о ф ╕ ц ╕ й н и й   в е б - п о р т а л   м ╕ с т а   п р и л у к и
ukrainian english russian
додому пошта

Корисна ╕нформац╕я

РЕ╢СТРАЦ╤Я Ф╤ЗИЧНО╥ ОСОБИ-П╤ДПРИ╢МЦЯ (ФОП).
ПОКРОКОВА ╤НСТРУКЦ╤Я.

Для того, щоб зд╕йснити ре╓страц╕ю ФОП правильно ╕ при цьому не допустити помилок та не витрачати зайвого часу, треба самост╕йно опанувати певну ╕нформац╕ю:
Визначитись з видом д╕яльност╕.
Обрання вид╕в п╕дпри╓мницько╖ д╕яльност╕ зг╕дно КВЕД ╓ дуже важливою справою, адже в╕д цього залежить оподаткування тако╖ д╕яльност╕.
╤нформац╕ю про КВЕДи можна отримати: на загальнодоступному ╤нтернет-ресурс╕ www.ukrstat.gov.ua; в податков╕й служб╕, в центр╕ п╕дтримки п╕дпри╓мництва.
Визначитись ╕з системою оподаткування.
Укра╖нське податкове законодавство пропону╓ ФОПам дв╕ системи оподаткування:
Загальна система оподаткування.
Спрощена система оподаткування (╓диний податок).
Виб╕р системи оподаткування ╕ правильн╕сть вибору КВЕД ╓ д╕ями, як╕ майбутн╕й п╕дпри╓мець зд╕йсню╓ самост╕йно ╕ несе за це в╕дпов╕дальн╕сть.

Якщо ви прийняли р╕шення стати п╕дпри╓мцем, визначились ╕з КВЕД та системою оподаткування, почина╓мо процедуру державно╖ ре╓страц╕╖.
Перший крок – державний ре╓стратор.
Перел╕к документ╕в, як╕ потр╕бн╕ для ре╓страц╕╖ ФОП:
• пред’явити паспорт (або нотар╕ально засв╕дчену дов╕рен╕сть, якщо ре╓страц╕ю зд╕йсню╓ ╕нша особа)
• пред’явити дов╕дку про присво╓ння ре╓страц╕йного номеру обл╕ково╖ картки платника податк╕в (╕дентиф╕кац╕йний код)
• заповнити ре╓страц╕йну картку за формою 10 (нада╓ться державним ре╓стратором)
При в╕дсутност╕ у державного ре╓стратора п╕дстав для в╕дмови, ви вийдете з каб╕нету державного ре╓стратора заре╓строваним п╕дпри╓мцем. Документ, який п╕дтверджу╓ п╕дпри╓мницький статус – виписка з ╓диного державного ре╓стру. Отримати цю виписку можна вже наступного дня. Один робочий день потр╕бен для того, щоб ╕нформац╕я про ре╓страц╕ю п╕дпри╓мцем над╕йшла в податкову службу, в органи статистики, пенс╕йного фонду, як╕ зд╕йснюють постановку новоствореного п╕дпри╓мця на обл╕к без його участ╕. Дан╕ про постановку на обл╕к в╕дображаються в виписц╕ з ╢ДР.

Другий крок – податкова.
Ф╕зичн╕ особи-п╕дпри╓мц╕ зам╕сть бухгалтерського обл╕ку повинн╕ вести книгу обл╕ку, яка ма╓ р╕зн╕ форми в залежност╕ в╕д обрано╖ системи оподаткування. Тому п╕сля державно╖ ре╓страц╕╖ ФОП купу╓мо книгу потр╕бно╖ форми та зда╓мо ╖╖ податковому ╕нспектору на ре╓страц╕ю разом ╕з заявою в дов╕льн╕й форм╕.

Додатков╕ кроки – податкова.
◦ Якщо потр╕бна спрощена система оподаткування – пода╓мо заяву встановлено╖ форми «Про застосування спрощено╖ системи оподаткування». Подати таку заяву ФОП може:
• державному ре╓стратору п╕д час ре╓страц╕╖ п╕дпри╓мцем одночасно з ╕ншими документами;
• в податкову службу; при цьому сл╕д враховувати, що ╕снують встановлен╕ терм╕ни для подання тако╖ заяви.
◦ Якщо потр╕бна ре╓страц╕я платником ПДВ – пода╓мо заяву встановлено╖ форми 1-ПДВ. Подати таку заяву можна:
• державному ре╓стратору п╕д час ре╓страц╕╖ п╕дпри╓мцем одночасно з ╕ншими документами;
• в податкову службу; при цьому сл╕д враховувати встановлен╕ терм╕ни для подання тако╖ заяви.
◦ Для отримання документа, який п╕дтверджу╓ ре╓страц╕ю платником ╓диного податку та/або платником ПДВ потр╕бно в податкову службу подати запит на отримання витягу (дов╕дки) з ре╓стру платник╕в ╓диного податку та/або платник╕в ПДВ.
Ще додатков╕, не обов’язков╕, кроки.
Для зручност╕ ведення складання зв╕т╕в та для контролю за сплатою податк╕в ╕ збор╕в ф╕зичн╕ особи-п╕дпри╓мц╕ можуть користуватись електронним каб╕нетом платника податк╕в. Доступ в цей каб╕нет ста╓ можливим п╕сля отримання електронного цифрового п╕дпису. Таку послугу безкоштовно надають представники АЦСК на баз╕ податкових служб. Також ╕сну╓ дек╕лька вар╕ант╕в отримання електронного цифрового п╕дпису в╕д ╕нших сертиф╕кованих центр╕в, але вже за певну варт╕сть.

Прининення п╕дпри╓мницько╖ д╕яльност╕.
Покрокова ╕нструкц╕я
Перший крок – державний ре╓стратор.
Перел╕к документ╕в, як╕ потр╕бн╕ для припинення ре╓страц╕╖ ФОП:
• пред’явити паспорт (або нотар╕ально засв╕дчену дов╕рен╕сть, якщо ре╓страц╕ю зд╕йсню╓ ╕нша особа)
• пред’явити дов╕дку про присво╓ння ре╓страц╕йного номеру обл╕ково╖ картки платника податк╕в (╕дентиф╕кац╕йний код)
• заповнити ре╓страц╕йну картку за формою 12 (нада╓ться державним ре╓стратором)
Державний ре╓стратор (за в╕дсутност╕ п╕дстав для залишення ре╓страц╕йно╖ картки без розгляду) зобов’язаний внести до ╢диного державного ре╓стру запис про припинення п╕дпри╓мницько╖ д╕яльност╕ ф╕зичною особою - п╕дпри╓мцем та видати пов╕домлення про внесення такого запису. На цьому – все, п╕дпри╓мницьку д╕яльн╕сть припинено.

Другий крок – податкова.
Пер╕од, в якому ФОП припинив свою д╕яльн╕сть, залиша╓ться зв╕тним пер╕одом ╕ потребу╓ подання в╕дпов╕дних зв╕т╕в у встановлен╕ терм╕ни.
Так, для подання зв╕тност╕ з ╢СВ встановлено 30 календарних дн╕в з дати ре╓страц╕╖ припинення. Зв╕т пода╓ться з позначкою «л╕кв╕дац╕йна», таблиц╕ заповнюють за вс╕ м╕сяц╕ перебування в статус╕ п╕дпри╓мця. ╢СВ сплачу╓ться протягом 10 календарних дн╕в п╕сля граничного строку для подання «л╕кв╕дац╕йного» зв╕ту.
Для ФОП╕в, як╕ перебували на загальн╕й систем╕ оподаткування передбачено подання декларац╕╖ протягом 30 календарних дн╕в з дати державно╖ ре╓страц╕╖ припинення (стаття 177 ПКУ). В декларац╕╖ встановлю╓ться позначка «особа, яка припинила п╕дпри╓мницьку д╕яльн╕сть протягом зв╕тного року» з датою припинення.
Для ФОП╕в, як╕ були на спрощен╕й систем╕ оподаткування, не передбачено подання «л╕кв╕дац╕йно╖» зв╕тност╕. Тому для подання декларац╕╖ ╖м потр╕бно буде дочекатись зак╕нчення кварталу, в якому в╕дбулось припинення п╕дпри╓мницько╖ д╕яльност╕, ╕ подати декларац╕ю платника ╓диного податку наростаючим п╕дсумком з початку року протягом 40 календарних дн╕в.
Проведення перев╕рки та зняття з податкового обл╕ку колишнього п╕дпри╓мця проводять фах╕вц╕ податково╖. При цьому участь п╕дпри╓мця не потр╕бна, якщо вс╕ податки сплачен╕ вчасно, заключна зв╕тн╕сть подана, а ╕нформац╕я в податкових зв╕тах не виклика╓ додаткових запитань. А для того, щоб додаткових запитань не виникло, ФОП самост╕йно, перед в╕зитом до державного ре╓стратора, ма╓ вчинити певн╕ кроки стосовно припинення д╕яльност╕: закрити рахунки в банках, зв╕льнити найманих прац╕вник╕в, пов╕домити деб╕тор╕в ╕ кредитор╕в, подати в╕дпов╕дн╕ зв╕ти та сплатити належну суму податк╕в.

Детальну допомогу в вибор╕ КВЕД, системи оподаткування, заповненню бланк╕в можна отримати в Центр╕ П╕дтримки п╕дпри╓мництва в робоч╕ дн╕ з 08-00 до 17-00, перерва 12-00-13-00, телефон 3-12-96.
╤ншу ц╕каву ╕нформац╕ю читайте на оф╕ц╕йному портал╕ м. Прилуки www.pryluky.org в розд╕л╕ «П╕дтримка п╕дпри╓мництва»

Центр п╕дтримки п╕дпри╓мництва Прилуцько╖ м╕сько╖ ради створений при п╕дтримц╕ ПрАТ «АТ тютюново╖ компан╕╖ «В.А.Т.-Прилуки» та Корпусу Миру США в Укра╖н╕

17.08.2018 Центр п╕дтримки п╕дпри╓мництва Прилуцько╖ м╕сько╖ ради


ГРОШОВ╤ ОПЕРАЦ╤╥ У Ф╤ЗИЧНО╥ ОСОБИ – П╤ДПРИ╢МЦЯ.
ТИПОВ╤ ПОМИЛКИ.

Вс╕ п╕дпри╓мц╕ вм╕ють рахувати грош╕ ╕ знають, що таке грошовий об╕г. Б╕льш╕сть пам’ята╓ про окрем╕ законодавч╕ обмеження, але дуже часто припускаються помилок, як╕ можуть мати досить сутт╓в╕ негативн╕ насл╕дки.
Розглянемо деяк╕ найб╕льш поширен╕ ситуац╕╖, на як╕ варто звернути увагу п╕д час грошових операц╕й.
Перша ситуац╕я: перерахування кошт╕в з п╕дпри╓мницького рахунку на картков╕ рахунки член╕в родини. В╕домо, що грош╕ на такому рахунку п╕сля сплати податк╕в ╓ власн╕стю п╕дпри╓мця, тому п╕дпри╓мц╕ розм╕рковують так: «грош╕ на мо╓му рахунку ╓ мо╓ю власн╕стю, я можу робити з ними все, що захочу». При цьому забувають, що виплати на користь ╕ншо╖ ф╕зично╖ особи (родинн╕ зв’язки тут не грають рол╕), призводять то статусу «податкового агенту». В╕дпов╕дно з’являються вимоги з оподаткування таких операц╕й: утримувати ╕ перераховувати до бюджету податок на доходи та в╕йськовий зб╕р та показувати ц╕ операц╕╖ в зв╕тност╕ (форма 1-ДФ). Тому обережним платникам податк╕в сл╕д пам’ятати: поповнення карток ╕ншим ф╕зичним особам краще робити поза межами п╕дпри╓мницько╖ д╕яльност╕.
Наступна ситуац╕я пов’язана з контролем загального об╕гу кошт╕в. Вс╕ п╕дпри╓мц╕ мають вести книгу обл╕ку доход╕в, в яку записують виручку за кожний день. Вс╕ розум╕ють, що об╕г кошт╕в по банк╕вському рахунку ма╓ в╕дпов╕дати записам в книгу, а от щодо гот╕вки – суми проконтролювати неможливо. При цьому часто забувають або не ведуть обл╕к виданих товарних чек╕в. Сумл╕нний контрагент, який придбав товар за гот╕вку, обов’язково покаже в зв╕т╕ 1-ДФ суми, виплачен╕ п╕дпри╓мцю. Якщо суми немаленьк╕, а товарних чек╕в багато – обов’язково виникне р╕зниця м╕ж сумою доходу, задекларованою таки п╕дпри╓мцем, ╕ сумами доход╕в, в╕дображеними в форм╕ 1-ДФ контрагентами цього п╕дпри╓мця. Виявляють так╕ розб╕жност╕ фах╕вц╕ ДФС п╕д час камеральних перев╕рок.
Ще одна ситуац╕я стосу╓ться кошт╕в, внесених п╕дпри╓мцем на св╕й п╕дпри╓мницький рахунок. В ц╕й операц╕╖ важливо обм╕рковано вказати призначення платежу. Найб╕льш розповсюджен╕ записи «внесення власних заощаджень» та «внесення виручки». В першому випадку внесен╕ суми будуть вважатись доходом ╕ мають бути оподаткован╕ в тому випадку, якщо п╕дпри╓мець не може вказати реальн╕ джерела формування таких власних заощаджень (отримання пенс╕йних або соц╕альних виплат, спадок, дарунок, ╕нш╕ доходи, як╕ вже були оподаткован╕). В другому випадку передбача╓ться, що внесена виручка вже була ран╕ше записана в книгу обл╕ку доход╕в, тобто записи в книз╕ обл╕ку мають в╕дпов╕дати розм╕ру внесених сум.
Тим п╕дпри╓мцям, як╕ платить за товар шляхом поповнення карткового рахунку через терм╕нал варто усв╕домлювати, що в конфл╕ктн╕й ситуац╕╖ такий спос╕б платежу не зможе бути п╕дтвердженням факту оплати, так як чек ╕з терм╕налу не м╕стить ╕нформац╕╖ ан╕ про платника н╕ про пов’язан╕ з оплатою товари.
Також трапляються випадки сплати податк╕в на неправильн╕ рекв╕зити. Тут просто важливо пам’ятати, що грош╕, як╕ в╕дправлен╕ на «неправильний» рахунок, так ╕ залишаються на цьому рахунку, поки п╕дпри╓мець не звернеться письмово до ДФС про перенесення кошт╕в. В свою чергу на «правильному» рахунку виника╓ недо╖мка, що в подальшому призводить до штрафних санкц╕й.
Для контролю за повнотою ╕ вчасн╕стю сплати податк╕в для вс╕х сучасних п╕дпри╓мц╕в ма╓мо пораду: отримати електронний цифровий п╕дпис та почати користуватись електронним каб╕нетом платника податк╕в. Електронний каб╕нет дозволить контролювати розрахунки за податками ╕ зборами, подавати поточну ╕ переглядати ран╕ше подану зв╕тн╕сть, листуватись з ДФС. Користування електронним каб╕нетом не складн╕ш╕ за користування соц╕альними мережами. Допомогу з першими кроками, а також в╕дпов╕д╕ на запитання Ви завжди можете отримати в Центр╕ п╕дтримки п╕дпри╓мництва.

Дов╕дково: Центр п╕дтримки п╕дпри╓мництва Прилуцько╖ м╕сько╖ ради створений при п╕дтримц╕ АТ Тютюново╖ компан╕й «В.А.Т.-Прилуки» та Корпусу Миру США в Укра╖н╕. Фах╕вц╕ центру надають безкоштовн╕ консультац╕╖ з юридичних та бухгалтерських питань суб’╓ктам господарювання м╕ста ╕ району. Центр п╕дтримки п╕дпри╓мництва працю╓ з понед╕лка по п’ятницю з 8:00 до 17:00, перерва 12:00-13:00; телефон 3-12-96; електронна адреса pryluky_business@ukr.net.

01.09.2017 Серг╕й Бутко, юрист-консультант ЦПП, Натал╕я Литвин, бухгалтер-консультант ЦПП


Ф╤НАНСОВО-КРЕДИТНА ТА ╤НВЕСТИЦ╤ЙНА П╤ДТРИМКА
СУБ'╢КТ╤В МАЛОГО ╤ СЕРЕДНЬОГО П╤ДПРИ╢МНИЦТВА


Ф╕нансування у форм╕ ф╕нансового кредиту найб╕льш ефективних ╕нвестиц╕йних проект╕в суб'╓кт╕в малого ╕ середнього п╕дпри╓мництва

Ф╕нансування у форм╕ ф╕нансового кредиту найб╕льш ефективних ╕нвестиц╕йних проект╕в суб'╓кт╕в малого ╕ середнього п╕дпри╓мництва зд╕йсню╓ться в╕дпов╕дно до вимог Закону Укра╖ни “Про розвиток та державну п╕дтримку малого ╕ середнього п╕дпри╓мництва в Укра╖н╕” та Положення про порядок ф╕нансування проект╕в суб'╓кт╕в малого ╕ середнього п╕дпри╓мництва за рахунок кошт╕в м╕сцевих бюджет╕в через Державну орган╕зац╕ю “Рег╕ональний фонд п╕дтримки п╕дпри╓мництва по Черн╕г╕вськ╕й област╕”, затвердженого розпорядженням голови обласно╖ державно╖ адм╕н╕страц╕╖ в╕д 16.07.2010 №217 (з╕ зм╕нами ╕ доповненнями).
Ф╕нансування нада╓ться на конкурсних засадах суб'╓ктам малого ╕ середнього п╕дпри╓мництва, як╕ зд╕йснюють д╕яльн╕сть в пр╕оритетних напрямках, за р╕шенням ╕нвестиц╕йно╖ ради Державно╖ орган╕зац╕╖ “Рег╕ональний фонд п╕дтримки п╕дпри╓мництва по Черн╕г╕вськ╕й област╕” у форм╕ ф╕нансового кредиту через уповноважен╕ банки в сум╕ до 500 тис.грн строком до 5-ти рок╕в п╕д 16% р╕чних в нац╕ональн╕й валют╕, при наявност╕ забезпечення зобов’язань повернення кошт╕в.

Базов╕ критер╕╖ в╕дпов╕дност╕ ╕нвестиц╕йних проект╕в суб’╓кт╕в малого ╕ середнього п╕дпри╓мництва для ф╕нансування за рахунок кошт╕в м╕сцевих бюджет╕в:
• належн╕сть до суб’╓кт╕в малого або середнього п╕дпри╓мництва;
• частка державно╖ власност╕ не б╕льше 25 %;
• частка власност╕ нерезидент╕в Укра╖ни не б╕льше 25%;
• територ╕альна належн╕сть до Черн╕г╕всько╖ област╕;
• прибуткова д╕яльн╕сть п╕дпри╓мства;
• позитивна кредитна ╕стор╕я;
• терм╕н д╕яльност╕ п╕дпри╓мства: д╕юч╕, та т╕, що започатковують свою справу;
• сума ф╕нансування не б╕льше 500,00 тис. грн., за погодженням Наглядово╖ ради Державно╖ орган╕зац╕╖ “Рег╕ональний фонд п╕дтримки п╕дпри╓мництва по Черн╕г╕вськ╕й област╕” – понад 500,0 тис.грн;
• терм╕н ф╕нансування до 5-ти рок╕в;
• п╕льговий пер╕од до 6-ти м╕сяц╕в;
• забезпечення кредиту (застава майна, банк╕вська гарант╕я, догов╕р поруки або страхування ф╕нансового ризику);
• власний внесок у проект не менше 25 %;
• окупн╕сть проекту;
• створення додаткових робочих м╕сць;
• потенц╕йне зростання надходжень платеж╕в до бюджету;
• соц╕альна спрямован╕сть ╕нвестиц╕йного проекту;
• напрямки ф╕нансування, визначен╕ у в╕дпов╕дност╕ до обласно╖ Програми розвитку малого ╕ середнього п╕дпри╓мництва.

Пр╕оритетними напрямками п╕дтримки малого ╕ середнього п╕дпри╓мництва област╕ на 2015-2016 роки визначено розвиток наступних вид╕в д╕яльност╕:
- с╕льське, л╕сове та рибне господарство;
- машинобудування, виробництво машин та устаткування;
- легка промислов╕сть;
- деревообробна промислов╕сть (виготовлення дерев’яних конструкц╕й для житлового буд╕вництва, мебл╕в, столярних вироб╕в тощо);
- виробництво буд╕вельних матер╕ал╕в;
- буд╕вництво та ремонтно-буд╕вельн╕ роботи;
- виробництво електричного, електронного та оптичного устаткування, приладобудування та ╕нформац╕йних технолог╕й (осво╓ння та розробка високотехнолог╕чних вироб╕в, впровадження ╕нновац╕й, розробка нових програмних продукт╕в);
- виробництво електроенерг╕╖ з в╕дновлювальних джерел енерг╕╖ та в╕дход╕в, альтернативних вид╕в палива, виробництво опалювальних прилад╕в, як╕ працюють на твердому палив╕, впровадження енергозбер╕гаючих технолог╕й;
- запровадження виробничих процес╕в з використанням м╕сцево╖ сировини та в╕дход╕в виробництва, орган╕зац╕я переробки см╕ття;
- туристична та рекреац╕йна сфери (розвиток готельного б╕знесу, с╕льського, “зеленого” туризму, народних промисл╕в, розробка нових туристичних маршрут╕в, виготовлення сувен╕рно╖ продукц╕╖ тощо);
- мистецтво, спорт, розваги та в╕дпочинок;
- громадське харчування;
- надання платних послуг населенню, в тому числ╕ транспортних, побутових, посередницьких, ╕нформац╕йно-консультац╕йних тощо;
- виробництво продукт╕в харчування;
- охорона здоров’я та соц╕альна сфера.

Ф╕нансова п╕дтримка не нада╓ться суб’╓ктам малого ╕ середнього п╕дпри╓мництва:
• на покриття збитк╕в в╕д господарсько╖ д╕яльност╕;
• на виконання ╕снуючих зобов’язань;
• на формування та зб╕льшення статутного фонду;
• на придбання ц╕нних папер╕в;
• на виплату штрафних санкц╕й, кредит╕в, отриманих суб’╓ктами п╕дпри╓мництва в ╕нших ф╕нансово-кредитних установах;
• у статутних фондах яких частка державно╖ власност╕ або ╕ноземного кап╕талу перевищу╓ 25%;
• що визнан╕ банкрутами або щодо яких порушено справу про банкрутство;
• в╕дносно яких або по конкретному факту порушено крим╕нальну справу, незалежно в╕д квал╕ф╕кац╕╖;
• що подали неправдиву ╕нформац╕ю стосовно себе, ╕нвестиц╕йного проекту, ф╕нансового стану суб’╓кта малого ╕ середнього п╕дпри╓мництва.

Перел╕к документ╕в, необх╕дних для участ╕ у конкурс╕
Для суб’╓кт╕в МСП - ф╕зичних ос╕б:
o заяву, ╕нформац╕йний лист, що повинен м╕стити адресу, м╕сце ре╓страц╕╖, ╕дентиф╕кац╕йний номер, телефон, факс, чисельн╕сть працюючих, вид економ╕чно╖ д╕яльност╕, банк╕вськ╕ рекв╕зити, необх╕дну суму кредиту, строки повернення, ц╕л╕ ф╕нансування, види забезпечення повернення кошт╕в;
o нотар╕ально засв╕дчену коп╕ю св╕доцтва про державну ре╓страц╕ю суб’╓кта п╕дпри╓мницько╖ д╕яльност╕ або виписки (витягу) з ╢диного державного ре╓стру юридичних ос╕б та ф╕зичних ос╕б – п╕дпри╓мц╕в;
o дов╕дку орган╕в державно╖ податково╖ служби про стан розрахунк╕в з бюджетом та дов╕дки фонд╕в загальнообов’язкового державного соц╕ального страхування про в╕дсутн╕сть заборгованност╕;
o податкову зв╕тн╕сть за минулий зв╕тний пер╕од та попередн╕й р╕к (в раз╕ наявност╕);
o дов╕дку на поточну дату про наявн╕сть основних засоб╕в (нерухом╕сть, транспортн╕ засоби, обладнання), кредитор╕в, деб╕тор╕в, позабалансових зобов’язань;
o б╕знес-план (╕нвестиц╕йний проект).

Для суб’╓кт╕в МСП – юридичних ос╕б:
o заяву, ╕нформац╕йний лист, що повинен м╕стити назву, адресу, м╕сце ре╓страц╕╖, код ╓диного державного ре╓стру п╕дпри╓мств ╕ орган╕зац╕й Укра╖ни, телефон, факс, пр╕звище кер╕вник╕в, чисельн╕сть працюючих, вид економ╕чно╖ д╕яльност╕, банк╕вськ╕ рекв╕зити, необх╕дну суму кредиту, строки повернення, ц╕л╕ ф╕нансування, види забезпечення повернення кошт╕в;
o нотар╕ально засв╕дчен╕ коп╕╖ установчих документ╕в (статут або положення), св╕доцтва про державну ре╓страц╕ю суб’╓кта п╕дпри╓мницько╖ д╕яльност╕ або виписки (витягу) з ╢диного державного ре╓стру юридичних ос╕б та ф╕зичних ос╕б – п╕дпри╓мц╕в);
o дов╕дку з ╓диного державного ре╓стру п╕дпри╓мств ╕ орган╕зац╕й Укра╖ни;
o форми ф╕нансово╖ зв╕тност╕ (№ 1, 2) за останн╕й р╕к та поточний зв╕тний пер╕од з розшифровкою кредитор╕в, деб╕тор╕в, позабалансових зобов’язань;
o дов╕дку орган╕в державно╖ податково╖ служби про стан розрахунк╕в з бюджетом, та дов╕дки фонд╕в загальнообов’язкового державного соц╕ального страхування про в╕дсутн╕сть заборгованост╕;
o б╕знес-план (╕нвестиц╕йний проект).

Дов╕дки за адресою:
Державна орган╕зац╕я “Рег╕ональний фонд п╕дтримки п╕дпри╓мництва по Черн╕г╕вськ╕й област╕”
Генеральний директор - Подоляк Леон╕д Петрович
Укра╖на, 14005, м. Черн╕г╕в, пр. Миру, 49-а, каб. 307-310
Тел./факс (0462) 65-15-12
E-mail: fondppcn@ukr.net

20.07.2016Н╕мецька Служба Старших Експерт╕в надасть безкоштовн╕ консультац╕╖

Н╕мецька Служба Старших Експерт╕в SES - фонд н╕мецько╖ економ╕ки з м╕жнародного сп╕вроб╕тництва - це пров╕дна громадська орган╕зац╕я Н╕меччини, яка об'╓дну╓ фах╕вц╕в ╕ кер╕вних прац╕вник╕в, що надають консультативн╕ послуги на громадських засадах.
Послуги SES розрахован╕ перш за все на мал╕ ╕ середн╕ п╕дпри╓мства, органи комунального управл╕ння, палати ╕ економ╕чн╕ об'╓днання, соц╕альн╕ та медичн╕ установи, а також орган╕зац╕╖, що працюють в сфер╕ осв╕ти ╕ п╕двищення квал╕ф╕кац╕╖. Кр╕м цього SES усп╕шно сп╕впрацю╓ з ╕ншими м╕жнародними орган╕зац╕ями з розвитку.
За допомогою Харк╕вського н╕мецького центру, який ╓ Рег╕ональним представником програми Н╕мецько╖ Служби Старших Експерт╕в Ви можете запросити ses-експерта. Це в╕дкрива╓ нов╕ можливост╕ для орган╕зац╕й, п╕дпри╓мств, установ по залученню н╕мецьких фах╕вц╕в в р╕зних галузях в якост╕ експерт╕в-консультант╕в.
Для участ╕ необх╕дно заповнити заявки.

Б╕льш детальна ╕нформац╕я за
economy.cg.gov.ua/index.php?id=16435&tp=1&pg=
╕нформац╕╓ю щодо участ╕ звертайтеся до Департаменту економ╕чного розвитку Черн╕г╕всько╖ облдержадм╕н╕страц╕╖ за тел. (0462) 669-381 та 675-016.


Матер╕али сем╕нару в╕д 12 с╕чня 2016 року22кБ
Скачати


П╤ДПРИ╢МСТВА ТА П╤ДПРИ╢МЦ╤ М╤СТА ╤ РАЙОНУ!

ЗАПРОШУ╢МО НА СЕМ╤НАР!

ТЕМА СЕМ╤НАРУ: "ЧЕРГОВ╤ ЗМ╤НИ В ОПОДАТКУВАНН╤.
ЯК ВИКОРИСТОВУВАТИ ╥Х НА КОРИСТЬ Б╤ЗНЕСУ".


На сем╕нар╕ плану╓ться обговорення зм╕н щодо ╓диного внеску,
податку на доходи ф╕зичних ос╕б, ╓диного податку
та багатьох ╕нших «новин» в податковому кодекс╕.

Сем╕нар проведуть фах╕вц╕ Центру п╕дтримки п╕дпри╓мництва.
Дата ╕ час проведення: 12 с╕чня 2016 року в 10:00
М╕сце проведення: актова зала Прилуцько╖ м╕сько╖ ради (вул.Ки╖вська, 281, 3-й поверх)

Участь безкоштовна, за попередн╕м записом.

Також прийма╓мо Ваш╕ теми ╕ пропозиц╕╖ для обговорення.

Дов╕дки та попередн╕й запис за телефоном 3-12-96 або за електронною адресою pryluky_business@ukr.net

Центр п╕дтримки п╕дпри╓мництва Прилуцько╖ м╕сько╖ ради створений при п╕дтримц╕ АТ тютюново╖ компан╕╖ «В.А.Т.-Прилуки» та Корпусу Миру США в Укра╖ни

25.12.2015


ДЛЯ П╤ДПРИ╢МЦ╤В М╤СТА ╤ РАЙОНУ!

Останн╕м часом створено велику к╕льк╕сть р╕зних форм електронних ре╓стр╕в та засоб╕в електронного сп╕лкування з контролюючими органами, владою, р╕зними державними структурами. Переважна б╕льш╕сть цих електронних серв╕с╕в безкоштовна, але для користування ними потр╕бн╕ певн╕ навички.
Фах╕вц╕ Центру п╕дтримки п╕дпри╓мництва пропонують до Вашо╖ уваги практичн╕ навчання з користування електронними серв╕сами.
П╕д час навчання Вас будуть навчати:
- працювати з електронним каб╕нетом платник╕в податк╕в
Ви навчитеся: як перев╕рити заборгован╕сть або переплату по податкам без в╕зиту в ДФС, як переглянути ран╕ше поданий зв╕т без сп╕лкування з ╕нспектором; як створити ╕ подати зв╕т, користуючись безкоштовними ключами ДФС;

- отримувати ╕нформац╕ю з ре╓стру платник╕в ПДВ та ре╓стру платник╕в ╓диного податку
Ви навчитеся: як перев╕ряти статус платника податк╕в контрагента;

- знаходити ╕нформац╕ю в ╓диному державному ре╓стр╕ юридичних ос╕б та ф╕зичних ос╕б-п╕дпри╓мц╕в
Ви навчитеся: як отримати ╕нформац╕ю про контрагента, в тому числ╕ узнати юридичну адресу, види д╕яльност╕, кер╕вник╕в та засновник╕в;

- приймати участь в обговоренн╕ нормативних документ╕в
Ви навчитесь: як долучитись ╕ впливати на процес прийняття р╕шень влади.

Буде ц╕каво ╕ доступно нав╕ть тим, хто не «дружить» з комп’ютером.
Навчання безкоштовне; буде проводитись з групами до 4 ос╕б, тому попередн╕й запис обов’язковий.


Практичн╕ навчання будуть проводитись з 1 жовтня до 31 грудня 2015 року
кожного в╕вторка з 14:00
в прим╕щенн╕ Центру п╕дтримки п╕дпри╓мництва
м. Прилуки, вул. Ки╖вська, буд.281 каб.71


Попередн╕й запис за телефоном 3-12-96 або за електронною адресою pryluky_business@ukr.net

01.10.2015


Ф╤НАНСОВО-КРЕДИТНА П╤ДТРИМКА РЕГ╤ОНАЛЬНИМ ФОНДОМ П╤ДТРИМКИ П╤ДПРИ╢МНИЦТВА ПО ЧЕРН╤Г╤ВСЬК╤Й ОБЛАСТ╤

Обласна Програма розвитку малого ╕ середнього п╕дпри╓мництва по Черн╕г╕вськ╕й област╕. Ф╕нансово-кредитна п╕дтримка вда╓ться на конкурсних засадах суб'╓ктам малого та середнього п╕дпри╓мництва, як╕ зд╕йснюють д╕яльн╕сть в пр╕оритетних напрямках, за р╕шенням ╕нвестиц╕йно╖ ради Фонду у форм╕ ф╕нансового кредиту через уповноважен╕ банки строком до 5-х рок╕в п╕д 16% р╕чних в нац╕ональн╕й валют╕, за умов надання застави (поруки) та прийняття уповноваженим банком р╕шення про кредитування. Для участ╕ в конкурс╕ допускаються:
ф╕зичн╕ особи, заре╓строван╕ у встановленому законом порядку як суб'╓кти п╕дпри╓мницько╖ д╕яльност╕;
юридичн╕ особи - суб'╓кти п╕дпри╓мницько╖ д╕яльност╕ будь-яко╖ орган╕зац╕йно-правово╖ форми власност╕, як╕ залежно в╕д к╕лькост╕ працюючих та обсягу валового доходу в╕д реал╕зац╕╖ продукц╕╖ за р╕к в╕днесен╕, зг╕дно чинного законодавства, до малих та середн╕х п╕дпри╓мств.
Базов╕ критер╕╖ в╕дпов╕дност╕ ╕нвестиц╕йних проект╕в суб'╓кт╕в малого ╕ середнього п╕дпри╓мництва для ф╕нансування за рахунок кошт╕в м╕сцевих бюджет╕в:
належн╕сть до суб'╓кт╕в малого п╕дпри╓мництва;
частка державно╖ власност╕ не б╕льше 25 %;
частка власност╕ нерезидент╕в Укра╖ни не б╕льше 25 %;
територ╕альна належн╕сть до Черн╕г╕всько╖ област╕;
прибуткова д╕яльн╕сть п╕дпри╓мства;
позитивна кредитна ╕стор╕я;
напрямки ф╕нансування, визначен╕ у в╕дпов╕дност╕ до Обласно╖ програми розвитку малого та середнього п╕дпри╓мництва;
терм╕н д╕яльност╕ п╕дпри╓мства: д╕юч╕, та т╕, що започатковують свою справу;
сума ф╕нансування до 500,00 тис. грн., за погодженням Наглядово╖ ради Фонду - понад 500,0 тис.грн; терм╕н ф╕нансування до 5 рок╕в; п╕льговий пер╕од до 6-ти м╕сяц╕в;
забезпечення кредиту (застава майна, банк╕вська гарант╕я, догов╕р поруки або страхування ф╕нансового ризику); власний внесок у проект не менше 25 %; окупн╕сть проекту;
створення додаткових робочих м╕сць;
потенц╕йне зростання надходжень платеж╕в до бюджету;
соц╕альна спрямован╕сть ╕нвестиц╕йного проекту.
Пр╕оритетними напрямами розвитку малого ╕ середнього п╕дпри╓мництва област╕ визначено:
- виробництво та переробка с╕льськогосподарсько╖ продукц╕╖;
- машинобудування, виробництво машин та устаткування;
- легка промислов╕сть (виготовлення швейних вироб╕в та взуття тощо);
- деревообробна промислов╕сть;
- виробництво буд╕вельних матер╕ал╕в;
- буд╕вництво та ремонтно-буд╕вельн╕ роботи;

- виробництво електричного, електронного та оптичного устаткування, приладобудування та ╕нформац╕йних технолог╕й, осво╓ння та розробка високотехнолог╕чних вироб╕в, впровадження ╕нновац╕й, розробка нових програмних продукт╕в, впровадження енергозбер╕гаючих технолог╕й;
- запровадження виробничих процес╕в з використанням м╕сцево╖ сировини та в╕дход╕в виробництва;
- туристична та рекреац╕йна сфери (розвиток готельного б╕знесу, с╕льського "зеленого" туризму, розробка нових туристичних маршрут╕в, виготовлення сувен╕рно╖ продукц╕╖, в╕дродження народних промисл╕в тощо);
- надання платних послуг населенню, в тому числ╕ транспортних, побутових, посередницьких, ╕нформац╕йно-консультац╕йних тощо;
- виробництво продукт╕в харчування;
- охорона здоров'я та соц╕альна сфера.
Перел╕к необх╕дних документ╕в для участ╕ у конкурс╕.
Для ф╕зичних ос╕б:
заяву, ╕нформац╕йний лист, що повинен м╕стити адресу, м╕сце ре╓страц╕╖, ╕дентиф╕кац╕йний номер, телефон, факс, чисельн╕сть працюючих, вид економ╕чно╖ д╕яльност╕, банк╕вськ╕ рекв╕зити, необх╕дну суму кредиту, строки повернення, ц╕л╕ ф╕нансування, види забезпечення повернення кошт╕в;
нотар╕ально засв╕дчену коп╕ю св╕доцтва про державну ре╓страц╕ю суб'╓кта п╕дпри╓мницько╖ д╕яльност╕ або виписка з ╢диного державного ре╓стру ;
дов╕дку орган╕в державно╖ податково╖ служби про стан розрахунк╕в з бюджетом та дов╕дки фонд╕в загальнообов'язкового державного соц╕ального страхування про в╕дсутн╕сть заборгованност╕;
податкову зв╕тн╕сть за минулий зв╕тний пер╕од та попередн╕й р╕к (в раз╕ наявност╕);
дов╕дку на поточну дату про наявн╕сть основних засоб╕в (нерухом╕сть, транспортн╕ засоби, обладнання), кредитор╕в, деб╕тор╕в, позабалансових зобов'язань;
б╕знес-план (╕нвестиц╕йний проект).
Для юридичних ос╕б:
заяву, ╕нформац╕йний лист, що повинен м╕стити назву, адресу, м╕сце ре╓страц╕╖, код ╓диного державного ре╓стру п╕дпри╓мств ╕ орган╕зац╕й Укра╖ни, телефон, факс, пр╕звище кер╕вник╕в, чисельн╕сть працюючих, вид економ╕чно╖ д╕яльност╕, банк╕вськ╕ рекв╕зити, необх╕дну суму кредиту, строки повернення, ц╕л╕ ф╕нансування, види забезпечення повернення кошт╕в;
нотар╕ально засв╕дчен╕ коп╕╖ установчих документ╕в (статут або положення, св╕доцтво про державну ре╓страц╕ю суб'╓кта п╕дпри╓мницько╖ д╕яльност╕ або виписка з ╢диного державного ре╓стру юридичних ос╕б);
дов╕дку з ╓диного державного ре╓стру п╕дпри╓мств ╕ орган╕зац╕й Укра╖ни;
форми ф╕нансово╖ зв╕тност╕ (№ 1, 2) за останн╕й р╕к та поточний зв╕тний пер╕од з розшифровкою кредитор╕в, деб╕тор╕в, позабалансових зобов'язань;
дов╕дку орган╕в державно╖ податково╖ служби про стан розрахунк╕в з бюджетом, та дов╕дки фонд╕в загальнообов'язкового державного соц╕ального страхування про в╕дсутн╕сть заборгованост╕;
б╕знес-план (╕нвестиц╕йний проект).Заявки суб'╓кт╕в малого п╕дпри╓мництва на участь у конкурс╕ приймаються за адресою : 14005, м. Черн╕г╕в, пр-т. Миру 49-а, оф.307-310, Державна орган╕зац╕я „Рег╕ональний фонд п╕дтримки п╕дпри╓мництва по Черн╕г╕вськ╕й област╕", тел. 65-15-12, 69-95-27. моб.т. 067-440-22-25

31.08.2015


В╤ДШКОДУВАННЯ ШКОДИ НАЙМАНИМ ПРАЦ╤ВНИКОМ НЮАНСИ, П╤ДСТАВИ, НАСЛ╤ДКИ

Нер╕дко м╕ж роботодавцем ╕ найманим прац╕вником виника╓ питання про в╕дшкодування матер╕альних збитк╕в, запод╕яних роботодавцю д╕яльн╕стю прац╕вника. Це може бути пошкоджене обладнання, ╕нструмент, ╕нвентар, нестача товар╕в або ╖х псування, зайве витрачання матер╕ал╕в або неяк╕сне виконання роб╕т та ╕нш╕ випадки. Здоровий глузд ╕ лог╕ка п╕дказують, що платити повинна сторона, яка завинила («помилилась / не додивилась / не знала»). Однак д╕юче законодавство в цьому питанн╕ найчаст╕ше прийма╓ сторону захисту прац╕вника.
Спробу╓мо з’ясувати основн╕ позиц╕╖, як╕ можуть бути важлив╕ для роботодавця ╕ як╕ залежать в╕д форми використання наймано╖ прац╕:
1) шляхом укладання договор╕в цив╕льно-правового характеру;
2) шляхом укладання трудових договор╕в.
В першому випадку в╕дносини, побудован╕ на договорах цив╕льно-правового характеру, жодним чином не призведуть до матер╕ально╖ в╕дпов╕дальност╕ виконавця в розум╕нн╕ Кодексу закон╕в про працю (КЗпП). Розглянемо приклад: роботодавцю потр╕бн╕ послуги кухаря; м╕ж ним ╕ виконавцем укладено догов╕р про надання послуг та з метою недопущення нестач╕ укладено догов╕р про матер╕альну в╕дпов╕дальн╕сть. Кухар все ж таки допустив нестачу, але залучити його до матер╕ально╖ в╕дпов╕дальност╕ не вдасться, так як укладений догов╕р про матер╕альну в╕дпов╕дальн╕сть в цив╕льно-правових в╕дносинах не ма╓ жодних юридичних насл╕дк╕в. Як захиститися роботодавцю? Вих╕д ╓: п╕д час укладання цив╕льно-правового договору доц╕льно передбачити в цьому договор╕ вимоги щодо якост╕, витрат матер╕ал╕в, збереження майна, штраф╕в за недол╕ки, можлив╕ матер╕альн╕ збитки та ╖х компенсац╕ю. Процедура в╕дшкодування запод╕яно╖ шкоди буде регулюватись укладеним договором та Цив╕льним кодексом Укра╖ни.
В другому випадку матер╕альна в╕дпов╕дальн╕сть регулю╓ться главою ╤Х КЗпП ╕ обмежена рядом критер╕╖в, невиконання яких роботодавцем да╓ можлив╕сть прац╕внику уникнути матер╕ально╖ в╕дпов╕дальност╕. Дал╕ розглянемо нюанси:
Матер╕альна в╕дпов╕дальн╕сть може бути повна (ст.134 КЗпП), обмежена (ст.133 КЗпП) або колективна (ст. 135-2 КЗпП).
Для повно╖ матер╕ально╖ в╕дпов╕дальност╕ обов’язковим ╓: укладання з прац╕вником письмового договору типово╖ форми; в╕к прац╕вника б╕льше 18 рок╕в; безпосередня участь прац╕вника в збер╕ганн╕, обробц╕, продажу чи перевезенн╕ товарно-матер╕альних ц╕нностей; в╕дпов╕дн╕сть посади та виконувано╖ роботи прац╕вника перел╕ку посад ╕ роб╕т, затвердженому КМУ.
Обмежена матер╕альна в╕дпов╕дальн╕сть стосу╓ться: прац╕вник╕в - за з╕псуття або знищення матер╕альних ц╕нностей через недбал╕сть та кер╕вник╕в – за надм╕рн╕ грошов╕ виплати, неправильну постановку обл╕ку, неналежну орган╕зац╕ю збер╕гання матер╕альних ц╕нностей. Розм╕р в╕дпов╕дальност╕ при цьому не може перевищувати середньом╕сячного зароб╕тку винно╖ особи.
Колективна в╕дпов╕дальн╕сть м╕ж роботодавцем ╕ членами колективу можлива при укладанн╕ письмового договору, погодженого з профсп╕лковим органом та за умови затвердження цього договору та перел╕ку роб╕т, на як╕ цей догов╕р уклада╓ться, в м╕сцевому управл╕нн╕ соц╕ального захисту населення.
Розм╕р запод╕яно╖ шкоди визнача╓ться на п╕дстав╕ даних бухгалтерського обл╕ку. Якщо в╕дшкодування в╕дбува╓ться в межах середнього зароб╕тку – достатньо розпорядження кер╕вного органу п╕дпри╓мства, установи, орган╕зац╕╖; при цьому з дня виявлення запод╕яно╖ прац╕вником шкоду не повинно пройти б╕льше двох тижн╕в. Решта випадк╕в матер╕ально╖ в╕дпов╕дальност╕ розгляда╓ться ╕ вир╕шу╓ться в суд╕.
╤ найважлив╕ше: в ус╕х випадках матер╕альна в╕дпов╕дальн╕сть, врегульована КЗпП, стосу╓ться прац╕вник╕в п╕дпри╓мств, установ, орган╕зац╕й, та аж н╕як не тих, хто працю╓ у ф╕зичних ос╕б-п╕дпри╓мц╕в. Ма╓мо ситуац╕ю, коли норми КЗпП повн╕стю ╕гнорують дане питання.
Д╕йсно, з точки зору матер╕ально╖ в╕дпов╕дальност╕ д╕яльн╕сть ф╕зичних-ос╕б п╕дпри╓мц╕в значно в╕др╕зня╓ться в╕д п╕дпри╓мств, установ, орган╕зац╕й: в╕дсутн╕сть ведення бухгалтерського обл╕ку; часто нав╕ть в╕дсутн╕сть внутр╕шнього документооб╕гу, яка б дала можлив╕сть визначати причетн╕сть конкретного прац╕вника до конкретних матер╕альних ц╕нностей; доступ в прим╕щення, де збер╕гаються матер╕альн╕ ц╕нност╕, здеб╕льшого не врегульований; матер╕альн╕ ц╕нност╕ ╓ частиною п╕дпри╓мницько╖ д╕яльност╕ самого ФОПа та його приватною власн╕стю з точки зору законодавства.
Чи може ФОП – роботодавець себе захистити в╕д недобросов╕сних д╕й прац╕вника? Так, може.
Для попередження можливих неправом╕рних д╕й з боку прац╕вника ф╕зичний особ╕-п╕дпри╓мцю доц╕льно налагодити наявн╕сть внутр╕шн╕х документ╕в (накладн╕ на товар, акти прийому-передач╕ товар╕в прац╕внику, зв╕ти про продаж товар╕в ╕ т.д.); важливим буде оформлювати документи з дотриманням вимог бухгалтерського обл╕ку до первинного документа, наявн╕сть п╕дпис╕в обох стор╕н; також можна врегулювати доступ до прим╕щення, де збер╕гаються матер╕альн╕ ц╕нност╕ (передача ключа п╕д п╕дпис, режим в╕деонагляду ╕ т.д.).
Коли ж збитки все-таки запод╕ян╕ – п╕дпри╓мець може звернутися до суду з позовом до конкретного прац╕вника. При цьому треба бути готовим доводити не т╕льки наявн╕сть матер╕альних збитк╕в, причетн╕сть до ц╕╓╖ под╕╖ найманого прац╕вника, а також власну непричетн╕сть до таких збитк╕в. Спростити ФОПу процес доказування може його звернення з заявою до правоохоронних орган╕в про крад╕жку, шахрайство, привласнення чи розтрату його майна. Адже вс╕ матер╕альн╕ ц╕нност╕, що використовуються п╕дпри╓мцем в господарськ╕й д╕яльност╕, ╓ його власним майном.27.08.2015 Центр п╕дтримки п╕дпри╓мництва


04 серпня 2015 року за сприяння Центру п╕дтримки п╕дпри╓мництва орган╕зовано проведення сем╕нару для бухгалтер╕в п╕дпри╓мств м╕ста ╕ району. Авторський сем╕нар-практикум на тему «Чергов╕ зм╕ни з оподаткування та бухгалтерського обл╕ку» пров╕в Цур╕й Василь Кузьмич – консультант з питань оподаткування та бухгалтерського обл╕ку, кер╕вник аудиторсько╖ компан╕╖ «Цур╕й-Аудит» м. Черн╕г╕в.
Темою сем╕нару стали поточн╕ зм╕ни в законодавств╕, зокрема: електронне адм╕н╕стрування ПДВ, зм╕на п╕дход╕в щодо обл╕ку податку на прибуток, виплати моб╕л╕зованим прац╕вникам, зм╕ни в вимогах та в використанн╕ ре╓стратор╕в розрахункових операц╕й та ╕нш╕ поточн╕ питання. Вс╕ присутн╕ на сем╕нар╕ отримали друковану доб╕рку ╕нформац╕йних матер╕ал╕в на теми, як╕ обговорювались, а також диск ╕з корисною ╕нформац╕╓ю.
Для тих, хто зац╕кавлений отримувати запрошення на под╕бн╕ заходи, ╓ можлив╕сть над╕слати свою електронну адресу на електронну адресу Центру п╕дтримки п╕дпри╓мництва pryluky_business@ukr.net.06.08.2015


ДО УВАГИ П╤ДПРИ╢МЦ╤В М╤СТА ╤ РАЙОНУ!

Центр п╕дтримки п╕дпри╓мництва м.Прилуки, що функц╕ону╓ за ф╕нансово╖ п╕дтримки „Брит╕ш Американ Тобакко Укра╖на”, орган╕зову╓ проведення сем╕нару-практикуму на тему:
"Чергов╕ зм╕ни з оподаткування та бухгалтерського обл╕ку".
Сем╕нар проведе консультант з питань оподаткування та бухгалтерського обл╕ку Цур╕й Василь Кузьмич.

Про дату ╕ час проведення сем╕нару, а також про умови участ╕ в сем╕нар╕ можна узнати за телефоном 3-12-96.

Програма авторського сем╕нару-практикуму «ЧЕРГОВ╤ ЗМ╤НИ З ОПОДАТКУВАННЯ ТА БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛ╤КУ» 4кБ
Скачати

17.07.2015 Центр п╕дтримки п╕дпри╓мництва


НАЦ╤ОНАЛЬНА КОНФЕРЕНЦ╤Я НА ТЕМУ "П╤ДТРИМКА НЕВ╤ДКЛАДНИХ РЕФОРМ ДЛЯ ПОКРАЩЕННЯ Б╤ЗНЕС-СЕРЕДОВИЩА В УКРА╥Н╤"

14-15 травня 2015 року в Ки╓в╕ в╕дбулась нац╕ональна конференц╕я на тему «П╕дтримка нев╕дкладних реформ для покращення б╕знес-середовища в Укра╖н╕». Орган╕зац╕я ╕ проведення заходу зд╕йснювалась в рамках проекту USAID “Впевнений б╕знес – заможна громада».В конференц╕╖ приймали участь: представники влади, представники громадських орган╕зац╕й та б╕знесу, науковц╕ та експерти. К╕льк╕сть учасник╕в конференц╕╖ нал╕чувала б╕льше 250 представник╕в з р╕зних рег╕он╕в Укра╖ни. Прилуцьке б╕знес-середовище не залишилось осторонь. За сприяння представника Сп╕лки промисловц╕в та п╕дпри╓мц╕в «Сп╕впраця» ╢ременко Н.╤., участь у конференц╕╖ прийняла консультант Центру п╕дтримки п╕дпри╓мництва Литвин Н.С.Головною темою для обговорення стали питання, пов’язан╕ з проблемами ведення б╕знесу в Укра╖н╕ та проблемами, що виникають через недосконал╕сть нормативних ╕ законодавчих акт╕в.
П╕д час дискус╕й обговорювали актуальний стан ╕ основн╕ тенденц╕╖ розвитку сектору МСП в Укра╖н╕, анал╕зували дан╕ оф╕ц╕йно╖ статистики та наявних досл╕джень, визначали можлив╕ механ╕зми забезпечення в╕дкритост╕ та достов╕рност╕ даних щодо розвитку МСБ в Укра╖н╕. В окрем╕й дискус╕╖ говорили про реальний стан впровадження новим складом Верховно╖ Ради Укра╖ни ╕ Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни пр╕оритет╕в розвитку МСБ в Укра╖н╕, а також визначення нев╕дкладних заход╕в та програм, як╕ повинн╕ бути розроблен╕ парламентом та урядом для покращення б╕знес-середовища в Укра╖н╕. Окрему увагу прид╕лили обговоренню роботи над регуляторними актами, в╕дстеженню зм╕н ╕ запоб╕ганню пог╕ршення м╕сцевого регуляторного поля.
В результат╕ обговорень була сформована резолюц╕я нац╕онально╖ конференц╕╖ «Розвиток ╕ державна п╕дтримка МСП: реальний стан, пол╕тичн╕ декларац╕╖ та законодавче забезпечення».В додатках до резолюц╕╖ було представлено концепц╕ю проекту Закону Укра╖ни «Про розвиток малого та середнього п╕дпри╓мництва в Укра╖н╕» та визначено перел╕к проект╕в закон╕в Укра╖ни, як╕ знаходяться на розгляд╕ у Верховн╕й Рад╕ Укра╖ни ╕ отримали п╕дтримку як так╕, що в╕дпов╕дають ╕нтересам малого ╕ середнього б╕знесу.Участь представник╕в Центру п╕дтримки п╕дпри╓мництва в дан╕й конференц╕╖ розширила сферу д╕яльност╕ центра, показала перспективн╕ шляхи ╕ напрямки для покращення б╕знес-середовища в Прилуцькому рег╕он╕ та надала можлив╕сть вдосконалення вза╓мов╕дносин п╕дпри╓мницького середовища та влади.
Для тих, кого ц╕кавить можлив╕сть долучитись до обговорень та приймати участь в подальших заходах, ╓ можлив╕сть вивчити матер╕али, як╕ представлен╕ на сайт╕ Всеукра╖нсько╖ платформи МСБ www.msb.enarod.org. Громадська орган╕зац╕я «Сп╕лка промисловц╕в та п╕дпри╓мц╕в «Сп╕впраця» вже долучилась до Всеукра╖нсько╖ платформи МСБ, а Центр п╕дтримки п╕дпри╓мництва м.Прилуки на найближч╕й Координац╕йн╕й рад╕ з питань п╕дпри╓мництва буде ╕н╕ц╕ювати питання про поглиблення сп╕впрац╕ м╕ж б╕знесом ╕ владою.
Також знайти ╕ншу ц╕каву ╕нформац╕ю з питань п╕дпри╓мницько╖ д╕яльност╕ можна на оф╕ц╕йному портал╕ www.pryluky.org в розд╕л╕ “Центр п╕дтримки п╕дпри╓мництва / корисна ╕нформац╕я».

Дов╕дково: Центр п╕дтримки п╕дпри╓мництва Прилуцько╖ м╕сько╖ ради створений при п╕дтримц╕ АТ Тютюново╖ компан╕й «В.А.Т.-Прилуки» та Корпусу Миру США в Укра╖н╕. Фах╕вц╕ центру надають безкоштовн╕ консультац╕╖ з юридичних та бухгалтерських питань суб’╓ктам господарювання м╕ста ╕ району. Центр п╕дтримки п╕дпри╓мництва працю╓ з понед╕лка по п’ятницю з 8:00 до 17:00, перерва 12:00-13:00; телефон 3-12-96; електронна адреса pryluky_business@ukr.net.
Серг╕й Бутко, юрист-консультант ЦПП, Натал╕я Литвин, бухгалтер-консультант ЦПП

20.05.2015 Центр п╕дтримки п╕дпри╓мництва


ДО УВАГИ ГРОМАДЯН!

М╤Н’ЮСТОМ ЗАПРОВАДЖЕНО НОВ╤
ЕЛЕКТРОНН╤ СЕРВ╤СИ У ЧАСТИН╤ РЕ╢СТРАЦ╤╥ Б╤ЗНЕСУ

В╕дтепер на оф╕ц╕йному веб-сайт╕ М╕н╕стерства юстиц╕╖ Укра╖ни (www.new.minjust.gov.ua) можна отримати ╕нформац╕ю у вигляд╕ виписки щодо юридично╖ особи, витягу та дов╕дки щодо юридично╖ особи або ф╕зично╖ особи-п╕дпри╓мця.

Для отримання такого документа не потр╕бно жодних електронних цифрових п╕дпис╕в чи ╕нших ╕дентиф╕катор╕в. Достатньо лише внести кошти за послугу з використанням плат╕жних систем через мережу ╤нтернет безпосередньо при ╖╖ замовленн╕. П╕дготовка електронно╖ виписки, витягу чи дов╕дки в╕дбува╓ться автоматично в режим╕ он-лайн.
Варт╕сть отримання витягу та дов╕дки становитиме 48 грн. 68 коп., виписки – 21 грн. 27 коп. Це склада╓ 75% в╕д вартост╕ паперового аналогу.
П╕сля сплати кошт╕в кожному документу присвою╓ться ун╕кальний ╕дентиф╕кац╕йний код. Документ п╕сля його формування можна в╕дразу роздрукувати. Представник банк╕всько╖ чи державно╖ установи до яко╖ пода╓ться такий документ зможе легко перев╕рити його достов╕рн╕сть, ув╕вши в систем╕ ун╕кальний номер документа.
Якщо потр╕бно подавати документ до дек╕лькох установ, платити за кожну нову коп╕ю не потр╕бно. Один раз сплативши за формування електронного документу, запитувач або будь-хто може безкоштовного завантажити сформований витяг, виписку чи дов╕дку у режим╕ он-лайн через ╤нтернет.
Ц╕ сформован╕ документи протягом року збер╕гатимуться в арх╕в╕. П╕сля спливу р╕чного строку в ╢диному державному ре╓стр╕ юридичних ос╕б та ф╕зичних ос╕б-п╕дпри╓мц╕в будуть збер╕гатись в╕домост╕ про факт формування виписки, витягу чи дов╕дки.
Створити запит на отримання документа можливо за максимально розширеною к╕льк╕стю критер╕╖в пошуку. Шукати можна за назвою юридично╖ особи, ╕дентиф╕кац╕йним кодом, за ╖╖ засновниками, або за кер╕вниками чи п╕дписантами.

Електронн╕ виписки, витяги та дов╕дки мають таку саму юридичну силу як ╕ паперов╕.

╤нформац╕ю з ╢диного державного ре╓стру юридичних ос╕б та ф╕зичних ос╕б-п╕дпри╓мц╕в в он-лайн режим╕ можна отримати ц╕лодобово. Також забезпечу╓ться техн╕чна п╕дтримка за телефоном 0-800-50-70-70.

23.04.2015 Центр п╕дтримки п╕дпри╓мництва


Зменшення ╢СВ. Починаючи з березня 2015 року по 31 грудня 2015 року18кБ
Скачати


ДЛЯ П╤ДПРИ╢МЦ╤В М╤СТА ╤ РАЙОНУ!

Ц╕кав╕ новини для вс╕х роботодавц╕в: з березня 2015 року з’явилась реальна можлив╕сть зменшити суму нарахованого ╓диного внеску на зарплату найманих прац╕вник╕в.
Також в поточному роц╕ в╕дбулось багато зм╕н в питаннях використання наймано╖ прац╕.
Порядок розрахунку та застосування зменшувального коеф╕ц╕╓нта, особливост╕ укладання трудових договор╕в та ╕нше пропону╓мо до розгляду ╕ обговорення на сем╕нар╕:


"Зменшення розм╕ру ╢СВ для роботодавц╕в. Актуально з березня 2015 року.
╤нш╕ зм╕ни в трудових в╕дносинах в 2015 роц╕".

Сем╕нар проведуть фах╕вц╕ Центру п╕дтримки п╕дпри╓мництва.
Дата ╕ час проведення: 07 кв╕тня 2015 року в 10:00
М╕сце проведення: актова зала Прилуцько╖ м╕сько╖ ради (вул.Ки╖вська, 281, 3-й поверх)

Питання, як╕ будуть розглядатись на сем╕нар╕ з фах╕вцями ЦПП:
- оформлення та роз╕рвання трудових в╕дносин з прац╕вником;
- ведення трудових книжок з урахуванням зм╕н в законодавств╕;
- кадрове д╕ловодство у ФОП;
- можлив╕сть п╕двищення зароб╕тно╖ плати при залишенн╕ ╢СВ без зм╕н;
- визначення базових показник╕в за 2014 р╕к;
- визначення та застосування коеф╕ц╕╓нта на зменшення ╢СВ;


Питання, як╕ будуть розглядатись на сем╕нар╕ з фах╕вцями Центру зайнятост╕:
- компенсац╕╖ ╢СВ в╕д держави;
- додержання Закону Укра╖ни “Про зайнят╕сть”;
- працевлаштування внутр╕шньоперем╕щених ос╕б

Участь безкоштовна, за попередн╕м записом. Також прийма╓мо Ваш╕ теми ╕ пропозиц╕╖ для обговорення.

Попередн╕й запис за телефоном 3-12-96 або за електронною адресою pryluky_business@ukr.net

Центр п╕дтримки п╕дпри╓мництва Прилуцько╖ м╕сько╖ ради створений при п╕дтримц╕ АТ тютюново╖ компан╕╖ «В.А.Т.-Прилуки» та Корпусу Миру США в Укра╖ни

03.04.2015 Центр п╕дтримки п╕дпри╓мництва


CЕМ╤НАР-ПРАКТИКУМ "ПРО ЗМ╤НИ В ПОДАТКОВОМУ ЗАКОНОДАВСТВ╤, ЯК╤ ВНЕСЕН╤ ЗАКОНАМИ, ПРИЙНЯТИМИ НАПРИК╤НЦ╤ 2014 РОКУ ТА Д╤ЮТЬ З 01.01.2015 РОКУ"

04 лютого 2015 року в╕дбувся сем╕нар-практикум «Про зм╕ни в податковому законодавств╕, як╕ внесен╕ законами, прийнятими наприк╕нц╕ 2014 року та д╕ють з 01.01.2015 року». Зах╕д орган╕зовано ╕ проведено фах╕вцями Центру п╕дтримки п╕дпри╓мництва з залученням консультанта з питань оподаткування та бухгалтерського обл╕ку Цур╕я Василя Кузьмича. Ф╕нансування заходу забезпечила тютюнова компан╕я “В.А.Т. - Прилуки”; орган╕зац╕йну п╕дтримку надано управл╕нням економ╕чного розвитку Прилуцько╖ м╕сько╖ ради.
На сем╕нар╕ були присутн╕ бухгалтери п╕дпри╓мств та ф╕зичних ос╕б-п╕дпри╓мц╕в. Перел╕к питань, як╕ розглядали п╕д час сем╕нару, досить широкий: електронне адм╕н╕стрування ПДВ, зм╕ни в розрахунках податку на прибуток, зм╕ни в нарахуванн╕ ╓диного внеску, нов╕ особливост╕ в використанн╕ наймано╖ прац╕, податковий компром╕с, зм╕ни для платник╕в ╓диного податку, податок на нерухом╕сть ╕ акцизний податок на роздр╕бний продаж товар╕в. Б╕льш╕сть питань розглядали на практичних прикладах. П╕д час сем╕нару учасники задавали питання, наводили приклади, висловлювали думки, обговорювали практичн╕ ситуац╕╖ та отримували в╕дпов╕д╕. Учасники сем╕нару отримали доб╕рку ╕нформац╕йних матер╕ал╕в, записану на диск; бажаюч╕ отримати друковане видання мали таку можлив╕сть за попередн╕м замовленням.
Сл╕д в╕дм╕тити, що переважна б╕льш╕сть учасник╕в в╕дв╕дують сем╕нари за участю Цур╕я В.К. систематично ╕ з задоволенням, про що св╕дчать залишен╕ ними в╕дгуки:
Проведений сем╕нар вважа╓мо дуже корисним та ц╕кавим заходом, так як на ньому розглядалися сам╕ актуальн╕ питання зм╕н в законодавств╕, веденн╕
бухгалтерського та податкового обл╕ку. Формат заходу вдалий, питання висв╕тлено зрозум╕ло, доступно, розкрито в повному обсяз╕. Велика подяка Центру п╕дтримки п╕дпри╓мництва та Василю Кузьмичу за орган╕зац╕ю та проведення сем╕нару! Чека╓мо наступних ц╕кавих сем╕нар╕в! З повагою, Губар╓ва Г.П., М╕стюк С.В., бухгалтери ТОВ "Прилуцький нафтоналив".
Уже более 10 лет посещаю семинары Василия Кузьмича. Они всегда своевременны и доступны. По поводу последнего, от 04.02.15г., хочу сказать, что если бы не комментарии В.К., то многие вопросы при самостоятельном изучении изменений законодательства остались бы без внимания. Результат для предприятия мог бы быть плачевным при новых размерах штрафных санкций. Меня вполне устраивают темы семинаров. Валентина, бухгалтер ПП «Хортиця».
Розвиток малого та середнього б╕знесу ╓ актуальним завданням для орган╕в влади м╕ста, адже це ╕ нов╕ робоч╕ м╕ста, ╕ наповнення бюджету, ╕ розбудова ╕нфраструктури. Завдячуючи ф╕нансов╕й п╕дтримц╕ тютюново╖ компан╕╖ для суб’╓кт╕в господарювання проводяться консультац╕╖ та сем╕нари-практикуми вже не один р╕к посп╕ль. З╕ свого боку м╕ська рада орган╕зац╕йно та ╕нформац╕йно сприя╓ у проведенн╕ заход╕в, надаючи в╕дпов╕дне прим╕щення, поширюючи матер╕али у ЗМ╤. Заступник начальника Управл╕ння економ╕чного розвитку Прилуцько╖ м╕сько╖ ради Канавець О.В.


Дов╕дково: Центр п╕дтримки п╕дпри╓мництва Прилуцько╖ м╕сько╖ ради створений при п╕дтримц╕ АТ Тютюново╖ компан╕й «В.А.Т.-Прилуки» та Корпусу Миру США в Укра╖н╕. Фах╕вц╕ центру надають безкоштовн╕ консультац╕╖ з юридичних та бухгалтерських питань суб’╓ктам господарювання м╕ста ╕ району. Центр п╕дтримки п╕дпри╓мництва працю╓ з понед╕лка по п’ятницю з 8:00 до 17:00, перерва 12:00-13:00; телефон 3-12-96; електронна адреса pryluky_business@ukr.net.
Серг╕й Бутко, юрист-консультант ЦПП, Натал╕я Литвин, бухгалтер-консультант ЦПП


11.02.2015


ДО УВАГИ П╤ДПРИ╢МЦ╤В М╤СТА ╤ РАЙОНУ!

Центр п╕дтримки п╕дпри╓мництва м.Прилуки, що функц╕ону╓ за ф╕нансово╖ п╕дтримки „Брит╕ш Американ Тобакко Укра╖на”, орган╕зову╓ проведення сем╕нару-практикуму на тему
"Про зм╕ни в законодавств╕, як╕ внесен╕ законами, прийнятими наприк╕нц╕ 2014 року
та д╕ють з 01.01.2015 року".
Сем╕нар проведе консультант з питань оподаткування та бухгалтерського обл╕ку Цур╕й Василь Кузьмич.
М╕сце ╕ час проведення: актова зала Прилуцько╖ м╕сько╖ ради (вул. Ки╖вська, 281а, 3-й поверх) 04 лютого об 11-00 годин╕.

Участь у сем╕нар╕ безкоштовна.
За бажанням учасники сем╕нару можуть придбати друковану доб╕рку документ╕в, пов’язаних з темою сем╕нару.
Варт╕сть комплекту – 70 грн.

Детальна програма сем╕нару розм╕щена на оф╕ц╕йному портал╕ м. Прилуки в розд╕л╕ «Центр п╕дтримки п╕дпри╓мництва» п╕дрозд╕л «Корисна ╕нформац╕я» www.pryluky.org

К╕льк╕сть учасник╕в необмежена.
Оплату за комплект документ╕в потр╕бно зд╕йснити до 31.01.2015
Рекв╕зити для оплати:
Отримувач: ФОП Цур╕й Василь Кузьмич
Код 1754508199
Р/р № 26003000259
У ПАТ «Пол╕комбанку» м.Черн╕гова
МФО 353100
Сума 70,00 грн.
Призначення платежу: за ╕нформац╕йно-консультац╕йн╕ послуги зг╕дно ╕нформац╕йного листа в╕д 07.11.2014 року.

Дов╕дки можна отримати в центр╕ п╕дтримки п╕дпри╓мництва за телефоном 3-12-96; e-mail: pryluky_business@ukr.net

Програма авторського сем╕нару-практикуму «ПРО ЗМ╤НИ В ПОДАТКОВОМУ ЗАКОНОДАВСТВ╤, ЯК╤ ВНЕСЕН╤ ЗАКОНОМИ, ПРИЙНЯТИМИ НАПРИК╤НЦ╤ 204 РОКУ ТА Д╤ЮТЬ З 01.01.2015 РОКУ» 4кБ
Скачати

21.01.2015 Центр п╕дтримки п╕дпри╓мництва


ДО УВАГИ П╤ДПРИ╢МЦ╤В М╤СТА ╤ РАЙОНУ!

Центр п╕дтримки п╕дпри╓мництва м.Прилуки, що функц╕ону╓ за ф╕нансово╖ п╕дтримки „Брит╕ш Американ Тобакко Укра╖на”, орган╕зову╓ проведення сем╕нару-практикуму на тему
"Анал╕з законодавчих зм╕н з оподаткування та бухгалтерському обл╕ку 2014 року".
Сем╕нар проведе консультант з питань оподаткування та бухгалтерського обл╕ку Цур╕й Василь Кузьмич.
М╕сце ╕ час проведення: актова зала Прилуцько╖ м╕сько╖ ради (вул. Ки╖вська, 281а, 3-й поверх) 03 грудня об 11-00 годин╕.

Участь у сем╕нар╕ безкоштовна.
Для пл╕дно╖ роботи на практикум╕ та ефективного сприйняття матер╕алу учасникам сем╕нару пропону╓ться ╕нформац╕йна доб╕рка документ╕в, пов’язаних з темою сем╕нару.
Варт╕сть комплекту – 70 грн.

К╕льк╕сть учасник╕в необмежена.
Оплату за комплект документ╕в потр╕бно зд╕йснити до 27.11.2014
Рекв╕зити для оплати та дов╕дки можна отримати в центр╕ п╕дтримки п╕дпри╓мництва за телефоном 3-12-96; e-mail: pryluky_business@ukr.netПрограма авторського сем╕нару-практикуму «АНАЛ╤З ЗАКОНОДАВЧИХ ЗМ╤Н В ОПОДАТКУВАНН╤ ТА БУХГАЛТЕРСЬКОМУ ОБЛ╤КУ 2014 РОКУ» 4кБ
Скачати

07.11.2014 Центр п╕дтримки п╕дпри╓мництва


Ре╓страц╕я ф╕зично╖ особи-п╕дпри╓мця (ФОП). Покрокова ╕нструкц╕я. 31кБ
Скачати

24.10.2014


Закон Укра╖ни "Про внесення зм╕н до деяких законодавчих акт╕в Укра╖ни щодо спрощення порядку в╕дкриття б╕знесу" в╕д 15.04.2014 (Набрання чинност╕ в╕дбудеться 06.11.2014 )2кБ
Скачати

22.07.2014


Закон Укра╖ни "Про внесення зм╕н до деяких законодавчих акт╕в Укра╖ни щодо скорочення к╕лькост╕ документ╕в дозв╕льного характеру" в╕д 09.04.2014 3кБ
Скачати

22.07.2014


Припинення п╕дпри╓мницько╖ д╕яльност╕ – за один день30кБ
Скачати

14.07.2014


╤ндексац╕я зароб╕тно╖ плати18кБ
Скачати

Додаток до презентац╕╖ "╤ндексац╕я зароб╕тно╖ плати"8кБ
Скачати

16.05.2014


ДЛЯ П╤ДПРИ╢МЦ╤В М╤СТА ╤ РАЙОНУ!

В зв’язку ╕з зростанням р╕вня ╕нфляц╕╖ в 2014 роц╕ знову стало актуальним для вс╕х роботодавц╕в питання нарахування ╕ндексац╕╖ на зарплату найманих прац╕вник╕в. Також в поточному роц╕ д╕юче законодавство зазнало ряд зм╕н, про як╕ важливо знати в п╕дпри╓мницьк╕й д╕яльност╕.
Для обговорення ц╕кавих новинок 2014 року фах╕вцями Центру п╕дтримки п╕дпри╓мництва буде проведено сем╕нар на тему:

"╤ндексац╕я зароб╕тно╖ плати. Зм╕ни в законодавств╕ в 2014 роц╕".

Дата ╕ час проведення: 15 травня 2014 року в 10:00
М╕сце проведення: сес╕йна зала Прилуцько╖ м╕сько╖ ради (вул.Незалежност╕, 82, 2-й поверх)
На сем╕нар╕ будуть розглядатись питання :
- в яких випадках ╕ в якому розм╕р╕ нараховують ╕ндексац╕ю зароб╕тно╖ плати;
- визначення базового пер╕оду для розрахунку ╕ндексац╕╖;
- з якого пер╕оду починають ╕ коли припиняють нарахування ╕ндексац╕╖;
- хто перев╕ря╓ нарахування ╕ндексац╕╖ та як╕ штрафн╕ санкц╕╖ за ╖╖ невиплату;
- основн╕ порушення в обл╕ку при використанн╕ наймано╖ прац╕ у приватних п╕дпри╓мц╕в та як ╖х можна уникнути;
- антикризов╕ та ╕нш╕ новини в законодавств╕.

Участь безкоштовна, за попередн╕м записом. Також прийма╓мо Ваш╕ теми ╕ пропозиц╕╖ для обговорення.
Попередн╕й запис за телефоном 3-12-96;
e-mail: CPP_07@mail.ru або pryluky_business@ukr.net

25.04.2014


СТАЖУВАННЯ У Н╤МЕЧЧИН╤

Секретар╕ат М╕жв╕домчого центру з орган╕зац╕╖ переп╕дготовки управл╕нських кадр╕в для сфери п╕дпри╓мництва (МЦПК) М╕н╕стерства економ╕чного розвитку ╕ торг╕вл╕ Укра╖ни разом з н╕мецьким Товариством м╕жнародного сп╕вроб╕тництва GIZ, у рамках Програми заход╕в з переп╕дготовки управл╕нських кадр╕в для сфери п╕дпри╓мництва “Укра╖нська ╕н╕ц╕атива” та Програми Федерального м╕н╕стерства економ╕ки з п╕дготовки управл╕нських кадр╕в Н╕меччина-Укра╖на, 19-20 травня 2014 року проводить чергов╕ ╕нтерв’ю серед кандидат╕в на стажування у Н╕меччин╕ за адресою: м. Ки╖в, вул. Велика Васильк╕вська (Червоноарм╕йська), 44, оф. 5.
Дана програма ╓ ╕нструментом встановлення зовн╕шньоеконом╕чних зв'язк╕в та шляхом стажувань у Н╕меччин╕ сприя╓ виходу укра╖нських п╕дпри╓мств на м╕жнародн╕ ринки, пошуку шлях╕в реструктуризац╕╖ п╕дпри╓мств, п╕двищенню квал╕ф╕кац╕╖ укра╖нських менеджер╕в через отримання ними нових компетенц╕й у сферах ведення б╕знесу з н╕мецькими та ╕ншими ╕ноземними партнерами, ведення переговор╕в з представниками ╕нших кра╖н.
У 2014 роц╕ укра╖нським менеджерам / п╕дпри╓мцям ╕ п╕дпри╓мствам пропонуються стажування за напрямками:
– Економ╕чна кооперац╕я без галузево╖ специф╕ки та
– Економ╕чна кооперац╕я з галузевою специф╕кою *:
1. Економ╕чна кооперац╕я у сфер╕ енергоефективност╕ в промисловост╕.
2. Економ╕чна кооперац╕я у сфер╕ енергоефективност╕ у буд╕вництв╕ ╕ санац╕╖ буд╕вель ╕ споруд.
3. Економ╕чна кооперац╕я у сектор╕ охорони здоров'я.
4. Економ╕чна кооперац╕я у сектор╕ природоохоронних технолог╕й водопостачання ╕ канал╕зац╕╖, утил╕зац╕╖ в╕дход╕в.
5. Економ╕чна кооперац╕я в аграрному сектор╕.
6. Економ╕чна кооперац╕я у г╕рничодобувн╕й галуз╕.

Ц╕льова аудитор╕я: кер╕вники вищо╖ ╕ середньо╖ ланки п╕дпри╓мств ╕з зац╕кавлен╕стю та потенц╕алом до встановлення та розвитку д╕лових зносин з н╕мецькими компан╕ями, як╕ повноважн╕ вести переговори та приймати в╕дпов╕дальн╕ р╕шення.
Вимоги до кандидат╕в на стажування у Н╕меччин╕:
• наявн╕сть вищо╖ економ╕чно╖ осв╕ти;
• досв╕д роботи в сфер╕ економ╕ки та п╕дпри╓мництва щонайменше 1 р╕к;
• добре знання н╕мецько╖ або англ╕йсько╖ мови;
• в╕к не старший за 40 рок╕в.
Тривал╕сть стажування: один м╕сяць.
Умови ф╕нансування: вс╕ видатки, пов'язан╕ з перебуванням стажер╕в за кордоном, беруть на себе орган╕затори стажувань - Уряд Федеративно╖ Республ╕ки Н╕меччина, Федеральне м╕н╕стерство економ╕ки ╕ технолог╕й.
Транспортн╕ видатки учасник╕в (з Укра╖ни до м╕сця стажування) оплачуються самими стажерами або п╕дпри╓мствами, що направили ╖х на стажування.
Б╕льш детальну ╕нформац╕ю можна знайти на сайт╕: www.giz.de/gc21/mp/ua
у л╕нку Програма п╕дготовки менеджер╕в та www.gc21.de/mp.

Дов╕дково:
кандидатам потр╕бно п╕дготувати наступн╕ документи:
- анкети на укра╖нськ╕й мов╕, три форми: анкета кандидата, ╕нформац╕я про п╕дпри╓мство, рекомендац╕я кер╕вника (знаходяться на сайт╕ М╕некономрозвитку www.me.gov.ua у розд╕л╕ МЦПК);
- анкету на англ╕йськ╕й/н╕мецьк╕й/рос╕йськ╕й мов╕ (в залежност╕ в╕д вибору мови стажування кандидатом), яка знаходиться на сайт╕ www.inwent.org.ua в розд╕л╕ Програма п╕дготовки менеджер╕в – ╤нформац╕я для кандидат╕в на стажування;
- проектне завдання (методичн╕ рекомендац╕╖ щодо його розробки знаходяться на сайт╕ www.inwent.org.ua);
- коп╕я диплому про вищу економ╕чну осв╕ту;
- коп╕я першо╖ стор╕нки паспорту Укра╖ни;
- коп╕я першо╖ стор╕нки закордонного паспорту;
- рекомендац╕ю рег╕онально╖ робочо╖ групи (РРГ), яка нада╓ться рег╕ональною робочою групою.
Документи подаються до рег╕онально╖ робочо╖ групи МЦПК Департаменту економ╕чного розвитку облдержадм╕н╕страц╕╖ за адресою:
м. Черн╕г╕в, вул. Шевченка,7, к.33 (т. 66-96-09, 69-80-59) та на e-mail: gue_prom@cg.ukrtel.net10.04.2014


П╤ДПРИ╢МЦ╤ ПРОТИ КОРУПЦ╤╥

З проблемою корупц╕╖ в Укра╖н╕ стикаються п╕дпри╓мства та п╕дпри╓мц╕ у вс╕х без винятку сферах, напрямках господарсько╖ дяльност╕.
В даний час по вс╕й Укра╖н╕ проходять з’╖зди, зас╕дання громадських орган╕зац╕й, п╕дпри╓мц╕в, роботодавц╕в з метою напрацювання узгоджених д╕й щодо максимального зменшення корупц╕йно╖ складово╖ в нашому житт╕.
Так, 4 березня 2014 року в м. Черн╕г╕в в╕дбувся з’╖зд роботодавц╕в Черн╕г╕вщини, в ход╕ якого обговорювались основн╕ проблеми п╕дпри╓мницького середовища. В робот╕ з’╖зду прийняли участь майже п╕втисяч╕ представник╕в суб’╓кт╕в господарювання майже з ус╕х район╕в област╕.
Одним ╕з яскравих проголошених висловлювань стало наступне «…н╕коли та н╕кому не давати хабар╕; ╕нформац╕ю про чиновник╕в, як╕ вимагають хабар╕, направляти до правоохоронних орган╕в з метою притягненням ╖х до в╕дпов╕дальност╕». Така позиц╕я поруч з ╕ншими запропонованими заходами була включена до п╕дсумково╖ резолюц╕╖, а кожний учасник з’╖зду п╕дписав в╕дпов╕дне зобов’язання.
Центр п╕дтримки п╕дпри╓мництва в свою чергу зверта╓ться до п╕дпри╓мц╕в м╕ста Прилуки та Прилуцького району зайняти активну громадянську позиц╕ю ╕ при╓днуватись до процесу формування в╕дносин з чиновниками р╕зних структур виключно в межах правового поля, без хабар╕в.
Для тих, кому потр╕бна ╕нформац╕йна п╕дтримка чи захист, нада╓мо контакти для звернень:
Антикорупц╕йна ╕нформац╕йна служба 0-800-500-31-00
Урядова гаряча телефонна л╕н╕я 0-800-507-309
Гаряча л╕н╕я Черн╕г╕всько╖ обласно╖ прокуратури (0462)-69-81-65
Приймальня МС Укра╖ни у Черн╕г╕вськ╕ област╕ (0462)-61-90-02
Гаряча л╕н╕я СБУ в Черн╕г╕вськ╕й област╕ (0462)-67-2-08
Громадська орган╕зац╕я «Всеукра╖нський центр протид╕╖ корупц╕╖ ╕ сприяння правоохоронним органам» (044)-379-17-40 або info@anticorruption.com.ua
Для пов╕домлень про корупц╕ю при отриманн╕ дозвол╕в на буд╕вництво – Конфедерац╕я буд╕вельник╕в Укра╖ни (044)-200-04-52 або office@kbu.org.ua
Для пов╕домлень про неправом╕рн╕ д╕╖ прац╕вник╕в податково╖ ╕ митно╖ служб (044)-284-00-07
Також за вказаними телефонами можна ╕ необх╕дно пов╕домляти про випадки перевищення службових повноважень представниками контролюючих орган╕в (вимагання вчинити д╕╖ або надати документи, не передбачен╕ д╕ючими нормативними актами).
Ще б╕льше ц╕каво╖ ╕нформац╕╖ читайте на оф╕ц╕йному портал╕ м. Прилуки www.pryluky.org в розд╕л╕ «П╕дтримка п╕дпри╓мництва»
╤з запитаннями телефонуйте 3-12-96 в робоч╕ дн╕ з 08-00 до 17-00, перерва 12-00-13-00.


Дов╕дково: Центр п╕дтримки п╕дпри╓мництва ради створений у 2007 роц╕ при п╕дтримц╕ ПрАТ «А/Т Тютюнова компан╕я «В.А.Т.-Прилуки» та Корпусу Миру США в Укра╖н╕.

ПОДАТОК НА НЕРУХОМ╤СТЬ. Ц╤КАВЕ ДЛЯ П╤ДПРИ╢МЦ╤В

В 2014 роц╕ почала д╕яти стаття 265 Податкового кодексу Укра╖ни стосовно податку на житлову нерухом╕сть. Цей податок стосу╓ться власник╕в житлових прим╕щень ╕ житлово╖ площ╕.
Переважна б╕льш╕сть власник╕в житлово╖ нерухомост╕ не в╕дчу╓ податкового тиску, так як п╕д час обчислення податку передбачено застосування п╕льг. А от власникам житлових прим╕щень, що заре╓строван╕ як ф╕зичн╕ особи – п╕дпри╓мц╕, сл╕д бути уважними. Пояснимо чому.
Спочатку прочита╓мо абзац шостий п╕дпункту 265.4.1. ПКУ: «П╕льги ╕з сплати податку не надаються на об’╓кти оподаткування, що використовуються ╖х власниками з метою одержання доход╕в (здаються в оренду, л╕зинг, використовуються у п╕дпри╓мницьк╕й д╕яльност╕)».
Встановити, чи використову╓ться житлове прим╕щення в п╕дпри╓мницьк╕й д╕яльност╕ нескладно: потр╕бно лише переглянути ╕нформац╕ю, записану в св╕доцтв╕ платника ╓диного податку в пункт 7 «М╕сце провадження господарсько╖ д╕яльност╕» або зв╕рити з ╕нформац╕╓ю, поданою в форм╕ 20-ОПП.
Зверн╕ть увагу: податкова адреса ╕ м╕сце д╕яльност╕ - це р╕зн╕ поняття. Перший - це адреса прописки (ре╓страц╕╖) п╕дпри╓мця, по ньому в╕н береться на обл╕к в податковому орган╕. А другий - та адреса, де саме зд╕йсню╓ться д╕яльн╕сть (оф╕с, магазин, майстерня ╕ т.д.). ╤нод╕ вони можуть зб╕гатися. Наприклад, коли п╕дпри╓мець нада╓ послуги «у себе» вдома: написання рекламних текст╕в, переклади на замовлення, облаштування майстерн╕ по ремонту одягу або взуття, ╤нтернет - магазин та ╕нш╕.
В окремих областях фах╕вц╕ податково╖ вже висловили думку про необх╕дн╕сть оподаткування об’╓кт╕в житлово╖ нерухомост╕, зазначених як м╕сце зд╕йснення п╕дпри╓мницько╖ д╕яльност╕, без застосування п╕льги.
Пов╕домлення-р╕шення по сплат╕ цього податку податк╕вц╕ будуть надсилати до 1 липня поточного року. Терм╕н для оплати встановлено протягом 60 календарних дн╕в з дня отримання такого пов╕домлення-р╕шення.
З метою уникнення непорозум╕нь, враховуючи недосконал╕сть ╕нформац╕йно╖ бази та щоб уникнути процедури оскарження вже виписаних податкових пов╕домлень-р╕шень, пропону╓мо п╕дпри╓мцям заздалег╕дь подбати про правильн╕сть визначення м╕сця зд╕йснення д╕яльност╕ та внесення в╕дпов╕дних зм╕н.
Платники, як╕ мають п╕дстави для нарахування цього податку, можуть звернутися до контролюючого органу (
до податково╖, каб╕нет №4) для проведення зв╕ряння щодо об’╓кт╕в нерухомост╕, розм╕ру житлово╖ площ╕, права на користування п╕льгою, розм╕ру ставки та нараховано╖ суми податку.
Детально про п╕льги та порядок обчислення податку можна прочитати на оф╕ц╕йному портал╕ м. Прилуки www.pryluky.org в розд╕л╕ «П╕дтримка п╕дпри╓мництва»
╤з запитаннями телефонуйте 3-12-96 в робоч╕ дн╕ з 08-00 до 17-00, перерва 12-00-13-00.


Дов╕дково: Центр п╕дтримки п╕дпри╓мництва ради створений у 2007 роц╕ при п╕дтримц╕ ПрАТ «А/Т Тютюнова компан╕я «В.А.Т.-Прилуки» та Корпусу Миру США в Укра╖н╕.

17.03.2014


ДЛЯ СУБ’╢КТ╤В ГОСПОДАРЮВАННЯ, як╕ зд╕йснюють продаж алкогольних напо╖в та тютюнових вироб╕в4кБ
Скачати


ПОДАТОК НА НЕРУХОМ╤СТЬ ВЖЕ Д╤╢

З 2014 року почала д╕яти стаття 265 Податкового кодексу Укра╖ни стосовно податку на житлову нерухом╕сть. Нагада╓мо основн╕ позиц╕╖, як╕ треба знати ╕ застосовувати власникам житлових прим╕щень.
По-перше: цей податок стосу╓ться т╕льки житлово╖ площ╕, а не загально╖ площ╕ житлових прим╕щень.
По-друге: ╕нформац╕ю для обчислення цього податку надають податк╕вцям органи державно╖ ре╓страц╕╖ прав на нерухоме майно.
Трет╓: не ╓ об′╓ктом оподаткування окрем╕ види нерухомост╕, зокрема садов╕ або дачн╕ будинки (але не б╕льше одного на одного платника податку), гуртожитки, дитяч╕ будинки с╕мейного типу, нерухом╕сть, що належить особам ╕з статусом багатод╕тних, оп╕кун╕в, д╕тей-сир╕т та ще деяк╕.
Четверте: для ф╕зичних ос╕б ╕снують п╕льги з цього податку, але п╕льги не надаються на об′╓кти, як╕ використовуються з метою одержання доход╕в (здаються в оренду, використовуються у п╕дпри╓мницьк╕й д╕яльност╕).
П′яте: для оподаткування використовують сумарну житлову площу вс╕х об′╓кт╕в.
Для юридичних ос╕б, як╕ мають у власност╕ об′╓кти житлово╖ нерухомост╕, все просто: до 20 лютого поточного року треба подати в╕дпов╕дну декларац╕ю; податок обчислити в розм╕р╕ 1% (для квартир з житловою площею до 240 кв.м. ╕ будинк╕в з житловою площею до 500 кв.м.) або 2,7% для житлово╖ площ╕ понад встановлений розм╕р.
Для ф╕зичних ос╕б вимоги наступн╕:

Житлова площа / оподаткуванняНе оподаткову╓ться сумарна площа1% в╕д м╕н╕мально╖ зарплати на 1 с╕чня за 1 кв.метр (12,18 грн. в 2014 роц╕)2,7% в╕д м╕н╕мально╖ зарплати на 1 с╕чня за 1 кв.метр (32,89 грн. в 2014 р.)
Квартира/квартири та ╖х часткидо 120 кв.метр╕вб╕льше 120 до 240 кв.м.б╕льше 240 кв.м.
Будинок/будинки та ╖х часткидо 250 кв.метр╕вб╕льше 250 до 500 кв.м.б╕льше 500 кв.м.
Одночасна власн╕сть на квартиру(и), будинок(и) та ╖х часткидо 370 кв.метр╕вб╕льше 370 до 740 кв.м.б╕льше 740 кв.м.

Пов╕домлення-р╕шення по сплат╕ цього податку податк╕вц╕ будуть надсилати до 1 липня поточного року. Терм╕н для оплати встановлено протягом 60 календарних дн╕в з дня отримання такого пов╕домлення-р╕шення.
Платники, як╕ мають п╕дстави для нарахування цього податку, можуть звернутися до контролюючого органу (до податково╖) з письмовою заявою для проведення зв╕рки даних щодо об′╓кт╕в нерухомост╕, розм╕ру житлово╖ площ╕, права на користування п╕льгою, розм╕ру ставки та нараховано╖ суми податку.
Також сл╕д застерегти ФОП╕в, як╕ м╕сцем зд╕йсненя д╕яльност╕ зазначили власну адресу проживання: в окремих областях фах╕вц╕ податково╖ вже висловили думку про необх╕дн╕сть оподаткування таких об′╓кт╕в без застосування п╕льги. Ця позиц╕я сумн╕вна, але може завдати клопоту. Тому варто заздалег╕дь подбати про правильн╕сть визначення м╕сця зд╕йснення д╕яльност╕ та внесення в╕дпов╕дних зм╕н.

03.02.2014


Куди сл╕д передавати документи у раз╕ л╕кв╕дац╕╖ п╕дпри╓мства?5кБ
Скачати

21.10.2013 Арх╕вний в╕дд╕л м╕сько╖ ради


ОРЕНДОВАН╤ ПРИМ╤ЩЕННЯ. ВАЖЛИВ╤ МОМЕНТИ.

Для того, щоб користуватись прим╕щенням, яке належить ╕ншому власнику, в першу чергу треба укласти в╕дпов╕дний догов╕р. Для цих ц╕лей найб╕льше п╕дходить догов╕р найму (оренди). Не часто, але також застосовують догов╕р позички, догов╕р л╕зингу. Основн╕ вимоги щодо договор╕в найму (оренди) регулю╓ стаття 759 Цив╕льного кодексу Укра╖ни.
Зупинимося на особливостях, пов’язаних ╕з договорами оренди прим╕щення.
1. Догов╕р оренди уклада╓ться обов’язково в письмовому вигляд╕. Нев╕д’╓мною частиною договору оренди прим╕щення ╓ акт приймання-передач╕, який фактично п╕дтверджу╓ початок д╕╖ договору. Якщо догов╕р уклада╓ться на терм╕н 3 ╕ б╕льше рок╕в, ╖х обов’язково посв╕дчують нотар╕ально.
2. Орендувати можна не т╕льки прим╕щення в ц╕лому, а ╕ його частину. Така частина може бути визначена наступними шляхами:
- в квадратних метрах (наприклад: «10 кв.м в торг╕вельному зал╕ магазину»);
- схематично (намалювати зовн╕шн╕ меж╕ прим╕щення ╕ вид╕лити орендовану площу л╕н╕ями або кольором); така схема може бути додатком до договору;
- за зовн╕шн╕м описом (наприклад: «1/2 площ╕ торг╕вельного залу зл╕ва в╕д входу".
3. Варт╕сть оренди (орендну плату) сторони договору зазвичай встановлюють за домовлен╕стю. Тут треба звернути увагу на наступн╕ особливост╕:
- орендну плату зазначають в грошовому вираз╕;
- орендна плата може бути визначення як за 1 кв.м , так ╕ за орендоване прим╕щення або його частку загальною сумою;
- в м. Прилуки р╕шенням м╕сько╖ ради №11 в╕д 8 грудня 2011 року встановлено наступну м╕н╕мальну варт╕сть оренди нерухомого майна: 15,13 грн./кв.м для нерухомого майна, що використову╓ться для провадження виробничо╖ д╕яльност╕; 22,69 грн./кв.м для нерухомого майна, що використову╓ться для ╕ншо╖ комерц╕йно╖ д╕яльност╕; 7,56 грн./кв.м для нерухомого майна, що використову╓ться для некомерц╕йно╖ д╕яльност╕, в т.ч. для проживання ф╕зичних ос╕б;
- орендна плата повинна мати визначення за який терм╕н оренди вона встановлена (за м╕сяць, за р╕к…);
- бажано ч╕тко встановити: входять в орендну плату чи компенсуються окремо так╕ види послуг, як опалення прим╕щення, водопостачання та водов╕дведення, оплата за послуги ЖЕК, за вив╕з см╕ття, споживання електроенерг╕╖.
4. Окрему увагу прид╕ляють розд╕лу договору «Порядок розрахунк╕в». Тут потр╕бно визначити наступне:
- пер╕одичн╕сть, умови ╕ терм╕ни проведення розрахунк╕в (наприклад: «до 15 числа щом╕сяця», «протягом 10 календарних дн╕в з дня п╕дписання акту», «протягом 5 робочих дн╕в з дати виставлення рахунку»);
- також оговорюють зас╕б проведення розрахунк╕в (можлив╕ вар╕анти: «гот╕вкою», «шляхом перерахування кошт╕в на розрахунковий рахунок орендодавця», …).
5. П╕д час опису прав та обов’язк╕в орендаря доц╕льно передбачити можлив╕сть проведення ремонт╕в ╕ пол╕пшень орендованого майна, порядок обл╕ку вартост╕ таких ремонт╕в (наприклад: «не компенсуються орендодавцем», «компенсуються за певних умов», «зараховуються в рахунок майбутн╕х платеж╕в з орендно╖ плати» ╕ т.д.).
6. В правах ╕ обов’язках орендодавця можуть мати м╕сце наступн╕ позиц╕╖: право перев╕ряти стан та ц╕льове використання орендованого майна; обов’язок не перешкоджати орендарю використовувати прим╕щення ╕ т.д.)
7. В окремих випадках в договор╕ варто згадати про в╕дпов╕дальних за пожежну безпеку, сан╕тарно-г╕г╕╓н╕чний стан, про обов’язок укладання договору на вив╕з см╕ття.
8. Доц╕льно встановити меж╕ в╕дпов╕дальност╕ орендаря ╕ орендодавця на випадок пошкодження орендованого майна через д╕╖ трет╕х ос╕б або на випадок стих╕йного лиха.
9. В договор╕ можуть бути передбачен╕ штрафн╕ санкц╕╖ за невчасне проведення розрахунк╕в, за нец╕льове використання орендованого майна, за перешкоджання в користуванн╕ майном ╕ т.д.
10. Наймач (орендар) ма╓ переважне право на придбання орендованого майна в раз╕ його продажу

! Суб’╓ктам господарювання варто знати, що орендувати можна не т╕льки прим╕щення чи його частину, а ╕ торг╕вельне м╕сце, прилавок, обладнання (холодильну камеру), нав╕ть ст╕л або комп'ютеризоване робоче м╕сце (в оф╕сному прим╕щенн╕). В╕д правильного визначення об’╓кту оренди може залежати ставка ╓диного податку.

П╕д час укладання договору важливо подбати про правильн╕сть в╕дображення в обл╕ку та сплати податк╕в. Коли операц╕╖ оренди в╕дбуваються м╕ж юридичними особами, все довол╕ ясно ╕ зрозум╕ло: наявн╕сть первинних документ╕в, застосування бухгалтерських проводок, оподаткування зг╕дно обрано╖ системи. А от коли одн╕╓ю ╕з стор╕н виступа╓ власник – ф╕зична особа, з’являються особливост╕.

По-перше, ф╕зична особа - власник може здавати майно в оренду двома способами: 1) як власник (громадянин, ф╕зична особа); 2) в межах п╕дпри╓мницько╖ д╕яльност╕, як ФОП.
В договор╕ це буде виглядати так:
1) «Орендодавець в особ╕ Борисова Бориса Борисовича..»
2) «Орендодавець в особ╕ ф╕зично╖ особи-п╕дпри╓мця Борисова Бориса Борисовича…»

По-друге, коли орендодавець виступа╓ як власник (не ФОП), а орендар ╓ суб’╓ктом господарювання (юридична особа, ФОП), то останн╕й п╕д час проведення розрахунк╕в за оренду виступа╓ в рол╕ податкового агента ╕ зобов’язаний утримати ╕ перерахувати в╕д суми орендно╖ плати податок на доходи ф╕зичних ос╕б.
Наприклад: орендна плата за м╕сяць становить 1000 грн. Орендар (ФОП) повинен заплатити орендодавцю (власнику) орендну плату 5 с╕чня. Орендарю необх╕дно зробити наступн╕ д╕╖: розрахувати ПДФО, для цього 1000*15% = 150,00 грн., перерахувати 150,00грн. на в╕дпов╕дний рахунок бюджету, решту суми 1000 – 150 = 850,00 грн. виплатити орендодавцю (на картку, п╕д розписку, за касовим ордером або просто в╕ддати), в╕добразити перерахован╕ суми в зв╕т╕ 1-ДФ за 1 квартал з ознакою доход╕в 106.

Трет╓, коли орендодавець зда╓ в оренду майно в межах п╕дпри╓мницько╖ д╕яльност╕ (як ФОП), то треба враховувати наступне:
- такий вид д╕яльност╕ повинен бути заре╓стрований в державному ре╓стр╕,
- у платника ╓диного податку ╤╤ групи цей вид д╕яльност╕ повинен бути зазначений на св╕доцтв╕ платника ╓диного податку,
- платник ╓диного податку ╤╤ групи не ма╓ права здавати в оренду майно орендарям на загальн╕й систем╕ оподаткування,
- дох╕д в╕д оренди повинен бути отриманим ╕ записаним в книгу обл╕ку доход╕в (╕ витрат),
- для ФОП╕в на загальн╕й систем╕ отримання доходу повинно в╕дпов╕дати вимогам ведення розрахункових операц╕й для такого ФОПа (безгот╕вка, через РРО або РК).

Дек╕лька сл╕в про догов╕р позички (стаття 827 ЦКУ). Такий договор╕ не передбача╓ оплати за користування. За договором позички позичкодавець безоплатно переда╓ користувачев╕ р╕ч для користування протягом встановленого терм╕ну. Договори позички за участю юридично╖ особи укладаються письмово. Догов╕р позички буд╕вл╕ уклада╓ться з дотриманням вимог щодо договору найму буд╕вл╕ або ╕ншо╖ кап╕тально╖ споруди.

Центр п╕дтримки п╕дпри╓мництва.

28.05.2013


ДОТРИМАННЯ ЗАКОНОДАВСТВА ПРО ПРАЦЮ

Суб’╓ктам господарювання, як╕ застосовують найману працю, буде ц╕каво д╕знатися новини стосовно перев╕рок посадовими особами державно╖ ╕нспекц╕╖ з прац╕..
Наказом М╕нсоцпол╕тики №390 в╕д 02.07.2012р. затверджено новий порядок проведення перев╕рок, а також форму акта перев╕рки, форми припису, протоколу та постанови про накладення адм╕н╕стративного стягнення.
╤нспектор може проводити планов╕ й позапланов╕ перев╕рки.
Планов╕ перев╕рки проводяться з пер╕одичн╕стю, яка залежить в╕д ступеню ризику господарсько╖ д╕яльност╕. При незначному ступеню ризику планова перев╕рка проводиться не част╕ше, н╕ж один раз на три роки. Для того, щоб д╕яльн╕сть в╕дносилась до незначного ступеню ризику, необх╕дно дотримання певних вимог:
к╕льк╕сть прац╕вник╕в до 50 чолов╕к
дотримання терм╕н╕в виплати зароб╕тно╖ плати
зароб╕тна плата за квал╕ф╕ковану працю вище м╕н╕мально╖
в╕дсутн╕сть за останн╕ 12 м╕сяц╕в перев╕рок ╕з виявленням порушень законодавства про працю
дотримання вимог законодавства щодо надання гарант╕й ╕ виплати компенсац╕й, передбачених законодавством про працю (╕ндексац╕я зароб╕тно╖ плати, компенсац╕я за невикористану в╕дпустку, збереження середнього зароб╕тку та ╕нш╕).
П╕дставою для позапланово╖ перев╕рки може бути низка факт╕в: наявн╕сть письмово╖ заяви самого суб’╓кта господарювання, виявлення недостов╕рних даних в подан╕й зв╕тност╕, неподання зв╕тност╕ без поважних причин, перев╕рка виконання припис╕в контролюючих орган╕в, наявн╕сть звернень про порушення законодавства про працю.
В╕дтепер затверджена ╓дина для вс╕х форма акта перев╕рки. Затверджена форма акта не да╓ можливост╕ ╕нспектору з прац╕ власного тлумачення законодавчих норм ╕ ╖х порушень. Акт представля╓ собою таблицю з перел╕ком питань к╕льк╕стю 191, з посиланням на нормативне об╜рунтування та з вар╕антами висв╕тлення питань з дотримання законодавства про працю. Вар╕анти передбачено наступн╕: якщо вказане питання викону╓ться – в╕дм╕тка в граф╕ «так», якщо не викону╓ться – в╕дм╕чають графу «н╕», якщо виконання вказаного питання не вимага╓ться в╕д суб’╓кта господарювання або не вимага╓ться особами, що зд╕йснюють перев╕рку – в╕дм╕чають графу «НВ», якщо питання не перев╕рялось – вказують «НП».
Виявлен╕ порушення групують в окрем╕й таблиц╕ з детальним описом ╕ посиланням на нормативний акт, який порушено. Також в акт╕ передбачено м╕сце, яке заповню╓ сам суб’╓кт господарювання, де в╕дм╕ча╓ порядок д╕й ╕нспектора з прац╕ ╕ може надати пояснення, зауваження або заперечення щодо проведено╖ перев╕рки.
Звичайно, перел╕к питань в акт╕ дуже обширний ╕ далеко не вс╕ з них мають м╕сце в д╕яльност╕ суб’╓кт╕в господарювання, особливо для ф╕зичних ос╕б-п╕дпри╓мц╕в. Але ч╕тке визначення питань нада╓ можлив╕сть запоб╕гання необ╜рунтованих вимог (наприклад, в╕дома вимога ╕нспектор╕в з прац╕ до ф╕зичних ос╕б-п╕дпри╓мц╕в складати граф╕к в╕дпусток – в акт╕ це питання передбачене т╕льки для юридичних ос╕б).
Ви можете перев╕рити себе ╕ впевнитись у в╕дсутност╕ (або в наявност╕) порушень з питань прац╕, проглянувши форму акта. Попереджений – значить озбро╓ний!
Бланк акта перев╕рки ╕з встановленим перел╕ком питань можна побачити на оф╕ц╕йному портал╕ м.Прилуки www.pryluky.org в розд╕л╕ «п╕дтримка п╕дпри╓мництва/ корисна ╕нформац╕я».

АКТ ПЕРЕВ╤РКИ ДОДЕРЖАННЯ СУБ’╢КТАМИ ГОСПОДАРЮВАННЯ ЗАКОНОДАВСТВА ПРО ПРАЦЮ ТА ЗАГАЛЬНООБОВ’ЯЗКОВЕ ДЕРЖАВНЕ СОЦ╤АЛЬНЕ СТРАХУВАННЯ 9кБ
Скачати

30.11.2012


УКРА╥НСЬКИЙ ФОНД П╤ДТРИМКИ П╤ДПРИ╢МНИЦТВА ОГОЛОШУ╢ КОНКУРС ПРОЕКТ╤В СУБ’╢КТ╤В МАЛОГО П╤ДПРИ╢МНИЦТВА НА ОТРИМАННЯ М╤КРОКРЕДИТУ

В конкурс╕ беруть участь проекти пов’язан╕ з виробництвом, переробкою ╕ збутом вироблено╖ продукц╕╖, придбанням техн╕ки, обладнання, нов╕тн╕х технолог╕й, буд╕вництвом ╕ реконструкц╕╓ю виробничих прим╕щень.

М╕крокредити надаються на поворотн╕й основ╕, за умови забезпечення виконання зобов’язання щодо ╖х повернення та сплати в╕дсотк╕в за користування коштами на р╕вн╕ 1,5 обл╕ково╖ ставки Нац╕онального банку Укра╖ни, яка д╕╓ на дату укладення договору про м╕крокредитування в розм╕р╕:
• в╕д 50000 до 100000 гривень – на строк до одного року;
• в╕д 100001 до 250000 гривень – на строк до трьох рок╕в з в╕дстроченням повернення основно╖ суми зобов’язання до одного року.
Для участ╕ в конкурс╕ суб’╓кт малого п╕дпри╓мництва пода╓ заявку та документи, з перел╕ком яких можна ознайомитися на сайт╕ Фонду: ufpp.gov.ua.

Строк подач╕ заявок 30 календарних дн╕в з дня публ╕кац╕╖ оголошення в газет╕ «Голос Укра╖ни».

Документи приймаються за адресою:
м. Ки╖в, вул. Арсенальна, 9/11, к.311, пн-пт: 9:00-17:00.
Телефон для дов╕док: 044-502-11-48.Радник Голови Фонду А.С. Силенко

10.10.2012


Спрощена система оподаткування зг╕дно ПКУ станом на 01.07.2012 року17кБ
Скачати

09.08.2012


Сплата ╓диного податку (спрощена система оподаткування)4кБ
Скачати

Обира╓мо вид цив╕льно-правового договору правильно 8кБ
Скачати

19.03.2012


Спрощена система оподаткування4кБ
Скачати


Перел╕к д╕ючих податк╕в ╕ збор╕в6кБ
Скачати


Коли не можна бути «спрощенцем» 4кБ
Скачати

09.02.2012


КУТОЧОК СПОЖИВАЧА9кБ
Скачати


Терм╕ни подання зв╕тност╕ та сплати податк╕в ф╕зичними особами – п╕дпри╓мцями на спрощен╕й систем╕ оподакування6кБ
Скачати


Загальна система оподаткування5кБ
Скачати

Терм╕ни подання зв╕тност╕ та сплати податк╕в ф╕зичними особами – п╕дпри╓мцями на загальн╕й систем╕ оподакування7кБ
Скачати


«Трудовий догов╕р чи н╕…»3кБ
Скачати

07.10.2011


«Якщо ╓ найман╕ прац╕вники…….»8кБ
Скачати

07.10.2011Нормативн╕ акти
м╕сько╖ влади
e-mail: П╕дписатися/В╕дписатися
Знайти:  

    
crok design