о ф ╕ ц ╕ й н и й   в е б - п о р т а л   м ╕ с т а   п р и л у к и
ukrainian english russian
додому пошта

Арх╕в новин м╕ста

╤НФОРМАЦ╤ЙНА ЗУСТР╤Ч З ПИТАНЬ БРЕНДУ М╤СТА

13 червня в╕дбулась ╕нформац╕йна зустр╕ч з питань маркетингових ╕нструмент╕в у формуванн╕ бренду м╕ста, на яку було запрошено представник╕в структурних п╕дрозд╕л╕в м╕сько╖ ради, установ культури та фах╕вц╕в Центру п╕дтримки п╕дпри╓мництва. Зах╕д орган╕зовано у рамках реал╕зац╕╖ проекту «Розвиток громад» Корпусу Миру США в Укра╖н╕.На початку заходу заступник м╕ського голови Олександр Сивенко про╕нформував про основн╕ процедурн╕ питання конкурс╕в по визначенню логотипу та слогану м╕ста, що були орган╕зован╕ протягом 2012 -2014 рок╕в. Присутн╕ мали можлив╕сть переглянути зразки поданих конкурсних роб╕т. Як було зазначено, на той пер╕од проведен╕ конкурси не досягли мети щодо затвердження ун╕кального та вдалого бренду для Прилук.

Волонтер Корпусу Миру США в Укра╖н╕ Шон Кр╕н презентував результати он-лайн опитування член╕в орган╕зац╕йного ком╕тету з п╕дготовки та проведення публ╕чних творчих конкурс╕в на визначення логотипу та слогану м╕ста Прилуки «Бренд р╕дного м╕ста» ( 2012-2014рр.) та представник╕в жур╕.Опитування передбачало вивчення думки щодо сильних та слабких стор╕н проведених конкурс╕в, залученост╕ громадськост╕ та депутат╕в м╕сько╖ ради, передумов усп╕шно╖ ново╖ кампан╕╖ по визначенню бренду та ризик╕в у ╖╖ орган╕зац╕╖. Волонтер детально зупинився на практичних рекомендац╕ях у створенн╕ бренду та промоц╕╖ м╕ст з урахуванням м╕жнародного досв╕ду.

Учасниками зустр╕ч╕ розглянуто логотипи м╕ст Укра╖ни, обговорено роль громадськост╕ у процес╕ визначення й створення бренду.

14.06.2019 В╕дд╕л ╕нвестиц╕й та м╕жнародно╖ д╕яльност╕ м╕сько╖ ради


МИ Д╤ТИ ТВО╥, УКРА╥НО!


31 травня 2019 року, напередодн╕ прекрасного свята радост╕ та одв╕чно╖ над╕╖ – М╕жнародного дня захисту д╕тей, вихованц╕ заклад╕в дошк╕льно╖ осв╕ти взяли участь у флешмоб╕ «Ми д╕ти тво╖, Укра╖но!» Щаслив╕ та рад╕сн╕ дошк╕льнята одночасно продемонстрували сво╖ ум╕ння танцювати та веселитися.Д╕тей прив╕тали Тетяна Фесенко заступник м╕ського голови з питань д╕яльност╕ виконавчих орган╕в ради та Валентина Ходюк заступник начальника управл╕ння осв╕ти Прилуцько╖ м╕сько╖ ради.

Зах╕д, учасниками якого стали 140 прилуцьких дошк╕льнят, п╕дготував колектив закладу дошк╕льно╖ осв╕ти № 9 (директор Шинкаренко Л.М.). Родзинкою флешмобу став виступ вихованц╕в цирково╖ студ╕╖ «Удай» ЦТДЮ (кер╕вник Клементь╓в А.П.).

Тож нехай наш╕ маленьк╕ прилучани будуть здоровими, зростають в атмосфер╕ тепла ╕ добра, радують нас сво╖ми сяючими посм╕шками!

31.05.2019 За ╕нформац╕╓ю управл╕ння осв╕ти м╕сько╖ ради

УРЯД ОНОВЛЮ╢ ПРОГРАМУ НАДАННЯ СУБСИД╤Й: Б╤ЛЬШ СПРАВЕДЛИВО ТА АДРЕСНО

Каб╕нет М╕н╕стр╕в Укра╖ни зробив важливий крок на шляху до монетизац╕╖ субсид╕й. Передбача╓ться, що вже в наступному опалювальному сезон╕ субсид╕╖ будуть видаватись живими грошима – а це означа╓, що ╖х отримувач╕ можуть залишати соб╕ зекономлен╕ в результат╕ ощадливого споживання кошти. Таким чином монетизац╕я стане додатковим стимулом для енергоефективност╕.

Однак, перех╕д до монетизац╕╖ можливий т╕льки в тому випадку, якщо система субсид╕й буде соц╕ально справедливою – державну допомогу отримуватимуть т╕, хто д╕йсно ╖╖ потребу╓.

Започаткована к╕лька рок╕в тому ╕н╕ц╕атива надання прямо╖ допомоги уразливим верствам населення у вигляд╕ субсид╕й довела свою ефективн╕сть. Ут╕м, з часом вона стала потребувати удосконалення – передус╕м, щодо зб╕льшення адресност╕.

Вериф╕кац╕я субсид╕ант╕в, яку розпочало М╕н╕стерство ф╕нанс╕в, виявила ряд системних проблем з призначенням субсид╕й. З огляду на це Уряд днями схвалив на позачерговому зас╕данн╕ р╕шення про внесення низки зм╕н до програми. Вони скоротять випадки зловживань, як╕, на жаль, стали непоодинокими ╕ про як╕ неодноразово пов╕домляли ЗМ╤. Т╕, хто справд╕ потребуватиме допомоги, ╖╖ отримуватимуть ╕ надал╕. Натом╕сть люди, як╕ просто приховують сво╖ статки, не зможуть користуватися програмою ╕ паразитувати за кошт платник╕в податк╕в.

ПРО ЯК╤ НОВАЦ╤╥ В╤ДТЕПЕР ТРЕБА ЗНАТИ ╤ НА ЩО ЗВЕРНУТИ УВАГУ?ПРЕДМЕТ РОЗКОШ╤ ТА ДОХОДИ В╤Д ОРЕНДИ

У м╕стах м╕льйонниках нер╕дкими стали випадки здач╕ квартир в оренду ╕з сво╓р╕дним бонусом – оформленою субсид╕╓ю на комунальн╕ послуги. При цьому власники помешкання не т╕льки отримують доходи, а й мають транспортн╕ засоби або ╕нш╕ предмети розкош╕.

В╕дтепер якщо у власност╕ с╕м’╖ ╓ автомоб╕ль, якому менше п’яти рок╕в (кр╕м мопеда та авто, наданого органом соц╕ального захисту населення), субсид╕ю не призначатимуть.

Окр╕м того, доходи в╕д оренди майна, зокрема, в╕д здач╕ в оренду квартири, тепер необх╕дно буде також вказувати в декларац╕ях про доходи – в нов╕й граф╕ «╕нш╕ доходи».

ВЕЛИК╤ БУДИНКИ ТА КВАРТИРИ

╢ помешкання, як╕ виходять за рамки середньостатистичних та в╕дносяться до категор╕╖ «прем╕ум класу». До недавнього часу на них також оформлялися субсид╕╖ – на п╕дстав╕ того, що прописувалася там одинока пенс╕онерка з м╕н╕мальною пенс╕╓ю. Вона, ц╕лком очевидно, була не здатна оплатити повну варт╕сть послуг ╕ зверталась до ком╕с╕╖ щодо надання субсид╕╖ на понаднормативну площу.З 1 травня 2018 року д╕╓ нове правило: субсид╕я в╕дм╕ня╓ться якщо площа квартири перевищу╓ 120 квадратних метр╕в, а будинку – 200 квадратних метр╕в (кр╕м дитячих будинк╕в с╕мейного типу та прийомних с╕мей). Власники тако╖ житлово╖ площ╕ оплачуватимуть послуги в повному обсяз╕.

Т╤НЬОВА ЗАЙНЯТ╤СТЬ

Чимало укра╖нц╕в працюють за кордоном, але при цьому звертаються за призначенням субсид╕й, декларуючи нульов╕ доходи.Тепер тим, хто ╓ д╕йсно безроб╕тним, необх╕дно буде стати на обл╕к до центру зайнятост╕. А тим людям працездатного в╕ку, хто претенду╓ на субсид╕ю, але не ре╓стру╓ться як безроб╕тний, адже насправд╕ працю╓ без оформлення в Укра╖н╕ або за кордоном, органи соцзахисту автоматом рахуватимуть дох╕д три прожитков╕ м╕н╕муми – 5286 гривень.

У М╕нсоцпол╕тики переконан╕: це стимулюватиме укра╖нц╕в до оф╕ц╕йного працевлаштування, сприятиме дет╕н╕зац╕╖ та усуне соц╕альну несправедлив╕сть, коли субсид╕ю насправд╕ отримують люди з достатньо високими доходами.

З метою стимулювання енергозбереження також з 1 травня 2018 року соц╕альна норма на газове опалення буде наближена до реальних обсяг╕в споживання ╕ становитиме 4,5 кубометра на 1 квадратний метр площ╕, електроопалення – 30 к╕ловат-годин на 1 квадратний метр площ╕. При призначен╕ субсид╕╖ на понаднормову площу житла, норма може бути зб╕льшена не б╕льш н╕ж на 30%.Важливо знати й те, що внутр╕шньо перем╕щен╕ особи в╕дтепер зможуть оформити субсид╕ю без договору оренди житла – лише на п╕дстав╕ заяви ╕ декларац╕╖, ╕з вказанням складу домогосподарства. Заява стане приводом для обстеження матер╕ально-побутових умов, а сам акт про обстеження – п╕дставою для призначення субсид╕╖.

Спрощено процедуру отримання субсид╕й для жител╕в об’╓днаних територ╕альних громад. В╕дтепер ОТГ мають право приймати в╕д громадян документи для оформлення субсид╕╖ для передач╕ ╖х органам соц╕ального захисту населення. Механ╕зм повторю╓ практику звернень до с╕льських ╕ селищних рад.

Уряд також проведе прем╕ювання домогосподарств за економ╕ю ресурс╕в за п╕дсумками цього опалювального сезону. Так як ╕ минулого року, п╕д монетизац╕ю п╕дпадають зекономлен╕ домогосподарствами 150 к╕ловат електроенерг╕╖, якщо цей ресурс використову╓ться для опалення, або 100 куб╕в газу. У грошовому екв╕валент╕ це майже 700 гривень. Субсид╕антам, як╕ економно використовували ресурси, треба так само – до 1 вересня – подати заяву в м╕сцеве управл╕ння соц╕ального захисту населення, на п╕дстав╕ яко╖ зд╕йснюватиметься виплата грошово╖ винагороди за енергоефективн╕сть.╤нформац╕ю про наявн╕сть економ╕╖ кожен отримувач субсид╕╖ може в╕дсл╕дковувати у сво╖й плат╕жц╕ або шляхом звернення до постачальника газу чи електроенерг╕╖, якщо вони використовуються для опалення. Щоправда обрати спос╕б отримання кошт╕в треба самост╕йно.05.05.2018 Матер╕али Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни


КАМПАН╤Я З ОБРАННЯ Л╤КАРЯ ТРИВА╢. ПРО ЩО ВАРТО ПАМ’ЯТАТИ

    Нагада╓мо, з 2 кв╕тня укра╖нц╕ можуть в╕льно обирати свого л╕каря: терапевта для дорослого, пед╕атра для дитини чи с╕мейного л╕каря для ус╕╓╖ с╕м’╖ (за умови, що обраний ними заклад вже п╕дключений до системи «Електронне здоров'я»). П╕сля п╕дписання декларац╕╖ з обраним л╕карем, з липня цього року кошти за обслуговування пац╕╓нта мають надходити саме у цей медзаклад.

Вт╕м, з початком кампан╕╖ «Л╕кар для кожно╖ с╕м’╖» у деяких закладах первинно╖ медично╖ допомоги заф╕ксован╕ порушення права пац╕╓нт╕в на в╕льний виб╕р л╕каря. Варто пам’ятати, що в╕дмовити у п╕дписанн╕ декларац╕╖ можуть лише з двох причин: медзаклад ще не п╕дключений до електронно╖ системи охорони здоров’я eHealth або л╕кар╕ набрали оптимальну к╕льк╕сть пац╕╓нт╕в.

Под╕бн╕ ситуац╕╖ на сво╖й стор╕нц╕ у мереж╕ Facebook коменту╓ заступник М╕н╕стра охорони здоров'я Укра╖ни Павло Ковтонюк: «За м╕сяць кампан╕╖ набрати л╕м╕т пац╕╓нт╕в майже неможливо. На сьогодн╕ це зробили лише 5 л╕кар╕в на всю кра╖ну. Це три с╕мейн╕ л╕кар╕ (у Полтавськ╕й, Черн╕г╕вськ╕й та Донецьк╕й област╕) та два пед╕атри (Донецька область).

Б╕льш╕сть л╕кар╕в знаходиться довол╕ далеко в╕д л╕м╕т╕в. Нагадаю ╖х: 2000 пац╕╓нт╕в — для терапевта; 1800 пац╕╓нт╕в — для с╕мейного л╕каря; 900 пац╕╓нт╕в — для пед╕атра.

Тому, якщо ви почули фразу «в нього вже л╕м╕т по к╕лькост╕ пац╕╓нт╕в, знайд╕ть ╕ншого» у себе в амбулатор╕╖ — пов╕домте головному л╕карю та д╕йте за нашою ╕нструкц╕╓ю щодо порушень ваших прав на виб╕р л╕каря, а також пов╕домляйте нас про так╕ випадки через в╕дпов╕дну форму».

Отже, пан╕кувати, що «хороших л╕кар╕в роз╕брали», не варто. Кожен може обрати фах╕вця у будь-якому заклад╕ незалежно в╕д м╕сця прописки, а п╕д час найближчого в╕зиту — укласти угоду. К╕нцевого терм╕ну п╕дписання декларац╕й не ╕сну╓.

05.05.2018


ДО В╤ДОМА СУБ’╢КТ╤В ГОСПОДАРЮВАННЯ М.ПРИЛУКИ

╤нформу╓мо, що Черн╕г╕вська ТПП стала одним з п’яти партнер╕в в Укра╖н╕ програми ╢вропейського Союзу – "ERASNUS for Young Entreneurs".

У рамках ц╕╓╖ ╕н╕ц╕ативи укра╖нськ╕ п╕дпри╓мц╕ – початк╕вц╕ (стаж ведення господарсько╖ д╕яльност╕ до 3-х рок╕в або громадяни, як╕ планують розпочати власний б╕знес) мають ун╕кальну можлив╕сть по╖хати на стажування до одн╕╓╖ з кра╖н ╢С з метою отримання досв╕ду ведення б╕знесу, удосконалення сво╖х управл╕нських навичок, п╕двищення конкурентоспроможност╕ себе, як власника б╕знесу та свого п╕дпри╓мства, в╕дкриття доступу до ринк╕в на м╕жнародному р╕вн╕. Головн╕ ╕де╖ програми – це п╕двищення к╕лькост╕ конкурентоспроможних п╕дпри╓мц╕в та ╖х сталост╕, заохочення до п╕дпри╓мницько╖ культури, п╕дтримка створення робочих м╕сць та ╕нтернац╕онал╕зац╕я МСБ.

Просимо суб’╓кт╕в господарювання м. Прилуки долучитися до реал╕зац╕╖ ц╕╓╖ програми.


В╤ДБУВСЯ ДРУГИЙ ТЕНДЕР З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТ╤Тендерн╕ пропозиц╕╖ за лотом №2 (Розробка ПКД (включаючи отримання техн╕чних умов та проходження експертизи) та закуп╕вля, поставка, виконання буд╕вельно-монтажних та оздоблювальних роб╕т, встановлення, випробування та вв╕д в експлуатац╕ю: утеплення ст╕н, горища, зам╕на в╕кон та дверей, ремонт даху, реконструкц╕я системи теплопостачання, гарячого водопостачання, зам╕на електричних плит) над╕йшли в╕д трьох учасник╕в з Харкова, Ки╓ва та консорц╕уму компан╕й з Б╕ло╖ Церкви та Прилук.

ТОВ «Добробудъ» - запропонував для реал╕зац╕╖ проекту найвищу варт╕сть - 655 534,48 ╓вро. Консорц╕ум «ТОВ «СП «Укр╕нтерм»» та ПП «МПБП Стимул»» - 324 257, 13 ╓вро, а ПП «ДЕМПИКС» 359 884, 80 ╓вро.

Нагада╓мо, що впровадження енергозбер╕гаючих технолог╕й у ЗОШ №№2,13 ╕ ДНЗ №9 стало можливим завдяки сп╕впрац╕ м╕сько╖ ради з корпорац╕╓ю НЕФКО. П╕сля визначення переможц╕в на виконання роб╕т за обома проектами м╕сто отрима╓ 11 990 000 гривень кредитних кошт╕в п╕д 3% р╕чних на 5 рок╕в ╕з в╕дстрочкою в погашенн╕ на 6 м╕сяц╕в. А ще, додатково до кредиту, – грант у розм╕р╕ 200 000 ╓вро, який не потр╕бно компенсувати. За умовами сп╕впрац╕ Прилуки також долучаться то сп╕вф╕нансування проект╕в (в межах 6 млн. грн). Якщо порахувати суму в╕дсотк╕в, як╕ м╕сто повинно буде сплатити, ╕ суму гранту, то матимемо р╕ст у плюс╕ близько 5 м╕льйон╕в гривень.«Мен╕ при╓мно сказати прилучанам, що сьогодн╕ у нашому м╕ст╕ в╕дбувся ще один м╕жнародний тендер. В╕дпов╕дно першого - на 39 транзитних вулицях м╕ста та на Центральн╕й площ╕ буде зд╕йснена модерн╕зац╕я осв╕тлення, а за результатами другого - в╕дбудуться роботи ╕з термомодерн╕зац╕╖ ЗОШ №13, 2 та ДНЗ №9», - зазначила п╕сля зас╕дання м╕ський голова Ольга Попенко.

Представник корпорац╕╖ НЕФКО Ганна М╕накова також прив╕тала м╕стян з проведенням такого складного тендера: «Енергоефективн╕сть вкрай важлива для Укра╖ни й Прилуки роблять дуже велик╕ зусилля, для того зробити дитяч╕ установи затишними, теплими й сучасними. Учасниками тендеру стали досв╕дчен╕ представники виробник╕в ╕ п╕дрядник╕в, тому спод╕ва╓мося, що до початку зими м╕сто отрима╓ вагом╕ результати в╕д ╖хньо╖ прац╕».

На даний час в╕дбува╓ться оц╕нка тендерних пропозиц╕й учасниками тендерного ком╕тету. Дал╕ триватиме перев╕рка УКБ поданих документ╕в, розрахунк╕в, при необх╕дност╕ будуть направлен╕ звернення до в╕дпов╕дних установ та орган╕зац╕й.

П╕сля чого результати перев╕рки, пропозиц╕╖, а особливо зауваження передадуться експертам проекту НЕФКО – для остаточного визначення переможця.27.04.2018 Прес-секретар м╕сько╖ ради Любов Рубан


╤I М╤ЖСЕКТОРАЛЬНЕ ЗАС╤ДАННЯ “ТОРГ╤ВЛЯ ТА ПОСЛУГИ В ПРИКОРДОННИХ РЕГ╤ОНАХ УКРА╥НИ-Б╤ЛОРУС╤”У м╕ст╕ Славутич 24 кв╕тня в╕дбулося ╤╤ М╕жсекторальне зас╕дання, присвячене тем╕ “Торг╕вля та послуги в прикордонних рег╕онах Укра╖ни-Б╕лорус╕”, орган╕зоване в рамках реал╕зац╕╖ Програми транскордонного сп╕вроб╕тництва кра╖н Сх╕дного партнерства (EaPTC), що ф╕нансу╓ться ╢вропейським Союзом.

Головними темами стали торг╕вельн╕ в╕дносини м╕ж прикордонними рег╕онами Укра╖ни та Б╕лорус╕, ╖х п╕дтримка б╕знес-асоц╕ац╕ями двох кра╖н, наявн╕ проблеми та шляхи ╖х вир╕шення. Окр╕м безпосередн╕х учасник╕в проекту, в зустр╕ч╕ взяли участь п╕дпри╓мц╕ з Гомеля, Черн╕гова, Прилук, Славутича та Вараша.У друг╕й частин╕ п╕дпри╓мц╕ мали змогу посп╕лкуватися з потенц╕йними партнерами з Б╕лорус╕ та провести переговори у формат╕ В2В. Особливу увагу учасник╕в заходу привернула дискус╕я, в межах яко╖ було обговорено найб╕льш болюч╕ питання та виклики, як╕ ускладнюють подальший розвиток сп╕вроб╕тництва. Попри вс╕ труднощ╕, Укра╖на та Б╕лорусь налаштован╕ на розвиток активно╖ сп╕впрац╕.

Наступна м╕жсекторальна зустр╕ч буде присвячена розвитку с╕льського господарства, ╕ в╕дбудеться вона на початку липня в м. Прилуки Черн╕г╕всько╖ област╕. Запрошу╓мо аграр╕╖в долучитися до обговорення можливостей двосторонньо╖ сп╕впраця!26.04.2018 Черн╕г╕вська Торгово-промислова палата


СУБ’╢КТИ МАЛОГО ТА СЕРЕДНЬОГО Б╤ЗНЕСУ ЧЕРН╤Г╤ВЩИНИ ПРОТЯГОМ ПЕРШОГО КВАРТАЛУ СПЛАТИЛИ БЛИЗЬКО 1,2 МЛРД.ГРН. ПОДАТК╤В

До бюджет╕в Черн╕г╕вщини у с╕чн╕-березн╕ поточного року суб’╓ктами господарювання середнього ╕ малого б╕знесу сплачено майже 1,2 млрд.грн. податк╕в, що склада╓ половину загально╖ суми надходжень.
До державного бюджету представниками середнього б╕знесу сплачено 355 млн.грн. податк╕в ╕ збор╕в (29,4 в╕дс.), малого б╕знесу та м╕кроп╕дпри╓мництва – 237 млн.грн. (19,6 в╕дс.).
До бюджет╕в територ╕альних громад в╕д суб’╓кт╕в середнього п╕дпри╓мництва над╕йшло майже 283 млн.грн. (26,1 в╕дс.). Ще 27 в╕дс. (понад 292 млн.грн.), надходжень забезпечено суб’╓ктами господарювання малого б╕знесу. Пор╕вну сплатили як юридичн╕ особи, так ╕ п╕дпри╓мц╕ та самозайнят╕ особи, громадяни – по 146 млн.гривень.
У пор╕внянн╕ з в╕дпов╕дним пер╕одом минулого року вклад малого б╕знесу у наповнення бюджет╕в територ╕альних громад залиша╓ться стаб╕льним. Проте, за рахунок внесених до законодавства зм╕н, зросла сума сплачених податк╕в. Над╕йшло б╕льше на 22 в╕дс. або на 53 млн.гривень.
Разом з тим, зр╕с вклад суб’╓кт╕в господарювання середнього п╕дпри╓мництва у наповнення м╕сцевих бюджет╕в (з 23,6 в╕дс. за ╤ квартал 2017 року до 26,1 в╕дс. у зв╕тному роц╕). Сума сплачених податк╕в зб╕льшилась б╕льше н╕ж на третину (на 75 млн.грн.).
Значний внесок у наповнення м╕сцевих бюджет╕в забезпечили представники середнього б╕знесу Ср╕бнянського (69 в╕дс.), Бобровицького (64,6 в╕дс.), НС╕верського (55 в╕дс.), Нос╕вського (49,7 в╕дс.) та ╤чнянського (45,7 в╕дс.) район╕в. У м╕стах обласного значення, а саме: у Прилуках, Н╕жин╕ та Черн╕гов╕ цей показник становить близько 15 в╕дс., ╕ майже третину сплачених сум – у м╕ст╕ НС╕верський.
Понад 30 в╕дс. ус╕х сплачених до м╕сцевих бюджет╕в податк╕в суб’╓кти малого б╕знесу та м╕кроп╕дпри╓мництва забезпечують у 6 районах област╕: Коропському (40 в╕дс.), Менському (35,9 в╕дс.), Сосницькому (34 в╕дс.), Н╕жинському (33,7 в╕дс.), Городнянському (32,5 в╕дс.) та Семен╕вському (30,4 в╕дс.).
У м╕стах обласного значення ц╕╓ю категор╕╓ю платник╕в забезпечено б╕льше четверто╖ частини доход╕в територ╕альних громад: у Черн╕гов╕ – майже 31 в╕дс. (сплачено близько 114 млн.грн.), у Прилуках – 27,5 в╕дс. ( понад 17 млн.грн.), Н╕жин╕ – майже 27 в╕дс. ( б╕льше 15 млн.грн.), НС╕верському – 25,5 в╕дс. ( понад 3 млн.грн.).


24.04.2018 Прилуцька ОДП╤


В╤ТА╢МО УЧН╤ВСЬКУ КОМАНДУ М. ПРИЛУКИ!

    В╕дпов╕дно до наказу Управл╕ння осв╕ти ╕ науки Черн╕г╕всько╖ обласно╖ державно╖ адм╕н╕страц╕╖ в╕д 20.04.2018 № 159 «Про п╕дсумки проведення Всеукра╖нських учн╕вських ол╕мп╕ад ╕з навчальних предмет╕в у 2017-2018 навчальному роц╕» учн╕вська команда заклад╕в загально╖ середньо╖ осв╕ти м. Прилуки четвертий р╕к посп╕ль виборола друге загальнокомандне м╕сце на III (обласному) етап╕ Всеукра╖нських учн╕вських ол╕мп╕ад ╕з навчальних предмет╕в, отримавши 59 диплом╕в (6 Диплом╕в ╤ ступеня, 20 Диплом╕в ╤╤ ступеня та 33 Дипломи ╤╤╤ ступеня).

В обласному етап╕ ол╕мп╕ад всього взяли участь 1755 учн╕в (66,8%) (в╕дпов╕дно до рейтингу – 2628 учн╕в). Цьогор╕чна конкуренц╕я за дипломи переможц╕в була досить значною ╕ напруженою, к╕льк╕сть учн╕вських команд зб╕льшилася до 41 за рахунок участ╕ команд об’╓днаних територ╕альних громад. (У минулому навчальному роц╕ в змаганн╕ брало участь 33 команди).

Також учасниками обласного етапу ол╕мп╕ад з х╕м╕╖, математики, ╕нформац╕йних технолог╕й та правознавства стали учн╕ заклад╕в профес╕йно╖ (профес╕йно-техн╕чно╖) осв╕ти.

За р╕шенням жур╕ переможцями III етапу ол╕мп╕ад було визначено 673 (38,3 % в╕д загально╖ к╕лькост╕) учасники, як╕ отримали 63 (9,4 %) дипломи ╤ ступеня, 197 (29,3 %) – II ступеня та 413 диплом╕в (61,4 %) III ступеня.

Серед них: 186 (27,6%) учасник╕в ╕з м╕ських шк╕л та шк╕л районних центр╕в, 138 (20,5 %) – ╕з шк╕л с╕льсько╖ м╕сцевост╕ й об’╓днаних територ╕альних громад. Б╕льш╕сть переможц╕в – 349 (51,9 %) становлять представники г╕мназ╕й, л╕це╖в, колег╕уму, спец╕ал╕зованих заклад╕в загально╖ середньо╖ осв╕ти област╕.

За п╕дсумками ол╕мп╕ад перш╕сть здобула команда учн╕в шк╕л ╕з м╕ста Черн╕гова. Друге, трет╓ та сьоме – пос╕ли команди учн╕в заклад╕в осв╕ти м╕ст Прилук, Н╕жина та Новгорода-С╕верського (в╕дпов╕дно). Учн╕вська команда Черн╕г╕вського обласного педагог╕чного л╕цею для обдаровано╖ с╕льсько╖ молод╕ Черн╕г╕всько╖ обласно╖ ради виборола четверте м╕сце. У першу десятку ув╕йшли школяр╕ Менського, Бахмацького, Городнянського, Сосницького та Черн╕г╕вського район╕в.

В╕та╓мо юних ╕нтелектуал╕в Прилук та ╖х наставник╕в-вчител╕в, бажа╓мо усп╕х╕в та подальших перемог!

24.04.2018 За ╕нф. управл╕ння осв╕ти м╕сько╖ ради


ВАЛЕР╤Й КУЛ╤Ч: БРИТ╤Ш АМЕРИКАН ТОБАККО – УСП╤ШНИЙ Б╤ЗНЕС, ЩО СПРИЯ╢ ЕКОНОМ╤ЧНОМУ РОЗВИТКУ ЧЕРН╤Г╤ВЩИНИ

    Компан╕я Брит╕ш Американ Тобакко Укра╖на в╕дзначила 25 р╕чницю сво╓╖ д╕яльност╕. В урочистостях, як╕ в╕дбулися в Ки╓в╕ вчора, 18 кв╕тня, взяв участь ╕ голова Черн╕г╕всько╖ облдержадм╕н╕страц╕╖ Валер╕й Кул╕ч.

Оч╕льник област╕ в╕дзначив, що п╕дпри╓мство, яке потужно працю╓ в м╕ст╕ Прилуки, – один з найб╕льших платник╕в податк╕в в област╕, створю╓ гарний ╕нвестиц╕йний кл╕мат та сприятлив╕ умови для залучення ╕ноземного кап╕талу в економ╕ку Черн╕г╕вщини.

До реч╕, Брит╕ш Американ Тобакко Укра╖на – перше п╕дпри╓мство з ╕ноземними ╕нвестиц╕ями (Велика Британ╕я) у тютюнов╕й галуз╕ Укра╖ни, засноване у 1993 роц╕ на баз╕ Прилуцько╖ тютюново╖ фабрики. На сьогодн╕ за показниками д╕яльност╕ займа╓ л╕дируюч╕ позиц╕╖ серед 42 п╕дпри╓мств групи British American Tobacco.

Продукц╕я ПрАТ «А/Т Тютюнова компан╕я «В.А.Т-Прилуки» пос╕да╓ одне з пров╕дних м╕сць в експорт╕ товар╕в област╕, експорту╓ться до Б╕лорус╕, В╕рмен╕╖, Груз╕╖, Молдови, Азербайджану та С╕нгапуру. Минулого року п╕дпри╓мство експортувало товар╕в на суму близько 44 м╕льйон╕в долар╕в США – 7% загальнообласного експорту.

Компан╕я – один з найб╕льших ╕нвестор╕в та працедавц╕в Черн╕г╕всько╖ област╕. Тут працю╓ близько тисяч╕ ос╕б, з яких половина – у м╕ст╕ Прилуки.

Обсяг прямих ╕ноземних ╕нвестиц╕й в компан╕ю становить сяга╓ 370 м╕льйон╕в долар╕в США. Усього ж за 25 рок╕в в модерн╕зац╕ю фабрики та розвиток компан╕╖ ╕нвестовано понад 500 м╕льйон╕в. Це дало змогу осучаснити обладнання, збудувати на м╕сц╕ старих виробничих потужностей нове високомехан╕зоване п╕дпри╓мство, яке вийшло на як╕сно новий р╕вень продукц╕╖ ╕ забезпечило динам╕чний розвиток б╕знесу.

П╕дпри╓мство ╓ вагомим та над╕йним платником податк╕в ╕ збор╕в – як до державно╖ скарбниц╕, так ╕ до м╕сцевих бюджет╕в. Протягом лише 2017-го року до м╕сцевих бюджет╕в Черн╕г╕всько╖ област╕ над╕йшло 21,5 м╕льйона, а у с╕чн╕-кв╕тн╕ цього року – 7 м╕льйон╕в гривень.
За ╕нформац╕╓ю Департаменту ╕нформац╕йно╖ д╕яльност╕ та комун╕кац╕й з громадськ╕стю Черн╕г╕всько╖ облдержадм╕н╕страц╕╖


В╤ЗИТ ПРЕДСТАВНИЦТВА ╢ВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ В УКРА╥Н╤

18 кв╕тня до м. Прилуки зав╕тала делегац╕я Представництва ╢вропейського Союзу в Укра╖н╕. У рамках в╕зиту для представник╕в в╕дд╕л╕в та управл╕нь м╕сько╖ ради було проведено зустр╕ч-дискус╕ю на тему «╢вропейськ╕ програми для Укра╖ни та можливост╕ сп╕впрац╕ з Представництвом ╢С».Головний експерт зустр╕ч╕ В╕ктор╕я Давидова, радник з питань преси та ╕нформац╕╖ Представництва ╢С в Укра╖н╕, презентувала ╓вропейськ╕ програми для Укра╖ни в галуз╕ м╕жнародно╖ культурно╖ сп╕впрац╕, економ╕ки, осв╕ти, спорту, молод╕жно╖ пол╕тики. Також були обговорен╕ практичн╕ аспекти сп╕впрац╕ м╕ста з Представництвом ╢С у цих сферах.В друг╕й половин╕ дня окремо в╕дбулася публ╕чна презентац╕я для молод╕, актив╕ст╕в, представник╕в громадських орган╕зац╕й та б╕знесу за темою «Пр╕оритети ╢С в Укра╖н╕, огляд молод╕жних, осв╕тн╕х, культурних ╕ б╕знес-можливостей, а також ╕нформац╕йних ресурс╕в Представництва ╢С». Присутн╕ мали можлив╕сть ознайомитись з пр╕оритетними напрямами допомоги, яку ╢С нада╓ Укра╖н╕, програмами, проектами ╢вросоюзу. Серед презентованих програм та проект╕в: Horizon 2020, Creative Europe, Erasmus+, Culture Bridges, COSME, EU4Business та ╕нш╕.Також Делегац╕я зав╕тала до М╕сько╖ центрально╖ б╕бл╕отеки ╕м. Л.Забашти, де координатор ╕нформац╕йно╖ кампан╕╖ «Будуймо ╢вропу в Укра╖н╕» в╕д Представництва ╢С Ольга М╕щенко провела брейн-ринг для школяр╕в шк╕л № 6 та №7, г╕мназ╕й №1 та №5 на ╓вропейську тематику. Гра допомогла учням в ╕нтерактивний спос╕б покращити знання про ╕стор╕ю ╢вропи, ╖╖ пол╕тичне, економ╕чне, культурне життя, а також в╕дчути командний дух ╕ розвинути анал╕тичн╕ навички. Перше м╕сце пос╕ла команда «╢дн╕сть» (г╕мназ╕я №1), друге - «Космопол╕т» (г╕мназ╕я №5), трет╓ - «╢вропейський погляд» ( школа №7) та четверте - команда «Сп╕вдружн╕сть» (школа №6). Вс╕ учасники брейн-рингу отримали призи, сувен╕ри з ╓вропейською символ╕кою, а центральна б╕бл╕отека - нов╕ видання.Наприк╕нц╕ свого в╕зиту до м. Прилуки координатори ╕нформац╕йно╖ кампан╕╖ «Будуймо ╢вропу в Укра╖н╕» в╕дв╕дали Центр ╓вропейсько╖ ╕нформац╕╖, що розм╕щу╓ться в М╕ськ╕й б╕бл╕отец╕ для д╕тей.


╤нформац╕йна кампан╕я «Будуймо ╢вропу в Укра╖н╕» включа╓ сер╕ю ╕нформац╕йно-просв╕тницьких заход╕в, як╕ Представництво ╢С в Укра╖н╕ проводить по вс╕й кра╖н╕. ╥х основна мета – пояснити важлив╕сть реал╕зац╕╖ Угоди про асоц╕ац╕ю м╕ж Укра╖ною та ╢С, поширення ╓вропейських ц╕нностей та п╕двищення р╕вня об╕знаност╕ укра╖нц╕в щодо розвитку в╕дносин м╕ж Укра╖ною та ╢С. ╤з такою ╕нформац╕йною кампан╕╓ю експерти подорожують кра╖ною вже п’ятий р╕к.

19.04.2018 В╕дд╕л ╕нвестиц╕й та м╕жнародно╖ д╕яльност╕ м╕сько╖ ради


РОБОТИ З В╤ДНОВЛЕННЯ ДОРОЖНЬОГО ПОКРИТТЯ

Цього тижня на прилуцьких автошляхах розпочалися роботи з л╕кв╕дац╕╖ авар╕йно╖ ямковост╕. Найб╕льш пошкоджен╕ д╕лянки асфальтного покриття в обсяз╕ 750 квадратних метр╕в л╕кв╕довуватимуть шляхом в╕дновлення основи та укладання нового шару асфальту. Для дотримання технолог╕чного процесу ремонту дорожнього покриття глибок╕ ями проливають б╕тумом, засипають та втрамбовують щеб╕нь, знову проливають шар б╕туму та засипають його сум╕шшю дробленого гран╕ту та грав╕ю. П╕сля в╕дновлення основи п╕дрядна орган╕зац╕я “РЕМДОР-БУД”, яка зд╕йсню╓ ремонт, укладатиме асфальт. Адже його к╕льк╕сть стане зрозум╕лою лише п╕сля обробки вс╕х пошкоджень, передбачених договором.Для виконання кап╕тального ремонту прилуцьких дор╕г у 2018 роц╕ м╕ська рада вид╕лила близько 11 млн грн. На час╕ готу╓ться проектно-кошторисна документац╕я для в╕дновлення покриття на д╕лянках вулиць: Вав╕лова, Ки╖вськ╕й, Костянтин╕вського та ╕нших.

Поточний ремонт асфальтного покриття транзитних вулиць зд╕йснюватиметься коштом обласного бюджету, силами обласного управл╕ння кап╕тального буд╕вництва. На нього держава вид╕лила Прилукам майже 8 млн грн. Кошти для виготовлення проектно-кошторисно╖ документац╕╖ з цього виду ремонтних роб╕т заплановано вид╕лити на чергов╕й сес╕╖ м╕сько╖ ради.

Цьогор╕ч продовжиться ╕ ремонт прибудинкових територ╕й. На облаштування дворового покриття багатоквартирних будинк╕в, в'╖зд╕в та ви╖зд╕в з ╜рунтових дор╕г з м╕ського бюджету вид╕лено 2 млн грн. ╤ще 3 млн грн передбачено на ремонт тротуар╕в, який не зд╕йснювався близько десяти рок╕в.

Кап╕тальний ремонт дор╕г, в╕дновлення прибудинкових територ╕й, в'╖зд╕в, про╖зд╕в та тротуар╕в розпочнеться одразу п╕сля проведення тендерних процедур, як╕ й визначать виконавця роб╕т.

13.04.2018 Прес-секретар м╕сько╖ ради Любов Рубан


УЖЕ В╤ДОМО ПРОПОЗИЦ╤╥ УЧАСНИК╤В М╤ЖНАРОЖНОГО ТЕНДЕРА З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТ╤12 кв╕тня об 11:00 у сес╕йн╕й зал╕ м╕сько╖ ради в╕дбулося розкриття тендерних пропозиц╕й по визначенню переможця проекту “П╕двищення енергоефективност╕ об’╓кт╕в бюджетно╖ сфери (осв╕тн╕ навчальн╕ заклади) та системи зовн╕шнього осв╕тлення м. Прилуки”.
Сво╖ пропозиц╕╖ конкурсних торг╕в запропонували наступн╕ учасники:

1. КОНСОРЦ╤УМ у склад╕ ПП “РЕМВОДПЛАСТ ПЛЮС” представник СПКА — п╕дрядник ТОВ “ЕКТА ПРОМ” - партнер СПКА субп╕дрядник: 18 млн 843 тис. 382 грн 53 коп.

2. ТОВ “ЛУЧ”: 19 млн 201 тис. 243 грн 72 коп.

3. ТОВ “Союз - Св╕тло Укра╖на”: 14 млн 588 тис. 811 грн 99 коп.

4. ТОВ “СМАРТ-ЛАЙТ ГРУПП”: 13 млн 299 тис. 994 грн 70 коп.

5. ТОВ “ДОРСТРОЙМОНТАЖ КИ╥В”: 19 млн 397 тис. 863 грн 40 коп.

6. ТОВ “М╕кс Лайт”+ ТД “Рад╕й” СПКА: 11 млн 851 тис. 444 грн.

На даний час в╕дбува╓ться оц╕нка тендерних пропозиц╕й учасниками тендерного ком╕тету.13.04.2018 Прес-секретар м╕сько╖ ради Любов Рубан


ВЕСНЯНИЙ М╤СЯЧНИК ПО ПРИБИРАННЮ М╤СТА

В╕дпов╕дно до розпорядження м╕ського голови в╕д 06 кв╕тня 2018 року №105 р з 10 кв╕тня по 11 травня 2018 року у м.Прилуки проводиться м╕сячник з благоустрою та сан╕тарно╖ очистки.
Цим же розпорядженням утворено штаб по проведенню м╕сячника, який очолив заступник м╕ського голови з питань д╕яльност╕ виконавчих орган╕в ради Котляр Р.П.
У ход╕ м╕сячника, зг╕дно граф╕ку прибирання, суб'╓ктам господарсько╖ д╕яльност╕ незалежно в╕д форм власност╕ та мешканцям необх╕дно виконати прибирання власних, прилеглих та закр╕плених територ╕й, а також забезпечити вивезення см╕ття на пол╕гон твердих побутових в╕дход╕в (см╕тт╓звалище).
З граф╕ком прибирання можна ознайомитись на оф╕ц╕йному сайт╕ та портал╕ м╕сько╖ ради, у засобах масово╖ ╕нформац╕╖, у ком╕тетах самоорган╕зац╕╖ населення.
На час проведення м╕сячника см╕тт╓звалище прийма╓ в╕дходи безоплатно, кр╕м буд╕вельних та промислових.
Наведення чистоти ╕ порядку у м╕ст╕ це обов'язок кожного мешканця м╕ста, це ознака нашо╖ внутр╕шньо╖ культури.

ГРАФ╤К прибирання територ╕╖ м╕ста в пер╕од проведення м╕сячника з благоустрою та сан╕тарно╖ очистки з 10 кв╕тня по 11травня 2018року
№ з/пТеритор╕я прибиранняТерм╕н прибиранняВиконавець роб╕т
1Ки╖вська 12.04-15.04суб'╓кти господарювання, мешканц╕
2Вокзальна12.04-15.04суб'╓кти господарювання, мешканц╕
3Привокзальна площа 12.04-15.04суб'╓кти господарювання, мешканц╕
4Ю.Копт╓ва12.04-15.04суб'╓кти господарювання, мешканц╕
5Земська12.04-15.04суб'╓кти господарювання, мешканц╕
6Котляревського 12.04-15.04суб'╓кти господарювання, мешканц╕
7Ярмаркова12.04-15.04суб'╓кти господарювання, мешканц╕
8Пушк╕на12.04-15.04суб'╓кти господарювання, мешканц╕
9Михайл╕вська12.04-15.04суб'╓кти господарювання, мешканц╕
10Вав╕лова12.04-15.04суб'╓кти господарювання, мешканц╕
11Микола╖вська16.04-17.04суб'╓кти господарювання, мешканц╕
12Алгаз╕на 16.04-17.04суб'╓кти господарювання, мешканц╕
13Андр╕╖вська 16.04-17.04суб'╓кти господарювання, мешканц╕
14Козача16.04-17.04суб'╓кти господарювання, мешканц╕
15Ветеранська16.04-17.04суб'╓кти господарювання, мешканц╕
16╤ван╕вська16.04-17.04суб'╓кти господарювання, мешканц╕
17╤вана Скоропадського(Бособрода)16.04-17.04суб'╓кти господарювання, мешканц╕
18Садова16.04-17.04суб'╓кти господарювання, мешканц╕
19Г╕мназична 16.04-17.04суб'╓кти господарювання, мешканц╕
20Селище “Будмаш”16.04-17.04суб'╓кти господарювання, мешканц╕
21Гетьмана Сагайдачного(Фрунзе)16.04-17.04суб'╓кти господарювання, мешканц╕
22Паризько╖ Комуни16.04-17.04суб'╓кти господарювання, мешканц╕
231Травня16.04-17.04суб'╓кти господарювання, мешканц╕
24Богунського 18.04.-19.04суб'╓кти господарювання, мешканц╕
25Б.Носенка 18.04.-19.04суб'╓кти господарювання, мешканц╕
26Костянтин╕вська 18.04.-19.04суб'╓кти господарювання, мешканц╕
27Боброва20.04-21.04.суб'╓кти господарювання, мешканц╕
28Густинська20.04-21.04.суб'╓кти господарювання, мешканц╕
29Фабрична20.04-21.04.суб'╓кти господарювання, мешканц╕
30Сорочинська(Шм╕дта)20.04-21.04.суб'╓кти господарювання, мешканц╕
31Незалежност╕20.04-21.04.суб'╓кти господарювання, мешканц╕
32Перемоги22.04-23.04.суб'╓кти господарювання, мешканц╕
33╤ндустр╕альна22.04-23.04.суб'╓кти господарювання, мешканц╕
34С╕чових Стр╕льц╕в(Островського)22.04-23.04.суб'╓кти господарювання, мешканц╕
35Гвард╕йська 22.04-23.04.суб'╓кти господарювання, мешканц╕
36Петропавл╕вська(Червоноарм╕йська)22.04-23.04.суб'╓кти господарювання, мешканц╕
37Житня(Щорса) 22.04-23.04.суб'╓кти господарювання, мешканц╕
38Галаган╕вська 24.04-25.04суб'╓кти господарювання, мешканц╕
39Гоголя 24.04-25.04суб'╓кти господарювання, мешканц╕
40Соборна 24.04-25.04суб'╓кти господарювання, мешканц╕
41Шевченка 24.04-25.04суб'╓кти господарювання, мешканц╕
42Пирятинська24.04-25.04суб'╓кти господарювання, мешканц╕
43В╕йськ. м╕стечко-1226.04суб'╓кти господарювання, мешканц╕


ГРАНТИ НА РОЗВИТОК САМОЗАЙНЯТОСТ╤ ТА П╤ДПРИ╢МНИЦТВА ДЛЯ ВПО, УЧАСНИК╤В АТО ТА ╥Х С╤МЕЙ, М╤СЦЕВИХ МЕШКАНЦ╤В (ЧЕРН╤Г╤ВСЬКА ОБЛАСТЬ)

Громадська орган╕зац╕я «Асоц╕ац╕я демократичного розвитку» в якост╕ виконавчого партнера розпочина╓ реал╕зац╕ю Проекту МОМ «Зм╕цнення самозабезпечення внутр╕шньо перем╕щених ос╕б та громад, що постраждали в╕д конфл╕кту в Укра╖н╕», який зд╕йсню╓ться за ф╕нансово╖ п╕дтримки Уряду Федеративно╖ Республ╕ки Н╕меччина, що д╕╓ через Н╕мецький Банк Розвитку KfW.
В ц╕лому Проект ма╓ на мет╕ покращити можливост╕ для самозабезпечення та самозайнятост╕ внутр╕шньо перем╕щених ос╕б та мешканц╕в рег╕он╕в, як╕ зазнали насл╕дк╕в конфл╕кту.
Громадська орган╕зац╕я почина╓ попередн╕й в╕дб╕р учасник╕в на участь у проект╕ у Черн╕г╕вськ╕й област╕ за напрямками: самозайнят╕сть та м╕кроп╕дпри╓мництво.
Запрошуються:
• Внутр╕шньо перем╕щен╕ особи (ВПО) з Донецько╖, Лугансько╖ областей та Криму, що проживають в Черн╕г╕вськ╕й област╕.
В тому числ╕: особи, як╕ брали участь у трен╕нгах з профес╕йного навчання, або як╕ отримали грант на профес╕йне навчання в╕д МОМ або будь-яко╖ ╕ншо╖ орган╕зац╕╖, та як╕ використовують набут╕ п╕д час профес╕йного навчання знання.
• М╕сцев╕ мешканц╕ з Черн╕г╕всько╖ област╕.
Перевага нада╓ться багатод╕тним матерям/батькам, одиноким ж╕нкам з д╕тьми, вдовам, представникам етн╕чних меншин, жертвам домашнього насильства та ╕нших вид╕в гендерного насильства, ветеранам АТО та особам з ╕нвал╕дн╕стю.
• В╕ком в╕д 18 до 60 рок╕в, як╕:
- «САМОЗАЙНЯТ╤СТЬ» вже розпочали або хочуть в перспектив╕ започаткувати власну справу. Перевага нада╓ться в першу чергу особам без пост╕йного м╕сця працевлаштування;
- «М╤КРОП╤ДПРИ╢МНИЦТВО» вже мають досв╕д п╕дпри╓мницько╖ д╕яльност╕, активний б╕знес, наявне св╕доцтво ФОП, ПП чи ТзОВ (одноос╕бним власником якого ╓ заявник) з ре╓страц╕╓ю до 31 грудня 2016 року. Грант нада╓ться на розширення наявного б╕знесу.


Кращ╕ б╕знес-плани отримають грантову п╕дтримку, яка полягатиме:
- для самозайнятих: обладнання, ╕нструменти, профес╕йна техн╕ка, мебл╕ тощо екв╕валентом – до 650 ╓вро;
- для п╕дпри╓мц╕в (м╕кроп╕дпри╓мництво) на розвиток п╕дпри╓мництва: обладнання, ╕нструменти, профес╕йна техн╕ка, мебл╕ тощо екв╕валентом – до 2500 ╓вро.

Гранти на розвиток самозайнятост╕ та п╕дпри╓мництва для ВПО, учасник╕в АТО та ╖х с╕мей, м╕сцевих мешканц╕в (Черн╕г╕вська область)26кБ
Скачати

04.04.2018


ПРИЛУЦЬКУ М╤СЬКУ ЦЕНТРАЛЬНУ Б╤БЛ╤ОТЕКУ ╤МЕН╤ ЛЮБОВ╤ ЗАБАШТИ ВИЗНАНО КРАЩОЮ В ОБЛАСТ╤


За п╕дсумками обласного рейтингу-конкурсу «Краща б╕бл╕отека року» м╕ська центральна б╕бл╕отека ╕мен╕ Любов╕ Забашти визнана «Кращою б╕бл╕отекою - 2017 року» у ном╕нац╕╖ краща м╕ська б╕бл╕отека област╕. Нагороду присво╓но за ╕нновац╕йну д╕яльн╕сть, трансформац╕ю б╕бл╕отеки в культурно-╕нформац╕йний центр по наданню широкого спектра послуг, розвиток зв’язк╕в з громадськ╕стю, створення креативно╖ команди профес╕онал╕в. Вручення диплом╕в та ц╕нних подарунк╕в в╕дбулося 29 березня у Черн╕гов╕.


П╕д час розширено╖ робочо╖ наради б╕бл╕отек м╕ста Прилуки, яка в╕дбулася 3 кв╕тня у читальн╕й зал╕ Прилуцько╖ м╕сько╖ центрально╖ б╕бл╕отеки ╕мен╕ Любов╕ Забашти, на адресу переможця лунали щир╕ в╕тання колег.З╕ словами п╕дтримки та подяки за найвищу в╕дзнаку в обласному рейтингу-конкурс╕ серед б╕бл╕отек в╕д ╕мен╕ м╕ського голови Ольги Попенко виступила ╖╖ заступник Тетяна Фесенко.
За високий профес╕онал╕зм колективу книгозб╕рн╕ вручили Подяку м╕ського голови та грошову винагороду.
З найкращими побажаннями до б╕бл╕отекар╕в звернулася начальник в╕дд╕лу культури ╕ туризму м╕сько╖ ради Катерина Мовчан, яка передала в користування закладу Дитячу б╕бл╕ю 1992 року, ╕з власно╖ колекц╕╖, видану Укра╖нською православною церквою.03.04.2018 Сектор ╕нформац╕йно╖ д╕яльност╕ та комун╕кац╕й з громадськ╕стю м╕сько╖ ради


ЗУСТР╤Ч ╤З ДАВН╤МИ ДРУЗЯМИ: ЯК ПОЧАЛИСЯ ДН╤ "ДНЯ" У ПРИЛУКАХЗранку сн╕жило, але перед в╕дкриттям виставки розпогодилось ╕ потепл╕шало. У пер╕од весняних ав╕там╕ноз╕в давн╓ м╕сто отримало потужну порц╕ю нашого «сусп╕льного антидепресанту». Другий р╕к посп╕ль у Прилуцькому м╕ському будинку культури проходять Дн╕ «Дня». Причому, цього разу ми допомага╓мо прилучанам не т╕льки побачити панораму життя кра╖ни за минулий р╕к, а й по-новому подивитися на ╕стор╕ю свого м╕ста. ╤ другий р╕к посп╕ль зала на в╕дкритт╕ виставки заповнена вщерть.

Грають викладач╕ Прилуцько╖ дитячо╖ музично╖ школи ╕мен╕ Левка Ревуцького, скрипаль Олександр Сахн╕н ╕ бандуристка Тетяна Карпенко. Зустр╕ча╓мо давн╕х знайомих. Жителька м╕ста Олена Канавець, яка займа╓ться фотограф╕╓ю ╕ нав╕ть у 2010-2011 роках брала участь у нашому конкурс╕, з╕ см╕хом пригадала таку ╕стор╕ю: «Одного дня, перебуваючи у Ки╓в╕, на Хрещатику, я в╕дпочивала на лавочц╕, поруч лежав фотоапарат, ╕ раптом побачила ц╕кавий сюжет: напроти сид╕ла молода пара, була дуже гарна композиц╕йно ╕стор╕я. ╤ поки я д╕ставала св╕й фотоапарат, чую – поруч з╕ мною хтось клацнув, уже сфотографував цю пару. Повертаюся ╕ бачу, що це – Микола Тимченко. В╕н швидко зробив кадр ╕ п╕шов. Я вже не фотографувала, бо люди побачили, що на них звернули увагу».Олена под╕лилась враженнями в╕д ново╖ виставки «Дня»: «Для Прилук ця под╕я важлива, бо люди повинн╕ бачити життя кра╖ни. Часто ми наст╕льки занурен╕ у сво╖ проблеми, що не бачимо того, що в╕дбува╓ться навкруги. Коли дивишся новини – це одне, а на фотограф╕ях все сприйма╓ться ╕накше. ╤ це непросто репортажна зйомка – це фотомистецтво. Кожна св╕тлина – це окрема ╕стор╕я».

«У сьогодн╕шньому св╕т╕ пров╕нц╕╖ нема╓ – ╓ люди, як╕ прир╕кають себе жити пров╕нц╕йним, нец╕кавим та ╕нертним життям. Я вважаю, що Прилуки не так╕. ╤ у вас буде шанс переконатися, що «День» да╓ для розвитку безл╕ч можливостей», – з цих сл╕в головного редактора «Дня» Лариси ╤вшино╖ почалось урочисте в╕дкриття виставки у Прилуках.

Лариса Олекс╕╖вна згадала сво╓ знайомство з Прилуками, що в╕дбулося 2004 року. «Я мала неймов╕рн╕ в╕дчуття в╕д Прилук, в╕д сп╕лкування з його жителями, – розпов╕да╓ головний редактор «Дня». – Зустр╕ч у Прилуках тривала десь чотири години – я була, наче лектор товариства «Знання», ми говорили про все. Коли сп╕лкування завершилося, з мене взяли об╕цянку, що я пам’ятатиму про Прилуки ╕ любитиму ╖х так само, як Острог…».

Прилучани одними з перших оц╕нили «Маршрут №1», присвячений ╖хньому р╕дному м╕сту. Лариса ╤вшина зазначила: «Бува╓, коли ми присвячу╓мо наш журнал певному м╕сту, його жител╕ пот╕м кажуть: «Так про наше м╕сто ще н╕хто не розпов╕дав». Можливо, як╕сь ╕стор╕╖ з цього глянцю в╕дом╕ багатьом, але ╕нтерпретац╕я ╕ постановка питань дуже св╕жа. Все це завдяки тому, що у нас ╓ друз╕ у Прилуках». До реч╕, при п╕дготовц╕ журналу нам дуже допом╕г Прилуцький кра╓знавчий музей ╕мен╕ В. ╤. Маслова, прац╕вники якого залюблен╕ в ╕стор╕ю р╕дного м╕ста ╕ намагаються ╖╖ промотувати.
Дн╕ «Дня» у Прилуках в╕дбуваються завдяки п╕дтримц╕ компан╕╖ «Брит╕ш Американ Тобакко Укра╖на» та Прилуцько╖ м╕сько╖ ради. «Коли побачив цю виставку, був надзвичайно вражений ╖╖ силою, – з╕зна╓ться Юр╕й Рилач, начальник в╕дд╕лу по робот╕ з державними органами компан╕╖ «Брит╕ш Американ Тобакко Укра╖на». – Це непрост╕ кадри, але вони в╕дображають, наск╕льки сильний наш народ, наск╕льки в╕н прагне до вол╕, свободи, самост╕йност╕. ╤ все у нас буде гаразд – це лише питання часу».

М╕ж ╕ншим, 25-р╕ччя компан╕╖ зб╕глося з проведенням Дн╕в «Дня», тому невелика виставка нашо╖ газети пройде також у буд╕вл╕ Прилуцько╖ тютюново╖ фабрики – такий подарунок ╖╖ прац╕вникам.

«Св╕тлини, як╕ прикрашають зараз м╕ський будинок культури, вселяють над╕ю на те, що все-таки настане весна. Весна, на яку ми вс╕ спод╕ва╓мося у сенс╕ природньому ╕ моральному, – говорить Тетяна Фесенко, заступниця м╕ського голови Прилук. – А коли гортала стор╕нки «Маршруту № 1», ще раз переконалась, в якому шикарному м╕ст╕ живу!»

Наше сп╕лкування з Прилуками не обмежу╓ться виставкою ╕ глянцем. По-перше, ус╕ навчальн╕ заклади м╕ста отримали книжки з Б╕бл╕отеки «Дня»: бестселер «Корона, або Спадщина Корол╕вства Руського», «Екстракти», «Сестра моя, Соф╕я…», «Укра╖на Incognita. ТОП-25», «Катастрофа ╕ Тр╕умф. ╤стор╕╖ укра╖нських геро╖в», «Мо╖ ун╕верситети», видання з сер╕╖ «Бронеб╕йна публ╕цистика». Так до акц╕╖ «Подарунок р╕дн╕й школ╕» долучився депутат Черн╕г╕всько╖ облради Олег Авер’янов.

Одразу п╕сля в╕дкриття виставки в╕дбулася зустр╕ч-дискус╕я Лариси ╤вшино╖ з м╕стянами на тему «Нац╕ональний д╕алог», а також – презентац╕я нашо╖ «Корони…» До реч╕, цю новинку ╕ ще книжку «Мо╖ ун╕верситети» отримала у подарунок авторка найц╕кав╕шого запитання до головреда «Дня», студентка Прилуцького гуман╕тарно-педагог╕чного коледжу ╕мен╕ ╤вана Франка Над╕я Сич. ╥╖ запитання стосувалося того, чому основною темою ново╖ виставки «Дня» обрали соц╕альний конфл╕кт. «Наск╕льки знаю, минула виставка була присвячена насамперед тем╕ в╕йни, а зараз б╕льше – соц╕альним проблемам, темам сир╕тства, ╕нвал╕дност╕, – дода╓ Над╕я. – Дуже при╓мно посп╕лкуватися з Ларисою ╤вшиною, почути ╖╖ думку щодо пол╕тичного становища нашо╖ кра╖ни».
На приклад╕ Прилуцького гуман╕тарно-педагог╕чного коледжу ╕мен╕ ╤вана Франка можна побачити, як працюють наш╕ книжки. Тор╕к заклад теж отримав видання з нашо╖ Б╕бл╕отеки, зокрема фотоальманах «Жива ╕стор╕я». ╤ як розпов╕ла Над╕я Сич, сьогодн╕ студенти коледжу, як╕ вивчають видавничу справу ╕ редагування, використовують його для допов╕дей та курсових.

Депутатка Черн╕г╕всько╖ обласно╖ ради Олена Шинкаренко на виставц╕ «Дня» вперше. «Виставка глибоко мене вразила. Кожна св╕тлина особлива, сповнена емоц╕й. Про цю виставку не можна сказати просто «гарна». Б╕льш╕сть роб╕т про АТО, переселенц╕в, але фото викликають р╕зн╕ почуття та емоц╕╖. Виставка достойна того, щоб передивитися ╖╖, – д╕литься Олена Шинкаренко. – Найб╕льше мен╕ запам’яталася робота «Фея переселенц╕в» (нагада╓мо, цей зн╕мок Олександра Хоменка тор╕к отримав Приз Приз╕в «Золотий День». – Ред.). Цю роботу можна асоц╕ювати багато з чим. Дитина наче дивиться в майбутн╓ ╕ бачить за в╕кном, за цими рамками та обмеженнями красиве небо, красиве майбутн╓, яке обов’язково буде».

Натхнення, над╕я, знайомство з╕ сво╓ю кра╖ною – заради цього сотн╕ прилучан в╕дв╕дують нашу виставку. Долучайтеся до них: подив╕ться майже 200 кращих св╕тлин Х╤Х М╕жнародного фотоконкурсу «Дня», що показуватимуть у Прилуцькому м╕ському будинку культури (вул. Копт╓ва, 28) до 20 кв╕тня.

02.04.2018 Мар╕я ПРОКОПЕНКО, фото Руслана КАНЮКИ,«День»


ПРОЕКТНИЙ МЕНЕДЖМЕНТ ДЛЯ РОЗВИТКУ ГРОМАДИСем╕нар-трен╕нг «Управл╕ння проектним циклом – в╕д ╕де╖ до зв╕тност╕» в╕дбувся 28 березня 2018 року в Прилуцьк╕й м╕ськ╕й рад╕.
Представники комунальних ╕ бюджетних установ м╕ста, структурних п╕дрозд╕л╕в Прилуцько╖ м╕сько╖ ради мали можлив╕сть ознайомитись з особливостями п╕дготовки проектних заявок до всеукра╖нських та м╕жнародних фонд╕в, що надають техн╕чну, ф╕нансову п╕дтримку у реал╕зац╕╖ р╕зних соц╕альних ╕н╕ц╕атив.

Трен╕нг пров╕в Володимир Бойко – радник з питань рег╕онального розвитку Черн╕г╕вського в╕докремленого п╕дрозд╕лу «Центр розвитку м╕сцевого самоврядування», директор Черн╕г╕вського центру переп╕дготовки та п╕двищення квал╕ф╕кац╕╖ прац╕вник╕в орган╕в державно╖ влади, орган╕в м╕сцевого самоврядування, державних п╕дпри╓мств, установ ╕ орган╕зац╕й.

У ход╕ заходу учасниками розглянуто аспекти проектного менеджменту: джерела ф╕нансування та мотиви донор╕в, визначення та опис проектних ╕дей, зац╕кавлених стор╕н, заходи проектних пропозиц╕й. Детально опрацьовано вимоги до складових бюджету.

П╕д час трен╕нгу учасники виконували практичн╕ вправи, працювали в режим╕ «запитання-в╕дпов╕дь», висловлювали сво╖ ╕де╖ щодо написання власних проект╕в.

29.03.2018 В╕дд╕л ╕нвестиц╕й та м╕жнародно╖ д╕яльност╕ м╕сько╖ ради


ХТО ТА ЯК НАС ОБСЛУГОВУ╢?

    Що ми зна╓мо про комунальн╕ п╕дпри╓мства в Прилуках? Найб╕льше на слуху, зазвичай, наш╕ ЖЕКи, водоканал, газова служба, РЕМ. А що з ╕ншими? Чим вони займаються? Як виживають чи навпаки процв╕тають?
Отож, продовжимо сер╕ю статей про комунальн╕ п╕дпри╓мства, як╕ обслуговують наше з вами м╕сто. Поговоримо сьогодн╕ про КП «М╕ськсв╕тло» й д╕зна╓мося за що ж воно в╕дпов╕да╓ та яка користь в╕д цього п╕дпри╓мства прилучанам.
Комунальне п╕дпри╓мство електромереж зовн╕шнього осв╕тлення «М╕ськсв╕тло» Прилуцько╖ м╕сько╖ ради було створене 22 роки тому, у с╕чн╕ 1996 року внасл╕док в╕докремлення в╕д Черн╕г╕вського п╕дпри╓мства зовн╕шнього осв╕тлення «Облсв╕тло». З 2014 року директором КП ╓ Шаповал ╢вген Дмитрович.
Основна господарська д╕яльн╕сть, яку викону╓ дане п╕дпри╓мство – це роботи по зовн╕шньому осв╕тленню вулиць м╕ста, буд╕вництво та кап╕тальний ремонт зовн╕шн╕х осв╕тлювальних мереж до 1000 кВт, обслуговування св╕тлофорних об’╓кт╕в (ремонт та зам╕на лампочок). Кр╕м того, до ╖х обов’язк╕в входить кронування дерев, видалення авар╕йних, всихаючих та ослаблених, пошкоджених шк╕дниками, хворобами або внасл╕док стих╕йних явищ, техногенних вплив╕в окремих дерев або ╖х груп, а також встановлення та демонтування дорожн╕х знак╕в. Роботу КП «М╕ськсв╕тло» забезпечують 32 прац╕вника, ╕з яких 4 – електромонтери.

Ф╕нансу╓ться комунальне п╕дпри╓мство м╕сцевою владою. За словами ╢вгена Дмитровича, цього року ╖м вид╕лили 800 тис. грн. В арсенал╕ КП ╓ 5 одиниць спецтехн╕ки – 3 трактори та 2 автовишки АП-17. Одна використову╓ться для обпилювання дерев, ╕нша – для обслуговування зовн╕шн╕х осв╕тлювальних мереж по м╕сту. Директор п╕дпри╓мства скаржиться, що, на жаль, наявна техн╕ка вже досить стара й потребу╓ оновлення. Цього року спод╕ваються все-таки купити ще одну автовишку, бо тих двох, що ╓, просто не вистача╓.
По всьому м╕сту Прилуки нарахову╓ться 5500 св╕тлоточок, в╕дпов╕дно на кожного електромонтера КП «М╕ськсв╕тло» випада╓ по плану обслужити близько 1000 св╕тлоточок, але з одн╕╓ю машиною цю роботу виконати складно.
Загалом, Шаповал ╢.Д. розпов╕в, що для п╕дпри╓мства склада╓ться план роб╕т на р╕к, де в порядку черги розписуються вс╕ роботи як по зам╕н╕ ламп, так ╕ по спилюванню дерев. Зв╕сно з особистими проханнями звертаються й мешканц╕ м╕ста. Часто можна почути скарги на те, що КП «М╕ськсв╕тло» не посп╕ша╓ виконувати замовлення перес╕чних громадян. ╢вген Дмитрович коменту╓ це так: «По м╕р╕ виконання планових роб╕т ми завжди намага╓мося виконувати й ╕ндив╕дуальн╕ замовлення. Але ж, зрозум╕йте, якщо ми зараз зайнят╕ на якомусь об’╓кт╕, то не можемо просто все покинути та ╖хати в ╕нше м╕сце. Кр╕м того, повторюся, машин не вистача╓. Бува╓ й так, що скаржаться, бо по дек╕лька рок╕в чекають, але ми поясню╓мо, що ╖хн╕ дерева в планов╕й черз╕ стоять, яку здвинути ми не можемо».
╢ певна процедура написання звернення щодо в╕дновлення зовн╕шнього осв╕тлення чи спилювання певного дерева: спочатку ви пода╓те заяву в Громадську приймальню Прилуцько╖ м╕сько╖ ради, пот╕м ╖╖ направляють на розгляд до управл╕ння ЖКГ, де склада╓ться черга, визнача╓ться кошторис роб╕т ╕ вже п╕сля цього вноситься в план роб╕т КП «М╕ськсв╕тло».
Що ж стосу╓ться спилювання дерев, то за словами ╢вгена Дмитровича, у 2014 роц╕ був сво╓р╕дний заст╕й з цього питання. Не було спиляно жодного дерева. Але вже за останн╕ роки п╕дпри╓мству п╕д його кер╕вництвом вдалося наздогнати план, прибравши 411 авар╕йних дерев у 2016 роц╕ та ще близько 300 дерев у 2017. Таким чином, буквально за дек╕лька рок╕в вони спод╕ваються повн╕стю закрити це питання (було б ф╕нансування).
Ус╕ ми пам’ята╓мо, як восени 2017 року прац╕вники даного комунального п╕дпри╓мства проводили ремонтн╕ роботи на Театральн╕й площ╕ (м╕няли кабел╕ та встановлювали нов╕ енергозбер╕гаюч╕ лампи). Напередодн╕ ж новор╕чних свят у них також ╓ сво╖ обов’язки. Як ви гада╓те, хто в╕дпов╕дальний за головну ялинку м╕ста та ╕люм╕нац╕ю вс╕╓╖ Центрально╖ площ╕? Так, це знову ж таки «М╕ськсв╕тло». Прац╕вники КП встановлюють, прикрашають новор╕чне дерево й розбирають його по зак╕нченню свят.
Кр╕м того, як пов╕домив директор п╕дпри╓мства, останн╕ роки йде активна робота ╕з зам╕ни старих ламп розжарювання в зовн╕шньо-мережев╕й систем╕ на нов╕ енергоефективн╕ (LED-лампи). За 2016 р╕к було реал╕зовано проекти по енергозбереженню вуличного осв╕тлення на приклад╕ двох м╕крорайон╕в: Зауда╖вський та Рокитний, де встановили 918 ламп. У 2017 роц╕ додалися ще так╕ м╕крорайони, як Досл╕дна, Плискун╕вський, а також в╕йськов╕ м╕стечка №12 та №17. Займа╓ться КП не лише зам╕ною ламп, але й прокладанням нових л╕н╕й зовн╕шн╕х електромереж. Загалом за два останн╕ роки осв╕тлення з’явилося й у тих м╕крорайонах, де його взагал╕ н╕коли не було. А це, не мало не багато, 40 вулиць нашого м╕ста.
Зг╕дно припис╕в Нац╕онально╖ пол╕ц╕╖ як орган╕затор╕в дорожнього руху по м╕сту Прилуки щор╕чно проводиться встановлення дорожн╕х знак╕в. У 2016 роц╕ м╕ською радою було надано 163 тис. грн на встановлення 154 знак╕в. А у 2017 роц╕ за 200 тис. грн встановили ще 164. Цього ж року кошти вид╕лили на встановлення 65 дорожн╕х знак╕в.
Як уже зазначалося вище, на баланс╕ п╕дпри╓мства знаходяться 13 св╕тлофорних об’╓кт╕в. ╢вген Дмитрович розпов╕в, що нараз╕ вже закупили 2 нових св╕тлофори, як╕ будуть встановлен╕ найближчим часом на перехрест╕ вулиць Ки╖вська – Котляревського та Г╕мназична – Костянтин╕вська. Це вже сучасн╕ модел╕ св╕тлофорних об’╓кт╕в, як╕ абсолютно в╕др╕зняються в╕д тих, якими м╕сто користувалося до цього часу. Витрачено на них було 480 тис. грн. Св╕тлофор же, який буде демонтовано з перехрестя Ки╖всько╖ – Котляревського, перенесеться на вул. Перемоги.
Таким чином, КП «М╕ськсв╕тло» в особ╕ свого кер╕вника спод╕ва╓ться на порозум╕ння з прилучанами, оск╕льки вони вс╕ма силами намагаються зм╕нювати п╕дх╕д до виконання роб╕т, хоча, на жаль, це й не завжди вда╓ться. Як кажуть, ус╕м не вгодиш.

29.03.2018 Мар’яна ГибенкоНормативн╕ акти
м╕сько╖ влади
e-mail: П╕дписатися/В╕дписатися
Знайти:  

    
crok design