей пленер безумовно матиме неабияке виховне значення.

19.09.2018 Мар’яна Гибенко


ЗРОБИМО УКРА╥НУ ЧИСТОЮ РАЗОМСучасн╕ масштаби еколог╕чних зм╕н створюють реальну загрозу для життя людей, що робить украй актуальною проблему зм╕ни ставлення людства до природи. ╤з кожним роком усе б╕льшого значення набува╓ проблема рац╕онального використання природних ресурс╕в ╕ п╕дтримання сприятливого для життя людей стану навколишнього середовища. Забруднення побутовими в╕дходами, як╕ тривалий час не розкладаються, ╓ найб╕льшою еколог╕чною проблемою сьогодення. Пластик, скло, гума, метали можуть лежати на см╕тт╓вих пол╕гонах (а подекуди й на територ╕╖ м╕ст ╕ с╕л) сотн╕ рок╕в. Кожен укра╖нець щор╕чно генеру╓ понад 300 кг р╕зноман╕тного см╕ття, а вся кра╖на – понад 11 млн тонн. ╥х розм╕щують на оф╕ц╕йних чи неоф╕ц╕йних см╕тт╓звалищах, загальна площа яких, за п╕драхунками еколог╕в, охоплю╓ 5% територ╕╖ Укра╖ни.

Зараз у вс╕х кра╖нах св╕ту розробляються та впроваджуються заходи для зменшення в╕дход╕в, використання ╖х як вторинно╖ сировини. Для того, щоб см╕ття стало вторинною сировиною, його необх╕дно сортувати – збирати окремо. Для прикладу, забруднена орган╕чними в╕дходами макулатура вже не придатна для переробки, а лампочка розжарювання з металевим цоколем не прийма╓ться в склоб╕й. Система розд╕льного збирання дозволя╓ найб╕льш як╕сно вилучати вторинну сировину з потоку твердих побутових в╕дход╕в. Завдяки розд╕льному збору зменшу╓ться к╕льк╕сть в╕дход╕в, як╕ п╕длягають захороненню, розв’язуються еколог╕чн╕, соц╕альн╕ проблеми, в╕дбува╓ться ресурсозбереження та п╕двищу╓ться рентабельн╕сть сфери поводження з твердими побутовими в╕дходами.

Активно почали займатися цим питанням учн╕ 9-А класу Прилуцько╖ спец╕ал╕зовано╖ школи ╤-╤╤╤ ступен╕в №6 з поглибленим вивченням ╕нформац╕йних технолог╕й. Вони стали учасниками Всеукра╖нського проекту Zero Waste School, який був орган╕зований Фондом брат╕в Кличк╕в та Фундац╕╓ю Coca-Cola. Юн╕ прилучани вв╕йшли до 50 найкращих команд Укра╖ни, як╕ найдостойн╕ше змогли представити свою команду, знявши в╕деопрезентац╕ю та в╕дпов╕вши на тематичн╕ запитання.
Михайло Волошин, Валер╕я Петрик, Юл╕я Овчаренко, Владислав ╢р╕лов разом з╕ сво╖м учителем-наставником Скибою Наталею Микола╖вною вирушили до Ки╓ва на триденний трен╕нг, де стали справжньою командою еко-л╕дер╕в. Там навчалися вза╓мод╕яти всередин╕ м╕сцевих громад, вести перемовини з потенц╕йними партнерами та спонсорами, шукати шляхи вир╕шення складних ситуац╕й, в╕дв╕дали практичний сем╕нар ╕з управл╕ння проектами.

Повернувшись додому, учн╕вська команда запланувала для реал╕зац╕╖ власний проект «За життя без см╕ття», метою якого ╓ поглиблення знань про важлив╕сть розд╕льного збору см╕ття та його безпосередн╕й зб╕р.

У рамках проекту учн╕ зд╕йснили мон╕торинг ус╕х п╕дпри╓мств по збору вторинно╖ сировини м╕ста Прилуки, вивчивши переваги та недол╕ки умов сп╕впрац╕ з╕ школами. Було проведено роз’яснювальну роботу серед прац╕вник╕в школи, ряд навчальних трен╕нг╕в для учн╕в 1-9 клас╕в школи №6 та студент╕в Прилуцького медичного училища. Команда еко-л╕дер╕в поставила ц╕ль – навчити сортувати см╕ття та донести важлив╕сть ц╕╓╖ справи громад╕ Прилук.

Завдяки ф╕нансов╕й п╕дтримц╕ депутата Прилуцько╖ м╕сько╖ ради Рожка Артема Миколайовича в 6 школ╕ були встановлен╕ контейнери для розд╕льного збору в╕дход╕в (пап╕р, пластик, скло, метал). Тепер учн╕ можуть бачити реальну користь в╕д сортування, отримуючи кошти в╕д здач╕ з╕брано╖ вторинно╖ сировини.

Справа, за яку взялися молод╕ еко-╕н╕ц╕атори виправдала вс╕ спод╕вання, виявилася досить рентабельною. Але основне, чого вдалося досягнути – це п╕двищення культури поводження з в╕дходами у молодого покол╕ння, яке (спод╕ва╓мося на це) стане вчителями для сво╖х батьк╕в.

Але справа ще не завершена. У вересн╕ нового 2018-2019 навчального року, за п╕дтримки управл╕ння осв╕ти Прилуцько╖ м╕сько╖ ради, плану╓ться провести ще ряд заход╕в для залучення вс╕╓╖ громади м╕ста до обговорення та вир╕шення проблеми розд╕льного збору в╕дход╕в. Адже вс╕ зусилля будуть марними, якщо в ц╕й справ╕ не буде стояти команда однодумц╕в та посл╕довник╕в.

Уже зараз розгорнута широка ╕нформац╕йна кампан╕я: орган╕затори проекту створили групу в соц╕альн╕й мереж╕ Facebook «Zero Waste School Прилуки», де д╕ляться з громадськ╕стю сво╖ми напрацюваннями, ц╕кавими св╕товими еко-новинками, закликають людей бути небайдужими до еколог╕чних проблем та оголошують про под╕╖, як╕ в╕дбуватимуться в рамках проекту.
6-7 вересня буде проведено трен╕нг-презентац╕ю проекту «За життя без см╕ття» для активу учн╕вського самоврядування вс╕х шк╕л м╕ста Прилуки. А 14-15 вересня в╕дбудеться Zero Waste Day – масштабний зах╕д, в╕дкритий та спрямований на вс╕х жител╕в громади, будуть залучен╕ сп╕кери, еко-актив╕сти, котр╕ под╕ляться сво╖ми секретами усп╕ху, ц╕нними ╕деями та порадами. Разом ╕з представництвом в Укра╖н╕ Всесв╕тньо╖ орган╕зац╕╖ Let’s do it, World буде проведена акц╕я прибирання World Cleanup Day, яка направлена на привернення уваги до забруднення довк╕лля та можлив╕сть вир╕шити цю проблему власною небайдуж╕стю.

Розпочата хороша справа, тому дуже хочеться, щоб зовс╕м скоро м╕сто над Уда╓м стало вт╕ленням зразково╖ чистоти та в╕дпов╕дальних громадян.

06.09.2018 Наталя Скиба, вчитель Прилуцько╖ СШ №6


ОЗНАЙОМЧИЙ В╤ЗИТ ДО ЛИТОВСЬКО╥ РЕСПУБЛ╤КИ

З 17 по 20 липня в рамках проекту з п╕дтримки орган╕в м╕сцевого самоврядування Укра╖ни у сфер╕ енергоефективност╕ в╕дбувся ознайомчий в╕зит до Литовсько╖ Республ╕ки укра╖нсько╖ делегац╕╖, до складу яко╖ вв╕йшли представники м.Кременчук та м.Прилуки. Навчально-ознайомча по╖здка зд╕йснена за сприяння Посольства Литви в Укра╖н╕ та Агентства з енергоефективност╕ житла Литви. Представником м.Прилуки став В╕ктор Колесник, заступник кер╕вника ПП «МПБП Стимул».Учасники навчально╖ програми мали можлив╕сть детально ознайомитися з аспектами впровадження програм реновац╕╖ (модерн╕зац╕╖) багатоквартирних будинк╕в у Литв╕, в╕дв╕дати об’╓кти, де реал╕зован╕ проекти з енергоефективност╕, вивчити технолог╕чн╕ процеси оновлення будинк╕в, управл╕нськ╕ та ф╕нансов╕ механ╕зми.Також 18 липня в╕дбулася зустр╕ч з Послом Укра╖ни у Литовськ╕й республ╕ц╕ Володимиром Яценк╕вським, у ход╕ яко╖ в╕дбулося сп╕льне обговорення досв╕ду Литви з реал╕зац╕╖ проект╕в у сфер╕ п╕двищення енергоефективност╕ багатоквартирних будинк╕в та можливостей його використання в Укра╖н╕.
19 липня делегац╕я в╕дв╕дала м.Ан╕кшяй, де були презентован╕ практики впровадження енергоефективних проект╕в на комунальному р╕вн╕.

25.07.2018 В╕дд╕л ╕нвестиц╕й та м╕жнародно╖ д╕яльност╕ м╕сько╖ радиНормативн╕ акти
м╕сько╖ влади
e-mail: П╕дписатися/В╕дписатися
Знайти:  

    
crok design