о ф ╕ ц ╕ й н и й   в е б - п о р т а л   м ╕ с т а   п р и л у к и
ukrainian english russian
додому пошта

В╕дд╕л звернень громадян

АНАЛ╤ТИЧНА ДОВ╤ДКА
ПРО РОБОТУ ╤З ЗВЕРНЕННЯМИ ГРОМАДЯН,
ЩО НАД╤ЙШЛИ ДО ПРИЛУЦЬКО╥ М╤СЬКО╥ РАДИ У 2018 РОЦ╤

З метою забезпечення вимог Конституц╕╖ Укра╖ни, Закону Укра╖ни “Про звернення громадян” та на виконання Указу Президента Укра╖ни в╕д 07.02.2008 № 109 “Про першочергов╕ заходи щодо забезпечення та гарантування конституц╕йного права на звернення до орган╕в державно╖ влади та орган╕в м╕сцевого самоврядування”, Порядку вза╓мод╕╖ орган╕в виконавчо╖ влади та державно╖ установи “Урядовий контактний центр” ╕з забезпечення оперативного реагування на звернення, що надходять на Урядову телефонну “гарячу л╕н╕ю”, Прилуцькою м╕ською радою проводиться робота, спрямована на забезпечення належних умов щодо реал╕зац╕╖ громадянами конституц╕йного права на письмове звернення ╕ особистий прийом, оперативне вир╕шення проблемних питань, що порушуються у зверненнях громадян.
Протягом 2018 року до м╕сько╖ ради над╕йшло 2566 письмових та усних звернень ( 3112 за 2017 р.), що на 546 звернень ( або 18 %) менше, н╕ж за 2017 р╕к. Зменшення к╕лькост╕ звернень громадян в╕дбулося за рахунок зменшення к╕лькост╕ колективних звернень, звернень з питань соц╕ального захисту, комунального господарства та буд╕вництва.
Серед звернень, що над╕йшли до м╕сько╖ ради ╕ розгляд яких зд╕йснювався в╕дпов╕дно до Закону Укра╖ни “Про звернення громадян”, 99,6 % склали заяви чи клопотання, 0,2 % – скарги, 0,3 % – пропозиц╕╖ ╕ зауваження.
20 % в╕д ус╕х звернень складають звернення в╕д громадян, як╕ мають передбачен╕ законодавством п╕льги, з них: звернення ос╕б з ╕нвал╕дн╕стю ╤, ╤╤ та ╤╤╤ групи — 49 %, ╕нвал╕д╕в в╕йни, учасник╕в в╕йни, учасник╕в бойових д╕й — 28 %, член╕в багатод╕тних с╕мей, одиноких матер╕в, матер╕в -геро╖нь - 9 %; д╕тей в╕йни — 7 %, учасник╕в л╕кв╕дац╕╖ авар╕╖ на ЧАЕС — 6 % та ╕н. Звернення в╕д п╕льгових категор╕й громадян розглядаються першочергово, особлива увага прид╕ля╓ться вир╕шенню питань, порушених у них. За результатами розгляду 52 % звернень в╕д громадян п╕льгових категор╕й було задоволено.
В╕дпов╕дно до соц╕ального статусу найб╕льше звернень над╕йшло в╕д пенс╕онер╕в, роб╕тник╕в, прац╕вник╕в бюджетно╖ сфери та п╕дпри╓мц╕в.
Через органи влади вищого р╕вня над╕йшло 75 звернень (66 за 2017 р.), а саме:
Адм╕н╕страц╕ю Президента Укра╖ни - 9 (6 за 2017 р.);
Каб╕нет М╕н╕стр╕в Укра╖ни - 25 (7 за 2017 р.);
Депутат╕в Верховно╖ Ради - 22 (36 за 2017 р.);
Облдержадм╕н╕страц╕ю - 18 (13 за 2017 р.);
╤нш╕ орган╕зац╕╖ - 1 (4 за 2017 р.).
Через Державну установу “Урядовий контактний центр” над╕йшло 685 (або 27 %) звернень (554 за 2017 р╕к).
К╕льк╕сть звернень громадян до орган╕в влади вищого р╕вня у зв╕тному пер╕од╕ зб╕льшилася на 22 % пор╕вняно з 2017 роком за рахунок звернень до Державно╖ установи “Урядовий контактний центр”, Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни, та Черн╕г╕всько╖ облдержадм╕н╕страц╕╖. У зверненнях до орган╕в влади вищого р╕вня громадяни порушували питання соц╕ального захисту населення: призначення та перерахунку субсид╕й, виплати соц╕альних допомог, надання п╕льг; питання житлово-комунального господарства: нарахування плати за комунальн╕ послуги, ремонту багатоквартирних житлових будинк╕в, ремонту дор╕г, благоустрою м╕ста; житлов╕ питання, питання транспорту та зв’язку; охорони здоров’я тощо.
Вс╕ звернення, що над╕йшли через органи влади вищого р╕вня, розглядались вчасно та вир╕шувались в╕дпов╕дно до чинного законодавства. За п╕дсумками розгляду 158 звернень було задоволено, 29 звернень направлено для розгляду за належн╕стю, в╕дпов╕дно до статт╕ 7 Закону Укра╖ни “Про звернення громадян”, 6 звернень перебува╓ на додатковому контрол╕ до остаточного виконання, на решту звернень надано в╕дпов╕дн╕ роз’яснення.
Щотижня, зг╕дно з граф╕ком, проводилися особист╕ прийоми громадян кер╕вними посадовими особами м╕сько╖ ради, п╕д час яких над╕йшло 276 звернень (307 за 2017 р.), з них 252 - до м╕ського голови. На особистий прийом до м╕ського голови прилучани зверталися з питань пол╕пшення житлових умов, соц╕ального захисту, роботи комунальних п╕дпри╓мств м╕ста, осв╕ти, охорони здоров’я та ╕н. Б╕льш╕сть звернень вир╕шувалися безпосередньо на особистому прийом╕, а решта розглядалися в╕дпов╕дно до чинного законодавства.
М╕ським головою, заступниками м╕ського голови та керуючою справами виконавчого ком╕тету м╕сько╖ ради проводилися “прям╕” телефонн╕ л╕н╕╖ зв’язку з громадянами за окремим граф╕ком, що завчасно оприлюднювався у засобах масово╖ ╕нформац╕╖. За зв╕тний пер╕од було проведено 23 “прямих” телефонних л╕н╕й зв’язку, п╕д час яких над╕йшло 38 звернень в╕д прилучан (68 за 2017 р.). Громадяни мають можлив╕сть надсилати звернення до м╕сько╖ ради на електронн╕ адреси м╕сько╖ ради та в╕дд╕лу звернень громадян, а також звертатися на "гарячу" телефонну л╕н╕ю м╕ського голови. За зв╕тний пер╕од на телефонну "гарячу л╕н╕ю" м╕ського голови та через електронну пошту над╕йшло 53 звернення (35 за 2017 р.). Забезпечена можлив╕сть електронних звернень та подання петиц╕й на оф╕ц╕йному сайт╕ Прилуцько╖ м╕сько╖ ради.
За зв╕тний пер╕од до м╕сько╖ ради над╕йшло 127 колективних звернень (2224 п╕дписи) (200 за 2017 р.). У б╕льшост╕ з них порушувалися питання кап╕тального ремонту багатоквартирних житлових будинк╕в, ремонту комун╕кац╕йних мереж, ремонту дор╕г та тротуар╕в м╕ста, облаштування вуличного осв╕тлення, виконання перерахунку за послуги тепловодопостачання, м╕ських пасажирських перевезень та ╕н. За тематикою найб╕льше звернень над╕йшло з питань комунального та дорожнього господарства - 979 звернень - 37 % (1074 за 2017 р.). Прилучани зверталися з питаннями щодо вартост╕ житлово-комунальних послуг, виконання кап╕тального ремонту багатоквартирних житлових будинк╕в, ремонту мереж опалення, водопостачання та водов╕дведення, зр╕зання авар╕йних дерев, кап╕тального та поточного ремонту дор╕г, в╕дновлення вуличного осв╕тлення, отримання дозвол╕в на облаштування автономного опалення у квартирах багатоквартирних будинк╕в тощо. Сл╕д зазначити, що протягом зв╕тного пер╕оду було побудовано мереж╕ вуличного осв╕тлення на 25 вулицях м╕ста, зр╕зано 272 авар╕йних дерева, виконано ремонт асфальтового покриття на 18 прибудинкових територ╕ях, на 20 вулицях м╕ста проведено поточний ремонт дорожнього покриття та на 4 вулицях виконано кап╕тальний ремонт дороги, виконувався ремонт дах╕в багатоквартирних будинк╕в тощо.
З питань соц╕ального захисту населення м╕ська рада отримала 816 звернень - 31 % (1224 за 2017 р.). У них порушувалися питання надання одноразово╖ грошово╖ допомоги жителям м╕ста, у тому числ╕ ╕ п╕льговим категор╕ям громадян, оформлення субсид╕й на оплату житлово-комунальних послуг, роз’яснення норм законодавства щодо п╕льгових категор╕й населення, у тому числ╕ пенс╕йного забезпечення, соц╕ального захисту ос╕б з ╕нвал╕дн╕стю, одиноких матер╕в та ╕н.
З житлових питань над╕йшло 253 звернення - 10 % (253 за 2017 р.), у яких йшла мова про отримання дозвол╕в на приватизац╕ю квартир, що перебувають у комунальн╕й власност╕, переоформлення особових рахунк╕в на квартири, включення у списки на приватизац╕ю житла, пол╕пшення житлових умов, взяття на квартирний обл╕к громадян, у тому числ╕ ╕ п╕льгових категор╕й населення, роз’яснення норм чинного житлового законодавства та ╕н.
У 124 зверненнях - 5 % порушувалися питання транспорту та зв’язку (116 за 2017 р.). Звернення стосувалися п╕льгових перевезень громадян у м╕ському пасажирському транспорт╕, перевезення учн╕в загальноосв╕тн╕х заклад╕в м╕ста, дотримання розклад╕в руху на м╕ських автобусних маршрутах, в╕дкриття нових автобусних маршрут╕в, обмеження руху багатовантажного транспорту вулицями м╕ста, в╕дновлення роботи телефонного зв’язку тощо.
Питання землекористування та добросус╕дських в╕дносин, пов’язаних з цим, порушувалися у 93 заявах (115 за 2017 р.). Для розгляду сп╕рних питань у галуз╕ земелекористування утворена узгоджувальна ком╕с╕я м╕сько╖ ради з розгляду земельних спор╕в.
З питань охорони здоров’я м╕ська рада отримала 53 звернення (83 за 2017 р.), в яких йшла мова про забезпечення медикаментами за п╕льговими рецептами, в╕дпов╕дно до Урядово╖ програми “Доступн╕ л╕ки”, надання медичних послуг та орган╕зац╕╖ роботи заклад╕в медицини.
Решта звернень стосувалася питань забезпечення дотримання законност╕ та охорони правопорядку, м╕стобудування та арх╕тектури, прац╕ та зароб╕тно╖ плати, д╕яльност╕ м╕сько╖ ради та ╖╖ виконавчих орган╕в, роботи заклад╕в осв╕ти та культури м╕ста.
У зв╕тному пер╕од╕ над╕йшло 83 повторних звернення (74 за 2017р.), в яких порушувалися питання виконання кап╕тального ремонту або буд╕вництва дор╕г, кап╕тального ремонту багатоквартирних будинк╕в, облаштування вуличного осв╕тлення, землекористування, самочинного буд╕вництва та добросус╕дських в╕дносин, надання грошово╖ допомоги у значних розм╕рах, перерахунку розм╕ру субсид╕й на оплату житлово-комунальних послуг. П╕дставою для ╖х подання, в основному, було обмеження ф╕нансового ресурсу м╕ського бюджету або необх╕дн╕сть вир╕шення питань у судовому порядку.
За результатами розгляду, станом на 24 с╕чня 2019 року, 873 звернення громадян - 35 % було задоволено, 1383 звернення роз’яснено (в тому числ╕ над╕слано за належн╕стю), на 98 звернень надана в╕дмова, 193 звернення перебувають на додатковому контрол╕ до остаточного виконання та 19 звернень знаходиться на розгляд╕.
Зг╕дно з планом заход╕в по виконанню Указу Президента Укра╖ни в╕д 7 лютого 2008 року №109/2008 “Про першочергов╕ заходи щодо забезпечення реал╕зац╕╖ та гарантування конституц╕йного права на звернення до орган╕в державно╖ влади та орган╕в м╕сцевого самоврядування”, затвердженим р╕шенням виконавчого ком╕тету в╕д 30.01.2018 №25, проводився щотижневий мон╕торинг стану роботи ╕з зверненнями громадян та контролю за ╖х виконанням. Дана ╕нформац╕я розглядалася на апаратних нарадах м╕ського голови з заступниками м╕ського голови з питань д╕яльност╕ виконавчих орган╕в ради, керуючою справами виконавчого ком╕тету м╕сько╖ ради, начальниками управл╕нь, в╕дд╕л╕в та сектор╕в м╕сько╖ ради. 99 % звернень у зв╕тному пер╕од╕ було розглянуто в терм╕н, передбачений чинним законодавством, що св╕дчить про злагоджену роботу посадових ос╕б м╕сько╖ ради та комунальних п╕дпри╓мств м╕ста.
Виконавчий ком╕тет м╕сько╖ ради пост╕йно працю╓ над удосконаленням роботи ╕з зверненнями громадян, оперативним та об’╓ктивним ╖х розглядом, пол╕пшенням надання послуг жителям м╕ста.
Додаток: дан╕ про звернення громадян, що над╕йшли до Прилуцько╖ м╕сько╖ ради за 2018 р╕к у пор╕внянн╕ з 2017 роком, на 2-х аркушах.
ДАН╤ про звернення громадян, що над╕йшли до Прилуцько╖ м╕сько╖ ради за 2018 р╕к у пор╕внянн╕ з 2017 роком3кБ
Скачати

Начальник в╕дд╕лу звернень громадян м╕сько╖ ради Л.П. ПАШУКНормативн╕ акти
м╕сько╖ влади
e-mail: П╕дписатися/В╕дписатися
Знайти:  

    
crok design