о ф ╕ ц ╕ й н и й   в е б - п о р т а л   м ╕ с т а   п р и л у к и
ukrainian english russian
додому пошта

- Податкова ╕нформу╓

ПЛАТНИКАМ ПОДАТК╤В ЧЕРН╤Г╤ВЩИНИ З ДЕРЖАВНО╥ КАЗНИ В╤ДШКОДОВАНО
ПОНАД 1,1 МЛРД ГРН ПДВ

Протягом 2019 року Головним управл╕нням ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕ проведено камеральн╕ перев╕рки 248 суб’╓кт╕в господарювання-юридичних ос╕б щодо визначення достов╕рност╕ нарахування сум бюджетного в╕дшкодування ПДВ. Перев╕рки зд╕йснювались у встановлен╕ законодавством терм╕ни.
Всього у минулому роц╕ заявлено до в╕дшкодування з бюджету ПДВ на суму понад 1,1 млрд грн, що на 217,5 млн грн менше, н╕ж у 2018 роц╕ (б╕льше 1,3 млрд грн).
З бюджету в╕дшкодовано протягом 2019 року б╕льше 1,1 млрд грн, що на 146,6 млн грн менше 2018 року (1,26 млрд грн).
За результатами перев╕рок упереджено безп╕дставно задекларовану до в╕дшкодування суму ПДВ у розм╕р╕ 69,6 млн гривень.

24.01.2020 Сектор комун╕кац╕й Головного управл╕ння ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕


ЗАПРОШУ╢МО ГРОМАДЯН ОБЛАСТ╤ ДОЛУЧИТИСЯ
ДО ДЕКЛАРАЦ╤ЙНО╥ КАМПАН╤╥ - 2020!

Традиц╕йно, з 1 с╕чня 2020 року розпочалася Кампан╕я декларування доход╕в громадян, отриманих протягом 2019 року.
Головне управл╕ння ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕ зверта╓ увагу громадян, що податкова декларац╕я про майновий стан ╕ доходи пода╓ться до 1 травня поточного року. Громадяни, як╕ бажають реал╕зувати сво╓ право на податкову знижку за насл╕дками 2019 року, податкову декларац╕ю можуть подати упродовж всього року.
Декларац╕я пода╓ться до Центру обслуговування платник╕в податково╖ ╕нспекц╕╖ за м╕сцем податково╖ адреси платника в один ╕з таких способ╕в (за вибором):
- особисто або уповноваженою на це особою;
- надсила╓ться поштою з пов╕домленням про вручення та з описом вкладення;
- засобами електронного зв'язку в електронн╕й форм╕ з дотриманням вимог закон╕в Укра╖ни "Про електронн╕ документи та електронний документооб╕г" та "Про електронн╕ дов╕рч╕ послуги".
Громадяни, як╕ отримали електронний цифровий п╕дпис, можуть скористатися послугами електронного серв╕су ДПС Укра╖ни «Електронний каб╕нет» та оперативно, не в╕дв╕дуючи податкову ╕нспекц╕ю, подати декларац╕ю про майновий стан ╕ доходи. Кр╕м цього, зазначений серв╕с допоможе заповнити декларац╕ю без помилок.
Додатково ╕нформу╓мо, у раз╕ надсилання податково╖ декларац╕╖ поштою, платник податку зобов’язаний зд╕йснити таке в╕дправлення не п╕зн╕ше н╕ж за п’ять дн╕в до зак╕нчення граничного строку подання податково╖ декларац╕╖,  а при поданн╕ податково╖ декларац╕╖ в електронн╕й форм╕, - не п╕зн╕ше зак╕нчення останньо╖ години дня, в якому сплива╓ такий граничний строк.

22.01.2020 Сектор комун╕кац╕й Головного управл╕ння ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕


ПОДАРУНКИ В 2020 РОЦ╤: З ЯКО╥ СУМИ СПЛАЧУ╢ТЬСЯ ПОДАТОК НА ДОХОДИ Ф╤ЗИЧНИХ ОС╤Б

Головне управл╕ння ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕ нагаду╓, що до розрахунку загального м╕сячного (р╕чного) оподаткованого доходу не включа╓ться варт╕сть дарунк╕в, наданих ф╕зичн╕й особ╕ не в грошов╕й форм╕ юридичною особою або ф╕зичною особою - п╕дпри╓мцем – у частин╕, що не перевищу╓ 25 в╕дсотк╕в одн╕╓╖ м╕н╕мально╖ зароб╕тно╖ плати (у розрахунку на м╕сяць), встановлено╖ на 1 с╕чня зв╕тного податкового року, за винятком грошових виплат у будь-як╕й сум╕ (в╕дпов╕дно пп.165.1.39 п.165.1 ст.165 Податкового кодексу Укра╖ни (дал╕ - ПКУ).
Тобто, в 2020 роц╕ варт╕сть подарунка у розм╕р╕ 1180,75 грн. не оподаткову╓ться ПДФО та в╕йськовим збором. Якщо подарунок кошту╓ б╕льше, то сума перевищення оподаткову╓ться ПДФО та в╕йськовим збором.
Також необх╕дно враховувати, що в╕дпов╕дно до п. 164.5 ст. 164 ПКУ п╕д час нарахування (надання) доход╕в у будь-як╕й не грошов╕й форм╕ базою оподаткування ╓ варт╕сть такого доходу, розрахована за звичайними ц╕нами, правила визначення яких встановлен╕ зг╕дно з ПКУ, помножена на коеф╕ц╕╓нт, який обчислю╓ться за такою формулою: К = 100 : (100 - Сп), де К - коеф╕ц╕╓нт; Сп - ставка податку, встановлена для таких доход╕в на момент ╖х нарахування.
При цьому, якщо варт╕сть подарунк╕в перевищу╓ вказаний розм╕р, то сума такого перевищення оподаткову╓ться податком на доходи ф╕зичних ос╕б як додаткове благо з урахуванням положень п.164.5 ст.164 ПКУ.

22.01.2020 Сектор комун╕кац╕й Головного управл╕ння ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕


ШАНОВН╤ ПЛАТНИКИ ПОДАТК╤В!

ТЕЛЕФОНУЙТЕ НА "ГАРЯЧУ Л╤Н╤Ю"
ГОЛОВНОГО УПРАВЛ╤ННЯ ДПС У ЧЕРН╤Г╤ВСЬК╤Й ОБЛАСТ╤
У С╤ЧН╤ 2020 РОКУ!

Дата та час проведення сеансуТемаНа запитання платник╕в в╕дпов╕да╓Телефонувати за номером:
24.01.2020р. з 10.00 до 11.00 «Кампан╕я Декларування-2020»: Хто повинен задекларувати доходи, отриман╕ у минулому роц╕? Начальник управл╕ння податк╕в ╕ збор╕в з ф╕зичних ос╕б Волкова Св╕тлана Микола╖вна652-985
30.01.2020р. з 10.00 до 11.00 Новац╕╖ у сфер╕ застосування ре╓стратор╕в розрахункових операц╕й Начальник управл╕ння податкових перев╕рок, трансфертного ц╕ноутворення та м╕жнародного оподаткування Шульга ╢вген╕й В╕кторович 652-310

22.01.2020 Сектор комун╕кац╕й Головного управл╕ння ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕


ЯК╤ ВИДИ СТАТК╤В МАЮТЬ ДЕКЛАРУВАТИ МЕШКАНЦ╤ ЧЕРН╤Г╤ВЩИНИ?

З початком нового року стартувала «Декларац╕йна кампан╕я-2020». Громадянам потр╕бно задекларувати доходи, отриман╕ протягом 2019 року та сво╓часно сплатити податки.
Як╕ доходи п╕длягають декларуванню:
- отриман╕ в╕д особи, яка не ╓ податковим агентом (в╕д ╕нших ф╕зичних ос╕б (резидент╕в або нерезидент╕в));
- доходи в╕д податкових агент╕в, як╕ не п╕длягали оподаткуванню при виплат╕, але як╕ не зв╕льнен╕ в╕д оподаткування;
- дох╕д в╕д операц╕й з ╕нвестиц╕йними активами;
- ╕ноземн╕ доходи;
-доходи отриман╕ в╕д продажу або обм╕ну об'╓кт╕в рухомого та нерухомого майна;
-доходи отриман╕ платником податку у спадщину чи у дарунок кошт╕в, майна, майнових чи немайнових прав;
-доходи отриман╕ в╕д надання нерухомост╕ в оренду (суборенду), житловий найм.
Граничний терм╕н для платник╕в, як╕ зобов’язан╕ подавати таку декларац╕ю – 30 кв╕тня 2020 року. А для громадян, як╕ мають право на податкову знижку– 31 грудня 2020 року.
Водночас пов╕домля╓мо, що наказом М╕н╕стерства ф╕нанс╕в Укра╖ни в╕д 25 кв╕тня 2019 року №177 з 01.01.2020 року запроваджу╓ться ╕ вводиться в д╕ю нова форма податково╖ декларац╕╖.
Подати декларац╕ю необх╕дно до податково╖ ╕нспекц╕╖ за м╕сцем сво╓╖ податково╖ адреси, обравши при цьому зручний для себе спос╕б подач╕:
- особисто або уповноваженою на це особою;
- над╕слати поштою з пов╕домленням про вручення та з описом вкладення;
- засобами електронного зв’язку в електронн╕й форм╕ з дотриманням вимог закон╕в щодо електронного документооб╕гу.

22.01.2020 Сектор комун╕кац╕й Головного управл╕ння ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕


ПЛАТНИКАМИ ЧЕРН╤Г╤ВЩИНИ ПРОТЯГОМ 2019 РОКУ СПЛАЧЕНО 15,7 МЛРД ГРИВЕНЬ ПОДАТК╤В, ЗБОР╤В ТА ╢ДИНОГО ВНЕСКУ

До бюджет╕в ус╕х р╕вн╕в платниками Черн╕г╕всько╖ област╕ у 2019 роц╕ сплачено 15,7 млрд грн податк╕в, збор╕в та ╓диного внеску. Про це пов╕домляють у Головному управл╕нн╕ ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕.
У тому числ╕ до державного бюджету спрямовано понад 5 млрд гривень. Надходження перевищили позаминулор╕чн╕ на 4,7 в╕дс. або на 225 млн грн, в основному за рахунок зростання сплати податку на додану варт╕сть (на 18 в╕дс. або на 302,5 млн грн), податку на доходи ф╕зичних ос╕б та в╕йськового збору (на 17 в╕дс. або на 243 млн гривень).
Переважна б╕льш╕сть кошт╕в до державного бюджету сплачена платниками самост╕йно (99 в╕дс. загально╖ суми), в╕д проведення контрольно-перев╕рочно╖ роботи над╕йшло понад 40 млн грн та в╕д застосування заход╕в стягнення боргу – понад 30 млн гривень.
До м╕сцевих бюджет╕в ус╕х р╕вн╕в в╕д сплати податк╕в над╕йшло б╕льше 5,8 млрд гривень. Показник 2018 року перевищено на 18 в╕дс. або на 905,2 млн грн за рахунок зростання сплачених сум по вс╕х бюджетоформуючих податках: податку на доходи ф╕зичних ос╕б забезпечено б╕льше на 18 в╕дс. (+575 млн грн), податку на майно – на 26,4 в╕дс. (+193,6 млн грн), ╓диного податку з п╕дпри╓мницько╖ д╕яльност╕ – на 18 в╕дс. (+119,6 млн грн), акцизного податку в╕д реал╕зац╕╖ п╕дакцизних товар╕в – на 8,8 в╕дс. (+10,3 млн грн). Рентно╖ плати за користування природними ресурсами над╕йшло на р╕вн╕ с╕чня-грудня 2018 року (+0,1 млн грн).
Кр╕м того, страхувальниками для перерахування до Пенс╕йного та ╕нших фонд╕в сплачено 4,8 млрд грн ╓диного внеску на загальнодержавне обов’язкове соц╕альне страхування. Минулор╕чний р╕вень перевищено на 16,5 в╕дс. або на понад 686 млн гривень. В╕дсоток добров╕льно╖ сплати ╢СВ залиша╓ться таким же значним, як ╕ податк╕в (99 в╕дс.).

22.01.2020 Сектор комун╕кац╕й Головного управл╕ння ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕


ДО ЯКИХ ПОРУШЕНЬ ВДАЮТЬСЯ ПРИ ПРОДАЖУ П╤ДАКЦИЗНИХ ТОВАР╤В

Управл╕нням контролю за об╕гом та оподаткуванням п╕дакцизних товар╕в Головного управл╕ння ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕ протягом 2019 року проведено 179 перев╕рок суб'╓кт╕в господарювання, що займаються роздр╕бною торг╕влею алкогольними напоями, тютюновими виробами та пальним, за результатами яких виявлено 167 порушень.
За матер╕алами вказаних перев╕рок, Головне управл╕ння ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕ прийнято р╕шень про застосування штрафних ф╕нансових санкц╕й на суму близько 3 млн гривень.
Найб╕льше встановлено порушень – роздр╕бна торг╕вля алкогольними напоями за ц╕нами нижчими за встановлен╕ м╕н╕мальн╕ роздр╕бн╕ ц╕ни на так╕ напо╖ (штрафна ф╕нансова санкц╕я за дане порушення в╕д 10 тис грн), з початку року встановлено 73 таких порушення. Дана ситуац╕я св╕дчить про не виконання вимог суб'╓ктами господарювання Постанови КМУ в╕д 30.10.2008р. №957 «Про встановлення розм╕ру м╕н╕мальних оптово – в╕дпускних ╕ роздр╕бних ц╕н на окрем╕ види алкогольних напо╖в в╕тчизняного виробництва» (╕з зм╕нами та доповненнями). Б╕льш╕сть вищевказаних порушень виявлено в Козелецькому, Н╕жинському та Прилуцькому районах Черн╕г╕всько╖ област╕.
Також перев╕рками в минулому роц╕ встановлен╕ ╕нш╕ порушення, а саме:
роздр╕бна торг╕вля алкогольними напоями, тютюновими виробами та пальним без наявност╕ л╕ценз╕╖ (25), торг╕вля алкогольними напоями на розлив для споживання на м╕сц╕ СГ, що не мають статусу громадського харчування (13), збер╕гання алкогольних напо╖в у м╕сцях збер╕гання не внесених до ╢ДР (8), збер╕гання тютюнових вироб╕в у м╕сцях збер╕гання не внесених до ╢ДР (5), збер╕гання тютюнових та алкогольних вироб╕в маркованих марками акцизного податку з ознаками п╕дробки (12), порушення вимог р╕шення м╕ських рад щодо обмеження продажу алкогольних напо╖в у встановлений час доби (18) та ╕нш╕.
З початку року анульовано 27 л╕ценз╕й, на право зд╕йснення роздр╕бно╖ торг╕вл╕ алкогольними напоями та тютюновими виробами. П╕дставою ╓ порушення ст. 15-3 Закону Укра╖ни " Про державне регулювання виробництва ╕ об╕гу спирту етилового, коньячного ╕ плодового, алкогольних напо╖в, тютюнових вироб╕в та пального № 481/95-ВР", тобто продаж алкоголю/тютюну особ╕, яка не досягла 18 рок╕в.
Кр╕м цього зверта╓мо увагу, що куп╕влю алкогольних напо╖в необх╕дно зд╕йснювати виключно у спец╕ал╕зованих об’╓ктах торг╕вл╕, як╕ мають на те дозв╕л. При куп╕вл╕ звертати увагу на наявн╕сть в╕дпов╕дно╖ акцизно╖ марки на пляшц╕ та пам’ятати, що на сьогодн╕ м╕н╕мальна роздр╕бна ц╕на одн╕╓╖ пляшки гор╕лки м╕стк╕стю 0,5л., м╕цн╕стю 40% становить 89,40 гривень.

20.01.2020 Сектор комун╕кац╕й Головного управл╕ння ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕


НА ЧЕРН╤Г╤ВЩИН╤ МИНУЛОГО РОКУ НАДХОДЖЕННЯ НА СОЦ╤АЛЬН╤ ПОТРЕБИ СКЛАЛИ ПОНАД 4,8 МЛРД ГРИВЕНЬ

Платниками Черн╕г╕вщини у 2019 роц╕ сплачено понад 4,8 млрд гривень ╓диного внеску на загальнообов’язкове державне соц╕альне страхування. В управл╕нн╕ податк╕в ╕ збор╕в з ф╕зичних ос╕б Головного управл╕ння ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕ наголошують, що у пор╕внянн╕ з попередн╕м роком надходження зб╕льшились на 686 млн гривень.
В╕д юридичних ос╕б над╕йшло 4,3 млрд грн, або 89 в╕дс. надходжень. З них 2,3 млрд грн сплачено бюджетними установами (48 в╕дс.). Ф╕зичн╕ особи - п╕дпри╓мц╕ сплатили понад 541 млн грн (11 в╕дс.).
Найб╕льшу частку надходжень ╓диного внеску забезпечують платники, що перебувають на обл╕ку в Черн╕г╕вськ╕й, Прилуцьк╕й та Н╕жинськ╕й ОДП╤.
У новому 2020 роц╕ розм╕р м╕н╕мально╖ зароб╕тно╖ плати становить 4723 грн., тож необх╕дний обов’язковий м╕сячний плат╕ж з ╓диного внеску складе 1039,06 гривень. 

17.01.2020 Сектор комун╕кац╕й Головного управл╕ння ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕


НАБЛИЖА╢ТЬСЯ ГРАНИЧНИЙ ТЕРМ╤Н СПЛАТИ ╢ДИНОГО ВНЕСКУ
ЗА 4 КВАРТАЛ 2019 РОКУ

В управл╕нн╕ податк╕в ╕ збор╕в з ф╕зичних ос╕б звертають увагу платник╕в податк╕в на терм╕ни сплати ╢СВ у 2020 роц╕.
Кожен п╕дпри╓мець зобов’язаний сплачувати суму ╓диного внеску не  менше м╕н╕мального страхового внеску на м╕сяць не п╕зн╕ше 19 числа м╕сяця, що наста╓ за зв╕тним кварталом.
 Граничний терм╕н сплати ╓диного внеску п╕дпри╓мцями за 4 квартал 2019 року – 17 с╕чня 2020 року.
Зверта╓мо увагу платник╕в ╓диного внеску, що з 03.01.2020 року кошти по ╓диному внеску сплачуються платниками на нов╕ рахунки.
Переглянути нов╕ рекв╕зити рахунк╕в для сплати кошт╕в ╓диного внеску можна у розд╕л╕ «Бюджетн╕ рахунки» субсайту Територ╕альних орган╕в ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕ за посиланням: https://ch.tax.gov.ua/byudjetni-rahunki/.

16.01.2020 Сектор комун╕кац╕й Головного управл╕ння ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕


В ЧЕРН╤Г╤ВСЬК╤Й ОБЛАСТ╤ ВИЛУЧЕНО ПАРТ╤Ю ТЮТЮНУ, ВАРТ╤СТЮ
ПОНАД 1 МЛН ГРИВЕНЬ

Сп╕вроб╕тники податково╖ м╕л╕ц╕╖ ГУ ДФС у Черн╕г╕вськ╕й област╕ вилучили з незаконного об╕гу велику парт╕ю тютюну.
В рамках проведення операц╕╖ «Акциз-2020» було встановлено м╕сцеву мешканку, яка без в╕дпов╕дних дозв╕льних документ╕в зд╕йснювала збер╕гання з метою реал╕зац╕╖ та реал╕зац╕ю тютюну для пал╕ння. Реал╕зац╕я зд╕йснювалась через мережу ╤нтернет, закрит╕ групи в моб╕льних додатках «Viber», «WhatsApp» та через роздр╕бну мережу.
За результатами проведених заход╕в з незаконного об╕гу вилучено 780 кг тютюну ор╕╓нтовною варт╕стю понад 1 млн. гривень.
За вказаним фактом стосовно правопорушниц╕ складено протокол про адм╕н╕стративне правопорушення за ч.1 ст.164 КУпАП.14.01.2020 За пов╕домлення податково╖ м╕л╕ц╕╖.


ЯК ПЛАТНИКУ ПОДАТК╤В ПРОВЕСТИ ЗВ╤РКУ РОЗРАХУНК╤В
З БЮДЖЕТАМИ ТА Ц╤ЛЬОВИМИ ФОНДАМИ

Електронний каб╕нет забезпечу╓ можлив╕сть реал╕зац╕╖ платниками податк╕в прав та обов’язк╕в, визначених Податковим кодексом Укра╖ни (дал╕ – ПКУ) та нормативно-правовими актами, що прийнят╕ на п╕дстав╕ та на виконання ПКУ, зокрема проведення зв╕рки розрахунк╕в платник╕в податк╕в з державним та м╕сцевими бюджетами, а також одержання документа, що п╕дтверджу╓ стан розрахунк╕в, який форму╓ться автоматизовано шляхом вивантаження в╕дпов╕дно╖ ╕нформац╕╖ з Електронного каб╕нету ╕з накладенням електронного п╕дпису посадово╖ особи контролюючого органу та печатки контролюючого органу (ст. 421 ПКУ).

ОТРИМАННЯ В╤ДОМОСТЕЙ ПРО РОЗРАХУНКИ З БЮДЖЕТОМ КОРИСТУВАЧАМИ ЕЛЕКТРОННОГО КАБ╤НЕТУ

1. Створення та подання заяви в Електронному каб╕нет╕:
Меню «Заяви, запити для отримання ╕нформац╕╖» приватно╖ частини Електронного каб╕нету дозволя╓ платнику в електронному вигляд╕ створити та над╕слати  до ДПС Запит про отримання витягу щодо стану розрахунк╕в з бюджетами та ц╕льовими фондами за даними орган╕в ДПС (дал╕ – Запит) за формою «F/J1300203».
Верхня панель нав╕гац╕╖ у в╕кн╕ «Заяви, запити для отримання ╕нформац╕╖» дозволя╓ встановити в╕дпов╕дний пер╕од та обмежити перел╕к документ╕в за типом «J(F)13 Запити та дов╕дки». З╕ списку документ╕в обира╓ться Запит (F/J1300203) натисканням л╕во╖ клав╕ш╕ миш╕.
У наступному в╕кн╕ в полях «Рег╕он» та «Район» обира╓ться в╕дпов╕дний територ╕альний орган ДПС (за замовчуванням встановлено орган ДПС за м╕сцем основно╖ ре╓страц╕╖) та натиска╓ться кнопка «Створити».
Поля форми Запиту заповнюються системою автоматично, а саме:
- найменування; пр╕звище ╕м’я, по батьков╕ платника податк╕в;
- податковий номер платника податку або сер╕я та номер паспорта;
- дата в╕дправлення Запиту до ДПС.
Автоматичне заповнення таких пол╕в можна в╕дм╕нити, знявши позначку «Авто розрахунок».
Зберегти створений Запит можна натиснувши кнопку «Зберегти». Збережений документ можна п╕дписати та в╕дправити до органу ДПС, натиснувши кнопки «П╕дписати» та «В╕дправити».
В╕дпов╕дь на Запит надсила╓ться платнику податк╕в в Електронний каб╕нет не п╕зн╕ше 15 робочих дн╕в з дня його отримання у вигляд╕ витягу з ╕нформац╕йно╖ системи орган╕в ДПС щодо стану розрахунк╕в платника з бюджетом та ц╕льовими фондами за формою «F/J1400203» (дал╕ – Витяг), який можна переглянути у вкладц╕ Вх╕дн╕ документи режиму Вх╕дн╕/вих╕дн╕ документи. Витяг форму╓ться за пер╕од, вибраний платником податк╕в при створен╕ Запиту з урахуванням строк╕в давност╕, станом на дату в╕дправлення Запиту до орган╕в ДПС.
Зверта╓мо увагу! Аналог╕чно як ╕ в Електронному каб╕нет╕, платник ма╓ можлив╕сть направити Запит та отримати Витяг, скориставшись засобами ╤ТС «╢дине в╕кно подання електронно╖ зв╕тност╕». При цьому сформований Витяг направля╓ться також на електронну пошту платника, з яко╖ було в╕дправлено Запит.
2. Перегляд в режим╕ реального часу
Самост╕йно, в режим╕ реального часу перев╕рити дан╕, за якими сформовано Витяг, та/або отримати в╕домост╕ про розрахунки з бюджетами та ц╕льовими фондами платники можуть також за допомогою меню «Стан розрахунк╕в з бюджетом» приватно╖ частини Електронного каб╕нету шляхом доступу до обл╕кових показник╕в ╕нтегрованих карток.
 Дов╕дково: З метою обл╕ку нарахованих ╕ сплачених сум податк╕в, збор╕в та ╕нших платеж╕в до бюджет╕в, ╓диного внеску контролюючими органами в╕дкриваються ╕нтегрован╕ картки платник╕в (дал╕ – ╤КП) за кожним платником та кожним видом платежу, як╕ повинн╕ сплачуватися такими платниками.
╤КП м╕стить ╕нформац╕ю про обл╕ков╕ операц╕╖ та обл╕ков╕ показники, як╕ характеризують стан розрахунк╕в платника податк╕в з бюджетами та ц╕льовими фондами за в╕дпов╕дним видом платежу.
У даному меню переглянути ╕нформац╕ю про розрахунки з бюджетом можна за останн╕ два роки у розр╕з╕:
-  органу ДПС;
-  назви податку (платежу), плат╕ж (код);
-  бюджетного рахунка.
Натиснувши на назву податку (платежу), в╕дкри╓ться ╕нтегрована картка обраного податку (платежу), яка м╕стить таку ╕нформац╕ю про проведен╕ операц╕╖:
- дата та код операц╕╖;
- сума операц╕╖;
- нараховано/зменшено;
- сплачено/повернуто;
- сальдо розрахунк╕в;
- сплачено/повернуто пен╕;
- залишок несплачено╖ пен╕.
Вивантажити отриману (сформовану) ╕нформац╕ю можна у формат╕ XLS.
Нагаду╓мо! Вх╕д до Електронного каб╕нету зд╕йсню╓ться за адресою: cabinet.taх.gov.ua, а також через оф╕ц╕йний вебпортал ДПС.
Вх╕д до приватно╖ частини (особистого каб╕нету) Електронного каб╕нету зд╕йсню╓ться п╕сля проходження користувачем електронно╖ ╕дентиф╕кац╕╖ онлайн з використанням квал╕ф╕кованого електронного п╕дпису будь-якого акредитованого центру сертиф╕кац╕╖ ключ╕в – квал╕ф╕кованого надавача електронних дов╕рчих послуг або через ╤нтегровану систему електронно╖ ╕дентиф╕кац╕╖ - id.gov.ua  (MobileID та BankID).
Водночас у платника ╓ можлив╕сть отримати ╕нформац╕ю щодо стану  розрахунк╕в з бюджетами та ц╕льовими фондами за м╕сцем його знаходження на податковому обл╕ку у контролюючому орган╕.
За бажанням платника та його зверненням до органу ДПС в╕дпов╕дна ╕нформац╕я нада╓ться йому у вигляд╕ дов╕дки дов╕льно╖ форми у терм╕ни, встановлен╕ статтею 20 Закону Укра╖ни в╕д 02 жовтня 1996 року № 393/96-ВР «Про звернення громадян» (╕з зм╕нами), а саме не п╕зн╕ше 15 робочих дн╕в з дня отримання такого звернення».

14.01.2020 Сектор комун╕кац╕й Головного управл╕ння ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕


ДО УВАГИ ПЛАТНИК╤В ПОДАТКУ НА НЕРУХОМЕ МАЙНО, В╤ДМ╤ННЕ В╤Д ЗЕМЕЛЬНО╥ Д╤ЛЯНКИ!

Головне управл╕ння ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕ зверта╓мо увагу, що у 2020 роц╕ власники нерухомост╕ - юридичн╕ особи для складання зв╕тност╕ мають застосовувати податкову декларац╕ю з податку на нерухоме майно, в╕дм╕нне в╕д земельно╖ д╕лянки, форма яко╖ затверджена Наказом М╕н╕стерства ф╕нанс╕в Укра╖ни в╕д 15.11.2018 № 897 «Про внесення зм╕н до форми Податково╖ декларац╕╖ з податку на нерухоме майно, в╕дм╕нне в╕д земельно╖ д╕лянки», заре╓строваним у М╕н╕стерств╕ юстиц╕╖ Укра╖ни 26.12.2018 за № 1473/32925.
Терм╕н подання декларац╕╖ на 2020 р╕к – до 20 лютого 2020 року.
╤нформац╕я про ставки податку на нерухоме майно, в╕дм╕нне в╕д земельно╖ д╕лянки, як╕ прийнят╕ р╕шеннями органами м╕сцевого самоврядування Черн╕г╕всько╖ област╕, розм╕щено на сайт╕ ДПС Укра╖ни (tax.gov.ua) у розд╕л╕ «Р╕шення м╕сцевих рад» за посиланням: https://tax.gov.ua/rishennya-mistsevih-rad-/.

14.01.2020 Сектор комун╕кац╕й Головного управл╕ння ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕ПОНАД М╤ЛЬЯРД ГРИВЕНЬ ОТРИМАЛИ У ГРУДН╤ БЮДЖЕТИ УС╤Х Р╤ВН╤В В╤Д ПЛАТНИК╤В ЧЕРН╤Г╤ВЩИНИ

В управл╕нн╕ податкового мон╕торингу Головного управл╕ння ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕ пов╕домляють, що платники Черн╕г╕вщини спрямували до бюджет╕в ус╕х р╕вн╕в протягом грудня 2019 року понад 1 млрд грн податк╕в та збор╕в.
Державний бюджет отримав 476,7 млн гривень податк╕в та збор╕в.
До м╕сцевих бюджет╕в над╕йшло 593,6 млн гривень, з яких найб╕льшу частку - б╕льше 77 в╕дс. – склада╓ податок на доходи ф╕зичних ос╕б, якого сплачено майже 460 млн грн. Також вагоме значення для бюджет╕в територ╕альних громад ма╓ податок на майно (за земельн╕ д╕лянки, нерухом╕сть та транспорт) – 75,5 млн гривень. Близько 6 в╕дс. спрямованих до бюджет╕в сум забезпечено за рахунок сплати ╓диного податку на п╕дпри╓мницьку д╕яльн╕сть, якого над╕йшло 35,6 млн гривень.
Кр╕м того, для перерахування до Пенс╕йного та ╕нших фонд╕в страхувальниками сплачено майже 507 млн грн ╓диного внеску на загальнообов’язкове державне соц╕альне страхування.

10.01.2020 Сектор комун╕кац╕й Головного управл╕ння ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕


ЩО ТАКЕ ПРОГРАМН╤ РРО ТА ОСОБЛИВОСТ╤ ╥Х ВИКОРИСТАННЯ

Закон Укра╖ни в╕д 20.09.2019 р. № 128-IX «Про внесення зм╕н до Закону Укра╖ни «Про застосування ре╓стратор╕в розрахункових операц╕й у сфер╕ торг╕вл╕, громадського харчування та послуг та ╕нших закон╕в Укра╖ни щодо дет╕н╕зац╕╖ розрахунк╕в у сфер╕ торг╕вл╕ та послуг» вн╕с зм╕ни до порядку застосування РРО. Набрання чинност╕ Законом №128-IX (за виключенням деяких норм) в╕дбудеться з 19.04.2020 року.
Детальн╕ше про новац╕╖, що запроваджуються поговоримо з начальницею управл╕ння податкових серв╕с╕в Головного управл╕ння ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕ Тетяною Говорухою.


Зам╕сть традиц╕йних РРО – програмн╕

- В чому поляга╓ в╕дм╕нн╕сть програмних ре╓стратор╕в розрахункових операц╕й в╕д класичних?
- Закон в╕дкрив можлив╕сть використовувати зам╕сть традиц╕йних РРО нову модель - програмн╕ РРО. Але це не зам╕на класичних РРО, це альтернатива для платник╕в використовувати нов╕тн╕ РРО. У той же час, класичн╕ РРО, як╕ ╓ у продавц╕в та як╕ заре╓строван╕, вони залишаться та надал╕ будуть використовуватися. Але у платник╕в з’явилася додаткова можлив╕сть застосовувати ╕нш╕й, кардинально новий вид РРО.
Програмний РРО, це фактично програма, яка може буде встановлена на будь-який гаджет, в тому числ╕ ╕ на смартфон. Таким чином перетворюючи його на касовий апарат. Також на будь-який пристр╕й – планшет, ноутбук, комп’ютер.
У чому кардинальна в╕дм╕нн╕сть? В тому, що для класичного РРО ф╕скал╕зац╕я зд╕йсню╓ться «на борту», тобто в м╕кросхем╕ або в набор╕ м╕кросхем, яка знаходиться в середин╕ ф╕скального блоку.
У програмному РРО ф╕скал╕зац╕я буде зд╕йснюватись на ф╕скальному сервер╕ ДПС. Це означа╓, що фактично ф╕скальним сервером присвою╓ться ф╕скальний номер кожному чеку, який генеру╓ться таким програмним ре╓стратором по кожн╕й розрахунков╕й операц╕╖. П╕сля чого чек вважа╓ться ф╕скал╕зованим.


Програмне забезпечення

- Де платник може отримати необх╕дне програмне забезпечення?
- Головне, в╕дпов╕дно до вимог Закону 128-╤Х (п.2 пп.11) ДПС зобов’язана запропонувати платникам податк╕в безкоштовне програмне забезпечення та п╕дтримувати його актуальн╕сть. Тобто, безкоштовним буде не т╕льки скачування само╖ програми, але ╕ ╖╖ п╕дтримка.
Програму, яка фактично буде програмним ре╓стратором, можна буде безкоштовно скачати з сайту ДПС, встановити на св╕й пристр╕й ╕ повнофункц╕онально використовувати. Програмне забезпечення (дал╕ - ПЗ) буде розроблено для трьох платформ: WINDOYS, ANDROID, IOS.
В╕дпов╕дно до концепц╕╖ розробником програмного забезпечення може бути будь-який суб’╓кт ╤Т-╕ндустр╕╖. Велик╕ компан╕╖ можуть розробити сво╓ програмне забезпечення для себе, прив’язати його до сво╖х внутр╕шн╕х систем обл╕ку.
Суб’╓кти господарювання за сво╖м бажанням матимуть можлив╕сть:
скористатися безкоштовним програмним р╕шення ДПС
або написати власне програмне забезпечення,
або придбати те ПЗ, яке ╖м б╕льше подоба╓ться та пропону╓ться комерц╕йними структурами на ринку.
Тобто ╓ будь-який в╕льний виб╕р, нема╓ жодного обмеження.


Передбачено тестовий пер╕од

- Платникам необх╕дно буде ознайомитись з програмним забезпеченням та навчитися ╖м користуватись до початку д╕╖ Закону. Як бути з цим?
- Для цього передбачений тестовий пер╕од. Указом Президента №761 в╕д 19.10.2019 «Про нев╕дкладн╕ заходи щодо забезпечення сприятливих умов для д╕яльност╕ ф╕зичних ос╕б - п╕дпри╓мц╕в» передбачено окрему норму - безкоштовне програмне р╕шення розроблене ДПС Укра╖ни ╕ вже з початку с╕чня 2020 року доступно для тестування.
Саме в тестовому режим╕ у платник╕в ╓ можлив╕сть спробувати, як працюють програмн╕ РРО. Можливо платники виявлять як╕сь недол╕ки або нададуть побажання.
ДПС в╕дпов╕дно вс╕ побажання б╕знесу опрацю╓ для того, щоб 19 кв╕тня 2020 року вс╕ платники податк╕в отримали фактично безкоштовне повноц╕нне програмне р╕шення для «промислово╖» експлуатац╕╖.


Ре╓страц╕я програмного РРО

- Як буде зд╕йснюватись ре╓страц╕я програмного РРО?
- П╕сля того як платник скача╓ з сайту ДПС безкоштовне ПЗ або придба╓ незалежну програму та встановить на св╕й пристр╕й, йому необх╕дно буде заре╓струвати цей програмний РРО.
Ре╓страц╕я програмного РРО буде зд╕йснюватися платником податк╕в через Електронний каб╕нет (дал╕ - ЕК). Через ЕК буде пов╕домлятися певна ╕нформац╕я про користувача даного програмного РРО, буде присво╓но ф╕скальний номер програмному РРО та включено його до в╕дпов╕дно╖ бази даних.
При ре╓страц╕╖ на кожний програмний РРО буде надано наб╕р ф╕скальних номер╕в, як╕ пот╕м будуть присвоюватися кожному чеку по факту видач╕ ╖х в режим╕ офлайн.


Пропав ╕нтернет-зв'язок - працю╓ режим офлайн

- Що таке режим офлайн?
- Це режим, коли продавець ма╓ право застосовувати програмний РРО без пост╕йного зв’язку з ф╕скальним сервером. У випадках коли в╕дсутн╕й моб╕льний ╤нтернет або зв’язок з ф╕скальним сервером в╕дсутн╕й з ╕нших причин.
Законом передбачено, що на пер╕од в╕дсутност╕ зв'язку м╕ж програмним РРО та ф╕скальним сервером контролюючого органу проведення розрахункових операц╕й зд╕йсню╓ться в режим╕ офлайн протягом 36 годин посп╕ль та не б╕льше 168 годин протягом м╕сяця.
Як буде розраховуватись к╕льк╕сть ф╕скальних номер╕в, як╕ будуть згенерован╕ сервером для застосування в режим╕ офлайн. При ре╓страц╕╖ кожного програмного РРО (у платника податк╕в ╖х може бути дек╕лька) кожному РРО буде присвоюватись св╕й д╕апазон ф╕скальних номер╕в ╕з розрахунку 1 чек на 1 хвилину ╕ на 36 годин. В середньому це 2 тисяч╕ чек╕в для одного програмного РРО.
Так, при втрат╕ зв’язку з сервером або в╕дключенням ╕нтернету платник податк╕в може в╕дразу перейти в офлайн-режим. Якщо в пер╕од офлайн-режиму платником податк╕в було використано 100 номер╕в ╕ цей пакет з сформованими в офлайн-режим╕ чеками над╕йшов до ф╕скального серверу, то ф╕скальний сервер п╕сля опрацювання такого пакету, знову згенеру╓ 100 номер╕в ╕ передасть назад платнику податк╕в. Тобто чеки будуть надаватись наперед ╕ у них не буде терм╕ну обмеження в час╕.
У раз╕ виходу з офлайн режиму протягом 1 години необх╕дно передати весь пакет даних для ф╕скального сервера, для того, щоб вс╕ чеки були ф╕скал╕зован╕ на ф╕скальному сервер╕ ДПС.
Платник отрима╓ право самост╕йно приймати р╕шення чи буде в╕н застосовувати книгу обл╕ку розрахункових операц╕й (дал╕ – КОРО) для РРО чи в╕дмовиться в╕д ╖╖ використання. Для класичних апаратних РРО, якщо не ма╓ заре╓строваних КОРО, то РРО не ма╓ право використовуватися, якщо не ма╓ зв’язку з сервером. При застосуванн╕ програмного РРО платник не ма╓ необх╕дност╕ вести КОРО, у тому що в таких випадках можна перейти в режим офлайн.


Ф╕скальний чек зазна╓ зм╕н

- Чи зм╕ниться вигляд ф╕скального чеку, який отриму╓ покупець?
- Дек╕лька сл╕в про те, як зм╕ниться ф╕скальний чек. Сьогодн╕ ми зна╓мо, що це паперовий чек, в╕н ма╓ належн╕ рекв╕зити ╕ затверджену форму.
Програмний РРО зм╕ню╓ цю концепц╕ю ╕ чек може бути електронним ╕ надсилатися покупцю на його електронну пошту (за бажанням), або - в формат╕ QR-коду. Фактично продавець може показати платнику QR-код, в╕н сфотографу╓ його, та ╕дентиф╕ку╓ св╕й чек.


Зв╕тн╕сть по-новому

- Для програмного РРО будуть реал╕зован╕ програмн╕ р╕шення, де програма буде генерувати зв╕т автоматично. Тобто ф╕скальний сервер не дасть дал╕ працювати, поки не буде згенеровано Z-зв╕т за добу.
ДПС також доопрацьову╓ться Електронний каб╕нет, який надасть змогу платнику не т╕льки через програмне РРО, а ╕ через ЕК бачити вс╕ сво╖ сформован╕ чеки та зв╕ти. Кер╕вник п╕дпри╓мства або п╕дпри╓мець матиме можлив╕сть контролювати сво╖х продавц╕в в режим╕ он-лайн. Тобто в любу хвилину в╕н може зайти в ЕК та побачити вс╕ чеки в розр╕з╕ вс╕х програмних РРО, як╕ були у нього створен╕ ╕ ф╕скал╕зован╕ на ф╕скальному сервер╕.
Також за допомогою Електронного каб╕нету передбачена можлив╕сть сформувати Z-зв╕т в╕ддалено, у будь-який зручний час. Якщо Z-зв╕т форму╓ться в Електронному каб╕нет╕, то тут нема╓ факту передач╕, ╓ факт формування та п╕дписання такого зв╕ту ╕ в╕н вже знаходиться на ф╕скальному сервер╕.
Надання можливост╕ збер╕гання вс╕х чек╕в ╕ формування Z-зв╕т╕в в ЕК, в подальшому надасть можлив╕сть формувати анал╕тичн╕ матер╕али для платника.
Банки також передбачають таку можлив╕сть як передача електронного чеку до покупця разом ╕з СМС, що ми отриму╓мо при списанн╕ кошт╕в. Платник зможе в електронному вигляд╕ об’╓днати сво╖ товарн╕ ╕ грошов╕ потоки.


Отже, п╕дсуму╓мо: що треба знати про правила використання програмних РРО:

- використання на р╕зних гаджетах,
- швидка та зручна ре╓страц╕я через Електронний каб╕нет,
- можлив╕сть використання режиму офлайн,
- в╕дсутн╕сть необх╕дност╕ використання книг обл╕ку розрахункових операц╕й,
- електронн╕ чеки зам╕сть паперових.

09.01.2020 Сектор комун╕кац╕й Головного управл╕ння ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕


ЗМ╤НЕНО РАХУНКИ ДЛЯ СПЛАТИ ПОДАТК╤В ╤ ЗБОР╤В

З 1 с╕чня 2020 року д╕ють нов╕ рахунки для сплати податк╕в ╕ збор╕в. Рекв╕зити рахунк╕в розм╕щен╕ на субсайт╕ Головного управл╕ння ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕ (ch.tax.gov.ua) у рубриц╕ «Бюджетн╕ рахунки» за посиланням: https://ch.tax.gov.ua/byudjetni-rahunki/.
╤нформац╕ю щодо нових рахунк╕в можна отримати також у Центрах обслуговування платник╕в та Державних податкових ╕нспекц╕ях за м╕сцем обслуговування.
Зверта╓мо увагу платник╕в, що перех╕дного пер╕оду при введенн╕ в д╕ю нових рахунк╕в не передбачено. У раз╕ сплати на стар╕ рахунки кошти не будуть зарахован╕, а повернуться платникам, як нез’ясован╕ надходження

08.01.2020 Сектор комун╕кац╕й Головного управл╕ння ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕


У ЧЕРН╤Г╤ВСЬК╤Й ОБЛАСТ╤ПРОДОВЖУЮТЬСЯ ЗАХОДИ З ПРОТИД╤╥ НЕЛЕГАЛЬНИМ АЗС - ПРИПИНЕНО Д╤ЯЛЬН╤СТЬ 5-ТИ АВТОЗАПРАВНИХКОМПЛЕКС╤В

Сп╕вроб╕тниками податково╖м╕л╕ц╕╖ у т╕сн╕й сп╕впрац╕ ╕з правоохоронними та ╕ншими державнимиконтролюючими органами на виконання доручення Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни в╕д24.12.2019 №29 та р╕шення робочо╖ групи, утворено╖ в╕дпов╕дно до РозпорядженняЧерн╕г╕всько╖ ОДА в╕д 21.10.2019 №593, продовжу╓ться боротьба з т╕ньовими схемамина ринку реал╕зац╕╖ палива та д╕яльн╕стю нелегальних АЗС.
Як насл╕док проведено╖ роботи,лише протягом дек╕лькох дн╕в сп╕вроб╕тниками податково╖ м╕л╕ц╕╖ сп╕льно з управл╕нням СБ Укра╖ни вЧерн╕г╕вськ╕й област╕ на територ╕╖ област╕ припинено д╕яльн╕сть 5 автозаправних комплекс╕в, як╕ функц╕онували безнеобх╕дних дозв╕льних документ╕в. ╤з незаконного об╕гу вилучено44,4 тисяч╕ л╕тр╕в палива таобладнання для його збер╕гання та реал╕зац╕╖. Загальна варт╕сть вилученого перевищу╓2 млн гривень.
Робота на даному напрямку трива╓.

03.01.2020 Сектор комун╕кац╕й Головного управл╕ння ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕


ПОДБАЙТЕ ПРО СВОЮ БЕЗПЕКУ, КУПУЮЧИ АЛКОГОЛЬ ДО НОВОР╤ЧНИХ СВЯТ!

Управл╕нням контролю за об╕гом та оподаткуванням п╕дакцизних товар╕в Головного управл╕ння ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕ протягом поточного року проведено 179 перев╕рок суб'╓кт╕в господарювання, що займаються роздр╕бною торг╕влею алкогольними напоями, тютюновими виробами та пальним, за результатами яких виявлено 167 порушень.
За матер╕алами вказаних перев╕рок, Головне управл╕ння ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕ прийнято р╕шень про застосування штрафних ф╕нансових санкц╕й на суму 2,9 млн гривень.
Найб╕льш розповсюджене порушення – роздр╕бна торг╕вля алкогольними напоями за ц╕нами нижчими за встановлен╕ м╕н╕мальн╕ роздр╕бн╕ ц╕ни на так╕ напо╖ (штрафна ф╕нансова санкц╕я за дане порушення в╕д 10 тис. грн.), з початку року встановлено 73 таких порушення. Б╕льш╕сть вищевказаних порушень виявлено в Козелецькому, Н╕жинському та Прилуцькому районах Черн╕г╕всько╖ област╕.
Серед ╕нших поширених порушень: роздр╕бна торг╕вля алкогольними напоями без наявност╕ л╕ценз╕╖, торг╕вля алкогольними напоями на розлив для споживання в м╕сцях, що не мають статусу громадського харчування, роздр╕бна торг╕вля тютюновим виробами та пальним без наявност╕ л╕ценз╕╖, акцизн╕ марки з ознаками п╕дробки, порушення вимог р╕шення м╕ських рад щодо обмеження продажу алкогольних напо╖в у встановлений час доби, продаж тютюнових вироб╕в за ц╕нами вищими за встановлен╕ максимальн╕ та ╕нш╕.
З початку року анульовано 27 л╕ценз╕й, на право зд╕йснення роздр╕бно╖ торг╕вл╕ алкогольними напоями та тютюновими виробами за продаж алкоголю/тютюну особ╕, яка не досягла 18 рок╕в.
У Головному управл╕нн╕ наголошують, що куп╕влю алкогольних напо╖в необх╕дно зд╕йснювати виключно у спец╕ал╕зованих об’╓ктах торг╕вл╕, як╕ мають на те дозв╕л. При куп╕вл╕ необх╕дно звертати увагу на наявн╕сть в╕дпов╕дно╖ акцизно╖ марки на пляшц╕ та пам’ятати, що на сьогодн╕ м╕н╕мальна роздр╕бна ц╕на одн╕╓╖ пляшки гор╕лки м╕стк╕стю 0,5л, м╕цн╕стю 40% становить 89 грн.40 коп.

28.12.2019 Сектор комун╕кац╕й Головного управл╕ння ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕


ПРОГРАМН╤ РРО В╤ДКРИЮТЬ НОВ╤ МОЖЛИВОСТ╤ ДЛЯ ПЛАТНИК╤В

У зв’язку з прийняттям Закону Укра╖ни в╕д 20.09.2019 № 128-IX «Про внесення зм╕н до Закону Укра╖ни «Про застосування ре╓стратор╕в розрахункових операц╕й у сфер╕ торг╕вл╕, громадського харчування та послуг» для користувач╕в програмних РРО в╕дкриваються нов╕ можливост╕. Зокрема, використання РРО ста╓ прост╕шим, дешевшим та швидким.
Ре╓страц╕я РРО, передача та отримання даних зд╕йснюватиметься онлайн через Електронний каб╕нет, що надасть можлив╕сть оперативно контролювати зд╕йснення розрахунк╕в. Зам╕сть паперових чек╕в застосовуватимуться електронн╕.
Функц╕ю програмного РРО зможе виконувати будь-який пристр╕й (комп'ютер, планшет, смартфон), на який встановлено в╕дпов╕дне програмне забезпечення, яке можна буде завантажити безкоштовно.
Дозволя╓ться працювати в режим╕ offline  (до 36 годин разово та не б╕льше 168 годин протягом календарного м╕сяця), а пот╕м над╕слати зв╕т до ДПС.
Z-зв╕т створюватиметься в автоматичному режим╕, що убезпечить платник╕в в╕д ризику санкц╕й за його не створення. 

27.12.2019 Сектор комун╕кац╕й Головного управл╕ння ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕


НОВОР╤ЧН╤ ПОДАРУНКИ: ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПРО ╥Х ОПОДАТКУВАННЯ

У Головному управл╕нн╕ ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕ нагадали платникам, як оподатковуються ПДВ новор╕чн╕ подарунки та квитки на новор╕чно-р╕здвян╕ заходи для д╕тей.
Законом Укра╖ни в╕д 30 листопада 2000 року №2117-III «Про зв╕льнення в╕д оподаткування грошових кошт╕в, як╕ спрямовуються на проведення новор╕чно-р╕здвяних свят для д╕тей та на придбання дитячих святкових подарунк╕в» ╕з зм╕нами та доповненнями (дал╕ – Закон №2117) визначено, що цей Закон регулю╓ деяк╕ питання ф╕нансування заход╕в, пов’язаних з орган╕зац╕╓ю новор╕чних ╕ р╕здвяних свят для д╕тей ╕ п╕дл╕тк╕в, як виняток ╕з загальних положень, встановлених Податковим кодексом Укра╖ни в╕д 2 грудня 2010 року №2755-VI.
В╕дпов╕дно до ст.2 Закону зв╕льняються в╕д оподаткування податком на додану варт╕сть операц╕╖ з продажу виробничими та торговими п╕дпри╓мствами дитячих святкових подарунк╕в, а також квитк╕в на новор╕чно-р╕здвян╕ заходи для д╕тей, що закуповуються за рахунок кошт╕в Фонду соц╕ального страхування з тимчасово╖ втрати працездатност╕, профсп╕лкових ком╕тет╕в п╕дпри╓мств та орган╕зац╕й, ╕нших неприбуткових орган╕зац╕й. При цьому суми податку, сплачен╕ виробниками дитячих святкових подарунк╕в за придбання сировини та матер╕ал╕в для ╖х виробництва, в╕дносяться до складу валових витрат ╕ до податкового кредиту не включаються.
Даний Закон д╕╓ щор╕чно в пер╕од з 15 листопада поточного року до 15 с╕чня наступного року.
Тобто, операц╕╖ з продажу виробничими та торговими п╕дпри╓мствами дитячих святкових подарунк╕в, а також квитк╕в на новор╕чно-р╕здвян╕ заходи для д╕тей, що закуповуються за рахунок кошт╕в Фонду соц╕ального страхування з тимчасово╖ втрати працездатност╕, профсп╕лкових ком╕тет╕в п╕дпри╓мств та орган╕зац╕й, ╕нших неприбуткових орган╕зац╕й, щор╕чно в пер╕од з 15 листопада поточного року до 15 с╕чня наступного року, зв╕льняються в╕д оподаткування ПДВ.
Б╕льш детальну ╕нформац╕ю можна отримати на Загальнодоступному ╕нформац╕йно-дов╕дковому ресурс╕ ДПС Укра╖ни.

27.12.2019 Сектор комун╕кац╕й Головного управл╕ння ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕


У ПЕР╤ОД НОВОР╤ЧНИХ СВЯТ ВКОТРЕ АКТИВ╤ЗУВАЛИСЯ
"ТЕЛЕФОНН╤" ШАХРА╥

Про це пов╕домляють у Головному управл╕нн╕ ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕.
Шановн╕ мешканц╕ Черн╕г╕вщини! 26 грудня стало в╕домо, що на телефони п╕дпри╓мц╕в Черн╕гова надходять дзв╕нки в╕д нев╕домих ос╕б, як╕ просять кошти для вир╕шення певних питань.
Ц╕ дзв╕нки ╓ провокац╕╓ю ╕ черговим шахрайським способом незаконного збагачення. Застер╕га╓мо платник╕в рег╕ону бути пильними та не п╕ддаватись на провокац╕╖.
Попереджа╓мо, що у раз╕ надходження таких дзв╕нк╕в з будь-якими незаконними пропозиц╕ями або вимогами необх╕дно в╕дразу пов╕домити прац╕вник╕в п╕дрозд╕лу з питань запоб╕гання та виявлення корупц╕╖ за номерами телефон╕в: (0462) 652-370, 652-315.

27.12.2019 Сектор комун╕кац╕й Головного управл╕ння ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕


ЯК НАПОВНЮЮТЬСЯ М╤СЦЕВ╤ БЮДЖЕТИ ЧЕРН╤Г╤ВЩИНИ

У Головному управл╕нн╕ ДПС в Черн╕г╕вськ╕й област╕ пов╕домили, що до м╕сцевих бюджет╕в ус╕х р╕вн╕в Черн╕г╕всько╖ област╕ у с╕чн╕-листопад╕ 2019 року над╕йшло 5,2 млрд грн в╕д сплати податк╕в ╕ збор╕в.
Найб╕льшу частку в загальн╕й сум╕ сплачених податк╕в (62,3 в╕дс.) ма╓ податок на доходи ф╕зичних ос╕б, якого над╕йшло 3,2 млрд грн, з них до обласного бюджету спрямовано понад 658 млн грн, решту – до бюджет╕в об’╓днаних територ╕альних громад та район╕в.
В╕д оподаткування земельних д╕лянок, нерухомост╕ та транспорту прем╕ум-класу забезпечено ще 16 в╕дс. доход╕в бюджет╕в територ╕альних громад (852 млн грн). ╢диного податку на п╕дпри╓мницьку д╕яльн╕сть над╕йшло понад 748 млн гривень (14 в╕дс. загально╖ суми).
На долю решти податк╕в ╕ збор╕в припада╓ 7,4 в╕дс. загально╖ суми надходжень: податку на прибуток сплачено 44 млн грн, рентно╖ плати за користування природними ресурсами – 144,5 млн грн, акцизного податку в╕д реал╕зац╕╖ п╕дакцизно╖ продукц╕╖ та пального – 148,5 млн грн, плати за л╕ценз╕╖ на продаж алкогольних напо╖в та тютюнових вироб╕в – майже 18 млн грн, еколог╕чного податку – 25 млн. гривень.
Традиц╕йно високою залиша╓ться частка надходжень до м╕сцевих бюджет╕в област╕ в╕д установ сфери державного управл╕ння, осв╕ти та охорони здоров’я (24,5 в╕дс. загально╖ суми або 1,2 млрд грн). Також у значних розм╕рах сплачено податки представниками галуз╕ с╕льського господарства (21 в╕дс. або 1,9 млрд грн), промисловост╕ (14,3 в╕дс. або 754 млн грн).
В╕д суб’╓кт╕в господарювання, що працюють у сфер╕ торг╕вл╕ та громадського харчування, над╕йшло 402,6 млн грн (7,6 в╕дс. доход╕в м╕сцевих бюджет╕в), транспорту – 325,7 млн грн (6 в╕дс.), галуз╕ л╕сового господарства – 159 млн грн (3 в╕дс.), буд╕вництва – 81,2 млн грн (1,5 в╕дсотка).

24.12.2019 Сектор комун╕кац╕й Головного управл╕ння ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕


НА ЧЕРН╤Г╤ВЩИН╤ НАДХОДЖЕННЯ В╤Д СПЛАТИ ╢ДИНОГО ВНЕСКУ
СКЛАЛИ ПОНАД 4,3 М╤ЛЬЯРД╤В ГРИВЕНЬ

Платниками Черн╕г╕вщини за 11 м╕сяц╕в поточного року сплачено понад 4349 млн грн ╓диного внеску на загальнообов’язкове державне соц╕альне страхування.
В╕д юридичних ос╕б над╕йшло 3,8 млрд грн, або 89 в╕дс. надходжень. З них понад 2 млрд грн сплачено бюджетними установами (47 в╕дс.). Ф╕зичн╕ особи - п╕дпри╓мц╕ сплатили 497 млн грн (11 в╕дс.).
Найб╕льшу частку надходжень ╓диного внеску забезпечують платники, що перебувають на обл╕ку в Черн╕г╕вськ╕й, Прилуцьк╕й та Н╕жинськ╕й ОДП╤.
Нагада╓мо, що на сьогодн╕ розм╕р м╕н╕мально╖ зароб╕тно╖ плати становить 4173 грн., при цьому розм╕р м╕н╕мального страхового внеску – 918,06 грн. 
З 01 с╕чня 2020 року розм╕р м╕н╕мально╖ зарплати склада╓ 4723 грн., а м╕н╕мальний розм╕р ╓диного внеску на м╕сяць становить 1039,06 грн.

24.12.2019 Сектор комун╕кац╕й Головного управл╕ння ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕


УСТАНОВЧ╤ ЗБОРИ В╤ДБУЛИСЬ – ГРОМАДСЬКУ РАДУ ПРИ ГОЛОВНОМУ УПРАВЛ╤НН╤ ДПС У ЧЕРН╤Г╤ВСЬК╤Й ОБЛАСТ╤ ОБРАНО!

У податков╕й служб╕ област╕ в╕дбулись Установч╕ збори по формуванню дорадчого органу - Громадсько╖ ради при Головному управл╕нн╕ ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕.
В╕дкрив збори голова ╕н╕ц╕ативно╖ групи Дмитро Адаменко, який ╕нформував присутн╕х про проведену роботу у склад╕ ╕н╕ц╕ативно╖ групи.В установчих зборах взяв участь кер╕вник податково╖ служби област╕ Олекс╕й Л╕тв╕нов. У сво╓му виступ╕ в╕н наголосив, що податкова служба налаштована на в╕дкрит╕сть та вза╓мод╕ю з громадською радою у вир╕шенн╕ нагальних питань ╖╖ д╕яльност╕. Побажав новостворен╕й громадськ╕й рад╕ усп╕х╕в та пл╕дно╖ роботи.
До складу громадсько╖ ради ув╕йшло 29 представник╕в громадських орган╕зац╕й област╕, як╕ виявили бажання делегувати сво╖х представник╕в до складу дорадчого органу.
Рейтингове голосування, яким зазвичай обира╓ться громадська рада, не проводилось. К╕льк╕сть кандидат╕в до складу громадсько╖ ради була меншою к╕льк╕сного складу, визначеного ╕н╕ц╕ативною групою.
Перше зас╕дання громадсько╖ ради запланували провести п╕сля затвердження органом ╖╖ к╕льк╕сного складу.

21.12.2019 Сектор комун╕кац╕й Головного управл╕ння ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕


ДО УВАГИ ПЛАТНИК╤В ╢СВ

З 03 с╕чня 2020 року вводяться в д╕ю нов╕ рахунки для зарахування надходжень з ╓диного соц╕ального внеску.
Рекв╕зити рахунк╕в розм╕щен╕ на субсайт╕ Головного управл╕ння ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕ (ch.tax.gov.ua) у рубриц╕ «Бюджетн╕ рахунки».
Д╕знатися рекв╕зити можна за посиланням: https://ch.tax.gov.ua/byudjetni-rahunki/, а також у Центрах обслуговування платник╕в та Державних податкових ╕нспекц╕ях за м╕сцем обслуговування.
Зверн╕ть увагу! Перех╕дного пер╕оду при введенн╕ в д╕ю нових рахунк╕в не передбачено. У раз╕ сплати на стар╕ рахунки - кошти не будуть зарахован╕. Так╕ кошти повертатимуть платникам, як нез’ясован╕ надходження.

20.12.2019 Сектор комун╕кац╕й Головного управл╕ння ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕


СКОРИСТАТИСЯ ПРАВОМ НА ПОДАТКОВУ ЗНИЖКУ
МОЖНА ДО К╤НЦЯ ПОТОЧНОГО РОКУ

Як зазначають в управл╕нн╕ податк╕в ╕ збор╕в з ф╕зичних ос╕б, за одинадцять м╕сяц╕в поточного року податков╕ декларац╕╖ про майновий стан ╕ доходи за 2018 р╕к, у зв’язку ╕з використанням права на податкову знижку, подали 4,5 тисяч громадян Черн╕г╕вщини. Загалом у декларац╕ях визначено до повернення з бюджету понад 9,3 млн грн податку на доходи ф╕зичних ос╕б.
Найб╕льшу к╕льк╕сть декларац╕й подано з метою отримання податково╖ знижки за навчання, а саме 3,9 тисяч. Задекларовано до повернення з бюджету 8 млн грн податку на доходи ф╕зичних ос╕б.
За результатами проведених камеральних перев╕рок декларац╕й про майновий стан ╕ доходи за 2018 р╕к, з початку року 3,7 тис громадянам област╕ повернуто з бюджету 7,6 млн грн податку на доходи ф╕зичних ос╕б.
Зверта╓мо увагу громадян област╕, що останн╕м днем подання р╕чно╖ податково╖ декларац╕╖ про майновий стан ╕ доходи за 2018 р╕к для громадян, як╕ мають право на податкову знижку, ╓ 31.12.2019 року.


20.12.2019 Сектор комун╕кац╕й Головного управл╕ння ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕


ПЛАТНИКАМИ ЧЕРН╤Г╤ВЩИНИ ЗА 11 М╤СЯЦ╤В СПЛАЧЕНО ПОНАД 14 МЛРД ГРИВЕНЬ ПОДАТК╤В, ЗБОР╤В ТА ╢ДИНОГО ВНЕСКУ

До бюджет╕в ус╕х р╕вн╕в за 11 м╕сяц╕в 2019 року над╕йшло в╕д платник╕в Черн╕г╕вщини 9,8 млрд грн податк╕в, збор╕в та обов’язкових платеж╕в, що майже на 1 млрд грн б╕льше минулор╕чного показника. Про це пов╕домили у Головному управл╕нн╕ ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕.
До державного бюджету спрямовано 4,5 млрд гривень, що становить 46 в╕дс. сплачених за цей пер╕од податк╕в. Надходження перевищили минулор╕чн╕ на 4,4 в╕дс. або на 193 млн грн, в основному за рахунок зростання сплати податку на додану варт╕сть (на 19 в╕дс. або на 289 млн грн), податку на доходи ф╕зичних ос╕б та в╕йськового збору (на 16,6 в╕дс. або на 207,7 млн гривень).
До м╕сцевих бюджет╕в ус╕х р╕вн╕в платниками забезпечено близько 5,3 млрд гривень податк╕в. Надходження минулого року перевищено на майже на 18 в╕дс. або на 799 млн гривень. Це в╕дбулося за рахунок зростання сплачених сум по вс╕х бюджетоформуючих податках: податку на доходи ф╕зичних ос╕б сплачено б╕льше на 17 в╕дс. (+489,8 млн грн), податку на майно – на 26 в╕дс. (+178 млн грн), ╓диного податку з п╕дпри╓мницько╖ д╕яльност╕ – на 18 в╕дс. (+115 млн грн), рентно╖ плати за користування природними ресурсами – на 9,7 в╕дс. (+12 млн грн), акцизного податку в╕д реал╕зац╕╖ п╕дакцизних товар╕в – на 8 в╕дс. (+8,8 млн грн).
Переважна б╕льш╕сть кошт╕в до бюджет╕в ус╕х р╕вн╕в сплачена платниками самост╕йно (99 в╕дс. загально╖ суми). В╕д проведення контрольно-перев╕рочно╖ роботи над╕йшло понад 41 млн грн та в╕д застосування заход╕в стягнення боргу – 42 млн гривень.
Кр╕м того, страхувальниками для перерахування до Пенс╕йного та ╕нших фонд╕в сплачено 4,3 млрд грн ╓диного внеску на загальнодержавне обов’язкове соц╕альне страхування. Минулор╕чний р╕вень перевищено на 16,6 в╕дс. або на 619 млн гривень. В╕дсоток добров╕льно╖ сплати ╢СВ залиша╓ться таким же значним, як ╕ податк╕в - 99 в╕дсотк╕в.

17.12.2019 Сектор комун╕кац╕й Головного управл╕ння ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕


У ЧЕРН╤Г╤ВСЬК╤Й ОБЛАСТ╤ ВКОТРЕ ПРИПИНЕНО Д╤ЯЛЬН╤СТЬ НЕЗАКОННО╥ АЗС

Сп╕вроб╕тниками податково╖ м╕л╕ц╕╖ ГУ ДФС у Черн╕г╕вськ╕й област╕ на виконання р╕шення робочо╖ групи, утворено╖ в╕дпов╕дно до Розпорядження Черн╕г╕всько╖ ОДА в╕д 21.10.2019 №593, зд╕йсню╓ться комплекс заход╕в, направлених на протид╕ю незаконному об╕гу паливно-мастильних матер╕ал╕в на територ╕╖ Черн╕г╕всько╖ област╕.Як насл╕док: припинено д╕яльн╕сть чергово╖ автозаправно╖ станц╕╖, яка працювала на територ╕╖ районного центру Черн╕г╕всько╖ област╕, без одержання в╕дпов╕дно╖ л╕ценз╕╖ та ╕нших документ╕в дозв╕льного характеру.
Внасл╕док проведених заход╕в ╕з незаконного об╕гу вилучено 24,7 тисяч╕ л╕тр╕в палива та обладнання для його збер╕гання та реал╕зац╕╖. Загальна варт╕сть вилученого становить 1 млн 110 тисяч гривень.
У в╕дношенн╕ директора п╕дпри╓мства, якому належить АЗС, складено протоколи про адм╕н╕стративне правопорушення за ст. 164 КУпАПВсього з початку поточного року сп╕вроб╕тниками податково╖ м╕л╕ц╕╖ припинено 18 факт╕в незаконного об╕гу паливно-мастильних матер╕ал╕в та вилучено 330 тон палива на суму понад 9 млн грн та обладнання на 5 млн гривень.

17.12.2019 Сектор комун╕кац╕й ГУ ДФС у Черн╕г╕вськ╕й област╕


З 1 С╤ЧНЯ 2020 РОКУ ЗМ╤НЮ╢ТЬСЯ М╤Н╤МАЛЬНИЙ РОЗМ╤Р ╢ДИНОГО ВНЕСКУ!

Головне управл╕ння ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕ зверта╓ увагу платник╕в податк╕в, що зг╕дно з прийнятим Законом Укра╖ни «Про Державний бюджет Укра╖ни на 2020 р╕к» з 01.01.2020 року розм╕р м╕н╕мально╖ зарплати становить 4723 гривень.
М╕н╕мальний розм╕р ╓диного внеску на м╕сяць становить 1039,06 грн (22 в╕дсотки в╕д м╕н╕мально╖ зарплати), в╕дпов╕дно квартальна сума склада╓ 3117,18 гривень.
Вперше у такому розм╕р╕ сплачують ╓диний внесок ф╕зичн╕ особи-п╕дпри╓мц╕ за найманих прац╕вник╕в, починаючи з с╕чня 2020 року, за себе - за п╕дсумками ╤ кварталу 2020 року (до 20 кв╕тня 2020 року). ╢диний внесок сплачу╓ться незалежно в╕д того, ведеться п╕дпри╓мницька д╕яльн╕сть чи н╕. Виняток складають пенс╕онери за в╕ком та особи з ╕нвал╕дн╕стю.
Наголошу╓мо, терм╕н сплати ╓диного внеску за 4 квартал 2019 року - 19 с╕чня 2020 року! Терм╕н подач╕ зв╕тност╕ по ╓диному внеску за 2019 р╕к - до 09 лютого 2020 року!

16.12.2019 Сектор комун╕кац╕й Головного управл╕ння ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕


НОВАЦ╤╥ У ЗАСТОСУВАНН╤ РРО ОБГОВОРИЛИ П╤Д ЧАС "КРУГЛОГО СТОЛУ"

Про новац╕╖ та етапи запровадження програмних РРО посп╕лкувалися п╕д час «круглого столу» фах╕вц╕ податково╖ служби област╕ та черн╕г╕вськ╕ п╕дпри╓мц╕. У заход╕ взяли участь п╕дпри╓мц╕, бухгалтери, представники громадськост╕ та податк╕вц╕ - загалом близько 40 учасник╕в.
Нагада╓мо, що у вересн╕ були внесен╕ зм╕ни до Податкового кодексу Укра╖ни щодо дет╕н╕зац╕╖ розрахунк╕в у сфер╕ торг╕вл╕ ╕ послуг. Законодавч╕ зм╕ни набувають чинност╕ з 19 кв╕тня 2020 року (кр╕м окремих норм) та впроваджуватись будуть поступово.
Фах╕вц╕ податково╖ служби пояснили чого оч╕кувати п╕дпри╓мцям, окреслили основн╕ напрямки та етапи вт╕лення нововведень, детально розпов╕ли про ре╓страц╕ю програмних РРО та особливост╕ ╖х використання. Перед присутн╕ми виступили: заступник начальника Головного управл╕ння ДПС област╕ Олег Шуба, начальник в╕дд╕лу фактичних перев╕рок управл╕ння податкових перев╕рок, трансфертного ц╕ноутворення та м╕жнародного оподаткування Серг╕й Мотчаний та начальник управл╕ння обслуговування платник╕в Тетяна Говоруха.
Обговорення в╕дбувалося у формат╕ питання – в╕дпов╕дь. Кожен з учасник╕в заходу мав змогу висловитись щодо власних оч╕кувань та застережень. Останн╕ у п╕дпри╓мц╕в ╓, так як на даному етап╕ у них виника╓ чимало запитань стосовно практичного застосування нов╕тн╕х РРО. Адже процес розробки програмного забезпечення нараз╕ трива╓. Безкоштовне програмне забезпечення буде розм╕щено на оф╕ц╕йному сайт╕ ДПС Укра╖ни у с╕чн╕ 2020 року ╕ кожен п╕дпри╓мець зможе його протестувати та висловити зауваження ще до початку д╕╖ закон╕в.П╕дпри╓мц╕, як╕ готувалися до «круглого столу» заздалег╕дь, озвучили Резолюц╕ю щодо сво╖х нам╕р╕в в╕дносно даних нововведень та коло питань, як╕ найб╕льше ╖х турбують.
Фах╕вц╕ податково╖ служби ще раз звернули увагу, що вимоги про застосування РРО не зм╕нюють базових критер╕╖в спрощено╖ системи оподаткування, д╕я нових закон╕в не поширю╓ться на м╕кроб╕знес, використання РРО ста╓ прост╕шим, дешевшим, швидшим, так як програмне забезпечення в╕д ДПС буде безкоштовним ╕ його можна буде встановити на будь-який гаджет ╕ зекономити на придбанн╕ традиц╕йних касових апарат╕в та ╖х обслуговуванн╕. А також на тому, що у п╕дпри╓мц╕в ╓ достатньо часу, аби п╕дготуватися до зм╕н, як╕ будуть впроваджуватися поетапно та прозоро.

13.12.2019 Сектор комун╕кац╕й Головного управл╕ння ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕


ЩОБ ПЕРЕЙТИ НА СПРОЩЕНУ СИСТЕМУ ОПОДАТКУВАННЯ
З 2020 РОКУ НЕОБХ╤ДНО ПОДАТИ ЗАЯВУ ДО 16 ГРУДНЯ ВКЛЮЧНО!

В╕дпов╕дно до п. 298.1 ст. 298 Податкового кодексу Укра╖ни в╕д 02 грудня 2010 року № 2755-VI з╕ зм╕нами та доповненнями (дал╕ – ПКУ) порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування платниками ╓диного податку першо╖ - третьо╖ груп зд╕йсню╓ться в╕дпов╕дно до п╕дпункт╕в 298.1.1 - 298.1.4 п. 298.1 ст. 298 ПКУ.
Зг╕дно з п.п. 298.1.1 п. 298.1 ст. 298 ПКУ для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування суб’╓кт господарювання пода╓ до контролюючого органу заяву.
Заява пода╓ться за вибором платника податк╕в, якщо ╕нше не передбачено ПКУ, в один з таких способ╕в:
1)особисто платником податк╕в або уповноваженою на це особою;
2) надсила╓ться поштою з пов╕домленням про вручення та з описом вкладення;     3) засобами електронного зв’язку в електронн╕й форм╕ з дотриманням умови щодо ре╓страц╕╖ квал╕ф╕кованого електронного п╕дпису п╕дзв╕тних ос╕б у порядку, визначеному законодавством;
     4) державному ре╓стратору як додаток до заяви про державну ре╓страц╕ю, що пода╓ться для проведення державно╖ ре╓страц╕╖ юридично╖ особи або ф╕зично╖ особи – п╕дпри╓мця з урахуванням вимог п. 291.5 ст. 291 ПКУ.
Електронна коп╕я заяви, виготовлена шляхом сканування, переда╓ться державним ре╓стратором до контролюючого органу одночасно з в╕домостями з ре╓страц╕йно╖ картки на проведення державно╖ ре╓страц╕╖ юридично╖ особи або ф╕зично╖ особи – п╕дпри╓мця зг╕дно ╕з Законом Укра╖ни в╕д 15 травня 2003 року № 755-╤V «Про державну ре╓страц╕ю юридичних ос╕б та ф╕зичних ос╕б – п╕дпри╓мц╕в та громадських формувань» з╕ зм╕нами та доповненнями.
     П╕дпунктом 298.1.2 п. 298.1 ст. 298 ПКУ визначено, що заре╓строван╕ в установленому порядку ф╕зичн╕ особи – п╕дпри╓мц╕, як╕ до зак╕нчення м╕сяця, в якому в╕дбулася державна ре╓страц╕я, подали заяву щодо обрання спрощено╖ системи оподаткування та ставки ╓диного податку, встановлено╖ для першо╖ або друго╖ групи, вважаються платниками ╓диного податку з першого числа м╕сяця, наступного за м╕сяцем, у якому в╕дбулася державна ре╓страц╕я.
     Заре╓строван╕ в установленому законом порядку суб’╓кти господарювання (новостворен╕), як╕ протягом 10 дн╕в з дня державно╖ ре╓страц╕╖ подали заяву щодо обрання спрощено╖ системи оподаткування та ставки ╓диного податку, встановлено╖ для третьо╖ групи, яка не передбача╓ сплату податку на додану варт╕сть, вважаються платниками ╓диного податку з дня ╖х державно╖ ре╓страц╕╖.
     В╕дпов╕дно до п.п. 298.1.4 п. 298.1 ст. 298 ПКУ суб’╓кт господарювання, який ╓ платником ╕нших податк╕в ╕ збор╕в в╕дпов╕дно до норм ПКУ, може прийняти р╕шення про перех╕д на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не п╕зн╕ше н╕ж за 15 календарних дн╕в до початку наступного календарного кварталу. Такий суб’╓кт господарювання може зд╕йснити перех╕д на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року.
     Перех╕д на спрощену систему оподаткування суб’╓кта господарювання, зазначеного в абзац╕ першому п.п. 298.1.4 п. 298.1 ст. 298 ПКУ, може бути зд╕йснений за умови, якщо протягом календарного року, що переду╓ пер╕оду переходу на спрощену систему оподаткування, суб’╓ктом господарювання дотримано вимоги, встановлен╕ в п. 291.4 ст. 291 ПКУ.
     До подано╖ заяви дода╓ться розрахунок доходу за попередн╕й календарний р╕к, який визнача╓ться з дотриманням вимог, встановлених главою 1 «Спрощена система оподаткування, обл╕ку та зв╕тност╕» розд. XIV ПКУ.
     При цьому якщо суб’╓кт господарювання протягом календарного року, що переду╓ року обрання спрощено╖ системи оподаткування, самост╕йно прийняв р╕шення про припинення ф╕зично╖ особи – п╕дпри╓мця, то при переход╕ на спрощену систему оподаткування до розрахунку доходу за попередн╕й календарний р╕к включа╓ться вся сума доходу, отриманого такою особою в результат╕ провадження господарсько╖ д╕яльност╕ за такий попередн╕й календарний р╕к.

11.12.2019 Сектор комун╕кац╕й Головного управл╕ння ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕


В╤Д ПЛАТНИК╤В ЧЕРН╤Г╤ВЩИНИ У ЛИСТОПАД╤ БЮДЖЕТИ ОТРИМАЛИ ПОНАД М╤ЛЬЯРД ГРИВЕНЬ ПОДАТК╤В

До бюджет╕в ус╕х р╕вн╕в платники Черн╕г╕всько╖ област╕ у листопад╕ 2019 року сплатили 1087,7 млн грн податк╕в та збор╕в. У Головному управл╕нн╕ ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕ пов╕домили, що р╕вень в╕дпов╕дного пер╕оду минулого року перевищено на 35,5 млн гривень.
Половина сплачених кошт╕в спрямована до Державного бюджету (535,6 млн грн). У пор╕внянн╕ до минулор╕чного збору зросли надходження з податку на доходи ф╕зичних ос╕б та в╕йськового збору – на 7,4 в╕дс. (+10,3 млн грн), податку на додану варт╕сть – на 4,9 в╕дс. (+10,1 млн грн).
До м╕сцевих бюджет╕в ус╕х р╕вн╕в у листопад╕ над╕йшло понад 552 млн грн податк╕в та збор╕в. Прир╕ст до минулого року склав 10,5 в╕дс. або б╕льше 52 млн гривень.
Податок на доходи ф╕зичних ос╕б склада╓ 60 в╕дс. в╕д суми, що над╕йшла до м╕сцевих бюджет╕в - 337 млн грн. (що б╕льше минулор╕чного показника на 8 в╕дс. або 25,5 млн грн). Також вагоме значення для бюджет╕в територ╕альних громад ма╓ ╓диний податок на п╕дпри╓мницьку д╕яльн╕сть (15,6 в╕дс. загально╖ суми), якого сплачено понад 86 млн грн (б╕льше минулор╕чного р╕вня на 18,4 в╕дс. або на 13,4 млн. гривень). Б╕ля 13 в╕дс. спрямованих до бюджет╕в сум – в╕д сплати податку на майно: за земельн╕ д╕лянки, нерухом╕сть та транспорт – 70 млн грн. (що майже на 30 в╕дс. б╕льше листопада минулого року).
Кр╕м того, страхувальниками сплачено 415 млн гривень ╓диного внеску на загальнообов’язкове державне соц╕альне страхування, чим забезпечено зростання надходжень у пор╕внянн╕ до в╕дпов╕дного м╕сяця минулого року на 11,8 в╕дс. або на 43,7 млн. гривень. Майже половина з цих кошт╕в (48 в╕дс.) над╕йшла в╕д бюджетних установ.

10.12.2019 Сектор комун╕кац╕й ГУ ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕


ГРАФ╤К СЕАНС╤В ТЕЛЕФОННОГО ЗВ’ЯЗКУ
"ГАРЯЧА Л╤Н╤Я" ГУ ДПС У ЧЕРН╤Г╤ВСЬК╤Й ОБЛАСТ╤
У ГРУДН╤ 2019 РОКУ

Дата та час проведення сеансуТемаНа запитання платник╕в в╕дпов╕да╓:Телефонува ти за номером:
04.12.2019р. з 10.00 до 11.00Новац╕╖ у сфер╕ застосування ре╓стратор╕в розрахункових операц╕й Начальник управл╕ння податкових перев╕рок, трансфертного ц╕ноутворення та м╕жнародного оподаткування Шульга ╢вген╕й В╕кторович652-310
06.12.2019р. з 10.00 до 11.00Реал╕зац╕я та захист прав людини, зокрема соц╕ально незахищених верств населення, учасник╕в антитерористично╖ операц╕╖/операц╕╖ об’╓днаних сил, член╕в ╖х с╕мей, внутр╕шньо перем╕щених ос╕б та постраждалих внасл╕док зазначено╖ операц╕╖Заступник начальника управл╕ння-начальник в╕дд╕лу досудового врегулювання спор╕в та супроводження судових спор╕в Репех Олександр Олександрович 652-969

03.12.2019 Сектор комун╕кац╕й ГУ ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕


ШАХРАЙСЬК╤ СПРОБИ ВИМАНЮВАННЯ ГРОШЕЙ СТАЮТЬ Б╤ЛЬШ "ВИШУКАНИМИ"

У Головному управл╕нн╕ ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕ застер╕гають суб’╓кт╕в господарювання: днями заф╕ксовано дзв╕нки нев╕домих ос╕б кер╕вникам суб’╓кт╕в господарювання Менського району. Дзв╕нки надходять з номеру 099-396-50-38.
Нев╕дома особа представля╓ться прац╕вником органу ДПС рег╕ону та пропону╓ зв’язатися з н╕бито ╖╖ кер╕вником за номером телефону 099-396-50-30. За вказаним номером в╕дпов╕да╓ особа, яка представля╓ться кер╕вником п╕дрозд╕лу органу ДПС ╕ вимага╓ перерахувати кошти на плат╕жну картку.
Ц╕ дзв╕нки ╓ провокац╕╓ю ╕ черговим шахрайським способом незаконного збагачення. Застер╕га╓мо платник╕в рег╕ону бути пильними та не п╕ддаватись на провокац╕╖.
Попереджа╓мо, що у раз╕ надходження таких дзв╕нк╕в з будь-якими незаконними пропозиц╕ями або вимогами необх╕дно в╕дразу пов╕домити прац╕вник╕в п╕дрозд╕лу з питань запоб╕гання та виявлення корупц╕╖ за номерами телефон╕в: (0462) 652-370, 652-315.

29.11.2019


ЗА 10 М╤СЯЦ╤В НА РАХУНКИ ПЛАТНИК╤В ЧЕРН╤Г╤ВЩИНИ
В╤ДШКОДОВАНО 962,5 МЛН ГРН ПД

В управл╕нн╕ податк╕в ╕ збор╕в з юридичних ос╕б ГУ ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕ пов╕домили, що протягом 10 м╕сяц╕в поточного року у терм╕ни встановлен╕ законодавством проведено камеральн╕ перев╕рки 223 суб’╓кт╕в господарювання-юридичних ос╕б щодо визначення достов╕рност╕ нарахування сум бюджетного в╕дшкодування ПДВ на загальну суму понад 1 млрд гривень.
В╕дшкодовано протягом с╕чня – жовтня 2019 року 962,5 млн гривень.
За результатами перев╕рок упереджено безп╕дставно задекларовану до в╕дшкодування суму ПДВ у розм╕р╕ 63,5 млн гривень.

22.11.2019 Сектор комун╕кац╕й ГУ ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕


ЗА ДЕСЯТЬ М╤СЯЦ╤В 2019 РОКУ ПО ЧЕРН╤Г╤ВЩИН╤ СПЛАЧЕНО 12,6 МЛРД ГРИВЕНЬ ПОДАТК╤В, ЗБОР╤В ТА ╢ДИНОГО ВНЕСКУ

У Головному управл╕нн╕ ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕ пов╕домили, що до бюджет╕в ус╕х р╕вн╕в Черн╕г╕всько╖ област╕ платниками за десять м╕сяц╕в 2019 року сплачено 8,7 млрд грн податк╕в, збор╕в та обов’язкових платеж╕в.
В тому числ╕ до державного бюджету спрямовано 4 млрд гривень. Надходження перевищили минулор╕чн╕ на 5,5 в╕дс. або на 210 млн грн в основному за рахунок зростання сплати податку на додану варт╕сть (на 21,7 в╕дс. або на 279,2 млн грн), податку на доходи ф╕зичних ос╕б та в╕йськового збору (на 17,7 в╕дс., на 197,4 млн гривень).
До м╕сцевих бюджет╕в ус╕х р╕вн╕в в╕д сплати податк╕в над╕йшло 4,7 млрд гривень. Факт минулого року перевищено на 18,8 в╕дс. або на 747,2 млн грн за рахунок зростання сплачених сум по вс╕х бюджетоформуючих податках: податку на доходи ф╕зичних ос╕б забезпечено б╕льше на 18,6 в╕дс. (+464,3 млн грн), податку на майно – на 26,8 в╕дс. (+165,2 млн грн), ╓диного податку з п╕дпри╓мницько╖ д╕яльност╕ – на 18 в╕дс. (+102,4 млн грн), рентно╖ плати за користування природними ресурсами – на 11 в╕дс. (+11,6 млн грн), акцизного податку в╕д реал╕зац╕╖ п╕дакцизних товар╕в – на 7,6 в╕дс. (+7,4 млн грн).
Переважна б╕льш╕сть кошт╕в до бюджет╕в ус╕х р╕вн╕в сплачена платниками самост╕йно (99 в╕дс. загально╖ суми), в╕д проведення контрольно-перев╕рочно╖ роботи над╕йшло 40,3 млн грн та в╕д застосування заход╕в стягнення боргу – 36,8 млн гривень.
Кр╕м того, страхувальниками для перерахування до Пенс╕йного та ╕нших фонд╕в сплачено понад 3,9 млрд грн ╓диного внеску на загальнодержавне обов’язкове соц╕альне страхування. Минулор╕чний р╕вень перевищено на 17 в╕дс. або на 575,4 млн гривень. В╕дсоток добров╕льно╖ сплати ╢СВ залиша╓ться таким же значним, як ╕ податк╕в (99 в╕дс.).

19.11.2019 Сектор комун╕кац╕й ГУ ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕


ЛЕГАЛЬНА ПРАЦЯ – ЗАПОРУКА МАЙБУТНЬО╥ ПЕНС╤╥

Одержуючи зароб╕тню плату в «конверт╕», працездатн╕ особи позбавляють себе г╕дно╖ пенс╕╖ у майбутньому. На цьому наголошують у Головному управл╕нн╕ ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕.
Б╕льш╕сть роботодавц╕в област╕ працюють в законодавчому пол╕, але ╓ й так╕, що надають перевагу виплат╕ «т╕ньових» зарплат, м╕н╕м╕зують сплату ╓диного внеску, тим самим позбавляють сво╖х прац╕вник╕в можливост╕ отримати належне пенс╕йне забезпечення у майбутньому. Неоф╕ц╕йн╕ трудов╕ в╕дносини, в╕дсутн╕сть оплати л╕карняного та в╕дпустки, несплата внеск╕в до Пенс╕йного фонду – все це неповний перел╕к порушень трудового законодавства роботодавцями, як╕ нехтують сво╖ми обов’язками та позбавляють сво╖х прац╕вник╕в права на соц╕альний захист.
Справа в тому, що т╕льки при оф╕ц╕йно оформлен╕й зароб╕тн╕й плат╕, яка буде не менше законодавчо встановленого м╕н╕мального розм╕ру (до в╕дома:  м╕н╕мальний розм╕р зароб╕тно╖ плати  у 2019 роц╕ становить 4173 грн) та сплат╕ роботодавцем м╕н╕мального страхового внеску, обчисленого з зароб╕тно╖ плати, прац╕внику буде зараховано стаж за ц╕лий м╕сяць. При погоджен╕  роб╕тника на  половину  м╕н╕мально╖ зароб╕тно╖ плати, в╕дпов╕дно зменшу╓ться ╕ його стаж - також на половину.
Питання легал╕зац╕╖ прац╕ залиша╓ться серед пр╕оритетних напрямк╕в роботи податкових орган╕в област╕.
Так, з початку року заре╓стровано 5069 ф╕зичних ос╕б – п╕дпри╓мц╕в. За той же пер╕од до орган╕в ДПС област╕ в╕д 21965 роботодавц╕в подано пов╕домлень про прийняття 72922 прац╕вник╕в на роботу.
Виплата зароб╕тно╖ плати за «т╕ньовими» схемами перешкоджа╓ проведенню соц╕альних реформ та негативно вплива╓ на добробут кожного громадянина.
Лише оф╕ц╕йне працевлаштування та належний р╕вень зароб╕тно╖ плати, з яко╖ сплачено внески, забезпечить г╕дну пенс╕ю в майбутньому!

18.11.2019 Сектор комун╕кац╕й ГУ ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕


ЯК НАПОВНЮЮТЬСЯ М╤СЦЕВ╤ БЮДЖЕТИ ЧЕРН╤Г╤ВЩИНИ

У Головному управл╕нн╕ ДФС в Черн╕г╕вськ╕й област╕ пов╕домили, що до м╕сцевих бюджет╕в ус╕х р╕вн╕в Черн╕г╕всько╖ област╕ у с╕чн╕-жовтн╕ 2019 року над╕йшло понад 4,7 млрд грн в╕д сплати податк╕в ╕ збор╕в.
Найб╕льшу частку у загальн╕й сум╕ сплачених податк╕в (62,5 в╕дс.) ма╓ податок на доходи ф╕зичних ос╕б, якого над╕йшло 2,9 млрд грн, з них до обласного бюджету спрямовано 590,9 млн грн, решту – до бюджет╕в об’╓днаних територ╕альних громад та район╕в.
В╕д оподаткування земельних д╕лянок, нерухомост╕ та транспорту прем╕ум-класу забезпечено ще 16,5 в╕дс. доход╕в бюджет╕в територ╕альних громад (понад 782 млн гривень). ╢диного податку на п╕дпри╓мницьку д╕яльн╕сть над╕йшло 662,5 млн гривень (14 в╕дс. загально╖ суми). Ц╕ кошти у повному обсяз╕ спрямовуються на рахунки тих с╕льських/селищних/м╕ських рад, об’╓днаних територ╕альних громад, на територ╕╖ яких розм╕щен╕ об’╓кти оподаткування, та за м╕сцем податково╖ адреси платник╕в ╓диного податку ╤-╤╤╤ груп.
На долю решти податк╕в ╕ збор╕в припада╓ 7 в╕дс. загально╖ суми надходжень: податку на прибуток сплачено 35,4 млн грн, рентно╖ плати за користування природними ресурсами – 116,6 млн грн, акцизного податку в╕д реал╕зац╕╖ п╕дакцизно╖ продукц╕╖ та пального – 134 млн грн, плати за л╕ценз╕╖ на продаж алкогольних напо╖в та тютюнових вироб╕в – 15,6 млн грн, еколог╕чного податку – 20,5 млн гривень.
Традиц╕йно високою залиша╓ться частка надходжень до м╕сцевих бюджет╕в област╕ в╕д установ сфери державного управл╕ння, осв╕ти та охорони здоров’я (24,8 в╕дс. загально╖ суми або 1172 млн грн). Також у значних розм╕рах сплачено податк╕в представниками галуз╕ с╕льського господарства (21 в╕дс. або 974 млн грн), промисловост╕ (14,4 в╕дс. або 678 млн грн).
В╕д суб’╓кт╕в господарювання, що працюють у сфер╕ торг╕вл╕ та громадського харчування, над╕йшло 362 млн грн (7,6 в╕дс. доход╕в м╕сцевих бюджет╕в), транспорту – 296 млн грн (6,3 в╕дс.), галуз╕ л╕сового господарства – 134 млн грн (2,8 в╕дс.), буд╕вництва – 72 млн грн (1,5 в╕дс.).

15.11.2019 Сектор комун╕кац╕й ГУ ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕


ЧЕРН╤Г╤ВСЬКОЮ МИТНИЦЕЮ ПЕРЕРАХОВАНО ДО БЮДЖЕТУ ЗА С╤ЧЕНЬ-ЖОВТЕНЬ ПОНАД 3,6 МЛРД ГРИВЕНЬ

Протягом 10 м╕сяц╕в 2019 року Черн╕г╕вською митницею ДФС до державного бюджету перераховано понад 3,6 млрд гривень.
Основними бюджетоформуючими товарами у цей пер╕од були:
азотно-фосфорно-кал╕йн╕ добрива (669,5  млн грн), кам’яне вуг╕лля (254 млн грн.), тютюнова сировина ( 227 млн грн), легков╕ автомоб╕л╕ (206,7 млн грн.), шини та покришки пневматичн╕ гумов╕ нов╕ (154,5 млн грн), пиво солодове (121,5 млн грн.), азотн╕ добрива (понад 109 млн грн), тютюн промислового виробництва (105 млн грн), кал╕йн╕ добрива та трактори.
Сума митних платеж╕в, сплачених при митному оформленн╕ цих товар╕в, становить понад 2 млрд грн або 55 в╕дсотк╕в в╕д загально╖ суми по митниц╕.

14.11.2019 Сектор комун╕кац╕й ГУ ДФС у Черн╕г╕вськ╕й област╕


У ЖОВТН╤ 2019 РОКУ ПЛАТНИКИ ЧЕРН╤Г╤ВЩИНИ СПЛАТИЛИ ДО БЮДЖЕТ╤В ПОНАД 942 М╤ЛЬЙОНИ ГРИВЕНЬ ПОДАТК╤В

До бюджет╕в ус╕х р╕вн╕в платниками Черн╕г╕вщини у жовтн╕ 2019 року сплачено 942,4 млн грн податк╕в та збор╕в. У пор╕внянн╕ з в╕дпов╕дним пер╕одом минулого року простежу╓ться зб╕льшення суми на 6 в╕дс. або на 54,9 млн гривень.
Частка надходжень до Державного бюджету становить 374,8 млн гривень. У пор╕внянн╕ до минулор╕чного збору зросли надходження по податку на доходи ф╕зичних ос╕б та в╕йськовому збору – на 16 в╕дс. (+19,6 млн грн), податку на додану варт╕сть – на 8 в╕дс. (+12,1 млн грн). Водночас, у пор╕внянн╕ з жовтнем 2018р., скоротились надходження рентно╖ плати за користування надрами – на 45,3 в╕дс. або на 47,7 млн. гривень. Така ситуац╕я зумовлена значним зниженням ц╕ни на нафту, природний газ та газовий конденсат у пор╕внянн╕ з минулим роком.
До м╕сцевих бюджет╕в ус╕х р╕вн╕в у жовтн╕ сплачено 567,6 млн грн податк╕в та збор╕в. Прир╕ст до минулого року склав понад 15 в╕дс. або 74,4 млн гривень.
Майже 57 в╕дс. суми, що над╕йшла до м╕сцевих бюджет╕в, припада╓ на податок на доходи ф╕зичних ос╕б (321,7 млн грн, що б╕льше минулор╕чного показника на 16,1 в╕дс. або на 44,5 млн грн). Також вагоме значення для бюджет╕в територ╕альних громад ма╓ ╓диний податок на п╕дпри╓мницьку д╕яльн╕сть (24,6 в╕дс. загально╖ суми), якого сплачено 139,3 млн грн (б╕льше минулор╕чного р╕вня на 12,3 в╕дс. або на 15,2 млн гривень). Б╕ля 14 в╕дс. спрямованих до бюджет╕в сум – в╕д сплати податку на майно (за земельн╕ д╕лянки, нерухом╕сть та транспорт – 80,7 млн грн, що на 20 в╕дс. або на 13,6 млн грн б╕льше жовтня минулого року).
Кр╕м того, страхувальниками сплачено 421,5 млн гривень ╓диного внеску на загальнообов’язкове державне соц╕альне страхування, чим забезпечено зростання надходжень у пор╕внянн╕ до в╕дпов╕дного м╕сяця минулого року на 14,9 в╕дс. або на 54,6 млн гривень.

12.11.2019 Сектор комун╕кац╕й ГУ ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕


ПЕРЕРАХУВАННЯ КОШТ╤В ЗА ТОВАР ЧИ ПОСЛУГУ В БЕЗГОТ╤ВКОВ╤Й ФОРМ╤ БАНК╤ВСЬКИМ ПЕРЕКАЗОМ НА ПОТОЧНИЙ РАХУНОК ПРОДАВЦЯ БЕЗ ЗАСТОСУВАННЯ ПЛАТ╤ЖНИХ КАРТОК НЕ ПОТРЕБУ╢ РРО, - СЕРГ╤Й ВЕРЛАНОВ

Державна податкова служба продовжу╓ роз’яснювати положення Закону Укра╖ни "Про застосування РРО у сфер╕ торг╕вл╕, громадського харчування та послуг" ╕ Закон Укра╖ни № 128 в╕д 20.09.2019 (дал╕ – Закон). Так, якщо розрахунки за придбаний товар (послугу) проводяться у безгот╕вков╕й форм╕ без застосування плат╕жних карток ╕ кошти перераховуються з поточного рахунку покупця на поточний рахунок продавця, така операц╕я не потребу╓ застосування РРО. Теж саме стосу╓ться випадк╕в, коли покупець розрахову╓ться з продавцем шляхом внесення кошт╕в через банк для подальшого ╖х зарахування на поточний рахунок продавця. "Спрацьову╓" зв╕льнення, передбачене для банк╕вських операц╕й в╕дпов╕дно до пункту 2 статт╕ 9 Закону. 
«Тобто юристи, консультанти, айт╕шники, ╕нш╕ самозайнят╕ особи, в тому числ╕ ╕ т╕, хто працю╓ на трет╕й груп╕ спрощено╖ системи оподаткування, не мають застосовувати ре╓стратори розрахункових операц╕й, якщо ╖х кл╕╓нти розраховуються з ними виключно у безгот╕вков╕й форм╕ без застосування плат╕жних карток ╕ перераховують ╖м кошти на поточний рахунок банк╕вським переказом. Також РРО не потр╕бн╕, якщо кл╕╓нт в кас╕ банку вносить гот╕вку для подальшого ╖╖ зарахування на поточний рахунок продавця», - зазначив голова ДПС Серг╕й Верланов. 
Якщо розрахунки за товар чи послугу в╕дбулися ╕з використанням банк╕всько╖ плат╕жно╖ карти, то така операц╕я п╕дпада╓ п╕д визначення "розрахунково╖ операц╕╖" для ц╕лей згадуваного Закону.  «Це не нова норма: вимоги щодо застосування РРО по операц╕ях ╕з застосуванням плат╕жних карток д╕яли ╕ ран╕ше. Вт╕м, ми розум╕╓мо, що ╕сну╓ багато запитань щодо нюанс╕в ╕ практичних аспект╕в застосування ре╓стратор╕в розрахункових операц╕й при проведенн╕ таких розрахунк╕в. Тому сп╕льно ╕з М╕н╕стерством ф╕нанс╕в будемо ╖х роз’яснювати», - уточнив Серг╕й Верланов.

11.11.2019 Сектор комун╕кац╕й ГУ ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕


НА ЧЕРН╤Г╤ВЩИН╤ НАДХОДЖЕННЯ В╤Д СПЛАТИ ╢ДИНОГО ВНЕСКУ
СКЛАЛИ ПОНАД 3,9 М╤ЛЬЯРД╤В ГРИВЕНЬ

Платниками Черн╕г╕вщини за десять м╕сяц╕в поточного року сплачено понад 3,9 млрд грн ╓диного внеску на загальнообов’язкове державне соц╕альне страхування.
В╕д юридичних ос╕б над╕йшло 3,4 млрд грн, або 88 в╕дс. надходжень. З них 1,8 млрд грн сплачено бюджетними установами (48 в╕дс.). Ф╕зичн╕ особи - п╕дпри╓мц╕ сплатили 458 млн грн (12 в╕дс.).
Найб╕льшу частку надходжень ╓диного внеску забезпечують платники, що перебувають на обл╕ку в Черн╕г╕вському, Прилуцькому та Н╕жинському управл╕ннях.
Нагада╓мо, що на сьогодн╕ розм╕р м╕н╕мально╖ зароб╕тно╖ плати становить 4173 грн., при цьому розм╕р м╕н╕мального страхового внеску – 918,06 грн. (4173 грн. х 22 в╕дс.).
Вс╕ роботодавц╕, п╕дпри╓мства, установи, орган╕зац╕╖, а також ╕ ф╕зичн╕ особи – п╕дпри╓мц╕, як╕ використовують працю громадян з належним оформленням трудових в╕дносин, мають сплачувати ╓диний внесок за найманих прац╕вник╕в у розм╕рах не менш н╕ж м╕н╕мальний.
Сво╓часна та повна сплата ╓диного внеску – це запорука соц╕альних гарант╕й та сво╓часност╕ виплати пенс╕й.

07.11.2019 Сектор комун╕кац╕й ГУ ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕


ПЛАНУ╢ТЕ ОТРИМАТИ СУБСИД╤Ю – Д╤ЗНАЙТЕСЯ ЯК ЗАКЛЮЧИТИ ДОГОВ╤Р ПРО ДОБРОВ╤ЛЬНУ УЧАСТЬ У СИСТЕМ╤ ЗАГАЛЬНООБОВ’ЯЗКОВОГО ДЕРЖАВНОГО СОЦ╤АЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ

В╕дпов╕дно до абзацу четвертого п. 16 Положення про порядок призначення житлових субсид╕й, затвердженого постановою Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни в╕д 21 жовтня 1995 року № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсид╕й для в╕дшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та р╕дкого п╕чного побутового палива» (в редакц╕╖ постанови Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни в╕д 14 серпня 2019 року № 807), позитивне р╕шення ком╕с╕╖ про призначення житлово╖ субсид╕╖ може бути прийнято лише у раз╕, коли особи на момент призначення житлово╖ субсид╕╖ сплачують (за них сплачено) ╓диний внесок на загальнообов’язкове державне соц╕альне страхування (дал╕ – ╓диний внесок) у розм╕р╕, не меншому н╕ж м╕н╕мальний, протягом двох м╕сяц╕в п╕дряд перед днем звернення за призначенням житлово╖ субсид╕╖ або сплачують (за них сплачено) ╓диний внесок у розм╕р╕, не меншому, н╕ж м╕н╕мальний, протягом двох м╕сяц╕в п╕дряд перед м╕сяцем, в якому житлова субсид╕я признача╓ться без звернення громадянина.
Водночас, в╕дносини, що виникають п╕д час провадження д╕яльност╕, пов’язано╖ з╕ збором та веденням обл╕ку ╓диного внеску, регулюються виключно Законом Укра╖ни в╕д 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про зб╕р та обл╕к ╓диного внеску на загальнообов’язкове державне соц╕альне страхування» ╕з зм╕нами та доповненнями (дал╕ – Закон № 2464).
Д╕я ╕нших нормативно-правових акт╕в може поширюватися на зазначен╕ в╕дносини лише у випадках, передбачених Законом № 2464, або в частин╕, що не суперечить Закону № 2464 (частина перша ст. 2 Закону № 2464).
Порядок укладення договору про добров╕льну участь у систем╕ загальнообов’язкового державного соц╕ального страхування або одноразову сплату у систем╕ загальнообов’язкового державного пенс╕йного страхування (дал╕ – Догов╕р) врегульовано ст. 10 Закону № 2464 та розд. V ╤нструкц╕╖ про порядок нарахування ╕ сплати ╓диного внеску на загальнообов’язкове державне соц╕альне страхування, затверджено╖ наказом М╕н╕стерства ф╕нанс╕в Укра╖ни в╕д 20.04.2015 № 449 (дал╕ – ╤нструкц╕я № 449). Частиною першою ст. 10 Закону № 2464 визначено категор╕ю платник╕в, як╕ мають право на добров╕льну сплату ╓диного внеску.  Особа, яка виявила бажання брати участь у систем╕ добров╕льного страхування, пода╓ до контролюючих орган╕в за м╕сцем проживання заяву за формою зг╕дно з додатком 3 до ╤нструкц╕╖ № 449 (дал╕ – Заява), коп╕ю трудово╖ книжки (за наявност╕), виписку з системи персон╕ф╕кованого обл╕ку (ОК-5) та коп╕ю документа, що посв╕дчу╓ особу, а члени особистого селянського господарства надають також документ, що п╕дтверджу╓ ╖х членство в такому господарств╕ (п.п. 1 п. 2 розд. V ╤нструкц╕╖ № 449).
В╕дпов╕дно до частини сьомо╖ ст. 10 Закону № 2464 та п.п. 2 п. 2 розд. V ╤нструкц╕╖ № 449 контролюючий орган в╕дмовля╓ в укладенн╕ Договору у раз╕, якщо особа п╕дляга╓ загальнообов’язковому державному соц╕альному страхуванню, не в╕дпов╕да╓ вимогам щодо ос╕б, як╕ мають право на добров╕льну сплату ╓диного внеску, надала неповн╕ або недостов╕рн╕ в╕домост╕, ран╕ше уклала Догов╕р, д╕я якого не припинена або за яким не виконано передбачен╕ Договором умови, бажа╓ укласти Догов╕р на строк менше одного року (кр╕м Договор╕в одноразово╖ сплати).
В ╕нших випадках в╕дмова в укладенн╕ Договору не допуска╓ться.
З особою, яка подала Заяву, п╕сля перев╕рки викладених у н╕й в╕домостей, контролюючими органами у строк не п╕зн╕ше н╕ж 30 календарних дн╕в з дня отримання Заяви уклада╓ться Догов╕р в╕дпов╕дно до типового Договору, наведеного у додатку 4 до ╤нструкц╕╖ № 449, а у раз╕ бажання особи сплатити ╓диний внесок за попередн╕ пер╕оди, в яких особа не п╕длягала загальнообов’язковому державному соц╕альному страхуванню (у тому числ╕ за пер╕од з 01 с╕чня 2004 року по 31 грудня 2010 року), уклада╓ться Догов╕р за формою, наведеною в додатку 5 до ╤нструкц╕╖ № 449.
Особи, як╕ мають право на добров╕льну сплату ╓диного внеску, беруть участь у систем╕ загальнообов’язкового державного соц╕ального страхування протягом строку, визначеного в Договор╕, але не менше одного року (кр╕м договор╕в про одноразову сплату) (частина друга ст. 10 Закону № 2464).
Враховуючи викладене, нормами Закону № 2464 передбачено укладення Договор╕в з: членами особистого селянського господарства, якщо вони не належать до ос╕б, як╕ п╕длягають страхуванню, – за вс╕ма видами соц╕ального страхування (на загальнообов’язкове державне соц╕альне страхування на випадок безроб╕ття, у зв’язку з тимчасовою втратою працездатност╕ та витратами, зумовленими похованням, в╕д нещасного випадку на виробництв╕ та профес╕йного захворювання, як╕ спричинили втрату працездатност╕, та пенс╕йне страхування) укладених, з такими особами на строк не менше одного року; особами, як╕ досягли 16-р╕чного в╕ку та не перебувають у трудових в╕дносинах з роботодавцями, визначеними п. 1 частини першо╖ ст. 4 Закону № 2464, та не належать до платник╕в ╓диного внеску, визначених пп. 4, 5 та 5 прим. 1 частини першо╖ ст. 4 Закону № 2464, у тому числ╕ ╕ноземцями та особами без громадянства, як╕ пост╕йно проживають або працюють в Укра╖н╕, громадянами Укра╖ни, як╕ працюють або пост╕йно проживають за межами Укра╖ни, якщо ╕нше не встановлено м╕жнародними договорами, згода на обов’язков╕сть яких надана Верховною Радою Укра╖ни, – на загальнообов’язкове державне пенс╕йне страхування на строк не менше одного року, кр╕м Договору одноразово╖ сплати, терм╕н д╕╖ якого 10 календарних дн╕в з дня його п╕дписання.
Кр╕м цього, приписами абзацу третього частини третьо╖ ст. 10 Закону № 2464 ч╕тко визначено терм╕ни розгляду таких Заяв – не б╕льше 30 календарних дн╕в.
Додатково пов╕домля╓мо, що Догов╕р ╓ правовим документом, у якому сторони визначили сво╖ права й обов’язки, виконання яких сторонами Договору ╓ обов’язковим.
Зг╕дно з нормами частини восьмо╖ ст. 10 Закону № 2464, Догов╕р може бути достроково роз╕рваний:      
1) застрахованою особою:
- за ╖╖ бажанням, якщо Догов╕р д╕яв не менше одного року;
- у раз╕ систематичного порушення умов Договору територ╕альним контролюючим органом;
2) контролюючим органом у раз╕:
- набуття застрахованою особою в╕дпов╕дно до Закону № 2464 зобов’язань щодо участ╕ в систем╕ загальнообов’язкового державного соц╕ального страхування;
- виникнення обставин, що не в╕дпов╕дають визначеним Законом № 2464 вимогам до ос╕б, як╕ мають право брати добров╕льну участь у систем╕ загальнообов’язкового державного соц╕ального страхування;     - систематичного порушення застрахованою особою умов Договору; смерт╕ застраховано╖ особи;
- за згодою стор╕н, якщо Догов╕р д╕яв не менше одного року.
В ╕нших випадках дострокове роз╕рвання Договору не допуска╓ться.
Сплачен╕ суми ╓диного внеску у раз╕ дострокового роз╕рвання Договору поверненню не п╕длягають, при цьому пер╕од, за який сплачено ╓диний внесок, врахову╓ться до страхового стажу т╕льки за умови подання Зв╕ту про суми добров╕льних внеск╕в, передбачених договором про добров╕льну участь, як╕ п╕длягають сплат╕, та суми доплати зг╕дно з додатком 6 (дал╕ – Зв╕т) до Порядку формування та подання страхувальниками зв╕ту щодо сум нарахованого ╓диного внеску на загальнообов’язкове державне соц╕альне страхування, затвердженого наказом М╕н╕стерства ф╕нанс╕в Укра╖ни в╕д 14.04.2015 № 435 ╕з зм╕нами та доповненнями (п.п. 3 п. 3 розд. V ╤нструкц╕╖).
Якщо укладений Догов╕р достроково припинено або не виконано умови договору, штрафн╕ санкц╕╖ за так╕ порушення не передбачено, а Зв╕т пода╓ться за пер╕оди, за як╕ сплачено страхов╕ кошти.      При цьому особам, як╕ не виконали умов Договору та виявили бажання знову брати участь у добров╕льному страхуванн╕, у подальшому в укладенн╕ Договору буде в╕дмовлено.
Б╕льш детально з цим роз’ясненням ви можете ознайомитись на Загальнодоступному ╕нформац╕йно-дов╕дковому ресурс╕ ДПС Укра╖ни (категор╕я питання 301.05).

05.11.2019 Сектор комун╕кац╕й ГУ ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕


ПОДАТКОВ╤ М╤Л╤Ц╤ОНЕРИ ПОВЕРНУЛИСЯ З╤ СХОДУ

У Головному управл╕нн╕ ДФС у Черн╕г╕вськ╕й област╕ зустр╕ли сво╖х колег, як╕ повернулися з довготривалого в╕дрядження до зони проведення операц╕╖ Об’╓днаних сил на Сход╕ кра╖ни.
Це податков╕ м╕л╕ц╕онери – Олександр Троф╕менко, Серг╕й Андрущенко та Юр╕й Н╕тченко, як╕ несли службу у склад╕ спецп╕дрозд╕лу Державно╖ ф╕скально╖ служби Укра╖ни.
Основним завданням спецп╕дрозд╕лу ╓ протид╕я незаконному перем╕щенню товар╕в через л╕н╕ю розмежування з окупованими територ╕ями. Податков╕ м╕л╕ц╕онери сп╕льно з╕ сп╕вроб╕тниками ╕нших правоохоронних орган╕в викривають ф╕нансов╕ злочини та протид╕ють тероризму в зон╕ проведення ООС.
За п‘ять рок╕в у зон╕ проведення ООС несли службу 42 сп╕вроб╕тники Головного управл╕ння ДФС у Черн╕г╕вськ╕й област╕. За цей час в╕дбулося 16 ротац╕й, п╕д час яких податков╕ м╕л╕ц╕онери 90 раз╕в ви╖жджали у в╕дрядження на Сх╕д Укра╖ни.
В╕дзнакою Президента Укра╖ни «За участь в антитерористичн╕й операц╕╖» нагороджено 21 сп╕вроб╕тника податково╖ м╕л╕ц╕╖ Черн╕г╕всько╖ област╕.

01.11.2019 Сектор комун╕кац╕й ГУ ДФС у Черн╕г╕вськ╕й област╕


НА ЧЕРН╤Г╤ВЩИН╤ АНУЛЬОВАНО 26 Л╤ЦЕНЗ╤Й ЗА ПРОДАЖ АЛКОГОЛЮ ТА ТЮТЮНУ НЕПОВНОЛ╤ТН╤М

Управл╕нням контролю за об╕гом та оподаткуванням п╕дакцизних товар╕в ГУ ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕ проведено 138 перев╕рок суб'╓кт╕в господарювання, що займаються роздр╕бною торг╕влею алкогольними напоями, тютюновими виробами та пальним. Виявлено 126 порушень.
За матер╕алами перев╕рок прийнят╕ р╕шення про застосування штрафних ф╕нансових санкц╕й на суму 2,3 млн гривень.
Як╕ порушення найб╕льш розповсюджен╕ розпов╕ли податк╕вц╕.
Найпоширен╕ше: роздр╕бна торг╕вля алкогольними напоями за ц╕нами нижчими за встановлен╕ м╕н╕мальн╕ роздр╕бн╕ ц╕ни на так╕ напо╖. За 9 м╕сяц╕в встановлено 60 таких порушень, за як╕ штрафна ф╕нансова санкц╕я становить в╕д 10 тис гривень. Б╕льш╕сть вищевказаних порушень виявлено в Козелецькому, Бахмацькому та Н╕жинському районах Черн╕г╕всько╖ област╕.
Кр╕м того викрито факти торг╕вл╕ без л╕ценз╕╖: 11 факт╕в - алкогольними напоями, 1 – тютюновим виробами та 4 – пальним.
Також серед виявлених ╓ порушення торг╕вл╕ алкогольними напоями на розлив суб’╓ктами господарювання, що не мають статусу громадського харчування (12 факт╕в), збер╕гання товару у м╕сцях збер╕гання не внесених до ╢ДР (6 факт╕в - алкогольних напо╖в та 4 - тютюнових вироб╕в), ознаки п╕дробки акцизних марок, торг╕вля у невизначених м╕сцях, порушення вимог р╕шень м╕ських рад щодо обмеження продажу алкогольних напо╖в у встановлений час доби та ╕нш╕.
Особливе занепоко╓ння виклика╓ те, що продовжуються факти продажу алкоголю та тютюну, особам як╕ не досягли 18 рок╕в. За 9 м╕сяц╕в анульовано 26 л╕ценз╕й за дане порушення.

30.10.2019 Сектор комун╕кац╕й ГУ ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕


ГРОМАДЯНАМ, ЯК╤ НЕ ПОДАЛИ ДЕКЛАРАЦ╤╥ ЗА МИНУЛИЙ Р╤К, ДОНАРАХОВАНО БЛИЗЬКО 5 МЛН ГРИВЕНЬ

Як пов╕домили в управл╕нн╕ податк╕в ╕ збор╕в з ф╕зичних ос╕б ГУ ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕, за результатами контрольно-перев╕рочних заход╕в щодо громадян област╕, як╕ не подали у встановлений законодавством строк податкову декларац╕ю про майновий стан та доходи та не задекларували сво╖ доходи за попередн╕й р╕к, протягом 9-ти м╕сяц╕в поточного року донараховано понад 4,9 млн грн податку на доходи ф╕зичних ос╕б та в╕йськового збору. При цьому, ╕з загально╖ суми донарахувань, майже 80 в╕дсотк╕в перев╕рок щодо доходу, отриманого платником податку як додаткове благо.
Зазначимо, що до загального м╕сячного (р╕чного) оподатковуваного доходу платника податку включа╓ться дох╕д, отриманий як додаткове благо у вигляд╕ основно╖ суми боргу (кредиту), анульованого (прощеного) за самост╕йним р╕шенням кредитора, не пов'язаним з процедурою банкрутства, до зак╕нчення строку позовно╖ давност╕, у раз╕ якщо його сума перевищу╓ 50 в╕дсотк╕в одн╕╓╖ м╕н╕мально╖ зароб╕тно╖ плати (у розрахунку на р╕к), встановлено╖ на 1 с╕чня зв╕тного податкового року (у 2016 роц╕ - 689 грн, у 2017 роц╕ – 1600 грн, у 2018 роц╕ – 1861,5 грн, у 2019 роц╕ – 2086,5 грн), що ╓ об'╓ктом оподаткування податком на доходи ф╕зичних ос╕б та в╕йськовим збором.
Наголошу╓мо, що у раз╕ дотримання кредитором умов щодо пов╕домлення боржника про прощення (анулювання) боргу, визначених пп. "д" пп. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164 Кодексу, такий боржник в╕добража╓ суму зазначеного доходу у р╕чн╕й податков╕й декларац╕╖ та самост╕йно сплачу╓ податок на доходи ф╕зичних ос╕б та в╕йськовий зб╕р.

28.10.2019 Сектор комун╕кац╕й ГУ ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕


ЧИ ПЕРЕДБАЧЕНА МОЖЛИВ╤СТЬ ПОПОВНЕННЯ (КОРИГУВАННЯ) ЗАЛИШКУ ПАЛЬНОГО АБО СПИРТУ ЕТИЛОВОГО НА ПЕРЕСУВНОМУ АКЦИЗНОМУ СКЛАД╤?

Порядок ре╓страц╕╖ заявок на поповнення обсягу залишку пального або спирту етилового (дал╕ – Заявка) в систем╕ електронного адм╕н╕стрування реал╕зац╕╖ пального та спирту етилового (дал╕ – СЕАРП та СЕ) визначений п. 232.3 ст. 232 Податкового кодексу Укра╖ни в╕д 02 грудня 2010 року № 2755-VI з╕ зм╕нами та доповненнями.
Порядок заповнення акцизно╖ накладно╖, розрахунку коригування акцизно╖ накладно╖, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового затверджений наказом М╕н╕стерства ф╕нанс╕в Укра╖ни в╕д 19.06.2019 № 262 (дал╕ – Порядок).
Пунктом 10 розд. VII та п. 10 розд. VIII Порядку визначено, зокрема, що у заявках на поповнення (коригування) залишку пального або спирту етилового (дал╕ – заявка) обов’язково зазнача╓ться ун╕ф╕кований номер акцизного складу в СЕАРП та СЕ, на якому виника╓ потреба поповнити обсяги залишк╕в пального або спирту етилового.
Таким чином, формою заявки не передбачена можлив╕сть поповнення (коригування) залишку пального або спирту етилового на пересувному акцизному склад╕.
Поповнення (коригування) залишку пального або спирту етилового можливе виключно на акцизному склад╕.

23.10.2019 Сектор комун╕кац╕й ГУ ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕


НА ЧЕРН╤Г╤ВЩИН╤, ПРИ ЗМЕНШЕНН╤ К╤ЛЬКОСТ╤ ПЕРЕВ╤РОК, ЗРОСЛА ╥Х РЕЗУЛЬТАТИВН╤СТЬ

Протягом с╕чня-вересня поточного року управл╕нням податкових перев╕рок, трансфертного ц╕ноутворення та м╕жнародного оподаткування Головного управл╕ння ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕ проведено 132 документальн╕ перев╕рки суб’╓кт╕в господарювання – юридичних ос╕б, що на третину менше в╕дпов╕дного пер╕оду минулого року.
При зменшенн╕ к╕лькост╕ перев╕рок зб╕льшились суми донарахувань за результатами перев╕рок. Так, за 9 м╕сяц╕в 2019 року узгоджено донарахованих податк╕в ╕ збор╕в (разом з штрафними санкц╕ями) у сум╕ понад 101 млн грн, що на 60 в╕дсотк╕в перевищу╓ в╕дпов╕дний пер╕од минулого року.
З ц╕╓╖ суми вже над╕йшло до бюджет╕в ус╕х р╕вн╕в 36,2 млн грн, що на 4,6 млн грн б╕льше н╕ж за минулор╕чний пер╕од.

23.10.2019 Сектор комун╕кац╕й ГУ ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕


ЧЕРН╤Г╤ВСЬК╤ МИТНИКИ ВИЛУЧИЛИ ПАРТ╤Ю ЦИГАРОК У ВОД╤Я АВТОБУСА

Значну парт╕ю тютюнових вироб╕в вилучили вчора сп╕вроб╕тники Черн╕г╕всько╖ митниц╕ ДФС у зон╕ д╕яльност╕ митного посту «Нов╕ Ярилович╕».
Вод╕й рейсового автобусу сполученням «Клайпеда - Ки╖в» намагався без декларування перем╕стити через кордон 4000 пачок сигарет.
Предмети правопорушення були затриман╕ митницею, до порушника митних правил органами суду можуть бути застосован╕ санкц╕╖ у вигляд╕ накладення штрафу з конф╕скац╕╓ю предмет╕в правопорушення.22.10.2019 Сектор комун╕кац╕й ГУ ДФС у Черн╕г╕вськ╕й област╕


ЯК╤ ПОДАТКИ НАЙБ╤ЛЬШЕ НАПОВНЮЮТЬ М╤СЦЕВ╤ БЮДЖЕТИ

У Головному управл╕нн╕ ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕ пов╕домили, що до м╕сцевих бюджет╕в ус╕х р╕вн╕в Черн╕г╕всько╖ област╕ у с╕чн╕-вересн╕ 2019 року в╕д сплати податк╕в ╕ збор╕в над╕йшло близько 4,2 млрд гривень.
Найб╕льшу частку у загальн╕й сум╕ сплачених податк╕в (63 в╕дс.) ма╓ податок на доходи ф╕зичних ос╕б, якого над╕йшло понад 2,6 млрд грн, з них до обласного бюджету спрямовано 527 млн грн, решту – до бюджет╕в об’╓днаних територ╕альних громад та район╕в.
В╕д оподаткування земельних д╕лянок, нерухомост╕ та транспорту прем╕ум-класу забезпечено ще 17 в╕дс. доход╕в бюджет╕в територ╕альних громад (701 млн гривень). ╢диного податку на п╕дпри╓мницьку д╕яльн╕сть над╕йшло понад 523 млн гривень (13 в╕дс. загально╖ суми). Ц╕ кошти у повному обсяз╕ спрямовуються на рахунки тих с╕льських/селищних/м╕ських рад, об’╓днаних територ╕альних громад, на територ╕╖ яких розм╕щен╕ об’╓кти оподаткування, та за м╕сцем податково╖ адреси платник╕в ╓диного податку ╤-╤╤╤ груп.
На долю решти податк╕в ╕ збор╕в припада╓ 7 в╕дс. загально╖ суми надходжень: податку на прибуток сплачено 35 млн грн, рентно╖ плати за користування природними ресурсами – 108 млн грн, акцизного податку в╕д реал╕зац╕╖ п╕дакцизно╖ продукц╕╖ та пального – 119 млн грн, плати за л╕ценз╕╖ на продаж алкогольних напо╖в та тютюнових вироб╕в – 14 млн грн, еколог╕чного податку – 20 млн гривень.
Традиц╕йно, високою залиша╓ться частка надходжень до м╕сцевих бюджет╕в област╕ в╕д установ сфери державного управл╕ння, осв╕ти та охорони здоров’я (25,2 в╕дс. загально╖ суми або б╕льше 1 млрд грн). Також у значних розм╕рах сплачено податк╕в представниками галуз╕ с╕льського господарства (19 в╕дс. або 790 млн грн), промисловост╕ (14,8 в╕дс. або 614 млн грн). П╕дпри╓мц╕ ╕ громадяни - платники податку на майно перерахували 607 млн грн (14,6 в╕дс.) ус╕х доход╕в територ╕альних громад в╕д сплати податк╕в. В╕д суб’╓кт╕в господарювання, що працюють у сфер╕ торг╕вл╕ та громадського харчування, над╕йшло 324 млн грн (7,8 в╕дс. доход╕в м╕сцевих бюджет╕в), транспорту – 266 млн грн (6,4 в╕дс.), галуз╕ л╕сового господарства – 122 млн грн (2,9 в╕дс.), буд╕вництва – 64 млн грн (1,5 в╕дс.).

22.10.2019 Сектор комун╕кац╕й Головного управл╕ння ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕


ПРАВО НА ПОДАТКОВУ ЗНИЖКУ ДЛЯ ПЛАТНИКА ПОДАТКУ ╤З СТАТУСОМ
ВНУТР╤ШНЬО ПЕРЕМ╤ЩЕНО╥ ОСОБИ

Законом Укра╖ни №2530, який набрав чинност╕ 04.10.2018, внесено зм╕ни  до статт╕ 166 «Податкова знижка» Податкового кодексу Укра╖ни. Зокрема, перел╕к витрат, дозволених до включення до податково╖ знижки, що передбачен╕ п.166.3 ст.166 ПКУ доповнено новим п╕дпунктом 166.3.9 наступного зм╕сту: «суму кошт╕в у вигляд╕ орендно╖ плати за договором оренди житла (квартири, будинку), оформленим в╕дпов╕дно до вимог чинного законодавства, фактично сплачених платником податку  на доходи ф╕зичних ос╕б (дал╕ – платник податку), який ма╓ статус внутр╕шньо перем╕щено╖ особи».
Платник податку на доходи ф╕зичних ос╕б ма╓ право скористатися зазначеною в цьому п╕дпункт╕ податковою знижкою виключно за умови, що в╕н та/або члени його с╕м’╖ першого ступення спор╕днення:
- не мають у власност╕ придатно╖ для проживання житлово╖ нерухомост╕, розташовано╖ поза межами тимчасово окуповано╖ територ╕╖ Укра╖ни;
- не отримують передбачених законодавством Укра╖ни бюджетних виплат для покриття витрат на проживання.
Розм╕р тако╖ знижки не може перевищувати (у розрахунку на календарний р╕к) 30 розм╕р╕в м╕н╕мально╖ зароб╕тно╖ плати, встановлено╖ на 1 с╕чня зв╕тного (податкового) року».

22.10.2019 Сектор комун╕кац╕й ГУ ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕


ПЕРЕВ╤РИТИ ЧИ МА╢ТЕ ВИ БОРГ ╤З ЗЕМЕЛЬНОГО ПОДАТКУ МОЖНА НА СУБСАЙТ╤ ТЕРИТОР╤АЛЬНИХ ОРГАН╤В ДПС У ЧЕРН╤Г╤ВСЬК╤Й ОБЛАСТ╤

В управл╕нн╕ по робот╕ з податковим боргом ГУ ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕ пов╕домили, що кожен платник може самост╕йно перев╕рити наявн╕сть або в╕дсутн╕сть у нього податкового боргу з╕ сплати земельного податку.
Для цього на субсайт╕ Територ╕альних орган╕в ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕ (ch.tax.gov.ua) у розд╕л╕ «Корисн╕ посилання» розм╕щен╕ перел╕ки ос╕б (юридичних та ф╕зичних), як╕ станом на 01.10.2019 мали борг з╕ сплати земельного податку: https://ch.tax.gov.ua/korisni-posilannya.
Зверта╓мо увагу, що з 01.10.2019 року д╕ють нов╕ рахунки для зарахування податк╕в, збор╕в та ╕нших доход╕в до державного та м╕сцевих бюджет╕в в╕дпов╕дно до стандарту IBAN. Рекв╕зити нових бюджетних рахунк╕в розм╕щен╕ за посиланням: https://ch.tax.gov.ua/byudjetni-rahunki.

18.10.2019 Сектор комун╕кац╕й Головного управл╕ння ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕


ЧЕРН╤Г╤ВСЬКА МИТНИЦЯ ДФС ╤НФОРМУ╢ ВЛАСНИК╤В ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБ╤В,
ЗАРЕ╢СТРОВАНИХ У В╤ДПОВ╤ДНИХ РЕ╢СТРАЦ╤ЙНИХ ОРГАНАХ ╤НОЗЕМНИХ ДЕРЖАВ

04.10.2019 набрала чинност╕ постанова Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни в╕д 02.10.2019 № 862 «Деяк╕ питання зд╕йснення митного оформлення транспортних засоб╕в, що ввозяться на митну територ╕ю Укра╖ни».
В╕дпов╕дно до пункту 1 ц╕╓╖ постанови в╕дновлено до 31.12.2019 включно д╕ю Тимчасового порядку виконання митних формальностей п╕д час зд╕йснення митного оформлення транспортних засоб╕в для ╖х в╕льного об╕гу на митн╕й територ╕╖ Укра╖ни, затвердженого постановою Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни в╕д 12.12.2018 № 1077 (дал╕ – Тимчасовий порядок), а також постанови Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни в╕д 13.02.2019 № 101 «Питання митного оформлення транспортних засоб╕в, що ввозяться на митну територ╕ю Укра╖ни».
Нагаду╓мо, що Тимчасовим порядком визначено механ╕зм виконання митних формальностей п╕д час зд╕йснення митного оформлення транспортних засоб╕в, що класиф╕куються за кодом товарно╖ позиц╕╖ 8703 зг╕дно з УКТ ЗЕД, ввезених громадянами на митну територ╕ю Укра╖ни в пер╕од з 01.01.2015 до 25.11.2018, а також:
1) перебувають у митному режим╕ тимчасового ввезення або транзиту, пом╕щення в який зд╕йснювалося шляхом вчинення д╕й, усного декларування або декларування з використанням ╕ншого документа, н╕ж митна декларац╕я, на бланку ╓диного адм╕н╕стративного документа;
2) перебували у митному режим╕ тимчасового ввезення або транзиту, були вивезен╕ за меж╕ митно╖ територ╕╖ Укра╖ни п╕сля 25.11.2018 та ввезен╕ повторно.
При цьому, постановою Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни в╕д 13.02.2019 № 101, зокрема, установлено, що на пер╕од д╕╖ Тимчасового порядку, митне оформлення транспортного засобу, який п╕дпада╓ п╕д д╕ю цього Тимчасового порядку, зд╕йсню╓ться за наявност╕ сертиф╕ката в╕дпов╕дност╕, виданого зг╕дно з порядком затвердження конструкц╕╖ транспортних засоб╕в, ╖х частин та обладнання, або ре╓страц╕йного документа та транспортний зас╕б, виданого ре╓страц╕йним органом кра╖ни ре╓страц╕╖ такого засобу, в якому визначено р╕вень еколог╕чних норм, якому в╕дпов╕да╓ транспортний зас╕б.
Принаг╕дно пов╕домля╓мо, що з метою надання консультац╕й з питань, що виникають у громадян в процес╕ практичного застосування норм Митного кодексу Укра╖ни щодо виконання митних формальностей при зд╕йсненн╕ митного оформлення транспортних засоб╕в особистого користування, в Черн╕г╕вськ╕й митниц╕ ДФС за телефонним номером (0462) 652-234 (в робоч╕ дн╕ понед╕лок – четвер: з 09:00 год. до 18:00 год., п’ятниця: з 09:00 год. до 16:45 год., перерва: з 13:00 год. до 13:45 год.) функц╕ону╓ «гаряча» телефонна л╕н╕я.

18.10.2019 Сектор комун╕кац╕й ГУ ДФС у Черн╕г╕вськ╕й област╕


ЧЕРН╤Г╤ВСЬКОЮ МИТНИЦЕЮ ДФС ПРИПИНЕНО 894 ПОРУШЕННЯ МИТНИХ ПРАВИЛ

Протягом с╕чня-вересня 2019 року за фактами порушень митного законодавства Черн╕г╕вською митницею ДФС було заведено 894 справи про порушення митних правил, загальною варт╕стю предмет╕в правопорушення – понад 3,9 млн гривень.
Основн╕ категор╕╖ вилучених предмет╕в правопорушення:
- промислов╕ товари, сировина й матер╕али (2 790 168 грн);
- транспортн╕ засоби (623 751 грн);
- продовольч╕ товари та с╕льгосппродукц╕я (311 807 грн).
Митницею направлено на розгляд до суду 202 справи на загальну суму 4,2 млн гривень. За результатами розгляду судами: застосовано конф╕скац╕ю на суму 2,8 млн грн та накладено штраф╕в на суму 2,9 млн гривень.
Безпосередньо кер╕вництвом митниц╕ розглянуто 810 справ. За результатами розгляду накладено штраф╕в на суму 8,7 млн грн та стягнуто штраф╕в на суму 4,8 млн гривень.

18.10.2019 Сектор комун╕кац╕й ГУ ДФС у Черн╕г╕вськ╕й област╕


НАБЛИЖА╢ТЬСЯ ТЕРМ╤Н СПЛАТИ ╢ДИНОГО ВНЕСКУ!

ГУ ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕ нагаду╓, що наближа╓ться терм╕н сплати ╓диного внеску.
Нагада╓мо, що роботодавц╕ мають сплачувати ╓диний внесок за найманих прац╕вник╕в, нарахований за календарний м╕сяць, не п╕зн╕ше 20 числа наступного м╕сяця.
П╕дпри╓мц╕ зобов’язан╕ сплачувати суму ╓диного внеску не  менше м╕н╕мального страхового внеску на м╕сяць не п╕зн╕ше 19 числа м╕сяця, що наста╓ за зв╕тним кварталом. Граничний терм╕н сплати ╓диного внеску п╕дпри╓мцями за 3 квартал поточного року – 21 жовтня 2019 року.
Зверта╓мо увагу! Рекв╕зити нових рахунк╕в для сплати кошт╕в ╓диного внеску в╕дпов╕дно до вимог стандарту ╤ВАN розм╕щено у розд╕л╕ «Бюджетн╕ рахунки» субсайту Територ╕альних орган╕в ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕ за посиланням: https://ch.tax.gov.ua/byudjetni-rahunki/.
Будьте уважн╕, заповнюючи в╕дпов╕дн╕ рекв╕зити у плат╕жних дорученнях!

17.10.2019 Сектор комун╕кац╕й Головного управл╕ння ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕


ПЛАТНИКАМ ПОДАТК╤В ЧЕРН╤Г╤ВЩИНИ В╤ДШКОДОВАНО
З БЮДЖЕТУ 905,7 МЛН ГРН ПДВ

Протягом с╕чня–вересня поточного року п╕дрозд╕лами Головного управл╕ння ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕ проведено камеральн╕ перев╕рки 223 суб’╓кт╕в господарювання-юридичних ос╕б з питань достов╕рност╕ нарахування сум бюджетного в╕дшкодування ПДВ на загальну суму 940,4 млн гривень.
В управл╕нн╕ податк╕в ╕ збор╕в з юридичних ос╕б пов╕домили, що протягом 9 м╕сяц╕в платникам повернуто з бюджету 905,7 млн грн податку на додану варт╕сть.
За результатами перев╕рок упереджено безп╕дставно задекларовану до в╕дшкодування суму ПДВ у розм╕р╕ 63,3 млн гривень.

16.10.2019 Сектор комун╕кац╕й Головного управл╕ння ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕


ЗА ЯКИХ КРИТЕР╤╥В ╢ РИЗИК ПОТРАПИТИ ДО ПЛАНУ-ГРАФ╤КУ
ДОКУМЕНТАЛЬНИХ ПЕРЕВ╤РОК ПОДАТК╤ВЦ╤В?

В Головному управл╕нн╕ ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕ наголошують, що планов╕ документальн╕ перев╕рки суб’╓кт╕в господарювання щодо дотримання вимог податкового законодавства зд╕йснюються при наявност╕ податкових ризик╕в щодо несплати сум податк╕в, збор╕в, як╕ визначаються системою ризикоор╕╓нтованого в╕дбору ДПС Укра╖ни.
У поле зору податково╖ служби перш за все п╕дпадають суб’╓кти господарювання, як╕ мають наступн╕ критер╕╖ ризик╕в:
р╕вень зростання податку на прибуток нижчий на 50 та б╕льше в╕дсотк╕в за р╕вень зростання доход╕в платника податку;
р╕вень сплати податку на прибуток нижчий на 50 та б╕льше в╕дсотк╕в за р╕вень сплати податку по в╕дпов╕дн╕й галуз╕;
р╕вень сплати податку на додану варт╕сть нижчий на 50 та б╕льше в╕дсотк╕в за р╕вень сплати податку по в╕дпов╕дн╕й галуз╕;
наявн╕сть в╕дносин з контрагентами, як╕ знаходяться в розшуку, або л╕кв╕дован╕, або визнан╕ банкрутами;
наявн╕сть ╕нформац╕╖ про не п╕дтвердження реального зд╕йснення операц╕╖ з придбання.
З урахуванням вищезазначених вимог сформований план-граф╕к документальних планових перев╕рок на 2019 р╕к, який у в╕дпов╕дност╕ до вимог законодавства оприлюднений на оф╕ц╕йному веб-сайт╕ ДПС Укра╖ни.
План-граф╕к документальних планових перев╕рок на 2020 р╕к буде формуватися у листопад╕-грудн╕ 2019 року та буде оприлюднений у визначений законодавством терм╕н.

16.10.2019 Сектор комун╕кац╕й ГУ ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕


ОТРИМУЮЧИ ЗАРПЛАТУ "В КОНВЕРТ╤", МОЖЕТЕ ЗАЛИШИТИСЬ БЕЗ ПЕНС╤╥ В МАЙБУТНЬОМУ!

Зароб╕тна плата ╓ одним з основних джерел доход╕в громадян. Б╕льш╕сть роботодавц╕в област╕ працюють у законодавчому пол╕. Але ╓ й так╕, що надають перевагу виплат╕ «т╕ньових» зарплат, м╕н╕м╕зуючи сплату ╓диного соц╕ального внеску та як насл╕док, позбавляючи сво╖х прац╕вник╕в у майбутньому отримати належне пенс╕йне забезпечення.
Громадяни повинн╕ усв╕домлювати, що влаштовуючись на роботу не оф╕ц╕йно, тобто без укладання трудового договору,  роботодавець виплачуватиме зароб╕тну плату «в конверт╕» ╕ не зд╕йснюватиме в╕драхування до бюджету. При цьому прац╕вник, погодившись працювати на таких умовах, позбавля╓ться  страхового стажу та  легального розм╕ру зароб╕тно╖ плати в╕д якого залежить майбутн╓ пенс╕йне забезпечення. У раз╕ хвороби такий прац╕вник не  отрима╓ л╕карняних, буде позбавлений виплат соц╕ального страхування при виникненн╕ нещасного випадку на виробництв╕ чи отримуванн╕ профес╕йного захворювання.
Також сл╕д пам’ятати, що у раз╕ коли сума нараховано╖ зароб╕тно╖ плати, з яко╖ сплачен╕ внески, менша за м╕н╕мальний р╕вень, страховий стаж буде нарахований за неповний м╕сяць пропорц╕йно зароб╕тн╕й плат╕.  А згода на отримання «м╕н╕малки» передбача╓ лише м╕н╕мальн╕ виплати.
Роботодавц╕в застер╕га╓мо, що зг╕дно з╕ статтею 265 Кодексу закон╕в про працю Укра╖ни юридичн╕ та ф╕зичн╕ особи - п╕дпри╓мц╕, як╕ використовують найману працю, несуть в╕дпов╕дальн╕сть у вигляд╕ штрафу в раз╕ фактичного допуску прац╕вника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення прац╕вника на неповний робочий час у раз╕ фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на п╕дпри╓мств╕, та виплати зароб╕тно╖ плати (винагороди) без нарахування та сплати ╓диного внеску на загальнообов'язкове державне соц╕альне страхування та податк╕в.

11.10.2019 Сектор комун╕кац╕й ГУ ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕.


ПОНАД 11 М╤ЛЬЯРД╤В ГРИВЕНЬ СПЛАЧЕНО ЗА ДЕВ’ЯТЬ М╤СЯЦ╤В ПЛАТНИКАМИ ЧЕРН╤Г╤ВЩИНИ ДО БЮДЖЕТ╤В

У Головному управл╕нн╕ ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕ пов╕домили, що платниками област╕ за дев’ять м╕сяц╕в 2019 року сплачено 7,8 млрд грн податк╕в, збор╕в та обов’язкових платеж╕в.
З цих кошт╕в до державного бюджету спрямовано 3,6 млрд гривень. Надходження перевищили минулор╕чн╕ майже на 7 в╕дс. або на 229,5 млн грн в основному за рахунок зростання сплати податку на додану варт╕сть (на 23,5 в╕дс. або на 267,1 млн грн), податку на доходи ф╕зичних ос╕б та в╕йськового збору (на 17,9 в╕дс., на 177,8 млн гривень).
До м╕сцевих бюджет╕в ус╕х р╕вн╕в в╕д сплати податк╕в над╕йшло понад 4 млрд гривень. Факт минулого року перевищено на 19 в╕дс. або на 672,8 млн грн за рахунок зростання сплачених сум по вс╕х бюджетоформуючих податках: податку на доходи ф╕зичних ос╕б сплачено б╕льше на 19 в╕дс. (+419,8 млн грн), податку на майно – на 27,6 в╕дс. (+151,6 млн грн), ╓диного податку з п╕дпри╓мницько╖ д╕яльност╕ – на 20 в╕дс. (+87,2 млн грн), рентно╖ плати за користування природними ресурсами – на 11,6 в╕дс. (+11,2 млн грн), акцизного податку в╕д реал╕зац╕╖ п╕дакцизних товар╕в – на 7,3 в╕дс. (+6,4 млн грн).
Переважна б╕льш╕сть цих кошт╕в сплачена платниками самост╕йно (99 в╕дс. загально╖ суми), в╕д проведення контрольно-перев╕рочно╖ роботи над╕йшло понад 39 млн грн та в╕д застосування заход╕в стягнення боргу – понад 34 млн гривень.
Кр╕м того, страхувальниками для перерахування до Пенс╕йного та ╕нших фонд╕в сплачено 3,5 млрд грн ╓диного внеску на загальнодержавне обов’язкове соц╕альне страхування. Минулор╕чний р╕вень перевищено на понад 17 в╕дс. або на 520,8 млн гривень. В╕дсоток добров╕льно╖ сплати ╢СВ залиша╓ться таким же значним, як ╕ податк╕в (99 в╕дс.), тод╕ як за рахунок стягнення боргу забезпечено 33,5 млн грн, а в╕д проведення контрольно-перев╕рочно╖ роботи та застосування штрафних санкц╕й - 0,7 млн гривень.

09.10.2019 Сектор комун╕кац╕й ГУ ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕.


ПЛАТНИКИ ЧЕРН╤Г╤ВЩИНИ У ВЕРЕСН╤ ПОПОВНИЛИ БЮДЖЕТИ
НА 818 М╤ЛЬЙОН╤В ГРИВЕНЬ


У Головному управл╕нн╕ ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕ пов╕домили, що у вересн╕ 2019 року до бюджет╕в ус╕х р╕вн╕в сплачено 818,5 млн грн податк╕в та збор╕в. Р╕вень в╕дпов╕дного пер╕оду минулого року перевищено на 12 в╕дс. або на 87,4 млн гривень.
У тому числ╕ Державний бюджет отримав 379,4 млн грн, що у пор╕внянн╕ до минулор╕чного збору б╕льше на 7,4 в╕дс. або на 26 млн грн за рахунок зб╕льшення надходжень з податку на доходи ф╕зичних ос╕б та в╕йськового збору – на 14,7 в╕дс. (+17,3 млн грн), податку на додану варт╕сть – на 6,3 в╕дс. (+9,8 млн грн) та податку на прибуток (+9,8 млн грн).
До м╕сцевих бюджет╕в ус╕х р╕вн╕в у вересн╕ сплачено понад 439 млн грн податк╕в та збор╕в. Прир╕ст до минулого року склав понад 16 в╕дс. або 61,3 млн гривень.
Майже 69 в╕дс. суми, що над╕йшла до м╕сцевих бюджет╕в, припада╓ на податок на доходи ф╕зичних ос╕б (понад 301 млн грн, що б╕льше минулор╕чного показника на 14,7 в╕дс. або на 38,6 млн грн). Майже 18 в╕дс. спрямованих до бюджет╕в сум – в╕д сплати податку на майно (за земельн╕ д╕лянки, нерухом╕сть та транспорт – 78,8 млн грн, що на 30,7 в╕дс. б╕льше вересня минулого року або на 18,5 млн грн). Також вагоме значення для бюджет╕в територ╕альних громад ма╓ ╓диний податок на п╕дпри╓мницьку д╕яльн╕сть (6,9 в╕дс. загально╖ суми), якого сплачено 30,3 млн грн (б╕льше минулор╕чного р╕вня на 13,9 в╕дс. або на 3,7 млн гривень).
Кр╕м того, страхувальниками сплачено 386,4 млн гривень ╓диного внеску на загальнообов’язкове державне соц╕альне страхування. У вересн╕ 2019 року забезпечено зростання сплачених сум у пор╕внянн╕ до в╕дпов╕дного м╕сяця минулого року на 13,3 в╕дс. або на 45,4 млн гривень.

04.10.2019 Сектор комун╕кац╕й ГУ ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕.


УВАГА! РАХУНКИ ЗА СТАНДАРТОМ IBAN ДЛЯ СПЛАТИ ПЛАТНИКАМИ ПОДАТК╤В ╤ ЗБОР╤В ВСТУПАЮТЬ В Д╤Ю З 01 ЖОВТНЯ

На субсайт╕ Головного управл╕ння ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕ https://ch.tax.gov.ua/ у розд╕л╕ «Бюджетн╕ рахунки» розм╕щено рекв╕зити нових рахунк╕в, як╕ починають д╕яти з 1 жовтня 2019 року.
Рахунки для зарахування податк╕в, збор╕в та ╕нших доход╕в до державного та м╕сцевих бюджет╕в в╕дкрит╕ в╕дпов╕дно до стандарту IBAN ╕ мають 29 л╕терно-цифрових символ╕в.
За адресою: https://ch.tax.gov.ua/byudjetni-rahunki/ розм╕щено ╕нформац╕ю (рекв╕зити): «Рахунк╕в для зарахування надходжень до державного та м╕сцевих бюджет╕в у 2019 роц╕ по Черн╕г╕вськ╕й област╕, як╕ д╕ють з 01 жовтня 2019 року» та «Рекв╕зит╕в для зарахування надходжень ╢диного внеску на загальнообов"язкове державне соц╕альне страхування, як╕ д╕ють з 01 жовтня 2019 року» .
Окремо зверта╓мо увагу платник╕в ╓диного внеску, що кошти, сплачен╕ платниками на нед╕юч╕ рахунки по зарахуванню ╢СВ, не будуть зараховуватись, а повертатимуться платникам, як нез’ясован╕ надходження. Отже, з метою уникнення можливих непорозум╕нь просимо сплачувати ╢СВ з 01 жовтня 2019 року виключно на рахунки 3719, в╕дкрит╕ за стандартом IBAN.

01.10.2019 Сектор комун╕кац╕й ГУ ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕.


ЧЕРН╤Г╤ВСЬКА МИТНИЦЯ ДФС ╤НФОРМУ╢ ВЛАСНИК╤В ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБ╤В,
ЗАРЕ╢СТРОВАНИХ У В╤ДПОВ╤ДНИХ РЕ╢СТРАЦ╤ЙНИХ ОРГАНАХ ╤НОЗЕМНИХ ДЕРЖАВ!

22.09.2019 набрав чинност╕ Закон Укра╖ни в╕д 12.09.2019 № 73-IX «Про внесення зм╕н до Митного кодексу Укра╖ни щодо в╕дтерм╕нування застосування штрафних санкц╕й за порушення порядку ввезення транспортних засоб╕ на митну територ╕ю Укра╖ни».
Вказаним Законом Укра╖ни тимчасово, до 31.12.2019 включно, в╕дновлено д╕ю пункт╕в 9-2 та 9-3 розд╕лу XXI «Прик╕нцев╕ та перех╕дн╕ положення» Митного кодексу Укра╖ни, якими, зокрема, установлено, що митне оформлення транспортного засобу, що класиф╕ку╓ться за кодом товарно╖ позиц╕╖ 8703 зг╕дно з УКТ ЗЕД та щодо якого не дотриман╕ строки та умови (вимоги) митних режим╕в тимчасового ввезення або транзиту, зд╕йсню╓ться за умови сплати належних митних платеж╕в та добров╕льно╖ сплати до державного бюджету ф╕зичною особою, яка ╓ власником такого транспортного засобу або уповноважена розпоряджатися ним та деклару╓ такий транспортний зас╕б для в╕льного об╕гу на митн╕й територ╕╖ Укра╖ни, кошт╕в у сум╕, що дор╕вню╓ розм╕ру п’ятисот неоподатковуваних м╕н╕мум╕в доход╕в громадян.
Зд╕йснення митного оформлення транспортного засобу з дотриманням визначених умов, зв╕льня╓ ос╕б, в╕дпов╕дальних за дотримання строк╕в та умов (вимог) митних режим╕в тимчасового ввезення або транзиту, в╕д адм╕н╕стративно╖ в╕дпов╕дальност╕, передбачено╖ статтями 470, 481 та 485 Митного кодексу Укра╖ни, за порушення митних правил стосовно транспортного засобу, щодо якого не дотриман╕ строки та умови (вимоги) митних режим╕в тимчасового ввезення або транзиту.
Нагаду╓мо, що з метою надання консультац╕й з питань, що виникають у громадян в процес╕ практичного застосування норм Митного кодексу Укра╖ни щодо виконання митних формальностей при зд╕йсненн╕ митного оформлення транспортних засоб╕ особистого користування, в Черн╕г╕вськ╕й митниц╕ ДФС за телефонним номером (0462) 652-234 (в робоч╕ дн╕ понед╕лок – четвер: з 09:00 год. до 18:00 год., п’ятниця: з 09:00 год. до 16:45 год., перерва: з 13:00 год. до 13:45 год.) функц╕ону╓ «гаряча» телефонна л╕н╕я.

30.09.2019 Сектор комун╕кац╕й ГУ ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕


СТАРОВИНН╤ МОНЕТИ ЗАЛИШИЛИСЯ В УКРА╥Н╤

Значну к╕льк╕сть старовинних монет вилучено на митному посту «Сеньк╕вка» Черн╕г╕всько╖ митниц╕ ДФС у громадянина РФ, який намагався вивезти ╖х за меж╕ Укра╖ни.
П╕д час усного опитування вод╕й автомоб╕ля, який обрав для перетину кордону смугу «зеленого коридору», вказав, що перем╕щу╓ лише особист╕ реч╕ та не ма╓ предмет╕в щодо вивезення яких встановлено заборони або обмеження.
П╕д час митного огляду автомоб╕ля сп╕вроб╕тниками митниц╕ сп╕льно з прикордонниками у барсетц╕ та дорожн╕й сумц╕ вод╕я було виявлено 97 старовинних монет датованих 1736-1957 роками.

На вивезення зазначених монет за меж╕ Укра╖ни потр╕бен в╕дпов╕дний дозв╕л, який був в╕дсутн╕й у громадянина.
За даним фактом сп╕вроб╕тниками митниц╕ складено протокол про порушення митних правил, предмети правопорушення вилучено.

25.09.2019 Сектор комун╕кац╕й ГУ ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕


ЗА В╤С╤М М╤СЯЦ╤В ПЛАТНИКАМ ПОДАТК╤В ЧЕРН╤Г╤ВЩИНИ
З БЮДЖЕТУ ПОВЕРНУТО ПОНАД 810 М╤ЛЬЙОН╤В ГРИВЕНЬ ПДВ

Протягом с╕чня–серпня поточного року п╕дрозд╕лами Головного управл╕ння ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕ проведено камеральн╕ перев╕рки 221 суб’╓кта господарювання-юридичних ос╕б з питань достов╕рност╕ нарахування сум бюджетного в╕дшкодування ПДВ на загальну суму 836,4 млн гривень.
В управл╕нн╕ податк╕в ╕ збор╕в з юридичних ос╕б пов╕домили, що протягом 8 м╕сяц╕в платникам повернуто з бюджету 810,3 млн грн податку на додану варт╕сть (з урахуванням нев╕дшкодованих на початок року сум ПДВ).
За результатами перев╕рок упереджено безп╕дставно задекларовану до в╕дшкодування суму ПДВ у розм╕р╕ понад 44 млн гривень.

24.09.2019 Сектор комун╕кац╕й Головного управл╕ння ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕


ГРАФ╤К СЕАНС╤В ТЕЛЕФОННОГО ЗВ’ЯЗКУ
"ГАРЯЧА Л╤Н╤Я" ГУ ДПС У ЧЕРН╤Г╤ВСЬК╤Й ОБЛАСТ╤
У ВЕРЕСН╤ 2019 РОКУ

Дата та час проведення сеансу ТемаНа запитання платник╕в в╕дпов╕да╓:Телефонува ти за номером:
20.09.2019р. з 10.00 до 11.00Правом платника податку на податкову знижку можна скористатися до к╕нця рокуЗаступник начальника управл╕ння податк╕в ╕ збор╕в з ф╕зичних ос╕б Кузнецова Наталя Борис╕вна652-978
25.09.2019р. з 10.00 до 11.00Нов╕ бюджетн╕ рахунки для сплати податк╕в ╕ збор╕в вводяться з 1 жовтняНачальник в╕дд╕лу обл╕ку платеж╕в та зведено╖ зв╕тност╕ Рак Серг╕й Леон╕дович 652-313

20.09.2019 Сектор комун╕кац╕й ГУ ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕


ЗА В╤С╤М М╤СЯЦ╤В НА ОБОРОНОЗДАТН╤СТЬ КРА╥НИ ПЛАТНИКИ
ЧЕРН╤Г╤ВЩИНИ СПРЯМУВАЛИ ПОНАД 232,4 МЛН ГРН В╤ЙСЬКОВОГО ЗБОРУ

Як пов╕домили в управл╕нн╕ податк╕в ╕ збор╕в з ф╕зичних ос╕б ГУ ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕ за с╕чень–серпень поточного року платниками податк╕в Черн╕г╕всько╖ област╕ сплачено понад 232,4 млн грн в╕йськового збору. Це на 33,6 млн грн б╕льше н╕ж за в╕дпов╕дний пер╕од минулого року.
В серпн╕ в╕йськового збору над╕йшло до бюджету 29,8 млн грн, що перевищу╓ в╕дпов╕дний минулор╕чний показник на 4,7 млн гривень.
Забезпечили надходження на обороноздатн╕сть кра╖ни 7933 податков╕ агенти - юридичн╕ особи в сум╕ понад 214,9 млн грн та 21517 ф╕зичних ос╕б (приватн╕ п╕дпри╓мц╕ та громадяни) в сум╕ 17,4 млн гривень.
Найб╕льш╕ суми в╕йськового збору сплачено платниками м╕ст: Черн╕гова, Прилук, Н╕жина, Козелецького, Черн╕г╕вського та Бахмацького район╕в.

18.09.2019 Сектор комун╕кац╕й ГУ ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕


НОВ╤ БЮДЖЕТН╤ РАХУНКИ ДЛЯ СПЛАТИ ПОДАТК╤В ╤ ЗБОР╤ВВВОДЯТЬСЯ З 1 ЖОВТНЯ

Державною казначейською службою Укра╖ни на виконання п.3 Постанови Правл╕ння Нац╕онального банку Укра╖ни в╕д 28.12.2018 №162 «Про запровадження м╕жнародного номера банк╕вського рахунка (IBAN) в Укра╖н╕» зд╕йснено зам╕ну д╕ючих рахунк╕в для зарахування надходжень до державного та м╕сцевих бюджет╕в в╕дпов╕дно до вимог стандарту IBAN (29 л╕терно – цифрових символ╕в) ╕з збереженням довжини номера рахунку анал╕тичного обл╕ку – не б╕льше 14 цифрових символ╕в.
Перех╕д на м╕жнародн╕ номери рахунк╕в при обслуговуванн╕ бюджет╕в за доходами буде зд╕йснено Казначейством з 1 жовтня 2019 року.
Таким чином, починаючи з 1 жовтня 2019 року зм╕нюються рекв╕зити бюджетних рахунк╕в для сплати податк╕в ╕ збор╕в, в╕дкритих в╕дпов╕дно до вимог стандарту IBAN.
Рекв╕зити нових бюджетних рахунк╕в розм╕щен╕ на субсайт╕ Територ╕альних орган╕в ГУ ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕ у розд╕л╕ «Бюджетн╕ рахунки».

12.09.2019 Сектор комун╕кац╕й ГУ ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕


В╤Д ПЛАТНИК╤В ПОДАТК╤В ЧЕРН╤Г╤ВЩИНИ ПРОТЯГОМ В╤СЬМИ М╤СЯЦ╤В
НАД╤ЙШЛО ПОНАД 10 МЛРД ГРИВЕНЬ ПОДАТК╤В, ЗБОР╤В
ТА ╢ДИНОГО ВНЕСКУ

За в╕с╕м м╕сяц╕в поточного року в╕д платник╕в податк╕в Черн╕г╕всько╖ област╕ бюджети ус╕х р╕вн╕в отримали майже 7 млрд грн податк╕в, збор╕в та обов’язкових платеж╕в.
До державного бюджету спрямовано б╕льше 3,2 млрд гривень. Загалом, надходження перевищили минулор╕чн╕ показники на 6,7 в╕дс. або на 203,4 млн гривень. Зростання в╕дбулось здеб╕льшого за рахунок зб╕льшення надходжень податку на додану варт╕сть (на 26,2 в╕дс. або на 257,3 млн грн), податку на доходи ф╕зичних ос╕б та в╕йськового збору (на 18,4 в╕дс. або на 160,6 млн грн). При цьому, з р╕зних причин зменшились надходження ╕нших бюджетоформуючих податк╕в (рентно╖ плати за користування природними ресурсами, податку на прибуток, частини прибутку державних п╕дпри╓мств, акцизного податку з в╕тчизняних товар╕в).
До м╕сцевих бюджет╕в ус╕х р╕вн╕в в╕д сплати податк╕в над╕йшло понад 3,7 млрд гривень. Факт минулого року перевищено на 19,7 в╕дс. або на 611,4 млн гривень. Зростання сплачених сум в╕дбулось по вс╕х бюджетоформуючих податках: по податку на доходи ф╕зичних ос╕б – на 19,5 в╕дс. (381,2 млн грн), податку на майно – на 27,2 в╕дс. (133,1 млн грн), ╓диному податку з п╕дпри╓мницько╖ д╕яльност╕ – на 20,4 в╕дс. (83,5 млн грн), рентн╕й плат╕ за користування природними ресурсами – на 11,9 в╕дс. (10,9 млн грн).
Майже всю суму податк╕в платники сплатили самост╕йно (99 в╕дс. загально╖ суми надходжень) ╕ лише 67,7 млн гривень над╕йшло в╕д проведення контрольно-перев╕рочно╖ роботи та застосування заход╕в стягнення боргу.
Кр╕м того, платниками Черн╕г╕вщини сплачено понад 3,1 млрд грн ╓диного внеску на загальнодержавне обов’язкове соц╕альне страхування. Минулор╕чний р╕вень перевищено на 17,9 в╕дс. або на 475,5 млн гривень.

12.09.2019 Сектор комун╕кац╕й Головного управл╕ння ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕


У СЕРПН╤ ПЛАТНИКИ ПОДАТК╤В ЧЕРН╤Г╤ВЩИНИ СПЛАТИЛИ ДО БЮДЖЕТ╤В
БЛИЗЬКО 1 М╤ЛЬЯРДА ГРИВЕНЬ ПОДАТК╤В

Бюджети ус╕х р╕вн╕в у серпн╕ поточного року отримали в╕д платник╕в Черн╕г╕всько╖ област╕ 963,5 млн грн податк╕в та збор╕в. У пор╕внянн╕ до серпня минулого року кошт╕в над╕йшло б╕льше на 5,6 в╕дс. або на 51,4 млн гривень.
В тому числ╕, до Державного бюджету над╕йшло 438,1 млн грн, що у пор╕внянн╕ до минулор╕чного збору менше на 6,4 в╕дс. або на 29,9 млн гривень за рахунок зниження надходжень рентно╖ плати за надра для видобування нафти та газу.
Разом з тим, зростання сплачених сум спостер╕га╓ться по податку на доходи ф╕зичних ос╕б та в╕йськовому збору – на 17,8 в╕дс. або 20,1 млн грн, податку на додану варт╕сть – на 27,3 в╕дс. або 35,3 млн гривень.
М╕сцев╕ бюджети ус╕х р╕вн╕в у серпн╕ поточного року поповнились на 525,4 млн грн за рахунок сплати податк╕в та збор╕в. Прир╕ст до минулого року – на 18,3 в╕дс. або на 81,4 млн гривень, що в╕дпов╕да╓ щом╕сячн╕й тенденц╕╖ цього року.
Майже 57 в╕дс. суми, що над╕йшла до м╕сцевих бюджет╕в, припада╓ на податок на доходи ф╕зичних ос╕б (298,7 млн грн, що б╕льше минулор╕чного показника на 18,1 в╕дс. або на 45,8 млн грн). Майже 20 в╕дс. кошт╕в спрямованих до бюджет╕в – в╕д оподаткування земельних д╕лянок, нерухомост╕ та транспорту ел╕т-класу (104,5 млн грн, що на чверть б╕льше серпня минулого року або на 21,2 млн гривень).
Також вагоме значення для бюджет╕в територ╕альних громад ма╓ ╓диний податок в╕д п╕дпри╓мницько╖ д╕яльност╕ (14,2 в╕дс. загально╖ суми), якого сплачено 74,4 млн грн (б╕льше минулор╕чного р╕вня на 23,2 в╕дс. або на 14 млн гривень).
Для перерахування до Пенс╕йного та ╕нших соц╕альних фонд╕в страхувальниками сплачено 392,4 млн гривень ╓диного внеску на загальнообов’язкове державне соц╕альне страхування. У серпн╕ 2019 року збереглась тенденц╕я останн╕х м╕сяц╕в щодо зростання сплачених сум (18,3 в╕дс. або 60,7 млн гривень).

04.09.2019 Сектор комун╕кац╕й ГУ ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕


ОСНОВН╤ ТЕНДЕНЦ╤╥ ╤МПОРТНО-ЕКСПОРТНИХ ОПЕРАЦ╤Й В ЗОН╤ Д╤ЯЛЬНОСТ╤ ЧЕРН╤Г╤ВСЬКО╥ МИТНИЦ╤ ДФС ЗА 8 М╤СЯЦ╤В 2019 РОКУ

Станом на 1 вересня поточного року в зон╕ д╕яльност╕ Черн╕г╕всько╖ митниц╕ перебува╓ на обл╕ку 5 424 суб'╓кт╕в зовн╕шньоеконом╕чно╖ д╕яльност╕.
╤з загально╖ к╕лькост╕ узятих на обл╕к суб'╓кт╕в ЗЕД фактично зд╕йснювало зовн╕шньоеконом╕чну д╕яльн╕сть 2 966 суб'╓кт╕в господарювання, що становить 55 в╕дс в╕д ╖х загально╖ к╕лькост╕ та на 2 268 суб'╓кт╕в (у 4 рази) б╕льше н╕ж у в╕дпов╕дному пер╕од╕ минулого року.
Кр╕м того, зовн╕шньоторговельн╕ операц╕╖ зд╕йснювали 337 суб'╓кт╕в ЗЕД, як╕ знаходяться на обл╕ку в ╕нших митницях, що на 40 суб'╓кт╕в б╕льше н╕ж у 2018 роц╕.
Загальна к╕льк╕сть суб'╓кт╕в ЗЕД, що проводили операц╕╖ в зон╕ д╕яльност╕ митниц╕ становила 3 303 суб'╓кт╕в, що на 2 308 суб'╓кт╕в (у 3 рази) б╕льше пор╕вняно з 2018 роком.
За питомою вагою зовн╕шньоторговельного об╕гу товар╕в в зон╕ д╕яльност╕ митниц╕ можна вид╕лити наступн╕ п╕дпри╓мства: ПрАТ «А/Т Тютюнова компан╕я «В.А.Т-Прилуки», ПрАТ «Слов'янськ╕ шпалери-КФТП», ТОВ з II «БНХ Укра╖на», ДСП «Чорнобильська АЕС», ТОВ «Ал╕тон╕», ТОВ «Агропартнер».
Загальний зовн╕шньоторговельний баланс експортно-╕мпортних операц╕й Черн╕г╕всько╖ област╕ (за фактурною варт╕стю товар╕в) з початку року склада╓ 22 967,97 млн грн, з них експорт склада╓ 7 709,91 млн грн та ╕мпорт 15 258,06 млн грн, що за варт╕сними та ваговими показниками б╕льше на 3в╕дс (679,86 млн грн та 50,91 тис т) н╕ж за в╕дпов╕дний пер╕од минулого року.
На ряду ╕з зб╕льшенням обсяг╕в ╕мпортних операц╕й за варт╕сними показниками на 2 в╕дс та зменшення за ваговими показниками - на 8 в╕дс протягом зв╕тного пер╕оду також спостер╕га╓ться тенденц╕я зб╕льшення обсяг╕в експорту за варт╕сними показниками на 6 в╕дс та ваговими показниками на 52 в╕дсотки.
Сл╕д в╕дзначити також зменшення обсяг╕в оподаткованого ╕мпорту у поточному роц╕, який склада╓ 13 468,68 млн грн, на 6 в╕дс за митною варт╕стю та на 11 в╕дс у ваговому показнику у пор╕внянн╕ з минулим роком.
Основними торг╕вельними кра╖нами-партнерами при зд╕йсненн╕ зовн╕шньоеконом╕чних операц╕й суб'╓ктами ЗЕД :
- з оподаткованого ╕мпорту ╓ Б╕лорусь (39 в╕дс), Великобритан╕я (9 в╕дс), Швейцар╕я (6 в╕дс), Польща (6 в╕дс) та Н╕меччина (5 в╕дс);
- з загального експорту ╓ Азербайджан (15 в╕дс), Б╕лорусь (12 в╕дс), Румун╕я (7 в╕дс), Польща (5 в╕дс) та Казахстан (4 в╕дс).
Найб╕льшу питому вагу зовн╕шньоторговельного об╕гу ╕мпорту становлять: м╕ндобрива, вироби з чорних метал╕в та алюм╕н╕ю, вуг╕лля, тютюн.
Основу експорту товар╕в складають: сигарети з ф╕льтром, шпалери, кукурудза, л╕соматер╕али, заготовки верхньо╖ частини взуття, со╓в╕ боби, тютюн╕.
Протягом зв╕тного пер╕оду 2019 року через митний кордон Укра╖ни:
- просл╕дувало громадян 2 184 тис ос╕б, що на 14 в╕дс менше н╕ж у в╕дпов╕дному пер╕од╕ 2018 року;
- пропущено транспортних засоб╕в 606 тис од., що на 3 в╕дс менше н╕ж у в╕дпов╕дному пер╕од╕ 2018 року;
- пропущено вантаж╕в 4 311 тис т, що на 58 в╕дс б╕льше н╕ж у в╕дпов╕дному пер╕од╕ 2018 року.
Автомоб╕льн╕ пункти пропуску зд╕йснюють пропуск переважно╖ б╕льшост╕ вантаж╕в, транспортних засоб╕в та громадян.

04.09.2019 Сектор комун╕кац╕й ГУ ДФС у Черн╕г╕вськ╕й област╕


ГОЛОВНЕ УПРАВЛ╤ННЯ ДПС У ЧЕРН╤Г╤ВСЬК╤Й ОБЛАСТ╤ ПОВ╤ДОМЛЯ╢
ПРО ПОЧАТОК СВО╢╥ РОБОТИ

Розпочато новий етап у податков╕й пол╕тиц╕. Вчора, 28.08.2019р. на Урядовому портал╕ оприлюднено розпорядження Уряду в╕д 21 серпня 2019 р. №682-р про початок роботи Державно╖ податково╖ служби Укра╖ни.
Прийняття розпорядження стало можливим п╕сля виконання ус╕х необх╕дних заход╕в з утворення ДПС: проведення державно╖ ре╓страц╕╖, затвердження структури, штатного розпису апарату та кошторису, переведення з ДФС у ДПС 30 в╕дс. прац╕вник╕в на р╕вн╕ центрального апарату ╕ територ╕альних орган╕в.
Отже, з 29.08.2019 Головне управл╕ння ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕ (дал╕ – ГУ ДПС ) розпочало виконання функц╕й ╕ повноважень Головного управл╕ння ДФС у Черн╕г╕вськ╕й област╕, що припиня╓ться, з реал╕зац╕╖ державно╖ податково╖ пол╕тики, державно╖ пол╕тики з адм╕н╕стрування ╓диного внеску на загальнообов’язкове державне соц╕альне страхування (дал╕ – ╓диний внесок), державно╖ пол╕тики у сфер╕ боротьби з правопорушеннями п╕д час застосування податкового законодавства, а також законодавства з питань сплати ╓диного внеску та законодавства з ╕нших питань, контроль за дотриманням яких покладено на ГУ ДПС.
Нова податкова служба стане над╕йним партнером для п╕дпри╓мц╕в, створюватиме сприятлив╕ умови для ведення б╕знесу в Укра╖н╕, впроваджуватиме нов╕ серв╕си та забезпечуватиме р╕вн╕ права вс╕х платник╕в податк╕в.
Субсайт Територ╕альних орган╕в ДПС у Черн╕г╕вськ╕й област╕ оф╕ц╕йного вебпорталу Державно╖ податково╖ служби Укра╖ни розм╕щений за адресою: www.ch.tax.gov.ua.

30.08.2019 Сектор комун╕кац╕й ГУ ДФС у Черн╕г╕вськ╕й област╕


ПРО ЗАПРОВАДЖЕННЯ М╤ЖНАРОДНОГО НОМЕРА БАНК╤ВСЬКОГО РАХУНКА
В УКРА╥Н╤

Пов╕домля╓мо, що Державною казначейською службою Укра╖ни на виконання п.3 Постанови Правл╕ння Нац╕онального банку Укра╖ни в╕д 28.12.2018 №162 «Про запровадження м╕жнародного номера банк╕вського рахунка (IBAN) в Укра╖н╕» зд╕йснено зам╕ну д╕ючих рахунк╕в для зарахування надходжень до державного та м╕сцевих бюджет╕в в╕дпов╕дно до вимог стандарту IBAN (29 л╕терно – цифрових символ╕в) ╕з збереженням довжини номера рахунку анал╕тичного обл╕ку – не б╕льше 14 цифрових символ╕в.
Перех╕д на м╕жнародн╕ номери рахунк╕в при обслуговуванн╕ бюджет╕в за доходами буде зд╕йснено Казначейством з 1 жовтня 2019 року.
Таким чином, починаючи з 1 жовтня 2019 року зм╕нюються рекв╕зити бюджетних рахунк╕в для сплати податк╕в ╕ збор╕в, в╕дкритих в╕дпов╕дно до вимог стандарту IBAN.
Сплачуючи податков╕ зобов’язання, обов’язково перев╕ряйте правильн╕сть вказаного номеру рахунку.

29.08.2019 Сектор комун╕кац╕й ГУ ДФС у Черн╕г╕вськ╕й област╕


ПРОТЯГОМ 7 М╤СЯЦ╤В НА СОЦ╤АЛЬН╤ ПОТРЕБИ СПРЯМОВАНО
ПОНАД 2,7 МЛРД ГРИВЕНЬ

Платниками Черн╕г╕вщини за с╕м м╕сяц╕в поточного року сплачено понад 2, 7 млрд гривень ╓диного внеску на загальнообов’язкове державне соц╕альне страхування.
В╕д юридичних ос╕б над╕йшло 2,4 млрд грн, або 88 в╕дс надходжень. З них б╕льше 1,3 млрд грн сплачено бюджетними установами (48 в╕дс). Ф╕зичн╕ особи - п╕дпри╓мц╕ сплатили 320,7 млн грн (12 в╕дс).
Найб╕льшу питому вагу надходжень ╓диного внеску забезпечують платники, що перебувають на обл╕ку в Черн╕г╕вському, Прилуцькому та Н╕жинському управл╕ннях ГУ ДФС у Черн╕г╕вськ╕й област╕.
Нагада╓мо, що на сьогодн╕ розм╕р м╕н╕мально╖ зароб╕тно╖ плати становить 4173 грн, при цьому розм╕р м╕н╕мального страхового внеску – 918,06 грн (4173 грн х 22 в╕дс).
Також, сл╕д мати на уваз╕, що вс╕ ф╕зичн╕ особи – п╕дпри╓мц╕, члени фермерського господарства та особи, що займаються незалежною профес╕йною д╕яльн╕стю, мають сплачувати ╓диний внесок за себе щокварталу.
Сво╓часна та повна сплата ╓диного внеску гаранту╓ соц╕альну захищен╕сть та вчасну виплату пенс╕й.

21.08.2019 Сектор комун╕кац╕й ГУ ДФС у Черн╕г╕вськ╕й област╕


ТРАНСПОРТНИЙ ПОДАТОК: КОМУ ТА КОЛИ ПЛАТИТИ

В╕дпов╕дно до норм Податкового кодексу Укра╖ни (ст. 267 розд. Х╤╤) податок сплачу╓ться за м╕сцем ре╓страц╕╖ об’╓кт╕в оподаткування ╕ зарахову╓ться до в╕дпов╕дного бюджету зг╕дно з положеннями Бюджетного кодексу Укра╖ни.
Транспортний податок сплачу╓ться:
а) ф╕зичними особами – протягом 60 дн╕в з дня вручення податкового пов╕домлення-р╕шення;
б) юридичними особами – авансовими внесками щокварталу до 30 числа м╕сяця, що наступа╓ за зв╕тним кварталом, як╕ в╕дображаються в р╕чн╕й податков╕й декларац╕╖.
Щодо об’╓кт╕в оподаткування, придбаних протягом року, податок сплачу╓ться ф╕зичною особою-платником починаючи з м╕сяця, в якому виникло право власност╕ на такий об’╓кт. Контролюючий орган надсила╓ податкове пов╕домлення-р╕шення новому власнику п╕сля отримання ╕нформац╕╖ про перех╕д права власност╕.
Нагаду╓мо, що рекв╕зити рахунк╕в для сплати податк╕в та збор╕в платниками Черн╕гова та област╕ розм╕щен╕ на субсайт╕ Територ╕альних орган╕в ДФС у Черн╕г╕вськ╕й област╕ у рубриц╕ Бюджетн╕ рахунки.
Просимо вчасно розрахуватися з бюджетом.

16.08.2019 Сектор комун╕кац╕й ГУ ДФС у Черн╕г╕вськ╕й област╕ЗА С╤М М╤СЯЦ╤В ПЛАТНИКАМ ПОДАТК╤В ЧЕРН╤Г╤ВЩИНИ
З БЮДЖЕТУ ПОВЕРНУТО 741 М╤ЛЬЙОН ГРИВЕНЬ ПДВ

За ╕нформац╕╓ю управл╕ння податк╕в ╕ збор╕в з юридичних ос╕б, протягом с╕чня–липня поточного року п╕дрозд╕лами ГУ ДФС у Черн╕г╕вськ╕й област╕ проведено у встановлен╕ законодавством терм╕ни камеральн╕ перев╕рки 226 суб’╓кт╕в господарювання-0юридичних ос╕б з питань достов╕рност╕ нарахування сум бюджетного в╕дшкодування ПДВ на загальну суму понад 693 м╕льйони гривень.
За в╕дпов╕дний пер╕од платникам повернено з бюджету 741 млн грн податку на додану варт╕сть (з врахуванням нев╕дшкодованих на початок року сум ПДВ).
За результатами перев╕рок упереджено безп╕дставно задекларовану до в╕дшкодування суму ПДВ у розм╕р╕ б╕льше 33 млн гривень.

Сектор комун╕кац╕й ГУ ДФС у Черн╕г╕вськ╕й област╕

06.08.2019


НА ЧЕРН╤Г╤ВЩИН╤ ЗАСУДЖЕНО АЛКОГОЛЬНИХ ФАЛЬСИФ╤КАТОР╤В

Вироком суду визнано винними у ско╓нн╕ злочину, передбаченого ст. 204 КК Укра╖ни 3-х д╕лк╕в, як╕ займалися незаконним виготовленням та збутом фальсиф╕кату. Зг╕дно вироку суду 12200 л╕тр╕в фальсиф╕кату, а також обладнання для його виготовлення п╕длягають знищенню, а порушникам присуджено чимал╕ штрафи.
Мешканц╕ Черн╕гова вир╕шили заробити грошей таким протизаконним способом. Вони облаштували «виробництво» у п╕дп╕лл╕, щоб не сплачувати податки ╕ обов’язков╕ платеж╕. Щоб замаскувати кустарну продукц╕ю використовували «яскраву обкладинку» - тару та упаковку в╕домих оф╕ц╕йних виробник╕в алкоголю. Реал╕зовували продукц╕ю оптовим покупцям Черн╕г╕всько╖ област╕ та ╕нших рег╕он╕в Укра╖ни за допомогою соц╕альних мереж.
Припинили д╕яльн╕сть п╕дп╕льного цеху сп╕вроб╕тники податково╖ м╕л╕ц╕╖ ГУ ДФС у Черн╕г╕вськ╕й област╕ п╕д процесуальним кер╕вництвом прокуратури област╕. Виробництво та фасування продукц╕╖ в╕дбувалося в антисан╕тарних умовах, сировина для виготовлення збер╕галась в ╓мностях, що призначен╕ для техн╕чних розчин╕в. Проте, д╕лки не зважали на ймов╕рну шкоду здоров”ю та життю покупц╕в.
Щом╕сячно ц╕╓ю орган╕зованою групою ос╕б в «п╕дп╕льному цеху» виготовлялось до 20 тисяч л╕тр╕в фальсиф╕кованих алкогольних напо╖в. П╕д час санкц╕онованих обшук╕в було вилучено 12200 л╕тр╕в фальсиф╕кату, обладнання для виготовлення, розливу та пакування алкогольних напо╖в, фурн╕туру, ╓мност╕ з залишками р╕дини з характерним запахом спирту. Зг╕дно висновку експерт╕в алкогольну продукц╕ю визнано вкрай небезпечною для життя та здоров’я людей.
Загальна варт╕сть вилучених товарно-матер╕альних ц╕нностей становить 4 млн. гривень.Сектор комун╕кац╕й ГУ ДФС у Черн╕г╕вськ╕й област╕

02.08.2019


ЗА П’ЯТЬ М╤СЯЦ╤В ПЛАТНИКИ ЧЕРН╤Г╤ВЩИНИ СПЛАТИЛИ ПОНАД 6,2 МЛРД ГРН ПОДАТК╤В, ЗБОР╤В ТА ╢ДИНОГО ВНЕСКУ

У Головному управл╕нн╕ ДФС у Черн╕г╕вськ╕й област╕ пов╕домили, що до бюджет╕в ус╕х р╕вн╕в Черн╕г╕вщини у с╕чн╕-травн╕ 2019 року платниками сплачено понад 4 млрд грн податк╕в ╕ збор╕в.

До державного бюджету над╕йшло понад 2 млрд гривень. Надходження перевищили минулор╕чн╕ на 8,4 в╕дс. або на 162 млн грн в основному за рахунок зростання сплати податку на додану варт╕сть (майже на 26 в╕дс. або на 163 млн грн), податку на доходи ф╕зичних ос╕б та в╕йськового збору (на 19,5 в╕дс., на 101 млн гривень).

До м╕сцевих бюджет╕в ус╕х р╕вн╕в сплачено понад 2,2 млрд гривень. До факту минулого року спостер╕га╓ться зростання майже на 21 в╕дс. або на 388 млн гривень. Прир╕ст сплачених сум спостер╕га╓ться по вс╕х бюджетоформуючих податках: по податку на доходи ф╕зичних ос╕б – на 20,6 в╕дс. (238 млн грн), податку на майно – на 30 в╕дс. (81 млн грн), ╓диному податку з п╕дпри╓мницько╖ д╕яльност╕ – на 19,4 в╕дс. (53 млн грн), рентн╕й плат╕ за користування природними
ресурсами – на 18,7 в╕дс. (11 млн грн).

Високим залиша╓ться р╕вень добров╕льно╖ сплати податк╕в до м╕сцевих бюджет╕в – понад 99 в╕дс. загально╖ суми податкових платеж╕в. В╕д проведення контрольно-перев╕рочно╖ роботи та застосування заход╕в стягнення боргу бюджети територ╕альних громад поповнились б╕льш як на 13 млн гривень.

Така св╕дома громадянська позиц╕я платник╕в забезпечила виконання в ц╕лому по област╕ майже на 107 в╕дс. (141 млн грн) затверджених м╕сцевими радами доход╕в бюджет╕в громад в частин╕ надходження податк╕в ╕ збор╕в. Це дозволило не лише проф╕нансувати запланован╕ у с╕чн╕-травн╕ 2019 року видатки, а ╕ спрямувати додатков╕ кошти на розвиток в╕дпов╕дних територ╕й.

Кр╕м того, платниками Черн╕г╕вщини сплачено майже 1,9 млрд грн ╓диного внеску на загальнодержавне обов’язкове соц╕альне страхування. Минулор╕чний р╕вень перевищено на 20,5 в╕дс. або на 320 млн гривень.

14.06.2019 Сектор комун╕кац╕й ГУ ДФС у Черн╕г╕вськ╕й област╕


НА ЧЕРН╤Г╤ВЩИН╤ ЗА 5 М╤СЯЦ╤В ПЛАТНИКАМ ПОДАТК╤В НАДАНО
БЛИЗЬКО 61 ТИС АДМ╤Н╤СТРАТИВНИХ ПОСЛУГ

За 5 м╕сяц╕в поточного року до орган╕в ДФС Черн╕г╕всько╖ област╕ над╕йшло майже 61 тис звернень в╕д платник╕в для отримання адм╕н╕стративних, консультативних та ╕нформац╕йних послуг.
╤з загально╖ к╕лькост╕ адм╕н╕стративних послуг – 87,5 в╕дсотка (53,2 тис) надано через Центри обслуговування платник╕в, як╕ д╕ють у податкових ╕нспекц╕ях област╕.
Для зручност╕ та на допомогу платникам податк╕в на головн╕й стор╕нц╕ субсайту Територ╕альних орган╕в ДФС у Черн╕г╕вськ╕й област╕ у розд╕л╕ «Д╕яльн╕сть» ╕сну╓ рубрика «Адм╕н╕стративн╕ послуги». У дан╕й рубриц╕ розм╕щено ╕нформац╕ю про адм╕н╕стративн╕ послуги, як╕ надаються Головним управл╕нням ДФС у Черн╕г╕вськ╕й област╕ та Черн╕г╕вською митницею ДФС, а саме: типов╕ ╕нформац╕йн╕ картки на кожну послугу, зразки заповнення заяв, граф╕ки роботи, схеми про╖зду тощо. ╤нформац╕я систематично оновлю╓ться.
Документи, необх╕дн╕ для отримання адм╕н╕стративно╖ послуги, можна подати через Центри обслуговування платник╕в державних податкових ╕нспекц╕й. 

11.06.2019 Сектор комун╕кац╕й ГУ ДФС у Черн╕г╕вськ╕й област╕


НА ЧЕРН╤Г╤ВЩИН╤ ПРОТЯГОМ ТРАВНЯ ПЛАТНИКИ ПОДАТК╤В СПРЯМУВАЛИ ДО БЮДЖЕТ╤В УС╤Х Р╤ВН╤В ПОНАД 954 М╤ЛЬЙОНИ ГРИВЕНЬ

У травн╕ поточного року до бюджет╕в ус╕х р╕вн╕в в╕д платник╕в податк╕в Черн╕г╕всько╖ област╕ над╕йшло понад 954 млн грн податк╕в, збор╕в та обов’язкових платеж╕в. Досягнуто приросту до в╕дпов╕дного пер╕оду минулого року б╕льш як на 18 в╕дс або на 146,3 млн гривень.
Майже половину кошт╕в (понад 469 млн грн) спрямовано до Державного бюджету. Це б╕льше, н╕ж тор╕к на 15,5 в╕дс або на 63 млн гривень. Досягнуто приросту по переважн╕й б╕льшост╕ бюджетоформуючих платеж╕в: по податку на доходи ф╕зичних ос╕б та в╕йськовому збору – майже на 20 в╕дс. (21,7 млн грн), податку на додану варт╕сть – майже на 30 в╕дс. (35,8 млн грн), податку на прибуток – б╕льше н╕ж на 9 в╕дс (5,7 млн гривень).
М╕сцев╕ бюджети у травн╕ поточного року в╕д сплати податк╕в та збор╕в зросли б╕льш як на 485 млн гривень. Прир╕ст до минулого року –близько 21 в╕дс або на 83,2 млн гривень.
В структур╕ наповнення м╕сцевого бюджету найб╕льша частка припада╓ на податок на доходи ф╕зичних ос╕б – близько 61 в╕дс, якого над╕йшло понад 295 млн грн, б╕льше минулор╕чного показника на 20,5 в╕дс або на 50 млн гривень. Майже 15 в╕дс. у загальн╕й сум╕ – частка податку на майно, якого сплачено 72 млн грн, р╕вень травня минулого року перевищено на третину (18,5 млн гривень). Питома вага ╓диного податку становить б╕льше 13 в╕дс, якого платниками сплачено 64,4 млн грн, прир╕ст перевищу╓ 20 в╕дс. або близько 11 млн гривень.
Кр╕м того, для перерахування до Пенс╕йного та ╕нших соц╕альних фонд╕в, страхувальниками сплачено понад 399 млн гривень ╓диного внеску на загальнообов’язкове державне соц╕альне страхування. Пор╕вняно з в╕дпов╕дним пер╕одом минулого року надходження зросли на 17,6 в╕дс (близько 60 млн гривень), в той час як у 2019 роц╕ темп росту м╕н╕мально╖ зароб╕тно╖ плати склав 112,1 в╕дс. (з 3723 грн до 4173 грн). Така позитивна динам╕ка св╕дчить про ефективн╕сть вжитих заход╕в щодо дет╕н╕зац╕╖ оплати прац╕.

07.06.2019 Сектор комун╕кац╕й ГУ ДФС у Черн╕г╕вськ╕й област╕


ДЕКЛАРАЦ╤ЙНА КАМПАН╤Я 2019:
ДОХОДИ, ОТРИМАН╤ НЕ В╤Д ПОДАТКОВИХ АГЕНТ╤В, П╤ДЛЯГАЮТЬ ДЕКЛАРУВАННЮ

Якщо громадяни протягом минулого року отримували доходи не в╕д податкових агент╕в, а в╕д ╕нших ф╕зичних ос╕б, як╕ не заре╓строван╕ як самозайнят╕ особи, то так╕ доходи необх╕дно задекларувати.

До таких доход╕в належать, у першу чергу, винагороди, як╕ виплачуються особам, як╕ працюють за наймом у приватних ос╕б хатн╕ми прац╕вницями, сад╕вниками, нянями, гувернантками, буд╕вельниками, вод╕ями тощо.

Податков╕ агенти – це вс╕ п╕дпри╓мства, п╕дпри╓мц╕, а також особи, як╕ зд╕йснюють незалежну профес╕йну д╕яльн╕сть (адвокати, нотар╕уси тощо), як╕ нараховують та виплачують ф╕зичним особам доходи у вигляд╕ зароб╕тно╖ плати, гонорар╕в, винагород за разову роботу, див╕денд╕в, прем╕й тощо. Так╕ податков╕ агенти в╕дпов╕дно до Податкового кодексу, в╕дпов╕дальн╕ за нарахування та сплату податку на доходи ф╕зичних ос╕б до бюджету. Тому якщо особа у 2018 роц╕ отримувала доходи т╕льки в╕д податкових агент╕в, декларац╕ю ╖й подавати не потр╕бно.

Зверта╓мо увагу, що подати декларац╕ю необх╕дно громадянам, як╕ у 2018 роц╕ отримали ╕нвестиц╕йн╕ активи, тобто доходи в╕д продажу ц╕нних папер╕в, корпоративних прав. При цьому не ма╓ значення, кому були реал╕зован╕ так╕ активи – ф╕зичн╕й чи юридичн╕й особ╕.

Також, подати декларац╕ю повинн╕ громадяни, яким списано прострочену заборгован╕сть, за якою сплинув строк позовно╖ давност╕ – 1095 дн╕в або три роки. Оск╕льки, в╕дпов╕дно до Податкового кодексу, податком на доходи ф╕зичних ос╕б оподаткову╓ться списана заборгован╕сть по цив╕льно-правовим угодам за умови, що сума тако╖ заборгованост╕ склада╓ понад 50 в╕дс. м╕сячного прожиткового м╕н╕муму, встановленого для д╕╓здатно╖ особи на 1 с╕чня зв╕тного року (у 2018 роц╕ – 1762 грн).

Зобов’язан╕ подати декларац╕ю та сплатити податок з основно╖ суми прощено╖ заборгованост╕ особи, яким ф╕нансов╕ установи анулювали або списали суму заборгованост╕ чи кредиту до завершення строку позовно╖ давност╕ ╕ яких кредитор пов╕домив про таке анулювання в  сум╕, що перевищу╓ 25 в╕дс. одн╕╓╖ м╕н╕мально╖ зароб╕тно╖ плати (з розрахунку на р╕к), встановлено╖ на 1 с╕чня зв╕тного року (у 2018 роц╕ – 3723 грн).

Нагаду╓мо, декларац╕ю про майновий стан ╕ доходи необх╕дно подати до територ╕ального органу ф╕скально╖ служби за м╕сцем сво╓╖ ре╓страц╕╖ до 1 травня 2019 року.

27.02.2019 Сектор комун╕кац╕й ГУ ДФС у Черн╕г╕вськ╕й област╕


ГУ ДФС У ЧЕРН╤Г╤ВСЬК╤Й ОБЛАСТ╤: ЗАПОВНИТИ ДЕКЛАРАЦ╤Ю ДОПОМОЖЕ БАНЕР "ДЕКЛАРУВАННЯ ДОХОД╤В ГРОМАДЯН"

Нагаду╓мо, декларац╕ю про майновий стан ╕ доходи громадянам необх╕дно подати до контролюючого органу за м╕сцем сво╓╖ податково╖ адреси до 1 травня 2019 року. Зкористатись правом на податкову знижку можна до 31 грудня 2019 року.

На допомогу громадянам на оф╕ц╕йному портал╕ Територ╕альних орган╕в ДФС у Черн╕г╕вськ╕й област╕ (ch.sfs.gov.ua/deklaruvannya-dohodiv-gromadyan-2019/informatsiyni-) функц╕ону╓ банер «Декларування доход╕в громадян», в якому розм╕щено коп╕╖ нормативно-правових акт╕в, якими регулю╓ться порядок оподаткування доход╕в ф╕зичних ос╕б, ╕нформац╕ю щодо ос╕б, як╕ зобов’язан╕ подавати декларац╕ю, випадк╕в, коли така декларац╕я не пода╓ться, форму р╕чно╖ податково╖ декларац╕╖ ╕ приклади ╖╖ заповнення, порядок подання декларац╕╖ в електронному вигляд╕ через Електронний каб╕нет платника, щодо подання декларац╕╖ для отримання податково╖ знижки тощо.

19.02.2019 Сектор комун╕кац╕й ГУ ДФС у Черн╕г╕вськ╕й област╕


ДО УВАГИ ПЛАТНИК╤В ПОДАТК╤В!
ГОЛОВНЕ УПРАВЛ╤ННЯ ДФС У ЧЕРН╤Г╤ВСЬК╤Й ОБЛАСТ╤
ПРОВОДИТЬ "ГАРЯЧ╤ Л╤Н╤╥"

Граф╕к сеанс╕в телефонного зв’язку в лютому 2019 року
Дата та час проведення сеансуТема На запитання платник╕в в╕дпов╕да╓: Телефонувати за номером:
12.02.2019р. з 10.00 до 11.00 Кампан╕я Декларування-2019. Кому необх╕дно декларувати доходи, отриман╕ у 2018 роц╕?Начальник управл╕ння податк╕в ╕ збор╕в з ф╕зичних ос╕б Волкова Св╕тлана Микола╖вна 652-985
14.02.2019р. з 10.00 до 11.00Порядок оформлення транспортних засоб╕в на ╕ноземн╕й ре╓страц╕╖ Начальник управл╕ння орган╕зац╕╖ митного контролю та оформлення Черн╕г╕всько╖ митниц╕ ДФС Подоляко Володимир ╤ванович 652–234
26.02.2019р. з 10.00 до 11.00Дотримання роботодавцями трудового законодавства, недопущення виплат «у конвертах» Заступник начальника управл╕ння податк╕в ╕ збор╕в з ф╕зичних ос╕б Кузнецова Наталя Борис╕вна 652-978

07.02.2019 Сектор комун╕кац╕й ГУ ДФС у Черн╕г╕вськ╕й област╕


НА ПРОДАЖ ЯКИХ НАПО╥В ПОТР╤БНА Л╤ЦЕНЗ╤Я, А ЯКИХ Н╤?

Роздр╕бна торг╕вля алкогольними напоями та тютюновими виробами зд╕йсню╓ться суб’╓ктами господарювання вс╕х форм власност╕ за наявност╕ у них л╕ценз╕й.

В ГУ ДФС у Черн╕г╕вськ╕й област╕ пов╕домили, що управл╕нням контролю за об╕гом та оподаткуванням п╕дакцизних товар╕в протягом 2018 року видано 5038 л╕ценз╕й, в тому числ╕: 2904 на право роздр╕бно╖ торг╕вл╕ алкогольними напоями та 2134 на право роздр╕бно╖ торг╕вл╕ тютюновими виробами.

Л╕цензування роздр╕бно╖ торг╕вл╕ п╕дакцизною групою товар╕в зд╕йсню╓ться в╕дпов╕дно до вимог статт╕ 15 Закону Укра╖ни в╕д 19.12.1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва та об╕гу спирту етилового, коньячного ╕ плодового, алкогольних напо╖в та тютюнових вироб╕в».

Плата за л╕ценз╕ю на роздр╕бну торг╕влю алкогольними напоями, кр╕м сидру та перр╕ (без додання спирту), становить 8000 гривень на кожний окремий, зазначений в л╕ценз╕╖ електронний контрольно-касовий апарат (книгу обл╕ку розрахункових операц╕й), що знаходиться у м╕сц╕ торг╕вл╕; на роздр╕бну торг╕влю тютюновими виробами на кожне м╕сце торг╕вл╕ - 2000 гривень, а на територ╕╖ с╕л ╕ селищ, за винятком тих, що знаходяться у межах територ╕╖ м╕ст - 500 гривень на роздр╕бну торг╕влю алкогольними напоями, кр╕м сидру та перр╕ (без додання спирту), на кожний окремий, зазначений у л╕ценз╕╖ електронний контрольно-касовий апарат (книгу обл╕ку розрахункових операц╕й), що знаходиться у м╕сц╕ торг╕вл╕, ╕ 250 гривень - на роздр╕бну торг╕влю тютюновими виробами на кожне м╕сце торг╕вл╕.

Плата за л╕ценз╕ю на роздр╕бну торг╕влю сидром та перр╕ (без додання спирту) становить 780 гривень на кожне м╕сце торг╕вл╕ незалежно в╕д його територ╕ального розташування.
Напо╖, як╕ можна продавати без наявност╕ л╕ценз╕╖ на право роздр╕бно╖ торг╕вл╕ : безалкогольне пиво, столов╕ вина.

У ф╕скальн╕й служб╕ наголошують, що в раз╕ виявлення п╕д час перев╕рок продажу алкогольних напо╖в або тютюнових вироб╕в без наявност╕ л╕ценз╕╖, в╕дпов╕дно до вимог ст..17 Закону Укра╖ни № 481/95, до суб’╓кта господарювання застосову╓ться штрафна санкц╕я в розм╕р╕ 200 в╕дс.
вартост╕ отримано╖ парт╕╖ товару, але не менше 17 тис грн та штрафна санкц╕я за збер╕гання алкогольних напо╖в або тютюнових вироб╕в в м╕сцях збер╕гання не внесених до ╢диного державного ре╓стру – 100 в╕дс. вартост╕ товару, який знаходиться в такому м╕сц╕ збер╕гання, але не менше 17 тис гривень.

За 2018 р╕к прац╕вниками управл╕ння контролю за об╕гом та оподаткуванням п╕дакцизних товар╕в ГУ ДФС у Черн╕г╕вськ╕й област╕ застосовано штрафн╕ санкц╕╖ до 21 суб’╓кта господарювання на суму 357 тис гривень.

31.01.2019 Сектор комун╕кац╕й ГУ ДФС у Черн╕г╕вськ╕й област╕


2019 Р╤К: ЗМ╤НИ ЩОДО СПЛАТИ ╢СВ

Законом Укра╖ни в╕д 23 листопада 2018 №2628-VIII «Про внесення зм╕н до Податкового кодексу Укра╖ни та деяких ╕нших законодавчих акт╕в Укра╖ни щодо покращення адм╕н╕стрування та перегляду ставок окремих податк╕в ╕ збор╕в» запроваджено окрем╕ зм╕ни щодо  сплати ╓диного внеску на загальнообов'язкове державне соц╕альне страхування (╢СВ), як╕ набрали чинност╕ 01 с╕чня 2019 року.
Так, ╢СВ для ф╕зичних ос╕б-п╕дпри╓мц╕в, у тому числ╕ тих, як╕ обрали спрощену систему оподаткування, у яких працюють особи з ╕нвал╕дн╕стю, встановлю╓ться у розм╕р╕ 8,41 % бази нарахування ╢СВ для працюючих ос╕б з ╕нвал╕дн╕стю. Тобто, з 2019 року не лише юридичн╕ особи, а й ф╕зичн╕ особи-п╕дпри╓мц╕, у яких працюють особи з ╕нвал╕дн╕стю, зможуть нараховувати ╢СВ за п╕льговою ставкою (8,41%).
В╕д сплати ╢СВ за себе зв╕льняються ф╕зичн╕ особи-п╕дпри╓мц╕ (незалежно в╕д обрано╖ системи оподаткування) ╕ члени фермерського господарства, як╕ ╓ пенс╕онерами за в╕ком чи особами з ╕нвал╕дн╕стю та отримують пенс╕ю або соц╕альну допомогу. Зазначене зв╕льнення не поширю╓ться на ос╕б, як╕ провадять незалежну профес╕йну д╕яльн╕сть (адвокат╕в, нотар╕ус╕в, приватних виконавц╕в, оц╕нювач╕в, аудитор╕в тощо).
Нагаду╓мо, що ф╕зичн╕ особи-п╕дпри╓мц╕, особи, як╕ провадять незалежну профес╕йну д╕яльн╕сть, члени фермерських господарств зобов’язан╕ сплачувати ╢СВ до 20 числа м╕сяця, що наста╓ за зв╕тним кварталом.

28.01.2019 Сектор комун╕кац╕й ГУ ДФС у Черн╕г╕вськ╕й област╕


ПЛАТНИКАМ ЧЕРН╤Г╤ВЩИНИ ЗА МИНУЛИЙ Р╤К З БЮДЖЕТУ В╤ДШКОДОВАНО МАЙЖЕ 1,3 МЛРД ГРИВЕНЬ ПДВ

За ╕нформац╕╓ю Головного управл╕ння ДФС у Черн╕г╕вськ╕й област╕, протягом 2018 року проведено камеральн╕ перев╕рки 251 суб'╓кта господарювання-юридичних ос╕б. Перев╕рки зд╕йснен╕ з питань визначення достов╕рност╕ нарахування сум бюджетного в╕дшкодування ПДВ на загальну суму близько 1,4 млрд гривень.

За р╕к, що минув з бюджету в╕дшкодовано майже 1,3 млрд гривень.

За результатами перев╕рок упереджено безп╕дставно задекларовану до в╕дшкодування суму ПДВ у розм╕р╕ 13 млн гривень.

22.01.2019 Сектор комун╕кац╕й ГУ ДФС у Черн╕г╕вськ╕й област╕Нормативн╕ акти
м╕сько╖ влади
e-mail: П╕дписатися/В╕дписатися
Знайти:  

    
crok design