о ф ╕ ц ╕ й н и й   в е б - п о р т а л   м ╕ с т а   п р и л у к и
ukrainian english russian
додому пошта

Арх╕в новин м╕ста

╤НФОРМАЦ╤ЙНА ЗУСТР╤Ч З ПИТАНЬ БРЕНДУ М╤СТА

13 червня в╕дбулась ╕нформац╕йна зустр╕ч з питань маркетингових ╕нструмент╕в у формуванн╕ бренду м╕ста, на яку було запрошено представник╕в структурних п╕дрозд╕л╕в м╕сько╖ ради, установ культури та фах╕вц╕в Центру п╕дтримки п╕дпри╓мництва. Зах╕д орган╕зовано у рамках реал╕зац╕╖ проекту «Розвиток громад» Корпусу Миру США в Укра╖н╕.На початку заходу заступник м╕ського голови Олександр Сивенко про╕нформував про основн╕ процедурн╕ питання конкурс╕в по визначенню логотипу та слогану м╕ста, що були орган╕зован╕ протягом 2012 -2014 рок╕в. Присутн╕ мали можлив╕сть переглянути зразки поданих конкурсних роб╕т. Як було зазначено, на той пер╕од проведен╕ конкурси не досягли мети щодо затвердження ун╕кального та вдалого бренду для Прилук.

Волонтер Корпусу Миру США в Укра╖н╕ Шон Кр╕н презентував результати он-лайн опитування член╕в орган╕зац╕йного ком╕тету з п╕дготовки та проведення публ╕чних творчих конкурс╕в на визначення логотипу та слогану м╕ста Прилуки «Бренд р╕дного м╕ста» ( 2012-2014рр.) та представник╕в жур╕.Опитування передбачало вивчення думки щодо сильних та слабких стор╕н проведених конкурс╕в, залученост╕ громадськост╕ та депутат╕в м╕сько╖ ради, передумов усп╕шно╖ ново╖ кампан╕╖ по визначенню бренду та ризик╕в у ╖╖ орган╕зац╕╖. Волонтер детально зупинився на практичних рекомендац╕ях у створенн╕ бренду та промоц╕╖ м╕ст з урахуванням м╕жнародного досв╕ду.

Учасниками зустр╕ч╕ розглянуто логотипи м╕ст Укра╖ни, обговорено роль громадськост╕ у процес╕ визначення й створення бренду.

14.06.2019 В╕дд╕л ╕нвестиц╕й та м╕жнародно╖ д╕яльност╕ м╕сько╖ ради


МИ Д╤ТИ ТВО╥, УКРА╥НО!


31 травня 2019 року, напередодн╕ прекрасного свята радост╕ та одв╕чно╖ над╕╖ – М╕жнародного дня захисту д╕тей, вихованц╕ заклад╕в дошк╕льно╖ осв╕ти взяли участь у флешмоб╕ «Ми д╕ти тво╖, Укра╖но!» Щаслив╕ та рад╕сн╕ дошк╕льнята одночасно продемонстрували сво╖ ум╕ння танцювати та веселитися.Д╕тей прив╕тали Тетяна Фесенко заступник м╕ського голови з питань д╕яльност╕ виконавчих орган╕в ради та Валентина Ходюк заступник начальника управл╕ння осв╕ти Прилуцько╖ м╕сько╖ ради.

Зах╕д, учасниками якого стали 140 прилуцьких дошк╕льнят, п╕дготував колектив закладу дошк╕льно╖ осв╕ти № 9 (директор Шинкаренко Л.М.). Родзинкою флешмобу став виступ вихованц╕в цирково╖ студ╕╖ «Удай» ЦТДЮ (кер╕вник Клементь╓в А.П.).

Тож нехай наш╕ маленьк╕ прилучани будуть здоровими, зростають в атмосфер╕ тепла ╕ добра, радують нас сво╖ми сяючими посм╕шками!

31.05.2019 За ╕нформац╕╓ю управл╕ння осв╕ти м╕сько╖ ради

В╤ЗИТ ПРЕДСТАВНИЦТВА ╢ВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ В УКРА╥Н╤

18 кв╕тня до м. Прилуки зав╕тала делегац╕я Представництва ╢вропейського Союзу в Укра╖н╕. У рамках в╕зиту для представник╕в в╕дд╕л╕в та управл╕нь м╕сько╖ ради було проведено зустр╕ч-дискус╕ю на тему «╢вропейськ╕ програми для Укра╖ни та можливост╕ сп╕впрац╕ з Представництвом ╢С».Головний експерт зустр╕ч╕ В╕ктор╕я Давидова, радник з питань преси та ╕нформац╕╖ Представництва ╢С в Укра╖н╕, презентувала ╓вропейськ╕ програми для Укра╖ни в галуз╕ м╕жнародно╖ культурно╖ сп╕впрац╕, економ╕ки, осв╕ти, спорту, молод╕жно╖ пол╕тики. Також були обговорен╕ практичн╕ аспекти сп╕впрац╕ м╕ста з Представництвом ╢С у цих сферах.В друг╕й половин╕ дня окремо в╕дбулася публ╕чна презентац╕я для молод╕, актив╕ст╕в, представник╕в громадських орган╕зац╕й та б╕знесу за темою «Пр╕оритети ╢С в Укра╖н╕, огляд молод╕жних, осв╕тн╕х, культурних ╕ б╕знес-можливостей, а також ╕нформац╕йних ресурс╕в Представництва ╢С». Присутн╕ мали можлив╕сть ознайомитись з пр╕оритетними напрямами допомоги, яку ╢С нада╓ Укра╖н╕, програмами, проектами ╢вросоюзу. Серед презентованих програм та проект╕в: Horizon 2020, Creative Europe, Erasmus+, Culture Bridges, COSME, EU4Business та ╕нш╕.Також Делегац╕я зав╕тала до М╕сько╖ центрально╖ б╕бл╕отеки ╕м. Л.Забашти, де координатор ╕нформац╕йно╖ кампан╕╖ «Будуймо ╢вропу в Укра╖н╕» в╕д Представництва ╢С Ольга М╕щенко провела брейн-ринг для школяр╕в шк╕л № 6 та №7, г╕мназ╕й №1 та №5 на ╓вропейську тематику. Гра допомогла учням в ╕нтерактивний спос╕б покращити знання про ╕стор╕ю ╢вропи, ╖╖ пол╕тичне, економ╕чне, культурне життя, а також в╕дчути командний дух ╕ розвинути анал╕тичн╕ навички. Перше м╕сце пос╕ла команда «╢дн╕сть» (г╕мназ╕я №1), друге - «Космопол╕т» (г╕мназ╕я №5), трет╓ - «╢вропейський погляд» ( школа №7) та четверте - команда «Сп╕вдружн╕сть» (школа №6). Вс╕ учасники брейн-рингу отримали призи, сувен╕ри з ╓вропейською символ╕кою, а центральна б╕бл╕отека - нов╕ видання.Наприк╕нц╕ свого в╕зиту до м. Прилуки координатори ╕нформац╕йно╖ кампан╕╖ «Будуймо ╢вропу в Укра╖н╕» в╕дв╕дали Центр ╓вропейсько╖ ╕нформац╕╖, що розм╕щу╓ться в М╕ськ╕й б╕бл╕отец╕ для д╕тей.


╤нформац╕йна кампан╕я «Будуймо ╢вропу в Укра╖н╕» включа╓ сер╕ю ╕нформац╕йно-просв╕тницьких заход╕в, як╕ Представництво ╢С в Укра╖н╕ проводить по вс╕й кра╖н╕. ╥х основна мета – пояснити важлив╕сть реал╕зац╕╖ Угоди про асоц╕ац╕ю м╕ж Укра╖ною та ╢С, поширення ╓вропейських ц╕нностей та п╕двищення р╕вня об╕знаност╕ укра╖нц╕в щодо розвитку в╕дносин м╕ж Укра╖ною та ╢С. ╤з такою ╕нформац╕йною кампан╕╓ю експерти подорожують кра╖ною вже п’ятий р╕к.

19.04.2018 В╕дд╕л ╕нвестиц╕й та м╕жнародно╖ д╕яльност╕ м╕сько╖ ради


РОБОТИ З В╤ДНОВЛЕННЯ ДОРОЖНЬОГО ПОКРИТТЯ

Цього тижня на прилуцьких автошляхах розпочалися роботи з л╕кв╕дац╕╖ авар╕йно╖ ямковост╕. Найб╕льш пошкоджен╕ д╕лянки асфальтного покриття в обсяз╕ 750 квадратних метр╕в л╕кв╕довуватимуть шляхом в╕дновлення основи та укладання нового шару асфальту. Для дотримання технолог╕чного процесу ремонту дорожнього покриття глибок╕ ями проливають б╕тумом, засипають та втрамбовують щеб╕нь, знову проливають шар б╕туму та засипають його сум╕шшю дробленого гран╕ту та грав╕ю. П╕сля в╕дновлення основи п╕дрядна орган╕зац╕я “РЕМДОР-БУД”, яка зд╕йсню╓ ремонт, укладатиме асфальт. Адже його к╕льк╕сть стане зрозум╕лою лише п╕сля обробки вс╕х пошкоджень, передбачених договором.Для виконання кап╕тального ремонту прилуцьких дор╕г у 2018 роц╕ м╕ська рада вид╕лила близько 11 млн грн. На час╕ готу╓ться проектно-кошторисна документац╕я для в╕дновлення покриття на д╕лянках вулиць: Вав╕лова, Ки╖вськ╕й, Костянтин╕вського та ╕нших.

Поточний ремонт асфальтного покриття транзитних вулиць зд╕йснюватиметься коштом обласного бюджету, силами обласного управл╕ння кап╕тального буд╕вництва. На нього держава вид╕лила Прилукам майже 8 млн грн. Кошти для виготовлення проектно-кошторисно╖ документац╕╖ з цього виду ремонтних роб╕т заплановано вид╕лити на чергов╕й сес╕╖ м╕сько╖ ради.

Цьогор╕ч продовжиться ╕ ремонт прибудинкових територ╕й. На облаштування дворового покриття багатоквартирних будинк╕в, в'╖зд╕в та ви╖зд╕в з ╜рунтових дор╕г з м╕ського бюджету вид╕лено 2 млн грн. ╤ще 3 млн грн передбачено на ремонт тротуар╕в, який не зд╕йснювався близько десяти рок╕в.

Кап╕тальний ремонт дор╕г, в╕дновлення прибудинкових територ╕й, в'╖зд╕в, про╖зд╕в та тротуар╕в розпочнеться одразу п╕сля проведення тендерних процедур, як╕ й визначать виконавця роб╕т.

13.04.2018 Прес-секретар м╕сько╖ ради Любов Рубан


УЖЕ В╤ДОМО ПРОПОЗИЦ╤╥ УЧАСНИК╤В М╤ЖНАРОЖНОГО ТЕНДЕРА З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТ╤12 кв╕тня об 11:00 у сес╕йн╕й зал╕ м╕сько╖ ради в╕дбулося розкриття тендерних пропозиц╕й по визначенню переможця проекту “П╕двищення енергоефективност╕ об’╓кт╕в бюджетно╖ сфери (осв╕тн╕ навчальн╕ заклади) та системи зовн╕шнього осв╕тлення м. Прилуки”.
Сво╖ пропозиц╕╖ конкурсних торг╕в запропонували наступн╕ учасники:

1. КОНСОРЦ╤УМ у склад╕ ПП “РЕМВОДПЛАСТ ПЛЮС” представник СПКА — п╕дрядник ТОВ “ЕКТА ПРОМ” - партнер СПКА субп╕дрядник: 18 млн 843 тис. 382 грн 53 коп.

2. ТОВ “ЛУЧ”: 19 млн 201 тис. 243 грн 72 коп.

3. ТОВ “Союз - Св╕тло Укра╖на”: 14 млн 588 тис. 811 грн 99 коп.

4. ТОВ “СМАРТ-ЛАЙТ ГРУПП”: 13 млн 299 тис. 994 грн 70 коп.

5. ТОВ “ДОРСТРОЙМОНТАЖ КИ╥В”: 19 млн 397 тис. 863 грн 40 коп.

6. ТОВ “М╕кс Лайт”+ ТД “Рад╕й” СПКА: 11 млн 851 тис. 444 грн.

На даний час в╕дбува╓ться оц╕нка тендерних пропозиц╕й учасниками тендерного ком╕тету.13.04.2018 Прес-секретар м╕сько╖ ради Любов Рубан


ВЕСНЯНИЙ М╤СЯЧНИК ПО ПРИБИРАННЮ М╤СТА

В╕дпов╕дно до розпорядження м╕ського голови в╕д 06 кв╕тня 2018 року №105 р з 10 кв╕тня по 11 травня 2018 року у м.Прилуки проводиться м╕сячник з благоустрою та сан╕тарно╖ очистки.
Цим же розпорядженням утворено штаб по проведенню м╕сячника, який очолив заступник м╕ського голови з питань д╕яльност╕ виконавчих орган╕в ради Котляр Р.П.
У ход╕ м╕сячника, зг╕дно граф╕ку прибирання, суб'╓ктам господарсько╖ д╕яльност╕ незалежно в╕д форм власност╕ та мешканцям необх╕дно виконати прибирання власних, прилеглих та закр╕плених територ╕й, а також забезпечити вивезення см╕ття на пол╕гон твердих побутових в╕дход╕в (см╕тт╓звалище).
З граф╕ком прибирання можна ознайомитись на оф╕ц╕йному сайт╕ та портал╕ м╕сько╖ ради, у засобах масово╖ ╕нформац╕╖, у ком╕тетах самоорган╕зац╕╖ населення.
На час проведення м╕сячника см╕тт╓звалище прийма╓ в╕дходи безоплатно, кр╕м буд╕вельних та промислових.
Наведення чистоти ╕ порядку у м╕ст╕ це обов'язок кожного мешканця м╕ста, це ознака нашо╖ внутр╕шньо╖ культури.

ГРАФ╤К прибирання територ╕╖ м╕ста в пер╕од проведення м╕сячника з благоустрою та сан╕тарно╖ очистки з 10 кв╕тня по 11травня 2018року
№ з/пТеритор╕я прибиранняТерм╕н прибиранняВиконавець роб╕т
1Ки╖вська 12.04-15.04суб'╓кти господарювання, мешканц╕
2Вокзальна12.04-15.04суб'╓кти господарювання, мешканц╕
3Привокзальна площа 12.04-15.04суб'╓кти господарювання, мешканц╕
4Ю.Копт╓ва12.04-15.04суб'╓кти господарювання, мешканц╕
5Земська12.04-15.04суб'╓кти господарювання, мешканц╕
6Котляревського 12.04-15.04суб'╓кти господарювання, мешканц╕
7Ярмаркова12.04-15.04суб'╓кти господарювання, мешканц╕
8Пушк╕на12.04-15.04суб'╓кти господарювання, мешканц╕
9Михайл╕вська12.04-15.04суб'╓кти господарювання, мешканц╕
10Вав╕лова12.04-15.04суб'╓кти господарювання, мешканц╕
11Микола╖вська16.04-17.04суб'╓кти господарювання, мешканц╕
12Алгаз╕на 16.04-17.04суб'╓кти господарювання, мешканц╕
13Андр╕╖вська 16.04-17.04суб'╓кти господарювання, мешканц╕
14Козача16.04-17.04суб'╓кти господарювання, мешканц╕
15Ветеранська16.04-17.04суб'╓кти господарювання, мешканц╕
16╤ван╕вська16.04-17.04суб'╓кти господарювання, мешканц╕
17╤вана Скоропадського(Бособрода)16.04-17.04суб'╓кти господарювання, мешканц╕
18Садова16.04-17.04суб'╓кти господарювання, мешканц╕
19Г╕мназична 16.04-17.04суб'╓кти господарювання, мешканц╕
20Селище “Будмаш”16.04-17.04суб'╓кти господарювання, мешканц╕
21Гетьмана Сагайдачного(Фрунзе)16.04-17.04суб'╓кти господарювання, мешканц╕
22Паризько╖ Комуни16.04-17.04суб'╓кти господарювання, мешканц╕
231Травня16.04-17.04суб'╓кти господарювання, мешканц╕
24Богунського 18.04.-19.04суб'╓кти господарювання, мешканц╕
25Б.Носенка 18.04.-19.04суб'╓кти господарювання, мешканц╕
26Костянтин╕вська 18.04.-19.04суб'╓кти господарювання, мешканц╕
27Боброва20.04-21.04.суб'╓кти господарювання, мешканц╕
28Густинська20.04-21.04.суб'╓кти господарювання, мешканц╕
29Фабрична20.04-21.04.суб'╓кти господарювання, мешканц╕
30Сорочинська(Шм╕дта)20.04-21.04.суб'╓кти господарювання, мешканц╕
31Незалежност╕20.04-21.04.суб'╓кти господарювання, мешканц╕
32Перемоги22.04-23.04.суб'╓кти господарювання, мешканц╕
33╤ндустр╕альна22.04-23.04.суб'╓кти господарювання, мешканц╕
34С╕чових Стр╕льц╕в(Островського)22.04-23.04.суб'╓кти господарювання, мешканц╕
35Гвард╕йська 22.04-23.04.суб'╓кти господарювання, мешканц╕
36Петропавл╕вська(Червоноарм╕йська)22.04-23.04.суб'╓кти господарювання, мешканц╕
37Житня(Щорса) 22.04-23.04.суб'╓кти господарювання, мешканц╕
38Галаган╕вська 24.04-25.04суб'╓кти господарювання, мешканц╕
39Гоголя 24.04-25.04суб'╓кти господарювання, мешканц╕
40Соборна 24.04-25.04суб'╓кти господарювання, мешканц╕
41Шевченка 24.04-25.04суб'╓кти господарювання, мешканц╕
42Пирятинська24.04-25.04суб'╓кти господарювання, мешканц╕
43В╕йськ. м╕стечко-1226.04суб'╓кти господарювання, мешканц╕


ГРАНТИ НА РОЗВИТОК САМОЗАЙНЯТОСТ╤ ТА П╤ДПРИ╢МНИЦТВА ДЛЯ ВПО, УЧАСНИК╤В АТО ТА ╥Х С╤МЕЙ, М╤СЦЕВИХ МЕШКАНЦ╤В (ЧЕРН╤Г╤ВСЬКА ОБЛАСТЬ)

Громадська орган╕зац╕я «Асоц╕ац╕я демократичного розвитку» в якост╕ виконавчого партнера розпочина╓ реал╕зац╕ю Проекту МОМ «Зм╕цнення самозабезпечення внутр╕шньо перем╕щених ос╕б та громад, що постраждали в╕д конфл╕кту в Укра╖н╕», який зд╕йсню╓ться за ф╕нансово╖ п╕дтримки Уряду Федеративно╖ Республ╕ки Н╕меччина, що д╕╓ через Н╕мецький Банк Розвитку KfW.
В ц╕лому Проект ма╓ на мет╕ покращити можливост╕ для самозабезпечення та самозайнятост╕ внутр╕шньо перем╕щених ос╕б та мешканц╕в рег╕он╕в, як╕ зазнали насл╕дк╕в конфл╕кту.
Громадська орган╕зац╕я почина╓ попередн╕й в╕дб╕р учасник╕в на участь у проект╕ у Черн╕г╕вськ╕й област╕ за напрямками: самозайнят╕сть та м╕кроп╕дпри╓мництво.
Запрошуються:
• Внутр╕шньо перем╕щен╕ особи (ВПО) з Донецько╖, Лугансько╖ областей та Криму, що проживають в Черн╕г╕вськ╕й област╕.
В тому числ╕: особи, як╕ брали участь у трен╕нгах з профес╕йного навчання, або як╕ отримали грант на профес╕йне навчання в╕д МОМ або будь-яко╖ ╕ншо╖ орган╕зац╕╖, та як╕ використовують набут╕ п╕д час профес╕йного навчання знання.
• М╕сцев╕ мешканц╕ з Черн╕г╕всько╖ област╕.
Перевага нада╓ться багатод╕тним матерям/батькам, одиноким ж╕нкам з д╕тьми, вдовам, представникам етн╕чних меншин, жертвам домашнього насильства та ╕нших вид╕в гендерного насильства, ветеранам АТО та особам з ╕нвал╕дн╕стю.
• В╕ком в╕д 18 до 60 рок╕в, як╕:
- «САМОЗАЙНЯТ╤СТЬ» вже розпочали або хочуть в перспектив╕ започаткувати власну справу. Перевага нада╓ться в першу чергу особам без пост╕йного м╕сця працевлаштування;
- «М╤КРОП╤ДПРИ╢МНИЦТВО» вже мають досв╕д п╕дпри╓мницько╖ д╕яльност╕, активний б╕знес, наявне св╕доцтво ФОП, ПП чи ТзОВ (одноос╕бним власником якого ╓ заявник) з ре╓страц╕╓ю до 31 грудня 2016 року. Грант нада╓ться на розширення наявного б╕знесу.


Кращ╕ б╕знес-плани отримають грантову п╕дтримку, яка полягатиме:
- для самозайнятих: обладнання, ╕нструменти, профес╕йна техн╕ка, мебл╕ тощо екв╕валентом – до 650 ╓вро;
- для п╕дпри╓мц╕в (м╕кроп╕дпри╓мництво) на розвиток п╕дпри╓мництва: обладнання, ╕нструменти, профес╕йна техн╕ка, мебл╕ тощо екв╕валентом – до 2500 ╓вро.

Гранти на розвиток самозайнятост╕ та п╕дпри╓мництва для ВПО, учасник╕в АТО та ╖х с╕мей, м╕сцевих мешканц╕в (Черн╕г╕вська область)26кБ
Скачати

04.04.2018


ПРИЛУЦЬКУ М╤СЬКУ ЦЕНТРАЛЬНУ Б╤БЛ╤ОТЕКУ ╤МЕН╤ ЛЮБОВ╤ ЗАБАШТИ ВИЗНАНО КРАЩОЮ В ОБЛАСТ╤


За п╕дсумками обласного рейтингу-конкурсу «Краща б╕бл╕отека року» м╕ська центральна б╕бл╕отека ╕мен╕ Любов╕ Забашти визнана «Кращою б╕бл╕отекою - 2017 року» у ном╕нац╕╖ краща м╕ська б╕бл╕отека област╕. Нагороду присво╓но за ╕нновац╕йну д╕яльн╕сть, трансформац╕ю б╕бл╕отеки в культурно-╕нформац╕йний центр по наданню широкого спектра послуг, розвиток зв’язк╕в з громадськ╕стю, створення креативно╖ команди профес╕онал╕в. Вручення диплом╕в та ц╕нних подарунк╕в в╕дбулося 29 березня у Черн╕гов╕.


П╕д час розширено╖ робочо╖ наради б╕бл╕отек м╕ста Прилуки, яка в╕дбулася 3 кв╕тня у читальн╕й зал╕ Прилуцько╖ м╕сько╖ центрально╖ б╕бл╕отеки ╕мен╕ Любов╕ Забашти, на адресу переможця лунали щир╕ в╕тання колег.З╕ словами п╕дтримки та подяки за найвищу в╕дзнаку в обласному рейтингу-конкурс╕ серед б╕бл╕отек в╕д ╕мен╕ м╕ського голови Ольги Попенко виступила ╖╖ заступник Тетяна Фесенко.
За високий профес╕онал╕зм колективу книгозб╕рн╕ вручили Подяку м╕ського голови та грошову винагороду.
З найкращими побажаннями до б╕бл╕отекар╕в звернулася начальник в╕дд╕лу культури ╕ туризму м╕сько╖ ради Катерина Мовчан, яка передала в користування закладу Дитячу б╕бл╕ю 1992 року, ╕з власно╖ колекц╕╖, видану Укра╖нською православною церквою.03.04.2018 Сектор ╕нформац╕йно╖ д╕яльност╕ та комун╕кац╕й з громадськ╕стю м╕сько╖ ради


ЗУСТР╤Ч ╤З ДАВН╤МИ ДРУЗЯМИ: ЯК ПОЧАЛИСЯ ДН╤ "ДНЯ" У ПРИЛУКАХЗранку сн╕жило, але перед в╕дкриттям виставки розпогодилось ╕ потепл╕шало. У пер╕од весняних ав╕там╕ноз╕в давн╓ м╕сто отримало потужну порц╕ю нашого «сусп╕льного антидепресанту». Другий р╕к посп╕ль у Прилуцькому м╕ському будинку культури проходять Дн╕ «Дня». Причому, цього разу ми допомага╓мо прилучанам не т╕льки побачити панораму життя кра╖ни за минулий р╕к, а й по-новому подивитися на ╕стор╕ю свого м╕ста. ╤ другий р╕к посп╕ль зала на в╕дкритт╕ виставки заповнена вщерть.

Грають викладач╕ Прилуцько╖ дитячо╖ музично╖ школи ╕мен╕ Левка Ревуцького, скрипаль Олександр Сахн╕н ╕ бандуристка Тетяна Карпенко. Зустр╕ча╓мо давн╕х знайомих. Жителька м╕ста Олена Канавець, яка займа╓ться фотограф╕╓ю ╕ нав╕ть у 2010-2011 роках брала участь у нашому конкурс╕, з╕ см╕хом пригадала таку ╕стор╕ю: «Одного дня, перебуваючи у Ки╓в╕, на Хрещатику, я в╕дпочивала на лавочц╕, поруч лежав фотоапарат, ╕ раптом побачила ц╕кавий сюжет: напроти сид╕ла молода пара, була дуже гарна композиц╕йно ╕стор╕я. ╤ поки я д╕ставала св╕й фотоапарат, чую – поруч з╕ мною хтось клацнув, уже сфотографував цю пару. Повертаюся ╕ бачу, що це – Микола Тимченко. В╕н швидко зробив кадр ╕ п╕шов. Я вже не фотографувала, бо люди побачили, що на них звернули увагу».Олена под╕лилась враженнями в╕д ново╖ виставки «Дня»: «Для Прилук ця под╕я важлива, бо люди повинн╕ бачити життя кра╖ни. Часто ми наст╕льки занурен╕ у сво╖ проблеми, що не бачимо того, що в╕дбува╓ться навкруги. Коли дивишся новини – це одне, а на фотограф╕ях все сприйма╓ться ╕накше. ╤ це непросто репортажна зйомка – це фотомистецтво. Кожна св╕тлина – це окрема ╕стор╕я».

«У сьогодн╕шньому св╕т╕ пров╕нц╕╖ нема╓ – ╓ люди, як╕ прир╕кають себе жити пров╕нц╕йним, нец╕кавим та ╕нертним життям. Я вважаю, що Прилуки не так╕. ╤ у вас буде шанс переконатися, що «День» да╓ для розвитку безл╕ч можливостей», – з цих сл╕в головного редактора «Дня» Лариси ╤вшино╖ почалось урочисте в╕дкриття виставки у Прилуках.

Лариса Олекс╕╖вна згадала сво╓ знайомство з Прилуками, що в╕дбулося 2004 року. «Я мала неймов╕рн╕ в╕дчуття в╕д Прилук, в╕д сп╕лкування з його жителями, – розпов╕да╓ головний редактор «Дня». – Зустр╕ч у Прилуках тривала десь чотири години – я була, наче лектор товариства «Знання», ми говорили про все. Коли сп╕лкування завершилося, з мене взяли об╕цянку, що я пам’ятатиму про Прилуки ╕ любитиму ╖х так само, як Острог…».

Прилучани одними з перших оц╕нили «Маршрут №1», присвячений ╖хньому р╕дному м╕сту. Лариса ╤вшина зазначила: «Бува╓, коли ми присвячу╓мо наш журнал певному м╕сту, його жител╕ пот╕м кажуть: «Так про наше м╕сто ще н╕хто не розпов╕дав». Можливо, як╕сь ╕стор╕╖ з цього глянцю в╕дом╕ багатьом, але ╕нтерпретац╕я ╕ постановка питань дуже св╕жа. Все це завдяки тому, що у нас ╓ друз╕ у Прилуках». До реч╕, при п╕дготовц╕ журналу нам дуже допом╕г Прилуцький кра╓знавчий музей ╕мен╕ В. ╤. Маслова, прац╕вники якого залюблен╕ в ╕стор╕ю р╕дного м╕ста ╕ намагаються ╖╖ промотувати.
Дн╕ «Дня» у Прилуках в╕дбуваються завдяки п╕дтримц╕ компан╕╖ «Брит╕ш Американ Тобакко Укра╖на» та Прилуцько╖ м╕сько╖ ради. «Коли побачив цю виставку, був надзвичайно вражений ╖╖ силою, – з╕зна╓ться Юр╕й Рилач, начальник в╕дд╕лу по робот╕ з державними органами компан╕╖ «Брит╕ш Американ Тобакко Укра╖на». – Це непрост╕ кадри, але вони в╕дображають, наск╕льки сильний наш народ, наск╕льки в╕н прагне до вол╕, свободи, самост╕йност╕. ╤ все у нас буде гаразд – це лише питання часу».

М╕ж ╕ншим, 25-р╕ччя компан╕╖ зб╕глося з проведенням Дн╕в «Дня», тому невелика виставка нашо╖ газети пройде також у буд╕вл╕ Прилуцько╖ тютюново╖ фабрики – такий подарунок ╖╖ прац╕вникам.

«Св╕тлини, як╕ прикрашають зараз м╕ський будинок культури, вселяють над╕ю на те, що все-таки настане весна. Весна, на яку ми вс╕ спод╕ва╓мося у сенс╕ природньому ╕ моральному, – говорить Тетяна Фесенко, заступниця м╕ського голови Прилук. – А коли гортала стор╕нки «Маршруту № 1», ще раз переконалась, в якому шикарному м╕ст╕ живу!»

Наше сп╕лкування з Прилуками не обмежу╓ться виставкою ╕ глянцем. По-перше, ус╕ навчальн╕ заклади м╕ста отримали книжки з Б╕бл╕отеки «Дня»: бестселер «Корона, або Спадщина Корол╕вства Руського», «Екстракти», «Сестра моя, Соф╕я…», «Укра╖на Incognita. ТОП-25», «Катастрофа ╕ Тр╕умф. ╤стор╕╖ укра╖нських геро╖в», «Мо╖ ун╕верситети», видання з сер╕╖ «Бронеб╕йна публ╕цистика». Так до акц╕╖ «Подарунок р╕дн╕й школ╕» долучився депутат Черн╕г╕всько╖ облради Олег Авер’янов.

Одразу п╕сля в╕дкриття виставки в╕дбулася зустр╕ч-дискус╕я Лариси ╤вшино╖ з м╕стянами на тему «Нац╕ональний д╕алог», а також – презентац╕я нашо╖ «Корони…» До реч╕, цю новинку ╕ ще книжку «Мо╖ ун╕верситети» отримала у подарунок авторка найц╕кав╕шого запитання до головреда «Дня», студентка Прилуцького гуман╕тарно-педагог╕чного коледжу ╕мен╕ ╤вана Франка Над╕я Сич. ╥╖ запитання стосувалося того, чому основною темою ново╖ виставки «Дня» обрали соц╕альний конфл╕кт. «Наск╕льки знаю, минула виставка була присвячена насамперед тем╕ в╕йни, а зараз б╕льше – соц╕альним проблемам, темам сир╕тства, ╕нвал╕дност╕, – дода╓ Над╕я. – Дуже при╓мно посп╕лкуватися з Ларисою ╤вшиною, почути ╖╖ думку щодо пол╕тичного становища нашо╖ кра╖ни».
На приклад╕ Прилуцького гуман╕тарно-педагог╕чного коледжу ╕мен╕ ╤вана Франка можна побачити, як працюють наш╕ книжки. Тор╕к заклад теж отримав видання з нашо╖ Б╕бл╕отеки, зокрема фотоальманах «Жива ╕стор╕я». ╤ як розпов╕ла Над╕я Сич, сьогодн╕ студенти коледжу, як╕ вивчають видавничу справу ╕ редагування, використовують його для допов╕дей та курсових.

Депутатка Черн╕г╕всько╖ обласно╖ ради Олена Шинкаренко на виставц╕ «Дня» вперше. «Виставка глибоко мене вразила. Кожна св╕тлина особлива, сповнена емоц╕й. Про цю виставку не можна сказати просто «гарна». Б╕льш╕сть роб╕т про АТО, переселенц╕в, але фото викликають р╕зн╕ почуття та емоц╕╖. Виставка достойна того, щоб передивитися ╖╖, – д╕литься Олена Шинкаренко. – Найб╕льше мен╕ запам’яталася робота «Фея переселенц╕в» (нагада╓мо, цей зн╕мок Олександра Хоменка тор╕к отримав Приз Приз╕в «Золотий День». – Ред.). Цю роботу можна асоц╕ювати багато з чим. Дитина наче дивиться в майбутн╓ ╕ бачить за в╕кном, за цими рамками та обмеженнями красиве небо, красиве майбутн╓, яке обов’язково буде».

Натхнення, над╕я, знайомство з╕ сво╓ю кра╖ною – заради цього сотн╕ прилучан в╕дв╕дують нашу виставку. Долучайтеся до них: подив╕ться майже 200 кращих св╕тлин Х╤Х М╕жнародного фотоконкурсу «Дня», що показуватимуть у Прилуцькому м╕ському будинку культури (вул. Копт╓ва, 28) до 20 кв╕тня.

02.04.2018 Мар╕я ПРОКОПЕНКО, фото Руслана КАНЮКИ,«День»


ПРОЕКТНИЙ МЕНЕДЖМЕНТ ДЛЯ РОЗВИТКУ ГРОМАДИСем╕нар-трен╕нг «Управл╕ння проектним циклом – в╕д ╕де╖ до зв╕тност╕» в╕дбувся 28 березня 2018 року в Прилуцьк╕й м╕ськ╕й рад╕.
Представники комунальних ╕ бюджетних установ м╕ста, структурних п╕дрозд╕л╕в Прилуцько╖ м╕сько╖ ради мали можлив╕сть ознайомитись з особливостями п╕дготовки проектних заявок до всеукра╖нських та м╕жнародних фонд╕в, що надають техн╕чну, ф╕нансову п╕дтримку у реал╕зац╕╖ р╕зних соц╕альних ╕н╕ц╕атив.

Трен╕нг пров╕в Володимир Бойко – радник з питань рег╕онального розвитку Черн╕г╕вського в╕докремленого п╕дрозд╕лу «Центр розвитку м╕сцевого самоврядування», директор Черн╕г╕вського центру переп╕дготовки та п╕двищення квал╕ф╕кац╕╖ прац╕вник╕в орган╕в державно╖ влади, орган╕в м╕сцевого самоврядування, державних п╕дпри╓мств, установ ╕ орган╕зац╕й.

У ход╕ заходу учасниками розглянуто аспекти проектного менеджменту: джерела ф╕нансування та мотиви донор╕в, визначення та опис проектних ╕дей, зац╕кавлених стор╕н, заходи проектних пропозиц╕й. Детально опрацьовано вимоги до складових бюджету.

П╕д час трен╕нгу учасники виконували практичн╕ вправи, працювали в режим╕ «запитання-в╕дпов╕дь», висловлювали сво╖ ╕де╖ щодо написання власних проект╕в.

29.03.2018 В╕дд╕л ╕нвестиц╕й та м╕жнародно╖ д╕яльност╕ м╕сько╖ ради


ХТО ТА ЯК НАС ОБСЛУГОВУ╢?

    Що ми зна╓мо про комунальн╕ п╕дпри╓мства в Прилуках? Найб╕льше на слуху, зазвичай, наш╕ ЖЕКи, водоканал, газова служба, РЕМ. А що з ╕ншими? Чим вони займаються? Як виживають чи навпаки процв╕тають?
Отож, продовжимо сер╕ю статей про комунальн╕ п╕дпри╓мства, як╕ обслуговують наше з вами м╕сто. Поговоримо сьогодн╕ про КП «М╕ськсв╕тло» й д╕зна╓мося за що ж воно в╕дпов╕да╓ та яка користь в╕д цього п╕дпри╓мства прилучанам.
Комунальне п╕дпри╓мство електромереж зовн╕шнього осв╕тлення «М╕ськсв╕тло» Прилуцько╖ м╕сько╖ ради було створене 22 роки тому, у с╕чн╕ 1996 року внасл╕док в╕докремлення в╕д Черн╕г╕вського п╕дпри╓мства зовн╕шнього осв╕тлення «Облсв╕тло». З 2014 року директором КП ╓ Шаповал ╢вген Дмитрович.
Основна господарська д╕яльн╕сть, яку викону╓ дане п╕дпри╓мство – це роботи по зовн╕шньому осв╕тленню вулиць м╕ста, буд╕вництво та кап╕тальний ремонт зовн╕шн╕х осв╕тлювальних мереж до 1000 кВт, обслуговування св╕тлофорних об’╓кт╕в (ремонт та зам╕на лампочок). Кр╕м того, до ╖х обов’язк╕в входить кронування дерев, видалення авар╕йних, всихаючих та ослаблених, пошкоджених шк╕дниками, хворобами або внасл╕док стих╕йних явищ, техногенних вплив╕в окремих дерев або ╖х груп, а також встановлення та демонтування дорожн╕х знак╕в. Роботу КП «М╕ськсв╕тло» забезпечують 32 прац╕вника, ╕з яких 4 – електромонтери.

Ф╕нансу╓ться комунальне п╕дпри╓мство м╕сцевою владою. За словами ╢вгена Дмитровича, цього року ╖м вид╕лили 800 тис. грн. В арсенал╕ КП ╓ 5 одиниць спецтехн╕ки – 3 трактори та 2 автовишки АП-17. Одна використову╓ться для обпилювання дерев, ╕нша – для обслуговування зовн╕шн╕х осв╕тлювальних мереж по м╕сту. Директор п╕дпри╓мства скаржиться, що, на жаль, наявна техн╕ка вже досить стара й потребу╓ оновлення. Цього року спод╕ваються все-таки купити ще одну автовишку, бо тих двох, що ╓, просто не вистача╓.
По всьому м╕сту Прилуки нарахову╓ться 5500 св╕тлоточок, в╕дпов╕дно на кожного електромонтера КП «М╕ськсв╕тло» випада╓ по плану обслужити близько 1000 св╕тлоточок, але з одн╕╓ю машиною цю роботу виконати складно.
Загалом, Шаповал ╢.Д. розпов╕в, що для п╕дпри╓мства склада╓ться план роб╕т на р╕к, де в порядку черги розписуються вс╕ роботи як по зам╕н╕ ламп, так ╕ по спилюванню дерев. Зв╕сно з особистими проханнями звертаються й мешканц╕ м╕ста. Часто можна почути скарги на те, що КП «М╕ськсв╕тло» не посп╕ша╓ виконувати замовлення перес╕чних громадян. ╢вген Дмитрович коменту╓ це так: «По м╕р╕ виконання планових роб╕т ми завжди намага╓мося виконувати й ╕ндив╕дуальн╕ замовлення. Але ж, зрозум╕йте, якщо ми зараз зайнят╕ на якомусь об’╓кт╕, то не можемо просто все покинути та ╖хати в ╕нше м╕сце. Кр╕м того, повторюся, машин не вистача╓. Бува╓ й так, що скаржаться, бо по дек╕лька рок╕в чекають, але ми поясню╓мо, що ╖хн╕ дерева в планов╕й черз╕ стоять, яку здвинути ми не можемо».
╢ певна процедура написання звернення щодо в╕дновлення зовн╕шнього осв╕тлення чи спилювання певного дерева: спочатку ви пода╓те заяву в Громадську приймальню Прилуцько╖ м╕сько╖ ради, пот╕м ╖╖ направляють на розгляд до управл╕ння ЖКГ, де склада╓ться черга, визнача╓ться кошторис роб╕т ╕ вже п╕сля цього вноситься в план роб╕т КП «М╕ськсв╕тло».
Що ж стосу╓ться спилювання дерев, то за словами ╢вгена Дмитровича, у 2014 роц╕ був сво╓р╕дний заст╕й з цього питання. Не було спиляно жодного дерева. Але вже за останн╕ роки п╕дпри╓мству п╕д його кер╕вництвом вдалося наздогнати план, прибравши 411 авар╕йних дерев у 2016 роц╕ та ще близько 300 дерев у 2017. Таким чином, буквально за дек╕лька рок╕в вони спод╕ваються повн╕стю закрити це питання (було б ф╕нансування).
Ус╕ ми пам’ята╓мо, як восени 2017 року прац╕вники даного комунального п╕дпри╓мства проводили ремонтн╕ роботи на Театральн╕й площ╕ (м╕няли кабел╕ та встановлювали нов╕ енергозбер╕гаюч╕ лампи). Напередодн╕ ж новор╕чних свят у них також ╓ сво╖ обов’язки. Як ви гада╓те, хто в╕дпов╕дальний за головну ялинку м╕ста та ╕люм╕нац╕ю вс╕╓╖ Центрально╖ площ╕? Так, це знову ж таки «М╕ськсв╕тло». Прац╕вники КП встановлюють, прикрашають новор╕чне дерево й розбирають його по зак╕нченню свят.
Кр╕м того, як пов╕домив директор п╕дпри╓мства, останн╕ роки йде активна робота ╕з зам╕ни старих ламп розжарювання в зовн╕шньо-мережев╕й систем╕ на нов╕ енергоефективн╕ (LED-лампи). За 2016 р╕к було реал╕зовано проекти по енергозбереженню вуличного осв╕тлення на приклад╕ двох м╕крорайон╕в: Зауда╖вський та Рокитний, де встановили 918 ламп. У 2017 роц╕ додалися ще так╕ м╕крорайони, як Досл╕дна, Плискун╕вський, а також в╕йськов╕ м╕стечка №12 та №17. Займа╓ться КП не лише зам╕ною ламп, але й прокладанням нових л╕н╕й зовн╕шн╕х електромереж. Загалом за два останн╕ роки осв╕тлення з’явилося й у тих м╕крорайонах, де його взагал╕ н╕коли не було. А це, не мало не багато, 40 вулиць нашого м╕ста.
Зг╕дно припис╕в Нац╕онально╖ пол╕ц╕╖ як орган╕затор╕в дорожнього руху по м╕сту Прилуки щор╕чно проводиться встановлення дорожн╕х знак╕в. У 2016 роц╕ м╕ською радою було надано 163 тис. грн на встановлення 154 знак╕в. А у 2017 роц╕ за 200 тис. грн встановили ще 164. Цього ж року кошти вид╕лили на встановлення 65 дорожн╕х знак╕в.
Як уже зазначалося вище, на баланс╕ п╕дпри╓мства знаходяться 13 св╕тлофорних об’╓кт╕в. ╢вген Дмитрович розпов╕в, що нараз╕ вже закупили 2 нових св╕тлофори, як╕ будуть встановлен╕ найближчим часом на перехрест╕ вулиць Ки╖вська – Котляревського та Г╕мназична – Костянтин╕вська. Це вже сучасн╕ модел╕ св╕тлофорних об’╓кт╕в, як╕ абсолютно в╕др╕зняються в╕д тих, якими м╕сто користувалося до цього часу. Витрачено на них було 480 тис. грн. Св╕тлофор же, який буде демонтовано з перехрестя Ки╖всько╖ – Котляревського, перенесеться на вул. Перемоги.
Таким чином, КП «М╕ськсв╕тло» в особ╕ свого кер╕вника спод╕ва╓ться на порозум╕ння з прилучанами, оск╕льки вони вс╕ма силами намагаються зм╕нювати п╕дх╕д до виконання роб╕т, хоча, на жаль, це й не завжди вда╓ться. Як кажуть, ус╕м не вгодиш.

29.03.2018 Мар’яна Гибенко


ЗМАГАННЯ МАЙБУТН╤Х ОЛ╤МП╤ЙЦ╤ВФ╕зкультурно-оздоровчий зах╕д «Хто ти, майбутн╕й ол╕мп╕╓ць» в╕дбувся 21 березня у спортивн╕й зал╕ дитячо-юнацько╖ спортивно╖ школи. Змагання було орган╕зовано за п╕дтримки ЧОЦФЗН «Спорт для вс╕х», ГО «В╕дд╕лення НОК Укра╖ни в Черн╕г╕вськ╕й област╕» та сектору по ф╕зичн╕й культур╕ та спорту Прилуцько╖ м╕сько╖ ради.

Участь у заход╕ взяли 11 команд учн╕в 5-8 клас╕в загальноосв╕тн╕х навчальних заклад╕в м╕ста та Ох╕ньк╕вська ЗОШ прилуцького району.

За п╕дсумками змагань ╤ м╕сце виборола команда ЗОШ №7,

╤╤ та ╤╤╤ м╕сця под╕лили м╕ж собою в╕дпов╕дно команди ЗОШ №14 та СШ№6.

Команди-переможц╕ та команди-призери змагань були нагороджен╕ кубками, медалями та призами.

До в╕тань юних спортсмен╕в долучилися директор обласного центру ф╕зичного здоров'я населення «Спорт для вс╕х» ╤гор Л╕фар, виконуючий обов'язки зав╕дувача сектора по ф╕зичн╕й культур╕ та спорту м╕сько╖ ради Руслан Мосц╕пан, Почесний громадянин м╕ста Прилуки, Бронзова призерка Ол╕мп╕йських ╕гор Л╕ллехаммеру Валентина Цербе-Нес╕на

23.03.2018 Прес-секретар м╕сько╖ ради Любов Рубан


У ПРИЛУКАХ УПЕРШЕ В╤ДЗНАЧИЛИ ДЕНЬ ДОБРОВОЛЬЦЯ14 березня ми вперше в╕дзначили День укра╖нського добровольця. Це свято Верховна Рада запровадила тор╕к. Саме 14 березня, три роки тому, коли Рос╕я почала в╕йськову агрес╕ю понад п╕втисяч╕ б╕йц╕в «Самооборони Майдану» прибули на пол╕гон у Нов╕й Петр╕вц╕ Ки╖всько╖ област╕. Там вони мали пройти в╕йськову п╕дготовку, щоб пот╕м вирушити в АТО. Так розпочався бойовий шлях першого добровольчого батальйону.

Для того, щоб переосмислити й спробувати оц╕нити жертовн╕сть подвигу добровольця, в Прилуцькому кра╓знавчому музе╖ ╕мен╕ Василя Маслова 14 березня зустр╕лися прилучани-патр╕оти: голова Сп╕лки «Рада ветеран╕в учасник╕в бойових д╕й» Серг╕й Цибенко, член правл╕ння Громадсько╖ орган╕зац╕╖ «Учасники Антитерористично╖ операц╕╖ «ЩИТ», старший в╕йськовий капелан, член В╕йськово╖ ради при М╕н╕стерств╕ Укра╖ни Володимир Кара╓в, кер╕вник Громадського формування охорони порядку «Прилуцька самооборона народно╖ ради» Олександр Роговий, голова Громадсько╖ орган╕зац╕╖ «Патр╕от Прилуки» Олександр Дуденок, депутат м╕сько╖ ради, директор загальноосв╕тньо╖ школи ╤ – ╤╤╤ ст. № 10 Олександр Правосуд, майор, заступник в╕йськового ком╕сара Прилуцького об’╓днаного м╕ського в╕йськового ком╕сар╕ату Серг╕й Гмиря, викладач ╕стор╕╖, голова циклово╖ ком╕с╕╖ сусп╕льних дисципл╕н Прилуцького агротехн╕чного коледжу В╕ктор╕я Колейко, директор Прилуцького кра╓знавчого музею ╕м. В.╤.Маслова Тетяна Зоць, начальник в╕дд╕лу культури ╕ туризму м╕сько╖ ради Катерина Мовчан та молодь м╕ста.

П╕д час неформального сп╕лкування учасники круглого столу висловили р╕зн╕ бачення стосовно добровольчого руху в Укра╖н╕ та, зокрема, в нашому м╕ст╕, обговорили проблеми й досягнення у вихованн╕ патр╕отизму молодого покол╕ння.

Ус╕ як один зазначили, що феномен добровольства здавна притаманний укра╖нцям. Це яскраво виражено й у д╕яльност╕ волонтер╕в у зон╕ АТО на Донбас╕. Про це ун╕кальне явище, аналога якому нема╓ у св╕тов╕й ╕стор╕╖, детально розпов╕ли активн╕ учасники волонтерського руху нашого м╕ста.

Звичайно, патр╕отами не народжуються, ц╕ риси закладаються ╕ розвиваються п╕д час становлення особистост╕. Велику роль в цьому в╕д╕гра╓ виховання у колектив╕, а саме в школ╕, навчальних закладах. Як саме молоде покол╕ння прилучан навчають любити ╕ бути в╕дпов╕дальними за р╕дну землю до в╕дома присутн╕х довели осв╕тяни Олександр Правосуд, В╕ктор╕я Колейко та заступник директора з виховно╖ роботи загальноосв╕тньо╖ школи ╤-╤╤╤ ст. № 2 Тетяна Сизенцова.

Зах╕д завершився ушануванням во╖н╕в, як╕ загинули за незалежн╕сть Укра╖ни, покладанням кв╕т╕в до пам’ятного знака во╖нам АТО.

16.03.2018 За ╕нформац╕╓ю Прилуцького кра╓знавчого музею ╕мен╕ Василя Маслова


ВЕСНЯНИЙ ВЕРН╤САЖ ПРИЛУЧАНОКУ рамках в╕дзначення М╕жнародного ж╕ночого дня в м╕ському Будинку культури 9 березня в╕дбувся Ж╕ночий верн╕саж «Суз╕р’я прилучанок». Перед початком урочистостей гост╕ свята мали змогу отримати естетичну насолоду в╕д виставки творчих доробк╕в м╕сцевих майстр╕в декоративно-прикладного мистецтва, поласувати ориг╕нальними шедеврами кондитерського виробництва та оновити власн╕ косметички продукц╕╓ю в╕домих бренд╕в.
П╕сля цього розпочалася концертна програма з урочистостями, п╕д час яко╖ прилучанок ╕з р╕зних сфер д╕яльност╕ м╕ста в╕тали й нагороджували у р╕зних ном╕нац╕ях подарунками, кв╕тами та дипломами. Святкову атмосферу сво╖ми виступами створювали учасники художньо╖ самод╕яльност╕ м╕ського Будинку культури, а з уст Ольги Михайл╕вни Попенко, Прилуцького м╕ського голови, лунали слова прив╕тань та подяки, адресован╕ ном╕нанткам, за ╖хн╕й значний вклад у розвиток та прославлення нашого м╕ста.
Нагородження найкращих ж╕нок Прилук, чи╖ здобутки, вчинки, ╕де╖ або й весь житт╓вий шлях стали прикладом реал╕зац╕╖ сво╖х мр╕й, бажаних досягнень ╕ мети, геро╖зму чи благод╕йницько╖ д╕яльност╕ на користь р╕дного м╕ста та держави, стало справжньою кульм╕нац╕╓ю заходу.
Отож, назвемо ╖х, Ж╕нок року – 2018.

За багатор╕чну сумл╕нну працю, особистий внесок у розвиток м╕ста в ном╕нац╕╖ «Легенди м╕ста» нагороди отримали: Л╕д╕я Афанас╕╖вна Скотн╕кова (кер╕вник Прилуцького м╕ського клубу книголюб╕в «Джерело»), Галина Гнат╕вна Проценко (викладач Прилуцько╖ музично╖ школи ╕м. Л.М. Ревуцького), Л╕д╕я Степан╕вна Люлька (викладач укра╖нсько╖ мови Прилуцького гуман╕тарно-педагог╕чного коледжу ╕м. ╤.Я. Франка), Ольга Федор╕вна Лукаш (кра╓знавець та б╕бл╕отекар), Катерина ╤ван╕вна Яковенко (сол╕стка хору ветеран╕в в╕йни та прац╕).
Серед кер╕вник╕в орган╕зац╕й та установ нашого м╕ста за ефективну орган╕зац╕ю робочого процесу та висок╕ р╕чн╕ показники в ном╕нац╕╖ «Пошана та визнання – то скарб великих» в╕дзначили Ларису Володимир╕вну ╤вченко (головного л╕каря Прилуцько╖ м╕сько╖ центрально╖ л╕карн╕), Тетяну Микола╖вну Зоць (директора кра╓знавчого музею ╕м. В.╤. Маслова), ╤рину Володимир╕вну Цибенко (директора дошк╕льного навчального закладу №4), Ларису Григор╕вну Ге╓ць (начальника в╕дд╕лу прац╕ та соц╕ального захисту населення Прилуцько╖ м╕сько╖ ради), Св╕тлану ╤ван╕вну К╕руту (начальника виробництва заводу «Б╕лкозин»).
У ном╕нац╕╖ «Найвище благо на земл╕» за самов╕ддане материнство та зразкове виховання д╕тей нагородили Св╕тлану Володимир╕вну М╕щенко (маму-виховательку дитячого будинку с╕мейного типу), Людмилу Борис╕вну Божинську (мат╕р-геро╖ню), Олену Петр╕вну Деркач (багатод╕тну мат╕р).
Завдяки в╕дданост╕ обран╕й профес╕╖ та високому профес╕онал╕зму в ном╕нац╕╖ «Житт╓ве кредо – профес╕онал╕зм» перемогли Олена Микола╖вна Леута, Алла Павл╕вна Кал╕ш, Натал╕я В╕ктор╕вна Рудом╕на, Оксана Микола╖вна Коров’яковська, Олена Володимир╕вна Чорна.
У ном╕нац╕╖ «В╕ддан╕сть громад╕» за проведену соц╕альну роботу нагороди отримали Ольга ╤ван╕вна Костюк (громадський д╕яч м╕ста), Н╕на Володимир╕вна Кузн╓цова (голова Прилуцько╖ територ╕ально╖ орган╕зац╕╖ УТОГ), Н╕на ╤ван╕вна Таран (голова Прилуцько╖ орган╕зац╕╖ УТОС), Любов ╤лл╕вна Кобзар (кер╕вник громадсько╖ орган╕зац╕╖ молодих ╕нвал╕д╕в «Фен╕кс»).
Ж╕нок, як╕, не зважаючи на певн╕ ф╕зичн╕ обмеження, ведуть активну громадську д╕яльн╕сть нагородили у ном╕нац╕╖ «Нескорен╕ долею». Це Олександра Володимир╕вна Ричик, Н╕на Микола╖вна Кривошей, ╤нна ╤ван╕вна Нечепорчук.
Серед прац╕вник╕в галуз╕ осв╕ти за пл╕дну творчу працю ╕ вагомий внесок у виховання п╕дростаючого покол╕ння прилучан у ном╕нац╕╖ «Арх╕тектори дитячих мр╕й» в╕дзначен╕ Натал╕я Васил╕вна Бойко, Натал╕я Андр╕╖вна Губар, Оксана Володимир╕вна Христюк, Н╕на ╤ван╕вна Швед, Людмила Анатол╕╖вна Чернюк, Св╕тлана Васил╕вна Ог╕╓нко, Олена Леон╕д╕вна Легошина.
Серед прац╕вник╕в охорони здоров’я та служб порятунку за благородну нелегку працю в ном╕нац╕╖ «На сторож╕ людського життя» здобули визнання Павл╕на Васил╕вна Шинкаренко, Св╕тлана Костянтин╕вна Дзюба, Олена Володимир╕вна Ткаченко, В╕тал╕на Михайл╕вна Тищенко, Св╕тлана Васил╕вна Дубина, Натал╕я Валентин╕вна Погребняк.
За сумл╕нне виконання профес╕йних обов’язк╕в у ном╕нац╕╖ «Ж╕ночн╕сть ╕ профес╕йн╕сть – дар в╕д Бога» нагороди отримали Олена ╤ван╕вна Купр╕╓нко, Людмила Дмитр╕вна Демчук, Тетяна Микола╖вна Волвенко, Валентина Микола╖вна Збаранська, Тетяна Петр╕вна Лесик.
За вагомий особистий внесок у розвиток волонтерського руху в м╕ст╕ та район╕, а також за активну житт╓ву позиц╕ю в ном╕нац╕╖ «Янголи милосердя» були в╕дзначен╕ Людмила Юр╕╖вна Година, Св╕тлана Стан╕слав╕вна Грибенко, В╕ра Володимир╕вна Наталенко, Оксана В╕ктор╕вна Верем╕й, В╕та Григор╕вна Купр╕й.
У ном╕нац╕╖ «Дух творчого неспокою» за висок╕ творч╕ досягнення, талановит╕сть та розвиток м╕сцево╖ культури нагородили майстринь ужитково-прикладного мистецтва: Руслану Петр╕вну Циганко, Марину Григор╕вну Чередн╕ченко, Юл╕ю Серг╕╖вну Падалку, В╕ктор╕ю Олекс╕╖вну Лемещенко, Н╕ну ╤ван╕вну Горбань, Тетяну Микола╖вну Карпенко, Тетяну Павл╕вну Кяз╕мову.

15.03.2018 Сн╕жана Тараненко


П╤ДСУМКИ ВИКОНАННЯ ПРОГРАМИ ЕКОНОМ╤ЧНОГО ╤ СОЦ╤АЛЬНОГО РОЗВИТКУ М╤СТА ПРИЛУКИ ЗА 2017 Р╤К

Чергове зас╕дання виконавчого ком╕тету в╕дбулося в сес╕йн╕й зал╕ м╕сько╖ ради 13 березня. Головним питанням порядку денного стало п╕дведення п╕дсумк╕в виконання Програми економ╕чного ╕ соц╕ального розвитку м╕ста Прилуки за 2017 р╕к, за яким допов╕в заступник м╕ського голови з питань д╕яльност╕ виконавчих орган╕в ради Олександр Сивенко.


Олександр ╤ванович ╕нформував присутн╕х, що робота м╕сько╖ ради, ╖╖ виконавчого ком╕тету протягом зв╕тного пер╕оду була спрямована на стаб╕л╕зац╕ю роботи господарського комплексу м╕ста та розв’язання комплексу соц╕альних проблем в межах наявних ф╕нансових ресурс╕в.

Позитивних темп╕в росту в пор╕внянн╕ з минулим роком досягли так╕ галуз╕ промислового комплексу м╕ста: легка промислов╕сть, машинобуд╕вна галузь, х╕м╕чна промислов╕сть та ╕нш╕. Не досягли тогор╕чного показника п╕дпри╓мства з виробництва харчових продукт╕в та добувно╖ промисловост╕ (дал╕ виступ посадовця нада╓ться у повному обсяз╕).

Обсяги виробництва ПрАТ “А/Т тютюнова компан╕я “В.А.Т.-Прилуки”, що виробля╓ понад 10 всесв╕тньов╕домих марок сигарет, за 2017 р╕к становлять 22 млрд. 809 млн. шт. сигарет, що менше на 13,2%, н╕ж за 2016 р╕к.
Добувна промислов╕сть - НГВУ “Черн╕г╕внафтогаз” за п╕дсумками 2017 року продовжило щор╕чну тенденц╕ю спаду виробництва, зменшивши обсяги на 8,3% в пор╕внянн╕ з минулим роком. Сьогодн╕ на порядку денному — техн╕чна модерн╕зац╕я наявних потужностей, стаб╕л╕зац╕я р╕вн╕в видобутку нафти, нарощування та зм╕цнення сировинно╖ бази. В експлуатац╕╖ знаходяться свердловини яким вже 35-60 рок╕в, що потребу╓ значних кошт╕в на ремонт. ╤нвестиц╕й потребу╓ ╕ розширення пошукових роб╕т.

Машинобуд╕вна галузь - ПАТ “Завод “Будмаш” в 2016 роц╕ в╕дновив свою роботу, зб╕льшивши обсяги виробництва у 2017 роц╕ у 1,5 раза. При цьому п╕дпри╓мство л╕кв╕дувало заборгован╕сть ╕з зароб╕тно╖ плати та податковий борг.

Х╕м╕чна галузь м╕ста - ДП "Пластмас" ТОВ ТД "Пластмас-Прилуки" працювало стаб╕льно, обсяги виробництва в пор╕внянн╕ з 2016 р. зб╕льшилися на 104,7%.

З позитивними показниками спрацювали п╕дпри╓мства легко╖ промисловост╕:

- КВТ фабрика головних убор╕в "Корона" працювало добре, пор╕внюючи з 2016 роком обсяги виробництва зб╕льшилися на 30%. П╕дпри╓мство й надал╕ може зб╕льшувати даний показник, готове працювати у дв╕ зм╕ни, але головна проблема – в╕дсутн╕сть швачок;

- ПАТ "Прилуцька швейна фабрика" протягом 2017 спрацювала добре, зб╕льшивши обсяги на 57%, що ╓ результатом виходу п╕дпри╓мства на ╕нш╕ ринки збуту продукц╕╖;

- п╕дпри╓мство з ╕ноземними ╕нвестиц╕ями - ТОВ "Ал╕тон╕" зб╕льшило сво╖ обсяги на 25%, але головна проблема – в╕дсутн╕сть швачок. П╕дпри╓мство плану╓ вкласти значн╕ ╕нвестиц╕╖ у розвиток виробництва: плану╓ться буд╕вництво нових виробничих цех╕в, що надал╕ потребуватиме додатково 200 робочих м╕сць.

Як завжди, стаб╕льно працювало потужне п╕дпри╓мство харчово╖ галуз╕ Прилуччини, яке ма╓ статус агропромислового комплексу, — ПрАТ “Прилуцький хл╕бозавод” (91%).

ТОВ “Янг-Укра╖на”, яке нараз╕ ╓ одним ╕з найб╕льших виробник╕в оф╕сних кр╕сел, ст╕льц╕в та комплектуючих в Укра╖н╕, а також активним експортером в кра╖ни ╢С, за 2017 р╕к зб╕льшило обсяги виробництва на 47%.

КП Прилуцька м╕ська друкарня зб╕льшила сво╖ обсяги на 68%.

Упродовж 11 м╕сяц╕в 2017 року п╕дпри╓мства м╕ста реал╕зували промислово╖ продукц╕╖ (товар╕в, послуг) на 7330,1 млн.грн., що становить 29,3% загальнообласного обсягу реал╕зац╕╖. За 2017 р╕к прогнозований обсяг реал╕зац╕╖ продукц╕╖ буде перевиконано, адже за 11 м╕сяц╕в запланованого на р╕к показника майже досягнуто. ╤з загального обсягу реал╕зац╕╖ найб╕льша частка п╕дпри╓мств переробно╖ промисловост╕. ╤з загального обсягу реал╕зац╕╖ 17% (1110 млн. грн.) — реал╕зац╕я продукц╕╖ за меж╕ Укра╖ни.

У розрахунку на 1 особу населення обсяг реал╕зац╕╖ становив 115 тис. грн (по област╕ – 21 тис. грн).

В обсяз╕ реал╕зац╕╖ п╕дпри╓мств 64,6% становили споживч╕ товари короткострокового та тривалого використання, 13,3% – товари пром╕жного споживання.

На 14,8%, в пор╕внянн╕ з 2016 роком, зменшився обсяг кап╕тальних ╕нвестиц╕й в промисловий комплекс м╕ста. Програмою економ╕чного ╕ соц╕ального розвитку м. Прилуки на 2017 р╕к було прогнозоване зменшення обсягу кап╕тальних ╕нвестиц╕й на 20,4%, тому показник за п╕дсумками року перевиконано на 7,1%. Обсяг кап╕тальних ╕нвестиц╕й за 2017 р╕к за рахунок ус╕х джерел ф╕нансування становить 689,9 млн.грн., проти 809,5 млн.грн. у минулому роц╕. Це становить 10,1% загального обсягу в област╕. На одну особу населення осво╓но 12,3 тис. грн кап╕тальних ╕нвестиц╕й (в област╕ — 6,6 тис. грн.).

За 2017 р╕к п╕дпри╓мствами м╕ста виконано буд╕вельних роб╕т на суму 158,9 млн. грн. У в╕дсотках до загального обсягу виконаних буд╕вельних роб╕т по Черн╕г╕вськ╕й област╕ цей показник склав 17,2%. У 2017 роц╕ буд╕вельних роб╕т виконано на 2,4% б╕льше, н╕ж у 2016 роц╕, та на 43,4% б╕льше, н╕ж прогнозовано на зв╕тний р╕к.
На к╕нець 2017 року к╕льк╕сть д╕ючих суб’╓кт╕в малого ╕ середнього п╕дпри╓мництва по м. Прилуки становила 300 юридичних та 2644 ф╕зичних ос╕б. Малий та середн╕й б╕знес забезпечу╓ роботою майже 7 тис. ос╕б.

Надходження до м╕ського бюджету в╕д п╕дпри╓мницько╖ д╕яльност╕ за 2017 р╕к становить 52,1 млн. грн. В пор╕внянн╕ з 2016р. надходження зросли на 9% (прогноз на 2017р. — зростання на 8,2%).

К╕льк╕сть безроб╕тних, що перебували на обл╕ку у служб╕ зайнятост╕ протягом 2017 року, у пор╕внянн╕ з тор╕шн╕м показником зменшилась на 387 ос╕б ╕ становила 1734 безроб╕тних. Серед них 1032 особи – ж╕нки, 711 безроб╕тних – молодь в╕ком до 35 рок╕в.

У ╤V квартал╕ 2017 року на п╕дпри╓мствах, в орган╕зац╕ях та установах м. Прилук (з к╕льк╕стю найманих прац╕вник╕в 10 ос╕б ╕ б╕льше) були зайнят╕ в середньому 13,5 тис. штатних прац╕вник╕в. Середньом╕сячна ном╕нальна зароб╕тна плата штатного прац╕вника в м╕ст╕ у пор╕внянн╕ з в╕дпов╕дним пер╕одом 2016 року зросла на 31,4% й становила 6608 грн. Це у 2,1 раза б╕льше р╕вня м╕н╕мально╖ зароб╕тно╖ плати (3200 грн) та на 7,4% – середньообласного показника (6154 грн).

Станом на 1 с╕чня 2018 року виникла заборгован╕сть по зароб╕тн╕й плат╕. Сума зарплатного боргу на п╕дпри╓мствах, в установах та орган╕зац╕ях м╕ста становила 122,5 тис. грн., що на 527,9 тис. грн., або у 5,3 раза менше, н╕ж на початок 2017 року. Вся сума боргу належить КП “Прилукижитлобуд”.

Станом на 1 с╕чня 2018 року на обл╕ку у Прилуцьк╕й м╕ськрайонн╕й ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського ОЦЗ перебували 411 безроб╕тних мешканц╕в м╕ста (на 63 особи менше, н╕ж р╕к тому), серед яких 45,5 % складали особи, як╕ займали роб╕тнич╕ м╕сця, 42 % – об╕ймати посади службовц╕в ╕ решта 12,3 % – особи без профес╕╖.

За оц╕нкою, на 1 с╕чня 2018 року чисельн╕сть наявного населення в м.Прилуках становила 55215 ос╕б. З початку року к╕льк╕сть жител╕в м╕ста зменшилася на 1055 ос╕б. Розм╕р природного скорочення становив 481 чол., м╕грац╕йного — 574 чол. За 2017 р╕к в м╕ст╕ на св╕т з’явилися 403 немовлят, померло — 884 чолов╕к.

Сп╕вдопов╕дачами Олександра Сивенка в даному питанн╕ стали кер╕вник Прилуцько╖ м╕ськрайонно╖ ф╕л╕╖ Черн╕г╕вського обласного центру зайнятост╕ Лариса Татарченко та заступник кер╕вника Прилуцько╖ ОДП╤ Головного управл╕ння Державно╖ ф╕скально╖ служби у Черн╕г╕вськ╕й област╕ ╤рина ╢вст╕ф╓╓ва.

П╕д час зас╕дання члени виконавчого ком╕тету прийняли р╕шення:

Про затвердження вартост╕ товар╕в ╕ послуг на проведення безоплатного поховання померлих (загиблих) ос╕б, як╕ мають особлив╕ заслуги та особлив╕ трудов╕ заслуги перед Батьк╕вщиною, учасник╕в бойових д╕й ╕ ╕нвал╕д╕в в╕йни по м╕сту Прилуки (в розм╕р╕ 3420 грн.);

Про х╕д виконання р╕шення виконавчого ком╕тету м╕сько╖ ради в╕д 8 кв╕тня 2014 року №161 «Про координац╕йний центр з орган╕зац╕╖ соц╕альних виплат, допомог, компенсац╕й, вир╕шення проблемних питань, пов’язаних з розм╕щенням та тимчасовим перебуванням с╕мей з Автономно╖ Республ╕ки Крим та м.Севастополя у м╕ст╕ Прилуки». Таких с╕мей з початку року до управл╕ння прац╕ звернулося 6, а на даний час нал╕чу╓ться 20;

Про внесення зм╕н до Регламенту роботи виконавчого ком╕тету Прилуцько╖ м╕сько╖ ради (7 скликання) щодо трансляц╕╖ зас╕дань онлайн;

Про вид╕лення кошт╕в;

Про визначення п╕дпри╓мств та перел╕ку вид╕в сусп╕льно корисних роб╕т для порушник╕в, на яких судом накладено адм╕н╕стративне стягнення у вигляд╕ громадських роб╕т та як╕ засуджен╕ до громадських роб╕т;

Про розташування зовн╕шньо╖ реклами.

Також на зас╕данн╕ було розглянуто та винесено в╕дпов╕дн╕ р╕шення за проектами, як╕ м╕стять ╕нформац╕ю з обмеженим доступом:

Про надання поштових адрес;

Про порядок побачення з дитиною;

Про припинення д╕╖ договору про влаштування дитини на виховання та сп╕льне проживання до прийомно╖ с╕м’╖;

Про припинення д╕╖ угоди про влаштування дитини на виховання та сп╕льне проживання до дитячого будинку с╕мейного типу та додаткового договору;

Про приватизац╕ю житлових прим╕щень;

Про переоформлення особового рахунку та договору найму житлового прим╕щення, продовження терм╕ну д╕╖ ордера, внесення зм╕н до пункту 5 р╕шення виконавчого ком╕тету м╕сько╖ ради №331 в╕д 05.07.2005 “Про взяття на квартирний обл╕к, надання квартир, продовження терм╕ну д╕╖ ордера, переоформлення особових рахунк╕в та договор╕в найму жилих прим╕щень, зняття з квартирного обл╕ку”.

13.03.2018 Прес-секретар м╕сько╖ ради Любов Рубан


"ШЕВЧЕНКО — НАШ. В╤Н ДЛЯ УС╤Х СТОЛ╤ТЬ"В Прилуках 9 березня б╕ля пам'ятника Кобзаря в╕дбулося урочисте з╕брання п╕д назвою “Шевченко — наш. В╕н для ус╕х стол╕ть”.

Посадовц╕ м╕сько╖ ради, представники культури та осв╕ти м╕ста, небайдуж╕ жител╕ Прилук, вшановуючи пам'ять Тараса Григоровича, поклали до його постаменту кв╕ти.

З в╕тальним словом до прилучан звернулася м╕ський голова Ольга Попенко. Викладач мови та л╕тератури спец╕ал╕зовано╖ школи ╤-╤╤╤ ступен╕в № 6 з поглибленим вивченням ╕нформац╕йних технолог╕й Оксана Янко, декламуючи в╕рш╕ Шевченка, навела присутн╕м коротку б╕ограф╕ю Кобзаря. А б╕бл╕отекар Прилуцько╖ центрально╖ б╕бл╕отеки ╕мен╕ Любов╕ Забашти, поетеса Н╕на Заболотна розпов╕ла, як╕ скарби творчост╕ Шевченка можна знайти в головн╕й читальн╕ м╕ста.


12.03.2018 Прес-секретар м╕сько╖ ради Любов Рубан


НАЙМОЛОДШИЙ СЕРЕД ПОЧЕСНИХ

    5 березня нашого земляка, прилучанина, золотого призера л╕тн╕х Парал╕мп╕йських ╕гор у Р╕о-де-Жанейро Леня Олега Валер╕йовича прив╕тали з присво╓нням Почесно╖ в╕дзнаки Прилуцько╖ м╕сько╖ ради “Звання “Почесний громадянин м╕ста Прилуки”.
У сес╕йн╕й зал╕ м╕сько╖ ради до наймолодшого Почесного громадянина в ╕стор╕╖ Прилук звернулася м╕ський голова Ольга Попенко. Вона зазначила, що Олег Лень у склад╕ Парал╕мп╕йсько╖ зб╕рно╖ Укра╖ни по футболу виборов переможне золото т╕льки завдяки титан╕чн╕й прац╕, а також додала, що прилучани пишаються таким земляком ╕ вс╕м нам дуже при╓мно, що завдяки Олегов╕ в небо вкотре п╕днявся Прапор Укра╖ни, зазвучав наш Г╕мн ╕ весь св╕т побачив, що Укра╖на непоборна та найкраща.
А тепер, завдяки жителям нашого м╕ста, за ╕н╕ц╕ативи громадсько╖ орган╕зац╕╖ “Патр╕от Прилуки” Олег Лень - Почесний громадянин м╕ста Прилуки.
З в╕дзнакою Олега Валер╕йовича в╕тали р╕дн╕ та друз╕, кер╕вництво м╕ста, посадовц╕ м╕сько╖ ради, директор, тренери та вихованц╕ дитячо-юнацько╖ спортивно╖ школи.


ЯК НАС ОБСЛУГОВУЮТЬ У Р╤ДНОМУ М╤СТ╤?

    Ус╕ ми живемо в цив╕л╕зованому св╕т╕, тому так чи ╕накше користу╓мося комунальними послугами. У Прилуках працю╓ дек╕лька комунальних п╕дпри╓мств, п╕дпорядкованих м╕ськ╕й рад╕. Про одне з них ╕ поговоримо сьогодн╕.
Житлове господарство – одна з пров╕дних п╕дгалузей м╕ського господарства, що ма╓ особливе соц╕альне значення. Це насамперед пов’язано з тим, що його функц╕ональним призначенням ╓ створення оптимальних умов для мешкання населення з урахуванням вимог часу. Саме турботою про нормальн╕ умови проживання громадян у багатоповерхових будинках нашого м╕ста займа╓ться КП «Прилукижитлобуд» (вул. 1 Травня, 109-А).
П╕дпри╓мство створене в 2007 роц╕ шляхом об’╓днання вс╕х житлово-експлуатац╕йних контор м╕ста. Воно нада╓ послуги з утримання будинк╕в, споруд та прибудинкових територ╕й. Основними напрямками д╕яльност╕ п╕дпри╓мства ╓ ремонт та техн╕чна експлуатац╕я житлового фонду, утримання в╕дпов╕дно до сан╕тарних вимог м╕сць загального користування в житлових будинках та на прибудинкових територ╕ях, а також надання комплексу додаткових супутн╕х послуг.

З 2015 року посаду директора п╕дпри╓мства займа╓ Сивенко Вячеслав Анатол╕йович. На даний час в КП працю╓ 100 штатних прац╕вник╕в, ╕з них – 41 дв╕рник, 14 ос╕б адм╕н╕стративно-управл╕нського персоналу, 3 – загальновиробничого персоналу та 42 прац╕вники ус╕х роб╕тничих спец╕альностей, включаючи вод╕╖в ╕ тракторист╕в. За словами директора, в обслуговуванн╕ КП «Прилукижитлобуд» знаходиться 270 житлових будинк╕в загальною площею 520,5 тис. м2 та 10957 абонент╕в.

Вячеслав Анатол╕йович розпов╕в, що цього року кошти на п╕дпри╓мство не вид╕лялися й не в╕домо, чи вид╕лятимуться взагал╕. «Минулого року м╕ська рада перерахувала кошти лише на придбання електрол╕чильник╕в, зам╕ну яких ми проводили в будинках, та було надходження з депутатських кошт╕в. Але цьогор╕ч ще не вид╕лялося н╕чого. Усе, що ми людям нарахували, те нам ╕ прийшло». Узагал╕, ф╕нансова ситуац╕я на п╕дпри╓мств╕ довол╕ складна. Тарифи не п╕дн╕малися з 2012 року. Лише два рази проводилося ╖х коригування. 2016 року в частин╕ електроенерг╕╖ в╕дбулося п╕двищення в 4,5 рази: спочатку в тариф╕ було закладено 0,23 грн/кВ, а п╕дпри╓мство встановило ц╕ну на р╕вн╕ 1,28 грн. А в 2017 роц╕ в╕дбулося ще одне коригування – на 20%. За словами Сивенка В.А., ╕ цей тариф зовс╕м не виправданий, бо м╕н╕мальна зароб╕тна плата, яка в ньому закладена, становить 1004 грн, а на даний час, як ми зна╓мо, «м╕н╕малка» п╕днялася до 3700 грн. «Ми залежн╕ лише в╕д м╕сько╖ ради. Якщо виконком затверджу╓ поданий ╖м тариф, то ми можемо п╕дняти оплату. На сьогодн╕ економ╕чно виважений тариф склада╓ 2,30 грн, хоча по м╕сту встановлений на р╕вн╕ 1,30 грн. Але ми не можемо його прийняти, бо розум╕╓мо, що ситуац╕я в людей така – грошей нема╓».

Боржники в п╕дпри╓мства також ╓. На даний час сума боргу становить 913 тис. грн, ╕з яких 880 тис. грн – це борги ще до 2013 року. Але зараз за рахунок п╕льг по субсид╕ях, як╕ населенню трохи б╕льше дають, виходить майже 100%-ва оплата. Однак Вячеслав Анатол╕йович скаржиться, що ц╕ п╕льги по субсид╕ях держава, на жаль, вчасно не виплачу╓. Тому в них ╓ ╕ заборгован╕сть по зароб╕тн╕й плат╕ ще за с╕чень. Та, не дивлячись н╕ на що, п╕дпри╓мство працю╓ й намага╓ться надавати посильну допомогу сво╖м кл╕╓нтам.
Як до головного житлово-комунального господарства сюди пост╕йно звертаються мешканц╕ будинк╕в ╕з р╕зних питань та з р╕зними проблемами. КП викону╓ як планов╕ роботи (остеклення п╕д’╖зд╕в зам╕на лампочок, ремонт електрообладнання, скошення трави, прибирання та вивезення листя й сн╕гу), так ╕ працю╓ по сп╕вф╕нансуванню з мешканцями будинку. Оск╕льки ремонт п╕д’╖зд╕в у тариф не входить, то люди сам╕ збирають кошти або ж звертаються до депутат╕в, а КП «Прилукижитлобуд» нада╓, так би мовити, робочу силу, тобто спец╕ал╕ст╕в, як╕ виконають ту чи ╕ншу роботу. Зд╕йсню╓ п╕дпри╓мство ╕ ремонт вх╕дних дверей до п╕двал╕в та п╕д’╖зд╕в. Знову ж таки, мешканц╕ збирають кошти на матер╕али (близько 3600 грн), а вже прац╕вники КП виконують роботу: виготовляють двер╕ з кодовим замком, варять ╖х ╕ встановлюють.

Також директор п╕дпри╓мства розпов╕в, що за вид╕лен╕ кошти протягом 2016-2017 рок╕в було зам╕нено 19 тис. м2 покр╕вл╕ й прот╕кання зменшилися з 540 випадк╕в до 30. Було багато звернень щодо панельних шв╕в. Нараз╕ ╖х заф╕ксовано 15-20, але в плановому режим╕ за р╕к об╕цяють все зробити. В абонентському в╕дд╕л╕ займаються укладанням та переукладанням договор╕в на реструктуризац╕ю борг╕в, також розносять квитанц╕╖, пов╕домлення про несплату ╕ просто надають роз’яснення з р╕зних питань. За час перебування в контор╕ п╕дпри╓мства не пом╕тила багато кл╕╓нт╕в, та все ж були т╕, хто зав╕тав для вир╕шення сво╖х проблем.

Олександр Багров:
– Деякий час тому написав заяву, щоб в╕дремонтували вх╕дн╕ двер╕ в п╕двал нашого будинку. Як╕сь злод╕╖ з╕рвали замок ╕з дверей, практично з╕рвали ╖х з петель, у когось ╕з мешканц╕в реч╕, як╕ там збер╕галися, винесли. У мене, наприклад, ╕ банки з консервац╕╓ю побили. Загалом не можу сказати, що не задоволений обслуговуванням п╕дпри╓мства, але зайвий раз прийти й нагадати про себе не завадить. Ось ╕ сьогодн╕ прийшов. Сказали, що вже на днях повинн╕ при╖хати роб╕тники. Будемо чекати.

Натал╕я Шевченко:
– У мене помер чолов╕к ╕ треба перевести на себе особовий рахунок, а я не знаю куди йти, до кого звертатися. Ось ╕ прийшла в абонентський в╕дд╕л за такою консультац╕╓ю. Д╕вчата тут так╕ прив╕тн╕, все роз’яснили, розпов╕ли куди йти, як╕ документи потр╕бн╕. Н╕коли в мене претенз╕й не було.

Олена Фесенко:
– Я старша по будинку. ╤ от узяла роздрук╕вку рахунку про те, що над╕йшло на наш будинок ╕ що було використано. Виявилося, що ╓ в╕льний залишок. Тому звернулася до Вячеслава Анатол╕йовича, щоб нам за ц╕ кошти поставили в п╕д’╖зд пластиков╕ в╕кна. Але проблема в тому, що ╓ й борг на будинку. Тому ходжу, прошу. Уже зробили реструктуризац╕ю цього боргу, але поки ще боржник н╕чого не виплатив. Об╕ця╓.
Перед цим просила, щоб установили датчик руху. Директор КП сказав, щоб купили матер╕али, а вони встановлять. Я поговорила з мешканцями будинку – дехто згоден, дехто н╕. Аргументують в╕дмову тим, що вони ж платять в ЖКГ, значить, не повинн╕ б╕льше н╕ на що складатися. Але ж ╕ для п╕дпри╓мства ф╕нансування не надходить... В одному переконалася: можна сюди довго ходити й просити про щось, але краще в╕дразу до кер╕вника звертатися. Так над╕йн╕ше, та й трохи швидше виходить.

Така от буденна робота комунального п╕дпри╓мства «Прилукижитлобуд».

02.03.2018 Мар’яна Гибенко


ТРЕН╤НГ “ВЗА╢МОД╤Я ОРГАН╤В ДЕРЖАВНОГО РЕ╢СТРУ ВИБОРЦ╤В З ВИБОРЧИМИ КОМ╤С╤ЯМИ”

    28 лютого 2018 року, в╕дпов╕дно до листа Черн╕г╕всько╖ обласно╖ державно╖ адм╕н╕страц╕╖ в╕д 21 лютого 2018 року №21-29-281 Центральною виборчою ком╕с╕╓ю сп╕льно з М╕жнародною фундац╕╓ю виборчих систем (IFES) у прим╕щенн╕ Прилуцько╖ м╕сько╖ ради було орган╕зовано та проведено трен╕нг на тему «Вза╓мод╕я орган╕в Державного ре╓стру виборц╕в та виборчих ком╕с╕й» для прац╕вник╕в орган╕в Державного ре╓стру виборц╕в.


У даному трен╕нгу взяли участь начальник в╕дд╕лу ведення Державного ре╓стру виборц╕в м╕сько╖ ради Чумак Марина Григор╕вна, головний спец╕ал╕ст в╕дд╕лу Антоненко Людмила Павл╕вна, пров╕дний спец╕ал╕ст в╕дд╕лу Чм╕ль Серг╕й Валер╕йович, а також прац╕вники в╕дд╕л╕в ведення Державного ре╓стру виборц╕в Н╕жинсько╖ м╕сько╖ ради, Варвинсько╖, ╤чнянсько╖, Н╕жинсько╖, Прилуцько╖, Ср╕бнянсько╖, та Талала╖всько╖ районних державних адм╕н╕страц╕й. Навчання проводили тренери, як╕ пройшли в╕дпов╕дну п╕дготовку у Центр╕ управл╕ння навчанням учасник╕в виборчих процес╕в при Центральн╕й виборч╕й ком╕с╕╖.

Мета даного заходу була спрямована на покращення координац╕йно╖ роботи орган╕в Державного ре╓стру виборц╕в та виборчих ком╕с╕й п╕д час проведення р╕зних вибор╕в. Розглядалися питання системи ╕ повноваження орган╕в ДРВ та виборчих ком╕с╕й, а також напрямки ╕ механ╕зми ╖х вза╓мод╕╖ на кожному з етап╕в виборчого процесу. Увага зверталася на особливост╕ передач╕ ╕нформац╕╖ до Центрально╖ виборчо╖ ком╕с╕╖ п╕д час п╕дготовки та проведення м╕сцевих вибор╕в. Наприк╕нц╕ трен╕нгу учасники взяли участь у моделюванн╕ голосування, п╕д час якого детально ознайомилися ╕з роботою д╕льнично╖ виборчо╖ ком╕с╕╖ з╕ списками виборц╕в у день голосування.

Узявши участь у трен╕нгу, учасники мали можлив╕сть поглибити та вдосконалити сво╖ знання з нормативно-законодавчо╖ бази, набути практичних навичок та ум╕нь, обм╕нятися досв╕дом роботи з колегами. Трен╕нг був ефективним та результативним.

За результатом участ╕ у трен╕нгу було зд╕йснено перев╕рку знань шляхом тестування та видано в╕дпов╕дн╕ сертиф╕кати учасника трен╕нгу.

Набут╕ знання та досв╕д прац╕вники в╕дд╕лу будуть використовувати у сво╖й подальш╕й робот╕.

02.03.2018 В╕дд╕л Державного ре╓стру виборц╕в Прилуцько╖ м╕сько╖ радиНормативн╕ акти
м╕сько╖ влади
e-mail: П╕дписатися/В╕дписатися
Знайти:  

    
crok design